DROWL Paragraphs (4.2.56) - en to ku translation catalogue (33 entries)

en: Slideshow
ku: پیشانگەسلاید

en: Title
ku: ناونیشان

en: Image size
ku: قەبارەی وێنە

en: Previous
ku: پێشوو

en: Next
ku: دواتر

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Size
ku: قەبارە

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Help
ku: یارمەتی

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Top
ku: سەرەوە

en: View
ku: پیشاندان

en: Anchor
ku: لەنگەر

en: Text
ku: دەق

en: Active
ku: چالاکە

en: Block
ku: بلۆک

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: Not installed
ku: دانەمەزرێنراوە

en: Minimum height
ku: کەمترین بەرزی

en: Minimum width
ku: کەمترین پانی

en: Installed
ku: دامەزرێنراوە

en: Color scheme
ku: نەخشەی ڕەنگ

en: Subtitle
ku: ژێرنیشان

en: Maximum width
ku: گەورەترین پانی
