DROWL Paragraphs (4.2.56) - en to jv translation catalogue (40 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Image size
jv: Ukuran gambar

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Type
jv: Tipe

en: Description
jv: Katrangan

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Size
jv: Ukuran

en: Reset
jv: Baléknā

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Help
jv: Pitulungan

en: Default
jv: Gawan

en: Top
jv: Ndhuwur

en: View
jv: Tampilan

en: Anchor
jv: Jangkar

en: Display
jv: Tampilan

en: Text
jv: Teks

en: Options
jv: Opsi

en: Active
jv: Aktif

en: Block
jv: Blok

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Score
jv: Skor

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: List type
jv: Daftar tipe

en: Not installed
jv: Ora dipasang

en: Minimum height
jv: Dhuwur minimal

en: Minimum width
jv: Ambā minimal

en: Installed
jv: Dipasang

en: Color scheme
jv: Warna skema

en: Subtitle
jv: Sub judul

en: Maximum width
jv: Amba maksimum

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: List (text)
jv: Daftar (teks)

en: Asc
jv: Urut Maju
