DROWL Paragraphs (all releases) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Size
uk: Розмір

en: - None -
uk: - Немає -

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Top
uk: Зверху

en: Options
uk: Опції

en: Bottom
uk: Знизу

en: Score
uk: Вага

en: Centered
uk: По центру

en: Events
uk: Події

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Duration
uk: Тривалість

en: Multiplier
uk: Множник

en: Defaults
uk: Умовчання

en: Minimum height
uk: Мінімальна висота

en: Minimum width
uk: Мінімальна ширина

en: Unit
uk: Одиниця

en: Days
uk: Дні(в)

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Seconds
uk: Секунди

en: Style
uk: Стиль

en: Installed
uk: Встановлено

en: Minutes
uk: Хвилини

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Countdown
uk: Зворотний відлік

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Mapping
uk: Відповідність

en: Animation
uk: Анімація

en: Metatags
uk: Мета-теги

en: Infinite
uk: Нескінченний

en: Maximum width
uk: Максимальна ширина

en: Link settings
uk: Налаштування посилання

en: Default values
uk: Базові значення

en: Add custom block
uk: Додати власний блок

en: Text alignment
uk: Вирівнювання тексту

en: Additional classes
uk: Додаткові класи

en: Expert
uk: Експерт

en: Inner
uk: Заповнення

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: 3 Columns
uk: 3 колонки

en: 4 Columns
uk: 4 колонки

en: 5 Columns
uk: 5 колонок

en: 2 Columns
uk: 2 колонки

en: Justified
uk: За обома краями

en: Breakpoints
uk: Точки переходу

en: Breakpoint group
uk: Група точок переходу

en: Text Style
uk: Стиль тексту

en: Custom block library
uk: Бібліотека власних блоків

en: @e: At least @a
uk: @e: Щонайменше @a

en: Min height
uk: Мін.висота
