DROWL Paragraphs (all releases) - en to ru translation catalogue (53 entries)

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Type
ru: Тип

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Size
ru: Размер

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Help
ru: Справка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Top
ru: Вверху

en: Options
ru: Опции

en: Bottom
ru: Снизу

en: Score
ru: Результат

en: Centered
ru: По центру

en: Events
ru: Мероприятия

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Multiplier
ru: Множитель

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: Minimum height
ru: Минимальная высота

en: Minimum width
ru: Минимальная ширина

en: Unit
ru: Единица измерения

en: Days
ru: Дни

en: Hours
ru: Часы

en: Seconds
ru: Секунды

en: Style
ru: Стиль

en: Installed
ru: Установлено

en: Minutes
ru: Минуты

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Countdown
ru: Обратный отсчёт времени

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Mapping
ru: Соответствия

en: Animation
ru: Анимация

en: Infinite
ru: Бесконечность

en: Maximum width
ru: Максимальная ширина

en: Link settings
ru: Настройки ссылки

en: Default values
ru: Значения по умолчанию

en: Auto height
ru: Авто высота

en: Add custom block
ru: Добавить блок

en: Text alignment
ru: Выравнивание текста

en: Extra classes
ru: Дополнительные классы

en: Additional classes
ru: Дополнительные классы

en: Expert
ru: Эксперт

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: 3 Columns
ru: 3 колонки

en: 4 Columns
ru: 4 колонки

en: 5 Columns
ru: 5 колонок

en: 2 Columns
ru: 2 колонки

en: Breakpoints
ru: Точки останова

en: Breakpoint group
ru: Группа точек останова

en: Custom block library
ru: Пользовательские блоки

en: @e: At least @a
ru: @e: Как минимум @a
