DROWL Paragraphs (4.2.29) - en to eu translation catalogue (55 entries)

en: Slideshow
eu: Diapositiben-erakusketa

en: Title
eu: Izenburua

en: Image size
eu: Irudiaren tamaina

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Description
eu: Azalpena

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Reset
eu: Garbitu

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Link
eu: Esteka

en: Image
eu: Irudia

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Help
eu: Laguntza

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Top
eu: Goian

en: View
eu: Bista

en: Anchor
eu: Aingura

en: Display
eu: Bistaratu

en: Text
eu: Testua

en: ID
eu: IDa

en: Options
eu: Aukerak

en: Active
eu: Aktiboa

en: Block
eu: Blokea

en: Bottom
eu: Behean

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Normal
eu: Arrunta

en: Desc
eu: Beheraka

en: Events
eu: Gertaerak

en: List type
eu: Zerrenda mota

en: Not installed
eu: Instalatu gabe

en: Duration
eu: Iraupena

en: Defaults
eu: Lehenetsia

en: Minimum height
eu: Altuera minimoa

en: Map
eu: Mapa

en: Alignment
eu: Lerrokadura

en: Days
eu: Egunak

en: Hours
eu: Orduak

en: Seconds
eu: Segunduak

en: Style
eu: Estiloa

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Color scheme
eu: Kolore eskema

en: Minutes
eu: Minutuak

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Apply
eu: Ezarri

en: Subtitle
eu: Azpi-izenburua

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Background image
eu: Atzeko planoko irudia

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Default values
eu: Balio lehenetsiak

en: Asc
eu: Goraka
