DROWL Paragraphs (4.2.52) - en to bo translation catalogue (55 entries)

en: Slideshow
bo: བརྙན་སྟོན

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Previous
bo: གོང་གི

en: Next
bo: འོག་མ

en: Type
bo: རིགས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Help
bo: རོགས་རམ

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Top
bo: འགོ

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Anchor
bo: གནས་ས

en: Display
bo: མངོན་འཆར

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Score
bo: སྐར་གྲངས

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: List type
bo: མིང་ཐོའི་རིགས

en: Not installed
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱས་མེད

en: Duration
bo: དུས་ཡུན

en: Defaults
bo: སྔར་ཡོད

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Minimum height
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་མཐོ་ཚད་

en: Minimum width
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་ཞེང་ཚད་

en: Alignment
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: Video
bo: བརྙན་ཟློས།

en: Style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Installed
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཟིན

en: Color scheme
bo: ཁ་དོག་སྡེབ་ཁ

en: Tabs
bo: ཤོག་བྱང

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Subtitle
bo: ཁ་བྱང་ཕལ་བ

en: Columns
bo: སྡེ་བ།

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: Maximum width
bo: ཆེས་ཆེ་བའི་ཞེང་ཚད

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: CSS Class
bo: CSSརིགས།

en: List (text)
bo: མིང་ཐོ༼ཡི་གེ༽

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན
