DROWL Paragraphs (4.2.45) - en to fa translation catalogue (63 entries)

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Title
fa: عنوان

en: Image size
fa: اندازه تصویر

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Reset
fa: اعاده

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: View
fa: مشاهده

en: Anchor
fa: لنگر

en: Display
fa: نمایش

en: Text
fa: متن

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: هویت

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Active
fa: فعال

en: Block
fa: قالبک

en: Bottom
fa: پایین

en: Score
fa: امتیاز

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: List type
fa: نوع سجل

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Duration
fa: مدت

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Minimum height
fa: حداقل ارتفاع

en: Map
fa: نقشه

en: Alignment
fa: تراز

en: Seconds
fa: ثانیه

en: Video
fa: ویدیو

en: Style
fa: اصلوب

en: Installed
fa: نصب شده

en: Color scheme
fa: طرح رنگ

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Apply
fa: تایید

en: Translation language
fa: ترحمه زبان

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Parent type
fa: نوع والد

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Default values
fa: مقادیرپیشفرض

en: List (text)
fa: سجل (متن)

en: Add custom block
fa: افزودن قالبک سفارشی

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Custom block library
fa: کتابخانه قالبک سفارشی

en: Paragraph type
fa: نوع فقره
