DROWL Paragraphs (4.2.38) - en to it translation catalogue (63 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Image size
it: Dimensioni dell'immagine

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Preview
it: Anteprima

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Top
it: In cima

en: View
it: Visualizza

en: Anchor
it: Ancora

en: Display
it: Visualizzazione

en: Text
it: Testo

en: Options
it: Opzioni

en: Active
it: Attivo

en: Block
it: Blocco

en: Bottom
it: In fondo

en: Score
it: Punteggio

en: Normal
it: Normale

en: Desc
it: Disc

en: Inactive
it: Inattivo

en: List type
it: Tipo di elenco

en: Not installed
it: Non installato

en: Duration
it: Durata

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: Minimum height
it: Altezza minima

en: Map
it: Mappa

en: Alignment
it: Allineamento

en: Days
it: Giorni

en: Hours
it: Ore

en: Seconds
it: Secondi

en: Style
it: Stile

en: Installed
it: Installato

en: Color scheme
it: Schema colori

en: Minutes
it: Minuti

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Tabs
it: Schede

en: Apply
it: Applica

en: Translation language
it: Lingua di traduzione

en: Subtitle
it: Sottotitolo

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Columns
it: Colonne

en: Offset
it: Scostamento

en: Button size
it: Dimensione pulsante

en: Link settings
it: Impostazioni link

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Default values
it: Valori di default

en: List (text)
it: Elenco (testo)

en: Add custom block
it: Aggiungere un blocco personalizzato

en: Master
it: Principale

en: Entity reference
it: Riferimento a entità.

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Breakpoint group
it: Gruppo di breakpoint

en: Custom block library
it: Libreria di blocchi personalizzati

en: @e: At least @a
it: @e: @a o successiva
