DROWL Paragraphs (4.2.38) - en to hr translation catalogue (40 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Image size
hr: Veličina slike

en: Previous
hr: Prethodna

en: Next
hr: Sljedeći

en: Description
hr: Opis

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Reset
hr: Poništi

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Preview
hr: Pregled

en: Help
hr: Pomoć

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: Anchor
hr: Sidro

en: Display
hr: Prikaz

en: Text
hr: Tekst

en: Options
hr: Opcije

en: Active
hr: Aktivno

en: Block
hr: Blok

en: Bottom
hr: Dno

en: Score
hr: Rezultat

en: Normal
hr: Normalno

en: Desc
hr: Silazno

en: List type
hr: Tip liste

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Duration
hr: Trajanje

en: Defaults
hr: Zadane vrijednosti

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Minimum height
hr: Minimalna visina

en: Style
hr: Stil

en: Installed
hr: Instaliran

en: Color scheme
hr: Shema boja

en: Apply
hr: Primjeni

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: List (text)
hr: Lista (tekst)

en: Asc
hr: Uzlazno
