DROWL Paragraphs (4.2.41) - en to ru translation catalogue (75 entries)

en: Slideshow
ru: Слайд-шоу

en: Language
ru: Язык

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Reset
ru: Сбросить

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Help
ru: Справка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Top
ru: Вверху

en: Anchor
ru: Якорь

en: Text
ru: Текст

en: Layout
ru: Макет

en: Options
ru: Опции

en: Active
ru: Активно

en: Page
ru: Страница

en: Bottom
ru: Снизу

en: Score
ru: Результат

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: Gallery
ru: Галерея

en: Normal
ru: Нормальный

en: Centered
ru: По центру

en: Desc
ru: По убыванию

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Events
ru: Мероприятия

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Modified
ru: Изменено

en: Minimum height
ru: Минимальная высота

en: Map
ru: Карта

en: Days
ru: Дни

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Hours
ru: Часы

en: Seconds
ru: Секунды

en: Video
ru: Видео

en: Style
ru: Стиль

en: Last change
ru: Последнее изменение

en: Installed
ru: Установлено

en: Minutes
ru: Минуты

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Apply
ru: Применить

en: Translation language
ru: Язык перевода

en: Countdown
ru: Обратный отсчёт времени

en: Animation
ru: Анимация

en: Offset
ru: Пропустить

en: Light
ru: Светлая

en: Symbol
ru: Символ

en: Link settings
ru: Настройки ссылки

en: Accordion
ru: Аккордеон

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Circle
ru: Круг

en: Default values
ru: Значения по умолчанию

en: Add custom block
ru: Добавить блок

en: Text alignment
ru: Выравнивание текста

en: Checklist
ru: Чек-лист

en: Dark
ru: Темный

en: Additional classes
ru: Дополнительные классы

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Expert
ru: Эксперт

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: 3 Columns
ru: 3 колонки

en: 4 Columns
ru: 4 колонки

en: 5 Columns
ru: 5 колонок

en: 2 Columns
ru: 2 колонки

en: Breakpoint group
ru: Группа точек останова

en: Custom block library
ru: Пользовательские блоки

en: @e: At least @a
ru: @e: Как минимум @a

en: Paragraph type
ru: Тип параграфа
