DROWL Paragraphs (4.2.45) - en to oc translation catalogue (57 entries)

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Title
oc: Títol

en: Image size
oc: Talha de l'imatge

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Description
oc: Descripcion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Preview
oc: Apercebut

en: Help
oc: Ajuda

en: Default
oc: Per defaut

en: Top
oc: Naut

en: View
oc: Veire

en: Anchor
oc: Ancòra

en: Display
oc: Afichatge

en: Text
oc: Tèxte

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Options
oc: Opcions

en: Active
oc: Actiu

en: Block
oc: Blòt

en: Bottom
oc: Bas

en: Score
oc: Marca

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Events
oc: Eveniments

en: List type
oc: Tipe de lista

en: Not installed
oc: Pas installat

en: Duration
oc: Durada

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Sort by
oc: Triar per

en: Minimum height
oc: Nautor minimala

en: Alignment
oc: Alinhament

en: Days
oc: Jorns

en: Style
oc: Estil

en: Installed
oc: Installat

en: Color scheme
oc: Esquèma de couleurs

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Tabs
oc: Onglets

en: Apply
oc: Aplicar

en: Translation language
oc: Lenga de la traduccion

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Columns
oc: Colomnas

en: Offset
oc: Decalatge

en: Metatags
oc: Balisas meta (Meta tags)

en: Background image
oc: Imatge de rèireplan

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: CSS Class
oc: Classa CSS

en: Default values
oc: Valara per defaut

en: List (text)
oc: Lista (tèxte)

en: Master
oc: Maître
