DROWL Paragraphs (4.2.29) - en to tr translation catalogue (63 entries)

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Title
tr: Başlık

en: Image size
tr: Resim boyutu

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Reset
tr: Sıfırla

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Top
tr: En üst

en: View
tr: Görüntüle

en: Anchor
tr: Yer imi

en: Display
tr: Gösterim

en: Text
tr: Metin

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Options
tr: Seçenekler

en: Active
tr: Etkin

en: Block
tr: Blok

en: Bottom
tr: Alt

en: Score
tr: Puan

en: Desc
tr: Azalan

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Events
tr: Etkinlikler

en: List type
tr: Liste tipi

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Duration
tr: Süre

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Minimum height
tr: En az yükseklik

en: Map
tr: Harita

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Days
tr: Günler

en: Hours
tr: Saat

en: Seconds
tr: Saniye

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Installed
tr: Kurulu

en: Color scheme
tr: Renk şeması

en: Minutes
tr: Dakika

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Apply
tr: Uygula

en: Translation language
tr: Çeviri dili

en: Subtitle
tr: Alt başlık

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Link settings
tr: Bağlantı ayarları

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Default values
tr: Varsayılan değerler

en: List (text)
tr: Liste (metin)

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Entity reference
tr: Varlık referansı

en: Breakpoint group
tr: Kesme noktası grubu
