DROWL Paragraphs (all releases) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Type
hi: प्रकार

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Size
hi: आकार

en: Options
hi: विकल्प

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Multiplier
hi: गुणक

en: Minimum width
hi: न्यूनतम चौड़ाई

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Mapping
hi: मानचित्रण

en: Maximum width
hi: अधिकतम चौड़ाई

en: Default values
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्यों

en: Add custom block
hi: कस्टम ब्लॉक जोड़ें

en: Breakpoint group
hi: ब्रेकप्वाइंट समूह

en: Custom block library
hi: कस्टम ब्लॉक पुस्तकालय

en: @e: At least @a
hi: @e: कम से कम @a
