DROWL Paragraphs (4.2.38) - en to id translation catalogue (60 entries)

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: Title
id: Judul

en: Image size
id: Ukuran gambar

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: - None -
id: - Tiada -

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: View
id: Lihat

en: Anchor
id: Jangkar

en: Display
id: Tampilan

en: Text
id: Teks

en: Layout
id: Tata letak

en: Options
id: Opsi

en: Active
id: Aktif

en: Block
id: Blok

en: Bottom
id: Dasar

en: Score
id: Skor

en: Events
id: Acara

en: List type
id: Jenis daftar

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: Duration
id: Durasi

en: Defaults
id: Bawaan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Minimum height
id: Tinggi minimum

en: Map
id: Peta

en: Alignment
id: Perataan

en: Seconds
id: Detik

en: Style
id: Gaya

en: Installed
id: Terinstal

en: Color scheme
id: Skema warna

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Tabs
id: Tab

en: Apply
id: Terapkan

en: Translation language
id: Bahasa terjemahan

en: Subtitle
id: Subjudul

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Columns
id: Kolom

en: Offset
id: Letak

en: Symbol
id: Simbol

en: Background image
id: Gambar latar

en: Link settings
id: Pengaturan tautan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Default values
id: Nilai bawaan

en: List (text)
id: Daftar (teks)

en: Add custom block
id: Tambahkan blok tersuai

en: Asc
id: Urutan turun

en: Entity reference
id: Rujukan entitas

en: Breakpoint group
id: Kelompok breakpoint

en: Custom block library
id: Perpustakaan blok tersuai
