Drulma (8.x-1.7) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Search
tr: Ara

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Warning
tr: Uyarı

en: Medium
tr: Orta

en: Info
tr: Bilgi

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: mobile
tr: mobil

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Hide summary
tr: Özeti gizle

en: Edit summary
tr: Özeti düzenle

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Subscribe to @title
tr: Abone ol @title

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü
