Drulma (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Search
fr: Rechercher

en: Settings
fr: Paramètres

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Page title
fr: Titre de page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Success
fr: Succès

en: Warning
fr: Avertissement

en: Medium
fr: Moyen

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Light
fr: Léger

en: Primary
fr: Primaire

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Hide summary
fr: Masquer le résumé

en: Edit summary
fr: Modifier le résumé

en: No file selected
fr: Aucun fichier choisi

en: Current page
fr: Page courante

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Subscribe to @title
fr: S'abonner à @title

en: Dark
fr: Sombre

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Last page
fr: Dernière page

en: Site branding
fr: Identité du site

en: First page
fr: Première page

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur
