Drulma (8.x-1.5) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Search
it: Cerca

en: Settings
it: Impostazioni

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Normal
it: Normale

en: Success
it: Riuscito

en: Warning
it: Avviso

en: Medium
it: Medio

en: Info
it: Informazioni

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Light
it: Chiaro

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Pagination
it: Paginazione

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Hide summary
it: Nascondi sommario

en: Edit summary
it: Modifica sommario

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Subscribe to @title
it: Iscriviti a @title

en: Dark
it: Scuro

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Site branding
it: Branding del sito

en: First page
it: Prima pagina

en: Page @items.current
it: Pagina @items.current

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
