DROWL Paragraphs (4.2.30) - en to pt translation catalogue (74 entries)

en: Slideshow
pt: Diaporama

en: Title
pt: Título

en: Image size
pt: Tamanho da imagem

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Seguinte

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Reset
pt: Reiniciar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Por defeito

en: Top
pt: Topo

en: View
pt: Mostrar

en: Anchor
pt: Âncora

en: Display
pt: Mostrar

en: Text
pt: Texto

en: Options
pt: Opções

en: Active
pt: Ativo

en: Bottom
pt: Baixo

en: Score
pt: Pontuação

en: Gallery
pt: Galeria

en: Centered
pt: Centrado

en: Inactive
pt: Inativo

en: Events
pt: Eventos

en: List type
pt: Tipo de lista

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Duration
pt: Duração

en: Defaults
pt: Predefinições

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Minimum height
pt: Altura mínima

en: Map
pt: Mapa

en: Alignment
pt: Alinhamento

en: Days
pt: Dias

en: Hours
pt: Horas

en: Seconds
pt: Segundos

en: Video
pt: Vídeo

en: Style
pt: Estilo

en: Installed
pt: Instalado

en: Color scheme
pt: Esquema de cores

en: Minutes
pt: Minutos

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Tabs
pt: Separadores

en: Webform
pt: Formulário

en: Apply
pt: Aplicar

en: Translation language
pt: Idioma de tradução

en: Countdown
pt: Contagem decrescente

en: Subtitle
pt: Subtítulo

en: Autoplay
pt: Início automático

en: Parent type
pt: Tipo de pai

en: Animation
pt: Animação

en: Columns
pt: Colunas

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Button size
pt: Tamanho do botão

en: Symbol
pt: Símbolo

en: Link settings
pt: Configurações de ligação

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: CSS Class
pt: Classe CSS

en: Default values
pt: Valores predefinidos

en: List (text)
pt: Lista (texto)

en: Add custom block
pt: Adicionar bloco personalizado

en: Master
pt: Principal

en: Entity reference
pt: Referência de entidade

en: Breakpoint group
pt: Grupo breakpoint

en: Custom block library
pt: Biblioteca de blocos personalizados

en: Paragraph type
pt: Tipo de parágrafo

en: Target Time:
pt: Tempo alvo:

en: Shows an animated countdown with a target date / time.
pt: Mostra uma contagem regressiva animada com uma data/hora de destino.
