Drupal core (8.4.6) - en to hu translation catalogue (8361 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Home
hu: Címlap

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Next
hu: Következő

en: Pages
hu: Oldalak

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Create a new user account.
hu: Új felhasználó létrehozása.

en: Markup
hu: Jelölő

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Approve
hu: Elfogadás

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Groups
hu: Csoportok

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Replies
hu: Válaszok

en: Closed
hu: Lezárt

en: yes
hu: igen

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Send email
hu: Email küldése

en: closed
hu: lezárt

en: Actions
hu: Műveletek

en: disabled
hu: tiltott

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Last comment
hu: Utolsó hozzászólás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Explanation or submission guidelines
hu: Magyarázat, vagy beküldési irányelvek

en: Email settings
hu: Email beállítások

en: Article
hu: Cikk

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: footer
hu: lábléc

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: More
hu: Több

en: not verified
hu: nem ellenőrzött

en: Action
hu: Művelet

en: Last updated
hu: Legutóbb frissítve

en: On
hu: Be

en: For
hu: Mire vonatkozóan

en: new
hu: új

en: Tags
hu: Címkék

en: Block title
hu: Blokk címe

en: The title of the block as shown to the user.
hu: A felhasználók által látható blokkcím.

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Logging
hu: Naplózás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Homepage
hu: Címlap

en: Home page
hu: Címlap

en: Download
hu: Letölt

en: Version
hu: Verzió

en: view
hu: megtekintés

en: updated
hu: frissült

en: Overview
hu: Áttekintés

en: File information
hu: Fájlinformáció

en: File
hu: Fájl

en: Tag
hu: Címke

en: File path
hu: Fájlútvonal

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Release notes
hu: Kiadási információk

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Daily
hu: Napi

en: Weekly
hu: Heti

en: Monthly
hu: Havonta

en: None
hu: Nincs

en: Use count
hu: Használatok száma

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Test
hu: Teszt

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Account Name
hu: Fióknév

en: Password
hu: Jelszó

en: Block settings
hu: Blokk beállításai

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Country
hu: Ország

en: Weight
hu: Súly

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Container
hu: Tároló

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Types
hu: Típusok

en: Hierarchy
hu: Hierarchia

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Required
hu: Szükséges

en: root
hu: gyökér

en: Parent
hu: Szülő

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
hu: Az egy szinten található lapok először súly szerint, majd cím szerint lesznek rendezve.

en: Depth
hu: Mélység

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Add container
hu: Tároló hozzáadása

en: Settings
hu: Beállítások

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: edit container
hu: tároló szerkesztése

en: edit
hu: szerkesztés

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to parent page
hu: Ugrás a szülő lapra.

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Book
hu: Könyv

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Description field
hu: Leírás mező

en: settings
hu: beállítások

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Field
hu: Mező

en: Outline
hu: Vázlat

en: header
hu: fejléc

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Session opened for %name.
hu: %name felhasználó bejelentkezett.

en: Help
hu: Súgó

en: Image settings
hu: Képek beállításai

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Preset Name
hu: Előbeállítás neve

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: Open
hu: Nyitott

en: Blank
hu: Üres

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Core
hu: Alaprendszer

en: High
hu: Magas

en: Low
hu: Alacsony

en: Archive
hu: Archiválás

en: Artist
hu: Alkotó

en: Icon
hu: Ikon

en: Add new
hu: Új hozzáadása

en: Time
hu: Idő

en: Views
hu: Nézetek

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Length
hu: Hosszúság

en: Format
hu: Formátum

en: History
hu: Történet

en: hidden
hu: rejtett

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Filename
hu: Fájlnév

en: File extensions
hu: Kiterjesztések

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Modules
hu: Modulok

en: Form ID
hu: Űrlap azonosító

en: Clear index
hu: Index törlése

en: General discussion
hu: Általános vita

en: edit forum
hu: fórum szerkesztése

en: Forum name
hu: Fórumnév

en: forum
hu: fórum

en: Manage
hu: Kezelés

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Region
hu: Régió

en: link
hu: hivatkozás

en: Anchor
hu: Horgony

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Menu
hu: Menü

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Teaser
hu: Bevezető

en: never
hu: soha

en: Updated
hu: Frissítve

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Smink

en: Select a layout
hu: Oldalelrendezés kiválasztása

en: aggregator
hu: hírolvasó

en: Update interval
hu: Frissítési időköz

en: The fully-qualified URL of the feed.
hu: A hírcsatorna teljes webcíme.

en: Add forum
hu: Fórum hozzáadása

en: Add term
hu: Kifejezés hozzáadása

en: Search keywords
hu: Keresett kulcsszavak

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Search Keywords
hu: Keresési kulcszavak

en: Preview comment
hu: Előnézet

en: Component
hu: Összetevő

en: ID
hu: Azonosító

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Advanced search
hu: Részletes keresés

en: You are not authorized to access this page.
hu: Nincs megfelelő jogosultság az oldal megtekintéséhez.

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: States
hu: Állapotok

en: n/a
hu: n. a.

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Picture
hu: Kép

en: Upload image
hu: Kép feltöltése

en: Taxonomy settings
hu: Taxonómia beállításai

en: Mail
hu: Levél

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: Database type
hu: Adatbázis típusa

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Continue
hu: Folytatás

en: Configure
hu: Beállít

en: Email
hu: E-mail

en: Files
hu: Fájlok

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Error
hu: Hiba

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: no
hu: nem

en: New user: %name %email.
hu: Új felhasználó: „%name” %email.

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: Sent email to %recipient
hu: E-mail elküldve %recipient számára

en: Unable to send email to %recipient
hu: %recipient számára nem lehet e-mailt küldeni

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Data type
hu: Adattípus

en: Create
hu: Létrehozás

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Include
hu: Befoglalás

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Open link in new window
hu: A hivatkozás megnyitása új ablakban

en: term
hu: kifejezés

en: Expanded
hu: Nyitott

en: Parent item
hu: Szülő elem

en: Add child page
hu: Gyermekoldalak hozzáadása

en: Printer-friendly version
hu: Nyomtatóbarát változat

en: Content type for child pages
hu: Gyermekoldalak tartalomtípusa

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: Remove from outline
hu: Eltávolítás a könyvvázlatból

en: Unknown export format.
hu: Ismeretlen exportálási formátum.

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Done
hu: Kész

en: Last post
hu: Utolsó bejegyzés

en: Access denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Year
hu: Év

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Area
hu: Terület

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Override title
hu: Cím felülírása

en: CSS class
hu: CSS osztály

en: Add view
hu: Nézet hozzáadása

en: Page
hu: Oldal

en: Pager ID
hu: Lapozó azonosító

en: View arguments
hu: A nézet paraméterei

en: 1 minute | @count minutes
hu[0]: 1 perc
hu[1]: @count perc

en: 1 hour | @count hours
hu[0]: 1 óra
hu[1]: @count óra

en: 1 day | @count days
hu[0]: 1 nap
hu[1]: @count nap

en: Configuration saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómiakifejezések

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Logo
hu: Logó

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Webhely jelmondata

en: Good
hu: Jó

en: Node types
hu: Tartalomtípusok

en: User settings
hu: Felhasználó beállításai

en: Site
hu: Webhely

en: Web Server
hu: Webkiszolgáló

en: Database
hu: Adatbázis

en: Not found
hu: Nem található

en: Module
hu: Modul

en: Off
hu: Ki

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Available updates
hu: Elérhető frissítések

en: Manual update check
hu: Kézi frissítés ellenőrzés

en: Never
hu: Soha

en: Check manually
hu: Kézi ellenőrzés

en: Up to date
hu: Aktuális

en: Update available
hu: Frissítés elérhető

en: Drupal core update status
hu: Drupal alaprendszer frissítési állapota

en: Out of date
hu: Elavult

en: Header
hu: Fejléc

en: Left sidebar
hu: Bal oldalsáv

en: Right sidebar
hu: Jobb oldalsáv

en: Footer
hu: Lábléc

en: Inline
hu: Egy sorban

en: Recipients
hu: Címzettek

en: Selected
hu: Kiválasztott

en: Your name
hu: Saját név

en: Menu link
hu: Menühivatkozás

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Aggregator feed
hu: Hírolvasó csatorna

en: Aggregator feed ID
hu: Hírcsatorna-azonosító

en: Feed description
hu: Hírcsatorna leírása

en: Aggregator item
hu: Hírolvasó elem

en: Aggregator item ID
hu: Hírolvasó elem azonosító

en: Custom
hu: Egyéni

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Role ID
hu: Szerepkör-azonosító

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Comment ID
hu: Hozzászólás azonosítója

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Score
hu: Eredmény

en: Published
hu: Közzétéve

en: Signature
hu: Aláírás

en: Cacheable
hu: Gyorsítótárazható

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Source string
hu: Forrás-karaktersorozat

en: Locale
hu: Honosítás

en: Title field label
hu: Cím mező felirata

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Sticky at top of lists
hu: Kiemelt, az oldal tetejére

en: Revisions
hu: Változatok

en: Log message
hu: Üzenet

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: File ID
hu: Fájl azonosító

en: File name
hu: Fájlnév

en: File MIME type
hu: Fájl MIME típus

en: File size
hu: Fájlméret

en: Node revision ID
hu: A tartalom változatának azonosítója

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Vocabulary name
hu: Szótár neve

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: User role
hu: Felhasználói szerepkör

en: Role name
hu: Szerepkör neve

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Last login
hu: Utolsó bejelentkezés

en: Time zone
hu: Időzóna

en: Severity
hu: Szint

en: Field name
hu: Mező neve

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Multiple values
hu: Többes értékek

en: Fields
hu: Mezők

en: Widget type
hu: Felületi elem típusa

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Average
hu: Átlag

en: Count
hu: Mennyiség

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Set name
hu: Név beállítása

en: Original image
hu: Eredeti kép

en: Link to URL
hu: Hivatkozás a webcímre

en: Heading
hu: Címsor

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Search settings
hu: Keresés beállításai

en: Mode
hu: Mód

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: blocked
hu: zárolt

en: active
hu: aktív

en: N/A
hu: Nincs adat

en: OPML feed
hu: OPML hírcsatorna

en: Number of news items in block
hu: A blokkban megjelenített elemek száma

en: View this feed's recent news.
hu: A hírcsatorna legfrissebb elemei.

en: Feed overview
hu: Hírcsatornák áttekintése

en: Items
hu: Tételek

en: Last update
hu: Legutóbbi frissítés

en: Next update
hu: Következő frissítés

en: %time ago
hu: %time óta

en: %time left
hu: %time van hátra

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Authored by
hu: Szerző

en: Advanced
hu: Haladó

en: Processor
hu: Feldolgozó

en: The feed %feed has been updated.
hu: %feed hírcsatorna frissítve lett.

en: Feed %feed added.
hu: %feed hírcsatorna hozzá lett adva.

en: The feed %feed has been added.
hu: %feed hírcsatorna hozzáadva.

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Up
hu: Fel

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Display options
hu: Megjelenítési beállítások

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Medium
hu: Közepes

en: Media
hu: Média

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: standard
hu: általános

en: Caching
hu: Gyorsítótárazás

en: Month
hu: Hónap

en: Details
hu: Részletek

en: Widget
hu: Felületi elem

en: Last reply
hu: Utolsó válasz

en: Prev
hu: Előző

en: System
hu: Rendszer

en: Domain
hu: Domén

en: Processors
hu: Feldolgozók

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Current
hu: Jelenlegi

en: State
hu: Állapot

en: Desc
hu: Csökk

en: Filter by
hu: Szűrés e szerint:

en: Enter a valid username.
hu: Érvényes felhasználónevet kell megadni.

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Recipient
hu: Címzett

en: OR
hu: VAGY

en: Add a role to the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók szerepkörhöz rendelése

en: Remove a role from the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók eltávolítása egy szerepkörből

en: node
hu: tartalom

en: Administer content
hu: Tartalom adminisztrációja

en: General
hu: Általános

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Method
hu: Mód

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: Namibia
hu: Namíbia

en: Israel
hu: Izrael

en: Iran
hu: Irán

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: Cuba
hu: Kuba

en: Brazil
hu: Brazília

en: Japan
hu: Japán

en: Libya
hu: Líbia

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Portugal
hu: Portugália

en: Singapore
hu: Szingapur

en: Turkey
hu: Törökország

en: Day
hu: Nap

en: Table
hu: Táblázat

en: Mon
hu: h

en: Tue
hu: k

en: Wed
hu: sze

en: Thu
hu: cs

en: Fri
hu: p

en: Sat
hu: szo

en: Sun
hu: v

en: May
hu: máj

en: am
hu: de

en: pm
hu: du

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Forum
hu: Fórum

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Other
hu: Egyéb

en: Align
hu: Igazítás

en: Display title
hu: Cím megjelenítése

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Basic
hu: Alap

en: Color
hu: Szín

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Link URL
hu: Hivatkozás webcím

en: List type
hu: Lista típusa

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Role
hu: Szerepkör

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: Allow
hu: Engedélyezett

en: Ignore
hu: Mellőz

en: User data
hu: Felhasználói adat

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Updated URL for feed %title to %url.
hu: %title hírcsatorna webcíme %url értékre változott.

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Counter
hu: Számláló

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Case
hu: Ügy

en: External
hu: Külső

en: Users
hu: Felhasználók

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hu: @site jelenleg karbantartás alatt áll, tartalma hamarosan újra elérhető lesz. Addig is köszönjük a türelmet.

en: Default front page
hu: Alapértelmezés szerinti címlap

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Both
hu: Mindkettő

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Rows
hu: Sorok

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: Argument
hu: Argumentum

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Uninstall
hu: Eltávolítás

en: Install
hu: Telepítés

en: Save and edit
hu: Mentés és szerkesztés

en: Tools
hu: Eszközök

en: Edit view
hu: Nézet szerkesztése

en: Administer views
hu: Nézetek adminisztrációja

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Normal menu item
hu: Általános menüelem

en: Expose
hu: Felfed

en: Option
hu: Lehetőség

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Filters
hu: Szűrők

en: Optional
hu: Nem kötelező

en: Exposed Filters
hu: Felfedett szűrők

en: Order
hu: Rendelés

en: Sort Criteria
hu: Rendezési jellemzők

en: Recent comments
hu: Friss hozzászólások

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Uncategorized
hu: Kategória nélküli

en: Plain
hu: Egyszerű

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Integer
hu: Egész szám

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Pattern
hu: Minta

en: The comment and all its replies have been deleted.
hu: A hozzászólás és minden arra érkezett válasz törlése megtörtént.

en: Cron settings
hu: Cron beállítások

en: Preformatted
hu: Előre formázott

en: Anonymous users
hu: Névtelen felhasználók

en: Found
hu: Találat

en: Clear cache
hu: Gyorsítótár törlése

en: Close
hu: Bezár

en: fields
hu: mezők

en: Add group
hu: Csoport hozzáadása

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Duration
hu: Időtartam

en: Multiplier
hu: Szorzó

en: Session closed for %name.
hu: %name felhasználó kijelentkezett.

en: Tracker
hu: Követő

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Your search yielded no results.
hu: A keresett kifejezés nem található.

en: Germany
hu: Németország

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: comments
hu: hozzászólások

en: Full
hu: Teljes

en: 1 new | @count new
hu[0]: 1 új
hu[1]: @count új

en: Default language
hu: Alapértelmezés szerinti nyelv

en: Condition
hu: Feltétel

en: Afghanistan
hu: Afganisztán

en: Albania
hu: Albánia

en: Algeria
hu: Algéria

en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

en: Antarctica
hu: Antarktisz

en: Antigua and Barbuda
hu: Antigua és Barbuda

en: Argentina
hu: Argentína

en: Armenia
hu: Örményország

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Austria
hu: Ausztria

en: Azerbaijan
hu: Azerbajdzsán

en: Bahamas
hu: Bahamák

en: Bahrain
hu: Bahrein

en: Bangladesh
hu: Banglades

en: Belarus
hu: Fehéroroszország

en: Bhutan
hu: Bhután

en: Bolivia
hu: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
hu: Bosznia-Hercegovina

en: Bouvet Island
hu: Bouvet-sziget

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Cambodia
hu: Kambodzsa

en: Cameroon
hu: Kamerun

en: Canada
hu: Kanada

en: Cape Verde
hu: Zöld-foki Köztársaság

en: Cayman Islands
hu: Kajmán-szigetek

en: Central African Republic
hu: Közép-Afrikai Köztársaság

en: Chad
hu: Csád

en: China
hu: Kína

en: Christmas Island
hu: Karácsony-sziget

en: Colombia
hu: Kolumbia

en: Comoros
hu: Comore-szigetek

en: Cook Islands
hu: Cook-szigetek

en: Cyprus
hu: Ciprus

en: Czech Republic
hu: Csehország

en: Denmark
hu: Dánia

en: Djibouti
hu: Dzsibuti

en: Dominica
hu: Dominika

en: Dominican Republic
hu: Dominikai Köztársaság

en: El Salvador
hu: Salvador

en: Equatorial Guinea
hu: Egyenlítői-Guinea

en: Estonia
hu: Észtország

en: Ethiopia
hu: Etiópia

en: Faroe Islands
hu: Feröer-szigetek

en: Finland
hu: Finnország

en: France
hu: Franciaország

en: French Guiana
hu: Francia Guyana

en: French Polynesia
hu: Francia Polinézia

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Ghana
hu: Ghána

en: Gibraltar
hu: Gibraltár

en: Greece
hu: Görögország

en: Greenland
hu: Grönland

en: Guinea-Bissau
hu: Bissau-Guinea

en: Heard Island and McDonald Islands
hu: Heard-sziget és McDonald-szigetek

en: Hungary
hu: Magyarország

en: Iceland
hu: Izland

en: Indonesia
hu: Indonézia

en: Iraq
hu: Irak

en: Ireland
hu: Írország

en: Italy
hu: Olaszország

en: Jordan
hu: Jordánia

en: Kazakhstan
hu: Kazahsztán

en: Kuwait
hu: Kuvait

en: Kyrgyzstan
hu: Kirgizisztán

en: Laos
hu: Laosz

en: Latvia
hu: Lettország

en: Lebanon
hu: Libanon

en: Liberia
hu: Libéria

en: Lithuania
hu: Litvánia

en: Luxembourg
hu: Luxemburg

en: Madagascar
hu: Madagaszkár

en: Malaysia
hu: Malajzia

en: Maldives
hu: Maldív-szigetek

en: Malta
hu: Málta

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Mauritania
hu: Mauritánia

en: Mexico
hu: Mexikó

en: Micronesia
hu: Mikronézia

en: Mongolia
hu: Mongólia

en: Morocco
hu: Marokkó

en: Mozambique
hu: Mozambik

en: Nepal
hu: Nepál

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Netherlands Antilles
hu: Holland Antillák

en: New Caledonia
hu: Új-Kaledónia

en: Nigeria
hu: Nigéria

en: Norfolk Island
hu: Norfolk-sziget

en: North Korea
hu: Koreai Népi Demokratikus Köztársaság

en: Northern Mariana Islands
hu: Északi-Mariana-szigetek

en: Norway
hu: Norvégia

en: Oman
hu: Omán

en: Pakistan
hu: Pakisztán

en: Papua New Guinea
hu: Pápua Új-Guinea

en: Philippines
hu: Fülöp-szigetek

en: Pitcairn Islands
hu: Pitcairn-szigetek

en: Qatar
hu: Katar

en: Romania
hu: Románia

en: Russia
hu: Oroszország

en: Rwanda
hu: Ruanda

en: Samoa
hu: Szamoa

en: Saudi Arabia
hu: Szaud-Arábia

en: Senegal
hu: Szenegál

en: Seychelles
hu: Seychelle-szigetek

en: Slovakia
hu: Szlovákia

en: Slovenia
hu: Szlovénia

en: Solomon Islands
hu: Salamon-szigetek

en: Somalia
hu: Szomália

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hu: Dél-Georgia és Déli Sandwich-szigetek

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Sri Lanka
hu: Srí Lanka

en: Sudan
hu: Szudán

en: Svalbard and Jan Mayen
hu: Svalbard és Jan Mayen

en: Swaziland
hu: Szváziföld

en: Sweden
hu: Svédország

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Syria
hu: Szíria

en: Taiwan
hu: Tajvan

en: Tajikistan
hu: Tadzsikisztán

en: Tanzania
hu: Tanzánia

en: Thailand
hu: Thaiföld

en: Trinidad and Tobago
hu: Trinidad és Tobago

en: Tunisia
hu: Tunézia

en: Turkmenistan
hu: Türkmenisztán

en: Turks and Caicos Islands
hu: Turks és Caicos-szigetek

en: Ukraine
hu: Ukrajna

en: United Arab Emirates
hu: Egyesült Arab Emírségek

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: Uzbekistan
hu: Üzbegisztán

en: Vatican City
hu: Vatikánváros

en: Wallis and Futuna
hu: Wallis és Futuna

en: Yemen
hu: Jemen

en: Identity
hu: Azonosító

en: Modified
hu: Változtatott

en: Database username
hu: Adatbázis-felhasználó neve

en: Database password
hu: Adatbázis-felhasználó jelszava

en: Database name
hu: Adatbázis neve

en: Add user
hu: Felhasználó létrehozása

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Leave blank for %anonymous.
hu: Üresen hagyandó ha %anonymous.

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Display Name
hu: Megjelenített név

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Undefined
hu: Meghatározatlan

en: Queued
hu: Sorbaállítva

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Syslog
hu: Rendszernapló

en: Other queries
hu: Egyéb lekérdezések

en: Key
hu: Kulcs

en: Link to node
hu: Hivatkozás tartalomra

en: Site language
hu: Webhely nyelve

en: Change
hu: Változtat

en: English
hu: angol

en: Spanish
hu: spanyol

en: in
hu: ebben

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Edit term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Switch
hu: Váltás

en: Import OPML
hu: OPML betöltése

en: OPML File
hu: OPML fájl

en: Allowed HTML tags
hu: Engedélyezett HTML jelölők

en: Sources
hu: Hírforrások

en: 1 item | @count items
hu[0]: 1 tétel
hu[1]: @count tétel

en: Feed items
hu: Hírcsatorna elemek

en: Add menu
hu: Menü hozzáadása

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: No items selected.
hu: Nincs elem kiválasztva.

en: The update has been performed.
hu: A frissítés végrehajtva.

en: Result
hu: Eredmény

en: Browser
hu: Böngésző

en: View user profile.
hu: Felhasználói profil megtekintése.

en: Titles only
hu: Csak címek

en: Full text
hu: Teljes szöveg

en: Feed settings
hu: Hírcsatorna beállítások

en: Source
hu: Forrás

en: published
hu: közzétett

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: @time ago
hu: @time

en: No users selected.
hu: Nincs kiválasztott felhasználó.

en: Select all rows in this table
hu: A táblázat minden sorának kiválasztása

en: Deselect all rows in this table
hu: A kiválasztás megszüntetése a táblázat minden sorában

en: User search
hu: Felhasználói keresés

en: Search results
hu: Találatok

en: Please enter some keywords.
hu: Meg kell adni kulcsszavakat.

en: Front page
hu: Címlap

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Deleted
hu: Törölt

en: Successful
hu: Sikeres

en: Display name
hu: Megjelenített név

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Topics
hu: Témák

en: Topic
hu: Témakör

en: Definition
hu: Magyarázat

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: Textfield size
hu: Szövegmező mérete

en: Today
hu: Ma

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Edit menu
hu: Menü szerkesztése

en: Delete menu
hu: Menü törlése

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Lists
hu: Listák

en: Limit
hu: Korlát

en: Minimum height
hu: Minimális magasság

en: Minimum width
hu: Minimális szélesség

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Locale settings
hu: Helyi beállítások

en: Search fields
hu: Mezők keresése

en: Configure block
hu: Blokk beállítása

en: Block name
hu: Blokknév

en: How many content items to display in "day" list.
hu: Mennyi eleme legyen a napi népszerű tartalmakat megjelenítő listának?

en: Jan
hu: jan

en: Feb
hu: feb

en: Mar
hu: már

en: Apr
hu: ápr

en: Jun
hu: jún

en: Jul
hu: júl

en: Aug
hu: aug

en: Sep
hu: szep

en: Oct
hu: okt

en: Nov
hu: nov

en: Dec
hu: dec

en: Hour
hu: Óra

en: Minute
hu: Perc

en: Second
hu: Második

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Granularity
hu: Finomság

en: Posts
hu: Bejegyzések

en: Map
hu: Térkép

en: Node settings
hu: Tartalom beállítások

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Configure permissions
hu: Jogosultságok beállítása

en: Workflow
hu: Munkafolyamat

en: Randomize
hu: Véletlenszerű

en: Link label
hu: Hivatkozás felirata

en: author
hu: szerző

en: Entity
hu: Entitás

en: AND
hu: ÉS

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Negate
hu: Negálás

en: Empty
hu: Üres

en: Existing system path
hu: Drupal alapértelmezett útvonal

en: Path alias
hu: Útvonalálnév

en: Greater than
hu: Nagyobb jel

en: Less than
hu: Kisebb jel

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Buttons
hu: Gombok

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Number of day's top views to display
hu: Napi népszerű tartalmak listájának hossza

en: Number of all time views to display
hu: Minden idők legnépszerűbbjei listájának hossza

en: Number of most recent views to display
hu: Legutóbbi megjelenítések listájának hossza

en: Extend
hu: Bővítés

en: characters
hu: karakterek

en: Su
hu: Va

en: Mo
hu: Hé

en: Tu
hu: Ke

en: We
hu: Sz

en: Th
hu: Cs

en: Fr
hu: Pé

en: Sa
hu: Sz

en: First day of week
hu: A hét első napja

en: Add workflow
hu: Munkafolyamat hozzáadása

en: Add state
hu: Állapot hozzáadása

en: Transition
hu: Átmenet

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Your message has been sent.
hu: Az üzenet elküldve.

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: Seconds
hu: Másodperc

en: User registration
hu: Felhasználói regisztráció

en: Info
hu: Infó

en: People
hu: Emberek

en: Created new term %term.
hu: „%term” kifejezés létrejött.

en: Deleted term %name.
hu: „%name” kifejezés törölve lett.

en: Site information
hu: Webhely-információk

en: Notify user when account is activated
hu: Felhasználó értesítése a fiók aktiválásáról

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Notify user when account is blocked
hu: Felhasználó értesítése a fiók zárolásáról

en: Author Name
hu: Szerző neve

en: Reference
hu: Referencia

en: Enabled filters
hu: Engedélyezett szűrők

en: Updating
hu: Frissítés

en: or
hu: vagy

en: Getting Started
hu: Kezdeti lépések

en: Aggregate JavaScript files
hu: JavaScript fájlok összegyűjtése

en: Convert
hu: Átalakítás

en: Binary
hu: Bináris

en: Delete term
hu: Kifejezés törlése

en: List terms
hu: Kifejezések listája

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
hu: Egy kifejezés törlése minden gyermek kifejezését is törli, ha van ilyen. A művelet nem vonható vissza.

en: Parent term
hu: Szülő kifejezés

en: Parent terms
hu: Szülő kifejezések

en: Syndicate
hu: Tartalommegosztás

en: Books
hu: Könyvek

en: Style
hu: Stílus

en: Forums
hu: Fórumok

en: Glossary
hu: Szójegyzék

en: Superscript
hu: Felső index

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: The specified passwords do not match.
hu: A megadott jelszavak nem egyeznek meg.

en: Session
hu: Munkamenet

en: Missing
hu: Hiányzik

en: No forums defined
hu: Egy fórum sincs definiálva

en: This topic has been moved
hu: A fórumtéma mozgatása megtörtént

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Cron
hu: Időzítő

en: Installed
hu: Telepített

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Display label
hu: Címke megjelenítése

en: Reversed
hu: Fordított

en: Changed
hu: Módosítva

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: Reverse
hu: Fordított

en: Testing
hu: Tesztelés

en: Unauthorized
hu: Jogosulatlan

en: Standard
hu: Általános

en: Interval
hu: Időköz

en: Ascension Island
hu: Ascension-sziget

en: Fiji
hu: Fidzsi

en: Falkland Islands
hu: Falkland-szigetek

en: Saint Kitts and Nevis
hu: Saint Kitt és Nevis

en: South Korea
hu: Koreai Köztársaság

en: Saint Helena
hu: Szent Ilona

en: French Southern Territories
hu: Francia Déli Területek

en: Saint Vincent and the Grenadines
hu: Saint Vincent és Granadin-szigetek

en: British Virgin Islands
hu: Angol Szűz-szigetek

en: U.S. Virgin Islands
hu: Amerikai Szűz-szigetek

en: Vietnam
hu: Vietnám

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Theme settings
hu: Sminkbeállítások

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Not published
hu: Rejtett

en: File settings
hu: Fájl beállítások

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: Color scheme
hu: Színséma

en: width
hu: szélesség

en: height
hu: magasság

en: Unformatted
hu: Formázatlan

en: Formats
hu: Formátumok

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: RSS Feed
hu: RSS hírcsatorna

en: Allowed file extensions
hu: Megengedett fájlkiterjesztések

en: New comments
hu: Új hozzászólások

en: New
hu: Új

en: Redirect to URL
hu: Átirányítás egy webcímre

en: Top left
hu: Fenn balra

en: Top right
hu: Fenn jobbra

en: Bottom right
hu: Lenn jobbra

en: Bottom left
hu: Lenn balra

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: relationships
hu: kapcsolatok

en: Migrate
hu: Költöztetés

en: The username %name has not been activated or is blocked.
hu: %name felhasználó zárolt, vagy még nincs aktiválva.

en: Login attempt failed for %user.
hu: %user bejelentkezése sikertelen.

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Oldest first
hu: Régebbiek előre

en: Sort criteria
hu: Rendezési szempont

en: Base path
hu: Bázis útvonal

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Parent menu item
hu: Szülő menüpont

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
hu: A felhasználó neve, amely szerzőként szerepel majd.

en: The action has been successfully saved.
hu: A művelet mentése sikeres volt.

en: Themes
hu: Sminkek

en: Multilingual
hu: Többnyelvű

en: JPEG quality
hu: JPEG minőség

en: comment
hu: hozzászólás

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Content options
hu: Tartalombeállítások

en: Last changed
hu: Utolsó módosítás

en: not published
hu: rejtett

en: Published comments
hu: Közzétett hozzászólások

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Protected
hu: Védett

en: Comment settings
hu: Hozzászólás-beküldési beállítások

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Default options
hu: Alapértelmezés szerinti lehetőségek

en: Contact settings
hu: Kapcsolat beállítások

en: Ban
hu: Bani

en: Tabs
hu: Fülek

en: Reset password
hu: Jelszó visszaállítása

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Temporary directory
hu: Ideiglenes fájlok könyvtára

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hu: Fájlfeltöltési hiba. A feltöltött fájl nem mozgatható.

en: User status
hu: Felhasználó állapota

en: Next page
hu: Következő oldal

en: Shortcuts
hu: Gyorshivatkozások

en: Shortcut
hu: Gyorshivatkozás

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Password strength:
hu: Jelszó erőssége:

en: Passwords match:
hu: A jelszavak megegyeznek:

en: Slogan
hu: Jelmondat

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: The name used to indicate anonymous users.
hu: A névtelen, nem regisztrált és be nem lépett látogatók megnevezése.

en: Image crop
hu: Képkivágás

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Enabled modules
hu: Engedélyezett modulok

en: Translation language
hu: Fordítás nyelve

en: Please wait...
hu: Kis türelmet…

en: Not translated
hu: Nincs lefordítva

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Translatable
hu: Fordítható

en: Location of comment submission form
hu: Hozzászólás-beküldő űrlap helyzete

en: Show blocks
hu: Blokkok megjelenítése

en: Go to first page
hu: Ugrás az első oldalra

en: Go to last page
hu: Ugrás az utolsó oldalra

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: Bold
hu: Vastag

en: Underlined
hu: Aláhúzott

en: Copy
hu: Másolás

en: Variables
hu: Változók

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Plugins
hu: Beépülők

en: Delete role
hu: Szerepkör törlése

en: PHP Code
hu: PHP kód

en: Basic configuration
hu: Alapbeállítás

en: No caching
hu: Nincs gyorsítótárazás

en: British Indian Ocean Territory
hu: Brit Indiai-óceáni Terület

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Macedonia
hu: Macedónia

en: Western Sahara
hu: Nyugat-Szahara

en: Language switcher
hu: Nyelvválasztó

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Source field
hu: Forrásmező

en: Translation
hu: Fordítás

en: Translation status
hu: Fordítás állapota

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
hu: A webhely régióiban megjelenő blokkok beállítása.

en: Delete block
hu: Blokk törlése

en: Save blocks
hu: Blokkok mentése

en: The block settings have been updated.
hu: A blokkbeállítások frissítve.

en: Save block
hu: Blokk mentése

en: The block configuration has been saved.
hu: A blokk beállításai el lettek mentve.

en: Menus
hu: Menük

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
hu: Minden egyéni beállítás elvész. A művelet nem vonható vissza.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
hu: Lehetővé teszi az adminisztrátorok számára a webhely navigációs menüjének testreszabását.

en: Add vocabulary
hu: Szótár hozzáadása

en: Edit vocabulary
hu: Szótár szerkesztése

en: Created new vocabulary %name.
hu: „%name” szótár létrejött.

en: Updated vocabulary %name.
hu: „%name” szótár frissítve lett.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
hu: „%title” szótár biztosan törölhető?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
hu: A szótár törlése minden benne található kifejezés törlését is maga után vonja. A művelet nem vonható vissza.

en: Deleted vocabulary %name.
hu: „%name” szótár törölve lett.

en: Above
hu: Felette

en: @min and @max
hu: @min és @max

en: Default time zone
hu: Alapértelmezés szerinti időzóna

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Add field
hu: Mező hozzáadása

en: Trimmed
hu: Levágva

en: Text area
hu: Szövegdoboz

en: Used in
hu: Ez használja

en: Add a new field
hu: Új mező hozzáadása

en: Save field settings
hu: Mező beállításainak mentése

en: The update has encountered an error.
hu: A frissítés során hiba történt.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
hu[0]: 1 elem sikeresen fel lett dolgozva:
hu[1]: @count elem sikeresen fel lett dolgozva:

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
hu: Vesszővel elválasztott lista, amely a nézetnek küldendő paramétereket tartalmazza.

en: Decimal
hu: Decimális

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Precision
hu: Pontosság

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hu: Az adatbázisban tárolt számjegyek teljes száma, beleértve a tizedesponttól jobbra lévő számjegyeket is.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hu: A számjegyek száma.

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: Check boxes/radio buttons
hu: Jelölőnégyzetek / választógombok

en: Single on/off checkbox
hu: Egyszerű be/ki jelölőnégyzet

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
hu: A szöveg és szám mezőtípushoz legördülő lista, jelölőnégyzet és választógomb típusú felületi elemeket ad.

en: Text area (multiple rows)
hu: Szövegdoboz (többsoros)

en: Defines simple text field types.
hu: Egyszerű szöveges mező típusokat határoz meg.

en: Theme-engine-specific settings
hu: Smink motortól függő beállítások

en: Form
hu: Űrlap

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Exceptions
hu: Kivételek

en: Publish
hu: Közzététel

en: The parent comment
hu: A szülő hozzászólás

en: 1 minute
hu: 1 perc

en: Permission
hu: Jogosultság

en: @module module
hu: @module modul

en: More information
hu: További információ

en: Grid
hu: Rács

en: Redo
hu: Ismét

en: Italic
hu: Dőlt

en: Text Editor
hu: Szövegszerkesztő

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Date range
hu: Dátumtartomány

en: Anonymous commenting
hu: Névtelen hozzászólás

en: Anonymous posters may not enter their contact information
hu: A névtelen hozzászólók nem adhatnak meg kapcsolati adatokat

en: Anonymous posters may leave their contact information
hu: A névtelen hozzászólók megadhatják a kapcsolati adataikat

en: Anonymous posters must leave their contact information
hu: A névtelen hozzászólóknak kötelező a kapcsolati adatok megadása

en: Default comment setting
hu: Hozzászólások alapértelmezés szerinti beállítása

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
hu: A mező tartalma nem nyilvános.

en: parent
hu: szülő

en: Date - newest first
hu: Dátum - újabbak elöl

en: Date - oldest first
hu: Dátum - régebbiek elöl

en: 1 comment | @count comments
hu[0]: 1 hozzászólás
hu[1]: @count hozzászólás

en: 1 new comment | @count new comments
hu[0]: 1 új hozzászólás
hu[1]: @count új hozzászólás

en: Save content type
hu: Tartalomtípus mentése

en: Global
hu: Általános

en: Show descriptions
hu: Leírások megjelenítése

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Not present
hu: Nincs jelen

en: Authenticated user
hu: Azonosított felhasználó

en: Source code
hu: Forráskód

en: Contact link
hu: Kapcsolatfelvételi hivatkozás

en: Menu link title
hu: Menüpont neve

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
hu: „@link_path” útvonal érvénytelen, vagy nincs megfelelő jogosultság az eléréséhez.

en: There was an error saving the menu link.
hu: Hiba történt a menüpont mentése közben.

en: Menu name
hu: Menünév

en: 1 second | @count seconds
hu[0]: 1 másodperc
hu[1]: @count másodperc

en: Edit profile
hu: Profil szerkesztése

en: Edit container
hu: Tároló szerkesztése

en: Plugin settings
hu: Bővítmények beállításai

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Indent
hu: Behúzás

en: Outdent
hu: Kihúzás

en: Unlink
hu: Hivatkozás eltávolítása

en: Thread
hu: Szál

en: Reply
hu: Válasz

en: Hot topic threshold
hu: Aktív fórumtémák küszöbértéke

en: Topics per page
hu: A fórumtémák száma egy oldalon

en: Posts - most active first
hu: A legaktívabbak felül

en: Posts - least active first
hu: A legkevésbé aktívak felül

en: URL path settings
hu: Útvonal beállításai

en: Title text
hu: Cím szövege

en: Mapping
hu: Leképzés

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: Distinct
hu: Különböző

en: Maximum upload size
hu: A legnagyobb feltölthető méret

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Space
hu: Szóköz

en: New forum topics
hu: Új fórumtémák

en: @type: deleted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változata törölve lett.

en: Page not found
hu: Az oldal nem található

en: More help
hu: További segítség

en: Bullet list
hu: Felsorolás

en: Account blocked
hu: Zárolt felhasználó

en: Expand
hu: Kiterjeszt

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Change layout
hu: Elrendezés módosítása

en: Provided by
hu: Biztosítja:

en: Aggregate
hu: Összevonás

en: Node access
hu: Tartalom hozzáférés

en: Sizes
hu: Méretek

en: Add terms
hu: Kifejezések hozzáadása

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Resize
hu: Átméretezés

en: The directory %directory does not exist.
hu: %directory könyvtár nem létezik.

en: Defines a file field type.
hu: Egy fájl mezőtípust ad.

en: Blockquote
hu: Idézet

en: No comments available.
hu: Nincs megjeleníthető hozzászólás.

en: empty
hu: üres

en: Rebuild permissions
hu: Jogosultságok újraépítése

en: @type: updated %title.
hu: @type: %title frissítve lett.

en: @type: added %title.
hu: @type: %title hozzáadva.

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Telephone
hu: Telefonszám

en: Add role
hu: Szerepkör létrehozása

en: Path to custom logo
hu: Saját logó elérési útvonala

en: Supported formats
hu: Támogatott formátumok

en: Updated term %term.
hu: %term kifejezés frissült.

en: - None selected -
hu: - Nincs kiválasztott elem -

en: Parser
hu: Értelmező

en: Discard items older than
hu: Hírcsatorna elemek elavulása

en: Aggregator
hu: Hírolvasó

en: There is no new syndicated content from %site.
hu: %site hírcsatornában nincsenek új elemek.

en: There is new syndicated content from %site.
hu: %site hírcsatornából új elemek érkeztek.

en: URL to the feed.
hu: Webcím a csatornához.

en: Last time feed was checked for new items, as Unix timestamp.
hu: Új elemek legutolsó ellenőrzésének időbélyege Unix formátumban.

en: An image representing the feed.
hu: A hírcsatorna képe.

en: Entity tag HTTP response header, used for validating cache.
hu: Entitás címke HTTP-fejléce a gyorsítótár ellenőrzéséhez.

en: When the feed was last modified, as a Unix timestamp.
hu: A hírcsatorna utolsó módosításának időbélyege Unix formátumban.

en: Primary Key: Unique ID for feed item.
hu: Elsődleges kulcs: egyedi azonosító a csatornaelemhez.

en: Title of the feed item.
hu: A hírcsatorna elem címe.

en: Link to the feed item.
hu: Hivatkozás a hírcsatorna elemre.

en: Author of the feed item.
hu: A csatornaelem szerzője.

en: Body of the feed item.
hu: A csatornaelem törzse.

en: Post date of feed item, as a Unix timestamp.
hu: A csatornaelem beküldési dátuma Unix időbélyegként.

en: Unique identifier for the feed item.
hu: A hírcsatorna elem egyedi azonosítója.

en: Alias
hu: Álnév

en: Values
hu: Értékek

en: Account settings
hu: Fiókbeállítások

en: Enter your keywords
hu: A keresendő kulcsszavak

en: Clean URLs
hu: Rövid webcímek

en: My account
hu: Saját adatok

en: Number of topics
hu: A megjelenített fórumtémák száma

en: Active forum topics
hu: Aktív fórumtémák

en: Read the latest forum topics.
hu: A legfrissebb fórumtémák olvasása.

en: HTTP authentication
hu: HTTP azonosítás

en: GD library
hu: GD kiterjesztés

en: Attach to
hu: Csatolás ehhez

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
hu: Meghatározza, hogy mennyi ideig kell egy felhasználót a webhelyen lévőnek tekinteni, miután egy oldalt megtekintett.

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Book navigation
hu: Könyv navigáció

en: Pager
hu: Lapozó

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Taxonomy vocabulary
hu: Taxonómiaszótár

en: Remove this item
hu: Az elem eltávolítása

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: 1 year | @count years
hu[0]: 1 év
hu[1]: @count év

en: 1 week | @count weeks
hu[0]: 1 hét
hu[1]: @count hét

en: 1 min | @count min
hu[0]: 1 perc
hu[1]: @count perc

en: 1 sec | @count sec
hu[0]: 1 másodperc
hu[1]: @count másodperc

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Module name
hu: Modulnév

en: Layout settings
hu: Elrendezés beállításai

en: Page settings
hu: Oldalbeállítások

en: Use pager
hu: Lapozó használata

en: Items to display
hu: Megjelenő elemek száma

en: Offset
hu: Eltolás

en: More link
hu: Tovább hivatkozás

en: More link text
hu: Tovább hivatkozás szövege

en: Top level book
hu: Legfelső szintű könyv

en: No temporary directories to remove.
hu: Nincs eltávolítandó ideiglenes könyvtár.

en: German
hu: német

en: Link to file
hu: Hivatkozás a fájlhoz

en: contains
hu: tartalmazza

en: Send message
hu: Üzenet küldése

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Allow Upscaling
hu: Felnagyítás engedélyezése

en: Rotation angle
hu: Elforgatás szöge

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
hu: A kép elforgatásának mértéke (szöge). Pozitív szám esetén az óra járásával megegyező, negatív szám esetén azzal ellentétes irányban.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
hu: A kép véletlenszerű elforgatásának legnagyobb értéke.

en: Flush
hu: Kiürítés

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Field mapping
hu: Mező leképzés

en: The file could not be created.
hu: A fájl nem hozható létre.

en: Locked
hu: Zárolt

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
hu: A jelszó átállításával kapcsolatos tudnivalókat a rendszer elküldte %name részére, %email címre.

en: types
hu: típusok

en: Data
hu: Adat

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: Any
hu: Bármelyik

en: Check for updates
hu: Frissítések keresése

en: All newer versions
hu: Minden új kiadás

en: Only security updates
hu: Csak a biztonsági kiadások

en: No update data available
hu: Nincs adat a frissítésekről

en: Not secure!
hu: Nem biztonságos.

en: Revoked!
hu: Visszavonva!

en: Unsupported release
hu: Nem támogatott kiadás

en: Can not determine status
hu: Nem meghatározható állapot

en: (version @version available)
hu: (@version változat már elérhető)

en: See the available updates page for more information:
hu: További tudnivaló az elérhető frissítések oldalán:

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
hu: A Drupal alaprendszer telepített változatához biztonsági frissítés érhető el. Erősen javasolt az azonnali frissítés a biztonságos működés érdekében.

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
hu: A Drupal alaprendszer telepített változatát visszavonták. Erősen javasolt a mielőbbi frissítés.

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
hu: Egy vagy több modul vagy smink telepített kiadása vissza lett vonva. Erősen javasolt mielőbb frissíteni vagy kikapcsolni az érintetteket.

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
hu: A Drupal alaprendszer telepített változat már nem támogatott. Erősen javasolt a mielőbbi frissítés.

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
hu: A Drupal alaprendszer frissítése elérhető. A webhely működésének javítása érdekében minél hamarabb érdemes frissíteni.

en: Project not secure
hu: Nem biztonságos projekt

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
hu: A projektet a Drupal biztonsági csoportja nem biztonságosként jelölte meg, és már nem tölthető le. Javasolt azonnal kikapcsolni minden ezzel a projekttel járó funkciót.

en: Project revoked
hu: Visszavont projekt

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
hu: A projektet visszavonták, és már nem tölthető le. Javasolt kikapcsolni minden ezzel a projekttel járó funkciót.

en: Project not supported
hu: Nem támogatott projekt

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
hu: A projektet már nem támogatják, és már nem tölthető le. Javasolt kikapcsolni minden ezzel a projekttel járó funkciót.

en: No available releases found
hu: Nem található elérhető kiadás

en: Release revoked
hu: Visszavont kiadás

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
hu: A projekt éppen telepített kiadását visszavonták, és már nem tölthető le. Erősen javasolt kikapcsolni minden ezzel a kiadással járó funkciót vagy frissíteni egy újabb elérhető kiadásra.

en: Release not supported
hu: Nem támogatott kiadás

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
hu: A projekt éppen telepített kiadását már nem támogatják, és már nem tölthető le. Erősen javasolt kikapcsolni minden ezzel a kiadással járó funkciót vagy frissíteni egy újabb elérhető kiadásra.

en: Invalid info
hu: Érvénytelen információ

en: Security update required!
hu: Biztonsági frissítés szükséges.

en: Not supported!
hu: Nem támogatott.

en: Recommended version:
hu: Ajánlott változat:

en: Security update:
hu: Biztonsági frissítés:

en: Latest version:
hu: Legfrissebb változat:

en: Development version:
hu: Fejlesztői változat:

en: Also available:
hu: Elérhető még:

en: No name
hu: Nincs név

en: Node count
hu: Tartalomszámláló

en: File MIME
hu: Fájl MIME

en: User Role
hu: Felhasználói szerepkör

en: Search help
hu: Keresés a Súgóban

en: Field settings
hu: Mező beállításai

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Edit forum
hu: Fórum szerkesztése

en: Default order
hu: Alapértelmezés szerinti sorrend

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
hu: Ez a szótár kifejezetten fórumok számára van fenntartva. Néhány szótáraknál adott beállítási lehetőség itt nem változtatható meg.

en: Leave shadow copy
hu: Árnyékmásolat megtartása

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
hu: A fórumtéma áthelyezését követően a régi fórumban marad egy hivatkozás, amely a téma új helyére mutat.

en: Container name
hu: Csoport neve

en: forum container
hu: fórumcsoport

en: Created new @type %term.
hu: Az új „%term” @type létrejött.

en: The @type %term has been updated.
hu: „%term” @type frissítve lett.

en: Emails
hu: E-mailek

en: Containing any of the words
hu: Tartalmazza ezen szavak bármelyikét

en: Containing the phrase
hu: Tartalmazza pontosan ezt a kifejezést

en: Containing none of the words
hu: Ne tartalmazza ezeket a szavakat

en: Only of the type(s)
hu: Csak az ilyen tartalmakban

en: Content ranking
hu: Rangsorolás

en: Keyword relevance
hu: Találati pontosság

en: Number of comments
hu: Megjegyzések száma

en: Number of views
hu: Megtekintések száma

en: Factor
hu: Szempont

en: Content search
hu: Tartalomkeresés

en: Expand layout to include descriptions.
hu: Bővített megjelenítés leírásokkal.

en: Hide descriptions
hu: Leírások elrejtése

en: Compress layout by hiding descriptions.
hu: Tömörebb megjelenítés a leírások elrejtésével.

en: Or
hu: Vagy

en: Color set
hu: Színkészlet

en: Content ID
hu: Tartalomazonosító (Content ID)

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Cut
hu: Kivágás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: About
hu: Leírás

en: Case sensitive
hu: Kis és nagybetű érzékeny ellenőrzés

en: Maximum link text length
hu: A hivatkozások szövegének legnagyobb hossza

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
hu: A hosszú szövegű hivatkozások gondot okozhatnak a weboldalak megjelenítésekor, ezért az itt megadottnál hosszabb karakterláncokat a rendszer lerövidíti. Ettől még továbbra is a megfelelő webcímre fognak mutatni, csak a szövegük lesz rövidebb.

en: Reports
hu: Jelentések

en: Setting
hu: Beállítások

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
hu: A kiszolgáló közvetlen hozzáférésének hiányában itt lehet feltölteni a logót.

en: Link class
hu: Hivatkozás osztálya

en: Install profile
hu: Telepítési profil

en: %percentage of the site has been indexed.
hu: A webhely %percentage része indexelve lett.

en: File directory
hu: Fájl könyvtár

en: Default theme
hu: Alapértelmezés szerinti smink

en: Teaser length
hu: Bevezető hossza

en: not set
hu: nincs beállítva

en: Web server
hu: Webkiszolgáló

en: Memory limit
hu: Memóriakorlát

en: Indexes
hu: Indexek

en: Cardinality
hu: Számosság

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
hu[0]: Egy elemet kell még indexelni.
hu[1]: @count elemet kell még indexelni.

en: The content access permissions have been rebuilt.
hu: A tartalomjogosultságok frissültek.

en: Column
hu: Oszlop

en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: sort by @s
hu: rendezés @s szerint

en: Publish content
hu: Tartalom közzététele

en: and
hu: és

en: Manage actions
hu: Műveletek kezelése

en: Choose an advanced action
hu: Egy haladó művelet kiválasztása

en: Action type
hu: Művelettípus

en: Display a message to the user
hu: Üzenet megjelenítése a felhasználó számára

en: Unpublish comment
hu: A hozzászólás elrejtése

en: Unpublish comment containing keyword(s)
hu: A megadott karakterláncot tartalmazó hozzászólások elrejtése

en: Page path
hu: Oldalútvonal

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Content language
hu: Tartalom nyelve

en: Enables the categorization of content.
hu: Tartalmak kategorizálását teszi lehetővé.

en: Path prefix
hu: Útvonal előtagja

en: Auto-reply
hu: Automatikus válasz

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
hu: Automatikus válaszüzenet szövege. Üresen hagyható, ha nincs szükség automatikus válasz küldésére.

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: Synchronize
hu: Összehangolás

en: Set as default
hu: Beállítás alapértelmezettként

en: Not promoted
hu: Nincs a címlapon

en: Not sticky
hu: Nem kiemelt

en: Errors
hu: Hibák

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: Parent comment
hu: Szülő hozzászólás

en: Author's website
hu: A szerző weboldala

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
hu: Megjeleníti egy hozzászólás mélységét, ha az szálakba rendezett.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
hu: Rendezés szálankénti sorrend szerint. Ez a gyermek hozzászólásokat együtt tartja a szüleikkel.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít egy válasz beküldéséhez.

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: UI settings
hu: Felhasználói felület beállítások

en: Newest first
hu: Legújabb elöl

en: field
hu: mező

en: Update settings
hu: Beállítások frissítése

en: nodes
hu: tartalmak

en: Formatter
hu: Formázó

en: Some required modules must be enabled
hu: A szükséges modulokat engedélyezni kell

en: New posts
hu: Új tartalmak

en: View settings
hu: Nézet beállítások

en: Week @week
hu: Hét @week

en: mm/dd/yy
hu: hh/nn/éé

en: Delete view
hu: Nézet törlése

en: Accessibility features
hu: Akadálymentességi funkciók

en: Translate
hu: Fordítás

en: Translation file
hu: Fordításfájl

en: File to import not found.
hu: Az importálandó fájl nem található.

en: Save translations
hu: Fordítások mentése

en: Cache options
hu: Gyorsítótár lehetőségek

en: Target
hu: Cél

en: Time ago
hu: Ennyi ideje

en: Admin menu
hu: Adminisztrációs menü

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: Crop
hu: Kivágás

en: Not enabled
hu: Nincs engedélyezve

en: Insert Image
hu: Kép beszúrása

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A felhasználók számára az űrlap szerkesztésekor a mező alatt megjelenő útmutató.<br />Megengedett HTML elemek: @tags

en: Sort direction
hu: Rendezés iránya

en: Element
hu: HTML elem

en: Radios
hu: Választógombok

en: Block type
hu: Blokktípus

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
hu: @module (<span class="admin-disabled">tiltott</span>)

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Field options
hu: Mező lehetőségek

en: Save permissions
hu: Jogosultságok mentése

en: Effect
hu: Hatás

en: Route
hu: Útvonal

en: Sequence
hu: Szekvencia

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: Embed
hu: Beágyazás

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Menu block
hu: Menüblokk

en: Test settings
hu: Teszt beállítások

en: Delete content type
hu: Tartalomtípus törlése

en: Quick edit
hu: Gyorsszerkesztés

en: Change book (update list of parents)
hu: Könyv változtatása (szülők listájának frissítése)

en: Manage your site's book outlines.
hu: A webhely könyvvázlatainak kezelése.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
hu: Biztonsági okokból a feltöltött fájl át lett nevezve. Az új név: %filename.

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Installed version
hu: Telepített változat

en: Recommended version
hu: Ajánlott változat

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Acronym
hu: Betűszó

en: More link path
hu: Tovább hivatkozás útvonal

en: original
hu: eredeti

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Starting level
hu: Kezdőszint

en: Title only
hu: Csak cím

en: Notification settings
hu: Értesítési beállítások

en: Dates
hu: Dátumok

en: Not defined
hu: Nem meghatározott

en: Validator
hu: Érvényesítő

en: Debugging
hu: Hibakeresés

en: Inherit
hu: Öröklés

en: No preview
hu: Nincs előnézet

en: Save as
hu: Mentés másként

en: Preview image
hu: Előnézeti kép

en: pixels
hu: képpont

en: Use default
hu: Alapértelmezés használata

en: 1 month | @count months
hu[0]: 1 hónap
hu[1]: @count hónap

en: Parameter
hu: Paraméter

en: done
hu: kész

en: Display format
hu: Megjelenítési formátum

en: Custom format
hu: Egyéni formátum

en: Current state
hu: Jelenlegi állapot

en: The date the node was last updated.
hu: A dátum, amikor a tartalom utoljára frissült.

en: Direction
hu: Irány

en: Drupal core
hu: Drupal alaprendszer

en: Book navigation block display
hu: Könyv navigáció blokk megjelenítése

en: Relations
hu: Kapcsolatok

en: Invalid display id @display
hu: Érvénytelen megjelenítési azonosító @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
hu: Hiba: @table > @field kezelője nem létezik.

en: Do not use a relationship
hu: Ne használjon kapcsolatot

en: Password field is required.
hu: A jelszó mező nincs kitöltve.

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Confirm password
hu: Jelszó megerősítése

en: button
hu: gomb

en: Not applicable
hu: Nem alkalmazható

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Default display order
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenítési sorrend

en: Administration theme
hu: Adminisztrációs smink

en: The cache has been cleared.
hu: A gyorsítótár törölve lett.

en: Isle of Man
hu: Man-sziget

en: Montenegro
hu: Montenegró

en: Saint Pierre and Miquelon
hu: Saint Pierre és Miquelon

en: Serbia
hu: Szerbia

en: Kosovo
hu: Koszovó

en: Role ID.
hu: Szerepkör azonosító.

en: Run cron
hu: Időzített feladatok futtatása

en: Run updates
hu: Adatbázisfrissítés

en: Warning message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: Combine
hu: Összefűzés

en: of
hu: /

en: Tour
hu: Idegenvezetés

en: Title field
hu: Cím mező

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
hu: „%file” fájl ismeretlen hiba miatt nem menthető.

en: The specified file %name could not be uploaded.
hu: A megadott %name fájl nem tölthető fel.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
hu: A fájlnév üres. Meg kell adni egy fájlnevet.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hu: Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hu: A feltöltött fájl mérete (%filesize) túllépi a megengedett fájl méretet (%maxsize).

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hu: A fájl mérete %filesize, ennek felöltésével túllépné a lemezen rendelkezésre álló kvótát (%quota).

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hu: A képet át kellett méretezni, hogy az engedélyezett %dimensions méreten belül maradjon.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl kicsi, legalább %dimensions képpont legyen.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
hu: Fájlfeltöltési hiba. A feltöltött fájl (%file) nem mozgatható el a célkönyvtárba (%destination).

en: Add to book outline
hu: Hozzáadás a könyvvázlathoz

en: New set
hu: Új csoport

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Add Link
hu: Hivatkozás hozzáadása

en: Edit Link
hu: Hivatkozás szerkesztése

en: outdated
hu: nem aktuális

en: Is not one of
hu: Nincs ezek között

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
hu: A tartalmak címkézésének, kategorizálásának és osztályozásának karbantartása.

en: Re-index site
hu: Webhely újraindexelése

en: Log searches
hu: Keresések naplózása

en: Are you sure you want to re-index the site?
hu: A webhely biztosan újraindexelhető?

en: No test results to display.
hu: Nincs megjeleníthető teszteredmény.

en: Save and continue
hu: Mentés és folytatás

en: Row
hu: Sor

en: Date settings
hu: Dátumbeállítások

en: Table name prefix
hu: Táblanév előtag

en: IP address
hu: IP-cím

en: Maximum height
hu: Minimális magasság

en: Maximum width
hu: Maximális szélesség

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Link options
hu: Hivatkozási lehetőségek

en: Timor-Leste
hu: Kelet-Timor

en: Åland Islands
hu: Åland-szigetek

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Cached
hu: Gyorsítótárazott

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Boolean
hu: Logikai

en: Maximum image resolution
hu: Legnagyobb képfelbontás

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hu: Érvénytelen kiválasztást talált a rendszer. Javasolt a webhely gazdájával felvenni a kapcsolatot.

en: Tips
hu: Tippek

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Status report
hu: Állapotjelentés

en: Not writable
hu: Nem írható

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: Configuration name
hu: Beállításnév

en: No files available.
hu: Nincsenek elérhető fájlok.

en: Custom date format
hu: Egyéni dátum formátum

en: Drupal version
hu: Drupal verzió

en: Book outline
hu: Könyvvázlat

en: This will be the top-level page in this book.
hu: Ez lesz a könyv legfelső szintű lapja.

en: Revision information
hu: Változatinformáció

en: Notify user of new account
hu: Új felhasználó értesítése e-mailben

en: Created timestamp
hu: Létrehozás időbélyege

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Form mode
hu: Űrlapmód

en: View comment
hu: Hozzászólás megtekintése

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
hu: Hozzéférés biztosítása a felhasználóknak a megadott jogosultsági kifejezéssel.

en: Decimal value
hu: Tizedes érték

en: Comma
hu: Vessző

en: Show All
hu: Összes megjelenítése

en: Uses
hu: Használat

en: Path to custom icon
hu: Saját ikon elérési útvonala

en: Your email address
hu: E-mail cím

en: Frontpage
hu: Címlap

en: Users who have created accounts on your site.
hu: Felhasználók, akik fiókot hoztak létre a webhelyen.

en: Current user
hu: Jelenlegi felhasználó

en: Digest
hu: Kivonat

en: Delete comment
hu: Hozzászólás törlése

en: Default display mode
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenítési mód

en: Default comments per page
hu: Alapértelmezés szerinti hozzászólásszám oldalanként

en: Comment controls
hu: Hozzászólás-irányítópult

en: Comment subject field
hu: Hozzászólás tárgy mezője

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
hu: Minden erre a hozzászólásra érkezett válasz elvész. A művelet nem vonható vissza.

en: Publish the selected comments
hu: A kijelölt hozzászólások közzététele

en: Unpublish the selected comments
hu: A kijelölt hozzászólások elrejtése

en: (No subject)
hu: (Nincs cím)

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: Access type
hu: Hozzáférési típus

en: Default image
hu: Alapértelmezés szerinti kép

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
hu: Ezt a szöveget olvassák be a képernyőolvasó programok, a keresőmotorok és ez jelenik meg a kép helyén, amíg az teljesen be nem töltődik.

en: Add feed
hu: Hírcsatorna hozzáadása

en: List links
hu: Hivatkozások listázása

en: Text settings
hu: Szöveg beállítások

en: MIME type
hu: MIME típus

en: File system
hu: Fájlrendszer

en: Ends with
hu: Így végződik

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Enter your @s username.
hu: A @s webhelyen regisztrált felhasználónév.

en: Posted in
hu: Hozzászólás ehhez

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
hu: Hozzászólás: „%subject” témájú tartalomhoz jogosulatlanul történt a hozzászólás, vagy a tartalomhoz már nem lehet hozzászólni.

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: Link this field to its user
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználóra

en: RDF mapping
hu: RDF leképezések

en: Parent ID
hu: Szülő azonosítója

en: Default style
hu: Alapértelmezés szerinti stílus

en: The node ID of the node.
hu: A tartalom azonosítója.

en: Tab weight
hu: Fül súlya

en: Files directory
hu: Fájlok könyvtára

en: Delete all revisions
hu: Összes korábbi változat törlése

en: No role
hu: Nincs szerepkör

en: Block title.
hu: Blokk címe.

en: Search index
hu: Keresési index

en: 1 view | @count views
hu[0]: 1 megtekintés
hu[1]: @count megtekintés

en: The file's MIME type.
hu: A fájl MIME-típusa.

en: The size of the file.
hu: A fájl mérete.

en: The MIME type of the file.
hu: A fájl MIME típusa.

en: @type %title has been created.
hu: %title @type létrejött.

en: @type %title has been updated.
hu: %title @type frissítve lett.

en: The post could not be saved.
hu: A tartalom nem menthető el.

en: Menu link ID
hu: Menühivatkozás-azonosító

en: 1 character | @count characters
hu[0]: 1 karakter
hu[1]: @count karakter

en: Filter settings
hu: Szűrő beállításai

en: You do not have any administrative items.
hu: Nincs adminisztrációs menüpont.

en: No help is available for module %module.
hu: %module modul nem rendelkezik súgóval.

en: @module administration pages
hu: @module adminisztrációs oldalak

en: Filter the view to the currently logged in user.
hu: Nézet szűrése az aktuálisan bejelentkezett felhasználóra.

en: Save translation
hu: Fordítás mentése

en: Add language
hu: Nyelv hozzáadása

en: AM
hu: DE

en: PM
hu: DU

en: PHP extensions
hu: PHP-kiterjesztések

en: Comments per page
hu: Hozzászólás egy oldalon

en: Publish comment
hu: Hozzászólás közzététele

en: The file could not be uploaded.
hu: A fájl nem tölthető fel.

en: Export configuration
hu: Konfiguráció exportálása

en: Collaboration
hu: Együttműködés

en: Administration pages
hu: Adminisztrációs oldalak

en: Draft
hu: Vázlat

en: Capitalize first letter
hu: Naggyá alakítja az első betűt

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
hu: A webhelyen nem várt hiba történt. Érdemes később újrapróbálkozni.

en: Run tests
hu: Tesztek futtatása

en: Clean test environment
hu: Tesztkörnyezet kitisztítása

en: Clean environment
hu: Tiszta tesztkörnyezet

en: No tests to display.
hu: Nincs megjeleníthető teszt.

en: Processing test @num of @max - %test.
hu: @num / @max – %test teszt feldolgozása.

en: Processed test @num of @max - %test.
hu: @num / @max – %test teszt feldolgozva.

en: 1 pass | @count passes
hu[0]: 1 átment
hu[1]: @count átment

en: 1 fail | @count fails
hu[0]: 1 sikertelen
hu[1]: @count sikertelen

en: 1 exception | @count exceptions
hu[0]: 1 kivétel
hu[1]: @count kivétel

en: Provides a framework for unit and functional testing.
hu: Egy keretrendszert ad az egységek és működésük teszteléséhez.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
hu: %name felhasználó egyszer használható bejelentkezési hivatkozást használt (%timestamp).

en: Registration successful. You are now logged in.
hu: Az új felhasználó létrejött és sikeresen belépett.

en: Uid
hu: Felhasználóazonosító

en: Custom text
hu: Egyéni szöveg

en: Sum
hu: Összegzés

en: The comment body.
hu: A hozzászólás törzse.

en: Default argument
hu: Alapértelmezés szerinti argumentum

en: sorted by
hu: rendezés szempontja

en: Feed display options
hu: Csatorna megjelenítési lehetőségei

en: Available actions
hu: Elérhető műveletek

en: Remove group
hu: Csoport törlése

en: The comment ID.
hu: A hozzászólás azonosítója.

en: Add link
hu: Hivatkozás hozzáadása

en: Link settings
hu: Hivatkozásbeállítások

en: Numbered list
hu: Számozott lista

en: View comments
hu: Hozzászólások megtekintése

en: Not set
hu: Nincs beállítva

en: Set password
hu: Jelszó beállítása

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
hu: %name: ez a mező nem tartalmazhat több, mint @count értéket.

en: No fields available.
hu: Nincs elérhető mező.

en: Content author
hu: Tartalom szerzője

en: Vertical Tabs
hu: Függőleges fülek

en: Not in book
hu: Nincs könyvben

en: New book
hu: Új könyv

en: By @name on @date
hu: Szerző: @name (@date)

en: By @name
hu: Szerző: @name

en: Not in menu
hu: Nincs menüben

en: Alias: @alias
hu: Álnév: @alias

en: No alias
hu: Nincs álnév

en: Source language
hu: Forrás nyelve

en: Initializing.
hu: Előkészítés.

en: An error has occurred.
hu: Hiba történt.

en: Your page will be a part of the selected book.
hu: Az oldal a kiválasztott könyv lapja lesz.

en: Numeric
hu: Szám

en: mobile
hu: mobil

en: Media settings
hu: Médiabeállítások

en: Custom URL
hu: Egyéni webcím

en: Notify user
hu: Felhasználó értesítése

en: 0 sec
hu: 0 másodperc

en: Submit button text
hu: Beküldés gomb felirata

en: Is published
hu: Közzé van-e téve

en: Configure @block
hu: @block beállítása

en: Filter log messages
hu: Naplóbejegyzések szűrése

en: You must select something to filter by.
hu: Ki kell választani egy szűrési szempontot.

en: New revision
hu: Új változat

en: Callback
hu: Visszahívás

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
hu: A jelszó megváltoztatásához az új jelszót mindkét mezőbe be kell írni.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
hu: Az egyszer használatos bejelentkezési hivatkozás lejárt. Az alábbi űrlapon új hivatkozás igényelhető.

en: This login can be used only once.
hu: Ez a belépési mód csak egyszer használható.

en: Add comment link
hu: Új hozzászólás hivatkozás

en: Strike-through
hu: Áthúzott

en: Align left
hu: Balra zárt

en: Align center
hu: Középre zárt

en: Align right
hu: Jobbra zárt

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: Horizontal rule
hu: Vízszintes vonal

en: Paste Text
hu: Szöveg beillesztés

en: Paste from Word
hu: Beillesztés Wordből

en: Remove format
hu: Formázás eltávolítása

en: Character map
hu: Karaktertábla

en: HTML block format
hu: HTML blokk formázása

en: Font style
hu: Betű stílus

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: Inserted
hu: Beillesztett

en: Provide a password for the new account in both fields.
hu: Jelszó az új felhasználó számára, kétszer megadva.

en: Changes cannot be made to a locked view.
hu: A változások nem érvényesíthetőek a zárolt nézeteken.

en: Create customized lists and queries from your database.
hu: Egyéni listákat és lekérdezéseket hoz létre az adatbázisból.

en: Broken/missing handler
hu: Sérült / hiányzó kezelő

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Current node's creation time
hu: Az aktuális tartalom létrehozási ideje

en: Current node's update time
hu: Az aktuális tartalom módosítási ideje

en: Do not display items with no value in summary
hu: Az összefoglalóban ne jelenjenek meg az értékkel nem rendelkező elemek

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Fail basic validation if any argument is given
hu: Sikertelen alapellenőrzés, ha meg van adva argumentum

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
hu: A mező bejelölése arra használható, hogy a szükségesnél több argumentummal rendelkező nézeteknél elbukjon az ellenőrzés.

en: Glossary mode
hu: Összegző mód

en: Character limit
hu: Karakterszám korlátja

en: No transform
hu: Nincs átalakítás

en: Upper case
hu: Nagybetűs

en: Lower case
hu: Kisbetűs

en: Capitalize each word
hu: Naggyá alakít minden szót

en: Case in path
hu: Betűk az útvonalban

en: Transform spaces to dashes in URL
hu: Szóközök kötőjelekké alakítása a webcímben

en: Exclude from display
hu: Ne legyen megjelenítve

en: Link path
hu: Hivatkozás útvonala

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A hivatkozás Drupal útvonala vagy webcíme. Megadhatóak adatok ebből a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: The CSS class to apply to the link.
hu: A hivatkozáshoz használt CSS osztály.

en: Prefix text
hu: Előtag

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás előtt megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: Suffix text
hu: Utótag

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás után megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: Trim only on a word boundary
hu: Csonkolás kizárólag szóhatároknál

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor ez a mező csak szóhatároknál lesz csonkolva. Ez biztosítja a megadott legnagyobb méret, vagy kevesebb karakter megjelenítését. Ha nincsenek szóhatárok, akkor egy mezőt üresre is csonkolhat.

en: Strip HTML tags
hu: HTML jelölők eltávolítása

en: Field can contain HTML
hu: A mező tartalmazhat HTML kódot

en: File size display
hu: Fájlméret megjelenítése

en: Formatted (in KB or MB)
hu: Formázott (KB vagy MB)

en: Raw bytes
hu: Nyers bájtok

en: If checked, true will be displayed as false.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor az igaz hamisként lesz megjelenítve.

en: Time ago (with "ago" appended)
hu: Eltelt idő ("ennyi ideje:" előtaggal)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
hu: Időtartam („ideje / múlva” hozzáfűzésével)

en: Round
hu: Kerekítés

en: If checked, the number will be rounded.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a szám kerekítve lesz.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
hu: Megadható, hogy hány számjegy jelenjen meg a tizedespont után.

en: What single character to use as a decimal point.
hu: Mely karaktert használja tizedespontnak.

en: What single character to use as the thousands separator.
hu: Mely karaktert használja ezres elválasztónak.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
hu: A szám elé helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
hu: A szám után helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Simple separator
hu: Egyszerű elválasztó

en: Display as link
hu: Megjelenítés hivatkozásként

en: Operator identifier
hu: Műveleti jel azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt az operátort.

en: Filter identifier
hu: Szűrő azonosítója

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
hu: Ez a felfedett szűrő nem kötelező és lehetővé teszi, hogy a beállításait ne kelljen módosítani.

en: Remember
hu: Nem felejt

en: Remember the last setting the user gave this filter.
hu: Emlékezzen a felhasználó által utoljára megadott beállításra.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
hu: Az azonosító szükséges, ha a szűrő felfedett.

en: This identifier is not allowed.
hu: Ez az azonosító nem megengedett.

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: exposed
hu: felfedett

en: Value type
hu: Értéktípus

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
hu: Egy dátum bármilyen gép által olvasható formátumban. A CCYY-MM-DD HH:MM:SS az ajánlott.

en: Invalid date format.
hu: Érvénytelen dátumformátum.

en: Limit list to selected items
hu: Lista szűkítése a bejelölt elemekre

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználónak csak az itt kiválasztott elemek lesznek megmutatva.

en: not in
hu: nincs ebben

en: Is all of
hu: A felsoroltak mindegyike

en: Is none of
hu: A felsoroltak egyike sem

en: not
hu: nem

en: Is between
hu: Két érték között van

en: between
hu: között

en: Is not between
hu: Nincs a két érték között

en: not between
hu: nincs közötte

en: Min
hu: Legkisebb

en: And max
hu: És legnagyobb

en: And
hu: És

en: Contains any word
hu: Bármely szót tartalmazza

en: has word
hu: tartalmazza

en: Contains all words
hu: Tartalmaz minden szót

en: has all
hu: mindet tartalmazza

en: begins
hu: kezdődik

en: ends
hu: végződik

en: Require this relationship
hu: Megkövetelt kapcsolat

en: asc
hu: növekvő

en: desc
hu: csökkenő

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
hu: A finomság a legkisebb egység, ami annak eldöntésére használható, hogy két dátum egyezik-e. Például, ha a finomság „Év”, akkor minden dátum 1999-ben, attól függetlenül, hogy 1999-ben mikorra esik, ugyannak a dátumnak lesz tekintve.

en: Broken
hu: Sérült

en: Displays
hu: Megjelenítések

en: These queries were run during view rendering:
hu: A nézet megjelenítése alatt a következő lekérdezések történtek:

en: This display has no path.
hu: Ennek a megjelenítésnek nincs útvonala.

en: Query build time
hu: Lekérdezés összeállítási ideje

en: Query execute time
hu: A lekérdezés végrehajtási ideje

en: View render time
hu: A nézet megformázásának ideje

en: No query was run
hu: Nem futott lekérdezés

en: Unable to preview due to validation errors.
hu: Az előnézet érvényesítési hibák miatt sikertelen.

en: View name
hu: Nézet neve

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
hu: Zárolás feloldva. Mostantól szerkeszthető a nézet.

en: Go to the real page for this display
hu: Ugrás a megjelenítés valódi oldalára

en: Missing style plugin
hu: Hiányzó stílusbővítmény

en: Change settings for this style
hu: Stílus beállításainak módosítása

en: View analysis
hu: Nézet elemzése

en: Rearrange @type
hu: @type átrendezése

en: Broken field @id
hu: @id sérült mező

en: There are no @types available to add.
hu: @types nem érhető el a hozzáadáshoz.

en: Configure extra settings for @type %item
hu: @type %item részletesebb beállítása

en: Clear Views' cache
hu: A <em>Views</em> gyorsítótárának törlése

en: Add Views signature to all SQL queries
hu: A <em>Views</em> aláírásának elhelyezése minden SQL lekérdezésben

en: Disable views data caching
hu: A <em>Views</em> adatok gyorsítótárazásának letiltása

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
hu: A <em>Views</em> a teljesítmény növelése érdekében gyorsítótárazza a táblák, a modulok és az elérhető nézetek adatait. Ennek bejelölésével a <em>Views</em> átugorja ezt a gyorsítótárat és mindig újraépíti ezeket az adatokat, amikor szükség van rájuk. Ennek komolyan ronthatja a webhely teljesítményét.

en: Show other queries run during render during live preview
hu: A létrehozás alatti egyéb lekérdezések mutatása az élő előnézetben

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
hu: A Drupalnak lehetősége van több lekérdezés lefuttatására a nézet létrehozása alatt. Ennek a doboznak a bejelölése minden, a nézet létrehozása alatt futtatott lekérdezést meg fog jeleníteni az élő előnézet részeként.

en: View analysis can find nothing to report.
hu: A nézet elemzése nem talált semmilyen hibát.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
hu: Ennek a nézetnek csak egy alapértelmezés szerinti megjelenítése van, ezért nem helyezhető el akárhol a webhelyen. Hozzá kell adni egy oldal vagy egy blokk megjelenítést.

en: Reduce duplicates
hu: Ismétlődések csökkentése

en: Default settings for this view.
hu: A nézet alapértelmezés szerinti beállításai.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint egy oldal, webcímmel és menühivatkozásokkal.

en: Display the view as a block.
hu: Nézet megjelenítése blokként.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hu: A más megjelenítésekhez adott csatolmányokkal többszörös nézetet lehet létrehozni egy nézetben.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint csatorna, például egy RSS hírcsatorna.

en: Displays rows one after another.
hu: Sorok megjelenítése egymás után.

en: HTML List
hu: HTML lista

en: Displays rows in a grid.
hu: Sorok megjelenítése rácsban.

en: Displays rows in a table.
hu: Sorok megjelenítése táblázatban.

en: Displays the default summary as a list.
hu: Megjeleníti az alapértelmezés szerinti összegzést, mint egy lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
hu: Formázás nélkül jeleníti meg az összegzést egymás utáni, vagy a beágyazott lehetőséggel.

en: Generates an RSS feed from a view.
hu: RSS hírcsatorna létrehozása a nézetből.

en: Displays the fields with an optional template.
hu: Megjeleníti a mezőket egy tetszőleges sablonnal.

en: Will be available to all users.
hu: Elérhető lesz minden felhasználó számára.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
hu: A hozzáférés biztosítva lesz a meghatározott szerepkörök bármelyikébe tartozó felhasználók számára.

en: No caching of Views data.
hu: Nézetek gyorsítótárazásának kikapcsolása

en: Time-based
hu: Idő-alapú

en: Simple time-based caching of data.
hu: Az adatok egyszerű, idő-alapú gyorsítótárazása.

en: sort criteria
hu: rendezési szempont

en: Sort criterion
hu: Rendezési szempont

en: sort criterion
hu: rendezési szempont

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
hu: Hírolvasó elemeket külső RSS, vagy Atom hírforrásokból lehet beemelni.

en: The title of the aggregator item.
hu: A hírolvasó elem címe.

en: The link to the original source URL of the item.
hu: Az elem eredeti webcímére mutató hivatkozás.

en: The author of the original imported item.
hu: Az átvett elem eredeti szerzője.

en: The actual content of the imported item.
hu: Az átvett elem jelenlegi tartalma.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
hu: Az eredeti hírcsatorna elem beküldési dátuma. (Néhány csatornánál ez a beillesztés ideje lehet.)

en: Feed ID
hu: Hírcsatorna azonosító

en: The unique ID of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna címe.

en: The link to the source URL of the feed.
hu: Hivatkozás a hírcsatorna webcímére.

en: The date the feed was last checked for new content.
hu: Az a dátum, amikor a hírcsatornán utoljára ellenőrizve lettek az új tartalmak.

en: The description of the aggregator feed.
hu: A hírolvasó csatorna leírása.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
hu: A hírolvasó elem megjelenítése az eredeti forrásból származó adat használatával.

en: The book the node is in.
hu: A könyv, amelyben a tartalom van.

en: The weight of the book page.
hu: A könyvlap súlya.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
hu: A könylap súlya a hierarchiában. A legfelső szintű könyveknek 1 a súlya.

en: The parent book node.
hu: A szülő könyv tartalom.

en: The title of the comment.
hu: A hozzászólás címe.

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve. Megjeleníthető a hozzászólás szerzőjének webhelyére mutató hivatkozásként.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólás szerzőjének honlapcíme. Megjeleníthető hivatkozásként. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Node link
hu: Tartalom hivatkozás

en: The User ID of the comment's author.
hu: A hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: Parent CID
hu: Szülő hozzászólás azonosítója

en: Last comment time
hu: Utolsó hozzászólás ideje

en: Date and time of when the last comment was posted.
hu: Az utolsó hozzászólás beküldésének dátuma és ideje.

en: Last comment author
hu: Az utolsó hozzászólás szerzője

en: The name of the author of the last posted comment.
hu: Az utoljára beküldött hozzászólás szerzőjének neve.

en: Comment count
hu: Hozzászólások száma

en: The number of comments a node has.
hu: A tartalom hozzászólásainak száma.

en: Updated/commented date
hu: Frissítés / hozzászólás dátuma

en: The number of new comments on the node.
hu: A tartalom új hozzászólásainak száma.

en: Comment status
hu: Hozzászólások állapota

en: User posted or commented
hu: Beküldő vagy hozzászóló felhasználó

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
hu: Tartalmak megjelenítése csak akkor, ha a felhasználó küldte be a tartalmat, vagy hozzászólt a tartalomhoz.

en: Display the comment as RSS.
hu: Hozzászólások megjelenítése RSS hírcsatornaként.

en: Provide a simple link to the user contact page.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználói kapcsolatfelvételi oldalhoz.

en: Whether or not the node is published.
hu: A tartalom közzétett-e.

en: Created year + month
hu: Létrehozás éve és hónapja

en: Created year
hu: Létrehozás éve

en: Created month
hu: Létrehozás hónapja

en: Created day
hu: Létrehozás napja

en: Created week
hu: Létrehozás hete

en: Updated year + month
hu: Frissítési év + hónap

en: Updated year
hu: Frissítési év

en: Updated month
hu: Frissítési hónap

en: Updated day
hu: Frissítési nap

en: Updated week
hu: Frissítési hét

en: Provide a simple link to revert to the revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a változat visszaállításához.

en: Filter by access.
hu: Szűrés hozzáférés szerint.

en: Has new content
hu: Van új tartalma

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
hu: %display megjelenítéshez nincs hozzáférés-szabályozás, de nem tartalmaz szűrőt a közzétett tartalmakhoz.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
hu: A keresési elem pontszáma. Nem lesz felhasználva, ha a keresési szűrő nincs jelen.

en: Total views
hu: Összes megtekintés

en: The total number of times the node has been viewed.
hu: A tartalom összes megtekintéseinek száma.

en: Views today
hu: Mai megtekintések

en: The total number of times the node has been viewed today.
hu: A tartalom összes megtekintéseinek száma a mai napon.

en: Most recent view
hu: Legutóbbi megtekintés

en: The most recent time the node has been viewed.
hu: A tartalom legutóbbi megtekintésének ideje.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
hu: A fájlokat a Drupal és különböző modulok kezelik.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
hu: Taxonómiakifejezések vannak csatolva a tartalmakhoz.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
hu: „Taxonómia: Kifejezés” eredményeinek szűrése egy bizonyos szótárhoz.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hu: Egy tartalomhoz kapcsolódó összes taxonómiakifejezés megjelenítése a meghatározott szótárakból.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
hu: A kifejezés szülő kifejezése. Több szülőt engedélyező szótár használata esetén ismétlődő bejegyzéseket hozhat létre.

en: The parent term of the term.
hu: A kifejezés szülő kifejezése.

en: The user ID
hu: A felhasználó azonosítója

en: The user or author name.
hu: A felhasználó vagy szerző neve.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
hu: Egy megadott felhasználó e-mail címe. Ezt a mezőt általános esetben nem látják a felhasználók, ezért óvatosan kell használni.

en: Roles that a user belongs to.
hu: Szerepkörök, melyekhez a felhasználó tartozik.

en: User ID from URL
hu: Felhasználó azonosító a webcímből

en: User ID from logged in user
hu: Felhasználó azonosító a bejelentkezett felhasználótól

en: Randomize the display order.
hu: Véletlenszerű megjelenítési sorrend.

en: Null
hu: (Érték nélküli)

en: Provide custom text or link.
hu: Egyéni szöveg, vagy hivatkozás megadása.

en: View result counter
hu: Eredményszámláló megtekintése

en: Displays the actual position of the view result
hu: A nézet eredmény aktuális helyzetének mutatása

en: No user
hu: Nincs felhasználó

en: Show teaser-style link
hu: Bevezető jellegű hivatkozás megjelenítése

en: Link this field to new comments
hu: A mező hivatkozzon az új hozzászólásokra

en: contact
hu: kapcsolat

en: Contact %user
hu: Kapcsolatfelvétel %user felhasználóval

en: Unknown language
hu: Ismeretlen nyelv

en: Check for new comments as well
hu: Az új hozzászólásokat is ellenőrizze

en: Alternative sort
hu: Alternatív rendezés

en: Alternate sort order
hu: Alternatív rendezési sorrend

en: On empty input
hu: Üres bemenetnél

en: Show None
hu: Összes elrejtése

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
hu: Ha két, vagy több keresett kifejezés közül elegendő, ha csak az egyik teljesül, akkor a kifejezések közé az <strong>OR</strong> nagybetűs kifejezést kell írni. Például <strong>kutyák OR macskák</strong>

en: Display score
hu: Pontszám megjelenítés

en: Link this field to download the file
hu: Ez a mező hivatkozzon a fájl letöltésére

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: No vocabulary
hu: Nincs szótár

en: Link this field to its term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a kifejezés oldalra

en: Limit terms by vocabulary
hu: Kifejezés korlátozása egy szótárral

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
hu: Melyik szótárból legyenek megmutatva a kifejezések az általános beállításokban.

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Show hierarchy in dropdown
hu: Hierarchia megjelenítése a legördülő választólistában

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
hu: Érvénytelen szótár lett kiválasztva. Meg kell változtatni a beállításokban.

en: Select terms from vocabulary @voc
hu: Kifejezések kiválasztása @voc szótárból

en: Select terms
hu: Kifejezések kiválasztása

en: Is the logged in user
hu: A bejelentkezett felhasználó

en: Usernames
hu: Felhasználónevek

en: Enter a comma separated list of user names.
hu: Felhasználónevek listája vesszővel elválasztva.

en: Also look for a node and use the node author
hu: Tartalom keresése a tartalom szerzőjének használatával is

en: Restrict user based on role
hu: Felhasználó korlátozása szerepkör alapján

en: Restrict to the selected roles
hu: Korlátozás a kiválasztott szerepkörökre

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
hu: Ha nincsenek szerepkörök kiválasztva, akkor bármilyen szerepkörbe tartozó felhasználó megengedett.

en: Unrestricted
hu: Korlátlan

en: No role(s) selected
hu: Nincs szerepkör kiválasztva

en: Multiple roles
hu: Több szerepkör

en: You must select at least one role if type is "by role"
hu: Legalább egy szerepkört ki kell választani, ha a típus „szerepkör alapján”.

en: PHP validate code
hu: PHP ellenőrző kód

en: Never cache
hu: Soha nincs gyorsítótárazás

en: Query results
hu: Lekérdezés eredményei

en: The length of time raw query results should be cached.
hu: Az az időhossz, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorsítótárazni kell.

en: Rendered output
hu: Létrehozott kimenet

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
hu: Az időhossz, amíg a létrehozott HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Broken field
hu: Sérült mező

en: Change the title that this display will use.
hu: A megjelenítési mód által használt cím módosítása.

en: Use AJAX
hu: Ajax használata

en: Change whether or not this display will use AJAX.
hu: Ez a megjelenítés használjon-e AJAX-ot.

en: Change this display's pager setting.
hu: A megjelenítés lapozó-beállításainak módosítása.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
hu: Biztosítson-e ez a megjelenítés „tovább” hivatkozást.

en: Specify access control type for this display.
hu: Meghatározza a megjelenítés hozzáférés-szabályozásának típusát.

en: Change settings for this access type.
hu: A hozzáféréstípus beállításainak módosítása.

en: Specify caching type for this display.
hu: A megjelenítés gyorsítótárazási típusának meghatározása.

en: Change settings for this caching type.
hu: Ezen gyorsítótárazás-típus beállításainak módosítása.

en: Link display
hu: Hivatkozás megjelenítés

en: Exposed form in block
hu: Űrlap felfedése blokkban

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
hu: Engedélyezi, hogy a felfedett űrlap egy blokkban jelenjen meg a nézet helyett.

en: The title of this view
hu: Ennek a nézetnek a címe

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
hu: Ez a cím a nézettel lesz megjelenítve, úgy ahogy a címek általában megjelennek; pl. mint az oldal címe, a blokk címe, stb...

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
hu: Hacsak nincsenek problémák a nézethez kapcsolódó lapozókkal, akkor nullán lehet hagyni. Ha több lapozó van használva egy oldalon, akkor ezt a számot magasabbra lehet állítani, hogy ne okozzon problémát a ?page= tömbön belül. A nagy számok viszont sok vesszőt adnak hozzá a webcímhez, így azokat el kell kerülni, ha csak lehet.

en: Add a more link to the bottom of the display.
hu: Egy tovább hivatkozást ad a megjelenítés aljához.

en: Create more link
hu: Tovább hivatkozás létrehozása

en: The text to display for the more link.
hu: A tovább hivatkozásként megjelenítendő szöveg.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
hu: A nézet csak eltérő elemeket fog megjeleníteni. Ha több hasonló elem van, akkor mindegyik csak egyszer fog megjelenni. A nézetben található ismétlődő értékek eltávolítására szolgál, bár nem mindig működik. Meg kell jegyezni, hogy lelassíthatja a lekérdezéseket, ezért óvatosan kell használni.

en: Access restrictions
hu: Hozzáférési korlátozások

en: Access options
hu: Hozzáférési lehetőségek

en: Caching options
hu: Gyorsítótárazási lehetőségek

en: Display even if view has no result
hu: Megjelenítés akkor is, ha a nézetnek nincs eredménye

en: How should this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet stílusa

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
hu: Ha a választott stílusnak vannak beállításai, akkor a nézet összefoglalóban a stílus mellett látható beállítások gombra kell kattintani.

en: Style options
hu: Stílus lehetőségei

en: Row style options
hu: A sorstílus lehetőségei

en: How should each row in this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet sorainak stílusa

en: Which display to use for path
hu: Melyik megjelenítés legyen használva az útvonalakhoz

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
hu: Ez a megjelenítés melyik megjelenítésről kapja az útvonalakat az olyan dolgokhoz, mint az összefoglaló hivatkozások, RSS hírolvasó hivatkozások, tovább hivatkozások, stb.

en: Put the exposed form in a block
hu: A felfedett űrlap elhelyezése egy blokkban

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
hu: Ha ez be van állítva, akkor a felfedett felületi elemek nem fognak megjelenni a nézetben. Helyette elérhető lesz egy blokk a Drupal blokk adminisztrációs rendszerében, amiben a felfedett űrlap meg fog jelenni. Meg kell jegyezni, hogy ezt a blokkot kézzel kell engedélyezni, a <em>Views</em> nem fogja ezt megtenni.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
hu: „@display” megjelenítés mezőket használ, de egy sincs meghatározva vagy egyik sincs megjelenítve.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
hu: „@display” megjelenítés egy útvonalat használ, de az útvonal nincs meghatározva.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
hu: „@display” megjelenítés érvénytelen stílusbeépülőt használ.

en: Exposed form: @view-@display_id
hu: Felfedett űrlap: @view-@display_id

en: Attachment settings
hu: Csatolmányok beállításai

en: Inherit exposed filters
hu: Felfedett szűrők öröklése

en: Multiple displays
hu: Összetett megjelenítés

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a felfedett szűrőit, amelyikhez csatolva lett?

en: Attach before or after the parent display?
hu: Csatolás a szülő megjelenítés elé vagy mögé?

en: Select which display or displays this should attach to.
hu: Melyik megjelenítéshez vagy megjelenítésekhez kell ezt csatolni.

en: Block admin description
hu: Blokk adminisztrációs leírása

en: Using the site name
hu: Használva a webhely nevét

en: Use the site name for the title
hu: A webhely nevét használja címnek

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
hu: A hírolvasó ikonja csak a kiválasztott megjelenítéseken fog megjelenni.

en: No menu
hu: Nincs menü

en: Normal: @title
hu: Általános: @title

en: Tab: @title
hu: Fül: @title

en: Change settings for the parent menu
hu: Szülő menü beállításainak módosítása

en: The menu path or URL of this view
hu: A nézet menüútvonala vagy webcíme

en: Menu item entry
hu: Menüpont bejegyzés

en: No menu entry
hu: Nincs menübejegyzés

en: Normal menu entry
hu: Általános menübejegyzés

en: Menu tab
hu: Menü fül

en: Default menu tab
hu: Alapértelmezés szerinti menüfül

en: Default tab options
hu: Alapértelmezés szerinti fül beállításai

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont fülként jelenik meg, akkor a Drupalnak tudnia kell azt is, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülő menüpont útvonala mindig ugyanaz az útvonal lesz, az utolsó rész lehagyásával. Például, ha ennek a nézetnek az útvonala <em>foo/bar/baz</em>, akkor a szülő útvonal <em>foo/bar</em> lesz.

en: Already exists
hu: Már létezik

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont címét.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont leírását.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
hu: „%” nem használható egy útvonal első részeként.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
hu: A <em>Views</em> nem tud létrehozni általános menüelemeket azokhoz az útvonalakhoz, melyek % jelet tartalmaznak.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
hu: Olyan megjelenítés, melynek útvonala % jellel végződik, nem lehet fül.

en: Title is required for this menu type.
hu: Ehhez a menüelemhez szükséges a cím.

en: Inline fields
hu: Beágyazott mezők

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
hu: Az elválasztás a beágyazott mezők közé helyezhető, hogy megakadályozza az egymásra csúszásukat. HTML is használható ebben a mezőben.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
hu: Lehetőség van egy mező meghatározására, amely által a sorok csoportosítva lesznek. Üresen hagyva nincs csoportosítás.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
hu: @style stílusnak szüksége van egy sorstílusra, de a sor bővítmény érvénytelen.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
hu: A vízszintes elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és így halad jobbra. A függőleges elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és lefelé halad.

en: RSS description
hu: RSS leírás

en: This will appear in the RSS feed itself.
hu: Ez csak az RSS hírcsatornában jelenik meg.

en: Display record count with link
hu: Sorszámláló megjelenítése hivatkozással

en: Override number of items to display
hu: Megjelenített elemek számának felülírása

en: Display items inline
hu: Elemek beágyazott megjelenítése

en: You need at least one field before you can configure your table settings
hu: A tábla beállításainak módosításához előbb szükség van legalább egy mezőre.

en: Override normal sorting if click sorting is used
hu: Hagyományos rendezés felülírása kattintásos rendezés használatakor

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
hu: Drupal stílusú „ragadós” táblafejlécek engedélyezése (Javascript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
hu: (A ragadós fejléc a lenti előnézetben nem aktív, csak a tényleges kimenetben látható.)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
hu: A mezőket oszlopokba rendezi. Elhelyezhető több mező ugyanabban az oszlopban. Ebben az esetben az oszlopnál meghatározott elválasztó fogja elválasztani a mezőket. A rendezhetőség bejelölése lehetővé teszi az oszlop kattintható rendezését, illetve az alapértelmezés szerinti rendezés választógomb meghatározza, hogy a lista mely oszlopra legyen alapértelmezés szerint rendezve. Az oszlopsorrendet és a mezőcímkéket a mezők részben lehet szabályozni.

en: Parent link ID
hu: Szülő hivatkozás azonosító

en: Administration menu
hu: Adminisztrációs menü

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Language settings
hu: Nyelvi beállítások

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
hu: Az időzített feladatok futtatásának kísérlete, miközben azok már futnak.

en: Cron run completed.
hu: Az időzítő futása befejeződött.

en: - All -
hu: – Mind –

en: Visitors
hu: Látogatók

en: Compact
hu: Tömör

en: Allow multiple values
hu: Több érték engedélyezése

en: The maximum length of the field in characters.
hu: A mező leghosszabb karakterszáma.

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Module dependencies
hu: Modulfüggőségek.

en: Update translations
hu: Fordítások frissítése

en: A boolean indicating whether this translation needs to be updated.
hu: Egy logikai érték jelzi, hogy ezt a fordítást kell-e frissíteni.

en: Who's new
hu: Új felhasználók

en: Language name
hu: Nyelv neve

en: Edit language
hu: Nyelv szerkesztése

en: External links only
hu: Csak külső hivatkozások

en: Filter criteria
hu: Szűrési feltétel

en: The content type %name has been updated.
hu: %name tartalomtípus frissítve lett.

en: The content type %name has been added.
hu: %name tartalomtípus hozzáadva.

en: Contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Drag to re-order
hu: Átrendezés húzással

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hu: A táblázaton végrehajtott változtatások az űrlap beküldéséig nem lesznek elmentve.

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Block Content
hu: Blokk tartalom

en: Blue Lagoon (default)
hu: Kék lagúna (alapértelmezés)

en: The requested page could not be found.
hu: A kért oldal nem található.

en: Standard deviation
hu: Normál szórás

en: The user account %id does not exist.
hu: %id felhasználó nem létezik.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
hu: %id felhasználó nem létezik, nem törölhető.

en: Requirements problem
hu: Gond az előfeltételekkel

en: Database configuration
hu: Adatbázis beállítása

en: Select an installation profile
hu: Telepítési profil kiválasztása

en: Choose language
hu: Nyelv kiválasztása

en: Select language
hu: Nyelv kiválasztása

en: No profiles available
hu: Nincs elérhető profil

en: Drupal already installed
hu: A Drupal már telepítve van

en: Installing @drupal
hu: @drupal telepítése

en: The installation has encountered an error.
hu: A telepítő hibát észlelt.

en: Configure site
hu: Webhely beállítása

en: Installed %module module.
hu: <em>%module</em> modul telepítve lett.

en: Choose profile
hu: Profil kiválasztása

en: Verify requirements
hu: Követelmények ellenőrzése

en: Set up database
hu: Adatbázis beállítása

en: Set up translations
hu: Fordítások letöltése

en: Install site
hu: Webhely telepítése

en: Finish translations
hu: Fordítás befejezése

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
hu: A dátum és időértékek alapértelmezés szerint az egész webhelyen ezen időzóna szerint jelennek majd meg.

en: Update notifications
hu: Frissítési értesítők

en: Check for updates automatically
hu: Frissítések automatikus ellenőrzése

en: 1 byte | @count bytes
hu[0]: 1 byte
hu[1]: @count byte

en: Illegal choice %choice in %name element.
hu: „%name” mezőben érvénytelen kiválasztott érték (%choice).

en: GD2 image manipulation toolkit
hu: GD2 képkezelő eszközkészlet

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
hu: A JPEG műveletek során alkalmazott képminőség nulla és száz közötti számként megadva. A nagyobb érték jobb minőségű, de nagyobb fájlméretű képet eredményez.

en: Right to left
hu: Jobbról balra

en: Left to right
hu: Balról jobbra

en: Add custom language
hu: Egyéni nyelv hozzáadása

en: Save language
hu: Nyelv mentése

en: Direction that text in this language is presented.
hu: Ezen a nyelven megjelenő tartalmak írási iránya.

en: String contains
hu: A karaktersorozat tartalma

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
hu: Az összes karaktersorozat megtekintéséhez maradjon üresen. A keresés kisbetű/nagybetű érzékeny.

en: Search in
hu: Keresés

en: Both translated and untranslated strings
hu: Lefordított és fordítatlan karaktersorozatok

en: Only translated strings
hu: Csak lefordított karaktersorozatok

en: Only untranslated strings
hu: Csak fordítatlan karaktersorozatok

en: Languages not yet added
hu: Még hozzá nem adott nyelvek

en: The language %language has been created.
hu: %language nyelv hozzáadva.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
hu: A beküldött karaktersorozat nem megengedett HTML kódot tartalmaz: %string

en: Importing interface translations
hu: Felületfordítások importálása

en: Error importing interface translations
hu: Hiba történt a felületfordítások importálásakor.

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
hu: Nem megengedett HTML kódot tartalmazó fordítási karaktersorozat beküldésének kísérlete: %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
hu: %language nyelvhez tartozó JavaScript nyelvi fájl frissült.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
hu: %language nyelvhez tartozó JavaScript nyelvi fájl létrejött.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
hu: %language nyelvhez tartozó JavaScript nyelvi fájl létrehozása közben hiba lépett fel.

en: Standard PHP
hu: Hagyományos PHP

en: PHP Mbstring Extension
hu: PHP mbstring kiterjesztés

en: Unicode library
hu: Unicode könyvtár

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
hu: „%s” kódolású XML fájl UTF-8-ra konvertálása nem lehetséges.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
hu: A hírcsatorna neve (vagy a hírcsatornát szolgáltató webhely neve).

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
hu: RSS, RDF vagy Atom formátumú hírcsatorna hozzáadása. Egy hírcsatorna csak egy példányban adható hozzá.

en: Update items
hu: Elemek frissítése

en: No blocks in this region
hu: Nincs blokk a régióban.

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
hu: %info blokk az érvénytelen %region régióhoz volt rendelve, ezért ki lett kapcsolva.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
hu: %add-child hivatkozáshoz tartozó tartalomtípusnak az engedélyezett könyvvázlat típusok egyikének kell lennie.

en: Save book pages
hu: Könyvlapok mentése

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
hu: Közben a könyvet más felhasználó már módosította, ezért a változtatások nem menthetőek.

en: Title changed from %original to %current.
hu: A cím megváltozott erről: %original erre: %current.

en: Updated book %title.
hu: „%title” könyv módosítva lett.

en: book: updated %title.
hu: könyv: %title frissítve lett.

en: Update book outline
hu: Könyvvázlat módosítása

en: Remove from book outline
hu: Eltávolítás a könyvvázlatból

en: No changes were made
hu: Nem történt változás

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
hu: A tartalom hozzá lett adva a kiválasztott könyvhöz. Most megadható a helyzete a többi laphoz képest.

en: The book outline has been updated.
hu: A könyvvázlat frissült.

en: There was an error adding the post to the book.
hu: Hiba történt a könyvhöz csatolás közben.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
hu: %title hozzárendelt gyermekoldalakkal rendelkezik, amelyek a könyvhöz tartozó kapcsolatuk fenntartása érdekében automatikusan át lesznek helyezve. A struktúra újbóli létrehozásához %title a Vázlat fül használatával újból hozzáadható, az összes korábbi gyermekoldalt is manuálisan kell áthelyezni.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
hu: %title a Vázlat fül használatával újra hozzáadtható a struktúrához .

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
hu: „%title” lap biztosan eltávolítható a könyvből?

en: The post has been removed from the book.
hu: A tartalom eltávolítva a könyvvázlatból.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
hu: A könyv lapjainak nyomtatóbarát változata.

en: Show block on all pages
hu: Blokk megjelenítése minden oldalon

en: Show block only on book pages
hu: Blokk megjelenítése csak a könyv oldalakon

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
hu: Ha a <em>Blokk megjelenítése minden oldalon</em> be van kapcsolva, a blokk az oldal összes könyvéből automatikusan generált menüt fog tartalmazni. Ha a <em>Blokk megjelenítése csak a könyv oldalakon</em> van bekapcsolva, a blokk csak az oldalon lévő könyvhöz tartozó menüt fogja tartalmazni. Ebben az esetben, ha az oldalon nincs könyv, a blokk nem fog megjelenni. Az <em>Oldalaktól függő megjelenítés</em> vagy más láthatósági beállítások szintén használhatók a blokk megjelenítésének szabályozásához.

en: This is the top-level page in this book.
hu: Ez a könyv legfelső szintű lapja.

en: No book selected.
hu: Nincs kiválasztott könyv.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
hu: %title egy könyvvázlat része és vannak hozzárendelt gyermekoldalai. Ha mégis törlésre kerül, akkor a gyermekoldalak automatikusan át lesznek helyezve.

en: Re-order book pages and change titles
hu: Könyvlapok átrendezése és a címek módosítása

en: Book page
hu: Könyvoldal

en: Delete the selected comments
hu: A kijelölt hozzászólások törlése

en: Allows users to comment on and discuss published content.
hu: Lehetővé teszi a hozzászólást látogatók illetve felhasználók számára.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
hu: Példák: „visszajelzés a webhelyről” vagy „termékinformáció kérés”.

en: Personal contact form
hu: Személyes kapcsolatfelvételi űrlap

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
hu: Személyes és webhelyszintű kapcsolatfelvételi űrlapokat biztosít.

en: View events that have recently been logged.
hu: A legutóbbi naplóbejegyzések megtekintése.

en: Top 'page not found' errors
hu: A legtöbbet látogatott nem található oldalak

en: View 'page not found' errors (404s).
hu: Nem található oldalakkal (404) kapcsolatos hibák

en: Top 'access denied' errors
hu: A legtöbbet látogatott tiltott oldalak

en: View 'access denied' errors (403s).
hu: Tiltott oldalakkal (403) kapcsolatos hibák

en: Logs and records system events to the database.
hu: A rendszer által kiadott üzeneteket naplózza az adatbázisba.

en: No roles may use this format
hu: Egyik szerepkör tagja sem használhatja ezt a formátumot

en: Allowed HTML tags: @tags
hu: Engedélyezett HTML jelölők: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
hu: A linkek más webhelyekre mutató kattintható hivatkozások.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
hu: Alapértelmezés szerint a sortörések automatikusan bekerülnek a szövegbe; ezzel a jelölővel újabbakat lehet felvenni. A többi jelölővel ellentétben ezt nem párban kell használni, így a végén található " /" jelet is meg kell adni az XHTML 1.0 szabványnak megfelelően.

en: Text with <br />line break
hu: Szöveg <br />sortöréssel

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
hu: Alapértelmezés szerint a bekezdések automatikusan bekerülnek a szövegbe. Ezzel a jelölővel újabbakat lehet felvenni.

en: Paragraph one.
hu: Első bekezdés.

en: Paragraph two.
hu: Második bekezdés.

en: Strong
hu: Erős

en: Emphasized
hu: Kiemelt

en: Cited
hu: Idézett

en: Coded text used to show programming source code
hu: Program forráskódját tartalmazó szöveg

en: Coded
hu: Kód

en: Bolded
hu: Vastag

en: Italicized
hu: Dőlt

en: Superscripted
hu: Felső indexben

en: <sup>Super</sup>scripted
hu: <sup>Felső</sup>indexben

en: Subscripted
hu: Alsó indexben

en: <sub>Sub</sub>scripted
hu: <sub>Alsó</sub>indexben

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
hu: <abbr title="Rövidítés">Röv.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
hu: <acronym title="Hárombetűs betűszó">HBB</acronym>

en: Block quoted
hu: Idézetet tartalmazó bekezdés

en: Quoted inline
hu: Bekezdésen belüli idézet

en: Table header
hu: Táblázatfejléc

en: Table cell
hu: Táblázatcella

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
hu: Számozott felsorolás – a lista elemeit a &lt;li&gt; jelölővel kell megadni

en: First item
hu: Első listaelem

en: Second item
hu: Második listaelem

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
hu: Számozatlan felsorolás – a lista elemeit a &lt;li&gt; jelölővel kell megadni

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
hu: A definíciós listákat a &lt;dl&gt; jelölővel kell létrehozni. Az elemen belül &lt;dt&gt; jelzi a definiált kifejezést, &lt;dd&gt; pedig a definíciót.

en: First term
hu: Első kifejezés

en: First definition
hu: Első definíció

en: Second term
hu: Második kifejezés

en: Second definition
hu: Második definíció

en: Subtitle three
hu: Harmadrangú alcím

en: Subtitle four
hu: Negyedrangú alcím

en: Subtitle five
hu: Ötödrangú alcím

en: Subtitle six
hu: Hatodrangú alcím

en: Tag Description
hu: Jelölő leírása

en: You Type
hu: Beírandó

en: You Get
hu: Eredmény

en: No help provided for tag %tag.
hu: %tag HTML jelölőhöz nincs súgó.

en: Ampersand
hu: & jel

en: Quotation mark
hu: Idézőjel

en: Character Description
hu: Karakter leírása

en: Lines and paragraphs break automatically.
hu: A sorokat és bekezdéseket a rendszer automatikusan felismeri.

en: Compose tips
hu: Szövegformázási tippek

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
hu: A fórum neve a kapcsolódó eszmecserék azonosítására szolgál.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
hu: Leírás és útmutató a fórumon zajló eszmecseréhez.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
hu: A csoport neve az összetartozó fórumok azonosítására szolgál.

en: Default number of forum topics displayed per page.
hu: Az oldalanként megjelenített fórumtémák alapértelmezés szerinti száma.

en: Default display order for topics.
hu: A fórumtémák alapértelmezés szerinti sorrendje.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
hu: A csoportok megjelenhetnek a struktúra legfelső szintjén (a gyökérben), de egymásba is ágyazhatóak, sőt fórumokba is kerülhetnek csoportok.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
hu: Fórumok megjelenhetnek a struktúra legfelső szintjén (a gyökérben), de csoport, vagy akár önálló fórum alá is rendelhetőek.

en: Forum topic
hu: Fórumtéma

en: You are not allowed to post new content in the forum.
hu: Nincs megfelelő jogosultság új tartalom beküldéséhez a fórumba.

en: Manages the display of online help.
hu: A súgók megjelenítését biztosítja.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
hu: Ezen az oldalon a webhelyen lefordított karaktersorozatok exportálhatók. Az előállított fájl lehet Gettext Portable Object (<em>.po</em>) formátumú, ami az eredeti és a lefordított karaktersorozatokat is tartalmazza (fordítások megosztása céljából), vagy Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) formátumú, ami csak az eredeti karaktersorozatokat tartalmazza (Gettext szerkesztőprogramban való fordítás készítéshez).

en: Submission form settings
hu: Beküldési űrlap beállításai

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A programok által használt név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: Added content type %name.
hu: %name tartalomtípus hozzáadva.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
hu[0]: Egy tartalomtípus %old-type helyett %type lett.
hu[1]: @count tartalomtípus %old-type helyett %type lett.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
hu: A webhely tartalmán a jogosultságok újraépítése biztosan szükséges?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
hu: Ez a művelet minden webhelyen található tartalomhoz kapcsolódó jogosultságokat frissíti, és ez sok időt vehet igénybe. A művelet nem vonható vissza.

en: An error occurred and processing did not complete.
hu: Hiba történt, a feldolgozás nem ért véget.

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
hu: %title @type %revision-date dátumú változatának törlése megtörtént.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változatra visszaállítva.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
hu: A tartalom-hozzáférési jogosultságokat újra kell építeni.

en: Rebuilding content access permissions
hu: Tartalomjogosultságok frissítése

en: Content permissions have been rebuilt.
hu: A tartalomjogosultságok frissültek.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
hu: A tartalomjogosultságok frissítése nem sikerült.

en: Add content type
hu: Tartalomtípus hozzáadása

en: Revert to earlier revision
hu: Visszatérés korábbi változatra

en: Delete earlier revision
hu: Korábbi változat törlése

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
hu: Tartalmak beküldését és megjelenítését lehetővé tevő alapmodul.

en: The alias %alias is already in use in this language.
hu: %alias álnév már használatban van ezen a nyelven.

en: The alias has been saved.
hu: Az álnév elmentve.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
hu: „%title” útvonalálnév biztosan törölhető?

en: Filter aliases
hu: Álnevek szűrése

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
hu: Ezen az oldalon lehet megadni az útvonalat és a hozzá tartozó álnevet.

en: URL aliases
hu: Útvonalálnevek

en: Edit alias
hu: Álnév szerkesztése

en: Delete alias
hu: Álnév törlése

en: Add alias
hu: Álnév hozzáadása

en: Allows users to rename URLs.
hu: Lehetővé teszi az alapértelmezés szerinti webcímek elfedését álnevekkel.

en: Indexing throttle
hu: Indexelés visszafogó

en: Number of items to index per cron run
hu: Időzítő (cron) futásonként indexelt tartalmak száma

en: Indexing settings
hu: Az indexelés beállításai

en: Minimum word length to index
hu: Az indexelt szavak legkisebb hossza

en: Simple CJK handling
hu: Egyszerű KJK kezelés

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
hu: Alkalmazni kell-e az egyszerű kínai/japán/koreai felismerő algoritmust az egymást átfedő sorozatokon? Külső előfeldolgozó használata esetén ezt a lehetőséget ki kell kapcsolni. A többi nyelvet ez a beállítás nem érinti.

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Top search phrases
hu: Legnépszerűbb keresések

en: View most popular search phrases.
hu: A legnépszerűbb keresési kifejezések megtekintése.

en: Enables site-wide keyword searching.
hu: Kulcsszavas keresést tesz lehetővé a webhely teljes tartalmában.

en: Content viewing counter settings
hu: Olvasottság számláló beállítások

en: Count content views
hu: Tartalmak olvasottságának mérése

en: Increment a counter each time content is viewed.
hu: Egy számláló növelése eggyel, valahányszor a tartalmat megtekintik.

en: Popular content
hu: Népszerű tartalmak

en: How many content items to display in "all time" list.
hu: Mennyi eleme legyen a minden idők legnépszerűbb tartalmait megjelenítő listának?

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
hu: Mennyi eleme legyen a legutóbb olvasott tartalmakat felsoroló listának?

en: Today's:
hu: Mai:

en: All time:
hu: Összesített:

en: Last viewed:
hu: Legutóbb olvasott:

en: Logs and records system events to syslog.
hu: A Drupal által kiadott üzeneteket naplózza a rendszer naplóba.

en: User pictures in posts
hu: Felhasználó képe a tartalmai mellett

en: User pictures in comments
hu: Felhasználó képe a hozzászólásai mellett

en: Shortcut icon
hu: Webhely ikon

en: Upload logo image
hu: Logó kép feltöltése

en: Shortcut icon settings
hu: Webhely ikon beállítások

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
hu: A kiszolgáló közvetlen hozzáférése hiányában itt lehet feltölteni az ikont.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
hu: @module (<span class="admin-missing">hiányzó</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
hu: Az alábbi modulok teljes eltávolítása után minden adat, amelyet ezek a modulok kezeltek, <em>visszavonhatatlanul elvész!</em>

en: Confirm uninstall
hu: Eltávolítás megerősítése

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
hu: Biztos, hogy a fentiek eltávolítása folytatható?

en: No modules selected.
hu: Nincs modul kiválasztva.

en: The selected modules have been uninstalled.
hu: A kiválasztott modulok eltávolítva.

en: Default 403 (access denied) page
hu: Alapértelmezés szerinti 403 (tiltott hozzáférést jelző) oldal

en: Default 404 (not found) page
hu: Alapértelmezés szerinti 404 (nem található) oldal

en: Caches cleared.
hu: A gyorsítótárak törlése megtörtént.

en: Select an image processing toolkit
hu: Képkezelő eszközkészlet kiválasztása

en: Number of items in each feed
hu: Az elemek száma hírcsatornánként

en: Default number of items to include in each feed.
hu: A hírcsatornánkénti hírek alapértelmezés szerinti száma.

en: Feed content
hu: Hírcsatorna tartalom

en: Titles plus teaser
hu: Cím és bevezető

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
hu: A tartalmak alapértelmezés szerinti megjelenése a rendszer által létrehozott hírcsatornákban.

en: Formatting
hu: Formázás

en: Cron ran successfully.
hu: Az időzített feladatok sikeresen lefutottak.

en: Cron run failed.
hu: Az időzített feladatok futtatása nem sikerült.

en: No modules are available to uninstall.
hu: Nincs eltávolítható modul.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
hu: Az alábbiak az egyes modulok beállítási lehetőségei.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
hu: A választható <em>Drupal működteti</em> blokk a Drupal webhelyére mutató linket jelenít meg. Habár ennek a blokknak a megjelenítése nem kötelező, a Drupal népszerűsítése érdekében elhelyezhető a webhelyen.

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
hu: „%path” ideiglenes fájl nem törölhető a szemét takarítás közben

en: Compact mode
hu: Tömör mód

en: Image toolkit
hu: Képkezelő eszközkészlet

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
hu: Képkezelő eszközkészlet beállítása.

en: RSS publishing
hu: RSS-közzététel

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: -1 (Unlimited)
hu: -1 (Korlátlan)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
hu: A telepített PHP nagyon régi. A Drupal működéséhez PHP %version szükséges.

en: PHP memory limit
hu: PHP memória korlátozás

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
hu: Javasolt a PHP memória korlátjának megemelése %memory_minimum_limit értékre, hogy a telepítés során fellépő esetleges memóriahiány elkerülhető legyen.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
hu: Javasolt a PHP memória korlátjának megemelése %memory_minimum_limit értékre, hogy a frissítés során fellépő esetleges memóriahiány elkerülhető legyen.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
hu: A beállításoktól függően a Drupal %memory_limit PHP memória korlátozással is képes lehet futni, viszont %memory_minimum_limit korlát használata javasolt azonban, különösen ha közösségi, vagy saját fejlesztésű modulok is vannak a rendszerben.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
hu: A PHP memória korlát a %configuration_file memory_limit nevű értékének módosításával és a webkiszolgáló újraindításával változtatható. Ebben a rendszergazda vagy hoszting szolgáltató is segítséget adhat.

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
hu: A rendszergazda vagy hoszting szolgáltató adhat segítséget a PHP memória korlát növeléséhez.

en: Not protected
hu: Nem védett

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
hu: %file módosítások ellen nem védett, ami biztonsági kockázatot jelent. Nem szabad írási jogot adni erre a fájlra.

en: Cron has not run recently.
hu: Az időzítő mostanában nem futott le.

en: Cron maintenance tasks
hu: Időzített feladatok

en: The directory %directory is not writable.
hu: %directory könyvtár nem írható.

en: Writable (<em>public</em> download method)
hu: Írható (<em>nyilvános</em> letöltési mód)

en: Writable (<em>private</em> download method)
hu: Írható (<em>privát</em> letöltési mód)

en: Database updates
hu: Adatbázis-frissítések

en: Access to update.php
hu: update.php elérése

en: Handles general site configuration for administrators.
hu: A webhely általános beállításait kezeli, az adminisztrátorokat segítve.

en: Reset to alphabetical
hu: Visszaállítás ABC szerint

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
hu: A kifejezések a súlyozásuknak megfelelően növekvő sorrendben jelennek meg.

en: Weight value must be numeric.
hu: A súlyozás számérték kell legyen.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
hu: „%title” szótár az ABC szerinti sorrendre biztosan vissza legyen állítva?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
hu: Egy szótár visszaállítása az elemek egyéni sorrendjét megszünteti, és ABC szerint rendezi őket.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
hu: %name szótár visszaállítása ABC szerint.

en: Translation settings
hu: Fordítási beállítások

en: This translation needs to be updated
hu: Ezt a fordítást frissíteni kell

en: Unknown release date
hu: Ismeretlen kiadási dátum

en: Last checked: @time ago
hu: Utolsó ellenőrzés ideje: @time

en: Last checked: never
hu: Utolsó ellenőrzés: még nem volt

en: Includes: %includes
hu: Tartalmazza: %includes

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
hu: A telepített modulok és sminkek új kiadásai keresésének gyakorisága.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
hu: A rendszerben telepített modulok és sminkek elérhető frissítéseinek listája itt található. Minden modul vagy smink egy <em>projekt</em> része, amely akár azonos nevű is lehet, de nem feltétlenül. Egy ilyen projekt akár több modult vagy sminket is tartalmazhat.

en: Module and theme update status
hu: Modulok és sminkek frissítési állapota

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
hu: Egy vagy több modul vagy smink részére elérhető biztonsági frissítés. Erősen javasolt azonnal frissíteni a biztonságos működés szavatolása érdekében.

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
hu: Egy vagy több modult vagy sminket illetően elérhető frissítés. A webhely működésének javítása érdekében minél hamarabb érdemes frissíteni.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
hu: Állapotjelentés a telepített modulok és sminkek frissítési állapotáról.

en: %name has been deleted.
hu: %name törlése megtörtént.

en: You must enter a username.
hu: Meg kell adni egy felhasználónevet.

en: The username cannot begin with a space.
hu: A felhasználónév nem kezdődhet szóközzel.

en: The username cannot end with a space.
hu: A felhasználónév nem végződhet szóközzel.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
hu: A felhasználónév nem tartalmazhat több egymás utáni szóközt.

en: The username contains an illegal character.
hu: A felhasználónév nem engedélyezett karaktert tartalmaz.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
hu: %name felhasználónév túl hosszú. A felhasználónév legfeljebb %max karakter hosszú lehet.

en: Who's online
hu: Jelenlévő felhasználók

en: Enter the password that accompanies your username.
hu: A felhasználónévhez tartozó jelszó.

en: Unblock the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók zárolásának megszüntetése

en: Block the selected users
hu: A kiválasztott felhasználók zárolása

en: Deleted user: %name %email.
hu: Törölt felhasználó: %name, %email.

en: Edit role
hu: Szerepkör szerkesztése

en: Manages the user registration and login system.
hu: Felhasználók regisztrációját és beléptetését teszi lehetővé.

en: Language list
hu: Nyelvek listája

en: File extension
hu: Fájlkiterjesztés

en: wide
hu: széles

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hu: A cím buboréksúgóként jelenik meg, ha a felhasználó a kép fölé viszi az egeret.

en: Progress indicator
hu: Folyamatjelző

en: Bar with progress meter
hu: Folyamatjelző sáv

en: Throbber
hu: Folyamatjelző

en: Path settings
hu: Útvonal beállításai

en: The file upload failed. %upload
hu: A fájl feltöltése nem sikerült. %upload

en: URL to file
hu: Fájl webcíme

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. A feltöltött fájl valószínűleg meghaladja a kiszolgáló által támogatott legnagyobb fájlméretet.

en: Starting upload...
hu: Feltöltés indítása...

en: Uploading... (@current of @total)
hu: Feltöltés... (@current / @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére az APC RFC1867 használatával. Jelenleg egyszerre csak egy fájl feltöltése támogatott. A több fájl egyidejű feltöltésének követéséhez javasolt a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> használata.

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
hu: Engedélyezett (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
hu: Feltöltés folyamata

en: Preferred language
hu: Előnyben részesített nyelv

en: Number field
hu: Szám típusú mező

en: Styles
hu: Stílusok

en: Item ID
hu: Elem azonosítója

en: Posted on
hu: Beküldve

en: Page count
hu: Oldalszám

en: The size of the file in bytes.
hu: A fájl mérete bájtban.

en: Interface
hu: Felület

en: Thresholds
hu: Küszöbértékek

en: All messages
hu: Minden üzenet

en: Serialized
hu: Szerializált

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Discard changes
hu: Változások elvetése

en: Text format
hu: Szövegformátum

en: No new posts
hu: Nincs új bejegyzés

en: Sticky topic
hu: Kiemelt téma

en: Emergency
hu: Vészhelyzet

en: Sort descending
hu: Csökkenő rendezés

en: Sort ascending
hu: Növekvő rendezés

en: Your virtual face or picture.
hu: A webhelyen megjelenő virtuális arc.

en: The name of the site.
hu: A webhely neve.

en: The name of the term.
hu: A kifejezés neve.

en: Optional features
hu: Választható lehetőségek

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: Administrative description
hu: Adminisztratív leírás

en: Allow settings
hu: Beállítások engedélyezése

en: Title override
hu: Cím felülírása

en: Style settings
hu: Stílus beállításai

en: Views Block
hu: Nézet blokk

en: Show description
hu: Leírás megjelenítése

en: Alert
hu: Riasztás

en: Critical
hu: Kritikus

en: Top center
hu: Felső közép

en: Bottom center
hu: Alsó közép

en: Content Translation
hu: Tartalom fordítása

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: Format string
hu: Formátum karaktersorozat

en: Add format
hu: Formátum hozzáadása

en: Delete date format
hu: Dátumformátum törlése

en: Content type name
hu: Tartalomtípus neve

en: Taxonomy Term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Author name
hu: Szerző neve

en: Check settings
hu: Ellenőrzési beállítások

en: @field_name (Locked)
hu: @field_name (zárolt)

en: - Select a field type -
hu: - Mezőtípus kiválasztása -

en: - Select an existing field -
hu: - Létező mező kiválasztása -

en: Add new field: you need to provide a label.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hu: %field mező zárolva van és nem szerkeszthető.

en: %name must be a number.
hu: %name értékének számnak kell lennie.

en: Field formatter
hu: Mező formázó

en: (first item is 0)
hu: (az első elem 0)

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: New group
hu: Új csoport

en: Regional settings
hu: Területi beállítások

en: Content moderation
hu: Tartalommoderáció

en: Unsigned
hu: Előjel nélküli

en: Number of pages
hu: Oldalak száma

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: The weight of this term in relation to other terms.
hu: Ennek a kifejezésnek más kifejezésekhez viszonyított súlya.

en: Help text to display for the vocabulary.
hu: A szótárhoz megjelenített súgószöveg.

en: Whether or not related terms are enabled within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
hu: A kapcsolódó kifejezések engedélyezve legyenek-e a szótáron belül. (0 = tiltott, 1 = engedélyezett)

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
hu: A hierarchia típusa engedélyezett-e a szótáron belül. (0 = tiltott, 1 = engedélyezett)

en: Whether or not multiple terms from this vocabulary may be assigned to a node. (0 = disabled, 1 = enabled)
hu: Ebből a szótárból több kifejezést is hozzá lehet-e rendelni egy tartalomhoz. (0 = tiltott, 1 = engedélyezett)

en: Whether or not terms are required for nodes using this vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
hu: Kötelező-e megadni kifejezéseket azokhoz a tartalmakhoz, amelyek ezt a szótárat használják. (0 = tiltott, 1 = engedélyezett)

en: Whether or not free tagging is enabled for the vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
hu: Ehhez a szótárhoz engedélyezett- e a szabad címkézés. (0 = tiltott, 1 = engedélyezett)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
hu: Ennek a szótárnak más szótárakhoz viszonyított súlya.

en: Views settings
hu: Nézetek beállításai

en: Rotate
hu: Elforgatás

en: Relative date
hu: Relatív dátum

en: Remove selected
hu: Kijelöltek eltávolítása

en: Facility
hu: Naplózó rendszer

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Show links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: Lock
hu: Lezárás

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Delete content
hu: Tartalom törlése

en: Limited
hu: Korlátozott

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: Definitions
hu: Definíciók

en: URL of the origin of the event.
hu: Az esemény eredetére mutató webcím.

en: Referer
hu: Hivatkozó

en: Hostname of the user who triggered the event.
hu: Az eseményt kiváltó felhasználó hosztneve.

en: Database is encoded in UTF-8
hu: Az adatbázis egybevetése UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
hu: A Drupal nem tudta megállapítani, hogy az adatbázis kódolása UTF-8-ra lett-e beállítva.

en: PostgreSQL has initialized itself.
hu: A PostgreSQL inicializálta magát.

en: Structure
hu: Felépítés

en: Workflows
hu: Munkafolyamatok

en: Default values
hu: Alapértelmezés szerinti értékek

en: Saving
hu: Mentés

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
hu: A futtatni kívánt tesztek kiválasztása. A tesztek a <em>Tesztelésre</em> kattintva indíthatók.

en: All (@count)
hu: Mind (@count)

en: Pass (@count)
hu: Átment (@count)

en: Fail (@count)
hu: Sikertelen (@count)

en: Return to list
hu: Vissza a listához

en: Clear results after each complete test suite run
hu: Eredmények törlése minden sikeres tesztcsomag-futtatás után

en: Provide verbose information when running tests
hu: Részletes információ megjelenítése a teszek futása közben

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
hu: A részletes adatok a szokásos visszaigazoló üzenetekkel együtt jelennek meg, és hasznosak hibakeresés közben. A részletes adatok minden tesztcsomag futtatása után törlődnek. Az adatok nagyon részletesek, csak hibakeresés esetén ajánlott a megjelenítésük.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
hu: A SimpleTest böngésző tesztelés közben HTTP azonosítást használ. Hasznos, ha a webhelyen HTTP azonosítás használatos.

en: The test run did not successfully finish.
hu: Sikertelen teszt.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
hu: Az eredmények törlése kikapcsolt, ezért a teszteredmények nem törölhetők.

en: No leftover tables to remove.
hu: Nem maradt hátra eltávolítható tábla.

en: 1 debug message | @count debug messages
hu[0]: 1 hibakereső üzenet
hu[1]: @count hibakereső üzenet

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
hu[0]: 1 teszteredmény el lett távolítva.
hu[1]: @count teszteredmény el lett távolítva.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
hu[0]: 1 maradék tábla el lett távolítva.
hu[1]: @count maradék tábla el lett távolítva.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
hu[0]: 1 ideiglenes könyvtár el lett távolítva.
hu[1]: @count ideiglenes könyvtár el lett távolítva.

en: Test result
hu: Teszteredmény

en: Node status
hu: Tartalom állapota

en: Edit style
hu: Stílus szerkesztése

en: All content
hu: Minden tartalom

en: Moderation state
hu: Moderációs állapot

en: Maximum file size
hu: Legnagyobb fájlméret

en: Machine name:
hu: Programok által olvasható név:

en: Content statistics
hu: Tartalomstatisztika

en: Translation files
hu: Fordítási fájlok

en: Upgrade
hu: Korszerűsítés

en: Delete items
hu: Elemek törlése

en: Fetcher
hu: Letöltő

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
hu: Ezt a szerepkört minden azonosított felhasználó megkapja.

en: Alternative text
hu: Alternatív szöveg

en: Filter format
hu: Szűrőformátum

en: Pager type
hu: Lapozótípus

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
hu: A hivatkozás célja, mint a „_blank”, „_parent” vagy egy „iframe” név. Ez a mező ritkán van használva.

en: @argument title
hu: @argument cím

en: @argument input
hu: @argument bemenet

en: Count the number 0 as empty
hu: 0 kezelése üresként

en: Hide if empty
hu: Elrejtés, ha üres

en: Starting value
hu: Kezdőérték

en: Specify the number the counter should start at.
hu: A számláló kezdőértékének meghatározása.

en: Does not start with
hu: Nem ezzel kezdődik

en: Does not end with
hu: Nem végződhet ezzel

en: The view %name has been saved.
hu: %name nézet elmentve.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
hu: Ez a szűrő azt okozhatja, hogy a kiválasztott beállítások közül egynél többel rendelkező elemek többször jelennek meg. Ha ez a szűrő ismétlődő eredmények előfordulását okozza, akkor ez a jelölőnégyzet csökkentheti ezeket a ismétlődéseket. Azonban a több keresett kifejezés miatt a lekérdezési teljesítmény csökken, tehát óvatosan kell használni. Egy értéket tartalmazó mezőknél nem kell beállítani, mivel egy nem együttműködő mezőn történő használata azt okozhatja, hogy értékek tűnnek el a megjelenítésről.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó e-mailcíme. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: The taxonomy term ID for the term.
hu: A taxonómiakifejezés azonosítója.

en: The taxonomy term name for the term.
hu: A taxonómiakifejezés neve.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a neve, melyhez a kifejezés tartozik.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
hu: A kapcsolódó szótárak kiválasztása. Nem szabad elfelejteni, hogy minden megtalált kifejezés egy új sort hoz létre, ezért ez a kapcsolat legjobban csak egy szótáron belül használható, amikor egy tartalomhoz csak egy kifejezés kapcsolódik.

en: The name of the role.
hu: A szerepkör neve.

en: Hide empty fields
hu: Üres mezők elrejtése

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
hu: Ne jelenítse meg a mezőket, a címkéket vagy a mezők jelölőit, ha azok üresek.

en: Title of the feed.
hu: A hírcsatorna címe.

en: Monthly archive
hu: Havi archívum

en: Language select
hu: Nyelvválasztás

en: Site email address
hu: A webhely e-mail címe

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
hu: A regisztrációs üzenetek, elfelejtett jelszó igénylések és más rendszerszintű értesítések feladójaként megjelenő cím. (A kéretlen levélszemétként való megbélyegzést elkerülendő javasolt a webhely domén nevére végződő e-mail címet megadni.)

en: Administer forums
hu: Fórumok adminisztrációja

en: This identifier is used by another handler.
hu: Ezt az azonosítót más kezelő használja.

en: Length is shorter than
hu: A hossz rövidebb, mint

en: shorter than
hu: rövidebb, mint

en: Length is longer than
hu: A hossz nagyobb, mint

en: longer than
hu: nagyobb, mint

en: SQL Query
hu: SQL-lekérdezés

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
hu: A lekérdezések elkészítéséhez és futtatásához a Drupal adatbázis API-t fogja használni.

en: revision user
hu: változatot készítő felhasználó

en: Exposed form
hu: Felfedett űrlap

en: Cancel account
hu: Fiók megszüntetése

en: Maximum number of characters
hu: Karakterek maximális száma

en: Current Theme
hu: Aktuális smink

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Base table
hu: Alaptábla

en: Administrator role
hu: Adminisztrátori szerepkör

en: Inherit pager
hu: Lapozó öröklése

en: Render pager
hu: Lapozó formázása

en: Render
hu: Formázás

en: Image scale
hu: Képméretezés

en: No revision
hu: Nincs változat

en: Requires a title
hu: Szükséges egy cím

en: Formatter settings
hu: Formázó beállításai

en: Filter value
hu: Szűrő érték

en: Entities
hu: Entitások

en: Private files
hu: Rejtett fájlok

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: Operations links
hu: Műveletek hivatkozásai

en: Toolbar buttons
hu: Eszköztár gombjai

en: Book ID
hu: Könyvazonosító

en: The unique ID of the comment.
hu: A hozzászólás egyedi azonosítója.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
hu: A szavazatot beküldő felhasználó gépének IP-címe.

en: The email address left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott e-mail cím.

en: The home page URL left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott webhely címe.

en: The formatted content of the comment itself.
hu: A hozzászólás formázott tartalma.

en: The URL of the comment.
hu: Hozzászólás webcíme.

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: The URL of the comment's edit page.
hu: A hozzászólás szerkesztésének webcíme.

en: The date the comment was posted.
hu: A hozzászólás beküldésének dátuma.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
hu: Beágyazott megjelenítés esetén a hozzászólás szülője.

en: New comment count
hu: Új hozzászólások száma

en: The unique ID of the node's latest revision.
hu: A tartalom legfrissebb változatának egyedi azonosítója.

en: The human-readable name of the node type.
hu: A tartalomtípus emberek számára olvasható neve.

en: The URL of the node.
hu: A tartalom webcíme.

en: The URL of the node's edit page.
hu: A tartalom szerkesztési oldalának webcíme.

en: Date changed
hu: Módosítás dátuma

en: The date the node was most recently updated.
hu: A tartalom utolsó módosításának dátuma.

en: The number of visitors who have read the node.
hu: A látogatók száma, akik elolvasták a tartalmat.

en: The number of visitors who have read the node today.
hu: A látogatók száma, akik elolvasták a tartalmat a mai napon.

en: Last view
hu: Legutóbbi megtekintés

en: The date on which a visitor last read the node.
hu: A dátum, amikor egy látogató utoljára olvasta a tartalmat .

en: The slogan of the site.
hu: A webhely jelmondata.

en: The administrative email address for the site.
hu: A webhely adminisztrációs e-mail címe.

en: The URL of the site's front page.
hu: A webhely kezdőlapjának webcíme.

en: Login page
hu: Bejelentkezési oldal

en: The URL of the site's login page.
hu: A webhely bejelentkezési oldalának webcíme.

en: The unique ID of the uploaded file.
hu: A feltöltött fájl egyedi azonosítója.

en: The name of the file on disk.
hu: A fájl neve a lemezen.

en: The web-accessible URL for the file.
hu: A fájl webről elérhető URL-je.

en: The date the file was most recently changed.
hu: A fájl utolsó módosításának dátuma.

en: The user who originally uploaded the file.
hu: A fájlt eredetileg feltöltő felhasználó.

en: The unique ID of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés egyedi azonosítója.

en: The name of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés neve.

en: The optional description of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés lehetséges leírása.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezéssel megjelölt tartalmak száma.

en: The URL of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés webcíme.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
hu: A szótár, amelyhez a taxonómiakifejezés tartozik.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
hu: A taxonómiakifejezés szülő kifejezése, ha van.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia-szótár egyedi azonosítója.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia-szótár neve.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómiakifejezés szótárának lehetséges leírása.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia szótárhoz kapcsolódó kifejezésekkel megjelölt tartalmak száma.

en: Term count
hu: Kifejezések száma

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia-szótárhoz tartozó

en: The unique ID of the user account.
hu: A felhasználói fiók egyedi azonosítója.

en: The login name of the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz tartozó bejelentkezési név.

en: The email address of the user account.
hu: A felhasználói fiók e-mail címe.

en: The URL of the account profile page.
hu: A fiók profiloldalának webcíme.

en: The date the user last logged in to the site.
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma.

en: The date the user account was created.
hu: A felhasználó létrehozásának dátuma.

en: Review log
hu: Napló áttekintése

en: Sender name
hu: Feladó neve

en: Sender email
hu: Küldő e-mail címe

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Archived
hu: Archivált

en: Time zone settings
hu: Időzóna beállítások

en: Total rows
hu: Sorok összesen

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Content Moderation
hu: Tartalommoderáció

en: You are not allowed to access this page.
hu: Nincs jogosultság a lap megtekintéséhez.

en: Authorize file system changes
hu: A fájlrendszer változásainak engedélyezése

en: It appears you have reached this page in error.
hu: Úgy tűnik, hogy hibán keresztül lett ez az oldal elérhető.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
hu: Az időzítő futtatása nem lehetséges, mert hibás a hozzáférési kulcs.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
hu: Az időzítő futtatása nem lehetséges, ha a webhely karbantartási módban van.

en: Default country
hu: Alapértelmezés szerinti ország

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
hu: <em>@drupal</em> rendszerhez tartozó <em>%settings_file</em> fájlban <em>%driver</em> adatbázis meghajtó lett beállítva, de a PHP telepítés ezt az adatbázis típus nem támogatja.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
hu: Nem található semmilyen telepítési profil. A telepítési profilok írják le milyen modulokat kell engedélyezni és milyen séma települ az adatbázisba. A telepítési folyamat folytatásához szükség van egy profilra.

en: Congratulations, you installed @drupal!
hu: A <em>@drupal</em> telepítése sikerült, gratulálunk!

en: Settings file
hu: Beállításokat tartalmazó fájl

en: Site maintenance account
hu: Webhelykarbantartási fiók

en: Select the default country for the site.
hu: A webhelyhez tartozó alapértelmezés szerinti ország kiválasztása.

en: No pending updates.
hu: Nincs függőben lévő frissítés.

en: 1 pending update | @count pending updates
hu[0]: 1 függőben lévő frissítés
hu[1]: @count függőben lévő frissítés

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
hu: Nem folytatható, nincs elérhető fájlátviteli mód.

en: To continue, provide your server connection details
hu: A folytatáshoz meg kell adni a kiszolgáló kapcsolati adatait.

en: Connection method
hu: Kapcsolat módja

en: Enter connection settings
hu: Kapcsolat beállításainak megadása

en: @backend connection settings
hu: @backend kapcsolat beállításai

en: Change connection type
hu: Kapcsolat típusának megváltoztatása

en: No active batch.
hu: Nincs aktív kötegelt folyamat.

en: Site under maintenance
hu: A webhely jelenleg karbantartás alatt áll.

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
hu: A csomagoló programok csak helyi fájlokkal működnek: %file nem támogatott.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
hu: %source fájl nem tölthető fel, mert a célkönyvtárban (%directory) már létezik egy ilyen nevű fájl.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
hu: A fájl neve elérte a 240 karakteres határt. A fájlt át kell nevezni, és ismét megpróbálni.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
hu: %path egy könyvtár és nem törölhető a file_unmanaged_delete() használatával.

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
hu: %path fájl nem egy ismert típus, így nem lett törölve.

en: The file permissions could not be set on %uri.
hu: %uri webcímen a fájl jogosultságait nem sikerült beállítani.

en: Completed @current of @total.
hu: @current / @total kész.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
hu: Az összes feladat futtatása közben hiba történt az adatbáziskiszolgálón. <em>%task</em> feladat nem található.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
hu: %settings módosítása sikertelen. Ellenőrizni kell a jogosultságokat.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
hu: %settings megnyitása sikertelen. Ellenőrizni kell a fájl jogosultságokat.

en: Required modules
hu: Szükséges modulok

en: Required modules not found.
hu: A szükséges modulok nem találhatóak.

en: %module module uninstalled.
hu: %module modul eltávolítása megtörtént.

en: Saint Barthélemy
hu: Saint-Barthélemy

en: No strings available.
hu: Nincs elérhető karaktersorozat.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
hu: %file.js JavaScript fordítási fájl elveszett.

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Operating in maintenance mode.
hu: A webhely jelenleg karbantartási módban üzemel.

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Unable to determine the type of the source directory.
hu: Nem lehet megállapítani forráskönyvtár típusát.

en: Cannot determine the type of project.
hu: Nem meghatározható a projekt típusa.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
hu: Végzetes hiba történt a frissítés során, a telepítési könyvtár teljes kitisztítása gyávaságból vissza lett utasítva.

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
hu: %directory könyvtár nem hozható létre a következő miatt: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
hu: Egy AJAX HTTP hiba következett be.

en: HTTP Result Code: !status
hu: HTTP eredménykód: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
hu: Az AJAX HTTP kérés rendellenesen megszakadt.

en: Debugging information follows.
hu: Hibakeresési információk következnek.

en: Path: !uri
hu: Útvonal: !uri

en: StatusText: !statusText
hu: Állapotüzenet: !statusText

en: ResponseText: !responseText
hu: Válaszüzenet: !responseText

en: ReadyState: !readyState
hu: Készültség: !readyState

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
hu: Az importálni kívánt hírcsatornák listáját tartalmazó OPML fájl feltöltése.

en: OPML Remote URL
hu: OPML távoli webcím

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
hu: Meg kell adni egy OPML fájl webcímét. Ez a fájl csak egyszer, az űrlap beküldése után lesz beolvasva és feldolgozva.

en: No new feed has been added.
hu: Nem lett új hírcsatorna hozzáadva.

en: The URL %url is invalid.
hu: %url webcím érvénytelen.

en: A feed named %title already exists.
hu: %title nevű hírcsatorna már létezik.

en: A feed with the URL %url already exists.
hu: %url webcímű hírcsatorna már létezik.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
hu: A letöltők külső forrásból töltenek le adatokat. A választott letöltőnek illeszkednie kell az adatforráshoz.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
hu: Az értelmezők a letöltött adatokat általános felépítésű elemekké alakítják. Itt választható ki a feldolgozandó hírforrások formátumának megfelelő értelmező.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
hu: A feldolgozók tovább alakítják az értelmező által előkészített elemeket, például hírcsatorna elemként mentik azokat. A feladatnak megfelelő feldolgozót kell választani.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
hu: A legtöbb hírolvasó feladatra az alapértelmezés szerinti beállítások megfelelőek.

en: Default fetcher
hu: Alapértelmezés szerinti letöltő

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
hu: Adatok letöltése egy webcímről a Drupal HTTP kérés kezelőjével.

en: Default parser
hu: Alapértelmezés szerinti értelmező

en: Default processor
hu: Alapértelmezés szerinti feldolgozó

en: Creates lightweight records from feed items.
hu: A hírcsatorna elemeket egyszerűsített formátumban menti.

en: Default processor settings
hu: Alapértelmezés szerinti feldolgozó beállításai

en: Number of items shown in listing pages
hu: Elemek száma a listázó oldalakon

en: Length of trimmed description
hu: Leírás engedélyezett hossza

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
hu: A tartalom levágott részében a karakterek legnagyobb száma.

en: Viewing feeds
hu: Hírcsatornák megtekintése

en: Adding, editing, and deleting feeds
hu: Hírcsatornák hozzáadása, szerkesztése és törlése

en: Configuring cron
hu: Időzített feladatok beállítása

en: Administer news feeds
hu: Hírcsatornák adminisztrációja

en: View news feeds
hu: Hírcsatornák megtekintése

en: Controlling visibility
hu: Láthatóság szabályozása

en: Creating custom blocks
hu: Egyéni blokkok létrehozása

en: Demonstrate block regions (@theme)
hu: Blokkrégiók bemutatása (@theme)

en: Administer blocks
hu: Blokkok adminisztrációja

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
hu: A blokkok vizuális elkészítését vezérli, melyekkel az oldalak épülnek. A blokkok tartalmi dobozok, melyek a webhely különböző régióiban jelennek meg.

en: Restricted to certain pages
hu: Bizonyos oldalakra korlátozva

en: The block cannot be placed in this region.
hu: A blokk nem helyezhető el ebbe a régióba.

en: No books available.
hu: Nincs elérhető könyv.

en: Content types allowed in book outlines
hu: Megengedett tartalomtípusok a könyv vázlatában

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
hu: %outline-perm jogosultsággal rendelkező felhasználók mindegyik tartalomtípust hozzáadhatják.

en: Administer book outlines
hu: Könyvek kivonatainak adminisztrációja

en: Adding and managing book content
hu: Könyv tartalom hozzáadása és kezelése

en: Printing books
hu: Könyvek nyomtatása

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
hu: A <em>nyomtatóbarát könyvek megtekintése</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók kiválaszthatják az oldal tartalma alatt látható <em>nyomtatóbarát változat</em> hivatkozást az oldal és az összes alfejezetének nyomtatóbarát megjelenítéséhez.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
hu: A könyv modul lehetőséget kínál a hasonló tartalommal rendelkező oldalak gyűjteménybe szervezéséhez, amiket együttesen könyvnek nevezünk. Megtekintéskor ez a tartalom automatikusan a szomszédos könyvoldalakra mutató hivatkozásokat jelenít meg, és egy egyszerű navigációs rendszert biztosít a rendszerezett tartalmak létrehozásához és áttekintéséhez.

en: Create new books
hu: Új könyvek létrehozása

en: View printer-friendly books
hu: Nyomtatóbarát könyvek megtekintése

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
hu: A könyvoldal és minden gyermek oldalának megtekintése egyetlen dokumentumként az egyszerű nyomtathatóság érdekében. Erőforrásigényes művelet lehet.

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
hu: A <em>könyvek</em> egy beépített hierarchikus navigációval rendelkeznek. Kézikönyvekhez vagy tananyagokhoz használható.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy létrehozzanak és szerkesszenek kapcsolódó tartalmakat egy vázlatban.

en: Changing colors
hu: Színek megváltoztatása

en: Allows administrators to change the color scheme of compatible themes.
hu: Az adminisztrátorok megváltoztathatják az átszínezhető témák színösszeállítását.

en: Select one or more comments to perform the update on.
hu: Egy vagy több hozzászólást ki kell választani a frissítés elvégzéséhez.

en: Deleted @count comments.
hu: @count hozzászólás törlése megtörtént.

en: Deleted comment @cid and its replies.
hu: @cid hozzászólás és minden válasza törölve lett.

en: Comment approved.
hu: A hozzászólás elfogadása megtörtént.

en: Tokens for comments posted on the site.
hu: Vezérjelek a webhely hozzászólásaihoz.

en: Full comment
hu: Teljes hozzászólás

en: Unapproved comments (@count)
hu: @count el nem fogadott hozzászólás

en: Administer comments and comment settings
hu: Hozzászólások adminisztrációja és beállítása

en: Edit own comments
hu: Saját hozzászólások szerkesztése

en: Threading
hu: Beágyazott

en: Show comment replies in a threaded list.
hu: A hozzászólás válaszainak megjelenítése beágyazott listában.

en: Show reply form on the same page as comments
hu: A válasz űrlap megjelenítése a hozzászólások oldalán

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
hu: Csak a „Hozzászólások beküldése” jogosultsággal rendelkező felhasználók küldhetnek be hozzászólást.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
hu: A felhasználók nem szólhatnak hozzá, de a már beküldött hozzászólások megjelennek.

en: Comments are hidden from view.
hu: A hozzászólások rejtettek.

en: Users cannot post comments.
hu: A felhasználók nem küldhetnek be hozzászólást.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
hu: A hozzászólás bekerült a moderálási sorba, jóváhagyás után fog megjelenni a webhelyen.

en: Your comment has been posted.
hu: A hozzászólás mentve.

en: Save comment
hu: Hozzászólás mentése

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
hu: A hozzászólás közzétételi állapota „Rejtett” lesz, ha tartalmazza a fenti kifejezések bármelyikét. A kifejezések listáját vesszővel kell elválasztani. Például: móka, kötélugrás, "Cégnév Kft.". A kifejezések érzékenyek a kis és nagybetűkre.

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
hu: A közzétett vagy jóváhagyásra váró hozzászólások megtekintése és szerkesztése.

en: Unapproved comments
hu: Nem elfogadott hozzászólások

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
hu: Nem küldhető több, mint %limit üzenet @interval időtartamon belül. Érdemes később újrapróbálkozni.

en: Contact @username
hu: Kapcsolat: @username

en: Administer contact forms and contact form settings
hu: Kapcsolati űrlap adminisztrációja és beállítása

en: Use the site-wide contact form
hu: Webhelyszintű kapcsolatfelvételi űrlap használata

en: Use users' personal contact forms
hu: Felhasználói szintű kapcsolatfelvételi űrlap használata

en: Changing this setting will not affect existing users.
hu: A beállítás megváltoztatása nincs hatással a már létező felhasználókra.

en: Displaying contextual links
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások megjelenítése

en: Use contextual links
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások használata

en: Contextual links
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások

en: Provides contextual links to perform actions related to elements on a page.
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozásokat ad az oldalon lévő elemeken történő műveletvégzéshez.

en: Database log cleared.
hu: Az adatbázisnapló törölve lett.

en: Monitoring your site
hu: Webhely figyelése

en: Debugging site problems
hu: Webhelyproblémák hibakeresése

en: List (text)
hu: Lista (szöveges)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
hu: Engedélyezett HTML elemek a címkékben: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
hu: %function függvény határozza meg a mező értékét, ezért az nem módosítható.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
hu: Megengedett értékek: minden kulcsnak érvényes egész, vagy decimális számnak kell lennie.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
hu: A mező listák megengedett értéke: minden kulcs legfeljebb 255 karakter hosszú szöveg lehet.

en: Allowed values list: keys must be integers.
hu: Megengedett értékek: kulcsoknak egész számnak kell lenniük.

en: This field stores a number in the database as an integer.
hu: Ez a mező egészként tárol egy számot az adatbázisban.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
hu: Ez a mező a számot az adatbázisban rögzített pontosságú formában tárolja.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
hu: Ez a mező a számot az adatbázisban lebegőpontos formátumban tárolja.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
hu: A legkisebb megengedett érték a mezőben. Üresen hagyandó, ha nincs alsó korlát.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
hu: A mező legnagyobb megengedett értéke. Üresen hagyva nincs korlátozás.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hu: Nem kötelező. Az érték elé írandó szöveg, mint például „$”, vagy „&euro;”. Megadható két érték, ha az egyes és többes számú alak eltér. Ebben az esetben a pipe jellel kell elválasztani az alakokat („cél|célok”).

en: Summary input
hu: Összefoglaló

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
hu: Az „Összefoglalóval, vagy a teljes szöveg eleje” választási lehetőséget biztosít a szerzőnek arra, hogy külön adhasson meg összefoglalót ahelyett, hogy a teljes szöveg elejét használná annak.

en: Summary or trimmed
hu: Összefoglalóval, vagy a teljes szöveg eleje

en: Text area with a summary
hu: Szövegdoboz összefoglalóval

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
hu: Üresen hagyva a teljes szöveg eleje lesz az összefoglaló.

en: Hide summary
hu: Összefoglaló elrejtése

en: Edit summary
hu: Összefoglaló szerkesztése

en: Edit field settings.
hu: A mező beállításainak szerkesztése.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
hu: %field mező minden előfordulásánál használatban lesz ez a beállítás. Az itt megadott értékek befolyásolják az adatok tárolásának módját az adatbázisban, ezért az első adat bevitele után már nem módosíthatóak.

en: Updated field %label field settings.
hu: %label mező beállításai frissítve lettek.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
hu: %label mező frissítése sikertelen: %message.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
hu: %type tartalomtípusból %field mező törölve.

en: There was a problem removing the %field from the %type content type.
hu: Hiba történt %label mező %type tartalomtípusból való eltávolítása közben.

en: Required field
hu: Kötelező mező

en: The default value for this field, used when creating new content.
hu: Új tartalom létrehozásakor a mező alapértelmezés szerinti értéke.

en: Saved %label configuration.
hu: %label beállítása elmentve.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
hu: Ez a lista megmutat minden használatban lévő mezőt a könnyű hivatkozás érdekében.

en: Field list
hu: Mezők listája

en: Manage display
hu: Megjelenés beállítása

en: Field UI
hu: <em>Field</em> felhasználói felülete

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
hu: Ez a mező egy fájl azonosítóját tartalmazza egész számként.

en: Enable <em>Display</em> field
hu: <em>Megjelenítés</em> mező engedélyezése

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
hu: A megjelenítés engedélyezésével lehet szabályozni, hogy a fájl a tartalom megtekintésekor látható legyen, vagy sem.

en: Files displayed by default
hu: Alapértelmezés szerint megjelenő fájlok

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
hu: Ennek a beállítási lehetőségnek csak akkor van hatása, ha a megjelenítés engedélyezett.

en: Upload destination
hu: Feltöltési célkönyvtár

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
hu: A végső fájlok tárolási helyének kiválasztása. A privát fájlok tárolása sokkal nagyobb terhelést jelent, mint a nyilvános fájloké, de a fájlokhoz korlátozott hozzáférést tesz lehetővé ezen a mezőn belül.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hu: A feltöltések könyvtárán belül megadható alkönyvtár, ahova a fájlok mentésre kerülnek. Az alkönyvtár megadásakor a kezdő és a záró perjelet nem kell megadni.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
hu: Meghatározza az egyes fájlokra érvényes méretkorlátot. Az engedélyezett fájlmérethez egy értéket kell megadni, például: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) vagy „50M” (megabájt). Üresen hagyva a fájl méretét csak a PHP-ban beállított legnagyobb beküldési és fájl feltöltési méret (jelenleg <strong>%limit</strong>) korlátozza.

en: Enable <em>Description</em> field
hu: <em>Leírás</em> mező engedélyezése

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
hu: A leírómező lehetőséget biztosít a felhasználók számára a feltöltött fájl leírására.

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
hu: A megengedett fájlkiterjesztések felsorolása érvénytelen. Figyelni kell arra, hogy a kiterjesztés előtti pontot nem kell megadni, valamint a fájlkiterjesztések felsorolásához vessző, vagy szóköz használható.

en: Generic file
hu: Általános fájl

en: Table of files
hu: Fájlok táblázata

en: Add a new file
hu: Új fájl hozzáadása

en: Include file in display
hu: A fájl is látszódjon megtekintéskor

en: The description may be used as the label of the link to the file.
hu: A leírás a fájlra mutató hivatkozás felirataként használatos.

en: All roles may use this format
hu: Minden szerepkör tagja használhatja ezt a szövegformátumot

en: The text format ordering has been saved.
hu: A szövegformázási sorrend elmentve.

en: Add text format
hu: Szövegformátum hozzáadása

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
hu: Ehhez a szövegformátumhoz minden szerepkört engedélyezni kell, és nem lehet módosítani.

en: Filter processing order
hu: Szűrők feldolgozási sorrendje

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
hu: A szövegformátum nevének egyedinek kell lennie. %name nevű formátum már létezik.

en: Added text format %format.
hu: %format szövegformátum hozzá lett adva.

en: The text format %format has been updated.
hu: %format szövegformátum frissítve lett.

en: Text formats
hu: Szövegformátumok

en: Choosing a text format
hu: Szövegformátum kiválasztása

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
hu: Figyelmeztetés: ez a jogosultság a szövegformátum beállításától függően biztonsági kockázatot jelenthet.

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
hu: A szövegbe írt sortöréseket HTML sortörésekké alakítja a <code>&lt;br&gt;</code> és <code>&lt;p&gt;</code> elemek használatával

en: Convert URLs into links
hu: Webcímek átalakítása kattintható hivatkozásokká

en: Correct faulty and chopped off HTML
hu: Hibás vagy lezáratlan HTML jelölők javítása

en: Display any HTML as plain text
hu: HTML szöveg megjelenítése egyszerű szövegként

en: Display basic HTML help in long filter tips
hu: HTML ismertető megjelenítése a hosszú súgóban.

en: Add rel="nofollow" to all links
hu: rel="nofollow" hozzáadása az összes hivatkozáshoz

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
hu: A webhelyen engedélyezett a HTML formátumú tartalom bevitele. Bár a HTML nyelv megtanulása túl nagy feladatnak tűnhet, néhány egyszerű jelölő alkalmazását könnyű elsajátítani. Ez a táblázat a webhelyen használható HTML jelölőket mutatja be.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
hu: A legtöbb speciális karakter probléma nélkül használható.

en: No HTML tags allowed.
hu: A HTML jelölők használata nem megengedett.

en: Filters content in preparation for display.
hu: A tartalmakat szűri azok megjelenítésének előkészítésekor.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
hu: Ennyi hozzászólás után kapja meg egy-egy fórumtéma az „aktív” jelzést.

en: Starting a discussion
hu: Eszmecsere indítása

en: Moving forum topics
hu: Fórumtémák átmozgatása

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
hu: Egy fórumtéma (a hozzá kapcsolódó hozzászólásokkal együtt) áthelyezhető egy másik csoportba a fórumtéma szerkesztési űrlapján. Fórumtéma áthelyezése esetén az <em>Árnyékmásolat megtartása</em> lehetőség kiválasztásával a téma régi helyén létrehozható egy hivatkozás, amely az új helyre mutat.

en: Locking and disabling comments
hu: A hozzászólások zárolása és tiltása

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
hu: A <em>Hozzászólás-beküldési beállítások</em> űrlapon található <em>Lezárt</em> lehetőség választása esetén a továbbiakban már nem lehet hozzászólást küldeni. A <em>Hozzászólás-beküldési beállítások</em> űrlapon található <em>Rejtett</em> lehetőség választása esetén az eddig beérkezett hozzászólások nem jelennek meg, és újakat sem lehet beküldeni.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
hu: A fórumok témákat tartalmaznak. A fórumok csoportosítása fórumcsoportokkal lehetséges.

en: Use containers to group related forums.
hu: Fórumcsoportok használata a fórumok csoportosításához.

en: A forum holds related forum topics.
hu: Egy fórum összetartozó témákat tartalmaz.

en: Add new @node_type
hu: Új @node_type hozzáadása

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
hu: %forum fórumcsoport és nem fórum. Valamelyik alatta lévő fórumot kell kiválasztani.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
hu: A <em>fórumtéma</em> egy fórumban megjelenő eszmecsere kezdő bejegyzése.

en: Control forum hierarchy settings.
hu: A fórum felépítésének beállításai.

en: Forum navigation vocabulary
hu: Fórum navigációs szótára

en: Provides discussion forums.
hu: Fórumokat ad eszmecserékhez.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
hu: A webhely az alábbi lépéseket követve állítható be és indítható el:

en: Providing a help reference
hu: Súgót tesz elérhetővé

en: Image style name
hu: Képstílus neve

en: Select a new effect
hu: Új hatás kiválasztása

en: Update style
hu: Stílus frissítése

en: Select an effect to add.
hu: Hozzáadandó hatás kiválasztása.

en: The image effect was successfully applied.
hu: A hatás sikeresen alkalmazva lett a képre.

en: Style name
hu: Stílus neve

en: Create new style
hu: Új stílus létrehozása

en: Style %name was created.
hu: %name stílus létrejött.

en: Replacement style
hu: Helyettesítő stílus

en: Optionally select a style before deleting %style
hu: Kiválasztható egy stílus %style törlése előtt

en: Edit %label effect
hu: %label hatás módosítása

en: Add %label effect
hu: %label hatás hozzáadása

en: Update effect
hu: Hatás frissítése

en: Add effect
hu: Hatás hozzáadása

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
hu: @effect hatás biztosan törölhető ebből a stílusból: %style?

en: The image effect %name has been deleted.
hu: %name képhatás törlése megtörtént.

en: Width and height can not both be blank.
hu: A szélesség vagy a magasság egyszerre nem lehet üres.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
hu: A kép azon része, amely a kivágás során megmarad.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
hu: A kép felfedett területein használt háttérszín. Webstílusú hexadecimális színeket kell használni (#FFFFFF fehér színhez, #000000 feketéhez). Üresen kell hagyni az átlátszóságot támogató képtípusoknál.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
hu: Ez a stílus jelenleg nem tartalmaz hatást. Új hatás hozzáadása az alábbi lehetőségekkel történhet.

en: view actual size
hu: jelenlegi méret megtekintése

en: Sample original image
hu: Eredeti kép példa

en: Sample modified image
hu: Módosított kép példa

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
hu: Átméretezésnél pontosan a megadott méretű lesz a kép, emiatt az aránytalanná válhat.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
hu: Arányos átméretezés esetén az eredeti kép oldalarányai megmaradnak. Ha csak a szélesség, vagy a magasság van megadva, akkor a másik automatikusan lesz kiszámolva.

en: Scale and crop
hu: Arányos átméretezés és méretre vágás

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
hu: Az arányos átméretezés és kivágás megtartja a képarányt és azt követően kivágja a képet a hosszabbik oldal alapján. Ez a legáltalánosabban használt hatás négyzet alakú bélyegképek létrehozására anélkül, hogy a kép el lenne nyújtva.

en: Desaturate
hu: Színtelítettség csökkentése

en: Desaturate converts an image to grayscale.
hu: A színtelítettség csökkentésével egy kép fekete-fehérré alakítható.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
hu: A kép forgatásakor elképzelhető, hogy megnő a kép mérete az átlós elhelyezkedés miatt.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hu: A kép átméretezése sikertelen volt az alábbi eszközkészlettel: %toolkit, az alábbi címen: %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hu: A kép arányos átméretezése sikertelen volt az alábbi eszközkészlettel: %toolkit, az alábbi címen: %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hu: A kép kivágása sikertelen volt az alábbi eszközkészlettel: %toolkit, az alábbi címen: %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hu: A kép arányos átméretezése és kivágása sikertelen volt az alábbi eszközkészlettel: %toolkit, az alábbi címen: %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hu: A kép színtelenítése nem sikerült az alábbi eszközkészlettel: %toolkit, az alábbi címen: %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hu: A kép forgatása sikertelen volt az alábbi eszközkészlettel: %toolkit, az alábbi címen: %path (%mimetype, %dimensions).

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
hu: Ez a mező egy kép azonosítóját egész számként tárolja.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
hu: Ha nincs feltöltött kép, akkor ez a kép jelenik meg.

en: Minimum image resolution
hu: Legkisebb képfelbontás

en: Enable <em>Alt</em> field
hu: <em>Alt</em> mező engedélyezése

en: Enable <em>Title</em> field
hu: <em>Title</em> mező engedélyezése

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
hu: A cím tulajdonság felugró magyarázatként jelenik meg, ha az egérmutató a képen marad egy rövid ideig.

en: Preview image style
hu: Előnézeti képstílus

en: no preview
hu: nincs előnézet

en: The preview image will be shown while editing the content.
hu: Az előnézeti kép lesz megjelenítve a tartalom szerkesztésekor.

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
hu: A képstílusok általában bélyegképek létrehozására használatosak átméretezés és kivágás segítségével, de egyéb hatásokat is lehet a képre alkalmazni megjelenítés előtt. A stílus első használatakor egy új fájl jön létre, az eredeti változatlan marad.

en: Administer image styles
hu: Képstílusok adminisztrációja

en: No defined styles
hu: Nincsenek stílusok meghatározva

en: Image generation in progress. Try again shortly.
hu: A kép előállítása folyamatban van. Érdemes rövid idő múlva újrapróbálni.

en: Error generating image.
hu: Hiba történt a kép előállításakor.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
hu: %path helyen sikertelen a származtatott kép létrehozása.

en: Failed to create style directory: %directory
hu: %directory stíluskönyvtár létrehozása nem sikerült

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
hu: %destination gyorsítótárazott képfájl már létezik. Lehet, hogy hiba van az URL címátírási (rewrite) beállításaiban.

en: Image styles
hu: Képstílusok

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
hu: Stílusok beállítása a megjelenő képek átméretezésére és módosítására.

en: Edit image effect
hu: Képhatás szerkesztése

en: Delete image effect
hu: Képhatás törlése

en: Add image effect
hu: Képhatás hozzáadása

en: Detection method
hu: Érzékelési mód

en: Part of the URL that determines language
hu: A webcím azon része, mely meghatározza a nyelvet

en: Request/session parameter
hu: Kérés/munkamenet paramétere

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
hu: Az oldallekérésnek vagy a munkamenetnek a kívánt nyelv meghatározásához figyelembe vett paraméterének neve.

en: Filter translatable strings
hu: Fordítható karaktersorozatok szűrése

en: Date type
hu: Adattípus

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
hu: A nyelv felismerése az oldalletöltés vagy a munkamenet adataiból. Például „https://pelda.hu?language=de" esetében a „language” paraméter „de” értéke miatt a német nyelv lesz használva.

en: Administer languages
hu: Nyelvek adminisztrációja

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
hu: A nyelvek észlelési módjainak sorrendje. Ha az észlelt nyelven elérhető fordítás az adott tartalomhoz, akkor a fordítás fog megjelenni.

en: Follow the user's language preference.
hu: A felhasználó nyelvi beállításainak átvétele.

en: Language switcher (@type)
hu: Nyelvválasztó (@type)

en: Detection and selection
hu: Észlelés és választás

en: URL language detection configuration
hu: URL-alapú nyelvmegállapítás beállítása

en: Session language detection configuration
hu: Munkamenetalapú nyelvmegállapítás beállítása

[ctx: Long month name]
en: January
hu: január

[ctx: Long month name]
en: February
hu: február

[ctx: Long month name]
en: March
hu: március

[ctx: Long month name]
en: April
hu: április

[ctx: Long month name]
en: May
hu: május

[ctx: Long month name]
en: June
hu: június

[ctx: Long month name]
en: July
hu: július

[ctx: Long month name]
en: August
hu: augusztus

[ctx: Long month name]
en: September
hu: szeptember

[ctx: Long month name]
en: October
hu: október

[ctx: Long month name]
en: November
hu: november

[ctx: Long month name]
en: December
hu: december

en: The text to be used for this link in the menu.
hu: A hivatkozáshoz tartozó felirat, ez jelenik meg a menüben.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
hu: A nem engedélyezett menüpontok egyik menüben sem fognak megjelenni.

en: Show as expanded
hu: Nyitott állapotban megjelenítve

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
hu: Nyitott állapotban a menüpont gyermekei mindig látszani fognak.

en: Parent link
hu: Szülő hivatkozás

en: The menu link %title has been deleted.
hu: %title menüpont törlése megtörtént.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
hu: „%item” menüpont biztosan visszaállítható az alapállapotra?

en: The menu link was reset to its default settings.
hu: A menüpont alaphelyzetbe állt.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
hu: „%item” egyéni menü és menüpontjai törölve lettek.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu link in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu links in %title. They will be deleted (system-defined links will be reset).
hu[0]: <strong>Figyelem:</strong> „%title” menüben jelenleg 1 menüpont van. Ez törölve lesz (az alapértelmezett hivatkozások vissza lesznek állítva).
hu[1]: <strong>Figyelem:</strong> „%title” menüben jelenleg @count menüpont van. Ez törölve lesz (az alapértelmezett hivatkozások vissza lesznek állítva).

en: Managing menus
hu: Menük kezelése

en: Displaying menus
hu: Menük megjelenítése

en: Administer menus and menu items
hu: Menük és menüelemek adminisztrációja

en: Provide a menu link
hu: Menüpontot hoz létre

en: Available menus
hu: Elérhető menük

en: The menus available to place links in for this content type.
hu: Azok a menük, melyekben az ilyen típusú tartalmak hivatkozásként megjelenhetnek.

en: Default parent item
hu: Alapértelmezés szerinti szülő elem

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
hu: Az új hivatkozások alapértelmezés szerinti szülő hivatkozása a tartalomszerkesztő űrlapon.

en: Edit menu link
hu: Menüpont szerkesztése

en: Reset menu link
hu: Menüpont alaphelyzetbe állítása

en: Delete menu link
hu: Menüpont törlése

en: Preview before submitting
hu: Előnézet beküldés előtt

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
hu: Ez a szöveg jelenik meg a lap tetején az ilyen típusú tartalom létrehozásánál és szerkesztésénél.

en: Users with the <em>Administer content</em> permission will be able to override these options.
hu: A <em>Tartalom adminisztrációja</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók felülírhatják ezeket a beállításokat.

en: Author username and publish date will be displayed.
hu: A szerző felhasználóneve és a közzététel dátuma meg fog jelenni.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hu: %invalid érvénytelen programok által használt név.

en: Publish selected content
hu: Megjelölt tartalom közzététele

en: Unpublish selected content
hu: Megjelölt tartalmak elrejtése

en: Promote selected content to front page
hu: Megjelölt tartalmak címlapra helyezése

en: Demote selected content from front page
hu: Megjelölt tartalmak levétele a címlapról

en: Make selected content sticky
hu: Megjelölt tartalmak kiemelése

en: Make selected content not sticky
hu: Megjelölt tartalmak kiemelésének visszavonása

en: Deleted @count posts.
hu: @count tartalom törölve lett.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
hu[0]: Biztosan törölhető ez az elem?
hu[1]: Biztosan törölhetőek ezek az elemek?

en: <em>Edit @type</em> @title
hu: <em>@title</em> @type szerkesztése

en: Revision log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
hu: Egyedi tartalomelemekhez vagy „tartalmakhoz” kapcsolódó vezérjelek.

en: The unique ID of the content item, or "node".
hu: A tartalmi elem egyedi azonosítója, vagy „node”.

en: The main body text of the node.
hu: A tartalom törzsének szövege.

en: The summary of the node's main body text.
hu: A tartalom törzsének összefoglalója.

en: Creating content
hu: Tartalom létrehozása

en: Creating custom content types
hu: Egyéni tartalomtípus létrehozása

en: Administering content
hu: Tartalmak adminisztrációja

en: Creating revisions
hu: Változatok létrehozása

en: The Node module also enables you to create multiple versions of any content, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
hu: A <em>Node</em> modul azt is megengedi, hogy bármelyik tartalomhoz több változat készüljön, így később vissza lehessen térni egy korábbi állapothoz a <em>Változatinformáció</em> engedélyezésével.

en: User permissions
hu: Felhasználói jogosultságok

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
hu: Az egyes tartalomtípusok különböző mezőkkel, működési módokkal, és jogosultságokkal rendelkezhetnek.

en: Content items can be displayed using different view modes: Teaser, Full content, Print, RSS, etc. <em>Teaser</em> is a short format that is typically used in lists of multiple content items. <em>Full content</em> is typically used when the content is displayed on its own page.
hu: A tartalmi elemeknek különböző megjelenési formájuk lehet, például Bevezető, Teljes tartalom, Nyomtatás, RSS stb. A <em>Bevezető</em> egy rövid forma, amit általában a több tartalomelemet tartalmazó listák használnak. A <em>Teljes tartalom</em> legtöbbször egy tartalom a saját oldalának megjelenési módját jelenti.

en: Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is displayed in each view mode, and define how the fields are displayed in each view mode.
hu: Itt lehet meghatározni, hogy melyik mező legyen megjelenítve vagy elrejtve %type tartalom bármelyik nézetmódban történő megjelenítésekor, továbbá meg lehet határozni, hogy a mezők miként legyenek megjelenítve a nézetmódokban.

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Administer content types
hu: Tartalomtípusok adminisztrációja

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
hu: Figyelmeztetés: Ezt csak a megbízható szerepköröknek szabad megadni, mert biztonsági következményekkel jár.

en: View published content
hu: Közzétett tartalmak megtekintése

en: Bypass content access control
hu: Hozzáférés-szabályzás megkerülése

en: View own unpublished content
hu: Saját rejtett tartalmak megtekintése

en: Content is sticky at top of lists
hu: A tartalom ki van emelve a listák elejére

en: Content is promoted to the front page
hu: A tartalom a címlapra van helyezve

en: Recent content
hu: Friss tartalom

en: No front page content has been created yet.
hu: Még nem lett létrehozva címlapra kerülő tartalom.

en: Unpublish content
hu: Tartalom elrejtése

en: Make content sticky
hu: Tartalom kiemelése

en: Make content unsticky
hu: Tartalom kiemelésének megszüntetése

en: Promote content to front page
hu: Tartalom címlapra helyezése

en: Remove content from front page
hu: Tartalom levétele a címlapról

en: Change the author of content
hu: Tartalom szerzőjének megváltoztatása

en: Save content
hu: Tartalom mentése

en: Unpublish content containing keyword(s)
hu: Kulcsszavakat tartalmazó tartalmak elrejtése

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
hu: A tartalom nem lesz közzétéve, ha tartalmazza a lenti kifejezések bármelyikét. A kifejezéseket kis- és nagybetűérzékeny, vesszővel elválasztott listában kell megadni. Például vicces, síkfutás, "Vállalat Kft."

en: Node Access Permissions
hu: Tartalom hozzáférési jogosultságok

en: One permission in use | @count permissions in use
hu[0]: Egy jogosultság van használatban
hu[1]: @count jogosultság van használatban

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: Don't display post information
hu: Ne jelenítse meg a beküldési információt

en: Creating aliases
hu: Álnevek létrehozása

en: Managing aliases
hu: Álnevek kezelése

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
hu: Egy álnév egy létező webcímhez határoz meg egy másik nevet – például egy „/rolunk” álnév a „node/1” útvonalhoz. Több álnév is tartozhat egy útvonalhoz.

en: Administer URL aliases
hu: Útvonalálnevek adminisztrációja

en: Create and edit URL aliases
hu: Útvonalálnevek létrehozása és szerkesztése

en: The alias is already in use.
hu: Ezt az álnevet más már használja.

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
hu: Metaadatokkal gazdagítja a tartalmat, hogy más alkalmazások (például keresők, hírolvasók) jobban megértsék a kapcsolatait és a tulajdonságait.

en: Searched %type for %keys.
hu: %type típus keresése ezekre a kulcsszavakra: %keys.

en: Administer search
hu: Keresés adminisztrációja

en: Use search
hu: Keresés használata

en: Use advanced search
hu: Haladó keresés használata

en: Choose a set of shortcuts to use
hu: Gyorshivatkozás-csoport kiválasztása

en: Choose a set of shortcuts for this user
hu: Gyorshivatkozás-csoport kiválasztása ennek a felhasználónak

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
hu: %user felhasználó számára %set_name  új gyorshivatkozás csoport lett beállítva. Ez a csoport ezen a lapon szerkeszthető.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
hu: %set_name gyorshivatkozás csoport van mostantól használatban.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
hu: %user felhasználó számára %set_name gyorshivatkozás csoport van használatban.

en: Change set
hu: Csoport megváltoztatása

en: The shortcut set has been updated.
hu: A gyorshivatkozás frissült.

en: The name of the shortcut.
hu: A gyorshivatkozás neve.

en: The shortcut %link has been updated.
hu: %link gyorshivatkozás frissült.

en: Added a shortcut for %title.
hu: %title gyorshivatkozás létrejött.

en: The shortcut %title has been deleted.
hu: %title gyorshivatkozás törlése megtörtént.

en: Unable to add a shortcut for %title.
hu: %title néven nem lehet hozzáadni gyorshivatkozást.

en: Adding and removing shortcuts
hu: Gyorshivatkozások hozzáadása és eltávolítása

en: Displaying shortcuts
hu: Gyorshivatkozások megjelenítése

en: Administer shortcuts
hu: Gyorshivatkozások kezelése

en: Add to %shortcut_set shortcuts
hu: Hozzáadás a csoporthoz: %shortcut_set

en: Add to shortcuts
hu: Gyorshivatkozásokhoz adás

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
hu: Eltávolítás a csoportból: %shortcut_set

en: Remove from shortcuts
hu: Törlés a gyorshivatkozások közül

en: Edit shortcuts
hu: Gyorshivatkozások szerkesztése

en: Add shortcut
hu: Gyorshivatkozás hozzáadása

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
hu: A gyorshivatkozások testreszabható listáinak kezelését adja a felhasználók számára.

en: GSS negotiate
hu: GSS kapcsolódás

en: Any safe
hu: Bármelyik biztonságos

en: Running tests
hu: Tesztek futtatása

en: After the tests run, a message will be displayed next to each test group indicating whether tests within it passed, failed, or had exceptions. A pass means that the test returned the expected results, while fail means that it did not. An exception normally indicates an error outside of the test, such as a PHP warning or notice. If there were failures or exceptions, the results will be expanded to show details, and the tests that had failures or exceptions will be indicated in red or pink rows. You can then use these results to refine your code and tests, until all tests pass.
hu: A teszt futása után minden tesztcsoport mellett megjelenik egy üzenet, amely jelzi, hogy a teszteset sikeres vagy sikertelen volt, illetve hogy kivételekkel futott-e le. A sikeres teszteset a várt eredményt hozta, a sikertelen pedig nem. A kivétel többnyire azt jelzi, hogy hiba történt a teszten kívül, például PHP-figyelmeztetés vagy értesítés. Ha a teszt sikertelen volt, vagy kivételekkel futott le, a teszteredmények kinyitva láthatók, és a sikertelen, vagy kivételekkel lefutott tesztekre vonatkozó sorok piros vagy rózsaszín háttérrel jelennek meg. Az eredmények segítségével a kód és a teszt javítandó mindaddig, amíg minden teszteset sikeresen le nem fut.

en: Administer tests
hu: Tesztek adminisztrációja

en: The test run finished in @elapsed.
hu: A tesztelés @elapsed idő alatt futott le.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
hu: A <em>Tesztkörnyezet tisztítása</em> gomb megnyomásával törölhetők az ideiglenes fájlok és adatbázistáblák.

en: PHP open_basedir restriction
hu: PHP open_basedir korlátozás

en: Displaying popular content
hu: Népszerű tartalmak megjelenítése

en: Page view counter
hu: Oldal megtekintésének számlálója

en: Administer statistics
hu: Statisztikák adminisztrációja

en: View content hits
hu: Tartalmak látogatottságának megtekintése

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
hu: Naplózás UNIX, Linux és Mac OS X rendszereken

en: Logging for Microsoft Windows
hu: Naplózás Microsoft Windows alatt

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
hu: Microsoft Windows alatt az üzenetek mindig az eseménynaplóba kerülnek <code>LOG_USER</code> kóddal.

en: Syslog facility
hu: Syslog (rendszernaplózási) lehetőség

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
hu: A rendszerbeállítástól függően a Syslog és egyéb naplózó segédeszközök ezt a kódot használják az azonosításra, vagy a teljes rendszernaplóban való szűrésre.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
hu: %file képet nem lehet elforgatni, mert ebben a PHP környezetben az imagerotate() függvény nem elérhető.

en: default theme
hu: alapértelmezés szerinti smink

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
hu: Az „Alapértelmezés szerinti smink”-et kell kiválasztani a webhely többi részén alkalmazott smink használatához.

en: Use the administration theme when editing or creating content
hu: Az adminisztrációs smink használata a tartalmak létrehozása és szerkesztése során.

en: The %theme theme was not found.
hu: %theme smink le lett tiltva.

en: Please note that the administration theme is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
hu: Fel kell hívni a figyelmet arra, hogy az adminisztrációs smink még mindig %admin_theme, vagyis ennek az oldalnak a sminkje változatlan maradt. Az összes nem adminisztrációs oldal azonban alapértelmezés szerint a kiválasztott %selected_theme sminket fogja megjeleníteni.

en: %theme is now the default theme.
hu: %theme mostantól az alapértelmezés szerinti smink.

en: User verification status in comments
hu: A felhasználó ellenőrzöttségének állapota a hozzászólásoknál

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
hu: Ezek a beállítások csak %engine motort használó sminkek esetén alkalmazhatóak.

en: The logo could not be uploaded.
hu: A logót nem lehetett feltölteni.

en: The favicon could not be uploaded.
hu: A favicon nem tölthető fel.

en: The custom logo path is invalid.
hu: Az egyéni logó útvonala érvénytelen.

en: The custom favicon path is invalid.
hu: Az egyéni favicon útvonala érvénytelen.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
hu: @module (@version változattal <span class="admin-missing">nem működőképes</span>)

en: Would you like to continue with the above?
hu: Folytatható a fentiekkel?

en: Enter a valid IP address.
hu: Érvényes IP-címet kell megadni.

en: The IP address %ip was deleted.
hu: %ip IP-cím törölve lett.

en: How this is used depends on your site's theme.
hu: Ennek a használata függ a webhely sminkjétől.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
hu: Ez az oldal akkor jelenik meg, amikor az aktuális felhasználó nem jogosult hozzáférni a kért dokumentumhoz. Az általános „Hozzáférés megtagadva” oldal megjelenítéséhez üresen kell hagyni.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
hu: Ez az oldal akkor jelenik meg, amikor a kért dokumentummal egyetlen más tartalom sem feleltethető meg. Általános, „az oldal nem található” oldal megjelenítéséhez üresen kell hagyni.

en: Errors and warnings
hu: Hibák és figyelmeztetések

en: Clear all caches
hu: Gyorsítótár teljes törlése

en: Bandwidth optimization
hu: Sávszélesség-optimalizálás

en: Public file system path
hu: Nyilvános fájlok útvonala

en: Private file system path
hu: Rejtett fájlok útvonala

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
hu: Az ideiglenes fájlok tárolására használt könyvtár útvonala a helyi fájlrendszerben. Az internet felől nem szabad  elérhetőnek lennie.

en: Default download method
hu: Alapértelmezés szerinti letöltési mód

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
hu: A kiválasztott letöltési módszer beállítása. A nyilvános fájlok használata hatékonyabb, de nem biztosít semmilyen hozzáférés-szabályozást.

en: Description of your site, included in each feed.
hu: A webhely leírása, amely minden hírcsatornában megjelenik.

en: Time zones
hu: Időzónák

en: Only applied if users may set their own time zone.
hu: Csak akkor érvényes, ha a felhasználók saját időzónát állíthatnak be.

en: Time zone for new users
hu: Új felhasználók időzónája

en: Put site into maintenance mode
hu: Webhely használata karbantartási módban

en: Displayed as %date
hu: Így jelenik meg: %date

en: Save format
hu: Formátum mentése

en: Custom date format updated.
hu: Az egyéni dátumformátum frissítése megtörtént.

en: Custom date format added.
hu: Az egyéni dátumformátum hozzáadása megtörtént.

en: Available actions:
hu: Elérhető műveletek:

en: Create an advanced action
hu: Haladó művelet létrehozása

en: Deleted %ip
hu: %ip törölve

en: You must enable the @required module to install @module. | You must enable the @required modules to install @module.
hu[0]: @module telepítéséhez engedélyezni kell az alábbi modult: @required.
hu[1]: @module telepítéséhez engedélyezni kell az alábbi modulokat: @required.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
hu: Vezérjelek a webhelyszintű beállításokhoz és általános adatokhoz.

en: Tokens related to times and dates.
hu: A dátumhoz és időpontokhoz kapcsolódó vezérjelek.

en: Tokens related to uploaded files.
hu: A feltöltött fájlokhoz kapcsolódó vezérjelek.

en: URL (brief)
hu: Webcím (rövid)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
hu: A webhely kezdőoldalának webcíme a protokoll nélkül.

en: Short format
hu: Rövid formátum

en: A date in 'short' format. (%date)
hu: A „rövid” dátum formája.

en: Medium format
hu: Közepes formátum

en: A date in 'medium' format. (%date)
hu: A „közepes” méretű dátum formája.

en: Long format
hu: Hosszú formátum

en: A date in 'long' format. (%date)
hu: A „hosszú” dátum formája.

en: Time-since
hu: Eltelt idő

en: Raw timestamp
hu: Nyers időbélyeg

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
hu: Egy dátum UNIX időbélyeg formátumban. (%date)

en: Managing modules
hu: Modulok kezelése

en: Managing themes
hu: Sminkek kezelése

en: Configuring basic site settings
hu: Alapvető webhelybeállítások megadása

en: Administer modules
hu: Modulok adminisztrációja

en: Administer site configuration
hu: Webhely beállítása

en: Administer themes
hu: Sminkek adminisztrációja

en: Administer actions
hu: Műveletek adminisztrációja

en: Use the administration pages and help
hu: Adminisztrációs oldalak és súgó használata

en: Use the site in maintenance mode
hu: Webhely használata karbantartó módban

en: View site reports
hu: Webhely jelentéseinek megtekintése

en: Public files
hu: Nyilvános fájlok

en: Public local files served by the webserver.
hu: Nyilvános fájlok, melyeket a webkiszolgáló szolgál ki.

en: Private local files served by Drupal.
hu: Rejtett helyi fájlok, melyek a Drupalon keresztül lesznek kiszolgálva.

en: Temporary files
hu: Ideiglenes fájlok

en: Temporary local files for upload and previews.
hu: A feltöltésekhez és előnézetekhez használt Ideiglenes helyi fájlok.

en: Update modules
hu: Modulok frissítése

en: Update themes
hu: Sminkek frissítése

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
hu: A jelszó nem lett mentve, csak a kapcsolat felépítéséhez volt rá szükség.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
hu: A kapcsolat a webkiszolgáló és a fájlokat tároló kiszolgálók között épül fel. Az esetek legnagyobb részében a két kiszolgáló ugyanazon a gépen található és a „localhost” megfelelő választás.

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
hu: Ki lehet választani a kívánt helyi időt és időzónát. A dátumok és időpontok az egész webhelyen ebben az időzónában fognak megjelenni ennek a felhasználónak.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
hu: %directory könyvtár nem létezik és nem hozható létre.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
hu: %directory könyvtár létezik, de nem írható és nem tehető írhatóvá.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
hu: Blokkok, tartalomtípusok, menük stb. adminisztrációja

en: Delete IP address
hu: IP-cím törlése

en: Maintenance mode
hu: Karbantartási mód

en: Logging and errors
hu: Naplózás és hibák

en: Regional and language
hu: Helyek és nyelvek

en: Edit date format
hu: Dátumformátum szerkesztése

en: Search and metadata
hu: Keresés és metaadatok

en: Content authoring
hu: Tartalom készítése

en: more information
hu: további információk

en: Tokens related to taxonomy terms.
hu: A taxonómiakifejezésekre vonatkozó vezérjelek.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
hu: A taxonómia szótárakra vonatkozó vezérjelek.

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
hu: A taxonómia a tartalmak kategorizálására szolgál. Az egyes kifejezések (kategóriák) szótárakban helyezkednek el. Például egy „Gyümölcsök” nevű szótár tartalmazhatja az „Alma” és „Körte” kifejezéseket.

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
hu: %capital_name kifejezései „fogd és vidd” módszerrel újrarendezhetőek. A kifejezések szülőnként csoportosíthatóak. Ehhez az adott kifejezést a szülőkifejezés alá, majd jobbra kell húzni.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
hu: %capital_name szülők szerint csoportosított kifejezéseket tartalmaz. %capital_name kifejezései „fogd és vidd” módszerrel újrarendezhetőek.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
hu: %capital_name több szülővel rendelkező kifejezéseket tartalmaz. A „fogd és vidd” módszer a több szülőt engedélyező szótár használata esetén nem támogatott, kivéve, ha a szótár minden kifejezése csak egy szülővel rendelkezik.

en: Administer vocabularies and terms
hu: Szótárak és kifejezések adminisztrációja

en: Edit terms in %vocabulary
hu: %vocabulary kifejezéseinek szerkesztése

en: Delete terms from %vocabulary
hu: %vocabulary kifejezéseinek törlése

en: Taxonomy term page
hu: Taxonómiakifejezés oldal

en: Use the administration toolbar
hu: Adminisztratív eszköztár használata

en: Provides a toolbar that shows the top-level administration menu items and links from other modules.
hu: Egy eszköztárat nyújt a modulok által nyújtott legfelsőbb szintű adminisztratív menüpontok és hivatkozások részére.

en: Tracking new and updated site content
hu: Új és frissült tartalmak követése

en: Tracking user-specific content
hu: Felhasználókhoz köthető tartalmak követése

en: My recent content
hu: Saját friss tartalmak

en: Enables tracking of recent content for users.
hu: Segítségével a felhasználók követhetik a friss tartalmakat.

en: Translating content
hu: Tartalom fordítása

en: Installing updates
hu: Frissítések telepítése

en: Preparing to update your site
hu: Felkészülés a webhely frissítésére

en: Installing %project
hu: %project telepítése

en: Preparing to install
hu: Felkészülés a telepítése

en: Error installing / updating
hu: Hiba történt a telepítés / frissítés közben

en: Installed %project_name successfully
hu: %project_name sikeresen telepítve lett

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
hu: A frissítés sikerült. Az oldalon a karbantartási mód ki lett kapcsolva.

en: Update was completed successfully.
hu: A frissítés sikeresen megtörtént.

en: Update failed! See the log below for more information.
hu: Sikertelen frissítés! A lentebb található naplóban további információ található.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
hu: Sikertelen frissítés! A lentebb található naplóban további információ található. A webhely karbantartási üzemmódban maradt.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
hu: A telepítés sikeresen befejeződött. A webhely visszalépett a karbantartási üzemmódból.

en: Installation was completed successfully.
hu: A telepítés sikeresen befejeződött.

en: Installation failed! See the log below for more information.
hu: Sikertelen telepíŧés! A lentebb található naplóban további információ található.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
hu: Sikertelen telepítés! A lentebb található naplóban további információ található. A webhely karbantartási üzemmódban maradt.

en: Failed to get available update data.
hu: Nem sikerült az elérhető frissítések adatainak letöltése.

en: No available update data
hu: Nincs elérhető frissítés

en: Checking available update data
hu: Elérhető frissítések ellenőrzése

en: Trying to check available update data ...
hu: Elérhető frissítések betöltése...

en: Error checking available update data.
hu: Hiba történt az elérhető frissítések adatainak betöltésekor.

en: Checking available update data ...
hu: Elérhető frissítések ellenőrzése...

en: Checked available update data for %title.
hu: %title számára a frissítések ellenőrzése megtörtént.

en: Failed to check available update data for %title.
hu: %title számára a frissítések ellenőrzése sikertelen volt.

en: An error occurred trying to get available update data.
hu: Hiba lépett fel a frissítési adatok lekérdezése közben.

en: Checked available update data for one project. | Checked available update data for @count projects.
hu[0]: Frissítés ellenőrzése megtörtént egy projekthez.
hu[1]: Frissítés ellenőrzése megtörtént @count projekthez.

en: Failed to get available update data for one project. | Failed to get available update data for @count projects.
hu[0]: Nem sikerült a frissítés ellenőrzése egy projekthez.
hu[1]: Nem sikerült a frissítés ellenőrzése @count projekthez.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
hu: Hiba történt a frissítési adatok letöltése során. Érdemes később újrapróbálkozni.

en: (Theme)
hu: (Smink)

en: (Security update)
hu: (Biztonsági frissítés)

en: (Unsupported)
hu: (Nem támogatott)

en: All of your projects are up to date.
hu: Minden projekt naprakész.

en: Download these updates
hu: Frissítések letöltése

en: Manual updates required
hu: Kézi frissítés szükséges

en: You must select at least one project to update.
hu: Legalább egy frissítendő projektet ki kell választani.

en: Downloading updates
hu: Frissítések letöltése

en: Preparing to download selected updates
hu: Felkészülés a kiválasztott frissítések letöltésére

en: Downloading updates failed:
hu: A frissítések letöltése nem sikerült:

en: Updates downloaded successfully.
hu: A frissítések letöltése sikerült.

en: Fatal error trying to download.
hu: Hiba történt a letöltéskor.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
hu: Frissítés karbantartási üzemmódban (erősen ajánlott)

en: Install from a URL
hu: Telepítés webcímről

en: For example: %url
hu: Például: %url

en: Upload a module or theme archive to install
hu: Modul vagy smink csomag feltöltése telepítéshez

en: For example: %filename from your local computer
hu: Például: %filename a helyi számítógépről

en: You must either provide a URL or upload an archive file to install.
hu: A telepítéshez meg kell adni egy webcímet, vagy fel kell tölteni egy tömörített fájlt.

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
hu: %url címről nem sikerült a Drupal projektet letölteni

en: Provided archive contains no files.
hu: A megadott csomag nem tartalmaz fájlokat.

en: Unable to determine %project name.
hu: %project nevét nem sikerült meghatározni.

en: %project is already installed.
hu: %project már telepítve van.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
hu: %file nem tömörített fájl, ezért nem csomagolható ki

en: Downloading %project
hu: %project letöltése folyamatban

en: Failed to download %project from %url
hu: %project letöltése %url címről nem sikerült

en: Includes:
hu: Tartalmazza:

en: Enabled: %includes
hu: Engedélyezve: %includes

en: Disabled: %disabled
hu: Tiltott: %disabled

en: Checking for available updates
hu: Elérhető frissítések ellenőrzése

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
hu: Automatikusan telepíthetőek a hiányzó frissítések a frissítéskezelővel:

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
hu: Egy vagy több telepített modul vagy smink jelenlegi változata már nem támogatott, ezért erősen ajánlott frissíteni vagy kikapcsolni. A projekt weboldala további tudnivalóval szolgál.

en: Ready to update
hu: Frissítésre kész

en: Update manager
hu: Frissítéskezelő

en: Checks for available updates, and can securely install or update modules and themes via a web interface.
hu: Az elérhető frissítések keresése, valamint a modulok és sminkek biztonságos telepítése és frissítése webes felületen keresztül.

en: No people available.
hu: Nincsenek a webhellyel kapcsolatban álló emberek.

en: This role will be automatically assigned new permissions whenever a module is enabled. Changing this setting will not affect existing permissions.
hu: Modulok bekapcsolásakor ez a szerepkör automatikusan megkapja az új jogosultságokat. A beállítás megváltoztatása nem érinti a már meglévő jogosultságokat.

en: Registration and cancellation
hu: Új felhasználó létrehozása és törlése

en: Who can register accounts?
hu: Ki hozhat létre új felhasználót?

en: Administrators only
hu: Csak az adminisztrátorok

en: Visitors, but administrator approval is required
hu: Bárki, de adminisztrátori jóváhagyás szükséges

en: When cancelling a user account
hu: Felhasználó törlése esetén

en: Select method for cancelling account
hu: Felhasználói fiók megszüntetésének módja

en: Administer users
hu: Felhasználók adminisztrációja

en: Welcome (new user created by administrator)
hu: Üdvözlet (ha a felhasználót az adminisztrátor hozta létre)

en: Welcome (awaiting approval)
hu: Üdvözlet (jóváhagyásra vár)

en: Welcome (no approval required)
hu: Üdvözlet (ha nem szükséges jóváhagyni)

en: Password recovery
hu: Új jelszó igénylése

en: Account activation
hu: Felhasználó aktiválása

en: Account cancellation confirmation
hu: Felhasználó törlésének megerősítése

en: Account canceled
hu: A felhasználói fiók törölve lett

en: The one-time login link you clicked is invalid.
hu: Az egyszeri bejelentkezési hivatkozás érvénytelen.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
hu: Ez az egyszeri bejelentkezésre feljogosító hivatkozás fel lett használva, így ez többé nem használható. Javasolt most egy jelszót beállítani ehhez a felhasználói fiókhoz.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
hu: <p>Ez egy egyszer használható belépési mód %user_name részére, és %expiration_date időpontban le fog járni.</p><p>Az alábbi gombra kattintva lehet a webhelyre bejelentkezni és a jelszót megváltoztatni.</p>

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
hu: Az egyszeri bejelentkezési hivatkozás már fel lett használva, vagy érvényessége lejárt. Az alábbi űrlapon új hivatkozás igényelhető.

en: When cancelling your account
hu: Saját felhasználó törlése esetén

en: When cancelling the account
hu: Felhasználó törlése esetén

en: Are you sure you want to cancel your account?
hu: Biztosan megszüntethető e felhasználói fiók?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
hu: %name felhasználó biztosan törölhető?

en: Select the method to cancel the account above.
hu: A felhasználó törlési módjának kiválasztása.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
hu: A felhasználói fiók zárolva lesz, így nem lehet majd belépni. E felhasználó minden saját tartalma rejtetté válik, csak a webhely adminisztrátorai láthatják majd őket.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
hu: A felhasználó és a hozzá tartozó összes adat törölve lesz. A felhasználó tartalmainak %anonymous-name lesz a tulajdonosa.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
hu: A felhasználó és a hozzá tartozó összes adat és tartalom törölve lesz.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
hu: A felhasználó törléséhez szükséges ellenőrző hivatkozás érvényessége lejárt. Az alábbi űrlapon új hivatkozás igényelhető.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
hu: %name részére %email címre a felhasználó törlésére irányuló kérés elküldve.

en: Tokens related to individual user accounts.
hu: A felhasználókra vonatkozó vezérjelek.

en: Tokens related to the currently logged in user.
hu: Az éppen aktív felhasználóra vonatkozó vezérjelek.

en: Creating and managing users
hu: Felhasználók létrehozása és adminisztrálása

en: This form lets administrators configure how fields should be displayed when rendering a user profile page.
hu: Ezen az űrlapon az adminisztrátorok beállíthatják, hogy a felhasználói profilban hogyan jelenjenek meg a mezők.

en: Administer permissions
hu: Jogosultságok adminisztrációja

en: Change own username
hu: Saját felhasználónév megváltoztatása

en: Cancel own user account
hu: Saját felhasználó törlése

en: Select method for cancelling own account
hu: Saját felhasználó törlésének módja

en: Cancelling account
hu: Felhasználói fiók megszüntetése

en: Cancelling user account
hu: Felhasználói fiók törlése

en: %name has been disabled.
hu: %name felhasználói fiók le lett tiltva.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
hu: [site:name] adminisztrátora által létrehozott új felhasználói fiók elkészült

en: Cancel the selected user accounts
hu: A kiválasztott felhasználók törlése

en: When cancelling these accounts
hu: Felhasználók törlése esetén

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
hu: Biztosan törölhetők ezek a felhasználók?

en: Cancel accounts
hu: Felhasználók törlése

en: Add lowercase letters
hu: Kisbetűk hozzáadása

en: Add uppercase letters
hu: Nagybetűk hozzáadása

en: Add numbers
hu: Számok hozzáadása

en: Add punctuation
hu: Írásjelek hozzáadása

en: Make it different from your username
hu: Különbözzön a felhasználónévtől

en: Weak
hu: Gyenge

en: Fair
hu: Megfelelő

en: Blocked user: %name %email.
hu: Zárolt felhasználó: %name, %email.

en: Find and manage people interacting with your site.
hu: A webhellyel kapcsolatban álló emberek keresése és adminisztrációja.

en: Confirm account cancellation
hu: Felhasználó törlésének megerősítése

en: Minimal
hu: Minimális

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hu: Címkék használata a hasonló témájú tartalmak csoportosításához.

en: Install with commonly used features pre-configured.
hu: Általánosan használt telepítési mód előre beállított tulajdonságokkal.

en: Contact forms
hu: Kapcsolatfelvételi űrlapok

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Image style
hu: Képstílus

en: Exposed
hu: Felfedett

en: Remove this display
hu: Megjelenítés eltávolítása

en: Operator to use on all groups
hu: Az összes csoporton használt operátor

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
hu: "Group 0 AND group 1 AND group 2" vagy "group 0 OR group 1 OR group 2" stb...

en: Remove group @group
hu: @group csoport eltávolítása

en: Default group
hu: Alapértelmezés szerinti csoport

en: Group @group
hu: @group csoport

en: Ungroupable filters
hu: Nem csoportosítható szűrők

en: Basic exposed form
hu: Egyszerű felfedett űrlap

en: Input required
hu: Bevitel szükséges

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
hu: Egy felfedett szűrő ami csak akkor hoz létre nézetet, ha az űrlap felhasználói bevitelt tartalmaz.

en: Display all items
hu: Minden elem megjelenítése

en: Display a specified number of items
hu: Megadott számú elem megjelenítése

en: Display a limited number items that this view might find.
hu: Korlátozott számú elem megjelenítése a nézetben.

en: Paged output, full pager
hu: Lapozható kimenet, teljes lapozó

en: Paged output, full Drupal style
hu: Lapozható kimenet, teljes Drupal stílus

en: Paged output, mini pager
hu: Lapozható kimenet, mini lapozó

en: Name (raw)
hu: Név (nyers)

en: Provide markup text for the area.
hu: Jelölő szöveget biztosít a terület számára.

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: Change the machine name of this display.
hu: A megjelenítés programok által használt nevének módosítása.

en: Change settings for this pager type.
hu: Beállítások módosítása ehhez a lapozótípushoz.

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
hu: Mezők csoportosításának és összevonásának (számításának) engedélyezése.

en: Exposed form style
hu: Felfedett űrlap stílusa

en: Select the kind of exposed filter to use.
hu: Az alkalmazandó felfedett szűrő fajtájának kiválasztása.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
hu: A felfedett űrlapstílus beállításai.

en: The machine name of this display
hu: A megjelenés programok által használt neve

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
hu: Ha be van jelölve, néhány mező lehet, hogy nem lesz elérhető. Minden mező ami ki lett választva csoportosításra szomszédos értékenként egy rekordba lesz összecsukva. Az összevonásra kijelölt egyéb mezőkhöz lesz egy rajtuk végrehajtható függvény. Például a tartalmak cím szerint vannak csoportosítva és összeszámoljuk a nideket, annak érdekében, hogy egy listát kapjunk a duplikált címekről.

en: Exposed Form
hu: Felfedett űrlap

en: Exposed form options
hu: Felfedett űrlap lehetőségek

en: Pager options
hu: Lapozó lehetőségek

en: Display id should be unique.
hu: A megjelenítés azonosítójának egyedinek kell lenni.

en: Include reset button
hu: Az „Alaphelyzet” gomb hozzáadása

en: Reset button label
hu: Az „Alaphelyzet” gomb címkéje

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
hu: A felfedett szűrő esetén megjelenő törlés gomb szövege.

en: Exposed sorts label
hu: A felfedett rendezés címkéje

en: Select any filter and click on Apply to see results
hu: Az eredmények megjelennek bármely szűrő kiválasztása után, az Alkalmaz gombra kattintva

en: Text on demand
hu: Szöveg igény esetén

en: Exposed options
hu: Felfedett lehetőségek

en: Items per page label
hu: „Elemek oldalanként” címkéje

en: Exposed items per page options
hu: „Felfedett elemek oldalanként” beállítása

en: Expose Offset
hu: Az eltolás felfedése

en: Offset label
hu: Eltolás címkéje

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
hu[0]: Mini lapozó, @count elem, átugorva: @skip
hu[1]: Mini lapozó, @count elem, átugorva: @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
hu[0]: Mini lapozó, @count elem
hu[1]: Mini lapozó, @count elem

en: All items, skip @skip
hu: Összes elem,  átugorva: @skip

en: All items
hu: Összes elem

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
hu[0]: @count elem, @skip kihagyással
hu[1]: @count elem, @skip kihagyással

en: @count item | @count items
hu[0]: @count elem
hu[1]: @count elem

en: Group results together
hu: Eredmények csoportosítása

en: Unlock
hu: Feloldás

en: Bundle ID
hu: Mezőköteg azonosítója

en: Add custom block
hu: Egyéni blokk hozzáadása

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
hu[0]: 1 függőben levő frissítés (@number_applied alkalmazva, @number_incompatible kihagyva)
hu[1]: @count függőben levő frissítés (@number_applied alkalmazva, @number_incompatible kihagyva)

en: Author textfield
hu: Szerző szövegmező

en: Field API to add fields to entities like nodes and users.
hu: A <em>Field API</em> modul segítségével mezőket lehet hozzáadni különböző entitásokhoz, mint például a tartalomtípus vagy a felhasználó.

en: Overview of fields on all entity types.
hu: Az összes entitástípus mezőinek áttekintése.

en: Collapse
hu: Összecsuk

en: Error messages to display
hu: Megjelenítendő hibaüzenetek

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
hu: Éles környezetben futó webhelyek esetében nem ajánlatos egyetlen hibát sem megjeleníteni.

en: Cannot open %file_path
hu: A fájlt nem lehet megnyitni: ‹file_path

en: Current password
hu: Jelenlegi jelszó

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
hu: Hiányzó vagy érvénytelen jelszó, ami %name megváltoztatásához alapkövetelmény.

en: Configure user accounts.
hu: Felhasználói fiókok beállítása.

en: Terminology
hu: Terminológia

en: Last access timestamp
hu: Utolsó hozzáférés időbélyege

en: Last login timestamp
hu: Utolsó bejelentkezés időbélyege

en: Severity level
hu: Súlyossági szint

en: Forum settings
hu: Fórumbeállítások

en: Maximize
hu: Legnagyobbra

en: Update preview
hu: Előnézet frissítése

en: Administer media
hu: Média adminisztrációja

en: View media
hu: Média megtekintése

en: Remove block
hu: Blokk eltávolítása

en: all languages
hu: minden nyelv

en: %module module installed.
hu: <em>%module</em> modul telepítése megtörtént.

en: @node_type comment
hu: @node_type hozzászólás

en: Administer text formats and filters
hu: Szövegformátumok és szűrők adminisztrációja

en: @type language detection
hu: @type nyelvének észlelése

en: Use the detected interface language.
hu: A felület nyelvének használata.

en: The new set is created by copying items from your default shortcut set.
hu: A jelen felhasználó alapértelmezés szerinti készletének elemeit lemásolva jön létre egy új készlet.

en: The new set is created by copying items from the %default set.
hu: %default készlet elemeinek lemásolásával jön létre egy új készlet.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
hu: %set-name gyorshivatkozás-készlet van beállítva jelen felhasználó számára

en: Create new set
hu: Új beállítás létrehozása

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
hu: %set_name gyorshivatkozás elkészült. Ezen az oldalon lehet szerkeszteni.

en: Updated set name to %set-name.
hu: %set-name át lett nevezve.

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
hu: Ha ez a gyorshivatkozás-készlet alapértelmezett néhány, vagy az összes felhasználó számára, akkor őket is érinti a törlése.

en: 1 user has chosen or been assigned to this shortcut set. | @count users have chosen or been assigned to this shortcut set.
hu[0]: Egy felhasználó választotta ezt a gyorshivatkozás-készletet.
hu[1]: @count felhasználó választotta ezt a gyorshivatkozás-készletet.

en: Administering shortcuts
hu: Gyorshivatkozások adminisztrációja

en: Choosing shortcut sets
hu: Gyorshivatkozás kiválasztása

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
hu: Azok a felhasználók, akiknek van jogosultságuk a gyorshivatkozás-készletek között választani, a felhasználói fiókjuk oldalán, a Gyorshivatkozások fül alatt tehetik ezt meg.

en: Edit current shortcut set
hu: A jelenlegi gyorshivatkozás-készlet szerkesztése

en: Editing the current shortcut set will affect other users if that set has been assigned to or selected by other users. Granting "Select any shortcut set" permission along with this permission will grant permission to edit any shortcut set.
hu: A jelenlegi gyorshivatkozás-készlet szerkesztése hatással lesz más felhasználóra is, ha ezt választotta vagy egy adminisztrátor ezt rendelte hozzá. A „Bármely gyorshivatkozás-készlet kiválasztása” joggal is rendelkező felhasználó ezzel a joggal együtt képes lesz minden gyorshivatkozás-készlet szerkesztésére.

en: Select any shortcut set
hu: Bármely gyorshivatkozás-készlet kiválasztása

en: From all shortcut sets, select one to be own active set. Without this permission, an administrator selects shortcut sets for users.
hu: Ki kell választani egy gyorshivatkozás-készletet, amely az aktív lesz. Ha ehhez nincs meg a megfelelő jogosultság, egy adminisztrátor választ gyorshivatkozás-készletet a felhasználóknak.

en: Add and modify shortcut sets.
hu: Gyorshivatkozás-csoportok hozzáadása és szerkesztése.

en: Add shortcut set
hu: Gyorshivatkozás-csoport hozzáadása

en: Edit set name
hu: Beállítás nevének szerkesztése

en: Delete shortcut set
hu: Gyorshivatkozás csoport törlése

en: @remote could not be saved to @path.
hu: @remote nem menthető ide: @path.

en: Database support
hu: Adatbázis-támogatás

en: Cache type
hu: Gyorsítótártípus

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
hu: %display megjelenítés beállította a node/% útvonalat. Ez nem azt fogja eredményezn, amire szükség lenne. A <em>Panels</em> használatával elérhető a tartalmak különféle megjelenítése.

en: Use absolute link (begins with "http://")
hu: Abszolút hivakozás használata (kezdete „http://”)

en: Output machine name
hu: Kimeneti, programok által használt név

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
hu: A megjelenítéshez adandó CSS osztályok megváltoztatása.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
hu: A CSS osztályok csak alfanumerikus karaktereket és kötőjeleket tartalmazhatnak.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
hu: Az adott oldalon megjelenő elemek meghatározásakor a felhasználó által választható értékek megadása. Vesszővel kell elválasztani az értékeket.

en: Update @name
hu: @name frissítése

en: Link field
hu: Hivatkozás mező

en: Attachment before
hu: Csatolmány előtt

en: Attachment after
hu: Csatolmány után

en: Feed icon
hu: Csatornaikon

en: Content moderation states
hu: Tartalom moderációs állapotai

en: Transitions
hu: Átmenetek

en: Cache configuration
hu: Gyorsítótárbeállítás

en: Editing
hu: Szerkesztés

en: GD library PNG support
hu: GD függvénytár PNG támogatással

en: The date the comment was most recently updated.
hu: A hozzászólás legutolsó frissítésének időpontja.

en: Comment posted: %subject.
hu: Beküldött hozzászólás: %subject.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
hu: A mező tiltott, mivel nincs megfelelő jogosultság a szerkesztéséhez.

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
hu: Minden tartalom megtekintése, szerkesztése és törlése tekintet nélkül a jogosultsági korlátozásokra.

en: Syslog format
hu: Syslog formátum

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
hu: Meg kell határozni a rendszernapló (syslog) bejegyzések formátumát. A rendelkezésre álló változók: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>A webhely alap URL-je.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>A naplóbejegyzés Unix időbélyege.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>A kategória, amihez a bejegyzés tartozik.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>Az üzenet létrehozását kiváltó felhasználó IP-címe.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>A kért URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>A HTTP hivatkozás (referer) ha az rendelkezésre áll.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>Felhasználói azonosító.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Az üzenethez tartozó link.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>A naplóban tárolandó üzenet.</dd></dl>

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
hu: A külső erőforrások automatikusan optimalizálhatóak, ami a webhely felé irányuló kérések méretét és számát is csökkentheti.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
hu: Egy dátum „eltelt idő” formában. (%date)

en: The location of the file relative to Drupal root.
hu: A fájl helyet a Drupal gyökérkönyvtárához viszonyítva.

en: Your modules have been downloaded and updated.
hu: A modulok frissítése megtörtént.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hu: A <em>cikk</em> típust az időhöz kötött tartalmakhoz érdemes használni. Például hírek, sajtóközlemények vagy blogbejegyzések.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
hu: %filename kiválasztott fájl nem tölthető fel. Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %extensions.

en: Filter modules
hu: Modulok szűrése

en: Vocabulary machine name
hu: Szótár programok által használt neve

en: Current page
hu: Jelenlegi oldal

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Main background
hu: Általános háttér

en: Sidebar background
hu: Oldalsáv háttere

en: Sidebar borders
hu: Oldalsáv keretei

en: Footer background
hu: Lábléc háttere

en: Plum
hu: Szilva

en: Site logo
hu: Webhelylogó

en: Title link
hu: Címhivatkozás

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
hu: Az engedélyezett HTML jelölők szóközzel elválasztott listája. A tiltott jelölők el lesznek távolítva.

en: %field cannot contain any markup.
hu: %field nem tartalmazhat jelölő elemeket.

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
hu: %name smink megjelenését módosítják ezek a beállítások. Amikor a webhely ezt a sminket használja, ezek lesznek érvényben.

en: Administer software updates
hu: Szoftverfrissítések adminisztrálása

en: @required_name (Missing)
hu: @required_name (hiányzik)

en: @required_name (Version @compatibility required)
hu: @required_name (@compatibility változat szükséges)

en: @name requires at least PHP @version.
hu: @name a PHP @version vagy újabb változatát igényli.

en: Unresolved dependency
hu: Feloldatlan függőség

en: @name requires this module.
hu: @name igényli ezt a modult.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
hu: @name a modulnak ezt a változatát igényli. @required_name jelenlegi változatszáma @version

en: Previous page
hu: Előző oldal

en: Fetch settings
hu: Beállítások beolvasása

en: Site details
hu: Webhely részletei

en: Subscribe to @title
hu: Feliratkozás a következőre: @title

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
hu: @handler kezelő megpróbált egy újabb mezőt hozzáadni (@identifier), de @table nem adható hozzá!

en: The email address %mail is not valid.
hu: %mail e-mail cím érvénytelen.

en: Add media
hu: Média hozzáadása

en: Interfaces
hu: Felületek

en: Title and slogan
hu: Cím és jelmondat

en: Firehouse
hu: Tűzoltóság

en: Ice
hu: Jég

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
hu: A megadott %prefix előtag érvénytelen. A táblanevek előtagja csak betűket, számokat, pontot és aláhúzást tartalmazhat.

en: Default settings file
hu: Alapértelmezés szerinti beállításokat tartalmazó fájl

en: The default settings file does not exist.
hu: Az alapértelmezés szerinti beállításokat tartalmazó fájl (settings.php) nem található.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
hu: @drupal telepítőnek arra van szüksége, hogy %default-file fájl ne legyen módosítva semmilyen módon a eredeti letöltéshez képest.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
hu: A sorok újrarendezése húzás helyett numerikus súlyuk alapján.

en: Show row weights
hu: Sorok súlyának mutatása

en: Hide row weights
hu: A sorok súlyának elrejtése

en: %name: the value may be no less than %min.
hu: %name: az érték nem lehet kisebb, mint %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
hu: %name: az érték nem lehet nagyobb, mint %max.

en: Custom display settings
hu: Egyéni megjelenítési beállítások

en: User interface for the Field API.
hu: Felhasználói felület a Field API-hoz.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
hu: A kiterjesztéseket szóközzel vagy vesszővel kell elválasztani és nem kell használni a bevezető pontot.

en: Node module element
hu: Tartalommodul eleme

en: not yet assigned
hu: még nem lett hozzárendelve

en: not yet created
hu: még nem lett létrehozva

en: Comment type
hu: Hozzászólástípus

en: Edit permissions
hu: Jogosultságok szerkesztése

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Configuration files
hu: Konfigurációs fájlok

en: Row class
hu: Sor osztálya

en: Latest version
hu: Legutolsó változat

en: The URL of the account edit page.
hu: A felhasználói fiók szerkesztési oldalának webcíme.

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Edit translations
hu: Fordítások szerkesztése

en: - Use default -
hu: - Az alapértelmezés használata -

en: Query type
hu: Lekérdezéstípus

en: Search page
hu: Keresési oldal

en: Search pages
hu: Keresési oldalak

en: Add search page
hu: Keresési oldal hozzáadása

en: Redirect path
hu: Átirányítási útvonal

en: Unknown content type
hu: Ismeretlen tartalomtípus

en: Drupal Upgrade
hu: Drupal korszerűsítése

en: Summary options
hu: Összefoglaló lehetőségek

en: Back to site
hu: Vissza a webhelyre

en: Never (manually)
hu: Soha (kézi)

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
hu: %file nem másolható a könyvtárba: %destination.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
hu: Az adatok nem menthetőek, mert %destination könyvtár érvénytelen. Ezt gyakran a file_save_data() nem megfelelő használata okozza, vagy egy hiányzó stream wrapper.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
hu: Nem lehet csatlakozni az adatbáziskiszolgálóhoz. A hibaüzenet: %error.<ul><li>Fut az adatbáziskiszolgáló?</li><li>Létezik az adatbázis, és a megfelelő adatbázisnév van megadva?</li><li>A megfelelő felhasználónév és jelszó van megadva?</li><li>Ha szükséges, az adatbázis hosztneve vagy IP-címe meg van adva?</li></ul>

en: Exit block region demonstration
hu: Kilépés a blokkrégiók bemutatásából

en: Database log messages to keep
hu: Megtartott adatbázis naplóüzenetek

en: Recent log messages
hu: Legutóbbi naplóüzenetek

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hu: Az érték mögé kerülő karaktersorozat (például „ m” vagy „ kb/s” – szóközzel előtte). Egyes és többes számhoz megadható eltérő kifejezés csővezeték jellel („|”) elválasztva, bár magyar nyelvű webhelyek esetén ez ritkán szükséges. Üresen hagyva semmi nem jelenik meg.

en: Thousand marker
hu: Ezres elválasztó

en: Display prefix and suffix.
hu: Elő- és utótag megjelenítése.

en: Display with prefix and suffix.
hu: Megjelenítés elő- és utótaggal.

en: - Select a value -
hu: - Érték kiválasztása -

en: Trim length
hu: Levágás hossza

en: No field is displayed.
hu: Nincs megjelenített mező.

en: No field is hidden.
hu: Nincs rejtett mező.

en: Format settings:
hu: Formázási beállítások

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
hu: A szövegformátumok a tartalomszerkesztési oldalakon az ezen az oldalon meghatározott sorrendben fognak megjelenni. A felhasználó számára elsőként rendelkezésre álló formátum lesz alapértelmezés szerint kiválasztva.

en: Link image to
hu: Kép hivatkozása erre:

en: Image style: @style
hu: Képstílus: @style

en: Linked to content
hu: Hivatkozva a tartalomra

en: Linked to file
hu: Hivatkozva a fájlra

en: Shown when hovering over the menu link.
hu: Akkor jelenik meg, ha az egér a menühivatkozás fölé kerül.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
hu: Formátum: %time. A dátumformátum YYYY-MM-DD és %timezone az időzóna eltolás az UTC-hez képest. Üresen kell hagyni az űrlap beküldési dátumának használatához.

en: Syslog identity
hu: Rendszernapló-azonosító

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
hu: Egy karakterlánc, amely minden rendszernaplóba kerülő bejegyzés elejéhez hozzá lesz illesztve. Ha több webhely is ugyanazt a rendszernaplót használja, akkor ennek az oldalankénti egyedi azonosítónak a segítségével lehet könnyen szétválasztani a bejegyzéseket.

en: Error pages
hu: Hibaoldalak

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
hu: %path érvénytelen vagy nincs megfelelő jogosultság.

en: Run cron every
hu: Időzítő futtatása ennyi időnként

en: Manage automatic site maintenance tasks.
hu: Automatikus webhely-karbantartási feladatok beállítása.

en: Weight for added term
hu: Hozzáadott kifejezés súlya

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
hu: Többnyire teszteléshez használt egyszerű profil. Csak a legszükségesebb modulokat kapcsolja be.

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Preset ID
hu: Beállítás azonosító

en: Administrative name
hu: Adminisztratív név

en: Saint Martin
hu: Szent Márton-sziget

en: Invalid merge query: no conditions
hu: Érvénytelen egyesítő lekérdezés: nincs feltétel megadva

en: Weight for @block block
hu: @block blokk súlya

en: Region for @block block
hu: @block blokk régiója

en: Post comments
hu: Hozzászólások beküldése

en: Skip comment approval
hu: Hozzászólás jóváhagyásának átugrása

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
hu: %format formátum biztosan letiltható?

en: Disabled text formats are completely removed from the administrative interface, and any content stored with that format will not be displayed. This action cannot be undone.
hu: A tiltott szövegformátumok teljesen el lesznek távolítva az adminisztrációs felületről, és azok a tartalmak, amik ezzel a formátummal lettek tárolva nem fognak megjelenni. Ez a művelet nem vonható vissza.

en: Disabled text format %format.
hu: %format szövegformátum letiltva.

en: Text Formats
hu: Szövegformátumok

en: Disable text format
hu: Szövegformátum letiltása

en: Hot topic, new comments
hu: Aktív téma új bejegyzésekkel

en: Hot topic
hu: Aktív téma

en: Normal topic
hu: Általános téma

en: Closed topic
hu: Lezárt téma

en: Reference for usage, configuration, and modules.
hu: Hivatkozás a használati útmutatóra, beállításokra és modulokra.

en: Configure @module permissions
hu: <em>@module</em> modul jogosultságainak beállítása

en: Administer settings.
hu: Beállítások adminisztrációja.

en: View reports, updates, and errors.
hu: Jelentések megtekintése, frissítések és hibák.

en: Install new module or theme
hu: Új modul vagy smink telepítése

en: Install new module
hu: Új modul telepítése

en: Install new theme
hu: Új smink telepítése

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
hu: Felhasználói fiókok kezelése, szerepkörök és jogosultságok.

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: Nothing
hu: Semmi

en: Update @title
hu: @title frissítése

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: Egy egyedi, programok által használt név. Csak kisbetűt, számot és aláhúzást tartalmazhat.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
hu: A programok által használt névnek egyedinek kell lennie.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
hu: A programok által használt név csak kisbetűt, számot és elválasztást tartalmazhat.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
hu: Ez a programok által használt név már használatban van, ezért másikat kell választani.

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Weight for row @number
hu: @number. sor súlya

en: Label display for @title
hu: @title megjelenített címkéje

en: Formatter for @title
hu: @title formázója

en: Parents for @title
hu: @title szülői

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
hu: Ehhez a mezőhöz már léteznek adatok az adatbázisban, ezért a mező beállításait többé nem lehet megváltoztatni.

en: Weight for new file
hu: Új fájl súlya

en: Choose a file
hu: Fájl választás

en: Weight for new effect
hu: Új hatás súlya

en: Enable @title menu link
hu: @title menühivatkozás engedélyezése

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
hu: A menü webcímének létrehozásához használt egyedi név. Csak kisbetűket, számokat és kötőjeleket tartalmazhat.

en: A unique machine-readable name for this content type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores. This name will be used for constructing the URL of the %node-add page, in which underscores will be converted into hyphens.
hu: A tartalomtípus egyedi, programok által használható neve. Csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat. Ez a név lesz használva az %node-add oldal webcímének létrehozásához, amiben az aláhúzások kötőjelekké lesznek átalakítva.

en: Theme name
hu: Sminknév

en: URL fallback
hu: Biztonsági webcím

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
hu: Ha egyet sem talál, egy már észlelt nyelvet használ a webcímekhez.

en: %type_name: Create new content
hu: %type_name: új tartalom létrehozása

en: %type_name: Edit own content
hu: %type_name: saját tartalom szerkesztése

en: %type_name: Edit any content
hu: %type_name: bármely tartalom szerkesztése

en: %type_name: Delete own content
hu: %type_name: saját tartalom törlése

en: %type_name: Delete any content
hu: %type_name: bármely tartalom törlése

en: New object was not saved, no error provided
hu: Új objektum nem lett mentve, nincs hibaüzenet

en: The author's host name.
hu: A szerző hosztneve.

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
hu: Egy hozzászólás közzétételi állapota. (0 = Közétett, 1 = Rejtett)

en: The comment author's name.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve.

en: Next steps
hu: Következő lépések

en: @driver_name settings
hu: @driver_name beállítások

en: Database file
hu: Adatbázisfájl

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
hu: @drupal adatok tárolási helyének abszolút hivatkozása. A webkiszolgáló számára írhatónak kell lennie és javasolt a webhely gyökérkönyvtárán kívül létrehozni.

en: No fields are present yet.
hu: Még nem léteznek mezők.

[ctx: Font weight]
en: Strong
hu: Vastag betű

en: Uninstall @module module
hu: @module modul eltávolítása

en: Enable newly added modules
hu: Újonnan hozzáadott modulok engedélyezése

en: View the administration theme
hu: Adminisztrációs smink használata

en: Database system
hu: Adatbázis-kiszolgáló

en: Database system version
hu: Adatbázis-kiszolgáló verziója

en: Indexed %count content items for tracking.
hu: %count tartalom indexelve lett a követéshez.

en: Release notes for @project_title
hu: @project_title kiadási megjegyzései

en: The role settings have been updated.
hu: A szerepkör beállításai frissültek.

en: Disable the account and keep its content.
hu: A felhasználó zárolása és a tartalmainak változatlanul hagyása.

en: Disable the account and unpublish its content.
hu: A felhasználó zárolása és a tartalmainak tiltása.

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
hu: A fiók törlése és tartalmainak hozzárendelése a virtuális „%anonymous-name” felhasználóhoz.

en: Delete the account and its content.
hu: A felhasználó és a kapcsolódó tartalmak törlése.

en: Drupal system listing compatible test
hu: A Drupal rendszerobjektum-listázó funkciójának összeférhetőségi tesztje

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
hu: Támogató modul a drupal_system_listing teszteléséhez.

en: Fixed value
hu: Rögzített érték

en: String settings
hu: Karakterlánc beállítások

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
hu[0]: A hozzászólás törlése megtörtént.
hu[1]: @count hozzászólás törlése megtörtént.

en: Use field label instead of the "On value" as label
hu: A mező címkéjének használata a bejelölt állapot értéke helyett

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
hu[0]: 1 bejegyzés törölve lett.
hu[1]: @count bejegyzés törölve lett.

en: List (integer)
hu: Lista (egész)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
hu: Ez a mező egy listában megadott megengedett egész értékeket tárol „érték => címke” párokban. Például „Élettartam napokban”: 1 => 1 nap, 7 => 1 hét, 31 => 1 hónap.

en: List (float)
hu: Lista (lebegőpontos)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
hu: Ez a mező egy listában megadott megengedett lebegőpontos értékeket tárol „érték => címke” párokban. Például „Tört”: 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
hu: Ez a mező egy listában megadott megengedett szöveges értékeket tárol „érték => címke” párokban. Például „BME-karok”: KSK => Közlekedésmérnöki Kar, TTK => Természettudományi Kar.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
hu: A mező lehetséges értékei. Soronként egyet kell megadni kulcs|címke formában.

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
hu: A kulcs az eltárolt érték, amely csak egész szám lehet. A címke az űrlapok szerkesztésénél és az értékek megjelenítésénél lesz felhasználva.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
hu: A címke nem szükséges. Amennyiben a sor csak egy számot tartalmaz, az lesz a kulcs és egyben a címke is.

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
hu: Amennyiben a mező még nem tartalmaz értékeket, a címkéket felsorolással is meg lehet adni (soronként egyet). A számozott kulcsok automatikusan jönnek létre az elem listában elfoglalt helyéből.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
hu: A kulcs az eltárolt érték. A címke az űrlapok szerkesztésénél és az értékek megjelenítésénél kerül felhasználásra.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
hu: A címke nem szükséges, Amennyiben a sor csak egy karaktersorozatot tartalmaz, az lesz a kulcs és egyben a címke is.

en: Allowed values list: invalid input.
hu: Engedélyezett értékek listája: érvénytelen adatbevitel.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
hu: Engedélyezett értékek listája: néhány érték el lett távolítva, mialatt még használatban voltak.

en: The entity type.
hu: Az entitás típusa.

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Center left
hu: Bal közép

en: Center right
hu: Jobb közép

en: Unable to parse info file: %info_file.
hu: Az info fájl nem értelmezhető: %info_file.

en: Asc
hu: Növ

en: HTML element
hu: HTML-elem

en: Label HTML element
hu: HTML-elem címkézése

en: Place a colon after the label
hu: Kettőspont elhelyezése a címke után

en: Wrapper HTML element
hu: Befoglaló HTML elem

en: Wrapper class
hu: Befoglaló osztály

en: Add default classes
hu: Alapértelmezés szerinti osztály hozzáadása

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
hu: Alapértelmezés szerinti <em>Views</em> osztályok használata a mező, mezőcímke és mezőtartalom azonosításához.

en: Use absolute path
hu: Abszolút útvonal használata

en: Rel Text
hu: A <code>rel=""</code> tulajdonság szövege

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
hu: Hivatkozások <code>rel=""</code> tulajdonságának használata a <em>lightbox2</em> és más JavaScript alkalmazások számára.

en: Preserve certain tags
hu: Bizonyos címkék megtartása

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
hu: Azoknak a címkéknek a listája amiket meg kell tartani a tisztítás során. Például: &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; megtart minden p és br elemet.

en: Format plural
hu: Többesszám formátuma

en: If checked, special handling will be used for plurality.
hu: Ha be van jelölve, akkor a többes számok speciálisan lesznek kezelve.

en: Singular form
hu: Egyes szám

en: Plural form
hu: Többes szám

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
hu: A többes számhoz használandó szöveg, @count helyére az érték kerül.

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A nézet egyedi, programok által használt neve. Csak számokat, kisbetűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: Weight for @display
hu: @display súlya

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
hu: Ez a cím lesz megjelenítve a nézetek szerkesztő oldalán az alapértelmezés szerinti helyett. Akkor lehet hasznos, ha ugyanaz az elem kétszer is szerepel.

en: The unique ID of the aggregator item.
hu: A hírolvasó elem egyedi azonosítója.

en: The guid of the original imported item.
hu: Az eredeti importált elem guid-ja.

en: Date and time of when the comment was created.
hu: A hozzászólás létrehozásának dátuma és ideje.

en: Date and time of when the comment was last updated.
hu: A hozzászólás utolsó frissítésének dátuma és ideje.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
hu: A hozzászólás elfogadott-e (vagy még a moderációs sorban van).

en: Last comment CID
hu: Utolsó hozzászólás azonosítója

en: Last Comment
hu: Utolsó hozzászólás

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
hu: Néhány szerepkörnél hiányzik a jogosultság a tartalmak eléréséhez, de %display megjelenítéshez nincs hozzáférés-szabályozás.

en: The extension of the file.
hu: A fájl kiterjesztése.

en: File Usage
hu: Fájl használata

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
hu: Egy fájl, ami ehhez a tartalomhoz kapcsolódik, általában azért, mert a tartalom egyik mezőjében van.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
hu: Egy felhasználó ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a felhasználó egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
hu: Egy fájl, ami ehhez a felhasználóhoz kapcsolódik, általában azért, mert a felhasználó egyik mezőjében van.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
hu: Egy hozzászólás ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a hozzászólás egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
hu: Egy fájl, ami ehhez a hozzászóláshoz kapcsolódik, általában azért, mert a hozzászólás egyik mezőjében van.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
hu: Egy taxonómiakifejezés, ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a taxonómiakifejezés egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
hu: Egy fájl, ami ehhez a taxonómiakifejezéshez kapcsolódik, általában azért, mert a taxonómiakifejezés egyik mezőjében van.

en: The module managing this file relationship.
hu: Ennek a fájlnak a kapcsolatait kezelő modul.

en: The type of entity that is related to the file.
hu: A fájlhoz kapcsolódó entitás típusa.

en: The number of times the file is used by this entity.
hu: Hányszor használta ez az entitás a fájlt.

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
hu: A <em>Táblázat</em> megjelenítési stílus használja a sorbarendező oszlop alapértelmezésének beállítására. Az alapértelmezés szerinti érték általában megfelelő.

en: Group column
hu: Csoportosító oszlop

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
hu: A mező oszlopának kiválasztása a fentebb kiválasztott csoportosítási mód alkalmazásához.

en: Group columns (additional)
hu: Oszlopok csoportosítása (kiegészítés)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
hu: A mező bármennyi további oszlopának kiválasztása a lekérdezésbe foglaláshoz és csoportosításhoz.

en: Display download path instead of file storage URI
hu: Letöltési útvonal megjelenítése a fájl tárolási URI helyett

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a programok által használt neve amihez a kifejezés tartozik.

en: Display error message
hu: Hibaüzenet megjelenítése

en: Comment or document this display.
hu: Megjegyzés vagy dokumentáció a megjelenítéshez.

en: Query settings
hu: Lekérdezés beállításai

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
hu: Lehetővé teszi a lekérdezési bővítmény
     néhány haladó beállításának módosítását.

en: The name and the description of this display
hu: A megjelenés neve és leírása

en: Query options
hu: Lekérdezés lehetőségei

en: Display name must be letters, numbers, or underscores only.
hu: A megjelenítési név csak betűket, számokat és aláhúzás karaktert tartalmazhat.

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a lapozó beállításait amelyikhez csatolva van?

en: Should this display render the pager values? This is only meaningful if inheriting a pager.
hu: Ez a megjelenítés létrehozza-e a lapozó értékeket? Ennek csak akkor van jelentősége ha megörököl egy lapozót.

en: This will appear as the name of this block in administer >> structure >> blocks.
hu: Az Adminisztráció > Felépítés > Blokk elrendezés oldalon fog megjelenni, mint ennek a blokknak a neve.

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
hu: Az eredmények helyett megjelenítendő szöveg míg a felhasználó nem választ ki és nem alkalmaz egy felfedett szűrőt.

en: Include all items option
hu: Minden elem lehetőség befoglalása

en: All items label
hu: Minden elemcímke

en: Disable SQL rewriting
hu: SQL újraírás letiltása

en: The class to provide on each row.
hu: Az összes sorban megadandó osztály.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
hu: Minden mezőhöz megadhatóak mező vezérjelek a „Mező kimenetének felülírása” beállításban használt „Helyettesítési minták” alapján.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
hu: A befoglaló elem listán kívüli osztálya.

en: List class
hu: Listaosztály

en: The class to provide on the list element itself.
hu: Magának a lista elemnek az osztálya.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
hu: Az ebben az összefoglaló nézetben használt alapútvonal meghatározása. Például: „https://pelda.hu/<strong>nezet-utvonala/archivum</strong>”. Nem szabad kezdő és záró perjelet használni. Üresen hagyva a <em>Views</em> az első megtalált útvonalat fogja használni alapútvonalként az oldal megjelenítésekben, vagy „/” jelet, ha nem található útvonal.

en: Not specified
hu: Nincs megadva

en: Content access
hu: Tartalom elérés

[ctx: ampm]
en: am
hu: de.

[ctx: ampm]
en: pm
hu: du.

en: Sticky status
hu: Ragadós állapot

en: RSS category
hu: RSS kategória

en: RSS enclosure
hu: RSS melléklet

en: Paste your configuration here
hu: Beállítások beillesztése

en: Import configuration
hu: Konfiguráció importálása

en: 5 minute
hu: 5 perc

en: 15 minute
hu: 15 perc

en: URL to image
hu: Útvonal a képhez

en: Content revisions
hu: Tartalom változatai

en: Custom block
hu: Egyéni blokk

en: Recipient ID
hu: Címzett azonosítója

en: %time hence
hu: %time óta

en: Language selection
hu: Nyelvkiválasztás

en: Delete all translations
hu: Minden fordítás törlése

en: No Access
hu: Nincs hozzáférés

en: Search page path
hu: Keresési oldal útvonala

en: Many to one
hu: Több az egyhez

en: All Day
hu: Egész nap

en: Upscale
hu: Felnagyítás

en: Logo settings
hu: Logó beállítások

en: Delete field.
hu: Mező törlése.

en: No results behavior
hu: Nulla eredmény esetén

en: Edit @section
hu: @section szerkesztése

en: View to insert
hu: Beillesztendő nézet

en: The view to insert into this area.
hu: Az ebbe a területbe beillesztendő nézet.

en: Inherit contextual filters
hu: Környezetfüggő szűrők öröklése

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
hu: Ha be van jelölve, akkor ez a nézet ugyanazokat a szövegkörnyezeti szűrőket fogja megkapni mint a szülője.

en: Recursion detected in view @view display @display.
hu: Rekurzió detektálva @view nézet @display megjelenítésében.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
hu: Ha a szűrő érték <em>NINCS</em> az URL-ben

en: Exception value
hu: Kivétel értéke

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
hu: Ha ezt az értéket kapja, akkor szűrő figyelmen kívül marad. Például „minden érték”.

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
hu: Ha a szűrő értéke <em>SZEREPEL</em> a webcímben  vagy egy alapértelmezett érték esetén

en: Provide title
hu: Cím létrehozása

en: Specify validation criteria
hu: Érvényesítési feltétel megadása

en: Action to take if filter value does not validate
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum nincs érvényesítve

en: Display all results for the specified field
hu: Minden eredmény megjelenítése a meghatározott mezőhöz

en: Provide default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték biztosítása

en: Show "Page not found"
hu: Az „Oldal nem található” megjelenítése

en: Display a summary
hu: Összesítés megjelenítése

en: Display contents of "No results found"
hu: „Nincs találat” tartalmának megjelenítése

en: Skip default argument for view URL
hu: Alapértelmezés szerinti argumentumok kihagyása a nézet webcíméből

en: Select whether to include this default argument when constructing the URL for this view. Skipping default arguments is useful e.g. in the case of feeds.
hu: Az ehhez a nézethez tartozó URL-cím összeállításakor az tartalmazza-e az alapértelmezés szerinti argumentumot. Az alapértelmezett argumentum kihagyása hasznos lehet például a hírforrások esetében.

en: Number of records
hu: Találatok száma

[ctx: Sort order]
en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

[ctx: Sort order]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: Sort order]
en: Numerical
hu: Számszerű

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
hu: Ha ki van választva, akkor a felhasználók több értéket is megadhatnak 1+2+3 (VAGY) vagy 1,2,3 (ÉS) formában.

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
hu: Ha ki van jelölve, akkor ennek a szűrőnek több példánya együtt tud működni úgy, mintha több érték lenne átadva ugyanannak a szűrőnek. Ez a beállítás nem kompatibilis az „Ismétlődések csökkentése” beállítással.

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
hu: Ha ki van választva, akkor a szűrőnek megadott számok ki lesznek zárva ahelyett, hogy korlátoznák a nézetet.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
hu: A szószedet mód korlátozza a szűrőértékekben használt karakterek számát, ami lehetővé teszi, hogy az összefoglaló nézet szószedetként viselkedjen.

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
hu: A szűrőértéknek a szűréskor figyelembe veendő karaktereinek száma. Ha 1-re van állítva, akkor minden, a szűrőérték első betűjével kezdődő mező egyezni fog.

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
hu: A cím és az összefoglaló kiírásakor hogyan kell átalakítani a szűrőérték betűit.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
hu: Betűrendben

en: Create a label
hu: Címke létrehozása

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
hu: Lehetővé teszi a mező rejtett betöltését. Ez gyakran hasznos mezők csoportosításakor, vagy más mezők vezérjeleként való használatakor.

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
hu: A mezőt becsomagoló HTML elem kiválasztása, például H1, H2, stb.

en: Create a CSS class
hu: CSS-osztály létrehozása

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
hu: Milyen HTML elemek közé legyen a címke behelyzve? Pl. H1, H2, stb.

en: Rewrite results
hu: Eredmények átírása

en: Replace spaces with dashes
hu: Szóközök cseréje kötőjelekre

en: External server URL
hu: Külső kiszolgáló webcíme

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
hu: Hivatkozás külső kiszolgálóra teljes webcím használatával. Például: „http://www.minta.hu” vagy „www.minta.hu”.

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
hu: A sorvég átalakítása HTML <br> címkére

en: No results text
hu: Eredmények helyett megjelenítendő szöveg

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
hu: Engedélyezi a „Nincs eredmény” szöveg megjelenítését, ha a mező értéke 0 számmal egyenlő.

en: Time hence
hu: Idő múlva

en: Time hence (with "hence" appended)
hu: Idő múlva („múlva” hozzáfűzésével)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
hu: Időtartam (jövőbeli dátumok elé „–” karakter kerül)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
hu: Időtartam (múltbeli dátumok elé "-" lesz illesztve)

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
hu: Hogyan kell a szerializált adatokat megjeleníteni. Választható egy egyéni tömb-/objektumkulcs vagy egy print_r a teljes kimeneten.

en: Full data (unserialized)
hu: Teljes adat (nem szerializált)

en: Full data (serialized)
hu: Teljes adat (szerializált)

en: A certain key
hu: Egy bizonyos kulcs

en: Which key should be displayed
hu: Melyik kulcsot kell használni

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
hu: Meg kell adni egy kulcsot az adat egy kulcsának megjelenítéséhez.

en: How many different units to display in the string.
hu: Hány különböző egység jelenjen meg a karaktersorozatban.

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
hu: Ez a szűrő nincs felfedve. Fel kell fedni, hogy a felhasználók módosíthassák.

en: Expose filter
hu: Szűrő felfedése

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
hu: Ez a szűrő felfedett. Ha el van rejtve, a felhasználók nem tudják módosítani.

en: Hide filter
hu: Szűrő elrejtése

en: Expose operator
hu: Művelet felfedése

en: Allow the user to choose the operator.
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználó kiválassza az operátort.

en: Allow multiple selections
hu: Többszörös választás engedélyezése

en: Enable to allow users to select multiple items.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a felhasználók több elemet is ki tudnak választani.

en: Remember the last selection
hu: Jegyezze meg az utolsó választást

en: Enable to remember the last selection made by the user.
hu: Engedélyezi a felhasználó utolsó választásának megjegyzését.

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
hu: Ki kell választani egy értéket kivéve ha ez egy nem kötelező felfedett szűrő.

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
hu: Engedélyezi azoknak az elemeknek az elrejtését amik nem tartalmazzák ezt a kapcsolatot

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
hu: Ez a rendezés nincs felfedve. Fel kell fedni, hogy a felhasználók módosíthassák.

en: Expose sort
hu: Rendezés felfedése

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
hu: Ez a rendezés felfedett. Ha el van rejtve, a felhasználók nem tudják módosítani.

en: Hide sort
hu: Rendezés elrejtése

en: Provide description
hu: Leírás biztosítása

en: Update "@title" choice
hu: "@title" választás frissítése

en: Update "@title" choice (@number)
hu: "@title" választás (@number) frissítése

en: Auto preview
hu: Automata előnézet

en: Preview with contextual filters:
hu: Előnézet szövegkörnyezeti szűrőkkel:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
hu: A szövegkörnyezeti szűrő értékeit per jellel kell elválasztani. Például: %example.

en: Apply and continue
hu: Alkalmazás, majd folytatás

en: @current of @total
hu: @current / @total

en: All displays (except overridden)
hu: Minden megjelenítés (kivéve a felülírtakat)

en: All displays
hu: Minden megjelenítés

en: This @display_type (override)
hu: Ezen @display_type (felülírás)

en: Create new filter group
hu: Új szűrőcsoport létrehozása

en: No filters have been added.
hu: Nem lett hozzáadva szűrő.

en: Drag to add filters.
hu: Szűrő hozzáadása húzással.

en: Add and configure @types
hu: @types hozzáadása és beállítása

en: Configure @type: @item
hu: @type: @item beállítása

en: Always show advanced display settings
hu: Mindig mutassa a haladó megjelenítés beállításokat

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
hu: A „Bármely” érték címkéje a nem kötelező, egy értéket kiválasztó felfedett szűrőkhöz

en: Live preview settings
hu: Előnézeti beállítások

en: Automatically update preview on changes
hu: Előnézetek automatikus frissítése módosításkor

en: Show information and statistics about the view during live preview
hu: Információk és statisztikák megjelenítése a nézetről élő előnézet közben

en: Above the preview
hu: Az előnézet felett

en: Below the preview
hu: Az előnézet alatt

en: Show the SQL query
hu: SQL-lekérdezés megjelenítése

en: Show performance statistics
hu: Teljesítménystatisztika megjelenítése

en: Master
hu: Mester

en: Display | Displays
hu[0]: Megjelenítés
hu[1]: Megjelenítések

en: Unformatted list
hu: Formázatlan lista

en: Contextual filters
hu: Szövegkörnyezeti szűrők

en: contextual filters
hu: szövegkörnyezeti szűrők

en: Contextual filter
hu: Szövegkörnyezeti szűrő

en: contextual filter
hu: szövegkörnyezeti szűrő

en: filter criteria
hu: szűrési feltételek

en: Filter criterion
hu: Szűrési feltétel

en: filter criterion
hu: szűrési feltétel

en: no results behavior
hu: nulla eredmény esetén

en: The content title.
hu: A tartalom címe.

en: The date the content was posted.
hu: A dátum, mikor a tartalom be lett küldve.

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
hu: Rejtett tartalmak kiszűrése ha a jelenlegi felhasználó nem tudja megtekinteni azokat.

en: Whether or not the content is sticky.
hu: A tartalom kiemelt-e.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
hu: A tartalom kiemelt-e. A kiemelt tartalmak elsőkénti listázásához csökkenőre kell állítani.

en: The aliased path to this content.
hu: Ennek a tartalomnak az álnevesített útvonala.

en: Relate content to the user who created it.
hu: Tartalom kapcsolása ahhoz a szerzőhöz aki létrehozta.

en: User has a revision
hu: A felhasználónak van változata

en: All nodes where a certain user has a revision
hu: Minden tartalom ahol egy bizonyos felhasználónak változatai vannak

en: Content revision is a history of changes to content.
hu: A tartalmak változatai az azokon végzett módosítások időbeli sorozatát jelentik.

en: Relate a content revision to the user who created the revision.
hu: Tartalom változat kapcsolása ahhoz a felhasználóhoz aki létrehozta a változatot.

en: Get the actual content from a content revision.
hu: Aktuális tartalom egy tartalomváltozatból.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom változatának törléséhez.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
hu: Tartalom szűrése nézet hozzáférése által. <strong>Nem szükséges, ha alaptáblaként a node tábla van használatban.</strong>

en: Show a marker if the content is new or updated.
hu: Jelző megjelenítése ha a tartalom új vagy frissített.

en: Show only content that is new or updated.
hu: Csak az új és frissített tartalom megjelenítése.

en: Display the content with standard node view.
hu: Tartalom megjelenítése általános tartalomnézettel.

en: Content ID from URL
hu: Tartalomazonosító URL-ből

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
hu: Tartalom ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a tartalom egyik mezőjében van.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
hu: Lehetővé teszi, hogy a "Taxonómia: kifejezés-azonosító (mélységgel)" opcióhoz tartozó "mélység" módosítva legyen egy további környezeti szűrő értékén keresztül.

en: Content authored
hu: Tartalom szerzője

en: Relate content to the user who created it. This relationship will create one record for each content item created by the user.
hu: A tartalmat a létrehozójához kapcsolja. Ez a kapcsolat minden, a felhasználó által létrehozott tartalomelemhez létrehoz egy rekordot.

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
hu: Lehetővé teszi egy szövegkörnyezeti szűrőérték figyelmen kívül hagyását. A lekérdezést ez a szövegkörnyezeti szűrőérték nem fogja módosítani. Akkor használható ha a szövegkörnyezeti szűrőértékek az URL-ből jönnek és szükség van az URL egy részének figyelmen kívül hagyására.

en: View area
hu: Nézet terület

en: Insert a view inside an area.
hu: Nézet beszúrása a területre.

en: Enable to override this field's links.
hu: Kattinthatóvá teszi, ezzel felülírja a mező hivatkozását.

en: Use field template
hu: Mezősablon használata

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
hu: Ha ez a lehetőség ki van választva, akkor a csoport Megjelenítés típusa és Elválasztó értékei figyelmen kívül lesznek hagyva.

en: Multiple field settings
hu: Több mezőre érvényes beállítások

en: Display all values in the same row
hu: Minden érték megjelenítése egy sorban.

en: Display @count value(s)
hu: @count érték megjelenítése

en: Raw @column
hu: Nyers @column

en: Link this field to the original piece of content
hu: A mező egyben hivatkozás is legyen az eredeti tartalomra

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
hu: Ha engedélyezett, akkor a kimenet abszolút hivatkozás lesz. Szükséges ha az útvonal egy hivatkozás céljaként lesz használva (lásd lejjebb: „Mező megjelenítése hivatkozásként”).

en: Access operation to check
hu: Ellenőrzés hozzáférési művelete

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
hu: Ha ez ki van választva, akkor a felhasználók több értéket is megadhatnak 1+2+3 formában. A szükséges JOIN-ok száma miatt az ÉS kapcsolatokat VAGY kapcsolatokként kezeli ez a szűrő.

en: Load default filter from term page
hu: Alapértelmezés szerinti szűrő betöltése a kifejezés oldaláról

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
hu: A kifejezés neve szűrőértékekben az aláhúzások szóközökre cserélése az URL-ben

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default filter type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
hu: Megjegyzés: nem elegendő a jogosultság a módosításhoz. Az alapértelmezett szűrőtípus módosításával ez a beállítás el fog veszni és NEM lehet majd visszaállítani.

en: Change the way content is formatted.
hu: Tartalom formázásának megváltoztatása.

en: Change settings for this format
hu: A formátum beállításainak megváltoztatása

en: Change the way each row in the view is styled.
hu: A nézetben található sorok megjelenítési módjának módosítása

en: Hide attachments in summary
hu: Csatolmány elrejtése az összegzésben

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
hu: Egy szövegkörnyezeti szűrő összefoglaló megjelenítésekor megjelenjenek-e a csatolmányok.

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
hu: Csatolások elrejtése egy szövegkörnyezeti szűrő összefoglaló megjelenítésekor

en: Attachment position
hu: Csatolmány elhelyezkedése

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a szövegkörnyezeti szűrő beállításait amelyikhez csatolva van?

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
hu: Ez a nézet ennek az útvonalnak a meglátogatásával lesz jelenik meg a webhelyen. Javasolt, hogy az útvonal „path/%/%/feed”-hez vagy „path/%/%/rss.xml”-hez hasonló legyen, az útvonalba egy-egy % jelet rakva minden, a nézetben meghatározott szövegkörnyezeti szűrőhöz.

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
hu: @display megjelenítéshez menü használata lett beállítva, de a menü hivatkozásszövege nincs megadva.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
hu: @display megjelenítéshez szülő menü használata lett beállítva, de a szülő menü hivatkozásszövege nincs megadva.

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
hu[0]: @count elem, kihagyva @skip
hu[1]: Lapozva, @count elem, kihagyva @skip

en: @count item | Paged, @count items
hu[0]: @count elem
hu[1]: Lapozva, @count elem

en: Create a page
hu: Oldal létrehozása

en: Create a menu link
hu: Menühivatkozás létrehozása

en: Include an RSS feed
hu: RSS csatornával együtt

en: Feed path
hu: Csatorna útvonala

en: Feed row style
hu: Hírcsatorna oszlopstílusa

en: Create a block
hu: Blokk létrehozása

en: of fields
hu: mező

en: of type
hu: típus

en: tagged with
hu: megcímkézve, mint

en: teasers
hu: bevezetők

en: full posts
hu: teljes bejegyzések

en: titles
hu: címek

en: titles (linked)
hu: címek (hivatkozott)

en: Sorts
hu: Rendezések

en: HTTP method
hu: HTTP módszer

en: Hide view
hu: Nézet elrejtése

en: @group (historical data)
hu: @group (előzményadatok)

en: User limit
hu: Felhasználói korlát

en: Use path alias
hu: Útvonalálnév használata

en: Field mappings
hu: Mező leképezések

en: View any unpublished content
hu: Bármely rejtett tartalom megtekintése

en: Relative default value
hu: Relatív alapértelmezés szerinti érték

en: The comment UUID.
hu: A hozzászólás UUID-ja.

en: The file UUID.
hu: A fájl UUID-je.

en: The term UUID.
hu: A kifejezés UUID-ja.

en: The user UUID.
hu: A felhasználó UUID-ja.

en: Field item
hu: Mezőelem

en: Edit shortcut set
hu: Gyorshivatkozás-csoport szerkesztése

en: Appearance settings
hu: Megjelenés beállításai

en: Delete translation
hu: Fordítás törlése

en: Unsorted
hu: Rendezetlen

en: Changes to the style have been saved.
hu: A stílus változásainak mentése megtörtént.

en: Media query
hu: Médialekérdezés

en: Page cache maximum age
hu: Oldalgyorsítótár élettartama

en: Aggregation type
hu: Összevonás típusa

en: Mapping type
hu: Leképzéstípus

en: Create media
hu: Média létrehozása

en: Use replacement tokens from the first row
hu: Helyettesítési vezérjelek használata az első sorból

en: Allow multiple filter values to work together
hu: Lehetővé teszi több szűrő együttműködését

en: Customize field HTML
hu: Mező HTML személyre szabása

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
hu: Használhatóak vezérjel helyettesítések ennek az osztálynak az átírási részéből.

en: Customize label HTML
hu: Címke HTML személyre szabása

en: Customize field and label wrapper HTML
hu: Mező és címke befoglaló HTML személyre szabása

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
hu: A mezőt és címkét becsomagoló HTML elem kiválasztása, például H1, H2, stb. Nem szükséges használni ha a mező és a címke nem együtt lesz megjelenítve mint például egy táblában.

en: Remove whitespace
hu: Helykitöltő eltávolítása

en: Hide rewriting if empty
hu: Átírás elrejtése, ha üres

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
hu: Ne mutassa az újraírt tartalmat, ha ez a mező üres.

en: Thousands marker
hu: Ezreselválasztó

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
hu: A szűrő megjelenítése a látogatók számára, hogy módosíthassák azt

en: Representative sort order
hu: Jellemző rendezési sorrend

en: Subquery namespace
hu: Allekérdezés névtere

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
hu: Haladó. A kapcsolat által használt allekérdezés névterének megadása.

en: Representative view
hu: Meghatározó nézet

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
hu: Haladó. Másik nézet használata a kapcsolat lekérdezésének létrehozásához. Lehetővé teszi szűrés és egynél több rendezés használatát. Ha itt ki van választva egy nézet, akkor a fenti rendezési lehetőségek figyelmen kívül lesznek hagyva. A nézetnek egyetlen mezőként rendelkeznie kell a kiindulópontja azonosítójával és valamilyen rendezéssel.

en: Will re-generate the subquery for this relationship every time the view is run, instead of only when these options are saved. Use for testing if you are making changes elsewhere. WARNING: seriously impairs performance.
hu: A nézet minden futtatásakor újragenerálja a kapcsolat allekérdezését ahelyett, hogy csak a beállítások mentésekor tenné. A máshol végzett módosítások tesztelésekor van haszna. FIGYELMEZTETÉS: jelentősen rontja a teljesítményt.

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
hu: Rendezés felfedése a látogatóknak, hogy módosíthassák

en: This display is disabled.
hu: Ez a megjelenítés le van tiltva.

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
hu: Hiba: @display megjelenítés egy '@plugin' nevű bővítményre hivatkozik, de a bővítmény nem áll rendelkezésre.

en: Aggregation settings
hu: Összevonás beállításai

en: Display extenders
hu: Megjelenítés kiterjesztők

en: Select extensions of the views interface.
hu: A <em>Views</em> felület kiterjesztéseinek kiválasztása.

en: You have configured display %display with a path which is an path alias as well. This might lead to unwanted effects so better use an internal path.
hu: %display megjelenítés egy olyan útvonallal lett beállítva ami egyben egy útvonalálnév is. Ennek váratlan következményei lehetnek, ezért jobb lenne egy belső útvonalat használni.

en: Configure aggregation settings for @type %item
hu: @type %item számára összevonási beállítások megadása

en: Select the aggregation function to use on this field.
hu: Összevonási művelet kiválasztása ehhez a mezőhöz.

en: Empty display extender
hu: Üres megjelenítés kiterjesztő

en: Raw value from URL
hu: Nyers érték URL-ből

en: Apply (all displays)
hu: Alkalmazás (minden megjelenítésre)

en: Apply (this display)
hu: Alkalmazás (erre a megjelenítésre)

en: The date of the most recent new content on the feed.
hu: Legfrissebb új tartalom dátuma a hírcsatornában.

en: Appears in: @bundles.
hu: Megjelenés helye: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
hu: Ez @group: @field egy álneve.

en: @group (historical data): @field
hu: @group (történelmi adat): @field

en: Delta - Appears in: @bundles.
hu: Delta – Megjelenik ebben: @bundles.

en: User who uploaded
hu: A felhasználó, aki feltöltötte

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
hu: Taxonómiakifejezés automatikus kiegészítéssel vagy felületi elemmel kiválasztva.

en: Representative node
hu: Jellemző tartalom

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
hu: Kinyer egy egyedülálló, jellemző tartalmat minden kifejezéshez a kiválasztott rendezési feltételnek megfelelően.

en: Content with term
hu: Tartalom kifejezéssel

en: Relate all content tagged with a term.
hu: Minden, egy kifejezéssel megcímkézett tartalom.

en: Has taxonomy term ID
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
hu: Tartalom megjelenítése, ha rendelkezik a kiválasztott taxonómiakifejezésekkel.

en: Has taxonomy term
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés

en: Taxonomy terms on node
hu: Taxonómiakifejezések tartalmakon

en: All taxonomy terms
hu: Minden taxonómiakifejezés

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
hu: Tartalom megjelenítése ha rendelkezik a kiválasztott taxonómiakifejezésekkel vagy gyermeke a kiválasztott kifejezésnek. A nagyobb bonyolultság miatt kevesebb lehetősége van, mint a mélység nélküli verziónak.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító (mélységgel)

en: Has taxonomy terms (with depth)
hu: Léteznek hozzá taxonómiakifejezések (mélységgel)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító mélységmódosító

en: @entity using @field
hu: @entity @field használatával

en: Taxonomy term ID from URL
hu: Taxonómiakifejezés-azonosító webcímből

en: Obtains a single representative node for each user, according to a chosen sort criterion.
hu: Kinyer egy egyedülálló, jellemző tartalmat minden felhasználóhoz a kiválasztott rendezési feltételnek megfelelően.

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
hu: Ha be van jelölve, akkor az ehhez a mezőhöz tartozó többszörös értékek ugyanabban a sorban jelennek meg. Ha nincs bejelölve, akkor minden ebben a mezőben található érték egy új sort fog létrehozni. Csoportosítás használatakor, hogy ennek a beállításnak hatása legyen, győződjön meg róla, hogy a csoportosítás az „Entitás azonosítója” szerint történik.

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
hu: Egy fájltípust ábrázoló ikon megjelenítése a MIME szöveg (mint pl. "image/jpeg") helyett.

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
hu: Alapértelmezett szűrő betöltése a tartalomoldalból, ez a kapcsolódó taxonómia blokkokhoz jó.

en: Path component
hu: Útvonal komponens

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
hu: A számozás egytől kezdődik. Például az admin/structure/types oldalon az útvonal 3. összetevője a "types".

en: Use aggregation
hu: Összevonás használata

en: Display title may not be empty.
hu: A megjelenítés címe nem lehet üres.

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
hu: Ha a szűrőérték <em>NEM</em> elérhető

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
hu: Ha a szűrőérték <em>ELÉRHETŐ</em>, vagy meg van adva alapértelmezett érték

en: This display does not have a source for contextual filters, so no contextual filter value will be available unless you select 'Provide default'.
hu: Ez a megjelenítés nem rendelkezik forrással a szövegkörnyezeti szűrőkhöz, vagyis nem lesznek elérhetőek szövegkörnyezeti szűrőértékek, amíg nincs kiválasztva az „Alapértelmezés szerinti érték biztosítása”.

en: Query Comment
hu: Lekérdezés megjegyzése

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
hu: Ha be van állítva, akkor ez a megjegyzés be lesz ágyazva a lekérdezésbe és átadódik az adatbázis-kiszolgálónak. Hasznos lehet naplózáshoz és hibakereséshez.

en: Count DISTINCT
hu: DISTINCT összeszámlálása

en: Provide default field wrapper elements
hu: Alapértelmezett mező befoglaló elemek biztosítása

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
hu: A beágyazott mezők egymás mellett fognak megjelenni, nem pedig egymás után. Meg kell jegyezni, hogy néhány mező figyelmen kívül hagyja ezt, ha blokk elem, elsősorban a törzs mezők és más formázott HTML-ek.

en: Show the empty text in the table
hu: Üres szöveg mutatása a táblázatban

en: The block could not be saved.
hu: A blokk mentése sikertelen.

en: Datetime
hu: Időbélyeg

en: Language (fr, en, ...)
hu: Nyelv (fr, en, ...)

en: Link attributes
hu: Hivatkozásattribútumok

en: Max age
hu: Felső korhatár

en: Layout ID
hu: Elrendezés azonosítója

en: Last Cron Run
hu: Az időzítő utolsó lefutása

en: The user ID.
hu: A felhasználói azonosító.

en: Latest revision
hu: Legutolsó változat

en: Responsive image
hu: Alkalmazkodó kép

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
hu: A mező ami minden sor RSS elemcímeként lesz használva.

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must be a drupal relative path.
hu: A mező ami minden sor RSS elemhivatkozásaként lesz használva. Egy drupal relatív útvonalnak kell lennie.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
hu: A mező ami minden sor RSS elemleírásaként lesz használva.

en: Creator field
hu: Létrehozó mező

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
hu: A mező ami minden sor RSS elemlétrehozójaként lesz használva.

en: Publication date field
hu: Közzététel dátuma mező

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
hu: A sorstílus bővítménynek szüksége van az RSS-elemként használandó <em>views</em> mezők meghatározására.

en: Unique watchdog event ID.
hu: Egyedi eseménynapló eseményazonosító.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
hu: Az esemény súlyossági szintje 0-tól (Emergency) 7-ig (Debug).

en: Logo image
hu: Logókép

en: Sint Maarten
hu: Szent Márton-sziget

en: Manage view modes
hu: Nézetmódok kezelése

en: JavaScript settings
hu: JavaScript beállítások

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: An autocomplete text field.
hu: Egy automatikus kiegészítést ellátó szövegmező.

en: Display the label of the referenced entities.
hu: A hivatkozott entitások címkéjének megjelenítése.

en: Rendered entity
hu: Leképzett entitás

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
hu: Az entity_view() függvény által létrehozott entitások megjelenítése.

en: Link label to the referenced entity
hu: Link címkéje a hivatkozott entitáshoz

en: Link to the referenced entity
hu: Link a hivatkozott entitásra

en: Rendered as @mode
hu: Leképzés, mint @mode

en: Language types
hu: Nyelvtípusok

en: Add view mode
hu: Nézetmód hozzáadása

en: Edit view mode
hu: Nézetmód szerkesztése

en: Filter HTML
hu: HTML szűrés

en: Configuration Manager
hu: Beállításkezelő

en: Default date
hu: Alapértelmezés szerinti dátum

en: Default end date
hu: Alapértelmezés szerinti végdátum

en: Time increments
hu: Időközök

en: 10 minute
hu: 10 perc

en: 30 minute
hu: 30 perc

en: Date value
hu: Dátumérték

en: Text of the auto-reply message.
hu: Az automatikus válaszüzenet szövege.

en: Entity reference
hu: Entitáshivatkozás

en: @name field is required.
hu: @name mező szükséges.

en: Fields pending deletion
hu: Törlésre váró mezők

en: No translatable fields
hu: Nem lefordítható mezők

en: Translations of %label
hu: %label fordításai

en: This translation is published
hu: Ez a fordítás közzétéve

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
hu: %label @language nyelvű fordítása biztosan törölhető?

en: Shown
hu: Mutatva

en: Translate any entity
hu: Bármely entitás fordítása

en: Hide empty columns
hu: Üres oszlopok elrejtése

en: The node ID of the node a user created or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
hu: Annak a tartalomnak az azonosítója, amelyet a felhasználó létrehozott vagy amelyhez hozzászólt. Az UID azonosítónál egy tulajdonságot vagy szűrőt kell használni, különben a mező téves eredményt ad.

en: The user ID of a user who touched the node (either created or commented on it).
hu: Annak a felhasználónak az azonosítója, aki létrehozta vagy hozzászólt a tartalomhoz.

en: The date the node was last updated or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
hu: A tartalom utolsó frissítésének vagy hozzászólásának dátuma. Az UID azonosítónál egy tulajdonságot vagy szűrőt kell használni, különben a mező téves eredményt ad.

en: Entity types
hu: Entitástípusok

en: Change handler
hu: Kezelő módosítása

en: Autocomplete (Tags style)
hu: Automatikusan kiegészített (címkézés)

en: Mail system
hu: Levelező rendszer

en: Hide empty column
hu: Üres oszlop elrejtése

en: Restrict images to this site
hu: Képek korlátozása erre a webhelyre

en: Disallows usage of &lt;img&gt; tag sources that are not hosted on this site by replacing them with a placeholder image.
hu: Az &lt;img&gt; elem lekorlátozható, hogy idegen webhelyeken tárolt képek helyett csak egy helykitöltőt mutasson.

en: Maximum dimensions
hu: Legnagyobb méretek

en: Fallback image style
hu: Biztonsági képstílus

en: Wide
hu: Széles

en: The operator is invalid on filter: @filter.
hu: Az operátor érvénytelen a szűrőn: @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
hu: Nem találhatóak érvényes értékek a szűrőn: @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
hu: A @value érték nem egy tömb @operator számára a szűrőn: @filter

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor azok a mezők amelyeknél nincsen beállítva a saját HTML elemeik testreszabása, egyáltalán nem fognak használni semmilyen befoglalót a mezőikhez, címkéikhez és mező + címke használva befoglalóikhoz. Ezzel gyorsan le lehet csökkenteni a nézet által alapértelmezetten biztosított jelölők számát annak árán, hogy jóval nehezebb lesz a CSS használata.

en: banned IP addresses
hu: tiltott IP-címek

en: The IP address %ip has been banned.
hu: A %ip IP-cím ki lett tiltva.

en: CKEditor settings
hu: CKEditor beállításai

en: Checked
hu: Ellenőrizve

en: The field name.
hu: A mező neve.

en: Validate options
hu: Lehetőségek érvényesítése

en: Whether the user is active or blocked.
hu: A felhasználó aktív-e, vagy zárolt.

en: Views query
hu: <em>Views</em> kérés

en: Language direction
hu: Nyelv iránya

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
hu: A folyamatjelző animáció nem mutatja a feltöltés állapotát, de jelzi, ha feltöltés történik. Ezzel szemben a folyamatjelző sáv mindig a feltöltés jelenlegi állapotát írja ki, ezért hasznos lehet nagy fájlok feltöltésekor.

en: Leave this blank to delete both the existing username and password.
hu: Ezt üresen hagyva törli a már létező felhasználónevet és jelszót.

en: To change the password, enter the new password here.
hu: A jelszó megváltoztatásához itt kell megadni az új jelszót.

en: HTTP authentication credentials must include a username in addition to a password.
hu: A HTTP azonosítási adatoknak tartalmaznia kell a jelszóhoz tartozó felhasználónevet is.

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
hu: A <em>Cron</em> modul biztosítja, hogy az olyan ismétlődő feladatok, mint az elérhető frissítések ellenőrzése, vagy a webhely tartalmainak beindexelése, rendszeresen lefussanak.

en: User name and password
hu: Felhasználónév és jelszó

en: User module account form elements.
hu: A <em>User</em> modul fiókot kezelő űrlap-elemei.

en: Manage form display
hu: Űrlap megjelenítésének beállítása

en: View modes
hu: Nézetmódok

en: A Drupal path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
hu: Egy Drupal útvonal vagy külső URL amire a tovább hivatkozás mutatni fog. Meg kell jegyezni, hogy ez felülírja a lenti megjelenítési beállításokat.

en: <em>Alt</em> field required
hu: <em>Alt</em> mező kötelező

en: <em>Title</em> field required
hu: A <em>Cím</em> mező kötelező

en: Link to entity
hu: Hivatkozás az entitásra

en: Bypass access checks
hu: Hozzáférés-ellenőrzések kihagyása

en: Media type
hu: Médiatípus

en: View: @view - Display: @display
hu: Nézet: @view – Megjelenítés: @display

en: Transform the case
hu: Betűk átalakítása

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
hu: Ha „Egyéni”, akkor <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">a PHP dokumentáció</a> dátumformátumokra vonatkozó részében található további információ angol nyelven. Más esetben meg kell adni a megjelenítendő különböző időegységek számát. Ez alapértelmezés szerint 2.

en: Representative sort criteria
hu: Jellemző rendezési feltétel

en: The sort criteria is applied to the data brought in by the relationship to determine how a representative item is obtained for each row. For example, to show the most recent node for each user, pick 'Content: Updated date'.
hu: A kapcsolatból származó adatokon alkalmazott rendezési feltétel annak meghatározására, hogy hogyan legyen beolvasva az adott elem soronként. Például minden felhasználó legfrissebb tartalmának megjelenítéséhez a „Tartalom: Frissítési dátum” lehetőséget kell választani.

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
hu: A fent kiválasztott rendezési feltételhez használt elrendezés.

en: Revert to default
hu: Visszatérés az alapértelmezéshez

en: No fields have been used in views yet.
hu: Ebben a nézetben még nincsenek mezők.

en: Provide a simple link to approve the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás elfogadásához.

en: Author uid
hu: Szerző egyedi azonosítója

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
hu: Minden @entity elem egy, a fájlhoz beállított @field mezőhöz kapcsolása.

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
hu: Minden @entity elem egy, a képhez beállított @field mezőhöz kapcsolása.

en: The tid of a taxonomy term.
hu: Egy taxonómiakifejezés azonosítója (tid).

en: The user permissions.
hu: A felhasználói jogosultságok.

en: First and last only
hu: Csak első és utolsó

en: Multiple-value handling
hu: Több érték kezelése

en: Filter to items that share all terms
hu: Szűrés minden kifejezést megosztó elemekre

en: Filter to items that share any term
hu: Szűrés bármely kifejezést megosztó elemekre

en: Use a pager
hu: Lapozó használata

en: Logo path
hu: Logó útvonala

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
hu: @module (<span class="admin-missing">nem működik együtt</span> a Drupal alaprendszer jelenlegi változatával)

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: Tokens related to views.
hu: Nézetekhez kapcsolódó vezérjelek.

en: The description of the view.
hu: A nézet leírása.

en: The title of current display of the view.
hu: A nézet jelenlegi megjelenítésének címe.

en: The URL of the view.
hu: A nézet webcíme.

en: -Select-
hu: -Kiválasztás-

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
hu: A „cím” szövegként elhelyezett szöveg, amit a legtöbb böngésző felugró magyarázatként jelenít meg, ha az egérmutató a hivatkozás fölé kerül.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
hu: Ha engedélyezett, akkor ez a mező el lesz rejtve, ha üres. Meg kell jegyezni, hogy a mezőcímke vagy az átírt kimenet továbbra is megjelenhet. A címkék elrejtéséhez be kell jelölni a sorstílus beállításokat az üres mezőkhöz. Az átírt tartalom elrejtéséhez az „Átírás elrejtése, ha üres” jelölőnégyzetet kell bejelölni.

en: Apostrophe
hu: Aposztróf

en: Date in the form of CCYYMMDD.
hu: A dátum ÉÉÉÉHHNN formátumban.

en: Date in the form of YYYYMM.
hu: A dátum ÉÉÉÉHH formátumban.

en: Date in the form of YYYY.
hu: A dátum ÉÉÉÉ formátumban.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
hu: A dátum HH formátumban (01–12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
hu: A dátum NN formátumban (01–31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
hu: A dátum WW formátumban (01–53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
hu: Ha az uid-nál több mezőre van szükség, akkor hozzá kell adni a megjegyzés: szerző kapcsolatot

en: Last comment uid
hu: Utolsó hozzászólás azonosítója

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
hu: A tartalom szerzője. Ha az uid-nál több mezőre van szükség, akkor hozzá kell adni a tartalom: szerző kapcsolatot

en: Convert spaces in term names to hyphens
hu: Szóközök kötőjellé konvertálása a kifejezések neveiben

en: Use rendered output to group rows
hu: A létrehozott kimenet használata sorok csoportosításához

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a csoportosított mezők létrehozott kimenete lesz használva a sorok csoportosításához.

en: Block count
hu: Blokkok száma

en: Limit to vocabulary
hu: Korlátozás szótárra

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
hu: Ebben a mezőben lehet HTML kódot használni. A következő vezérjelek támogatottak:

en: Result summary
hu: Eredmény összegzése

en: Shows result summary, for example the items per page.
hu: Megmutatja az eredmények összegzését, például az oldalankénti elemek számát.

en: Use site default RSS settings
hu: A webhely alapértelmezett RSS beállításainak használata

en: Display list value as human readable
hu: Listaérték emberek számára olvasható megjelenítése

en: Displays the link in contextual links
hu: A hivatkozás megjelenítése szövegkörnyezeti hivatkozásokban

en: Grouping field Nr.@number
hu: @number. szintű mezőcsoportosítás

en: Original language
hu: Eredeti nyelv

en: Response status code
hu: Válasz állapotkód

en: Callback function
hu: Visszahívandó függvény

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
hu: A keresés túl sok ÉS/VAGY kifejezést használ. Csak az első @count kifejezés került be a keresésbe.

en: Other…
hu: Egyéb…

en: The selected selection handler is broken.
hu: A megadott kiválasztáskezelő nem működik.

en: Performance settings
hu: Teljesítménybeállítások

en: Hide description
hu: Leírás elrejtése

en: Display field as machine name.
hu: Mező megjelenítése programok által használt névként.

en: Provide a display which can be embedded using the views api.
hu: A <em>Views</em> API használatával beágyazható megjelenítés biztosítása.

en: Only has the 'authenticated user' role
hu: Csak „azonosított felhasználó” szerepköre van

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
hu: Az „azonosított felhasználó”-n kívül további szerepkörei is vannak

en: Remove tags from rendered output
hu: Címkék eltávolítása a létrehozott kimenetből

en: Fields to be included as contextual links.
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozásokként beillesztendő mezők.

en: Include destination
hu: Cél befoglalása

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
hu: Egy „cél” paraméter befoglalása a hivatkozásba, hogy a felhasználó visszatérhessen az eredeti nézethez a szövegkörnyezeti művelet befejezésekor.

en: Contextual Links
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások

en: Display fields in a contextual links menu.
hu: Mezők megjelenítése egy szövegkörnyezeti hivatkozások menüben.

en: Upload directory
hu: Feltöltési célmappa

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
hu: %file fájl mentése nem sikerült, mert a feltöltés nem fejeződött be.

en: Last page
hu: Utolsó oldal

en: Authentication provider
hu: Hitelesítésszolgáltató

en: Maximum attempts
hu: Maximális próbálkozások

en: Allowed values function
hu: Engedélyezett értékek funkciója

en: Third party settings
hu: Külső modulok beállításai

en: Date/time format
hu: Dátum/idő formátuma

en: Enable translation
hu: Fordítás engedélyezése

en: Drupal Version
hu: Drupal verzió

en: Default translation
hu: Alapértelmezett fordítás

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.

en: Search score
hu: Keresési pontszám

en: Add transition
hu: Átmenet hozzáadása

en: Export options
hu: Exportálási beállítások

en: There was a problem creating field %label: @message
hu: %label mező létrehozásakor hiba történt: @message

en: No content selected.
hu: Nincs kiválasztva tartalom.

en: A list field (@field_name) with existing data cannot have its keys changed.
hu: Meglévő adatokat tartalmazó lista mező (@field_name) kulcsai nem módosíthatók.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hu: Betűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazó gép által olvasható egyedi név.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
hu: Ha nincs feltöltve kép, akkor ez a kép jelenik meg a képernyőn és felülbírálja a mező alapértelmezett képét.

en: No blocked IP addresses available.
hu: Nincsenek tiltott IP-címek.

en: The menu name. Primary key.
hu: A menünév. Elsődleges kulcs.

en: The human-readable name of the menu.
hu: A menü emberek által olvasható neve.

en: A description of the menu
hu: A menü leírása.

en: The menu name. All links with the same menu name (such as 'navigation') are part of the same menu.
hu: A menü neve. Az azonos menünévhez (például 'navigáció') tartozó hivatkozások ugyanannak a menünek lesznek a részei.

en: The menu link ID (mlid) is the integer primary key.
hu: A menühivatkozás azonosítója (mlid) az egész (integer) elsődleges kulcs.

en: The parent link ID (plid) is the mlid of the link above in the hierarchy, or zero if the link is at the top level in its menu.
hu: A szülő hivatkozás azonosítója (plid) a hierarchiában feljebb lévő hivatkozás mlidje, vagy nulla ha a hivatkozás ennek a menünek a legfelső szintjén van.

en: The Drupal path or external path this link points to.
hu: A Drupal útvonal vagy külső útvonal amire ez a hivatkozás mutat.

en: For links corresponding to a Drupal path (external = 0), this connects the link to a {menu_router}.path for joins.
hu: A belső útvonalakhoz (external = 0) ez a mező kapcsolja hozzá a {menu_router}.path mezőt.

en: The text displayed for the link, which may be modified by a title callback stored in {menu_router}.
hu: A hivatkozáshoz használt szöveg. Ez módosítható a {menu_router} táblában tárolt cím visszahívással.

en: The name of the module that generated this link.
hu: Annak a modulnak a neve amely ezt a hivatkozást létrehozta.

en: A flag for whether the link should be rendered in menus. (1 = a disabled menu item that may be shown on admin screens, -1 = a menu callback, 0 = a normal, visible link)
hu: Egy jelölő, ami jelzi ha a hivatkozásnak meg kell jelennie a menükben. (1 = egy letiltott menü mely csak adminisztrátoroknak jelenik meg, -1 = menü visszahívás, 0 = normál, látható menüelem)

en: A flag to indicate if the link points to a full URL starting with a protocol, like http:// (1 = external, 0 = internal).
hu: Egy jelölő, ami jelzi ha a hivatkozás egy protokoll együtt megadott, teljes webcímre mutat. Például: http:// (1 = külső, 0 = belső).

en: Flag indicating whether any links have this link as a parent (1 = children exist, 0 = no children).
hu: Jelző érték, mely megmutatja, hogy vannak-e ennek a linknek gyermekei (1 = vannak, 0 = nincsenek).

en: Flag for whether this link should be rendered as expanded in menus - expanded links always have their child links displayed, instead of only when the link is in the active trail (1 = expanded, 0 = not expanded)
hu: Ha be van jelölve a hivatkozás nyitottan lesz megjelenítve és a gyermekei mindig látszódni fognak, ellenkező esetben csak ez a hivatkozás lesz megjelenítve aktív útvonal esetén is. (1 = nyitott, 0 = zárt)

en: Link weight among links in the same menu at the same depth.
hu: A hivatkozás súlya, az ugyanazon menüben és azonos szinten található más hivatkozások súlyához képest.

en: The depth relative to the top level. A link with plid == 0 will have depth == 1.
hu: A felső szinthez viszonyított mélység. Ha egy hivatkozás szülőazonosítója == 0, akkor a hivatkozás == 1 mélységű lesz.

en: A flag to indicate that the user has manually created or edited the link (1 = customized, 0 = not customized).
hu: Egy jelzés arra vonatkozóan, hogy a felhasználó kézzel létrehozta vagy szerkesztette a hivatkozást (1 = testreszabott, 0= nincs testreszabva).

en: The first mlid in the materialized path. If N = depth, then pN must equal the mlid. If depth > 1 then p(N-1) must equal the plid. All pX where X > depth must equal zero. The columns p1 .. p9 are also called the parents.
hu: Az első <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Ha N = mélységgel, akkor pN-nek egyenlőnek kell lennie a <code>mlid</code>-del. Ha a mélység nagyobb, mint 1, akkor p(N-1)-nek egyenlőnek kell lennie a <code>plid</code>-del. Ha pX, ahol X > mélység, akkor a mélyégnek nullának kell lennie. A p1 .. p9 oszlopokat szülőknek is nevezik.

en: The second mlid in the materialized path. See p1.
hu: A második <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The third mlid in the materialized path. See p1.
hu: A harmadik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The fourth mlid in the materialized path. See p1.
hu: A negyedik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The fifth mlid in the materialized path. See p1.
hu: Az ötödik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The sixth mlid in the materialized path. See p1.
hu: A hatodik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The seventh mlid in the materialized path. See p1.
hu: A hetedik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The eighth mlid in the materialized path. See p1.
hu: A nyolcadik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The ninth mlid in the materialized path. See p1.
hu: A kilencedik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: Flag that indicates that this link was generated during the update from Drupal 5.
hu: Jelző amely azt mutatja, hogy ez a hivatkozás Drupal 5-ről történt frissítés során lett létrehozva.

en: Bulk operation
hu: Tömeges művelet

en: View used to select the entities
hu: Az entitások kiválasztásához használt nézet

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
hu: Kiválasztható a nézet és a megjelenítő, amely a hivatkozható entitásokat jeleníti meg.<br />Csak az entitáshivatkozás típusú megjelenítővel rendelkező nézetek választhatóak.

en: Views: Filter by an entity reference view
hu: Views: Szűrés egy entitáshivatkozás nézettel

en: Entity Reference Source
hu: Entitáshivatkozás forrása

en: Entity Reference list
hu: Entitáshivatkozás-lista

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
hu: „@display” nézet helyes működéséhez egy keresőmező kiválasztására van szükség. Lásd az entitáshivatkozás lista formátum beállításait.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
hu: „@display” megjelenítő %field mezőt használja mint keresőmező, azonban a mező már nem létezik. Lásd az entitáshivakozás lista formátum beállításait.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
hu: <strong>Megjegyzés:</strong> Az 'Entitáshivatkozás' megjelenítésekben minden mező megjelenik beágyazva, hacsak nincsenek itt külön megadva beágyazott mezők.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
hu: Ki lehet választani azokat a mezőket, melyek az automatikusan kiegészített felületi elemmel lesznek kereshetők.

en: Public files directory
hu: Nyilvános fájlok könyvtára

en: Temporary files directory
hu: Ideiglenes fájlok könyvtára

en: Private files directory
hu: Privát fájlok könyvtára

en: Comment Statistics
hu: Hozzászólás statisztikák

en: In-place content editing.
hu: Tartalomszerkesztés helyben.

en: You have unsaved changes
hu: El nem mentett változtatások vannak

en: Loading…
hu: Töltés...

en: Translation for @language
hu: Fordítás @language nyelvhez

en: Use site name
hu: Webhely nevének használata

en: Use site slogan
hu: Webhely jelmondatának használata

en: File status
hu: Fájlállapot

en: Reduce
hu: Csökkent

en: Breakpoint
hu: Töréspont

en: Displaying @start - @end of @total
hu: @start – @end / @total megjelenítése

en: Needs to be updated
hu: Frissíteni kell

en: Does not need to be updated
hu: Nem szükséges frissíteni

en: Edit comment @subject
hu: @subject hozzászólás szerkesztése

en: Only this translation is published. You must publish at least one more translation to unpublish this one.
hu: Csak ez a fordítás van közzétéve. Közzé kell tenni legalább még egy fordítást, hogy ez elrejthető legyen.

en: Time interval
hu: Időintervallum

en: Used in views
hu: Nézetekben használt

en: Views plugins
hu: Views beépülők

en: Overview of plugins used in all views.
hu: A nézetekben használt bővítmények áttekintése.

en: Display "Access Denied"
hu: „Hozzáférés megtagadva” megjelenítése

en: Timezone to be used for date output.
hu: A dátum kimenethez használt időzóna.

en: - Default site/user timezone -
hu: - Alapértelmezett webhely/felhasználó időzóna -

en: Grouped filters allow a choice between predefined operator|value pairs.
hu: A csoportosított szűrők lehetővé teszik előre meghatározott operátor|érték párok közötti választást.

en: Filter type to expose
hu: Felfedendő szűrőtípusok

en: Single filter
hu: Egyszerű szűrő

en: Grouped filters
hu: Csoportosított szűrők

en: Remember exposed selection only for the selected user role(s). If you select no roles, the exposed data will never be stored.
hu: A felfedett kiválasztásokra csak az itt megadott felhasználói szerepkörök esetén emlékezzen. Ha nincsenek szerepkörök megadva, akkor a szűrőinformáció nem lesz eltárolva.

en: Select which kind of widget will be used to render the group of filters
hu: Melyik felületi elem legyen használva a szűrők csoportjának létrehozásához.

en: grouped
hu: csoportosított

en: Choose fields to combine for filtering
hu: Szűréshez egyesített mezők kiválasztása

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
hu: Ez a szűrő nem működik nagyon különleges mezőkezelőkkel.

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
hu: Ennek a szűrőnek a használatához hozzá kell adni néhány mezőt.

en: @entity types
hu: @entity típusok

en: There is no lock on view %name to break.
hu: %name nézeten nincs megszüntethető zárolás.

en: &lt;Any&gt;
hu: &lt;Bármelyik&gt;

en: There are no enabled views.
hu: Nincsenek engedélyezett nézetek.

en: Display fields as RSS items.
hu: Mezők megjelenítése RSS elemekként.

en: - No value -
hu: - Nincs érték -

en: Provide a simple link to the revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a változathoz.

en: The ID of the entity that is related to the file.
hu: A fájlhoz kapcsolódó entitás azonosítója.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" by the parent pid.
hu: A „Taxonómia: Kifejezés” eredményeinek szűrése a szülő pid-je alapján.

en: The raw numeric user ID.
hu: A nyers, számszerű felhasználói azonosító.

en: Unfiltered text
hu: Szűretlen szöveg

en: Add unrestricted, custom text or markup. This is similar to the custom text field.
hu: Korlátozás nélküli egyéni szöveg vagy jelölő hozzáadása. Hasonló az egyéni szövegmezőhöz.

en: Combine fields filter
hu: Mezők szűrőinek összekapcsolása

en: Column used for click sorting
hu: Kattintásos rendezéshez használt oszlop

en: Use path alias instead of internal path.
hu: Útvonalálnév használata belső útvonal helyett.

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
hu: Időtartam másodpercben, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorsítótárazni kell.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
hu: Időtartam másodpercben, amíg a HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Custom time values must be numeric.
hu: Az egyéni időértékeknek számszerűeknek kell lenniük.

en: Change whether or not to display contextual links for this view.
hu: Megjelenjenek-e a szövegkörnyezeti hivatkozások ehhez a nézethez vagy ne.

en: Display 'more' link only if there is more content
hu: „Tovább” hivatkozás megjelenítése csak akkor, ha van további tartalom

en: Exposed filters in block displays require "Use AJAX" to be set to work correctly.
hu: Ahhoz, hogy a felfedett szűrők helyesen működjenek a blokk megjelenítésekben, szükség van az „AJAX használata” beállítására.

en: Number of pager links visible
hu: Látható lapozó hivatkozások száma

en: Specify the number of links to pages to display in the pager.
hu: Meghatározza a lapozón megjelenő, az oldalakra mutató hivatkozások számát.

en: Query Tags
hu: Lekérdezés címkék

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
hu: Ha beállított, akkor ezek a címkék hozzá lesznek fűzve a lekérdezéshez és használatukkal azonosítani lehet a lekérdezést egy modulban. A lekérdezések módosításakor lehet hasznos.

en: The query tags may only contain lower-case alphabetical characters and underscores.
hu: A lekérdezési címkék csak kisbetűs ábécé szerinti karaktereket és aláhúzásokat tartalmazhatnak.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
hu: A mező ami az RSS elem minden sorában pubDateként lesz használva. RFC 2822 formátumúnak kell lennie.

en: GUID settings
hu: GUID beállítások

en: GUID field
hu: GUID mező

en: The globally unique identifier of the RSS item.
hu: Az RSS elem globális egyedi azonosítója.

en: GUID is permalink
hu: A GUID permalink

en: The RSS item GUID is a permalink.
hu: Az RSS elem GUID-ja egy permalink.

en: Add views row classes
hu: <em>Views</em> sor osztályok hozzáadása

en: Force using fields
hu: Mezők használatának kikényszerítése

en: If neither the row nor the style plugin supports fields, this field allows to enable them, so you can for example use groupby.
hu: Ha sem a sor sem a stílus bővítmény nem támogatja a mezőket, ez a mező lehetővé teszi az engedélyezésüket. Ezáltal használható lesz például a 'groupby'.

en: File storage
hu: Fájltároló

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
hu: Rugalmas, átszínezhető smink sok régióval és mobil eszközök kis képernyőihez is jól alkalmazkodó elrendezéssel.

en: Enter 0 for no limit.
hu: 0 beírásával nincs korlát.

en: Entity label
hu: Entitáscímke

en: The @type %title has been deleted.
hu: %title @type törlése megtörtént.

en: The URL %url is not valid.
hu: %url érvénytelen webcím.

en: All messages, with backtrace information
hu: Minden üzenet, visszakövetési információval

en: The views entity selection mode requires a view.
hu: A nézetek entitáskiválasztási módjának egy nézetre van szüksége.

en: Revision user
hu: Változatot készítő felhasználó

en: The connection protocol %backend does not exist.
hu: %backend csatlakozási protokoll nem létezik.

en: Unknown (@langcode)
hu: Ismeretlen (@langcode)

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
hu: %file mentése nem sikerült, mert meghaladja a feltöltésre engedélyezett maximális %maxsize méretet.

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
hu: A fájlt nem lehetett feltölteni, mert a célkönyvtár érvénytelen: %destination.

en: The file %path was not deleted because it does not exist.
hu: %path fájl törlése nem sikerült, mert az nem létezik.

en: %name field is not in the right format.
hu: %name mező nem jól van formázva.

en: %name is not a valid number.
hu: %name nem egy érvényes szám.

en: %name must be a valid color.
hu: %name érvénytelen szín

en: Theme hook %hook not found.
hu: %hook nem található.

en: Table @name already exists.
hu: @name nevű tábla már létezik

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table doesn't exist.
hu: @table átnevezése %table_new nevűre sikertelen, mert %table nevű tábla nem létezik.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table_new already exists.
hu: @table átnevezése %table_new nevűre sikertelen, mert @table_new nevű tábla már létezik.

en: Cannot add field @table.@field: table doesn't exist.
hu: @table.@field mező hozzáadása sikertelen, mert a tábla nem létezik.

en: Cannot add field @table.@field: field already exists.
hu: @table.@field mező hozzáadása sikertelen, mert a mező már létezik.

en: Cannot set default value of field @table.@field: field doesn't exist.
hu: @table.field mező alapértelmezett értékének beállítása sikertelen, mert a mező nem létezik.

en: Cannot remove default value of field @table.@field: field doesn't exist.
hu: @table.field mező alapértelmezett értékének beállítása sikertelen, mert a mező nem létezik.

en: Cannot add primary key to table @table: table doesn't exist.
hu: @table elsődleges kulcsának beállítása sikertelen, mert a tábla nem létezik.

en: Cannot add primary key to table @table: primary key already exists.
hu: @table elsődleges kulcsának beállítása sikertelen, mert már van elsődleges kulcsa.

en: Cannot add unique key @name to table @table: table doesn't exist.
hu: @table @name nevű egyedi kulcsának beállítása sikertelen, mert a tábla nem létezik.

en: Cannot add unique key @name to table @table: unique key already exists.
hu: @table @name nevű egyedi kulcsának beállítása sikertelen, a kulcs már létezik.

en: Cannot add index @name to table @table: table doesn't exist.
hu: @table táblához nem lehetett @name nevű indexet hozzáadni, mert a tábla nem létezik.

en: Cannot add index @name to table @table: index already exists.
hu: @table táblához nem lehetett @name nevű indexet hozzáadni, mert az index már létezik.

en: Cannot change the definition of field @table.@name: field doesn't exist.
hu: @table.@field mező definíciójának megváltoztatása nem sikerült, mert a mező nem létezik.

en: Cannot rename field @table.@name to @name_new: target field already exists.
hu: @table.@field mező átnevezése @name_new nevűre nem sikerült, mert már van mező az új névvel.

en: There is no @label yet.
hu: Nincsen még @label.

en: Boolean value
hu: Logikai érték

en: The referenced entity
hu: A hivatkozott entitás

en: Integer value
hu: Egész érték

en: Language object
hu: Nyelvi objektum

en: Text value
hu: Szöveges érték

en: Show all columns
hu: Minden oszlop mutatása

en: Show table cells that were hidden to make the table fit within a small screen.
hu: Mutassa a kis képernyőméret miatt elrejtett cellákat is.

en: List additional actions
hu: További műveletek felsorolása

en: A unique label for this advanced action. This label will be displayed in the interface of modules that integrate with actions.
hu: Egy egyedi címke ehhez a haladó művelethez, ami az ezt használó modulok felületén jelenik majd meg.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended in order to better identify the precise action taking place.
hu: Egy haladó művelet további beállítási lehetőségeket kínál, amiket lentebb lehet kitölteni. Javasolt megváltoztatni a <em>Leírás</em> mezőt, hogy könnyebben megtalálható legyen a sorban az éppen használatban lévő.

en: Perform tasks on specific events triggered within the system.
hu: Feladatok végrehajtása a rendszeren belül kiváltott speciális eseményeken.

en: Aggregator refresh
hu: Hírolvasó frissítése

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds) from external sources.
hu: Más webhelyek RSS, RDF és Atom formátumban megosztott tartalmainak feldolgozását végzi.

en: The feed from %site seems to be broken because of error "%error".
hu: @site webhelyről származó hírcsatorna hibásnak tűnik: @error

en: This IP address is already banned.
hu: Ez az IP-cím már ki van tiltva.

en: You may not ban your own IP address.
hu: Saját IP-címet nem lehet kitiltani.

en: Banning IP addresses
hu: IP-címek tiltása

en: IP addresses listed here are banned from your site. Banned addresses are completely forbidden from accessing the site and instead see a brief message explaining the situation.
hu: Az itt felsorolt IP-címek ki vannak tiltva az oldalról. A kitiltott IP-címek semmilyen módon nem férhetnek hozzá a webhelyhez. Helyette egy rövid, magyarázó üzenetet látnak.

en: Ban IP addresses
hu: IP-cím kitiltása

en: IP address bans
hu: IP-cím tiltások

en: Enables banning of IP addresses.
hu: Engedélyezi IP címek tiltását.

en: Language type
hu: Nyelvtípus

en: No book content available.
hu: Nincs érhető el könyv típusú tartalom.

en: You must enter a valid hexadecimal color value for %name.
hu: %name értékeként egy érvényes hexadecimális színkódot kell megadni.

en: Allows administrators to manage configuration changes.
hu: Lehetővé teszi az adminisztrátorok számára a beállítások módosításainak kezelését.

en: Database Logging
hu: Adatbázis-naplózás

en: Trim link text length
hu: Hivatkozásszöveg hosszának csonkolása

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
hu: Üresen hagyva a hivatkozásszöveg hossza nem lesz korlátozva.

en: URL only
hu: Csak webcím

en: Show URL as plain text
hu: A webcímet egyszerű szövegként mutassa

en: Add rel="nofollow" to links
hu: rel="nofollow" hozzáadása a hivatkozásokhoz

en: Link text trimmed to @limit characters
hu: Hivatkozásszöveg @limit karakterre lett csonkolva

en: Link text not trimmed
hu: Hivatkozásszöveg nem lett csonkolva

en: Show URL only as plain-text
hu: A webcímeket csak egyszerű szövegként mutassa

en: Show URL only
hu: Csak webcím mutatása

en: Add rel="@rel"
hu: rel="@rel" hozzáadása

en: Provides a simple link field type.
hu: Egy egyszerű hivatkozás mezőtípust biztosít.

en: Thin space
hu: Kevés hely

en: Processed text
hu: Feldolgozott szöveg

en: Re-use existing field: you need to provide a label.
hu: Létező mező újrafelhasználása: meg kell adni egy címkét.

en: The specified file %file could not be copied because the destination is invalid. More information is available in the system log.
hu: A megadott %file fájlt nem lehet másolni mert a cél érvénytelen. További információ található a rendszernaplóban.

en: The specified file %file could not be moved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
hu: A megadott %file fájlt nem lehet átmozgatni mert a cél érvénytelen. További információ található a rendszernaplóban.

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
hu: Az adatot nem lehet menteni mert a cél érvénytelen. További információ található a rendszernaplóban.

en: File %file (%realpath) could not be copied because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
hu: %file (%realpath) fájl nem másolható, mert a cél (%destination) érvénytelen. Ezt gyakran a file_copy() helytelen használata vagy egy hiányzó stream wrapper okozza.

en: File %file could not be copied because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
hu: %file fájl nem másolható, mert a cél (%destination) érvénytelen. Ezt gyakran a file_copy() helytelen használata vagy egy hiányzó stream wrapper okozza.

en: File %file (%realpath) could not be moved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
hu: %file (%realpath) fájl nem helyezhető át, mert a cél (%destination) érvénytelen. Ezt gyakran a file_copy() helytelen használata vagy egy hiányzó stream wrapper okozza.

en: File %file could not be moved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
hu: %file fájl nem helyezhető át, mert a cél (%destination) érvénytelen. Ezt gyakran a file_copy() helytelen használata vagy egy hiányzó stream wrapper okozza.

en: Did not delete temporary file "%path" during garbage collection because it is in use by the following modules: %modules.
hu: „%path” átmeneti fájlt nem lehetett törölni a szemétgyűjtés során, mert a következő modulok használják: %modules.

en: Are you sure you want to delete the forum %label?
hu: %label fórum biztosan törölhető?

en: Edit style %name
hu: %name stílus szerkesztése

en: Error generating image, missing source file.
hu: Hiba kép létrehozásakor, hiányzó forrásfájl.

en: Set @title as default
hu: @title beállítása alapértelmezettként

en: Custom language...
hu: Egyéni nyelv...

en: Fill in the language details and save the language with <em>Add custom language</em>.
hu: A nyelv részleteinek kitöltése és a nyelv mentése az <em>Egyéni nyelv hozzáadásával</em>.

en: The language %language (%langcode) already exists.
hu: %language (%langcode) nyelv már létezik.

en: Use the <em>Add language</em> button to save a predefined language.
hu: A <em>Nyelv hozzáadása</em> gombbal lehet elmenteni egy előre meghatározott nyelvet.

en: The language %language has been created and can now be used.
hu: %language nyelv létre lett hozva és már használatba vehető.

en: The %language (%langcode) language has been removed.
hu: %language (%langcode) nyelv el lett távolítva.

en: Path prefix configuration
hu: Útvonal előtag beállítás

en: Domain configuration
hu: Domén beállítás

en: %language (%langcode) path prefix (Default language)
hu: %language (%langcode) útvonalelőtag (Alapértelmezett nyelv)

en: %language (%langcode) path prefix
hu: %language (%langcode) útvonalelőtag

en: %language (%langcode) domain
hu: %language (%langcode) domén

en: The prefix may not contain a slash.
hu: Az előtag nem tartalmazhat per jelet.

en: The prefix for %language, %value, is not unique.
hu: %language nyelv %value előtagja nem egyedi.

en: The domain for %language, %value, is not unique.
hu: %language nyelvhez megadott %value domén nem egyedi.

en: Existing languages
hu: Létező nyelvek

en: Add a new mapping
hu: Új összerendelés hozzáadása

en: Browser language code
hu: Böngésző nyelvi kódja

en: Browser language codes must be unique.
hu: A böngésző nyelvi kódoknak egyedieknek kell lenniük.

en: Browser language codes can only contain lowercase letters and a hyphen(-).
hu: A böngésző nyelvi kódok csak kisbetűket és egy kötőjelet (-) tartalmazhatnak.

en: Are you sure you want to delete %browser_langcode?
hu: %browser_langcode biztosan törölhető?

en: Add a language to be supported by your site. If your desired language is not available, pick <em>Custom language...</em> at the end and provide a language code and other details manually.
hu: Nyelv hozzáadása a webhelyhez. Ha a kívánt nyelv nem érhető el a <em>Nyelv neve</em> legördülőben, akkor a lista végén az <em>Egyéni nyelv...</em> opcióra kattintva kézzel meg lehet adni a nyelv kódját és a további adatokat.

en: Language from the URL (Path prefix or domain).
hu: Nyelv a webcímből (útvonal előtag vagy domén).

en: Language from a request/session parameter.
hu: Nyelv egy kérés/munkamenet paraméterből.

en: Language from the browser's language settings.
hu: Nyelv a böngésző nyelvi beállításaiból.

en: Account administration pages
hu: Fiók-adminisztrációs oldalak

en: Account administration pages language setting.
hu: Fiók-adminisztrációs oldalak nyelvi beállításai.

en: The %language (%langcode) language has been created.
hu: %language (%langcode) nyelv létrehozva.

en: The %language (%langcode) language has been updated.
hu: %language (%langcode) nyelv frissítve.

en: Browser language detection configuration
hu: Böngésző alapú nyelvmegállapítás beállítása

en: A Gettext Portable Object file.
hu: Egy Gettext Portable Object fájl.

en: Treat imported strings as custom translations
hu: Az importált karaktersorozatokat egyéni fordításként kezelje.

en: Overwrite non-customized translations
hu: A nem testreszabott fordítások felülírása

en: Overwrite existing customized translations
hu: A már létező testreszabott fordítások felülírása

en: No language available. The export will only contain source strings.
hu: Nincs elérhető nyelv. Az export csak forrás karaktersorozatokat fog tartalmazni.

en: Source text only, no translations
hu: Csak forrás szöveg, fordítások nélkül

en: Include non-customized translations
hu: A nem testreszabott fordítások belefoglalása

en: Include customized translations
hu: Testreszabott fordítások belefoglalása

en: Include untranslated text
hu: Fordítatlan szöveg belefoglalása

en: @count disallowed HTML string(s) in files: @files.
hu: @count nem megengedett HTML elem ezekben a fájlokban: @files.

en: Translation type
hu: Fordítás típusa

en: Non-customized translation
hu: Nem személyre szabott fordítás

en: Customized translation
hu: Egyéni fordítás

en: The strings have been saved.
hu: A szövegek mentése megtörtént.

en: In Context
hu: szövegkörnyezetben

en: First plural form | @count. plural form
hu[0]: Egyes számban
hu[1]: @count. többesszámban

en: Interface translation
hu: Felületfordítás

en: not applicable
hu: nem alkalmazható

en: Enable interface translation to English
hu: Felület angol nyelvre fordításának engedélyezése

en: Interface translations directory
hu: Felületfordítások könyvtára

en: Removed JavaScript translation file for the language %language because no translations currently exist for that language.
hu: %language nyelvhez tartozó JavaScript fordítási fájl el lett távolítva mert ehhez a nyelvhez jelenleg nem létezik fordítás.

en: User interface translation
hu: Felhasználói felület fordítása

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
hu: „%string” importálása kihagyva nem megengedett HTML elem vagy hibás formázás miatt.

en: logged in users only
hu: csak bejelentkezett felhasználók

en: Author's preferred language
hu: Szerző előnyben részesített nyelve

en: %type is used by 1 piece of content on your site. You can not remove this content type until you have removed all of the %type content. | %type is used by @count pieces of content on your site. You may not remove %type until you have removed all of the %type content.
hu[0]: %type típust 1 tartalom használja jelenleg a webhelyen. A tartalomtípus eltávolításához előbb törölni kell az összes %type típust használó tartalmat.
hu[1]: %type típust @count tartalom használja jelenleg a webhelyen. A tartalomtípus eltávolításához előbb törölni kell az összes %type típust használó tartalmat.

en: The language code of the language the node is written in.
hu: Annak a nyelvnek a nyelvi kódja amin a tartalom íródott.

en: Query tagged for node access but there is no node table, specify the base_table using meta data.
hu: A lekérdezés tartalomhozzáféréssel van megjelölve, de a tartalom tábla nem érhető el. Meg kell adni az alap táblázatot (base_table) metaadatok használatával.

en: Briefly describe the changes you have made.
hu: Az elvégzett változtatások rövid leírása.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set as <em>- None -</em>.
hu: Egy nyelv útvonalálneve mindig használatban lesz, amikor ez az oldal az adott nyelven jelenik meg, és előnyt élvez más <em>Nincs</em>-ként beállított útvonalálnevekkel szemben.

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
hu: A smink által nyújtott ikon használata

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
hu: Példák: <code>@implicit-public-file</code> (egy fájlhoz a nyilvános fájlrendszerben), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.

en: Message to display when in maintenance mode
hu: A karbantartási módban megjelenített üzenet

en: This theme requires the base theme @base_theme to operate correctly.
hu: @base_theme alapsmink szükséges ennek a sminknek a megfelelő működéséhez.

en: This theme requires the theme engine @theme_engine to operate correctly.
hu: @theme_engine sminkmotor szükséges ennek a sminknek a megfelelő működéséhez.

en: Use maintenance mode when making major updates, particularly if the updates could disrupt visitors or the update process. Examples include upgrading, importing or exporting content, modifying a theme, modifying content types, and making backups.
hu: A webhelyet akkor érdemes karbantartási módba kapcsolni, ha nagyobb szoftverfrissítés történik, különösen ha azok esetleg zavarhatják a felhasználókat vagy ők a frissítési folyamatot. Továbbá ilyen eset lehet még nagyobb mennyiségű tartalom importálása vagy exportálása, a smink változtatása, tartalomtípusok módosítása vagy biztonsági másolatok mentése.

en: A language object.
hu: Egy nyelvi objektum.

en: All kind of entities, e.g. nodes, comments or users.
hu: Az összes entitás, mint például tartalmak, hozzászólások, vagy felhasználók.

en: An entity field containing a boolean value.
hu: Egy logikai értéket tartalmazó entitásmező.

en: An entity field referencing a language.
hu: Egy nyelvre hivatkozó entitásmező.

en: An entity field containing an entity reference.
hu: Egy entitás referenciát tartalmazó entitásmező.

en: Add and enable modules to extend site functionality.
hu: A webhely lehetőségeit kibővítő modulok hozzáadása és engedélyezése.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
hu: %file módosítások ellen nem védett, ami biztonsági kockázatot jelent. Az írási jogot vissza kell vonni erről a könyvtárról.

en: Configuration directories
hu: Beállítások könyvtárai

en: Apply pending updates
hu: Függő frissítések alkalmazása

en: Translation is not supported if language is always one of: @locked_languages
hu: Fordítás nem támogatott ha a nyelv mindig ezek közül egy: @locked_languages

en: HTTP request to @url failed with error: @error.
hu: @url webcímre küldött HTTP-kérés ezzel a hibával tért vissza: @error.

en: Update Manager
hu: Frissítéskezelő

en: The name for this role. Example: "Moderator", "Editorial board", "Site architect".
hu: A szerepkör elnevezése, például „moderátor”, „szerkesztő”, „webfejlesztő”.

en: User module 'member for' view element.
hu: A <pre>User</pre> modul által biztosított „Ennyi ideje tag” nézet elem.

en: This is also assumed to be the primary language of this account's profile information.
hu: Ez lesz a fiók profiladatainak feltételezett elsődleges nyelve is.

en: Administration pages language
hu: Adminisztrációs oldalak nyelve

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
hu: Egyéni webhely építése előre beállított funkcionalitás nélkül. Haladó felhasználók számára.

en: Header background top
hu: Fejléc háttere fent

en: Header background bottom
hu: Fejléc háttere lent

en: Site's default language (@lang_name)
hu: A webhely alapértelmezett nyelve, ami jelenleg @lang_name

en: Installation profile
hu: Telepítési profil

en: Selected language
hu: Kiválasztott nyelv

en: Provide text to display if this field contains an empty result. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" in the "Rewrite Results" section below.
hu: Üres mező esetén megjelenített szöveg, melyben HTML kód használható. A lenti „Eredmények felülírása” szakaszban található „Helyettesítési minták” szerint lehet megadni adatokat ebből a nézetből.

en: Expose sort order
hu: Sorrend felfedése

en: Use a custom %field_name
hu: Egyéni %field_name használata

en: Validation settings
hu: Érvényesítési beállítások

en: Language Code
hu: Nyelvkód

en: @dir can not be opened
hu: @dir nem nyitható meg

en: Breakpoints can be organized into groups. Modules and themes should use groups to separate out breakpoints that are meant to be used for different purposes, such as breakpoints for layouts or breakpoints for image sizing.
hu: A töréspontok csoportokba rendezhetőek, hogy a modulok és sminkek ezek alapján különböző célokra &ndash; például megjelenítéshez vagy képméretezéshez &ndash; használhassák őket.

en: Manage breakpoints and breakpoint groups for responsive designs.
hu: Alkalmazkodó sminkek töréspontjait és töréspont-csoportjait kezeli.

en: Parent permalink
hu: Szülő permalinkje

en: Save and manage fields
hu: Mentés és mezők kezelése

en: Image removed.
hu: A kép eltávolítva.

en: This image has been removed. For security reasons, only images from the local domain are allowed.
hu: Ez a kép el lett távolítva. Biztonsági okokból csak a helyi doménen található képek engedélyezettek.

en: Only images hosted on this site may be used in &lt;img&gt; tags.
hu: Csak ezen a webhelyen tárolt képeket javasolt &lt;img&gt; elemben megjeleníteni.

en: An error occurred trying to check available interface translation updates.
hu: Hiba történt az elérhető felületfordítások frissítéseinek ellenőrzése során.

en: Checked available interface translation updates for one project. | Checked available interface translation updates for @count projects.
hu[0]: Új felületfordítások ellenőrzése megtörtént egy projekthez.
hu[1]: Új felületfordítások ellenőrzése megtörtént @count projekthez.

en: Available translation updates
hu: Elérhető fordítási frissítések

en: Get a status report about available interface translations for your installed modules and themes.
hu: Állapotjelentés a telepített modulok és sminkek rendelkezésre álló felületfordításairól.

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page. Leave blank to display the default front page.
hu: Megadható egy viszonylagos útvonal is tetszőleges címlapként. Üresen hagyva az alapértelmezett címlap jelenik meg.

en: Vocabulary language
hu: Szótár nyelve

en: Terms language
hu: Kifejezések nyelve

en: View profile
hu: Profil megtekintése

en: User account actions
hu: Felhasználói fiók műveletek

en: The role machine-name of the role.
hu: A szerepkör programok által használt neve.

en: The base table used for this view.
hu: A nézethez használt alaptábla.

en: Base field
hu: Alapmező

en: The base field used for this view.
hu: A nézethez használt alapmező.

en: The total amount of results returned from the view. The current display will be used.
hu: A nézet által visszaadott eredmények száma. Az aktuális megjelenítés lesz használva.

en: The number of items per page.
hu: Az egy oldalon megjelenő oldalak száma.

en: The current page of results the view is on.
hu: A jelenlegi oldal száma a nézetben.

en: The total page count.
hu: Az összes oldal száma.

en: Override the default view title for this view. This is useful to display an alternative title when a view is empty.
hu: A nézet alapértelmezett címének felülírása. Ez hasznos amikor egy  alternatív címet kell megjeleníteni, ha nincs eredmény.

en: Overridden title
hu: Felülbírált cím

en: Manage customized lists of content.
hu: Személyre szabott tartalomlisták kezelése.

en: Administrative interface for Views.
hu: Adminisztrációs felület a <em>Views</em> modulhoz.

en: Tracker - User
hu: Követő – Felhasználó

en: Whether or not the node is published. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
hu: A tartalom közzé van téve vagy sem. Az UID azonosítónál egy tulajdonságot vagy szűrőt kell használni, különben a mező téves eredményt ad.

en: The translation authoring username %name does not exist.
hu: A fordítás szerzőjének felhasználó neve – %name nem létezik.

en: You have to specify a valid translation authoring date.
hu: Egy valós fordítás készítési dátumot meg kell adni.

en: Database %database not found. The server reports the following message when attempting to create the database: %error.
hu: %database adatbázis nem létezik. A kiszolgáló a következő üzenetet adta az adatbázis létrehozásakor: %error

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist or does the database user have sufficient privileges to create the database?</li><li>Have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
hu: Nem sikerült csatlakozni az adatbázisszerverhez. A szerver a következő hibaüzenetet adta: %error.<ul><li>Fut az adatbázisszerver?</li><li>Létezik az adatbázis, vagy az adatbázis-felhasználó rendelkezik a megfelelő jogosultságokkal az adatbázis létrehozására?</li><li>A megfelelő adatbázisnév van megadva?</li><li>A megfelelő felhasználónév és jelszó van megadva?</li><li>A megfelelő adatbázis-kiszolgálónév van megadva?</li></ul>

en: Install another module
hu: Másik modul telepítése

en: Are you sure you want to unblock %ip?
hu: %ip IP-cím tiltása biztosan feloldható?

en: Import all
hu: Összes importálása

en: Another request may be synchronizing configuration already.
hu: Lehetséges, hogy egy másik kérés már szinkronizálja a konfigurációt.

en: @count new | @count new
hu[0]: @count új
hu[1]: @count új

en: @count changed | @count changed
hu[0]: @count változott
hu[1]: @count változott

en: @count removed | @count removed
hu[0]: @count eltávolítva
hu[1]: @count eltávolítva

en: Synchronize configuration
hu: Beállítások szinkronizálása

en: Flag other translations as outdated
hu: A többi fordítás megjelölése elavultként

en: Do not flag other translations as outdated
hu: A többi fordítás ne legyen elavultként megjelölve.

en: Provides an image formatter and breakpoint mappings to output responsive images using the HTML5 picture tag.
hu: Egy kép formázót és töréspont-hozzárendeléseket biztosít, hogy alkalmazkodó legyen a kimenet a HTML5 &lt;picture&gt; elemével.

en: Example: 'Hero image' or 'Author image'.
hu: Például: „Fő kép” vagy „Szerző képe”.

en: Breakpoint group
hu: Töréspont-csoport

en: Select an image style for this breakpoint.
hu: Képstílus kiválasztása ehhez a törésponthoz.

en: Exposes entities and other resources as RESTful web API
hu: Entitásokat és más erőforrásokat tesz elérhetővé RESTful webes API-ként.

en: Access @method on %label resource
hu: @method hozzáférés %label erőforráson

en: User-defined shortcuts
hu: Felhasználó által meghatározott gyorshivatkozások

en: By default SimpleTest will clear the results after they have been viewed on the results page, but in some cases it may be useful to leave the results in the database. The results can then be viewed at <em>admin/config/development/testing/results/[test_id]</em>. The test ID can be found in the database, simpletest table, or kept track of when viewing the results the first time. Additionally, some modules may provide more analysis or features that require this setting to be disabled.
hu: A SimpleTest alapértelmezés szerint törli az eredményeket, miután azok megjelentek a teszteredmények oldalán, de esetenként hasznos lehet megőrizni ezeket az adatbázisban. Ekkor az eredmények megtekinthetők az <em>admin/config/development/testing/[tesztazonosító]</em> oldalon. A tesztazonosító megtalálható az adatbázis simpletest táblájában, és megjelenik az eredmények első megtekintésekor. Egyes elemzéseket készítő, vagy további funkciókat kínáló modulok működése megkívánja, hogy ez a beállítás ki legyen kapcsolva.

en: Displayed as %date_format
hu: Megjelenítés %date_format formában

en: opened
hu: nyitott

en: Enabling translation
hu: Fordítás engedélyezése

en: Create %language translation of %title
hu: %title %language fordításának létrehozása

en: Source language: @language
hu: Forrásnyelv: @language

en: If you made a significant change, which means the other translations should be updated, you can flag all translations of this content as outdated. This will not change any other property of them, like whether they are published or not.
hu: Ha a tartalom szerkesztésekor olyan jelentős változás ment végbe, hogy a további fordításokat frissíteni kell, itt minden fordítás frissítésre szükségesnek jelölhető. Ez nem változtatja meg a fordítások közzétételi állapotát, vagy bármilyen más tulajdonságát.

en: When this option is checked, this translation needs to be updated. Uncheck when the translation is up to date again.
hu: Ha bejelölt, a fordítást frissíteni kell. A bejelölést törölni kell ha a fordítás ismét naprakész.

en: Source language set to: %language
hu: Forrás nyelv beállítva erre: %language

en: This will delete all the translations of %label.
hu: Ez törli %label minden fordítását.

en: No path is set
hu: Nincs beállítva útvonal

en: View differences
hu: Különbségek megtekintése

en: Menu language
hu: Menü nyelve

en: Block types
hu: Blokktípusok

en: media item
hu: médiaelem

en: media items
hu: médiaelemek

en: Client error
hu: Klienshiba

en: Access in-place editing
hu: Helybeni szerkesztés engedélyezett

en: Updated the %field-name field through in-place editing.
hu: %field-name mező frissítve helyi szerkesztéssel.

en: No item selected.
hu: Nincs elem kiválasztva.

en: Modified timestamp
hu: Módosított időbélyeg

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
hu: %label @entity-type biztosan törölhető?

en: The @entity-type %label has been deleted.
hu: %label @entity-type törlése megtörtént.

en: Edit %label
hu: %label szerkesztése

en: Add @bundle
hu: @bundle hozzáadása

en: Reference type
hu: Hivatkozás típusa

en: Delete state
hu: Állapot törlése

en: Horizontal orientation
hu: Vízszintes tájolás

en: Vertical orientation
hu: Függőleges tájolás

en: Tray orientation changed to @orientation.
hu: Tálca tájolása megváltozott erre: @orientation.

en: South Sudan
hu: Dél-Szudán

en: Custom output for TRUE
hu: Egyéni kimenet IGAZ esetén

en: Custom output for FALSE
hu: Egyéni kimenet HAMIS esetén

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your email address.
hu: Köszönjük a felhasználó létrehozására irányuló kérelmet. A webhelyre az adminisztrátor jóváhagyása után lehet belépni.<br />Egy üdvözlő e-mail hamarosan megérkezik a megadott e-mail címre a további teendők leírásával.

en: An unrecoverable error has occurred. You can find the error message below. It is advised to copy it to the clipboard for reference.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. Későbbi hivatkozás céljából ajánlott vágólapra menteni az alább olvasható hibaüzenetet.

en: Place block
hu: Blokk elhelyezése

en: Port number
hu: Port szám

en: Revision timestamp
hu: Változat időbélyege

en: Field map
hu: Mező térkép

en: Administer account settings
hu: Fiókbeállítások adminisztrálása

en: Entity language
hu: Entitásnyelv

en: Hide empty
hu: Üres elrejtése

en: Quick Edit
hu: Gyorsszerkesztés

en: Revision Log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: The translation set id for this node
hu: A tartalomhoz tartozó fordítási csomag azonosítója

en: Registered timestamp
hu: Rögzített időbélyeg

en: Signature format
hu: Aláírás formátuma

en: Init
hu: Előkészítés

en: Update form
hu: Űrlap frissítése

en: Storage settings
hu: Tárolási beállítások

en: File added
hu: Fájl hozzáadva

en: File removed
hu: Fájl eltávolítva

en: Translate configuration
hu: Beállítások fordítása

en: Translations directory
hu: A fordítások könyvtára

en: The translations directory does not exist.
hu: A fordítások könyvtára nem létezik.

en: The translations directory is not readable.
hu: A fordítások könyvtára nem olvasható.

en: The translations directory is not writable.
hu: A fordítások könyvtára nem írható.

en: The translations directory is writable.
hu: A fordítások könyvtára írható.

en: The translation server is offline.
hu: A fordítási kiszolgáló nem elérhető el.

en: The translation server is online.
hu: A fordítási kiszolgáló elérhető.

en: The %language translation is not available.
hu: Nincs elérhető %language nyelvű fordítás

en: The %language translation is available.
hu: %language nyelvű fordítás elérhető.

en: The %language translation could not be downloaded.
hu: %language nyelvű fordítás letöltése nem sikerült.

en: Not blank
hu: Nem üres

en: You have unsaved changes.
hu: Nem mentett változások vannak.

en: Allows users to apply an action to one or more items.
hu: Engedelyezi a felhasználóknak az akció alkalmazását egy vagy több elemre.

en: A unique name for this action. It must only contain lowercase letters, numbers and underscores.
hu: A művelet egyedi neve. Csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: All actions, except selected
hu: Minden művelet, kivéve a kiválasztottak

en: Only selected actions
hu: Csak a kiválasztott műveletek

en: Selected actions
hu: Kiválasztott műveletek

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
hu[0]: %action művelet @count elemre lett alkalmazva.
hu[1]: %action művelet @count elemre lett alkalmazva.

en: The feed language code.
hu: A hírcsatorna nyelvi kódja

en: Time when this feed was queued for refresh, 0 if not queued.
hu: A frissítési sorba állítás ideje, 0 ha nincs sorbaállítva

en: The link of the feed.
hu: A hírcsatorna hivatkozása.

en: Calculated hash of the feed data, used for validating cache.
hu: A hírcsatorna adatainak számított hash-e a gyorsítótár ellenőrzéséhez.

en: The ID of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna azonosítója.

en: The title of the feed item.
hu: A hírcsatornaelem címe.

en: The feed item language code.
hu: A hírcsatornaelem nyelvi kódja.

en: The link of the feed item.
hu: A hírcsatorna elem hivatkozása.

en: The author of the feed item.
hu: A hírcsatornaelem szerzője.

en: The body of the feed item.
hu: A hírcsatornaelem törzse.

en: Posted date of the feed item, as a Unix timestamp.
hu: A hírcsatorna-elem keletkezésének időbélyege, Unix  formátumban.

en: Failed to download OPML file due to "%error".
hu: Az OPML fájl letöltése sikertelen volt: @error

en: Edit custom block %label
hu: %label egyéni blokk szerkesztése

en: This will also remove 1 placed block instance. | This will also remove @count placed block instances.
hu[0]: Ezzel 1 blokkpéldány is törlődni fog.
hu[1]: Ezzel @count blokkpéldány is törlődni fog.

en: Custom block types
hu: Egyéni blokktípusok

en: Add custom block type
hu: Egyéni blokktípus hozzáadása

en: @type %info has been created.
hu: @type típusú %info blokk létrehozva.

en: @type %info has been updated.
hu: @type %info frissítve.

en: @type: added %info.
hu: @type: %info hozzáadva.

en: @type: updated %info.
hu: @type: %info frissítve.

en: The custom block ID.
hu: Az egyéni blokk azonosítója.

en: The custom block UUID.
hu: Az egyéni blokk UUID-ja.

en: The revision ID.
hu: A változat azonosítója.

en: The comment language code.
hu: A hozzászólás nyelvi kódja.

en: The block type.
hu: A blokk típusa.

en: Provide a label for this block type to help identify it in the administration pages.
hu: A blokktípus neve, amivel megkülönböztethető az adminisztrációs felületen.

en: Enter a description for this block type.
hu: Leírás adható meg ehhez a blokktípushoz.

en: Create a new revision by default for this block type.
hu: Alapértelmezés szerint mindig új változat készítése ehhez a blokktípushoz.

en: Custom block type %label has been updated.
hu: %label egyéni blokktípus frissítve lett.

en: Custom block type %label has been added.
hu: %label egyéni blokktípus hozzáadása megtörtént.

en: Add %type custom block
hu: %type típusú egyéni blokk hozzáadása

en: %label is used by 1 custom block on your site. You can not remove this block type until you have removed all of the %label blocks. | %label is used by @count custom blocks on your site. You may not remove %label until you have removed all of the %label custom blocks.
hu[0]: %label blokktípust 1 egyéni blokk használja a webhelyen. Ez a blokktípus nem távolítható el, amíg az összes %label típusú blokk eltávolításra nem került.
hu[1]: %label blokktípust @count egyéni blokk használja a webhelyen. Ez a blokktípus nem távolítható el, amíg az összes %label típusú tetszőleges blokk eltávolításra nem került.

en: Output the block in this view mode.
hu: Blokk létrehozása ebben a nézetmódban.

en: Select the region where this block should be displayed.
hu: Régió kiválasztása, ahol ez a blokk megjelenjen.

en: - Create a new book -
hu: - Új könyv létrehozása -

en: Edit order and titles
hu: Sorrend és címek szerkesztése

en: Toolbar configuration
hu: Eszköztár beállítása

en: Available buttons
hu: Rendelkezésre álló gombok

en: Active toolbar
hu: Aktív eszköztár

en: No styles configured
hu: Nincsenek beállított stílusok

en: @count styles configured
hu: @count beállított stílus

en: Button separator
hu: Nyomógomb elválasztó

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
hu: A megadott stíluslista szintaktikailag hibás.

en: You must configure the selected text editor.
hu: Be kell állítani a kiválasztott szövegszerkesztőt.

en: Approved status
hu: Elfogadás állapota

en: Approved comment status
hu: Hozzászólás elfogadásának állapot

en: Link to approve comment
hu: Hivatkozás a hozzászólás elfogadására

en: Link to reply-to comment
hu: Hivatkozás a hozzászólásra való válaszoláshoz

en: The parent comment ID if this is a reply to a comment.
hu: A szülő hozzáaszólás azonosítója, ha ez egy meglevő hozzászóláshoz tartozó válasz.

en: The user ID of the comment author.
hu: A hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: The comment author's home page address.
hu: A hozzászóló weboldala.

en: The comment author's hostname.
hu: A hozzászóló kiszolgálóneve.

en: The time that the comment was created.
hu: Az időpont, mikor a hozzászólást létrehozták.

en: The time that the comment was last edited.
hu: Az időpont, mikor a hozzászólást utoljára szerkesztették.

en: Thread place
hu: Szál helye

en: The alphadecimal representation of the comment's place in a thread, consisting of a base 36 string prefixed by an integer indicating its length.
hu: Alfanumerikus leképzése a hozzászólás helyének a szálban, alapértelmezetten 36 karakteres szöveg a hosszát jelző egész szám előtaggal.

en: View changes of @config_file
hu: @config_file módosításainak megtekintése

en: Send copy to sender
hu: Másolat küldése a feladónak

en: Contact module form element.
hu: Kapcsolatfelvételi modul űrlapelem.

en: Selected user
hu: Kiválasztott felhasználó

en: The sender's name
hu: A küldő neve

en: The name of the person that is sending the contact message.
hu: A kapcsolatfelvételi üzenetet küldő személy neve.

en: Whether to send a copy of the message to the sender.
hu: Legyen-e másolat küldve a feladónak.

en: The ID of the recipient user for personal contact messages.
hu: A címzett felhasználó azonosítója a személyes kapcsolat üzenetekhez.

en: @action @title configuration options
hu: @action @title beállítási lehetőségek

en: Tabbing is no longer constrained by the Contextual module.
hu: A tab billentyű hatását már nem korlátozza a <em>Contextual</em> modul.

en: Tabbing is constrained to a set of @contextualsCount and the edit mode toggle.
hu: A tab billentyű hatása korlátozott @contextualsCount készletre és a szerkesztés mód kapcsolóra.

en: Press the esc key to exit.
hu: Kilépés ESC billentyű lenyomásával.

en: @count contextual link | @count contextual links
hu[0]: @count szövegkörnyezeti hivatkozás
hu[1]: @count szövegkörnyezeti hivatkozás

en: No contextual ids specified.
hu: Nincs megadott szövegkörnyezet azonosító.

en: Create and store date values.
hu: Dátumértékek létrehozása és tárolása.

en: Choose the type of date to create.
hu: Dátumtípus kiválasztása.

en: Date only
hu: Csak dátum

en: Set a default value for this date.
hu: Egy alapértelmezés szerinti érték beállítása.

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
hu: %field dátum kötelező melyet, %format formában kell megadni.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
hu: %field dátum érvénytelen, melyet %format formában kell megadni.

en: AM/PM
hu: Délelőtt vagy délután

en: The %field date is required.
hu: %field dátum kötelező.

en: The %field date is invalid.
hu: %field dátum érvénytelen.

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
hu: Formátum: %format. Üresen hagyható az űrlap beküldési idejének használatához.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
hu: Ki kell választani a dátum formátumot a megjelenítéshez. Meg kell bizonyosodni róla, hogy a formátum megfelelő a mező számára, például ki kell hagyni az idő kijelzést, ha a mező csak dátumot tartalmaz.

en: Format: @display
hu: Formátum: @display

en: Date part order
hu: Dátumrészek sorrendje

en: Month/Day/Year
hu: Hónap/Nap/Év

en: Day/Month/Year
hu: Nap/Hónap/Év

en: Year/Month/Day
hu: Év/Hónap/Nap

en: Time type
hu: Időtípus

en: 24 hour time
hu: 24 órás

en: 12 hour time
hu: 12 órás

en: Text editor
hu: Szövegszerkesztő

en: This option is disabled because no modules that provide a text editor are currently enabled.
hu: Ez a beállítási lehetőség le van tiltva mert jelenleg nincs olyan modul engedélyezve ami szövegszerkesztőt biztosítana.

en: Text formats and editors
hu: Szövegformátumok és szerkesztők

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Type of item to reference
hu: Hivatkozó elem típusa

en: Reference method
hu: Hivatkozási mód

en: @entity_type selection
hu: @entity_type kiválasztás

en: There are no entities matching "%value".
hu: Nincs „%value” értéknek megfelelő entitás.

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)".
hu: %value nevet több entitás is viseli. Az azonosító zárójelben való mögé írásával azonban pontosabban behatárolható, például „@value (@id)”.

en: Multiple entities match this reference; "%multiple". Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)".
hu: „%multiple” mintára több entitás is illeszkedik. Az azonosító zárójelben való mögé írásával azonban pontosabban behatárolható, például „@value (@id)”.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítményproblémákat okozhat a több ezer entitással rendelkező webhelyeken.

en: If checked, field api classes will be added by field templates. This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a mezősablonok használatával field api osztályok lesznek hozzáadva. Nem javasolt, hacsak a CSS nem függ ezektől az osztályoktól. Ha nincs bekapcsolva, akkor nem lesz sablon használva.

en: %entity_label: Administer fields
hu: %entity_label: mezők kezelése

en: %entity_label: Administer display
hu: %entity_label: megjelenítés kezelése

en: Allowed number of values
hu: Értékek megengedett száma

en: Number of values is required.
hu: Az értékek száma kötelező.

en: Field %field can only hold @max values but there were @count uploaded. The following files have been omitted as a result: %list.
hu: %field mező legfeljebb @max értéket tartalmazhat de @count lett feltöltve. A következő fájlok ki lesznek hagyva: %list.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
hu: Ezzel a mezővel korlátlan számú fájl tölthető fel.

en: The file ID.
hu: A fájl azonosítója.

en: The file language code.
hu: A fájl nyelvi kódja.

en: The user ID of the file.
hu: A fájl felhasználói azonosítója.

en: Name of the file with no path components.
hu: A fájl neve útvonal komponensek nélkül.

en: The URI to access the file (either local or remote).
hu: A fájl URI-ja (lehet helyi vagy távoli).

en: The time that the node was created.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat létrehozták.

en: Detect if tar is part of the extension
hu: Érzékeli, ha a tar része a kiterkesztésnek

en: This format is shown when no other formats are available
hu: Ez a formátum látszik, ha nem érhető el másik.

en: Based on the text editor configuration, these tags have automatically been added: <strong>@tag-list</strong>.
hu: A szövegszerkesztő beállításai alapján ezek a címkék automatikusan hozzá lettek adva: <strong>@tag-list</strong>.

en: Forum content
hu: Fórumtartalom

en: The content ID of the forum index entry.
hu: A fórum index bejegyzés tartalomazonosítója.

en: 1 new post<span class="visually-hidden"> in forum %title</span> | @count new posts<span class="visually-hidden"> in forum %title</span>
hu[0]: 1 új hozzászólás<span class="visually-hidden"> %title fórumban</span>
hu[1]: @count új hozzászólás<span class="visually-hidden"> %title fórumban</span>

en: 1 new post<span class="visually-hidden"> in topic %title</span> | @count new posts<span class="visually-hidden"> in topic %title</span>
hu[0]: 1 új hozzászólás<span class="visually-hidden"> %title témában</span>
hu[1]: @count új hozzászólás<span class="visually-hidden"> %title témában</span>

en: The forum %label and all sub-forums have been deleted.
hu: %label fórum és összes alfórumának törlése megtörtént.

en: forum: deleted %label and all its sub-forums.
hu: Fórum: %label  és minden alfóruma törölve lett.

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
hu: %source_image_path forrás kép nem található %derivative_path származtatott kép létrehozása közben.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
hu: Alternatív szöveg a kép <code>alt</code> attribútumához.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
hu: A kép címe a <code>title</code> attribútumához.

en: The width of the image in pixels.
hu: A kép szélessége pixelben megadva.

en: The height of the image in pixels.
hu: A kép magassága pixelben megadva.

en: Custom language settings
hu: Egyéni nyelvi beállítások

en: Settings successfully updated.
hu: A beállítások sikeresen frissültek.

en: Change language settings for <em>content types</em>, <em>taxonomy vocabularies</em>, <em>user profiles</em>, or any other supported element on your site. By default, language settings hide the language selector and the language is the site's default language.
hu: <em>Tartalomtípusok</em>, <em>taxonómiaszótárak</em>, <em>felhasználói profilok</em> és bármely egyéb támogatott elem nyelvi beállításainak módosítása. Alapértelmezés szerint a nyelvi beállítások elrejtik a nyelvkiválasztót és a beállított nyelv a webhely alapértelmezés szerinti nyelve.

en: Show language selector on create and edit pages
hu: Nyelvkiválasztó mutatása a létrehozási és szerkesztési oldalakon

en: Select languages to enforce. If none are selected, all languages will be allowed.
hu: Megadható, hogy mely nyelvekhez jelenjen meg a blokk. Ha egyik sincs kiválasztva, akkor mindegyikhez meg fog.

en: The language is not @languages.
hu: A nyelv nem @languages.

en: The language is @languages.
hu: A nyelv @languages.

en: Stores a URL string, optional varchar link text, and optional blob of attributes to assemble a link.
hu: Eltárolja a hivatkozás összeállításához szükséges  karaktersorozatból álló webcímet, egy változó hosszúságú, nem kötelező hivatkozás szöveget és egy szintén nem kötelező attribútumokat tartalmazó bináris objektumot (blob).

en: Allow link text
hu: Hivatkozásszöveg engedélyezése

en: Placeholder for URL
hu: Helykitöltő hivatkozáshoz

en: Placeholder for link text
hu: Helykitöltő hivatkozás szöveghez

en: Checked translation for %project.
hu: %project fordításai ellenőrizve.

en: Nothing to check.
hu: Nincs mit ellenőrizni.

en: Downloaded translation for %project.
hu: %project projekt fordítása letöltve.

en: Importing translation for %project.
hu: %project fordításának importálása.

en: Imported translation for %project.
hu: %project modul fordítása importálva.

en: Translation file not found: @uri.
hu: Fordítási fájl nem található: @uri.

en: Unable to download translation file @uri.
hu: @uri fordítási fájl letöltése sikertelen.

en: One translation files could not be checked. See the log for details. | @count translation files could not be checked. See the log for details.
hu[0]: Egy fordítási fájl ellenőrzése sikertelen. További részletek a naplóban.
hu[1]: @count fordítási fájl ellenőrzése sikertelen. További részletek a naplóban.

en: Importing translation file: %filename (@percent%).
hu: Fordításfájl importálása: %filename (@percent%).

en: Translations imported.
hu: Fordítások importálva.

en: Updating configuration translations
hu: Beállításfordítások frissítése

en: Starting configuration update
hu: Beállítások frissítésének indítása

en: Error updating configuration translations
hu: Hiba a beállításfordítások frissítése közben

en: The configuration was successfully updated. There are %number configuration objects updated.
hu: A beállítás sikeresen frissítve. %number beállításobjektum lett frissítve.

en: No configuration objects have been updated.
hu: Nem lettek frissítve beállításobjektumok.

en: Unable to import translations file: @file
hu: @file fordítási fájl importálása sikertelen.

en: Translations imported: %number added, %update updated, %delete removed.
hu: Fordítások importálva: %number hozzáadva, %update frissítve, %delete eltávolítva.

en: The configuration was successfully updated. %number configuration objects updated.
hu: A beállítás sikeresen frissítve. %number beállításobjektum lett frissítve.

en: One translation file imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed. | @count translation files imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed.
hu[0]: Egy fordítási fájl importálva, benne %number szöveg hozzáadva, %update frissítve, %delete pedig törölve.
hu[1]: @count fordítási fájl importálva, bennük %number szöveg hozzáadva, %update frissítve, %delete pedig törölve.

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details.
hu[0]: Egy nem megengedett HTML-elemet tartalmazó vagy rosszul formázott fordítás ki lett hagyva. További részletek a naplóban találhatóak.
hu[1]: @count nem megengedett HTML-elemet tartalmazó vagy rosszul formázott fordítás ki lett hagyva. További részletek a naplóban találhatóak.

en: Checking translations
hu: Fordítások ellenőrzése

en: Error checking translation updates.
hu: Hiba a fordítási frissítések ellenőrzése közben.

en: Updating translations
hu: Fordítások frissítése

en: Error importing translation files
hu: Hiba a fordítási fájlok importálása közben

en: Updating translations.
hu: Fordítások frissítése

en: Source string (@language)
hu: Forrásszöveg (@language)

en: Built-in English
hu: Beépített angol

en: Translated string (@language)
hu: Fordítás (@language)

en: All translations up to date.
hu: Minden fordítás naprakész.

en: Select a language to update.
hu: Ki kell választani a frissítendő nyelvet.

en: File not found at %remote_path nor at %local_path
hu: %remote_path és %local_path útvonalak egyikén sem található a fájl

en: File not found at %local_path
hu: %local_path útvonalon nem található a fájl

en: Translation file location could not be determined.
hu: A fordítási fájl helye nem meghatározható.

en: Missing translations for:
hu: Hiányzó fordítások ehhez:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
hu[0]: Hiányzó fordítások 1 projekthez
hu[1]: Hiányzó fordítások @count projekthez

en: A local file system path where interface translation files will be stored.
hu: Elérési útvonal a helyi fájlrendszerben, ahol a felület fordítási fájljai lesznek tárolva.

en: Updates available
hu: Fordítások elérhetőek

en: Missing translations
hu: Hiányzó fordítások

en: Translation source
hu: Fordítás forrása

en: Drupal translation server and local files
hu: Drupal fordítási szerver és helyi fájlok

en: Local files only
hu: Csak helyi fájlok

en: The source of translation files for automatic interface translation.
hu: Automatikus frissítéskor a fordítási fájlok forrása.

en: Don't overwrite existing translations.
hu: Ne írja felül a meglévő fordításokat.

en: Only overwrite imported translations, customized translations are kept.
hu: Csak a már korábban is importált fordításokat írja felül, az azóta testreszabottakat tartsa meg.

en: Overwrite existing translations.
hu: A meglévő fordítások felülírása.

en: How to treat existing translations when automatically updating the interface translations.
hu: A már meglévő karaktersorozatok kezelésének módja, amikor automatikusan frissülnek a fordítások.

en: Edit menu %label
hu: %label menü szerkesztése

en: Add menu link
hu: Menühivatkozás hozzáadása

en: Administrative summary
hu: Adminisztratív összegzés

en: Menu %label has been updated.
hu: %label menü frissült.

en: Menu %label has been added.
hu: %label hozzáadása megtörtént.

en: The menu link has been saved.
hu: A menüelem mentése megtörtént.

en: Published status or admin user
hu: Vagy közzétett állapotú, vagy pedig adminisztrátor felhasználó

en: Promoted to front page status
hu: Címlapra helyezés állapota

en: Node operations bulk form
hu: Tartalmak tömeges műveleteit lehetővé tevő űrlap

en: Add a form element that lets you run operations on multiple nodes.
hu: Egy űrlapelem hozzáadása, ami lehetővé teszi műveletek végrehajtását több tartalmon.

en: Empty Node Frontpage behavior
hu: Üres tartalom címlapos viselkedése

en: Provides a link to the node add overview page.
hu: Hivatkozást biztosít a tartalom-hozzáadás áttekintési oldalához.

en: Link to revision
hu: Hivatkozás a változat megtekintéséhez

en: Link to revert revision
hu: Hivatkozás a változat visszaállításához

en: Link to delete revision
hu: Hivatkozás a változat törléséhez

en: Access the Content overview page
hu: Hozzáférés a tartalmak áttekintő oldalához

en: View all revisions
hu: Összes változat megtekintése

en: Revert all revisions
hu: Minden változat visszaállítása

en: %type_name: View revisions
hu: %type_name: korábbi változatok megtekintése

en: %type_name: Revert revisions
hu: %type_name: változatok visszaállítása

en: %type_name: Delete revisions
hu: %type_name: Változatok törlése

en: Promotion options
hu: Közzétételi beállítások

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
hu: Tovább <span class="visually-hidden">(@title)</span>

en: The node revision ID.
hu: A tartalom változatának azonosítója.

en: The time that the node was last edited.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat utoljára szerkesztették.

en: The time that the current revision was created.
hu: Az időpont, mikor az aktuális változatot létrehozták.

en: The user ID of the author of the current revision.
hu: Az aktuális változat szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: The node bundle is @bundles or @last
hu: A tartalom mezőcsoportja vagy @bundles, vagy @last

en: The node bundle is @bundle
hu: A tartalom mezőköteg: @bundle

en: Float value
hu: Lebegőpontos érték

en: An entity field containing a path alias and related data.
hu: Egy útvonal álnevet és kapcsolódó adatokat tartalmazó entitásmező.

en: Path id
hu: Útvonalazonosító

en: Log entry with ID @id was not found
hu: @id azonosítójú naplóbejegyzés nem található.

en: Created entity %type with ID %id.
hu: Létrehozott %type entitás %id azonosítóval.

en: Updated entity %type with ID %id.
hu: Frissített %type entitás %id azonosítóval.

en: Deleted entity %type with ID %id.
hu: Törölt %type entitás %id azonosítóval.

en: Raw output
hu: Nyers kimenet

en: You have no fields. Add some to your view.
hu: Nincsenek mezők. Hozzá kell adni néhányat a nézethez.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
hu: A programok által használt név csak az angol ábécé betűit, számokat, kötőjelet és alulvonást tartalmazhat.

en: All field aliases must be unique
hu: Az összes mezőálnévnek egyedinek kell lennie.

en: Accepted request formats
hu: Elfogadott kérés formátumok

en: Request formats that will be allowed in responses. If none are selected all formats will be allowed.
hu: A válaszokban engedélyezett kérés formátumok. Ha egy sincs kiválasztva, az összes formátum engedélyezve lesz.

en: The new set label is required.
hu: Az új készlet címkéjének megadása szükséges.

en: Enter test name…
hu: Tesztnév megadása...

en: Enter at least 3 characters of the test name or description to filter by.
hu: A keresett teszt nevének legalább 3 karaktere a szűréshez.

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, you will find the configuration in the file <em>/etc/syslog.conf</em>, or in <em>/etc/rsyslog.conf</em> or in the directory <em>/etc/rsyslog.d</em>. These files define the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em> or <em>rsyslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> or <em>rsyslog.conf</em> manual page on your command line.
hu: UNIX, Linux és Mac OS X rendszeren a konfiguráció a <em>/etc/syslog.conf</em> vagy a <em>/etc/rsyslog.conf</em> fájlban, illetve a <em>/etc/rsyslog.d</em> könyvtárban található. Ezek a fájlok határozzák meg az útválasztási konfigurációt. Az üzenetek megjelölhetők a <code>LOG_LOCAL0</code> kódtól a <code>LOG_LOCAL7</code> kódig terjedően. A Syslog szolgáltatásaival, súlyossági szintjeivel és a <em>syslog.conf</em> vagy a <em>rsyslog.conf</em> beállításával kapcsolatos információk a parancssorban találhatók a <em>syslog.conf</em> vagy az <em>rsyslog.conf</em> kézikönyv oldalán.

en: Any data
hu: Bármely adat

en: An entity field containing a UUID.
hu: Egy UUID-t tartalmazó entitás mező.

en: Failed to fetch file due to error "%error"
hu: Az adatkérés sikertelen volt, mert az alábbi hiba történt: %error

en: Date and time formats
hu: Dátum- és időformátumok

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the @settings_name value in your settings.php back to FALSE.
hu: Az update.php bárki számára elérhető hitelesítés nélkül, ami biztonsági rés a webhelyen. Át kell állítani a settings.php-ban található @settings_name értékét FALSE-ra.

en: Name of the date format
hu: A dátumforma neve

en: @toolkit settings
hu: @toolkit beállítások

en: Update this item
hu: Ezen elem frissítése

en: This value should not be null.
hu: Ez nem lehet érték nélküli.

en: This value should be %limit or more.
hu: Ez az érték %limit vagy több lehet.

en: The term ID.
hu: A kifejezés azonosítója.

en: The term language code.
hu: A kifejezés nyelvi kódja.

en: Term Parents
hu: Kifejezés szülői

en: The parents of this term.
hu: A kifejezés szülői.

en: Create referenced entities if they don't already exist
hu: A hivatkozott entitások létrehozása, ha még nem léteznek

en: Telephone number
hu: Telefonszám

en: This field stores a telephone number in the database.
hu: Ez a mező egy telefonszámot tárol az adatbázisban.

en: Link using text: @title
hu: @title szöveget használja a hivatkozás

en: Link using provided telephone number.
hu: Megadott telefonszámot használja a hivatkozás.

en: Toolbar items
hu: Eszköztár elemek

en: !tour_item of !total
hu: !tour_item / !total

en: End tour
hu: Idegenvezetés vége

en: Translatable elements
hu: Lefordítható elemek

en: At least one field needs to be translatable to enable %bundle for translation.
hu: %bundle fordíthatóságának engedélyezéséhez legalább egy mezőjének fordíthatónak kell lennie.

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
hu: <strong>@language_name (Eredeti nyelv)</strong>

en: Administer translation settings
hu: Fordítási beállítások adminisztrációja

en: Create translations
hu: Fordítások létrehozása

en: Delete translations
hu: Fordítások törlése

en: Translate %bundle_label @entity_label
hu: %bundle_label @entity_label fordítása

en: Translate @entity_label
hu: @entity_label fordítása

en: "Show language selector" is not compatible with translating content that has default language: %choice. Either do not hide the language selector or pick a specific language.
hu: A „Nyelvkiválasztó megjelenítése” nem értelmezhető azon tartalomfordításoknál, ahol az alapértelmezett nyelv %choice. Vagy nem szabad elrejteni a nyelvválasztót vagy meg kell adni egy bizonyos nyelvet.

en: An unpublished translation will not be visible without translation permissions.
hu: Egy nem közzétett fordítás nem fog látszódni fordítás jogosultság nélkül.

en: %archive_file does not contain any .info.yml files.
hu: %archive_file nem tartalmaz .info.yml fájlt.

en: <p>This is a one-time login for %user_name.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
hu: <p>Ez egy egyszer használható belépési mód %user_name részére.</p><p>Az alábbi gombra kattintva lehet a webhelyre bejelentkezni és a jelszót megváltoztatni.</p>

en: Provides access to the user data service.
hu: Hozzáférést biztosít a felhasználói adatszolgáltatáshoz.

en: Add a form element that lets you run operations on multiple users.
hu: Egy űrlapelem hozzáadása, ami lehetővé teszi műveletek végrehajtását több felhasználón.

en: User module form element.
hu: <em>User</em> modul űrlapelem.

en: System module form element.
hu: <em>System</em> modul űrlapelem.

en: Edit user account
hu: Felhasználói fiók szerkesztése

en: Login attempt failed from %ip.
hu: %ip IP-címről sikertelen bejelentkezési kísérlet.

en: Cancel user
hu: Felhasználói fiók megszüntetése

en: Enable password strength indicator
hu: Jelszóerősség-jelző engedélyezése

en: Admin (user awaiting approval)
hu: Admin (elbírálásra váró regisztráció)

en: Role %label has been updated.
hu: %label szerepkör frissítve.

en: Role %label has been added.
hu: %label szerepkör hozzáadva.

en: The user language code.
hu: A felhasználó nyelvi kódja.

en: The time that the user last accessed the site.
hu: Az időpont, mikor a felhasználó utoljára meglátogatta a webhelyet.

en: The time that the user last logged in.
hu: Az időpont, mikor a felhasználó utoljára bejelentkezett.

en: The email address used for initial account creation.
hu: A legelső felhasználó létrehozásakor használt e-mail cím.

en: The roles the user has.
hu: A felhasználó szerepkörei

en: Update the user %name
hu: %name felhasználó frissítése

en: The module which sets this user data.
hu: Az ezt a felhasználói adatot megadó modul.

en: The name of the data key.
hu: Az adatkulcs neve.

en: The label of the view.
hu: A nézet címkéje.

en: The machine-readable ID of the view.
hu: A nézet programok által használt azonosítója.

en: Dropbutton
hu: Lenyíló gomb

en: Display fields in a dropbutton.
hu: Mezők megjelenítése egy lenyíló gombon.

en: Rendered entity - @label
hu: Leképzett entitás – @label

en: Displays a rendered @label entity in an area.
hu: Megjelenít egy leképzett @label entitást.

en: Display the @label
hu: @label megjelenítése

en: Available global token replacements
hu: Elérhető globális vezérjel helyettesítők

en: Override the title of this view when it is empty. The available global tokens below can be used here.
hu: A nézet címének felülírása, ha üres. A lenti, rendelkezésre álló általános vezérjelek használhatóak.

en: Administrative comment
hu: Adminisztratív megjegyzés

en: Machine name of the display
hu: A megjelenítő programok által használt neve

en: This description will only be seen within the administrative interface and can be used to document this display.
hu: Ez a megjelenítés dokumentálására szolgáló leírás csak az adminisztrációs felületen lesz látható.

en: CSS class name(s)
hu: CSS osztály neve

en: Show contextual links on this view.
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások mutatása ebben a nézetben.

en: Show contextual links
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások mutatása

en: In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
hu: A menüben a nehezebb hivatkozások lesüllyednek, a könnyebb hivatkozások az oldal tetejéhez közelebb kerülnek.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. Heavier tabs will sink and the lighter tabs will be positioned nearer to the first menu item.
hu: A fül súlyának megadása ha a szülő menüelem egy fül. A nehezebb fülek lesüllyednek, a könnyebb fülek közelebb kerülnek az első menüelemhez.

en: Allow people to choose the sort order
hu: Sorrend meghatározásának engedélyezése

en: If sort order is not exposed, the sort criteria settings for each sort will determine its order.
hu: Ha a rendezési sorrend nincs megjelenítve, a rendezési kritériumok beállítása fogja meghatározni a sorrendet.

en: Label for ascending sort
hu: Növekvő sorrend felirata

en: Label for descending sort
hu: Csökkenő sorrend felirata

en: @name format: @date
hu: @name forma: @date

en: Override the output of this field with custom text
hu: A mező kimenetének felülírása egyéni szöveggel

en: Output this field as a custom link
hu: A mező létrehozása egyéni hivatkozásként

en: Trim this field to a maximum number of characters
hu: Mező csonkolása megadott számú karakterre

en: More link label
hu: Tovább hivatkozás címkéje

en: You may use the "Replacement patterns" above.
hu: Használhatóak a fenti „Helyettesítési minták”.

en: An HTML corrector will be run to ensure HTML tags are properly closed after trimming.
hu: Le fog futni egy HTML korrektor ami biztosítja, hogy a HTML címkék megfelelően le legyenek zárva a csonkolás után.

en: Fields to be included as links.
hu: A mezők hivatkozásként szerepeljenek

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
hu: Egy érkezési paraméter belefoglalása a hivatkozásba, ami visszahozza a látogatót az eredeti nézethez a hivatkozott művelet végrehajtása után.

en: First page link text
hu: Első oldal hivatkozásának szövege

en: Last page link text
hu: Utolsó oldal hivatkozásának szövege

en: Offset (number of items to skip)
hu: Eltolás (a kihagyandó elemek száma)

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
hu: Például 3-ra állítva az első 3 elem nem lesz megjelenítve.

en: Pager link labels
hu: Lapozóhivatkozások címkéi

en: Previous page link text
hu: Előző oldal hivatkozásának szövege

en: Next page link text
hu: Következő oldal hivatkozásának szövege

en: Insert a list of integer numeric values separated by commas: e.g: 10, 20, 50, 100
hu: Egész számértékek vesszővel elválasztott listája. Például: 10, 20, 50, 100

en: WARNING: Disabling SQL rewriting means that node access security is disabled. This may allow users to see data they should not be able to see if your view is misconfigured. Use this option only if you understand and accept this security risk.
hu: FIGYELEM: Az SQL átírás letiltása a tartalom-hozzáférés ellenőrzés kikapcsolásával jár. Ez azt eredményezheti, hogy a felhasználók számukra nem elérhető tartalomhoz is hozzáférhetnek. Ezt a funkciót körültekintéssel, a biztonsági kockázatok megértése után szabad használni.

en: No view mode selected
hu: Nincs nézetmód kiválasztva

en: Caption for the table
hu: A tábla címe

en: Table details
hu: Tábla részletei

en: Summary title
hu: Összegző cím

en: Table description
hu: Tábla leírása

en: Provide additional details about the table to increase accessibility.
hu: Az akadálymentesség érdekében megadható további információ a táblázatról.

en: Enable @display_title
hu: @display_title engedélyezése

en: Delete @display_title
hu: @display_title törlése

en: Undo delete of @display_title
hu: @display_title törlésének visszavonása

en: Disable @display_title
hu: @display_title letiltása

en: Edit view name/description
hu: Nézet nevének/leírásának szerkesztése

en: Analyze view
hu: Nézet elemzése

en: Reorder displays
hu: Megjelenítések átrendezése

en: Revert view
hu: Nézet visszaállítása

en: Add <span class="visually-hidden">@type</span>
hu: <span class="visually-hidden">@type</span> hozzáadása

en: And/Or Rearrange <span class="visually-hidden">filter criteria</span>
hu: És/vagy <span class="visually-hidden">szűrési feltételek</span> átrendezése

en: Rearrange <span class="visually-hidden">@type</span>
hu: <span class="visually-hidden">@type</span> átrendezése

en: This display has one or more validation errors.
hu: Ebben a megjelenítésben legalább egy érvényesítési hiba van.

en: There are no disabled views.
hu: Nincsenek letiltott nézetek.

en: Do you want to break the lock on view %name?
hu: Feloldja %name nézet zárolását?

en: View language
hu: Nézet nyelve

en: Language of labels and other textual elements in this view.
hu: Címkék nyelvei és a nézet más szöveges elemei.

en: No displays available.
hu: Nincs rendelkezésre álló megjelenítés.

en: Last saved
hu: Utoljára mentve

en: Not saved yet
hu: Nem volt még mentve

en: Book Page
hu: Könyvoldal

en: Aggregator feed item
hu: Hírcsatornaelem

en: Default parser for RSS, Atom and RDF feeds.
hu: Alapértelmezett értelmező az RSS, Atom és RDF hírcsatornákhoz.

en: Custom Block
hu: Egyéni blokk

en: Custom block type
hu: Egyéni blokktípus

en: CKEditor core
hu: CKEditor alaprendszer

en: Styles dropdown
hu: Stílusok legördülő lista

en: Comment selection
hu: Hozzászólás kiválasztása

en: Contact message
hu: Kapcsolatfelvételi üzenet

en: My Editor
hu: Az én szerkesztőm

en: Entity display
hu: Entitás megjelenítése

en: Entity form display
hu: Entitás űrlap megjelenítése

en: Display the ID of the referenced entities.
hu: A hivatkozott entitás azonosítójának megjelenítése.

en: Selects referenceable entities for an entity reference field.
hu: Kiválaszt egy hivatkozható entitást egy entitáshivatkozás mezőhöz.

en: Entity Reference inline fields
hu: Entitáshivatkozás beágyazott mezők

en: Returns results as a PHP array of labels and rendered rows.
hu: Az eredményt címkék és leképezett sorok PHP tömbjeként adja vissza.

en: File selection
hu: Fájlválasztás

en: Separate link text and URL
hu: Különválasztott hivatkozásszöveg és webcím

en: Node Bundle
hu: Tartalom mezőköteg

en: Node selection
hu: Tartalom kiválasztása

en: Watchdog database log
hu: Watchdog adatbázis naplója

en: Create a REST export resource.
hu: REST export forrás létrehozása.

en: Use entities as row data.
hu: Entitások adatsorokként való használata.

en: Use fields as row data.
hu: Mezők adatsorokként való használata.

en: Serializer
hu: Szerializáló

en: Serializes views row data using the Serializer component.
hu: Nézetek adatsorait szerializálja a <em>Serializer</em> komponens használatával.

en: Shortcut set
hu: Gyorshivatkozás-csoport

en: Handles .tar files.
hu: Kezeli a .tar fájlokat.

en: Handles zip files.
hu: Kezeli a .zip fájlokat.

en: Taxonomy Term selection
hu: Taxonómia kifejezés kiválasztása

en: Display reference to taxonomy term in RSS.
hu: Taxonómia kifejezés hivatkozásának megjelenítése az RSS-ben.

en: Telephone link
hu: Telefon hivatkozás

en: User selection
hu: Felhasználó kiválasztása

en: Views Exposed Filter Block
hu: Nézetek szűrő blokkjának felfedése

en:  - Basic validation -
hu:  – Egyszerű ellenőrzés –

en: A simple pager containing previous and next links.
hu: Előző és következő hivatkozásokat tartalmazó egyszerű lapozó.

en: Display all items that this view might find.
hu: A nézet által megtalált összes elem jelenjen meg.

en: Displays rows as HTML list.
hu: Sorok megjelenése listaként HTML-ben.

en: Language detection and selection
hu: Nyelv észlelése és kiválasztása

en: Toolkit
hu: Eszközkészlet

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
hu: A Drupal által a webhelyről tárolt statisztikai információk beállításai.

en: Configuration Translation
hu: Beállításfordítás

en: - empty image -
hu: - üres kép -

en: Field formatters
hu: Mező formázók

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
hu: Ha engedélyezett, az entitás megjelenítésének engedélyeit nem ellenőrzi a rendszer.

en: Editorial
hu: Szerkesztői

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
hu: WYSIWYG szerkesztő (CKEditor) összetett tartalmak mezőihez.

en: The directory %translations_directory exists.
hu: A %translations_directory könyvtár létezik.

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
hu: MySQL, MariaDB, Percona Server, vagy ezekkel egyenértékű

en: The referenced language
hu: Hivatkozott nyelv

en: Language reference
hu: Nyelvi hivatkozás

en: URI value
hu: URI érték

en: An entity field containing a URI.
hu: Egy URI-t tartalmazó entitás mező.

en: Caribbean Netherlands
hu: Hollandiai Királyság-szigetek

en: Cocos [Keeling] Islands
hu: Kókusz (Keeling)-szigetek

en: Congo - Kinshasa
hu: Kongó – Kinshasa

en: Congo - Brazzaville
hu: Kongó – Brazzaville

en: Côte d’Ivoire
hu: Elefántcsontpart

en: Clipperton Island
hu: Clipperton-sziget

en: Ceuta and Melilla
hu: Ceuta és Melilla

en: Hong Kong SAR China
hu: Hong Kong SAR Kína

en: Canary Islands
hu: Kanári-szigetek

en: Myanmar [Burma]
hu: Mianmar (korábban Burma)

en: Macau SAR China
hu: Makó SAR Kína

en: Palestinian Territories
hu: Palesztin Terület

en: Outlying Oceania
hu: Külső-Óceánia

en: São Tomé and Príncipe
hu: São Tomé és Príncipe

en: U.S. Outlying Islands
hu: Egyesült Államok Külső Szigetei

en: Time span in seconds
hu: Időtartam másodpercben

en: Using simple actions
hu: Egyszerű műveletek használata

en: Creating and configuring advanced actions
hu: Haladó műveletek létrehozása és módosítása.

en: Allows the creation of custom blocks through the user interface.
hu: Lehetővé teszi egyéni blokkok létrehozását a felhasználói felület segítségével.

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
hu: Ennek a blokkpéldánynak az egyedi neve. Csak kisbetűket és számokat tartalmazhat, elválasztásra az aláhúzás (_) használható.

en: Filter by block name
hu: Szűrés blokknévre

en: Enter a part of the block name to filter by.
hu: A keresett blokk nevének egy részlete a szűréshez…

en: Allow settings in the block configuration
hu: Blokk konfigurációban található beállítások engedélyezése

en: Items per block
hu: Elemek száma blokkonként

en: @count (default setting)
hu: @count (alapbeállítás)

en: Enabling CKEditor for individual text formats
hu: A CKEditor engedélyezése az egyéni szövegformátumok számára

en: Configuring the toolbar
hu: Az eszköztár beállítása

en: When CKEditor is chosen from the <em>Text editor</em> drop-down menu, its toolbar configuration is displayed. You can add and remove buttons from the <em>Active toolbar</em> by dragging and dropping them, and additional rows can be added to organize the buttons.
hu: Ha a <em>Szövegszerkesztő</em> legördülő listából a <em>CKEditor</em> van kiválasztva, akkor megjelennek eszközsorának testreszabási lehetőségei: a gombok rendelkezésre álló kínálatából az <em>Aktív eszköztár</em> területre húzhatóak az ikonok, valamint új csoportok és sorok is felvehetők.

en: Formatting content
hu: A tartalom formázása

en: Toggling between formatted text and HTML source
hu: Váltás a formázott szöveg és a HTML forráskód között

en: If the <em>Source</em> button is available in the toolbar, users can click this button to disable the visual editor and edit the HTML source directly. After toggling back, the visual editor uses the allowed HTML tags to format the text — independent of whether buttons for these tags are available in the toolbar. If the text format is set to <em>limit the use of HTML tags</em>, then all excluded tags will be stripped out of the HTML source when the user toggles back to the text editor.
hu: Ha a <em>Forráskód</em> gomb látható az eszközsoron, akkor a felhasználók letilthatják a vizuális szövegszerkesztőt és közvetlenül beleírhatnak a HTML-kódba. Ha az adott mező „Korlátozott HTML” beviteli formát használ, akkor a Forráskód gomb visszakapcsolása után a szerkesztő automatikusan kiszűri a nem engedélyezett HTML-elemeket, és csak az engedélyezettekkel formázott szöveget mutatja. Nem minden engedélyezett HTML-elemnek van azonban gombja az eszközsoron, így kézzel is beírhatóak nem-tiltott formázások.

en: Uploads disabled
hu: Feltöltések letiltva

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
hu: Feltöltések engedélyezve, max méret: @size @dimensions

en: Edit Image
hu: Kép szerkesztése

en: Drupal link
hu: Drupal hivatkozás

en: CKEditor plugin settings
hu: CKEditor bővítmény beállításai

en: Could not extract the contents of the tar file. The error message is <em>@message</em>
hu: Nem sikerült kicsomagolni a tar fájl tartalmát. A hibaüzenet: <em>@message</em>

en: Discard changes?
hu: Változások eldobása?

en: Enable image uploads
hu: Képfeltöltések engedélyezése

en: Storage: @name
hu: Tároló: @name

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
hu: A feltöltött képeket tároló könyvtár, a Drupal <em>files</em> könyvtárához képest relatívan megadva.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
hu: Üresen hagyva a fájlméret korlátja a PHP által meghatározott maximális fájlméret lesz, vagyis @size.

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
hu: Az ennél nagyobb képek kisebbre lesznek méretezve.

en: Installing text editors
hu: Szövegszerkesztők telepítése

en: Enabling a text editor for a text format
hu: Egy szövegszerkesztő engedélyezése egy szövegformátumhoz

en: Configuring a text editor
hu: Egy szövegszerkesztő beállítása

en: Once a text editor is associated with a text format, you can configure it by clicking on the <em>Configure</em> link for this format. Depending on the specific text editor, you can configure it for example by adding buttons to its toolbar. Typically these buttons provide formatting or editing tools, and they often insert HTML tags into the field source. For details, see the help page of the specific text editor.
hu: A szövegszerkesztő szövegformátumhoz rendelése után, a <em>Beállítás</em> hivatkozásra kattintva találhatók meg a további beállítások. Egyes szövegszerkesztőknél például az eszköztáron megjelenő gombok is testreszabhatók. Ezek a gombok segítenek a formázási, szerkesztési feladatokban és az esetek többségében HTML-jelölőket szúrnak be a mező forráskódjába. További tudnivaló az egyes szövegszerkesztők súgó oldalán található.

en: Using different text editors and formats
hu: Különböző szövegszerkesztők és formátumok használata

en: If you change the text format on a text field, the text editor will change as well because the text editor configuration is associated with the individual text format. This allows the use of the same text editor with different options for different text formats. It also allows users to choose between text formats with different text editors if they are installed.
hu: Minden szövegformátumhoz külön szövegszerkesztő állítható be, és a formátum váltásánál automatikusan a megfelelő aktiválódik. Így lehetséges az, hogy ugyanazt a szövegszerkesztőt az egyes szövegformátumok különböző beállításokkal használják. Több telepített szövegszerkesztő esetén szövegformátumonként beállítható, melyik legyen megjelenítve.

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: No placeholder
hu: Nincs helykitöltő

en: Add, edit, and delete custom display modes.
hu: Egyedi megjelenési módok hozzáadása, szerkesztése és törlése.

en: Display modes
hu: Megjelenítési módok

en: Configure what displays are available for your content and forms.
hu: A tartalmak és űrlapok webhely-szerte használt nézeteinek alapértelmezései itt állíthatóak be.

en: Manage custom view modes.
hu: Egyéni nézetmódok kezelése.

en: Form modes
hu: Űrlapmódok

en: Manage custom form modes.
hu: Egyéni űrlapmódok kezelése.

en: Add form mode
hu: Űrlapmód hozzáadása

en: Edit form mode
hu: Űrlapmód szerkesztése

en: Add new %label @entity-type
hu: Új %label @entity-type hozzáadása

en: Choose view mode entity type
hu: Entitástípus választása a nézetmódhoz

en: Choose form mode entity type
hu: Űrlapmód entitástípus kiválasztása

en: Deleting a @entity-type will cause any output still requesting to use that @entity-type to use the default display settings.
hu: Egy @entity-type törlése azt eredményezi, hogy bármilyen kimenet, amely ugyanezt az entitástípust használja továbbra is, annak az alapértelmezett megjelenés lesz a megjelenítési beállítása.

en: Saved the %label @entity-type.
hu: %label @entity-type elmentve.

en: Autocomplete matching: @match_operator
hu: Automatikus kiegészítés találat: @match_operator

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
hu: Hivatkozott entitás (%type: %id) nem létezik.

[ctx: Sort order]
en: Order
hu: Rendezés

en: %entity_label: Administer form display
hu: %entity_label: űrlap megjelenésének adminisztrációja

en: Plugin for @title
hu: @title bővítménye

en: @type (module: @module)
hu: @type (modul: @module)

en: Widget settings:
hu: Felületi elem beállításai:

en: The label of the entity that is related to the file.
hu: A fájlhoz kapcsolódó entitás címkéje.

en: Access the Files overview page
hu: Hozzáférés a fájlok áttekintő oldalához.

en: Progress indicator: @progress_indicator
hu: Folyamatjelző: @progress_indicator

en: The %filter filter is missing, and will be removed once this format is saved.
hu: %filter szűrő hiányzik. El lesz távolítva a formátum mentésekor.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple of blank lines.
hu: Az újsorokat és bekezdéseket a rendszer felismeri, a megjelenítésükhöz szükséges &lt;br /&gt; sortörés, &lt;p&gt; bekezdésnyitó és &lt;/p&gt; bekezdészáró címkéket automatikusan beilleszti a szövegbe. Ha a bekezdések nem jelennek meg helyesen, a szövegbe illesztett üres sorok megoldják a problémát.

en: Missing filter. All text is removed
hu: Hiányzó szűrő. Minden szöveg eltávolítva

en: Missing filter plugin: %filter.
hu: Hiányzó szűrő bővítmény: %filter.

en: Provides a fallback for missing filters. Do not use.
hu: A hiányzó szűrők számára biztonsági tartalékot nyújt. Nem használható.

en: Updated @type %term.
hu: @type %term frissítve.

en: Add image style
hu: Képstílus hozzáadása

en: Preview image style: @style
hu: Előnézeti képstílus: @style

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
hu: Egy nyelv törlése során minden ehhez kapcsolódó felületfordítás törlődik. Az ezen nyelven tárolt tartalmak nyelvfüggetlenek lesznek. A művelet nem vonható vissza.

en: No placeholders
hu: Nincsenek helykitöltők

en: Title placeholder: @placeholder_title
hu: Cím helykitöltő: @placeholder_title

en: URL placeholder: @placeholder_url
hu: Hivatkozás helykitöltő: @placeholder_url

en: Note that importing large .po files may take several minutes.
hu: Nagyméretű .po fájlok importálása több percig is eltarthat.

en: Content items can be edited using different form modes. Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is edited in each form mode, and define how the field form widgets are displayed in each form mode.
hu: A tartalmak különféle űrlapokon keresztül szerkeszthetők. Itt megadható, hogy %type tipusú tartalmak szerkesztésekor mely mezők legyenek megjelenítve az egyes űrlapokon, és milyen felületi elemmel legyenek a mezők megjelenítve.

en: Edit %label content type
hu: %label tartalomtípus szerkesztése

en: The content has either been modified by another user, or you have already submitted modifications. As a result, your changes cannot be saved.
hu: A tartalmat vagy már megváltoztatta egy másik felhasználó, vagy már be lettek küldve a kért módosítások, így ezeket a változtatásokat most nem lehet elmenteni.

en: Use field label: @display_label
hu: Mezőcímke használata: @display_label

en: Provides a row plugin to display search results.
hu: Egy sorbővítményt nyújt a keresési eredmények megjelenítéséhez.

en: More information about setting up scheduled tasks can be found by <a href="@url">reading the cron tutorial on drupal.org</a>.
hu: Az időzített feladatok beállításához további segítség a Drupal.org <code>cron</code> <a href="@url">oktatóleírásában</a> található.

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. This directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. This must be changed in settings.php
hu: Elérési útvonal a helyi fájlrendszerben, ahol a nyilvános fájlok lesznek tárolva. A könyvtárnak már léteznie és a Drupal által írhatónak kell lennie, útvonalának pedig a Drupal telepítési könyvtárhoz képest relatívnak, a web felől pedig elérhetőnek kell lennie.

en: %name: the telephone number may not be longer than @max characters.
hu: %name: a telefonszám nem lehet hosszabb @max karakternél.

en: %name: the text may not be longer than @max characters.
hu: %name: a szöveg nem lehet hosszabb, mint @max karakter.

en: Summary rows
hu: Összefoglaló sorok

en: The toolbar cannot be set to a horizontal orientation when it is locked.
hu: Az eszköztár nem állítható be vízszintes tájolásúra ha zárolva van.

en: This form lets administrators add and edit fields for storing user data.
hu: Ezen az űrlapon az adminisztrátorok felhasználói adatokat tároló mezőket vehetnek fel és szerkeszthetnek.

en: This form lets administrators configure how form fields should be displayed when editing a user profile.
hu: Ezen az űrlapon az adminisztrátorok beállíthatják, hogy az űrlapmezők hogyan legyenek megjelenítve felhasználói profil szerkesztésekor.

en: Alter the HTTP response status code used by this view, mostly helpful for empty results.
hu: A nézet által használt HTTP válasz állapotkódjának megváltoztatása. Ez leginkább akkor hasznos, ha nincs eredmény.

en: HTTP status code
hu: HTTP állapotkód

en: Always display the more link
hu: Mindig jelenjen meg a „Tovább” hivatkozás

en: Check this to display the more link even if there are no more items to display.
hu: Bejelölve a „Tovább” hivatkozás akkor is megjelenik ha nincs több megjeleníthető elem.

en: Make entity label a link to entity page.
hu: Entitáscímkével az entitásoldalra mutató hivatkozást lehet létrehozni.

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
hu: További mezőkre van szükség, mielőtt ez a mező használható lenne. Ezek a mezők <em>Ne legyen megjelenítve</em> beállítással rendelkezhetnek. A renderelési sorrend miatt a jelen mező után további mezők nem használhatóak; amennyiben a megfelelő mező nem jelenik meg, a mezősorrend megváltoztatása szükséges.

en: Automatic width
hu: Automatikus szélesség

en: The width of each column will be calculated automatically based on the number of columns provided. If additional classes are entered or a theme injects classes based on a grid system, disabling this option may prove beneficial.
hu: Az oszlopok szélessége automatikusan számítódik a megadott oszlopszámtól függően. Ha egy smink rácsrendszere további osztályokat ad hozzá, e funkció letiltása hasznos lehet.

en: Default column classes
hu: Alapértelmezett osztályok hozzáadása az oszlopokhoz

en: Add the default views column classes like views-col, col-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
hu: A <em>Views</em> modul alapértelmezett <code>views-col</code>, <code>col-1</code> és <code>clearfix</code>
    oszlop-osztályainak hozzáadása a kimenethez. Használatával könnyedén csökkenthető az alapból nyújtott kódfájlok mennyisége, viszont nehézkesebb lesz a CSS alkalmazása rájuk.

en: Custom column class
hu: Az oszlop egyéni osztálya

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
hu: A CSS-osztály, amely minden oszlopra érvényes. Több osztály megadása esetén az osztályokat szóközzel kell elválasztani.

en: Default row classes
hu: Alapértelmezett osztályok hozzáadása a sorokhoz

en: Adds the default views row classes like views-row, row-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
hu: A <em>Views</em> modul alapértelmezett <code>views-row</code>, <code>row-1</code> és <code>clearfix</code>
    sor-osztályainak hozzáadása a kimenethez. Használatával könnyedén csökkenthető az alapból nyújtott kódfájlok mennyisége, viszont nehézkesebb lesz a CSS alkalmazása rájuk.

en: Custom row class
hu: A sor egyéni osztálya

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
hu: A CSS-osztály, amely minden sorra érvényes. Több osztály megadása esetén az osztályokat szóközzel kell elválasztani.

en: Default wizard
hu: Alapértelmezett varázsló

en: All Views-generated queries will include the name of the views and display 'view-name:display-name' as a string at the end of the SELECT clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
hu: Minden <em>Views</em> modul által generált lekérdezés tartalmazza a nézet nevét is. A SELECT parancs végére fűzött „view-name:display-name” kiegészítés segít azonosítani az adatbázisnaplóban az innen jövő kéréseket, de csak hibaelhárítási célból javasolt használni.

en: Selected:
hu: Kiválasztva:

[ctx: Validation]
en: Allowed values
hu: Engedélyezett értékek

en: You must select at least %limit choice. | You must select at least %limit choices.
hu[0]: Legalább %limit lehetőséget kell kiválasztani.
hu[1]: Legalább %limit lehetőséget kell kiválasztani.

en: You must select at most %limit choice. | You must select at most %limit choices.
hu[0]: Legfeljebb %limit lehetőséget kell kiválasztani.
hu[1]: Legfeljebb %limit lehetőséget kell kiválasztani.

[ctx: Validation]
en: Bundle
hu: Köteg

en: The entity must be of bundle %bundle.
hu: Az entitás %bundle mezőcsoportba kell tartozzon.

[ctx: Validation]
en: Complex data
hu: Összetett adat

[ctx: Validation]
en: Count
hu: Mennyiség

en: This collection should contain %limit element or more. | This collection should contain %limit elements or more.
hu[0]: Ennek a gyűjteménynek legalább %limit vagy több elemet kell tartalmaznia.
hu[1]: Ennek a gyűjteménynek legalább %limit vagy több elemet kell tartalmaznia.

en: This collection should contain %limit element or less. | This collection should contain %limit elements or less.
hu[0]: Ennek a gyűjteménynek legfeljebb %limit vagy kevesebb elemet kell tartalmaznia.
hu[1]: Ennek a gyűjteménynek legfeljebb %limit vagy kevesebb elemet kell tartalmaznia.

en: This collection should contain exactly %limit element. | This collection should contain exactly %limit elements.
hu[0]: Ennek a gyűjteménynek pontosan %limit elemet kell tartalmaznia.
hu[1]: Ennek a gyűjteménynek pontosan %limit elemet kell tartalmaznia.

[ctx: Validation]
en: Entity type
hu: Entitás típusa

en: The entity must be of type %type.
hu: Az entitás %type típusú kell, hogy legyen.

[ctx: Validation]
en: Length
hu: Hossz

en: This value is too long. It should have %limit character or less. | This value is too long. It should have %limit characters or less.
hu[0]: Ez az érték túl hosszú, %limit vagy kevesebb karakternek kell lennie.
hu[1]: Ez az érték túl hosszú, %limit vagy kevesebb karakternek kell lennie.

en: This value is too short. It should have %limit character or more. | This value is too short. It should have %limit characters or more.
hu[0]: Ez az érték túl rövid, %limit vagy több karakternek kell lennie.
hu[1]: Ez az érték túl rövid, %limit vagy több karakternek kell lennie.

en: This value should have exactly %limit character. | This value should have exactly %limit characters.
hu[0]: Ennek az értéknek pontosan %limit karakter hosszúnak kell lennie.
hu[1]: Ennek az értéknek pontosan %limit karakter hosszúnak kell lennie.

[ctx: Validation]
en: Primitive type
hu: Egyszerű típus

en: This value should be of the correct primitive type.
hu: Ennek az értéknek a megfelelő egyszerű típusúnak kell lennie.

[ctx: Validation]
en: Range
hu: Tartomány

en: This value should be %limit or less.
hu: Ez az érték %limit vagy kevesebb lehet.

[ctx: Validation]
en: Entity Reference valid reference
hu: <em>Entity Reference</em> modul érvényes referenciája

[ctx: Validation]
en: User name
hu: Felhasználónév

[ctx: Validation]
en: User name unique
hu: Egyedi felhasználónév

en: %name must be higher than or equal to %min.
hu: %name nagyobb vagy egyenlő kell legyen, mint %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
hu: %name kisebb vagy egyenlő kell legyen, mint %max.

[ctx: Validation]
en: Entity changed
hu: Az entitás megváltozott

en: Select the feed that should be displayed
hu: Megjelenítendő csatorna kiválasztása

en: Block layout
hu: Blokk elrendezés

en: Creating and managing custom block types
hu: Egyéni blokktípusok létrehozása és kezelése

en: Custom block library
hu: Egyéni blokkok könyvtára

en: The custom block language code.
hu: Az egyéni blokk nyelvi kódja.

en: The time that the custom block was last edited.
hu: Az egyéni blokk utolsó szerkesztésének időpontja.

en: Block category
hu: Blokk-kategória

en: Hide block if the view output is empty
hu: Blokk elrejtése ha a nézet kimenete üres

en: Block empty settings
hu: Üres blokk beállításai

en: Hide block if no result/empty text
hu: Üres vagy szöveget nem tartalmazó blokk elrejtése

en: Hide the block if there is no result and no empty text and no header/footer which is shown on empty result
hu: Elrejti a blokkot ha nincs eredménye, nincs üres szövege és nincs fejléce vagy lábléce ami az üres eredményt jelenítené meg.

en: Enter caption here
hu: Képaláírás megadása

en: Drupal image caption widget
hu: Drupal képaláírás felületi elem

en: The number of comments posted on an entity.
hu: Az entitáshoz írt hozzászólások száma.

en: The number of comments posted on an entity since the reader last viewed it.
hu: Az entitáshoz írt hozzászólások száma mióta az olvasó utoljára megtekintette.

en: The entity the comment was posted to.
hu: Az entitás, amihez a hozzászólás tartozik.

en: The @entity_type to which the comment is a reply to.
hu: Azon @entity_type azonosítója, amire a hozzászólás válaszol.

en: The number of comments an entity has.
hu: Az entitás hozzászólásainak száma.

en: The most recent of last comment posted or entity updated time.
hu: A legújabb hozzászólás és a tartalom legutóbbi szerkesztése közül a későbbi.

en: Display the last comment of an entity
hu: Egy entitás utolsó hozzászólásának megjelenítése

en: The last comment of an entity.
hu: Az entitás utolsó hozzászólása.

en: The User ID of the author of the last comment of an entity.
hu: Az entitás utolsó hozzászólójának felhasználói azonosítója.

en: The entity type to which the comment is a reply to.
hu: Azon entitás típusa, amire a hozzászólás válaszol.

en: Display the standard add comment link used on regular @entity_type, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
hu: @entity_type entitástípushoz hozzáadja a szokásos hozzászólás hozzáadása hivatkozást, ami csak akkor fog látszani, ha az aktuális látogatónak van engedélye hozzászólást létrehozni.

en: Display nodes only if a user posted the @entity_type or commented on the @entity_type.
hu: Tartalmak megjelenítése csak akkor, ha a felhasználó küldte be vagy kommentelte a következő tartalmat: @entity_type

en: Comments of the @entity_type using field: @field_name
hu: @entity_type @field_name mezőjén keresztül beérkezett hozzászólások.

en: Relate all comments on the @entity_type. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
hu: @entity_type entitástípus összes hozzászólásához kapcsolódik. Minden egyes hozzászóláshoz egy másolatot fog létrehozni. Ha szükség van rá, akkor célszerűbb inkább egy hozzászólás nézetet létrehozni.

en: Edit comment %title
hu: Hozzászólás szerkesztése: %title

en: The ID of the entity of which this comment is a reply.
hu: Azon entitás azonosítója, amire ez a hozzászólás válaszol.

en: The entity type to which this comment is attached.
hu: Azon entitástípus, amelyhez ez a hozzászólás csatolva van.

en: Comment field name
hu: Hozzászólás mező neve

en: The field name through which this comment was added.
hu: Azon mező neve, amelyen keresztül ez a hozzászólás hozzá lett adva.

en: Last comment ID
hu: Utolsó hozzászólás azonosítója

en: Last comment timestamp
hu: Utolsó hozzászólás időbélyege

en: The time that the last comment was created.
hu: Az időpont, mikor az utolsó hozzászólást létrehozták.

en: Last comment name
hu: Név az utolsó hozzászólásnál

en: The name of the user posting the last comment.
hu: Az utolsó hozzászóló neve.

en: Last comment user ID
hu: Felhasználói azonosító az utolsó hozzászólásnál

en: The number of comments.
hu: A hozzászólások száma.

en: This field manages configuration and presentation of comments on an entity.
hu: Ez a mező kezeli az entitások hozzászólásainak konfigurációját és megjelenését.

en: Comment list
hu: Hozzászólások listája

en: Show the comment link in the form used on standard entity teasers, rather than the full entity form.
hu: A hozzászólás-hivatkozás mutatása a normál entitás bevezetőben használt űrlapon, a teljes entitás űrlap helyett.

en: Content language and translation
hu: Tartalom nyelve és fordítás

en: Configure language and translation support for content.
hu: A tartalom nyelvi és fordítási támogatásának beállításai.

en: Select source language
hu: Forrásnyelv kiválasztása

en: Computed date
hu: Számított dátum

en: The computed DateTime object.
hu: A kiszámolt időbélyeg objektum.

en: Log entries
hu: Naplóbejegyzések

en: Contains a list of log entries.
hu: Naplóbejegyzések egy listáját tartalmazza.

en: The user on which the log entry as written.
hu: A naplóbejegyzés keletkezésekori felhasználó.

en: The actual message of the log entry.
hu: A naplóbejegyzés aktuális üzenete.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
hu: A naplóbejegyzés változói szerializált formában.

en: Operation links for the event.
hu: Az esemény műveleti hivatkozásai.

en: URL of the previous page.
hu: Az előző oldal URL-je.

en: Date when the event occurred.
hu: Az esemény dátuma.

en: Replace variables
hu: Változók helyettesítése

en: One file only. | Maximum @count files.
hu[0]: Csak egy fájl.
hu[1]: Legfeljebb @count fájl.

en: Delete forum
hu: Fórum törlése

en: Configure language support for content.
hu: Tartalom nyelvi támogatásának beállításai.

en: Managing and displaying link fields
hu: Hivatkozásmezők kezelése és megjelenítése

en: Adding link text
hu: Hivatkozásszöveg hozzáadása

en: In the field settings you can define additional link text to be <em>optional</em> or <em>required</em> in any link field.
hu: A mező beállításaiban meg lehet adni minden hivatkozásmezőben <em>választható</em> vagy <em>kötelező</em> további hivatkozásszöveget.

en: Displaying link text
hu: Hivatkozásszöveg megjelenítése

en: If link text has been submitted for a URL, then by default this link text is displayed as a link to the URL. If you want to display both the link text <em>and</em> the URL, choose the appropriate link format from the drop-down menu in the <em>Manage display</em> page. If you only want to display the URL even if link text has been submitted, choose <em>Link</em> as the format, and then change its <em>Format settings</em> to display <em>URL only</em>.
hu: Ha egy hivatkozás szöveg is meg van adva a webcímhez, akkor alapértelmezetten ez fog megjelenni a webcímre hivatkozva. Abban az esetben, ha mindkettőt szükséges megjeleníteni, akkor a megfelelő hivatkozás formátumot kell kiválasztani a <em>Megjelenés beállítása</em> oldalon található legördülő menüben. Ellenben ha csak a webcímet kell megjeleníteni a hozzá tartozó szöveg nélkül, a <em>Hivatkozás</em> formátumot kell kiválasztani, majd a <em>Formátum beállításaiban</em> a <em>Csak webcím</em> lehetőséget be kell pipálni.

en: Adding attributes to links
hu: Attribútumok hozzáadása a hivatkozásokhoz

en: You can add attributes to links, by changing the <em>Format settings</em> in the <em>Manage display</em> page. Adding <em>rel="nofollow"</em> notifies search engines that links should not be followed.
hu: A <em>Megjelenés beállítása</em> oldalon a <em>Formátum beállításai</em> alatt állíthatók be a hivatkozások tulajdonságai. A <code>rel="nofollow"</code> hozzáadásával például a keresőmotorok nem fognak továbblépni az adott linken.

en: Validating URLs
hu: Webcímek ellenőrzése

en: Number (decimal)
hu: Szám (decimális)

en: Number (float)
hu: Szám (lebegőpontos)

en: Number (integer)
hu: Szám (egész)

en: Alias for @id
hu: @id álneve

en: Raw output for @id
hu: @id nyers kimenete

en: The Serialization module provides a service for serializing and deserializing data to and from formats such as JSON and XML.
hu: A Serialization modul egy szolgáltatást biztosít addatok szerializálásához és deszerializálásához olyan formátumokból és formátumokba, mint amilyen a JSON és az XML.

en: Serialization is the process of converting data structures like arrays and objects into a string. This allows the data to be represented in a way that is easy to exchange and store (for example, for transmission over the Internet or for storage in a local file system). These representations can then be deserialized to get back to the original data structures.
hu: A szerializáció adatstruktúrák, például tömbök és objektumok átalakítása karaktersorozatra. Az adatok ezáltal olyan módon ábrázolhatók, ami könnyen cserélhető és tárolható (például átvihető az interneten és eltárolható a helyi fájlrendszerben). Ezek az ábrázolások deszerializálással visszaalakíthatók az eredeti adatstruktúrákra.

en: The serializer splits this process into two parts. Normalization converts an object to a normalized array structure. Encoding takes that array and converts it to a string.
hu: A szerializáló két részre osztja ezt a folyamatot. A normalizálás normalizált tömbstruktúrára alakít egy objektumot, a kódolás pedig ezt a tömböt alakítja át karaktersorozattá.

en: The uninstall process removes all data related to a module.
hu: Az eltávolítási folyamat töröl minden modulhoz kapcsolódó adatot.

en: The date the term was last updated.
hu: A kifejezés módosításának dátuma.

en: The time that the term was last edited.
hu: Az időpont, mikor a kifejezést utoljára szerkesztették.

en: Managing and displaying telephone fields
hu: Telefonszámmezők kezelése és megjelenítése

en: Displaying telephone numbers as links
hu: Telefonszámok megjelenítése hivatkozásként

en: The user account %name cannot be canceled.
hu: %name felhasználói fiókja nem törölhető.

en: The handler for this item is broken or missing. The following details are available:
hu: Az elem kezelője hibás vagy hiányzik. A rendelkezésre álló részletek:

en: Default actions
hu: Alapértelmezett akció

en: Grouping @id
hu: @id csoportosítása

en: Columns for @field
hu: @field oszlopai

en: Sortable for @field
hu: @field rendezhető

en: Default sort order for @field
hu: @field alapértelmezett sorrendje

en: Default sort for @field
hu: @field alapértelmezett rendezése

en: Alignment for @field
hu: @field igazítása

en: Separator for @field
hu: @field elválasztója

en: Hide empty column for @field
hu: @field rejtett, ha üres

en: Responsive setting for @field
hu: @field alkalmazkodó beállításai

en: No default sort
hu: Nincs alapértelmezett rendezés

en: Page display settings
hu: Oldalmegjelenítési beállítások

en: Block display settings
hu: Blokkmegjelenítési beállítások

en: View basic information
hu: Nézet alapinformációk

en: Always show the master (default) display
hu: A mester (alapértelmezett) megjelenés mindig látható

en: Allow embedded displays
hu: Beágyazott megjelenések engedélyezése

en: Embedded displays can be used in code via views_embed_view().
hu: A beágyazott megjelenés a views_embed_view() segítségével használható fel.

en: Show SQL query
hu: SQL-lekérés megjelenítése

en: Remove @title
hu: @title eltávolítása

en: Weight for @id
hu: @id súlya

en: Group for @id
hu: @id csoportja

en: Remove @id
hu: @id eltávolítása

en: PHP date format
hu: PHP dátumforma

en: Registering module
hu: Használó modul

en: Media types
hu: Médiatípusok

en: Not fully protected
hu: Nem teljesen védett

en: Could not load the form for <q>@field-label</q>, either due to a website problem or a network connection problem.<br>Please try again.
hu: Nem sikerült betölteni <q>@field-label</q> űrlapját a weboldal vagy a hálózati kapcsolat hibája miatt. <br>Újra meg kell próbálni.

en: Your changes to <q>@entity-title</q> could not be saved, either due to a website problem or a network connection problem.<br>Please try again.
hu: <q>@entity-title</q> módosításait nem lehetett menteni a weboldal vagy a hálózati kapcsolat hibája miatt. <br>Újra meg kell próbálni.

en: Reset your password
hu: Jelszó visszaállítása

en: Number of new comments
hu: Az új hozzászólások száma

en: Lists (Views)
hu: Listák (Nézetek)

en: Move a button into the <em>Active toolbar</em> to enable it, or into the list of <em>Available buttons</em> to disable it. Buttons may be moved with the mouse or keyboard arrow keys. Toolbar group names are provided to support screen reader users. Empty toolbar groups will be removed upon save.
hu: A gombok az <em>Aktív eszköztár</em> területére húzva engedélyezhetők és az <em>Elérhető gombok</em> területre húzva tilthatók le. Ez a művelet egérrel és a billentyűzet gombjaival is elvégezhető. Az eszköztárcsoportok nevei azért vannak feltüntetve, hogy segítsék a képernyőolvasót használókat. Az üres eszköztár csoportok mentés után törlődni fognak.

en: Button divider
hu: Elválasztó

en: CKEditor toolbar and button configuration.
hu: CKEditor eszköztár és gomb beállítások.

en: Hide group names
hu: Csoportnevek elrejtése

en: Show group names
hu: Csoportnevek mutatása

en: @groupName button group in position @position of @positionCount in row @row of @rowCount.
hu: @groupName gombcsoport @position / @positionCount helyen @row / @rowCount sorban.

en: Press the down arrow key to create a new row.
hu: Új sor a lefelé nyíl billentyű megnyomásával hozható létre.

en: Press the down arrow key to activate.
hu: A lefelé nyíl billentyű megnyomásával aktiválható.

en: @name @type in position @position of @positionCount in @groupName button group in row @row of @rowCount.
hu: @name @type @position/@positionCount helyen @groupName gombcsoportban @row / @rowCount sorban.

en: Press the down arrow key to create a new button group in a new row.
hu: Új gombcsoport egy új sorban a lefelé nyíl billentyű megnyomásával hozható létre.

en: This is the last group. Move the button forward to create a new group.
hu: Ez az utolsó csoport. A gombot előrébb mozgatva új csoport hozható létre.

en: The "@name" button is currently enabled.
hu: „@name” gomb jelenleg engedélyezett.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this button.
hu: A gomb helye a lefelé nyíl billentyű megnyomásával változtatható.

en: Press the up arrow key on the top row to disable the button.
hu: A gomb a felső soron megnyomva a felfelé nyíl billentyűt tiltható le.

en: The "@name" button is currently disabled.
hu: „@name” gomb jelenleg le van tiltva.

en: Use the down arrow key to move this button into the active toolbar.
hu: A lefelé nyíl billentyű megnyomása ezt a gombot az aktív eszköztárra helyezi.

en: This @name is currently enabled.
hu: @name jelenleg engedélyezett.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this separator.
hu: Az elválasztó pozíciója a billentyűzet nyíl gombjaival módosítható.

en: Separators are used to visually split individual buttons.
hu: Az elválasztóvonalak egyes gombok vizuális elválasztására valók.

en: This @name is currently disabled.
hu: „@name” jelenleg le van tiltva.

en: Use the down arrow key to move this separator into the active toolbar.
hu: A lefelé nyíl billentyű megnyomása ezt az elválasztót az aktív eszköztárra helyezi.

en: You may add multiple separators to each button group.
hu: A gombcsoportokhoz több elválasztót is hozzá lehet adni.

en: Please provide a name for the button group.
hu: Név megadása szükséges a gomb csoporthoz.

en: Button group name
hu: Gombcsoport neve

en: Editing the name of the new button group in a dialog.
hu: Az új gombcsoport nevének szerkesztése egy párbeszédablakban.

en: Editing the name of the "@groupName" button group in a dialog.
hu: „@groupName” gombcsoport nevének szerkesztése egy párbeszédablakban.

en: Place a button to create a new button group.
hu: Egy gomb elhelyezése új gombcsoport létrehozásához.

en: Add a CKEditor button group to the end of this row.
hu: Egy <em>CKEditor</em> gombcsoport hozzáadása e sor végéhez.

en: Simple configuration
hu: Egyszerű beállítás

en: Configuration type
hu: Beállítás típusa

en: Here is your configuration:
hu: Ezek a beállítások:

en: Are you sure you want to update the %name @type?
hu: Biztosan frissíthető %name @type?

en: Missing ID key "@id_key" for this @entity_type import.
hu: @entity_type importálásához hiányzik az azonosító kulcs: „@id_key”.

en: An entity with this machine name already exists but the import did not specify a UUID.
hu: Egy entitás ezzel a programok által használt névvel már létezik, de az importálás nem adta meg az UUID értékét.

en: An entity with this machine name already exists but the UUID does not match.
hu: Egy entitás ezzel a programok által használt névvel már létezik, de az UUID értéke nem egyezik.

en: An entity with this UUID already exists but the machine name does not match.
hu: Egy entitás ezzel az UUID értékkel már létezik, de a programok által használt név nem egyezik.

en: Fallback date format
hu: Pót dátumformátum

en: Configuration translation
hu: Beállításfordítás

en: Translate the configuration.
hu: A webhely beállításainak lefordítása.

en: @label fields
hu: @label mezők

en: Enter block, theme or category
hu: Blokk, smink vagy kategória megadása

en: Enter a part of the block, theme or category to filter by.
hu: A szűrés alkalmazásához a blokk, a smink vagy kategória egy részletét meg kell adni.

en: Translations for %label
hu: %label fordításai

en: @language (original)
hu: @language (eredeti)

en: Enter label
hu: Címke megadása

en: Enter a part of the label or description to filter by.
hu: A szűrés alkalmazásához a felirat vagy leírás egy részletét meg kell adni.

en: Enter field or @bundle
hu: Mező vagy @bundle megadása

en: Enter a part of the field or @bundle to filter by.
hu: A szűrés alkalmazásához a mező vagy @bundle egy részletét meg kell adni.

en: Add @language translation for %label
hu: %label @language nyelvű fordításának hozzáadása

en: Successfully saved @language translation.
hu: @language fordítás sikeresen mentve.

en: @language translation of %label was deleted
hu: %label @language fordítása törölve lett

en: Edit @language translation for %label
hu: %label @language fordításának szerkesztése

en: Successfully updated @language translation.
hu: @language fordítás sikeresen frissült.

en: (Empty)
hu: (Üres)

en: Feed channel
hu: Hírcsatorna

en: About text formats
hu: A szövegformátumokról

en: Are you sure you want to apply the updated %name image effect to all images?
hu: %name frissített képhatás biztosan alkalmazható minden képre?

en: This operation does not change the original images but the copies created for this style will be recreated.
hu: Ez a művelet nem változtatja meg az eredeti képeket, de újragyártja a stílushoz készült másolatokat.

en: The image style %name has been flushed.
hu: %name képstílus kiürítve.

en: Image to be shown if no image is uploaded.
hu: A megjelenített kép ha nincs kép feltöltve.

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
hu: Ez a szöveg képernyőolvasókhoz, keresőmotorokhoz lesz használva és akkor, ha a képet nem lehet betölteni.

en: Action title
hu: Művelet címe

en: The title shown above the actions dropdown.
hu: Az akciók legördülő listája felett megjelenő cím.

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
hu: A programok által használt névnek egyedinek kell lennie és csak az angol ábécé kisbetűit, számokat és alulvonást tartalmazhat. Továbbá a foglalt „custom” szó sem használható.

en: - Restricted access -
hu: - Korlátozott hozzáférés -

en: Workflow type
hu: Munkafolyamat típusa

en: Display block title
hu: Blokk címének megjelenítése

en: List of items
hu: Elemek listája

en: The ID of the feed item.
hu: A csatorna-elem azonosítója.

en: Placing and moving blocks
hu: Blokkok elhelyezése és mozgatása

en: Demonstrating block regions for a theme
hu: Egy smink blokkrégióinak bemutatása

en: Toggling between different themes
hu: Váltás különböző sminkek között

en: Configuring block settings
hu: Blokk beállítások szerkesztése

en: You can control the visibility of a block by restricting it to specific pages, content types, and/or roles by setting the appropriate options under <em>Visibility settings</em> of the block configuration.
hu: Egy blokk megjelenítése lekorlátozható csak bizonyos oldalakra, egyes tartalomtípusokra, és/vagy megadott felhasználói szerepkörökre a <em>Láthatósági beállítások</em> résznél.

en: Adding custom blocks
hu: Egyéni blokkok hozzáadása

en: Custom block ID
hu: Egyéni blokk azonosítója

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this field, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
hu: Az ehhez a mezőhöz tartozó lapozók kielégítő működése esetén ezt az értéket nullán lehet hagyni. Ha viszont egy oldalon több lapozó is használva van, a konfliktus elkerülése végett ezt az értéket növelni kell, hogy ne akadjon össze a <code>?page=array</code> paraméterrel. Nagy értékek sok vesszőt tesznek a webcímbe, ezért kis értékek megadására kell törekedni.

en: Pager ID: @id
hu: Lapozó azonosító: @id

en: Enter the name of the configuration file without the <em>.yml</em> extension. (e.g. <em>system.site</em>)
hu: A beállításfájl megadása a <em>.yml</em> kiterjesztés nélkül. (Például: <em>system.site</em>)

en: The sender's email
hu: A küldő e-mail címe

en: The email of the person that is sending the contact message.
hu: A kapcsolatfelvételi üzenetet küldő e-mail címe.

en: File usage
hu: Fájl használata

en: Relate file entities to their usage.
hu: Összekapcsolja a fájlentitásokat a használatuk helyével.

en: Managing and displaying file fields
hu: Fájlmezők kezelése és megjelenítése

en: Allowing file extensions
hu: Fájlok engedélyezett kiterjesztése

en: In the field settings, you can define the allowed file extensions (for example <em>pdf docx psd</em>) for the files that will be uploaded with the file field.
hu: A mező beállításainál megadhatók a fájlmezőhöz feltölthető fájlok engedélyezett kiterjesztései (például <em>pdf, docx, psd</em>).

en: Restricting the maximum file size
hu: Legnagyobb fájlméret korlátozása

en: The maximum file size that users can upload is limited by PHP settings of the server, but you can restrict by entering the desired value as the <em>Maximum upload size</em> setting. The maximum file size is automatically displayed to users in the help text of the file field.
hu: A felhasználók által feltölthető legnagyobb fájlméretet a kiszolgálón futó PHP beállításai határozzák meg. Ez azonban felülbírálható egy ennél kisebb értékkel a <em>legnagyobb feltölthető méret</em> beállításnál. Az érvényben lévő megengedett korlát mindig megjelenik valamennyi fájlfeltöltési mező súgószövegében, így tájékoztatva a felhasználókat.

en: Displaying files and descriptions
hu: Fájlok és leírások megjelenítése

en: In the field settings, you can allow users to toggle whether individual files are displayed. In the display settings, you can then choose one of the following formats: <ul><li><em>Generic file</em> displays links to the files and adds icons that symbolize the file extensions. If <em>descriptions</em> are enabled and have been submitted, then the description is displayed instead of the file name.</li><li><em>URL to file</em> displays the full path to the file as plain text.</li><li><em>Table of files</em> lists links to the files and the file sizes in a table.</li><li><em>RSS enclosure</em> only displays the first file, and only in a RSS feed, formatted according to the RSS 2.0 syntax for enclosures.</li></ul> A file can still be linked to directly by its URI even if it is not displayed.
hu: A mező beállításainál engedélyezhető, hogy a felhasználók beállíthassák-e a fájlok láthatóságát vagy sem. A megjelenítés beállításainál pedig az alábbi lehetőségek közül lehet választani:<ul><li>Az <em>Általános fájl</em> közvetlenül az állományokra mutató hivatkozásokat jelenít meg a kiterjesztésükre utaló ikonokkal. Ha a <em>leírások</em> be vannak kapcsolva és meg vannak adva, akkor a fájlnevek helyett azok jelennek meg.</li><li>A <em>Fájl URL-je</em> sima szövegként jeleníti meg az állomány teljes elérési útvonalát.</li><li>A <em>Fájlok táblázata</em> felsorolja az állományok hivatkozásait a méretükkel együtt.</li><li><em>RSS-ben megjelenés</em> esetén csak a legelső fájl jelenik meg a hírfolyamban az RSS 2.0 szintaxisának megfelelően.</li></ul> Egy fájl mindig közvetlenül hivatkozható marad az elérési útvonala (URI) alapjén.

en: Flag to control whether this file should be displayed when viewing content
hu: Kapcsoló a fájl megjelenítésének szabályozásához a tartalom megtekintésekor

en: The log entry explaining the changes in this revision.
hu: Az e változat módosításait ismertető naplóbejegyzés.

en: At least one authentication provider must be defined for resource @id
hu: @id erőforráshoz legalább egy hitelesítésszolgáltatást definiálni kell

en: At least one format must be defined for resource @id
hu: @id erőforráshoz legalább egy formátumot definiálni kell

en: The ID of the shortcut.
hu: A gyorshivatkozás azonosítója.

en: The UUID of the shortcut.
hu: A gyorshivatkozás UUID-ja.

en: The bundle of the shortcut.
hu: Gyorshivatkozás kötege.

en: Weight among shortcuts in the same shortcut set.
hu: Az azonos gyorshivatkozás-készletbe tartozó gyorshivatkozások súlya.

en: Route name
hu: Útvonal neve

en: The language code of the shortcut.
hu: A gyorshivatkozás nyelvi kódja.

en: Shortcut link
hu: Gyorshivatkozás

en: Rebuild access
hu: Hozzáférés újraépítése

en: The rebuild_access setting is enabled in settings.php. It is recommended to have this setting disabled unless you are performing a rebuild.
hu: A <em>rebuild_access</em> beállítás engedélyezve van a settings.php fájlban. Érdemes ezt a beállítást letiltani, kivéve, ha éppen a hozzáférések újraépítése van folyamatban.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
hu: Tartalmak csatolása taxonómiakifejezésekhez, meghatározva a használt szótárat vagy szótárakat. Ez a kapcsolat ismétlődő tartalmakat okozhat, ha több kifejezés is jelen van.

en: Taxonomy term ID
hu: Taxonómiakifejezés-azonosító

en: Taxonomy term name
hu: Taxonómia kifejezés neve

en: Return to site content
hu: Visszatérés a webhely nyilvános felületére

en: Preferred admin language code
hu: Előnyben részesített adminisztrációs nyelvi kód

en: The user's preferred language code for receiving emails and viewing the site.
hu: A felhasználó által előnyben részesített nyelv kódja az e-mailek fogadására és a webhely megtekintésére.

en: Preferred language code
hu: Előnyben részesített nyelvi kód

en: The user's preferred language code for viewing administration pages.
hu: A felhasználó által előnyben részesített nyelv kódja az adminisztrációs oldalak megtekintésére.

en: The name of this user.
hu: A felhasználó neve.

en: The password of this user (hashed).
hu: A felhasználó jelszava (hash-elt).

en: The email of this user.
hu: A felhasználó e-mail címe.

en: The timezone of this user.
hu: A felhasználó időzónája.

en: The time that the user was created.
hu: Az időpont, mikor a felhasználót létrehozták.

en: Initial email
hu: Eredeti e-mail cím

en: User ID from route context
hu: Az útvonal környezetből megállapítható felhasználóazonosító

en: The Views module provides a back end to fetch information from content, user accounts, taxonomy terms, and other entities from the database and present it to the user as a grid, HTML list, table, unformatted list, etc. The resulting displays are known generally as <em>views</em>.
hu: A <em>Views</em> modul segítségével tartalom, felhasználói fiókok, taxonómiakifejezések vagy az adatbázis más entitásainak információ kérdezhetők le és jeleníthetők meg a felhasználó számára rácsként, HTML-listaként, táblázatként, formázatlan listaként stb. A kapott megjelenítések általánosságban <em>nézetek</em> néven ismertek.

en: Adding functionality to administrative pages
hu: Adminisztratív oldalak számára funkció hozzáadása

en: The Views module adds functionality to some core administration pages. For example, <em>admin/content</em> uses Views to filter and sort content. With Views uninstalled, <em>admin/content</em> is more limited.
hu: A <em>Views</em> modul kiegészíti az alaprendszer bizonyos adminisztratív oldalak működését. Például az <em>admin/content</em> oldal a Views-t használja a tartalmak szűréséhez és sorbarendezéséhez, ezért e modult eltávolítva az <em>admin/content</em> oldal működése korlátozottabb.

en: Expanding Views functionality
hu: A <em>Views</em> modul lehetőségeinek kibővítése

en: Changing the title here means it cannot be dynamically altered anymore.
hu: Módosítás esetén a címet nem lehet később dinamikusan megváltoztatni.

en: Validate @label
hu: @label érvényesítése

en: Validate user has access to the %name
hu: %name való hozzáféréssel bíró felhasználók ellenőrzése

en: Multiple arguments
hu: Többszörös paraméterek

en: Single ID
hu: Egyszerű azonosító

en: One or more IDs separated by , or +
hu: Egy vagy több azonosító vessző („ , ”) vagy plusz („+”) karakterrel elválasztva

en: Tag based
hu: Címke-alapú

en: Tag based caching of data. Caches will persist until any related cache tags are invalidated.
hu: Az adatok címke alapú gyorsítótárazása. A gyorsítótár mindaddig megmarad, amíg bármely kapcsolódó gyorsítótár címke érvényes.

en: Name and description
hu: Név és leírás

en: Administrative tags
hu: Adminisztrációs címkék

en: Enter a comma-separated list of words to describe your view.
hu: A címkék vesszővel elválasztott felsorolása, amik jellemzik a nézetet.

en: Defines a field type for telephone numbers.
hu: Egy telefonszámok tárolására szolgáló mezőtípust biztosít.

en: The aggregator feed UUID.
hu: A hírcsatorna UUID azonosítója.

en: simple configuration
hu: egyszerű beállítás

en: The staged configuration cannot be imported, because it originates from a different site than this site. You can only synchronize configuration between cloned instances of this site.
hu: Az átmenetileg várakozó („staging”) konfigurációt nem lehet importálni, mert egy, a jelenlegitől különböző webhelyről származik. A szinkronizáció csak jelen webhely klónozott példányai között működik.

en: The date the file created.
hu: A fájl létrehozásának dátuma.

en: The timestamp that the file was created.
hu: A fájl létrehozásának időbélyege.

en: The timestamp that the file was last changed.
hu: A fájl utolsó módosításának időbélyege.

en: No image toolkit is configured on the site. Check PHP installed extensions or add a contributed toolkit that doesn't require a PHP extension. Make sure that at least one valid image toolkit is enabled.
hu: Jelenleg nincs a weboldalon egy érvényes képkezelő eszközkészlet sem engedélyezve, legalább egyet viszont engedélyezni kell. Érdemes átnézni a PHP-kiterjesztéseket, vagy olyan közösségi eszközkészletet hozzáadni, mely nem igényel ilyeneket.

en: Language based on a selected language.
hu: A nyelv a kiválasztáson alapszik.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
hu: A kisebb súlyú menüpontok a nehezebb hivatkozások előtt jelennek meg.

en: The name of the user role.
hu: A felhasználói szerepkör elnevezése.

en: Influence
hu: Befolyásolás

en: Influence is a numeric multiplier used in ordering search results. A higher number means the corresponding factor has more influence on search results; zero means the factor is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
hu: A keresési eredmények sorrendjét egy numerikus értékkel való szorzás befolyásolja. Nagyobb szám az adott tényező erősebb ráhatását jelenti, míg a nullával figyelmen kívül hagyható. Ezen változtatások azonnal érvényre kerülnek, a keresési indexet <em>nem kell</em> újraépíteni miattuk.

en: Search page type
hu: Keresőoldal típusa

en: - Choose page type -
hu: - Oldaltípus kiválasztása -

en: No search pages have been configured.
hu: Nincsenek keresőoldalak beállítva.

en: You must select the new search page type.
hu: Ki kell választani az új kereséstípust.

en: Edit %label search page
hu: %label keresőoldal szerkesztése

en: The %label search page has been enabled.
hu: %label keresőoldal engedélyezve lett.

en: The %label search page has been disabled.
hu: %label keresőoldal le lett tiltva.

en: The default search page is now %label. Be sure to check the ordering of your search pages.
hu: %label jelenleg az alapértelmezett keresés oldal, ezért érdemes a keresőoldalak sorrendezését ellenőrizni.

en: The %label search page has been added.
hu: %label keresőoldal hozzá lett adva.

en: Save search page
hu: Keresőoldal mentése

en: The %label search page has been updated.
hu: %label keresőoldal frissítve lett.

en: The label for this search page.
hu: A keresőoldal címkéje.

en: The search page path must be unique.
hu: A keresőoldal útvonalának egyedinek kell lennie.

en: Managing and displaying text fields
hu: Szövegmezők kezelése és megjelenítése

en: Creating short text fields
hu: Rövid szövegmezők létrehozása

en: Creating long text fields
hu: Hosszú szövegmezők létrehozása

en: Trimming the text length
hu: Szöveg hosszának csonkolása

en: On the <em>Manage display</em> page you can choose to display a trimmed version of the text, and if so, where to cut off the text.
hu: A <em>Megjelenítés beállítása</em> oldalon beállítható, hogy egy bevezetőszöveg jelenjen meg, továbbá a levágás pontos helye is megadható.

en: Displaying summaries instead of trimmed text
hu: Összefoglaló megjelenítése csonkolt szöveg helyett

en: Using text formats and editors
hu: Szövegformátumok és szerkesztők használata

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for contextual filters: For example, "node/%/feed". If needed you can even specify named route parameters like taxonomy/term/%taxonomy_term
hu: Ez a nézet jelenik meg, ha felkeresik ezt az útvonalat a webhelyen. Az URL-címben „%” karakterekkel jelezhetők a szövegkörnyezeti szűrőkhöz használt értékek: például „node/%/feed”. Szükség esetén megadhatók megnevezett útvonalparaméterek is, például taxonomy/term/%taxonomy_term

[ctx: Text alignment]
en: Left
hu: Balra

[ctx: Text alignment]
en: Center
hu: Középre

[ctx: Text alignment]
en: Right
hu: Jobbra

en: %name: may not be longer than @max characters.
hu: %name: nem lehet hosszabb, mint @max karakter.

en: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> integration
hu: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> integráció

en: A breakpoint separates the height or width of viewports (screens, printers, and other media output types) into steps. For instance, a width breakpoint of 40em creates two steps: one for widths up to 40em and one for widths above 40em. Breakpoints can be used to define when layouts should shift from one form to another, when images should be resized, and other changes that need to respond to changes in viewport height or width.
hu: A különböző kimeneti eszközök (például képernyők, nyomtatók és más megjelenítők) nettó hasznos látómezejei töréspontokkal oszthatók fel több közre. Például egy töréspont 40 em szélességben két szakaszt hoz létre: egyet a megadott méretnél keskenyebb, egyet pedig az annál szélesebb  megjelenítésekhez. A töréspontok éppen ezért arra is használhatók, hogy megadjuk a böngésző számára, milyen elrendezésben mutassa az oldalt, mekkorára méretezze le a képeket, vagy bármi más, a látómező szélességétől és magasságától függő változást.

en: Resolution multiplier
hu: Felbontás szorzó

en: Resolution multipliers are a measure of the viewport's device resolution, defined to be the ratio between the physical pixel size of the active device and the <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Device_independent_pixel">device-independent pixel</a> size. The Breakpoint module defines multipliers of 1, 1.5, and 2; when defining breakpoints, modules and themes can define which multipliers apply to each breakpoint.
hu: A <em>felbontásszorzó</em> a böngészőablaknak a felhasználó eszközének képernyőfelbontásában való mértékegysége. E kettő egymáshoz való viszonya adja meg a fizikai pixelméret és az eszközfüggetlen pixel (angolul a <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Device_independent_pixel">Wikipédián</a>) arányát. A <em>Breakpoint</em> modul három alapértelmezett szorzót definiál: az 1-et, az 1,5-öt és a 2-t. Töréspontok beállításakor ezen szorzók rendelhetőek hozzájuk.

en: Defining breakpoints and breakpoint groups
hu: Töréspontok és töréspont-csoportok meghatározása

en: Modules and themes can use the API provided by the Breakpoint module to define breakpoints and breakpoint groups, and to assign resolution multipliers to breakpoints.
hu: A modulok és a sminkek a <em>Breakpoint</em> modul által biztosított API-t használhatják a töréspontok és a töréspont-csoportok, valamint a töréspontokhoz rendelt felbontási szorzók meghatározásához.

[ctx: Validation]
en: Comment author name
hu: A hozzászóló neve

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
hu: A szövegformátum %text_format formátumra változtatása véglegesen eltávolít minden olyan tartalmat, ami nem engedélyezett az új szövegformátumban.<br><br>Az adatvesztés elkerülése érdekében a szövegformátum módosítása előtt javasolt elmenteni a tartalom módosításait.

en: Change text format?
hu: Szövegformátum módosítása?

en: Entity view display
hu: Entitás kimeneti megjelenítése

en: Managing and displaying entity reference fields
hu: Entitáshivatkozás-mezők kezelése és megjelenítése

en: Selecting reference type
hu: Hivatkozástípus kiválasztása

en: In the field settings you can select which entity type you want to create a reference to.
hu: A mezőbeállításoknál kiválasztható, melyik entitástípushoz kötődjön a referencia.

en: Filtering and sorting reference fields
hu: Hivatkozásmezők szűrése és rendezése

en: Depending on the chosen entity type, additional filtering and sorting options are available for the list of entities that can be referred to, in the field settings. For example, the list of users can be filtered by role and sorted by name or ID.
hu: A kiválasztott entitástípustól függően további szűrési és sorrendezési lehetőségek elérhetőek az entitáslistához, melyek kiválaszthatóak a mezőbeállításoknál. Például a felhasználók szűrhetők a szerepkörök szerint és sorrendezhetők a név vagy azonosító alapján.

en: Displaying a reference
hu: Egy hivatkozás megjelenítése

en: An entity reference can be displayed as a simple label with or without a link to the entity. Alternatively, the referenced entity can be displayed as a teaser (or any other available view mode) inside the referencing entity.
hu: Egy entitáshivatkozás megjeleníthető egyszerű címkeként, vagy az entitásra linkelve vagy anélkül. Másik lehetőség, hogy a <em>hivatkozott</em> entitás bevezetőként (vagy bármely más elérhető nézetmódban) megjelenhet a <em>hivatkozó</em> entitáson belül.

en: Managing text formats
hu: Szövegformátumok kezelése

en: Assigning roles to text formats
hu: Szerepkörök szövegformátumokhoz való hozzárendelése

en: Selecting filters
hu: Szűrők kiválasztása

en: Each filter can have additional configuration options. For example, for the "Limit allowed HTML tags" filter you need to define the list of HTML tags that the filter leaves in the text.
hu: Egyes szűrőknek további beállításai is lehetnek. Például a „HTML jelölők használatának korlátozása” szűrőnél meg kell adni azokat a HTML címkéket, melyek a szövegben maradhatnak.

en: When creating or editing data in a field that has text formats enabled, users can select the format under the field from the Text format select list.
hu: Azoknál a szöveges mezőknél ahol a formátumok engedélyezve vannak, megjelenik egy legördülő lista, melyből a felhasználók kiválaszthatják a kívánt szövegformátumot.

en: Import behavior
hu: Importálás működése

en: The keywords to search for.
hu: A keresendő kulcsszavak.

en: Managing and displaying list fields
hu: Listamezők kezelése és megjelenítése

en: Defining option keys and labels
hu: A lehetőségek kulcsainak és címkéinek megadása

en: When you define the list options you can define a key and a label for each option in the list. The label will be shown to the users while the key gets stored in the database.
hu: A lehetőségek listájának beállításakor minden elem egy kulcsból és egy címkéből áll. A címke a felhasználóknak lesz megjelenítve, a kulcs pedig eltárolódik az adatbázisban.

en: Choosing list field type
hu: Listamező típusának kiválasztása

en: There are three types of list fields, which store different types of data: <em>float</em>, <em>integer</em> or, <em>text</em>. The <em>float</em> type allows storing approximate decimal values. The <em>integer</em> type allows storing whole numbers, such as years (for example, 2012) or values (for example, 1, 2, 5, 305). The <em>text</em> list field type allows storing text values. No matter which type of list field you choose, you can define whatever labels you wish for data entry.
hu: Három különböző listamező érhető el, melyek mindegyike más-más típusú adatot tárol: <em>lebegőpontos</em>, <em>egész</em> vagy <em>szöveg</em>. A <em>lebegőpontos</em> típus lehetővé teszi közelítőleges tizedes tört értékek tárolását. Az <em>egész</em> típus egész számok tárolását segíti, mint például évszámok (2012, 2013, ...) vagy szám értékek (1, 2, 5, 305, ...). A <em>szöveg</em> típus pedig egyszerű szöveges értékeket tárol. A kiválasztott típustól függetlenül, minden mezőhoz megadhatók egyedi címkék.

en: Simpletest site directory
hu: Simpletest webhely könyvtára

en: Dependency of required module @module
hu: Az igényelt @module modul függősége

en: Some of the pending updates cannot be applied because their dependencies were not met.
hu: A várakozó frissítések egy része nem volt alkalmazható mert a függőségeik nincsenek meg.

en: The vocabulary to which the term is assigned.
hu: A szótár, amelyhez a kifejezés tartozik.

en: Viewing tours
hu: Idegenvezetések megtekintése

en: If a tour is available on a page, a <em>Tour</em> button will be visible in the toolbar. If you click this button the first tip of the tour will appear. The tour continues after clicking the <em>Next</em> button in the tip. To see a tour users must have the permission <em>Access tour</em> and JavaScript must be enabled in the browser
hu: Ha egy adott oldalon elérhető a felhasználót a felülettel megismerkedtető  körbevezetés, akkor megjelenik az <em>idegenvezetés</em> gomb az eszközsoron. Kattintásra felbukkan az első tanács, majd a túra a <em>Következő</em> gombra kattintva folytatódik. A funkcióhoz a felhasználónak rendelkeznie kell az <em>Idegenvezetés használata</em> jogosultsággal és a JavaScript-nek engedélyezve kell lenni a böngészőben.

en: Creating tours
hu: Idegenvezetések létrehozása

en: Managing user account fields
hu: Felhasználói fiók mezőinek kezelése

en: Missing profile parameter.
hu: Hiányzó profil paraméter.

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
hu: Az entitás utolsó frissítésének UNIX időbélyegét tartalmazó entitás mező.

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been created.
hu: Az entitás létrehozásának UNIX időbélyegét tartalmazó entitás mező.

en: An entity field for storing a serialized array of values.
hu: Egy entitás mező szerializált tömb értékek tárolására.

en: Timestamp value
hu: Időbélyeg érték

en: An entity field containing a UNIX timestamp value.
hu: Egy UNIX időbélyeget tartalmazó entitás mező.

en: Default PHP mailer
hu: Alapértelmezett PHP levelező

en: Sends the message as plain text, using PHP's native mail() function.
hu: Az üzenet küldése sima szövegként, a PHP beépített mail() függvényének segítségével.

en: Mail collector
hu: Levél gyűjtő

en: Does not send the message, but stores it in Drupal within the state system. Used for testing.
hu: Az üzenet nem lesz elküldve, csak a Drupal rendszeren belül eltárolva. Tesztelési célokra.

en: Books can be created collaboratively, as they allow users with appropriate permissions to add pages into existing books, and add those pages to a custom table of contents.
hu: Könyvek készíthetők közös szerkesztésben, mert a szükséges jogosultsággal rendelkező felhasználók oldalakkal bővíthetik a már létező könyveket és azok egyéni tartalomjegyzékét.

en: Synchronizing configuration
hu: Konfiguráció szinkronizálása

en: Starting configuration synchronization.
hu: Konfiguráció-szinkronizálás elindítása

en: Configuration synchronization has encountered an error.
hu: A konfiguráció szinkronizálása hibába ütközött.

en: Nothing to export.
hu: Semmit nem lehet exportálni.

en: Tried to map @prefix to @namespace, but @prefix is already mapped to @orig_namespace.
hu: A rendszer megpróbálta @prefix leképezését erre: @namespace, de  @prefix már így jelenik meg: @orig_namespace.

en: Administer responsive images
hu: Alkalmazkodó képek adminisztrálása

en: Defined on the Appearance or Theme Settings page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
hu: A <em>Megjelenés</em> vagy <em>Smink beállítások</em> oldalon van megadva. Nincs megfelelő jogosultság a webhely logójának megváltoztatásához.

en: Defined on the Site Information page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
hu: A <em>Webhely-információk</em> oldalán van megadva. Nincs megfelelő jogosultság a webhely logójának megváltoztatásához.

en: Toggle branding elements
hu: Márkaelemek ki- és bekapcsolása

en: Choose which branding elements you want to show in this block instance.
hu: Kiválaszthatóak az ebben a blokkpéldányban megjeleníteni kívánt márkaelemek.

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Rendering language
hu: Megjelenítési nyelv

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
hu: „@name” mezőnek érvényes értéket kell tartalmaznia. Vagy üresen kell hagyni, vagy meg kell adni egy értéket, például: „512” (bájt), „80 KB” (kilobájt) or „50 MB” (megabájt).

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
hu: Az űrlap gyorsítótárba való letárolása közben hiba lépett fel az azonosítójával kapcsolatban.

en: Synchronizing configuration: @op @name.
hu: Beállítások szinkronizálása: @op @name.

en: Unexpected error during import with operation @op for @name: @message
hu: @name importálása közben váratlan hiba történt @op művelet során. Hibaüzenet: @message

en: Deleted and replaced configuration "@name"
hu: „@name” beállítás törölve és lecserélve

en: Update target "@name" is missing.
hu: Az átnevezendő „@name” hiányzik.

en: The config name @config_name is invalid.
hu: A konfiguráció @config_name neve érvénytelen.

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
hu: %name: Az egész számnak nagyobbnak vagy egyenlőnek kell lennie, mint %min.

en: Size of URI field
hu: URI mező mérete

en: URI field
hu: URI mező

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
hu: %feed csatornából az összes elem biztosan törölhető?

en: The news items from %site have been deleted.
hu: %site webhelyről származó hírek törlése megtörtént.

en: A brief description of your block.
hu: A blokk rövid leírása.

en: no caching
hu: nincs gyorsítótárazás

en: Custom Entity ID
hu: Egyéni entitás azonosítója

en: Specify a custom entity ID. This will override the entity ID in the configuration above.
hu: Egy egyéni entitásazonosító megadása. Felül fogja írni a fentebb megadott beállítás entitásazonosítóját.

en: Completed @current step of @total.
hu: @total lépésből @current lépés kész.

en: @count renamed | @count renamed
hu[0]: @count átnevezve
hu[1]: @count átnevezve

en: All links are validated after a link field is filled in. They can include anchors or query strings.
hu: Minden hivatkozás érvényesítve lesz egy hivatkozásmező kitöltése után. Tartalmazhatnak horgonyokat vagy lekérdezési karaktersorozatokat.

en: Allowed link type
hu: Engedélyezett hivatkozástípusok

en: Internal links only
hu: Csak belső hivatkozások

en: Both internal and external links
hu: Belső és külső hivatkozások is

[ctx: Validation]
en: Link data valid for link type.
hu: A hivatkozás adatai érvényesek a link típusához.

en: Importing translation files
hu: Fordításfájlok importálása

en: Checking the translation status
hu: A fordítási állapot ellenőrzése

en: Translating individual strings
hu: Egyéni karaktersorozatok fordítása

en: Could not save to map table due to missing destination id values
hu: A hozzárendelési tábla mentése sikertelen volt egy hiányzó célazonosító érték miatt

en: Format ID.
hu: Formátum azonosítója.

en: (this translation)
hu: (ez a fordítás)

en: (all translations)
hu: (minden fordítás)

en: Search is currently disabled
hu: A keresés jelenleg le van tiltva

en: No screenshot
hu: Nincs képernyőkép

en: This import is empty and if applied would delete all of your configuration, so has been rejected.
hu: Ez az import üres és alkalmazásakor törli az összes konfigurációt, ezért el lett utasítva.

en: Site UUID in source storage does not match the target storage.
hu: A webhely UUID-ja a forrás tárolóban nem egyezik a cél tárolóval.

en: Configuration deletions
hu: Konfiguráció törlések

en: The listed configuration will be deleted.
hu: Az alább felsorolt konfigurációk lesznek törölve.

en: User's roles
hu: Felhasználó szerepkörei

en: Single name
hu: Egyszerű név

en: One or more names separated by , or +
hu: Egy vagy több név vessző („ , ”) vagy plusz („+”) karakterrel elválasztva

en: If none are selected, all are allowed.
hu: Ha semmi sincs kiválasztva, minden engedélyezett.

en: Missing row plugin
hu: Hiányzó sorbővítmény

en: Tab options
hu: Fülek beállításai

en: Enable menu link
hu: A menühivatkozás engedélyezése

en: Allowed HTML
hu: Engedélyezett HTML

en: Providing module
hu: Modult biztosít

en: @label entities
hu: @label entitások

en: Synchronizing configuration: @op @name in @collection.
hu: Beállítások szinkronizálása: @op @name a következőben: @collection.

en: Deleted and replaced configuration entity "@name"
hu: Törölt és lecserélt beállítási entitás "@name"

[ctx: Entity type group]
en: Content
hu: Tartalom

[ctx: Entity type group]
en: Other
hu: Egyéb

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
hu: Beállítás

en: Action ID
hu: Művelet azonosító

en: Action configuration
hu: Művelet beállítás

en: Action description
hu: Művelet leírás

en: The feed ID.
hu: Csatorna azonosítója (ID).

en: Refresh frequency in seconds.
hu: Frissítési gyakoriság másodpercben.

en: Last-checked unix timestamp.
hu: Az utolsó ellenőrzés unix időbélyege.

en: Entity tag HTTP response header.
hu: Az entitáscímke HTTP-válaszának fejléce.

en: When the feed was last modified.
hu: A csatorna utolsó módosítási ideje.

en: Number of items to display in the feed's block.
hu: A csatorna blokkban megjelenítendő elemek száma.

en: The {aggregator_feed}.fid to which this item belongs.
hu: Az ehhez az elemhez tartozó {aggregator_feed}.fid

en: The block numeric identifier.
hu: A blokk számszerű azonosítója.

en: The module providing the block.
hu: A blokkot biztosító modul.

en: The block's delta.
hu: A blokk delta értéke.

en: Which theme the block is placed in.
hu: Melyik sminkben van elhelyezve a blokk.

en: Whether or not the block is enabled.
hu: Be van-e kapcsolva a blokk.

en: Weight of the block for ordering within regions.
hu: A blokk súlya a régión belüli sorrendezéshez.

en: Region the block is placed in.
hu: Melyik régióban van elhelyezve a blokk.

en: Visibility expression.
hu: Láthatósági kifejezés.

en: Pages list.
hu: Oldalak listája.

en: Cache rule.
hu: Gyorsítótár szabály.

en: The numeric identifier of the block/box
hu: A blokk/doboz számszerű azonosítója

en: The block/box content
hu: A blokk/doboz tartalma

en: Admin title of the block/box.
hu: A blokk/doboz adminisztrációs címe.

en: Input format of the custom block/box content.
hu: Az egyéni blokk/doboz tartalmának beviteli formája.

en: The primary identifier for this version.
hu: Ennek a verziónak az elsődleges azonosítója.

en: Comment ID.
hu: Hozzászólás azonosító.

en: Parent comment ID. If set to 0, this comment is not a reply to an existing comment.
hu: Szülő hozzászólás azonosítója. Ha értéke 0, akkor ez a hozzászólás nem válasz egy előző hozzászólásra.

en: The {node}.nid to which this comment is a reply.
hu: Azon entitás {node}.nid azonosítója, amire ez a hozzászólás válaszol.

en: The {users}.uid who authored the comment. If set to 0, this comment was created by an anonymous user.
hu: A {users}.uid, aki a hozzászólást beküldte. Ha 0 értékű, akkor névtelen a beküldő.

en: The comment title.
hu: A hozzászólás címe.

en: The time that the comment was created, or last edited by its author, as a Unix timestamp.
hu: Az időpont UNIX időbélyege, mikor a hozzászólást létrehozták, vagy utoljára szerkesztette a szerzője.

en: The {filter_formats}.format of the comment body.
hu: A hozzászólás törzsének {filter_formats}.format értéke.

en: The vancode representation of the comment's place in a thread.
hu: A hosszászólás vancode reprezentációja a hozzászólásláncban.

en: The comment author's name. Uses {users}.name if the user is logged in, otherwise uses the value typed into the comment form.
hu: A hozzászóló neve. A {users}.name értékét használja, ha a felhasználó be van jelentkezve, ellenkező esetben pedig a hozzászólás űrlapon megadott értéket.

en: The comment author's home page address from the comment form, if user is anonymous, and the 'Anonymous users may/must leave their contact information' setting is turned on.
hu: A hozzászóló weboldala a hozzászólás űrlapjáról, ha névtelen a felhasználó és a „Névtelen felhasználóknak kötelező/lehetséges megadniuk a kapcsolati adataikat” beállítás be van kapcsolva.

en: The {node}.type to which this comment is a reply.
hu: Azon entitás {node}.type típusa, amire ez a hozzászólás válaszol.

en: The node type
hu: A tartalomtípus

en: Primary Key: Unique category ID.
hu: Elsődleges kulcs: egyedi kategória-azonosító.

en: Category name.
hu: Kategórianév.

en: The category's weight.
hu: A kategória súlya.

en: Flag to indicate whether or not category is selected by default. (1 = Yes, 0 = No)
hu: Ki van-e választva a kategória alapértelmezettnek? (0 = nem, 1 = igen)

en: Type (text, integer, ....)
hu: Típus(szöveg, szám, ....)

en: Global settings. Shared with every field instance.
hu: Globális beállítások, megosztva az összes mezőpéldánnyal.

en: DB storage
hu: Adatbázis tároló

en: DB Columns
hu: Adatbázis oszlopok

en: The machine name of field.
hu: A mező programok által használt neve.

en: Weight.
hu: Súly.

en: A name to show.
hu: Egy megjelenítendő név.

en: Widget type.
hu: Felületi elem típusa.

en: Serialize data with widget settings.
hu: Szerializált adat, felületi elem bellításokkal.

en: Serialize data with display settings.
hu: Szerializált adat, megjelenítési beállításokkal.

en: A description of field.
hu: A mező egy leírása.

en: Module that implements widget.
hu: A felületi elemet implementáló modul.

en: Status of widget
hu: Felületi elem állapota

en: The module that provides the field.
hu: A mezőt biztosító modul.

en: Content type where this field is used.
hu: Tartalomtípus, ahol ez a mező használatban van.

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
hu: A fájlt hozzáadó felhasználó {users}.uid értéke. Ha ez az érték 0, a fájlt egy névtelen felhasználó adta hozzá.

en: The published status of a file.
hu: A fájl közzétételi állapota.

en: The time that the file was added.
hu: Az időpont, mikor a fájlt hozzáadták.

en: The Drupal files path.
hu: A Drupal fájlok útvonala.

en: TRUE if the files directory is public otherwise FALSE.
hu: Az értéke TRUE, ha a fájlok mappa publikus, egyébként FALSE.

en: Machine name of the node type.
hu: A tartalomelem típusának programok által használt neve.

en: Human name of the node type.
hu: A tartalomtípus beszédes neve.

en: The module providing the node type.
hu: A tartalomtípust biztosító modul.

en: Description of the node type.
hu: A tartalomtípus leírása.

en: Help text for the node type.
hu: Ehhez a tartalomtípushoz tartozó súgó szöveg.

en: Title label.
hu: Cím cimke.

en: Flag indicating the node type has a body field.
hu: Jelző érték, mely megmutatja, hogy a tartalomtípusnak van törzs mezője.

en: Body label.
hu: Törzscímke.

en: Minimum word count for the body field.
hu: A törzs mezőben minimálisan megadandó szavak száma.

en: Flag.
hu: Jelölő.

en: The original type.
hu: Az eredeti típus.

en: Primary Key: Unique profile field ID.
hu: Elsődleges kulcs: egyedi profilazonosító mező

en: Title of the field shown to the end user.
hu: A mező végfelhasználó számára megjelenített címe.

en: Internal name of the field used in the form HTML and URLs.
hu: A mező belső neve, mely a HTML űrlapban és a webcímekben van használva.

en: Explanation of the field to end users.
hu: A mező magyarázata végfelhasználók számára.

en: Profile category that the field will be grouped under.
hu: A mezőt csoportosító profilkategória.

en: Title of page used for browsing by the field's value
hu: A mezőérték által böngészésre használt oldalcím

en: Type of form field.
hu: Űrlap mező típusa.

en: Weight of field in relation to other profile fields.
hu: A mező más profil mezőkhöz viszonyított súlya.

en: Whether the user is required to enter a value. (0 = no, 1 = yes)
hu: A felhasználónak kötelezően meg kell-e adnia egy értéket? (0= nem, 1= igen)

en: Whether the field is visible in the user registration form. (1 = yes, 0 = no)
hu: A mező látható-e a felhasználó regisztrációs űrlapon?  (0 = nem, 1= igen)

en: The level of visibility for the field. (0 = hidden, 1 = private, 2 = public on profile but not member list pages, 3 = public on profile and list pages)
hu: A mező láthatósági szintje. (0 =rejtett, 1 = privát, 2 = nyilvános a profiloldalon, de nem látható a tagok listaoldalain, 3 = nyilvános a profil- és a listaoldalakon)

en: Whether form auto-completion is enabled. (0 = disabled, 1 = enabled)
hu: Az űrlap automatikus kitöltése engedélyezett-e? (0 = letiltott, 1 = engedélyezett)

en: List of options to be used in a list selection field.
hu: A választólista mezőben használandó lehetőségek listája.

en: Unique profile field ID.
hu: Egyedi profilmező azonosító.

en: The user Id.
hu: A felhasználó azonosítója.

en: Existing term VID
hu: Létező taxonómiai kifejezés VID

en: The term description.
hu: A kifejezés leírása.

en: The Drupal term IDs of the term's parents.
hu: A kifejezés szülőinek <em>Drupal</em> kifejezésazonosítói.

en: The file Id.
hu: A fájl azonosító.

en: The node Id.
hu: A tartalom azonosító.

en: The version Id.
hu: A verzió azonosító.

en: The file description.
hu: A fájl leírása.

en: Whether the list should be visible on the node page.
hu: A lista látható legyen-e a tartalom oldalán.

en: The file weight.
hu: A fájl súlya.

en: Max filesize
hu: Legnagyob fájlméret

en: The numeric identifier of the path alias.
hu: Az útvonal álnév numerikus azonosítója.

en: Timezone (Date)
hu: Időzóna (Dátum)

en: Timezone (Event)
hu: Időzóna (Esemény)

en: The vocabulary ID.
hu: A szótár azonosító.

en: The name of the vocabulary.
hu: A szótár neve.

en: The description of the vocabulary.
hu: A szótár leírása.

en: The names of the node types the vocabulary may be used with.
hu: A tartalomtípusok nevei, amikkel a szótár használható.

en: Displays messages in an area.
hu: Üzeneteket jelenít meg.

en: Menu selection requires the activation of Menu UI module.
hu: A menü kiválasztásához a <em>Menu UI</em> modult be kell kapcsolni.

en: Numeric placeholders may not be used. Please use plain placeholders (%).
hu: Numerikus helykitöltőt nem lehet megadni. Sima helykitöltő használatára van szükség (%).

en: This synchronization will delete data from the field %fields. | This synchronization will delete data from the fields: %fields.
hu[0]: %fields mezőből adatok fognak elveszni a szinkronizáció során.
hu[1]: %fields mezőkből adatok fognak elveszni a szinkronizáció során.

en: Route Name
hu: Útvonal neve

en: Route Params
hu: Útvonal paraméterei

en: Param
hu: Paraméter

en: Configuration dependencies
hu: Beállítási függőségek

en: Theme dependencies
hu: Smink függőségek

en: Extension settings
hu: Bővítmény beállítások

en: Action settings
hu: Műveletek beállítása

en: Recursion limit for actions
hu: Műveletek rekurzió korlátja

en: Redirect to URL configuration
hu: Átirányítás az URL beállításokhoz

en: Display a message to the user configuration
hu: Üzenet megjelenítése felhasználói konfigurációhoz

en: Bulk form
hu: Tömeges űrlap

en: Aggregator settings
hu: Hírolvasó beállításai

en: Aggregator XSS
hu: Hírolvasó XSS

en: Aggregator item row
hu: Hírolvasó elem sora

en: Provides the HTTP Basic authentication provider
hu: <em>HTTP Basic</em> hitelesítésszolgáltatást biztosít.

en: Admin info
hu: Adminisztrátori információ

en: Block display options
hu: Blokk megjelenítési lehetőségei

en: Custom block type settings
hu: Egyéni blokktípus beállításai

en: Book settings
hu: Könyv beállítások

en: Button groups
hu: Gombcsoportok

en: Button group
hu: Gombcsoport

en: List of styles
hu: Stílusok felsorolása

en: Color theme settings
hu: Színséma beállítások

en: Palette settings
hu: Paletta beállítások

en: Comment display format settings
hu: Hozzászólás megjelenítési formátumának beállításai

en: Publish comment configuration
hu: Hozzászólás-konfiguráció közzététele

en: Save comment configuration
hu: Hozzászólás-konfiguráció mentése

en: Unpublish comment containing keyword(s) configuration
hu: A kulcsszavakat tartalmazó hozzászólások elrejtése

en: Unpublish comment configuration
hu: Hozzászólás konfigurációjának elrejtése

en:  Allow comment title
hu:  Hozzászólás címének engedélyezése

en: Commented user ID
hu: A hozzászóló felhasználó azonosítója

en: Comment depth
hu: Hozzászólás mélysége

en: Comment link
hu: Hozzászólás hivatkozása

en: Last comment date
hu: Utolsó hozzászólás dátuma

en: Comment approve link
hu: Hozzászólás-elfogadási hivatkozás

en: Comment reply link
hu: Hozzászólásra válaszolás hivatkozása

en: Name of last comment poster
hu: A legutolsó hozzászóló neve

en: Newer of last comment / node updated
hu: A legújabb hozzászólás és a tartalom legutóbbi szerkesztése közül a későbbi

en: Comment node status
hu: A hozzászólás tartalom állapota

en: Node user posted comment
hu: Tartalmi felhasználó által beküldött hozzászólás

en: Entity options
hu: Entitás lehetőségek

en: Newer of last comment / entity updated
hu: A legújabb hozzászólás és a tartalom legutóbbi szerkesztése közül a későbbi

en: Single import
hu: Egyszerű import

en: Single export
hu: Egyszerű export

en: Translate @type_name
hu: @type_name fordítása

en: Provides a translation interface for configuration.
hu: Lefordíthatóvá teszi a webhely beállításait.

en: Personal contact form enabled by default
hu: A személyes kapcsolatfelvételi űrlap alapértelmezetten engedélyezve van

en: Link to user contact page
hu: Hivatkozás a felhasználó kapcsolatfelvételi oldalára

en: Allows users to translate content entities.
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználók tartalmi entitásokat is lefordíthassanak.

en: Content translation link
hu: Tartalomfordítási hivatkozás

en: Contextual link
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozás

en: Defines datetime form elements and a datetime field type.
hu: Dátum és idő bevitelére és tárolására szolgáló űrlapelemet és mezőtípust biztosít.

en: Datetime settings
hu: Időbélyeg beállítások

en: Datetime default display format settings
hu: Alapértelmezett dátum és idő megjelenítési formátumának beállításai

en: Datetime plain display format settings
hu: Egyszerű dátum és idő megjelenítési formátumának beállításai

en: Datetime select list display format settings
hu: Dátum és idő kiválasztó megjelenítési formátumának beállításai

en: Database logging settings
hu: Adatbázis-naplózás beállítása

en: Log event message
hu: Eseménynapló üzenet

en: Operation link markup
hu: Műveleti hivatkozás jelölő

en: Provides a means to associate text formats with text editor libraries such as WYSIWYGs or toolbars.
hu: Szövegformátumokat párosít össze függvénykönyvtárakkal (például WYSIWYG-szerkesztő) vagy eszköztárakkal.

en: Image upload settings
hu: Képfeltöltési beállítások

en: Delete view mode
hu: Nézetmód törlése

en: Delete form mode
hu: Űrlapmód törlése

en: Entity view mode settings
hu: Entitás nézet módjának beállítása

en: Target entity type
hu: Cél-entitástípus

en: Entity form mode settings
hu: Entitás űrlap módjának beállítása

en: View or form mode machine name
hu: Nézet vagy űrlap mód programok által használt neve

en: Field display setting
hu: Mező megjelenítésének beállítása

en: Text field display format settings
hu: Szövegmező megjelenítési formátumának beállításai

en: Sort settings
hu: Rendezés beállításai

en: Entity reference rendered entity display format settings
hu: Entitáshivatkozáskor a megjelenített entitás formátumának beállításai

en: Entity reference entity ID display format settings
hu: Entitáshivatkozáskor az azonosító megjelenítési formátumának beállításai

en: Entity reference label display format settings
hu: Entitáshivatkozáskor a címke megjelenítési formátumának beállításai

en: Entity reference autocomplete (Tags style) display format settings
hu: Automatikusan kiegészülő entitáshivatkozások (címkézés) megjelenítési formátumának beállításai

en: Entity reference autocomplete display format settings
hu: Automatikusan kiegészülő entitáshivatkozások megjelenítési formátumának beállításai

en: Search field
hu: Keresőmező

en: Maximum number of field data records to purge
hu: A tisztítandó mezőadat rekordok maximális száma

en: Maximum number of values users can enter
hu: A bevihető legnagyobb karakterszám

en: - Hidden - format settings
hu: – Rejtett – formátum beállításai

en: Integer settings
hu: Egész beállítások

en: Decimal settings
hu: Decimális beállítások

en: Float settings
hu: Lebegőpontos beállítások

en: Number decimal display format settings
hu: Tizedes szám megjelenítési formátumának beállításai

en: Number unformatted display format settings
hu: Formázatlan szám megjelenítési formátumának beállításai

en: Number default display format settings
hu: Alapértelmezett szám megjelenítési formátumának beállításai

en: Reverse entity reference
hu: Fordított entitás hivatkozás

en: Field UI settings
hu: Field UI beállítások

en: The prefix for new fields created via Field UI
hu: A <em>Field UI</em> modullal létrehozott új mezők előtagja.

en: Enable Display field
hu: Display mező engedélyezése

en: Enable Description field
hu: Leírás mező engedélyezése

en: Generic file format settings
hu: Általános fájlformátum beállítások

en: RSS enclosure format settings
hu: RSS melléklet formátumának beállítása

en: Table of files format settings
hu: Fájlok táblázatának formátum beállításai

en: URL to file format settings
hu: Webcím a fájlformátum beállításaihoz

en: File format settings
hu: Fájlformátum beállítások

en: File URI
hu: Fájl URI

en: Fallback text format
hu: Biztonsági tartalék szövegformátum

en: Always show fallback choice
hu: Mindig mutassa a tartalék lehetőséget

en: HTML help
hu: HTML súgó

en: Filter URL
hu: Szűrő webcím

en: URL length
hu: Webcím hossz

en: Forum blocks
hu: Fórum blokkok

en: Active forum block
hu: Aktív fórum blokk

en: Active forum Count
hu: Aktív fórumok száma

en: New forum Count
hu: Új fórumok száma

en: Forum topics block
hu: Fórumtémák blokkja

en: Forum default topic order
hu: Fórumtémák alapértelmezett sorrendje

en: Forum vocabulary ID
hu: Fórum szótár azonosító

en: Serializes entities using Hypertext Application Language.
hu: Entitásokat szerializál a <em>Hypertext Application Language</em> használatával.

en: Records which user has read which content.
hu: Felhasználónként nyilvántartja, hogy mely tartalmakat olvasták már el.

en: History user
hu: Felhasználó története

en: Defines an image field type and provides image manipulation tools.
hu: Egy kép mezőtípust biztosít és képszerkesztő eszközöket hozzá.

en: Image resize
hu: Kép átméretezése

en: Image rotate
hu: Kép forgatása

en: Image scale and crop
hu: Kép méretezése és vágása

en: Allow insecure image derivatives
hu: Nem biztonságos leszármaztatott képek engedélyezése

en: Suppress the itok query string for image derivatives
hu: A leszármaztatott képek itok lekérdezési paraméterének elrejtése

en: Enable Alt field
hu: Alt mező engedélyezése

en: Alt field required
hu: Alt mező szükséges

en: Enable Title field
hu: Cím mező engedélyezése

en: Title field required
hu: Cím mező szükséges

en: Image field display format settings
hu: Képet tartalmazó mező megjelenítési formátumának beállításai

en: Allows users to configure languages and apply them to content.
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználók beállíthassák a nyelveket és tartalmakra alkalmazzák őket.

en: Delete language
hu: Nyelv törlése

en: Language negotiation per type setting
hu: Nyelvkiválasztás a típusbeállításhoz

en: Enabled negotiators
hu: Engedélyezett nyelvkiválasztási szempontok

en: Negotiator weights
hu: Nyelvkiválasztási szempontok súlyai

en: All language types
hu: Minden nyelvtípus

en: Configurable language types
hu: Beállítható nyelvtípusok

en: Language negotiation per type settings
hu: Nyelvkiválasztás típusbeállításonként

en: Language detection methods
hu: Nyelvészlelési módok

en: Language mapping
hu: Nyelv leképezés

en: Link format settings
hu: Hivatkozás formátum beállítás

en: Interface Translation
hu: Felület fordítása

en: Translates the built-in user interface.
hu: A beépített felhasználói felületet fordítja.

en: Translate interface settings
hu: Fordítási felület beállítások

en: Cache strings
hu: Gyorsítótár karaktersorozatai

en: Enable English translation
hu: Angol fordítás engedélyezése

en: Translation directory
hu: Fordítási könyvtár

en: Default translation filename pattern
hu: Fordítási fájlok nevének alapértelmezett mintája

en: Default translation server pattern
hu: Fordítások alapértelmezett szerver mintája

en: Overwrite customized translations
hu: Testreszabott fordítások felülírása

en: Overwrite non customized translations
hu: A nem személyre szabott fordítások felülírása

en: Import enabled
hu: Import engedélyezve

en: Updates for: @module_list
hu: @module_list frissítései

en: Override parent selector
hu: Szülő kiválasztó felülbírálása

en: Per-content type menu settings
hu: Menü beállítások tartalomtípusonként

en: Menu machine name
hu: Menü programok által használt neve

en: Handles migrations
hu: Költöztetések kezelése

en: Migrate Drupal
hu: Drupal költöztetése

en: Contains migrations from older Drupal versions.
hu: A Drupal korábbi verzióiról való átköltözést segíti.

en: Display setting for author and date Submitted by post information
hu: A szerző és a beküldés idejének megjelenítési beállításai

en: Change the author of content configuration
hu: „Tartalom szerzőjének megváltoztatása” beállításai

en: Demote selected content from front page configuration
hu: „Megjelölt tartalmak levétele a címlapról” beállításai

en: Promote selected content from front page configuration
hu: „Megjelölt tartalmak címlapra helyezése” beállításai

en: Publish selected content configuration
hu: Kiválasztott tartalom beállításának közzététele

en: Unpublish selected content configuration
hu: Kiválasztott tartalom beállításának elrejtése

en: Save content configuration
hu: Tartalom konfiguráció mentése

en: Delete content configuration
hu: Tartalom konfiguráció törlése

en: Make selected content sticky configuration
hu: A kiválasztott tartalom kiemelésének beállítása

en: Make selected content unsticky configuration
hu: A kiválasztott tartalom kiemelés megszüntetésének beállítása

en: Unpublish content containing keyword(s) configuration
hu: A megadott karakterláncot tartalmazó tartalmak elrejtésének beállítása

en: Node user ID
hu: Tartalmi felhasználói azonosító

en: Node bulk form
hu: Tartalmak tömeges módosítítását lehetővé tevő űrlap

en: Node path
hu: Tartalom útvonal

en: Link to a node revision
hu: Hivatkozás egy tartalomváltozatra

en: Link to delete a node revision
hu: Hivatkozás egy tartalomváltozat törléséhez

en: Link to revert a node to a revision
hu: Hivatkozás egy tartalomváltozat visszaállításához

en: Node revisions of an user
hu: Egy felhasználó tartalomváltozatai

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
hu: Még nincsenek tartalomtípusok létrehozva. A <a href="@create_content">tartalomtípus létrehozása oldalon</a> lehet új tartalomtípusokat hozzáadni.

en: List (integer) settings
hu: Lista (egész) beállításai

en: List (float) settings
hu: Lista (lebegőpontos) beállításai

en: List (text) settings
hu: Lista (szöveges) beállításai

en: Options list default display settings
hu: A legördülő mező alapértelmezett megjelenítési beállításai

en: Key format settings
hu: Kulcsformátum beállításai

en: Check boxes/radio buttons format settings
hu: Jelölőnégyzetek / választógombok formátum beállításai

en: Single on/off checkbox format settings
hu: Egyszerű be/ki jelölőnégyzet formátum beállításai

en: Select list format settings
hu: Legördülő lista formátumának beállításai

en: Responsive image list format settings
hu: Alkalmazkodó kép lista formátum beállítások

en: RESTful Web Services
hu: RESTful webszolgáltatások

en: REST settings
hu: REST beállításai

en: GET method settings
hu: GET metódus beállításai

en: POST method settings
hu: POST metódus beállításai

en: PATCH method settings
hu: PATCH metódus beállításai

en: DELETE method settings
hu: DELETE metódus beállításai

en: Supported format
hu: Támogatott formátum

en: Supported authentication
hu: Támogatott azonosítás

en: REST display options
hu: REST megjelenítési lehetőségek

en: Field row
hu: Mező sor

en: Alias for ID
hu: Álnév az azonosítóhoz

en: Raw output for ID
hu: Nyers kimenet az azonosítóhoz

en: Serialized output format
hu: Szerializált kimenet formátum

en: Configure search pages and search indexing options.
hu: Keresési oldalak és a keresőindexelés beállítása.

en: Add new search page
hu: Új keresőoldal hozzáadása

en: AND/OR combination limit
hu: ÉS/VAGY kombinációs limit

en: Default search page
hu: Alapértelmezett keresőoldal

en: HTML tags weight
hu: HTML jelölők súlya

en: Tag h1 weight
hu: A h1 jelölő súlya

en: Tag h2 weight
hu: A h2 jelölő súlya

en: Tag h3 weight
hu: A h3 jelölő súlya

en: Tag h4 weight
hu: A h4 jelölő súlya

en: Tag h5 weight
hu: A h5 jelölő súlya

en: Tag h6 weight
hu: A h6 jelölő súlya

en: Tag u weight
hu: Az u jelölő súlya

en: Tag b weight
hu: A b jelölő súlya

en: Tag i weight
hu: Az i jelölő súlya

en: Tag strong weight
hu: A strong jelölő súlya

en: Tag em weight
hu: Az em jelölő súlya

en: Tag a weight
hu: Az a jelölő súlya

en: Query key
hu: Lekérdezés kulcsa

en: Source link
hu: Forrás hivatkozása

en: Serialization
hu: Szerializáció

en: Provides a service for (de)serializing data to/from formats such as JSON and XML
hu: Szerializáló szolgáltatást biztosít adatok más formátumokba (például JSON vagy XML) való átalakítására.

en: Shortcut settings
hu: Gyorshivatkozás beállításai

en: Logs content statistics for your site.
hu: Nyilvántartja a webhely olvasottsági adatait.

en: Statistics settings
hu: Statisztika beállításai

en: Syslog settings
hu: Rendszernapló beállításai

en: Add date format
hu: Dátumformátum hozzáadása

[ctx: With components]
en: Extend
hu: Bővítés

en: Set as default theme
hu: Smink beállítása alapértelmezettként

en: Site UUID
hu: Webhely UUID

en: Weight element maximum value
hu: A súly elem legmagasabb értéke

en: Authorize settings
hu: Beállítások engedélyezése

en: Default file transfer protocol
hu: Alapértelmezett fájlátviteli protokoll

en: Requirements warning period
hu: Előfeltételek figyelmeztetési időtartama

en: Requirements error period
hu: Előfeltételek hibázási időtartama

en: Users may set their own time zone
hu: A felhasználók beállíthatják a saját időzónájukat

en: Remind users at login if their time zone is not set
hu: Bejelentkezéskor figyelmeztesse a felhasználót, ha nincs beállítva az időzónája

en: Logging settings
hu: Naplózási beállítások

en: CSS performance settings
hu: CSS teljesítmény beállításai

en: Aggregate CSS files
hu: CSS fájlok összegyűjtése

en: Compress CSS files
hu: CSS fájlok tömörítése

en: Fast 404 settings
hu: Gyors 404-es oldal beállítása

en: Fast 404 enabled
hu: Gyors 404-es oldal engedélyezve

en: Regular expression to match
hu: Egyezzen a reguláris kifejezéssel

en: Regular expression to not match
hu: Ne egyezzen a reguláris kifejezéssel

en: Fast 404 page html
hu: Gyors 404-es oldal HTML-je

en: JavaScript performance settings
hu: JavaScript teljesítmény beállításai

en: JavaScript preprocess
hu: JavaScript előfeldolgozás

en: Compress JavaScript files.
hu: JavaScript fájlok tömörítése.

en: Stale file threshold
hu: Elavult fájl küszöb

en: Feed item limit
hu: Hírcsatorna elem korlát

en: Menu description
hu: Menü leírása

en: System action
hu: Rendszerművelet

en: Allow insecure uploads
hu: Nem biztonságos feltöltések engedélyezése.

en: Maximum age for temporary files
hu: Átmeneti fájlok maximális élettartalma.

en: Theme global settings
hu: Smink globális beállításai

en: Delete vocabulary
hu: Szótár törlése

en: Maintain index table
hu: Index táblázat megtartása

en: Override selector
hu: Kiválasztó felülírása

en: Number of terms per page
hu: Az egy oldalon megjelenő kifejezések száma

en: Taxonomy format settings
hu: Taxonómia formátum beállítások

en: Use taxonomy term path
hu: Taxonómia kifejezés útvonalának használata.

en: Taxonomy depth modifier
hu: Taxonómia mélység módosító.

en: Taxonomy language
hu: Taxonómianyelv

en: Taxonomy term ID with depth
hu: Taxonómiakifejezés-azonosító mélységgel

en: Telephone link format settings
hu: Telefon hivatkozás formázási beállítások

en: Telephone default format settings
hu: Telefonszám alapértelmezett formátumának beállításai

en: Default summary length
hu: Bevezető alapértelmezett hosszúsága

en: Trimmed text display format settings
hu: Levágott szöveg megjelenítési formátumának beállításai

en: Text area (multiple rows) display format settings
hu: Szövegmező (többsoros) megjelenítési formátumának beállításai

en: Text area with a summary display format settings
hu: Összefoglalót is tartalmazó szövegmező megjelenítési formátumának beállításai

en: Number of summary rows
hu: Összegző sorok száma

en: Provides guided tours.
hu: Körbevezeti a felhasználót a felületen.

en: Tour settings
hu: Idegenvezetés beállításai

en: Route settings
hu: Útvonal beállítások

en: Tour tip
hu: Idegenvezetési tipp

en: Textual tour tip
hu: Szöveges idegenvezetés tippje

en: Tracker settings
hu: Követő beállítások

en: Cron index limit
hu: Cron indexkorlát

en: Nodes user posted/commented on
hu: Tartalmak, ahol a felhasználó bejegyzést készített vagy hozzászólt

en: UID of a nodes user posted/commented on
hu: A felhasználó által közzétett vagy hozzászólt tartalmak egyedi azonosítója (UID)

en: Days since last check
hu: Az utolsó ellenőrzés óta eltelt napok

en: URL for fetching available update data
hu: URL az elérhető frissítési adatok lehívásához

en: Timeout in seconds
hu: Időtúllépés másodpercben

en: Notify user when password reset
hu: Felhasználó értesítése jelszó visszaállításáról

en: Password reset timeout
hu: Jelszó visszaállításának időtúllépése

en: Account created by administrator
hu: Adminisztrátor által létrehozott fiók

en: Registration confirmation (No approval required)
hu: Regisztráció megerősítése (Jóváhagyás nem szükséges)

en: Registration confirmation (Pending approval)
hu: Regisztráció megerősítése (Jóváhagyásra vár)

en: Account cancelled
hu: Fiók zárolva

en: User flood settings
hu: Felhasználó elárasztás beállításai

en: UID only identifier
hu: Csak UID alapján

en: IP limit
hu: IP korlát

en: IP window
hu: IP ablak

en: User window
hu: Felhasználói ablak

en: User role settings
hu: Felhasználói szerepkör beállítások

en: User role weight
hu: Felhasználói szerepkör súly

en: Configuration for the add role action
hu: A szerepkör létrehozása művelet beállítása

en: The ID of the role to add
hu: A hozzáadandó szerepkör azonosítója

en: Block the selected users configuration
hu: A kiválasztott felhasználók beállításainak blokkolása

en: Cancel the selected user accounts configuration
hu: A kiválasztott felhasználói fiókok konfigurációjának törlése

en: Configuration for the remove role action
hu: Szerepkör eltávolítása művelet beállítása

en: The ID of the role to remove
hu: A törölni kívánt szerepkör azonosítója

en: Unblock the selected users configuration
hu: A kiválasztott felhasználói fiókok konfigurációjának feloldása

en: List of permission
hu: Jogosultságok listája

en: List of roles
hu: Szerepkörök listája

en: User operations bulk form
hu: Felhasználók tömeges műveleteit lehetővé tevő űrlap

en: Default area
hu: Alapértelmezés szerinti terület

en: Should replacement tokens be used from the first row
hu: Az első sorban lévő helyettesítő vezérjelek használhatóak

en: The shown text of the area
hu: A területben megjelenített szöveg

en: Text custom
hu: Egyéni szöveg

en: The shown text of the result summary area
hu: Az eredmény-összefoglaló megjelenített szövege

en: The title which will be overridden for the page
hu: Ez az oldalcím lesz felülírva

en: Node Creation Time
hu: Tartalom létrehozási dátuma

en: Node Update Time
hu: Tartalom frissítési ideje

en: Day Date
hu: Nap

en: Formula
hu: Képlet

en: Place Holder
hu: Helykitöltő

en: Formula Used
hu: Használt képlet

en: Full Date
hu: Teljes dátum

en: Group by Numeric
hu: Szám szerinti csoportosítás

en: Month Date
hu: Hónap

en: Week Date
hu: Hét

en: Year Date
hu: Év

en: YearMonthDate
hu: ÉvHónapDátum

en: Date Year month
hu: Dátum Év hónap

en: Basic validation
hu: Egyszerű ellenőrzés

en: Tag based caching
hu: Címke-alapú gyorsítótárazás

en: Time based caching
hu: Idő-alapú gyorsítótárazás

en: Exposed form type
hu: Felfedett űrlaptípus

en: Row type
hu: Sortípus

en: Filter groups
hu: Szűrőcsoportok

en: Display comment
hu: Hozzászólás megjelenítése

en: Plugin ID
hu: A bővítmény azonosítója

en: Should the area be displayed on empty results.
hu: Megjelenjen-e a terület ha nincs eredmény.

en: A unique ID per handler type
hu: Egyedi azonosító kezelőtípusonként

en: The views_data table for this handler
hu: A views_data tábla a kiválasztott kezelőhöz

en: The views_data field for this handler
hu: A views_data mező a kiválasztott kezelőhöz

en: The ID of the relationship instance used by this handler
hu: Ez a kezelő által használt kapcsolatpéldány azonosítója

en: A sql aggregation type
hu: Egy SQL aggregáció típus

en: A string to identify the handler instance in the admin UI.
hu: A karaktersorozat, mely azonosítja a kezelő példányt az adminisztrátori felhasználói felületen.

en: When the filter value is NOT available
hu: Ha a szűrőérték NEM elérhető

en: Default argument options
hu: Alapértelmezett argumentum lehetőségek

en: Convert newlines to HTML <br> tags
hu: Új sorok átalakítása HTML <br> címkére

en: SQL pager
hu: SQL lapozó

en: Grouping field number %i
hu: %i csoportosító mezőszám

en: Group items
hu: Csoportelemek

en: Group item
hu: Csoportelem

en: Query comment
hu: Hozzászólás lekérdezése

en: Default display options
hu: Alapértelmezett megjelenítési lehetőségek

en: Page display options
hu: Oldal megjelenítési lehetőségei

en: Embed display options
hu: Beágyazott megjelenítő lehetőségei

en: Attachment display options
hu: Csatolmány-megjelenítési lehetőségek

en: Text on demand format
hu: Szöveg igény szerinti formátuma

en: Default field
hu: Alapértelmezés szerinti mező

en: Drop button
hu: Lenyíló gomb

en: Default filter
hu: Alapértelmezés szerinti szűrő

en: Boolean string
hu: Logikai karaktersorozat

en: Group by numeric
hu: Csoportosítás szám szerint

en: IN operator
hu: IN műveleti jel

en: Equality
hu: Egyenlőség

en: Reduce duplicate
hu: Duplikáció csökkentése

en: Default pager
hu: Alapértelmezett lapozó

en: Groupwise max
hu: Csoportszintű maximum

en: Generate subquery each time view is run
hu: Az allekérdezés újbóli előállítása a nézet minden futásakor.

en: RSS field options
hu: RSS mezőbeállítások

en: Guid settings
hu: Guid beállítások

en: Display extender
hu: Bővítő megjelenítése

en: Field rewrite elements
hu: Mező átírás elemek

en: Display plugin
hu: Bővítmény megjelenítése

en: Boolean sort
hu: Logikai rendezés

en: Date sort
hu: Dátum szerinti rendezés

en: Boolean sort expose settings
hu: Logikai rendezési beállítások

en: Date sort expose settings
hu: Dátum szerinti rendezési beállítások

en: Standard sort expose settings
hu: Általános rendezési beállítások

en: Random sort expose settings
hu: Véletlenszerű rendezési beállítások

en: Custom row classes
hu: Sor egyéni osztályai

en: Default views row classes
hu: Alapértelmezett nézet sorosztályok

en: Custom column classes
hu: Oszlop egyéni osztályai

en: Default views column classes
hu: Alapértelmezett nézet oszloposztályok

en: Columns name
hu: Oszlopnév

en: Columns info
hu: Oszlop-információ

en: Column info
hu: Oszlopinformáció

en: Preview view
hu: Nézet előnézete

en: Bartik settings
hu: Bartik beállítások

en: Seven settings
hu: Seven beállítások

en: Stark settings
hu: Stark beállítások

en: Visibility Conditions
hu: Láthatóság feltételei

en: Visibility Condition
hu: Láthatóság feltétele

en: Context assignments
hu: Kontextus összerendelések

en: Display variant
hu: Kijelzőtípus

en: Requirements review
hu: Követelmények felülvizsgálata

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
hu: Nem lehet e-mailt küldeni. Ha a probléma tartósan fennáll, akkor értesíteni kell a webhely üzemeltetőjét.

en: Error sending email (from %from to %to with reply-to %reply).
hu: Hiba az e-mail küldésekor (feladó: %from címzett: %to viszontválasz cím: %reply).

en: The label for this display variant.
hu: A kijelzőtípus címkéje

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
hu: %name: az e-mail cím nem lehet hosszabb mint @max karakter.

en: An entity field containing an email value.
hu: Egy e-mail értéket tartalmazó entitás mező.

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
hu: Az automatikus e-mailek, mint például a regisztrációs értesítők erről a címről lesznek kiküldve. A kéretlen levélszemétként való megbélyegzést elkerülendő javasolt a webhely doménnevére végződő e-mail címet megadni.

en: Receive email notifications
hu: E-mail értesítők kérése

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration and are listed here automatically. Advanced actions need to be created and configured before they can be used because they have options that need to be specified; for example, sending an email to a specified address or unpublishing content containing certain words. To create an advanced action, select the action from the drop-down list in the advanced action section below and click the <em>Create</em> button.
hu: Alapvetően két fajta művelet létezik: az egyszerűek nem igényelnek semmilyen további beállítást és automatikusan megjelennek a lenti felsorolásban. Ellenben a haladó műveleteket használat előtt kézzel létre kell hozni és beállítani a paramétereiket. Például egy üzenet küldéséhez megadni az e-mail címet, vagy bizonyos szavakat felsorolni az azokat említő tartalmak közzétételének visszavonásához. Létrehozásukhoz először ki kell választani egyet a lenti Haladó szakasz legördülő listájából, majd a <em>Létrehozás</em> gombra kattintani.

en: Send email configuration
hu: Email küldés beállítása

en: Enter a valid email address or use a token email address such as %author.
hu: Egy érvényes e-mail címet kell megadni vagy használható e-mail cím vezérjel is, például %author.

en: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> is an XML format for exchanging feeds between aggregators. A single OPML document may contain many feeds. Aggregator uses this file to import all feeds at once. Upload a file from your computer or enter a URL where the OPML file can be downloaded.
hu: Az <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr>  egy XML-alapú formátum, amit hírcsatornák hírolvasókba való betöltésére használnak. Egyetlen OPML-fájl is számos hírcsatorna adatait tartalmazhatja, ezért a hírolvasók (angolul „aggregátorok”) is ilyen fájlokból importálják az összes feliratkozott hírforrást egyszerre. Feltölthető egy OPML-fájl a számítógépről vagy megadható egy ilyen fájlra mutató hivatkozás.

en: Aggregator feed block
hu: Hírcsatorna blokk

en: <em>Either</em> upload a file or enter a URL.
hu: Feltölthető egy fájl, <em>vagy</em> megadható egy webcím.

en: Show for the listed pages
hu: Megjelenítés a felsorolt oldalakon

en: Hide for the listed pages
hu: Elrejtés a felsorolt oldalakon

en: Duplicate @display_title
hu: @display_title megkettőzése

en: Book navigation block
hu: Könyv navigáció blokk

en: Block display mode
hu: Blokk megjelenítési mód

en: Book outline for @book.title
hu: @book.title könyvvázlata

en: Book traversal links for
hu: Könyv kereszthivatkozásai ehhez:

en: The field name from which the comment originated.
hu: A mező neve ahonnan a hozzászólás származik.

en: Overriding default settings
hu: Alapbeállítások felülbírálata

en: Approving and managing comments
hu: Hozzászólások kezelése és jóváhagyása

en: This page provides a list of all comment types on the site and allows you to manage the fields, form and display settings for each.
hu: Ez az oldal felsorolja a webhely összes hozzászólástípusát és lehetővé teszi a mezők, űrlapok és megjelenítések beállítását.

en: Administer comment types and settings
hu: Hozzászólástípusok és beállításaik adminisztrációja

en: Comment types
hu: Hozzászólástípusok

en: Comment type settings
hu: Hozzászólás-típus beállítások

en: Target Entity Type ID
hu: Cél-entitástípus azonosító

en: Comment type %label has been updated.
hu: %label hozzászólástípus frissítve lett.

en: Comment type %label has been added.
hu: %label hozzászólástípus hozzá lett adva.

en: The comment author's email address.
hu: A hozzászóló e-mail címe.

en: Comment Type
hu: Hozzászólástípus

en: The comment type.
hu: A hozzászólás típusa.

en: %label is used by the %field field on your site. You can not remove this comment type until you have removed the field.
hu: %field mező használja %label címkét. Addig nem távolítható el ez a hozzászólás típus, amíg a mező ki nem lett törölve.

en: %label is used by 1 comment on your site. You can not remove this comment type until you have removed all of the %label comments. | %label is used by @count comments on your site. You may not remove %label until you have removed all of the %label comments.
hu[0]: %label használatban van egy hozzászólásnál a webhelyen, ezért ezt a hozzászólástípust nem lehet eltávolítani az összes %label hozzászólás törléséig.
hu[1]: %label használatban van @count hozzászólásnál a webhelyen, ezért ezt a hozzászólástípust nem lehet eltávolítani az összes %label hozzászólás törléséig.

en: Translating configuration text
hu: Beállításszöveg fordítása

en: Translating date formats
hu: Dátumformák fordítása

en: This page lists all configuration items on your site that have translatable text, like your site name, role names, etc.
hu: Ez az oldal felsorolja az összes olyan beállításelemet, amelyhez fordítható szöveg tartozik. Ilyen például a webhely neve, a szerepkörök megnevezései, stb.

en: Allow other users to contact you via a personal contact form which keeps your email address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
hu: E-mail küldési lehetőséget biztosít a többi felhasználó számára egy személyes kapcsolatfelvételi űrlap segítségével úgy, hogy a címzett e-mail címe közben mégis rejtve marad. Bizonyos jogosultságú felhasználók &ndash; például az oldal rendszergazdái &ndash; akkor is felvehetik így a kapcsolatot, ha ez a lehetőség tiltva van.

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each email address with a comma.
hu: Több címzett is megadható vesszővel elválasztva (például „ertekesites@pelda.hu,logisztika@pelda.hu”).
    
    @example.com

en: %recipient is an invalid email address.
hu: %recipient érvénytelen e-mail cím.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an email.
hu: %sender-name (@sender-from) e-mailt küldött %recipient-name számára.

en: Enabling field translation
hu: Mezőfordítás engedélyezése

en: You can define which fields of a content entity can be translated. For example, you might want to translate the title and body field while leaving the image field untranslated. If you exclude a field from being translated, it will still show up in the content editing form, but any changes made to that field will be applied to <em>all</em> translations of that content.
hu: Meg lehet határozni, hogy egy tartalomentitás mely mezői legyenek fordíthatóak. Például a „Cím” és a „Törzs” mezőket érdemes lefordítani viszont a „Kép” mezőt nem. A fordításból kizárt mező látszani fog a tartalom szerkesztése űrlapon és bármilyen módosítása a tartalom <em>összes</em> fordítására érvényes lesz.

en: If translation is enabled you can translate a content entity via the Translate tab (or Translate link). The Translations page of a content entity gives an overview of the translation status for the current content and lets you add, edit, and delete its translations. This process is similar for every translatable content entity on your site.
hu: Ha a fordítás engedélyezett, akkor a tartalomentitás fordítható a Fordítás fülön vagy a Fordítás hivatkozással. A tartalomentitás Fordítások oldalán található egy, az adott tartalom fordítási állapotát áttekintő felület. Ugyanitt lehet hozzáadni, szerkeszteni és törölni is a fordításokat. Ez a folyamat minden fordítható tartalomentitásnál hasonlóképpen működik az egész webhelyen.

en: Changing the source language for a translation
hu: Egy fordítás forrásnyelvének módosítása

en: When you add a new translation, the original text you are translating is displayed in the edit form as the <em>source</em>. If at least one translation of the original content already exists when you add a new translation, you can choose either the original content (default) or one of the other translations as the source, using the select list in the Source language section. After saving the translation, the chosen source language is then listed on the Translate tab of the content.
hu: Új fordítás létrehozásakor az eredeti tartalom megjelenik a szerkesztő oldalon mint <em>forrásszöveg</em>. Ha már létezik legalább egy korábbi fordítás ahhoz a tartalomhoz, akkor forrásként nem csak az eredeti (ez az alapértelmezés), hanem akár a már létező fordítás is választható a Forrásnyelv legördülőben. A fordítás elmentését követően a kiválasztott forrásnyelv jelenik meg a tartalom <em>Fordítás</em> fülén.

en: Setting status of translations
hu: Fordítások állapotának beállítása

en: If you edit a translation in one language you may want to set the status of the other translations as <em>out-of-date</em>. You can set this status by selecting the <em>Flag other translations as outdated</em> checkbox in the Translation section of the content editing form. The status will be visible on the Translations page.
hu: Fordítás szerkesztésekor érdemes beállítani a többi fordításnál az <em>elavult</em> státuszt. A beállításhoz a tartalom szerkesztő űrlapján választható ki a <em>A többi fordítás megjelölése elavultként</em> jelölőnégyzet, amely a Fordítás szekción belül található. Az állapot látható a Fordítások oldalon.

en: Managing and displaying date fields
hu: Dátummezők kezelése és megjelenítése

en: Displaying dates
hu: Dátumok megjelenítése

[ctx: Abbreviated month name]
en: Mar
hu: Már

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
hu: Ápr

[ctx: Abbreviated month name]
en: May
hu: Máj

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
hu: Jún

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
hu: Júl

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
hu: Szep

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
hu: Okt

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
hu: Vas

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
hu: Hét

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
hu: Ked

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
hu: Sze

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
hu: Csü

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
hu: Pén

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
hu: Szo

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
hu: Va

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
hu: Hé

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
hu: Ke

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
hu: Sze

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
hu: Cs

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
hu: Pé

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
hu: Szo

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
hu: V

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
hu: H

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
hu: K

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
hu: Sz

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
hu: Cs

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
hu: P

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
hu: Sz

en: Track images uploaded via a Text Editor
hu: Szövegszerkesztővel feltöltött képek követése

en: Ensures that the latest versions of images uploaded via a Text Editor are displayed.
hu: Biztosítja, hogy a szövegszerkesztővel feltöltött képek legfrissebb verziója legyen megjelenítve.

en: Image type not supported. Allowed types: %types
hu: Ez a képtípus nem támogatott. Támogatott formátumok: %types

en: The image exceeds the maximum allowed dimensions and an attempt to resize it failed.
hu: A kép meghaladja a legnagyobb engedélyezett méretet és az átméretezésre tett kísérlet nem sikerült.

en: The status of the file, temporary (FALSE) and permanent (TRUE).
hu: A fájl állapota, átmeneti (HAMIS) és állandó (IGAZ).

en: Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
hu: A webcímek és e-mail címek automatikusan kattintható hivatkozásokká alakulnak.

en: Active forum topics block
hu: Aktív fórumtémák blokk

en: New forum topics block
hu: Új fórumtémák blokk

en: Background color must be a hexadecimal color value.
hu: A háttérszínnek egy hexadecimális színkódnak kell lennie.

en: (upscaling allowed)
hu: (felnagyítás engedélyezett)

en: Adding languages
hu: Nyelvek hozzáadása

en: Adding custom languages
hu: Egyéni nyelvek hozzáadása

en: You can add a language that is not provided in the drop-down list by choosing <em>Custom language</em> at the end of the list. You then have to configure its language code, name, and direction in the form provided.
hu: A listában nem szereplő nyelv hozzáadásához, az utolsó <em>Egyedi nyelv</em> lehetőséget kell kiválasztani. Utána megadható lesz egy űrlapon keresztül a nyelv neve, kódja és szövegiránya.

en: Configuring content languages
hu: Tartalomnyelvek beállítása

en: Adding a language switcher block
hu: Egy nyelvválasztó blokk hozzáadása

en: Making a block visible per language
hu: Egy blokk nyelvenkénti láthatóvá tétele

en: Choosing user languages
hu: Felhasználói nyelvek kiválasztása

en: Users can choose a <em>Site language</em> on their profile page. This language is used for email messages, and can be used by modules to determine a user's language. It can also be used for interface text, if the <em>User</em> method is enabled as a <em>Detection and selection</em> method (see below). Administrative users can choose a separate <em>Administration pages language</em> for the interface text on administration pages. This configuration is only available on the user's profile page if the <em>Account administration pages</em> method is enabled (see below).
hu: A felhasználók a profiloldalukon kiválaszthatják a <em>Webhely nyelvét</em>. Az e-mail üzeneteket a rendszer ezen a nyelven küldi el és ezt a nyelvet használhatják modulok is a felhasználói nyelv meghatározására. Ezen kívül a felület szövegei is így jelennek meg, ha a az <em>Észlelés és választás</em> oldalon (lásd alább) a <em>Felhasználó</em> szempont be van kapcsolva. Ha a <em>Fiók-adminisztrációs oldalak</em> engedélyezettek (lásd alább), akkor az adminisztrátorok a profiloldalukon külön nyelvet is választhatnak az <em>adminfelület nyelvének</em>.

en: <em>URL</em> sets the interface language based on a path prefix or domain (for example specifying <em>de</em> for German would result in URLs like <em>example.com/de/contact</em>). The default language does not require a path prefix, but can have one assigned as well. If the language detection is done by domain name, a domain needs to be specified for each language.
hu: Az <em>URL</em> lehetőség a domén vagy útvonalelőtag alapján állítja be a nyelvet. Például a német nyelv kódjának („de”) megadásával a webcím átalakul: <em>example.com/de/contact</em>. Az alapértelmezett nyelvnek nem kötelező, de megadható útvonalelőtag. Doménalapú észlelés esetén minden nyelvhez meg kell adni egy konkrét doménnevet.

en: <em>Session</em> determines the interface language from a request or session parameter (for example <em>example.com?language=de</em> would set the interface language to German based on the use of <em>de</em> as the <em>language</em> parameter).
hu: A <em>Munkamenet</em> lehetőség a kérésben vagy a munkamenetben található paraméter alapján állítja be a nyelvet. Például az <em>example.com?language=de</em> cím hatására a német lenne az alapértelmezett nyelv.

en: <em>User</em> follows the language configuration set on the user's profile page.
hu: A <em>User</em> modul a felhasználó profiloldalán megadott nyelvi beállításokat követi.

en: <em>Account administration pages</em> follows the configuration set as <em>Administration pages language</em> on the profile page of an administrative user. This method is similar to the <em>User</em> method, but only sets the interface text language on administration pages, independent of the interface text language on other pages.
hu: A <em>Fiók-adminisztrációs oldalak</em> követik az <em>Adminisztrációs oldalak nyelve</em> beállításait az adminisztrátor felhasználó profiloldalán. Ez a módszer hasonló a <em>Felhasználó</em> szemponthoz, de csak az adminisztrációs oldalakon állítja be a felület nyelvét, a többi oldal nyelvére nincs hatással.

en: <em>Selected language</em> allows you to specify the site's default language or a specific language as the fall-back language. This method should be listed last.
hu: A <em>Kiválaszott nyelv</em> által meg lehet adni az oldal alapértelmezett nyelvét, vagy egy másik nyelvet, mint biztonsági tartalék. Ez a módszer a lista végén szerepel.

en: The comment author's email address from the comment form, if user is anonymous, and the 'Anonymous users may/must leave their contact information' setting is turned on.
hu: A hozzászóló e-mail címe a hozzászólás űrlapján, ha névtelen a felhasználó és a „Névtelen felhasználóknak kötelező/lehetséges megadniuk a kapcsolati adataikat” beállítás be van kapcsolva.

en: Comma-separated list of recipient email addresses.
hu: Címzett e-mail címek vesszővel elválasztott listája.

en: Promote, change ownership, edit revisions, and perform other tasks across all content types.
hu: Közzététel, tulajdonos módosítása, változatok szerkesztése és további feladatok végrehajtása az összes tartalomtípuson.

en: Syndicate block
hu: Tartalommegosztás blokk

en: Editing content in-place
hu: Tartalom szerkesztése helyben

en: Once quick edit mode is activated, you will be able to edit the individual fields of your content. In the default theme, with a JavaScript-enabled browser and a mouse, the output of different fields in your content is outlined in blue, a pop-up gives the field name as you hover over the field output, and clicking on a field activates the editor. Closing the pop-up window ends quick edit mode.
hu: Ha a gyorsszerkesztési mód be van kapcsolva, lehetőség nyílik a tartalom különálló mezőinek szerkesztésére. Ha a felhasználó egy JavaScriptet engedélyező böngészőt használ és egeret, az alapértelmezett sminknél a tartalom különböző mezőinek kimenete kékkel van kiemelve, a felugró ablak megjeleníti a mező nevét az egérmutató mezőkimenet felé mozgatásakor, és kattintásra a mező aktiválja a szerkesztőt. A felugró ablak bezárásakor a gyorsszerkesztési mód kikapcsolódik.

en: Use shortcuts
hu: Gyorshivatkozások használata

en: Diff settings
hu: Diff beállítások

en: Number of leading lines in a diff
hu: A bevezető sorok száma a különbségben

en: Number of trailing lines in a diff
hu: A záró sorok száma a különbségben

en: Branding block
hu: Márkázási blokk

en: Use site logo
hu: Webhelylogó használata

en: The current theme is not @theme
hu: A jelenlegi smink nem @theme

en: The current theme is @theme
hu: Az aktuális smink: @theme

en: Do not return true on the following pages: @pages
hu: @pages oldalakon le legyen „Igaz” a visszatérési érték

en: Return true on the following pages: @pages
hu: Igaz visszatérési érték a következő oldalakon: @pages

en: Request Path
hu: Kérés útvonala

en: Username or email address
hu: Felhasználónév vagy e-mail cím

en: Email addresses to notify when updates are available
hu: Értesítendő e-mail címek, amikor új kiadás érhető el

en: Email notification threshold
hu: E-mail figyelmeztetési küszöb

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via email. Put each address on a separate line. If blank, no emails will be sent.
hu: Frissítések ellenőrzésekor a rendszer értesítő e-mailt küld az itt megadott címekre, ha új kiadás érhető el. Soronként egy címet kell megadni, vagy a mezőt üresen hagyva nem küld értesítéseket.

en: %email is not a valid email address.
hu: %email érvénytelen e-mail cím.

en: %emails are not valid email addresses.
hu: %emails nem érvényes e-mail címek.

en: Configuring user roles
hu: Felhasználói szerepkörök beállítása

en: Setting permissions
hu: Jogosultságok beállítása

en: Managing account settings
hu: Fiókbeállítások kezelése

en: This web page allows administrators to register new users. Users' email addresses and usernames must be unique.
hu: Ezen az oldalon az adminisztrátorok új felhasználókat regisztrálhatnak. A felhasználók e-mail címeinek és felhasználóneveiknek egyedieknek kell lenniük.

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
hu: Egy mindenképp működő e-mail cím, mert a rendszer a felhasználó minden üzenetét ide küldi ki. Nem kerül nyilvánosságra és általában csak elfelejtett jelszóhoz való segítségnyújtásra, valamint a kért értesítésekhez lesz használva.

en: This account's preferred language for emails and site presentation.
hu: Ennek a felhasználói fióknak az előnyben részesített nyelve e-mail küldéshez és a webhely felületéhez.

en: This account's preferred language for emails.
hu: A fiók előnyben részesített nyelve e-mailekhez.

en: New users will be required to validate their email address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With this setting disabled, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
hu: Engedélyezve az új felhasználóknak első bejelentkezésük előtt érvényesíteniük kell e-mail címüket, melyhez egy ideiglenes jelszót a rendszer állít elő és küld ki számukra. A funkciót letiltva a fiók létrehozása során saját jelszó választható és az e-mail cím ellenőrzése nélkül azonnal be lehet lépni.

en: Notification email address
hu: Értesítési e-mail cím

en: The email address to be used as the 'from' address for all account notifications listed below. If <em>'Visitors, but administrator approval is required'</em> is selected above, a notification email will also be sent to this address for any new registrations. Leave empty to use the default system email address <em>(%site-email).</em>
hu: Az alábbi, felhasználói fiókokat érintő értesítések kiküldhetőek egy tetszőlegesen választott (például <em>tagsag@pelda.hu</em>), a webhely általános e-mail címétől eltérő feladóval is. Ez utóbbi (ami jelenleg %site-email) használatához azonban ez a mező üresen hagyható.
    
    Ha fentebb a „Bárki, de adminisztrátori jóváhagyás szükséges” lehetőség van kiválasztva, akkor a rendszer szintén ugyanerről a címről értesíti az adminisztrátorokat az új regisztrációs kérelmekről.

en: Edit the welcome email messages sent to new member accounts created by an administrator.
hu: Adminisztrátor által létrehozott új felhasználónak küldött üdvözlő e-mail szövege.

en: Edit the welcome email messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
hu: Az újonnan létrehozott felhasználónak küldött üdvözlő e-mail üzenet szövege, ha a felhasználó létrehozása adminisztrátori jóváhagyáshoz van kötve.

en: Edit the email notifying the site administrator that there are new members awaiting administrative approval.
hu: A webhely adminisztrátorait értesítő e-mail üzenet szövege, ha új regisztrációs kérelem vár elbírálásra.

en: Edit the welcome email messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
hu: Az újonnan létrehozott felhasználónak küldött üdvözlő e-mail üzenet szövege, ha a felhasználó létrehozása nincs adminisztrátori jóváhagyáshoz kötve.

en: Edit the email messages sent to users who request a new password.
hu: Új jelszót kérő felhasználónak küldött e-mail üzenet szövege.

en: Enable and edit email messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
hu: A már regisztrált, de még adminisztrátori elbírálásra váró felhasználót értesítő e-mail üzenet szövege, amikor megkapja a kért hozzáférést a webhelyhez.

en: Enable and edit email messages sent to users when their accounts are blocked.
hu: Felhasználó zárolásakor küldött e-mail üzenet engedélyezése és szövegének szerkesztése.

en: Edit the email messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
hu: Felhasználó törlése előtt küldött e-mail üzenet szövege.

en: Enable and edit email messages sent to users when their accounts are canceled.
hu: Felhasználó törlésekor küldött e-mail üzenet engedélyezése és szövegének szerkesztése.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your email address.
hu: A megadott e-mail címre egy további útmutatást tartalmazó üdvözlő üzenet lett elküldve.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via email.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a felhasználónak e-mailben meg kell erősítenie a fiókjának törlését.

en: When enabled, the user will receive an email notification after the account has been canceled.
hu: Amikor engedélyezett, a rendszer a felhasználónak e-mailértesítőt küld a fiók felfüggesztéséről.

en: A confirmation request to cancel your account has been sent to your email address.
hu: A rendszer e-mailes értesítőt küldött a fiók felfüggesztésének megerősítésére.

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the email.
hu: A jelszó megváltoztatásához szükséges tudnivalók a következő címre fognak megérkezni: %email. Az e-mailben lévő hivatkozás használatához előbb ki kell jelentkezni.

en: Further instructions have been sent to your email address.
hu: A megadott e-mail címre a további útmutatás elküldve.

en: When the user has the following roles
hu: Ha a felhasználó a következő szerepkörökkel rendelkezik

en: If you select no roles, the condition will evaluate to TRUE for all users.
hu: Ha nincs kiválasztva szerepkör a feltétel minden felhasználó számára IGAZ-ként lesz kiértékelve.

en: The user is not a member of @roles
hu: A felhasználó nem @roles tagja

en: The user is a member of @roles
hu: A felhasználó @roles tagja

[ctx: Validation]
en: User email unique
hu: Felhasználó e-mail címe egyedi

en: Use Replica Server
hu: Szervermásolat használata

en: Query parameter
hu: Lekérdezési paraméter

en: The query parameter to use.
hu: A használandó lekérdezési paraméter.

en: Fallback value
hu: Biztonsági érték

en: The fallback value to use when the above query parameter is not present.
hu: Amikor a fenti lekérdezési paraméter nem elérhető, ezt a biztonsági értéket lehet használni.

en: Conjunction to use when handling multiple values. E.g. "?value[0]=a&value[1]=b".
hu: Többszörös érték esetén használt összefűzés, például: „?value[0]=a&value[1]=b”.

en: Use Secondary Server
hu: Másodlagos kiszolgáló használata

en: This will make the query attempt to connect to a replica server if available.  If no replica server is defined or available, it will fall back to the default server.
hu: Ennek hatására a lekérdezés replikakiszolgálóhoz próbál meg csatlakozni, ha az rendelkezésre áll. Ha nincs megadva replikakiszolgáló vagy az nem érhető el, akkor visszatér az alapértelmezett kiszolgáló használatához.

en: Type attribute
hu: Típus attribútum

en: The type of this row.
hu: Ennek a sornak a típusa.

en: Text attribute
hu: Szöveg tulajdonság

en: The field that is going to be used as the OPML text attribute for each row.
hu: A mező ami minden sor OPML szöveg tulajdonságaként lesz használva.

en: Created attribute
hu: Létrehozott attribútum

en: The field that is going to be used as the OPML created attribute for each row.
hu: A mező ami minden sor OPML létrehozás tulajdonságaként lesz használva.

en: Description attribute
hu: Leírás attribútuma

en: The field that is going to be used as the OPML description attribute for each row.
hu: A mező ami minden sor OPML leírás tulajdonságaként lesz használva.

en: HTML URL attribute
hu: HTML URL attribútum

en: The field that is going to be used as the OPML htmlUrl attribute for each row.
hu: A mező ami minden sor OPML htmlUrl tulajdonságaként lesz használva.

en: Language attribute
hu: Nyelv jellemző

en: The field that is going to be used as the OPML language attribute for each row.
hu: A mező ami minden sor OPML nyelv tulajdonságaként lesz használva.

en: XML URL attribute
hu: XML URL attribútum

en: URL attribute
hu: URL attribútum

en: Row style plugin requires specifying which views field to use for OPML text attribute.
hu: A sorstílus bővítmény használatához szükséges megadni, melyik nézet mező legyen használva az OPML szöveg tulajdonságként.

en: Row style plugin requires specifying which views field to use for XML URL attribute.
hu: A sorstílus bővítmény használatához szükséges megadni, melyik nézet mező legyen használva az XML webcím tulajdonságként.

en: Row style plugin requires specifying which views field to use for URL attribute.
hu: A sorstílus bővítmény használatához szükséges megadni, melyik nézet mező legyen használva a webcím tulajdonságként.

en: OPML fields
hu: OPML mezők

en: Display fields as OPML items.
hu: Mezők megjelenítése OPML elemekként.

en: Drupal\views\Plugin\views\style\Opml: Missing row plugin
hu: Drupal\views\Plugin\views\style\Opml: Hiányzó sor bővítmény

en: OPML Feed
hu: OPML hírcsatorna

en: Generates an OPML feed from a view.
hu: OPML csatornát generál egy nézetből.

en: Drupal\views\Plugin\views\style\Rss: Missing row plugin
hu: Drupal\views\Plugin\views\style\Rss: Hiányzó sor bővítmény

en: Drupal\views\Plugin\views\style\StylePluginBase: Missing row plugin
hu: Drupal\views\Plugin\views\style\StylePluginBase: Hiányzó sor bővítmény

en: Duplicate view
hu: Nézet megkettőzése

en: Duplicate of @label
hu: @label másolata

en: Site header
hu: Webhely fejléce

en: The default administration theme for Drupal 8 was designed with clean lines, simple blocks, and sans-serif font to emphasize the tools and tasks at hand.
hu: A Drupal adminisztrációs sminkjének letisztult vonalai, egyszerű formái és talpatlan betűi mind a használhatóság célját szolgálják.

en: Authentication methods
hu: Hitelesítési módszerek

en: "On" label
hu: „Bekapcsolva” címke

en: "Off" label
hu: „Kikapcsolva” címke

en: Use field label instead of the "On label" as label
hu: A mező címkéjének használata a „Bekapcsolva címke” helyett

en: The selected image handling toolkit '@toolkit' can not process operation '@operation'.
hu: A kiválasztott @toolkit képkezelő eszköztár nem tudja végrehajtani a megadott @operation műveletet.

en: Edit menu link %title
hu: %title menühivatkozás szerkesztése

en: This link is provided by the @name module. The title and path cannot be edited.
hu: <em>@name</em> modul biztosítja ezt a hivatkozást, ezért címe és útvonala nem szerkeszthető.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
hu: Egy hivatkozás gyermekeinek legnagyobb mélysége rögzített. Ezért néhány menüpont nem választható ki szülőként, ha így túllépné ezt a határt.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
hu: Egy menünek ugyanazon szintjén lévő hivatkozásainak súlya. A nehezebbek a lesüllyednek, a kisebb súlyúak pedig felfelé sorolódnak.

en: Add comment type
hu: Hozzászólástípus hozzáadása

en: Manage form and displays settings of comments.
hu: A megjegyzések űrlapjának és megjelenítési beállításainak kezelése.

en: Can not uninstall the Configuration module as part of a configuration synchronization through the user interface.
hu: A <em>Configuration</em> modul nem távolítható el a felhasználói felületről indított beállítás-szinkronizációval.

en: The message UUID.
hu: Az üzenet UUID-ja.

en: Confirm delete recent log messages
hu: Legutóbbi naplóüzenetek törlésének jóváhagyása

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
hu: A legutóbbi naplók biztosan törölhetők?

en: No log entry ID was provided
hu: Nincs megadva a naplóbejegyzés azonosítója

en: Format type machine name
hu: Formátumtípus programok által használt neve

en: @label referenced from @field_name
hu: @field_name mezőből hivatkozó @label címke

en: Boolean settings
hu: Logikai beállítások

en: On label
hu: „Be” címke

en: Off label
hu: „Ki” címke

en: Visually Hidden
hu: Vizuálisan rejtett

en: Updating translations for JavaScript and default configuration.
hu: Fordítások frissítése a JavaScript-hez és az alapértelmezett beállításokhoz.

en: Updating default configuration (@percent%).
hu: Alapértelmezés szerinti beállítás frissítése (@percent%).

en: Updated default configuration.
hu: Alapértelmezés szerinti beállítás frissítve.

en: The Custom Menu Links module allows users to create menu links. These links can be translated if multiple languages are used for the site.
hu: A <em>Custom Menu Links</em> modullal menühivatkozásokat készíthetnek a felhasználók, amik aztán lefordíthatók, ha a webhelyen több nyelv van engedélyezve.

en: Custom Menu Links
hu: Egyéni menühivatkozások

en: Allows administrators to create custom menu links.
hu: Lehetővé teszi, hogy az adminisztrátorok egyéni menühivatkozásokat hozzanak létre.

en: The entity ID for this menu link content entity.
hu: Ennek a menü hivatkozási tartalomentitásnak az entitás-azonosítója.

en: The content menu link UUID.
hu: Tartalom menü hivatkozásának UUID-ja.

en: The content menu link bundle.
hu: A Tartalmi menü hivatkozásainak kötege.

en: The menu name. All links with the same menu name (such as "tools") are part of the same menu.
hu: A menü neve. Minden hivatkozás ugyanannak a menünek a része, ha ugyanaz a menü neve (például „Eszközök”).

en: Parent plugin ID
hu: Szülőbővítmény azonosítója

en: The ID of the parent menu link plugin, or empty string when at the top level of the hierarchy.
hu: Vagy a szülő menühivatkozás bővítményazonosítója, vagy üres, ha a hierarchia legfelső szintjén helyezkedik el.

en: Custom menu link
hu: Egyéni menühivatkozás

en: The comment type
hu: A hozzászólás típusa

en: Default comments
hu: Alapértelmezett hozzászólások

en: Allows commenting on content
hu: Lehetővé teszi a hozzászólást a tartalmakhoz

en: Comments without subject field
hu: Hozzászólások tárgy mező nélkül

en: Allows commenting on content, comments without subject field
hu: Engedélyezi a tartalomhoz kapcsolódó hozzászólást  tárgy mező nélkül

en: The comment type label
hu: A hozzászólástípus címkéje

en: The comment type description
hu: A hozzászólástípus leírása

en: The value for this field.
hu: Az érték ehhez a mezőhöz.

en: The language of the content or translation.
hu: A tartalom vagy a fordítás nyelve.

en: The language the original content is in.
hu: A tartalom eredeti nyelve.

en: Allowed value with label
hu: Engedélyezett érték címkével

en: Data type callback
hu: Adattípus visszahívása

en: Callable
hu: Hívható

en: Interaction type
hu: Kölcsönhatás típusa

en: Enabling REST support for an entity type
hu: REST támogatás engedélyezése egy entitástípushoz

en: You will also need to grant anonymous users permission to perform each of the REST operations you want to be available, and set up authentication properly to authorize web requests.
hu: A névtelen felhasználóknak is engedélyt kell adni minden elérhetővé tenni kívánt REST művelet végrehajtásához, és megfelelően be kell állítani a hitelesítést a webes kérések engedélyezéséhez.

en: Configuring search pages
hu: Keresőoldalak beállítása

en: Managing the search index
hu: A keresési index kezelése

en: Displaying the Search block
hu: Keresési blokk megjelenítése

en: Searching your site
hu: Keresés a webhelyen

en: Extending the Search module
hu: A <em>Search</em> modul kiterjesztése

en: Search index progress
hu: Keresési indexelés állapota

en: @percent% (@remaining remaining)
hu: @percent% (@remaining van hátra)

en: Indexing progress
hu: Indexelési folyamat

en: %num_indexed of %num_total indexed
hu: %num_indexed / %num_total indexelve

en: Does not use index
hu: Nem használ indexet

en: If checked, all searches will be logged. Uncheck to skip logging. Logging may affect performance.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor minden keresés bekerül a naplóba. Ha nincs bekapcsolva, akkor nincs naplózás. A naplózás hatással lehet a teljesítményre.

en: Overall results:
hu: Átfogó eredmények:

en: Crops an image to a rectangle specified by the given dimensions.
hu: Téglalap alakúra vág egy képet a megadott méretek alapján.

en: The image '@file' could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
hu: @file képfájl színtelítettsége nem csökkenthető, mert az <pre>imagefilter()<pre> függvény nem elérhető ebben a PHP környezetben.

en: Converts an image to grayscale.
hu: Kép átalakítása szürkeárnyalatossá.

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
hu: Kép átméretezése a megadott méretekre (képarány figyelmen kívül hagyásával).

en: Rotates an image by the given number of degrees.
hu: Kép elforgatása megadott fokkal.

en: Scales an image while maintaining aspect ratio. The resulting image can be smaller for one or both target dimensions.
hu: Átméretezés, a képarány megtartásával. Az eredményül kapott kép elképzelhető, hogy kisebb lesz mindkét céldimenziónál.

en: Scales an image to the exact width and height given. This plugin achieves the target aspect ratio by cropping the original image equally on both sides, or equally on the top and bottom. This function is useful to create uniform sized avatars from larger images.
hu: Átméretezés a megadott dimenziókra, melyet a kép oldalaiból, vagy a tetejéből és az aljából való egyenlő mennyiségű levágással ér el ez a bővítmény. Ez a funkció kifejezetten hasznos, egységes méretű profilképek készítéséhez.

en: Site administration toolbar
hu: Webhely adminisztrációs eszköztár

en: To follow a specific user's new and updated content, select the <em>Activity</em> tab from the user's profile page.
hu: Egy adott felhasználó új vagy frissült tartalmainak listája a felhasználó profil oldalán a <em>Követés</em> fülre kattintva érhető el.

en: Activity Tracker
hu: Tevékenység-követő

en: View user information
hu: Felhasználói információk megtekintése

en: Add "…" at the end of trimmed text
hu: „...” hozzáadása a levágott szöveg végéhez

en: This link is provided by the Views module from view %label.
hu: Ezt a hivatkozást a <em>Views</em> modul biztosítja a %label nézetből.

en: Change to
hu: Változtatás erre

en: Region for @title
hu: @title régiója

en: First page
hu: Első oldal

en: Base field bundle override
hu: Alapmező kötegelt felülírása

en: Datetime timestamp display format settings
hu: Időbélyeg-alakú dátum és idő megjelenítési formátumának beállításai

en: Boolean checkbox display format settings
hu: Logikai jelölőnégyzet megjelenítési formátumának beállításai

en: Installed themes
hu: Telepített sminkek

en: The %file does not exist.
hu: %file nem létezik.

en: The %file exists.
hu: %file már létezik.

en: The %file is not readable.
hu: %file nem olvasható.

en: The %file is not writable.
hu: %file nem írható.

en: The @file is writable.
hu: @file írható.

en: The @file is owned by the web server.
hu: @file tulajdonosa a webszerver.

en: Negate the condition
hu: A feltétel negálása

en: Finalizing configuration synchronization.
hu: Beállítások szinkronizálásának véglegesítése.

en: Datetime Timestamp
hu: Dátum és idő formátumú időbélyeg

en: %theme theme installed.
hu: %theme smink telepítve.

en: Base field override
hu: Alapmező felülírása

en: Display prefix and suffix
hu: Elő és utótag megjelenítése

en: Text (plain)
hu: Szöveg (egyszerű)

en: A field containing a plain string value.
hu: Egy mező, amely egyszerű karaktersorozatot tartalmaz.

en: Text (plain, long)
hu: Szöveg (egyszerű, hosszú)

en: A field containing a long string value.
hu: Egy mező, amely hosszú karaktersorozatot tartalmaz.

en: You cannot use an external URL, please enter a relative path.
hu: Külső URL-ek használata nem engedélyezett, csak relatív útvonalak adhatóak meg.

en: This path does not exist or you do not have permission to link to %path.
hu: %path útvonal nem létezik vagy nincs megfelelő jogosultság a hivatkozás létrehozásához.

en: Install newly added themes
hu: Újonnan hozzáadott sminkek telepítése

en: Blocks are placed and configured specifically for each theme. The Block layout page opens with the default theme, but you can toggle to other installed themes.
hu: A blokkok elhelyezése és beállításai sminkenként történik. A <em>Blokkok elrendezése</em> oldal az alapértelmezett sminkkel nyílik meg, de átváltható bármelyik másik, telepített sminkre.

en: Comment operation links
hu: Hozzászólások művelethivatkozásai

en: The target entity type can not be changed after the comment type has been created.
hu: A cél-entitástípust a hozzászólástípus létrehozása után nem lehet módosítani.

en: There are no configuration changes to import.
hu: Nincsenek importálandó beállítások.

en: Enable the personal contact form by default for new users
hu: Új felhasználóknál alapértelmezés szerint legyen engedélyezve a személyes kapcsolatfelvételi űrlap

en: Add contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap hozzáadása

en: Create and manage contact forms.
hu: Kapcsolatfelvételi űrlapok létrehozása és kezelése.

en: Edit contact form
hu: Kapcsolat űrlap szerkesztése

en: Default form identifier
hu: Alapértelmezés szerinti űrlapazonosító

en: When listing forms, those with lighter (smaller) weights get listed before forms with heavier (larger) weights. Forms with equal weights are sorted alphabetically.
hu: Űrlapok listázásakor a könnyebb (kisebb) súlyúak a nehezebb (nagyobb) súlyú űrlapok előtt lesznek kilistázva. Az azonos súlyú űrlapok az ABC szerint lesznek rendezve.

en: Make this the default form
hu: Legyen ez az alapértelmezett űrlap

en: Contact form %label has been updated.
hu: %label kapcsolatfelvételi űrlap frissítve lett.

en: Contact form %label has been added.
hu: %label kapcsolatfelvételi űrlap hozzáadása megtörtént.

en: Send yourself a copy
hu: Másolat küldése magamnak

en: %sender-name (@sender-from) sent an email regarding %contact_form.
hu: %sender-name (@sender-from) elküldött egy e-mailt %contact_form vonatkozásában.

en: The ID of the associated form.
hu: A kapcsolódó űrlap azonosítója.

en: Users may translate this field
hu: A felhasználók lefordíthatják ezt a mezőt

en: Content translation field settings
hu: Tartalomfordítás mezőbeállítások

en: Field properties for which to synchronize translations
hu: Mező-tulajdonságok, amikhez a fordítások szinkronizálva lesznek

en: Field column for which to synchronize translations
hu: Mezőoszlop, amelyikhez szinkronizálni kell a fordításokat

en: Contextual links for an area on a page are displayed using a contextual links button. There are two ways to make the contextual links button visible:
hu: Egy oldal egy területén található <em>Szövegkörnyezeti hivatkozások</em> szövegkörnyezeti hivatkozások gomb használatával kerülnek megjelenítésre. A gombot kétféleképpen lehet láthatóvá tenni:

en: Once the contextual links button for the area of interest is visible, click the button to display the links.
hu: Ha a kívánt terület szövegkörnyezeti hivatkozásainak gombja látszik, akkor rákattintva lenyílnak a hivatkozásai.

en: The relative date value entered is invalid.
hu: A megadott relatív dátumérték érvénytelen.

en: Short description for the visually impaired
hu: Rövid leírás látássérültek számára

en: Add new field: you need to provide a machine name for the field.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy programok által használt nevet.

en: Allowed types: @extensions.
hu: Engedélyezett típusok: @extensions.

en: Back to content editing
hu: Vissza a tartalomszerkesztéshez

en: 
            <p>You can align images, videos, blockquotes and so on to the left, right or center. Examples:</p>
            <ul>
              <li>Align an image to the left: <code>&lt;img src="" data-align="left" /&gt;</code></li>
              <li>Align an image to the center: <code>&lt;img src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
              <li>Align an image to the right: <code>&lt;img src="" data-align="right" /&gt;</code></li>
              <li>… and you can apply this to other elements as well: <code>&lt;video src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
            </ul>
hu: 
            <p>A képek, beágyazott videók, idézetblokkok és más tömbös alakú elemek jobbra, balra és középre úsztathatók. Például egy kép igazítása így történhet:</p>
            <ul>
              <li>Balra: <code>&lt;img src="" data-align="left" /&gt;</code></li>
              <li>Középre: <code>&lt;img src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
              <li>Jobbra: <code>&lt;img src="" data-align="right" /&gt;</code></li>
              <li>… és ez persze más tömbös elemekre is érvényes, például: <code>&lt;video src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
            </ul>

en: Align images
hu: Képek igazítása

en: Uses a <code>data-align</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to align images.
hu: A képek igazításához egy <code>data-align</code> attribútumot használ a <code>&lt;img&gt;</code> címkéken.

en: 
            <p>You can caption images, videos, blockquotes, and so on. Examples:</p>
            <ul>
                <li><code>&lt;img src="" data-caption="This is a caption" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;video src="" data-caption="The Drupal Dance" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;blockquote data-caption="Dries Buytaert"&gt;Drupal is awesome!&lt;/blockquote&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;code data-caption="Hello world in JavaScript."&gt;alert("Hello world!");&lt;/code&gt;</code></li>
            </ul>
hu: 
            <p>A tömbös alakú elemek (például képek, beágyazott videók, idézetblokkok, stb.) feliratozhatóak is. Pár példa:</p>
            <ul>
                <li><code>&lt;img src="" data-caption="Ez egy képaláírás" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;video src="" data-caption="Jó a hangulat a Drupal-sprinten" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;blockquote data-caption="Dries Buytaert"&gt;A Drupal szuper!&lt;/blockquote&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;code data-caption="Helló Világ JavaScriptül."&gt;alert("Helló Világ!");&lt;/code&gt;</code></li>
            </ul>

en: Caption images
hu: Képek aláírása

en: Uses a <code>data-caption</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to caption images.
hu: A képaláírásokhoz egy <code>data-caption</code> attribútumot használ a <code>&lt;img&gt;</code> címkéken.

en: One translation file could not be imported. See the log for details. | @count translation files could not be imported. See the log for details.
hu[0]: Egy fordítási fájl nem importálható. Napló megtekintése a részletekért.
hu[1]: @count fordítási fájl nem importálható. Napló megtekintése a részletekért.

en: A flag for whether the link should be enabled in menus or hidden.
hu: A hivatkozás menükben való megjelenítésének vagy elrejtésének egy jelölője.

en: The time that the menu link was last edited.
hu: Az időpont, mikor a menühivatkozást utoljára szerkesztették.

en: The selected menu item is not under one of the selected menus.
hu: Ez a menüelem nem található egyik kiválasztott menü alatt sem.

en: Migration @id did not meet the requirements. @message @requirements
hu: @id költöztetés nem felelt meg a követelményeknek. @message @requirements

en: The timestamp the latest revision of this node was created.
hu: A tartalom utolsó változatának időbélyege.

en: Recently created
hu: Frissen létrehozott

en: Whether a new revision should be created by default
hu: Alapértelmezetten készüljön-e új változat

en: Display author and date information
hu: Szerző- és dátuminformáció mutatása

en: Breakpoint ID
hu: Töréspont azonosító

en: Unable to delete the shortcut for %title.
hu: %title gyorshivatkozását nem lehet törölni.

en: A date in a custom format. See <a href="http://php.net/manual/function.date.php">the PHP documentation</a> for details.
hu: Egy dátum egyéni formátumban. Részletek a <a href="http://php.net/manual/function.date.php">PHP dokumentációban</a> találhatóak angol nyelven.

en: Drupal database update
hu: Drupal adatbázis-frissítés

en: Maximum number of levels
hu: Szintek maximális száma

en: Use this utility to update your database whenever a new release of Drupal or a module is installed.
hu: A Drupal vagy bármely modul új kiadásának telepítése után ezzel az eszközzel frissíthető az adatbázis.

en: <strong>Back up your code</strong>. Hint: when backing up module code, do not leave that backup in the 'modules' or 'sites/*/modules' directories as this may confuse Drupal's auto-discovery mechanism.
hu: <strong>A kód biztonsági mentése.</strong> Jó tanács: a modulok mentett kódját nem szabad a „modules” vagy „sites/*/modules” könyvtárakban hagyni, mert megzavarhatják a Drupal automatikus feltérképezési módszerét.

en: <strong>Back up your database</strong>. This process will change your database values and in case of emergency you may need to revert to a backup.
hu: <strong>Az adatbázis biztonsági mentése.</strong> Mivel ez a művelet módosításokat fog végrehajtani az adatbázison, nem árt, ha van egy tartalék másolat vész esetére.

en: Install your new files in the appropriate location, as described in the handbook.
hu: A kézikönyvben leírtakat követve az új fájlok immár telepíthetőek a megfelelő helyükre.

en: When you have performed the steps above, you may proceed.
hu: Ha a fenti lépések megvannak, a művelet folytatható.

en: This update will been skipped due to the following missing dependencies:
hu: Ez a frissítés ki lesz hagyva mert hiányoznak a következő függőségek:

en: This update will be skipped due to an error in the module's code.
hu: Ez a frissítés ki lesz hagyva a modul kódjában található hiba miatt.

en: The version of Drupal you are updating from has been automatically detected.
hu: A kiindulási Drupal-verzió automatikusan felismerve.

en: All errors have been logged.
hu: Minden hiba naplózva lett.

en: The update process was aborted prematurely while running <strong>update #@version in @module.module</strong>.
hu: <strong>@module.module modul #@version verziójának</strong> futása közben a frissítési folyamat idő előtt megszakadt.

en: You may need to check the <code>watchdog</code> database table manually.
hu: Valószínűleg kézzel kell ellenőrzni a <code>watchdog</code> adatbázis-táblát.

en: <strong>Reminder: don't forget to set the <code>$settings['update_free_access']</code> value in your <code>settings.php</code> file back to <code>FALSE</code>.</strong>
hu: <strong>Emlékeztető: a <code>$settings['update_free_access']</code> értékét <code>FALSE</code>-ra kell állítani a <code>settings.php</code> fájlban.</strong>

en: Failed:
hu: Sikertelen:

en: Update #@count
hu: Frissítés #@count

en: The following updates returned messages:
hu: Ezek a frissítések üzenettel tértek vissza:

en: Review updates
hu: Frissítések áttekintése

en: Starting updates
hu: Frissítések indítása

en: Install and set as default
hu: Telepítés és beállítás alapértelmezettként

en: Installed theme | Installed themes
hu[0]: Telepített smink
hu[1]: Telepített sminkek

en: Uninstalled theme | Uninstalled themes
hu[0]: Eltávolított smink
hu[1]: Eltávolított sminkek

en: %theme is the default theme and cannot be uninstalled.
hu: %theme az alapértelmezett smink és nem lehet eltávolítani.

en: The %theme theme has been uninstalled.
hu: %theme smink eltávolítva.

en: The %theme theme has been installed.
hu: %theme smink telepítve.

en: Empty time zone
hu: Üres időzóna

en: Users may set their own time zone at registration
hu: Regisztráció során a felhasználó beállíthatja a saját időzónáját

en: Menu levels
hu: Menüszintek

en: Whether or not the content related to a term is sticky.
hu: Egy kifejezéshez kapcsolódó tartalom kiemelt-e.

en: Whether or not the content related to a term is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
hu: Egy kifejezéshez kapcsolódó tartalom kiemelt-e. A kiemelt tartalmak elsőkénti listázásához csökkenőre kell állítani.

en: The date the content related to a term was posted.
hu: A dátum, mikor egy kifejezéshez kapcsolódó tartalmat beküldtek.

en: Telephone numbers can be displayed as links with the scheme name <em>tel:</em> by choosing the <em>Telephone</em> display format on the <em>Manage display</em> page. Any spaces will be stripped out of the link text. This semantic markup improves the user experience on mobile and assistive technology devices.
hu: A telefonszámok megjeleníthetők hivatkozásként <em>tel:</em> előtaggal, ha a <em>Megjelenés beállítása</em> oldalon a <em>Telefonszám</em> formátum van kiválasztva. Ez ugyanis eltávolít minden szóközt a bevitt adatokból, az így nyert szemantikus leírónyelv pedig egyaránt segíti a felhasználókat és a képernyőfelolvasókat.

en: Title to replace basic numeric telephone number display
hu: A numerikus telefonszám-megjelenítés helyett használandó cím

en: Text (formatted) settings
hu: Szöveg (formázott) beállításai

en: Text (formatted, long) settings
hu: Szöveg (formázott, hosszú) beállításai

en: Text (formatted, long, with summary) settings
hu: Szöveg (formázott, hosszú, összefoglalóval) beállításai

en: Formatted text default display format settings
hu: Alapértelmezetten formázott szöveg megjelenítési formátumának beállításai

en: Summary or trimmed formatted text display format settings
hu: Összefoglaló vagy levágott bevezető megjelenítési formátumának beállításai

en: Text (formatted)
hu: Szöveg (formázott)

en: This field stores a text with a text format.
hu: Ez a mező egy szöveget tárol egy szövegformátummal.

en: Text (formatted, long)
hu: Szöveg (formázott, hosszú)

en: This field stores a long text with a text format.
hu: Ez a mező egy hosszú szöveget tárol egy szövegformátummal.

en: Text (formatted, long, with summary)
hu: Szöveg (formázott, hosszú, összefoglalóval)

en: This field stores long text with a format and an optional summary.
hu: Ez a mező hosszú szöveget tárol formátummal és egy nem kötelező összefoglalóval.

en: Require email verification when a visitor creates an account
hu: Az e-mail cím valódiságának ellenőrzése, amikor egy látogató létrehoz egy fiókot

en: - No preference -
hu: - Nincs előnyben részesített -

en: Notify user when account is canceled
hu: Felhasználó értesítése fiók törlése esetén

en: The time that the user was last edited.
hu: Az időpont, mikor a felhasználót utoljára szerkesztették.

en: Require email confirmation to cancel account
hu: E-mailben való megerősítés szükséges a fiók törléséhez

en: Display the referenced author user entity.
hu: A hivatkozott szerző entitás megjelenítése.

en: Add a read-more link if output is trimmed
hu: Továbbolvasási hivatkozás hozzáadása ha a kimenet csonkolt

en: @entity_type revision
hu: @entity_type változata

en: @entity_type revisions
hu: @entity_type változatai

en: Include reset button (resets all applied exposed filters)
hu: Törlés gomb hozzáadása (töröl minden alkalmazott felfedett szűrőt)

en: The <em>Exposed items per page</em> field's options must include the value from the <em>Items per page</em> field (@items_per_page).
hu: A <em>Felfedett elemek oldalanként</em> mező beállításainak tartalmaznia kell az <em>Elemek száma oldalanként</em> mező értékét (@items_per_page).

en: REST export settings
hu: REST export beállítások

en: Provide a REST export
hu: Egy REST exportot biztosít

en: REST export path
hu: REST export útvonal

en: Primary tabs display toggle
hu: Elsődleges fülek megjelenítésének ki-/bekapcsolása

en: Default value callback
hu: Visszahívás alapértelmezett értéke

en: URI as link display format settings
hu: Hivatkozásként működő URI megjelenítési formátumának beállításai

en: Timestamp ago display format settings
hu: Eltelt idő időbélyeg-alakú megjelenítési formátumának beállításai

en: Link to URI
hu: Hivatkozás az URI-ra

en: Items associated with this feed
hu: A hírcsatornához kapcsolódó elemek

en: The feed image
hu: A hírcsatorna képe

en: The description of this feed
hu: A hírcsatorna leírása

en: A more link to the feed detail page
hu: Egy „Tovább” hivatkozás hozzáadása a csatorna részletező oldalához.

en: The description of this feed item
hu: A csatornaelem leírása

en: More<span class="visually-hidden"> posts about @title</span>
hu: @title többi <span class="visually-hidden"> bejegyzése</span>

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured cron maintenance task.
hu: A hírcsatorna két frissítése között eltelt idő. Működéséhez az időzített feladatok megfelelő beállítása szükséges.

en: Source feed
hu: Forrás hírcsatorna

en: The aggregator feed entity associated with this item.
hu: Az ehhez az elemhez rendelt hírcsatorna-entitás.

en: Attempt to purge a field storage @field_name that still has fields.
hu: Kísérlet tartalommal rendelkező @field_name mező kitisztítására.

en: Field storage
hu: Mezőtároló

en: Edit storage settings.
hu: Tárolási beállítások szerkesztése.

en: %field settings for %bundle
hu: %bundle %field beállításai

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
hu: A megengedett legkisebb képméret SZÉLESSÉG×MAGASSÁG-ként képpontban kifejezve (például 640×480). Üresen hagyva nincs korlátozás. Kisebb kép feltöltése esetén nem lesz átméretezés.

en: Disabling drag-and-drop functionality
hu: Húzással történő átrendezés letiltása

en: Improving table accessibility
hu: Táblázat elérhetőségének javítása

en: Views tables include semantic markup to improve accessibility. Data cells are automatically associated with header cells through id and header attributes. To improve the accessibility of your tables you can add descriptive elements within the Views table settings. The <em>caption</em> element can introduce context for a table, making it easier to understand. The <em>summary</em> element can provide an overview of how the data has been organized and how to navigate the table. Both the caption and summary are visible by default and also implemented according to HTML5 guidelines.
hu: A Nézetek tablázatai szemantikus jelölőelemeket tartalmaznak az akadálymentesség javítására. Az adatcellák automatikusan társítva vannak fejléccellákkal az id és header attribútumok segítségével. A táblázatok akadálymentességének javításához a Nézetek táblázatbeállításaiban felvehetők leíró elemek. A <em>caption</em> elem megaddhatja egy táblázat kontextusát, megkönnyítve annak megértését. A <em>summary</em> elem áttekintést nyújthat az adatok szervezéséről és a táblázat navigálásáról. Alapértelmezés szerint caption és a summary elemek is láthatók, és megvalósításuk a HTML5 irányelveknek megfelelően történik.

en: OPML field options
hu: OPML mező beállítások

en: Testing multilingual
hu: Többnyelvűség tesztelése

en: Minimal profile for running tests with a multilingual installer.
hu: Minimális profil tesztek futtatásához, többnyelvű telepítővel.

en: This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.
hu: A blokk hiányzik vagy hibás. Vagy hiányzik egy tartalom vagy engedélyezni kell az eredeti modult.

en: Broken/Missing
hu: Sérült/Hiányzó

[ctx: Validation]
en: Entity Reference reference access
hu: <em>Entity Reference</em> hivatkozás hozzáférése

en: You do not have access to the referenced entity (%type: %id).
hu: Nincs hozzáférési jogosultság a hivatkozott entitáshoz (%type: %id).

en: @label ID
hu: @label azonosító

en: Many sites publish their headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. The aggregator supports <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Rss">RSS</a>, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Resource_Description_Framework">RDF</a>, and <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Atom_%28standard%29">Atom</a>.
hu: Számos webhely elérhetővé teszi vezető híreit és legfrissebb tartalmait valamilyen szabványos XML-alapú hircsatornán keresztül. A Drupal <em>Aggregator</em> modulja az <a href="http://hu.wikipedia.org/wiki/RSS">RSS</a>, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Resource_Description_Framework">RDF</a>, és <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Atom_%28standard%29">Atom</a> formátumokat támogatja.

en: Rich Text Editor, !label field
hu: Szövegszerkesztő, !label mező

en: Comments are responses to content.
hu: A hozzászólások válaszok a tartalomra.

en: Filename: %name
hu: Fájlnév: %name

en: Recipient username
hu: Címzett felhasználóneve

en: You can align images (<code>data-align="center"</code>), but also videos, blockquotes, and so on.
hu: Képek, videók, idézetek és hasonlók középre rendezése. (<code>data-align="center"</code>)

en: You can caption images (<code>data-caption="Text"</code>), but also videos, blockquotes, and so on.
hu: Szövegleírás adható képekhez (<code>data-caption="Felirat"</code>), videókhoz, idézetekhez és hasonlókhoz.

en: For accessibility and search engine optimization, all images that convey meaning on web sites should have alternate text. Drupal also allows entry of title text for images, but it can lead to confusion for screen reader users and its use is not recommended. Image fields can be configured so that alternate and title text fields are enabled or disabled; if enabled, the fields can be set to be required. The recommended setting is to enable and require alternate text and disable title text.
hu: Az akadálymentesség és keresőoptimalizálás érdekében minden üzenetet közvetítő képnek alternatív szöveget kell adni. A Drupal lehetővé teszi a képek cím mezőjének kitöltését is, de ennek használata nem ajánlott, mivel összezavarhatja a képernyőolvasót használó látogatókat. Az alternatív szöveg és cím engedélyezhető vagy letiltható a kép mezőknél. Engedélyezve a mező kötelezővé is tehető. Ajánlott az alternatív szöveget engedélyezni és kötelezővé tenni, ugyanakkor a címet letiltani.

en: Making this field required is recommended.
hu: Ajánlott a mezőt kötelezővé tenni.

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
hu: A cím tulajdonság felugró magyarázatként jelenik meg, ha az egérmutató a képen marad egy rövid ideig. A mező engedélyezése nem javasolt, mert a képernyőolvasóknak problémákat okozhat.

en: Image convert failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype)
hu: %path elérési úton levő, %mimetype MIME-típusú kép, %toolkit eszközkészlettel való konvertálása meghiúsult

en: Converts an image between extensions (e.g. from PNG to JPEG).
hu: Egy képet konvertál más formátumra (pl. PNG-t JPEG-re).

en: The domain may not be left blank for %language.
hu: %language nyelvnél a domén nem lehet üres.

en: Leave preview?
hu: Előnézet elhagyása?

en: Leave preview
hu: Előnézet elhagyása

en: Leaving the preview will cause unsaved changes to be lost. Are you sure you want to leave the preview?
hu: Az előnézet elhagyásakor a nem mentett adatok elvesznek. Biztosan el lehet hagyni az előnézetet?

en: CTRL+Left click will prevent this dialog from showing and proceed to the clicked link.
hu: A CTRL billentyű és bal egérgomb együttes lenyomása, megakadályozza ennek a párbeszédpanelnek a megjelenését és továbblép a kattintott hivatkozásra.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>Add content</em> page. This name must be unique.
hu: A tartalomtípus emberek számára olvasható neve. Ez a név a <em>Tartalom hozzáadása</em> oldalon található listában fog megjelenni. A névnek egyedinek kell lennie.

en: Search for @keywords
hu: @keywords keresése

en: Instructs the toolkit to save the image with a specified extension.
hu: Utasítja az eszközkészletet, hogy mentse le a képet egy meghatározott kiterjesztéssel.

en: Set a new image
hu: Új kép beállítása

en: Creates a new transparent resource and sets it for the image.
hu: Létrehoz egy új, átlátszó forrást és beállítja a képhez.

en: The text with the text format applied.
hu: A szöveg az alkalmazott szövegformátummal.

en: Processed summary
hu: Feldolgozott összefoglaló

en: The summary text with the text format applied.
hu: Az összefoglaló szöveg az alkalmazott szövegformátummal.

en: Tabs are buttons, displayed in a bar across the top of the screen. Some tabs execute an action (such as starting Edit mode), while other tabs toggle which tray is open.
hu: A fülek gombok a képernyő tetején egy sávban megjelenítve. Néhány fül egy műveletet hajt végre (például elindítja a Szerkesztés módot), míg mások azt szabályozzák, hogy melyik tálca legyen nyitva.

en: Trays
hu: Tálcák

en: Trays are usually lists of links, which can be hierarchical like a menu. If a tray has been toggled open, it is displayed either vertically or horizontally below the tab bar, depending on the browser width. Only one tray may be open at a time. If you click another tab, that tray will replace the tray being displayed. In wide browser widths, the user has the ability to toggle from vertical to horizontal, using a link at the bottom or right of the tray. Hierarchical menus only have open/close behavior in vertical mode; if you display a tray containing a hierarchical menu horizontally, only the top-level links will be available.
hu: A tálcák általában hivatkozások listái, amelyek egy menühöz hasonlóan hierarchikusak lehetnek. Ha egy tálca ki van bontva, akkor az a böngésző szélességétől függően függőlegesen vagy vízszintesen jelenik meg a fülek alatt. Egyszerre csak egy tálca lehet megnyitva. Egy másik fülre kattintva az a tálca jelenik meg az eddig megjelenített tálca helyett. Széles böngészőablak esetén a lehetőség van átkapcsolni a tálca alján vagy jobb oldalán lévő hivatkozással a függőleges és a vízszintes megjelenítés között. A hierarchikus menük függőleges módban csak megnyitás/bezárás funkcióval rendelkeznek, ha egy hierarchikus menüt tartalmazó tálcát vízszintesen jelenít meg, akkor csak a felső szintű hivatkozások lesznek elérhetőek.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your username.
hu: A felhasználói fiók zárolásra kerül, és a további belépés nem lesz lehetséges. Minden tartalom a felhasználónév alatt lesz megjelenítve.

en: Original language of the user information
hu: A felhasználói információk eredeti nyelve

en: Language of the translation of user information
hu: A felhasználói információk fordításának nyelve

en: Preferred language of the user
hu: A felhasználó előnyben részesített nyelve

en: Preferred admin language
hu: Előnyben részesített adminisztrációs nyelv

en: Preferred administrative language of the user
hu: A felhasználó előnyben részesített adminisztrációs nyelve

en: Cache metadata
hu: Gyorsítótár metaadat

en: Cache contexts
hu: Gyorsítótár környezetek

en: Path is empty.
hu: Az útvonal üres.

en: No query allowed.
hu: Nincs engedélyezett lekérdezés.

en: Invalid path. Valid characters are alphanumerics as well as "-", ".", "_" and "~".
hu: Érvénytelen útvonal. Az alfanumerikus és a kötőjel („-”), pont („.”), aláhúzás („_”), valamint hullámvonal („~”) karakterek használhatók.

en: Select a @context value:
hu: @context érték kiválasztása:

en: Number of plural indexes in this language.
hu: A többesszámú indexek száma ezen a nyelven.

en: Domain to use for this language.
hu: Az ehhez a nyelvhez használt domén.

en: Search result highlighting input
hu: Keresési eredmény, a keresett szó kiemelve

en: Configuration entity dependencies
hu: Beállítások entitásainak függőségek

en: Content entity dependencies
hu: Tartalom entitásainak függőségek

en: Enforced configuration dependencies
hu: Kényszerített beállítás függőségek

en: String (long) settings
hu: Karaktersorozat beállítások ehhez: hosszú

en: URI settings
hu: URI beállítások

en: Created timestamp settings
hu: Létrehozás időbélyegének beállításai

en: Changed timestamp settings
hu: Változtatás időbélyegének beállításai

en: If more than one application will be sharing this database, a unique table name prefix – such as %prefix – will prevent collisions.
hu: Ha egynél több alkalmazás fog osztozni ugyanazon az adatbázison, akkor egy egyedi előtag – %prefix például – segíthet megelőzni az ütközéseket.

en: The author name of the comment.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve.

en: contextual links button
hu: szövegkörnyezeti hivatkozások gomb

en: No browser language mappings available.
hu: Nincsenek elérhető nyelv leképezések.

en: The mapping for the %browser browser language code has been deleted.
hu: %browser böngésző nyelvi kód leképzésének törlése megtörtént.

en: The browser language detection mapping for the %browser browser language code has been deleted.
hu: %browser böngésző nyelvfelismerésének nyelvkód-összepárosításának törlése megtörtént.

en: The user or author name. This filter does not check if the user exists and allows partial matching. Does not use autocomplete.
hu: A felhasználó vagy szerző neve. Ez a szűrő nem ellenőrzi, hogy a felhasználó létezik-e már, illetve ha van részleges egyezés. Nem használ automatikus kiegészítést.

en: Page @items.current
hu: @items.current. oldal

en: The selected style or row format does not use fields.
hu: A kiválasztott stílus vagy sorformázás nem használ mezőket.

en: The selected display type does not use @type plugins
hu: @type bővítmények nincsenek használva a kiválasztott nézettípusban

en: The entity type
hu: Az entitástípus

en: Entity Type ID
hu: Entitástípus azonosító

[ctx: Validation]
en: Regex
hu: Minta

en: Configure Image Styles
hu: Képstílusok beállítása

en: Database storage size
hu: Adatbázis tároló mérete

en: Text with text format
hu: Szöveg szövegformátummal

en: Field widgets
hu: Mező felületi elemei

en: Field widget
hu: Mező felületi eleme

en: Widget type machine name
hu: Felületi elem programok által használt neve

en: Textarea display format settings
hu: Szövegdoboz megjelenítési formátumának beállításai

en: Email field display format settings
hu: E-mail mező megjelenítési formátumának beállításai

en: Link to the entity
hu: Hivatkozás az entitásra

en: Synchronizing extensions: @op @name.
hu: Kiterjesztések összehangolása: @op @name.

en: Link to the @entity_label
hu: @entity_label entitáscímkére hivatkozás

en: Linked to the @entity_label
hu: @entity_label entitáscímkéhez kapcsolva

en: Simple page
hu: Egyszerű oldal

en: Page with blocks
hu: Oldal blokkokkal

en: Jump to the first comment.
hu: Ugrás az első hozzászóláshoz.

en: Jump to the first new comment.
hu: Ugrás az első új hozzászóláshoz.

en: Share your thoughts and opinions.
hu: Gondolatok és vélemények megosztása.

en: Content translation content settings
hu: Tartalomfordítás tartalombeállítások

en: Content translation enabled
hu: Tartalomfordítás engedélyezve

en: Default date type
hu: Alapértelmezés szerinti dátumtípus

en: Default date value
hu: Alapértelmezés szerinti dátumérték

en: Persist field storage with no fields
hu: Tartós mezőtároló mezők nélkül

en: Group by column
hu: Csoportosítás oszlop szerint

en: Group by columns
hu: Csoportosítás oszlopok szerint

en: Re-use an existing field
hu: Egy már létező mező újbóli használata

en: You need to select a field type or an existing field.
hu: Ki kell választani egy mezőtípust vagy egy létező mezőt.

en: Adding a new field and re-using an existing field at the same time is not allowed.
hu: Új mező hozzáadása és egy létező mező újrafelhasználása egyszerre nem engedélyezett.

en: Provides a filter plugin that is in use in the following filter formats: %formats
hu: Egy %formats formátumok által használt szűrőt biztosít.

en: Log in to post new content in the forum.
hu: A fórumba új tartalom beküldéséhez be kell jelentkezni.

en: Providing page-specific help
hu: Oldalfüggő súgó biztosítása

en: Effect settings
hu: Hatások beállításai

en: Content Language Settings
hu: Tartalmak nyelvi beállításai

en: Allow to alter the language
hu: A nyelv módosításának engedélyezése

en: Influence of '@title'
hu: „@title” befolyása

en: Installing supporting modules
hu: Támogató modulok telepítése

en: Default indexing settings
hu: Alapértelmezett indexelési beállítások

en: <p>Search pages that use an index may use the default index provided by the Search module, or they may use a different indexing mechanism. These settings are for the default index. <em>Changing these settings will cause the default search index to be rebuilt to reflect the new settings. Searching will continue to work, based on the existing index, but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
hu: <p>Az indexeléssel működő kereséstípusok vagy az alaprendszer beépített <em>Search</em> moduljának indexére támaszkodnak, vagy saját indexelési módszert használnak. Ezek a beállítások itt az előbbire, azaz az alapértelmezett indexelési módszerre vonatkoznak. <em>Megváltoztatásuk a webhely keresési indexének újraépítését teszi szükségessé az új beállítások figyelembevételével.</em> A keresés továbbra is működni fog, de az új tartalmak nem lesznek indexelve addig, amíg a már meglévők újraindexelése be nem fejeződött. Az alapértelmezett beállítások a legtöbb webhely számára megfelelőek.</p>

en: The default search index will be rebuilt.
hu: Az alapértelmezett keresési index újra lesz építve.

en: This will re-index content in the search indexes of all active search pages. Searching will continue to work, but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
hu: Ez újra fogja indexelni valamennyi aktív kereséstípus indexét. A keresési funkció ettől továbbra is működni fog, de az új tartalmak addig nem lesznek kereshetőek, amíg be nem kerülnek az indexbe. A művelet nem vonható vissza.

en: All search indexes will be rebuilt.
hu: Minden keresési index újra lesz építve.

en: Add shortcut link
hu: Gyorshivatkozás hozzáadása

en: Popular content block settings
hu: Népszerű tartalomblokk beállítások

en: Number of day\s top views to display
hu: Megjelenített napi legnépszerűbb tartalmak száma

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Drupal and not accessible over the web. This must be changed in settings.php
hu: A rejtett fájlok tárolására használt, már létező könyvtár útvonala a helyi fájlrendszerben. A Drupal számára írhatónak kell lennie és nem lehet elérhető az interneten keresztül. A settings.php fájlban lehet beállítani.

en: Publish status
hu: Közzététel állapota

en: Whether or not the content related to a term is published.
hu: A tartalomhoz tartozik-e közzétett kifejezés.

en: Tray "@tray" @action.
hu: Tálca "@tray" @action.

en: Tray @action.
hu: Értesítési @action.

en: Major upgrade warning
hu: Kiemelt frissítésre vonatkozó figyelmeztetés

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version. It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
hu: Ez a frissítés egy nagyobb verzióváltás, ami azt jelenti, hogy a mostani verzióval nem lesz visszafelé kompatibilis. Ilyen esetben ajánlott a kiadási információk szokásosnál alaposabb tanulmányozása és csak saját felelősségre frissíteni.

en: User data field
hu: Felhasználói adatmező

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display.
hu: Csak az itt kiválasztott jogosultsággal rendelkező felhasználók tudnak majd hozzáférni ehhez a nézethez.

en: Only the checked roles will be able to access this display.
hu: Csak a bejelölt szerepkörök férhetnek majd hozzá ehhez a megjelenítéshez.

en: The formatted text of the area
hu: A terület formázott szövege

en: The corresponding entity field
hu: A megfelelő entitásmező

en: The plugin ID
hu: A bővítmény azonosítója

en: Row options
hu: Sor beállítások

en: Display extender settings
hu: Bővítő beállítások megjelenítése

en: View block
hu: Nézet blokk

en: Number integer display format settings
hu: Egész szám megjelenítési formátumának beállításai

en: Static menu link overrides
hu: Statikus menühivatkozás felülírások

en: Entities exist of type %entity_type and %bundle_label %bundle. These entities need to be deleted before importing.
hu: Még léteznek %entity_type típusú entitások és %bundle_label címkéjű %bundle mezőcsoportok, amiket importálás előtt törölni kell.

[ctx: Validation]
en: Feed title
hu: Csatorna címe

en: A feed named %value already exists. Enter a unique title.
hu: %name csatorna név már létezik. Egyedi címet kell megadni.

[ctx: Validation]
en: Feed URL
hu: Csatorna URL-je

en: A feed with this URL %value already exists. Enter a unique URL.
hu: %value URL-lel már létezik egy csatorna. Egyedi URL-t kell megadni.

[ctx: Plural]
en: Disabled
hu: Letiltva

en: The language code of the language the comment is written in.
hu: A hozzászólás szövegének nyelvkódja.

en: The message language code.
hu: Az üzenet nyelvi kódja.

en: The source language from which this translation was created.
hu: A forrásnyelv melyről a fordítás történt.

en: Translation outdated
hu: A fordítás elavult

en: Translation author
hu: A fordítás szerzője

en: The author of this translation.
hu: Ennek a fordításnak a szerzője.

en: A boolean indicating whether the translation is visible to non-translators.
hu: A logikai értéktől függ, hogy a fordítás látszik vagy sem nem fordítók számára.

en: Translation created time
hu: A fordítás létrehozásának az ideje

en: The Unix timestamp when the translation was created.
hu: A Unix időbélyeg, amikor a fordítás lérejött.

en: Translation changed time
hu: A fordítás módosításának az ideje

en: The Unix timestamp when the translation was most recently saved.
hu: A fordítás legutóbbi mentésének Unix időbélyege.

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
hu: A kisegítő szöveget meg kell adni.<br />(Csak ritka esetekben maradhat üresen. Ha nincs szükség kiegészítő szövegre akkor két idézőjelet kell megadni tartalom nélkül: <code>""</code>).

en: Entities and entity types
hu: Entitások és entitástípusok

en: The website's content and configuration is managed using <em>entities</em>, which are grouped into <em>entity types</em>. <em>Content entity types</em> are the entity types for site content (such as the main site content, comments, custom blocks, taxonomy terms, and user accounts). <em>Configuration entity types</em> are used to store configuration information for your site, such as individual views in the Views module, and settings for your main site content types.
hu: A webhely az adatokat <em>entitásoknak</em> nevezett egységekben tárolja, ezek pedig további <em>entitástípusokba</em> vannak csoportosítva. Alapvetően két ilyen entitástípus létezik: a <em>tartalmi entitástípusba</em> a webhely hasznos tartalmai, például cikkek, hozzászólások, egyedi blokkok, taxonómia-kifejezések, felhasználói fiókok tartoznak. Ezzel szemben a <em>konfigurációs entitástípusba</em> a webhely olyan beállításai, mint a <em>Views</em> modul egyedi nézetei, vagy a tartalomtípusok meghatározása tartoznak.

en: Entity sub-types
hu: Entitás altípusok

en: Some content entity types are further grouped into sub-types (for example, you could have article and page content types within the main site content entity type, and tag and category vocabularies within the taxonomy term entity type); other entity types, such as user accounts, do not have sub-types. Programmers use the term <em>bundle</em> for entity sub-types.
hu: Néhány tartalmi entitástípus össze van fogva további altípusokká (például a „Cikk” és „Egyszerű oldal” a webhely fő tartalomtípusán belül, illetve a „Címke” és „Kategória” szótárak a taxonómia-kifejezés tartalomtípuson belül). Egyéb tartalomtípusoknak (mint például a felhasználó) nincs altípusa. A programozók az <em>entitáscsomag</em> kifejezést használják a tartalmi altípusokra.

en: Fields and field types
hu: Mezők és mezőtípusok

en: Content entity types and sub-types store most of their text, file, and other information in <em>fields</em>. Fields are grouped by <em>field type</em>; field types define what type of data can be stored in that field, such as text, images, or taxonomy term references.
hu: A tartalom entitástípusok és altípusok a legtöbb esetben <em>mezőkben</em> tárolják a szöveg, fájl és egyéb információkat. A mezők <em>mezőtípusokba</em> vannak csoportosítva, amik megmondják, melyik adat tárólódhat az adott mezőben, legyen az szöveg, kép vagy taxonómiakifejezés hivatkozás.

en: Formatters and view modes
hu: Formázók és nézetmódok

en: Content entity types and sub-types can have one or more <em>view modes</em>, used for displaying the entity items. For instance, a content item could be viewed in full content mode on its own page, teaser mode in a list, or RSS mode in a feed. In each view mode, each field can be hidden or displayed, and if it is displayed, you can choose and configure the <em>formatter</em> that is used to display the field. For instance, a long text field can be displayed trimmed or full-length, and taxonomy term reference fields can be displayed in plain text or linked to the taxonomy term page.
hu: A tartalomtípusoknak és al-típusoknak legalább egy, de akár több <em>nézetmódjuk</em> is lehet, amik alapján az elemeik megjelennek majd. Egy cikk például teljes terjedelmében látszódik a saját oldalán megnyitva, de egy felsorolásban már csak a bevezetője, egy RSS-csatornában pedig már csak a címe. Minden nézetmódban külön-külön meghatározható, hogy a tartalomtípus adott mezője megjelenjen-e, és ha igen, melyik <em>formázó</em> legyen rá alkalmazva. Az előbbi példánál maradva ugyanahhoz a cikkhez adott címkék teljes terjedelmében olvasva a taxonómiakifejezés oldalra mutató hivatkozásként, de egy listaoldalon már csak sima, formázatlan szövegként jelenhetnek meg.

en: Widgets and form modes
hu: Felületi elem- és űrlapmódok

en: Content entity types and sub-types can have one or more <em>form modes</em>, used for editing. For instance, a content item could be edited in a compact format with only some fields editable, or a full format that allows all fields to be edited. In each form mode, each field can be hidden or displayed, and if it is displayed, you can choose and configure the <em>widget</em> that is used to edit the field. For instance, a taxonomy term reference field can be edited using a select list, radio buttons, or an autocomplete widget.
hu: A tartalmi entitástípusoknak és altípusoknak egy vagy több, szerkesztéshez használható <em>űrlapmódjuk</em> is lehet. Például egy tartalom elem szerkeszthető tömör formában, ahol csak néhány mező szerkeszthető, vagy teljes formában, amelyik lehetőséget ad az összes mező szerkesztésére. Valamennyi űrlapmódban külön-külön állítható minden egyes mező láthatósága, és ha megjelenik, akkor kiválasztható és beállítható hozzá a <em>felületi elem</em> ami szerkesztéskor lesz használatban. Például egy taxonómiakifejezés hivatkozás mezője szerkeszthető kiválasztó listával, rádiógombokkal, vagy automatikusan kiegészülő felületi elemmel is.

en: Enabling field types, widgets, and formatters
hu: Mezőtípusok, felületi elemek és formázók engedélyezése

en: Views entity field handler
hu: Nézet entitásmező kezelője

en: Creating a field
hu: Mező létrehozása

en: On the <em>Manage fields</em> page for your entity type or sub-type, you can add, configure, and delete fields for that entity type or sub-type. Each field has a <em>machine name</em>, which is used internally to identify the field and must be unique across an entity type; once a field is created, you cannot change the machine name. Most fields have two types of settings. The field-level settings depend on the field type, and affect how the data in the field is stored. Once they are set, they can no longer be changed; examples include how many data values are allowed for the field and where files are stored. The sub-type-level settings are specific to each entity sub-type the field is used on, and they can be changed later; examples include the field label, help text, default value, and whether the field is required or not. You can return to these settings by choosing the <em>Edit</em> link for the field from the <em>Manage fields</em> page.
hu: Az adott entitástípus vagy altípus mezőit a <em>Mezők kezelése</em> oldalon lehet megadni, beállítani vagy törölni. Minden mezőnek kell lennie egy <em>programok által használt nevének</em>, aminek egyedinek kell lennie az entitástípuson belül, mivel a rendszer ez alapján azonosítja. Éppen ezért a mező létrehozása után ez már nem módosítható. A legtöbb mezőnek két fajta beállítása van. A mező-szintűek annak típusától függnek és az adat tárolási módját határozzák meg (például hány érték megengedett vagy a fájlok helye), ezért szintén nem lehet változtatni rajtuk, ha a mezőbe korábban már adat lett mentve. Ellenben az altípus-szintűek kifejezetten csak az adott entitás-altípusban való használatra vonatkoznak (például a mező címkéje, súgószöveg, alapértelmezett érték, kötelező-e, stb.). Ide később bármikor vissza lehet térni a <em>Mezők kezelése</em> oldalon az adott mező <em>Szerkesztés</em> hivatkozására kattintva.

en: Re-using fields
hu: Mezők újrahasznosítása

en: Once you have created a field, you can use it again in other sub-types of the same entity type. For instance, if you create a field for the article content type, you can also use it for the page content type, but you cannot use it for custom blocks or taxonomy terms. If there are fields available for re-use, after clicking <em>Add field</em> from the <em>Manage fields</em> page, you will see a list of available fields for re-use. After selecting a field for re-use, you can configure the sub-type-level settings.
hu: A már létező mezők szabadon felhasználhatók ugyanannak az entitástípusnak más altípusaiban is. Például egy, a „Cikk” tartalomtípushoz készített mező utána szerepelhet az „Egyszerű oldal” tartalomtípus példányain is, de egyéni blokkokban vagy  taxonómia-kifejezéseknél viszont már nem. Ha vannak újrahasznosítható mezők, akkor azok a <em>Mezők kezelése</em> oldalon a <em>Mező hozzáadása</em> lehetőségre kattintva kiválaszthatók egy listából. Ezt követően pedig testreszabhatóak az altípuson belüli beállításai.

en: Configuring field editing
hu: Mezőszerkesztés beállítása

en: On the <em>Manage form display</em> page of your entity type or sub-type, you can configure how the field data is edited by default and in each form mode. If your entity type has multiple form modes (on most sites, most entities do not), you can toggle between the form modes at the top of the page, and you can toggle whether each form mode uses the default settings or custom settings in the <em>Custom display settings</em> section. For each field in each form mode, you can select the widget to use for editing; some widgets have additional configuration options, such as the size for a text field, and these can be edited using the Edit button (which looks like a wheel). You can also change the order of the fields on the form. You can exclude a field from a form by choosing <em>Hidden</em> from the widget drop-down list, or by dragging it into the <em>Disabled</em> section.
hu: Az entitástípus vagy -altípus <em>Űrlap megjelenítésének beállítása</em> oldalán megadható annak alapértelmezett szerkeszthetősége. Ha az entitástípusnak több űrlapmódja van (az esetek többségében nem szokott lenni), akkor az oldal tetején lehet átváltani közöttük. Valamint ugyanitt átkapcsolható az is, hogy az adott űrlapmód az alapértelmezés szerint, vagy az <em>Egyéni megjelenítési beállítások</em> szakaszban megadott módon jelenítse meg azt a mezőt. Hasonló rugalmassággal lehet a mezőhöz használt <em>felületi elemet</em> is szabályozni: néhány konfigurálható (például a szövegbeviteli terület hossza), ezt egy fogaskerék ikon jelzi. Ezt <em>Rejtett</em>-re állítva, vagy a lenti <em>Letiltott</em> szakaszba húzva az adott mező megjelenítése kikapcsolható abban az űrlapmódban. Végül pedig még a mezők egymáshoz viszonyított sorrendje is állítható.

en: Configuring field display
hu: Mezőmegjelenítés beállítása

en: On the <em>Manage display</em> page of your entity type or sub-type, you can configure how each field is displayed by default and in each view mode. If your entity type has multiple view modes, you can toggle between the view modes at the top of the page, and you can toggle whether each view mode uses the default settings or custom settings in the <em>Custom display settings</em> section. For each field in each view mode, you can choose whether and how to display the label of the field from the <em>Label</em> drop-down list. You can also select the formatter to use for display; some formatters have configuration options, which you can edit using the Edit button (which looks like a wheel). You can also change the display order of fields. You can exclude a field from a specific view mode by choosing <em>Hidden</em> from the formatter drop-down list, or by dragging it into the <em>Disabled</em> section.
hu: Az entitástípus vagy -altípus <em>Megjelenés beállítása</em> oldalán megadható, hogy az egyes mezők alapértelmezés szerint hogyan jelenjenek meg a különböző nézetmódokban. Ha az entitástípusnak több nézetmódja van, akkor az oldal tetején lehet átváltani közöttük. Valamint ugyanitt átkapcsolható az is, hogy az adott nézetmód az alapértelmezés szerint, vagy az <em>Egyéni megjelenítési beállítások</em> szakaszban megadott módon jelenítse meg azt a mezőt. Hasonló rugalmassággal lehet a mező <em>címkéjének</em> láthatóságát is szabályozni: minden egyes nézetmódhoz kiválasztható egy legördülő listából. A használt formázó további testreszabási lehetőségeket kínál: néhány konfigurálható, ezt egy fogaskerék ikon jelzi. Ezt <em>Rejtett</em>-re állítva, vagy a lenti <em>Letiltott</em> szakaszba húzva az adott mező megjelenítése kikapcsolható abban a nézetmódban. Végül pedig még a mezők egymáshoz viszonyított sorrendje is állítható.

en: Configuring view and form modes
hu: Nézet- és űrlapmódok beállítása

en: Listing fields
hu: Mezők listázása

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
hu: A képeknek pontosan <strong>@size</strong> pixel méretűnek kell lenniük.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
hu: Képeknek <strong>@min</strong> képpontnál nagyobbnak kell lenniük, a <strong>@max</strong> képpontnál nagyobbak viszont le lesznek kicsinyítve.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
hu: A képeknek <strong>@min</strong> pixelnél nagyobbnak kell lenniük.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
hu: A <strong>@max</strong> képpontnál nagyobb képek le lesznek kicsinyítve.

en: Define how text is handled by combining filters into text formats.
hu: Különböző szűrők összekombinálásával meghatározható egy adott szöveg átalakítása szövegformátummá.

[ctx: Validation]
en: Forum leaf
hu: Fórum ág

en: The menu link language code.
hu: A menühivatkozás nyelvi kódja.

en: Node authored by (uid)
hu: Tartalom szerzője (uid)

en: Revision authored by (uid)
hu: Változat szerzője (uid)

en: Content access view grants
hu: A tartalom hozzáférés megtekintési engedélyei

en: The location this shortcut points to.
hu: A hely amire ez a gyorshivatkozás mutat.

en: Trusted Host Settings
hu: Megbízható tárhelyek beállításai

en: The trusted_host_patterns setting is set to allow %trusted_host_patterns
hu: A <code>trusted_host_patterns</code> beállítás jelenleg ezeket engedi: %trusted_host_patterns

en: Change site name, email address, slogan, default front page, and error pages.
hu: Webhely nevének, jelmondatának, e-mail címének, alapértelmezett címlapjának és hibaoldalainak beállítása.

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the Appearance page.
hu: Erre csak akkor van szükség, ha a webhely egy külön adminisztrációs smink használatára lett beállítva a Megjelenés oldalon.

en: Link to any page
hu: Hivatkozás bármely oldalra

en: This allows to bypass access checking when linking to internal paths.
hu: Lehetővé teszi a hozzáférés ellenőrzés megkerülését belső útvonalakra történő hivatkozáskor.

en: Unable to install @extension, %config_names already exists in active configuration. | Unable to install @extension, %config_names already exist in active configuration.
hu[0]: @extension nem telepíthető, %config_names már létezik az aktív beállításban.
hu[1]: @extension nem telepíthető, %config_names már létezik az aktív beállításban.

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
hu: @entity_type_label %entity_label entitáson való %action művelet végrehajtása nem engedélyezett.

en: narrow
hu: keskeny

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the anonymous user depending on the configured user settings.
hu: Megjegyzés: a felhasználói beállításoktól függően a tartalmak megtarthatóak, elrejthetők, törölhetők vagy átruházhatók a Névtelen felhasználóra.

en: The reference view %view_name cannot be found.
hu: %view_name hivatkozásnézet nem található.

[ctx: Plural]
en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Active menu trail
hu: Aktív menü nyomvonal

en: Configuration updates
hu: Konfigurációk frissítései

en: The listed configuration will be updated.
hu: Az alább felsorolt beállítások módosulnak.

en: An entity field containing a password value.
hu: Egy jelszó értéket tartalmazó entitás mező.

en: An autocomplete text field with tagging support.
hu: Egy automatikusan kiegészített szövegmező a címkézés támogatásával.

en: The feed %label has been deleted.
hu: %label csatorna törlése megtörtént.

en: Block Content revision is a history of changes to block content.
hu: A blokktartalmak változatai az azokon végzett módosítások időbeli sorozatát jelentik.

en: Get the actual block content from a block content revision.
hu: Az adott blokk tartalma egy blokkváltozatból jön.

en: The Color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. If you make any manual changes to your theme's stylesheet, <em>you must save your color settings again, even if you haven't changed the colors</em>. This step is required because the module stylesheets in the files directory need to be recreated to reflect your changes.
hu: A <em>Color</em> modul a smink megadott stíluslapjainak a módosított változatát a fájlokat tartalmazó könyvtárba teszi. A stíluslapokon végzett bármilyen változtatás esetén a szín beállításait is <em>újra el kell menteni, még akkor is, ha azok nem változtak</em>. Ez ugyanis azt eredményezi, hogy a modul újra beleírja a saját módosításait a megváltozott stíluslap fájlokba.

en: Responsive image style %label saved.
hu: %label alkalmazkodó képstílus elmentve.

en: Field, widget, and formatter information
hu: Mező, felületi elem és formázó információ

en: Provided by modules
hu: Modulok biztosítják:

en: Here is a list of the currently enabled field, formatter, and widget modules:
hu: A jelenleg engedélyezett mezők, formázók és felületi elemek listája:

en: Provided by Drupal core
hu: A Drupal alaprendszer biztosítja

en: As mentioned previously, some field types, widgets, and formatters are provided by Drupal core. Here are some notes on how to use some of these:
hu: Mint korábban említettük, néhány mezőtípust, felületi elemet és formázót a Drupal alaprendszer biztosít. Néhány megjegyzés ezek használatáról:

en: <strong>Number fields</strong>: When you add a number field you can choose from three types: <em>decimal</em>, <em>float</em>, and <em>integer</em>. The <em>decimal</em> number field type allows users to enter exact decimal values, with fixed numbers of decimal places. The <em>float</em> number field type allows users to enter approximate decimal values. The <em>integer</em> number field type allows users to enter whole numbers, such as years (for example, 2012) or values (for example, 1, 2, 5, 305). It does not allow decimals.
hu: <strong>Szám típusú mezők</strong> hozzáadásakor három típus közül lehet választani: <em>decimális</em>, <em>lebegőpontos</em>, és <em>egész</em>. A <em>decimális</em> típusú mező pontos tizedes értékek bevitelét teszi lehetővé, rögzített pontosságú formában a decimális helyeken. A <em>lebegőpontos</em> típus megközelítő pontosságú decimális értékekhez való. Az <em>egész</em> típusú mező teljes egész számok bevitelét engedi meg, mint az évszám (pl. 1971) vagy egész értékek (pl. 1, 2, 5, 305). Ez a mező nem támogatja a tizedes számokat.

en: Defining image styles
hu: Képstílusok meghatározása

en: Naming image styles
hu: Képstílusok elnevezése

en: When you define an image style, you will need to choose a displayed name and a machine name. The displayed name is shown in administrative pages, and the machine name is used to generate the URL for accessing an image processed in that style. There are two common approaches to naming image styles: either based on the effects being applied (for example, <em>Square 85x85</em>), or based on where you plan to use it (for example, <em>Profile picture</em>).
hu: Új képstílus létrehozásakor meg kell adni egy megjelenített és egy programok által használt nevet. Előbbi látszódik az adminisztrációs oldalakon, utóbbi pedig az ezzel a stílussal generált kép elérési útvonalának képzéséhez kell. A képstílusok elnevezésének általában két bevett gyakorlata van: vagy az alkalmazott hatások alapján (például <em>Négyzetes 85×85</em>), vagy pedig a felhasználás tervezett helye szerint (például <em>Profilkép</em>).

en: Configuring image fields
hu: Képmezők beállítása

en: A few of the settings for image fields are defined once when you create the field and cannot be changed later; these include the choice of public or private file storage and the number of images that can be stored in the field. The rest of the settings can be edited later; these settings include the field label, help text, allowed file extensions, image resolution restrictions, and the subdirectory in the public or private file storage where the images will be stored. The editable settings can also have different values for different entity sub-types; for instance, if your image field is used on both Page and Article content types, you can store the files in a different subdirectory for the two content types.
hu: A kép mezők néhány létrehozáskor megadott paramétere, például a nyilvános és privát tárhely kiválasztása, vagy a mezőben tárolható képek száma, később már nem megváltoztatható. A többi paraméter később is módosítható. Ezek például a címke, a súgószöveg, az engedélyezett fájlkiterjesztések, képméret korlátozások és az almappa a fő tárhelyen belül ahol a képek tárolva lesznek. Az utólag is szerkeszthető paraméterek további sajátossága, hogy különböző értékeket lehet megadni az egyes entitás altípusoknál. Például egy kép mező amely az Oldal és Cikk tartalomtípusoknál is használva van, képes két különböző mappában tárolni a tartalmakhoz feltöltött képeket.

en: The maximum file size that can be uploaded is limited by PHP settings of the server, but you can restrict it further by configuring a <em>Maximum upload size</em> in the field settings (this setting can be changed later). The maximum file size, either from PHP server settings or field configuration, is automatically displayed to users in the help text of the image field.
hu: A legnagyobb feltölthető fájlméretet a kiszolgálón futó PHP beállításai határozzák meg. Ez azonban felülbírálható egy ennél kisebb értékkel a <em>legnagyobb feltölthető méret</em> beállításnál (ez később is megváltoztatható). A PHP és a mező beállításai alapján érvényben lévő megengedett korlát mindig megjelenik valamennyi fájlfeltöltési mező súgószövegében, így tájékoztatva a felhasználókat.

en: You can also configure a default image that will be used if no image is uploaded in an image field. This default can be defined for all instances of the field in the field storage settings when you create a field, and the setting can be overridden for each entity sub-type that uses the field.
hu: Egy alapértelmezett kép is megadható, mely akkor lesz megjelenítve, ha nincs kép feltöltve a képmezőben. Ez az alapértelmezés beállítható globálisan is és egyenként is a képmező minden al-példányának.

en: Configuring displays and form displays
hu: Megjelenítők és űrlap-megjelenítők beállítása

en: On the <em>Manage display</em> page, you can choose the image formatter, which determines the image style used to display the image in each display mode and whether or not to display the image as a link. On the <em>Manage form display</em> page, you can configure the image upload widget, including setting the preview image style shown on the entity edit form.
hu: A <em>Megjelenítés beállítása</em> oldalon adható meg, hogy a kép hivatkozás legyen-e, valamint ugyanitt kiválasztható ki a kép formázó is, amely megadja, hogy melyik képstílussal legyen megjelenítve. Az <em>Űrlap megjelenítésének beállítása</em> oldalon pedig a képfeltöltő felületi elem és a tartalom szerkesztési oldalán használt képstílus választható ki.

en: Selected language configuration
hu: Kiválasztott nyelv beállítása

en: Selected default language no longer exists.
hu: A kiválasztott alapértelmezés szerinti nyelv már nem létezik.

en: Language detection configuration saved.
hu: A nyelvmegállapítás beállításai elmentve.

en: Language codes or other custom text to use as a path prefix for URL language detection. For the selected fallback language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "deutsch" as the path prefix code for German results in URLs like "example.com/deutsch/contact".
hu: Akár szabványos nyelvkódok, akár tetszőleges szöveg használható útvonal-előtagként az URL-alapú nyelv megállapításhoz. A kiválasztott biztonsági tartalék nyelv használatához ez a mező üresen hagyható. Például a német nyelvhez „deutsch”-ot megadva az ilyen nyelvű tartalmak <code>pelda.hu/deutsch/oldal-cime</code> címen lesznek elérhetőek. <strong>Vigyázat!</strong> Ezen érték módosítása a már létező webcímeket elérhetetlenné teheti, ezért megváltoztatása éles webhelyen csak kiemelt körültekintéssel ajánlott.

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
hu: A kézzel megadott útvonalaknak per jellel (/), kérdőjellel (?), vagy kettőskereszttel (#) kell kezdődniük.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page.
hu: Egy tartalom annak címének begépelését elkezdve, az automatikusan megjelenő listából kiválasztható. De lehet belső Drupal útvonal (például %add-node), vagy külső (mondjuk %url). %front használható a címlapra hivatkozáshoz.

[ctx: Validation]
en: Link URI can be accessed by the user.
hu: Hivatkozás webcíme elérhető a felhasználónak.

en: The path '@uri' is inaccessible.
hu: Az '@uri' útvonal hozzáférhetetlen.

en: The path '@uri' is invalid.
hu: Az '@uri' útvonal érvénytelen.

en: The location this menu link points to.
hu: A hely amire ez a menüelem mutat.

en: Indicates whether the menu link should be rediscovered
hu: Megmutatja, hogy újra kell-e térképezni a menü hivatkozást

en: @title [%language translation]
hu: @title [%language fordítás]

en: The username of the content author.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználóneve.

en: Defining responsive image styles
hu: Alkalmazkodó képstílusok meghatározása

en: Using responsive image styles in Image fields
hu: Alkalmazkodó képstílusok használata <em>Image</em> mezőkben

en: A responsive image style associates an image style with each breakpoint defined by your theme.
hu: Egy alkalmazkodó képstílus a téma által meghatározott minden törésponthoz hozzárendel egy képstílust.

en: Responsive image styles
hu: Alkalmazkodó képstílusok

en: Edit responsive image style
hu: Alkalmazkodó képstílus szerkesztése

en: Duplicate responsive image style
hu: Alkalmazkodó képstílus másolása

en: Add responsive image style
hu: Alkalmazkodó képstílus hozzáadása

en: Responsive image style
hu: Alkalmazkodó képstílus

en: Image style mappings
hu: Képstílus leképezések

en: Image style mapping
hu: Képstílus leképezés

en: Responsive image mapping type
hu: Alkalmazkodó kép leképezéstípus

en: Sizes attribute
hu: Méretek tulajdonság

en: Image styles to be used when using the 'sizes' attribute
hu: A 'sizes' attribútum használata esetén használt képstílusok

en: <em>Duplicate responsive image style</em> @label
hu: @label <em>alkalmazkodó képstílus másolása</em>

en: <em>Edit responsive image style</em> @label
hu: @label <em>alkalmazkodó képstílus szerkesztése</em>

en: Responsive image style @label saved.
hu: @label alkalmazkodó képstílus elmentve.

en: Responsive image style: @responsive_image_style
hu: Alkalmazkodó képstílus: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
hu: Egy alkalmazkodó képstílus kiválasztása.

en: The default drag-and-drop user interface for ordering tables in the administrative interface presents a challenge for some users, including users of screen readers and other assistive technology. The drag-and-drop interface can be disabled in a table by clicking a link labeled "Show row weights" above the table. The replacement interface allows users to order the table by choosing numerical weights instead of dragging table rows.
hu: A táblázatos listák elemeinek átrendezésének alapértelmezett módja a „fogd és vidd”, ám ez kihívást jelenthet néhány felhasználónak, például a képernyőfelolvasóval böngészőknek. Éppen ezért ez a „fogd és vidd” módszer minden egyes táblázat fölött átkapcsolható a „Sorok súlyának mutatása” hivatkozással. Az így megjelenő helyettesítő módszerrel a sorok sorrendjét értékek legördülő listából való kiválasztásával lehet megadni.

en: Using maintenance mode
hu: Karbantartási mód használata

en: Configuring the file system
hu: A fájlrendszer beállítása

en: Configuring the image toolkit
hu: A képkezelő eszközkészlet beállítása

en: Are you sure you want to delete the format %name : %format?
hu: %name : %format biztosan törölhető?

en: Managing vocabularies
hu: Szótárak kezelése

en: Managing terms
hu: Kifejezések kezelése

en: Classifying entity content
hu: Entitás-tartalmak besorolása

en: Adding new terms during content creation
hu: Új kifejezések felvétele a tartalmak létrehozásakor

[ctx: Validation]
en: User email required
hu: Felhasználói e-mail cím szükséges

en: The target entity
hu: A cél entitás

en: Append a destination query string to operation links.
hu: Egy érkezési lekérdező karaktersorozat hozzáfűzése a műveleti hivatkozások végéhez.

en: Provides links to perform entity operations.
hu: Hivatkozásokat nyújt az entitásokon végzett műveletekhez.

en: Content language of view row
hu: A nézet sorában a tartalom nyelve

en: Original language of content in view row
hu: A nézet sorában a tartalom eredeti nyelve

en: @entity_type_label ID
hu: @entity_type_label azonosító (ID)

en: Rendering Language
hu: Megjelenítés nyelve

en: All content that supports translations will be displayed in the selected language.
hu: Minden fordítást támogató tartalom a kiválasztott nyelven jelenik majd meg.

en: The contextual filter values are provided by the URL.
hu: A környezeti szűrő értékeit a webcím biztosítja.

en: Include a <code>destination</code> parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
hu: Egy <code>érkezési</code> paraméter belefoglalása a hivatkozásba, ami visszahozza a látogatót az eredeti nézethez a hivatkozott művelet végrehajtása után.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
hu: A következő behelyettesítő vezérjelek érhetőek el ehhez a mezőhöz. Fontos tudni, hogy a megjelenítési sorrend miatt a már csak ez után következő mezők itt még nem használhatóak. Ha szükséges, át kell rendezni a mezők sorrendjét.

en: Entity reference field storage settings
hu: Entitáshivatkozások mező-tárolási beállításai

en: Entity reference field settings
hu: Entitáshivatkozások mező-beállításai

en: Entity reference selection plugin settings
hu: Entitáshivatkozásokat kiválasztó bővítmény beállításai

en: Display in native language
hu: Megjelenítés anyanyelven

en: @local-task-title@active
hu: @local-task-title @active

en: HTTP cookies
hu: HTTP sütik

en: HTTP headers
hu: HTTP fejlécek

en: Is super user
hu: Szuper felhasználó

en: Query arguments
hu: Lekérdezés paraméterei

en: Request format
hu: Kérés formátuma

en: A flag indicating whether this is the default translation.
hu: A jelölő jelzi, hogy ez az alapértelmezett fordítás.

en: Field settings (@on_label / @off_label)
hu: Mező beállítások (@on_label / @off_label)

en: Displayed in native language
hu: Anyanyelven megjelenítve

en: Hide lower priority columns
hu: Kevésbé fontos oszlopok elrejtése

en: Submitted by @username on @datetime
hu: @username küldte be @datetime időpontban

en: By @author @time ago
hu: @author által @time ideje

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded. Enabling this field is recommended.
hu: Az „alt” szöveg nem csak a hiányzó kép alatt jelenik meg, de a keresőrobotok, képernyőfelolvasók is használják, ezért javasolt engedélyezni.

en: With multiple languages configured, registered users can select their preferred language and authors can assign a specific language to content.
hu: Több nyelv beállításával a bejelentkezett felhasználók kiválaszthatják az előnyben részesített nyelvüket, a szerzők pedig megadhatják egyes tartalmaik nyelvét.

en: This page also provides an overview of how much of the site's interface has been translated for each configured language.
hu: Ez az oldal áttekintést is nyújt, hogy a webhely felhasználói felületének mekkora hányada van már lefordítva a beállított nyelveken.

en: If the Interface Translation module is enabled, this page will provide an overview of how much of the site's interface has been translated for each configured language.
hu: Az <em>Interface Translation</em> modul engedélyezésekor ez az oldal áttekintést nyújt, hogy a webhely felhasználói felületének mekkora hányada van már lefordítva a beállított nyelveken.

en: Depending on your site features, additional modules that you might want to enable are:
hu: A webhely képességei alapján további modulok, amiket érdemes lehet bekapcsolni:

en: This must be an external URL such as %url.
hu: Ennek egy külső webcímnek kell lennie, mint például %url.

[ctx: Validation]
en: No dangerous external protocols
hu: Nincsenek veszélyes külső protokollok

[ctx: Validation]
en: No broken internal links
hu: Nincsenek törött belső hivatkozások

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: Search looks for exact, case-insensitive keywords; keywords shorter than a minimum length are ignored.
hu: A kereső csak pontos egyezésekre ad találatot kis- és nagybetűktől függetlenül. A kötelező legrövidebb hossznál kisebb keresőszavakat figyelmen kívül hagyja.

en: Use upper-case OR to get more results. Example: cat OR dog (content contains either "cat" or "dog").
hu: A csupa nagybetűs „OR” kötőszóval több találat kapható. Például a „kutya OR macska” kifejezésre való keresés bármelyik szót említő tartalmakat eredményez.

en: You can use upper-case AND to require all words, but this is the same as the default behavior. Example: cat AND dog (same as cat dog, content must contain both "cat" and "dog").
hu: A csupa nagybetűs „AND” kötőszóval mindegyik szó említése megkövetelhető, de ez az alapértelmezett működés is egyben. Például a „kutya AND macska” kifejezésre való keresés csak a mindkét szót említő tartalmakat eredményezi.

en: Use quotes to search for a phrase. Example: "the cat eats mice".
hu: Sima idézőjelek között adható meg egy egész kifejezés, például "az egerek macskákat üldöznek".

en: You can precede keywords by - to exclude them; you must still have at least one "positive" keyword. Example: cat -dog (content must contain cat and cannot contain dog).
hu: Kizárhatók szavak a kötőjel („-”) mínuszos előjelként való használatával, de mellette legalább egy pozitív, azaz előjel nélküli keresőszónak is szerepelnie kell. Például a „kutya -macska” kifejezésre való keresés csak a kutyákat, de a macskákat nem említő tartalmakat eredményezi.

en: The testing framework requires the %sites-simpletest directory to exist and be writable in order to run tests.
hu: A tesztkörnyezet %sites-simpletest könyvtárának léteznie kell és írhatónak kell lennie a helyes működéshez.

en: The file %file does not exist and could not be created automatically, which poses a security risk. Ensure that the directory is writable.
hu: %file nem létezik és létrehozni sem lehet automatikusan, ami biztonsági kockázatot jelent. Ellenőrizni kell, hogy a könyvtár biztosan írható-e?

en: User is admin
hu: A felhasználó adminisztrátor

en: Include the anonymous user in the matched entities.
hu: Névtelen felhasználó belefoglalása az illeszkedő entitásokba.

en: Include the anonymous user.
hu: A Névtelen felhasználó belefoglalása.

en: User search looks for user names and partial user names. Example: mar would match usernames mar, delmar, and maryjane.
hu: A felhasználók keresése neveikben részleges vagy teljes egyezés alapján. Például az „ist” illeszkedik az <em>istvan.kovacs</em>, <em>Pist!007</em> és <em>Minimalist</em> felhasználónevekre.

en: You can use * as a wildcard within your keyword. Example: m*r would match user names mar, delmar, and elementary.
hu: A csillag (*) jel használható általános behelyettesítő karakterként. Például a „*st” illeszkedik az <em>istvan.kovacs</em>, <em>PestiPeti</em> és <em>Minimalist</em> felhasználónevekre.

en: No eligible views were found.
hu: Nem található megfelelő nézet.

en: The view is not based on a translatable entity type or the site is not multilingual.
hu: A nézet nem egy lefordítható entitáson alapul, vagy a webhely nem többnyelvű.

en: Display "@display" uses a "more" link but there are no displays it can link to. You need to specify a custom URL.
hu: @display nézet tartalmaz egy „Több” hivatkozást, de nincs, amire mutathatna, ezért egyéni URL-t kell megadni helyette.

en: Disabling SQL rewriting will omit all query tags, i. e. disable node access checks as well as override hook_query_alter() implementations in other modules.
hu: Az SQL átírás letiltásával figyelmen kívül lesz hagyva minden lekérdezési címke. Így például a tartalmakhoz való hozzáférés jogosultságának ellenőrzése felülírja a <code>hook_query_alter()</code> hurok megvalósítását más modulokban.

en: Testing config overrides
hu: Konfiguráció-felülírások tesztje

en: Minimal profile for running tests with config overrides in a profile.
hu: Egy minimális profil a konfiguráció-felülírások tesztelésére.

en: Account's permissions
hu: Felhasználói fiók jogosultságai

en: The hashed password
hu: A hash-elt jelszó

en: Existing password
hu: Meglévő jelszó

en: Filter output for aggregator items
hu: Kimenet szűrése a hírgyűjtő elemekhez

en: Display the author name.
hu: A szerző nevének megjelenítése.

en: Are you sure you want to create a new %name @type?
hu: Biztosan létrehozható egy új %name @type?

en: Using the personal contact form
hu: Személyes kapcsolatfelvételi űrlap használata

en: Site visitors can email registered users on your site by using the personal contact form, without knowing or learning the email address of the recipient. When a site visitor is viewing a user profile, the viewer will see a <em>Contact</em> tab or link, which leads to the personal contact form. The personal contact link is not shown when you are viewing your own profile, and users must have both <em>View user information</em> (to see user profiles) and <em>Use users' personal contact forms</em> permission to see the link. The user whose profile is being viewed must also have their personal contact form enabled (this is a user account setting); viewers with <em>Administer users</em> permission can bypass this setting.
hu: A webhely látogatói anélkül tudnak levelet küldeni az oldal felhasználóinak, hogy tudniuk kéne az e-mail címüket. Amikor a látogató egy felhasználói profilt néz, akkor lát egy <em>Kapcsolat</em> fület, vagy hivatkozást, ami a személyes kapcsolatfelvételi űrlapra vezet. Ez a hivatkozás nem látható, ha a felhasználó a saját profilját nézi. A megtekintéséhez pedig szüksége van a <em>Felhasználói információk megtekintése</em> és <em>Felhasználói szintű kapcsolatfelvételi űrlap használata</em> jogosultságokra egyszerre. A <em>felhasználók adminisztrációja</em> jogosultsággal rendelkező megtekintők megkerülhetik ezt a beállítást. A felhasználónak, akinek a profilját nézik, engedélyeznie kell a személyes kapcsolatfelvételi űrlapot a fiókbeállításainál.

en: Configuring contact forms
hu: Kapcsolatfelvételi űrlapok beállítása

en: Linking to contact forms
hu: Hivatkozás kapcsolatfelvételi űrlapokra

en: Adding content to contact forms
hu: Tartalom hozzáadása a kapcsolatfelvételi űrlapokhoz

en: @label (Translation is not supported).
hu: @label (A fordítás nem támogatott).

en: @entity using @field_name
hu: @entity @field_name -t használ

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
hu: Minden @entity elemhez kapcsolódó @field_name mezőnél @label címke beállítása.

en: Configuring form displays
hu: Űrlap megjelenésének konfigurációja

en: Reference fields have several widgets available on the <em>Manage form display</em> page:
hu: A hivatkozás mezőkhöz számos felületi elem érhető el az <em>Űrlap megjelenítésének beállítása</em> oldalon:

en: The <em>Check boxes/radio buttons</em> widget displays the existing entities for the entity type as check boxes or radio buttons based on the <em>Allowed number of values</em> set for the field.
hu: A <em>Jelölőnégyzetek / választógombok</em> felületi elem a mező <em>Értékek megengedett száma</em> beállításától függően jelölőnégyzetként vagy rádiógombként jeleníti meg az entitástípus létező elemeit.

en: The <em>Select list</em> widget displays the existing entities in a drop-down list or scrolling list box based on the <em>Allowed number of values</em> setting for the field.
hu: A <em>legördülő lista</em> felületi elem a mező <em>Értékek megengedett száma</em> beállításától függően lenyíló vagy görgethető listaként jeleníti meg az entitástípus létező elemeit.

en: The <em>Autocomplete</em> widget displays text fields in which users can type entity labels based on the <em>Allowed number of values</em>. The widget can be configured to display all entities that contain the typed characters or restricted to those starting with those characters.
hu: Az <em>automatikusan kiegészített</em> felületi elem a mező <em>Értékek megengedett száma</em> beállításán alapuló szövegbeviteli mezőt jelenít meg, amibe a felhasználó gépelhet. Beállítható, hogy csak az azzal kezdődő, vagy valamennyi, azt tartalmazó címkét jelenítse meg.

en: The <em>Autocomplete (Tags style)</em> widget displays a multi-text field in which users can type in a comma-separated list of entity labels.
hu: Az <em>automatikusan kiegészített</em> (címkézős módban) felületi elem egy többszöveges beviteli mezőt jelenít meg, amibe a felhasználók vesszővel elválasztva több entitáscímkét is felvihetnek.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php or Nginx with PHP-FPM.
hu: Jelen webkiszolgáló nem tudja megjeleníteni a feltöltési folyamatok állapotát, mert ehhez Apache-on futó PHP-ra engedélyezett mod_php-val, vagy Nginx-re PHP-FPM-mel van szükség.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php or PHP-FPM and not as FastCGI.
hu: Jelen webkiszolgáló nem tudja megjeleníteni a feltöltési folyamatok állapotát, mert ahhoz a PHP-t mod_php-val vagy PHP-FPM-mel kell futtatni és nem FastCGI-vel.

en: Display download path
hu: Letöltési útvonal megjelenítése

en: Display the filemime as icon
hu: Fájl MIME megjelenítése ikonként

en: Detect tar
hu: Tar fájl felismerése

en: Link this field to the file download URL
hu: Ez a mező hivatkozzon a fájl letöltési webcímre

en: File link
hu: Fájlhivatkozás

en: Include tar in extension
hu: Szerepeljen tar a kiterjesztésben

en: If the part of the filename just before the extension is '.tar', include this in the extension output.
hu: Ha a fájl kiterjesztése előtt „.tar” szerepel, akkor ezt belefoglalja a kimenetbe.

en: Display the file download URI
hu: Fájl letöltési URI megjelenítése

en: Display an icon
hu: Ikon megjelenítése

en: The icon is representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
hu: Az ikon a fájltípusra vonatkozik, nem a MIME-megnevezésre (mint például „image/jpeg”).

en: Using text fields with text formats
hu: Szövegmezők használata szövegformátumokkkal

en: Text fields that allow text formats are those with "formatted" in the description. These are <em>Text (formatted, long, with summary)</em>, <em>Text (formatted)</em>, and <em>Text (formatted, long)</em>. You cannot change the type of field once a field has been created.
hu: Azok a mezők engednek formázást, amelyek leírásában szerepel az angol „formatted” (magyarul formázott) szó. Ezek a <em>Szöveg (formázott)</em>, <em>Szöveg (formázott, hosszú)</em> és <em>Szöveg (formázott, hosszú, összefoglalóval)</em>. A mező típusa a létrehozását követően már nem változtatható meg.

en: Setting the allowed link type
hu: Az engedélyezett hivatkozástípus beállítása

en: In the field settings you can define the allowed link type to be <em>internal links only</em>, <em>external links only</em>, or <em>both internal and external links</em>. <em>Internal links only</em> and <em>both internal and external links</em> options enable an autocomplete widget for internal links, so a user does not have to copy or remember a URL.
hu: A mező beállításainál megadhatóak a hivatkozások elfogadott típusai: <em>csak külső hivatkozások</em>, <em>csak belső hivatkozások</em>, vagy <em>belső és külső hivatkozások is</em>. Utóbbi kettő esetén egy automatikusan kiegészített felületi elem jelenik meg, hogy a felhasználónak ne kelljen fejből emlékeznie, vagy vágólapról bemásolnia.

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert to older versions.
hu: A változatok lehetővé teszik ugyanannak a tartalomnak az egymást követő szerkesztéseinek tárolását, a köztük lévő eltérések nyomonkövetését, vagy egy korábbi változat visszaállítását.

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
hu: @type %title vissza lett állítva a %revision-date időpontban használt változatra.

en: Speeding up your site
hu: A webhely felgyorsítása

en: The Shortcut module creates an add/remove link for each page on your site; the link lets you add or remove the current page from the currently-enabled set of shortcuts (if your theme displays it and you have permission to edit your shortcut set). The core Seven administration theme displays this link next to the page title, as a grey or yellow star. If you click on the grey star, you will add that page to your preferred set of shortcuts. If the page is already part of your shortcut set, the link will be a yellow star, and will allow you to remove the current page from your shortcut set.
hu: A <em>Shortcut</em> modul a webhely minden oldalán elhelyez egy hozzáadás/eltávolítás hivatkozást, amellyel az adott oldal az éppen engedélyezett gyűjteménybe menthető (feltéve, hogy a használt smink megjeleníti és a felhasználónak van jogosultsága). Az alaprendszer <em>Seven</em> sminkje közvetlenül a főcím mellett jeleníti meg egy csillaggal: szürkével, ha az adott oldal még nincs mentve az aktuális gyűjteménybe, sárgával pedig ha már igen. A csillag ikonra kattintva az ellentétes állapotra változtatható.

en: PHP (multiple statement disabling)
hu: PHP (többszörös MySQL-parancsok letiltva)

en: PHP versions higher than 5.6.5 or 5.5.21 provide built-in SQL injection protection for mysql databases. It is recommended to update.
hu: A PHP 5.6.5 és 5.5.21 verziója óta beépített védelmet nyújt az SQL-beszúrásos (SQL injection) támadádok ellen, ezért ajánlott mielőbb frissíteni.

en: Site default language code
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelvi kódja

en: Page caching
hu: Oldal gyorsítótárazása

en: Please log in to access this page.
hu: Ennek az oldalnak az eléréséhez be kell jelentkezni.

en: Note: Drupal provides an internal page cache module that is recommended for small to medium-sized websites.
hu: Megjegyzés: A Drupal tartalmaz egy belső gyorsítótárat, amelynek használata kis és közepes forgalmú webhelyek számára javasolt.

en: The maximum time a page can be cached by browsers and proxies. This is used as the value for max-age in Cache-Control headers.
hu: A leghosszabb időtartam, ameddig a böngészők és proxik gyorsítótárazhatják az adott weboldalt. Ez lesz a HTTP-kérések Cache-Control fejlécének max-age értéke.

en: Allowing users to add new terms gradually builds a vocabulary as content is added and edited. Users can add new terms if either of the two <em>Autocomplete</em> widgets is chosen for the Taxonomy term reference field in the <em>Manage form display</em> page for the field. You will also need to enable the <em>Create referenced entities if they don't already exist</em> option, and restrict the field to one vocabulary.
hu: Új kifejezések felvételének engedélyezése a felhasználók számára fokozatosan egy szótárat épít fel, ahogy új tartalmakat adnak hozzá és meglévőket szerkesztenek. Ehhez a két automatikusan kiegészített (<em>autocomplete</em>) felületi elem egyikét kell beállítani a mező <em>Űrlap megjelenítésének beállítása</em> oldalán. Szintén szükség lesz még a <em>A hivatkozott entitások létrehozása, ha még nem léteznek</em> beállítás engedélyezésére és a mező lekorlátozására egyetlen szótárra.

en: If you choose <em>Text (plain)</em> or <em>Text (formatted)</em> as the field type on the <em>Manage fields</em> page, then a field with a single row is displayed. You can change the maximum text length in the <em>Field settings</em> when you set up the field.
hu: A <em>Szöveg (egyszerű)</em> vagy <em>Szöveg (formázott)</em> választása esetén egy egysoros szövegbeviteli mező jelenik meg a <em>Mezők kezelése</em> oldalon. Az elfogadható legnagyobb hosszt a <em>Mező beállításai</em> oldalon lehet megadni.

en: If you choose <em>Text (plain, long)</em>, <em>Text (formatted, long)</em>, or <em>Text (formatted, long, with summary)</em> on the <em>Manage fields</em> page, then users can insert text of unlimited length. On the <em>Manage form display</em> page, you can set the number of rows that are displayed to users.
hu: A <em>Szöveg (egyszerű, hosszú)</em>, <em>Szöveg (formázott, hosszú)</em>, vagy <em>Szöveg (formázott, hosszú, összefoglalóval)</em> választása esetén a felhasználók korlátlan hosszú szöveget tudnak beküldeni. Az <em>Űrlap megjelenítésének beállítása</em> oldalon megadható a szövegbeviteli mező sorainak száma.

en: As an alternative to using a trimmed version of the text, you can enter a separate summary by choosing the <em>Text (formatted, long, with summary)</em> field type on the <em>Manage fields</em> page. Even when <em>Summary input</em> is enabled, and summaries are provided, you can display <em>trimmed</em> text nonetheless by choosing the appropriate format on the <em>Manage display</em> page.
hu: A levágás mellett lehetőség van külön bevezető megadására is a <em>Szöveg (formázott, hosszú, összefoglalóval)</em> kiválasztásával a <em>Mezők kezelése</em> oldalon. Még ha az <em>Összefoglaló</em> engedélyezve van, és vannak is már létrehozva bevezetők, akkor is lehet levágott szöveget használni a <em>Megjelenés beállítása</em> oldalon a megfelelő formátumot választva.

en: The Update Manager also allows administrators to update and install modules and themes through the administration interface.
hu: Az <em>Update Manager</em> modul lehetővé teszi továbbá a modulok és sminkek adminisztrációs felületen történő telepítését és frissítését is.

en: Performing updates through the Update page
hu: Korszerűsítés végrehajtása a „frissítések” oldalon keresztül

en: Installing new modules and themes through the Install page
hu: Új modulok és sminkek telepítése a <em>Telepítés</em> oldalon

en: Link to the user
hu: Hivatkozás a felhasználóhoz

en: Display the user or author name.
hu: A felhasználó vagy szerző nevének megjelenítése.

[ctx: Validation]
en: Password required for protected field change
hu: A jelszót kötelező megadni a védett mező megváltoztatásához

en: Text to use for this variant, @count will be replaced with the value.
hu: Az ehhez az alakhoz használandó szöveg, @count helyére az érték kerül.

en: Text to use for the singular form, @count will be replaced with the value.
hu: Az egyes számhoz használandó szöveg, @count helyére az érték kerül.

en: Testing multilingual with English
hu: Többnyelvűség tesztelése angollal

en: Contains US ASCII characters only
hu: Csak US ASCII karaktereket tartalmaz

en: Checkout complete! Thank you for your purchase.
hu: Sikeres vásárlás! Köszönjük megrendelését.

en: Resolving missing content
hu: Hiányzó tartalom pótlása

en: The following @entity-type translations will be deleted:
hu: @entity-type entitástípus következő fordításai lesznek törölve:

en: Delete @language translation
hu: @language nyelv fordításainak törlése

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
hu: @entity-type entitástípus %label címkéjének @language nyelvű fordításanak törlése megtörtént.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
hu: @entity-type entitástípus %label címkéjének @language nyelvű fordításai biztosan törölhetőek?

en: The core.extension configuration does not exist.
hu: A core.extension konfiguráció nem létezik.

en: Unable to install the %module module since it does not exist.
hu: %module modult nem lehet telepíteni, mert nem létezik.

en: Unable to uninstall the %module module since the %dependent_module module is installed.
hu: %module modult nem lehet eltávolítani, mert %dependent_module modul telepítve van.

en: Unable to install the %theme theme since it does not exist.
hu: %theme sminket nem lehet telepíteni, mert nem létezik.

en: Unable to install the %theme theme since it requires the %required_theme theme.
hu: %theme sminket nem lehet telepíteni, mert egy másik sminket (%required_theme) igényel előbb.

en: Unable to uninstall the %theme theme since the %dependent_theme theme is installed.
hu: %theme sminket nem lehet eltávolítani, mert az igényelt %dependent_theme smink még telepítve an.

en: Configuration %name depends on the %owner module that will not be installed after import.
hu: %name konfiguráció egy másik modult (%owner) igényel, ami viszont nem lesz telepítve az importálást követően.

en: Configuration %name depends on the %owner theme that will not be installed after import.
hu: %name konfiguráció egy másik sminket (%owner) igényel, ami viszont nem lesz telepítve az importálást követően.

en: Configuration %name depends on the %owner extension that will not be installed after import.
hu: %name konfiguráció egy másik bővítményt (%owner) igényel, ami viszont nem lesz telepítve az importálást követően.

en: Unable to install the %module module since it requires the %required_module module. | Unable to install the %module module since it requires the %required_module modules.
hu[0]: %module modult nem lehet telepíteni, mert egy másik modult (%required_module) is igényel.
hu[1]: %module modult nem lehet telepíteni, mert másik modulokat (%required_module) is igényel.

en: Configuration %name depends on the %module module that will not be installed after import. | Configuration %name depends on modules (%module) that will not be installed after import.
hu[0]: %name konfiguráció egy másik modult (%module) igényel, ami viszont nem lesz telepítve az importálást követően.
hu[1]: %name konfiguráció másik modulokat (%module) igényel, amik viszont nem lesznek telepítve az importálást követően.

en: Configuration %name depends on the %theme theme that will not be installed after import. | Configuration %name depends on themes (%theme) that will not be installed after import.
hu[0]: %name konfiguráció egy másik sminket (%theme) igényel, ami viszont nem lesz telepítve az importálást követően.
hu[1]: %name konfiguráció másik sminkeket (%theme) igényel, amik viszont nem lesznek telepítve az importálást követően.

en: Configuration %name depends on the %config configuration that will not exist after import. | Configuration %name depends on configuration (%config) that will not exist after import.
hu[0]: %name konfiguráció egy másik konfigurációt (%config) igényel, ami viszont nem fog létezni az importálást követően.
hu[1]: %name konfiguráció másik konfigurációkat (%config) igényel, amik viszont nem fognak létezni az importálást követően.

en: Interface text
hu: Kezelőfelületi szöveg

en: Order of language detection methods for interface text. If a translation of interface text is available in the detected language, it will be displayed.
hu: A nyelvek észlelési módjainak sorrendje. Ha az észlelt nyelven elérhető fordítás a felhasználói felület adott kifejezéséhez, akkor a fordítás fog megjelenni.

en: Inaccessible
hu: Elérhetetlen

[ctx: Validation]
en: NotNull
hu: Nem nulla

[ctx: Validation]
en: Null
hu: Nulla

en: Aggregator title
hu: Hírolvasó címe

en: Formats an aggregator item or feed title with an optional link.
hu: Megformázza a hírcsatorna címét vagy annak egy elemét egy tetszőleges hivatkozással.

en: Empty block library behavior
hu: Üres blokk könyvtár viselkedése

en: Provides a link to add a new block.
hu: Egy hivatkozást biztosít új blokk hozzáadásához.

en: Books have a hierarchical structure, called a <em>book outline</em>. Each book outline can have nested pages up to nine levels deep. Multiple content types can be configured to behave as a book outline. From the content edit form, it is possible to add a page to a book outline or create a new book.
hu: A könyvek hierarchikus felépítését <em>könyvvázlatnak</em> nevezzük, melyek elemei egymás alá is besorolhatóak, egészen 9 szint mélységig. Bármely tartalomtípus beállítható úgy, hogy könyvként lehessen rendszerezni. Az ilyen tartalmak szerkesztőoldaláról közvetlenül egy már létező könyvvázlathoz rendelhetőek, de akár rögtön onnan új könyv is létrehozható.

en: Configuring content types for books
hu: Tartalomtípusok konfigurálása könyvekhez

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
hu: <em>Gyermekoldalak hozzáadása</em> hivatkozás tartalomtípusa

en: The configuration cannot be imported because it failed validation for the following reasons:
hu: A beállítás nem importálható, mert a következő okok miatt nem sikerült érvényesíteni:

en: Link to translate @entity_type_label
hu: Hivatkozás @entity_type_label fordításához

en: Provide a translation link to the @entity_type_label.
hu: @entity_type_label számára biztosít egy fordítási hivatkozást.

en: The Forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. In a forum, users post topics and threads in nested hierarchies, allowing discussions to be categorized and grouped.
hu: A <em>Forum</em> modul lehetővé teszi más üzenőfalakhoz hasonlóan műküdő fórumok létrehozását szálakkal követett eszmecserék számára. Egy fórumban a felhasználók a témákat és üzenetfolyamokat alá-fölé rendelt szerkezetben küldik be, ezzel lehetővé téve a csoportosított beszélgetést.

en: A forum is represented by a hierarchical structure, consisting of:
hu: Egy fórum hierarchikusan épül fel, a következőkből áll:

en: <em>Forums</em> (for example, <em>Recipes for cooking vegetables</em>)
hu: <em>Fórumok</em> (például <em>Receptek zöldségek elkészítéséhez</em>)

en: <em>Forum topics</em> submitted by users (for example, <em>How to cook potatoes</em>), which start discussions.
hu: Felhasználók által beküldött beszélgetésindító <em>fórumtémák</em> (például, <em>Hogyan készül a húsleves?</em>).

en: Threaded <em>comments</em> submitted by users (for example, <em>You wash the potatoes first and then...</em>).
hu: Felhasználók által beküldött, beágyazott <em>hozzászólások</em>. (Például: <em>Előbb mosd meg a krumplit, utána...</em>)

en: Optional <em>containers</em>, used to group similar forums. Forums can be placed inside containers, and vice versa.
hu: <em>Csoportok</em>, melyek a hasonló fórumtémák egyberendezésére használhatók. Visszafelé is működik, azaz  csoportok fórumtémákon belül is lehetnek.

en: Setting up the forum structure
hu: A fórum felépítésének beállítása

en: Navigating in the forum
hu: Navigáció a fórumban

en: Interface text language selected for page
hu: Az oldalhoz kiválasztott felületi nyelv

en: Customize %language_name language detection to differ from Interface text language detection settings
hu: %language_name nyelvi érzékelése eltérő az általános, webhelyszintű beállításoktól

en: The domain for %language may only contain the domain name, not a trailing slash, protocol and/or port.
hu: %language nyelvhez tartozó domén csak a tartománynevet tartalmazhatja, záró perjelet, protokollt, vagy portszámot nem.

en: @language translation of the @type %label has been deleted.
hu: @type %label @language nyelvű fordításának törlése megtörtént.

en: always_populate_raw_post_data PHP setting
hu: always_populate_raw_post_data PHP beállítás

en: Not set to -1.
hu: Nincs -1-re állítva.

en: Domain of the relation
hu: A kapcsolat tartománya

en: Xdebug settings
hu: Xdebug beállítások

en: xdebug.max_nesting_level is set to %value.
hu: xdebug.max_nesting_level beállítva a következőre: %value.

en: Set <code>xdebug.max_nesting_level=@level</code> in your PHP configuration as some pages in your Drupal site will not work when this setting is too low.
hu: Az <code>xdebug.max_nesting_level=@level</code> értéket feljebb kell állítani a PHP beállításokban, mert egyes aloldalak nem fognak működni a jelenlegi alacsony értékek mellett.

en: For more detailed information, see the <a href="https://www.drupal.org/upgrade">upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
hu: Részletes tudnivaló a <a href="http://drupal.org/node/258">Telepítési és frissítési kézikönyv</a> (angol nyelvű) oldalain található. Ha ezek a kifejezések ismeretlenül csengenek, akkor érdemes lehet felvenni a kapcsolatot a tárhelyszolgáltatóval.

en: Trimmed limit
hu: Csonkolási korlát

en: If the summary is not set, the trimmed %label field will end at the last full sentence before this character limit.
hu: Ha az összefoglaló nincs beállítva, a csonkolt %label mező vége az utolsó olyan mondat lesz ami még ezen a karakterszám korláton belül van.

en: Trimmed limit: @trim_length characters
hu: Csonkolási korlát: @trim_length karakter

en: %name is blocked or has not been activated yet.
hu: %name zárolt vagy még nincs aktiválva.

en: Working with multilingual views
hu: Munka többnyelvű nézetekkel

en: If your site has multiple languages and translated entities, each result row in a view will contain one translation of each involved entity (a view can involve multiple entities if it uses relationships). You can use a filter to restrict your view to one language: without filtering, if an entity has three translations it will add three rows to the results; if you filter by language, at most one result will appear (it could be zero if that particular entity does not have a translation matching your language filter choice). If a view uses relationships, each entity in the relationship needs to be filtered separately. You can filter a view to a fixed language choice, such as English or Spanish, or to the language selected by the page the view is displayed on (the language that is selected for the page by the language detection settings either for Content or User interface).
hu: Ha a webhely több nyelvvel és lefordított entitásokkal rendelkezik, akkor egy nézetben minden eredménysor tartalmazni fogja minden érintett entitás egy fordítását (egy nézet több entitást is érinthet, ha kapcsolatokat használ). Szűrő segítségével egy nyelvre korlátozható a nézet: szűrés nélkül, ha egy entitás három fordítással rendelkezik, akkor három sort ad az eredményhez; nyelv szerinti szűrés esetén legfeljebb egy eredmény jelenik meg (nulla is lehet, ha az adott entitás nem rendelkezik a szűrt nyelvnek megfelelő fordítással). Ha egy nézet kapcsolatokat használ, akkor a kapcsolat minden entitását külön kell szűrni. A nézet szűrhető konkrét nyelvre, például angolra vagy spanyolra, vagy a nézetet megjelenítő oldalhoz kiválasztott nyelvére (az oldalhoz a tartalom vagy a felhasználói felület nyelvészlelési beállításai által kiválasztott nyelv).

en: Because each result row contains a specific translation of each entity, field-level filters are also relative to these entity translations. For example, if your view has a filter that specifies that the entity title should contain a particular English word, you will presumably filter out all rows containing Chinese translations, since they will not contain the English word. If your view also has a second filter specifying that the title should contain a particular Chinese word, and if you are using "And" logic for filtering, you will presumably end up with no results in the view, because there are probably not any entity translations containing both the English and Chinese words in the title.
hu: Mivel minden sor tartalmazza minden entitás bizonyos fordítását, a mezőszintű szűrők is ezekhez az entitásfordításokhoz viszonyítottak. Például, ha a nézet olyan szűrőt tartalmaz, ami megadja, hogy az entitás címének egy adott angol szót kell tartalmaznia, akkor feltehetően minden kínai fordítást tartalmazó sor ki lesz szűrve, mivel azok nem fogják tartalmazni az angol szót. Ha a nézet rendelkezik egy második szűrővel is, ami megadja, hogy a címnek egy adott kínai szót kell tartalmaznia, és „ÉS” logikát használ a szűréshez, akkor feltehetően nem lesz eredménye a nézetnek, mert valószínűleg nincs olyan entitásfordítás, ami egyszerre tartalmazza az angol és a kínai szavakat is a címben.

en: Independent of filtering, you can choose the display language (the language used to display the entities and their fields) via a setting on the display. Your language choices are the same as the filter language choices, with an additional choice of "Content language of view row" and "Original language of content in view row", which means to display each entity in the result row using the language that entity has or in which it was originally created. In theory, this would give you the flexibility to filter to French translations, for instance, and then display the results in Spanish. The more usual choices would be to use the same language choices for the display language and each entity filter in the view, or to use the Row language setting for the display.
hu: A szűréstől függetlenül a képernyő egy beállításával kiválasztható a megjelenítés nyelve (az entitások és mezőik megjelenítésére használt nyelv). A választható nyelvek ugyanazok, mint a nyelv szűréséhez használtak, kiegészülve az „A nézet sorában a tartalom nyelve” és az „A nézet sorában a tartalom eredeti nyelve” lehetőségekkel, ami azt jelenti, hogy az eredménysorban minden entitás az entitás nyelvén vagy a létrehozáshoz használt eredeti nyelven jelenik meg. Elméletileg ez lehetőséget ad a francia fordítások szűrésére, majd az eredmények spanyol nyelven történő megjelenítésére. Gyakrabban választott lehetőség ugyanannak a nyelvnek a használata a megjelenítéshez és minden entitásszűrőhöz a nézetben, vagy a Sor nyelvi beállításának használata a megjelenítéshez.

en: Entity link
hu: Entitáshivatkozás

en: Entity delete link
hu: Entitás törlési hivatkozás

en: Entity edit link
hu: Entitás szerkesztési hivatkozás

en: Link to @entity_type_label
hu: Hivatkozás: @entity_type_label

en: Provide a view link to the @entity_type_label.
hu: @entity_type_label számára egy megtekintési hivatkozást biztosít.

en: Link to edit @entity_type_label
hu: Hivatkozás @entity_type_label szerkesztéséhez

en: Provide an edit link to the @entity_type_label.
hu: @entity_type_label számára egy szerkesztési hivatkozást biztosít.

en: Link to delete @entity_type_label
hu: Hivatkozás @entity_type_label törléséhez

en: Provide a delete link to the @entity_type_label.
hu: @entity_type_label számára egy törlési hivatkozást biztosít.

[ctx: View entity type]
en: View
hu: Nézet

en: Options such as paging, table sorting, and exposed filters will not initiate a page refresh.
hu: Az olyan beállítások mint a lapozás, táblarendezés, és felfedett szűrők nem fogják frissíteni az oldalt.

en: Select pager
hu: Lapozó kiválasztása

en: This can be an internal Drupal path such as node/add or an external URL such as "https://www.drupal.org". You may use the "Replacement patterns" above.
hu: Ez lehet egy belső Drupal útvonal mint a node/add, vagy egy külső webcím mint például „https://www.drupal.org”. Használhatóak a fenti „Helyettesítési minták”.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is possible to show an empty table with the text in it.
hu: Alapértelmezés szerint a táblázat rejtett üres nézet esetén. Ezzel a beállítással megjeleníthető egy üres táblázat benne szöveggel.

en: Cache tags
hu: Gyorsítótár-címkék

en: Timestamp display format settings
hu: Időbélyeg megjelenítési formátumának beállításai

en: Future format
hu: Jövőidő formátuma

en: Past format
hu: Múltidő formátuma

en: @requirements_message (Currently using @item version @version)
hu: @requirements_message („@item” elem jelenleg @version)

en: The MyISAM storage engine is not supported.
hu: A MyISAM tárolómotor nem támogatott.

en: 0 seconds
hu: 0 másodperc

en: The validation failed because the value conflicts with the value in %field_name, which you cannot access.
hu: Az ellenőrzés sikertelen, mert az adott érték ellentmondásban van %field_name mező tartalmával, amihez viszont nem engedélyezett a hozzáférés.

en: Unable to uninstall the %profile profile since it is the install profile.
hu: %profile profilt nem lehet eltávolítani, mert a webhely ezzel volt telepítve.

en: The @module module is required
hu: @module modul szükséges

en: There is data for the field @field-name on entity type @entity_type
hu: @entity_type entitástípus @field-name mezőjében van adat

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
hu: <em>@interval</em> változó használatával helyettesíthető be a kívánt formázott időtartam megjelenítése.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
hu: Hány időközi egység legyen látható a formázott kimenetben.

en: Future date: %display
hu: Jövőbeli dátum: %display

en: Past date: %display
hu: Múltbéli dátum: %display

en: - Default site/user time zone -
hu: - Alapértelmezett webhelyszintű vagy felhasználói időzóna -

en: Date format: @date_format
hu: Dátumformátum: @date_format

en: Custom date format: @custom_date_format
hu: Egyedi dátumformátum: @custom_date_format

en: Time zone: @timezone
hu: Időzóna: @timezone

en: Revision translation affected
hu: Változat fordítása érintve

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hu: Azt jelöli, hogy a fordítás utolsó módosítása a jelenlegi változathoz tartozik.

en: To uninstall Book, delete all content that is part of a book
hu: A <em>Book</em> modul eltávolításához először törölni kell az összes, egy könyv részét képező tartalmat.

en: To uninstall Book, delete all content that has the Book content type
hu: A <em>Book</em> modul eltávolításához először törölni kell az összes <em>Könyvlap</em> típusú tartalmat.

en: Configuration archive
hu: Konfigurációs állomány

en: Your configuration files were successfully uploaded and are ready for import.
hu: A beállításokat tartalmazó fájlok feltöltése sikeres volt és készen állnak az importálásra.

en: Translate any configuration including those shipped with modules and themes.
hu: Bármely beállítás fordítása, beleértve a modulok és sminkek által biztosítottakat is.

en: Time zone override
hu: Időzóna felülírása

en: Datetime custom display format settings
hu: Egyedi dátum és idő megjelenítési formátumának beállításai

en: Datetime time ago display format settings
hu: Eltelt idő megjelenítési formátumának beállításai

en: The time zone selected here will always be used
hu: Minden esetben az itt kiválasztott időzóna lesz használva

en: How many time units should be shown in the formatted output.
hu: Hány időkegység legyen látható a formázott kimenetben.

[ctx: Validation]
en: File URI
hu: Fájl URI

en: To uninstall Forum, first delete all <em>Forum</em> content
hu: A <em>Forum</em> modul törléséhez előszőr az összes fórum típusú tartalmat törölni kell

en: To uninstall Forum, first delete all %vocabulary terms
hu: A fórum törléséhez először minden %vocabulary kifejezést törölni kell

en: Translate interface text
hu: Felhasználói felület szövegeinek fordítása

en: Translate any interface text including configuration shipped with modules and themes.
hu: A felülethez tartozó bármely szöveg fordítása, beleértve a modulok és sminkek által biztosított beállításokat is.

en: @label (Original translation) - <em>The following content translations will be deleted:</em>
hu: @label (Eredeti fordítás) – <em>A következő tartalomfordítások lesznek törölve:

en: Deleted @count content translations.
hu: @count tartalomfordítás törölve.

en: Pages requested by anonymous users are stored the first time they are requested and then are reused. Depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, the caching system may significantly increase the speed of your site.
hu: A névtelen látogatók által kért oldalak az első alkalommal eltárolódnak, hogy a következő kéréskor újrahasznosíthatóak legyenek. A webhely beállításaitól és a be nem jelentkezett látogatók forgalmának arányától függően a gyorsítótárazás akár nagyságrendekkel is javíthatja az oldalbetöltési sebességet.

en: Configuring the internal page cache
hu: A belső oldalgyorsítótár beállítása

en: Internal Page Cache
hu: Belső oldalgyorsítótár

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: /node/28, /forum/1, /taxonomy/term/1.
hu: Az álnevesíteni kívánt létező útvonal megadása. Például: /node/28, /forum/1, /taxonomy/term/1.

en: The alias needs to start with a slash.
hu: Az álnévnek perjellel kell kezdődnie.

en: The always_populate_raw_post_data PHP setting should be set to -1 in PHP version 5.6. Please check the <a href="https://php.net/manual/en/ini.core.php#ini.always-populate-raw-post-data">PHP manual</a> for information on how to correct this.
hu: A PHP 5.6-os verziójában az <code>always_populate_raw_post_data</code> PHP beállítást -1-re kel állítani. Ennek javításáról a <a href="https://php.net/manual/en/ini.core.php#ini.always-populate-raw-post-data">PHP kézikönyvben</a> lehet további tudnivalót találni angol nyelven.

en: Configuring for performance
hu: Beállítás a teljesítményhez

en: Last run: %time ago.
hu: Legutóbbi futás ideje: %time

en: The selected modules could not be uninstalled, either due to a website problem or due to the uninstall confirmation form timing out. Please try again.
hu: A kiválasztott modulokat nem lehetett eltávolítani a webhely hibája vagy az eltávolítást megerősítő űrlap időtúllépése miatt. Újra meg kell próbálni az eltávolítást.

en: The path '%path' has to start with a slash.
hu: '%path' útvonalnak perjellel kell kezdődnie.

en: Allow user to control selected display options for this view.
hu: A felhasználó kezelheti a nézet kiválasztott beállítási lehetőségeit.

en: Allow user to control the number of items displayed in this view
hu: A felhasználó meghatározhatja a nézetben megjelenített elemek számát

en: Allow user to specify number of items skipped from beginning of this view.
hu: A felhasználó meghatározhatja, hogy hány elem legyen kihagyva a nézet elejéről.

en: Testing config import
hu: Konfiguráció-importálás tesztelése

en: Tests install profiles in the config importer.
hu: Teszteli a konfigurációimportálóban a telepítési profilokat.

en: Plural variants
hu: Többes számú alakok

en: Block context IDs updated.
hu: A blokkok környezeti azonosítói frissítve.

en: Encountered an unknown context mapping key coming probably from a contributed or custom module: One or more mappings could not be updated. Please manually review your visibility settings for the following blocks, which are disabled now:
hu: Egy ismeretlen környezeti összerendelő kulcs bukkant fel (valószínűleg egy közösségi vagy egyedi fejlesztésű modulból), ezért egy vagy több összerendelést nem lehetett frissíteni. A láthatósági beállításokat egyesével át kell nézni az alábbi, letiltott blokkokhoz:

en: @label (Visibility: @plugin_ids)
hu: @label (Láthatóság: @plugin_ids)

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
hu: Blokk elhelyezése <span class="visually-hidden">%region régióban</span>

en: No blocks available.
hu: Nincs elérhető blokk.

en: Exporting the full configuration
hu: Teljes beállítás exportálása

en: Importing a full configuration
hu: Teljes beállítás importálása

en: Exporting a single configuration item
hu: Egy egyszerű beállítási elem exportálása

en: Importing a single configuration item
hu: Egy egyszerű beállítási elem importálása

en: Configuration synchronization
hu: Konfiguráció szinkronizálása

en: Import and export your configuration.
hu: Webhely-konfigurációk importálása és exportálása.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: You must include at least one keyword to match in the content, and punctuation is ignored. | You must include at least one keyword to match in the content. Keywords must be at least @count characters, and punctuation is ignored.
hu[0]: Legalább egy keresendő kulcsszót meg kell adni. A központozás figyelmen kívül lesz hagyva.
hu[1]: Legalább egy keresendő kulcsszót meg kell adni. A kulcsszavaknak legalább @count karakter hosszúnak kell lenniük, és a központozás figyelmen kívül lesz hagyva.

en: Manage responsive image styles.
hu: Alkalmazkodó képstílusok kezelése.

en: This theme is not compatible with Drupal @core_version. Check that the .info.yml file contains the correct 'core' value.
hu: Ez a smink nem kompatibilis a Drupal @core_version verzióval. Biztosítani kell, hogy a .info.yml fájl a megfelelő 'core' értéket tartalmazza.

en: This theme is missing a 'content' region.
hu: Ennek a sminknek hiányzik egy 'content' régiója.

en: Apache version
hu: Apache verzió

en: Due to the settings for ServerTokens in httpd.conf, it is impossible to accurately determine the version of Apache running on this server. The reported value is @reported, to run Drupal without mod_rewrite, a minimum version of 2.2.16 is needed.
hu: A httpd.conf ServerTokens beállításai miatt nem lehet pontosan meghatározni a szerveren futó Apache verzióját. A kapott érték @reported. A Drupal mod_rewrite nélküli futtatásához minimálisan a 2.2.16-os verzióra van szükség.

en: !modules modules are available in the modified list.
hu: !modules modulok elérhetőek a módosított listában.

en: Module %name has been enabled. | @count modules have been enabled: %names.
hu[0]: %name modul engedélyezve lett.
hu[1]: @count modul lett engedélyezve: %names.

en: Filter by name or description
hu: Szűrés név vagy leírás alapján

en: Enter a part of the module name or description
hu: Be kell írni a modul nevének vagy leírásának egy részletét

en: Menu links converted
hu: Menühivatkozások átalakítva

en: Menu link conversion skipped, because the {menu_tree} table did not exist yet.
hu: A menühivatkozás átalakítása ki lett hagyva, mert a {menu_tree} tábla még nem létezett.

en: The response failed verification so will not be processed.
hu: A választ nem sikerült hitelesíteni, ezért nem lesz feldolgozva.

en: The callback URL is not local and not trusted: !url
hu: !url visszahívási URL nem e webhelyről való, ezért nem megbízható.

en: CustomMessage: !customMessage
hu: Egyéni üzenet: !customMessage

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
hu: %type típus: @message üzenet %function függvényben (%file fájl %line. sorában).

en: Container cannot be saved to cache.
hu: A tárolót nem lehet gyorsítótárazni.

en: The MySQLnd driver version %version is less than the minimum required version. Upgrade to MySQLnd version %mysqlnd_minimum_version or up, or alternatively switch mysql drivers to libmysqlclient version %libmysqlclient_minimum_version or up.
hu: A MySQLnd moduljának %version kiadása korábbi, mint a minimálisan elvárt verzió. Ezért a MySQLnd %mysqlnd_minimum_version (vagy újabb) verzióra  való frissítése szükséges, esetleg a mysql modulokat át lehet váltani a libmysqlclient %libmysqlclient_minimum_version (vagy újabb) verziójára.

en: The libmysqlclient driver version %version is less than the minimum required version. Upgrade to libmysqlclient version %libmysqlclient_minimum_version or up, or alternatively switch mysql drivers to MySQLnd version %mysqlnd_minimum_version or up.
hu: A libmysqlclient moduljának %version kiadása korábbi, mint a minimálisan elvárt verzió. Ezért a libmysqlclient %libmysqlclient_minimum_version (vagy újabb) verzióra  való frissítése szükséges, esetleg a mysql modulokat át lehet váltani a MySQLnd %mysqlnd_minimum_version (vagy újabb) verziójára.

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database due to the following error: @error.
hu: A Drupalt nem lehet megfelelően telepíteni a létező adatbázissal a következő hiba miatt: @error.

en: The database server version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
hu: Az adatbázis-kiszolgáló %version kiadása korábbi, mint a minimálisan elvárt %minimum_version verzió.

en: A value must be selected for %part.
hu: %part résznek ki kell választani egy értéket.

en: @title (value @number)
hu: @title (@number érték)

en: 1 error has been found:  | @count errors have been found:
hu[0]: 1 hiba akadt:
hu[1]: @count hiba akadt:

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: Shown tabs
hu: Megjelenített fülek

en: Select tabs being shown in the block
hu: A blokkban megjelenítendő fülek kiválasztása

en: Show primary tabs
hu: Elsődleges fülek megjelenítése

en: Show secondary tabs
hu: Másodlagos fülek megjelenítése

en: imminently
hu: közelgő

en: The blocked IP address.
hu: A blokkolt IP-cím.

en: Generating accessible content
hu: Akadálymentes tartalom létrehozása

en: HTML tables can be created with both table headers as well as caption/summary elements. Alt text is required by default on images added through CKEditor (note that this can be overridden). Semantic HTML5 figure/figcaption are available to add captions to images.
hu: A HTML-alapú táblázatoknak egyaránt lehet fejléce, valamint összefoglaló leírásuk is. Alapértelmezés szerint a <em>CKEditor</em>-ral beszúrt képekhez  kötelező helyettesítő szöveget (<code>alt=""</code>) megadni, de ez felülbírálható. A HTML5 szabvány <code>&lt;figure&gt;</code>&ndash;<code>&lt;figcaption&gt;</code> elempárosa is használható leírószövegek képekhez adásához.

en: The time that the comment was created, as a Unix timestamp.
hu: A hozzászólás beküldésének időpontja Unix-időben.

en: The time that the comment was edited by its author, as a Unix timestamp.
hu: Az időpont Unix időbélyege, mikor a hozzászólást utoljára szerkesztette a szerzője.

en: The label of the comment type.
hu: A hozzászólás típusának címkéje.

en: Bundle ID of the comment type.
hu: A hozzászólástípus kötegazonosítója.

en: The node type to which this comment type is attached.
hu: A tartalomtípus, amelyhez ez a hozzászólás csatolva van.

en: Default comment mode.
hu: Alapértelmezett hozzászólás mód.

en: Number of comments visible per page.
hu: A látható hozzászólások száma oldalanként.

en: Whether anonymous comments are allowed.
hu: Névtelen felhasználók hozzászólhatnak-e?

en: Location of the comment form.
hu: A hozzászólás űrlap helye.

en: Whether previews are enabled for the comment type.
hu: Engedélyezettek-e az előnézetek a hozzászólás típushoz?

en: Whether a subject field is enabled for the comment type.
hu: Engedélyezve van-e tárgy mező a hozzászólástípushoz?

en: The module that implements the field type.
hu: A mezőtípust megvalósító modul.

en: The entity bundle.
hu: A mezőköteg.

en: The original machine name of the view mode.
hu: A nézetmód programok által használt neve.

en: The view mode ID.
hu: A nézetmód azonosító.

en: The name of the format.
hu: A formátum neve.

en: Whether the format is cacheable.
hu: A formátum gyorsítótárazható-e.

en: The role IDs which can use the format.
hu: A szerepkör azonosítója (ID), akik használhatják ezt a formátumot.

en: The filters configured for the format.
hu: A formátumnak megfelelően beállított szűrők.

en: The status of the format
hu: A formátum állapota

en: The weight of the format
hu: A formátum súlya

en: Weight for @title language detection method
hu: @title nyelvészlelési mód súlya

en: Enable @title language detection method
hu: @title nyelvészlelési mód engedélyezése

en: Core (Experimental)
hu: Alaprendszer (kísérleti)

en: Migration @id is busy with another operation: @status
hu: @id azonosítójú költöztetés jelenleg egy másik művelettel van elfoglalva: @status

en: Flag indicating the node type is enable
hu: Jelző érték, mely megmutatja, hogy a tartalomtípus engedélyezett

en: base node.
hu: alap tartalom.

en: Breakpoint groups: viewport sizing vs art direction
hu: Töréspont csoportok: nézőpont méretezés vagy art direction

en: Breakpoint settings: sizes vs image styles
hu: Töréspont beállítások: a méretekhez tartozó képstílusok

en: Sizes field
hu: Méretek mező

en: Image styles for sizes
hu: A méretekhez tartozó képstílusok

en: Failed to load responsive image style: “@style“ while displaying responsive image.
hu: Az alkalmazkodó kép megjelenítésekor nem sikerült az alkalmazkodó képstílus betöltése: „@style”.

en: Viewport Sizing
hu: Nézőpont méretezése

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules. Below you can select which breakpoints to use from this group. You can also select which image style or styles to use for each breakpoint you use.
hu: Egy töréspont-csoport kiválasztása a telepített sminkekből és modulokból. Lentebb kiválasztható az ehhez a csoporthoz használt töréspont. Továbbá kiválaszthatóak a használatban lévő töréspontokhoz használt képstílusok.

en: Warning: if you change the breakpoint group you lose all your image style selections for each breakpoint.
hu: Figyelmeztetés: a töréspontcsoport módosítása esetén elveszíti minden töréspont kiválasztott képstílusát.

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules.
hu: Töréspont-csoport kiválasztása a telepített sminkekből és modulokból.

en: Enable the Help module for more information on the sizes attribute.
hu: A méretek tulajdonságról való további tudnivalóért engedélyezni kell a <em>Help</em> modult.

en: Select multiple image styles and use the sizes attribute.
hu: Több képstílus kiválasztása és a méretek attribútum használata.

en: Select a single image style.
hu: Egy képstílus választása.

en: Do not use this breakpoint.
hu: Ez a töréspont nem használható.

en: Select image styles with widths that range from the smallest amount of space this image will take up in the layout to the largest, bearing in mind that high resolution screens will need images 1.5x to 2x larger.
hu: Kiválaszthatók képstílusok a kép által az elrendezésben a legkisebb elfoglalt területtől a legnagyobbig terjedő szélességben, szem előtt tartva, hogy a nagyfelbontású képernyőkön 1,5× – 2× nagyobb képek szükségesek.

en: Select the smallest image style you expect to appear in this space. The fallback image style should only appear on the site if an error occurs.
hu: A legkisebb képstílus kiválasztása a várt helyre. A biztonsági képstílus csak akkor fog megjelenni, ha valami hiba történik az webhelyen.

en: Experimental modules enabled
hu: Kísérleti modulok vannak engedélyezve

en: Entity/field definitions
hu: Entitás/mező definíciók

en: The system.filter configuration has been moved to a container parameter, see default.services.yml for more information.
hu: A system.filter konfiguráció át lett helyezve egy tároló paraméterbe. További információ a default.services.yml fájlban található.

en: Block module is not enabled so local actions and tasks which have been converted to blocks, are not visible anymore.
hu: A <em>Block</em> modul nincs engedélyezve, ezért a blokká alakított helyi műveletek és feladatok nem láthatóak többé.

en: Because your site has custom theme(s) installed, we had to set local actions and tasks blocks into the content region. Please manually review the block configurations and remove the removed variables from your templates.
hu: A webhely személyreszabott sminkeket használ, ezért a helyi műveleteket és feladatokat tartalmazó blokkok a tartalmi régióba lettek helyezve. A blokk beállításainak átnézése és az eltávolított változók sablonokból való törlése javasolt.

en: Tabs block
hu: Fülek blokk

en: Whether primary tabs are shown
hu: Az elsődleges fülek megjelenjenek-e

en: Whether secondary tabs are shown
hu: A másodlagos fülek megjelenjenek-e

en: The existing format/name combination has not been altered.
hu: A létező formátum/név kombináció nem módosult.

en: Run database updates
hu: Adatbázis-frissítések futtatása

en: The weight of the role.
hu: A szerepkör súlya.

en: A title semantically associated with your table for increased accessibility.
hu: Az akadálymentesség érdekében a táblázathoz kapcsolt cím.

en: Comment_forum
hu: Fórummegjegyzés

en: Default comment field
hu: Alapértelmezett hozzászólásmező

en: Large (480×480)
hu: Nagy (480×480 képpont)

en: Medium (220×220)
hu: Közepes (220×220 képpont)

en: Thumbnail (100×100)
hu: Bélyegkép (100×100 képpont)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d., D – H:i

en: HTML Date
hu: HTML dátum

en: HTML Datetime
hu: HTML dátum idővel

en: HTML Month
hu: HTML hónap

en: HTML Time
hu: HTML idő

en: HTML Week
hu: HTML hét

en: HTML Year
hu: HTML év

en: HTML Yearless date
hu: HTML dátum évszám nélkül

en: Default long date
hu: Alapértelmezett hosszú dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
hu: Y. F j., l – H:i

en: Default medium date
hu: Alapértelmezett közepes dátum idővel

en: Default short date
hu: Alapértelmezett rövid dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d. – H:i

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Block the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltása

en: Cancel the selected user account(s)
hu: A kiválasztott felhasználók törlése

en: Unblock the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltásának feloldása

en: Basic block
hu: Egyszerű blokk

en: A basic block contains a title and a body.
hu: Egy egyszerű, címet és törzset tartalmazó blokk.

en: Website feedback
hu: Visszajelzés a webhelyről

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
hu: Egy vesszővel elválasztott felsorolás, mint például Esztergom, Tapolca, "Székesfehérvár, Fejér megye".

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: Overridden block the selected user(s)
hu: Kijelölt felhasználó(k) blokkolása felülbírálva

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <pre><code>@htaccess</code></pre>
hu: Biztonsági figyelmeztetés: a .htaccess fájl nem írható. %directory könyvtárban létre kell hozni egy .htaccess nevű fájlt a következő tartalommal: <pre><code>@htaccess</code></pre>

en: Please continue to <a href=":error_url">the error page</a>
hu: További tudnivaló a <a href=":error_url">hibaoldalon</a> található

en: The installer requires that you create a translations directory as part of the installation process. Create the directory %translations_directory . More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
hu: A telepítés előtt létre kell hozni a fordítások %translations_directory könyvtárát. A Drupal telepítéséről további tudnivaló az <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a> fájlban található.

en: The installer requires read permissions to %translations_directory at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
hu: Biztosítani kell a telepítő számára, hogy mindig tudja olvasni a fordítások %translations_directory könyvtárát. A szükséges jogosultságok beállításáról további tudnivaló található az online kéziköny <a href=":handbook_url">tárhelyekkel kapcsolatos</a> fejezetében.

en: The installer requires write permissions to %translations_directory during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
hu: Biztosítani kell a telepítő számára, hogy a telepítés során mindvégig írni tudja a fordítások %translations_directory könyvtárát. A szükséges jogosultságok beállításáról további tudnivaló a <a href=":handbook_url">kézikönyben</a> található.

en: The installer requires to contact the translation server to download a translation file. Check your internet connection and verify that your website can reach the translation server at <a href=":server_url">@server_url</a>.
hu: A telepítőnek el kell érnie a fordításokat tároló kiszolgálót a fordítások letöltéséhez. Ezért ellenőrizni kell az internetkapcsolatot, valamint hogy a webhely kapcsolódni tud-e a fordítási kiszolgálóhoz ezen a címen: <a href=":server_url">@server_url</a>.

en: The %language translation file is not available at the translation server. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
hu: %language nyelv fordítási fájlja nem elérhető a központi kiszolgálón. <a href=":url">Másik nyelv választása</a> vagy továbblépés az alapértelmezett angol nyelven és a webhely lefordítása később.

en: The %language translation file could not be downloaded. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
hu: %language nyelv fordítási fájlját nem lehet letölteni. <a href=":url">Másik nyelv választása</a> vagy továbblépés az alapértelmezett angol nyelven és a webhely lefordítása később.

en: The @drupal installer requires that you create a %file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
hu: @drupal telepítéséhez szükség van egy beállításokat tartalmazó fájlnak a létrehozására. %default_file fájlról %file néven egy másolatot kell készíteni. A Drupal telepítéséről részletes leírás (angol nyelven) az <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>-ben olvasható.

en: @drupal requires read permissions to %file at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
hu: @drupal számára mindig biztosítani kell %file fájlok olvasási jogát. A szükséges jogosultságok beállításáról további tudnivaló található az online kéziköny <a href=":handbook_url">tárhelyekkel kapcsolatos</a> fejezetében.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
hu: @drupal számára biztosítani kell %file fájlok írási jogát a telepítés idejére. A szükséges jogosultságok beállításáról további tudnivaló található az online kéziköny <a href=":handbook_url">tárhelyekkel kapcsolatos</a> fejezetében.

en: The @drupal installer failed to create a %file file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
hu: @drupal telepítése során %file fájlokat nem sikerült létrehozni a szükséges tulajdonossal. A webkiszolgálóra közvetlenül bejelentkezve, a már létező %file fájl eltávolítását, majd az alapértelmezett %default_file fájl %file néven való lemásolását követően újra lehet próbálni a telepítés folytatását. A Drupal telepítéséről az <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a> szövegfájlban, valamint az online kéziköny <a href=":handbook_url">tárhelyekkel kapcsolatos</a> fejezetében található További tudnivaló.

en: Check the messages and <a href=":retry">retry</a>, or you may choose to <a href=":cont">continue anyway</a>.
hu: <a href=":retry">Újrapróbálkozás</a> az üzenetek áttekintését követően vagy <a href=":cont">továbblépés</a> mindenképp.

en: Check the messages and <a href=":url">try again</a>.
hu: Az üzenetek ellenőrzése után <a href=":url">újrapróbálható</a>.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>/modules</em>. Missing modules: @modules
hu: @modules modulok szükségesek, de nem érhetőek el. Letöltés után a megfelelő alkönyvtárba (például <code>/modules</code>) kell helyezni őket.

en: Updating @module
hu: @module frissítése

en: Post updating @module
hu: @module frissítése után

en: Entity type mismatch on rename. @old_type not equal to @new_type for existing configuration @old_name and staged configuration @new_name.
hu: Átnevezéskor az entitástípusok nem egyeznek. A már létező @old_name típusa (@old_type) nem egyezik az átmenetileg várakozó („staging”) @new_name @new_type típusával.

en: Rename operation for simple configuration. Existing configuration @old_name and staged configuration @new_name.
hu: Átnevezési művelet az egyszerű konfiguráció érdekében. @old_name a létező, az átmenetileg várakozó („staging”) @new_name pedig az új beállítás.

en: Your MySQL server and PHP MySQL driver must support utf8mb4 character encoding. Make sure to use a database system that supports this (such as MySQL/MariaDB/Percona 5.5.3 and up), and that the utf8mb4 character set is compiled in. See the <a href=":documentation" target="_blank">MySQL documentation</a> for more information.
hu: A MySQL kiszolgálónak és a PHP MySQL-moduljának képesnek kell lennie az <em>utf8mb4</em> karakterkódolás támogatására. Fontos meggyőződni róla, hogy a használt adatbázismotor (mint például a MySQL/MariaDB/Percona 5.5.3 és későbbiek) biztosan képes-e a <em>utf8mb4</em> használatára, így lett-e fordítva. További tudnivaló a <a href=":documentation" target="_blank">MySQL dokumentációban</a> található.

en: The %driver database must use %encoding encoding to work with Drupal. Recreate the database with %encoding encoding. See <a href="INSTALL.pgsql.txt">INSTALL.pgsql.txt</a> for more details.
hu: %driver adatbázisnak %encoding kódolást kell használnia, hogy a Drupallal együttműködjön, ehhez pedig újra létre kell hozni az adatbázist, de immár %encoding kódolással. <a href="INSTALL.pgsql.txt">INSTALL.pgsql.txt</a> további részletekkel szolgál.

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: <code>@query</code>
hu: %setting beállítás értéke jelenleg „%current_value”. A helyes beállítás: „%needed_value”. A változtatáshoz az alábbi lekérdezést kell futtatni: <code>@query</code>

en: Date (e.g. @format)
hu: Dátum (pl. @format)

en: Time (e.g. @format)
hu: Idő (pl. @format)

en: Operating in maintenance mode. <a href=":url">Go online.</a>
hu: A webhely jelenleg karbantartási módban üzemel. <a href=":url">Visszaállítás.</a>

en: Textfield size: @size
hu: Szövegmező mérete: @size

en: Number of rows: @rows
hu: Sorok száma: @rows

en: URI field size: @size
hu: URI mező mérete: @size

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href=":https-link">Learn more</a>.
hu: FIGYELMEZTETÉS: a webhellyel a kapcsolat nem titkosított, a jelszavak sima szövegként lesznek elküldve. <a href=":https-link">További tudnivalók</a>.

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: <p class="error">@message</p> For more help installing or updating code on your server, see the <a href=":handbook_url">handbook</a>.
hu: Nem sikerült kapcsolódni a kiszolgálóhoz. A kiszolgáló az alábbi üzenetet jelentette: <p class="error">@message</p>. További tudnivaló a telepítésről és a frissítésről a <a href=":handbook_url">kézikönyvben</a> található.

en: The form has become outdated. Copy any unsaved work in the form below and then <a href=":link">reload this page</a>.
hu: Az űrlap elavult. Ki kell másolni az összes nem mentett munkát erről az űrlapról, majd <a href=":link">újra kell tölteni ezt az oldalt</a>.

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
hu: @name mező nem lehet hosszabb mint %max karakter, de most %length karakter hosszú.

en: <ul>
    <li>To start over, you must empty your existing database and copy <em>default.settings.php</em> over <em>settings.php</em>.</li>
    <li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href=":update-url">update script</a>.</li>
    <li>View your <a href=":base-url">existing site</a>.</li>
    </ul>
hu: <ul>
     <li>Új telepítés kezdéséhez először ki kell üríteni a már létező adatbázist és az eredeti <em>default.settings.php</em> fájlt lemásolni <em>settings.php</em> néven.</li>
     <li>Egy már létező telepítés korszerűsítéséhez az <a href=":update-url">adatbázis-frissítést</a> kell használni.</li>
     <li>Végezetül megtekinthető <a href=":base-url">az új webhely</a>.</li>
    </ul>

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
hu: %dir és %file minden szükséges módosítása megtörtént. A biztonsági kockázatok csökkentése érdekében ezek írási jogosultságát most meg kell szüntetni. További tudnivaló az <a href=":handbook_url">online kézikönyvben</a> található.

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href=":drupal">Drupal.org</a>.
hu: A rendszer figyelmeztetést küld, ha frissítés vagy a telepített összetevőkhöz fontos biztonsági kiadás jelenik meg. Statisztikai adatok gyűjtése érdekében a webhellyel kapcsolatos, személyes adatokat nem tartalmazó információk lettek elküldve a <a href=":drupal">Drupal.org</a>-ra.

en: File Transfer failed, reason: @reason
hu: A fájlátvitel sikertelen. Ennek oka: @reason

[ctx: Validation]
en: Unique field constraint
hu: Egyedi mező korlátozás

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
hu: Egy @entity_type @field_name mezővel és %value értékkel már létezik.

en: The Actions module provides tasks that can be executed by the site such as unpublishing content, sending email messages, or blocking a user. Other modules can trigger these actions when specific system events happen; for example, when new content is posted or when a user logs in. Modules can also provide additional actions. For more information, see the <a href=":documentation">online documentation for the Actions module</a>.
hu: Az <em>Actions</em> modul a webhely által elvégezhető feladatokat tesz elérhetővé. Ilyen feladat lehet a tartalom elrejtése, email üzenetek törlése, vagy egy felhasználó zárolása. A műveletek végrehajtását más modulok kezdeményezhetik amikor valamilyen meghatározott rendszeresemény történik, például új tartalom kerül beküldésre vagy egy felhasználó bejelentkezik. A modulok is elérhetővé tehetnek további műveleteket. Bővebb információ az <a href=":documentation">Action modul online kézikönyvében</a> található.

en: <em>Simple actions</em> do not require configuration and are listed automatically as available on the <a href=":actions">Actions page</a>.
hu: Az <em>egyszerű</em> műveletek nem igényelnek beállítást és automatikusan elérhetőként jelennek meg a <a href=":actions">Műveletek oldalán</a>.

en: <em>Advanced actions</em> are user-created and have to be configured individually. Create an advanced action on the <a href=":actions">Actions page</a> by selecting an action type from the drop-down list. Then configure your action, for example by specifying the recipient of an automated email message.
hu: A <em>haladó</em> műveletek webhelyenként eltérőek, ezért használatuk előtt létre kell őket hozni. Ehhez a <a href=":actions">Műveletek oldalán</a> ki kell választani egy művelettípust a legördülő listából, aztán elvégezni a beállításokat, például megadni az automatikusan kiküldendő e-mail üzenetek címzettjét

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
hu: Az elküldendő üzenet. Olyan üzenetenként változó helykitöltőket is tartalmazhat mint például: [node:title], [user:account-name], [user:display-name] vagy [comment:body]. Egyes helykitöltők nem minden környezetben érhetők el.

en: The message to be displayed to the current user. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
hu: Az aktuális felhasználónak megjelenítendő üzenet. Olyan üzenetenként változó helykitöltőket is tartalmazhat mint például: [node:title], [user:account-name], [user:display-name] vagy [comment:body]. Egyes helykitöltők nem minden környezetben érhetők el.

en: The Aggregator module is an on-site syndicator and news reader that gathers and displays fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines in feeds, using a number of standardized XML-based formats. For more information, see the <a href=":aggregator-module">online documentation for the Aggregator module</a>.
hu: Az <em>Aggregator</em> modul a webhely részeként működő hírszolgáltató és hírolvasó, amely begyűjti és megjeleníti az interneten elérhető RSS, RDF és Atom formátumú hírcsatornákban megjelenő tartalmakat. Számos webhely (például hírportál, blog) közzéteszi vezető híreit és legfrissebb tartalmait valamilyen szabványos XML-alapú hírcsatornán keresztül. További tudnivaló a modul <a href=":aggregator-module">online dokumentációjában</a> található.

en: Users view feed content in the <a href=":aggregator">main aggregator display</a>, or by <a href=":aggregator-sources">their source</a> (usually via an RSS feed reader). The most recent content in a feed can be displayed as a block through the <a href=":admin-block">Blocks administration page</a>.
hu: A látogatók a tartalmakat <a href=":aggregator">a hírcsatornák áttekintésére szolgáló oldalon</a>, vagy <a href=":aggregator-sources">forrásuk szerint csoportosítva</a> olvashatják (például RSS-olvasó segítségével). Az egyes hírcsatornák legfrissebb híreit tartalmazó blokkokat a <a href=":admin-block">blokkok adminisztrációs oldalán</a> lehet bekapcsolni.

en: Configuring the display of feed items
hu: Hírcsatorna elemek megjelenítésének beállítása

en: Discarding old feed items
hu: Régebbi hírcsatorna elemek figyelmen kívül hagyása

en: A <a href=":aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. OPML is an XML-based file format used to share outline-structured information such as a list of RSS feeds. Feeds can also be <a href=":import-opml">imported via an OPML file</a>.
hu: Elérhető az összes hírcsatornát leíró, <a href=":aggregator-opml">gépi feldolgozásra alkalmas OPML fájl</a>. Az OPML egy XML-alapú fájlformátum, amelyet hierarchikus információk, például RSS hírcsatornákból álló listák leírására használnak. A hírcsatornák <a href=":import-opml">OPML fájlok segítségével is importálhatóak</a>.

en: A working <a href=":cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
hu: A csatornák automatikus frissítéséhez szükséges egy helyesen beállított <a href=":cron">időzítő</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href=":addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href=":block">blocks administration page</a>.
hu: A jelenleg feliratkozott hírcsatornák alább láthatóak, de <a href=":addfeed">újak is hozzáadhatóak</a>. Minden csatornához tartozik egy <em>Legfrissebb elemek</em> blokk, amit a <a href=":block">blokkok adminisztrációs oldalán</a> lehet engedélyezni.

en: @title feed
hu: @title hírcsatorna

en: No feeds available. <a href=":link">Add feed</a>.
hu: Nincs elérhető hírcsatorna. <a href=":link">Hírcsatorna hozzáadása</a>.

en: The parent website's description that comes from the @description element in the feed.
hu: A forrás weboldal leírása, amely a hírcsatorna @description elemében érkezik.

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
hu: A hírcsatorna két frissítése között eltelt idő. Működéséhez az <a href=":cron">időzített feladatok</a> megfelelő beállítása szükséges.

en: Requires a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
hu: A működéshez az <a href=":cron">időzített karbantartási feladatok</a> megfelelő beállítása szükséges.

en: The Ban module allows administrators to ban visits to their site from individual IP addresses. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the Ban module</a>.
hu: A <em>Ban</em> modullal az adminisztrátorok blokkolhatják a webhely elérését meghatározott IP-címekről. További tudnivaló a modul <a href=":url">online kézikönyvében</a> található.

en: Administrators can enter IP addresses to ban on the <a href=":bans">IP address bans</a> page.
hu: Az adminisztrátorok megadhatják a tiltandó IP címeket az <a href=":bans">IP-cím tiltások</a> oldalon.

en: The HTTP Basic Authentication module supplies an <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Basic_access_authentication">HTTP Basic authentication</a> provider for web service requests. This authentication provider authenticates requests using the HTTP Basic Authentication username and password, as an alternative to using Drupal's standard cookie-based authentication system. It is only useful if your site provides web services configured to use this type of authentication (for instance, the <a href=":rest_help">RESTful Web Services module</a>). For more information, see the <a href=":hba_do">online documentation for the HTTP Basic Authentication module</a>.
hu: A <em>HTTP Basic Authentication</em> modul egy <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Basic_access_authentication">egyszerű HTTP-azonosítási</a> funkciót nyújt webszolgáltatások kéréseihez. Itt az azonosítás egy felhasználónév-jelszó párossal történik, ami egy másik lehetőség a Drupal alapértelmezett sütialapú azonosítása mellett. Ez kizárólag akkor hasznos, ha ez a webhely olyan webszolgáltatásokat nyújt, amikhez ilyen fajta azonosítás szükséges (mint például a <a href=":rest_help">RESTful Web Services</a> modul funkciói). További tudnivaló a modul <a href=":hba_do">online dokumentációjában</a> található.

en: The Block module allows you to place blocks in regions of your installed themes, and configure block settings. For more information, see the <a href=":blocks-documentation">online documentation for the Block module</a>.
hu: A <em>Block</em> modul segítségével különböző dobozok jeleníthetőek meg a webhelyen telepített sminkek régióiban. További tudnivaló a modul <a href=":blocks-documentation">online kézikönyvében</a> olvasható.

en: You can see where the regions are for the current theme by clicking the <em>Demonstrate block regions</em> link on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. Regions are specific to each theme.
hu: Az éppen használt smink régióinak megtekintése a <a href=":blocks">Blokk elrendezés</a> oldalon a <em>Blokkrégiók bemutatása</em> hivatkozásra kattintva lehetséges. A régiók sminkenként eltérőek lehetnek.

en: To change the settings of an individual block click on the <em>Configure</em> link on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. The available options vary depending on the module that provides the block. For all blocks you can change the block title and toggle whether to display it.
hu: Egy blokk beállításainak módosítása a <a href=":blocks">Blokkok elrendezése</a> oldalon az adott sor végén a <em>Beállítás</em> gombra kattintva lehetséges. Bár a felkínált lehetőségek eltérhetnek a blokkot nyújtó modultól függően, de a blokk címe és megjelenítése vagy elrejtése azonban mindig állítható.

en: You can add custom blocks, if the <em>Custom Block</em> module is installed. For more information, see the <a href=":blockcontent-help">Custom Block help page</a>.
hu: A <em>Custom Block</em> modul engedélyezésével egyéni blokkok hozhatók létre. További tudnivaló a modul <a href=":blockcontent-help">súgó oldalán</a> található.

en: Block settings updated.
hu: Blokk beállítások frissítve.

en: Edit %label custom block type
hu: %label egyéni blokktípus szerkesztése

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
hu: Még nincs egy blokktípus sem létrehozva. Ez a <a href=":url">blokktípus létrehozása</a> oldalon lehetséges.

en: Block with uuid %uuid does not exist. <a href=":url">Add custom block</a>.
hu: %uuid azonosítójú (uuid) blokk nem létezik. <a href=":url">Egyéni blokk hozzáadása</a>.

en: Add a <a href=":url">custom block</a>.
hu: Egyéni blokk <a href=":url">hozzáadása</a>.

en: The Book module is used for creating structured, multi-page content, such as site resource guides, manuals, and wikis. It allows you to create content that has chapters, sections, subsections, or any similarly-tiered structure. Enabling the module creates a new content type <em>Book page</em>. For more information, see the <a href=":book">online documentation for the Book module</a>.
hu: A <em>Book</em> modul olyan átlátható szerkezetű, több oldalas tartalmak létrehozására használható, mint a dokumentációk, a kézikönyvek és a wiki jellegű oldalak. Lehetővé teszi fejezetekkel, alfejezetekkel rendelkező, vagy bármilyen hasonlóan tördelt tartalom létrehozását. A modul engedélyezésével automatikusan létrejön egy új, <em>Könyvoldal</em> nevű tartalomtípus is. További tudnivaló a modul <a href=":book">online dokumentációjában</a> olvasható.

en: You can assign separate permissions for <em>creating new books</em> as well as <em>creating</em>, <em>editing</em> and <em>deleting</em> book content. Users with the <em>Administer book outlines</em> permission can add <em>any</em> type of content to a book by selecting the appropriate book outline while editing the content. They can also view a list of all books, and edit and rearrange section titles on the <a href=":admin-book">Book list page</a>.
hu: Különböző jogosultságok rendelhetőek a könyv típusú tartalmak <em>létrehozásához</em>, <em>szerkesztéséhez</em>, és <em>törléséhez</em>, valamint a <em>tartalmak könyvekhez adásához</em>, és <em>új könyvek létrehozásához</em>. A <em>könyvvázlatok adminisztrációja</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók a megfelelő könyvvázlatot kiválasztva a tartalom szerkesztésekor <em>bármilyen</em> típusú tartalmat hozzáadhatnak egy könyvhöz. Ezen kívül megtekinthetnek egy listát az összes könyvről és szerkeszthetik, illetve újrarendezhetik a fejezetcímeket a <a href=":admin-book">Könyvek adminisztrációja</a> oldalon.

en: The <em>Book page</em> content type is the initial content type enabled for book outlines. On the <a href=":admin-settings">Book settings page</a> you can configure content types that can used in book outlines.
hu: A <em>Könyvlap</em> a könyvvázlatok kezdetben engedélyezett tartalomtípusa. A <a href=":admin-settings">Könyv beállítások</a> oldalon adhatóak meg a könyvekben használható további tartalomtípusok.

en: Users with the <em>Add content and child pages to books</em> permission will see a link to <em>Add child page</em> when viewing a content item that is part of a book outline. This link will allow users to create a new content item of the content type you select on the <a href=":admin-settings">Book settings page</a>. By default this is the <em>Book page</em> content type.
hu: A <em>Tartalom és gyermekoldalak hozzáadása a könyvekhez</em> jogosultsággal bíró felhasználók egy <em>Gyermekoldalak hozzáadása</em> hivatkozást is látnak majd a már egy könyvhöz tartozó tartalmak oldalán. Ezen a linken keresztül egy új tartalmat hozhatnak létre aminek típusa az lesz, ami a <a href=":admin-settings">Könyv beállítások</a> oldalon ki lett választva. Alapértelmezés szerint ez a <em>Könyvlap</em> tartalomtípus.

en: Book pages have a default book-specific navigation block. This navigation block contains links that lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. This block can be enabled on the <a href=':admin-block'>Blocks layout page</a>. For book pages to show up in the book navigation, they must be added to a book outline.
hu: A könyvoldalakhoz egy alapértelmezett navigációs blokk tartozik. Ez a könyv előző és következő oldalaira és a könyv szerkezetében a jelenlegi oldal szintje feletti oldalakra mutató hivatkozásokat tartalmaz. Ezt a blokkot a <a href=':admin-block'>Blokkok adminisztrációs oldalán</a> lehet engedélyezni. Az oldalak könyvnavigációban történő megjelenítéséhez hozzá kell adni azokat egy könyvvázlathoz.

en: The outline feature allows you to include pages in the <a href=":book">Book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href=":book-admin">reorder an entire book</a>.
hu: A vázlat lehetővé teszi oldalak beillesztését a <a href=":book">könyv struktúrába</a>, valamint azok mozgatását a struktúrán belül vagy a <a href=":book-admin">teljes könyv újrarendezését</a>.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is @maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
hu: Szülő oldal a könyvben. A könyv és a gyermekoldalak legnagyobb száma @maxdepth. A határérték túllépésekor előfordulhat, hogy a kiválasztott könyv néhány oldala nem lesz elérhető mint szülő oldal.

en: The Breakpoint module keeps track of the height, width, and resolution breakpoints where a responsive design needs to change in order to respond to different devices being used to view the site. This module does not have a user interface. For more information, see the <a href=":docs">online documentation for the Breakpoint module</a>.
hu: A <em>Breakpoint</em> modul azt figyeli, hogy az előre megadott szélességi, magassági és felbontási töréspontok alapján mikor kell egy alkalmazkodó sminknek váltania a webhely adott eszközön való megjelenítéséhez. Ennek a modulnak nincs felhasználói felülete. További tudnivaló a modul <a href=":docs">online dokumentációjában</a> olvasható.

en: <a href=":w3">Media  queries</a> are a formal way to encode breakpoints. For instance, a width breakpoint at 40em would be written as the media query "(min-width: 40em)". Breakpoints are really just media queries with some additional meta-data, such as a name and multiplier information.
hu: A töréspontok megadására a <a href=":w3">media  query</a> formátum szolgál. Például egy töréspont 40 em szélességben „<code>(min-width: 40em)</code>”-ként írható le. Ezen kívül további metaadatot, mint például a nevük és a felbontásszorzójuk is beállítható.

en: The CKEditor module provides a highly-accessible, highly-usable visual text editor and adds a toolbar to text fields. Users can use buttons to format content and to create semantically correct and valid HTML. The CKEditor module uses the framework provided by the <a href=":text_editor">Text Editor module</a>. It requires JavaScript to be enabled in the browser. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the CKEditor module</a> and the <a href=":cke_url">CKEditor website</a>.
hu: A <em>CKEditor</em> modul egy felhasználóbarát, könnyen használható vizuális szövegszerkesztőt nyújt, ami egy, a szövegbeviteli mezők fölötti eszközsorként jelenik meg. A szerzők a gombokkal formázhatják tartalmaikat, ami szabványos, szemantikailag helyes HTML-kódot eredményez. A <em>CKEditor</em> modul is a <a href=":text_editor">Text Editor</a> modul által biztosított keretrendszeren alapszik, valamint működéséhez szüksége van a JavaScript engedélyezésére a böngészőben. További tudnivaló a modul <a href=":doc_url">online dokumentációjában</a>, illetve a <a href=":cke_url">CKEditor weboldalán</a> található.

en: CKEditor has to be enabled and configured separately for individual text formats from the <a href=":formats">Text formats and editors page</a> because the filter settings for each text format can be different. For more information, see the <a href=":text_editor">Text Editor help page</a> and <a href=":filter">Filter help page</a>.
hu: A <em>CKEditort</em> külön kell beállítani minden egyes szövegbeviteli formához a <a href=":formats">Szövegformátumok és szerkesztők</a> oldalon, mivel HTML-szűrési feltételeik eltérőek lehetnek. További tudnivaló a <a href=":text_editor">Text Editor</a> és <a href=":filter">Filter</a> modulok súgóoldalain található..

en: CKEditor only allow users to format content in accordance with the filter configuration of the specific text format. If a text format excludes certain HTML tags, the corresponding toolbar buttons are not displayed to users when they edit a text field in this format. For more information see the <a href=":filter">Filter help page</a>.
hu: A <em>CKEditor</em> csak az adott beviteli forma szűrési beállításaival összhangban engedi a szerzőknek tartalmaik formázását. Így ha egy beviteli formában nem engedélyezett egy HTML-elem, akkor annak meg sem jelenik a gombja az eszközsoron. További tudnivaló a <em>Filter</em> modul <a href=":filter">súgóoldalán</a> található.

en: The built in WYSIWYG editor (CKEditor) comes with a number of <a href=":features">accessibility features</a>. CKEditor comes with built in <a href=":shortcuts">keyboard shortcuts</a>, which can be beneficial for both power users and keyboard only users.
hu: A beépített vizuális (WYSIWYG) szövegszerkesztő (ami a <em>CKEditor</em>) egy sor <a href=":features">akadálymentességi funkciót</a> kínál, mint például a <a href=":shortcuts">gyorsbillentyűk</a>, ami egyaránt hasznos a gyakorlott és a csak billentyűzettel rendelkező felhasználók számára.

en: The Color module allows users with the <em>Administer site configuration</em> permission to change the color scheme (color of links, backgrounds, text, and other theme elements) of compatible themes. For more information, see the <a href=":color_do">online documentation for the Color module</a>.
hu: A <em>Color</em> modul lehetővé teszi a „webhelybeállítások adminisztrációja” jogosultsággal rendelkező felhasználóknak, hogy megváltoztassák a modullal együttműködő sminkek színsémáját (például a hivatkozások, háttér, betűk, valamint a smink további elemeinek színét). További tudnivaló a modul <a href=":color_do">online dokumentációjában</a> található.

en: To change the color settings, select the <em>Settings</em> link for your theme on the <a href=":appearance">Appearance</a> page. If the color picker does not appear then the theme is not compatible with the Color module.
hu: A színeket a <a href=":appearance">Megjelenés</a> oldalon az adott smink <em>Beállítások</em> hivatkozására kattintva lehet megváltoztatni. Ha nem jelenik meg a színválasztó blokk, akkor az a smink nem támogatja az átszínezés lehetőségét.

en: The Comment module allows users to comment on site content, set commenting defaults and permissions, and moderate comments. For more information, see the <a href=":comment">online documentation for the Comment module</a>.
hu: A <em>Comment</em> modul lehetővé teszi, hogy a felhasználók hozzászóljanak a webhely tartalmaihoz, valamint alapértelmezéseket és jogosultságokat állíthassanak be. További tudnivaló a modul <a href=":comment">online dokumentációjában</a> található.

en: Enabling commenting
hu: Hozzászólások engedélyezése

en: Comment functionality can be enabled for any entity sub-type (for example, a <a href=":content-type">content type</a>) by adding a <em>Comments</em> field on its <em>Manage fields page</em>. Adding or removing commenting for an entity through the user interface requires the <a href=":field_ui">Field UI</a> module to be enabled, even though the commenting functionality works without it. For more information on fields and entities, see the <a href=":field">Field module help page</a>.
hu: A hozzászólás lehetősége valamennyi altípushoz (például <a href=":content-type">tartalomtípusokhoz</a>) engedélyezhető egyszerűen egy <em>Hozzászólás</em> mezőt adva nekik a <em>Mezők kezelése</em> oldalon. Ehhez azonban, hogy egy entitáshoz mezőt adjunk a felhasználói felületen keresztül, be kell kapcsolni a <a href=":field_ui">Field UI</a> modult, még akkor is, ha maga a kommentelési funnkció egyébként működne nélküle. A mezőkről és entitásokról további tudnivaló a <a href=":field">Field</a> modul súgóoldalán található.

en: Configuring commenting settings
hu: Hozzászólási lehetőségek beállítása

en: Commenting settings can be configured by editing the <em>Comments</em> field on the <em>Manage fields page</em> of an entity type if the <em>Field UI module</em> is enabled. Configuration includes the label of the comments field, the number of comments to be displayed, and whether they are shown in threaded list. Commenting can be be configured as: <em>Open</em> to allow new comments, <em>Closed</em> to view existing comments, but prevent new comments, or <em>Hidden</em> to hide existing comments and prevent new comments. Changing this configuration for an entity type will not change existing entity items.
hu: Azt, hogy a webhelyen hogyan lehessen hozzászólni a tartalmakhoz, a <em>Hozzászólás</em> mezőnél lehet beállítani a <em>Mezők kezelése</em> oldalon, ha a <em>Field UI</em> modul engedélyezve van. Meg lehet adni, hogy mi legyen a beviteli mező felirata, az egyszerre megjelenítendő hozzászólások számát, és hogy beszélgetési szálra felfűzve jelenjenek-e meg. A hozzászólási lehetőségnek alapvetően 3 állapota lehetséges: <em>Nyitott</em> esetén írni és olvasni is lehet, <em>Lezárt</em> esetén csak olvasni lehet, míg <em>Rejtett</em> esetén olvasni sem lehet a már létező hozzászólásokat. Egy entitástípus ezen beállításának megváltoztatása nem lesz hatással a már létező entitásokra.

en: Users with the appropriate permissions can override the default commenting settings of an entity type when they create an item of that type.
hu: A megfelelő engedélyekkel rendelkező felhasználók a entitástípus egy elemének létrehozásakor felülírhatják a típus alapértelmezés szerinti hozzászólás beállításait.

en: Comments from users who have the <em>Skip comment approval</em> permission are published immediately. All other comments are placed in the <a href=":comment-approval">Unapproved comments</a> queue, until a user who has permission to <em>Administer comments and comment settings</em> publishes or deletes them. Published comments can be bulk managed on the <a href=":admin-comment">Published comments</a> administration page. When a comment has no replies, it remains editable by its author, as long as the author has <em>Edit own comments</em> permission.
hu: A <em>Hozzászólás jóváhagyásának átugrása</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók hozzászólásai azonnal megjelennek. A többi a <a href=":comment-approval">Nem elfogadott hozzászólások</a> sorába kerül, amíg egy <em>Hozzászólások adminisztrálása</em> jogosultsággal bíró felhasználó nem hagyja jóvá, vagy nem törli őket. A jóváhagyott hozzászólások tömegesen kezelhetők a <a href=":admin-comment">Közzétett hozzászólások</a> oldalon. Amíg egy hozzászólásra nem érkezik válasz mástól, addig eredeti szerzője átírhatja azt, ha megvan hozzá a <em>Saját hozzászólások szerkesztése</em> jogosultsága.

en: In reply to @parent_title by @parent_username
hu: Válasz @parent_username @parent_title üzenetére

en: Name for @anonymous
hu: @anonymous neve

en: <a href=":login">Log in</a> or <a href=":register">register</a> to post comments
hu: A hozzászóláshoz <a href=":register">regisztráció</a> és <a href=":login">bejelentkezés</a> szükséges

en: <a href=":login">Log in</a> to post comments
hu: A hozzászóláshoz <a href=":login">be kell jelentkezni</a>

en: Select the Comment type to use for this comment field. Manage the comment types from the <a href=":url">administration overview page</a>.
hu: Kiválasztható az ehhez a mezőhöz használt hozzászólástípus. A hozzászólások típusai az <a href=":url">adminisztrációs áttekintőoldalon</a> kezelhetők.

en: The Configuration Manager module provides a user interface for importing and exporting configuration changes between installations of your website in different environments. Configuration is stored in YAML format. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the Configuration Manager module</a>.
hu: A <em>Configuration Manager</em> modul felhasználói felületet biztosít YAML formátumba exportált, majd importált konfigurációk webhelyek közti átviteléhez. További tudnivaló a modul <a href=":url">online dokumentációjában</a> található.

en: You can create and download an archive consisting of all your site's configuration exported as <em>*.yml</em> files on the <a href=":url">Export</a> page.
hu: A webhely valamennyi beállítása kimenthető egyetlen <em>*.yml</em> formátumú állományba az <a href=":url">Export</a> oldalon.

en: You can upload a full site configuration from an archive file on the <a href=":url">Import</a> page. When importing data from a different environment, the site and import files must have matching configuration values for UUID in the <em>system.site</em> configuration item. That means that your other environments should initially be set up as clones of the target site. Migrations are not supported.
hu: Egy webhely teljes konfigurációja feltölthető egyetlen állományból az <a href=":url">Import</a> oldalon. Eltérő környezetből való importáláskor a webhelynek és az importfájlnak egyező azonosítókat (uuid) kell használniuk a <em>system.site</em> esetén. Másképpen ez azt jelenti, hogy a kiiindulási webhelynek lényegében egy pontos klónjának kell lennie a cél webhelynek. Az átköltöztetés (migráció) nem támogatott.

en: You can review differences between the active configuration and an imported configuration archive on the <a href=":synchronize">Synchronize</a> page to ensure that the changes are as expected, before finalizing the import. The Synchronize page also shows configuration items that would be added or removed.
hu: Ellenőrzésképpen a <a href=":synchronize">Szinkronizálás</a> oldalon összehasonlítható a jelenlegi és az importálni kívánt webhely-konfiguráció. Ugyanitt láthatók az eltávolításra és hozzáadásra váró elemek is felsorolva.

en: You can export a single configuration item by selecting a <em>Configuration type</em> and <em>Configuration name</em> on the <a href=":single-export">Single export</a> page. The configuration and its corresponding <em>*.yml file name</em> are then displayed on the page for you to copy.
hu: Az <a href=":single-export">Egyszerű export</a> oldalon egyetlen elem is exportálható a <em>Konfiguráció típusának</em> kiválasztásával és a <em>Konfiguráció nevének</em> megadásával. Ekkor megjelenik a vonatkozó <em>*.yml fájlnév</em>, hogy ki lehessen másolni.

en: You can import a single configuration item by pasting it in YAML format into the form on the <a href=":single-import">Single import</a> page.
hu: Az <a href=":single-import">Egyszerű import</a> oldalon egyetlen elem is importálható a YAML formátumának bemásolásával.

en: Export and download the full configuration of this site as a gzipped tar file.
hu: A webhely összes beállításának exportálása és letöltése egy gzippel tömörített <code>.tar.gz</code> fájlként.

en: Choose a configuration item to display its YAML structure.
hu: A webhely-konfiguráció egy elemét kiválasztva megjelenik annak tartalma YAML formában.

en: Import a single configuration item by pasting its YAML structure into the text field.
hu: Egy egyszerű konfiguráció elem betöltése a YAML struktúra szövegmezőbe másolásával.

en: Full archive
hu: Teljes archiválás

en: Single item
hu: Egyetlen elem

en: Staged
hu: Előkészítve

en: The following items in your active configuration have changes since the last import that may be lost on the next import.
hu: A következő elemek megváltoztak az aktuális konfigurációban az utolsó importálás óta, ezek elveszhetnek a következő importálás során.

en: @collection configuration collection
hu: @collection konfiguráció gyűjtemény

en: @source_name to @target_name
hu: @source_name forrásról @target_name célra

en: The Configuration Translation module allows you to translate configuration text; for example, the site name, vocabularies, menus, or date formats. Together with the modules <a href=":language">Language</a>, <a href=":content-translation">Content Translation</a>, and <a href=":locale">Interface Translation</a>, it allows you to build multilingual websites. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the Configuration Translation module</a>.
hu: A <em>Configuration Translation</em> modullal lefordíthatóvá válnak a webhely beállításai is, mint például a taxonómia-szótárak, menük és dátumformátumok. A <a href=":language">Language</a>, <a href=":content-translation">Content Translation</a> és <a href=":locale">Interface Translation</a> modulokkal együtt használva többnyelvű webhelyek építhetők. További tudnivaló a modul <a href=":doc_url">online dokumentációjában</a> található.

en: In order to translate configuration, the website must have at least two <a href=":url">languages</a>.
hu: A beállítás csak akkor fordítható le, ha a webhelyen legalább <a href=":url">két nyelv</a> engedélyezve van.

en: Users with the <em>Translate user edited configuration</em> permission can access the configuration translation overview, and manage translations for specific languages. The <a href=":translation-page">Configuration translation</a> page shows a list of all configuration text that can be translated, either as individual items or as lists. After you click on <em>Translate</em>, you are provided with a list of all languages. You can <em>add</em> or <em>edit</em> a translation for a specific language. Users with specific configuration permissions can also <em>edit</em> the text for the site's default language. For some configuration text items (for example for the site information), the specific translation pages can also be accessed directly from their configuration pages.
hu: A <em>Felhasználó által szerkesztett konfiguráció lefordítása</em> jogosultsággal bíró felhasználók hozzáférnek a webhely-konfiguráció fordításait áttekintő oldalhoz, ahol az adott nyelvű fordításokat kezelhetik is. A lefordítható szövegek a <a href=":translation-page">Beállításfordítás</a> oldalon találhatóak elemenként vagy listában felsorolva. A <em>Fordításra</em> kattintva, majd a megjelenő nyelvek közül választva új fordítások <em>adhatóak hozzá</em> vagy már meglévőek <em>szerkeszthetőek</em>. A webhely alapértelmezett nyelvén lévő fordítások <em>szerkesztéséhez</em> különleges jogosultság szükséges. Bizonyos konfigurációs szövegelemek (például a webhely információk) az adott nyelvű fordítási oldal elérhető a konfigurációs oldalról is.

en: You can choose to translate date formats on the <a href=":translation-page">Configuration translation</a> page. This allows you not only to translate the label text, but also to set a language-specific <em>PHP date format</em>.
hu: A <a href=":translation-page">Beállítások fordítása</a> oldalon választhatók ki a lefordítani kívánt dátumformátumok. Nem csak a címkét lehet testreszabni, de akár nyelvenként más <em>PHP-dátumformátum</em> is megadható.

en: The Contact module allows visitors to contact registered users on your site, using the personal contact form, and also allows you to set up site-wide contact forms. For more information, see the <a href=":contact">online documentation for the Contact module</a>.
hu: A <em>Contact</em> modul lehetővé teszi a névtelen látogatóknak, hogy a regisztrált felhasználóknak üzenetet küldjenek a személyes, valamint webhelyszintű kapcsolatfelvételi űrlapokon keresztül. További tudnivaló a modul <a href=":contact">online dokumentációjában</a> található.

en: On the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields and display of the personal contact form, and you can set up one or more site-wide contact forms. Each site-wide contact form has a machine name, a label, and one or more defined recipients; when a site visitor submits the form, the field values are sent to those recipients.
hu: A <a href=":contact_admin">Kapcsolatfelvételi űrlapok</a> oldalán adhatóak meg a személyes kapcsolatfelvételi űrlapokon megjelenő mezők, valamint beállítható webhely-szintű kapcsolatfelvételi űrlap is. Ez utóbbiak mindegyikének van egy programok által használt neve, címkéje és legalább egy, de akár több címzettje is. Ők kapják meg látogatók által kitöltött űrlapokat.

en: One site-wide contact form can be designated as the default contact form. If you choose to designate a default form, the <em>Contact</em> menu link in the <em>Footer</em> menu will link to it. You can modify this link from the <a href=":menu-settings">Menus page</a> if you have the Menu UI module installed. You can also create links to other contact forms; the URL for each form you have set up has format <em>contact/machine_name_of_form</em>.
hu: Kiválasztható, hogy melyik legyen a webhely alapértelmezett kapcsolatfelvételi űrlapja, amelyre a <em>Lábléc</em> menü <em>Kapcsolat</em> menüpontja automatikusan mutat majd. Ez megváltoztatható a <a href=":menu-settings">Menük</a> oldalon, ha a <em>Menu UI</em> modul engedélyezve van. Ugyanígy más kapcsolatfelvételi űrlapokhoz is készíthető hivatkozás a <code>contact/urlap_gepek_altal_hasznalt_neve</code> szerkezetet követve.

en: From the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields to be shown on contact forms, including their labels and help text. If you would like other content (such as text or images) to appear on a contact form, use a block. You can create and edit blocks on the <a href=":blocks">Block layout page</a>, if the Block module is installed.
hu: A <a href=":contact_admin">Kapcsolatfelvételi űrlapok</a>
    oldalon adhatóak meg a kapcsolatfelvételi űrlapokon megjelenő mezők a címkéikkel és súgószövegeikkel együtt. További tartalmak (mint például képek és szövegek) elhelyezése blokkokkal lehetséges, melyek a <a href=":blocks">Blokkok elrendezése</a> oldalon kezelhetők, ha a <em>Block</em> modul engedélyezve van.

en: @sender-name (@sender-url) sent a message using the contact form at @form-url.
hu: @sender-name (@sender-url) üzenetet küldött a kapcsolatfelvételi űrlap segítségével a következő oldalon: @form-url.

en: Hello @recipient-name,
hu: Kedves @recipient-name!

en: @sender-name (@sender-url) has sent you a message via your contact form at @site-name.
hu: @sender-name (@sender-url) üzenetet küldött @site-name webhely személyes kapcsolatfelvételi űrlapján keresztül.

en: If you don't want to receive such emails, you can change your settings at @recipient-edit-url.
hu: @recipient-edit-url címen módosíthatók az ilyen kapcsolatfelvételi e-mailek fogadásának beállításai, ha azok esetleg nemkívánatosak lennének.

en: @name (not verified)
hu: @name (nem ellenőrzött)

en: The contact form has not been configured. <a href=":add">Add one or more forms</a> .
hu: A kapcsolatfelvételi űrlap nincs beállítva. <a href=":add">Egy vagy több űrlap hozzáadása</a> .

en: The Content Translation module allows you to translate content, comments, custom blocks, taxonomy terms, users and other <a href=":field_help" title="Field module help, with background on content entities">content entities</a>. Together with the modules <a href=":language">Language</a>, <a href=":config-trans">Configuration Translation</a>, and <a href=":locale">Interface Translation</a>, it allows you to build multilingual websites. For more information, see the <a href=":translation-entity">online documentation for the Content Translation module</a>.
hu: A <em>Content Translation</em> modul lehetővé teszi a webhely tartalmainak, hozzászólásainak, egyéni blokkjainak, taxonómia-szótárainak, felhasználói adatlapjainak és hasonló <a href=":field_help" title="Field modul súgó a tartalmi entitásokról">tartalmi entitásoknak</a> a lefordítását más nyelvekre. A <a href=":language">Language</a>, <a href=":config-trans">Configuration Translation</a> és <a href=":locale">Interface Translation</a> modulokkal együtt használva többnyelvű webhelyek építhetők. További tudnivaló a modul <a href=":translation-entity">online dokumentációjában</a> található.

en: In order to translate content, the website must have at least two <a href=":url">languages</a>. When that is the case, you can enable translation for the desired content entities on the <a href=":translation-entity">Content language</a> page. When enabling translation you can choose the default language for content and decide whether to show the language selection field on the content editing forms.
hu: Tartalmak lefordításához legalább <a href=":url">két nyelvnek</a> engedélyezve kell lennie a webhelyen. Ha ez megvan, be kell kapcsolni a fordíthatóságot az adott tartalmi entitásra a <a href=":translation-entity">Tartalmak nyelvei</a> oldalon. Ekkor kiválasztható hozzá az alapértelmezett nyelv, és hogy megjelenjen-e a nyelvválasztó mező a szerkesztésekor.

en: Before you can translate content, there must be at least two languages added on the <a href=":url">languages administration</a> page.
hu: Tartalmak lefordításához legalább <a href=":url">két nyelvnek</a> engedélyezve kell lennie a webhelyen.

en: To configure translation for this field, <a href=":language-settings-url">enable language support</a> for this type.
hu: A típus <a href=":language-settings-url">nyelvi támogatását engedélyezni kell</a>, hogy ez a mező fordítható legyen.

en: <a href=":settings_url">Enable translation</a> for <em>content types</em>, <em>taxonomy vocabularies</em>, <em>accounts</em>, or any other element you wish to translate.
hu: <a href=":settings_url">Fordítás bekapcsolása</a> <em>tartalomtípusokhoz</em>, <em>taxonómiaszótárakhoz</em>, <em>felhasználói fiókokhoz</em> vagy bármely más fordítani kívánt elemhez.

en: The Contextual links module gives users with the <em>Use contextual links</em> permission quick access to tasks associated with certain areas of pages on your site. For example, a menu displayed as a block has links to edit the menu and configure the block. For more information, see the <a href=":contextual">online documentation for the Contextual Links module</a>.
hu: A <em>Contextual Links</em> modul által biztosított <em>Szövegkörnyezeti hivatkozások használata</em> jogosultsággal bíró felhasználók gyorsan el tudnak érni oldalak bizonyos területeivel kapcsolatos feladatokat. Például egy menü blokként megjelenítve hivatkozásokat tartalmaz a menüelem szerkesztéséhez és a blokk beállításához. További tudnivaló a modul <a href=":contextual">online kézikönyvében</a> található.

en: Hovering over the area of interest will temporarily make the contextual links button visible (which looks like a pencil in most themes, and is normally displayed in the upper right corner of the area). The icon typically looks like this: @picture
hu: A kívánt terület felett mozgatva az egérkurzort ideiglenesen megjelenik a környezeti hivatkozások gombja a legtöbb sminknél a jobb felső sarokban és általában egy ceruzára hasonlít: @picture

en: If you have the <a href=":toolbar">Toolbar module</a> enabled, clicking the contextual links button in the toolbar (which looks like a pencil) will make all contextual links buttons on the page visible. Clicking this button again will toggle them to invisible.
hu: Ha a <a href=":toolbar">Toolbar</a> modul be van kapcsolva, akkor az eszközsoron a ceruza ikonnal jelölt „Szerkesztés” hivatkozásra kattintva az oldalon lévő valamennyi szövegkörnyezeti hivatkozás megjelenik, másodszor kattintva pedig eltűnik.

en: The Datetime module provides a Date field that stores dates and times. It also provides the Form API elements <em>datetime</em> and <em>datelist</em> for use in programming modules. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI module help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":datetime_do">online documentation for the Datetime module</a>.
hu: A <em>Datetime</em> modul időpontok tárolására szolgáló dátum típusú mezőt, valamint a programozók részére más modulokban használható <em>datetime</em> és <em>datelist</em> Form API-elemeket biztosít. További tudnivaló a mezőkről, készítésükről és használatukról a <a href=":field">Field</a> és <a href=":field_ui">Field UI</a> modulok súgóoldalain, míg magáról a <em>Datetime</em> modulról annak <a href=":datetime_do">online dokumentációjában</a> található.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the Date field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
hu: A dátum mező <em>beállításai</em> és <em>megjelenítései</em> külön állíthatóak. A mezők kezeléséről és megjelenítésükről a <a href=":field_ui">Field UI</a> modul súgójában található további tudnivaló.

en: Dates can be displayed using the <em>Plain</em> or the <em>Default</em> formatter. The <em>Plain</em> formatter displays the date in the <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601">ISO 8601</a> format. If you choose the <em>Default</em> formatter, you can choose a format from a predefined list that can be managed on the <a href=":date_format_list">Date and time formats</a> page.
hu: A dátumok az <em>Egyszerű</em> vagy az <em>Alapértelmezés szerinti</em> formázóval jeleníthetőek meg. Az <em>Egyszerű</em> formázó <a href="https://hu.wikipedia.org/wiki/ISO_8601">ISO 8601</a> formátumban, az <em>Alapértelmezés szerinti</em> formázó pedig egy előre beállított listából kiválasztható minta szerint jeleníti meg a dátumot. Ezt a listát a <a href=":date_format_list">Dátum- és időformátumok</a> oldalon lehet megadni.

en: Date part order: @order
hu: Dátumrészek sorrendje: @order

en: Time type: @time_type
hu: Idő típus: @time_type

en: Time increments: @increment
hu: Időközök: @increment

en: The Database Logging module logs system events in the Drupal database. For more information, see the <a href=":dblog">online documentation for the Database Logging module</a>.
hu: A <em>Database Logging</em> modul a Drupal adatbázisába naplózza a rendszereseményeket. További tudnivaló a modul <a href=":dblog">kézikönyvfejezetében</a> található.

en: The Database Logging module allows you to view an event log on the <a href=":dblog">Recent log messages</a> page. The log is a chronological list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the log on a regular basis to ensure their site is working properly.
hu: A <em>Database logging</em> modul teszi lehetővé az eseménynapló megtekintését a <a href=":dblog">Legutóbbi naplóüzenetek</a> oldalon. Ez egy időrendben rendezett lista a rögzített eseményekről, ami felhasználói és teljesítmény adatokat, hibákat, figyelmeztetéseket, valamint működési információkat tartalmaz. Ajánlott az eseménynapló rendszeres áttekintése az esetleges hibák mielőbbi felderítése érdekében.

en: In case of errors or problems with the site, the <a href=":dblog">Recent log messages</a> page can be useful for debugging, since it shows the sequence of events. The log messages include usage information, warnings, and errors.
hu: Ha a webhely működése során hibák vagy problémák merülnek fel, a <a href=":dblog">Legutóbbi naplóüzenetek</a> oldal segíthet a hibakeresésben, mivel megmutatja az események sorrendjét. A naplóüzenetek felhasználói információkat, figyelmeztetéseket és hibákat tartalmaznak.

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
hu: Az adatbázisban tartott naplóüzenetek legnagyobb száma. Működéséhez egy <a href=":cron">időzített karbantartási feladat</a> szükséges.

en: Pages which are suitable for caching are cached the first time they are requested, then the cached version is served for all later requests. Dynamic content is handled automatically so that both cache correctness and hit ratio is maintained.
hu: A gyorsítótárazásra alkalmas oldalak az első lekérésük alkalmával eltárolódnak, hogy a következő kéréskor újrahasznosíthatóak legyenek. A dinamikus tartalom automatikus kezelésével pedig mind a gyorsítótár adatai, mind pedig a kiszolgáló terheltsége optimalizálható.

en: Caches pages for any user, handling dynamic content correctly.
hu: Gyorsítótárazza az oldalakat minden felhasználó részére úgy, hogy a dinamikus tartalom is helyesen jelenjen meg.

en: The Text Editor module provides a framework that other modules (such as <a href=":ckeditor">CKEditor module</a>) can use to provide toolbars and other functionality that allow users to format text more easily than typing HTML tags directly. For more information, see the <a href=":documentation">online documentation for the Text Editor module</a>.
hu: A <em>Text Editor</em> modul egy keretrendszert biztosít, melyet más modulok  (mint például a <a href=":ckeditor">CKEditor modul</a>) használhatnak, hogy megkönnyítsék a felhasználóknak a szövegek formázását, a nyers HTML kód írása helyett. További tudnivaló a <em>Text Editor</em> modul <a href=":documentation">online dokumentációjában</a> található.

en: The Text Editor module provides a framework for managing editors. To use it, you also need to enable a text editor. This can either be the core <a href=":ckeditor">CKEditor module</a>, which can be enabled on the <a href=":extend">Extend page</a>, or a contributed module for any other text editor. When installing a contributed text editor module, be sure to check the installation instructions, because you will most likely need to download and install an external library as well as the Drupal module.
hu: A Szövegszerkesztő modul keretrendszert biztosít a szövegszerkesztők kezeléséhez. A használatához egy szövegszerkesztőt is engedélyezni kell. Ez lehet az alaprendszerben található <a href=":ckeditor">CKEditor modul</a>, ami a <a href=":extend">Bővítés</a> oldalon engedélyezhető, vagy egy közösségi modul más szövegszerkesztővel. Közösségi modul telepítésekor fontos a telepítési leírás ellenőrzése, mert valószínűleg egy külső könyvtár letöltésére és telepítésére is szükség lesz a Drupal modulon kívül.

en: On the <a href=":formats">Text formats and editors page</a> you can see which text editor is associated with each text format. You can change this by clicking on the <em>Configure</em> link, and then choosing a text editor or <em>none</em> from the <em>Text editor</em> drop-down list. The text editor will then be displayed with any text field for which this text format is chosen.
hu: Az, hogy jelenleg szövegszerkesztő melyik szövegformátumhoz van hozzárendelve, a <a href=":formats">Szövegformátumok és szerkesztők oldalon</a> található meg. A <em>Beállítás</em> hivatkozásra kattintva a szövegszerkesztőt ki lehet kapcsolni, vagy egy másikat lehet kiválasztani a <em>Szövegszerkesztők</em> listából. Ezután minden olyan szövegmezőnél, ahol ez a szövegformátum van kiválasztva, a megadott szövegszerkesztő fog megjelenni.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the entity reference field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
hu: Az entitáshivatkozás mező <em>beállításai</em> és <em>megjelenítései</em> külön állíthatóak. A mezők kezeléséről és megjelenítésükről a <a href=":field_ui">Field UI</a> modul súgójában található további tudnivaló.

en: No eligible views were found. <a href=":create">Create a view</a> with an <em>Entity Reference</em> display, or add such a display to an <a href=":existing">existing view</a>.
hu: Nem taláható megfelelő nézet. <a href=":create">Nézet létrehozása</a> <em>entitáshivatkozás</em> megjelenítővel, vagy egy ilyen hozzadása egy már <a href=":existing">létező nézethez</a>.

en: The Field module allows custom data fields to be defined for <em>entity</em> types (see below). The Field module takes care of storing, loading, editing, and rendering field data. Most users will not interact with the Field module directly, but will instead use the <a href=":field-ui-help">Field UI module</a> user interface. Module developers can use the Field API to make new entity types "fieldable" and thus allow fields to be attached to them. For more information, see the <a href=":field">online documentation for the Field module</a>.
hu: A <em>Field</em> modul segítségével egyedi adatmezőket lehet létrehozni az <em>entitástípusokhoz</em> (lásd alább). Ez a modul felel a mezők adatainak tárolásáért, betöltéséért, szerkesztéséért és megjelenítéséért. A legtöbb felhasználó nem fog közvetlen módon találkozni a Field modullal, de használni fogja a <a href=":field-ui-help">Field UI modul</a> által nyújtott felhasználói felületen keresztül. A modulfejlesztők használhatják a Field API-t, hogy az új entitástípusokat „mezősíthetővé” tegyék, így mezők csatolhatóak hozzájuk. További tudnivaló az online kézikönyv <em>Field</em> modulról <a href=":field">szóló bejegyzésében</a> található.

en: The Field module provides the infrastructure for fields; the field types, formatters, and widgets are provided by Drupal core or additional modules. Some of the modules are required; the optional modules can be enabled from the <a href=":modules">Extend administration page</a>. Additional fields, formatters, and widgets may be provided by contributed modules, which you can find in the <a href=":contrib">contributed module section of Drupal.org</a>.
hu: A <em>Field</em> modul infrastruktúrát nyújt a mezőkhöz. A mezőtípusokat, formázókat és felületi elemeket viszont a Drupal alaprendszer és más kiegészítő modulok biztosítják. Néhány modul alapszükséglet, a választhatók pedig a <a href=":modules">Bővítés</a> adminisztrációs oldalon engedélyezhetők. További mezőket, formázókat és felületi elemeket kínáló közösségi modulokat a <a href=":contrib">Drupal.org gyűjteményében</a> lehet találni.

en: The Field UI module provides an administrative user interface (UI) for managing and displaying fields. Fields can be attached to most content entity sub-types. Different field types, widgets, and formatters are provided by the modules enabled on your site, and managed by the Field module. For background information and terminology related to fields and entities, see the <a href=":field">Field module help page</a>. For more information about the Field UI, see the <a href=":field_ui_docs">online documentation for the Field UI module</a>.
hu: A <em>Field UI</em> modul egy adminisztrációs felhasználói felületet (UI) biztosít mezők létrehozásához és kezeléséhez. Majdnem minden entitás-altípushoz lehet csatolni további mezőket, a webhelyen engedélyezett modulok pedig további mezőtípusokat, felületi elemeket és formázókat biztosítanak. Mindennek működési hátteréről, a mezők és entitások fogalmairól a <em>Field</em> modul <a href=":field">súgóoldalán</a>, míg magáról a <em>Field UI</em> modulról annak <a href=":field_ui_docs">online dokumentációjában</a> található további tudnivaló.

en: You can add, edit, and delete view modes for entities on the <a href=":view_modes">View modes page</a>, and you can add, edit, and delete form modes for entities on the <a href=":form_modes">Form modes page</a>. Once you have defined a view mode or form mode for an entity type, it will be available on the Manage display or Manage form display page for each sub-type of that entity.
hu: Az entitások önmagukban csak adattárolásra szolgálnak, ezért a kimeneten való megjelenítésüket a <a href=":view_modes">Nézetmódok</a>, míg bevitelüket az <a href=":form_modes">Űrlapmódok</a> oldalon szabadon testre lehet szabni. Egy nézet- vagy űrlapmód létrehozását követően az máris elérhetővé válik az adott entitás valamennyi altípusának <em>Megjelenés beállítása</em> és <em>Űrlap megjelenítésének beállítása</em> oldalán.

en: There are two reports available that list the fields defined on your site. The <a href=":entity-list" title="Entities field list report">Entities</a> report lists all your fields, showing the field machine names, types, and the entity types or sub-types they are used on (each sub-type links to the Manage fields page). If the <a href=":views">Views</a> and <a href=":views-ui">Views UI</a> modules are enabled, the <a href=":views-list" title="Used in views field list report">Used in views</a> report lists each field that is used in a view, with a link to edit that view.
hu: A webhelyen használt mezők összesítésének két fajtája létezik: az <a href=":entity-list" title="Entitások mezői">Entitások</a> lista felsorol minden mezőt, annak programok által használt nevével együtt, típusukat, valamint az őket használó entitásokat és -altípusokat. (Ez utóbbiak a Mezők kezelése oldalra mutatnak.) Ha azonban a <a href=":views">Views</a> és <a href=":views-ui">Views UI</a> modulok engedélyezve vannak, akkor elérhetővé válik a <a href=":views-list" title="Nézetekben használtak">Nézetekben használtak</a> fül is, amelyen az ott használt mezők tekinthetőek át, hivatkozással az őket használó nézetek szerkesztéséhez.

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
hu: Nincs még hozzáadott mező. Új mezőket a <a href=":link">Mezők kezelése</a> oldalon lehet hozzáadni.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
hu: %display_mode mód most egyéni megjelenítési beállításokat használ. Szükség lehet a <a href=":url">beállításukra</a>.

en: @size limit.
hu: @size korlát.

en: file from @field_name
hu: @field_name fájlja

en: The File module allows you to create fields that contain files. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":file_documentation">online documentation for the File module</a>.
hu: A <em>File</em> modul fájlokat tartalmazó mezők létrehozását teszi lehetővé. További tudnivaló a mezőkről, készítésükről és használatukról a <a href=":field">Field</a> és <a href=":field_ui">Field UI</a> modulok súgóoldalain, míg magáról a <em>File</em> modulról annak <a href=":file_documentation">online dokumentációjában</a> található.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the file field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
hu: A fájl mező <em>beállításai</em> és <em>megjelenítései</em> külön állíthatóak. A mezők kezeléséről és megjelenítésükről a <a href=":field_ui">Field UI</a> modul súgójában található további tudnivaló.

en: Uploaded files can either be stored as <em>public</em> or <em>private</em>, depending on the <a href=":file-system">File system settings</a>. For more information, see the <a href=":system-help">System module help page</a>.
hu: A feltöltött fájlok a fájlrendszer beállításaitól függően <em>nyilvánosan</em> vagy <em>rejtve</em> tárolhatóak. További tudnivaló a <em>System</em> modul <a href=":system-help">súgóoldalán</a> található

en: Files in the @name field were unable to be uploaded.
hu: @name mezőhöz nem lehetett feltölteni a fájlokat.

en: The file used in the @name field may not be referenced.
hu: @name mezőben használt fájlra nem lehet hivatkozni.

en: The file referenced by the @name field does not exist.
hu: @name mező által hivatkozott fájl nem létezik.

en: You can create and edit text formats on the <a href=":formats">Text formats page</a> (if the Text Editor module is enabled, this page is named Text formats and editors). One text format is included by default: Plain text (which removes all HTML tags). Additional text formats may be created during installation. You can create a text format by clicking "<a href=":add_format">Add text format</a>".
hu: Újakat létrehozni és már meglévőket szerkeszteni a <a href=":formats">szövegformátumok</a> oldalán lehet. (Ha a <em>Text Editor</em> modul is be van kapcsolva, akkor ezt az oldalt „Szövegformátumok és szerkesztők”-nek hívják.) Egy szövegformátum mindig alapértelmezett (az „Egyszerű szöveg”, ami eltávolít minden HTML-jelölőt), továbbiakat felvinni pedig vagy akár már a telepítés során, vagy a <a href=":add_format">Szövegformátum hozzáadása</a> gombbal lehet.

en: Use the <a href=":url">@label</a> text format
hu: <a href=":url">@label</a> szövegformátum használata.

en: For more information see W3C's <a href=":html-specifications">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.
hu: További tudnivaló a W3C <a href=":html-specifications">HTML Specifications</a> című oldalán olvasható, vagy más, a HTML jelölőnyelvvel foglalkozó webhelyeken.

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href=":html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
hu: Ha a karakterek rosszul jelennek meg, célszerű HTML karakterentitásokat alkalmazni – például az &amp; karakter jelölése a következő módon történik: &amp;amp;. A HTML szabvány tartalmazza a <a href=":html-entities">karakterentitások teljes listáját</a>. Ezek közül néhány fontosabb karakterentitás:

en: Limit allowed HTML tags and correct faulty HTML
hu: Leszűri az engedélyezett, és kijavítja a hibás HTML jelölőket

en: The Forum module adds and uses a content type called <em>Forum topic</em>. For background information on content types, see the <a href=":node_help">Node module help page</a>.
hu: A <em>Forum</em> modul egy <em>fórumtéma</em> nevű tartalomtípust hoz létre. A tartalomtípusokkal kapcsolatban további háttérinformáció a <a href=":node_help">Node</a> modul súgóoldalán található.

en: For more information, see the <a href=":forum">online documentation for the Forum module</a>.
hu: További tudnivaló a <em>Forum</em> modul <a href=":forum">online kézikönyvében</a> található.

en: Visit the <a href=":forums">Forums page</a> to set up containers and forums to hold your discussion topics.
hu: A <a href=":forums">Fórumok oldalán</a> keresztül lehet beállítani a fórumcsoportokat és fórumokat, amelyek a fórumtémákat tartalmazzák.

en: The <a href=":create-topic">Forum topic</a> link on the <a href=":content-add">Add content</a> page creates the first post of a new threaded discussion, or thread.
hu: A <a href=":content-add">Tartalom beküldése</a> oldalon a <a href=":create-topic">fórumtéma létrehozása</a> hivatkozáson keresztül beküldött bejegyzés lesz a szál első eleme.

en: Enabling the Forum module provides a default <em>Forums</em> menu item in the Tools menu that links to the <a href=":forums">Forums page</a>.
hu: A <em>Forum</em> modul egy „Fórum” menüpontot biztosít az Eszközök menüben, amely a <a href=":forums">fórumok oldalára</a> mutat.

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href=":forum-structure">forum structure page</a>.
hu: A fórumtémák megjelenítésének szabályozása. A fórum elrendezés megszervezése a <a href=":forum-structure">fórum szerkezet oldalon</a> lehetséges.

en: To uninstall Forum, first delete all <a href=":url">%vocabulary</a> terms
hu: A fórum törléséhez először minden <a href=":url">%vocabulary</a> kifejezést törölni kell

en: No containers or forums available. <a href=":container">Add container</a> or <a href=":forum">Add forum</a>.
hu: Nincs elérhető fórumcsoport vagy fórum. <a href=":container">Fórumcsoport létrehozása</a> vagy <a href=":forum">fórum létrehozása</a>.

en: <a href=":hal_spec">Hypertext Application Language (HAL)</a> is a format that supports the linking required for hypermedia APIs.
hu: A <a href=":hal_spec">Hypertext Application Language</a> (HAL) egy formátum, ami támogatja a kereszthivatkozásokat, ezért minden hipermédia API számára szükséges.

en: This module adds support for serializing entities (such as content items, taxonomy terms, etc.) to the JSON version of HAL. For more information, see the <a href=":hal_do">online documentation for the HAL module</a>.
hu: Ez a modul az entitások (például tartalmak, taxonómiakifejezések, stb.) HAL szabvány által elfogadott szerializációját végzi, ami JSON-formátumú kimenetet eredményez. További tudnivaló a <em>HAL</em> modul <a href=":hal_do">online dokumentációjában</a> található.

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href=":admin">Administration page</a>, where you may <a href=":config">customize and configure</a> all aspects of your website.
hu: <strong>A webhely beállítása</strong> Belépés után az <a href=":admin">adminisztrációs felületről</a> érhető el a webhely <a href=":config">összes általános beállítása</a>.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href=":modules">Extend page</a> and enable modules that suit your specific needs. You can find additional modules at the <a href=":download_modules">Drupal.org modules page</a>.
hu: <strong>További funkciók bekapcsolása</strong> Következő lépésként érdemes áttekinteni a <a href=":modules">Bővítés oldalt</a> és engedélyezni azokat a modulokat, amelyekre szükség van. A <a href=":download_modules">Drupal.org modulok letöltése oldalán</a> további modulok találhatóak.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href=":themes">Appearance page</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href=":download_themes">Drupal.org themes page</a>.
hu: <strong>A  webhely megjelenésének személyre szabása</strong> A webhely kinézetének megváltoztatását a <a href=":themes">Megjelenés oldalon</a> lehet megtenni. Számos beépített smink választható, de újat is le lehet tölteni a <a href=":download_themes">Drupal.org sminkek oldalról</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you may <a href=":content">add new content</a> to your website.
hu: <strong>Megkezdődhet a tartalmak feltöltése.</strong> Végre <a href=":content">új tartalom adható hozzá</a> a webhelyhez.

en: The Help module generates <a href=":help-page">Help reference pages</a> to guide you through the use and configuration of modules, and provides a Help block with page-level help. The reference pages are a starting point for <a href=":handbook">Drupal.org online documentation</a> pages that contain more extensive and up-to-date information, are annotated with user-contributed comments, and serve as the definitive reference point for all Drupal documentation. For more information, see the <a href=":help">online documentation for the Help module</a>.
hu: A <em>Help</em> modul az éppen látott oldalról egy környezetfüggő javaslatokat adó súgóblokkot, a webhely valamennyi moduljának használatáról pedig <a href=":help-page">súgóoldalakat</a> kínál, ezek azonban csupán rövid összefoglalónak tekinthetők. A mérvadó kiindulási alap ugyanis mindig a Drupal.org <a href=":handbook">online dokumentációja</a>, mely naprakészebb ismereteket kínál más felhasználók észrevételeivel és tanácsaival kiegészítve. További tudnivaló magáról a <em>Help</em> modulról annak <a href=":help">online dokumentációjában</a> található.

en: The Help module displays explanations for using each module listed on the main <a href=":help">Help reference page</a>.
hu: A <em>Help</em> modul magyarázatokat jelenít meg a <a href=":help">Súgó referencia oldalon</a> felsorolt modulok használatáról.

en: Page-specific help text provided by modules is displayed in the Help block. This block can be placed and configured on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
hu: A modulok által biztosított oldalfüggő súgószövegek a Súgó blokkban fognak megjelenni. Ezt a blokkot a <a href=":blocks">Blokk elrendezés oldalon</a> lehet beállítani és elhelyezni.

en: The History module keeps track of which content a user has read. It marks content as <em>new</em> or <em>updated</em> depending on the last time the user viewed it. History records that are older than one month are removed during cron, which means that content older than one month is always considered <em>read</em>. The History module does not have a user interface but it provides a filter to <a href=":views-help">Views</a> to show new or updated content. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the History module</a>.
hu: A <em>History</em> modul nyilvántartja felhasználónként, hogy mely tartalmakat látta már. A legutóbbi látogatásának időpontjától függően <em>új</em> vagy <em>frissült</em> címkékkel jelöli őket számára. Mivel a 30 napnál régebbi nyilvántartást automatikusan törli a <code>cron</code> időzítő futtatásakor, ezért az egy hónapnál régebben közzétett tartalmak megtekintettnek számítanak. A <em>History</em> modulnak nincs felhasználói felülete, csupán egy <a href=":views-help">Views-szűrőn</a> keresztül lehet állítani. További tudnivaló a <em>History</em> modulról az <a href=":url">online dokumentációjában</a> található.

en: image from @field_name
hu: @field_name mezőből származó kép

en: The Image module allows you to create fields that contain image files and to configure <a href=":image_styles">Image styles</a> that can be used to manipulate the display of images. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for terminology and general information on entities, fields, and how to create and manage fields. For more information, see the <a href=":image_documentation">online documentation for the Image module</a>.
hu: Az <em>Image</em> modul képeket tartalmazó mezők és azok megjelenítéséhez szükséges <a href=":image_styles">képstílusok</a> létrehozását teszi lehetővé. További tudnivaló a mezőkről, készítésükről és használatukról a <a href=":field">Field</a> és <a href=":field_ui">Field UI</a> modulok súgóoldalain, míg magáról az <em>Image</em> modulról annak <a href=":image_documentation">online dokumentációjában</a> található.

en: The concept of image styles is that you can upload a single image but display it in several ways; each display variation, or <em>image style</em>, is the result of applying one or more <em>effects</em> to the original image. As an example, you might upload a high-resolution image with a 4:3 aspect ratio, and display it scaled down, square cropped, or black-and-white (or any combination of these effects). The Image module provides a way to do this efficiently: you configure an image style with the desired effects on the <a href=":image">Image styles page</a>, and the first time a particular image is requested in that style, the effects are applied. The resulting image is saved, and the next time that same style is requested, the saved image is retrieved without the need to recalculate the effects. Drupal core provides several effects that you can use to define styles; others may be provided by contributed modules.
hu: A képstílusok lényege, hogy egy képet feltöltés után többféleképpen is meg lehet jeleníteni; minden megjelenítési variáció, vagy <em>képstílus</em> az eredeti képre ráillesztett <em>effektek</em> eredménye. Például, az eredetileg 4:3 oldalarányú, nagy felbontású képet meg lehet jeleníteni lekicsinyítve, négyzet alakúra vágva, vagy akár fekete-fehérben (vagy ezen hatások bármilyen más kombinációjában). Az <em>Image</em> modul lehetővé teszi ennek hatékony kezelését: a <a href=":image">Képstílusok oldalon</a> be lehet állítani a kívánt képstílus effekteket, így az első olyan alkalommal, amikor egy képre rákerül az adott stílus, az effektek érvénybe lépnek. Az így keletkezett képet a rendszer elmenti, és amikor a következő alkalommal ugyanez a képstílus használatra kerül, az elmentett kép úgy használható újra, hogy nincs szükség az effektek újraillesztésére. A Drupal alaprendszere több, a stílusok meghatározására használható effektet is felkínál; további stílusok a kiegészítő modulokban találhatók.

en: When you create an image field, you will need to choose whether the uploaded images will be stored in the public or private file directory defined in your settings.php file and shown on the <a href=":file-system">File system page</a>. This choice cannot be changed later. You can also configure your field to store files in a subdirectory of the public or private directory; this setting can be changed later and can be different for each entity sub-type using the field. For more information on file storage, see the <a href=":system-help">System module help page</a>.
hu: A kép mező létrehozásánál meg lehet adni, hogy a feltöltött képek a publikus, vagy a privát fájlok mappájában legyenek tárolva. Ezek a mappák a <em>settings.php</em> fájlban állíthatók be és a megadott útvonalak megtekinthetők a <a href=":file-system">Fájlrendszer</a> oldalon. A mező létrehozásánál megadott érték később már nem változtatható meg. A fájlok tárolásához egy almappa is megadható a nyilvános vagy privát mappán belül. Ez a paraméter később is megváltoztatható és lehet entitás altípusonként különböző. További tudnivaló a <em>System</em> modul <a href=":system-help">online dokumentációjában</a> található.

en: There are currently no styles. <a href=":url">Add a new one</a>.
hu: Még nem található stílus. <a href=":url">Új stílus hozzáadása</a>

en: Both a height and width value must be specified in the @name field.
hu: @name mezőnél mind a magasság, mind a szélesség értékét meg kell adni.

en: The primary identifier for an image style.
hu: A képstílus elsődleges azonosítója

en: The style machine name.
hu: A stílus programok által használt neve.

en: The style administrative name.
hu: A stílus adminisztrációs neve.

en: You can add languages on the <a href=":language_list">Languages</a> page by selecting <em>Add language</em> and choosing a language from the drop-down menu. This language is then displayed in the languages list, where it can be configured further. If the <a href=":interface">Interface translation module</a> is enabled, and the <em>translation server</em> is set as a translation source, then the interface translation for this language is automatically downloaded as well.
hu: A <a href=":language_list">Nyelvek</a> oldalon adhatók hozzá további nyelvek, a legördülő mezőben való kiválasztás után a <em>Nyelv hozzáadása</em> gombra kattintva. A hozzáadott nyelv ezután megjelenik a nyelvek listájában és innen lesz szerkeszthető. Ha az <a href=":interface">Interface Translation</a> modul engedélyezve van, és a <em>fordítási kiszolgáló</em> a beállított forrás, akkor a nyelvi csomag automatikusan letöltődik.

en: By default, content is created in the site's default language and no language selector is displayed on content creation pages. On the <a href=":content_language">Content language</a> page you can customize the language configuration for any supported content entity on your site (for example for content types or menu links). After choosing an entity, you are provided with a drop-down menu to set the default language and a check-box to display language selectors.
hu: Alapértelmezetten a tartalom a webhely elsődleges nyelvén jön  létre és nem jelenik meg hozzá nyelvválasztó a szerkesztő oldalon. A <a href=":content_language">Tartalom nyelve</a> oldalon azonban bármelyik támogatott tartalomentitáshoz személyre szabhatóak a nyelvi beállítások (például tartalomtípusokhoz vagy menühivatkozásokhoz). Az entitás megadása után a legördülő listából ki lehet választani az alapértelmezett nyelvet, és egy jelölőnégyzetet a nyelvválasztók megjelenítéséhez.

en: If the Block module is enabled, then you can add a language switcher block on the <a href=":blocks">Block layout</a> page to allow users to switch between languages.
hu: Ha a <em>Block</em> modul engedélyezett, akkor a <a href=":blocks">Blokk elrendezés</a> oldalon hozzáadható egy nyelvválasztó blokk, ami lehetővé teszi a felhasználók számára a nyelvek közötti váltást.

en: If the Block module is enabled, then the Language module allows you to set the visibility of a block based on selected languages on the <a href=":blocks">Block layout</a> page.
hu: Ha a <em>Block</em> modul engedélyezett, akkor a <em>Language</em> modullal nyelvenként külön-külön állítható egy blokk láthatósága a <a href=":blocks">Blokk elrendezés</a> oldalon.

en: The <a href=":detection">Detection and selection</a> page provides several methods for deciding which language is used for displaying interface text. When a method detects and selects an interface language, then the following methods in the list are not applied. You can order them by importance, with your preferred method at the top of the list, followed by one or several fall-back methods.
hu: Az <a href=":detection">Észlelés és választás</a> oldal több módszert is kínál a felületi szövegek megjelenítésének nyelvének meghatározására. Amikor a rendszer észleli és kiválasztja a felület nyelvét, a listában szereplő további szempontok nem lépnek életbe. Ezeket fontosság szerint lehet rendezni, az előnyben részesített kerül ilyenkor a lista tetejére, majd utána következnek a további biztonsági lehetőségek.

en: <em>Browser</em> sets the interface language based on the browser's language settings. Since browsers use different language codes to refer to the same languages, you can add and edit languages codes to map the browser language codes to the <a href=":language_list">language codes</a> used on your site.
hu: A <em>Böngésző</em> lehetőség a böngésző beállításai alapján állítja be a nyelvet. Mivel a böngészők különböző nyelvi kódokat  használnak azonos nyelvekhez, a <a href=":language_list">nyelvi kódok</a> oldalon több kód is megadható.

en: Reorder the configured languages to set their order in the language switcher block and, when editing content, in the list of selectable languages. This ordering does not impact <a href=":detection">detection and selection</a>.
hu: A webhelyen használt nyelvek milyen sorrendben jelenjenek meg a nyelvválasztó blokkban és a tartalmak szerkesztésekor a választható listában. Ez a sorrend nem érinti az <a href=":detection">Észlelés és választás</a> beállításait.

en: The site default language can also be set. It is not recommended to change the default language on a working site. <a href=":language-detection">Configure the Selected language</a> setting on the detection and selection page to change the fallback language for language selection.
hu: Szintén beállítható a webhely alapértelmezett nyelve, éles üzemben ez azonban nem ajánlott. Helyette az <a href=":language-detection">Észlelés és választás</a> beállítása javasolt.

en: Define how to decide which language is used to display page elements (primarily text provided by modules, such as field labels and help text). This decision is made by evaluating a series of detection methods for languages; the first detection method that gets a result will determine which language is used for that type of text. Be aware that some language detection methods are unreliable under certain conditions, such as browser detection when page-caching is enabled and a user is not currently logged in. Define the order of evaluation of language detection methods on this page. The default language can be changed in the <a href=":admin-change-language">list of languages</a>.
hu: Itt adható meg, hogy milyen szempontok szerint legyen eldöntve, hogy az adott oldalon a Drupal és annak moduljai által kezelt feliratokat (mint például a mezők címkéit és a súgószövegeket) milyen nyelven kell megjeleníteni. Ez az automatikus döntési funkció a körülmények egész sorát képes figyelembe venni az adott helyzetben leginkább megfelelő nyelv megtalálása érdekében. Amelyik feltétel leghamarabb teljesül, az fogja eldönteni a végeredményt. Érdemes észben tartani, hogy egyes elemzési módszerek megbízhatatlanná válhatnak bizonyos körülmények között (például a böngésző-alapú meghatározás bekapcsolt gyorsítótárazás és azonosítatlan felhasználó esetén). A webhely alapértelmezett nyelvét a <a href=":admin-change-language">nyelvek felsorolásának</a> oldalán lehet megadni.

en: Browsers use different language codes to refer to the same languages. Internally, a best effort is made to determine the correct language based on the code that the browser sends. You can add and edit additional mappings from browser language codes to <a href=":configure-languages">site languages</a>.
hu: A böngészők különböző nyelvi kódokat használnak azonos nyelvekhez. A Drupal megpróbálja felismerni a megfelelő nyelvet a küldött kód alapján, de ez finomhangolható a leképezések beállításával a <a href=":configure-languages">nyelvi beállítások</a> oldalon.

en: Changing the selected language here (and leaving this option as the last among the detection and selection options) is the easiest way to change the fallback language for the website, if you need to change how your site works by default (e.g., when using an empty path prefix or using the default domain). <a href=":admin-change-language">Changing the site's default language</a> itself might have other undesired side effects.
hu: Ha szükség van a webhely alapértelmezetten használt nyelvének módosítására (például üres útvonal-előtag vagy alapértelmezett domén használatakor), akkor azt itt lehet kiválasztani, majd javasolt az <em>Észlelés és választás</em> opciói közül utolsó helyre sorolni. Máskülönben egy már éles webhely <a href=":admin-change-language">alapértelmezett nyelvének</a> megváltoztatása nem kívánt eredménnyel járhat.

en: Explanation of the language options is found on the <a href=":languages_list_page">languages list page</a>.
hu: A nyelvi beállítások magyarázata a <a href=":languages_list_page">nyelvek listája oldalon</a> található.

en: Site's default language (@language)
hu: Webhely alapértelmezett nyelve (@language)

en: Use one of the language switcher blocks to allow site visitors to switch between languages. You can enable these blocks on the <a href=":block-admin">block administration page</a>.
hu: A nyelvválasztó blokkok segítségével válthatnak az oldal látogatói a nyelvek között. Ezek a blokkok a <a href=":block-admin">blokkadminisztrációs oldalon</a> engedélyezhetőek.

en: Use language codes as <a href=":w3ctags">defined by the W3C</a> for interoperability. <em>Examples: "en", "en-gb" and "zh-hant".</em>
hu: A kompatibilitás érdekében javasolt a W3C <a href=":w3ctags">hivatalos nyelvkódjait</a> használni, mint például „en” az USA-beli, „en-gb" pedig a brit angolhoz vagy „zh-hant” a kínaihoz.

en: %field must be a valid language tag as <a href=":url">defined by the W3C</a>.
hu: %field mezőnek a <a href=":url">W3C általt meghatározott</a> érvényes nyelvi címkének kell lennie.

en: The prefix may only be left blank for the <a href=":url">selected detection fallback language.</a>
hu: Az előtag kizárólag a <a href=":url">kiválasztott észleléshez tartozó tartaléknyelvnél</a> hagyható üresen.

en: The Link module allows you to create fields that contain internal or external URLs and optional link text. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":link_documentation">online documentation for the Link module</a>.
hu: A <em>Link</em> modul külső vagy belső webcímeket, és igény szerint hozzá leíró szöveget tartalmazó mezők létrehozását teszi lehetővé. További tudnivaló a mezőkről, készítésükről és használatukról a <a href=":field">Field</a> és <a href=":field_ui">Field UI</a> modulok súgóoldalain, míg magáról a <em>Link</em> modulról annak <a href=":link_documentation">online dokumentációjában</a> található.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the link field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
hu: A hivatkozás mező <em>beállításai</em> és <em>megjelenítései</em> külön állíthatóak. A mezők kezeléséről és megjelenítésükről a <a href=":field_ui">Field UI</a> modul súgójában található további tudnivaló.

en: One translation file could not be checked. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation files could not be checked. <a href=":url">See the log</a> for details.
hu[0]: Egy fordítási fájl ellenőrzése sikertelen. <a href=":url">Napló megtekintése</a> a részletekért.
hu[1]: @count fordítási fájl ellenőrzése sikertelen. <a href=":url">Napló megtekintése</a> a részletekért.

en: One translation file could not be imported. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation files could not be imported. <a href=":url">See the log</a> for details.
hu[0]: Egy fordítási fájl nem importálható. <a href=":url">Napló megtekintése</a> a részletekért.
hu[1]: @count fordítási fájl nem importálható. <a href=":url">Napló megtekintése</a> a részletekért.

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href=":url">See the log</a> for details.
hu[0]: Egy nem megengedett HTML-elemet tartalmazó vagy rosszul formázott fordítás ki lett hagyva. További részletek a <a href=":url">naplóban</a> találhatóak.
hu[1]: @count nem megengedett HTML-elemet tartalmazó vagy rosszul formázott fordítás ki lett hagyva. További részletek a <a href=":url">naplóban</a> találhatóak.

en: The Interface Translation module allows you to translate interface text (<em>strings</em>) into different languages, and to switch between them for the display of interface text. It uses the functionality provided by the <a href=":language">Language module</a>. For more information, see the <a href=":doc-url">online documentation for the Interface Translation module</a>.
hu: Az <em>Interface Translation</em> modul lehetővé teszi a grafikus felhasználói felület (GUI) szövegeinek (más szóval karaktersorozatainak, vagy <em>sztringjeinek</em>) több nyelvre való lefordítását, hogy a látogató kiválaszthassa közülük a számára megjeleníteni kívántat. Működése a <a href=":language">Language</a> modulra épül. További tudnivaló az <a href=":doc-url">online dokumentációjában</a> található.

en: Translation files with translated interface text are imported automatically when languages are added on the <a href=":languages">Languages</a> page, or when modules or themes are enabled. On the <a href=":locale-settings">Interface translation settings</a> page, the <em>Translation source</em> can be restricted to local files only, or to include the <a href=":server">Drupal translation server</a>. Although modules and themes may not be fully translated in all languages, new translations become available frequently. You can specify whether and how often to check for translation file updates and whether to overwrite existing translations on the <a href=":locale-settings">Interface translation settings</a> page. You can also manually import a translation file on the <a href=":import">Interface translation import</a> page.
hu: A <a href=":languages">Nyelvek</a> oldalon keresztül új nyelv hozzáadása, illetve sminkek és modulok engedélyezése után a lefordított felületet tartalmazó fordítási fájlok automatikusan importálódnak. A <a href=":locale-settings">Felületfordítások beállítási</a> oldalán, a <em>Fordítás forrása</em> korlátozható helyi fájlokra, vagy engedélyezhető a <a href=":server">központi fordítási kiszolgáló</a>. Bár még nem mindegyik modul és smink van teljesen lefordítva, de folyamatosan érkeznek be új fordítások. Ugyanitt az is megadható, hogy milyen gyakran legyenek a fordítások frissítve, valamint hogy az új fordítások felülírják-e a meglevőket. A <a href=":import">Felületfordítás importálása</a> oldalon pedig kézzel is importálhatóak a fordítások.

en: You can check how much of the interface on your site is translated into which language on the <a href=":languages">Languages</a> page. On the <a href=":translation-updates">Available translation updates</a> page, you can check whether interface translation updates are available on the <a href=":server">Drupal translation server</a>.
hu: A <a href=":languages">Nyelvek</a> oldalon megtekinthető, hogy a felület hány százaléka van lefordítva az egyes nyelvekre. Az <a href=":translation-updates">Elérhető fordítási frissítések</a> oldalon pedig ellenőrizhető, hogy elérhetők-e frissítések a felülethez a <a href=":server">központi kiszolgálón</a>.

en: You can translate individual strings directly on the <a href=":translate">User interface translation</a> page, or download the currently-used translation file for a specific language on the <a href=":export">Interface translation export</a> page. Once you have edited the translation file, you can then import it again on the <a href=":import">Interface translation import</a> page.
hu: Karaktersorozatok egyenként is fordíthatóak a <a href=":translate">Felhasználói felület fordítása</a> oldalon, vagy letölthető a jelenleg használatban lévő változatuk az <a title="Felhasználói felület fordításainak exportálása" href=":export">Exportálás</a> oldalon. Ezen fordítási fájlok szerkesztését követően vissza lehet őket <a title="Felhasználói felület fordításainak importálása" href=":import">importálni</a> a webhelyre.

en: Interface translations are automatically imported when a language is added, or when new modules or themes are enabled. The report <a href=":update">Available translation updates</a> shows the status. Interface text can be customized in the <a href=":translate">user interface translation</a> page.
hu: A felületfordítások automatikusan letöltődnek egy nyelv hozzáadásakor vagy új modul és smink engedélyezésekor. Az <a href=":update">Elérhető fordítási frissítések</a> jelentés ad visszajelzést az aktuális állapotról. A központilag letöltött fordítások azonban <a href=":translate">felül is írhatóak</a>.

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: Because translation tasks involve many strings, it may be more convenient to <a title="User interface translation export" href=":export">export</a> strings for offline editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings in a specific language.
hu: Ezen az oldalon van lehetőség rákeresni egy adott karaktersorozatra, akár már fordított vagy sem, így a webhelyen használt fordítások szerkesztésére is jól használható. Kereséskor szűkíteni lehet csak egy adott nyelv fordításaira is. (<em>Megjegyzés:</em> sok szöveg kezelése időigényes lehet, ezért talán kényelmesebb előbb <a title="Felhasználói felület fordításainak exportálása" href=":export">exportálni</a> egy külön .po formátumú szövegfájlba és egy erre való Gettext szerkesztővel módosítani őket.)

en: Translation files are automatically downloaded and imported when <a title="Languages" href=":language">languages</a> are added, or when modules or themes are enabled.
hu: <a href=":language" title="Nyelvek">Nyelvek</a> hozzáadásakor, vagy új modulok és sminkek telepítésekor a szükséges fordítási fájlok automatikusan letöltődnek és importálva lesznek.

en: This page allows translators to manually import translated strings contained in a Gettext Portable Object (.po) file. Manual import may be used for customized translations or for the translation of custom modules and themes. To customize translations you can download a translation file from the <a href=":url">Drupal translation server</a> or <a title="User interface translation export" href=":export">export</a> translations from the site, customize the translations using a Gettext translation editor, and import the result using this page.
hu: Ezen az oldalon van lehetőség kézzel importálni már lefordított szövegeket Gettext Portable Object (.po) fájlformátumból. Ez leggyakrabban testreszabott fordítások vagy egyéni modulok és sminkek lokalizációja esetén lehet hasznos. Ehhez egyszerűen csak át kell írni egy Gettext-szerkesztővel a <a href=":url">központi kiszolgálóról</a> letöltött vagy a saját webhelyről <a title="Felhasználói felület fordításainak exportálása" href=":export">exportált</a> fordítási fájlokat, majd végül ezen az oldalon importálni őket.

en: Updates available for: @languages. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
hu: Frissítés érhető el ehhez: @languages. Az <a href=":updates">Elérhető fordítási frissítések</a> oldal további tudnivalókkal szolgál.

en: Missing translations for: @languages. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
hu: Hiányzó fordítások ehhez: @languages. Az <a href=":updates">Elérhető fordítási frissítések</a> oldal további tudnivalókkal szolgál.

en: No translation status is available. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
hu: A fordítási állapot nem ismert. Az <a href=":updates">Elérhető fordítási frissítések</a> oldal további tudnivalókkal szolgál.

en: Interface translation settings
hu: Felületfordítási beállítások

en: Interface translation import
hu: Felületfordítás importálása

en: Interface translation export
hu: Felületfordítás exportálása

en: Select how frequently you want to check for new interface translations for your currently installed modules and themes. <a href=":url">Check updates now</a>.
hu: Kiválasztható, milyen gyakran szükséges ellenőrizni a telepített modulok és sminkek új fordításainak megjelenését. <a href=":url">Frissítések keresése most</a>.

en: Translation files are stored locally in the  %path directory. You can change this directory on the <a href=":url">File system</a> configuration page.
hu: A fordítási fájlok helyben vannak tárolva %path útvonalon, ez azonban megváltoztatható a <a href=":url">Fájlrendszer</a> beállításainál.

en: Translation files will not be stored locally. Change the Interface translation directory on the <a href=":url">File system configuration</a> page.
hu: A fordítási fájlok nem lesznek helyben tárolva. A Felületfordítási könyvtár a <a href=":url">fájlrendszer beállítási oldalon</a> változtatható meg.

en: You have selected local translation source, but no <a href=":url">Interface translation directory</a> was configured.
hu: A helyi fordítás forrása ki van választva, de nincsen beállítva <a href=":url">Felületfordítási könyvtár</a>.

en: No translatable languages available. <a href=":add_language">Add a language</a> first.
hu: Nem érhető el lefordítható nyelv. Előbb <a href=":add_language">hozzá kell adni</a> egy nyelvet.

en: No translation status available. <a href=":check">Check manually</a>.
hu: Nem érhető el a fordítási állapot. <a href=":check">Kézi ellenőrzés</a>.

en: It is required by the Menu UI module, which provides an interface for managing menus and menu links. For more information, see the <a href=":menu-help">Menu UI module help page</a> and the <a href=":drupal-org-help">online documentation for the Custom Menu Links module</a>.
hu: Működéséhez a <em>Menu UI</em> modult igényli, amely felhasználói felületet nyújt menük és azok hivatkozásainak kezeléséhez. További tudnivaló a <em>Menu UI</em> <a href=":menu-help">súgóoldalán</a> és a <em>Custom Menu Links</em> <a href=":drupal-org-help">online dokumentációjában</a> található.

en: For more information, see the <a href=":drupal-org-help">online documentation for the Custom Menu Links module</a>. If you enable the Menu UI module, it provides an interface for managing menus and menu links.
hu: További információkat <a href=":drupal-org-help">a <em>Custom Menu Links</em> modul online dokumentációjában</a> lehet találni. Ha a <em>Menu UI</em> modul engedélyezett, egy felületet biztosít a menük és a menühivatkozások kezeléséhez.

en: The Menu UI module provides an interface for managing menus. A menu is a hierarchical collection of links, which can be within or external to the site, generally used for navigation. For more information, see the <a href=":menu">online documentation for the Menu UI module</a>.
hu: A <em>Menu UI</em> modul felületet biztosít a menük kezeléséhez. A menü gyakorlatilag egy belső vagy külső hivatkozásokat tartalmaző gyűjtemény, mely általában a navigációt segíti. További tudnivaló a <em>Menu UI</em> modul <a href=":menu">online dokumentációjában</a> található.

en: Users with the <em>Administer menus and menu items</em> permission can add, edit, and delete custom menus on the <a href=":menu">Menus page</a>. Custom menus can be special site menus, menus of external links, or any combination of internal and external links. You may create an unlimited number of additional menus, each of which will automatically have an associated block (if you have the <a href=":block_help">Block module</a> installed). By selecting <em>Edit menu</em>, you can add, edit, or delete links for a given menu. The links listing page provides a drag-and-drop interface for controlling the order of links, and creating a hierarchy within the menu.
hu: A<em>Menük és menüelemek adminisztrációja</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók hozzáadhatnak, módosíthatnak és törölhetnek egyedi menüket a <a href=":menu">Menük</a> oldalon. Az egyedi menük állhatnak belső, vagy külső hivatkozásokból, illetve ezek kombinációiból is.  Végtelen számú menü hozható létre, és abban az esetben, ha a <a href=":block_help">Blokk</a> modul be van kapcsolva, mindegyikhez automatikusan egy blokk is létrejön. A <em>Menü szerkesztése</em> hivatkozáson keresztül adható hozzá új, szerkeszthető és törölhető a meglevő link a menüből. A <em>Linkek listája</em> oldal egy fogd és vidd felületet is biztosít a hivatkozások sorbarendezéséhez, illetve hierarchiák létrehozásához a menün belül.

en: If you have the Block module enabled, then each menu that you create is rendered in a block that you enable and position on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. In some <a href=":themes">themes</a>, the main menu and possibly the secondary menu will be output automatically; you may be able to disable this behavior on the <a href=":themes">theme's settings page</a>.
hu: Ha a <em>Block</em> modul be van kapcsolva, akkor minden menü elérhető lesz blokként is a <a href=":blocks">Blokk elrendezés</a> oldalon. Ugyanitt az elhelyezkedésük is beállítható. Egyes <a href=":themes">sminkek</a> esetében a főmenü – és néha a másodlagos menü is – automatikusan meg lesz jelenítve. Ez bármikor kikapcsolható a <a href=":themes">smink beállításainál</a>.

en: You can enable the newly-created block for this menu on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
hu: A menühöz tartozó újonnan létrejött blokk engedélyezhető a <a href=":blocks">Blokkok elrendezése</a> oldalon.

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
hu: Minden menühöz tartozik egy blokk, ami a <a href=":blocks">Blokk elrendezés</a> oldalon állítható be.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
hu: Még nincsenek menühivatkozások.  <a href=":url">Hivatkozás hozzáadása</a>.

en: The Migrate module provides a framework for migrating data, usually from an external source into your site. It does not provide a user interface. For more information, see the <a href=":migrate">online documentation for the Migrate module</a>.
hu: A <em>Migrate</em> modul egy keretrendszert nyújt adatok költöztetésére, például külső forrásból a webhelyre, nincs azonban felhasználói felülete. További tudnivalók a modul <a href=":migrate">online dokumentációjában</a> olvashatók.

en: Migration failed with source plugin exception: @e
hu: A forrás bővítmény kivétele miatt a költöztetés sikertelen volt: @e

en: Memory usage is @usage (@pct% of limit @limit), reclaiming memory.
hu: Jelenlegi memóriahasználat: @usage (@pct% / @limit), memóra felszabadítása.

en: Memory usage is now @usage (@pct% of limit @limit), not enough reclaimed, starting new batch
hu: Jelenlegi memóriahasználat: @usage (@pct% / @limit). Mivel nem lehetett elég memóriát felszabadítani, ezért új köteg indul

en: Memory usage is now @usage (@pct% of limit @limit), reclaimed enough, continuing
hu: Jelenlegi memóriahasználat: @usage (@pct% / @limit). Sikerült elég memóriát felszabadítani, a folyamat folytatódik

en: The Migrate Drupal module provides a framework based on the <a href=":migrate">Migrate module</a> to facilitate migration from a Drupal (6, 7, or 8) site to your website. It does not provide a user interface. For more information, see the <a href=":migrate_drupal">online documentation for the Migrate Drupal module</a>.
hu: A <a href=":migrate">Migrate</a> modulra épülő <em>Migrate Drupal</em> modul egy keretrendszert nyújt más, szintén Drupal (6-os, 7-es vagy 8-as) alapú webhelyek jelen kiszolgálóra költöztetéséhez, nincs azonban felhasználói felülete. További tudnivalók a modul <a href=":migrate_drupal">online dokumentációjában</a> olvashatók.

en: The content access permissions need to be rebuilt. <a href=":node_access_rebuild">Rebuild permissions</a>.
hu: A tartalom hozzáférési jogosultságokat újra kell építeni. <a href=":node_access_rebuild">Jogosultságok újraépítése</a>.

en: The Node module manages the creation, editing, deletion, settings, and display of the main site content. Content items managed by the Node module are typically displayed as pages on your site, and include a title, some meta-data (author, creation time, content type, etc.), and optional fields containing text or other data (fields are managed by the <a href=":field">Field module</a>). For more information, see the <a href=":node">online documentation for the Node module</a>.
hu: A <em>Node</em> modul kezeli a webhely tartalmainak létrehozását, szerkesztését, törlését és megjelenését. Ezek a tartalmak általában megjelennek a weboldalon és egy címből, meta információkból (mint például a szerző, a létrehozás dátuma, a tartalom típusa) és további szöveges, vagy más típusú mezőkből állnak. (A mezőket a <a href=":field">Field modul</a> kezeli). További tudnivaló a <em>Node</em> modul <a href=":node">online dokumentációjában</a> található.

en: When new content is created, the Node module records basic information about the content, including the author, date of creation, and the <a href=":content-type">Content type</a>. It also manages the <em>publishing options</em>, which define whether or not the content is published, promoted to the front page of the site, and/or sticky at the top of content lists. Default settings can be configured for each <a href=":content-type">type of content</a> on your site.
hu: Új tartalom létrehozásakor a <em>Node</em> modul rögzíti a tartalom alapinformációit, beleértve a szerzőt, a létrehozás dátumát, és a <a href=":content-type">tartalomtípust</a>. Továbbá kezeli a <em>közzétételi beállításokat</em> melyek meghatározzák, hogy a tartalom közzétett-e, címlapra kerül-e, és/vagy kiemelten az oldal tetejére kerül-e. A webhely minden <a href=":content-type">tartalomtípusához</a> beállíthatóak alapértelmezett beállítások.

en: The Node module gives users with the <em>Administer content types</em> permission the ability to <a href=":content-new">create new content types</a> in addition to the default ones already configured. Creating custom content types gives you the flexibility to add <a href=":field">fields</a> and configure default settings that suit the differing needs of various site content.
hu: A <em>Node</em> modul lehetővé teszi a „Tartalomtípusok adminisztrációja” jogosultsággal bíró felhasználók részére a már beállított alapértelmezett mellett <a href=":content-new">új tartalomtípusok létrehozását</a>. Ezekhez ugyanis egyéni <a href=":field">mezőket</a> adva, majd azok beállításainak testreszabásával a webhely számtalan különböző tartalmi igénye is rugalmasan lefedhető.

en: The <a href=":content">Content</a> page lists your content, allowing you add new content, filter, edit or delete existing content, or perform bulk operations on existing content.
hu: A <a href=":content">Tartalom</a> oldalon lehet kezelni a webhely tartalmait: újakat hozzáadni, a meglévőket szűrni, szerkeszteni, törölni, vagy kötegelt műveleteket végezni velük.

en: The Node module makes a number of permissions available for each content type, which can be set by role on the <a href=":permissions">permissions page</a>.
hu: A <em>Node</em> modul számos jogosultságot tesz elérhetővé a tartalomtípusokhoz, melyeket szerepkörönként lehet beállítani a <a href=":permissions">jogosultságok oldalon</a>.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Rebuilding will remove all privileges to content and replace them with permissions based on the current modules and settings. Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed, content will automatically use the new permissions. <a href=":rebuild">Rebuild permissions</a>
hu: Ha a webhelyen teljesítményproblémák lépnek fel a tartalmak jogosultságai miatt, szükséges lehet a jogosultsági gyorsítótár újraépítése. Az újraépítés el fog távolítani minden jogot a tartalomról és az engedélyezett modulokon és beállításokon alapuló jogosultságokkal fogja kicserélni azokat. Az újraépítés sok időt vehet igénybe, ha sok a tartalom vagy bonyolultak a jogosultsági beállítások. Az újraépítés befejezése után a tartalom automatikusan az új jogosultságokat fogja használni. <a href=":rebuild">Jogosultságok újraépítése</a>

en: Maintain the types of content available and the fields that are associated with those types.
hu: A rendelkezésre álló tartalomtípusok és a hozzájuk tartozó mezők kezelése.

en: This text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
hu: Az alábbi szöveg lesz megjelenítve az <em>Új tartalom hozzáadása</em> oldalon.

en: No content types available. <a href=":link">Add content type</a>.
hu: Nincs elérhető tartalomtípus. <a href=":link">Tartalomtípus hozzáadása</a>.

en: Node from URL
hu: Tartalom a webcím alapján

en: The Options module allows you to create fields where data values are selected from a fixed list of options. Usually these items are entered through a select list, checkboxes, or radio buttons. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":options_do">online documentation for the Options module</a>.
hu: Az <em>Options</em> modul egy előre meghatározott készletből kiválasztható értékeket kínáló mezők létrehozását teszi lehetővé. Ezek leggyakoribb felületi elemei a legördülő listák, jelölőnégyzetek és rádiógombok. További tudnivaló a mezőkről, készítésükről és használatukról a <a href=":field">Field</a> és <a href=":field_ui">Field UI</a> modulok súgóoldalain, míg magáról az <em>Options</em> modulról annak <a href=":options_do">online dokumentációjában</a> található.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the list fields can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
hu: A lista mező <em>beállításai</em> és <em>megjelenítései</em> külön állíthatóak. A mezők kezeléséről és megjelenítésükről a <a href=":field_ui">Field UI</a> modul súgójában található további tudnivaló.

en: The Internal Page Cache module caches pages for anonymous users in the database. For more information, see the <a href=":pagecache-documentation">online documentation for the Internal Page Cache module</a>.
hu: Az <em>Internal Page Cache</em> modul a névtelen felhasználók számára gyorsítótárazza az oldalakat az adatbázisban. További tudnivaló az <em>Internal Page Cache</em> modul <a href=":pagecache-documentation">online dokumentációjában</a>található angol nyelven.

en: Pages are usually identical for all anonymous users, while they can be personalized for each authenticated user. This is why entire pages can be cached for anonymous users, whereas they will have to be rebuilt for every authenticated user.
hu: Az oldalak a névtelen felhasználók számára általában mindig ugyanúgy jelennek meg, míg a bejelentkezett felhasználók személyre szabhatják azokat. Ez az oka, hogy a névtelen felhasználók számára teljes oldalak kerülnek a gyorsítótárba, míg bejelentkezett felhasználók esetén az oldalakat újra kell építeni.

en: To speed up your site for authenticated users, see the <a href=":dynamic_page_cache-help">Dynamic Page Cache module</a>.
hu: A webhely azonosított felhasználók részére nyújtott sebességének növelésére további tudnivaló található a <a href=":dynamic_page_cache-help">Dynamic Page Cache</a> modul súgóoldalán.

en: On the <a href=":cache-settings">Performance page</a>, you can configure how long browsers and proxies may cache pages; that setting is also respected by the Internal Page Cache module. There is no other configuration.
hu: A <a href=":cache-settings">Teljesítmény</a> oldalon megadható, hogy a böngészők és a proxyk mennyi ideig tárolják az oldalakat. Ezt az értéket az <em>Internal Page Cache</em> modul is figyelembe veszi. Más beállítás itt nem található.

en: Caches pages for anonymous users. Use when an external page cache is not available.
hu: Gyorsítótárazza az oldalakat Névtelen felhasználók részére. Csak külső gyorsítótár hiányában javasolt használni.

en: The Path module allows you to specify an alias, or custom URL, for any existing internal system path. Aliases should not be confused with URL redirects, which allow you to forward a changed or inactive URL to a new URL. In addition to making URLs more readable, aliases also help search engines index content more effectively. Multiple aliases may be used for a single internal system path. To automate the aliasing of paths, you can install the contributed module <a href=":pathauto">Pathauto</a>. For more information, see the <a href=":path">online documentation for the Path module</a>.
hu: A <em>Path</em> modul lehetővé teszi egy útvonalálnév vagy egyedi webcím hozzárendelését egy létező belső útvonalhoz. Az útvonalálnevek nem összekeverendők az átirányításokkal, melyek nem csak elfedik, hanem át is dobják a látogatót a megváltozott vagy inaktív címről egy új webcímre. Az olvashatóbb útvonal álnevek a keresőmotorokban való pontosabb indexelést is elősegítik. Az útvonalálnevek automatikus létrehozásához a <a href=":pathauto">Pathauto</a> közösségi modul ad segítséget. További tudnivaló a <em>Path</em> modul <a href=":path">online dokumentációjában</a> található.

en: If you create or edit a taxonomy term you can add an alias (for example <em>music/jazz</em>) in the field "URL alias". When creating or editing content you can add an alias (for example <em>about-us/team</em>) under the section "URL path settings" in the field "URL alias". Aliases for any other path can be added through the page <a href=":aliases">URL aliases</a>. To add aliases a user needs the permission <a href=":permissions">Create and edit URL aliases</a>.
hu: Taxonómia kifejezés létrehozásánál vagy szerkesztésénél a „Webcímálnév” mezőben meg lehet adni egy álnevet (például <em>zene/jazz</em>). Tartalom létrehozásánál vagy szerkesztésénél  az „Útvonal beállításai” résznél a „Webcímálnév” mezőben szintén be lehet állítani egy álnevet (például <em>rolunk/csapat</em>). Bármely más útvonal álnevei beállíthatóak az <a href=":aliases">Útvonalálnevek</a> oldalon. Az <a href=":permissions">Útvonalálnevek létrehozása és szerkesztése</a> jogosultsággal lehet a felhasználónak lehetővé tenni az álnevek szerkesztését.

en: The Path module provides a way to search and view a <a href=":aliases">list of all aliases</a> that are in use on your website. Aliases can be added, edited and deleted through this list.
hu: A <em>Path</em> modul biztosít lehetőséget az <a href=":aliases">Útvonalálnevek listájának</a> megtekintéséhez és módosításához. Álneveket lehet létrehozni, módosítani és törölni a lista segítségével.

en: No URL aliases available. <a href=":link">Add URL alias</a>.
hu: Nincs elérhető útvonalálnév. <a href=":link">Új útvonalálnév létrehozása</a>.

en: The internal system path.
hu: A belső rendszer-útvonal.

en: The path alias.
hu: Az útvonalálnév.

en: The Quick Edit module allows users with the <a href=":quickedit_permission">Access in-place editing</a> and <a href=":contextual_permission">Use contextual links</a> permissions to edit field content without visiting a separate page. For more information, see the <a href=":handbook_url">online documentation for the Quick Edit module</a>.
hu: A <em>Quick Edit</em> modul lehetővé teszi a <a href=":quickedit_permission">Helybeni szerkesztés engedélyezése</a> és <a href=":contextual_permission">Szövegkörnyezeti hivatkozások használata</a> jogosultságokkal egyszerre rendelkező felhasználóknak, hogy szerkesszék a mezők tartalmát anélkül, hogy ehhez külön meg kellene nyitniuk annak szerkesztőoldalát. További tudnivaló az <a href=":handbook_url">online dokumentációban</a> található.

en: To edit content in place, you need to activate quick edit mode for a content item. Activate quick edit mode by choosing Quick edit from the contextual links for an area displaying the content (see the <a href=":contextual">Contextual Links module help</a> for more information about how to use contextual links).
hu: A tartalmak helyben való módosításához aktiválni kell az elemen a gyorsszerkesztést. Ez a mód a tartalomhoz tartozó szövegkörnyezeti hivatkozások listájából aktiválható. (A szövegkörnyezeti hivatkozásokról további tudnivaló a <em>Contextual links</em> modul <a href=":contextual">online dokumentációjában</a> található.

en: The RDF module enriches your content with metadata to let other applications (e.g., search engines, aggregators, and so on) better understand its relationships and attributes. This semantically enriched, machine-readable output for your website uses the <a href=":rdfa">RDFa specification</a>, which allows RDF data to be embedded in HTML markup. Other modules can define mappings of their data to RDF terms, and the RDF module makes this RDF data available to the theme. The core modules define RDF mappings for their data model, and the core themes output this RDF metadata information along with the human-readable visual information. For more information, see the <a href=":rdf">online documentation for the RDF module</a>.
hu: Az <em>RDF</em> modul metaadatokkal gazdagítja a webhely tartalmait, hogy más programok (például keresőmotorok, hírgyűjtő robotok és hasonlók) jobban megérthessék a tartalmak szerkezetét és egymáshoz való viszonyaikat. Az <a href=":rdfa">RDFa specifikáció</a> ajánlásainak követése biztosítja, hogy ez a szemantikus, gépek által olvasható kimenet közvetlenül a HTML-kódba beágyazható legyen. Más közösségi modulok is összerendelhetik saját adataikat a megfelelő RDF-kulcsszavakkal, amit az <em>RDF</em> modul továbbít a smink felé. Az alaprendszer moduljai szintén használnak RDF-metaadatokat, amelyet a gyári sminkek az emberek által olvasható képi információval együtt jelenítenek meg. További tudnivaló az <em>RDF</em> modul <a href=":rdf">online dokumentációjában</a> olvasható.

en: The Responsive Image module provides an image formatter that allows browsers to select which image file to display based on media queries or which image file types the browser supports, using the HTML 5 picture and source elements and/or the sizes, srcset and type attributes. For more information, see the <a href=":responsive_image">online documentation for the Responsive Image module</a>.
hu: A <em>Responsive Image</em> modul egy képformázót biztosít, amely HTML 5 tulajdonságok (<code>srcset</code>, <code>type</code>) segítségével információt ad a böngészőknek az elérhető képméretekről és -formátumokról. Így a böngészők a megfelelő méretű és formátumú képeket tudják megjeleníteni a <em>media query</em> szabályok használatával. További tudnivaló a <em>Responsive Image</em> modul <a href=":responsive_image">online dokumentációjában</a> található.

en: By creating responsive image styles you define which options the browser has in selecting which image file to display. In most cases this means providing different image sizes based on the viewport size. On the <a href=":responsive_image_style">Responsive image styles</a> page, click <em>Add responsive image style</em> to create a new style. First choose a label, a fallback image style and a breakpoint group and click Save.
hu: Az alkalmazkodó képstílusok létrehozásával megadható, hogy a böngészőnek milyen lehetőségei vannak a megjelenítendő képfájl kiválasztásában. A legtöbb esetben ez a nézőpont mérete alapján különböző képméretek biztosítását jelenti. Az <a href=":responsive_image_style">Alkalmazkodó képstílusok</a> oldalon az <em>Alkalmazkodó képstílus hozzáadása</em> lehetőségre kattintva hozható létre új stílus. Először ki kell választani egy címkét, egy biztonsági képstílust és egy töréspont csoportot, majd a Mentés gombra kell kattintani.

en: The breakpoint group typically only needs a single breakpoint with an empty media query in order to do <em>viewport sizing.</em> Multiple breakpoints are used for changing the crop or aspect ratio of images at different viewport sizes, which is often referred to as <em>art direction.</em> Once you select a breakpoint group, you can choose which breakpoints to use for the responsive image style. By default, the option <em>do not use this breakpoint</em> is selected for each breakpoint. See the <a href=":breakpoint_help">help page of the Breakpoint module</a> for more information.
hu: A töréspont csoportnak jellemzően csak egy töréspontra van szüksége egy üres médialekérdezéssel a <em>nézőpont méretezés</em> végrehajtásához. Több törésponttal a képek kivágása vagy aránya módosítható a nézőpont különböző méretei esetén, ezt nevezik <em>art direction</em>-nek. Egy töréspont csoport kiválasztása után megadhatók az alkalmazkodó képstílushoz használandó töréspontok. Alapértelmezés szerint az <em>Ez a töréspont nem használható</em> lehetőség minden törésponthoz ki van választva. További információ a <a href=":breakpoint_help">Breakpoint modul súgó oldalán</a> található.

en: Below the Sizes field you can choose multiple image styles so the browser can choose the best image file size to fill the space defined in the Sizes field. Typically you will want to use image styles that resize your image to have options that range from the smallest px width possible for the space the image will appear in to the largest px width possible, with a variety of widths in between. You may want to provide image styles with widths that are 1.5x to 2x the space available in the layout to account for high resolution screens. Image styles can be defined on the <a href=":image_styles">Image styles page</a> that is provided by the <a href=":image_help">Image module</a>.
hu: A Méretek mező alatt több képstílus is kiválasztható, hogy a böngésző kiválaszthassa a képfájl legjobb méretét a Méretek mezőben megadott terület kitöltéséhez. Jellemzően olyan képstílusokat érdemes használni, amelyek átméretezik a képet, hogy annak szélessége a kép megjelenítési helyéhez lehetséges lehető legkisebb px szélességtől a lehető legnagyobb px szélességig terjedjen különböző közbeeső szélességekkel. A nagyfelbontású képernyők miatt az elrendezésben elérhető területhez képest 1,5× – 2× szélességű képstílusokat is érdemes megadni. A képstílusok az <a href=":image_help">Image modul</a> által biztosított <a href=":image_styles">Képstílusok oldalon</a> adhatók meg.

en: After defining responsive image styles, you can use them in the display settings for your Image fields, so that the site displays responsive images using the HTML5 picture tag. Open the Manage display page for the entity type (content type, taxonomy vocabulary, etc.) that the Image field is attached to. Choose the format <em>Responsive image</em>, click the Edit icon, and select one of the responsive image styles that you have created. For general information on how to manage fields and their display see the <a href=":field_ui">Field UI module help page</a>. For background information about entities and fields see the <a href=":field_help">Field module help page</a>.
hu: Az alkalmazkodó képstílusok felvitelét követően azok máris elérhetővé válnak a képi mezők megjelenítési beállításai között. Használatukkal a webhely immár a korszerű, HTML 5-ös <code>picture</code> jelölővel szolgálhat ki képeket. Ehhez a képi mezőt használó entitás (például tartalomtípus, taxonómia-kifejezés, stb.) <em>Megjelenés beállítása</em> oldalán az <em>Alkalmazkodó kép</em> formátum Szerkesztés ikonjára kattintva kiválaszthatóak az imént felvitt képstílusok. További tudnivaló a mezőkről, készítésükről és használatukról a <a href=":field_help">Field</a> és <a href=":field_ui">Field UI</a> modulok súgóoldalain található.

en: See the <a href=":responsive_image_help">Responsive Image help page</a> for information on the sizes attribute.
hu: A méretek attribútumról a <a href=":responsive_image_help">Responsive Image</a> modul súgóoldalán található további tudnivaló.

en: Configure Responsive Image Styles
hu: Alkalmazkodó képstílus beállítása

en: In order to use REST on a web site, you need to install modules that provide serialization and authentication services. You can use the Core module <a href=":hal">HAL</a> for serialization and <a href=":basic_auth">HTTP Basic Authentication</a> for authentication, or install a contributed or custom module.
hu: A REST weboldali használatához szerializációs és azonosító szolgáltatásokat kínáló modulokat kell telepíteni. Szerializációhoz a <a href=":hal">HAL</a> beépített modult, azonosításhoz a <a href=":basic_auth">HTTP Basic Authenticationt</a> javasolt használni, illetve kiegészítő és közösségi modulokat lehet telepíteni.

en: The Search module provides the ability to set up search pages based on plugins provided by other modules. In Drupal core, there are two page-type plugins: the Content page type provides keyword searching for content managed by the Node module, and the Users page type provides keyword searching for registered users. Contributed modules may provide other page-type plugins. For more information, see the <a href=":search-module">online documentation for the Search module</a>.
hu: A <em>Search</em> modul a keresési bővítmények létrehozását teszi lehetővé egyéb modulok által. A Drupal rendszer alapvetően kettő típusú kulcsszó-alapú keresést kínál: a <em>tartalmi</em> típusú bővítmény a Node modul által kezelt tartalmakban, míg a <em>felhasználó</em> típusú bővítmény pedig a regisztrált felhasználókban keres. Közösségi modulok további keresési bővítményeket nyújthatnak. További tudnivaló a keresésről az <a href=":search-module">online kézikönyvben</a> található.

en: To configure search pages, visit the <a href=":search-settings">Search pages page</a>. In the Search pages section, you can add a new search page, edit the configuration of existing search pages, enable and disable search pages, and choose the default search page. Each enabled search page has a URL path starting with <em>search</em>, and each will appear as a tab or local task link on the <a href=":search-url">search page</a>; you can configure the text that is shown in the tab. In addition, some search page plugins have additional settings that you can configure for each search page.
hu: A kereséstípusok a <a href=":search-settings">Keresési oldalak</a> lapon állíthatók be. Ezen a lenti „Keresési oldalak” szakaszban lehet új kereséstípust hozzáadni, vagy a meglévők beállításait módosítani, ki- vagy bekapcsolni őket, valamint az alapértelmezettet kiválasztani közülük. Ezek fülként vagy a webhely <a href=":search-url">Keresés oldalán</a> helyi műveleti hivatkozásként jelennek meg és saját útvonalukra mutatnak, ami mindig a <code>search</code> szóval kezdődik. Megadható a fül vagy link szövege, valamint egyes keresőbővítmények további beállítási lehetőségeket is kínálhatnak.

en: Some search page plugins, such as the core Content search page, index searchable text using the Drupal core search index, and will not work unless content is indexed. Indexing is done during <em>cron</em> runs, so it requires a <a href=":cron">cron maintenance task</a> to be set up. There are also several settings affecting indexing that can be configured on the <a href=":search-settings">Search pages page</a>: the number of items to index per cron run, the minimum word length to index, and how to handle Chinese, Japanese, and Korean characters.
hu: A webhely saját keresője többfajta információ (például felhasználók, taxonómia-kifejezések, hozzászólások, stb.) felkutatására is használható. Egyesek ezek közül (például a Tartalomkereső) a Drupal alapértelmezett indexelő-szolgáltatására támaszkodik, ezért addig nem fognak jól működni, amíg a webhely tartalma nincs beindexelve. Ezt a rendszeres műveletet az <em>időzítő</em> hajtja végre, ezért szükséges, hogy a <a href=":cron">cron karbantartási feladatok</a> be legyenek állítva. Az indexelés finomhangolható a <a href=":search-settings">Keresési oldalak</a> lapon: hány elemet dolgozzon fel egyszerre futtatásonként, a kötelező legrövidebb szóhossz, valamint a kínai, japán és koreai karakterek kezelése.

en: Modules providing search page plugins generally ensure that content-related actions on your site (creating, editing, or deleting content and comments) automatically cause affected content items to be marked for indexing or reindexing at the next cron run. When content is marked for reindexing, the previous content remains in the index until cron runs, at which time it is replaced by the new content. However, there are some actions related to the structure of your site that do not cause affected content to be marked for reindexing. Examples of structure-related actions that affect content include deleting or editing taxonomy terms, enabling or disabling modules that add text to content (such as Taxonomy, Comment, and field-providing modules), and modifying the fields or display parameters of your content types. If you take one of these actions and you want to ensure that the search index is updated to reflect your changed site structure, you can mark all content for reindexing by clicking the "Re-index site" button on the <a href=":search-settings">Search pages page</a>. If you have a lot of content on your site, it may take several cron runs for the content to be reindexed.
hu: Azok a modulok, amelyek keresési funkcionalitást is nyújtanak, általában úgy vannak megírva, hogy az általuk létrehozott, módosított vagy törölt tartalmakat rögtön indexelésre várónak is jelölik, hogy az időzítő következő futtatásakor ezek indexelése is megtörténjen. Ekkor az adott tartalom régi bejegyzését kicseréli az újra. Vannak azonban olyan szerkezeti elemei a webhelynek, ahol ez az automatikus indexelésre-jelölés nem történik meg. Ilyenek például a taxonómia-kifejezések szerkesztése és törlése, olyan modulok ki- és bekapcsolása, amik vagy szöveges tartalmakat (például <em>Taxonomy</em>, <em>Comment</em>, stb.), vagy mezőket adnak hozzá a webhelyhez, illetve ilyen eset még a tartalomtípusok mezőin és azok megjelenítésének beállításain végzett módosítások is. Az előbb említett, vagy ahhoz hasonló változtatásokat követően javasolt a webhely teljes újraindexelését elindítani a <a href=":search-settings">Keresési oldalak</a> lap tetején található „Webhely újraindexelése” gombbal. Nagy mennyiségű tartalmat kezelő webhelyeken a teljes újraindexelés akár több időzítő-futtatás alatt fejeződik csak be teljesen.

en: The Search module includes a block, which can be enabled and configured on the <a href=":blocks">Block layout page</a>, if you have the Block module enabled; the default block title is Search, and it is the Search form block in the Forms category, if you wish to add another instance. The block is available to users with the <a href=":search_permission">Use search</a> permission, and it performs a search using the configured default search page.
hu: A <em>Search</em> modul alapértelmezés szerint egy „Keresés űrlap” blokkot biztosít, amely a <a href=":blocks">Blokkok adminisztrációs</a> oldalán engedélyezhető és állítható be, ha a <em>Block</em> modul bekapcsolt. A blokk alapértelmezett címe Keresés, és az Űrlapok kategóriájában található mint Keresés blokk, ha szükség van új példány hozzáadására. A blokk használata csak a <a href=":search_permission">Tartalmak keresése</a> jogkörrel rendelkező felhasználók számára érhető el, és a keresés a beállított alapértelmezett kereső oldalon történik.

en: Users with <a href=":search_permission">Use search</a> permission can use the Search block and <a href=":search">Search page</a>. Users with the <a href=":node_permission">View published content</a> permission can use configured search pages of type <em>Content</em> to search for content containing exact keywords; in addition, users with <a href=":search_permission">Use advanced search</a> permission can use more complex search filtering. Users with the <a href=":user_permission">View user information</a> permission can use configured search pages of type <em>Users</em> to search for active users containing the keyword anywhere in the username, and users with the <a href=":user_permission">Administer users</a> permission can search for active and blocked users, by email address or username keyword.
hu: Felhasználók a <a href=":search_permission">Keresés használata</a> jogosultsággal használhatják a Keresés blokkot és a <a href=":search">Keresési oldalt</a>. A <a href=":node_permission">Közzétett tartalmak megtekintése</a> jogosultság birtokában a <em>Tartalom</em> típusú oldalakon lehet pontos kifejezésekre rákeresni, de a <a href=":search_permission">Haladó keresés használata</a> jogosultsággal bíró felhasználók bonyolultabb szűrőkkel is kereshetnek a nyilvános tartalomban.
    Ettől függetlenül a <a href=":user_permission">Felhasználói információk megtekintése</a> jogosultság szükséges olyan aktív felhasználókra való kereséshez, akiknek a felhasználóneve a kért kulcsszót tartalmazza. Ám a <a href=":user_permission">Felhasználók adminisztrációja</a> jogosultsággal aktív és zárolt fehasználók között is lehet keresni e-mail-címekben és felhasználói nevekben.

en: By default, the Search module only supports exact keyword matching in content searches. You can modify this behavior by installing a language-specific stemming module for your language (such as <a href=":porterstemmer_url">Porter Stemmer</a> for American English), which allows words such as walk, walking, and walked to be matched in the Search module. Another approach is to use a third-party search technology with stemming or partial word matching features built in, such as <a href=":solr_url">Apache Solr</a> or <a href=":sphinx_url">Sphinx</a>. There are also contributed modules that provide additional search pages. These and other <a href=":contrib-search">search-related contributed modules</a> can be downloaded by visiting Drupal.org.
hu: Alapértelmezés szerint a <em>Search</em> modul csak pontos szóegyezés esetén képes a tartalmakban keresni. Ha szükséges, ez a viselkedés megváltoztatható egy nyelvfüggő szótőképző modul telepítésével az adott nyelvhez (például a <a href=":porterstemmer_url">Porter Stemmer</a> az amerikai-angolhoz), amellyel lehetőség nyílik arra, hogy például a jár, járni, járás szavak kereshetőek legyenek. A másik lehetőség a külső gyártó által készített szótóképző vagy részleges szóegyezést támogató modul használata, például <a href=":solr_url">Apache Solr</a> vagy a <a href=":sphinx_url">Sphinx</a>. Ezek és más <a href=":contrib-search">kereséssel kapcsolatos kiegészítő modulok</a> a Drupal.org webhelyről tölthetőek le.

en: This module does not have a user interface. It is used by other modules which need to serialize data, such as <a href=":rest">REST</a>.
hu: Ez a modul nem rendelkezik felhasználói felülettel, ezt olyan más modulok használják, amelyeknek adatokat kell szerializálniuk, ilyen például a <a href=":rest">REST</a>.

en: For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the Serialization module</a>.
hu: További információ az online kézikönyv <a href=":doc_url">Serialization</a> modulról szóló oldalán található.

en: The Shortcut module allows users to create sets of <em>shortcut</em> links to commonly-visited pages of the site. Shortcuts are contained within <em>sets</em>. Each user with <em>Select any shortcut set</em> permission can select a shortcut set created by anyone at the site. For more information, see the <a href=":shortcut">online documentation for the Shortcut module</a>.
hu: A <em>Shortcut</em> modul lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy a webhely általuk gyakran használt oldalaihoz gyorshivatkozásokat vegyenek fel, amik együttesen készleteket alkotnak. A <em>Bármely gyorshivatkozás-készlet kiválasztása</em> jogosultsággal bíró felhasználók választhatnak a mások által létrehozott gyorshivatkozás-készletek közül is. További tudnivaló a <em>Shortcut</em> modul <a href=":shortcut">online dokumentációjában</a> olvasható.

en: Users with the <em>Administer shortcuts</em> permission can manage shortcut sets and edit the shortcuts within sets from the <a href=":shortcuts">Shortcuts administration page</a>.
hu: A <em>Gyorshivatkozások kezelése</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók módosíthatják a gyorshivatkozás-készleteket és szerkeszthetik azok gyorshivatkozásait a <a href=":shortcuts">Gyorshivatkozások adminisztrációja oldalon</a>.

en: You can display your shortcuts by enabling the <em>Shortcuts</em> block on the <a href=":blocks">Blocks administration page</a>. Certain administrative modules also display your shortcuts; for example, the core <a href=":toolbar-help">Toolbar module</a> provides a corresponding menu item.
hu: A gyorshivatkozások megjelenítéséhez be kell kapcsolni a <em>Shortcuts</em> modul blokkját a <a href=":blocks">Blokkok adminisztrációja</a> oldalon. Néhány más, szintén admin célú modul is megjelenítheti az aktuális gyorshivatkozás-gyűjteményt, például a <a href=":toolbar-help">Toolbar</a> modul külön csoportot hoz létre számukra a felső menüsoron.

en: Define which shortcut set you are using on the <a href=":shortcut-link">Shortcuts tab</a> of your account page.
hu: A jelen felhasználó által használni kívánt gyorshivatkozás-készlet a fiókjának <a href=":shortcut-link">Gyorshivatkozások fülén</a> választható ki.

en: No shortcuts available. <a href=":link">Add a shortcut</a>
hu: Nincs elérhető gyorshivatkozás. <a href=":link">Gyorshivatkozás hozzáadása</a>.

en: You are now using the new %set_name shortcut set. You can edit it from this page or <a href=":switch-url">switch back to a different one.</a>
hu: %set_name új gyorshivatkozás csoport lett beállítva. Ez a csoport szerkeszthető ezen a lapon, vagy <a href=":switch-url">egy másik választható.</a>

en: The menu.mlid primary key for this menu item (= shortcut link).
hu: E menüelem (azaz gyorshivatkozás) menu.mlid elődleges kulcsa.

en: The menu_name (= set name) for this shortcut link.
hu: E gyorshivatkozás menu_name (azaz „set name”) értéke.

en: The link for this shortcut.
hu: E gyorshivatkozás linkje.

en: The title for this shortcut.
hu: Gyorshivatkozás címe.

en: The weight for this shortcut
hu: Gyorshivatkozás súlya

en: The name under which the set's links are stored.
hu: A csoport linkjeinek eltárolási neve.

en: The title of the set.
hu: A csoport címe.

en: The users.uid for this set.
hu: users.uid ehhez a csoporthoz.

en: The shortcut_set.set_name that will be displayed for this user.
hu: Az ennek a felhasználónak megjelenített shortcut_set.set_name.

en: The Testing module provides a framework for running automated tests. It can be used to verify a working state of Drupal before and after any code changes, or as a means for developers to write and execute tests for their modules. For more information, see the <a href=":simpletest">online documentation for the Testing module</a>.
hu: A <em>Testing</em> modul egy keretrendszert biztosít automatizált tesztek futtatásához. Hasznos a Drupal rendszer megfelelő működésének vizsgálatához a fejlesztések megkezdése előtt és után. Alapfeltétel a fejlesztőknek, hogy teszteket írhassanak és futtathassanak az általuk írt modulokhoz. További tudnivaló a <em>Testing</em> modul <a href=":simpletest">online dokumentációjában</a> található.

en: Visit the <a href=":admin-simpletest">Testing page</a> to display a list of available tests. For comprehensive testing, select <em>all</em> tests, or individually select tests for more targeted testing. Note that it might take several minutes for all tests to complete.
hu: A <a href=":admin-simpletest">Tesztek oldala</a> mutatja az elérhető teszteket. A teljes körű tesztelés indításához a <em>mind</em> opciót kell választani, de lehetséges célzottan is tesztelni egyenként futtatott tesztek segítségével. A tesztek futtatása percekig is eltarthat.

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href=":url">Follow these steps to continue</a>.
hu: A tesztrendszer a memóriakorlát legalább %memory_minimum_limit értékre állítását igényli. A jelenlegi érték: %memory_limit. <a href=":url">A folytatáshoz követni kell ezeket a lépéseket</a>.

en: The Statistics module shows you how often content is viewed. This is useful in determining which pages of your site are most popular. For more information, see the <a href=":statistics_do">online documentation for the Statistics module</a>.
hu: A <em>Statistics</em> modul megmutatja az egyes tartalmak látogatottságát, ami hasznos a webhely legnépszerűbb oldalainak meghatározásához. További tudnivaló a <em>Statistics</em> modul <a href=":statistics_do">online dokumentációjában</a> található.

en: The module includes a <em>Popular content</em> block that displays the most viewed pages today and for all time, and the last content viewed. To use the block, enable <em>Count content views</em> on the <a href=":statistics-settings">Statistics page</a>, and then you can enable and configure the block on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
hu: A modul létrehoz egy <em>Népszerű tartalmak</em> blokkot, ami megjeleníti a ma és összességében legtöbbet, valamint a legutóbb megtekintett oldalakat. A blokk használatához be kell kapcsolni a <em>Tartalmak olvasottságának mérését</em> a <a href=":statistics-settings">statisztika beállításai oldalon</a>, ezután a <a href=":blocks">blokkok elrendezése oldalán</a> be kell kapcsolni és állítani a blokkot.

en: The Statistics module includes a counter for each page that increases whenever the page is viewed. To use the counter, enable <em>Count content views</em> on the <a href=":statistics-settings">Statistics page</a>, and set the necessary <a href=":permissions">permissions</a> (<em>View content hits</em>) so that the counter is visible to the users.
hu: A <em>Statistics</em> modul tartalmaz egy számlálót minden oldalhoz, ami azok megtekintésekor eggyel növekszik. Ehhez először engedélyezni kell a <em>Tartalmak olvasottságának mérését</em> a <a href=":statistics-settings">statisztikák oldalán</a>, valamint a <a href=":permissions">jogosultságok</a> oldalán megadni a „Tartalmak látogatottságának megtekintését”, hogy láthatóvá váljon a pillanatnyi állásuk a felhasználók számára.

en: How long any statistics may be cached, i.e. the refresh interval
hu: Mennyi ideig tart a statisztikák gyorsítótárazása, vagyis a frissítési időköz

en: Version: @module-version
hu: Verzió: @module-version

en: Requires: @module-list
hu: Bekapcsolása ezeket a modulokat igényli: @module-list

en: Required by: @module-list
hu: @module-list használja

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version @php_version.
hu: Ez a smink a PHP @php_required változatát igényli, és nem működőképes a PHP @php_version változatával.

en: The System module is integral to the site: it provides user interfaces for many core systems and settings, as well as the basic administrative menu structure. For more information, see the <a href=":system">online documentation for the System module</a>.
hu: A <em>System</em> modul szerves része a webhelynek: számos alaprendszeri modul beállításához felhasználói felületet, valamint egy alapvető adminisztrátori menüszerkezetet biztosít. További tudnivaló a <em>System</em> modulról az <a href=":system">online dokumentációjában</a> található.

en: Users with appropriate permission can install and uninstall modules from the <a href=":modules">Extend page</a>. Depending on which distribution or installation profile you choose when you install your site, several modules are installed and others are provided but not installed. Each module provides a discrete set of features; modules may be installed or uninstalled depending on the needs of the site. Many additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download from the <a href=":drupal-modules">Drupal.org module page</a>. Note that uninstalling a module is a destructive action: when you uninstall a module, you will permanently lose all data connected to the module.
hu: A szükséges jogosultságokkal bíró felhasználók telepíthetnek és eltávolíthatnak modulokat a <a href=":modules">Bővítés</a> oldalon. A webhely telepítésekor használt disztribúciótól függően egyes modulok már előrecsomagolva érkezhetnek. Minden egyes modul jól körülhatárolható funkcionalitással bír, így a webhely egyéni igényei szerint szükség lehet a cseréjükre. A <a href=":drupal-modules">Drupal.org modulok oldaláról</a> több ezer, a nemzetközi közösség tagjai által készített és közreadott modul tölthető le térítésmentesen. Modulok eltávolítása előtt fontos tudni, hogy ez a törlési művelet helyreállíthatatlan veszteséget okozhat a törölt modulhoz kapcsolódó adatokban.

en: Users with appropriate permission can install and uninstall themes on the <a href=":themes">Appearance page</a>. Themes determine the design and presentation of your site. Depending on which distribution or installation profile you choose when you install your site, a default theme is installed, and possibly a different theme for administration pages. Other themes are provided but not installed, and additional contributed themes are available at the <a href=":drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
hu: A szükséges jogosultságokkal bíró felhasználók telepíthetnek és eltávolíthatnak sminkeket a <a href=":themes">Megjelenés</a> oldalon. Sminknek nevezzük a webhely vizuális elrendezését meghatározó látványvilágot. A webhely telepítésekor használt disztribúciótól függően egy alapértelmezett és egy adminisztrációs smink valószínűleg már létezik. A <a href=":drupal-themes">Drupal.org galériájából</a> számos további, a nemzetközi közösség tagjai által készített és közreadott smink tölthető le térítésmentesen.

en: When you are performing site maintenance, you can prevent non-administrative users (including anonymous visitors) from viewing your site by putting it in <a href=":maintenance-mode">Maintenance mode</a>. This will prevent unauthorized users from making changes to the site while you are performing maintenance, or from seeing a broken site while updates are in progress.
hu: A szükséges rendszeres karbantartás idejére a nem-adminisztrátor felhasználók (így beleértve a névtelen látogatókat is) számára ideiglenesen letiltható a webhely elérhetősége a  <a href=":maintenance-mode">Karbantartási módba</a> kapcsolásával. Ezzel elkerülhető, hogy az azonosítatlan felhasználók változásokat idézzenek elő az éppen frissítés alatt álló adatbázison, vagy hogy hibás működést tapasztaljanak, mielőtt a frissítés elkészül.

en: On the <a href=":performance-page">Performance page</a>, the site can be configured to aggregate CSS and JavaScript files, making the total request size smaller. Note that, for small- to medium-sized websites, the <a href=":page-cache">Internal Page Cache module</a> should be installed so that pages are efficiently cached and reused for anonymous users. Finally, for websites of all sizes, the <a href=":dynamic-page-cache">Dynamic Page Cache module</a> should also be installed so that the non-personalized parts of pages are efficiently cached (for all users).
hu: A <a href=":performance-page">Teljesítmény</a> oldalon beállítható a CSS és JavaScript-fájlok tömörítése, ezáltal a HTTP-kérések összesített mérete csökkenthető. A <a href=":dynamic-page-cache">Dynamic Page Cache</a> modul bekapcsolásával az oldalak nem személyreszabott részei hatékonyan gyorsítótárazhatók valamennyi felhasználó részére. Ezen felül a kis- és közepes forgalmú webhelyeken ajánlott még az <a href=":page-cache">Internal Page Cache</a> modul használata is a csak a névtelen látogatók kérésére legenerált oldalak újrahasznosítása érdekében.

en: Your site has several file directories, which are used to store and process uploaded and generated files. The <em>public</em> file directory, which is configured in your settings.php file, is the default place for storing uploaded files. Links to files in this directory contain the direct file URL, so when the files are requested, the web server will send them directly without invoking your site code. This means that the files can be downloaded by anyone with the file URL, so requests are not access-controlled but they are efficient. The <em>private</em> file directory, also configured in your settings.php file and ideally located outside the site web root, is access controlled. Links to files in this directory are not direct, so requests to these files are mediated by your site code. This means that your site can check file access permission for each file before deciding to fulfill the request, so the requests are more secure, but less efficient. You should only use the private storage for files that need access control, not for files like your site logo and background images used on every page. The <em>temporary</em> file directory is used internally by your site code for various operations, and is configured on the <a href=":file-system">File system settings</a> page. You can also see the configured public and private file directories on this page, and choose whether public or private should be the default for uploaded files.
hu: A webhely több fájlrendszert is használ a feltöltött és generált fájlok feldolgozására és tárolására. A <code>settings.php</code> fájlban megadott <em>Nyilvános</em> fájlrendszer az alapértelmezett helye a feltöltött állományoknak. Az ebben a könyvtárban található fájlokra közvetlenül lehet hivatkozni, így az URL meghívásakor a webszerver automatikusan a kért fájlt szolgálja ki a Drupal megkérdezése nélkül. Ez bár gazdaságos erőforrás-használatot eredményez, viszont mivel a hozzáférés-ellenőrzés nem érintett, ezért az URL birtokában bárki letöltheti a célfájlt. Ezzel szemben a szintén a <code>settings.php</code> fájlban definiált, de jó esetben a webhely gyökérkönyvtárán kívül létrehozott <em>Privát</em> fájlrendszerből a kérések kiszolgálása a hozzáférés-ellenőrzéshez kötött. Ide közvetlenül nem, csak a tartalomkezelőn keresztül mutatnak hivatkozások, ezáltal a Drupal minden egyes fájlkérést elbírál, majd dönt annak teljesítéséről vagy elutasításáról. Bár ez így biztonságosabb működés, de egyben erőforrásigényesebb is. Ez utóbbi <em>Privát</em> fájlrendszert ezért kizárólag az ellenőrzött letöltésű fájlokhoz tanácsos használni, semmiképpen sem a webhely logójához, vagy a minden oldalon használt háttérképekhez. Végezetül pedig az <em>Ideiglenes</em> fájlrendszer csak a szoftver belső használatára szolgál különböző műveletek elvégzésének idejére. Mindháromról bővebb tudnivaló a <a href=":file-system">Fájlrendszerek</a> oldalán található, valamint ugyanitt állítható be, hogy melyik legyen közülük a webhely alapértelmezett tárolási módja.

en: On the <a href=":toolkit">Image toolkit page</a>, you can select and configure the PHP toolkit used to manipulate images. Depending on which distribution or installation profile you choose when you install your site, the GD2 toolkit and possibly others are included; other toolkits may be provided by contributed modules.
hu: A <a href=":toolkit">képkezelő-eszközkészlet oldalán</a> kiválasztható a képek módosításához használt PHP-kiterjesztés. A webhely telepítésekor használt disztribúciótól függően a GD2 nevű vagy már telepítve van, vagy más közösségi modulok nyújtanak továbbiakat.

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href=":themes">themes</a> are available.
hu: A webhely alapértelmezett sminkjének kiválasztása és beállítása. Számos további smink <a href=":themes">érhető még el</a>.

en: You can place blocks for each theme on the <a href=":blocks">block layout</a> page.
hu: Minden egyes sminkhez beállítható az oldal szerkezete a <a href=":blocks">Blokkok elrendezése</a> oldalon

en: Download additional <a href=":modules">contributed modules</a> to extend your site's functionality.
hu: További modulok <a href=":modules">letöltése</a> a Drupal lehetőségeinek bővítéséhez.

en: Regularly review available updates to maintain a secure and current site. Always run the <a href=":update-php">update script</a> each time a module is updated. Enable the <a href=":update-manager">Update Manager module</a> to update and install modules and themes.
hu: Ahhoz, hogy egy webhely biztonságos és friss maradjon, rendszeresen szemlézni és telepíteni kell az elérhető frissítéseket. Minden modulfrissítés után futtatni kell a <a href=":update-php">frissítési szkriptet</a>. A modulok telepítéséhez és frissítéséhez be kell kapcsolni az <em>Update Manager</em> modult.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on Drupal.org's support forums and project issue queues. Before filing a support request, ensure that your web server meets the <a href=":system-requirements">system requirements.</a>
hu: A Drupal webhely környezetéről és az esetleges problémákról itt lehet tájékozódni. Közösségi támogatás vagy a tárhelyszolgáltatóval való egyeztetés esetén érdemes ezeket az információkat a támogatást kérő levélbe illetve fórumtémába másolni. Előtte azonban javasolt ellenőrizni, hogy a szerver megfelel-e a <a href=":system-requirements">rendszerkövetelményeknek</a>.

en: Configure your <a href=":user-edit">account time zone setting</a>.
hu: Felhasználó <a href=":user-edit">időzónájának beállítása</a>.

en: The minimum version of Apache needed to run Drupal without mod_rewrite enabled is 2.2.16. See the <a href=":link">enabling clean URLs</a> page for more information on mod_rewrite.
hu: A mod_rewrite engedélyezése nélkül a Drupal futtatásához minimálisan az Apache 2.2.16-os verziójára van szükség. A <a href=":link">rövid webcímek engedélyezése</a> oldalon található több információ a mod_rewrite-ról.

en: Your server is capable of using clean URLs, but it is not enabled. Using clean URLs gives an improved user experience and is recommended. <a href=":link">Enable clean URLs</a>
hu: A szerver képes rövid webcímeket használni, de ez a lehetőség jelenleg nincs engedélyezve. A jobb felhasználói élmény érdekében javasolt a rövid webcímek használata. <a href=":link">Rövid webcímek engedélyezése</a>

en: @phpversion (<a href=":url">more information</a>)
hu: @phpversion (<a href=":url">további információk</a>)

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings or contact your server administrator. For more information, <a href=":phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
hu: Biztonsági megfontolások okán a phpinfo() funkció nem elérhető. A kiszolgáló phpinfo() információinak elérése érdekében meg kell változtatni a PHP beállításait, vagy kapcsolatba kell lépni a kiszolgáló adminisztrátorával. További információk a kézikönyv <a href=":phpinfo">A phpinfo() be- és kikapcsolása</a> oldalán.

en: Drupal requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href=":system_requirements">system requirements page</a> for more information):
hu: A Drupal működéséhez követelmény a következő PHP-kiterjesztések elérhetővé tétele (további információk a <a href=":system_requirements">rendszerkövetelmények oldalon</a>):

en: PHP OPcode caching
hu: PHP OPcode gyorsítótárazás

en: Your web server does not appear to support PDO (PHP Data Objects). Ask your hosting provider if they support the native PDO extension. See the <a href=":link">system requirements</a> page for more information.
hu: Úgy tűnik, hogy a webkiszolgáló nem támogatja a PDO-t (PHP Data Objects). Meg kell kérdezni a tárhelyszolgáltatót, hogy támogatják-e a natív PDO-kiterjesztéseket. További információ a kézikönyv <a href=":link">rendszerigényekről szóló fejezetében</a> található.

en: Your web server does not appear to support any common PDO database extensions. Check with your hosting provider to see if they support PDO (PHP Data Objects) and offer any databases that <a href=":drupal-databases">Drupal supports</a>.
hu: Úgy tűnik, hogy a webkiszolgáló nem támogat egyetlen PDO adatbázis-kiterjesztést sem. Meg kell kérdezni a tárhelyszolgáltatót, hogy támogatják-e a PDO-kiterjesztéseket (PHP Data Objects) és javasoljanak egy adatbázist, amelyet a <a href=":drupal-databases">Drupal támogat</a>.

en: Your web server seems to have the wrong version of PDO installed. Drupal requires the PDO extension from PHP core. This system has the older PECL version. See the <a href=":link">system requirements</a> page for more information.
hu: Úgy tűnik, hogy a webkiszolgálóra nem a megfelelő PDO-változat van telepítve. A Drupal a központi PHP-magból származó PDO-kiterjesztéseket igényli és a jelenlegi rendszer a régebbi PECL-változatot használja. További információ a kézikönyv <a href=":link">rendszerigényekről szóló fejezetében</a> található.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href=":memory-limit">increasing the PHP memory limit</a>.
hu: További információ található a kézikönyv <a href=":memory-limit">PHP memóriakorlát növelése</a> oldalán.

en: See <a href=":url">@url</a> for information about the recommended .htaccess file which should be added to the %directory directory to help protect against arbitrary code execution.
hu: Az ellenőrizetlen kódok végrehajthatóságának megakadályozására egy <code>.htaccess</code> fájl %directory könyvtárhoz adása javasolt, melyről további tudnivaló itt található: <a href=":url">@url</a>.

en: Last run @time ago
hu: Utoljára @time ideje futott le.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href=":cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
hu: További információ található a kézikönyv <a href=":cron-handbook">időzített feladatok beállítása</a> oldalán.

en: You may need to set the correct directory at the <a href=":admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
hu: Be kell állítani a megfelelő könyvtárat a <a href=":admin-file-system">fájlrendszer beállítások oldalán</a>, vagy a jelenleg beállított könyvtárra nézve írási jogosultságot kell adni.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
hu: A könyvtár létrehozására tett kísérletek nem vezettek sikerre, feltehetően jogosultságproblémák miatt. A telepítés folytatása érdekében a könyvtárat létre kell hozni, a jogosultságokat pedig megfelelően be kell állítani, vagy gondoskodni kell arról, hogy a telepítő létre tudja hozni a könyvtárat automatikusan. További tudnivaló az INSTALL.txt-ben és az (angol nyelvű) <a href=":handbook_url">online kézikönyvben</a> található.

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href=":update">database update script</a> immediately.
hu: Néhány modul adatbázisséma-frissítéseket igényel. Az <a href=":update">adatbázis-frissítést</a> azonnal le kell futtatni.

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the Update Manager module from the <a href=":module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information, <a href=":update">Update status handbook page</a>.
hu: A frissítési figyelmeztetések lehetőség nincs engedélyezve. <strong>Erősen javasolt</strong> a frissítési figyelmeztetéseket biztosító <em>Update manager</em> modul bekapcsolása a <a href=":module">modulok adminisztrációs oldalán</a>. Bővebb információ <a href=":update">a modul kézikönyv lapján</a> található.

en: The trusted_host_patterns setting is not configured in settings.php. This can lead to security vulnerabilities. It is <strong>highly recommended</strong> that you configure this. See <a href=":url">Protecting against HTTP HOST Header attacks</a> for more information.
hu: A <code>trusted_host_patterns</code> beállítás nincs még megadva a <em>settings.php</em> fájlban, ami biztonsági kockázattal jár. <strong>Erősen ajánlott</strong> ennek mielőbbi beállítása. Ehhez további tudnivaló a <a href=":url">Védekezés a „HTTP HOST Header”-es támadások ellen</a> leírásban található (angol nyelven).

en: Block module is not enabled so site branding elements, which have been converted to a block, are not visible anymore.
hu: A <em>Blokk</em> modul nincs engedélyezve, ezért azok a márkaelemek, melyek blokkosítva lettek, nem fognak megjelenni.

en: Because your site has custom theme(s) installed, we had to set the branding block into the content region. Please manually review the block configuration and remove the site name, slogan, and logo variables from your templates.
hu: Mivel a webhelyen egyedi sminkek is telepítve vannak, ezért a márkázási blokkot át kellett helyezni a tartalmi régióba. Ajánlott a blokkok beállításait manuálisan ellenőrizni, és szükség szerint eltávolítani a webhely neve, szlogene és logója változókat a sablonokból.

en: Block module is not enabled. The page title has been converted to a block, but default page title markup will still display at the top of the main content area.
hu: A <em>Block</em> modul nincs engedélyezve. Az oldal címe blokkosítva lett, de az alapértelemezett cím meg lesz jelenítve a fő tartalmi terület felett.

en: Because your site has custom theme(s) installed, we have placed the page title block in the content region. Please manually review the block configuration and remove the page title variables from your page templates.
hu: A webhely címének blokkja a tartalmi régióba került, mert egyéni sminkek vannak használatban. A blokk beállításait át kell nézni és el kell távolítani a webhely címének változóit az oldalak sablonjaiból.

en: Put your site into <a href=":url">maintenance mode</a>.
hu: A webhely <a href=":url">karbantartási módba</a> kapcsolása.

en: All errors have been <a href=":url">logged</a>.
hu: Minden hiba <a href=":url">naplózva</a> lett.

en: Updates were attempted. If you see no failures below, you may proceed happily back to your <a href=":url">site</a>. Otherwise, you may need to update your database manually.
hu: A frissítések telepítésének kísérlete megtörtént. Ha alább hibaüzenetek láthatóak, akkor kézzel kell frissíteni az adatbázist. Ha viszont nem, akkor nyugodtan vissza lehet térni a <a href=":url">webhelyre</a>.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href=":status">status report</a> for more information.
hu: A rendszer problémát észlelt a Drupal környezetével kapcsolatban. Az <a href=":status">állapotjelentés</a> további információval szolgál.

en: Screenshot for @theme theme
hu: @theme smink képernyőképe

en: Settings for @theme theme
hu: @theme smink beállításai

en: Uninstall @theme theme
hu: @theme smink eltávolítása

en: Set @theme as default theme
hu: @theme beállítása alapértelmezett sminkként

en: Install @theme theme
hu: @theme smink telepítése

en: Install @theme as default theme
hu: @theme telepítése alapértelmezett sminkként

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. For more information, visit <a href=":phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
hu: A <code>phpinfo()</code> függvény le lett tiltva biztonsági okokból. További tudnivaló a kézikönyv <a href=":phpinfo">A phpinfo() be- és kikapcsolása</a> oldalán található.

en: This version is not compatible with Drupal @core_version and should be replaced.
hu: Ez a verzió nem működik együtt a Drupal @core_version változatával, ezért frissíteni kell.

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version @php_version.
hu: Ez a modul a PHP @php_required változatát igényli, és nem működőképes a PHP @php_version változatával.

en: <strong class="error">Set up the <a href=":file-system">public files directory</a> to make these optimizations available.</strong>
hu: <strong class="error">Az optimalizálás hozzáférhetővé tételéhez be kell állítani a <a href=":file-system">nyilvános fájlok könyvtárát</a>.</strong>

en: Defined on the <a href=":appearance">Appearance Settings</a> or <a href=":theme">Theme Settings</a> page.
hu: Beállítva a <a href=":appearance">Megjelenés beállításai</a> vagy a <a href=":theme">Smink beállításai</a> oldalon.

en: Defined on the <a href=":information">Site Information</a> page.
hu: Beállítva az <a href=":information">Alapvető webhelybeállítások</a> oldalon.

en: Powered by <a href=":poweredby">Drupal</a>
hu: <a href=":poweredby">Drupal</a> alapú webhely

en: Installation tasks
hu: Telepítési feladatok

en: The Taxonomy module allows users who have permission to create and edit content to categorize (tag) content of that type. Users who have the <em>Administer vocabularies and terms</em> <a href=":permissions" title="Taxonomy module permissions">permission</a> can add <em>vocabularies</em> that contain a set of related <em>terms</em>. The terms in a vocabulary can either be pre-set by an administrator or built gradually as content is added and edited. Terms may be organized hierarchically if desired.
hu: A <em>Taxonomy</em> modul címkékkel kategorizált tartalmak létrehozását és szerkesztését teszi lehetővé az ehhez szükséges jogosultsággal rendelkező felhasználók részére. Ezen kívül a <em>Szótárak és kifejezések adminisztrációja</em> <a href=":permissions" title="Taxonómia modul jogosultságai">jogosultsággal</a> bíró felhasználók szótárakat is létrehozhatnak az egymással összefüggő kifejezések csoportosítására, amik lehetnek menet közben, a tartalmak születésével fokozatosan épülők, vagy az adminisztrátor által előre meghatározottak, ekkor akár hierarchikus szerkezetűek is.

en: For more information, see the <a href=":taxonomy">online documentation for the Taxonomy module</a>.
hu: További tudnivalók a <em>Taxonomy</em> modul <a href=":taxonomy">online dokumentációjában</a> olvashatók.

en: Users who have the <em>Administer vocabularies and terms</em> permission can add and edit vocabularies from the <a href=":taxonomy_admin">Taxonomy administration page</a>. Vocabularies can be deleted from their <em>Edit vocabulary</em> page. Users with the <em>Taxonomy term: Administer fields</em> permission may add additional fields for terms in that vocabulary using the <a href=":field_ui">Field UI module</a>.
hu: A <em>Szótárak és kifejezések adminisztrációja</em> jogosultsággal bíró felhasználók létrehozhatnak új és szerkeszthetnek meglévő szótárakat a <a href=":taxonomy_admin">Taxonómia adminisztrációja</a> oldalon, valamint a <em>Szótár szerkesztése</em> oldalon törölhetik is őket. A <em>Taxonómia kifejezés: Mezők kezelése</em> jogosultság birtokában pedig további mezőket is adhatnak hozzájuk abban a szótárban a <a href=":field_ui">Field UI</a> modul segítségével.

en: Users who have the <em>Administer vocabularies and terms</em> permission or the <em>Edit terms</em> permission for a particular vocabulary can add, edit, and organize the terms in a vocabulary from a vocabulary's term listing page, which can be accessed by going to the <a href=":taxonomy_admin">Taxonomy administration page</a> and clicking <em>List terms</em> in the <em>Operations</em> column. Users must have the <em>Administer vocabularies and terms</em> permission or the <em>Delete terms</em> permission for a particular vocabulary to delete terms.
hu: A <em>Szótárak és kifejezések adminisztrációja</em> vagy a <em>Kifejezések szerkesztése</em> jogosultságok egyikével bíró felhasználók az adott szótár elemeihez hozzáadhatnak újakat, szerkeszthetnek és rendszerezhetnek meglévőket a <a href=":taxonomy_admin">Taxonómia adminisztrációja</a> oldalon a <em>Műveletek</em> oszlopban a <em>Kifejezések listája</em> hivatkozásra kattintva. Törléshez a <em>Szótárak és kifejezések adminisztrációja</em> vagy a <em>Kifejezések törlése</em> jogosultságok egyikének megléte szükséges.

en: A user with the <em>Administer fields</em> permission for a certain entity type may add <em>Taxonomy term</em> reference fields to the entity type, which will allow entities to be classified using taxonomy terms. See the <a href=":entity_reference">Entity Reference help</a> for more information about reference fields. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them.
hu: Egy adott entitástípus „Mezők kezelése” jogosultságával bíró felhasználó a <em>Taxonomy</em> modul kifejezéseire hivatkozó mezőket vehet fel az adott entitástípushoz, ezzel lehetővé téve azok tartalmainak taxonómiával való rugalmas rendszerezését. A mezőkre hivatkozásról az <a href=":entity_reference">Entity Reference</a>, mezőkről általánosságban a <a href=":field">Field</a>, azok létrehozásáról és kezeléséről pedig a <a href=":field_ui">Field UI</a> modulok súgóiban található bővebb tudnivaló.

en: See the <a href=":entity_reference">Entity Reference help</a> page for the field widgets and formatters that can be configured for any reference field on the <em>Manage display</em> and <em>Manage form display</em> pages. Taxonomy additionally provides an <em>RSS category</em> formatter that displays nothing when the entity item is displayed as HTML, but displays an RSS category instead of a list when the entity item is displayed in an RSS feed.
hu: Az <a href=":entity_reference">Entity Reference</a> modul súgójában olvasható bővebb tudnivaló a mezők formázására használható felületi elemekről és azok bármely hivatkozó mező részére való beállításáról, hogy azok elérhetőek legyenek a <em>Megjelenés beállítása</em> és <em>Űrlap megjelenítésének beállítása</em> oldalakon. A taxonómia szintén nyújt egy <em>RSS kategória</em> formázót, ami egy elemének HTML-ként való megjelenítésekor ugyan semmit nem mutat, de egy RSS-csatornában használva felsorolás helyett egy kategóriát képez.

en: No vocabularies available. <a href=":link">Add vocabulary</a>.
hu: Nincs elérhető szótár. <a href=":link">Szótár hozzáadása</a>.

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
hu: Nincs elérhető kifejezés. <a href=":link">Kifejezés hozzáadása</a>.

en: Format of the term description.
hu: A kifejezés leírásának formátuma.

en: Module responsible for the vocabulary.
hu: A szótárért felelős modul.

en: The Telephone module allows you to create fields that contain telephone numbers. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":telephone_documentation">online documentation for the Telephone module</a>.
hu: A <em>Telephone</em> modul telefonszámok tárolására alkalmas mezők létrehozását teszi lehetővé. További tudnivaló a mezőkről, készítésükről és használatukról a <a href=":field">Field</a> és <a href=":field_ui">Field UI</a> modulok súgóoldalain, míg magáról a <em>Telephone</em> modulról annak <a href=":telephone_documentation">online dokumentációjában</a> található.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the telephone field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
hu: A telefonszám mező <em>beállításai</em> és <em>megjelenítései</em> külön állíthatóak. A mezők kezeléséről és megjelenítésükről a <a href=":field_ui">Field UI</a> modul súgójában található további tudnivaló.

en: The Text module allows you to create short and long text fields with optional summaries. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":text_documentation">online documentation for the Text module</a>.
hu: A <em>Text</em> modul különböző hosszúságú szöveget tartalmazó mezők létrehozását teszi lehetővé igény szerint akár összefoglalóval is. További tudnivaló a mezőkről, készítésükről és használatukról a <a href=":field">Field</a> és <a href=":field_ui">Field UI</a> modulok súgóoldalain, míg magáról a <em>Text</em> modulról annak <a href=":text_documentation">online dokumentációjában</a> található.

en: The <em>settings</em> and <em>display</em> of the text field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
hu: A szövegmező <em>beállításai</em> és <em>megjelenítései</em> külön állíthatóak. A mezők kezeléséről és megjelenítésükről a <a href=":field_ui">Field UI</a> modul súgójában található további tudnivaló.

en: If you choose <em>Text (plain)</em> or <em>Text (plain, long)</em> you restrict the input to <em>Plain text</em> only. If you choose <em>Text (formatted)</em>, <em>Text (formatted, long)</em>, or <em>Text (formatted, long with summary)</em> you allow users to write formatted text. Which options are available to individual users depends on the settings on the <a href=":formats">Text formats and editors page</a>.
hu: A <em>Szöveg (egyszerű)</em> vagy <em>Szöveg (egyszerű, hosszú)</em> esetén a felhasználók csak formázatlan egyszerű szöveget küldhetnek be. A <em>Szöveg (formázott)</em>, <em>Szöveg (formázott, hosszú)</em> és <em>Szöveg (formázott, hosszú, összefoglalóval)</em> beállításokkal azonban formázott szöveg is elfogadott. Mindez a <a href=":formats">Szövegformátumok és szerkesztők</a> oldalon állítható be részletesen.

en: Number of summary rows: @rows
hu: Összefoglaló sorainak száma: @rows

en: The Toolbar module provides a toolbar for site administrators, which displays tabs and trays provided by the Toolbar module itself and other modules. For more information, see the <a href=":toolbar_docs">online documentation for the Toolbar module</a>.
hu: A <em>Toolbar</em> modul eszköztárat biztosít a webhely adminisztrátorai számára, ami a Toolbar és más modulok által biztosított füleket és tálcákat jelenít meg. További tudnivaló a <em>Toolbar</em> modul <a href=":toolbar_docs">online dokumentációjában</a> található.

en: The Tour module provides users with guided tours of the site interface. Each tour consists of several tips that highlight elements of the user interface, guide the user through a workflow, or explain key concepts of the website. For more information, see the <a href=':tour'>online documentation for the Tour module</a>.
hu: Az Idegenvezetés modul a webhely kezelőfelületéhez biztosít idegenvezetéseket. Minden idegenvezetés a felhasználói felület elemeit kiemelő tippekből áll, amelyek végigvezetik a felhasználót egy munkafolyamaton vagy elmagyarázzák a webhely alapfogalmait. További információk <a href=':tour'>az Idegenvezetés modul online dokumentációjában</a> találhatók.

en: Tours can be written as YAML-documents with a text editor, or using the contributed <a href=':tour_ui'>Tour UI</a> module. For more information, see <a href=':doc_url'>the online documentation for writing tours</a>.
hu: Az idegenvezetések létrehozhatók szövegszerkesztő segítségével YAML-dokumentumként, vagy a <a href=':tour_ui'>Tour UI</a> közösségi modullal. További információk <a href=':doc_url'>az idegenvezetések írásáról szóló online dokumentációban</a> találhatók.

en: @tour_item of @total
hu: @tour_item / @total

en: The Activity Tracker module displays the most recently added and updated content on your site, and allows you to follow new content created by each user. This module has no configuration options. For more information, see the <a href=":tracker">online documentation for the Activity Tracker module</a>.
hu: Az <em>Activity Tracker</em> modul megmutatja a legutóbb hozzáadott és frissített tartalmakat és lehetővé teszi a felhasználók által létrehozott új tartalmak követését. Ennek a modulnak nincsenek beállításai. További tudnivaló a modul <a href=":tracker">online dokumentációjában</a> található.

en: The <a href=":recent">Recent content</a> page shows new and updated content in reverse chronological order, listing the content type, title, author's name, number of comments, and time of last update. Content is considered updated when changes occur in the text, or when new comments are added. The <em>My recent content</em> tab limits the list to the currently logged-in user.
hu: A <a href=":recent">Friss tartalom</a> oldal az új vagy frissített tartalmakat sorolja fel fordított időrendben. Minden tartalomnál megjelenik a tartalom típusa, címe, a szerző felhasználóneve, a hozzászólások száma és az utolsó módosítás dátuma. A tartalom akkor számít módosítottnak, ha változott a szövege, vagy új hozzászólás érkezett rá. A <em>Saját friss tartalmak</em> fül alatt csak a jelenleg belépett felhasználó tartalma látható.

en: The {node}.nid this record tracks.
hu: Ezen rekord által követett entitás {node}.nid azonosítója.

en: Boolean indicating whether the node is published.
hu: Logikai érték, mely megmutatja, hogy a tartalom közzé van-e téve.

en: The Unix timestamp when the node was most recently saved or commented on.
hu: A tartalom utolsó mentésének vagy hosszászólásának Unix időbélyege.

en: The {user}.nid this record tracks.
hu: Ezen rekord által követett felhasználó {user}.nid azonosítója.

en: The {users}.uid of the node author or commenter.
hu: A tartalom létrehozójának vagy hozzászólójának {users}.uid értéke.

en: The Unix timestamp when the user was most recently saved or commented on.
hu: A felhasználó utolsó mentésének vagy hosszászólásának Unix időbélyege.

en: Uninstalled modules
hu: Eltávolított modulok

en: Uninstalled themes
hu: Eltávolított sminkek

en: The Update Manager module periodically checks for new versions of your site's software (including contributed modules and themes), and alerts administrators to available updates. The Update Manager system is also used by some other modules to manage updates and downloads; for example, the Interface Translation module uses the Update Manager to download translations from the localization server. Note that whenever the Update Manager system is used, anonymous usage statistics are sent to Drupal.org. If desired, you may disable the Update Manager module from the <a href=":modules">Extend page</a>; if you do so, functionality that depends on the Update Manager system will not work. For more information, see the <a href=":update">online documentation for the Update Manager module</a>.
hu: Az <em>Update Manager</em> modul rendszeres időközönként ellenőrzi a Drupal közösség központi kiszolgálóin, hogy elérhető-e újabb kiadása az e webhelyen használt verzióknak, az alaprendszer mellett beleértve a közösségi modulokat és a sminkeket is. Ha igen, akkor figyelmezteti a webhely adminisztrátorait a mielőbbi frissítésre. Ezen alapfunkción kívül az <em>Update Manager</em> képességeit más modulok is hasznosítják: az <em>Interface Translation</em> modul például ennek segítségével tölti le a felhasználói felület friss fordításait a központi honosítási kiszolgálóról. Ezen előnyökért mintegy „cserébe” névtelen statisztikát juttat vissza a Drupal.org felé, hogy a közösség tagjai láthassák, mely modulok a leggyakrabban használtak. Ha ez nem elfogadható, akkor a modul bármikor letiltható a <a href=":modules">Bővítés</a> oldalon, de így az <em>Update Manager</em>-re építő más modulok sem fognak tudni tökéletesen működni. További tudnivaló a modul <a href=":update">dokumentációjában</a> olvasható.

en: The <a href=":update-report">Available updates report</a> displays core, contributed modules, and themes for which there are new releases available for download. On the report page, you can also check manually for updates. You can configure the frequency of update checks, which are performed during cron runs, and whether notifications are sent on the <a href=":update-settings">Update Manager settings page</a>.
hu: A <a href=":update-report">Jelentés az elérhető frissítésekről</a> felsorolja a frissítésre szoruló alaprendszeri és közösségi modulokat, sminkeket, valamint ugyanitt kézzel is elindítható az elérhető újabb verziók keresése. A <code>cron</code>-nal automatizált keresések gyakorisága és a figyelmeztetések küldése továbbá, az <a href=":update-settings">Update Manager oldalán</a> állítható be.

en: The Update Manager module allows administrators to perform updates directly from the <a href=":update-page">Update page</a>. It lists all available updates, and you can confirm whether you want to download them. If you don't have sufficient access rights to your web server, you could be prompted for your FTP/SSH password. Afterwards the files are transferred into your site installation, overwriting your old files. Direct links to the Update page are also displayed on the <a href=":modules_page">Extend page</a> and the <a href=":themes_page">Appearance page</a>.
hu: Az <em>Update Manager</em> modul lehetővé teszi az adminisztrátorok számára az új verziók telepítését közvetlenül a <a href=":update-page">Frissítési</a> oldalról. Itt ugyanis az összes elérhető új verzió áttekinthető, és kiválaszthatóak közülük a telepíteni kívántak. Ha ennek a felhasználónak nincsenek megfelelő jogosultságai a webkiszolgáló eléréséhez, akkor a telepítő kérni fogja az FTP vagy SSH bejelentkezési azonosítókat. Ezt követően az új fájlok feltöltődnek a tárhelyre, automatikusan felülírva a korábbi változataikat. A <a href=":themes_page">Megjelenés</a> és <a href=":modules_page">Bővítés</a> oldalakon szintén van egy ide mutató hivatkozás.

en: You can also install new modules and themes in the same fashion, through the <a href=":install">Install page</a>, or by clicking the <em>Install new module/theme</em> links at the top of the <a href=":modules_page">Extend page</a> and the <a href=":themes_page">Appearance page</a>. In this case, you are prompted to provide either the URL to the download, or to upload a packaged release file from your local computer.
hu: Hasonlóan lehet telepíteni új modulokat és sminkeket a <a href=":install">Telepítés oldalon</a>, vagy az <em>Új modul/smink telepítése</em> hivatkozásra kattintva a <a href=":modules_page">Bővítés</a> és a <a href=":themes_page">Megjelenés</a> oldalon. Ebben az esetben meg kell adni a telepítendő csomag URL-jét, vagy fel kell tölteni a tömörített fájlt a helyi számítógépről.

en: Regularly review and install <a href=":updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href=":update-php">update script</a> each time a module is updated.
hu: Ahhoz, hogy egy webhely biztonságos és aktuális maradjon, rendszeresen szemlézni és telepíteni kell az <a href=":updates">elérhető frissítéseket</a>. Minden modulfrissítés után futtatni kell a <a href=":update-php">frissítési szkriptet</a>.

en: Regularly review <a href=":updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href=":update-php">update script</a> each time a module is updated.
hu: Ahhoz, hogy egy webhely biztonságos és friss maradjon, rendszeresen szemlézni és telepíteni kell <a href=":updates">az elérhető frissítéseket</a>. Minden modulfrissítés után futtatni kell <a href=":update-php">a frissítési szkriptet</a>.

en: No update information available. <a href=":run_cron">Run cron</a> or <a href=":check_manually">check manually</a>.
hu: Nincs elérhető frissítési információ. <a href=":run_cron">Időzített feladatok futtatása</a>, vagy <a href=":check_manually">kézi ellenőrzés</a>.

en: New release(s) available for @site_name
hu: @site_name webhelyhez új kiadások érhetőek el.

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, @url.
hu: A weboldal jelenlegi beállításai alapján a rendszer bármely elérhető frissítés esetén küld e-mailt. Értesítés kérése csak biztonsági frissítéshez az alábbi oldalon állítható be: @url

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, @url.
hu: A weboldal jelenlegi beállításai alapján a rendszer csak elérhető biztonsági frissítés esetén küld e-mailt. Értesítés kérése bármely elérhető frissítéshez az alábbi oldalon állítható be: @url

en: There was a problem checking <a href=":update-report">available updates</a> for Drupal.
hu: Hiba történt a Drupal <a href=":update-report">elérhető frissítéseinek</a> ellenőrzésekor.

en: There was a problem checking <a href=":update-report">available updates</a> for your modules or themes.
hu: Hiba történt a modulok és sminkek <a href=":update-report">elérhető frissítéseinek</a> ellenőrzésekor.

en: Automatic updating of Drupal core is not supported. See the <a href=":upgrade-guide">upgrade guide</a> for information on how to update Drupal core manually.
hu: A Drupal alaprendszer automatikus frissítése nem támogatott. A <a href=":upgrade-guide">frissítési útmutatóban</a> lehet információt találni a Drupal alaprendszer kézi frissítéséről.

en: %archive_file contains a version of %names that is not compatible with Drupal @version. | %archive_file contains versions of modules or themes that are not compatible with Drupal @version: %names
hu[0]: %archive_file %names egy olyan verzióját tartalmazza ami nem Drupal @version kompatibilis.
hu[1]: %archive_file modulok vagy sminkek olyan verzióit tartalmazza amik nem Drupal @version kompatibilisek: %names

en: See the <a href=":available_updates">available updates</a> page for more information and to install your missing updates.
hu: Az <a href=":available_updates">elérhető frissítések</a> oldal további információkat ad a hiányzó frissítések telepítéséhez.

en: See the <a href=":available_updates">available updates</a> page for more information.
hu: További tudnivalók az <a href=":available_updates">elérhető frissítések</a> oldalán.

en: Update Manager settings
hu: Frissítéskezelő beállításai

en: Check for updates of uninstalled modules and themes
hu: Frissítések keresése a telepített, de kikapcsolt modulokhoz és sminkekhez is.

en: You can choose to send email only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href=":status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
hu: Kiválasztható, hogy csak biztonsági frissítések, vagy minden új kiadás megjelenése esetén legyenek az e-mail értesítések kiküldve. Az e-mailben való tájékoztatástól függetlenül az  <a href=":status_report">állapotjelentés</a> oldalon mindig megjelenik egy üzenetet, ha frissítés érhető el a Drupal alaprendszerhez, modulhoz vagy sminkhez. Ha pedig az új frissítés <em>biztonsági javítást</em> tartalmaz, akkor valamennyi adminisztrációs oldal tetején figyelmeztetés olvasható.

en: You can find <a href=":module_url">modules</a> and <a href=":theme_url">themes</a> on <a href=":drupal_org_url">drupal.org</a>. The following file extensions are supported: %extensions.
hu: A <a href=":drupal_org_url">Drupal.org</a> webhelyen lehet <a href=":module_url">modulokat</a> és <a href=":theme_url">sminkeket</a> találni. A következő fájlkiterjesztések támogatottak: %extensions.

en: Back up your database and site before you continue. <a href=":backup_url">Learn how</a>.
hu: Ajánlott az adatbázisról biztonsági mentést készíteni a folytatás előtt. <a href=":backup_url">Biztonsági mentés készítése</a>.

en: Deprecated: User Name
hu: Elavult: felhasználónév

en: Deprecated: Use account-name or display-name instead.
hu: Elavult: a fiók neve vagy a megjelenített név használata javasolt inkább.

en: The display name of the user account.
hu: A felhasználói fiók megjelenített neve.

en: The User module allows users to register, log in, and log out. It also allows users with proper permissions to manage user roles and permissions. For more information, see the <a href=":user_docs">online documentation for the User module</a>.
hu: A <em>User</em> modul segítségével új felhasználókat lehet létrehozni a webhelyen, akik ezután bejelentkezhetnek és kiléphetnek. A megfelelő jogosultságokkal rendelkező felhasználók adminisztrálhatják a felhasználói szerepköröket, valamint a szerepkörökhöz társított jogosultságokat. További tudnivaló a <em>User</em> modul <a href=":user_docs">online dokumentációjában</a> olvasható.

en: Through the <a href=":people">People administration page</a> you can add and cancel user accounts and assign users to roles. By editing one particular user you can change their username, email address, password, and information in other fields.
hu: Az <a href=":people">Emberek adminisztrációs oldalán</a> adhatók hozzá és függeszthetők fel a felhasználói fiókok, továbbá a szerepkörök is itt delegálhatók. Egy adott felhasználó adatainak szerkesztésénél megváltoztatható a felhasználónév, az e-mail cím, a jelszó és további információk.

en: <em>Roles</em> are used to group and classify users; each user can be assigned one or more roles. Typically there are two pre-defined roles: <em>Anonymous user</em> (users that are not logged in), and <em>Authenticated user</em> (users that are registered and logged in). Depending on how your site was set up, an <em>Administrator</em> role may also be available: users with this role will automatically be assigned any new permissions whenever a module is enabled. You can create additional roles on the <a href=":roles">Roles administration page</a>.
hu: A <em>szerepkörök</em> a felhasználók csoportosításához és besorolásához használhatóak; minden felhasználó rendelkezhet egy vagy több szerepkörrel. Jellemzően két előre meghatározott szerepkör létezik: a <em>Névtelen felhasználó</em> (azok, akik még nem jelentkeztek be a webhelyre) és az <em>Azonosított felhasználó</em> (azok, akik már regisztráltak a webhelyre és be is vannak jelentkezve). A webhely beállításától függően rendelkezésre állhat egy <em>Adminisztrátor</em> szerepkör is: az ebbe a szerepkörbe tartozó felhasználók új modul telepítésekor annak összes jogosultságával automatikusan rendelkezni fognak. További szerepköröket a <a href=":roles">Szerepkörök adminisztrálása</a> oldalon lehet létrehozni.

en: After creating roles, you can set permissions for each role on the <a href=":permissions_user">Permissions page</a>. Granting a permission allows users who have been assigned a particular role to perform an action on the site, such as viewing content, editing or creating  a particular type of content, administering settings for a particular module, or using a particular function of the site (such as search).
hu: A szerepkörök jogosultságai létrehozása után, a <a href=":permissions_user">Jogosultságok</a> oldalon állíthatók be. A felhasználók jogosultságaik alapján kapnak engedélyt bizonyos tevékenységek végzésére a webhelyen, például tartalmak megtekintése, szerkesztése, beküldése, egy modul beállítása vagy egy adott funkció használata (például keresés).

en: The <a href=":accounts">Account settings page</a> allows you to manage settings for the displayed name of the Anonymous user role, personal contact forms, user registration settings, and account cancellation settings. On this page you can also manage settings for account personalization, and adapt the text for the email messages that users receive when they register or request a password recovery. You may also set which role is automatically assigned new permissions whenever a module is enabled (the Administrator role).
hu: A <a href=":accounts">Fiókbeállítások kezelése</a> oldalon meghatározható a nem azonosított látogatók elnevezése, a személyes kapcsolatfelvételi űrlapok működése, a felhasználók létrehozásának és törlésének módja. Szintén ezen az oldalon lehet a személyreszabási lehetőségeket meghatározni (például az aláírások, felhasználói képek beállításait kezelni); valamint az új felhasználó létrehozása, illetve jelszó-helyreállítás során automatikusan kiküldött email üzenetek szövegét szerkeszteni. Ugyanitt állítható be az adminisztrátor szerepkör, mely minden új jogosultságot automatikusan megkap, új modulok engedélyezésekor.

en: Because User accounts are an entity type, you can extend them by adding fields through the Manage fields tab on the <a href=":accounts">Account settings page</a>. By adding fields for e.g., a picture, a biography, or address, you can a create a custom profile for the users of the website. For background information on entities and fields, see the <a href=":field_help">Field module help page</a>.
hu: Mivel a felhasználói fiókok entitások, a <a href=":accounts">Fiókbeállítások kezelése</a> oldalon található <em>Mezők kezelése</em> fülön mezőkkel bővíthetők. Például egy kép, egy életrajz vagy cím mező hozzáadásával, egyedi felhasználói profil hozható létre a webhelyen. A mezőkről és entitásokról további tudnivaló a <em>Field</em> modul <a href=":field_help">súgóoldalán</a> található.

en: Permissions let you control what users can do and see on your site. You can define a specific set of permissions for each role. (See the <a href=":role">Roles</a> page to create a role.) Any permissions granted to the Authenticated user role will be given to any user who is logged in to your site. From the <a href=":settings">Account settings</a> page, you can make any role into an Administrator role for the site, meaning that role will be granted all new permissions automatically. You should be careful to ensure that only trusted users are given this access and level of control of your site.
hu: A jogosultságok segítségével kezelhető, hogy a felhasználók mit láthatnak és csinálhatnak a webhelyen. Ezek a jogosultságok minden szerepkörnek külön-külön állíthatók. (Lásd a <a href=":role">Szerepkörök</a> oldalt.) Az azonosított felhasználókhoz hozzárendelt jogosultságok mindenkinek elérhetők lesznek, akik be vannak jelentkezve. A <a href=":settings">Fiókbeállítások kezelése</a> oldalon bármelyik szerepkör adminisztrátorrá tehető, ezeknek a felhasználóknak az új jogosultságok automatikusan engedélyezve lesznek. Fontos, hogy csak megbízható felhasználók kapják meg ezt a magas szintű szerepkört.

en: A role defines a group of users that have certain privileges. These privileges are defined on the <a href=":permissions">Permissions page</a>. Here, you can define the names and the display sort order of the roles on your site. It is recommended to order roles from least permissive (for example, Anonymous user) to most permissive (for example, Administrator user). Users who are not logged in have the Anonymous user role. Users who are logged in have the Authenticated user role, plus any other roles granted to their user account.
hu: Egy szerepkör a felhasználók bizonyos jogosultságokkal rendelkező csoportját definiálja. Ezen jogosultságok elnevezései, valamint megjelenítési sorrendje a <a href=":permissions">Jogosultságok oldalon</a> állítható be. Ajánlott a szerepköröket a legszigorúbbtól (például Névtelen felhasználó) a legmegengedőbbig (például Adminisztrátor) rendezni. A még be nem jelentkezett felhasználók a „Névtelen felhasználó”, míg a már belépettek az „Azonosított felhasználó” szerepkörrel bírnak, plusz bármely más, a felhasználói fiókjukhoz hozzárendelt szerepkörrel egyaránt.

en: Make it at least 12 characters
hu: Hosszúság növelése legalább 12 karakterre

en: Configure site-wide settings and behavior for user accounts and registration. This includes account cancellation methods, the content of user emails and fields attached to users.
hu: A felhasználói fiókok működésének és a regisztráicónak webhelyszintű beállításai. Tartalmazza többek között a felhasználói fiók törlésének módjait, az e-mailek tartalmát és a profilmezőket.

en: Manage all user accounts. This includes editing all user information, changes of email addresses and passwords, issuing emails to users and blocking and deleting user accounts.
hu: Az összes felhasználói fiók kezelése. Beletartozik minden felhasználói információ szerkesztése, az e-mail címek és jelszavak módosítása, e-mailek küldése a felhasználóknak, és a felhasználói fiókok zárolása és törlése.

en: Required if you want to change the %mail or %pass below. <a href=":request_new_url" title="Send password reset instructions via email.">Reset your password</a>.
hu: Szükséges a lentebb található %mail vagy %pass módosításához. <a href=":request_new_url" title="Jelszóbeállítási tudnivalók küldése e-mailben.">Jelszó visszaállítása</a>.

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href=":permissions-url">permissions</a> can override this default method.
hu: A %select-cancel-method vagy %administer-users <a href=":permissions-url">jogosultsággal</a> rendelkező felhasználók az alapértelmezett módot felülbírálhatják.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hu: Rendelkezésre álló változók: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Created a new user account for <a href=":url">%name</a>. No email has been sent.
hu: Új fiók létrehozva <a href=":url">%name</a> számára. Nem lett kiküldve email.

en: The new user <a href=":url">%name</a> was created without an email address, so no welcome message was sent.
hu: <a href=":url">%name</a> új felhasználó e-mail cím nélkül lett létrehozva, ezért nem lett elküldve üdvözlő üzenet.

en: A welcome message with further instructions has been emailed to the new user <a href=":url">%name</a>.
hu: <a href=":url">%name</a> új felhasználó számára el lett küldve egy további útmutatást tartalmazó üdvözlőüzenet.

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
hu: Jelszó-visszaállítási utasítások küldése a regisztrált e-mail címre.

en: Send password reset instructions via email.
hu: Jelszó-visszaállítási utasítások küldése emailben.

en: Also known as:
hu: Más néven:

en: For more information, see the <a href=":views">online documentation for the Views module</a>.
hu: További tudnivalók a <em>Views</em> modul <a href=":views">online dokumentációjában</a> olvashatók.

en: In order to create and modify your own views using the administration and configuration user interface, you will need to enable either the Views UI module in core or a contributed module that provides a user interface for Views. See the <a href=":views-ui">Views UI module help page</a> for more information.
hu: Ahhoz, hogy az adminisztrációs és konfigurációs felület használatával nézeteket lehessen létrehozni vagy módosítani, engedélyezni kell vagy az alaprendszerben található <em>Views UI</em> modult, vagy egy felhasználói felületet biztosító közösségi modult. További információk a <a href=":views-ui"><em>Nézetek: felhasználói felület</em> modul súgó oldalán</a> találhatóak.

en: Contributed projects that support the Views module can be found in the <a href=":node">online documentation for Views-related contributed modules</a>.
hu: A <em>Views</em> modullal együttműködő közösségi projektek az online kézikönyv <a href=":node">Views-hoz kapcsolódó fejezetében</a> találhatók.

en: Changing the title here means it cannot be dynamically altered anymore. (Try changing it directly in <a href=":url">@name</a>.)
hu: A cím módosítását követően már nem változtatható meg dinamikusan. (<a href=":url">@name</a> névnél közvetlenül módosítható.)

en: This link is provided by the Views module. The path can be changed by editing the view <a href=":url">@label</a>
hu: Ezt a hivatkozást a <em>Views</em> modul biztosítja. <a href=":url">@label</a> nézet módosításával azonban megváltoztatható az útvonala.

en: @type language selected for page
hu: @type nyelve kiválasztva az oldal számára

en: Will not be accessible.
hu: Nem lesz elérhető.

en: The following tokens are available. You may use Twig syntax in this field.
hu: Az alábbi vezérjelek érhetőek el, de a Twig szintaxisa is használható.

en: Override the view and other argument titles. You may use Twig syntax in this field as well as the "arguments" and "raw_arguments" arrays.
hu: Nézet és argumentum címek felülbírálása. A mezőben a Twig szintaxisa éppúgy használható, mint az „arguments” és a „raw_arguments” tömbök.

en: Override the view and other argument titles. You may use Twig syntax in this field.
hu: A nézet és más argumentumok címeinek felülírása. Twig szintaxis használható ebben a mezőben.

en: The following replacement tokens are available for this argument.
hu: A következő helyettesítő vezérjelek érhetőek el ehhez a argumentumhoz.

en: The category this block will appear under on the <a href=":href">blocks placement page</a>.
hu: A kategória ami alatt ez a blokk megjelenik a <a href=":href">blokkok elhelyezése oldalon</a>.

en: Separate multiple classes by spaces.
hu: Az osztályokat szóközökkel lehet elválasztani.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected access restriction.
hu: A jelenleg kiválasztott hozzáférési korlátozások itt lehet beállítani: @settings.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected cache mechanism.
hu: A jelenleg kiválasztott gyorsítótárazási mechanizmust itt lehet beállítani: @settings.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected style.
hu: A jelenleg kiválasztott stílust itt lehet beállítani: @settings.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected row style.
hu: A jelenleg kiválasztott sorstílust a @settings menüben lehet finomítani.

en: The following tokens are available for this link. You may use Twig syntax in this field.
hu: Ehhez a hivatkozáshoz az alábbi vezérjelek érhetők el. Twig szintaxis is használható ebben a mezőben.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected pager.
hu: A jelenleg kiválasztott lapozót a @settings menüben lehet finomítani.

en: The text to display for this field. You may include HTML or <a href=":url">Twig</a>. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: Az ehhez a mezőhöz megjelenített szöveg. Tartalmazhat HTML vagy <a href=":url">Twig</a> kódot. Szintén használhatók adatok ebből a nézetből a lenti behelyettesítési minták alapján.

en: An offset from the current time such as "@example1" or "@example2"
hu: Egy eltolás az aktuális időhöz képest, például „@example1" vagy „@example2"

en: The Views UI module provides an interface for managing views for the <a href=":views">Views module</a>. For more information, see the <a href=":handbook">online documentation for the Views UI module</a>.
hu: A <em>Views UI</em> modul kezelőfelületet biztosít a <a href=":views">Views</a> modulhoz. További tudnivaló az <a href=":handbook">online dokumentációban</a> olvasható.

en: Views can be enabled or disabled from the <a href=":list">Views list page</a>. To enable a view, find the view within the "Disabled" list and select the "Enable" operation. To disable a view find the view within the "Enabled" list and select the "Disable" operation.
hu: A nézetek a <a href=":list">Nézetlista</a> oldalon keresztül engedélyezhetők és tilthatók le. Egy nézet bekapcsolásához a „Letiltott” listában az „Engedélyezés” műveletre, kikapcsolásához pedig az „Engedélyezett” listában az „Letiltás” lehetőségre lehet kattintani.

en: Views can be exported and imported as configuration files by using the <a href=":config">Configuration Manager module</a>.
hu: A nézetek konfigurációs fájlként exportálhatók és importálhatók a <a href=":config">Configuration Manager</a> modul használatával.

en: Advanced Views settings
hu: Haladó nézetbeállítások

en: This view is being edited by user @user, and is therefore locked from editing by others. This lock is @age old. Click here to <a href=":url">break this lock</a>.
hu: @user felhasználó éppen szerkeszti ezt a nézetet, addig mások nem férnek hozzá. @age ideje van lezárva, <a href=":url">ide kattintva</a> feloldható.

en: View @display_title
hu: @display_title nézet

en: Duplicate as @type
hu: Kettőzés mint @type

en: Add @display
hu: @display hozzáadása

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by @user will be lost.
hu: A zárolás feloldásával @user felahsználó nem mentett módosításai elvesznek.

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen kezdeményezték a felhasználó törlését.
    
    A [site:url-brief] webhely felhasználója törölhető erre a hivatkozásra kattintva, vagy a böngésző címsorába másolva:
    
    [user:cancel-url]
    
    FIGYELMEZTETÉS: A felhasználó törlése nem visszavonható.
    
    A fenti hivatkozás egy napig érvényes, és ha nem lesz felhasználva, semmi nem történik.
    
    --  [site:name] csapata

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] felhasználó fióktörlési kérelme [site:name] webhelyen

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] felhasználó bejelentkezési adatai [site:name] webhelyen

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    Köszönjük a csatlakozási szándékot [site:name] webhelyhez, a kérelem még elfogadásra vár. Jóváhagyás után küldünk egy e-mailt a bejelentkezési információkkal és jelszóbeállítási lehetőségekkel.
    
    --  [site:name] csapata

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (jóváhagyásra várva)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
hu: [user:display-name] felhasználói azonosítót igényelt.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen a felhasználói fiók aktiválása megtörtént.
    
    Most már be lehet jelentkezni erre a hivatkozásra kattintva, vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez a hivatkozás csak egyszer használható bejelentkezésre. Azt követően a jövőben már a rendes belépési oldalon ([site:login-url]) lehet majd bejelentkezni a webhelyre. Ehhez az alábbi információk fognak kelleni:
    
    Felhasználónév: [user:account-name]
    Jelszó: az imént megadott jelszó
    
    --  [site:name] csapata

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (jóváhagyva)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (zárolva)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen a hozzáférés törölve lett.
    
    --  [site:name] csapata

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (törölve)

en: You must select a language to continue the installation.
hu: A telepítés folytatásához ki kell választani egy nyelvet.

en: @display '@id': Component '@name' was disabled because its settings depend on removed dependencies.
hu: @display „@id”: „@name” összetevő le lett tilva, mert a beállításaihoz szükséges függőségek el lettek távolítva.

en: No widget available for: %type.
hu: Nincs elérhető felületi elem ehhez: %type.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
hu: Különböző speciális karakterek engedélyezettek, beleértve a szóközt, pontot (.), kötőjelet (-), aposztrófot ('), aláhúzást (_) és a kukacot (@).

en: This value is not valid.
hu: Ez az érték érvénytelen.

en: Create tasks that the system can execute.
hu: A rendszer által automatikusan végrehajtható műveletek kezelése.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like /node/1234 or an external URL like @url.
hu: A webcím ahová a felhasználó át legyen irányítva. Ez lehet egy belső útvonal mint „/node/1234” vagy egy külső webcím mint például „@url”.

en: Add feeds or import OPMLs to gather external content and configure how often they are updated.
hu: Hírcsatornák hozzáadása vagy importálása OPML-fájlokból más webhelyek külső tartalmainak rendszeres összegyűjtéséhez.

en: The Automated Cron module runs cron operations for your site using normal browser/page requests instead of having to set up a separate cron job. The Automated Cron module checks at the end of each server response when cron operation was last ran and, if it has been too long since last run, it executes the cron tasks after sending a server response. For more information, see the <a href=":automated_cron-documentation">online documentation for the Automated Cron module</a>.
hu: Az <em>Automated Cron</em> modul időzített feladatokat hajt végre a webhelyen, de <code>cron</code> helyett hagyományos oldallekéréseket használva. Amikor kérés érkezik a kiszolgálóra, akkor a modul ellenőrzi, hogy melyik időzített feladat mikor futott le utoljára, és ha túl régen, akkor elindítja azt a kérés megválaszolását követően. További tudnivaló a modul <a href=":automated_cron-documentation">online dokumentációjában</a> található.

en: Configuring Automated Cron
hu: <em>Automated Cron</em> beállítása

en: On the <a href=":cron-settings">Cron page</a>, you can set the frequency (time interval) for running cron jobs.
hu: Az <a href=":cron-settings">időzített feladatok</a> oldalán beállítható a futtatás gyakorisága (azaz a két lefutás időköze).

en: Disabling Automated Cron
hu: <em>Automated Cron</em> letiltása

en: To disable automated cron, the recommended method is to uninstall the module, to reduce site overhead. If you only want to disable it temporarily, you can set the frequency to Never on the Cron page, and then change the frequency back when you want to start it up again.
hu: Az <em>Automated Cron</em> modult a letiltás helyett ajánlott inkább eltávolítani a többletterhelés elkerülése végett. Átmeneti letiltáshoz a gyakoriságot a <em>Soha</em> értékre kell állítani az <em>időzített feladatok</em> oldalon, majd ezt visszaállítani az újraindításhoz.

en: Provides an automated way to run cron jobs, by executing them at the end of a server response.
hu: Időzített műveletek (<em>cron</em> feladatok) automatikus végrehajtását teszi lehetővé a szerver kéréseinek végéhez való hozzáfűzésükkel.

en: Automated cron settings
hu: Automatizált időzítő beállítások

en: Ban visits from specific IP addresses.
hu: Látogatók tiltása bizonyos IP-címekről.

en: You can place a new block in a region by selecting <em>Place block</em> on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. Once a block is placed, it can be moved to a different region by drag-and-drop or by using the <em>Region</em> drop-down list, and then clicking <em>Save blocks</em>.
hu: Egy új blokk régióhoz rendelése a <a href=":blocks">Blokk elrendezés</a> oldalon az adott sorban a <em>Blokk elhelyezése</em> gombbal történik. Ezt követően bármikor áthelyezhető másik régióba húzással vagy a lenyíló <em>Régiók</em> felsorolásból választva, végül pedig a <em>Blokkok mentése</em> gombbal elmentve.

en: Block placement is specific to each theme on your site. Changes will not be saved until you click <em>Save blocks</em> at the bottom of the page.
hu: A blokkok elhelyezése a webhely minden egyes sminkjénél eltérő lehet. A módosítások a lenti <em>Blokkok mentése</em> gomb megnyomásával menthetők.

en: Adding comment types
hu: Hozzászólástípusok hozzáadása

en: Additional <em>comment types</em> can be created per entity sub-type and added on the <a href=":field">Comment types page</a>. If there are multiple comment types available you can select the appropriate one after adding a <em>Comments field</em>.
hu: Entitás-altípusonként további <em>hozzászólástípusok</em> hozhatók létre és adhatóak hozzájuk a <a href=":field">Hozzászólástípusok</a> oldalon. Ha egynél több típusuk létezik a webhelyen, akkor egy <em>Hozzászólás</em> mező felvételekor kiválasztható a kívánt típus.

en: Compare the configuration uploaded to your sync directory with the active configuration before completing the import.
hu: A szinkronizációs könyvtárba feltöltött konfiguráció összehasonlítása az aktív konfigurációval az importálás befejezése előtt.

en: Upload a full site configuration archive to the sync directory. It can then be compared and imported on the Synchronize page.
hu: A teljes webhely konfiguráció archívumot fel kell tölteni a sync könytárba. Utána ez összehasonlítható és importálható a Szinkronizálás oldalon.

en: The Database Logging module logs system events in the Drupal database. Monitor your site or debug site problems on this page.
hu: A <em>Database Logging</em> modul a Drupal adatbázisába naplózza a rendszereseményeket. Ezen az oldalon lehet a webhely pillanatnyi működését figyelemmel kísérni, vagy a hibakereséshez információkat gyűjteni.

en: The Internal Dynamic Page Cache module caches pages for all users in the database, handling dynamic content correctly. For more information, see the <a href=":dynamic_page_cache-documentation">online documentation for the Internal Dynamic Page Cache module</a>.
hu: Az <em>Internal Dynamic Page Cache</em> modul gyorsítótárazza az oldalakat minden felhasználó részére úgy, hogy a dinamikus tartalom is helyesen jelenjen meg. További tudnivaló a működéséről a modul <a href=":dynamic_page_cache-documentation">online dokumentációjában</a> található.

en: The module requires no configuration. Every part of the page contains metadata that allows Internal Dynamic Page Cache to figure this out on its own.
hu: A modult nem kötelező beállítani. Az oldal minden része tartalmaz olyan metaadatot, amely lehetővé teszi az <em>Internal Dynamic Page Cache</em> számára az önálló beállítást.

en: Deprecated. All the functionality has been moved to Core.
hu: Elavult. Minden funkció átkerült a Drupal alaprendszerbe.

en: All field storage configuration objects re-saved.
hu: Az összes mezőtároló beállításobjektum újramentése megtörtént.

en: Selection handler for entity reference fields have been adjusted.
hu: Az entitáshivatkozás mezőnél a kiválasztáskezelő beállításra került.

en: <strong>Entity Reference</strong> fields allow you to create fields that contain links to other entities (such as content items, taxonomy terms, etc.) within the site. This allows you, for example, to include a link to a user within a content item. For more information, see <a href=":er_do">the online documentation for the Entity Reference module</a>.
hu: Az <em>entitáshivatkozás</em> mezők más entitásokra (mint tartalmakra, taxonómiakifejezésekre, stb.) hivatkoznak. Például elérhető velük, hogy egy felhasználóra mutató hivatkozás legyen egy tartalom elemen. További tudnivaló az <em>Entity Reference</em> modul <a href=":er_do">online dokumentációjában</a> található.

en: Enable custom storage
hu: Egyéni tároló engedélyezése

en: An instance-specific widget type
hu: Egy példányspecifikus felületielem-típus

en: Widget types @types are used in Drupal 6 field instances: widget type @selected_type applied to the Drupal 8 base field
hu: @types felületi elemtípusok Drupal 6 mezőpéldányokban vannak használva: @selected_type felületi elem hozzárendelve a Drupal 8 alap mezőhöz

en: The Filter module allows administrators to configure text formats. Text formats change how HTML tags and other text will be <em>processed and displayed</em> in the site. They are used to transform text, and also help to defend your web site against potentially damaging input from malicious users. Visual text editors can be associated with text formats by using the <a href=":editor_help">Text Editor module</a>. For more information, see the <a href=":filter_do">online documentation for the Filter module</a>.
hu: A <em>Filter</em> modul segítségével az adminisztrátorok különböző szövegformátumokat határozhatnak meg, amik befolyásolják a HTML-tartalmak <em>feldolgozását és megjelenítését</em> a webhelyen. Általábn szövegek átalakítására használatosak, valamint segítenek védekezni az esetleg ártó szándékú felhasználók által bevitt káros tartalmak ellen is. A <a href=":editor_help">Text Editor</a> modul bekapcsolásával pedig valósidejű kinézetet mutató (azaz WYSIWYG) szövegszerkesztők is kapcsolhatók hozzájuk. További tudnivaló a <em>Filter</em> modul <a href=":filter_do">online dokumentációjában</a> található.

en: You can define which users will be able to use each text format by selecting roles. To ensure security, anonymous and untrusted users should only have access to text formats that restrict them to either plain text or a safe set of HTML tags. This is because HTML tags can allow embedding malicious links or scripts in text. More trusted registered users may be granted permission to use less restrictive text formats in order to create rich text. <strong>Improper text format configuration is a security risk.</strong>
hu: Megadható, hogy mely szerepkörből milyen szöveges tartalmak küldhetők be. Biztonsági okokból a még azonosítatlan (névtelen), ezért nem megbízható felhasználók részére csak az „Egyszerű szöveg” engedélyezése vagy a HTML-jelölők ésszerű korlátozása javasolt csak. Ennek oka, hogy utóbbi formázás már ártó szándékú hivatkozások és szkriptek bejuttatását is lehetővé teszi. A nagyobb bizalmat élvező szerepkörök részére természetesen kevésbé szigorú szűrők is beállíthatók, hogy gazdagon formázott tartalmat küldhessenek be. <strong>Fontos tehát tudni, hogy a felelőtlenül beállított szövegformátumok biztonsági kockázatot jelenthetnek a webhely egésze számára.</strong>

en: Each text format uses filters that add, remove, or transform elements within user-entered text. For example, one filter removes unapproved HTML tags, while another transforms URLs into clickable links. Filters are applied in a specific order. They do not change the <em>stored</em> content: they define how it is processed and displayed.
hu: A szövegformátumok szűrők segítségével elvesznek belőle, hozzátesznek vagy átalakítják a felhasználók által bevitt szöveget. Például az egyik szűrő eltávolítja a nem megengedett HTML-jelölőket, egy másik pedig automatikusan kattintható hivatkozásokká alakítja a webcímeket. A szövegformátum meghatározott sorrendben alkalmazza a szűrőket egymás után. Egyik szűrő sem módosítja azonban a <em>letárolt</em> tartalmat, csupán megjelenítés előtt előkészítik a kimenetre.

en: Text formats define how text is filtered for output and how HTML tags and other text is displayed, replaced, or removed. <strong>Improper text format configuration is a security risk.</strong> Learn more on the <a href=":filter_help">Filter module help page</a>.
hu: A szövegformátumok meghatározzák a beküldött szövegekben a HTML elemek szűrését és lecserélését, valamint a végeredmény megjelenítését. <strong>A nem megfelelően beállított szövegformátum biztonsági kockázatot jelent.</strong> További tudnivaló a <em>Filter</em> modul <a href=":filter_help">súgóoldalán</a> található.

en: A text format contains filters that change the display of user input; for example, stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Filters are executed from top to bottom and the order is important, since one filter may prevent another filter from doing its job. For example, when URLs are converted into links before disallowed HTML tags are removed, all links may be removed. When this happens, the order of filters may need to be rearranged.
hu: A szövegformátumok szűrőkből állnak, amelyek átalakítják a felhasználók által bevitt szövegeket, például kiszűrik a káros HTML jelölőket, vagy kattintható hivatkozássá alakítják a webcímeket. A szűrők felülről lefelé egymás után futnak le, és figyelni kell a sorrendjük beállítására, mivel egyes szűrők lefutása megakadályozhatja a más szűrők helyes működését. Például ha a webcímek a HTML jelölők eltávolítása előtt kattintható hivatkozássá alakulnak, a HTML-szűrő az összes szövegben lévő hivatkozást el fogja távolítani. Ilyen esetekben a szűrők sorrendjét felül kell vizsgálni.

en: Configure how content is filtered when displayed, including which HTML tags are rendered, and enable module-provided filters.
hu: A szövegek megjelenítés előtti szűrésének beállításai, beleértve a HTML címkék ellenőrzését és a modulok által biztosított szűrőket is.

en: A list of HTML tags that can be used. By default only the <em>lang</em> and <em>dir</em> attributes are allowed for all HTML tags. Each HTML tag may have attributes which are treated as allowed attribute names for that HTML tag. Each attribute may allow all values, or only allow specific values. Attribute names or values may be written as a prefix and wildcard like <em>jump-*</em>. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
hu: A használható HTML jelölők listája, melyekhez alapértelmezetten csak a <em>lang</em> és <em>dir</em> attribútumok megengedettek, de a kisebb-nagyobb jelek között megadhatóak továbbiak is. Ezekhez a tulajdonságokhoz alapesetben valamennyi érték elfogadott, de leszűkíthetők csak bizonyos értékekre is. Az attribútumnevek és -értékek leírhatók előtaggal vagy helyettesítővel (például <code>jump-*</code>). A JavaScript esemény-attribútumai és webcímei, valamint a CSS-formázás mindig ki lesz szűrve.

en: Configure languages for content, interface, and configuration.
hu: Nyelvek kiválasztása webhelyszintű általánosságban, amikre a tartalmakat, a felületet és a konfigurációkat le lehet majd fordítani.

en: Overriding default English strings
hu: Alapértelmezett angol karaktersorozatok felülírása

en: If translation is enabled for English, you can <em>override</em> the default English interface text strings in your site with other English text strings on the <a href=":translate">User interface translation</a> page. Translation is off by default for English, but you can turn it on by visiting the <em>Edit language</em> page for <em>English</em> from the <a href=":languages">Languages</a> page.
hu: A <a href=":translate">Felhasználói felület fordítása</a> oldalon a webhely angol nyelvű karaktersorozatai is felülírhatók, ha az angol nyelv fordítása engedélyezve van. Ez a funkció alapértelmezettként ki van kapcsolva az angol nyelven, de bármikor bekapcsolható az <em>angol</em> nyelv mellett található <em>Nyelv szerkesztése</em> linken keresztül a <a href=":languages">Nyelvek</a> oldalon.

en: Configure the import of translation files, and add or customize interface translations.
hu: Fordítási fájlok importálása, új szövegek lefordítása, vagy már meglévők átírása.

en: Manage menus and menu links.
hu: Menük és menühivatkozások kezelése.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
hu: <q>Bejelentkezés</q> névtelen felhasználók számára

en: Revert to earlier revision of a translation
hu: Visszatérés egy fordítás korábbi változatára

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
hu: Biztosan vissza legyen állítva @language fordítás a %revision-date időpontban használt változatra?

en: Revert content shared among translations
hu: Fordítások között megosztott tartalom visszaállítása

en: Add custom URLs to existing paths.
hu: Egyedi álnevek párosítása már létező elérési útvonalakhoz.

en: Network problem!
hu: Hálózati hiba!

en: - None (original image) -
hu: - Nincs (eredeti kép) -

en: Only items in the index will appear in search results. To build and maintain the index, a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a> is required.
hu: A keresési eredményekben csak az indexben szereplő elemek fognak megjelenni. Az index felépítéséhez és karbantartásához szükséges egy megfelelően beállított <a href=":cron">időzített karbantartási feladat</a>.

en: The maximum number of items indexed in each run of the <a href=":cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing. Some search page types may have their own setting for this.
hu: Az <a href=":cron">időzítő</a> egy futása alatt indexelhető elemek legnagyobb száma. Az erőforrásokhoz képest túl nagy érték beállítása időtúllépésekhez és memóriahiányhoz vezethet. Néhány keresőoldal saját beállításokat használ ehhez.

en: The minimum character length for a word to be added to the index. Searches must include a keyword of at least this length.
hu: Az indexhez hozzáadott szavak legrövidebb karakterhossza. A keresésekben legalább ilyen hosszú kulcsszónak kell szerepelnie.

en: Run tests against the site's core code and enabled modules to review your code.
hu: A Drupal alaprendszer és a bekapcsolt modulok programkódjának ellenőrzése tesztek futtatásával.

en: Configure the logging of content statistics.
hu: A tartalomstatisztikák naplózásának beállításai.

en: Configuration dependencies recalculated
hu: Beállítási függőségek újraszámolva

en: Checking site status
hu: Oldal állapotának ellenőrzése

en: The <a href=":status">Status report</a> provides an overview of the configuration, status, and health of your site. Review this report to make sure there are not any problems to address, and to find information about the software your site and web server are using.
hu: Az <a href=":status">Állapotjelentés</a> áttekintést nyújt a webhely főbb beállításairól, pillanatnyi működéséről és általános egészségi állapotáról. Részletes információkkal szolgál a Drupal és az alatta futó kiszolgáló szoftvereiről, valamint tanácsos rendszeresen figyelemmel kísérni az esetleges üzemzavarok mielőbbi észlelésének érdekében.

en: In order for the site and its modules to continue to operate well, a set of routine administrative operations must run on a regular basis; these operations are known as <em>cron</em> tasks. On the <a href=":cron">Cron page</a>, you can configure cron to run periodically as part of server responses by installing the <em>Automated Cron</em> module, or you can turn this off and trigger cron from an outside process on your web server. You can verify the status of cron tasks by visiting the <a href=":status">Status report page</a>. For more information, see the <a href=":handbook">online documentation for configuring cron jobs</a>.
hu: Annak érdekében, hogy a webhely és a modulok továbbra is megfelelően működjenek, rendszeresen futtatni kell számos időzített, másképpen szólva <em>cron</em> feladatot. Az <a href=":cron">Időzítő</a> oldalán mindez ki- és bekapcsolható és elindítható a webhelyen kívülről is. Sőt, az <em>Automated Cron</em> modul telepítésével az is beállítható, hogy ezek a műveletek automatikusan, a kiszolgálónak küldött kérések részeként rendszeresen lefussanak. Az időzített feladatok pillanatnyi állapota mindig az <a href=":status">Állapotjelentés</a> oldalon ellenőrizhető. További tudnivaló minderről az <a href=":handbook">online dokumentációban</a> található.

en: Enable the <em>Automated Cron</em> module to allow cron execution at the end of a server response.
hu: Az <em>Automated Cron</em> modul engedélyezése, lehetővé téve időzített feladatok végrehajtását egy szerverkérés végén.

en: Public file base URL
hu: Nyilvános fájlok alap webcíme

en: The base URL that will be used for public file URLs. This can be changed in settings.php
hu: A nyilvános fájlok webcímében használandó alap webcím. Módosítható a settings.php fájlban

en: Configure <span class="visually-hidden">the @module module</span>
hu: <span class="visually-hidden">@module modul</span> beállítása

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
hu: Programok által olvasható név: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
hu[0]: <em>@module.module_name</em> eltávolítását jelenleg a következő ok akadályozza:
hu[1]: <em>@module.module_name</em> eltávolítását jelenleg a következő okok akadályozzák:

en: Configure default user account settings, including fields, registration requirements, and email messages.
hu: A felhasználói fiókok alapértelmezéseinek és mezőinek beállítása, a regisztráció követelményeinek megadása, valamint az e-mail üzenetek szerkesztése.

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
hu: Az IP-címről túl sok sikertelen belépési kísérlet történt. Átmenetileg erről az IP-címről nem lehet bejelentkezni. Érdemes később újrapróbálkozni vagy <a href=":url">új jelszót lehet kérni</a>.

en: There has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>. | There have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
hu[0]: Egynél több sikertelen belépési kísérlet történt ebbe a felhasználói fiókba, ezért az ideiglenesen zárolva lett. Érdemes később újrapróbálkozni vagy <a href=":url">új jelszót lehet kérni</a>.
hu[1]: Több, mint @count sikertelen belépési kísérlet történt ebbe a felhasználói fiókba, ezért az ideiglenesen zárolva lett. Érdemes később újrapróbálkozni vagy <a href=":url">új jelszót lehet kérni</a>.

en: %name is not recognized as a username or an email address.
hu: %name ismeretlen felhasználónév vagy e-mailcím.

en: Cache maximum age
hu: Gyorsítótár maximális élettartama

en: Creating and managing views
hu: Nézetek létrehozása és kezelése

en: Enabling and disabling views
hu: Nézetek engedélyezése és letiltása

en: Exporting and importing views
hu: Nézetek exportálása és importálása

en: Stable
hu: Stabil

en: Links related to the active user account
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó fiókjával kapcsolatos műveletek

en: Administrative task links
hu: Műveletek adminisztrátoroknak

en: Site information links
hu: Információk a webhelyről

en: Site section links
hu: Webhely alegységeire mutató hivatkozások

en: User tool links, often added by modules
hu: Műveletek felhasználóknak, gyakran más modulok révén

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen ennek a felhasználónak a nevében új jelszó lett kérve.
    
    Erre a hivatkozásra kattintva, vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve lehet bejelentkezni a webhelyre:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez egy egyszer használható belépési mód. Egy nap után az érvényessége lejár, de semmilyen következménye nem lesz, ha nem használják fel.
    
    -- [site:name] csapata

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]! 
    
    [site:name] webhely adminisztrátora létrehozott egy [user:name] felhasználói fiókot. Így már be lehet jelentkezni erre a hivatkozásra kattintva vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez a hivatkozás csak egyszer használható bejelentkezésre. Azt követően a jövőben már a rendes belépési oldalon ([site:login-url]) lehet majd bejelentkezni a webhelyre. Ehhez az alábbi információk fognak kelleni:
    
    Felhasználónév: [user:name]
    Jelszó: az imént megadott jelszó
    
     -- [site:name] csapata

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    Köszönjük a csatlakozási szándékot [site:name] webhelyhez. Az alábbi hivatkozásra kattintva vagy a böngésző címsorába illesztve lehet belépni:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    A hivatkozás csak egyszer használható belépésre. Ezt követően a böngésző át lesz irányítva arra az oldalra, ahol többek közt a jelszó is megadható.
    
    A [site:login-url] oldalon a bejelentkezéshez az ott megadott a jelszót kell használni.
    
    felhasználó név: [user:name]
    jelszó: a megadott jelszó
    
    -- [site:name] csapata

en: The language code.
hu: A nyelvkód.

en: Delete %label
hu: %label törlése

en: Allow user to display all items
hu: A felhasználó minden elemet megjeleníthet

en: Resolve all issues below to continue the installation. For help configuring your database server, see the <a href="https://www.drupal.org/getting-started/install">installation handbook</a>, or contact your hosting provider.
hu: Az alábbi problémákat meg kell oldani a telepítés folytatásához.  Az adatbázisszerver beállításához további segítség a <a href="https://www.drupal.org/getting-started/install">Telepítési kézikönyv</a> (angol nyelvű) oldalain található. További probléma esetén a tárhelyszolgáltatóval érdemes felvenni a kapcsolatot.

en: Select and configure text editors, and how content is filtered when displayed.
hu: Szövegszerkesztők kiválasztása és a megjelenített tartalom szűrésének beállítása.

en: Aggregator RSS feed
hu: Hírolvasó RSS hírcsatorna

en: Aggregator sources
hu: Hírcsatorna források

en: Find and manage custom blocks.
hu: Egyéni blokkok keresése és kezelése.

en: Recent comments.
hu: Legújabb hozzászólások.

en: Find and manage files.
hu: Fájlok keresése és kezelése.

en: Editing languages
hu: Nyelvek szerkesztése

en: All content, by month.
hu: Minden tartalom, hónaponként csoportosítva.

en: Recent content.
hu: Friss tartalom.

en: All content promoted to the front page.
hu: A kezdőlapon közzétett összes tartalom.

en: All content, by letter.
hu: Minden tartalom, kezdőbetűk szerint csoportosítva.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
hu: Egy bizonyos taxonómiakifejezéshez tartozó tartalom.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
hu: Egy listát jelenít meg a webhely legfrissebb felhasználói fiókjairól.

en: Who's online block
hu: Jelenlévő felhasználók blokk

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
hu: Megmutatja a legutóbb aktív felhasználókat és az aktív felhasználók számát.

en: View edit page
hu: Nézet szerkesztési oldal

en: Max 1300x1300
hu: Legfeljebb 1300×1300 képpont

en: Max 2600x2600
hu: Legfeljebb 2600×2600 képpont

en: Max 325x325
hu: Legfeljebb 325×325 képpont

en: Max 650x650
hu: Legfeljebb 650×650 képpont

en: Narrow
hu: Keskeny

en: Config override test
hu: Felülbírálási teszt konfigurálása

en: There are no custom blocks available.
hu: Nem érhetőek el egyéni blokkok.

en: Files overview
hu: Fájlok áttekintése

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
hu: {{ arguments.fid }} fájlhasználati információi

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
hu: <p>Ez az oldal lehetőséget nyújt, hogy gyakori nyelveket lehessen hozzáadni a webhelyhez.</p><p>Ha a kívánt nyelv nem áll rendelkezésre, akkor felvehető egyéni nyelv.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
hu: <p>Lehet választani egy nyelvet a listából vagy a lista alján lévő „Egyéni nyelv…”-et.</p><p>A nyelv kiválasztása után a „Nyelv hozzáadása” gombra kell kattintani.</p><p>Egyéni nyelv hozzáadásakor egy további űrlapon lehet megadni a nyelv nevét, kódját és irányát.

en: Continuing on
hu: Folytatás

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
hu: <p>Ez az oldal lehetővé teszi a webhely egy nyelvének szerkesztését, beleértve az egyéni nyelveket is.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
hu: <p>Nem módosítható a webhelyen a nyelv kódja, mivel azt a rendszer a nyelv nyomonkövetésére használja.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
hu: <p>A nyelv neve több helyen megjelenik a webhelyen és angolul írandó. Az <em>Interface Translation</em> modul segítségével csak a beépített nyelvek nevei, a <em>Configuration Translation</em> modullal pedig mind a beépített, mind az egyedi nyelvek nevei lefordíthatók.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
hu: <p>Ki lehet választani, hogy a nyelv „Balról jobbra” vagy „Jobbról balra” szövegirányú.</p><p>Nem minden smink támogatja azonban a „Jobbról balra” szövegirányt, ezt a beállítás előtt érdemes ellenőrizni.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
hu: <p>A „Nyelvek” oldal lehetővé teszi a webhely nyelveinek hozzáadását, szerkesztését, törlését, és átrendezését.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
hu: <p>További nyelveket a „Nyelv hozzáadása” gombbal lehet bekapcsolni.</p><p>Így hozzáadva megjelennek majd a nyelvek listájában, ezután szerkeszthetők és törölhetők is lesznek.</p>

en: Reordering languages
hu: Nyelvek újrarendezése

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
hu: <p>A webhely által használt nyelvek újrarendezéséhez a mellettük levő mozgató ikonokat lehet használni.</p><p>A webhelyen listázott nyelvek – mint például az <em>Interface Translation</em> és a <em>Content Translation</em> modulok által létrehozott nyelvválasztó blokk tartalma – az alábbi lista alapján lesznek megjelenítve.</p><p>Az újrarendezés végén a „Beállítások mentése” gombra kell kattintani.</p>

en: Set a language as default
hu: Egy nyelv beállítása alapértelmezettként

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
hu: <p>Az alapértelmezett nyelvet a webhelyen konfigurált nyelvek közül lehet kiválasztani. Erre akkor lesz szükség, amikor nincs másik nyelv megadva, pedig kötelező lenne.</p>

en: Modifying languages
hu: Nyelvek változtatása

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
hu: <p>A nyelvek szerkesztésével és törlésével kapcsolatos műveletek.</p><p>A nyelv neve és szövegiránya is szerkeszthető.</p><p>A törölt nyelvek a későbbiekben újra hozzáadhatók. Egy nyelv törlése a tárolt fordításokat is törölni fogja és a hozzá tartozó tartalmak is semleges nyelvűre lesznek állítva. A webhely alapértelmezett nyelve nem törölhető.</p>

en: Choose the language you want to translate.
hu: A fordítani kívánt nyelv kiválasztása

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
hu: Meg kell adni egy szórészletet, a fordítani kívánt szót vagy teljes mondatot a kereséshez.

en: Filter the search
hu: A keresés szűrése

en: You can search for untranslated strings if you want to translate something that isn't translated yet. If you want to modify an existing translation, you might want to search only for translated strings.
hu: Új fordítás beküldéséhez a még nem lefordított, meglevő fordítások módosításához pedig a már lefordított karaktersorozatokban kell keresni.

en: Apply your search criteria
hu: Keresési feltételek alkalmazása

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
hu: A keresési feltételek alkalmazása a <em>Szűrő</em> gombra kattintással lehetséges.

en: You can write your own translation in the text fields of the right column. Try to figure out in which context the text will be used in order to translate it in the appropriate way.
hu: A jobb oszlopban található szövegmezőkbe írhatók a saját fordítások. A megfelelő fordítás eléréséhez érdemes átgondolni, milyen környezetben lesznek használva.

en: Validate the translation
hu: Fordítás érvényesítése

en: When you have finished your translations, click on the <em>Save translations</em> button. You must save your translations, each time before changing the page or making a new search.
hu: A munka befejeztével, de mindenképp az oldal elhagyása vagy új keresés indítása előtt a változtatásokat el kell küldeni a <em>Fordítások mentése</em> gombra kattintva.

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése

en: Welcome to [site:name]
hu: [site:name] – üdvözlet a webhelyen!

en: Name or email contains
hu: Név vagy e-mail tartalmazza

en: A list of new users
hu: Új felhasználók egy listája

en: There are currently @total users online.
hu: Jelenleg @total felhasználó van online.

en: There are currently 0 users online.
hu: Jelenleg 0 felhasználó van bejelentkezve.

en: A list of users that are currently logged in.
hu: Egy lista a jelenleg bejelentkezett felhasználókról.

en: Manage view settings
hu: Nézetbeállítások kezelése.

en: View or edit the configuration.
hu: Beállítások áttekintése vagy szerkesztése.

en: Displays in this view
hu: Megjelenítések ebben a nézetben

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
hu: A megjelenítés az eredmények kiírásának egy módja, pl. oldal vagy blokk. Egy nézet több megjelenítést tartalmazhat, amik itt vannak felsorolva. Az aktív megjelenítés kiemelve látható.

en: View administration
hu: Nézet adminisztráció

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
hu: Olyan adminisztrációs feladatok végrehajtása mint például leírás hozzáadása a nézethez, vagy annak leklónozása. A legnyíló gombra kattintva lehet megnézni a rendelkezésre álló lehetőségeket.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
hu: Kiválasztható az eredmények kiírási módja. Pl. a <em>Tartalom</em> lehetőség kiválasztásával minden elem teljesen kiíratható a megadott megjelenítési beállításokkal. A <em>Mezők</em> lehetőség kiválasztásával minden eredményhez csak bizonyos mezők lesznek kiírva. További formátumok is felvehetők a Drupal alapfunkcióinak modulok telepítésével történő <em>bővítésével</em>.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
hu: Ha a nézet használ mezőket, itt kerülnek listázásra. A mezőre kattintva konfigurálható.

en: Filter your view
hu: A nézet szűrése

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
hu: Szűrők hozzáadásával szűkíthetők a kimenet eredményei. Pl. csak a <em>közzétett</em> tartalom megjelenítéséhez <em>Közzétett</em> szűrőt kell felvenni, és az <em>Igen</em> lehetőséget kell kiválasztani.

en: Filter actions
hu: Szűrőműveletek

en: Add, rearrange or remove filters.
hu: Szűrők hozzáadása, átrendezése vagy törlése.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
hu: Az eredmények megjelenítési sorrendjének kezelése. Egy aktív sorbarendezési szabályra kattintva szerkeszthető.

en: Sort actions
hu: Sorbarendezési műveletek

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
hu: Rendezési szabályok hozzáadása, átrendezése vagy eltávolítása.

en: Show a preview of the view output.
hu: Előnézet mutatása a nézet kimenetéről.

en: A list of classes that will be provided in the "Styles" dropdown. Enter one or more classes on each line in the format: element.classA.classB|Label. Example: h1.title|Title. Advanced example: h1.fancy.title|Fancy title.<br />These styles should be available in your theme's CSS file.
hu: A „Stílusok” legördülőben elérhető osztályok listája. Soronként egy vagy több osztályt kell megadni a következő formában: <code>element.classA.classB|Címke</code>. Példa: <code>h1.title|Cím</code>. Haladó példa: <code>h1.fancy.title|Különleges cím</code>. Ezeknek az osztályoknak szerepelniük kell a smink CSS fájljában.

en: The English name of the language.
hu: A nyelv angol neve.

en: The native name of the language.
hu: A nyelv eredeti neve.

en: The language direction. (0 = LTR, 1 = RTL)
hu: A nyelv iránya. (0 = LTR, 1 = RTL)

en: Whether the language is enabled.
hu: A nyelv engedélyezett-e.

en: PHP formula to get plural indexes.
hu: PHP képlet többesszámú indexek beolvasására.

en: Path prefix used for this language.
hu: Az ehhez a nyelvhez használt útvonalelőtag.

en: The language weight when listed.
hu: A nyelv súlya, ha listázva van.

en: Location of the JavaScript translation file.
hu: A JavaScript fordítási fájl helye.

en: Mismatched entity and/or field definitions
hu: Nem egyező entitás és/vagy mezőmeghatározás.

en: Fallback sort expose settings
hu: Biztonsági tartalék szerinti rendezési beállítások

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
hu: Az összeshez üresen kell hagyni. Más esetben az első kiválasztott kifejezés lesz az alapértelmezett a „Bármely” helyett.

en: width @data.width
hu: @data.width szélesség

en: height @data.height
hu: @data.height magasság

en: Administer workflows
hu: Tartalmak munkafolyamatainak kezelése

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
hu: Ehhez az entitástípushoz nem készíthető hivatkozás: %type: %label.

en: This entity (%type: %id) cannot be referenced.
hu: %type típusú %id azonosítójú entitás nem hivatkozható.

en: Content type where this field is in use.
hu: A tartalomtípus ahol ez a mező használatban van.

[ctx: Validation]
en: File Validation
hu: Fájl érvényesítése

en: Determines the content language from a request parameter.
hu: Meghatározza a tartalom nyelvét egy kérés paraméteréből.

en: The alias %alias could not be added because it is already in use in this language with different capitalization: %stored_alias.
hu: %alias álnév nem adható hozzá, mert ehhez a nyelvhez más írásmóddal már használatban van: %stored_alias.

en: No error logged yet.
hu: Még nincs hiba naplózva.

en: A default base theme using Drupal 8.0.0's core markup and CSS.
hu: A Drupal 8.0.0 jelölő és CSS elemeit tartalmazó alapsmink.

en: There are no changes to import.
hu: Nincsenek importálható változások.

en: Another request may be importing configuration already.
hu: Egy másik kérés már importálhatta a konfigurációt.

en: Importing configuration
hu: Konfiguráció importálása

en: Starting configuration import.
hu: Konfiguráció importálás indítása.

en: Configuration import has encountered an error.
hu: A konfiguráció importálása hibába ütközött.

en: The configuration import failed for the following reasons:
hu: A konfiguráció importálása nem sikerült a következő okok miatt:

en: Updated tables for field handlers for views: @ids
hu: Nézetek fájlkezelőinek frissített táblái: @ids

en: HEAD method settings
hu: HEAD metódus beállításai

en: PUT method settings
hu: PUT metódus beállításai

en: Delete transition
hu: Átmenet törlése

en: Media entity
hu: Média entitás

en: Update any media
hu: Bármely média szerkesztése

en: Delete any media
hu: Bármely média törlése

en: Media name
hu: Média neve

en: Media revisions
hu: Média változatok

en: Field with source information
hu: Mező forrás információval

en: The following changes were detected in the entity type and field definitions. @updates
hu: A következő változások észlelhetőek az entitástípusban és a mezőmeghatározásokban. @updates

en: Show &mdash; @configuration.label
hu: Mutatás &mdash; @configuration.label

en: Hide &mdash; @configuration.label
hu: Elrejtés &mdash; @configuration.label

en: BigPipe no-JS check
hu: BigPipe no-JS ellenőrzés

en: Session exists
hu: Munkamenet létezik

en: Default configuration hash
hu: Alapértelmezett konfigurációs hash

en: Label of the action
hu: A művelet címkéje

en: The first mlid in the materialized path. If N = depth, then pN must equal the mlid. If depth > 1 then p(N-1) must equal the parent link mlid. All pX where X > depth must equal zero. The columns p1 .. p9 are also called the parents.
hu: Az első <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Ha N = mélységgel, akkor pN-nek egyenlőnek kell lennie a <code>mlid</code>-del. Ha a mélység nagyobb, mint 1, akkor p(N-1)-nek egyenlőnek kell lennie a szülő hivatkozás <code>mlid</code>-jével. Ha pX, ahol X > mélység, akkor a mélységnek nullának kell lennie. A p1 .. p9 oszlopokat szülőknek is nevezik.

en: Authored on @date
hu: Beküldés ideje @date

en: Enter the value for the sizes attribute, for example: %example_sizes.
hu: A méretek attribútum értéke megadható például így: %example_sizes.

en: Unique machine name of the vocabulary.
hu: A szótár egyedi, programok által használt neve.

en: Field %field set in %filter is not usable for this filter type. Combined field filter only works for simple fields.
hu: %filter szűrőben beállított %field mező nem használható ehhez a szűrőtípushoz. A kombinált mezőszűrő csak egyszerű mezőkre működik.

en: Renders an entity in a view mode.
hu: Egy entitást jelenít meg egy nézetmódban.

en: Add @entity-type
hu: @entity-type hozzáadása

en: Revision create time
hu: Változat létrejöttének ideje

en: Provides moderation states for content
hu: Moderációs állapotokat biztosít a tartalmakhoz.

en: Is default revision
hu: Alapértelmezett változat-e?

en: The moderation state of this piece of content.
hu: Ennek az egy tartalomnak a moderációs állapota.

en: Moderation control
hu: Moderáció kezelése

en: Revisions must be required when moderation is enabled.
hu: A moderáció engedélyezéséhez a változatkövetés bekapcsolása szükséges.

en: Revisions are required.
hu: A változatkezelés kötelező.

en: The moderation state has been updated.
hu: A moderációs állapot frissítve.

en: When content reaches this state it should be published.
hu: Tartalom közzététele, amikor eléri ezt az állapotot.

en: Default revision
hu: Alapértelmezett változat

en: When content reaches this state it should be made the default revision; this is implied for published states.
hu: Tartalom alapértelmezett változatra visszaállítása, amikor eléri ezt a (közzétett) állapotot.

[ctx: Validation]
en: Valid moderation state
hu: Érvényes moderálási állapot

en: Create New Draft
hu: Új piszkozat kezdése

[ctx: decimal places]
en: Scale
hu: Skála

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted. If no replacement style is selected, the dependent configurations might need manual reconfiguration.
hu: Ha a stílus használatban van a webhelyen, megadható egy másik stílus, amelyre lecserélhető. Minden olyan kép, amit ez a stílus állított elő, véglegesen törölve lesz. Ha nincs megadva helyettesítő stílus, akkor a függő konfigurációk újbóli beállítást igényelhetnek.

en: All images that have been generated for this style will be permanently deleted. The dependent configurations might need manual reconfiguration.
hu: Minden olyan kép, amit ez a stílus állított elő, véglegesen törölve lesz. Ha nincs megadva helyettesítő stílus, akkor a függő konfigurációk újbóli beállítást igényelhetnek.

en: - No replacement -
hu: - Nincs helyettesítés -

en: The BigPipe module sends pages with dynamic content in a way that allows browsers to show them much faster. For more information, see the <a href=":big_pipe-documentation">online documentation for the BigPipe module</a>.
hu: A <em>BigPipe</em> modul úgy küldi el a dinamikus oldalakat, hogy azokat a böngészők sokkal gyorsabban tudják megjeleníteni. További tudnivaló a modul <a href=":big_pipe-documentation">online dokumentációjában</a> olvasható.

en: The module requires no configuration. Every part of the page contains metadata that allows BigPipe to figure this out on its own.
hu: A modul nem igényel különösebb beállítást. Az oldal minden része tartalmaz olyan metaadatokat, amelyekből a <em>BigPipe</em> modul magától is kitalálja.

en: Size of email field
hu: Email mező mérete

en: The new size setting for email widgets has been added.
hu: Az e-mail felületi elem új mérete hozzá lett adva.

en: Did not save to map table due to NULL value for key field @field
hu: @field mező értéke NULL, ezért nem lehetett menteni az összerendelési táblába

en: A boolean indicating whether the node is visible on the front page.
hu: Logikai érték, amely azt jelzi, hogy a tartalom látható-e a címlapon.

en: A boolean indicating whether the node should sort to the top of content lists.
hu: Logikai érték, amely azt jelzi, hogy az adott tartalomnak elől kell lennie a tartalmak listázásakor.

en: Default argument validator
hu: Alapértelmezett argumentum-érvényesítő

en: The %handler_type %handler uses a relationship that has been removed.
hu: %handler_type típusú %handler egy már törölt kapcsolatot használ.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
hu: A Unicode karaktersorozatokon végzett műveleteket a Drupal igyekszik a lehető legjobban elvégezni. A PHP <a href="http://php.net/mbstring">mbstring kiterjesztésének</a> telepítésével javítható a működés.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hu: A PHP mbstring kiterjesztése úgy van beállítva, hogy a hagyományos PHP függvényeket helyettesítse funkcionalitásával. A Drupal ilyen környezetben nem fog helyesen működni, ezért az <em>mbstring.func_overload</em> php.ini beállítás kikapcsolása javasolt. További tudnivaló a PHP kézikönyv <a href="http://php.net/mbstring">mbstring-ről szóló részében</a> található.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hu: A PHP <em>mbstring</em> kiterjesztése úgy van beállítva, hogy a bevitt karaktersorozatokat automatikusan átkódolja. A Drupal ilyen környezetben nem fog helyesen működni, ezért az <code>mbstring.encoding_translation</code> php.ini beállítás kikapcsolása javasolt. További tudnivaló a <a href="http://php.net/mbstring">PHP kézikönyv mbstring-ről szóló részében</a> található angol nyelven.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hu: A PHP <em>mbstring</em> kiterjesztése úgy van beállítva, hogy a HTTP felett érkező karaktereket automatikusan átkódolja. A Drupal ilyen környezetben nem fog helyesen működni, ezért az <code>mbstring.http_input</code> php.ini beállítás kikapcsolása javasolt. További tudnivaló a <a href="http://php.net/mbstring">PHP kézikönyv mbstring-ről szóló részében</a> található.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hu: A PHP <em>mbstring</em> kiterjesztése úgy van beállítva, hogy a kiírt karaktereket automatikusan átkódolja. A Drupal ilyen környezetben nem fog helyesen működni, ezért az <code>mbstring.http_output</code> php.ini beállítás kikapcsolása javasolt. További tudnivaló a <a href="http://php.net/mbstring">PHP kézikönyv mbstring-ről szóló részében</a> található angol nyelven.

en: The %entity_type entity type needs to be installed.
hu: %entity_type entitástípust telepíteni kell.

en: The %entity_type entity type needs to be updated.
hu: %entity_type entitástípust frissíteni kell.

en: The %field_name field needs to be installed.
hu: %field_name mezőt telepíteni kell.

en: The %field_name field needs to be updated.
hu: %field_name mezőt frissíteni kell.

en: The %field_name field needs to be uninstalled.
hu: %field_name mezőt el kell távolítani.

en: Custom text: @true_label / @false_label
hu: Egyéni szöveg: @true_label / @false_label

en: Display: @true_label / @false_label
hu: Megjelenítés: @true_label / @false_label

en: See <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
hu: Lásd a PHP dátumformátumainak <a href="http://php.net/manual/function.date.php" target="_blank">dokumentációját</a>.

en: An icon that links to the feed URL
hu: Egy ikon, ami a hírcsatorna webcímére hivatkozik

en: Parent website of the feed.
hu: A csatorna szülő weboldala.

en: Parent website's description of the feed.
hu: A szülő webhely csatornában megjelenő leírása.

en: Check my spelling as I type
hu: Helyesírás ellenőrzése gépelés közben

en: By default, CKEditor is configured to leverage your browser's spell check capability. Make sure your browser's spell checker is enabled in your browser's settings. To access suggested corrections for misspelled words, it may be necessary to hold the <em>Control</em> or <em>command</em> (Mac) key while right-clicking the misspelling.
hu: Alapértelmezés szerint a <em>CKEditor</em> úgy van beállítva, hogy kihasználja a böngésző beépített helyesírás-ellenőrzőjét. Ezért javasolt ellenőrizni a böngésző beállításai között, hogy biztosan engedélyezve van-e. Továbbá a rosszul írt szón a <em>Control</em> vagy <em>command</em> billentyűt nyomva tartva és jobb egérrel kattintva helyesbítési javaslatot is adhat.

en: Language list ID
hu: Nyelvlista azonosító

en: United Nations' official languages
hu: Az ENSZ hivatalos nyelvei

en: All @count languages
hu: Az összes @count nyelv

en: The list of languages to show in the language dropdown. The basic list will only show the <a href=":url">six official languages of the UN</a>. The extended list will show all @count languages that are available in Drupal.
hu: A nyelvválasztó legördülőben felsorolt nyelvek. Az egyszerű lista az ENSZ <a href=":url">hat hivatalos nyelvét</a>, míg a bővített lista a Drupalhoz elérhető valamennyi, @count nyelvet jeleníti meg.

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="http://php.net/manual/ini.core.php#ini.sect.resource-limits">PHP documentation</a> for more information.
hu: Nincs elég memória a PHP számára, hogy a smink színsémáját meg tudja változtatni. Legalább %size memóriára van szükség. További tudnivaló a <a href="http://php.net/manual/ini.core.php#ini.sect.resource-limits">PHP kézikönyvében</a> található angol nyelven.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Check the <a href="http://php.net/manual/ref.image.php">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
hu: A PHP GD kiterjesztése engedélyezett, de PNG-támogatás nélkül lett fordítva. A PHP <a href="http://php.net/manual/ref.image.php">kézikönyvében</a> angol nyelven megtalálható, hogyan lehet ezt javítani.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Check the <a href="http://php.net/manual/book.image.php">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
hu: A PHP GD kiterjesztése hiányzik vagy elavult. További tudnivaló a hiba kijavításáról a PHP kézikönyvének <a href="http://php.net/manual/book.image.php"> képkezelési fejezetében</a> található.

en: Completed step @current of @total.
hu: @total lépésből @current lépés kész.

en: A user-defined date format. See the <a href="http://php.net/manual/function.date.php">PHP manual</a> for available options.
hu: Egy felhasználó által meghatározott dátumforma. A <a href="http://php.net/manual/function.date.php">PHP kézikönyvben</a> további formázási lehetőségekről lehet olvasni angol nyelven.

en: This site has only a single language enabled. <a href=":language_url">Add at least one more language</a> in order to translate content.
hu: Ezen webhelyen csupán egyetlen nyelv van engedélyezve. Legalább egy második nyelvet <a href=":language_url">hozzá kell adni</a>, hogy legyen mire fordítani.

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> for more details.
hu: Egy adott időpont megadása hivatkozással a mai naphoz képest. Például: „+90 days” a mező létrehozásától másfél hónap, vagy „+1 Saturday” a következő szombatig. További tudnivaló a PHP kézikönyv <code>@strtotime</code> függvényről szóló <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">fejezetében</a> található angol nyelven.

en: The type of the log entry, for example "user" or "page not found".
hu: A naplóbejegyzés típusa, például „felhasználói tevékenység” vagy „nem található oldal”.

en: The %field_type_label field type is used in the following field: @fields | The %field_type_label field type is used in the following fields: @fields
hu[0]: %field_type_label mezőtípust a következő mező használja: @fields
hu[1]: %field_type_label mezőtípust a következő mezők használják: @fields

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/apcu.configuration.php#ini.apcu.rfc1867">APC RFC1867</a>)
hu: Engedélyezett (<a href="http://php.net/manual/apcu.configuration.php#ini.apcu.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: File MIME Type
hu: Fájl MIME típus

en: Hypermedia APIs are a style of Web API that uses URIs to identify resources and the <a href="http://wikipedia.org/wiki/Link_relation">link relations</a> between them, enabling API consumers to follow links to discover API functionality.
hu: A <em>Hypermedia API</em> olyan Web API stílus, ami URI-kat használ az erőforrások és a köztük lévő <a href="http://wikipedia.org/wiki/Link_relation">hivatkozási kapcsolatok</a> azonosítására, lehetővé téve az API-kliens számára az API funkcionalitásának felfedezésére szolgáló hivatkozások követését.

en: This module is experimental. <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
hu: Ez egy <a href=":url">kísérleti modul</a> és kizárólag tesztelési célokat</a> szolgál. Használata csak saját felelősségre javasolt.

en: You can also configure a minimum and/or maximum resolution for uploaded images. Images that are too small will be rejected. Images that are to large will be resized. During the resizing the <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image will be lost.
hu: Meg lehet adni a feltöltött képek legkisebb és/vagy legnagyobb felbontását is. A túl kicsi képek el lesznek utasítva, a túl nagyok pedig át lesznek méretezve. Az átméretezés közben a kép <a href="https://hu.wikipedia.org/wiki/Exif">EXIF adatai</a> el fognak veszni.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
hu: A megengedett legnagyobb képméret SZÉLESSÉG×MAGASSÁG formátumban (például 640×480 képpont). A mező üresen hagyása esetén a méret nem lesz korlátozva. Ha nagyobb kép kerül feltöltésre, akkor az át lesz méretezve a megadott szélesség és magasság figyelembevételével. Ha a képek egyből feltöltés során méreteződnek, akkor az <a href="https://hu.wikipedia.org/wiki/Exif">EXIF adatok</a> el fognak veszni.

en: The Language module allows you to configure the languages used on your site, and provides information for the <a href=":content">Content Translation</a>, <a href=":interface">Interface Translation</a>, and <a href=":configuration">Configuration Translation</a> modules, if they are enabled. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the Language module</a>.
hu: A <em>Language</em> modul lehetővé teszi a weboldalon használt nyelvek beállítását, és információt nyújt a <a href=":content">Content Translation</a>, az <a href=":interface">Interface Translation</a>, és a <a href=":configuration">Configuration Translation</a> modulok számára, ha azok engedélyezve vannak. További tudnivaló az online kézikönyv <em>Language</em> modulról <a href=":doc_url">szóló oldalán</a> található.

en: The domain names to use for these languages. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "de.example.com" as language domain for German will result in a URL like "http://de.example.com/contact".
hu: A nyelvekhez használt doménnevek. Például német nyelv esetén a „de.pelda.hu” megadásával az ilyen nyelvű tartalmak a <code>https://de.pelda.hu</code> címen lesznek elérhetőek. <strong>Vigyázat!</strong> Ezen érték módosítása a már létező webcímeket elérhetetlenné teheti, ezért megváltoztatása éles webhelyen csak kiemelt körültekintéssel javasolt.

en: URL query key value pairs
hu: Webcím lekérdezés kulcs-érték párok

en: URL fragment
hu: Webcímtöredék

en: Is this URL absolute
hu: Abszolút-e ez a webcím

en: If the URL should use a secure protocol
hu: Ha a webcímnek biztonságos protokollt kell használnia

en: Operation stopped by request
hu: A művelet kérésre megszakítva

en: Operation on @migration failed
hu: @migration költöztetésen végzett művelet sikertelen

en: Operation on @migration skipped due to unfulfilled dependencies
hu: @migration költöztetésen végzett művelet kihagyva teljesületlen függőségek miatt.

en: Currently upgrading @migration (@current of @max total tasks)
hu: @migration költöztetés folyamatban (@current / @max. feladat)

en: Upgrade process not completed
hu: A korszerűsítés folyamata nem lett befejezve

en: Congratulations, you upgraded Drupal!
hu: Gratulálunk, a Drupal korszerűsítése sikerült!

en: Review the detailed upgrade log
hu: A részletes korszerűsítési napló áttekintése

en: Source ID @source_id: @message
hu: Forrás-azonosító ID @source_id: @message

en: Completed 1 upgrade task successfully | Completed @count upgrade tasks successfully
hu[0]: 1 korszerűsítési művelet sikeresen véget ért
hu[1]: @count korszerűsítési művelet sikeresen véget ért

en: 1 upgrade failed | @count upgrades failed
hu[0]: 1 korszerűsítés sikertelen
hu[1]: @count korszerűsítés sikertelen

en: Unrecognized form step @step
hu: @step lépése az űrlapnak ismeretlen

en: Put this site into <a href=":url">maintenance mode</a>.
hu: A webhely <a href=":url">karbantartási módba</a> kapcsolása.

en: Source database
hu: Forrás adatbázis

en: Provide credentials for the database of the Drupal site you want to upgrade.
hu: Meg kell adni a korszerűsíteni kívánt Drupal webhely adatbázisához való csatlakozás azonosítóit.

en: Source files
hu: Forrás fájlok

en: Review upgrade
hu: Korszerűsítés áttekintése

en: Perform upgrade
hu: Korszerűsítés végrehajtása

en: Missing upgrade paths
hu: Hiányzó korszerűsítési módok

en: The following items will not be upgraded. For more information see <a href=":migrate">Upgrading from Drupal 6 or 7 to Drupal 8</a>.
hu: A következő elemek nem lesznek korszerűsítve. További tudnivaló a „Váltás Drupal 6 vagy 7-ről 8-ra” leírásban található angol nyelven: <a href=":migrate">Upgrading from Drupal 6 or 7 to Drupal 8</a>.

en: Available upgrade paths
hu: Lehetséges korszerűsítési módok

en: Running upgrade
hu: Korszerűsítés futtatása

en: Resolve the issue below to continue the upgrade.
hu: Az alábbi hibát meg kell szüntetni a korszerűsítés folytatásához.

en: Control which roles can "View the administration theme" on the <a href=":permissions">Permissions page</a>.
hu: Korlátozható, hogy mely szerepkörű felhasználóknak lesz meg az
    „Adminisztrációs smink használata” joga a <a href=":permissions">Jogosultságok</a> oldalon.

en: Create and manage fields, forms, and display settings for your content.
hu: Mezők, űrlapok létrehozása és kezelése, valamint megjelenítési beállítások a tartalmakhoz.

en: The language code of the URL alias.
hu: A webcím álnév nyelvi kódja.

en: The testing framework requires the PHP <a href="http://php.net/manual/ini.core.php#ini.open-basedir">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
hu: A tesztelési keretrendszer működéséhez szükséges a PHP <a href="http://php.net/manual/ini.core.php#ini.open-basedir">open_basedir</a> korlátozásának kikapcsolása. Ellenőrizni kell a webkiszolgáló beállításait, vagy felvenni a kapcsolatot a tárhelyszolgáltatóval.

en: The Syslog module logs events by sending messages to the logging facility of your web server's operating system. Syslog is an operating system administrative logging tool that provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, Syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. For more information, see the <a href=":syslog">online documentation for the Syslog module</a>, as well as PHP's documentation pages for the <a href="http://php.net/manual/function.openlog.php">openlog</a> and <a href="http://php.net/manual/function.syslog.php">syslog</a> functions.
hu: A <em>Syslog</em> modul eseményeket rögzít úgy, hogy üzeneteket küld a webkiszolgáló operációs rendszerének naplózó szolgáltatásának. Így a rendszerfelügyelet és a biztonsági ellenőrzés során használható értékes információkat nyújt. A leginkább közepes és nagy webhelyekhez alkalmas Syslog eszközöket biztosít az üzenetek típus és súlyosság szerinti szűréséhez is. További tudnivaló a modul <a href=":syslog">online kézikönyvében</a>, valamint a PHP <a href="http://php.net/manual/function.openlog.php">openlog</a> és <a href="http://php.net/manual/function.syslog.php">syslog</a> függvényeinek dokumentációjában található angol nyelven.

en: Experimental modules found: %module_list. <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
hu: Kísérleti modulok vannak engedélyezve: %module_list. Ezek <a href=":url">kizárólag tesztelési célokat</a> szolgálnak. Használatuk csak saját felelősségre javasolt.

en: PHP OPcode caching can improve your site's performance considerably. It is <strong>highly recommended</strong> to have <a href="http://php.net/manual/opcache.installation.php" target="_blank">OPcache</a> installed on your server.
hu: A PHP <em>OPcode</em> gyorsítótárazása jócskán képes javítani a webhely teljesítményén. Ezért <strong>erősen javasolt</strong> a kiszolgálón telepített <a href="http://php.net/manual/opcache.installation.php" target="_blank">OPcache</a> mielőbbi beállítása.

en: Protection disabled
hu: Védelem letiltva

en: Experimental modules
hu: Kísérleti modulok

en: Are you sure you wish to enable experimental modules?
hu: A kísérleti modulok biztosan engedélyezhetők?

en: <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
hu: A <a href=":url">kísérleti modulok</a> kizárólag tesztelési célokat</a> szolgálnak. Használatuk csak saját felelősségre javasolt.

en: The following modules are experimental: @modules
hu: Ezek a modulok kísérletiek: @modules

en: The GD Library for PHP is enabled, but was compiled without support for functions used by the rotate and desaturate effects. It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See <a href="http://php.net/manual/book.image.php">the PHP manual</a>.
hu: A PHP GD kiterjesztése engedélyezett, de az elforgatáshoz és a színtelenítési műveletekhez használt függvények támogatása nélkül lett fordítva. Valószínűleg a PHP-vel szállított GD könyvtár helyett a http://www.libgd.org webhelyen elérhető hivatalos GD könyvtárak használatával lett fordítva. Újra kell fordítani a PHP-t a <code>--with-gd</code> kapcsolóval és a PHP-vel szállított GD könyvtárral. További tudnivaló a PHP <a href="http://php.net/manual/book.image.php">kézikönyvében</a> található angol nyelven.

en: Available Vocabularies
hu: Elérhető szótárak

en: Name (autocomplete)
hu: Név (automatikusan kiegészített)

en: The user or author name. Uses an autocomplete widget to find a user name, the actual filter uses the resulting user ID.
hu: A felhasználó vagy szerző neve. Egy automatikusan kiegészített felületi elemet használ az adott személy megtalálására, a kiválasztott szűrő pedig a felhasználói azonosítót adja vissza.

en: When printing URL paths, how to transform the case of the filter value. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
hu: Az URL-útvonalak kiírásakor a szűrőérték betűinek átalakítási módja. Csak Postgres esetén szabad használni, mivel az kis-, nagybetű érzékeny összehasonlítást használ.

en: Specify which display or custom URL this display will link to.
hu: Melyik megjelenítésre vagy egyéni webcímre fog hivatkozni ez a megjelenítés.

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' section under pager. You can override the URL at the link display setting.
hu: Ez egy „Tovább” hivatkozást ad a nézet (angolul „View”) Blokk típusú megjelenítésének aljához, mely link annak az Oldal típusú megjelenítésére mutat. Ha egynél több Oldal típusú megjelenítés létezik ugyanabban a nézetben, akkor a hivatkozás a „Link megjelenés” szakaszban meghatározott megjelenítésre fog vezetni. A webcím felülbírálható a link megjelenés beállításainál.

en: When printing URL paths, how to transform the case of the filter value.
hu: A URL útvonalak kiírásakor hogyan kell átalakítani a szűrőérték betűit.

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank. Only letters, digits and the dot ("."), hyphen ("-"), underscore ("_"), and tilde ("~") characters are allowed.
hu: A kérdőjel („?”) után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt a szűrőt. Nem lehet üres. Csak betűk, számok és pont („.”), kötőjel („-”), aláhúzás („_”), valamint hullámvonal („~”) jelek megengedettek.

en: This identifier has illegal characters.
hu: Ez az azonosító érvénytelen karaktereket tartalmaz.

en: The field that is going to be used as the OPML URL attribute for each row.
hu: A mező, ami minden sor OPML-webcím tulajdonságaként lesz használva.

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen az ezzel az e-mail címmel regisztrált felhasználói fiók fel lett függesztve.
    
    --  [site:name] csapata

en: The user ID of the user on which the log entry was written.
hu: A naplóbejegyzés keletkezésekori felhasználó azonosítója.

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
hu: Automatikusan létrehozott entitásokhoz tartozó mezőköteg.

en: Add a new @entity_type.
hu: Egy új @entity_type hozzáadása.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
hu: Nincs még @entity_type. @add_link

en: Store new items in
hu: Új elemek tárolása ebben

en: Users with the <em>Administer blocks</em> permission can create and edit custom block types with fields and display settings, from the <a href=":types">Block types</a> page in the Custom block library. For more information about managing fields and display settings, see the <a href=":field-ui">Field UI module help</a>.
hu: A <em>Blokkok adminisztrációja</em> jogosultsággal bíró felhasználók létrehozhatnak új és szerkeszthetnek már meglévő egyéni blokktípusokat különböző mezőkkel és megjelenési beállításokkal az <a href=":types">Blokkok könyvtára</a> oldalon. További tudnivaló a mezőkről és megjelenítési beállításaikról a <em>Field UI</em> modul <a href=":field-ui">súgójában</a> található.

en: Users with the <em>Administer blocks</em> permission can create, edit, and delete custom blocks of each defined custom block type, from the <a href=":block-library">Blocks</a> page in the Custom block library. After creating a block, place it in a region from the <a href=":blocks">Block layout</a> page; see the <a href=":block_help">Block module help</a> for more information about placing blocks.
hu: A <em>Blokkok adminisztrációja</em> jogosultsággal bíró felhasználók létrehozhatnak új, szerkeszthetnek, vagy törölhetnek már meglévő egyéni blokkokat az <a href=":block-library">Egyéni blokkok könyvtára</a> oldalon meghatározott blokktípusok közül. A <a href=":blocks">Blokk elrendezés</a> oldalon a <em>Blokk elhelyezése</em> felsorolásból választhatóak ki. További tudnivaló a <em>Block</em> modul <a href=":block_help">súgójában</a> található.

en: Blocks in the block library belong to <a href=":types">Custom block types</a>, each with its own fields and display settings. After creating a block, place it in a region from the <a href=":blocks">Block layout</a> page.
hu: Ezek a blokkok mind egy-egy <a href=":types">egyéni blokktípushoz</a> tartoznak, amelyeknek saját mezőik lehetnek és egymástól eltérően jelenhetnek meg. Egy kiválasztott típusból bármikor új példányok hozhatók létre, amik utána elhelyezhetők az oldal régióiban a <a href=":blocks">Blokk elrendezés</a> oldalon.

en: Each block type has its own fields and display settings. Create blocks of each type on the <a href=":block-library">Blocks</a> page in the custom block library.
hu: Minden blokktípusnak saját mezői lehetnek és másképp jelenhetnek meg. Az egyéni blokkok gyűjteményének <a href=":block-library">Blokkok</a> oldalán lehet őket létrehozni.

en: Describe this comment type. The text will be displayed on the <em>Comment types</em> administration overview page.
hu: A tartalomtípus leírása. A szöveg a <em>Tartalomtípusok</em> adminisztrációs áttekintő oldalon fog megjelenni.

en: For more information, refer to the help listed on this page or to the <a href=":docs">online documentation</a> and <a href=":support">support</a> pages at <a href=":drupal">drupal.org</a>.
hu: További tudnivaló található ezen az oldalon, valamint az <a href=":docs">online dokumentációban</a> és a <a href=":drupal">Drupal.org</a> webhely <a href=":support">segítségnyújtó</a> oldalain.

en: There is currently nothing in this section.
hu: Jelenleg semmi sincs ebben a szakaszban.

en: Module overviews
hu: Modulok áttekintése

en: Module overviews are provided by modules. Overviews available for your installed modules:
hu: A modulok az alábbi áttekintéseket biztosítják:

en: A serialized array of options to set on the URL, such as a query string or HTML attributes.
hu: Az URL-ekre alkalmazott beállítások szerializált tömbje. Lehet egy lekérdezési karaktersorozat vagy HTML attribútumok.

en: An upgrade has already been performed on this site. To perform a new migration, create a clean and empty new install of Drupal 8. Rollbacks and incremental migrations are not yet supported through the user interface. For more information, see the <a href=":url">upgrading handbook</a>.
hu: Ez a webhely már korszerűsítve lett. Egy új költöztetés végrehajtásához létre kell hozni egy szűz üres Drupal 8 telepítést. A módosítások visszavonása egyelőre még nem támogatott a felhasználói felületen keresztül. További tudnivaló a <a href=":url">frissítési kézikönyvben</a> található angol nyelven.

en: Source database does not contain a recognizable Drupal version.
hu: A forrás adatbázis nem tartalmaz a Drupal felismerhető verziót.

en: The System module provides pages for managing basic site configuration, including <a href=":date-time-settings">Date and time formats</a> and <a href=":site-info">Basic site settings</a> (site name, email address to send mail from, home page, and error pages). Additional configuration pages are listed on the main <a href=":config">Configuration page</a>.
hu: A <em>System</em> modul adminisztrációs oldalakat biztosít például a <a href=":date-time-settings">dátum és idő</a>, valamint az <a href=":site-info">alapvető webhelybeállítások</a> (webhely neve, e-mail címe, címlap, hibaoldalak, stb.) testreszabásához, de ezeken kívül további lehetőségek is elérhetők a fő <a href=":config">konfigurációs oldalról</a>.

en: Basic site settings
hu: Alapvető webhelybeállítások

en: Select and configure themes.
hu: Sminkek kiválasztása és beállítása.

en: Configure the location of uploaded files and how they are accessed.
hu: A feltöltött fájlok helyének és elérési módjának beállítása.

en: Configure the site description, the number of items per feed, and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
hu: Itt lehet beállítani a webhely leírását, a hírcsatornákban szereplő bejegyzések számát és azt, hogy a csatornák csak címekből, vagy bevezetőkből, esetleg a tartalmak teljes szövegéből álljanak-e.

en: Configure and use development tools.
hu: Fejlesztői eszközök beállítása és használata.

en: Take the site offline for updates and other maintenance tasks.
hu: A webhely karbantartási üzemmódba helyezése (például a frissítések idejére) vagy onnan való visszahozása.

en: Configure caching and bandwidth optimization.
hu: Gyorsítótárazás és sávszélesség-optimalizálás beállítása.

en: Configure the display of error messages and database logging.
hu: Hibaüzenetek megjelenítésének és az adatbázis-naplózás beállítása.

en: Configure regional settings, localization, and translation.
hu: Területi beállítások, honosítás és fordítás konfigurálása.

en: Configure the locale and timezone settings.
hu: Nyelv és időzóna beállítása.

en: Configure how dates and times are displayed.
hu: Dátumok és időpontok megjelenítésének beállítása.

en: Configure site search, metadata, and search engine optimization.
hu: A webhelyen belüli keresés, a metaadatok és a keresőoptimalizálás beállítása.

en: Configure basic site settings, actions, and cron.
hu: Alapvető webhelybeállítások, mint a műveletek és időzítő megadása.

en: Configure the administrative user interface.
hu: Az adminisztrációs felhasználói felület beállítása.

en: Manage the content workflow.
hu: A tartalomkezelői munkafolyamatok kezelése.

en: Configure content formatting and authoring.
hu: Tartalmak formázásának és szerkesztési lehetőségeinek beállítása.

en: Get a status report about your site's operation.
hu: A webhely állapotjelentésének megtekintése.

en: Tours
hu: Idegenvezetések

en: Tours guide you through workflows or explain concepts on various user interface pages. The tours with links in this list are on user interface landing pages; the tours without links will show on individual pages (such as when editing a View using the Views UI module). Available tours:
hu: Az idegenvezetések különböző feladatokat, műveleteket és fogalmakat mutatnak be körbejárva az adott oldalon látható eszközöket. Az alábbi felsorolásban hivatkozással szereplő idegenvezetések az adminisztrációs oldalak felett, míg a hivatkozás nélküliek pedig önálló oldalukon jelennek meg (mint például egy nézet szerkesztése a <em>Views UI</em> modullal).

en: @label (Original translation) - <em>The following translations will be deleted:</em>
hu: @label (Eredeti fordítás) – <em>Az alábbi fordítások lesznek törölve:</em>

en: View the latest version
hu: Legutolsó változat megtekintése

[ctx: Entity type label]
en: @count @label | @count @label entities
hu[0]: @count @label
hu[1]: @count @label entitás

en: Changed year + month
hu: Megváltozott év és hónap

en: Changed year
hu: Megváltozott év

en: Changed month
hu: Megváltozott hónap

en: Changed day
hu: Megváltozott nap

en: Changed week
hu: Megváltozott hét

en: content item
hu: tartalomelem

en: content items
hu: tartalomelemek

en: Is Latest Revision
hu: Legutolsó változat-e?

en: Restrict the view to only revisions that are the latest revision of their entity.
hu: A nézet leszűkítése csak az entitások legutolsó változataira.

en: Sends pages using the BigPipe technique that allows browsers to show them much faster.
hu: A kért oldalak <em>BigPipe</em> technikával való leküldése a böngészőnek, ami így sokkal gyorsabban tudja azokat megjeleníteni.

en: The Migrate Drupal UI module has been enabled. Proceed to the <a href=":url">upgrade form</a>.
hu: A <em>Migrate Drupal UI</em> modul engedélyezve. Továbblépés a folyamatot <a href=":url">indító oldalra</a>.

en: Provides a user interface for migrating from older Drupal versions.
hu: Felhasználói felületet biztosít a Drupal korábbi verzióiról való költözéshez.

en: Queue thumbnail downloads
hu: Előnézetek letöltésének várakozási sorba állítása

en: Deleted @count media translations.
hu: @count médiaelem-fordítás törölve.

en: Thumbnail downloader
hu: Előnézet letöltő

en: Parent path
hu: Szülő útvonal

en: Selected combination of day and month is not valid.
hu: A nap és hónap kiválasztott kombinációja érvénytelen.

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %bundle_name bundle. Aborting rendering.
hu: %entity_type típusú %entity_id entitás %bundle_name mezőköteg %field_name mezőjével való megjelenítése megszakítva, mert az önmagára visszaható (rekurzív).

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href=":logout">log out</a> and try using the link again.
hu: %resetting_user felhasználó a kibocsátott egyszeri beléptető hivatkozást nem használhatja, mert a számítógépről egy másik felhasználó (%other_user) már bejelentkezett a webhelyre. <a href=":logout">Kijelentkezés</a> után a belépés a hivatkozáson keresztül újrapróbálható.

en: The import failed with the following message: %message
hu: Az importálás sikertelen. Üzenet: %message

en: Numeric values from the statistics module
hu: A <em>Statistics</em> modul számszerű értékei

en: The most recent time the node has been viewed
hu: A tartalom legutóbbi megtekintésének időpontja

en: The specified file %file could not be moved/copied because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
hu: A megadott %file fájlt nem lehet másolni vagy áthelyezni, mivel nem létezik ilyen nevű fájl. Érdemes ellenőrizni, hogy a fájlnév helyesen lett-e megadva.

en: The specified file %file could not be moved/copied because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
hu: A megadott %file fájlt nem lehet másolni vagy áthelyezni, mivel a célkönyvtár nincs megfelelően beállítva. Ezt hiányos fájlrendszer-szintű jogosultságok is okozhatják. További tudnivaló a rendszernaplóban található.

en: The file %file could not be moved/copied because a file by that name already exists in the destination directory.
hu: %file fájlt nem lehet másolni vagy áthelyezni, mivel a célkönyvtárban már létezik ilyen nevű fájl.

en: The specified file %file was not moved/copied because it would overwrite itself.
hu: A megadott %file fájlt nem lett másolva vagy áthelyezve, mivel felülírná önmagát.

en: File %file (%realpath) could not be moved/copied because it does not exist.
hu: %file fájlt (%realpath) nem lehet másolni vagy áthelyezni, mivel az nem létezik.

en: File %file could not be moved/copied because it does not exist.
hu: %file fájlt nem lehet másolni vagy áthelyezni, mivel az nem létezik.

en: File %file could not be moved/copied because the destination directory %destination is not configured correctly.
hu: %file fájlt nem lehet másolni vagy áthelyezni, mivel %destination célkönyvtár nincs megfelelően beállítva.

en: File %file could not be moved/copied because a file by that name already exists in the destination directory (%destination)
hu: %file fájlt nem lehet másolni vagy áthelyezni, mivel a célkönyvtárban (%destination) már létezik ilyen nevű fájl.

en: File %file could not be moved/copied because it would overwrite itself.
hu: %file fájlt nem lehet másolni vagy áthelyezni, mivel felülírná önmagát.

en: The specified file %file could not be moved to %destination.
hu: A megadott %file fájlt nem lehet áthelyezni %destination célkönyvtárba.

en: Determines if a password needs hashing
hu: Meghatározza, hogy a jelszót kell-e hash-elni.

en: There is @count entity with @delta or more values in this field. | There are @count entities with @delta or more values in this field.
hu[0]: @count entitásnak @delta vagy több értéke van ebben a mezőben.
hu[1]: @count entitásnak @delta vagy több értéke van ebben a mezőben.

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
hu: %name fájlmezőhöz tartozó %directory feltöltési könyvtár nem hozható létre vagy nem hozzáférhető. Emiatt az újonnan feltöltött fájlt nem lehet ebbe a könyvtárba menteni és a feltöltés meg lett szakítva.

en: Multilingual support.
hu: Több nyelv támogatása.

en: Lock language.
hu: Nyelv zárolása.

en: %type: @message in %function (line %line of %file) @backtrace_string.
hu: %type: @message üzenet %function függvényben (%file %line. sorában) @backtrace_string.

en: The directory %directory could not be created. To proceed with the installation, either create the directory or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
hu: %directory könyvtár nem hozható létre. A telepítés folytatása érdekében a könyvtárat vagy kézzel kell létrehozni, vagy pedig gondoskodni kell róla, hogy azt a telepítő automatikusan el tudja végezni. További tudnivaló az <a href=":handbook_url">online dokumentációban</a> található.

en: Starting execution of @module_cron().
hu: @module_cron() végrehajtásának elkezdése.

en: Starting execution of @module_cron(), execution of @module_previous_cron() took @time.
hu: @module_cron() végrehajtásának elkezdése, @module_previous_cron() végrehajtása @time időt vett igénybe.

en: Execution of @module_previous_cron() took @time.
hu: @module_previous_cron() végrehajtása @time időt vett igénybe.

en: There is content for the entity type: @entity_type. <a href=":url">Remove @entity_type_plural</a>.
hu: @entity_type entitástípusban van tartalom. <a href=":url">@entity_type_plural törlése</a>

en: Exit Place block mode.
hu: Kilépés a blokkelhelyezési módból.

en: Show regions to Place blocks.
hu: Régiók mutatása a blokkok elhelyezéséhez.

en: Place Blocks
hu: Blokkok elhelyezése

en: Allow administrators to place blocks from any Drupal page
hu: Lehetővé teszi az adminisztrátorok számára, hogy blokkokat helyezzenek el bármelyik Drupal oldalon

en: Page with blocks and place block buttons
hu: Oldal blokkokkal és elhelyezésükre szolgáló gombokkal

en: The book page node.
hu: A könyvlap tartalom.

en: Book Parent
hu: Könyv szülő

en: Page has Children
hu: Az oldalnak van gyereke

en: Flag indicating whether this book page has children
hu: Jelző, ami azt mutatja, hogy a könyvnek van-e gyermeke.

en: Has Children
hu: Van gyereke

en: 1st parent
hu: 1. szülő

en: 2nd parent
hu: 2. szülő

en: 3rd parent
hu: 3. szülő

en: 4th parent
hu: 4. szülő

en: 5th parent
hu: 5. szülő

en: 6th parent
hu: 6. szülő

en: 7th parent
hu: 7. szülő

en: 8th parent
hu: 8. szülő

en: 9th parent
hu: 9. szülő

en: The @parent of book node.
hu: @parent könyv tartalom szülője.

en: Book @parent
hu: @parent könyv

en: Add content and child pages to books and manage their hierarchies.
hu: Tartalmak és gyermek oldalak hozzáadása könyvekhez, valamint alá-fölé rendeltségi viszonyaik kezelése.

en: Top Level Book from current node
hu: A legfelsőbb szintű könyv a jelen tartalomból

en: Each style must have a unique label.
hu: Minden stílusnak kell lennie egy egyedi címkéjének.

en: View display '@id': Comment field formatter '@name' was disabled because it is using the comment view display '@display' (@mode) that was just disabled.
hu: <em>@id</em> nézetmegjelenítés: @name hozzászólás-formázó le lett tiltva, mivel a szintén letiltott @display (@mode módú) nézetmegjelenítést használja.

en: No entity view display updated.
hu: Egyetlen entitás kimeneti megjelenítése sem frissült.

en: 1 entity display updated: @displays. | @count entity displays updated: @displays.
hu[0]: 1 entitásmegjelenítő frissült: @displays.
hu[1]: @count entitásmegjelenítő frissült: @displays.

en: The comment entity view mode to be used in this formatter
hu: Az ehhez a formázóhoz használt hozzászólás-entitás nézetmód

en: Comments view mode
hu: Hozzászólás nézetmód

en: Select the view mode used to show the list of comments.
hu: Kiválasztható hozzászólások listázásához használt nézetmód.

en: Comment view mode: @mode
hu: Hozzászólás nézetmód: @mode

en: Configuration directory: %type
hu: Konfigurációs könyvtár típusa: %type

en: The configuration objects have different language codes so they cannot be translated:
hu: A beállításobjektumoknak eltérő nyelvkódjuk van, ezért nem fordíthatóak le más nyelvre:

en: Message displayed to user on submission
hu: A felhasználónak beküldéskor megjelenített üzenet

en: Redirect path on submission
hu: Az átirányítás útvonala beküldéskor

en: The message to display to the user after submission of this form. Leave blank for no message.
hu: Az űrlap beküldését követően a felhasználónak megjelenített üzenet. Üresen hagyva nem jelenik meg semmi.

en: Path to redirect the user to after submission of this form. For example, type "/about" to redirect to that page. Use a relative path with a slash in front.
hu: Az útvonal, ahová a felhasználó át legyen irányítva, miután beküldte az űrlapot. Beállítható például <em>/rolunk</em> a bemutatkozás oldalhoz. Csak per jellel („/”) kezdődő, relatív útvonal fogadható el.

en: The path should start with /.
hu: Az útvonalnak per jellel („/”) kell kezdődnie.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
hu: Egyéni megjelenítési beállítások használata az alábbi @display_context módokhoz

en: Manage form modes
hu: Űrlapmódok kezelése

en: Storing files
hu: Fájlok tárolása

en: The image was resized to fit within the maximum allowed height of %height pixels.
hu: A képet át kellett méretezni, hogy az engedélyezett %height képpont magasságon belül maradjon.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed width of %width pixels.
hu: A képet át kellett méretezni, hogy az engedélyezett %width képpont szélességen belül maradjon.

en: Let scale make images larger than their original size.
hu: Az átméretezett kép nagyobb lehet, mint az eredeti.

en: To import files from your current Drupal site, enter a local file directory containing your site (e.g. /var/www/docroot), or your site address (for example http://example.com).
hu: Fájlok importálásához a jelenlegi Drupal-alapú webhelyről meg kell adni vagy a webhely helyi telepítési könyvtárát (például „/var/www/docroot”) vagy pedig a webhely címét (például „https://pelda.hu”).

en: Use administration theme when editing or creating content
hu: Az adminisztrációs smink használata tartalom szerkesztéshez

en: Set as current revision
hu: Beállítás aktuális változatként

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "/about" when writing an about page.
hu: Itt lehet megadni egy alternatív útvonalat, amelyen ez az adat elérhető. Beállítható például <em>/rolunk</em> a bemutatkozás oldalhoz. Csak per jellel („/”) kezdődő, relatív útvonal fogadható el.

en: Administer REST resource configuration
hu: REST-erőforrások konfigurációjának adminisztrálása

en: Whether the pre Drupal 8.2.x behavior of having permissions for EntityResource is enabled or not.
hu: Vajon a Drupal 8.2.x előtti működés EntityResource-hoz szükséges jogosultságai engedélyezve vannak-e vagy sem.

en: Supported methods
hu: Támogatott módszerek

en: Supported authentication providers
hu: Támogatott hitelesítésszolgáltatók

en: REST resource config
hu: REST-erőforrás konfiguráció

en: REST resource config ID
hu: REST-erőforrás konfiguráció azonosítója

en: REST resource plugin id
hu: REST-erőforrás bővítmény azonosítója

en: REST resource configuration granularity
hu: REST-erőforrás konfigurációjának részletezettsége

en: REST resource configuration
hu: REST-erőforrás konfiguráció

en: Authentication Provider
hu: Hitelesítésszolgáltató

en: No authentication is set
hu: Nincs beállítva hitelesítés

en: The supported authentication methods for this view
hu: A jelen nézet által támogatott hitelesítési módszerek

en: Control default display settings for your site, across all themes. Use theme-specific settings to override these defaults.
hu: Itt a webhely valamennyi sminkjére egységesen érvényes beállítások adhatóak meg, amiket később aztán felül lehet írni a sminkek saját beállításainál a következő füleken.

en: Your %file file must define the $config_directories variable as an array containing the names of directories in which configuration files can be found. It must contain a %sync_key key.
hu: %file fájlban szerepelnie kell a <code>$config_directories</code> változónak, ami azoknak a könyvtáraknak a nevét tároló tömb, ahová a beállításfájlokat írni lehet. %sync_key kulcsot szintén tartalmaznia kell.

en: administration theme
hu: adminisztrációs smink

en: Are you sure you want to delete all @entity_type_plural?
hu: @entity_type_plural entitástípusban található valamennyi tartalom biztosan törölhető?

en: This action cannot be undone.<br />Make a backup of your database if you want to be able to restore these items.
hu: Ha szükséges az adatok visszaállításának lehetőségét biztosítani, akkor most érdemes biztonsági mentést készíteni az adatbázisról. A művelet nem vonható vissza.

en: Delete all @entity_type_plural
hu: Minden @entity_type_plural entitástípus törlése

en: There are 0 @entity_type_plural to delete.
hu: Nulla @entity_type_plural entitástípus fog törlődni.

en: Deleting @entity_type_plural
hu: @entity_type_plural entitástípus törlése

en: Deleting items... Completed @percentage% (@current of @total).
hu: Elemek törlése… @percentage% kész (@current / @total).

en: All @entity_type_plural have been deleted.
hu: Minden @entity_type_plural entitástípus törlése megtörtént.

en: And <strong>@count</strong> more @entity_type_singular. | And <strong>@count</strong> more @entity_type_plural.
hu[0]: És további <strong>@count</strong> @entity_type_singular.
hu[1]: És további <strong>@count</strong> @entity_type_plural.

en: This will delete <strong>@count</strong> @entity_type_singular. | This will delete <strong>@count</strong> @entity_type_plural.
hu[0]: <strong>@count</strong> @entity_type_singular lesz törölve.
hu[1]: <strong>@count</strong> @entity_type_plural lesz törölve.

en: Page element display
hu: Oldalelemek megjelenítése

en: Use the logo supplied by the theme
hu: A smink által nyújtott logó használata

en: Your shortcut icon, or favicon, is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
hu: A webhely ikon (vagy másképpen „favicon”) a legtöbb böngésző címsorában, fülein és az elmentett könyvjelzők mellett jelenik meg.

en: Use the favicon supplied by the theme
hu: A smink által nyújtott ikon használata

en: Upload favicon image
hu: Webhely ikon feltöltése

en: Apply to selected items
hu: Alkalmazás a kiválasztott elemekre

en: Access tours
hu: Idegenvezetések elérése

en: Recommendations to make your password stronger:
hu: Javaslatok a jelszó erősségének növelésére:

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
hu: Ismeretlen felhasználó vagy hibás jelszó. <a href=":password">Új jelszó igénylése</a>

en: Combine multiple fields together and search by them.
hu: Több mező is összekapcsolható a velük való kereséskor.

en: Field %field set in %filter is not set in display %display.
hu: %filter szűrőben használt %field mező nincs beállítva %display nézetben.

en: %display: %filter can only be used on displays that use fields. Set the style or row format for that display to one using fields to use the combine field filter.
hu: %display: %filter csak mezőket használó megjelenítőkön működik. Be kell állítani az adott megjelenítő stílusát vagy sorformátumát a kombinált szűrő használatához.

en: A label is required for the specified operator.
hu: A megadott művelethez egy címke is szükséges.

en: A label is required if the value for this item is defined.
hu: Ezen elem meghatározása esetén egy címke is szükséges hozzá.

en: A value is required if the label for this item is defined.
hu: Ezen elem meghatározása esetén egy érték is szükséges hozzá.

en: Leave empty to show all pages.
hu: Üresen hagyva az összes oldal meg fog jelenni.

en: Add the default row classes like @classes to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
hu: Olyan alapértelmezett sor osztályok hozzáadása a kimenethez, mint a <code>@classes</code>. Ezzel gyorsan le lehet csökkenteni azoknak a jelölőknek a mennyiségét, melyeket a nézet alapértelmezetten biztosít, viszont jóval nehezebbé teszi a CSS alkalmazását.

en: Views can be created from the <a href=":list">Views list page</a> by using the "Add view" action. Existing views can be managed from the <a href=":list">Views list page</a> by locating the view in the "Enabled" or "Disabled" list and selecting the desired operation action, for example "Edit".
hu: Új nézetek a <a href=":list">Nézetlista</a> oldalon adhatók hozzá az „Új nézet” linken. A meglevő nézetek szintén a <a href=":list">Nézetlista</a> oldalon találhatók, az „Engedélyezett” vagy a „Letiltott” csoportban és a kívánt művelet kiválasztásával kezelhetők, például „Szerkesztés”.

en: The Place Blocks module allows you to place blocks from every page. For more information, see the <a href=":blocks-documentation">online documentation for the Place Blocks module</a>.
hu: A <em>Place Blocks</em> modul lehetővé teszi a webhely bármely oldaláról a blokkok elhelyezésének közvetlen módosítását. További tudnivaló a modul <a href=":blocks-documentation">online dokumentációjában</a> található.

en: Status listing and form for the entity's moderation state.
hu: Az entitás moderációs állapotát felsoroló űrlap.

en: @label moderation state
hu: @label moderációs állapot

en: The username of the entity creator.
hu: Az entitás létrehozójának felhasználóazonosítója.

en: The moderation state of the referenced content.
hu: A hivatkozott tartalom moderációs állapota.

en: Content entity type ID
hu: Tartalmi entitástípus azonosítója

en: The ID of the content entity type this moderation state is for.
hu: Annak a tartalmi entitástípusnak az azonosítója (ID), amihez ez a moderációs állapot tartozik.

en: Content entity ID
hu: Tartalomentitás azonosítója

en: The ID of the content entity this moderation state is for.
hu: Annak a tartalmi entitásnak az azonosítója (ID), amihez ez a moderációs állapot tartozik.

en: Content entity revision ID
hu: Tartalomentitás változatazonosítója

en: The revision ID of the content entity this moderation state is for.
hu: Annak a tartalmi entitásnak a változatazonosítója (ID), amihez ez a moderációs állapot tartozik.

en: Content moderation state
hu: Tartalom moderációs állapota

en: content moderation state
hu: Tartalom moderációs állapota

en: content moderation states
hu: Tartalom moderációs állapotai

en: Invalid state transition from %from to %to
hu: %from állapotból %to állapotba az átmenet érvénytelen

en: Provides the ability to change the most common configuration from the Drupal front-end.
hu: Lehetővé teszi a Drupal leggyakoribb konfigurációs lehetőségeinek a frontenden keresztüli beállítását.

en: An automated attempt to create the directory %directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
hu: A jelen %directory könyvtár létrehozására tett kísérletek nem vezettek sikerre, feltehetően jogosultságproblémák miatt. A telepítés folytatása érdekében a könyvtárat létre kell hozni, a jogosultságokat pedig megfelelően be kell állítani, vagy gondoskodni kell arról, hogy a telepítő létre tudja hozni a könyvtárat automatikusan. További tudnivaló az INSTALL.txt-ben és az (angol nyelvű) <a href=":handbook_url">online kézikönyvben</a> található.

en: The Datetime Range module provides a Date field that stores start dates and times, as well as end dates and times. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI module help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":datetime_do">online documentation for the Datetime Range module</a>.
hu: A <em>Datetime Range</em> modul egy oylan dátummezőt biztosít, ami egyben tárolja a kezdő- és végdátumot. A mezőkről általánosságban a <a href=":field">Field</a>, azok létrehozásáról és kezelésérő a <a href=":field_ui">Field UI</a>, a dátumtartományok használatáról pedig a <a href=":datetime_do">Datetime Range</a> modulok súgóiban található bővebb tudnivaló.

en: Datetime Range
hu: <em>Datetime</em> tartomány

en: Provides the ability to store end dates.
hu: Lehetőséget biztosít végdátumok tárolására.

en: Date range settings
hu: Dátumtartományok beállításai

en: Default start date type
hu: Kezdődátum alapértelmezett típusa

en: Default start date value
hu: Kezdődátum alapértelmezett értéke

en: Default end date type
hu: Végdátum alapértelmezett típusa

en: Default end date value
hu: Végdátum alapértelmezett értéke

en: Date range default display format settings
hu: Dátumtartomány alapértelmezett megjelenítési formátumának beállítása

en: Date range plain display format settings
hu: Dátumtartomány egyszerű megjelenítési formátumának beállítása

en: Date range custom display format settings
hu: Dátumtartomány egyéni megjelenítési formátumának beállítása

en: Date range select list display format settings
hu: Dátumtartomány listából kiválasztós megjelenítési formátumának beállítása

en: Date separator
hu: Dátum elválasztó

en: The string to separate the start and end dates
hu: A kezdő- és végdátumot elválasztó karaktersorozat

en: Separator: %separator
hu: Elválasztó: %separator

en: Default start date
hu: Alapértelmezett kezdődátum

en: Set a default value for the start date.
hu: Meg lehet adni egy alapértelmezett értéket a kezdődátumnak.

en: Set a default value for the end date.
hu: Meg lehet adni egy alapértelmezett értéket a végdátumnak.

en: The relative start date value entered is invalid.
hu: A kezdődátumként megadott viszonylagos érték érvénytelen.

en: The relative end date value entered is invalid.
hu: A végdátumként megadott viszonylagos érték érvénytelen.

en: Start date value
hu: Kezdődátum értéke

en: Computed start date
hu: Számított kezdődátum

en: The computed start DateTime object.
hu: A kiszámított kezdő DateTime objektum.

en: End date value
hu: Végdátum értéke

en: Computed end date
hu: Számított végdátum

en: The computed end DateTime object.
hu: A kiszámított vég DateTime objektum.

en: Create and store date ranges.
hu: Dátumtartományok létrehozása és tárolása.

en: Date and time range
hu: Dátum és idő tartomány

en: The @title end date cannot be before the start date
hu: @title végdátuma nem lehet korábbi a kezdődátumnál

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
hu: A rendszernapló szerializált adatai sérültek, így nem lehet őket kiértelmezni: @message

en: PHPUnit dependency
hu: PHPUnit függőség

en: The testing framework requires the PHPUnit package. Please run 'composer install --dev' to ensure it is present.
hu: A tesztelési keretrendszer működéséhez szükséges a PHPUnit csomag. Ennek biztosításához futtatni kell a <code>composer install --dev</code> parancsot.

en: - Skip field -
hu: – Mező kihagyása –

en: Filter @plugin_id could not be mapped to an existing filter plugin; defaulting to @fallback.
hu: @plugin_id szűrőt nem lehet egy létező szűrőbővítményhez rendelni. Alapértelmezés: @fallback.

en: Administrators can add, edit, and delete feeds, and choose how often to check each feed for newly updated items on the <a href=":feededit">Aggregator administration page</a>.
hu: A hírolvasó modul <a href=":feededit">adminisztrációs oldalán</a> lehet felvenni, szerkeszteni és törölni hírcsatornákat, valamint meghatározható, hogy a rendszer milyen gyakran töltse le a friss tartalmakat az egyes forrásokból.

en: Administrators can choose how many items are displayed in the listing pages, which HTML tags are allowed in the content of feed items, and whether they should be trimmed to a maximum number of characters on the <a href=":settings">Aggregator settings page</a>.
hu: A hírolvasó modul <a href=":settings">beállítási oldalán</a> az adminisztrátorok megadhatják a listaoldalakon egyszerre megjelenített hírek számát, az azok tartalmaiban engedélyezett HTML-jelölőket, és hogy le kell-e vágni őket egy adott hossznál vagy sem.

en: Administrators can choose whether to discard feed items that are older than a specified period of time on the <a href=":settings">Aggregator settings page</a>. This requires a correctly configured cron maintenance task (see below).
hu: A hírolvasó modul <a href=":settings">beállítási oldalán</a> az adminisztrátorok kiválaszthatják, hogy figyelmen kívül hagyják-e a csatorna egy tetszőlegesen megadott időtartamnál régebbi elemeit vagy sem. Ehhez egy jól beállított időzítő működése szükséges (lásd alább).

en: <span class="visually-hidden">Place block in the %region region</span>
hu: <span class="visually-hidden">%region régióba blokk elhelyezése</span>

en: Editing blocks on the same page in the slide-out tray
hu: Blokkok szerkesztése az adott oldalon maradva, a kicsúszó tálca segítségével

en: Settings Tray
hu: Beállítások tálca

en: Save @block
hu: @block mentése

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Például „%user-wildcard” az aktuális felhasználó minden oldalához. „%front” a címlapot jelenti.

en: Configure Content Moderation permissions
hu: A tartalommoderáció jogosultságainak beállítása

en: Upgraded @migration (processed 1 item total) | Upgraded @migration (processed @count items total)
hu[0]: @migration költöztetés korszerűsítve (öszesen 1 elem feldolgozva)
hu[1]: @migration költöztetés korszerűsítve (öszesen @count elem feldolgozva)

en: Continuing with @migration (processed 1 item) | Continuing with @migration (processed @count items)
hu[0]: @migration költöztetés következik (öszesen 1 elem feldolgozva)
hu[1]: @migration költöztetés következik (öszesen @count elem feldolgozva)

en: IIS httpoxy protection
hu: IIS httpoxy védelem

en: Your PHP runtime version is affected by the httpoxy vulnerability.
hu: A jelenleg futó PHP-verzió sebezhető a httpoxy támadással.

en: Either update your PHP runtime version or uncomment the "Erase HTTP_PROXY" rule in your web.config file and add HTTP_PROXY to the allowed headers list. See more details in the <a href=":link">security advisory</a>.
hu: Vagy frissíteni kell a futó PHP-verziót, vagy pedig megjegyzéssé alakítva érvényteleníteni az <code>Erase HTTP_PROXY</code> sort a <em>web.config</em> fájlban és hozzáadni a HTTP_PROXY-t az engedélyezett fejlécek listájához. További tudnivaló <a href=":link">biztonsági tanácsok</a> oldalán található.

en: Provides a way for modules or themes to register layouts.
hu: Lehetőséget biztosít más moduloknak és sminkeknek, hogy különböző oldalelrendezéseket hozzanak létre.

en: Block placement is specific to each theme on your site. This module allows you to place blocks in the context of your content pages.
hu: A blokkok elhelyezése a webhely minden egyes sminkjével másképp működik. Ezzel a modullal a tartalmi oldalakon lehet őket elhelyezni.

en: Error sending auto-reply, missing sender e-mail address in %contact_form
hu: %contact_form kapcsolatfelvételi űrlapon hiányzik a feladó e-mail címe, ezért az automata válasz küldése sikertelen.

en: random between -@degrees° and @degrees°
hu: véletlenszerű -@degrees° és @degrees° fok között

en: The config object collection.
hu: A konfigurációs objektumok gyűjteménye.

en: The config object name.
hu: A konfigurációs objektum neve.

en: Serialized configuration object data.
hu: Konfigurációs objektumok szerializált adatai.

en: Testing missing dependencies
hu: Hiányzó függőségek tesztelése

en: Minimal profile for running a test when dependencies are listed but missing.
hu: Egy minimális profil teszt futtatásához, amely jelzi ugyan a függőségeket, de azok hiányoznak.

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
hu: <p>Most, a „Nyelv hozzáadása” oldal áttekintése után a következőkkel lehet folytatni:<ul><li>Egy nyelv hozzáadása</li><li>Egy egyéni nyelv hozzáadása</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Beállított nyelvek áttekintése</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Edit language" feature, you can continue by:<ul><li>Editing a language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
hu: <p>Most, a „Nyelv szerkesztése” oldal áttekintése után a következőkkel lehet folytatni:<ul><li>Egy nyelv szerkesztése</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Beállított nyelvek megtekintése</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Languages" page, you can continue by:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adding a language</a></li><li>Reordering languages</li><li>Editing a language</li><li>Deleting a language</li></ul></p>
hu: <p>Most, hogy már áttekintettük a „Nyelvek” oldalt, a következőkkel lehet folytatni: <ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Egy nyelv hozzáadása</a></li><li>Nyelvek átrendezése</li><li>Egy nyelv szerkesztése</li><li>Egy nyelv törlése</li></ul></p>

en: This page allows you to translate the user interface or modify existing translations. If you have installed your site initially in English, you must first add another language on the <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Languages page</a>, in order to use this page.
hu: Itt fordítható le a felhasználói felület és módosíthatók a meglevő fordítások. Ha a webhely eredetileg angolul lett telepítve, először egy másikat kell hozzáadni a <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Nyelvek oldalon</a>.

en: The translations you have made here will be used on your site's user interface. If you want to use them on another site or modify them on an external translation editor, you can <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">export them</a> to a .po file and <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">import them</a> later.
hu: A lefordított kifejezések ennek a webhelynek a felhasználói felületén lesznek használva. Másik webhelyen, vagy külső fordítóprogramban való használathoz <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">exportálhatók</a> egy .po fájlba és később vissza is <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">importálhatók</a>.

en: Media thumbnail field display format settings
hu: Médiaelemek előnézeti mezőjének megjelenítési formájának beállításai

en: Media source
hu: Médiaforrás

en: The field ID.
hu: A mező azonosítója (ID).

en: Last upgrade: @date
hu: Legutóbbi korszerűsítés dátuma: @date

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a>.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére, de a szükséges függvénykönyvtárak hiányoznak. Ez megoldható a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a> telepítésével.

en: Is front page
hu: Címlap-e

en: A boolean indicating the published state.
hu: A tartalom közzétételi állapotát jelző logikai érték.

en: Install profile mismatch
hu: Telepítési profil eltérés

en: The selected profile %profile does not match the install_profile setting, which is %settings_profile. Cannot write updated setting to %settings_file.
hu: A kiválasztott %profile profil nem egyezik az <em>install_profile</em> beállítással, ami viszont %settings_profile. %settings_file fájlba sem lehet emiatt beleírni a frissített beállításokat.

en: Recipient email address
hu: Címzett e-mail címe

en: You may also use tokens: [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. Separate recipients with a comma.
hu: Vezérjelek is használhatóak, például <code>[node:author:mail]</code> a tartalom szerzőjének, vagy pedig <code>[comment:author:mail]</code> a hozzászóló e-mail címének behelyettesítésére. Több cím elválasztásásra a vessző használható.

en: The Aggregator module requires the <a href="https://secure.php.net/manual/en/curl.setup.php">PHP cURL library</a>. For more information, see the <a href="https://www.drupal.org/requirements/php/curl">online information on installing the PHP cURL extension</a>.
hu: Az <em>Aggregator</em> modul helyes működéséhez a PHP <a href="https://secure.php.net/manual/en/curl.setup.php">cURL függvénykönyvtárának</a> telepítésére van szükség. További tudnivaló ennek telepítéséről az <a href="https://www.drupal.org/requirements/php/curl">online dokumentációban</a> található.

en: @label (disabled)
hu: @label (letiltott)

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
hu: %label címkéjű @entity-type entitástípus biztosan eltávolítható?

en: The @entity-type %label has been removed.
hu: %label címkéjű @entity-type entitástípus eltávolítva.

en: comment type
hu: hozzászólástípus

en: comment types
hu: hozzászólástípusok

en: Preview sender message
hu: Küldő üzenet előnézete

en: The Content Moderation module provides moderation for content by applying workflows to content. For more information, see the <a href=":content_moderation">online documentation for the Content Moderation module</a>.
hu: A <em>Content Moderation</em> modul tartalommoderációhoz biztosít egy munkafolyamat-típust. További tudnivaló a 
    modul <a href=":content_moderation">online dokumentációjában</a> található angol nyelven.

en: Configuring workflows
hu: Munkafolyamatok beállítása

en: Enable the Workflow UI module to create, edit and delete content moderation workflows.
hu: A <em>Workflow UI</em> modul bekapcsolásával egy felhasználói felületen keresztül lehet a tartalommoderációs munkafolyamatokat kezelni.

en: Each transition is exposed as a permission. If a user has the permission for a transition, then they can move that node from the start state to the end state
hu: Minden átmenet egyben önálló jogosultságként is elérhető, így ha az adott felhasználó szerepkörének megvan a szükséges jogosultsága, akkor ő át tudja állítani a tartalmat a kiindulásiból a cél állapotba.

en: The workflow the moderation state is in.
hu: Az a munkafolyamat, amelyben ez a moderációs állapot használva van.

en: @bundle @label were skipped as they are under moderation and may not be directly published.
hu: @bundle @label átugorva, mivel a moderáció még folyamatban van, ezért az azonnali közzététel sem lehetséges.

en: @bundle @label were skipped as they are under moderation and may not be directly unpublished.
hu: @bundle @label átugorva, mivel a moderáció még folyamatban van, ezért az azonnali elrejtés sem lehetséges.

en: The Field Layout module allows you to arrange fields into regions on forms and displays of entities such as nodes and users.
hu: A <em>Field Layout</em> modul segítségével az entitások (például tartalmak, felhasználók) bemeneti (űrlapok) és kimeneti (megjelenítő) oldalain azok mezői régiókba rendezhetők.

en: For more information, see the <a href=":field-layout-documentation">online documentation for the Field Layout module</a>.
hu: További tudnivaló a <em>Field Layout</em> modulról
    annak <a href=":field-layout-documentation">online dokumentációjában</a> található angol nyelven.

en: Adds layout capabilities to the Field UI.
hu: Oldalelrendezési lehetőségekkel ruházza fel a <em>Field UI</em> modult.

en: Per-view-mode field layout settings
hu: Nézetmódonkénti mezőelrendezés beállításai

en: Image URL formatter settings
hu: Kép-webcím formázó beállításai

en: Drop file here or click to upload
hu: Fájl feltöltése idehúzásával és elengedésével vagy ide kattintva

en: Uploading <i>@file</i>…
hu: <i>@file</i>frissítése…

en: A server error has occurred.
hu: Kiszolgálóoldali hiba támadt.

en: The destination directory could not be created.
hu: A célkönyvtárt nem lehet létrehozni.

en: The image failed validation.
hu: A kép ellenőrzése sikertelen.

en: Layout Discovery allows modules or themes to register layouts, and for other modules to list the available layouts and render them.
hu: A <em>Layout Discovery</em> modul lehetőséget biztosít más moduloknak és sminkeknek, hogy különböző oldalelrendezéseket hozzanak létre.

en: For more information, see the <a href=":layout-discovery-documentation">online documentation for the Layout Discovery module</a>.
hu: További tudnivaló a <em>Layout Discovery</em> modulról annak <a href=":layout-discovery-documentation">online dokumentációjában</a> található angol nyelven.

en: Layout Discovery cannot be installed because the Layout Plugin module is installed and incompatible.
hu: A <em>Layout Discovery</em> modul nem telepíthető, mert az inkompatibilis <em>Layout Plugin</em> modul már telepítve van a webhelyen.

en: This must be an internal path such as %add-node. You can also start typing the title of a piece of content to select it. Enter %front to link to the front page.
hu: Ennek egy belső elérési útvonalnak kell lennie, mint például %add-node. Egy tartalom a címének begépelését elkezdve is kiválasztható. %front használható a címlaphoz.

en: Exited edit mode.
hu: Szerkesztési mód kikapcsolva.

en: RDF mapping item
hu: RDF leképzési elem

en: RDF mappings items
hu: RDF leképzések elemei

en: The fallback image style is typically the smallest size image you expect to appear in this space. Because the responsive images module uses the Picturefill library so that responsive images can work in older browsers, the fallback image should only appear on a site if an error occurs.
hu: A tartalék képstílus általában a webhelyen megjelenített legkisebb méret az adott területen. Mivel a <em>Responsive images</em> modul a <em>Picturefill</em> könyvtárat használja a régebbi böngészők támogatása miatt, ezért nagy valószínűséggel a tartalék képek csak hiba esetén jelennek meg az oldalon.

en: While you have the option to provide only one image style per breakpoint, the sizes option allows you to provide more options to browsers as to which image file it can display, even when using multiple breakpoints for art direction. Breakpoints are defined in the configuration files of the theme.
hu: Miközben töréspontonként egyetlen képstílus is elfogadható, a méretek beállítással a megjelenítendő képfájlok több lehetősége is megadható a böngészők számára. Még akkor is, ha több töréspont van használatban grafikai megfontolásokból. A töréspontok a smink konfigurációs fájljaiban vannak megadva.

en: Once the sizes option is selected, you can let the browser know the size of this image in relation to the site layout, using the <em>Sizes</em> field. For a hero image that always fills the entire screen, you could simply enter 100vw, which means 100% of the viewport width. For an image that fills 90% of the screen for small viewports, but only fills 40% of the screen when the viewport is larger than 40em (typically 640px), you could enter "(min-width: 40em) 40vw, 90vw" in the Sizes field. The last item in the comma-separated list is the smallest viewport size: other items in the comma-separated list should have a media condition paired with an image width. <em>Media conditions</em> are similar to a media query, often a min-width paired with a viewport width using em or px units: e.g. (min-width: 640px) or (min-width: 40em). This is paired with the <em>image width</em> at that viewport size using px, em or vw units. The vw unit is viewport width and is used instead of a percentage because the percentage always refers to the width of the entire viewport.
hu: Ha a <em>méretek</em> lehetőség van kiválasztva, a <em>Méretek</em> mező segítségével megadható, hogy mekkora legyen a kép mérete az oldalelrendezés arányához képest. Például egy fő képnek, amely mindig teljes képernyő széles kell hogy legyen, <em>100vw</em>-t kell megadni, ami a böngésző látómező szélességének 100%-a. Egy olyan kép esetében, amely 90%-ban tölti ki a képernyőt kisebb kijelzők esetén, de csak 40%-át tölti ki a böngészőnek amikor a látómező szélessége 40em-nél több (általában 640px), egyszerűen azt kell megadni a <em>méretek</em> mezőben, hogy <code>"(min-width: 40em) 40vw, 90vw"</code>. A vesszővel elválasztott lista utolsó eleme a legkisebb látómezőre alkalmazott méret. A többi elemnél meg kell adni a képszélesség mellett a <em>média feltételt</em> is. A <em>Média feltételek</em> hasonlítanak a <em>Médialekérdezésekhez</em>, legtöbbször a legkisebb szélesség (min-width) van párba állítva a látómező szélességének értékével em vagy px-ben megadva. Például: (min-width: 640px) vagy (min-width: 40em). Ez az érték lesz összepárosítva a <em>kép szélességével</em> a megfelelő látómező szélesség esetén. A vw egység, ami valójában a látómező szélessége és azért használatos a százalékos megadás helyett, mert ez minden esetben a teljes látómező szélességet jelenti.

en: These are the supported authentication providers for this view. When this view is requested, the client will be forced to authenticate with one of the selected providers. Make sure you set the appropriate requirements at the <em>Access</em> section since the Authentication System will fallback to the anonymous user if it fails to authenticate. For example: require Access: Role | Authenticated User.
hu: Az alábbi hitelesítésszolgáltatók támogatottak ehhez a nézethez. Lekérésekor a kliensnek kötelező lesz azonosítania magát a kiválasztott módok egyikével. Éppen ezért fontos meggyőződni róla, hogy biztosan a megfelelő módok vannak-e előírva a <em>Hozzáférés</em> szakaszban. Sikertelenség esetén ugyanis a Drupal belső hitelesítési rendszere alapértelmezetten a Névtelen felhasználónak tulajdonítja majd a kérést. Egy gyakori beállítás lehet például: <em>Hozzáférés: Szerepkör | Azonosított felhasználó</em>

en: Serialization settings
hu: Szerializációs beállítások

en: The testing framework requires the <a href="https://secure.php.net/manual/en/curl.setup.php">PHP cURL library</a>. For more information, see the <a href="https://www.drupal.org/requirements/php/curl">online information on installing the PHP cURL extension</a>.
hu: A tesztelési keretrendszer működéséhez szükséges a <a href="https://secure.php.net/manual/en/curl.setup.php">PHP cURL</a> függvénykönyvtár. További tudnivaló ennek telepítéséről az <a href="https://www.drupal.org/requirements/php/curl">online dokumentációjában</a> található angol nyelven.

en: Random number generation
hu: Véletlenszám-előállítás

en: Tried to generate 10 random bytes, generated @count
hu: Az előállítani próbált 10 véletlenszerű bájtból @count sikeres volt

en: Drupal is unable to generate highly randomized numbers, which means certain security features like password reset URLs are not as secure as they should be. Instead, only a slow, less-secure fallback generator is available. The most likely cause is that open_basedir restrictions are in effect and /dev/urandom is not on the whitelist. See the <a href=":drupal-php">system requirements</a> page for more information. %exception_message
hu: A Drupal nagy véletlenszerűségű számok előállítására tett kísérlete sikertelen volt. Ennek legvalószínűbb oka, hogy <code>open_basedir</code> korlátozások vannak érvényben és a <code>/dev/urandom</code> könyvtár nincs az engedélyezett kivételek között. Ez egyben azt is jelenti, hogy bizonyos védelmi funkciók, mint például a jelszó-visszaállító webcímek nem annyira biztonságosak, mint lehetnének. Helyette csak egy lassabb, kevésbé biztonságos tartalék kódelőállító érhető el jelenleg. További tudnivaló a <a href=":drupal-php">rendszerkövetelmények</a> oldalon található. %exception_message

en: Drupal is unable to generate highly randomized numbers, which means certain security features like password reset URLs are not as secure as they should be. Instead, only a slow, less-secure fallback generator is available. See the <a href=":drupal-php">system requirements</a> page for more information. %exception_message
hu: A Drupal nagy véletlenszerűségű számok előállítására tett kísérlete sikertelen volt. Ez azt jelenti, hogy bizonyos védelmi funkciók, mint például a jelszó-visszaállító webcímek nem annyira biztonságosak, mint lehetnének. Helyette csak egy lassabb, kevésbé biztonságos tartalék kódelőállító érhető el jelenleg. További tudnivaló a <a href=":drupal-php">rendszerkövetelmények</a> oldalon található. %exception_message

en: Less secure
hu: Kevésbé biztonságos

en: Detailed cron logging
hu: Időzítő lefutásának részletes naplózása

en: Visitors will only see the maintenance mode message. Only users with the "@permission-label" <a href=":permissions-url">permission</a> will be able to access the site. Authorized users can log in directly via the <a href=":user-login">user login</a> page.
hu: A felhasználók csak a karbantartási módról szóló üzenetet fogják látni. Csak a „@permission-label” <a href=":permissions-url">jogosultsággal</a> rendelkezők érik el a webhelyet. Az arra jogosult felhasználók a <a href=":user-login">bejelentkezési oldalon</a> tudnak belépni.

en: Initial visibility level
hu: Kezdetben látható szint

en: The menu is only visible if the menu item for the current page is at this level or below it. Use level 1 to always display this menu.
hu: A menü csak akkor jelenik majd meg, ha az aktuális oldalhoz tartozó menüelem a megadott kezdőszinten, vagy az alatt helyezkedik el. Az 1-es szint kiválasztásával a menü mindig látható lesz.

en: Number of levels to display
hu: Megjelenítendő szintek száma

en: This maximum number includes the initial level.
hu: A szintek számának legfelső határa, beleértve a kiinduló szintet is.

en: Text editors (like CKEditor) may override this setting.
hu: A szövegszerkesztők (mint például a <em>CKEditor</em>) felülírhatják ezt a beállítást.)

en: Base default argument
hu: Kiinduló alapértelmezett argumentum

en: Filter by view name, machine name, description, or display path
hu: Szűrés név, leírás, vagy elérési útvonal alapján

en: Enter a part of the view name, machine name, description, or display path to filter by.
hu: Itt adható meg a szűrés alapjaként a nézet felhasználók által olvasható, vagy programok által használt nevének, leírásának, vagy elérési útvonalának egy része.

en: The Workflows module provides a UI and an API for creating workflows content. This lets site admins define workflows and their states, and then define transitions between those states. For more information, see the <a href=":workflow">online documentation for the Workflows module</a>.
hu: A <em>Workflows</em> modul egy felhasználói (UI) és egy programozható (API) felületet biztosít a tartalomszerzői munkafolyamatok kezelésére. Segítségével a webhely adminisztrátorai állapotokat és köztük való átmeneteket határozhatnak meg. További tudnivaló a modul <a href=":workflow">online dokumentációjában</a> található angol nyelven.

en: Configure workflows.
hu: Munkafolyamatok beállítása.

en: Create and edit workflows.
hu: Munkafolyamatok létrehozása és szerkesztése.

en: Edit state
hu: Állapot szerkesztése

en: Edit transition
hu: Átmenet szerkesztése

en: From state IDs
hu: Kiinduló állapotok azonosítói

en: From state ID
hu: Kiinduló állapot azonosítója

en: To state ID
hu: Cél állapot azonosítója

en: There are no workflow types available. In order to create workflows you need to install a module that provides a workflow type. For example, the Content Moderation module provides a workflow type that enables workflows for content entities.
hu: Nincs elérhető munkafolyamat-típus. Annak érdekében, hogy fel lehessen venni az első munkafolyamatot, először telepítve és engedélyezve kell lennie a webhelyen legalább egy, munkafolyamat-típust definiáló modulnak. Más szavakkal: például a <em>Content Moderation</em> modul biztosít egy munkafolyamat-típust a tartalmak moderációjához.

en: Created the %label Workflow. In order for the workflow to be enabled there needs to be at least one state.
hu: %label munkafolyamat létrejött. Annak érdekében, hogy engedélyezni lehessen, legalább egy állapotot tartalmaznia kell.

en: Workflow %label deleted.
hu: %label munkafolyamat törölve.

en: There are no states yet.
hu: Még nincsenek állapotok.

en: This workflow has no states and will be disabled until there is at least one, <a href=":add-state">add a new state.</a>
hu: Ez a munkafolyamat nem tartalmaz egyetlen állapotot sem, ezért le van tiltva <a href=":add-state">Új állapot hozzáadása</a>.

en: Add a new state
hu: Új állapot hozzáadása

en: There are no transitions yet.
hu: Még nincsenek átmenetek.

en: Add a new transition
hu: Új átmenet hozzáadása

en: Saved the %label Workflow.
hu: %label munkafolyamat elmentve.

en: Label for the state.
hu: Az állapot elnevezése.

en: Created %label state.
hu: %label állapot létrejött.

en: Are you sure you want to delete %state from %workflow?
hu: %state állapot %workflow munkafolyamatból biztosan törölhető?

en: State %label deleted.
hu: %label állapot törölve.

en: Saved %label state.
hu: %label állapot elmentve.

en: Label for the transition.
hu: Az átmenet elnevezése.

en: The transition from %from to %to already exists.
hu: %from állapotból %to állapotba már létezik átmenet.

en: Created %label transition.
hu: %label átmenet létrejött.

en: Are you sure you want to delete %transition from %workflow?
hu: %transition állapot %workflow munkafolyamatból biztosan törölhető?

en: %transition transition deleted.
hu: %transition átmenet törölve.

en: Saved %label transition.
hu: %label átmenet elmentve.

en: Restore to Draft
hu: Visszaállítás vázlatként

en: Warnings found
hu: Észlelt figyelmeztetések

en: Errors found
hu: Észlelt hibák

en: Profile field ID.
hu: Profilmező azonosítója.

en: Locales target language ID.
hu: Célnyelv azonosítója.

en: Language for this field.
hu: Ennek a mezőnek a nyelve.

en: Translation of either the title or explanation.
hu: Vagy a cím, vagy pedig a magyarázat fordítása.

en: Windows installation depth
hu: Windows telepítési mélység

en: The public files directory path is %depth characters. Paths longer than 120 characters will cause problems on Windows.
hu: A nyilvános fájlok könyvtárának útvonala jelenleg %depth karakter. A 120 karakternél hosszabb elérési útvonalak gondokat okoznak Windows-on.

en: General System Information
hu: Általános tudnivalók a rendszerről

en: Created the %label Workflow.
hu: %label munkafolyamat létrejött.

en: There are no transitions to or from this state yet.
hu: Még nincsenek átmenetek, amelyekben ez kiinduló vagy cél állapot lehetne.

en: HAL settings
hu: HAL beállítások

en: The Migrate Drupal UI module provides a simple user interface to perform an upgrade from an earlier version of Drupal. For more information, see the <a href=":migrate">online documentation for the Migrate Drupal UI module</a>.
hu: A <em>Migrate Drupal UI</em> modul egy egyszerű felhasználói felületet biztosít a Drupal egy korábbi kiadásán futó webhelyről való átköltözéshez és a szükséges korszerűsítés végrehajtásához. A folyamat menetéről további tudnivaló a <em>Migrate Drupal UI</em> modul <a href=":migrate">online dokumentációjában</a> található angol nyelven.

en: Preparing the site
hu: A webhely előkészítése

en: You need to enable all modules on this site that are enabled on the previous site. For example, if you have used the Book module on the previous site then you must enable the Book module on this site for that data to be available on this site.
hu: Először is engedélyezni kell minden olyan modult ezen a webhelyen, amelyek az előző webhelyen is be voltak kapcsolva. Például, ha a <em>Book</em> modul használatban volt ott, akkor itt is elérhetőnek kell lennie ahhoz, hogy a modul által kezelt adatok helyükre kerülhessenek.

en: Performing the upgrade
hu: Korszerűsítés végrehajtása

en: On the <a href=":upgrade">Upgrade</a> page, you are guided through performing the upgrade in several steps.
hu: A <a href=":upgrade">Korszerűsítés</a> oldal több lépésen keresztül végigvezet a folyamaton.

en: You need to enter the database credentials of the Drupal site that you want to upgrade. You can also include its files directory in the upgrade.
hu: Meg kell adni a korszerűsíteni kívánt Drupal webhely adatbázisához való csatlakozás azonosítóit. Igény esetén a fájlrendszerének útvonala is beállítható.

en: The next page then provides an overview of which upgrade paths are available or missing, before you proceed to perform the upgrade.
hu: A következő oldal áttekintést ad arról, hogy az előző és leendő webhelyek elemei hogyan feleltethetőek meg egymásnak.

en: Lastly, a message is displayed about the number of upgrade tasks that were successful or failed.
hu: Végül a korszerűsítési folyamat lefutását követően egy üzenet visszajelzést ad a sikeres és sikertelen feladatokról.

en: Reviewing the upgrade log
hu: A korszerűsítési napló áttekintése

en: You can review a <a href=":log">log of upgrade messages</a> by clicking the link in the message provided after the upgrade or by filtering the messages for the type <em>migrate_drupal_ui</em> on the <a href=":messages">Recent log messages</a> page.
hu: A folyamat végén megjelenő üzenetben található hivatkozásra kattintva, vagy a <a href=":messages">Legutóbbi naplóüzenetek</a> oldalon a <em>migrate_drupal_ui</em> kifejezésre rászűrve visszanézhető a <a href=":log">korszerűsítési napló</a>.

en: Incremental upgrades
hu: Korszerűsítés lépésekben

en: Incremental upgrades are not yet supported through the user interface.
hu: A lépésekben való korszerűsítés a felhasználói felületen keresztül jelenleg nem támogatott.

en: Rolling back an upgrade
hu: Egy korszerűsítés visszacsinálása

en: Rolling back an upgrade is not yet supported through the user interface.
hu: Egy korszerűsítés visszacsinálása a felhasználói felületen keresztül jelenleg nem támogatott.

en: Serialized data types
hu: Szerializált adattípusok

en: The Serialization API is configured to output only string values for REST and other applications (instead of integers or Booleans when appropriate). <a href="https://www.drupal.org/node/2837696">Disabling this backwards compatibility mode</a> is recommended unless your sites or applications require string output.
hu: A <em>Serialization API</em> jelenleg úgy van beállítva, hogy minden típusú adatot (egész számot és logikai értéket is) karaktersorozatként küldjön a REST és más alkalmazások felé. Hacsak nem kifejezetten a visszamenőleges kompatibilitáshoz szükséges ez a működés, akkor <a href="https://www.drupal.org/node/2837696">javasolt inkább letiltani</a>.

en: The Serialization API is configured with the recommended default and outputs typed values (integers, Booleans, or strings as appropriate) for REST and other applications. If your site or applications require string output, you can <a href="https://www.drupal.org/node/2837696">enable backwards compatibility mode</a>.
hu: A <em>Serialization API</em> jelenleg a javasolt alapértelmezéssel van beállítva, így az adatokat a megfelelő típusukkal (egész szám, logikai, karaktersorozat) küldi a REST felé. Ha azonban ezek az alkalmazások kizárólag karaktersorozatként tudnak adatokat fogadni, akkor <a href="https://www.drupal.org/node/2837696">át lehet kapcsolni</a> visszamenőleges kompatibilitási módba.

en: The REST API will no longer output all values as strings. Integers/booleans will be used where appropriate. If your site depends on these value being strings, <a href="https://www.drupal.org/node/2837696">read the change record to learn how to enable the BC mode.</a>
hu: A <em>REST API</em> ezentúl nem karaktersorozatként küldi az összes adattípust, hanem az egész számok és logikai értékek a megfelelő típusukkal lesznek jelölve. Azonban ha szükséges, engedélyezhető a <a href="https://www.drupal.org/node/2837696">visszamenőleges kompatibilitási mód</a>.

en: Whether to retain pre Drupal 8.3 behavior of serializing all primitive items as strings.
hu: Meg kell-e tartani a Drupal 8.3 előtti működést, azaz a primitív adattípusok karaktersorozatként való szerializációját.

en: An intentionally plain theme with no styling to demonstrate default Drupal’s HTML and CSS. Learn how to build a custom theme from Stark in the <a href="https://www.drupal.org/docs/8/theming">Theming Guide</a>.
hu: Egy szándékosan letisztult smink a lehető legkevesebb formázással, hogy a Drupal alapértelemezett HTML és CSS kimenetét a legjobban bemutassa. A Stark-ra építő sminkelésről bőséges olvasnivaló áll rendelkezésre az online dokumentáció <a href="https://www.drupal.org/docs/8/theming">Theming Drupal 8</a> (azaz „A Drupal 8 sminkelése”) című fejezetében angol nyelven.

en: Private file directory
hu: Rejtett fájlok könyvtára

en: A base theme with sensible default CSS classes added. Learn how to use Classy as a base theme in the <a href="https://www.drupal.org/docs/8/theming">Drupal 8 Theming Guide</a>.
hu: Alapsmink csak a legszükségesebb CSS-osztályokkal. További tudnivalók a <em>Classy</em> sminkre való építkezésről a <a href="https://www.drupal.org/docs/8/themin">Sminkelési útmutató</a> Drupal 8-as fejezetében olvasható angol nyelven.

en: Upgrade log
hu: Korszerűsítési napló

en: Upgrade content and configuration from either a Drupal 6 or a Drupal 7 site.
hu: A webhely tartalmainak és konfigurációjának korszerűsítése Drupal 6-os vagy 7-es verzióról.

en: View the upgrade log.
hu: Korszerűsítési napló megtekintése.

en: Quick edit settings
hu: Gyorsszerkesztés beállításai

en: TRACE method settings
hu: TRACE metódus beállításai

en: OPTIONS method settings
hu: OPTIONS metódus beállításai

en: CONNECT method settings
hu: CONNECT metódus beállításai

en: Theme settings variable for a theme.
hu: Sminkbeállítási változó egy smink részére.

en: The theme settings variable value.
hu: A sminkbeállítási változó értéke.

en: Your server does not support updating modules and themes from this interface. Instead, update modules and themes by uploading the new versions directly to the server, as documented in <a href=":doc_url">Extending Drupal 8</a>.
hu: A kiszolgáló nem támogatja a modulok és sminkek erről a felületről történő frissítését. Ehelyett, az új verziókat közvetlenül a kiszolgálóra kell tölteni a sminkek és modulok frissítéséhez, követve a <a href=":doc_url">kézikönyv</a> leírását.

en: Your server does not support installing modules and themes from this interface. Instead, install modules and themes by uploading them directly to the server, as documented in <a href=":doc_url">Extending Drupal 8</a>.
hu: A kiszolgáló nem támogatja a modulok és sminkek telepítését erről a felületről. Ehelyett a modulokat és sminkeket a kiszolgálóra kell közvetlenül feltölteni a <a href=":doc_url">kézikönyvben</a> leírt módon.

en: Updating modules and themes requires <strong>@backends access</strong> to your server. See <a href=":doc_url">Extending Drupal 8</a> for other update methods. | Updating modules and themes requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See <a href=":doc_url">Extending Drupal 8</a> for other update methods.
hu[0]: A modulok és sminkek frissítéséhez szükség van <strong>@backends elérése</strong> jogosultságra a kiszolgálón. További frissítési módszerek leírása a <a href=":doc_url">dokumentációban</a> található.
hu[1]: A modulok és sminkek frissítéséhez hozzáférés szükséges a kiszolgálón a következő módok valamelyikén: <strong>@backends</strong>. További frissítési módszerek leírása a <a href=":doc_url">dokumentációban</a> található.

en: Installing modules and themes requires <strong>@backends access</strong> to your server. See <a href=":doc_url">Extending Drupal 8</a> for other installation methods. | Installing modules and themes requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See <a href=":doc_url">Extending Drupal 8</a> for other installation methods.
hu[0]: A modulok és sminkek telepítéséhez szükség van <strong>@backends elérése</strong> jogosultságra a kiszolgálón. További frissítési módszerek leírása az <a href=":doc_url">online kézikönyvben</a> található.
hu[1]: A modulok és sminkek telepítéséhez hozzáférés szükséges a kiszolgálón a következő módok valamelyikén: <strong>@backends</strong>. További frissítési módszerek leírása az <a href=":doc_url">online kézikönyvben</a> található.

en: The user ID of the author.
hu: A szerző felhasználói azonosítója.

en: Drupal version of the source site
hu: A kiinduló webhely Drupal verziója

en: To import public files from your current Drupal site, enter a local file directory containing your site (e.g. /var/www/docroot), or your site address (for example http://example.com).
hu: A jelenlegi webhely nyilvános fájljainak importálásához meg kell adni a Drupalt tartalmazó könyvtár helyi útvonalát (például „/var/www/docroot”) vagy a webhely címét (pl. „https://pelda.hu”).

en: To import private files from your current Drupal site, enter a local file directory containing your site (e.g. /var/www/docroot).
hu: A jelenlegi webhely rejtett fájljainak importálásához meg kell adni a Drupalt tartalmazó könyvtár helyi útvonalát (például /var/www/docroot).

en: Source database is Drupal version @version but version @selected was selected.
hu: A forrás adatbázis a Drupal @version verziójához való, mégis @selected verzió lett kiválasztva.

en: The term language.
hu: A kifejezés nyelve.

en: Translation ID.
hu: Fordítás azonosítója

en: Name of property being translated.
hu: A lefordítandó tulajdonság neve.

en: Advanced block options
hu: Haladó blokk lehetőségek

en: The %field date is incomplete.
hu: %field mező nem teljes.

en: Include locked languages such as <em>Not specified</em> and <em>Not applicable</em>
hu: Beleértve a zárolt nyelveket is, mint <em>Nincs megadva</em> és <em>Nem alkalmazható</em>

[ctx: Validation]
en: Universally Unique Identifier
hu: Általánosan egyedi azonosító

en: 1 block is available in the modified list. | @count blocks are available in the modified list.
hu[0]: Egy blokk elérhető a módosultak listájában.
hu[1]: @count blokk elérhető a módosultak listájában.

en: The Custom Block module allows you to create and manage custom <em>block types</em> and <em>content-containing blocks</em> from the <a href=":block-library">Custom block library</a> page. Custom block types have fields; see the <a href=":field-help">Field module help</a> for more information. Once created, custom blocks can be placed in regions just like blocks provided by other modules; see the <a href=":blocks">Block module help</a> page for details. For more information, see the <a href=":online-help">online documentation for the Custom Block module</a>.
hu: A <em>Custom Block</em> modul lehetővé teszi egyéni <em>blokktípusok</em> és <em>tartalmi blokkok</em> létrehozását,  ezek pedig az <a href=":block-library">Egyéni blokkok könyvtárában</a> tekinthetőek át. A blokktípusok mezőket tartalmaznak (lásd a <em>Field</em> modul <a href=":field-help">súgóját</a>), az egyéni blokkok pedig ugyanúgy szabadon régiókba helyezhetők, mint más modulok blokkjai (lásd a <em>Block</em> modul <a href=":blocks">súgóját</a>). Minderről további tudnivaló a <em>Custom Block</em> modul <a href=":online-help">online dokumentációjában</a> található.

[ctx: Validation]
en: Book outline.
hu: Könyvvázlat.

en: You can only change the book outline for the <em>published</em> version of this content.
hu: Ennek a tartalomnak csak a <em>közzétett</em> változatának lehet módosítani könyvszerkezetben való helyét.

en: Delete comment configuration
hu: Hozzászólás-beállítás törlése

en: Comment bulk form
hu: Tömeges hozzászólás űrlap

en: Commented entity
hu: Entitás, amihez hozzászóltak

en: Comment operations bulk form
hu: Hozzászólások tömeges műveleteinek űrlapja

en: Add a form element that lets you run operations on multiple comments.
hu: Egy űrlapelem hozzáadása, ami lehetővé teszi műveletek végrehajtását több hozzászóláson.

en: @label (Original translation) - <em>The following comment translations will be deleted:</em>
hu: @label (Eredeti fordítás) – <em>A következő hozzászólás-fordítás lesz törölve:</em>

en: Deleted @count comment translations.
hu: @count hozzászólás-fordítás törölve lett.

en: Are you sure you want to delete this comment and all its children? | Are you sure you want to delete these comments and all their children?
hu[0]: Ez a hozzászólás a rá érkezett válaszokkal együtt biztosan törölhető?
hu[1]: Ezek a hozzászólások a rájuk érkezett válaszokkal együtt biztosan törölhetők?

en: Comment Permalink
hu: Hozzászólás öröklinkje

en: Unable to save this @type_label.
hu: Ezen @type_label típusú elem nem menthető.

en: <a href="@latest_revision_edit_url">Publish</a> or <a href="@latest_revision_delete_url">delete</a> the latest revision to allow all workflow transitions.
hu: Valamennyi munkafolyamat-átmenet engedélyezéséhez <a href="@latest_revision_edit_url">közzétenni</a> vagy <a href="@latest_revision_delete_url">törölni</a> kell a legutolsó változatot.

en: Unable to save this @type_label. <a href="@latest_revision_edit_url">Publish</a> or <a href="@latest_revision_delete_url">delete</a> the latest revision to allow all workflow transitions.
hu: Jelen @type_label mentése sikertelen. Valamennyi munkafolyamat-átmenet engedélyezéséhez <a href="@latest_revision_edit_url">közzétenni</a> vagy <a href="@latest_revision_delete_url">törölni</a> kell a legutolsó változatot.

en: The moderation state @state_label is being used, but is not in the source storage.
hu: @state_label moderációs állapot használatban van, de nem létezik a kiindulási tárolóban.

en: The workflow @workflow_label is being used, and cannot be deleted.
hu: @workflow_label munkafolyamat használatban van, ezért nem törölhető.

en: All @entity_type types
hu: Minden @entity_type típus

en: All @entity_type_plural_label
hu: Minden @entity_type_plural_label

en: This workflow applies to:
hu: Ez a munkafolyamat vonatkozik erre:

en: There are no entity types.
hu: Nincsenek entitástípusok.

en: @bundle types
hu: @bundle típusok

en: State %state does not exist on %workflow workflow
hu: %state állapot nem létezik %workflow munkafolyamatban.

[ctx: Validation]
en: Datetime format valid for datetime type.
hu: A dátum és idő formátum érvényes a datetime típushoz.

en: The watchdog view has been created.
hu: Az eseménynapló nézet létrejött.

en: The watchdog view already exists and was not replaced. To replace the 'Recent log messages' with a view, rename the watchdog view and uninstall and install the 'Database Log' module
hu: A „Legutóbbi naplóüzenetek” <em>Views</em> nézete már létezik, ezért nem lett automatikusan lecserélve. Ennek kézi elvégzéséhez először át kell nevezni az eseménynapló-jelentés jelenlegi nézetét valami másra, majd eltávolítani, végül ismét telepíteni a <em>Database Log</em> modult.

en: The field type.
hu: A mező típusa.

en: The field status.
hu: A mező állapota.

en: The field storage type.
hu: A mezőtároló típusa.

en: The module that implements the field storage type.
hu: A mezőtárolót megvalósító modul.

en: The field storage status.
hu: A mezőtároló állapota.

en: The field data.
hu: A mező adata.

en: The field instances.
hu: A mező példányai.

en: This field cardinality is set to unlimited and cannot be configured.
hu: Ennek a mezőnek a számossága korlátlanra van állítva, ezért nem módosítható.

en: This field cardinality is set to @cardinality and cannot be configured.
hu: Ennek a mezőnek a számossága @cardinality értékre van állítva, ezért nem módosítható.

en: Files that have no remaining usages are no longer deleted by default.
hu: Azok a fájlok, amelyekre már nem hivatkozik semmi, ezentúl nem lesznek alapértelmezetten törölve.

en: Controls if unused files should be marked temporary
hu: Azt szabályozza, hogy a már nem hivatkozott fájlok meg legyenek-e jelölve ideiglenesként, vagy sem

en: Could not apply @style image style to @uri because the style does not support it.
hu: @style képstílus nem alkalmazható @uri útvonalú képre, mert a stílus nem támogatja.

en: The Inline Form Errors module makes it easier for users to identify which errors need to be resolved by providing a summary of all errors and by placing the individual error messages next to the form elements themselves. For more information, see the <a href=":inline_form_error">online documentation for the Inline Form Errors module</a>.
hu: Az <em>Inline Form Errors</em> modul segít a felhasználóknak könnyebben felismerni, hogy a kitöltött űrlap mely beviteli mezőinél történt tévesztés, ami gátolja annak beküldését. Előnye, hogy nem csak az oldal tetején összesítve, hanem az űrlapon belül, közvetlenül a problémás mező mellett is megjeleníti a hibaüzenetet. További tudnivaló a modul <a href=":inline_form_error">online dokumentációjában</a> található angol nyelven.

en: Displaying error messages
hu: Hibaüzenetek megjelenítése

en: When a form is not filled in correctly (for example, if a required field is left blank), a warning message is displayed at the top of the form. This message links to the affected form elements, and individual error messages are displayed next to each form element.
hu: Amikor eg űrlap nem megfelelően van kitöltve (például egy kötelezően elvárt beviteli mező üresen lett hagyva), akkor egy figyelmeztető üzenet jelenik meg az űrlap tetején. Ez az üzenet további, részletesebb hivatkozásokat tartalmaz, amik a hibásan kitöltött beviteli mezők saját hibajelzéseire mutatnak.

en: Displaying error messages in browsers with HTML5 form validation
hu: Hibaüzenetek megjelenítése a böngészőkben HTML5-ös űrlapérvényesítéssel

en: In browsers that support HTML5 form validation, users will first see the error messages generated by their browser. In this case, the inline form error messages are only displayed after the HTML5 validation errors have been resolved.
hu: A HTML5-alapú űrlapérvényesítést támogató böngészőkben a felhasználók először az alkalmazás által megjelenített hibaüzeneteket fognak látni. Ekkor a Drupal általi űrlapellenőrzés értelemszerűen csak akkor történhet meg, miután ezek a kliensoldali hibák javítva lettek és a böngésző a már helyesen kitöltött űrlap tartalmát a kiszolgáló felé elküldte.

en: Places error messages adjacent to form inputs, for improved usability and accessibility.
hu: A jobb használhatóság és akadálymentesség érdekében a hibaüzenetek nem általánosságban az oldal tetején, hanem közvetlenül a hibás űrlapelem mellett jelennek meg.

en: Language format settings
hu: Nyelv formátum beállítások

en: Include locked languages
hu: A nem módosítható nyelveket is beleértve

en: The Media module manages the creation, editing, deletion, settings and display of media. Items are typically images, documents, slideshows, YouTube videos, tweets, Instagram photos, etc. You can reference media items from any other content on your site. For more information, see the <a href=":media">online documentation for the Media module</a>.
hu: A <em>Media</em> modul lehetővé teszi multimédia elemek létrehozását, szerkesztését, törlését, beállítását és megjelenítését. Ezek leggyakrabban fotók, dokumentumok, diavetítések, tvittek, YouTube-videók, Instagram-posztok, stb. szoktak lenni, de a sor tovább bővíthető. Ezt követően a webhely egészén behivatkozhatóvá válnak. További tudnivaló a modul <a href=":media">online dokumentációjában</a> található angol nyelven.

en: Creating media items
hu: Médiaelemek létrehozása

en: When a new media item is created, the Media module records basic information about it, including the author, date of creation, and the <a href=":media-type">media type</a>. It also manages the <em>publishing options</em>, which define whether or not the item is published. Default settings can be configured for each type of media on your site.
hu: Amikor egy új médiaelem jön létre, akkor a <em>Media</em> modul alapvető információkat rögzít róla, mint például a szerzője, létrehozásának dátuma és a <a href=":media-type">média típusa</a>. Ugyanez a modul kezeli <em>közzétételi beállításaikat</em> is, azaz hogy az adott médiaelem elérhető-e nyilvánosan, vagy sem. A webhely valamennyi médiatípusának alapértelmezett beállítása külön-külön szabályozható.

en: Creating custom media types
hu: Egyéni médiatípusok létrehozása

en: The Media module gives users with the <em>Administer media types</em> permission the ability to <a href=":media-new">create new media types</a> in addition to the default ones already configured. Each media type has an associated media source (such as the image source) which support thumbnail generation and metadata extraction. Fields managed by the <a href=":field">Field module</a> may be added for storing that metadata, such as width and height, as well as any other associated values.
hu: A <em>Media</em> modul létrehoz egy <em>Médiatípusok adminisztrációja</em> jogosultságot, melynek birtokában a már meglévőkön túl újabb médiatípusokat <a href=":media-new">hozhatnak létre</a>. Minden médiatípushoz hozzá van rendelve egy médiaforrás (mint például a képeknél), ami támogatja az előnézetek előállítását és a metaadatok kiolvasását. A <em>Field</em> modul által kezelt <a href=":field">mezők</a> adhatóak hozzájuk ezen metaadatok (például a kép szélessége és magassága), vagy bármi más információ tárolására.

en: The Media module also enables you to create multiple versions of any media item, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
hu: A <em>Media</em> modul azt is megengedi, hogy bármelyik médiaelemhez több változat készüljön, így később vissza lehessen térni egy korábbi állapothoz a <em>Változatinformáció</em> engedélyezésével.

en: The Media module makes a number of permissions available, which can be set by role on the <a href=":permissions">permissions page</a>.
hu: A <em>Media</em> modul számos jogosultságot tesz elérhetővé, melyeket szerepkörönként lehet beállítani a <a href=":permissions">jogosultságok oldalon</a>.

en: Create reusable media.
hu: Újrafelhasználható médiaelemek létrehozása.

en: Add media type
hu: Médiatípusok hozzáadása

en: Manage media types.
hu: Médiatípusok kezelése.

en: Administer media types
hu: Médiatípusok adminisztrációja

en: Update own media
hu: Saját média szerkesztése

en: Delete own media
hu: Saját média törlése

en: View all media revisions
hu: Média összes korábbi változatának megtekintése

en: To view a revision, you also need permission to view the media item.
hu: Egy média változatának megtekintéséhez jogosultság szükséges az adott médiaelem megtekintéséhez is.

en: Full URI to a folder where the media icons will be installed
hu: Teljes elérési útvonal (URI) a médiatípusok ikonjait tároló könyvtárhoz.

en: Whether the thumbnail downloads should be queued
hu: Várakozási sorba kell-e rendezni az előnézeti képek letöltését, vagy sem

en: Media source settings
hu: Médiaforrás beállítások

en: "File" media source configuration
hu: „Fájl” médiaforrás beállításai

en: "Image" media source configuration
hu: „Kép” médiaforrás beállításai

en: Edit %type_label @label
hu: %type_label @label szerkesztése

en: @type %label has been created.
hu: @type %label létrejött.

en: @type %label has been updated.
hu: @type %label frissítve.

en: @type: added %label.
hu: @type: %label hozzáadva.

en: @type: updated %label.
hu: @type: %label frissítve.

en: - Create -
hu: – Létrehozás –

en: Select the field that will store essential information about the media item. If "Create" is selected a new field will be automatically created.
hu: Itt lehet kiválasztani azt a mezőt, ami a médiaelemek alapvető információit fogja tárolni. Ha a „Létrehozás” lett kiválasztva, akkor egy teljesen új mező fog létrejönni.

en: %field_type field will be automatically created on this type to store the essential information about the media item.
hu: %field_type típusú mező automatikusan létre lesz hozva a médiaelemek alapvető információinak tárolására.

en: %field_name field is used to store the essential information about the media item.
hu: %field_name típusú mező van használatban a médiaelemek alapvető információinak tárolására.

en: The human-readable name of this media type.
hu: Az emberek számára olvasható neve ennek a médiatípusnak.

en: A unique machine-readable name for this media type.
hu: Az egyedi, programok által használt neve ennek a médiatípusnak.

en: Describe this media type. The text will be displayed on the <em>Add new media</em> page.
hu: A médiatípus leírása. A szöveg az <em>Új média hozzáadása</em> oldalon fog megjelenni.

en: Media source that is responsible for additional logic related to this media type.
hu: Az ezzel a médiatípussal kapcsolatos további működésért felelős médiaforrás.

en: - Select media source -
hu: – Médiaforrás kiválasztása –

en: Media source configuration
hu: Médiaforrás beállításai

en: Media sources can provide metadata fields such as title, caption, size information, credits, etc. Media can automatically save this metadata information to entity fields, which can be configured below. Information will only be mapped if the entity field is empty.
hu: A médiaforrások metaadat mezőket biztosíthatnak, mint például cím, felirat, méretek, készítők, stb. A rendszer automatikusan átmentheti ezeket az információkat az entitások alább beállítható mezőibe, de csak akkor, ha azok még üresek az átmásolás előtt.

en: Media will be automatically published when created.
hu: A média automatikusan közzé lesz téve létrehozáskor.

en: Automatically create new revisions. Users with the "Administer media" permission will be able to override this option.
hu: Automatikusan új változat létrehozása. A „Média adminisztrációja” jogosultsággal rendelkező felhasználók felülbírálhatják ezt a működést.

en: Download thumbnails via a queue. When using remote media sources, the thumbnail generation could be a slow process. Using a queue allows for this process to be handled in the background.
hu: Előnézetek letöltése várakozási sorba állítással. Amikor távoli médiaforrások vannak használatban, akkor az előnézet-előállítás lelassulhat. Ez a műveletet elvégezhető azonban háttérfolyamatként is, ha a kérések várakozási sorba kerülnek és egyesével kerülnek feldolgozásra.

en: The media type %name has been updated.
hu: %name médiatípus frissítve lett.

en: The media type %name has been added.
hu: %name médiatípus hozzáadva.

en: Added media type %name.
hu: %name médiatípus hozzáadva.

en: No media types available. <a href=":url">Add media type</a>.
hu: Nincs elérhető médiatípus. <a href=":url">Médiatípus hozzáadása</a>.

en: The thumbnail of the media item.
hu: A médiaelem előnézete.

en: The time the media item was created.
hu: A médiaelem létrejöttének ideje.

en: The time the media item was last edited.
hu: A médiaelem utolsó módosításának ideje.

en: media type
hu: médiatípus

en: media types
hu: médiatípusok

en: Deleted @count media items.
hu: @count médiaelem törölve.

en: Deleted 1 media item. | Deleted @count media items.
hu[0]: Egy médiaelem törölve.
hu[1]: @count médiaelem törölve.

en: %type is used by @count media item on your site. You can not remove this media type until you have removed all of the %type media items. | %type is used by @count media items on your site. You can not remove this media type until you have removed all of the %type media items.
hu[0]: %type típust @count tartalom használja jelenleg a webhelyen. A tartalomtípus eltávolításához előbb törölni kell az összes %type típust használó médiaelemet.
hu[1]: %type típust @count tartalom használja jelenleg a webhelyen. A tartalomtípus eltávolításához előbb törölni kell az összes %type típust használó médiaelemet.

en: Linked to media item
hu: Médiaelemhez kapcsolva

en: Use local files for reusable media.
hu: Helyi fájlok használata az újrahasználható médiához.

en: Use local images for reusable media.
hu: Helyi képek használata az újrahasználható médiához.

[ctx: Validation]
en: Menu settings.
hu: Menübeállítások.

en: You can only change the menu settings for the <em>published</em> version of this content.
hu: E tartalom menü beállításainak módosítása csak annak a <em>közzétett</em> változatára vonatkozik.

en: To view a revision, you also need permission to view the content item.
hu: Egy tartalmi változat megtekintéséhez jogosultság szükséges az adott tartalom megtekintéséhez is.

en: To revert a revision, you also need permission to edit the content item.
hu: Egy tartalmi változat visszaállításához jogosultság szükséges az adott tartalom szerkesztéséhez is.

en: To delete a revision, you also need permission to delete the content item.
hu: Egy tartalmi változat törléséhez jogosultság szükséges az adott tartalom törléséhez is.

[ctx: Validation]
en: Path alias.
hu: Útvonalálnév.

en: You can only change the URL alias for the <em>published</em> version of this content.
hu: E tartalom webcím álnevének módosítása csak annak a <em>közzétett</em> változatára vonatkozik.

en: The RESTful Web Services module provides a framework for exposing REST resources on your site. It provides support for content entity types such as the main site content, comments, custom blocks, taxonomy terms, and user accounts, etc. (see the <a href=":field">Field module help page</a> for more information about entities). REST support for content items of the Node module is enabled by default, and support for other types of content entities can be enabled. Other modules may add support for other types of REST resources. For more information, see the <a href=":rest">online documentation for the RESTful Web Services module</a>.
hu: A <em>RESTful Web Services</em> modul egy keretrendszert biztosít a webhely REST-képes erőforrásainak kiaknázásához. Támogatja a tartalmi entitástípusokat, mint például a webhely tartalmai, hozzászólások, egyéni blokkok, taxonómia kifejezések és felhasználói fiókok, stb. (erről bővebben lásd a <em>Field</em> modul <a href=":field">súgóoldalát</a>). A <em>Node</em> modul tartalmi elemeinek REST-támogatása alapértelmezetten engedélyezett és más entitástípusokhoz is bekapcsolható. Más modulok további REST-képes erőforrásokat definiálhatnak vagy támogathatnak. További tudnivaló a <em>RESTful Web Services</em> modul <a href=":rest">online dokumentációjában</a> található.

en: REST support for content types (provided by the <a href=":node">Node</a> module) is enabled by default. To enable support for other content entity types, you can use a <a href=":config" target="blank">process based on configuration editing</a> or the contributed <a href=":restui">REST UI module</a>.
hu: A tartalomtípusok (amiket az alaprendszer <a href=":node">Node</a> modulja biztosít) REST-támogatása alapértelmezetten engedélyezett. További entitástípusokhoz való bekapcsolására két lehetőség van: vagy egy <a href=":config" target="blank">lépéssor a konfiguráció szerkesztésére</a>, vagy pedig a <a href=":restui">REST UI</a> közösségi modul.

en: Whether the pre Drupal 8.4 behavior of returning Unix timestamps instead of RFC3339 timestamps for TimestampItem fields is enabled or not.
hu: Annak jelzése, hogy a Drupal 8.4-es főverziója előtti működés (miszerint Unix-féle időbélyegek használata az RFC3339 szabványúak helyett) engedélyezve van-e a TimestampItem mezőkre vagy sem.

en: Remove tables with the prefix "test" followed by digits and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
hu: Eltávolítja a korábbi sikertelen tesztek után visszamaradt, nevükben „test” előtagot és azt követően számjegyeket tartalmazó táblákat és az ideiglenes könyvtárakat. Ez a lehetőség a teszteket író fejlesztők számára készült.

en: Limited date range
hu: Korlátozott dátumtartomány

en: Your PHP installation has a limited date range.
hu: A jelenlegi PHP-telepítésnek korlátozott dátumtartománya van.

en: You are running on a system where PHP is compiled or limited to using 32-bit integers. This will limit the range of dates and timestamps to the years 1901-2038. Read about the <a href=":url">limitations of 32-bit PHP</a>.
hu: A Drupal webhely alatt működő rendszer PHP-telepítése 32–bites egész számok kezelésére lett fordítva. Ez alapjaiban korlátozza az időbélyegek és dátum mezők értékét az 1901 és 2038 közötti évekre. Minderről további tudnivaló a <a href=":url">dokumentációban</a> található.

en: A client error happened
hu: Klienshiba történt.

en: To run cron from outside the site, go to <a href=":cron" class="system-cron-settings__link">@cron</a>
hu: A cron webhelyen kívüli futtatásához az alábbi webcímet kell meghívni: <a href=":cron" class="system-cron-settings__link">@cron</a>

en: Run times of individual cron jobs will be written to watchdog
hu: Az időzített feladatok lefutási ideje egyenként be lesz írva az eseménynaplóba.

en: Delete temporary files after
hu: Ideiglenes fájlok törlése ezután

en: Temporary files are not referenced, but are in the file system and therefore may show up in administrative lists. <strong>Warning:</strong> If enabled, temporary files will be permanently deleted and may not be recoverable.
hu: Az ideiglenes fájlokra nincs élő hivatkozás, de jelen vannak a webhely fájlrendszerében, ezért az adminisztrációs oldalakon is feltűnhetnek. <strong>Fontos:</strong> az opció engedélyezésével ezen ideiglenes fájlok véglegesen törlődnek és nem lesznek visszaállíthatók.

en: Automatic updates of Drupal core are not supported at this time.
hu: A Drupal alaprendszer automatikus frissítése jelenleg nem támogatott.

en: Add the @label role to the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználók felhatalmazása @label szerepkörrel.

en: Remove the @label role from the selected user(s)
hu: @label szerepkör megvonása a kiválasztott felhasználóktól.

en: A non-existent config entity name returned by FieldStorageConfigInterface::getBundles(): field name: %field, bundle: %bundle
hu: A <code>FieldStorageConfigInterface::getBundles()</code> egy nem létező konfigurációs entitástípus nevével tért vissza. (Mező neve: %field, mezőköteg: %bundle.)

en: Enabling the appropriate module may solve this issue. Otherwise, check to see if there is a module update available.
hu: A megfelelő modul engedélyezése megoldhatja ezt a problémát. Más esetben le kell ellenőrizni, hogy elérhető-e a modul frissebb verziója.

en: This workflow is in use. You cannot remove this workflow until you have removed all content using it.
hu: Ez a munkafolyamat használatban van, ezért addig nem törölhető, amíg az utolsó, ezt használó tartalmi elem nincs eltávolítva.

en: Edit %label workflow
hu: %label munkafolyamat szerkesztése

en: This workflow state is in use. You cannot remove this workflow state until you have removed all content using it.
hu: Ez a munkafolyamat-állapot használatban van, ezért addig nem törölhető, amíg az utolsó, ezt használó tartalmi elem nincs eltávolítva.

en: Find and manage comments.
hu: Hozzászólások keresése és kezelése.

en: The approved comments listing.
hu: Az elfogadott hozzászólások listája.

en: Comments published
hu: Közzétett hozzászólások

en: The unapproved comments listing.
hu: A még el nem bírált hozzászólások listája.

en: Comments unapproved
hu: El nem bírált hozzászólások

en: Entity reference selection handler settings
hu: Entitáshivatkozás kiválasztáskezelő beállításai

en: Default selection handler settings
hu: Alapértelmezett kiválasztáskezelő beállításai

en: The field instance ID.
hu: A mező példányának azonosítója.

en: The field instance data.
hu: A mező példányának adata.

en: The field type
hu: A mező típusa

en: The field definition.
hu: A mező meghatározása.

en: The formatter settings.
hu: A formázó beállításai.

en: File selection handler settings
hu: Fájlkiválasztási kezelő beállításai

en: The Media module is not compatible with contrib <a href=":url">Media Entity</a> 1.x branch. Please check the 2.x branch of that module for an upgrade path.
hu: A <em>Média</em> modul nem kompatibilis a közösségi <a href=":url">Media Entity</a> modul 1.x-es ágával. Javasolt helyette a 2.x verzióját megnézni, hogy létezik-e hozzá korszerűsítési eljárás.

en: Source module not found for @migration_id.
hu: A kiinduló modul nem található ehhez: @migration_id.

en: Destination module not found for @migration_id.
hu: A cél modul nem található ehhez: @migration_id.

en: User selection handler settings
hu: Felhasználókiválasztási kezelő beállításai

en: Views selection handler settings
hu: Nézetkiválasztási kezelő beállításai

en: %workflow workflow: Use %transition transition.
hu: %workflow munkafolyamat: %transition átmenet használata.

en: The Settings Tray module provides an 'edit mode' in which clicking on a block opens a slide-out tray which allows configuration to be altered without leaving the page.For more information, see the <a href=":settings-tray-documentation">online documentation for the Settings Tray module</a>.
hu: A <em>Settings Tray</em> modul egy olyan szerkesztési lehetőséget biztosít a blokkokhoz, amelynek használatával nem kell elhagyni az adott oldalt, hanem rájuk kattintva egy kicsúszó tálca hívható elő a beállításaik módosításához. További tudnivaló a modul <a href=":settings-tray-documentation">online dokumentációjában</a> található.

en: Offset must be a number greater than or equal to 0.
hu: Az eltolásnak egy nullával egyenlő vagy annál nagyobb számnak kell lennie.

en: A collection of states and transitions between those states.
hu: Munkafolyamat-állapotok és -átmenetek csoportja ezen állapotok között.

en: A particular condition that something is in at a specific time. The usage of the state is determined by a module that harnesses the Workflows module. For example, Content Moderation allows a state to be used for moderation of content by assigning a given state to a content item.
hu: Egy meghatározott feltétel, ami egy adott időben teljesül. Ezen állapot használatát egy olyan modul szabályozza, amely maga is a <em>Workflows</em> modulra épül. Például a <em>Content Moderation</em> modul lehetővé teszi ezen állapotok egyéni tartalomelbírálási döntésekhez való használatát azzal, hogy tartalmakhoz engedi rendelni őket.

en: The process of changing from one state to another. A transition can occur from multiple states, but only to one state.
hu: A folyamat, amikor a tartalom állapota egyikből egy másik állapotba lépett. Egy átmenet kezdődhet több kiinduló állapotból is, de mindig csak egybe érkezik.

en: Provides UI and API for managing workflows. This module can be used with the Content moderation module to add highly customizable workflows to content.
hu: Egy felhasználói (UI) és egy programozható (API) felületet biztosít a munkafolyamatok kezelésére. A <em>Content moderation</em> modullal együtt használva jól testreszabható tartalommoderációt lehet velük megvalósítani.

en: Select the @entity_type types for the @workflow workflow
hu: Kiválaszthatóak @entity_type típusú entitások ehhez a munkafolyamathoz: @workflow

en: Select the @entity_type_plural_label for the @workflow workflow
hu: Kiválaszthatóak @entity_type_plural_label típusú entitások ehhez a munkafolyamathoz: @workflow

en: Upgrade a site by importing its database and files into a clean and empty new install of Drupal 8. See the <a href=":url">Drupal site upgrades handbook</a> for more information.
hu: Egy webhely korszerűsítése annak adatbázisának és fájlrendszerének egy új, még üres Drupal 8 telepítésbe való importálásával. További tudnivaló az online dokumentáció <a href=":url">Drupal upgrade</a> (azaz „A Drupal korszerűsítése”) c. fejezetében található angol nyelven.

en: <em>Old site:</em> the site you want to upgrade.
hu: <em>Régi webhely:</em> a frissíteni kívánt webhely.

en: <em>New site:</em> this empty Drupal 8 installation you will import the old site to.
hu: <em>Új webhely:</em> ebbe az üres Drupal 8 telepítésbe lesz a régi webhely importálva.

en: You may need multiple tries for a successful upgrade so <strong>backup the database</strong> for this new site. The upgrade will change it and you may want to revert to its initial state.
hu: Elképzelhető, hogy a webhely sikeres átköltöztetésére több kísérletet is kell majd tenni, ezért erősen javasolt az új webhely <strong>adatbázisának biztonsági mentése</strong>. A korszerűsítési folyamat automatikusan módosításokat fog végrehajtani rajta, és előfordulhat, hogy szükség lesz még e kiinduló helyzet visszaállítására.

en: Make sure that <strong>access to the database</strong> for the old site is available from this new site.
hu: Meg kell győződni róla, hogy a régi webhely <strong>adatbázisához lehet kapcsolódni</strong> erről az új webhelyről.

en: <strong>If the old site has private files</strong>, a copy of its files directory must also be accessible on the host of this new site.
hu: Ha a régi webhelyen <strong>voltak rejtett fájlok</strong>, akkor annak fájlrendszeréről egy másolatnak szintén elérhetőnek kell lennie ennek az új webhelynek a kiszolgálójáról.

en: <strong>Enable all modules on this new site</strong> that are enabled on the old site. For example, if the old site uses the book module, then enable the book module on this new site so that the existing data can be imported to it.
hu: <strong>Minden olyan modult engedélyezni kell</strong> ezen az új webhelyen, amelyek a régin is be voltak kapcsolva. Például ha a régi webhelyen használatban volt a <em>Book</em> modul, akkor az újon is be kell kapcsolni, hogy annak adatait át lehessen importálni.

en: <strong>Do not add any content to the new site</strong> before upgrading. Any existing content is likely to be overwritten by the upgrade process. See <a href=":url">the upgrade preparation guide</a>.
hu: <strong>Semmilyen új tartalom feltöltése nem javasolt még</strong> a korszerűsítésig. Minden már létező tartalom ugyanis nagy valószínűséggel felül lesz írva a folyamat során. További tudnivaló az <a href=":url">Upgrade preparation guide</a> (azaz „Útmutató a korszerűsítésre való felkészüléshez”) című leírásban található angol nyelven.

en: Steps to prepare for the upgrade
hu: Lépések a korszerűsítésre való felkészüléshez

en: The upgrade can take a long time. It is better to upgrade from a local copy of your site instead of directly from your live site.
hu: A korszerűsítés folyamata hosszabb ideig is eltarthat. Ezért javasolt a webhelynek egy helyi példányán elvégezni előbb a műveletet.

en: Access media overview
hu: A média áttekintés elérése

en: Users with this permission can access the media overview page.
hu: Az ezzel a jogosultsággal rendelkező felhasználók elérik a médiaelemek áttekintő oldalát.

en: Source module: Drupal @version
hu: Kiinduló modul: Drupal @version

en: Upgrade module: Drupal 8
hu: Cél modul: Drupal 8

en: Upgrade analysis report
hu: Jelentés a korszerűsítés elemzéséről

en: Missing upgrade path | Missing upgrade paths
hu[0]: Hiányzó korszerűsítési mód
hu[1]: Hiányzó korszerűsítési módok

en: Available upgrade path | Available upgrade paths
hu[0]: Lehetséges korszerűsítési mód
hu[1]: Lehetséges korszerűsítési módok

en: Requires the "View any unpublished content" or "View own unpublished content" permission
hu: Szükség van hozzá a „Bármely rejtett tartalom megtekintése” vagy a „Saját rejtett tartalmak megtekintése” jogosultságok egyikére is.

en: The %field_name entity reference field (entity_type: %entity_type, bundle: %bundle) no longer has any valid bundle it can reference. The field is not working correctly anymore and has to be adjusted.
hu: %field_name entitáshivatkozási mezőnek (%entity_type entitástípus, %bundle mezőköteg) nincs többé egyetlen érvényes kötege sem, amire hivatkozhat. Mostantól a mező nem fog megfelelően működni, ezért újra beállítandó.

en: Cannot change the install profile from %profile to %new_profile once Drupal is installed.
hu: %profile profilról nem lehet az új %new_profile profilra váltani, ha a Drupal már telepítve lett.
