Drulma (8.x-1.4) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Search
fa: جستجو

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Normal
fa: عادی

en: Success
fa: موفقیت

en: Warning
fa: اخطار

en: Medium
fa: متوسط

en: Info
fa: اطلاعات

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Light
fa: روشن

en: Primary
fa: اصلی

en: Powered by Drupal
fa: نیرو گرفته از دروپال

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Hide summary
fa: مخفی نمودن خلاصه

en: Edit summary
fa: ویرایش خلاصه

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Dark
fa: تاریک
