Drulma (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Search
id: Pencarian

en: Settings
id: Pengaturan

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Page title
id: Judul halaman

en: Page
id: Halaman

en: Warning
id: Peringatan

en: Medium
id: Sedang

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: mobile
id: mobil

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Hide summary
id: Sembunyikan ringkasan

en: Edit summary
id: Ubah ringkasan

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Subscribe to @title
id: Berlangganan @title

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Page @items.current
id: Laman @items.current

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
