DROWL Paragraphs (8.x-1.22) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Message
fa: پیام

en: Text
fa: متن

en: Entity
fa: عنصر

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Slides
fa: اسلایدها
