DROWL Paragraphs (4.2.50) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Slideshow
bn: স্লাইডশো

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Image size
bn: ছবির আকার

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Size
bn: সাইজ

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Block
bn: ব্লক

en: List type
bn: লিস্ট (তালিকা) জাতীয়

en: Not installed
bn: ইন্সটল করা নয়

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত
