Drupal core (9.4.11) - en to pl translation catalogue (8590 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Home
pl: Strona główna

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Next
pl: Dalej

en: user
pl: użytkownik

en: Pages
pl: Strony

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: delete
pl: usuń

en: Register
pl: Rejestracja

en: Create a new user account.
pl: Tworzy nowe konto użytkownika.

en: Markup
pl: Znaczniki

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Approve
pl: Zatwierdź

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Moderated content
pl: Treść moderowana

en: Attribute
pl: Atrybut

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Groups
pl: Grupy

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Replies
pl: Odpowiedzi

en: Closed
pl: Zamknięte

en: yes
pl: tak

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Send email
pl: Wyślij e-mail

en: closed
pl: zamknięta

en: Actions
pl: Akcje

en: disabled
pl: wyłączone

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Last comment
pl: Ostatni komentarz

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: RSS feed
pl: Kanał RSS

en: more
pl: więcej

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Explanation or submission guidelines
pl: Wskazówki lub instrukcje dotyczące dodawania zawartości

en: Email settings
pl: Ustawienia e-mail

en: Article
pl: Artykuł

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Articles
pl: Artykuły

en: Administration
pl: Administracja

en: footer
pl: stopka

en: Comments
pl: Komentarze

en: More
pl: Więcej

en: not verified
pl: niezweryfikowany

en: Action
pl: Akcja

en: Last updated
pl: Ostatnia aktualizacja

en: On
pl: Włączony

en: For
pl: Dla

en: new
pl: nowy

en: Tags
pl: Tagi

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: The title of the block as shown to the user.
pl: Tytuł bloku, który zobaczy użytkownik.

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Logging
pl: Logowanie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Home page
pl: Strona domowa

en: Download
pl: Pobierz

en: Version
pl: Wersja

en: view
pl: przeglądaj

en: unpublished
pl: nieopublikowane

en: updated
pl: zaktualizowany

en: Overview
pl: Przegląd

en: File information
pl: Informacje o pliku

en: File
pl: Plik

en: File path
pl: Ścieżka do plików

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Release notes
pl: Informacje o wydaniu

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: Links
pl: Odnośniki

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Daily
pl: Codziennie

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: Monthly
pl: Miesięcznie

en: None
pl: Brak

en: Use count
pl: Ilość wystąpień

en: Display settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: taxonomy terms
pl: terminy taksonomii

en: Number
pl: Liczba

en: Message
pl: Wiadomość

en: No log messages available.
pl: Brak wiadomości w dzienniku.

en: Account Name
pl: Nazwa konta

en: Password
pl: Hasło

en: Block settings
pl: Ustawienia bloków

en: - None -
pl: - Brak -

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Variable
pl: Zmienna

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Container
pl: Kontener

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Types
pl: Typy

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: Free tagging
pl: Tagowanie

en: Required
pl: Wymagane

en: root
pl: główny

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
pl: Strony są porządkowane najpierw ze względu na wagę, a potem tytuł.

en: Depth
pl: Głębokość

en: none
pl: brak

en: Category
pl: Kategoria

en: Add container
pl: Dodaj dział

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Feed
pl: Zasób

en: Name
pl: Nazwa

en: edit container
pl: edytuj dział

en: edit
pl: edytuj

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Import
pl: Importuj

en: Book
pl: Książka

en: Export
pl: Eksportuj

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: Description field
pl: Pole opisu

en: settings
pl: ustawienia

en: Back
pl: Wstecz

en: Node ID
pl: ID zawartości

en: Field
pl: Pole

en: Outline
pl: Książka

en: header
pl: nagłówek

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Session opened for %name.
pl: Otwarto sesję z użytkownikiem %name.

en: Help
pl: Pomoc

en: Image settings
pl: Ustawienia obrazów

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Preset Name
pl: Nazwa zestawu

en: Default
pl: Domyślny

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Move
pl: Przenieś

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Open
pl: Otwarte

en: Blank
pl: Puste

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Core
pl: Rdzeń

en: High
pl: Wysoka

en: Low
pl: Niski

en: Archive
pl: Archiwizuj

en: Artist
pl: Artysta

en: Icon
pl: Ikona

en: Add new
pl: Dodaj nowe

en: Time
pl: Czas

en: Views
pl: Widoki

en: Access
pl: Dostęp

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: Length
pl: Długość

en: History
pl: Historia

en: hidden
pl: nie pokazuj

en: Path
pl: Ścieżka

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: File extensions
pl: Rozszerzenie pliku

en: Vocabularies
pl: Słowniki

en: Modules
pl: Moduły

en: Form ID
pl: ID formularza

en: Clear index
pl: Wyczyść indeks

en: General discussion
pl: Dyskusja ogólna

en: edit forum
pl: edytuj forum

en: Forum name
pl: Nazwa forum

en: Manage
pl: Zarządzaj

en: Refresh
pl: Odśwież

en: link
pl: odnośnik

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Node type
pl: Typ zawartości

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Teaser
pl: Skrót

en: never
pl: nigdy

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: actions
pl: akcje

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: Layout
pl: Układ

en: Select a layout
pl: Wybierz układ

en: aggregator
pl: subskrybent

en: Update interval
pl: Czas między aktualizacjami

en: The fully-qualified URL of the feed.
pl: Pełen adres kanału.

en: Add forum
pl: Dodaj forum

en: Add term
pl: Dodaj termin

en: Search keywords
pl: Słowa kluczowe wyszukiwania

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Search Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Preview comment
pl: Podgląd komentarza

en: Component
pl: Komponent

en: Components
pl: Komponenty

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Advanced search
pl: Zaawansowane wyszukiwanie

en: You are not authorized to access this page.
pl: Brak uprawnień do przeglądania tej strony.

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Attachment
pl: Załącznik

en: States
pl: Statusy

en: n/a
pl: n.d.

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Picture
pl: Obraz

en: Upload image
pl: Wyślij obraz

en: Taxonomy settings
pl: Ustawienia kategorii

en: content types
pl: rodzaje zawartości

en: content type
pl: rodzaj zawartości

en: Mail
pl: Poczta

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: Database type
pl: Typ bazy danych

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: action
pl: akcja

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Files
pl: Pliki

en: file
pl: plik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Error
pl: Błąd

en: Options
pl: Opcje

en: Contact
pl: Kontakt

en: no
pl: nie

en: New user: %name %email.
pl: Nowy użytkownik: %name %email.

en: Created
pl: Utworzono

en: Node
pl: Węzeł

en: Sent email to %recipient
pl: Wysłano e-mail do %recipient

en: The subject of the message.
pl: Temat wiadomości.

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Data type
pl: Typ danych

en: Create
pl: Utwórz

en: Include
pl: Uwzględnij

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Revert to defaults
pl: Przywróć do stanu domyślnego

en: Open link in new window
pl: Otwórz odnośnik w nowym oknie

en: vocabularies
pl: słowniki

en: term
pl: termin

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: Parent item
pl: Element nadrzędny

en: Add child page
pl: Dodaj podstronę

en: Printer-friendly version
pl: Wersja do wydruku

en: Content type for child pages
pl: Rodzaj zawartości dla wpisów dodawanych jako strony podrzędne

en: Update options
pl: Opcje aktualizacji

en: Remove from outline
pl: Wyrwij z książki

en: Unknown export format.
pl: Nieznany format eksportu.

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Access denied
pl: Odmowa dostępu

en: Year
pl: Rok

en: Date format
pl: Format daty

en: Add content
pl: Dodaj treść

en: Area
pl: Obszar

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Add block
pl: Dodaj blok

en: Override title
pl: Nadpisz tytuł

en: CSS class
pl: Klasa CSS

en: Add view
pl: Dodaj widok

en: Page
pl: Strona

en: Pager ID
pl: Id stronicowania

en: View arguments
pl: Argumenty widoku

en: Bottom
pl: Dół strony

en: 1 minute | @count minutes
pl[0]: 1 minuta
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 hour | @count hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: @count godziny
pl[2]: @count godzin

en: 1 day | @count days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: @count dni
pl[2]: @count dni

en: Configuration saved.
pl: Konfiguracja została zachowana.

en: Taxonomy terms
pl: Kategorie

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Site slogan
pl: Slogan witryny

en: Good
pl: Dobre

en: Node types
pl: Rodzaje zawartości

en: User settings
pl: Ustawienia dotyczące użytkowników

en: Site
pl: Witryna

en: Web Server
pl: Serwer www

en: Database
pl: Baza danych

en: Module
pl: Moduł

en: Off
pl: Wyłączony

en: Available updates
pl: Nowe wersje

en: Manual update check
pl: Ręczne pobranie informacji o nowych wersjach

en: Never
pl: Nigdy

en: Check manually
pl: Sprawdź teraz

en: Up to date
pl: Aktualne

en: Update available
pl: Dostępna jest zaktualizowana wersja

en: Drupal core update status
pl: Wersja rdzenia Drupala

en: Out of date
pl: Nieaktualne

en: Header
pl: Nagłówek

en: Left sidebar
pl: Lewy pasek boczny

en: Right sidebar
pl: Prawy pasek boczny

en: Footer
pl: Stopka

en: Inline
pl: Przed polem

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: Selected
pl: Wybrany

en: Your name
pl: Nazwisko lub pseudonim

en: Menu link
pl: Pozycja w menu

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Aggregator feed
pl: Kanał informacyjny subskrybenta

en: Aggregator feed ID
pl: ID kanału

en: Aggregator item
pl: Wiadomość subskrybenta

en: Aggregator item ID
pl: ID elementu

en: Custom
pl: Własne

en: Throttle
pl: Zapobieganie przeciążeniu

en: Visibility
pl: Widoczność

en: Roles
pl: Role

en: Role ID
pl: ID roli

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment ID
pl: ID komentarza

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Score
pl: Wynik

en: Published
pl: Opublikowane

en: Signature
pl: Podpis

en: Cacheable
pl: Możliwe do przechowania w pamięci podręcznej

en: Filter
pl: Filtr

en: Source string ID
pl: string ID źródła

en: Location
pl: Położenie

en: Source string
pl: Napis oryginalny

en: Locale
pl: Język

en: System path
pl: Ścieżka systemowa

en: Title field label
pl: Etykieta pola tytułu

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Sticky at top of lists
pl: Przyklejony na górze listy

en: Revisions
pl: Wersje

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: URL alias
pl: Alias URL

en: File ID
pl: Identyfikator pliku

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File MIME type
pl: Typ MIME pliku

en: File size
pl: Wielkość pliku

en: Node revision ID
pl: ID wersji węzła

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika

en: Vocabulary name
pl: Nazwa słownika

en: Term
pl: Termin

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: User role
pl: Rola użytkownika

en: Role name
pl: Nazwa roli

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Last login
pl: Ostatnie logowanie

en: Time zone
pl: Strefa czasowa

en: Severity
pl: Priorytet

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Field type
pl: Typ pola

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Multiple values
pl: Wiele wartości

en: Fields
pl: Pola

en: Widget type
pl: Typ kontrolki

en: Contains
pl: Zawiera

en: Does not contain
pl: Nie zawiera

en: Is less than
pl: Mniej niż

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is greater than or equal to
pl: Większy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: Average
pl: Średnia

en: Count
pl: Liczba

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: Add action
pl: Dodaj akcje

en: Set name
pl: Nazwa zestawu skrótów

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: Link to URL
pl: Stwórz odnośnik do adresu URL

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Search settings
pl: Ustawienia wyszukiwarki

en: Mode
pl: Tryb

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: blocked
pl: zablokowany

en: active
pl: aktywny

en: N/A
pl: niedostępne

en: OPML feed
pl: Kanał OPML

en: Number of news items in block
pl: Liczba elementów w bloku

en: View this feed's recent news.
pl: Wyświetla ostatnie wiadomości z kanału.

en: Feed overview
pl: Kanały

en: Items
pl: Elementy

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Next update
pl: Kolejna aktualizacja

en: %time ago
pl: %time temu

en: %time left
pl: jeszcze %time

en: Nodes
pl: Węzły

en: Authored by
pl: Autor

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Processor
pl: Procesor

en: The feed %feed has been updated.
pl: Kanał %feed został zaktualizowany.

en: Feed %feed added.
pl: Dodano kanał %feed.

en: The feed %feed has been added.
pl: Kanał %feed został dodany.

en: Disclaimer
pl: Klauzula informacyjna

en: Sort order
pl: Kolejność sortowania

en: Up
pl: W górę

en: Performance
pl: Wydajność

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Display options
pl: Opcje wyświetlania

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Scale
pl: Skala

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Medium
pl: Średnie

en: Sortable
pl: Sortowalny

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: standard
pl: standardowy

en: Caching
pl: Pamięć podręczna

en: Month
pl: Miesiąc

en: Details
pl: Szczegóły

en: Widget
pl: Kontrolka

en: Last reply
pl: Ostatnia odpowiedź

en: Domain
pl: Domena

en: Processors
pl: Procesory

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Current
pl: Bieżący

en: State
pl: Stan

en: Desc
pl: Malejąco

en: Filter by
pl: Filtruj według

en: Enter a valid username.
pl: Podaj poprawną nazwę użytkownika.

en: Owner
pl: Właściciel

en: Recipient
pl: Adresat

en: By
pl: Przez

en: OR
pl: LUB

en: Add a role to the selected users
pl: Nadaj rolę wybranym użytkownikom

en: Remove a role from the selected users
pl: Odbierz rolę wybranym użytkownikom

en: node
pl: zawartość

en: Administer content
pl: Administrowanie zawartością

en: General
pl: Ogólne

en: Directory
pl: Katalog

en: Egypt
pl: Egipt

en: Israel
pl: Izrael

en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

en: Cuba
pl: Kuba

en: Brazil
pl: Brazylia

en: Paraguay
pl: Paragwaj

en: Jamaica
pl: Jamajka

en: Japan
pl: Japonia

en: Libya
pl: Libia

en: Poland
pl: Polska

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Singapore
pl: Singapur

en: Turkey
pl: Turcja

en: Day
pl: Dzień

en: Table
pl: Tabela

en: Mon
pl: pon.

en: Tue
pl: wt.

en: Wed
pl: śr.

en: Thu
pl: czw.

en: Fri
pl: pt.

en: Sat
pl: sob.

en: Sun
pl: ndz.

en: May
pl: Maj

en: am
pl: przed południem

en: pm
pl: po południu

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Other
pl: Inne

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Loop
pl: Pętla

en: Display title
pl: Wyświetlana nazwa

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Color
pl: Kolor

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Link URL
pl: Adres (URL) odnośnika

en: List type
pl: Typ listy

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Role
pl: Rola

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Allow
pl: Zezwól

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: User data
pl: Dane użytkownika

en: Goal
pl: Cel

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Updated URL for feed %title to %url.
pl: Adres kanału %title zmieniono na %url.

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: No terms available.
pl: Brak terminów.

en: Counter
pl: Licznik

en: String
pl: Napis

en: Case
pl: Wielkość liter

en: External
pl: Zewnętrzne

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Referrer
pl: Odsyłający

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
pl: Na @site mamy w tej chwili przerwę techniczną. Powinna się ona wkrótce skończyć. Dziękujemy za cierpliwość.

en: Default front page
pl: Domyślna strona główna

en: Button
pl: Przycisk

en: Square
pl: Kwadrat

en: Both
pl: Oba

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Rows
pl: Wiersze

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Install
pl: Instaluj

en: Save and edit
pl: Zapisz i edytuj

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Edit view
pl: Edytuj widok

en: Administer views
pl: Zarządzaj widokami

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Expose
pl: Udostępniaj

en: Option
pl: Opcja

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Filters
pl: Filtry

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Exposed Filters
pl: Udostępniane filtry

en: Sort Criteria
pl: Kryteria sortowania

en: Views UI
pl: Panel administracyjny widoków

en: Recent comments
pl: Ostatnie komentarze

en: Random
pl: Losowo

en: Uncategorized
pl: Nieskategoryzowane

en: Plain
pl: Zwykłe

en: Position
pl: Pozycja

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: IP Address
pl: Adres IP

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: The comment and all its replies have been deleted.
pl: Komentarz oraz wszystkie jego odpowiedzi zostały usunięte.

en: Cron settings
pl: Ustawienia demona cron

en: Preformatted
pl: Preformatowany

en: Anonymous users
pl: Użytkownicy anonimowi

en: Clear cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną

en: Close
pl: Zamknij

en: Page Title
pl: Tytuł strony

en: fields
pl: pola

en: Add group
pl: Dodaj grupę

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Multiplier
pl: Mnożnik

en: Session closed for %name.
pl: Zamknięto sesję z użytkownikiem %name.

en: Tracker
pl: Historia

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Your search yielded no results.
pl: Brak wyników spełniających kryteria twojego wyszukiwania.

en: Germany
pl: Niemcy

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: comments
pl: komentarzy

en: Full
pl: Pełny

en: 1 new | @count new
pl[0]: 1 nowy
pl[1]: @count nowe
pl[2]: @count nowych

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Condition
pl: Warunek

en: Afghanistan
pl: Afganistan

en: Algeria
pl: Algieria

en: American Samoa
pl: Samoa Amerykańskie

en: Andorra
pl: Andora

en: Antarctica
pl: Antarktyka

en: Argentina
pl: Argentyna

en: Azerbaijan
pl: Azerbejdżan

en: Bahamas
pl: Bahamy

en: Bahrain
pl: Bahrajn

en: Bangladesh
pl: Bangladesz

en: Belarus
pl: Białoruś

en: Belgium
pl: Belgia

en: Bermuda
pl: Bermudy

en: Bolivia
pl: Boliwia

en: Bouvet Island
pl: Wyspa Bouveta

en: Bulgaria
pl: Bułgaria

en: Cambodia
pl: Kambodża

en: Cameroon
pl: Kamerun

en: Canada
pl: Kanada

en: Cape Verde
pl: Wyspy Zielonego Przylądka

en: Cayman Islands
pl: Kajmany

en: Central African Republic
pl: Republika Środkowoafrykańska

en: Chad
pl: Czad

en: China
pl: Chiny

en: Christmas Island
pl: Wyspa Bożego Narodzenia

en: Cocos (Keeling) Islands
pl: Wyspy Kokosowe

en: Colombia
pl: Kolumbia

en: Comoros
pl: Komory

en: Cook Islands
pl: Wyspy Cooka

en: Costa Rica
pl: Kostaryka

en: Cyprus
pl: Cypr

en: Denmark
pl: Dania

en: Djibouti
pl: Dżibuti

en: Dominica
pl: Dominika

en: Dominican Republic
pl: Dominikana

en: Ecuador
pl: Ekwador

en: El Salvador
pl: Salwador

en: Equatorial Guinea
pl: Gwinea Równikowa

en: Eritrea
pl: Erytrea

en: Ethiopia
pl: Etiopia

en: Faroe Islands
pl: Wyspy Owcze

en: Finland
pl: Finlandia

en: France
pl: Francja

en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

en: French Polynesia
pl: Polinezja Francuska

en: Georgia
pl: Gruzja

en: Greece
pl: Grecja

en: Greenland
pl: Grenlandia

en: Guadeloupe
pl: Gwadelupa

en: Guatemala
pl: Gwatemala

en: Guinea
pl: Gwinea

en: Guinea-Bissau
pl: Gwinea Bissau

en: Guyana
pl: Gujana

en: Hungary
pl: Węgry

en: Iceland
pl: Islandia

en: India
pl: Indie

en: Indonesia
pl: Indonezja

en: Iraq
pl: Irak

en: Ireland
pl: Irlandia

en: Italy
pl: Włochy

en: Jordan
pl: Jordania

en: Kazakhstan
pl: Kazachstan

en: Kenya
pl: Kenia

en: Kuwait
pl: Kuwejt

en: Kyrgyzstan
pl: Kirgistan

en: Latvia
pl: Łotwa

en: Lebanon
pl: Liban

en: Lithuania
pl: Litwa

en: Luxembourg
pl: Luksemburg

en: Madagascar
pl: Madagaskar

en: Malaysia
pl: Malezja

en: Maldives
pl: Malediwy

en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

en: Martinique
pl: Martynika

en: Mauritania
pl: Mauretania

en: Mayotte
pl: Majotta

en: Mexico
pl: Meksyk

en: Micronesia
pl: Mikronezja

en: Moldova
pl: Mołdawia

en: Monaco
pl: Monako

en: Morocco
pl: Maroko

en: Mozambique
pl: Mozambik

en: Netherlands
pl: Holandia

en: Netherlands Antilles
pl: Antyle Holenderskie

en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

en: Nicaragua
pl: Nikaragua

en: Norfolk Island
pl: Norfolk

en: North Korea
pl: Korea Północna

en: Northern Mariana Islands
pl: Mariany Północne

en: Norway
pl: Norwegia

en: Papua New Guinea
pl: Papua Nowa Gwinea

en: Philippines
pl: Filipiny

en: Pitcairn Islands
pl: Wyspy Pitcairn

en: Puerto Rico
pl: Portoryko

en: Qatar
pl: Katar

en: Romania
pl: Rumunia

en: Russia
pl: Rosja

en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

en: Seychelles
pl: Seszele

en: Slovakia
pl: Słowacja

en: Slovenia
pl: Słowenia

en: Solomon Islands
pl: Wyspy Salomona

en: South Africa
pl: Republika Południowej Afryki

en: Spain
pl: Hiszpania

en: St. Helena
pl: Wyspa Św. Heleny

en: St. Lucia
pl: Saint Lucia

en: Suriname
pl: Surinam

en: Sweden
pl: Szwecja

en: Switzerland
pl: Szwajcaria

en: Taiwan
pl: Tajwan

en: Tajikistan
pl: Tadżykistan

en: Thailand
pl: Tajlandia

en: Tunisia
pl: Tunezja

en: Ukraine
pl: Ukraina

en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: United States
pl: Stany Zjednoczone

en: Uruguay
pl: Urugwaj

en: Vatican City
pl: Watykan

en: Venezuela
pl: Wenezuela

en: Yemen
pl: Jemen

en: Identity
pl: Tożsamość

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Database username
pl: Nazwa użytkownika bazy

en: Database password
pl: Hasło użytkownika bazy

en: Database name
pl: Nazwa bazy danych

en: Add user
pl: Dodaj użytkownika

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Authoring information
pl: Autor i data

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Leave blank for %anonymous.
pl: Zostaw puste aby jako autor wyświetlił się %anonymous.

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Display Name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Undefined
pl: Niezdefiniowany

en: Queued
pl: Zakolejkowane

en: contact form
pl: formularz kontaktowy

en: Default configuration
pl: Ustawienia domyślne

en: Show
pl: Pokaż

en: Other queries
pl: Inne zapytania

en: Key
pl: Klucz

en: Link to node
pl: Odnośnik do węzła

en: File Upload
pl: Wysyłanie pliku

en: block
pl: blok

en: Site language
pl: Język strony

en: Change
pl: Zmień

en: English
pl: Angielski

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: in
pl: wśród

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Edit term
pl: Edycja terminu

en: Switch
pl: Przełącz

en: Import OPML
pl: Importuj plik OPML

en: OPML File
pl: Plik OPML

en: Allowed HTML tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML

en: Sources
pl: Źródła

en: 1 item | @count items
pl[0]: 1 element
pl[1]: @count elementy
pl[2]: @count elementów

en: Feed items
pl: Elementy kanału

en: Add menu
pl: Dodaj menu

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: No items selected.
pl: Nie wybrano żadnych elementów.

en: The update has been performed.
pl: Aktualizacja została zakończona.

en: Node title
pl: Tytuł zawartości

en: Result
pl: Wynik

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: View user profile.
pl: Wyświetl profil użytkownika.

en: Titles only
pl: Tylko tytuły

en: Full text
pl: Pełna treść

en: Feed settings
pl: Ustawienia kanału

en: Source
pl: Źródło

en: published
pl: opublikowany

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Undo
pl: Cofnij

en: Member for
pl: Posiada konto przez

en: @time ago
pl: @time temu

en: No users selected.
pl: Nie wybrano użytkowników.

en: Select all rows in this table
pl: Zaznacza wszystkie wiersze tabeli

en: Deselect all rows in this table
pl: Cofa zaznaczenie wszystkich wierszy tabeli

en: User search
pl: Wyszukiwanie użytkowników

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Please enter some keywords.
pl: Wprowadź proszę jakieś słowa kluczowe.

en: Front page
pl: Strona główna

en: Role settings
pl: Ustawienia roli

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Successful
pl: Zakończone sukcesem

en: Display name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Languages
pl: Języki

en: Topics
pl: Tematy

en: Topic
pl: Temat

en: Definition
pl: Definicja

en: Related topics
pl: Tematy pokrewne

en: Allowed values list
pl: Lista wartości dopuszczalnych

en: Textfield size
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Activity
pl: Aktywność

en: Edit menu
pl: Edycja menu

en: Delete menu
pl: Usuń menu

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Lists
pl: Listy

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Minimum height
pl: Minimalna wysokość

en: Minimum width
pl: Minimalna szerokość

en: Query
pl: Zapytanie

en: Locale settings
pl: Ustawienia regionalne

en: Search fields
pl: Pola wyszukiwania

en: Configure block
pl: Konfiguracja bloku

en: Block name
pl: Nazwa bloku

en: How many content items to display in "day" list.
pl: Określa, ile stron ma być wymienianych na liście najpopularniejszych w danym dniu.

en: Jan
pl: sty

en: Feb
pl: lut

en: Mar
pl: mar

en: Apr
pl: kwi

en: Jun
pl: cze

en: Jul
pl: lip

en: Aug
pl: sie

en: Sep
pl: wrz

en: Oct
pl: paź

en: Nov
pl: lis

en: Dec
pl: gru

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Second
pl: Sekunda

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: Granularity
pl: Precyzja

en: Posts
pl: Wpisy

en: Map
pl: Mapa

en: Node settings
pl: Ustawienia węzła

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Workflow
pl: Przepływ pracy

en: Randomize
pl: Wylosuj

en: Link label
pl: Tytuł odnośnika

en: author
pl: autor

en: Entity
pl: Encja

en: AND
pl: I

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Revert
pl: Przywróć

en: Negate
pl: Negacja

en: Empty
pl: Pusty

en: Path alias
pl: Alias adresu

en: Greater than
pl: Większy niż

en: Less than
pl: Mniejszy niż

en: Notice
pl: Ogłoszenie

en: Caption
pl: Podpis

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Selector
pl: Selektor

en: Content Bottom
pl: Na dole treści

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: Log out
pl: Wyloguj

en: Number of day's top views to display
pl: Liczba najpopularniejszych stron danego dnia

en: Number of all time views to display
pl: Liczba najpopularniejszych stron wszechczasów

en: Number of most recent views to display
pl: Liczba ostatnio przeglądanych stron

en: Extend
pl: Rozszerz

en: characters
pl: znaków

en: First day of week
pl: Pierwszy dzień tygodnia

en: Add workflow
pl: Dodaj przepływ pracy

en: Add state
pl: Dodaj status

en: Transition
pl: Przejście

en: workflow
pl: przepływ pracy

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Your message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: Create new account
pl: Utwórz nowe konto

en: Seconds
pl: Sekundy

en: role
pl: rola

en: User registration
pl: Rejestracja użytkownika

en: Info
pl: Informacja

en: White
pl: Biały

en: Not available
pl: Niedostępny

en: People
pl: Ludzie

en: Add section
pl: Dodaj sekcję

en: Created new term %term.
pl: Utworzono nowy termin %term.

en: Deleted term %name.
pl: Usunięto termin %name.

en: Site information
pl: Podstawowe dane

en: Notify user when account is activated
pl: Powiadom użytkownika gdy konto zostało aktywowane

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: Notify user when account is blocked
pl: Powiadom użytkownika gdy konto zostanie zablokowane

en: Author Name
pl: Nazwa Autora

en: Reference
pl: Referencja

en: Enabled filters
pl: Włączone filtry

en: Updating
pl: Aktualizowanie

en: or
pl: lub

en: Getting Started
pl: Pierwsze kroki

en: Aggregate JavaScript files
pl: Agreguj pliki JavaScript

en: Convert
pl: Konweruj

en: Binary
pl: Binarny

en: Delete term
pl: Usuń termin

en: List terms
pl: Wyświetl terminy

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie terminu spowoduje nieodwracalne usunięcie także wszystkich elementów podrzędnych w stosunku do niego.

en: Parent term
pl: Termin nadrzędny

en: Parent terms
pl: Nadrzędne terminy

en: Syndicate
pl: Subskrybuj

en: Video
pl: Wideo

en: Books
pl: Książki

en: Customize
pl: Dostosuj

en: Style
pl: Styl

en: Forums
pl: Fora

en: Glossary
pl: Słownik

en: Superscript
pl: Superskrypt

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: The specified passwords do not match.
pl: Podane hasła nie są jednakowe.

en: Session
pl: Sesja

en: No forums defined
pl: Brak forów

en: This topic has been moved
pl: Ten temat został przeniesiony

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: roles
pl: role

en: Your settings have been saved.
pl: Twoje ustawienia zostały zachowane.

en: Max
pl: Maksimum

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: Display label
pl: Wyświetl etykietę

en: Reversed
pl: Odwrotnie

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Reverse
pl: Odwróć

en: Testing
pl: Testowanie

en: Unauthorized
pl: Nieuprawniony

en: Standard
pl: Standardowe

en: Interval
pl: Interwał

en: Ascension Island
pl: Wyspa Wniebowstąpienia

en: Fiji
pl: Fidżi

en: Falkland Islands
pl: Falklandy

en: South Korea
pl: Korea Południowa

en: Myanmar (Burma)
pl: Mjanma (Birma)

en: French Southern Territories
pl: Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne

en: British Virgin Islands
pl: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

en: U.S. Virgin Islands
pl: Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

en: Vietnam
pl: Wietnam

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: Theme settings
pl: Ustawienia skórki

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: File settings
pl: Ustawienia plików

en: Menu settings
pl: Ustawienia menu

en: Color scheme
pl: Paleta kolorów

en: Gray
pl: Szary

en: width
pl: szerokość

en: height
pl: wysokość

en: Unformatted
pl: Niesformatowany

en: Document
pl: Dokument

en: Formats
pl: Formaty

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: RSS Feed
pl: Kanał RSS

en: Allowed file extensions
pl: Dozwolone rozszerzenia pliku

en: New comments
pl: Nowe komentarze

en: New
pl: Nowy

en: Redirect to URL
pl: Przekierowanie pod adres URL

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom left
pl: Lewy dolny róg

en: Relationships
pl: Powiązania

en: Relationship
pl: Powiązanie

en: relationships
pl: powiązania

en: Migrate
pl: Migracja

en: The username %name has not been activated or is blocked.
pl: Nazwa użytkownika %name jest nieaktywna lub niedozwolona.

en: Login attempt failed for %user.
pl: Próba zalogowania się użytkownika %user nie powiodła się.

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Oldest first
pl: Najstarsze pierwsze

en: Sort criteria
pl: Kryteria sortowania

en: Base path
pl: Ścieżka bazowa

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
pl: Nazwa użytkownika, który ma być właścicielem wpisu.

en: Delete action
pl: Usunięcie akcji

en: The action has been successfully saved.
pl: Działanie zautomatyzowane zostało zachowane.

en: Themes
pl: Skórki

en: Multilingual
pl: Wielojęzyczne

en: JPEG quality
pl: Jakość grafik JPEG

en: Workspace
pl: Obszar roboczy

en: comment
pl: komentarz

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Content options
pl: Opcje zawartości

en: Last changed
pl: Ostatnio zmodyfikowany

en: not published
pl: nieopublikowany

en: Published comments
pl: Opublikowane komentarze

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Protected
pl: Chroniony

en: Live
pl: Na żywo

en: Comment settings
pl: Ustawienia komentarzy

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Default options
pl: Domyślne opcje

en: Contact settings
pl: Kontakt

en: Ban
pl: Zablokuj

en: users
pl: użytkownicy

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Reset password
pl: Nowe hasło

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Temporary directory
pl: Katalog tymczasowy

en: File upload error. Could not move uploaded file.
pl: Błąd wysyłania pliku. Nie udało się przenieść wysłanego pliku.

en: User status
pl: Status użytkownika

en: Next page
pl: Następna strona

en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: Password strength:
pl: Siła hasła:

en: Passwords match:
pl: Hasła się pokrywają:

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: The name used to indicate anonymous users.
pl: Nazwa nadawana anonimowemu użytkownikowi.

en: Alternate text
pl: Tekst alternatywny

en: Image crop
pl: Kadruj obraz

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Enabled modules
pl: Włączone moduły

en: Translation language
pl: Język tłumaczenia

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: Not translated
pl: Brak tłumaczenia

en: Select
pl: Wybierz

en: Translatable
pl: Przetłumaczalne

en: Location of comment submission form
pl: Lokalizacja formularza dodawania komentarzy

en: Show blocks
pl: Pokaż bloki

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Enter the terms you wish to search for.
pl: Wprowadź słowa, które mają zostać wyszukane.

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Underlined
pl: Podkreślenie

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Variables
pl: Zmienne

en: Tasks
pl: Zadania

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Delete role
pl: Usuń rolę

en: PHP Code
pl: Kod PHP

en: Basic configuration
pl: Podstawowa konfiguracja

en: Recipe
pl: Przepis

en: Preparation time
pl: Czas przygotowania

en: Ingredients
pl: Składniki

en: Recipes
pl: Przepisy

en: No caching
pl: Bez pamięci podręcznej

en: British Indian Ocean Territory
pl: Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego

en: Croatia
pl: Chorwacja

en: Western Sahara
pl: Sahara Zachodnia

en: Language switcher
pl: Przełącznik wersji językowej

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Source field
pl: Pole źródłowe

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Translation status
pl: Status tłumaczenia

en: Blocks
pl: Bloki

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
pl: Włączanie bloków i umieszczanie ich w regionach strony.

en: Save blocks
pl: Zachowaj konfigurację bloków

en: The block settings have been updated.
pl: Ustawienia bloku zostały zaktualizowane.

en: Save block
pl: Zapisz blok

en: The block configuration has been saved.
pl: Konfiguracja bloku została zapisana.

en: Menus
pl: Menu

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
pl: Wszystkie zmiany w konfiguracji zostaną nieodwracalnie utracone.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
pl: Umożliwia administratorom modyfikowanie menu nawigacyjnych.

en: taxonomy term
pl: termin taksonomii

en: Add vocabulary
pl: Dodaj słownik

en: Edit vocabulary
pl: Edycja słownika

en: Created new vocabulary %name.
pl: Utworzono nowy słownik %name.

en: Updated vocabulary %name.
pl: Zaktualizowano słownik %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
pl: Czy na pewno usunąć słownik %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie słownika spowoduje nieodwracalne usunięcie wszelkich jego terminów.

en: Deleted vocabulary %name.
pl: Usunięto słownik "%name".

en: Above
pl: Ponad polem

en: @min and @max
pl: @min i @max

en: Default time zone
pl: Domyślna strefa czasowa

en: Add another item
pl: Dodaj kolejne

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Add field
pl: Dodaj pole

en: Trimmed
pl: Przycięty

en: Text area
pl: Pole tekstowe

en: Used in
pl: Użyte w

en: Add a new field
pl: Dodaj nowe pole

en: Save field settings
pl: Zapisz ustawienia pola

en: The update has encountered an error.
pl: Podczas aktualizacji wystąpił błąd.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
pl[0]: Pomyślnie przetworzono jeden element.
pl[1]: Pomyślnie przetworzono @count elementy.
pl[2]: Pomyślnie przetworzono @count elementów.

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
pl: Wprowadź oddzieloną przecinkami listę argumentów jaka zostanie przekazana do widoku.

en: Decimal
pl: Liczba dziesiętna

en: Float
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa

en: Precision
pl: Dokładność

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr przechowywanych w bazie, włączając w to cyfry znajdujące się w części ułamkowej.

en: The number of digits to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr po przecinku.

en: Decimal marker
pl: Separator części ułamkowej

en: Check boxes/radio buttons
pl: Pola wyboru/lista pól radio

en: Single on/off checkbox
pl: Pojedyncze pole wyboru

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
pl: Dostarcza kontrolek pól radio i pól wyboru dla pól tekstowych i numerycznych.

en: Text area (multiple rows)
pl: Wielowierszowe pole tekstowe

en: Defines simple text field types.
pl: Definiuje proste typy pól tekstowych.

en: Index
pl: Indeks

en: Permalink
pl: Adres

en: Theme-engine-specific settings
pl: Ustawienia specyficzne dla aparatu obsługi skórek

en: Form
pl: Formularz

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Exceptions
pl: Wyjątki

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: The parent comment
pl: Komentarz nadrzędny

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: @module module
pl: moduł @module

en: More information
pl: Więcej informacji

en: Grid
pl: Siatka

en: Redo
pl: Popraw

en: Italic
pl: Kursywa

en: Text Editor
pl: Edytor tekstu

en: Editor
pl: Edytor

en: Hide
pl: Ukryj

en: Date range
pl: Zakres dat

en: Anonymous commenting
pl: Anonimowe komentowanie

en: Anonymous posters may not enter their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy nie mogą pozostawić danych kontaktowych

en: Anonymous posters may leave their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy mogą pozostawić dane kontaktowe

en: Anonymous posters must leave their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy są zobowiązani pozostawić dane kontaktowe

en: Default comment setting
pl: Domyślne ustawienia komentarzy

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
pl: Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

en: parent
pl: nadrzędny

en: Date - newest first
pl: Najpierw najnowsze

en: Date - oldest first
pl: Najpierw najstarsze

en: 1 comment | @count comments
pl[0]: 1 komentarz
pl[1]: @count komentarze
pl[2]: @count komentarzy

en: 1 new comment | @count new comments
pl[0]: 1 nowy komentarz
pl[1]: @count nowe komentarze
pl[2]: @count nowych komentarzy

en: Save content type
pl: Zapisz typ zawartości

en: Global
pl: Globalne

en: Show descriptions
pl: Pokaż opisy

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Audio file
pl: Plik Audio

en: Language code
pl: Kod języka

en: Not present
pl: Brak

en: Authenticated user
pl: Użytkownik uwierzytelniony

en: Convert to
pl: Przetwórz na

en: Source code
pl: Kod źródłowy

en: Contact link
pl: Link kontaktu

en: Menu link title
pl: Tytuł odnośnika menu

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: 1 second | @count seconds
pl[0]: 1 skunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Edit profile
pl: Edytuj profil

en: Edit container
pl: Edycja działu

en: Plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki

en: Subscript
pl: Subskrypt

en: Indent
pl: Wcięcie

en: Outdent
pl: Wysunięcie

en: Unlink
pl: Usuń odnośnik

en: Thread
pl: Wątek

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Hot topic threshold
pl: Temat popularny

en: Topics per page
pl: Tematów na stronę

en: Posts - most active first
pl: Najpierw najbardziej popularne

en: Posts - least active first
pl: Najpierw najmniej popularne

en: URL path settings
pl: Adres

en: Title text
pl: Tekst tytułu

en: Mapping
pl: Mapowanie

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Distinct
pl: Niepowtarzalne

en: Maximum upload size
pl: Maksymalny rozmiar pliku.

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Space
pl: Odstęp

en: New forum topics
pl: Nowe tematy

en: @type: deleted %title revision %revision.
pl: @type: usunięto wersję %revision węzła %title.

en: Page not found
pl: Strona nie znaleziona

en: More help
pl: Więcej pomocy

en: Bullet list
pl: Wypunktowana lista

en: Account blocked
pl: Konto zablokowane

en: Change layout
pl: Zmień układ

en: Provided by
pl: Dostarczone przez

en: Available
pl: Dostępne

en: Aggregate
pl: Agreguj

en: Node access
pl: Dostęp do węzła

en: Sizes
pl: Rozmiary

en: Add terms
pl: Dodaj terminy

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Resize
pl: Zmiana rozmiaru

en: The directory %directory does not exist.
pl: Katalog %directory nie istnieje.

en: Blockquote
pl: Cytowanie

en: No comments available.
pl: Brak dostępnych komentarzy.

en: Activate
pl: Aktywuj

en: empty
pl: pusty

en: Rebuild permissions
pl: Odbuduj uprawnienia

en: @type: updated %title.
pl: @type: zaktualizowano %title.

en: @type: added %title.
pl: @type: dodano %title.

en: Telephone
pl: Telefon

en: Add role
pl: Dodaj rolę

en: Path to custom logo
pl: Ścieżka do własnego logo

en: Supported formats
pl: Obsługiwane formaty

en: Updated term %term.
pl: Zaktualizowano termin %term.

en: - None selected -
pl: - Nie wybrano -

en: Discard items older than
pl: Usuń elementy starsze niż

en: Aggregator
pl: Subskrybent

en: There is no new syndicated content from %site.
pl: Nie ma żadnych nowych wiadomości z witryny %site.

en: There is new syndicated content from %site.
pl: Nowe wiadomości z witryny %site.

en: URL to the feed.
pl: Adres URL kanału.

en: Last time feed was checked for new items, as Unix timestamp.
pl: Czas ostatniego sprawdzenia dostępności nowych elementów kanału w formacie Unix timestamp.

en: An image representing the feed.
pl: Obraz reprezentujący kanał

en: Entity tag HTTP response header, used for validating cache.
pl: Znacznik obiektu w nagłówku odpowiedzi HTTP używany do sprawdzania poprawności pamięci podręcznej.

en: When the feed was last modified, as a Unix timestamp.
pl: Czas ostatniej modyfikacji kanału w formacie Unix timestamp.

en: Primary Key: Unique ID for feed item.
pl: Klucz podstawowy: Unikalny ID elementu kanału.

en: Title of the feed item.
pl: Wielkość pliku w bajtach.

en: Link to the feed item.
pl: Odnośnik do elementu kanału.

en: Author of the feed item.
pl: Autor elementu kanału.

en: Body of the feed item.
pl: Treść elementu kanału

en: Post date of feed item, as a Unix timestamp.
pl: Data publikacji elementu kanału w formacie Unix timestamp.

en: Unique identifier for the feed item.
pl: Unikalny identyfikator elementu kanału.

en: Values
pl: Wartości

en: Account settings
pl: Ustawienia konta

en: Enter your keywords
pl: Wprowadź słowa kluczowe

en: Clean URLs
pl: Przyjazne adresy

en: My account
pl: Moje konto

en: Number of topics
pl: Liczba tematów

en: Active forum topics
pl: Aktywne tematy na forum

en: Read the latest forum topics.
pl: Ostatnie tematy na forum.

en: GD library
pl: Biblioteka GD

en: Attach to
pl: Załącz do

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
pl: Tak długo od ostatniego odświeżenia strony użytkownik jest uważany za będącego online.

en: Context
pl: Kontekst

en: Book navigation
pl: Nawigacja książki

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: Taxonomy vocabulary
pl: Słownik kategorii

en: Remove this item
pl: Usuń element

en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

en: 1 year | @count years
pl[0]: 1 rok
pl[1]: @count lata
pl[2]: @count lat

en: 1 week | @count weeks
pl[0]: 1 tydzień
pl[1]: @count tygodnie
pl[2]: @count tygodni

en: 1 min | @count min
pl[0]: 1 min
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 sec | @count sec
pl[0]: 1 sekunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Columns
pl: Kolumny

en: Module name
pl: Nazwa modułu

en: Layout settings
pl: Ustawienia widoku

en: Page settings
pl: Ustawienia strony

en: Use pager
pl: Użyj podziału na strony

en: Items to display
pl: Elementy do wyświetlenia

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: More link
pl: Odnośnik "więcej"

en: More link text
pl: Tekst odnośnika "więcej"

en: Top level book
pl: Książka nadrzędna

en: German
pl: Niemiecki

en: Link to file
pl: Odnośnik do pliku

en: contains
pl: zawiera

en: Send message
pl: Wyślij wiadomość

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Allow Upscaling
pl: Zezwól na powiększanie

en: Rotation angle
pl: Kąt obrotu

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
pl: Ilość stopni o jakie zostanie obrócony obraz. Dodatnie liczny oznaczają obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara, ujemne w przeciwnym kierunku.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
pl: Wylosuj kąt dla każdego obrazu. Kąt podany wyżej będzie użyty jako maksymalny.

en: Flush
pl: Wyczyść

en: Print
pl: Drukuj

en: Field mapping
pl: Mapowanie pola

en: Locked
pl: Zablokowany

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
pl: Instrukcje dotyczące uzyskania nowego hasła użytkownika %name wysłano na adres %email.

en: types
pl: typy

en: Selection type
pl: Typ wyboru

en: Check for updates
pl: Pobieranie informacji o nowych wersjach

en: All newer versions
pl: Wszystkie nowe wersje

en: Only security updates
pl: Tylko aktualizacje związane z bezpieczeństwem

en: No update data available
pl: Brak informacji o nowych wersjach

en: Not secure!
pl: Stanowi zagrożenie!

en: Revoked!
pl: Projekt anulowany!

en: Unsupported release
pl: Wydanie nieobsługiwane

en: Can not determine status
pl: Nie można sprawdzić

en: (version @version available)
pl: (dostępna jest wersja @version)

en: See the available updates page for more information:
pl: Więcej informacji znajduje się na poniższej stronie.

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
pl: Ukazało się nowe wydanie zainstalowanej na serwerze wersji Drupala, zawierające poprawki dotyczące bezpieczeństwa. W celu zapewnienia bezpieczeństwa serwera należy natychmiast rozpocząć aktualizację!

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
pl: Rozpowszechnianie aktualnie wykorzystywanej wersji Drupala zostało anulowane. Zaktualizowanie Drupala do nowszej wersji jest szczególnie zalecane!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
pl: Rozpowszechnianie co najmniej jednego z zainstalowanych modułów lub skórek zostało anulowane. Ich zaktualizowanie bądź całkowite wyłączenie jest szczególnie zalecane!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
pl: Aktualnie wykorzystywana wersja Drupala nie jest już obsługiwana. Zaktualizowanie Drupala do nowszej wersji jest szczególnie zalecane!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
pl: Ukazało się nowe wydanie zainstalowanej na serwerze wersji Drupala. W celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania witryny należy jak najszybciej rozpocząć aktualizację.

en: Project not secure
pl: Projekt stanowi zagrożenie

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
pl: Zespół Drupala ds. bezpieczeństwa uznał, że projekt stanowi zagrożenie i w związku z tym nie można go już pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników, którego powstały w ramach projektu!

en: Project revoked
pl: Projekt anulowany

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
pl: Projekt został anulowany i nie można go już pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników, którego powstały w ramach projektu!

en: Project not supported
pl: Projekt nie jest obsługiwany

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
pl: Projekt nie jest już obsługiwany i nie można go pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników, które powstały w ramach projektu!

en: No available releases found
pl: Nie znaleziono wydań

en: Release revoked
pl: Wydanie anulowane

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
pl: Aktualnie zainstalowane wydanie projektu zostało anulowane i nie można go już pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników wydania lub zainstalowanie nowszego!

en: Release not supported
pl: Brak pomocy technicznej

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
pl: Aktualnie zainstalowane wydanie projektu nie jest już obsługiwane i nie można go pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników wydania lub zainstalowanie nowszego!

en: Invalid info
pl: Nieprawidłowe informacje

en: Security update required!
pl: Ze względów bezpieczeństwa wymagana aktualizacja!

en: Not supported!
pl: Pomoc techniczna nie jest udzielana!

en: Recommended version:
pl: Zalecana wersja:

en: Security update:
pl: Wersja poprawiająca bezpieczeństwo:

en: Latest version:
pl: Najnowsza wersja:

en: Development version:
pl: Wersja testowa:

en: Also available:
pl: Inne dostępne wersje:

en: No name
pl: Brak nazwy

en: Node count
pl: Liczba węzłów

en: File MIME
pl: Typ MIME pliku

en: User Role
pl: Rola użytkownika

en: Search help
pl: Pomoc dotycząca wyszukiwania

en: Field settings
pl: Ustawienia pola

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Edit forum
pl: Edycja forum

en: Default order
pl: Domyślny porządek

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
pl: Oto słownik przeznaczony do przechowywania struktury forum. Niektóre ze zwykłych funkcji słownika nie są tu dostępne.

en: Leave shadow copy
pl: Pozostaw alter ego

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
pl: Odnośnik do przeniesionego tematu może zostać pozostawiony w forum, w którym znajdował się poprzednio.

en: Container name
pl: Nazwa działu

en: forum container
pl: dział forum

en: Created new @type %term.
pl: Utworzono @type %term.

en: The @type %term has been updated.
pl: Zaktualizowano @type %term.

en: Emails
pl: E-maile

en: Containing any of the words
pl: Zawiera którekolwiek ze słów

en: Containing the phrase
pl: Zawiera wyrażenie

en: Containing none of the words
pl: Nie zawiera żadnego ze słów

en: Only of the type(s)
pl: Tylko wpisy typu

en: Content ranking
pl: Priorytety wyszukiwania treści

en: Keyword relevance
pl: Trafność wyszukiwania

en: Number of comments
pl: Liczba komentarzy

en: Number of views
pl: Liczba odsłon

en: Factor
pl: Czynnik

en: Content search
pl: Wyszukiwanie zawartości

en: Expand layout to include descriptions.
pl: Zajmujący więcej miejsca tryb, w którym wyświetlane są opisy.

en: Hide descriptions
pl: Ukryj opisy

en: Compress layout by hiding descriptions.
pl: Zajmujący mniej miejsca tryb, w którym opisy nie są wyświetlane.

en: Or
pl: Lub

en: Color set
pl: Zestaw kolorów

en: Content ID
pl: ID zawartości

en: Underline
pl: Podkreślony

en: Cut
pl: Wytnij

en: Paste
pl: Wklej

en: Ordered list
pl: Uporządkowana lista

en: Unordered list
pl: Nieuporządkowana lista

en: About
pl: O stronie

en: Case sensitive
pl: Wielkość liter ma znaczenie

en: Maximum link text length
pl: Maksymalna długość tekstu odnośnika

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
pl: Adresy URL o liczbie znaków większej, niż zadeklarowana tutaj, zostaną skrócone, by zapobiec zaburzeniu wyglądu strony. Sam adres pozostanie nietknięty, a skrócony zostanie tylko tekst.

en: Reports
pl: Raporty

en: Setting
pl: Ustawienia

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
pl: Jeśli dostęp do plików na serwerze jest ograniczony, można skorzystać z tego pola do wysłania loga.

en: Link class
pl: Klasa odnośnika

en: Install profile
pl: Instalacja wedle profilu

en: %percentage of the site has been indexed.
pl: Status zindeksowania witryny: %percentage.

en: File directory
pl: Katalog plików

en: Default theme
pl: Domyślna skórka

en: Teaser length
pl: Długość skrótu

en: not set
pl: nie ustawione

en: Web server
pl: Serwer

en: Memory limit
pl: Limit pamięci

en: Indexes
pl: Indeksy

en: Cardinality
pl: Liczność

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
pl[0]: Pozostał jeden element do zindeksowania.
pl[1]: Pozostały @count elementy do zindeksowania.
pl[2]: Pozostało @count elementów do zindeksowania.

en: The content access permissions have been rebuilt.
pl: Ponowne utworzenie konfiguracji uprawnień dostępu do zawartości przebiegło pomyślnie.

en: Configure Block
pl: Konfiguruj Blok

en: Column
pl: Kolumna

en: Default sort
pl: Standardowe sortowanie

en: sort by @s
pl: sortuj według @s

en: Publish content
pl: Publikuj zawartość

en: and
pl: i

en: Manage actions
pl: Zarządzanie działaniami zautomatyzowanymi

en: Action type
pl: Rodzaj działania

en: Display a message to the user
pl: Wyświetlanie komunikatu dla użytkownika

en: Unpublish comment
pl: Wstrzymaj publikację komentarzy

en: Unpublish comment containing keyword(s)
pl: Wstrzymanie publikacji komentarzy zawierających słowa kluczowe

en: Page path
pl: Ścieżka strony

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Content language
pl: Język zawartości

en: Enables the categorization of content.
pl: Włącza kategoryzację zawartości.

en: Path prefix
pl: Prefiks ścieżki

en: Search Form
pl: Formularz wyszukiwania

en: Auto-reply
pl: Automatyczna odpowiedź

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
pl: Odpowiedź wysyłana automatycznie. Wypełnienie pola jest opcjonalne. Jeśli nie zostanie wypełnione, użytkownik nie będzie otrzymywał żadnej automatycznie wysyłanej odpowiedzi.

en: Add @type
pl: Dodaj @type

en: Synchronize
pl: Synchronizuj

en: Number of results
pl: Liczba rezultatów

en: Set as default
pl: Ustaw jako domyślne

en: Not promoted
pl: Niepromowane

en: Not sticky
pl: Nieprzyklejone

en: Errors
pl: Błędy

en: Nid
pl: ID węzła

en: Parent comment
pl: Komentarz nadrzędny

en: Author's website
pl: Witryna autora

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
pl: Wyświetl głebokość komentarzy gdy są w wątku.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
pl: Sortuj w kolejności wątków. To pomoże trzymać komentarze wraz z ich rodzicami.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
pl: Dostarcza odnośnik odpowiedzi na komentarze.

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: UI settings
pl: Ustawienia interfejsu użytkownika

en: Newest first
pl: Najnowsze pierwsze

en: field
pl: pole

en: Update settings
pl: Ustawienia aktualizacji

en: nodes
pl: węzły

en: Formatter
pl: Formater

en: Some required modules must be enabled
pl: Konieczne jest włączenie pewnych dodatkowych modułów

en: New posts
pl: Nowe wpisy

en: View settings
pl: Ustawienia widoku

en: Week @week
pl: Tydzień @week

en: Delete view
pl: Usuń widok

en: Accessibility features
pl: Funkcje ułatwień dostępu

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: Translation file
pl: Plik tłumaczenia

en: File to import not found.
pl: Nie znaleziono pliku.

en: Save translations
pl: Zapisz tłumaczenia

en: Cache options
pl: Opcje pamięci podręcznej

en: Target
pl: Cel

en: Time ago
pl: Dany czas temu

en: Admin menu
pl: Menu administratora

en: Create @name
pl: Utwórz @name

en: Crop
pl: Przytnij

en: Not enabled
pl: Nie włączony

en: Insert Image
pl: Wstaw obraz

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Instrukcje jakie należy wyświetlić użytkownikowi pod polem w trakcie edycji zawartości. <br />Dozwolone tagi HTML: @tags

en: Sort direction
pl: Kierunek sortowania

en: Steps
pl: Kroki

en: Radios
pl: Przyciski pojedynczego wyboru

en: Block type
pl: Rodzaj bloku

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
pl: @module (<span class="admin-disabled">wyłączony</span>)

en: Web services
pl: Usługi web

en: Field options
pl: Opcje pola

en: Save permissions
pl: Zachowaj ustawienia uprawnień

en: Effect
pl: Efekt

en: Route
pl: Trasa

en: Sequence
pl: Sekwencja

en: starting from @count
pl: zaczynając od @count

en: Embed
pl: Osadzony

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Menu block
pl: Blok menu

en: Quick edit
pl: Szybka edycja

en: Change book (update list of parents)
pl: Dokonaj zmian w książce

en: Manage your site's book outlines.
pl: Zarządzanie strukturą książek.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
pl: Ze względów bezpieczeństwa nazwę wysłanego pliku zmieniono na %filename.

en: Entity type
pl: Typ encji

en: vocabulary
pl: słownik

en: Installed version
pl: Zainstalowana wersja

en: Recommended version
pl: Zalecana wersja

en: User roles
pl: Role użytkowników

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Acronym
pl: Akronim

en: More link path
pl: Ścieżka odnośnika "Więcej"

en: No vocabularies available.
pl: Brak słowników.

en: original
pl: oryginał

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Starting level
pl: Poziom początkowy

en: Title only
pl: Tylko tytuł

en: Notification settings
pl: Ustawienia powiadomień

en: Dates
pl: Daty

en: Not defined
pl: Niezdefiniowane

en: Validator
pl: Walidator

en: Debugging
pl: Debugowanie

en: Inherit
pl: Dziedzicz

en: No preview
pl: Brak podglądu

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Preview image
pl: Podgląd obrazu

en: pixels
pl: piksele

en: Use default
pl: Użyj domyślnego

en: 1 month | @count months
pl[0]: 1 miesiąc
pl[1]: @count miesiące
pl[2]: @count miesięcy

en: Parameter
pl: Parametr

en: done
pl: zrobione

en: Display format
pl: Format wyświetlania

en: Custom format
pl: Własny format

en: Current state
pl: Bieżący stan

en: The date the node was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji węzła.

en: Direction
pl: Kierunek

en: Drupal core
pl: Rdzeń Drupala

en: Book navigation block display
pl: Ustawienia wyświetlania bloku książki

en: Relations
pl: Relacje

en: Invalid display id @display
pl: Nieprawidłowy idenfytikator formatu @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
pl: Błąd: uchwyt dla @table > @field nie istnieje!

en: Do not use a relationship
pl: Nie używaj zależności

en: Password field is required.
pl: Pole Hasło jest wymagane.

en: Display type
pl: Wyświetl typ

en: Confirm password
pl: Potwierdź hasło

en: button
pl: przycisk

en: Not applicable
pl: Nie dotyczy

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Administration theme
pl: Skórka administracyjna

en: The cache has been cleared.
pl: Pamięć podręczna została wyczyszczona.

en: Isle of Man
pl: Wyspa Man

en: Montenegro
pl: Czarnogóra

en: Kosovo
pl: Kosowo

en: Role ID.
pl: ID roli.

en: Run cron
pl: Uruchom cron

en: Run updates
pl: Uruchom aktualizacje

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Combine
pl: Połącz

en: of
pl: z

en: Tour
pl: Wycieczka

en: Title field
pl: Pole tytułu

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
pl: Nie udało się zapisać pliku %file. Wystąpił nieznany błąd.

en: The specified file %name could not be uploaded.
pl: Nie udało się wysłać pliku %name.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
pl: Nazwy plików są puste. Należy podać nazwę dla pliku.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
pl: Dozwolone są jedynie pliki o następujących rozszerzeniach: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
pl: Plik jest za duży. Jego wielkość to %filesize, a maksymalna dozwolona wielkość wynosi %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
pl: Wielkość pliku wynosi %filesize, więc jego zapisanie spowodowałoby przekroczenie limitu %quota.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
pl: Błąd w trakcie wysyłania. Próba przeniesienia pliku %file do katalogu docelowego %destination nie powiodła się.

en: Add to book outline
pl: Umieść w książce

en: New set
pl: Nowy zestaw

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: Add Link
pl: Dodaj odnośnik

en: Edit Link
pl: Link edycji

en: outdated
pl: nieaktualne

en: Is not one of
pl: Żaden z

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
pl: Umożliwia kategoryzowanie i etykietowanie zawartości.

en: Re-index site
pl: Przeindeksuj stronę

en: Log searches
pl: Zapisuj wyszukiwania w dzienniku

en: Are you sure you want to re-index the site?
pl: Czy na pewno przeindeksować stronę?

en: Save and continue
pl: Zachowaj i kontynuuj

en: Row
pl: Wiersz

en: Date settings
pl: Ustawienia daty

en: Table name prefix
pl: Prefiks nazwy tabeli

en: Migration
pl: Migracja

en: IP address
pl: Adres IP

en: Maximum height
pl: Maksymalna wysokość

en: Maximum width
pl: Maksymalna szerokość

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Link options
pl: Opcje odnośnika

en: Timor-Leste
pl: Timor Wschodni

en: Åland Islands
pl: Wyspy Alandzkie

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Properties
pl: Właściwości

en: Cached
pl: Zbuforowane

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Difficulty
pl: Poziom trudności

en: Maximum image resolution
pl: Maksymalna rozdzielczość obrazka

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
pl: Wykryto nieprawidłowe ustawienie. Proszę się skontaktować z administratorem.

en: Tips
pl: Podpowiedzi

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Bundles
pl: Zestawy

en: Status report
pl: Raport o stanie witryny

en: Not writable
pl: Brak uprawnień do zapisu

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Decimal point
pl: Separator dziesiętny

en: Permanent
pl: Stały

en: Temporary
pl: Tymczasowy

en: Configuration name
pl: Nazwa konfiguracji

en: No files available.
pl: Brak dostępnych plików.

en: Custom date format
pl: Własny format daty

en: Book outline
pl: Konspekt książki

en: This will be the top-level page in this book.
pl: Wpis będzie stroną tytułową książki.

en: Revision information
pl: Informacje o wersji

en: Notify user of new account
pl: Powiadom użytkownika o utworzeniu nowego konta

en: Created timestamp
pl: Znacznik czasu utworzenia

en: Is one of
pl: Jeden z

en: Form mode
pl: Tryb formularza

en: View comment
pl: Pokaż komentarz

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
pl: Dostęp zostanie przyznany tylko tym użytkownikom, którzy posiadają wymienione uprawnienie.

en: Decimal value
pl: Wartość dziesiętna

en: Comma
pl: Przecinek

en: Show All
pl: Pokaż wszystko

en: Uses
pl: Używa

en: Path to custom icon
pl: Ścieżka do własnej ikony skrótu

en: Your email address
pl: Twój adres email

en: Frontpage
pl: Strona główna

en: Users who have created accounts on your site.
pl: Użytkownicy posiadający konta w witrynie.

en: Edit action
pl: Edytuj akcję

en: Current user
pl: Aktualny użytkownik

en: Delete comment
pl: Usuń komentarz

en: Default display mode
pl: Domyślny sposób wyświetlania

en: Default comments per page
pl: Domyślna liczba komentarzy na stronie

en: Comment subject field
pl: Pole tytułu komentarza

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
pl: Wszystkie odpowiedzi do tego komentarza zostaną nieodwracalnie utracone.

en: Publish the selected comments
pl: Opublikuj wybrane komentarze

en: Unpublish the selected comments
pl: Wstrzymaj publikację wybranych komentarzy

en: (No subject)
pl: (Brak tytułu)

en: Is empty (NULL)
pl: Jest pusty (NULL)

en: not empty
pl: nie pusty

en: Access type
pl: Dostęp

en: Default image
pl: Domyślny obraz

en: Add feed
pl: Dodaj kanał

en: List links
pl: Lista odnośników

en: Text settings
pl: Ustawienia tekstu

en: MIME type
pl: typ MIME

en: File system
pl: System plików

en: Ends with
pl: Kończy się na

en: Toolbar
pl: Pasek administracyjny

en: Enter your @s username.
pl: Nazwa użytkownika witryny @s.

en: Posted in
pl: Odpowiedź do

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
pl: Komentarz: próba dodania komentarza pomimo braku uprawnień lub zamknięcia wpisu (%subject).

en: Upload date
pl: Data wysłania

en: Link this field to its user
pl: Z odnośnikiem do strony użytkownika

en: Display link
pl: Link wyświetlany

en: RDF mapping
pl: Mapowanie RDF

en: Parent ID
pl: Nadrzędne ID

en: Default style
pl: Styl domyślny

en: The node ID of the node.
pl: ID węzła

en: Tab weight
pl: Waga zakładki

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: No role
pl: Brak roli

en: Block title.
pl: Tytuł bloku.

en: Search index
pl: Indeks wyszukiwania

en: Video file
pl: Plik Video

en: 1 view | @count views
pl[0]: 1 widok
pl[1]: @count widoki
pl[2]: @count widoków

en: The file's MIME type.
pl: Typ MIME pliku

en: The size of the file.
pl: Wielkość pliku.

en: The MIME type of the file.
pl: Typ MIME pliku.

en: @type %title has been created.
pl: Wpis %title (@type) został dodany.

en: @type %title has been updated.
pl: Wpis %title (@type) został zaktualizowany.

en: The post could not be saved.
pl: Zachowanie wpisu było niemożliwe.

en: Menu link ID
pl: ID odnośnika menu

en: 1 character | @count characters
pl[0]: 1 znak
pl[1]: @count znaki
pl[2]: @count znaków

en: Filter settings
pl: Ustawienia filtrów

en: You do not have any administrative items.
pl: Żadne zadania administracyjne nie są dostępne.

en: No help is available for module %module.
pl: Brak dokumentacji dla modułu %module.

en: @module administration pages
pl: Strony zarządzania modułem @module

en: Thumbnail width
pl: Szerokość miniaturki

en: Thumbnail height
pl: Wysokość miniaturki

en: Filter the view to the currently logged in user.
pl: Filtruj widok dla aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: Save translation
pl: Zapisz tłumaczenie

en: Add language
pl: Dodaj język

en: AM
pl: przed południem

en: PM
pl: po południu

en: Login failed
pl: Nieudane logowanie

en: PHP extensions
pl: Rozszerzenia PHP

en: Comments per page
pl: Komentarzy na stronę

en: Publish comment
pl: Opublikuj komentarz

en: The file could not be uploaded.
pl: Nie udało się wysłać pliku.

en: Export configuration
pl: Eksportuj konfigurację

en: Collaboration
pl: Współpraca

en: Administration pages
pl: Strony administracyjne

en: Capitalize first letter
pl: Każda pierwsza litera wyrazu wielką

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
pl: Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.

en: Content Above
pl: Treść powyżej

en: Content Below
pl: Treść poniżej

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
pl: Użytkownik %name wykorzystał jednorazowy odnośnik logowania (%timestamp).

en: Registration successful. You are now logged in.
pl: Tworzenie konta zakończyło się pomyślnie i nastąpiło zalogowanie do witryny.

en: Custom text
pl: Własny tekst

en: Sum
pl: Suma

en: The comment body.
pl: Treść komentarza.

en: Default argument
pl: Domyślny argument

en: sorted by
pl: posortowane wg

en: Feed display options
pl: Opcje wyświetlania kanału

en: Available actions
pl: Dostępne akcje

en: Remove group
pl: Usuń grupę

en: The comment ID.
pl: ID komentarza.

en: Add link
pl: Dodaj odnośnik

en: Link settings
pl: Ustawienia odnośnika

en: Numbered list
pl: Lista numerowana

en: View comments
pl: Przeglądanie komentarzy

en: Not set
pl: Nie ustawiono

en: Set password
pl: Ustaw hasło

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
pl: %name: to pole nie może przechowywać więcej niż @count.

en: No fields available.
pl: Brak dostępnych pól.

en: Vertical Tabs
pl: Zakładki pionowe

en: Not in book
pl: Brak w książce

en: New book
pl: Nowa książka

en: By @name on @date
pl: Przez @name w @date

en: By @name
pl: Przez @name

en: Not in menu
pl: Nie ma w menu

en: No alias
pl: Brak aliasu

en: Source language
pl: Język źródłowy

en: Initializing.
pl: Inicjowanie.

en: An error has occurred.
pl: Wystąpił błąd.

en: Your page will be a part of the selected book.
pl: Strona zostanie dołączona do wybranej książki.

en: Numeric
pl: Numeryczny

en: mobile
pl: mobilne

en: Media settings
pl: Ustawienia mediów

en: Custom URL
pl: Własny URL

en: Notify user
pl: Powiadom użytkownika

en: 0 sec
pl: 0 sek

en: Submit button text
pl: Tekst na przycisku zatwierdzającym formularz

en: Card
pl: Karta

en: Is published
pl: Jest opublikowany

en: Configure @block
pl: Konfiguruj @block

en: Filter log messages
pl: Filtr wpisów dziennika

en: You must select something to filter by.
pl: Należy podać kryterium filtrowania.

en: New revision
pl: Nowa wersja

en: Callback
pl: Wywołanie zwrotne

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
pl: By zmienić obecne hasło użytkownika, należy wprowadzić nowe hasło w obydwa pola.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
pl: Podjęto próbę wykorzystania jednorazowego odnośnika logowania, którego ważność wygasła. Za pomocą poniższego formularza można uzyskać nowy.

en: This login can be used only once.
pl: Te dane logowania mogą być wykorzystane tylko jednokrotnie.

en: Add comment link
pl: Odnośnik dodawania komentarzy

en: Strike-through
pl: Przekreślony

en: Align left
pl: Wyrównaj do lewej

en: Align center
pl: Wyrównaj do środka

en: Align right
pl: Wyrównaj do prawej

en: Justify
pl: Wyjustuj

en: Horizontal rule
pl: Linia pozioma

en: Paste Text
pl: Wklej tekst

en: Paste from Word
pl: Wklej z Worda

en: Remove format
pl: Usuń format

en: Character map
pl: Mapa znaków

en: HTML block format
pl: Format bloku HTML

en: Font style
pl: Styl czcionki

en: Abbreviation
pl: Skrót

en: Inserted
pl: Wklejony

en: Experimental
pl: Eksperymentalne

en: Provide a password for the new account in both fields.
pl: Hasło dla nowego konta użytkownika należy wprowadzić do obydwu pól.

en: @interval ago
pl: @interval temu

en: Changes cannot be made to a locked view.
pl: Zmiany nie mogą być zrobione w zablokowanym widoku

en: Create customized lists and queries from your database.
pl: Tworzy własne listy i zapytania do bazy danych.

en: Broken/missing handler
pl: Brakująca procedura obsługi

en: Current date
pl: Dzisiejsza data

en: Current node's creation time
pl: Data dodania bieżącego węzła

en: Current node's update time
pl: Data aktualizacji bieżącego węzła

en: Do not display items with no value in summary
pl: Nie wyświetlaj pozycji bez wartości w podsumowaniu

en: Invalid input
pl: Nieprawidłowe dane wejściowe

en: Fail basic validation if any argument is given
pl: Jeśli podano jakikolwiek argument, kończ podstawowy sprawdzian poprawności z wynikiem negatywnym

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
pl: Opcję stosuje się w przypadkach, gdy konieczne jest upewnienie się, że podanie większej niż wymagana liczby argumentów spowoduje zakończenie sprawdzianu poprawności z wynikiem negatywnym.

en: Glossary mode
pl: Tryb słownikowy

en: Character limit
pl: Limit znaków

en: No transform
pl: Nie przekształcaj

en: Upper case
pl: Duże litery

en: Lower case
pl: Małe litery

en: Capitalize each word
pl: Każde słowo zaczynaj dużą literą

en: Case in path
pl: Wielkość liter w adresach

en: Transform spaces to dashes in URL
pl: Zamieniaj spacje na myślniki w adresach URL

en: Exclude from display
pl: Ukryj

en: Link path
pl: Ścieżka odnośnika

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
pl: Ścieżka Drupala lub adres bezwzględny. Dostępne są wzorce podstawiania.

en: The CSS class to apply to the link.
pl: Klasa CSS odnośnika.

en: Prefix text
pl: Prefiks

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
pl: Jakikolwiek tekst, który ma być wyświetlany przed odnośnikiem. Można korzystać z HTML.

en: Suffix text
pl: Sufiks

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
pl: Jakikolwiek tekst, który ma być wyświetlany po odnośniku. Można korzystać z HTML.

en: Trim only on a word boundary
pl: Nie ucinaj słów w środku

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
pl: Sprawia, że słowa nie są ucinane w środku. Zawartość pola nie może jednak przekroczyć ustalonej liczby znaków, co oznacza że mogą się zdarzyć puste pola.

en: Strip HTML tags
pl: Usuń znaczniki HTML

en: Field can contain HTML
pl: Pole może zawierać kod HTML

en: File size display
pl: Sposób wyświetlania rozmiaru pliku

en: Formatted (in KB or MB)
pl: Przeliczanie na KB lub MB

en: Raw bytes
pl: Same bajty

en: If checked, true will be displayed as false.
pl: Jeśli zaznaczone prawda będzie wyświetlana jako fałsz.

en: Time ago (with "ago" appended)
pl: Dany czas temu (słowo "temu" na końcu)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
pl: Okres (z "temu" lub "jeszcze" na końcu)

en: Round
pl: Zaokrąglaj

en: If checked, the number will be rounded.
pl: Jesli pole jest zaznaczone, liczby będą zaokrąglane.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
pl: Ile cyfr ma być wyświetlanych po przecinku.

en: What single character to use as a decimal point.
pl: Znak używany jako separator dziesiętny.

en: What single character to use as the thousands separator.
pl: Znak używany jako separator tysięcy.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
pl: Tekst poprzedzający liczbę, taki jak symbol waluty.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
pl: Tekst wyświetlany za liczbą, taki jak symbol waluty.

en: Simple separator
pl: Prosty separator

en: Display as link
pl: Wyświetlaj jako odnośnik

en: Operator identifier
pl: Identyfikator operatora

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
pl: Tekst pojawi się w adresie strony po znaku "?" i będzie identyfikatorem operatora.

en: Filter identifier
pl: Identyfikator filtra

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
pl: Udostępniony filtr będzie opcjonalny, co znaczy, że będzie mógł zostać pominięty przez użytkownika.

en: Remember
pl: Pamiętaj

en: Remember the last setting the user gave this filter.
pl: Pamięta ostatnie ustawienienie filtra użytkownika.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
pl: Udostępniane filtry wymagają sprecyzowania identyfikatorów.

en: This identifier is not allowed.
pl: Ten identyfikator jest niedozwolony.

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: exposed
pl: udostępniony

en: Value type
pl: Typ wartości

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
pl: Data w formacie maszynowym (machine redable format). Preferowana CCYY-MM-DD HH:MM:SS .

en: Invalid date format.
pl: Nieprawidłowy format daty.

en: Limit list to selected items
pl: Ogranicz listę do wybranych elementów

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
pl: Powoduje, że użytkownik może wybrać tylko spośród tych elementów, które zostały wcześniej wskazane.

en: not in
pl: żaden

en: Is all of
pl: Wszystkie z

en: Is none of
pl: Żaden z

en: not
pl: nie

en: Is between
pl: W przedziale

en: between
pl: z przedziału

en: Is not between
pl: Poza przedziałem

en: not between
pl: nie z przedziału

en: Min
pl: Minimum

en: And max
pl: i max

en: And
pl: i

en: Contains any word
pl: Zawiera którekolwiek ze słów

en: has word
pl: zawiera słowo

en: Contains all words
pl: Zawiera wszystkie słowa

en: has all
pl: zawiera wszystkie

en: begins
pl: zaczyna się od

en: ends
pl: kończy się

en: Require this relationship
pl: Powiązanie obowiązkowe

en: asc
pl: rosnąco

en: desc
pl: malejąco

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
pl: Szczegółowość jest najmniejszą jednostką używaną do określenia czy dwie daty są takie same; na przykład gdy ziarnistością jest "Rok" to wszystkie daty zawierające 1999 będą traktowane jako jedna data.

en: Broken
pl: Uszkodzony

en: Displays
pl: Formaty

en: These queries were run during view rendering:
pl: Podczas generowania widoku wykonano następujące zapytania:

en: This display has no path.
pl: Format nie posiada żadnego adresu.

en: Query build time
pl: Czas budowania zapytania

en: Query execute time
pl: Czas wykonania zapytania

en: View render time
pl: Czas tworzenia widoku

en: No query was run
pl: Żadne zapytanie nie zostało wykonane

en: Unable to preview due to validation errors.
pl: Podgląd niemożliwy z powodu błędów wykrytych podczas sprawdzianu poprawności.

en: View name
pl: Nazwa widoku

en: Break lock
pl: Złam blokadę

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
pl: Blokada została złamana, a widok można teraz edytować.

en: Go to the real page for this display
pl: Kieruje do rzeczywistej strony widoku w danym formacie.

en: Missing style plugin
pl: Brakująca wtyczka

en: Change settings for this style
pl: Zmień ustawienia dla tego stylu

en: View analysis
pl: Analiza widoku

en: Rearrange @type
pl: Uporządkuj @type

en: Broken field @id
pl: Uszkodzone pole @id

en: There are no @types available to add.
pl: Brak dostępnych elementów typu @types do dodania.

en: Configure extra settings for @type %item
pl: Konfiguracja dodatkowa dla elementu typu @type o nazwie %item

en: Clear Views' cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną widoków

en: Add Views signature to all SQL queries
pl: Dodaj sygnature widoku dla wszystkich zapytań SQL

en: Disable views data caching
pl: Wyłącz pamięć podręczną dla danych zawartych w widokach

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
pl: Moduł Views zapisuje dane na temat tabel, modułów i dostępnych widoków w pamięci podręcznej, by zwiększyć wydajność. Wybranie tej opcji spowoduje zaniechanie tego działania i każdorazowe przetwarzanie danych. Może to mieć poważny wpływ na wydajność witryny.

en: Show other queries run during render during live preview
pl: Podczas generowania widoku w trybie podglądu wyświetlaj pozostałe zapytania

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
pl: Podczas generowania widoku Drupal może uruchamiać sporą liczbę zapytań. Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie wszystkich zapytań, które uruchamiane są podczas generowania widoku w trybie podglądu.

en: View analysis can find nothing to report.
pl: Analiza widoku nie przyniosła żadnych rezultatów.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
pl: Widok nie będzie wyświetlany nigdzie w witrynie, ponieważ posiada tylko domyślny format. Może warto by było dodać format "strona" bądź "blok".

en: Reduce duplicates
pl: Redukuj duplikaty

en: Default settings for this view.
pl: Domyślne ustawienia dla tego widoku.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
pl: Wyświetla widok w postaci strony posiadającej adres i odnośnik w menu.

en: Display the view as a block.
pl: Wyświetla widok w postaci bloku.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
pl: Dodatkowy widok, "załączony" do widoku głównego.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
pl: Wyświetl widok jako kanał, np. RSS.

en: Displays rows one after another.
pl: Wyświetla elementy jeden po drugim.

en: HTML List
pl: Lista HTML-owa

en: Displays rows in a grid.
pl: Wyświetla elementy obok siebie.

en: Displays rows in a table.
pl: Wyświetla elementy w tabeli.

en: Displays the default summary as a list.
pl: Wyświetla widok zbiorczy w postaci listy.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
pl: Wyświetla widok zbiorczy w sposób niesformatowany, z możliwością umieszczania elementów w jednym bądź osobnych wierszach.

en: Generates an RSS feed from a view.
pl: Generuje kanały RSS z widoku.

en: Displays the fields with an optional template.
pl: Wyświetl pola w opcjonalnym szablonie.

en: Will be available to all users.
pl: Będą dostępne dla wszystkich użytkowników.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
pl: Dostęp zostanie przyznany wszystkich użytkownikom o wybranych rolach.

en: No caching of Views data.
pl: Nie umieszcza danych Views w pamięci podręcznej.

en: Time-based
pl: Oparta na czasie

en: Simple time-based caching of data.
pl: Prosta pamięć podręczna aktualizowana w zadeklarowanych odstępach czasu.

en: sort criteria
pl: kryteria sortowania

en: Sort criterion
pl: Kryterium sortowania

en: sort criterion
pl: kryterium sortowania

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
pl: Wiadomości pobierane są przez moduł subskrybenta z zewnętrznych kanałów RSS i Atom.

en: The title of the aggregator item.
pl: Tytuł wiadomości od subskrybenta.

en: The link to the original source URL of the item.
pl: Odnośnik do miejsca, z którego pochodzi wiadomość.

en: The author of the original imported item.
pl: Autor zaimportowanej wiadomości.

en: The actual content of the imported item.
pl: Zawartość zaimportowanej wiadomości.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
pl: Data pierwotnej publikacji wiadomości (w przypadku niektórych kanałów, będzie to data importu).

en: Feed ID
pl: Identyfikator kanału

en: The unique ID of the aggregator feed.
pl: Unikatowy identyfikator kanału subskrybenta.

en: The title of the aggregator feed.
pl: Tytuł kanału subskrybenta.

en: The link to the source URL of the feed.
pl: Odnośnik do witryny, z której pochodzi kanał.

en: The date the feed was last checked for new content.
pl: Data ostatniego sprawdzania kanału w poszukiwaniu nowych wiadomości.

en: The description of the aggregator feed.
pl: Opis kanału.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
pl: Wyświetla wiadomość od subskrybenta, korzystając z oryginalnych danych.

en: The book the node is in.
pl: Książka, do której należy węzeł.

en: The weight of the book page.
pl: Waga strony książki.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
pl: Waga strony w hierarchii książki. Strony tytułowe mają "głębokość" równą 1.

en: The parent book node.
pl: Strona nadrzędna w książce.

en: The title of the comment.
pl: Tytuł komentarza.

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
pl: Nazwa autora komentarza. Może być odnośnikiem do jego strony domowej.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
pl: Adres witryny autora komentarza. Może być odnośnikiem. Jeśli autor posiada konto w witrynie, pole będzie puste.

en: Post date
pl: Data publikacji

en: Node link
pl: Łącze do wpisu.

en: The User ID of the comment's author.
pl: Identyfikator autora komentarza.

en: Parent CID
pl: CID rodzica

en: Last comment time
pl: Data ostatniego komentarza

en: Date and time of when the last comment was posted.
pl: Data i czas ostatniego komentarza.

en: Last comment author
pl: Autor ostatniego komentarza

en: The name of the author of the last posted comment.
pl: Nazwa autora ostatniego komentarza.

en: Comment count
pl: Liczba komentarzy

en: The number of comments a node has.
pl: Liczba komentarzy do węzła.

en: Updated/commented date
pl: Data aktualizacji/komentarza

en: The number of new comments on the node.
pl: Liczba nowych komentarzy w węźle.

en: Comment status
pl: Status komentarza

en: User posted or commented
pl: Użytkownik nadesłał lub komentował

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
pl: Ogranicza wyświetlanie węzłów do tych, które dodał lub na które odpowiedział użytkownik.

en: Display the comment as RSS.
pl: Wyświetl komentarz jak w kanale RSS.

en: Provide a simple link to the user contact page.
pl: Umieszcza odnośnik do formularza kontaktowego użytkownika.

en: Whether or not the node is published.
pl: Czy węzeł jest opublikowany.

en: Created year + month
pl: Rok i miesiąc utworzenia

en: Created year
pl: Rok utworzenia

en: Created month
pl: Miesiąc utworzenia

en: Created day
pl: Dzień utworzenia

en: Created week
pl: Tydzień utworzenia

en: Updated year + month
pl: Rok i miesiąc aktualizacji

en: Updated year
pl: Rok aktualizacji

en: Updated month
pl: Miesiąc aktualizacji

en: Updated day
pl: Dzień aktualizacji

en: Updated week
pl: Tydzień aktualizacji

en: Provide a simple link to revert to the revision.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający przywrócenie poprzednich wersji.

en: Filter by access.
pl: Ogranicza widok do elementów, które użytkownik jest uprawniony wyświetlać.

en: Has new content
pl: Zawiera nową treść

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
pl: Format %display jest dostępny bez ograniczeń wszystkim odwiedzającym, a jednocześnie nie zawiera filtra odrzucającego nieopublikowane węzły.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
pl: Priorytet elementu wyszukiwania. Ignorowany, jeśli nie jest obecny filtr z grupy "Szukaj".

en: Total views
pl: Wszystkich odsłon

en: The total number of times the node has been viewed.
pl: Wyświetla liczbę odsłon węzła.

en: Views today
pl: Odsłon dzisiaj

en: The total number of times the node has been viewed today.
pl: Całkowita liczba wyświetleń węzła dzisiaj.

en: Most recent view
pl: Najczęściej odwiedzane

en: The most recent time the node has been viewed.
pl: Czas ostatniego przeglądania węzła.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
pl: Pliki zarządzane przez Drupala i różne moduły.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
pl: Kategorie przypisuje się węzłom.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
pl: Ogranicza terminy wyświetlane przez pole "Taksonomia:Termin" do terminów wybranego słownika.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
pl: Wyświetl wszystkie terminy taksonomii przypisane do węzła z wybranych słowników.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
pl: Termin nadrzędny wobec wybranego. Może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli słownik umożliwia wybór więcej niż jednego terminu nadrzędnego.

en: The user ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: The user or author name.
pl: Nazwa autora lub użytkownika.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
pl: Adres e-mail użytkownika. Pola tego zazwyczaj nie wyświetla się użytkownikom, dlatego należy być ostrożnym.

en: User ID from URL
pl: ID użytkownika z URL

en: User ID from logged in user
pl: Identyfikator użytkownika zalogowanego

en: Randomize the display order.
pl: Losowa kolejność wyświetlania.

en: Provide custom text or link.
pl: Własny tekst lub odnośnik.

en: View result counter
pl: Licznik elementów widoku

en: Displays the actual position of the view result
pl: Wyświetla rzeczywiste położenie wyniku zapytania.

en: No user
pl: Brak użytkownika

en: Show teaser-style link
pl: Odnośnik jak przy skrótach

en: Link this field to new comments
pl: Podlinkuj to pole do "nowe komentarze"

en: contact
pl: kontakt

en: Contact %user
pl: Formularz kontaktowy użytkownika %user

en: Unknown language
pl: Nieznany język

en: Check for new comments as well
pl: Sprawdzaj również dla nowych komentarzy

en: Alternative sort
pl: Sortowanie alternatywne

en: Alternate sort order
pl: Alternatywny porządek sortowania

en: On empty input
pl: Gdy nic nie wpisano

en: Show None
pl: Nic nie pokazuj

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
pl: Operator <strong>OR</strong> (pisany wielkimi literami) umożliwia wyszukanie jednego lub drugiego z rozdzielonych nim słów. Przykład: <strong>koty OR psy</strong>.

en: Display score
pl: Wyświetl wynik

en: Link this field to download the file
pl: Podlinkuj to pole do "pobierz plik"

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
pl: Głębokość terminu odnosi się do jego miejsca w hierarchii terminów. Dla przykładu, jeśli mamy termin "owoc" i względem niego podrzędny termin "jabłko", a głębokość wynosi 1 (lub więcej), to wyszukanie terminu "owoc" spowoduje otrzymanie węzłów przypisanych zarówno do samego terminu "owoc", jak i do terminu "jabłko". W przypadku wartości ujemnej porządek ten zostaje odwrócony - wyszukanie terminu "jabłko" spowoduje uwzględnienie węzłów przypisanych do terminu "owoc", o ile głębokość wynosi -1 (lub mniej).

en: No vocabulary
pl: Brak słownika

en: Link this field to its term page
pl: Z odnośnikiem do strony terminu

en: Limit terms by vocabulary
pl: Wybieraj terminy tylko z określonych słowników

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
pl: Wybierz, który ze słowników ma wyświetlać terminy.

en: Dropdown
pl: Lista rozwijana

en: Show hierarchy in dropdown
pl: Drzewko wewnątrz listy rozwijanej

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
pl: Wybrano nieprawidłowy słownik. Proszę go zmienić.

en: Select terms from vocabulary @voc
pl: Wybierz terminy ze słownika @voc

en: Select terms
pl: Terminy

en: Is the logged in user
pl: Zalogowany użytkownik

en: Usernames
pl: Nazwy użytkowników

en: Enter a comma separated list of user names.
pl: Wprowadź liste użytkowników oddzieloną przecinkami.

en: Also look for a node and use the node author
pl: Odszukaj węzeł i użyj jego autora.

en: Restrict user based on role
pl: Tylko użytkownicy o wybranych rolach

en: Restrict to the selected roles
pl: Tylko użytkownicy o wskazanych rolach

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
pl: Jeśli nie wybrano żadnej roli, wtedy nie będą one miały znaczenia.

en: Unrestricted
pl: Nieograniczone

en: No role(s) selected
pl: Nie wybrano żadnych ról

en: Multiple roles
pl: Wiele ról

en: You must select at least one role if type is "by role"
pl: Musisz wybrać przynajmniej jedną rolę gdy typ jest "przez rolę"

en: PHP validate code
pl: Kod poprawności PHP

en: Never cache
pl: Nigdy nie umieszczaj w pamięci podręcznej

en: Query results
pl: Rezultaty zapytania

en: The length of time raw query results should be cached.
pl: Czas buforowania rezultatów kwerendy.

en: Rendered output
pl: Wygenerowane dane

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
pl: Czas buforowania wygenerowanego kodu HTML.

en: Broken field
pl: Pole uszkodzone

en: Change the title that this display will use.
pl: Zmienia tytuł wykorzystywany przez format.

en: Use AJAX
pl: Używaj AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
pl: Służy do określania, czy format powinien wykorzystywać technologię AJAX.

en: Change this display's pager setting.
pl: Zmienia ustawienia podziału na strony dla tego formatu.

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
pl: Służy do określania, czy w widoku wyświetlanym w tym formacie umieszczany będzie odnośnik "więcej".

en: Specify access control type for this display.
pl: Sposób kontroli dostępu.

en: Change settings for this access type.
pl: Zmienia ustawienia tego sposobu kontroli dostępu.

en: Specify caching type for this display.
pl: Sposób umieszczania widoku w pamięci podręcznej.

en: Change settings for this caching type.
pl: Zmienia ustawienia tego sposobu korzystania z pamięci podręcznej.

en: Link display
pl: Wyświetlanie odnośnika

en: Exposed form in block
pl: Udostępniony formularz w bloku

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
pl: Umożliwia wyświetlanie udostępnianego formularza w bloku zamiast w samym widoku.

en: The title of this view
pl: Tytuł tego widoku

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
pl: Tytuł pojawi się w odpowiednim miejscu przy widoku, np. jako tytuł strony lub bloku.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
pl: Dopóki podział na strony działa, powinieneś ustawić wartośc na 0. Jeśli używasz wielu podziałów stron na jednej stronie, powinienes ustawić wartość na większą nie kolidującą z ?page= array. Duża wartośc doda wiele przecinków w Twoim URLu, więc unikaj takiego rozwiązania jeśli to możliwe.

en: Add a more link to the bottom of the display.
pl: Dodaj odnośnik "więcej" u dołu.

en: Create more link
pl: Dodaj odnośnik "więcej"

en: The text to display for the more link.
pl: Tekst, który ma być wyświetlany jako odnośnik.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
pl: Sprawia, że każdy element wyświetlony być może jedynie raz. W ten sposób można usuwać z widoku duplikaty, choć nie zawsze jest to skuteczne rozwiązanie. Należy wykorzystywać z rozwagą, ponieważ ustawienie to może wydłużać czas potrzebny na zrealizowanie zapytania.

en: Access restrictions
pl: Ograniczenia dostępu

en: Access options
pl: Ustawienia dostępu

en: Caching options
pl: Ustawienia pamięci podręcznej

en: Display even if view has no result
pl: Wyświetlaj nawet, gdy widok jest pusty

en: How should this view be styled
pl: W jaki sposób wyświetlane mają być elementy widoku

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
pl: Jeśli styl który wybrałeś ma ustawienia, upewnij się że kliknąłeś przycisk, który pojawił się ustawień pojawił się obok podsumowania widoku.

en: Style options
pl: Ustawienia sposobu wyświetlania

en: Row style options
pl: Ustawienia sposobu wyświetlania wierszy

en: How should each row in this view be styled
pl: W jaki sposób wyświetlany ma być każdy z wierszy widoku

en: Which display to use for path
pl: Format obsługujący adres

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
pl: Pozwala wybrać format, który będzie wykorzystywany do obsługi adresów takich jak odnośniki do widoków zbiorczych, kanałów RSS, odnośniki "więcej", itp.

en: Put the exposed form in a block
pl: Umieść udostępnione filtry w osobnym bloku

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
pl: Formularz kontrolujący udostępnione filtry może być umieszczony w osobnym bloku. Formularz nie pojawi się wtedy w samym widoku, a odpowiedni blok trzeba będzie ręcznie włączyć - moduł Views nie zrobi tego sam.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
pl: Format "@display" wykorzystuje pola, jednak żadnych nie dodano lub wszystkie są ukryte.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
pl: Format "@display" wykorzystuje ścieżki, jednak żadna nie została zdefiniowana.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
pl: Format "@display" posiada nieprawidłową wtyczkę kontrolującą sposób wyświetlania.

en: Exposed form: @view-@display_id
pl: Udostępniony formularz: @view-@display_id

en: Attachment settings
pl: Ustawienia załącznika

en: Inherit exposed filters
pl: Powielaj udostępnione filtry

en: Multiple displays
pl: W więcej niż jednym formacie

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
pl: Czy załącznik powinien powielać udostępnione filtry znalezione w formacie nadrzędnym?

en: Attach before or after the parent display?
pl: Załączyć przed czy po formacie nadrzędnym?

en: Select which display or displays this should attach to.
pl: Do których z powyższych formatów obecny format ma być załączony.

en: Block admin description
pl: Opis bloku na stronie zarządzania blokami.

en: Using the site name
pl: Nazwa witryny

en: Use the site name for the title
pl: W tytule użyj nazwy witryny

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
pl: Ikona kanału informacyjnego będzie dostępna tylko dla wybranych formatów widoku.

en: No menu
pl: Brak menu

en: Normal: @title
pl: Zwykły: @title

en: Tab: @title
pl: Zakładka: @title

en: Change settings for the parent menu
pl: Zmień ustawienia dla nadrzędnego menu

en: The menu path or URL of this view
pl: Ścieżka menu albo URL tego widoku

en: No menu entry
pl: Brak odnośnika w menu

en: Normal menu entry
pl: Zwykły odnośnik w menu

en: Menu tab
pl: Zakładka menu

en: Default menu tab
pl: Domyslna zakładka menu

en: Default tab options
pl: Domyślne opcje zakładek

en: Already exists
pl: Już istnieje

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
pl: Znak "%" nie może być stosowany w pierwszym segmencie ścieżki.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
pl: Format, którego ścieżka kończy się znakiem %, nie może być wyświetlany jako zakładka.

en: Title is required for this menu type.
pl: Ten typ menu wymaga podania tytułu.

en: Inline fields
pl: Pola w jednej linii

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
pl: Separator rozdzielający pola w jednej linii w celu uniknięcia ich zbytniego zbicia. Można korzystać z HTML.

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
pl: Służy do określania pola, według którego grupowane będą rekordy. Opcjonalne.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
pl: Sposób wyświetlania @style wymaga wtyczki kontrolującej sposób wyświetlania wierszy, jednak wtyczka ta jest nieprawidłowa.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
pl: Wyrównanie poziome spowoduje wyświetlanie elementów od lewej do prawej, a wyrównanie pionowe - od lewego górnego rogu i w dół.

en: RSS description
pl: Opis dla kanału RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
pl: To pojawi się samo w kanale RSS.

en: Display record count with link
pl: Wyświetl ilośc rekordów z odnośnikiem

en: Override number of items to display
pl: Nadpisz liczbę elementów do wyświetlenia

en: Display items inline
pl: Wyświetlaj obok siebie

en: You need at least one field before you can configure your table settings
pl: Konfiguracja tabeli możliwa jest dopiero po dodaniu przynajmniej jednego pola.

en: Override normal sorting if click sorting is used
pl: Pozwalaj zmieniać porządek sortowania kliknięciem nazwy kolumny

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
pl: (Przyklejone nagłówki nie będą aktywne w poniższym podglądzie tylko w trakcie oglądania widoku na żywo.)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
pl: Pola umieszcza się w kolumnach. W jednej kolumnie może być kilka różnych pól - w takim wypadku rozdzielać je będzie wprowadzony separator. Wybranie opcji "sortowanie" umożliwi użytkownikom sortowanie widoku względem wybranej kolumny za pomocą kliknięcia jej nazwy. Kolejność kolumn oraz etykiety pól zmieniać można w ustawieniach pól.

en: Next Steps
pl: Kolejne kroki

en: Parent link ID
pl: ID odnośnika wyższego rzędu

en: Administration menu
pl: Menu administracyjne

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Language settings
pl: Ustawienia językowe

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
pl: Próba ponownego uruchomienia już działającego demona cron.

en: Cron run completed.
pl: Zadania cron wykonane.

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Visitors
pl: Odwiedzający

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Allow multiple values
pl: Zezwalaj na wielokrotne wartości

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Module dependencies
pl: Zależności modułu

en: Update translations
pl: Aktualizuj tłumaczenia

en: A boolean indicating whether this translation needs to be updated.
pl: Wartość logiczna pokazująca czy to tłumaczenie powinno być uaktualnione.

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Who's new
pl: Nowi użytkownicy

en: Language name
pl: Nazwa języka

en: Edit language
pl: Edycja języka

en: External links only
pl: Tylko odnośniki zewnętrzne

en: Filter criteria
pl: Filtry

en: The content type %name has been updated.
pl: Rodzaj zawartości o nazwie %name został zaktualizowany.

en: The content type %name has been added.
pl: Rodzaj zawartości o nazwie %name został dodany.

en: Contact form
pl: Formularz kontaktowy

en: Drag to re-order
pl: Chwyć, by zmienić kolejność

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
pl: Zmiany wprowadzone w tabeli zachowuje się przyciskiem u dołu formularza.

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Blue Lagoon (default)
pl: Błękitna laguna (domyślny)

en: The requested page could not be found.
pl: Żądana strona nie została odnaleziona.

en: Standard deviation
pl: Odchylenie standardowe

en: The user account %id does not exist.
pl: Konto użytkownika %id nie istnieje.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
pl: Próba anulowania nieistniejącego konta użytkownika: %id.

en: Requirements problem
pl: Niespełnione wymagania

en: Database configuration
pl: Konfiguracja bazy danych

en: Select an installation profile
pl: Wybierz profil instalacyjny

en: Choose language
pl: Wybór języka

en: Select language
pl: Wybór języka

en: No profiles available
pl: Brak profilów instalacyjnych

en: Drupal already installed
pl: Drupal jest już zainstalowany

en: Installing @drupal
pl: Instalowanie systemu @drupal

en: The installation has encountered an error.
pl: Podczas instalacji wystąpił błąd.

en: Configure site
pl: Konfiguracja witryny

en: Installed %module module.
pl: Zainstalowano moduł %module.

en: Choose profile
pl: Wybór profilu instalacyjnego

en: Verify requirements
pl: Weryfikacja wymagań

en: Set up database
pl: Ustawienia bazy danych

en: Set up translations
pl: Instalacja tłumaczeń

en: Install site
pl: Instalacja witryny

en: Finish translations
pl: Instalacja dodatkowych tłumaczeń

en: Update notifications
pl: Powiadomienia o nowych wersjach

en: Check for updates automatically
pl: Automatycznie sprawdzaj, czy pojawiły się aktualizacje

en: 1 byte | @count bytes
pl[0]: 1 bajt
pl[1]: @count bajty
pl[2]: @count bajtów

en: Illegal choice %choice in %name element.
pl: Wybrana dla %name opcja %choice jest niedozwolona.

en: GD2 image manipulation toolkit
pl: Zestaw narzędzi przetwarzania grafik GD2

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
pl: Jakość grafik JPEG, które podlegają przetwarzaniu. Może ona przyjąć wartość od 0 do 100. Wyższa wartość oznacza lepszą jakość, ale i zwiększenie wielkości plików.

en: Right to left
pl: Od prawej do lewej

en: Left to right
pl: Od lewej do prawej

en: Add custom language
pl: Dodaj język

en: Save language
pl: Zapisz ustawienia języka

en: Direction that text in this language is presented.
pl: Kierunek pisania w danym języku.

en: String contains
pl: Napis zawiera

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
pl: Nie należy wypełniać pola, jeśli wyświetlone mają zostać wszystkie napisy. Wielkość wpisywanych liter ma znaczenie.

en: Search in
pl: Wyszukaj w

en: Both translated and untranslated strings
pl: Zarówno przetłumaczone, jak i nieprzetłumaczone napisy

en: Only translated strings
pl: Tylko przetłumaczone napisy

en: Only untranslated strings
pl: Tylko nieprzetłumaczone napisy

en: Languages not yet added
pl: Jeszcze nie dodane języki

en: The language %language has been created.
pl: Dodano język %language.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
pl: Napis zawiera niedozwolony kod HTML: %string

en: Importing interface translations
pl: Importowanie tłumaczeń interfejsu

en: Error importing interface translations
pl: Błąd w trakcie importu tłumaczeń interfejsu

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
pl: Próba dodania napisu zawierającego niedozwolony kod HTML: %string

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language został zaktualizowany.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language został utworzony.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
pl: Podczas próby utworzenia pliku tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language wystąpił błąd.

en: Standard PHP
pl: Standardowa funkcja PHP

en: PHP Mbstring Extension
pl: Mbstring, rozszerzenie PHP

en: Unicode library
pl: Biblioteka obslugi Unikodu

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
pl: Nazwa kanału (lub witryny, która go udostępnia).

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
pl: Strona umożliwia dodanie kanału informacyjnego w formacie RSS, RDF lub Atom. Tego samego kanału nie można dodać dwa razy.

en: Update items
pl: Aktualizuj elementy

en: No blocks in this region
pl: Brak bloków w tym regionie

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
pl: Blok %info umieszczono w nieprawidłowym regionie %region i z tego powodu został wyłączony.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
pl: Rodzaj zawartości powiązany z odnośnikiem %add-child musi być dostępny książkom.

en: Save book pages
pl: Zachowaj strony książki

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
pl: Zawartość książki została w międzyczasie zmieniona przez innego użytkownika. Zapisanie zmian było niemożliwe.

en: Title changed from %original to %current.
pl: Zmieniono tytuł z %original na %current.

en: Updated book %title.
pl: Zaktualizowano książkę %title.

en: book: updated %title.
pl: Książka: zaktualizowano %title.

en: Update book outline
pl: Aktualizuj spis treści książki

en: Remove from book outline
pl: Wyrwij z książki

en: No changes were made
pl: Nie wprowadzono żadnych zmian.

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
pl: Wpis został dodany do wybranej książki. Można teraz zdecydować, w którym jej miejscu ma się znaleźć.

en: The book outline has been updated.
pl: Spis treści książki został zaktualizowany.

en: There was an error adding the post to the book.
pl: Podczas umieszczania strony w książce wystąpił błąd.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
pl: Strona %title posiada podstrony, które zostaną przesunięte w taki sposób, by zachowały swe miejsce w książce. Strona może zostać ponownie dodana do książki, a wtedy każda z jej starych podstron zostanie przesunięta na swe stare miejsce, co przywróci pierwotną strukturę książki (sprzed usunięcia strony).

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
pl: Strona %title może zostać ponownie umieszczona w książce za pomocą karty "Struktura książki".

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
pl: Czy na pewno wyrwać %title z książki?

en: The post has been removed from the book.
pl: Wpis został usunięty z książki.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
pl: Wyświetla wszystkie strony książki w wersji przygotowanej do wydruku.

en: Show block on all pages
pl: Wyświetlaj blok na wszystkich stronach

en: Show block only on book pages
pl: Wyświetlaj blok tylko na stronach książek

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
pl: Jeśli wybrano opcję <em>Wyświetlaj na wszystkich stronach</em>, blok będzie zawierał menu wszystkich książek dostępnych w witrynie. W przypadku opcji <em>Wyświetlaj blok tylko na stronach książek</em>, będzie on zawierał jedynie menu aktualnej książki lub nie będzie wyświetlany, jeśli dana strona nie należy do żadnej książki. Ustawienie <em>Wyświetlanie zależne od strony</em> lub inne ustawienia związane z wyświetlaniem bloków będą również brane pod uwagę.

en: This is the top-level page in this book.
pl: Wpis jest stroną tytułową książki.

en: No book selected.
pl: Nie wybrano żadnej książki.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
pl: Wpis %title należy do książki i posiada strony podrzędne. Usunięcie wpisu spowoduje przesunięcie owych stron.

en: Re-order book pages and change titles
pl: Porządek stron książki i ich tytuły

en: Book page
pl: Strona książki

en: Delete the selected comments
pl: Usuń wybrane komentarze

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
pl: Na przykład: "uwagi do strony" lub "informacje o produktach".

en: Personal contact form
pl: Osobisty formularz kontaktowy

en: View events that have recently been logged.
pl: Zobacz ostatnio logowane wydarzenia.

en: Top 'page not found' errors
pl: Najczęstsze błędy nieznalezienia strony

en: View 'page not found' errors (404s).
pl: Wyświetla listę błędów nieznalezienia strony (404).

en: Top 'access denied' errors
pl: Najczęstsze błędy odmowy dostępu

en: View 'access denied' errors (403s).
pl: Zobacz błędy 'odmowa dostępu' (403).

en: No roles may use this format
pl: Brak rang, które mogłyby wykorzystywać ten format danych

en: Allowed HTML tags: @tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
pl: Znaczniki zwane kotwicami służą do tworzenia odnośników do innych stron.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
pl: Domyślnie znaczniki nowych linii wstawiane są automatycznie, więc z takich znaczników należy korzystać tylko do wprowadzenia dodatkowych odstępów. Znacznik nowej linii różni się od innych, ponieważ nie występuje w dwóch wariantach (otwierającym i zamykającym). By być w zgodzie ze standardem XHTML 1.0, należy postawić znak " /" wewnątrz znacznika.

en: Text with <br />line break
pl: Tekst ze <br />znakiem końca linii

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
pl: Domyślnie znaczniki akapitu dodawane są automatycznie, więc z takich znaczników należy korzystać tylko do wprowadzenia dodatkowych akapitów.

en: Paragraph one.
pl: Akapit pierwszy.

en: Paragraph two.
pl: Akapit drugi.

en: Strong
pl: Silne

en: Emphasized
pl: Zaakcentowanie

en: Cited
pl: Cytat

en: Coded text used to show programming source code
pl: Tekst zawierający kod programu

en: Coded
pl: Kod

en: Bolded
pl: Pogrubienie

en: Italicized
pl: Pochylenie

en: Superscripted
pl: Indeks górny

en: <sup>Super</sup>scripted
pl: Indeks <sup>górny</sup>

en: Subscripted
pl: Indeks dolny

en: <sub>Sub</sub>scripted
pl: Indeks <sub>dolny</sub>

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
pl: <abbr title="Skrót">Skr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
pl: <acronym title="Trój-Literowy Skrótowiec">TLS</acronym>

en: Block quoted
pl: Cytat blokowy

en: Quoted inline
pl: Cytat zagnieżdżony

en: Table header
pl: Nagłówek tabeli

en: Table cell
pl: Komórka tabeli

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
pl: Lista numerowana - znacznik &lt;li&gt; otwiera nowy element listy

en: First item
pl: Pierwszy element

en: Second item
pl: Drugi element

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
pl: Lista punktorowana - znacznik &lt;li&gt; otwiera nowy element listy

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
pl: Listy definicji są podobne do innych list HTML. Znacznik &lt;dl&gt; otwiera listę, &lt;dt&gt; otwiera termin definicji, a &lt;dd&gt; otwiera samą definicję.

en: First term
pl: Pierwszy termin

en: First definition
pl: Pierwsza definicja

en: Second term
pl: Drugi termin

en: Second definition
pl: Druga definicja

en: Subtitle three
pl: Podtytuł trzeciego stopnia

en: Subtitle four
pl: Podtytuł czwartego stopnia

en: Subtitle five
pl: Podtytuł piątego stopnia

en: Subtitle six
pl: Podtytuł szóstego stopnia

en: Tag Description
pl: Opis znacznika

en: You Type
pl: Wpisuje się

en: You Get
pl: Otrzymuje się

en: No help provided for tag %tag.
pl: Brak objaśnienia dla znacznika %tag.

en: Ampersand
pl: Znak ampersand

en: Quotation mark
pl: Cudzysłów

en: Character Description
pl: Opis znaku

en: Lines and paragraphs break automatically.
pl: Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

en: Compose tips
pl: Wskazówki dotyczące tworzenia zawartości

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
pl: Lapidarna nazwa tego zbioru tematów.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
pl: Opis forum i objaśnienia związane z prowadzeniem w nim dyskusji.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
pl: Lapidarna nazwa działu forum.

en: Default number of forum topics displayed per page.
pl: Domyślna liczba tematów na każdej ze stron forum.

en: Default display order for topics.
pl: Domyślny porządek wyświetlania tematów.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
pl: Działy zwykle umieszcza się na najwyższym poziomie w strukturze forum, jednak można je także umieścić wewnątrz innego działu czy forum.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
pl: Fora można umieszczać na najwyższym poziomie w strukturze forum lub wewnątrz innego działu lub forum.

en: Forum topic
pl: Temat na forum

en: You are not allowed to post new content in the forum.
pl: Brak uprawnień do dodawania nowych wpisów na forum.

en: Manages the display of online help.
pl: Wyświetla podręczną pomoc dostarczoną przez twórców modułów.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
pl: Strona służy do eksportowania przetłumaczonych napisów interfejsu witryny. Napisy zapisywane są w plikach formatu Gettext Portable Object (<em>.po</em>), które zawierają zarówno oryginalne teksty, jak i ich tłumaczenia (pliki takie służą do dzielenia się tłumaczeniem z innymi), lub w plikach formatu Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), czyli w postaci szablonów, zawierających jedynie oryginalne teksty (służą one do tworzenia tłumaczeń z pomocą odpowiednich edytorów).

en: Submission form settings
pl: Ustawienia formularza dodawania zawartości

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Nazwa wykorzystywana wewnętrznie może zawierać jedynie małe litery, znaki podkreślenia oraz liczby.

en: Added content type %name.
pl: Dodano rodzaj zawartości %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
pl[0]: Zmieniono rodzaj jednego wpisu (z %old-type na %type).
pl[1]: Zmieniono rodzaj @count wpisów (z %old-type na %type).
pl[2]: Zmieniono rodzaj @count wpisów (z %old-type na %type).

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
pl: Czy na pewno odbudować konfigurację uprawnień?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
pl: Operacja polega na ponownym utworzeniu konfiguracji wszystkich uprawnień witryny. Może zająć dużo czasu i jest nieodwracalna.

en: language
pl: język

en: An error occurred and processing did not complete.
pl: Wystąpił błąd i operacja została przerwana.

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
pl: Wersja %title (@type) z dnia %revision-date została usunięta.

en: @type: reverted %title revision %revision.
pl: @type: przywrócono wersję %revision węzła %title.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
pl: Konfiguracja uprawnień dostępu do zawartości powinna zostać ponownie utworzona.

en: Rebuilding content access permissions
pl: Odbudowywanie konfiguracji uprawnień dostępu do zawartości

en: Content permissions have been rebuilt.
pl: Konfiguracja uprawnień została ponownie utworzona.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
pl: Ponowne utworzenie konfiguracji uprawnień dostępu do zawartości nie przebiegło pomyślnie.

en: Add content type
pl: Dodaj rodzaj zawartości

en: Revert to earlier revision
pl: Przywróć poprzednią wersję

en: Delete earlier revision
pl: Usuń poprzednią wersję

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
pl: Umożliwia dodawanie i wyświetlanie zawartości.

en: The alias %alias is already in use in this language.
pl: Alias %alias już istnieje w tym języku.

en: The alias has been saved.
pl: Alias został zapisany.

en: Filter aliases
pl: Filtr aliasów

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
pl: Należy podać ścieżkę, dla której ma zostać stworzony alias, a także nazwę nowego aliasu.

en: URL aliases
pl: Aliasy adresów

en: Add alias
pl: Dodaj alias

en: Allows users to rename URLs.
pl: Umożliwia zmianę adresów URL.

en: Indexing throttle
pl: Częstotliwość indeksowania

en: Number of items to index per cron run
pl: Liczba elementów do umieszczenia w indeksie podczas jednej rundy demona cron

en: Indexing settings
pl: Ustawienia indeksowania

en: Minimum word length to index
pl: Minimalna długość słowa (indeksowanie)

en: Simple CJK handling
pl: Podstawowa obsługa języków wschodniazjatyckich

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
pl: Podstawowa obsługa języka chińskiego, japońskiego i koreańskiego, bazująca na powtarzających się sekwencjach symboli. Jeśli do tego celu wykorzystywane będzie zewnętrzne narzędzie, obsługę należy wyłączyć. Ustawienie to nie ma wpływu na inne języki.

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: Top search phrases
pl: Najpopularniejsze słowa kluczowe

en: View most popular search phrases.
pl: Prezentuje najczęściej wyszukiwane wyrażenia.

en: Content viewing counter settings
pl: Ustawienia licznika odsłon

en: Count content views
pl: Zliczaj odsłony stron

en: Increment a counter each time content is viewed.
pl: Aktualizuje licznik przy każdej odsłonie strony.

en: Popular content
pl: Popularne strony

en: How many content items to display in "all time" list.
pl: Określa, ile stron ma być wymienianych na liście najpopularniejszych stron wszechczasów.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
pl: Określa, ile stron ma być wymienianych na liście ostatnio przeglądanych.

en: Today's:
pl: Dzisiejsze:

en: All time:
pl: Od zawsze:

en: Last viewed:
pl: Ostatnio:

en: Logs and records system events to syslog.
pl: Zapisuje informacje o zdarzeniach występujących w systemie, korzystając z programu syslog.

en: User pictures in posts
pl: Portrety użytkowników w treści wpisów

en: User pictures in comments
pl: Portrety użytkowników w komentarzach

en: Shortcut icon
pl: Ikona skrótu

en: Upload logo image
pl: Wyślij plik graficzny z logo

en: Shortcut icon settings
pl: Ustawienia ikony skrótu

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
pl: Jeśli dostęp do plików na serwerze jest ograniczony, można skorzystać z tego pola do wysłania ikony skrótu.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
pl: Następujące moduły będą całkowicie odinstalowane z witryny, a <em>wszystkie dane przez nie utworzone zostaną usunięte</em>!

en: Confirm uninstall
pl: Potwierdź dezinstalację

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
pl: Czy powyższe moduły na pewno mają zostać odinstalowane?

en: No modules selected.
pl: Nie wybrano żadnych modułów.

en: The selected modules have been uninstalled.
pl: Wybrane moduły zostały odinstalowane.

en: Default 403 (access denied) page
pl: Domyślna strona błędu 403 (odmowa dostępu)

en: Default 404 (not found) page
pl: Domyślna strona błędu 404 (nie znaleziono strony)

en: Caches cleared.
pl: Pamięć podręczna została usunięta.

en: Select an image processing toolkit
pl: Narzędzie przetwarzania grafik

en: Feed content
pl: Zawartość kanału informacyjnego

en: Titles plus teaser
pl: Tytuły oraz skróty

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
pl: Ogólne ustawienie wyświetlania elementów kanałów informacyjnych.

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Cron ran successfully.
pl: Zadania cron zostały pomyślnie wykonane.

en: Cron run failed.
pl: Nie udało się wykonać zadań cron.

en: No modules are available to uninstall.
pl: Brak modułów, które można by odinstalować.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
pl: Na stronie wyświetlone są wszystkie działania, które można wykonać korzystając z zainstalowanych modułów.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
pl: Blok <em>Witrynę napędza Drupal</em> to odnośnik do witryny Drupala. Choć jego umieszczenie nie jest w żadnym razie wymagane, może pomóc Drupalowi.

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: Compact mode
pl: Wersja pomniejszona

en: Image toolkit
pl: Zestaw narzędzi przetwarzania obrazków

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
pl: Pozwala wybrać zestaw narzędzi przetwarzania grafik, jeśli takowy jest dostępny.

en: RSS publishing
pl: Publikacja RSS

en: Date and time
pl: Data i czas

en: -1 (Unlimited)
pl: -1 (bez ograniczeń)

en: PHP memory limit
pl: Limit wykorzystania pamięci przez PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
pl: Aby zapobiec błędom w procesie instalacji, warto rozważyć zwiększenie limitu wykorzystania pamięci przez PHP do %memory_minimum_limit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
pl: Aby zapobiec błędom w procesie aktualizacji, warto rozważyć zwiększenie limitu wykorzystania pamięci przez PHP do %memory_minimum_limit.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
pl: Zależnie od konfiguracji witryny, Drupal może być w stanie działać, gdy limit wykorzystania pamięci przez PHP jest ustawiony na %memory_limit. Zalecaną wartością limitu jest jednak %memory_minimum_limit, zwłaszcza jeśli witryna korzysta z dodatkowych modułów.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
pl: Limit wykorzystania pamięci można zwiększyć edytując parametr memory_limit w pliku %configuration-file, a następnie ponownie uruchamiając serwer internetowy (niezbędnej pomocy powinien udzielić administrator systemu lub dostawca usług hostingowych).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
pl: Pomocy w tej sprawie należy szukać u administratora systemu lub dostawcy usług hostingowych.

en: Not protected
pl: Niechroniony

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
pl: Plik %file nie jest chroniony przed modyfikacjami, co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa systemu. Należy znieść uprawnienia do modyfikacji tego pliku.

en: Cron has not run recently.
pl: Zadania cron nie zostały wykonane w ostatnim czasie.

en: Cron maintenance tasks
pl: Zadania cron

en: The directory %directory is not writable.
pl: Brak uprawnień do zapisu do katalogu %directory.

en: Writable (<em>public</em> download method)
pl: Zapis możliwy (<em>publiczny</em> sposób udostępniania plików)

en: Writable (<em>private</em> download method)
pl: Zapis możliwy (<em>prywatny</em> sposób udostępniania plików)

en: Database updates
pl: Wersja bazy danych

en: Access to update.php
pl: Dostęp do skryptu update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
pl: Umożliwia administratorom podstawową konfigurację witryny.

en: Reset to alphabetical
pl: Uporządkuj alfabetycznie

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
pl: Terminy wyświetlane są w kolejności rosnącej według ich wagi.

en: Weight value must be numeric.
pl: Waga musi być wyrażona liczbą.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
pl: Czy na pewno przywrócić alfabetyczną kolejność terminów słownika %title?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
pl: Przywrócenie pierwotnych ustawień słownika spowoduje alfabetyczne uporządkowanie wszystkich jego elementów.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
pl: Przywrócono alfabetyczną kolejność terminów słownika %name.

en: Translation settings
pl: Ustawienia tłumaczenia

en: This translation needs to be updated
pl: Tłumaczenie wymaga aktualizacji

en: Unknown release date
pl: Data wydania nieznana

en: Last checked: @time ago
pl: Informacje pobrano: @time temu

en: Last checked: never
pl: Nigdy dotąd nie pobierano informacji

en: Includes: %includes
pl: Obejmuje: %includes

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
pl: Częstotliwość, z jaką pobierane są informacje na temat nowych wydań aktualnie zainstalowanych modułów i skórek.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
pl: Strona zawiera informacje o nowych wersjach zainstalowanych modułów lub skórek. Każdy moduł czy skórka wchodzi w skład tak zwanego projektu, którego nazwa może, lecz nie musi, być identyczna. Projekty mogą się składać z wielu modułów lub skórek.

en: Module and theme update status
pl: Wersje modułów i skórek

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
pl: Ukazało się nowe wydanie co najmniej jednego z zainstalowanych modułów lub skórek, zawierające poprawki dotyczące bezpieczeństwa. W celu zapewnienia bezpieczeństwa serwera należy natychmiast rozpocząć aktualizację!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
pl: Dostępna jest nowa wersja co najmniej jednego z zainstalowanych modułów lub skórek. W celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania witryny należy jak najszybciej rozpocząć aktualizację.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
pl: Informacje o nowych wersjach zainstalowanych modułów i skórek.

en: You must enter a username.
pl: Nazwa użytkownika jest wymagana.

en: The username cannot begin with a space.
pl: Nazwa użytkownika nie może rozpoczynać się od spacji.

en: The username cannot end with a space.
pl: Nazwa użytkownika nie może kończyć się spacją.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
pl: Nazwa użytkownika nie może zawierać więcej niż jedną spację.

en: The username contains an illegal character.
pl: Podana nazwa użytkownika zawiera niedozwolony znak.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
pl: Podana nazwa użytkownika %name jest za długa. Musi zawierać nie więcej niż %max znaków.

en: Who's online
pl: Kto przegląda

en: Enter the password that accompanies your username.
pl: Hasło powiązane z nazwą użytkownika.

en: Unblock the selected users
pl: Zezwól wybranym użytkownikom na dostęp

en: Block the selected users
pl: Zabroń wybranym użytkownikom dostępu

en: Deleted user: %name %email.
pl: Usunięto użytkownika %name (%email).

en: Edit role
pl: Edycja roli

en: Manages the user registration and login system.
pl: Zarządza systemem rejestracji i logowaniem użytkowników.

en: Language list
pl: Lista języków

en: File extension
pl: Rozszerzenie pliku

en: wide
pl: szerokie

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
pl: Ten tytuł jest wyświetlany jako dymek kiedy użytkownik najeżdża kursorem nad obrazek.

en: Progress indicator
pl: Wskaźnik postępu

en: Bar with progress meter
pl: Belka z paskiem postępu

en: Throbber
pl: Sygnalizator pracy

en: Path settings
pl: Ustawienia ścieżki

en: The file upload failed. %upload
pl: Wysłanie pliku nie udało się. %upload

en: URL to file
pl: Adres URL pliku

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
pl: Nieodwracalny błąd. Przesłany plik przekroczył maksymalny rozmiar pliku (@size) obsługiwany przez serwer.

en: Starting upload...
pl: Rozpoczęto wysyłanie...

en: Uploading... (@current of @total)
pl: Wysyłanie... (@current z @total)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
pl: Włączono (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
pl: Postęp wysyłania

en: Preferred language
pl: Preferowany język

en: Number field
pl: Pole numeryczne

en: Styles
pl: Style

en: Apply filters
pl: Zastosuj filtry

en: Item ID
pl: ID elementu

en: Posted on
pl: Zamieszczone w dniu

en: Page count
pl: Liczba elementów na stronie

en: The size of the file in bytes.
pl: Wielkość pliku w bajtach.

en: Interface
pl: Interfejs

en: Thresholds
pl: Progi

en: All messages
pl: Wszystkie wiadomości

en: Serialized
pl: Zserializowane

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Discard changes
pl: Porzuć zmiany

en: Text format
pl: Format tekstu

en: No new posts
pl: Brak nowych wpisów

en: Sticky topic
pl: Temat przyklejony

en: Emergency
pl: Awaria

en: Sort descending
pl: Sortuj malejąco

en: Sort ascending
pl: Sortuj rosnąco

en: Your virtual face or picture.
pl: Twoje zdjęcie lub obraz.

en: The name of the site.
pl: Nazwa witryny.

en: The name of the term.
pl: Brak aktywnych kategorii

en: Footer Bottom
pl: Dół stopki

en: Optional features
pl: Dodatkowe funkcjonalności

en: Administrative title
pl: Tytuł wewnętrzny

en: Administrative description
pl: Opis administracyjny

en: Allow settings
pl: Zezwól na ustawienia

en: Title override
pl: Nadpisanie tytułu

en: Style settings
pl: Ustawienia stylu

en: Views Block
pl: Blok widoku

en: Show description
pl: Wyświetl opis

en: Alert
pl: Ostrzeżenie

en: Critical
pl: Krytyczny

en: Top center
pl: Górny środek

en: Bottom center
pl: Dolny środek

en: Content Translation
pl: Tłumaczenie Zawartości

en: Translation needs update
pl: Tłumaczenie wymaga aktualizacji

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Format string
pl: Wyrażenie formatujące

en: Add format
pl: Dodaj format

en: Delete date format
pl: Usuń format daty

en: Content type name
pl: Nazwa rodzaju zawartości

en: Taxonomy Term
pl: Termin

en: Slate
pl: Popielaty

en: Author name
pl: Nazwa autora

en: Check settings
pl: Ustawienia kontroli

en: @field_name (Locked)
pl: @field_name (zablokowane)

en: - Select a field type -
pl: - Wybierz typ pola -

en: - Select an existing field -
pl: - Wybierz istniejące pole -

en: Add new field: you need to provide a label.
pl: Dodawanie nowego pola: należy wprowadzić etykietę.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
pl: Pole %field jest zablokowane i nie może być edytowane.

en: %name must be a number.
pl: %name musi być liczbą.

en: Field formatter
pl: Formater pola

en: (first item is 0)
pl: (pierwszy element to 0)

en: (start from last values)
pl: (zacznij od ostatnich wartości)

en: New group
pl: Nowa grupa

en: Regional settings
pl: Ustawienia regionalne

en: Content moderation
pl: Moderacja zawartości

en: Unsigned
pl: Nieprzypisane

en: Number of pages
pl: Liczba stron

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: The weight of this term in relation to other terms.
pl: Waga tego terminu w stosunku do innych terminów.

en: Help text to display for the vocabulary.
pl: Objaśnienia dla formatu wyświetlania słownika.

en: Whether or not related terms are enabled within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
pl: Czy wewnątrz słownika są włączone powiązane terminy (0 = wyłączone, 1 = włączona).

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
pl: Rodzaj dozwolonej hierarchii wewnątrz słownika (0 = brak, 1 = pojedyncza, 2 = wielokrotna).

en: Whether or not multiple terms from this vocabulary may be assigned to a node. (0 = disabled, 1 = enabled)
pl: Czy do węzła mogą być przypisane wielokrotne terminy z tego słownika (0 = wyłączone, 1 = włączone).

en: Whether or not terms are required for nodes using this vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
pl: Czy dla węzłów używających tego słownika terminy są wymagane (0 = wyłączone, 1 = włączone).

en: Whether or not free tagging is enabled for the vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
pl: Czy przypisywanie do dowolnych kategorii jest dozwolone w tym słowniku (0 = wyłączone, 1 = włączone).

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
pl: Waga słownika w stosunku do innych słowników.

en: Views settings
pl: Ustawienia widoków

en: Rotate
pl: Obróć

en: Relative date
pl: Data względna

en: Remove selected
pl: Usuń wybrane

en: Facility
pl: Obiekt

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Show links
pl: Wyświetl odnośniki

en: Lock
pl: Zablokuj

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Block Region
pl: Region bloku

en: Delete content
pl: Usuń zawartość

en: Limited
pl: Ograniczone

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en:  minutes
pl:  minut

en: Definitions
pl: Definicje

en: URL of the origin of the event.
pl: URL źródła wydarzenia.

en: Referer
pl: Odwołujący

en: Hostname of the user who triggered the event.
pl: Nazwa hosta użytkownika, który wywołał wydarzenie.

en: Database is encoded in UTF-8
pl: Baza danych używa kodowania UTF-8.

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
pl: Nie można określić czy kodowanie bazy danych zostało ustawione na UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
pl: PostgreSQL zakończył inicjalizację.

en: Structure
pl: Struktura

en: Workflows
pl: Przepływy pracy

en: Default values
pl: Wartości domyślne

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: Search block
pl: Blok wyszukiwania

en: Node status
pl: Status węzła

en: Edit style
pl: Edytuj style

en: All content
pl: Wszystkie treści

en: Provider name
pl: Nazwa dostawcy

en: Moderation state
pl: Stan moderacji

en: Allow resize
pl: Zezwól na zmianę wymiarów

en: Maximum file size
pl: Maksymalny rozmiar pliku

en: Machine name:
pl: Identyfikator systemowy:

en: Content statistics
pl: Statystyki zawartości

en: Translation files
pl: Pliki tłumaczeń

en: Upgrade
pl: Uaktualnij

en: Delete items
pl: Usuń pozycje

en: Published status
pl: Status publikacji

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
pl: Te uprawnienia są dziedziczone według roli zalogowanego użytkownika.

en: Alternative text
pl: Tekst alternatywny

en: Filter format
pl: Format filtru

en: Pager type
pl: Typ stronicowania

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
pl: Miejsce docelowe odnośnika (parametr "target" w HTML), np. _blank, _parent lub nazwa ramki. Pole to jest używane rzadko.

en: @argument title
pl: Tytuł argumentu @title

en: @argument input
pl: @argument wejściowy

en: Count the number 0 as empty
pl: 0 oznacza, że pole jest puste

en: Hide if empty
pl: Ukrywaj, gdy puste

en: Starting value
pl: Wartość początkowa

en: Specify the number the counter should start at.
pl: Liczba początkowa na liczniku.

en: Does not start with
pl: Nie zaczyna się od

en: not_begins
pl: nie zaczyna się

en: Does not end with
pl: Nie kończy się na

en: not_ends
pl: nie kończy się

en: The view %name has been saved.
pl: Ustawienia widok %name zostały zachowane.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
pl: Wybrany filtr może powodować wielokrotne pojawianie się elementów, które spełniają więcej niż jeden z określonych warunków. Jeżeli tak się dzieje, opcja "Redukuj duplikaty" może temu zapobiec, jednak im częściej się ją stosuje, tym mniej wydajne jest zapytanie. Nie powinno się jej także włączać w przypadku pól akceptujących tylko jedną wartość, ponieważ może to powodować zniknięcie tych wartości.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
pl: E-mail autora komentarza. Pole puste, jeśli autor posiada konto w witrynie.

en: The taxonomy term ID for the term.
pl: Identyfikator terminu taksonomii.

en: The taxonomy term name for the term.
pl: Nazwa terminu taksonomii.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
pl: Nazwa słownika, do którego należy termin.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
pl: Służy do wyboru słowników, które mają się znaleźć wśród powiązań. Warto pamiętać, że każdy znaleziony termin to nowy rekord, stąd powiązanie to wykorzystywać najlepiej jest w przypadku pojedynczego słownika, którego każdy z terminów przypisany jest tylko do jednego węzła.

en: The name of the role.
pl: Nazwa roli.

en: Hide empty fields
pl: Ukrywaj puste pola

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
pl: Powoduje, że puste pola, oraz ich etykiety i związany z nimi kod, nie są w ogóle wyświetlane.

en: Title of the feed.
pl: Tytuł kanału.

en: Monthly archive
pl: Archiwum miesięczne

en: Language select
pl: Wybór języka

en: Site email address
pl: Adres e-mail strony

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
pl: Adres <em>Od</em> w powiadomieniach automatycznych wysyłanych podczas rejestracji, odzyskiwania hasła i innych przypadkach. (Należy wykorzystać adres zawierający nazwę domeny tej witryny aby uniknąć oflagowania przesyłek jako spam.)

en: Administer forums
pl: Administracja forum

en: This identifier is used by another handler.
pl: Identyfikator jest wykorzystywany przez inną procedurę obsługi.

en: Length is shorter than
pl: Długość jest mniejsza niż

en: shorter than
pl: krótszy niż

en: Length is longer than
pl: Długość jest większa niż

en: longer than
pl: dłuższy niż

en: SQL Query
pl: Zapytanie SQL

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
pl: Zapytanie będzie wygenerowane i uruchomione za pomocą API bazy danych Drupala.

en: Exposed form
pl: Udostępniony formularz

en: Cancel account
pl: Anuluj konto

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Maximum number of characters
pl: Maksymalna liczba znaków

en: Current Theme
pl: Bieżąca skórka

en: Dependencies
pl: Zależności

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pl: Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania %error_operation z argumentami: @arguments

en: Base table
pl: Tabela podstawowa

en: Administrator role
pl: Rola administrator

en: Inherit pager
pl: Pobieraj ustawienia podziału na strony

en: Render pager
pl: Osobne ustawienia podziału na strony

en: Render
pl: Renderowanie

en: Image scale
pl: Skalowanie obrazu

en: languages
pl: języki

en: No revision
pl: Brak wersji

en: Requires a title
pl: Tytuł wymagany

en: Formatter settings
pl: Ustawienia formatera

en: Filter value
pl: Wartość filtra

en: Entities
pl: Encje

en: Private files
pl: Pliki prywatne

en: Not restricted
pl: Bez ograniczeń

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: Choose a block
pl: Wybierz blok

en: Toolbar buttons
pl: Przyciski paska narzędzi

en: Book ID
pl: ID książki

en: The unique ID of the comment.
pl: Unikatowy identyfikator komentarza.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
pl: Adres IP komputera z którego został dodany komentarz.

en: The email address left by the comment author.
pl: Adres e-mail pozostawiony przez autora komentarza.

en: The home page URL left by the comment author.
pl: Adres strony wprowadzony przez autora odpowiedzi.

en: The formatted content of the comment itself.
pl: Sformatowana treść odpowiedzi.

en: The URL of the comment.
pl: Adres URL komentarza.

en: Edit URL
pl: Edytuj adres

en: The URL of the comment's edit page.
pl: Adres strony służącej do edycji odpowiedzi.

en: The date the comment was posted.
pl: Data dodania komentarza.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
pl: Rodzic komentarza, o ile włączono wątki.

en: New comment count
pl: Liczba nowych komentarzy

en: The unique ID of the node's latest revision.
pl: Unikalny identyfikator ostatniej wersji wpisu.

en: The human-readable name of the node type.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa typu wpisu.

en: The URL of the node.
pl: Adres URL węzła.

en: The URL of the node's edit page.
pl: Adres do formularza edycji wpisu.

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: The date the node was most recently updated.
pl: Data kiedy wpis był ostatnio edytowany.

en: The number of visitors who have read the node.
pl: Liczba odwiedzających, którzy przeglądali węzeł.

en: The number of visitors who have read the node today.
pl: Liczba odwiedzających, którzy przeglądali dzisiaj węzeł.

en: Last view
pl: Ostatnio przeglądano

en: The date on which a visitor last read the node.
pl: Data kiedy odwiedzający ostatni raz przeglądał węzeł.

en: The slogan of the site.
pl: Slogan witryny.

en: The administrative email address for the site.
pl: Administracyjny adres e-mail dla tego serwisu.

en: The URL of the site's front page.
pl: Adres URL strony głównej serwisu.

en: Login page
pl: Strona logowania

en: The URL of the site's login page.
pl: Adres URL strony logowania do serwisu.

en: The unique ID of the uploaded file.
pl: Unikalne ID wysłanego pliku.

en: The name of the file on disk.
pl: Nazwa pliku na dysku.

en: The web-accessible URL for the file.
pl: Adres URL pliku dostępny z przeglądarki.

en: The date the file was most recently changed.
pl: Data ostatniej zmiany pliku.

en: The user who originally uploaded the file.
pl: Użytkownik, który wysłał oryginał pliku.

en: The unique ID of the taxonomy term.
pl: Unikalny ID terminu kategorii.

en: The name of the taxonomy term.
pl: Nazwa terminu kategorii.

en: The optional description of the taxonomy term.
pl: Opcjonalny opis terminu kategorii.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
pl: Liczba węzłów oznaczonych terminem kategorii.

en: The URL of the taxonomy term.
pl: Adres URL terminu kategorii.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
pl: Słownik do którego należy termin taksonomii.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
pl: Termin nadrzędny terminu taksonomii, jeżeli istnieje.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
pl: Unikalne ID słownika taksonomii.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
pl: Nazwa słownika.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
pl: Opcjonalny opis słownika.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
pl: Liczba węzłów oznaczonych terminami należącymi do słownika kategorii.

en: Term count
pl: Ilość terminów

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
pl: Liczba terminów należących do słownika taksonomii.

en: The unique ID of the user account.
pl: Unikalne ID użytkownika konta.

en: The login name of the user account.
pl: Nazwa użytkownika konta.

en: The email address of the user account.
pl: Adres e-mail użytkownika konta.

en: The URL of the account profile page.
pl: Adres URL do strony profilu konta.

en: The date the user last logged in to the site.
pl: Data ostatniego logowania użytkownika w serwisie.

en: The date the user account was created.
pl: Data utworzenia konta użytkownika.

en: Review log
pl: Przegląd dziennika

en: Sender name
pl: Nazwa nadawcy

en: Sender email
pl: E-mail nadawcy

en: Main Menu
pl: Menu Główne

en: Field types
pl: Typy pól

en: Time zone settings
pl: Ustawienia strefy czasowej

en: Total rows
pl: Razem wierszy

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Content Moderation
pl: Moderacja Zawartości (Content Moderation)

en: You are not allowed to access this page.
pl: Brak uprawnień do przeglądania strony.

en: Authorize file system changes
pl: Zezwól na zmiany w systemie plików

en: It appears you have reached this page in error.
pl: Wygląda na to, że strona została wyświetlona na skutek błędu.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
pl: Demon Cron nie został uruchomiony, ponieważ został użyty niepoprawny klucz.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
pl: Demon Cron nie został uruchomiony, ponieważ strona jest w trakcie konserwacji.

en: Default country
pl: Domyślny kraj

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
pl: W pliku %settings_file skonfigurowano Drupala tak, aby używał sterownika %driver jednak instalacja PHP na serwerze obecnie nie wspiera tego typu bazy danych.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
pl: Profile instalacji nie zostały znalezione. Profile instalacji określają, które moduły należy włączyć i jaki schemat zainstalować w bazie danych. Profil jest wymagany do kontynuowania procesu instalacji.

en: Congratulations, you installed @drupal!
pl: Gratulacje, system @drupal został zainstalowany!

en: Settings file
pl: Plik ustawień

en: Site maintenance account
pl: Zarządzający witryną

en: No pending updates.
pl: Brak oczekujących aktualizacji.

en: 1 pending update | @count pending updates
pl[0]: 1 oczekująca aktualizacja
pl[1]: @count oczekujące aktualizacje
pl[2]: @count oczekujących aktualizacji

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
pl: Nie mogłem kontynuować, brak dostępnych metod transferu pliku

en: To continue, provide your server connection details
pl: Aby kontynuować, wprowadź informacje dotyczące połączenia z serwerem

en: Connection method
pl: Rodzaj połączenia

en: Enter connection settings
pl: Wprowadź ustawienia połączenia

en: @backend connection settings
pl: Ustawienia połączenia @backend

en: Change connection type
pl: Zmień typ połączenia

en: No active batch.
pl: Brak aktywnych procesów wsadowych.

en: Site under maintenance
pl: Serwis w trakcie prac konserwacyjnych.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
pl: Plik %source nie mógł zostać załadowany, ponieważ plik o tej nazwie już istnieje w katalogu docelowym %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
pl: Nazwa pliku przekroczyła limit 240 znaków. Należy zmienić nazwę pliku i spróbować ponownie.

en: The file permissions could not be set on %uri.
pl: Uprawnienia do pliku %uri nie mogły zostać nadane.

en: Completed @current of @total.
pl: Ukończono @current z @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
pl: Nie udało się wykonać wszystkich zadań na serwerze bazy danych.  Zadanie %task nie zostało odnalezione.

en: Required modules
pl: Wymagane moduły

en: Required modules not found.
pl: Brak wymaganych modułów.

en: %module module uninstalled.
pl: Moduł %module został odinstalowany.

en: No strings available.
pl: Brak napisów.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript %file.js został utracony.

en: (active tab)
pl: (aktywna karta)

en: Operating in maintenance mode.
pl: Praca w trybie przerwy technicznej.

en: Status message
pl: Komunikat

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
pl: Nie mogłem utworzyć %directory ponieważ: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
pl: Wystąpił błąd w AJAX HTTP.

en: HTTP Result Code: !status
pl: Błąd HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
pl: Zapytanie AJAX HTTP zostało przerwane.

en: Debugging information follows.
pl: Informacje diagnostyczne.

en: Path: !uri
pl: Ścieżka: !uri

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
pl: Wysyłanie pliku OPML, któy zostanie przetworzony po wysłaniu formularza.

en: OPML Remote URL
pl: Zdalny adres OPML

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
pl: Adres URL pliku OPML. Plik zostanie przetworzony po wysłaniu formularza.

en: No new feed has been added.
pl: Nie dodano żadnych nowych kanałów.

en: The URL %url is invalid.
pl: Adres %url jest niepoprawny.

en: A feed named %title already exists.
pl: Kanał o nazwie %title już istnieje.

en: A feed with the URL %url already exists.
pl: Kanał z adresu %url już istnieje.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
pl: Skrypt pobierający dane ze źródeł zewnętrznych. Należy wybrać skrypt odpowiedni dla źródła z jakiego będziesz pobierał dane.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
pl: Parser zmienia pobrane dane w zestandaryzowane struktury. Należy wybrać parser odpowiedni do typu kanału jaki będzie subskrybowany.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
pl: Procesory wykonują czynności na sparsowanych danych, na przykład zapisują je jako elementy w subskrybowanym kanale. Należy dokonać wyboru procesora odpowiedniego do zadania jakie ma być wykonane.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
pl: Dla większości zadań ustawienia domyślne będą wystarczające.

en: Default fetcher
pl: Domyślny skrypt pobierający

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
pl: Pobieranie danych z adresu URL przy pomocy procedury obsługi żądań HTTP Drupala.

en: Default parser
pl: Domyślny parser

en: Default processor
pl: Domyślny procesor

en: Creates lightweight records from feed items.
pl: Tworzy lekkie rekordy z pozycji kanału.

en: Default processor settings
pl: Domyślne ustawienia procesora

en: Number of items shown in listing pages
pl: Ilość pozycji pokazywanych na listach

en: Length of trimmed description
pl: Długość przyciętej wiadomości

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of content.
pl: Maksymalna ilość znaków jaka może zostać użyta podczas pokazywania skróconej wersji zawartości.

en: Viewing feeds
pl: Przeglądanie kanałów

en: Adding, editing, and deleting feeds
pl: Dodawanie, edycja i usuwanie kanałów

en: Configuring cron
pl: Konfigurowanie demona cron

en: Administer news feeds
pl: Administracja kanałami wiadomości

en: View news feeds
pl: Przeglądanie kanałów wiadomości

en: Controlling visibility
pl: Kontrolowanie widoczności

en: Creating custom blocks
pl: Tworzenie własnych bloków

en: Demonstrate block regions (@theme)
pl: Zaprezentuj regiony (@theme)

en: Administer blocks
pl: Administrowanie blokami

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
pl: Zarządza blokami wyświetlanymi na stronie. Bloki to dodatkowe elementy zawierające treść umieszczane w różnych regionach wokół zawartości głównej.

en: Restricted to certain pages
pl: Ograniczenie do określonych stron.

en: The block cannot be placed in this region.
pl: Blok nie może być umieszczony w tym regionie.

en: No books available.
pl: Brak książek.

en: Content types allowed in book outlines
pl: Typy zawartości, które można dodawać do spisu treści książek

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
pl: Użytkownicy posiadający uprawnienie %outline-perm mogą dodać do książki treść dowolnego typu.

en: Administer book outlines
pl: Administracja spisami treści książki

en: Adding and managing book content
pl: Dodawanie i zarządzanie zawartością książki

en: Printing books
pl: Drukowanie książek

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
pl: Posiadając uprawnienie <em>wersja do wydruku</em> użytkownik może użyć odnośnika widocznego na dole każdej strony książki aby wyświetlić stronę i wszystkie podrzędne strony w formie <em>przyjaznej do drukowania</em>.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
pl: Moduł book pozwala na organizację powiązanych węzłów w kolekcję stron nazywanych książką. W trakcie oglądania strony są wzbogacone o odnośniki nawigacyjne do sąsiednich stron książki, co pozwala w prosty sposób tworzyć i przeglądać uporządkowaną w strukturę zawartość.

en: Create new books
pl: Stwórz nowe książki

en: View printer-friendly books
pl: Przeglądanie książek przystosowanych do drukowania

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
pl: Przeglądanie książki wraz z wszystkimi podstronami jako jeden dokument dla ułatwienia drukowania. Może obniżać wydajność serwera.

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
pl: <em>Książki</em> posiadają wbudowaną nawigację hierarchiczną. Do wykorzystania przy podręcznikach i przewodnikach.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
pl: Umożliwia użytkownikom tworzyć i organizować powiązane zawartości w spis treści książki.

en: Changing colors
pl: Zmiana kolorów

en: Select one or more comments to perform the update on.
pl: Należy zaznaczyć jedną lub więcej odpowiedzi, na których ma zostać wykonane działanie.

en: Deleted comment @cid and its replies.
pl: Usunięto komentarz @cid i odpowiedzi do niego.

en: Comment approved.
pl: Komentarz zatwierdzony.

en: Tokens for comments posted on the site.
pl: Wzorce dla odpowiedzi umieszczonych na stronie.

en: Full comment
pl: Pełen komentarz

en: Unapproved comments (@count)
pl: Niezatwierdzone komentarze (@count)

en: Administer comments and comment settings
pl: Zarządzaj komentarzami i ustawieniami komentowania

en: Edit own comments
pl: Edycja własnych komentarzy

en: Threading
pl: Wątki

en: Show comment replies in a threaded list.
pl: Pokazuj komentarze jako wątki.

en: Allow comment title
pl: Dozwolony tytuł komentarzy

en: Show reply form on the same page as comments
pl: Pokazuj formularz odpowiedzi na tej samej stronie co komentarze

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
pl: Tylko użytkownicy z uprawnieniami "Dodawanie komentarzy" mogą wysyłać komentarze.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
pl: Użytkownicy nie mogą zamieszczać komentarzy ale istniejące komentarze zostaną pokazane.

en: Comments are hidden from view.
pl: Komentarze są ukryte.

en: Users cannot post comments.
pl: Użytkownicy nie mogą dodawać komentarzy.

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
pl: Twój komentarz został przesłany do akceptacji przez administratora serwisu i zostanie opublikowany po zatwierdzeniu.

en: Your comment has been posted.
pl: Twój komentarz został dodany.

en: Save comment
pl: Zapisz komentarz

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
pl: Odpowiedź zostanie ukryta jeśli będzie zawierała jedno z powyższych słów. Należy podać listę oddzielonych przecinkiem słów. wielkość liter ma znaczenie. Przykład: "Polityka, polityka, POLITYKA".

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
pl: Lista komentarzy oraz ich edycja, wraz z listą komentarzy do akceptacji.

en: Unapproved comments
pl: Niezatwierdzone komentarze

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
pl: Nie można wysłać więcej niż %limit wiadomości w @interval. Spróbuj ponownie później.

en: Contact @username
pl: Kontakt do użytkownika @username

en: Administer contact forms and contact form settings
pl: Administracja formularzami kontaktowymi i ich ustawieniami

en: Use the site-wide contact form
pl: Używaj formularza kontaktowego dla całej strony

en: Use users' personal contact forms
pl: Używaj formularzy kontaktowych użytkowników

en: Changing this setting will not affect existing users.
pl: Zmiana tego ustawienia pozostanie bez wpływu na obecnych użytkowników.

en: Displaying contextual links
pl: Wyświetlanie odnośników kontekstowych

en: Use contextual links
pl: Dostęp do odnośników kontekstowych

en: Contextual links
pl: Odnośniki kontekstowe

en: Database log cleared.
pl: Log bazy danych wyczyszczony.

en: Monitoring your site
pl: Monitorowanie strony

en: Debugging site problems
pl: Rozwiązywanie problemów ze stroną

en: List (text)
pl: Lista (tekst)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
pl: W etykietach można stosować następujące znaczniki HTML: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
pl: Wartość pola jest zdeterminowana z pomocą funkcji %function i nie może być zmieniona.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
pl: Lista dozwolonych wartości: każde pole musi być liczbą całkowitą lub dziesiętną.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
pl: Lista dozwolonych wartości: każde pole musi być napisem o długości do 255 znaków.

en: Allowed values list: keys must be integers.
pl: Lista dozwolonych wartości: klucze muszą być liczbami całkowitymi.

en: This field stores a number in the database as an integer.
pl: To pole przechowuje liczbę w bazie danych jako liczbę całkowitą.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
pl: To pole przechowuje liczbę w bazie danych ze stałą liczbą miejsc po przecinku.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
pl: To pole przechowuje liczbę w bazie danych w formie zmiennoprzecinkowej.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
pl: Minimalna wartość na jaką można zezwolić w tym polu. Pozostaw puste aby nie wymuszać minimalnej wartości.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
pl: Maksymalna wartość na jaką można zezwolić w tym polu. Pozostaw puste aby nie wymuszać minimalnej wartości.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
pl: Przedrostek jaki ma być wstawiany przed wartością pola, na przykład '$' lub '&euro; '. Pozostawienie pustego pola oznacza brak przedrostka. Formę pojedynczą i mnogą należy oddzielić znakiem pionowej kreski ('funt|funtów').

en: Summary input
pl: Podsumowanie

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
pl: Pozwala autorom na wstawienie własnego podsumowania, które zostanie wyświetlone zamiast automatycznie przyciętego tekstu kiedy wybrany jest tryb prezentacji "Podsumowanie albo przycięty tekst" dla tego pola.

en: Summary or trimmed
pl: Podsumowanie lub przycięte

en: Text area with a summary
pl: Pole tekstowe z podsumowaniem

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
pl: Pozostaw puste, jeżeli chcesz w podsumowaniu wykorzystać obciętą wersję całego tekstu.

en: Hide summary
pl: Ukryj podsumowanie

en: Edit summary
pl: Edycja podsumowania

en: Edit field settings.
pl: Edycja ustawień pola

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
pl: Poniższe ustawienia będą stosowane wszędzie tam gdzie użyte zostanie pole %field. Mają one wpływ na sposób przechowywania danych w bazie danych i nie mogą zostać później zmodyfikowane.

en: Updated field %label field settings.
pl: Zaktualizowano ustawienia pola %label.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
pl: Próba aktualizacji pola %label nie udała się: %message.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
pl: Pole %field zostało usunięte z typu zawartości %type.

en: There was a problem removing the %field from the %type content type.
pl: Wystąpił problem podczas usuwania pola %field z typu zawartości %type.

en: Required field
pl: Pole wymagane

en: The default value for this field, used when creating new content.
pl: Wartość domyślna pola, używana podczas tworzenia nowej zawartości.

en: Saved %label configuration.
pl: Zapisano konfigurację pola %label.

en: This list shows all fields currently in use for easy reference.
pl: Ta lista zawiera wszystkie obecnie używane pola aby ułatwić tworzenie referencji.

en: Field list
pl: Lista pól

en: Manage display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem

en: Field UI
pl: Interfejs użytkownika modułu Field (Field UI)

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
pl: To pole przechowuje ID pliku jako liczbę całkowitą.

en: Enable <em>Display</em> field
pl: Włączona opcja <em>Pokazuj</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
pl: Zezwolenie na to aby użytkownik wybierał czy plik będzie wyświetlany podczas oglądania wpisu.

en: Files displayed by default
pl: Pliki domyślnie są pokazywane

en: This setting only has an effect if the display option is enabled.
pl: Ustawienie działa tylko jeśli powyższa opcja jest zaznaczona.

en: Upload destination
pl: Miejsce przechowywania wysłanych plików

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pl: Wybór miejsca, w którym zostaną umieszczone docelowo pliki. Pliki prywatne powodują większe obciążenie systemu, ale pozwalają na skuteczną ochronę przed niepowołanym dostępem.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
pl: Opcjonalny podkatalog, w którym mają być przechowywane pliki. Nie należy wprowadzać znaku dzielenia na początku bądź końcu ścieżki.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
pl: Wartość w formacie "512" (bajtów), "80 KB" (kilobajtów) lub "50 MB" (megabajtów), która określa jak duży plik można wysłać z pomocą tego pola. Pozostawienie pola pustego spowoduje przyjęcie wartości ustawionej w PHP (obecnie <strong>%limit</strong>).

en: Enable <em>Description</em> field
pl: Włączone pole <em>Opis</em>

en: The description field allows users to enter a description about the uploaded file.
pl: Pole opis pozwala użytkownikowi wprowadzić informację o wysyłanym pliku.

en: Generic file
pl: Plik

en: Table of files
pl: Tabela z plikami

en: Add a new file
pl: Dodaj nowy plik

en: Include file in display
pl: Dołącz plik przy wyświetlaniu

en: The description may be used as the label of the link to the file.
pl: Opis może zostać użyty jako etykieta odnośnika do pliku.

en: All roles may use this format
pl: Tego formatu mogą używać wszystkie role

en: The text format ordering has been saved.
pl: Kolejność formatów tekstu została zapisana.

en: Add text format
pl: Dodaj format tekstu

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
pl: Wszystkie role muszą mieć dostęp do tego formatu i nie można tego zmienić.

en: Filter processing order
pl: Kolejność działania filtrów

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
pl: Nazwy formatów tekstu muszą być unikalne. Format o nazwie %name już istnieje.

en: Added text format %format.
pl: Dodano format tekstu o nazwie %format.

en: The text format %format has been updated.
pl: Format tekstu %format został zmieniony.

en: Text formats
pl: Formaty tekstu

en: Choosing a text format
pl: Wybór formatu tekstu

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
pl: Ostrzeżenie: To uprawnienie może mieć wpływ na bezpieczeństwo w zależności od konfiguracji formatu tekstu.

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
pl: Zamiana nowych linii na HTML (np. <code>&lt;br&gt;</code> oraz <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
pl: Zamień adresy URL na odnośniki

en: Correct faulty and chopped off HTML
pl: Poprawianie uszkodzonego lub przerwanego HTML

en: Display any HTML as plain text
pl: Zamień HTML na czysty tekst

en: Display basic HTML help in long filter tips
pl: Wyświetl podstawowy HTML w rozszerzonych informacjach o formatach tekstu.

en: Add rel="nofollow" to all links
pl: Dodaj rel="nofollow" do wszystkich linków

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
pl: Ten serwis pozwala na wprowadzanie zawartości w formacie HTML. Nauka tego języka może wydawać się skomplikowana, ale korzystanie z ograniczonego zestawu znaczników jest bardzo proste. Poniższa tabela pokazuje przykłady użycia każdego ze znaczników jaki jest dozwolony w serwisie.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
pl: Większość nietypowych znaków może być wprowadzona bezpośrednio bez żadnych problemów.

en: No HTML tags allowed.
pl: Znaczniki HTML niedozwolone.

en: Filters content in preparation for display.
pl: Dokonuje przekształceń (filtracji) tekstu przed wyświetleniem.

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
pl: Ilość odpowiedzi determinująca, czy wątek jest "popularny".

en: Starting a discussion
pl: Rozpoczynanie dyskusji

en: Moving forum topics
pl: Przenoszenie tematów na forum

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
pl: Temat forum (i wszystkie komentarze) mogą być przenoszone pomiędzy forami poprzez wybranie innego forum w czasie edycji tematu forum. W czasie przenoszenia tematu forum pomiędzy forami opcja <em>Pozostaw alter ego</em> tworzy odnośnik w forum oryginalnym wskazujący na nowe położenie.

en: Locking and disabling comments
pl: Blokowanie i dezaktywacja komentarzy.

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
pl: Wybranie <em>Zamknięty</em> pod <em>Ustawieniami odpowiedzi</em> w trakcie edycji tematu forum zablokuje wątek (włączone blokowanie nowych komentarzy). Wybranie <em>Ukryty</em> pod <em>Ustawieniami komentowania</em> w trakcie edycji tematu forum ukryje wszystkie istniejące komentarze w wątku i zablokuje dodawanie nowych.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
pl: Fora zawierają wątki dyskusyjne. Działy pozwalają na grupowanie powiązanych forów.

en: Use containers to group related forums.
pl: Używaj pojemników do grupowania powiązanych forów.

en: A forum holds related forum topics.
pl: Forum zawiera powiązane ze sobą wątki.

en: Add new @node_type
pl: Dodaj @node_type

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
pl: Pozycja %forum jest pojemnikiem forum, nie samym forum. Należy wybrać w zamian jedno z forów poniżej.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
pl: <em>Temat</em> rozpoczyna nową dyskusję na forum.

en: Control forum hierarchy settings.
pl: Kontrola ustawień hierarchii forum.

en: Forum navigation vocabulary
pl: Słownik nawigacyjny forum

en: Provides discussion forums.
pl: Udostępnia forum do dyskusji.

en: Follow these steps to set up and start using your website:
pl: Należy wykonać następujące kroki w celu ustawienia strony i rozpoczęcia jej użytkowania.

en: Providing a help reference
pl: Udostępnianie odnośników do pomocy

en: Image style name
pl: Nazwa stylu

en: Select a new effect
pl: Wybierz nowy efekt

en: Select an effect to add.
pl: Wybór efektu do dodania.

en: The image effect was successfully applied.
pl: Efekt został poprawnie dodany do stylu obrazu.

en: Style name
pl: Nazwa stylu

en: Create new style
pl: Utwórz nowy styl

en: Style %name was created.
pl: Styl %name został utworzony.

en: Replacement style
pl: Styl zastępczy.

en: Optionally select a style before deleting %style
pl: Opcjonalnie można wybrać styl przed usunięciem %style

en: Update effect
pl: Aktualizuj efekt

en: Add effect
pl: Dodaj efekt

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć efekt @effect ze stylu %style?

en: The image effect %name has been deleted.
pl: Efekt %name został usunięty.

en: Width and height can not both be blank.
pl: Szerokość i wysokość nie mogą być oba puste.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
pl: Część obrazu jaka zostanie pozostawiona podczas kadrowania.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
pl: Kolor tła jakie pojawi się w "odsłoniętych" miejscach obszaru obrazka. Należy podać kolor w formacie heksadecymalnym (#FFFFFF biały, #000000 czarny). Pozostawienie pola pustego spowoduje użycie przezroczystości w formatach, które to wspierają.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
pl: Obecnie nie ma efektów dla tego stylu. Dodaj nowy wybierając opcję poniżej.

en: view actual size
pl: zobacz faktyczny rozmiar

en: Sample original image
pl: Przykładowy oryginał obrazka

en: Sample modified image
pl: Przykładowa modyfikacja obrazka

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
pl: Zmiana rozmiaru spowoduje przeskalowanie do podanych rozmiarów. Może to spowodować rozciągnięcie albo zwężenie obrazka bez zachowania oryginalnych proporcji.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
pl: Skalowanie zachowa proporcje oryginalnego obrazka. Jeśli zostanie podany jeden wymiar drugi zostanie obliczony automatycznie.

en: Scale and crop
pl: Skalowanie i przycinanie

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
pl: Efekt skalowanie i przycinanie zachowa proporcje oryginalnego obrazu podczas skalowania a następnie przytnie obrazek na dłuższym brzegu. Efekt jest przydatny do tworzenia kwadratowych miniatur bez rozciągania obrazu.

en: Desaturate
pl: Czarno biały

en: Desaturate converts an image to grayscale.
pl: Zamienia obrazek na czarno biały.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
pl: Obracanie obrazu może spowodować zwiększenie rozmiarów do wartości pozwalającej na prezentację obróconej grafiki.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pl: Zmiana rozmiaru obrazka z wykorzystaniem zestawu narzędzi %toolkit nie powiodła się w %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pl: Skalowanie obrazka z wykorzystaniem zestawu narzędzi %toolkit nie powiodło się w %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pl: Przycinanie obrazka z wykorzystaniem zestawu narzędzi %toolkit nie powiodło się w %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pl: Skalowanie i przycinanie obrazka z wykorzystaniem zestawu narzędzi %toolkit nie powiodło się w %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pl: Zmiana obrazka na czarno-biały z wykorzystaniem zestawu narzędzi %toolkit nie powiodła się w %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pl: Obracanie obrazka z wykorzystaniem zestawu narzędzi %toolkit nie powiodło się w %path (%mimetype, %dimensions).

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
pl: To pole przechowuje ID pliku obrazka jako liczbę całkowitą.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
pl: Obraz pokazywany w sytuacji kiedy nie został wysłany żaden plik graficzny.

en: Minimum image resolution
pl: Minimalna rozdzielczość obrazka

en: Enable <em>Alt</em> field
pl: Pole ALT dostępne

en: Enable <em>Title</em> field
pl: Pole TITLE dostępne

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
pl: Atrybut TITLE jest pokazywany w dymku po najechaniu kursorem myszy na obrazek.

en: Preview image style
pl: Styl podglądu obrazka

en: no preview
pl: brak podglądu

en: The preview image will be shown while editing the content.
pl: Podgląd będzie pokazywany podczas edycji zawartości.

en: Image styles commonly provide thumbnail sizes by scaling and cropping images, but can also add various effects before an image is displayed. When an image is displayed with a style, a new file is created and the original image is left unchanged.
pl: Style obrazków są stosowane do skalowania i przycinania grafik i tworzenia popularnych miniatur ale mogą być również wykorzystywane w celu dodania efektów zanim obraz zostanie wyświetlony. W momencie pierwszego wyświetlenia obrazka w formie wybranego stylu powstaje nowy przekształcony plik graficzny a oryginał pozostaje nietknięty.

en: Administer image styles
pl: Administrowanie stylami obrazków

en: No defined styles
pl: Nie zdefiniowano styli

en: Error generating image.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia obrazków.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
pl: Utworzenie obrazka znajdującego się w %path nie jest możliwe.

en: Failed to create style directory: %directory
pl: Nieudane utworzenie katalogu stylu: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
pl: Obrazek zapisany w pamięci podręcznej jako %destination już istnieje. Możliwe, że jest problem z konfiguracją przepisywania adresów.

en: Image styles
pl: Style obrazków

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
pl: Konfiguracja stylów, które mogą być stosowane np. do zmiany rozmiarów obrazków podczas ich wyświetlania.

en: Edit image effect
pl: Edycja efektu obrazka

en: Delete image effect
pl: Usuń efekt obrazka

en: Add image effect
pl: Dodaj efekt do obrazka

en: Detection method
pl: Metoda wykrywania

en: Part of the URL that determines language
pl: Część adresu URL określającego język

en: Request/session parameter
pl: Żądanie/parametr sesji

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
pl: Nazwa parametru żądania/sesji używana do określania wybranego języka.

en: Filter translatable strings
pl: Filtruj napisy do tłumaczenia

en: Date type
pl: Typ daty

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
pl: Język determinowany na podstawie parametrów sesji/żądania. Przykładowo: "http://example.com?language=de" ustawi język na Niemiecki, bazując na wartości "de" przekazanej w parametrze "language".

en: Administer languages
pl: Administrowanie językami

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
pl: Kolejność metod wykrywania języka zawartości. Jeżeli dostępna jest wersja zawartości odpowiadająca wykrytemu językowi, zostanie ona wyświetlona.

en: Follow the user's language preference.
pl: Podążaj za preferencją języka użytkownika.

en: Language switcher (@type)
pl: Przełączanie języków (@type)

en: Detection and selection
pl: Wykrywanie i wybór

en: URL language detection configuration
pl: Konfiguracja wykrywania języka poprzez URL

en: Session language detection configuration
pl: Konfiguracja wykrywania języka sesji

[ctx: Long month name]
en: January
pl: Styczeń

[ctx: Long month name]
en: February
pl: luty

[ctx: Long month name]
en: March
pl: Marzec

[ctx: Long month name]
en: April
pl: Kwiecień

[ctx: Long month name]
en: May
pl: Maj

[ctx: Long month name]
en: June
pl: Czerwiec

[ctx: Long month name]
en: July
pl: Lipiec

[ctx: Long month name]
en: August
pl: Sierpień

[ctx: Long month name]
en: September
pl: Wrzesień

[ctx: Long month name]
en: October
pl: Październik

[ctx: Long month name]
en: November
pl: Listopad

[ctx: Long month name]
en: December
pl: Grudzień

en: The text to be used for this link in the menu.
pl: Tekst ten będzie widoczny przy odnośniku w menu.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
pl: Linki, które nie są włączone, nie będą widoczne w żadnym menu.

en: Show as expanded
pl: Pokaż jako rozwinięte

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
pl: Gdy opcja jest zaznaczona, a link zawiera pod sobą inne linki, menu będzie zawsze pokazywać się jako rozwinięte.

en: Parent link
pl: Nadrzędny link

en: The menu link %title has been deleted.
pl: Odnośnik %title został usunięty z menu.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić domyślne ustawienia dla linku %item?

en: The menu link was reset to its default settings.
pl: Przywrócono domyślne ustawienia dla tego linku w menu.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
pl: Usunięto własne menu %title wraz z wszystkimi odnosnikami.

en: Managing menus
pl: Zarządzanie menu

en: Displaying menus
pl: Wyświetlanie menu

en: Provide a menu link
pl: Udostępnij odnośnik w menu

en: Available menus
pl: Dostępne menu

en: The menus available to place links in for this content type.
pl: Menu z możliwością umieszczania odnośników dla tego typu zawartości.

en: Edit menu link
pl: Edytuj odnośnik w menu

en: Reset menu link
pl: Przywróć domyślny odnośnik w menu

en: Delete menu link
pl: Usunięcie odnośnika z menu

en: Preview before submitting
pl: Podgląd przed wysłaniem

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
pl: Tekst jaki zostanie wyświetlony na szczycie strony podczas dodawania i edycji zawartości tego typu.

en: Author username and publish date will be displayed.
pl: Nazwa użytkownika autora oraz data publikacji będą wyświetlane.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
pl: Niepoprawna nazwa wewnętrzna. Wprowadź nazwę inną niż %invalid.

en: Promote selected content to front page
pl: Umieść wybraną zawartości na stronie głównej

en: Demote selected content from front page
pl: Usuń wybrane wpisy ze strony głównej

en: Make selected content sticky
pl: Przyklej wybrane wpisy

en: Make selected content not sticky
pl: Odklej wybrane wpisy

en: <em>Edit @type</em> @title
pl: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Revision log message
pl: Informacja o nowej wersji

en: Tokens related to individual content items, or "nodes".
pl: Wzorce powiązane z poszczególnymi wpisami.

en: The unique ID of the content item, or "node".
pl: Unikalny identyfikator wpisu.

en: The main body text of the node.
pl: Tekst w głównej treści wpisu.

en: The summary of the node's main body text.
pl: Podsumowanie treści wpisu.

en: Creating content
pl: Tworzenie zawartości

en: Creating custom content types
pl: Tworzenie własnych typów zawartości

en: Administering content
pl: Administracja zawartością

en: Creating revisions
pl: Tworzenie wersji

en: The Node module also enables you to create multiple versions of any content, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
pl: Moduł Node wspiera także tworzenie wielu wersji zawartości, a także przywracanie starszych wersji przy pomocy ustawień <em>Informacje o wersjach</em>.

en: User permissions
pl: Uprawnienia użytkownika

en: Individual content types can have different fields, behaviors, and permissions assigned to them.
pl: Poszczególne rodzaje zawartości mogą posiadać różne pola, zachowania i uprawnienia.

en: Content items can be displayed using different view modes: Teaser, Full content, Print, RSS, etc. <em>Teaser</em> is a short format that is typically used in lists of multiple content items. <em>Full content</em> is typically used when the content is displayed on its own page.
pl: Zawartość może być wyświetlana w różnych trybach: podsumowanie, pełna wersja, wersja do wydruku, wiadomość RSS i tak dalej. <em>Podsumowanie</em> jest zwykle wyświetlane na listach prezentujących wiele wpisów. <em>Pełnej wersji</em> używa się zwykle wyświetlając wpis na jego własnej stronie.

en: Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is displayed in each view mode, and define how the fields are displayed in each view mode.
pl: Poniżej można wybrać jakie pola i w jakiej formie mają być pokazywane w każdym z trybów wyświetlania zawartości typu %type.

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: Administer content types
pl: Administrowanie typami zawartości

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
pl: Uwaga: tylko dla zaufanych ról; to uprawnienie dotyczy bezpieczeństwa.

en: View published content
pl: Przeglądanie opublikowanej zawartości

en: Bypass content access control
pl: Pomiń kontrolę dostępu do zawartości

en: View own unpublished content
pl: Przeglądanie własnych nieopublikowanych zawartości

en: Content is sticky at top of lists
pl: Zawartość jest przyklejona

en: Content is promoted to the front page
pl: Zawartość jest umieszczona na stronie głównej

en: Recent content
pl: Ostatnio dodana zawartość

en: No front page content has been created yet.
pl: Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.

en: Unpublish content
pl: Zakończ publikację wpisów

en: Make content sticky
pl: Przyklej wpis

en: Make content unsticky
pl: Odklej wpis

en: Promote content to front page
pl: Opublikuj zawartości na stronie głównej

en: Remove content from front page
pl: Usuń zawartość ze strony głównej

en: Change the author of content
pl: Zmiana autora treści

en: Save content
pl: Zapisz zawartość

en: Unpublish content containing keyword(s)
pl: Zakończ publikację wpisów zawierających słowa kluczowe

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
pl: Zawartość zostanie usunięta z publikacji jeśli znajdą się w niej poniższe słowa. Należy użyć fraz oddzielonych przecinkiem. Wielkość liter ma znaczenie, np.: Coma, koma, Koma, coma.

en: Node Access Permissions
pl: Uprawnienia dostępu do węzła

en: One permission in use | @count permissions in use
pl[0]: Jedno uprawnienie w użytku
pl[1]: @count uprawnienia w użytku
pl[2]: @count uprawnień w użytku

en: Find and manage content.
pl: Wyszukiwanie i zarządzanie zawartością.

en: Don't display post information
pl: Ukrycie informacji o wpisie

en: Creating aliases
pl: Tworzenie aliasu URL

en: Managing aliases
pl: Zarządzanie aliasami

en: An alias defines a different name for an existing URL path - for example, the alias 'about' for the URL path 'node/1'. A URL path can have multiple aliases.
pl: Alias to alternatywny adres do istniejącej ścieżki URL. Przykładowo aliasem do strony znajdującej się pod adresem 'node/1' może być 'powitanie'. Adres URL może mieć wiele aliasów.

en: Administer URL aliases
pl: Administrowanie aliasami URL

en: Create and edit URL aliases
pl: Tworzenie i edycja aliasów URL

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
pl: Wzbogaca treść o metadane pozwalające innym aplikacjom (np. wyszukiwarkom, agregatorom treści) na lepsze zrozumienie jej atrybutów i relacji.

en: Searched %type for %keys.
pl: Szukałem %type dla %keys.

en: Administer search
pl: Administracja wyszukiwaniem

en: Use search
pl: Używaj wyszukiwania

en: Use advanced search
pl: Używaj wyszukiwania zaawansowanego

en: Choose a set of shortcuts to use
pl: Wybierz używany zestaw skrótów

en: Choose a set of shortcuts for this user
pl: Wybierz zestaw skrótów dla tego użytkownika

en: %user is now using a new shortcut set called %set_name. You can edit it from this page.
pl: %user obecnie używa zestawu skrótów nazwanego %set_name. Możesz to zmienić na tej stronie.

en: You are now using the %set_name shortcut set.
pl: Obecnie korzystasz z zestawu skrótów %set_name.

en: %user is now using the %set_name shortcut set.
pl: @user obecnie korzysta z zestawu skrótów %set_name.

en: Change set
pl: Zmień zestaw

en: The shortcut set has been updated.
pl: Zestaw skrótów został zaktualizowany.

en: The name of the shortcut.
pl: Nazwa tego skrótu.

en: The shortcut %link has been updated.
pl: Skrót %link został zaktualizowany.

en: Added a shortcut for %title.
pl: Dodano skrót dla %title.

en: The shortcut %title has been deleted.
pl: Skrót %title został usunięty.

en: Unable to add a shortcut for %title.
pl: Nie można dodać skrótu dla %title.

en: Adding and removing shortcuts
pl: Dodawanie i usuwanie skrótów

en: Displaying shortcuts
pl: Wyświetlanie skrótów

en: Administer shortcuts
pl: Administracja skrótami

en: Add to %shortcut_set shortcuts
pl: Dodaj do skrótów w sekcji %shortcut_set

en: Add to shortcuts
pl: Dodaj do skrótów

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
pl: Usuń z zestawu skrótów %shortcut_set

en: Remove from shortcuts
pl: Usuń ze skrótów

en: Edit shortcuts
pl: Edycja skrótów

en: Add shortcut
pl: Dodaj skrót

en: Allows users to manage customizable lists of shortcut links.
pl: Umożliwia użytkownikom zarządzać konfigurowalnymi listami skrótów.

en: Displaying popular content
pl: Wyświetlanie popularnej zawartości

en: Page view counter
pl: Licznik wyświetleń strony

en: Administer statistics
pl: Administracja statystykami

en: View content hits
pl: Przeglądanie odsłon zawartości

en: Logging for UNIX, Linux, and Mac OS X
pl: Dziennik dla systemu UNIX, Linus i Mac OS X

en: Logging for Microsoft Windows
pl: Dziennik dla systemu Microsoft Windows

en: On Microsoft Windows, messages are always sent to the Event Log using the code <code>LOG_USER</code>.
pl: W systemie Microsoft Windows wiadomości są zawsze wysyłane do dziennika zdarzeń z kodem <code>LOG_USER</code>.

en: Syslog facility
pl: usługa Syslog

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
pl: W zależności od konfiguracji systemu, Syslog i inne narzędzia zapisywania dziennika używają tego kodu do identyfikacji lub filtrowania wiadomości z dziennika całego systemu.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
pl: Obraz %file nie mógł zostać obrócony ponieważ funkcja imagerotate() nie została odnaleziona w tej instalacji PHP.

en: default theme
pl: domyślna skórka

en: Choose "Default theme" to always use the same theme as the rest of the site.
pl: Należy wybrać "Skórkę domyślną" aby używać tej samej skórki do wyświetlania w całym serwisie.

en: Use the administration theme when editing or creating content
pl: Wyświetlaj stronę z pomocą skórki administracyjnej w trakcie edycji lub tworzenia zawartości.

en: The %theme theme was not found.
pl: Skórka %theme nie została znaleziona.

en: Please note that the administration theme is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
pl: Należy pamiętać, że skórka administracyjna jest ustawiona na %admin_theme; dlatego też wyświetlana strona pozostaje niezmieniona. Jednakże wszystkie sekcje nieadministracyjne strony będą wyświetlane domyślnie z wykorzystaniem wybranej skórki %selected_theme.

en: %theme is now the default theme.
pl: Skórka %theme jest teraz skórką domyślną.

en: User verification status in comments
pl: Status weryfikacji użytkownika w komentarzach

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
pl: Te ustawienia występują tylko dla skórek bazujących na silniku skórek %engine.

en: The custom logo path is invalid.
pl: Ścieżka do własnego logo jest błędna.

en: The custom favicon path is invalid.
pl: Niewłaściwa ścieżka do własnej favikony.

en: Would you like to continue with the above?
pl: Czy kontynuować z powyższym?

en: Enter a valid IP address.
pl: Wprowadź poprawny adres IP

en: The IP address %ip was deleted.
pl: Adres %ip został usunięty.

en: How this is used depends on your site's theme.
pl: To czy i jak hasło jest pokazywane zależy od wyboru i konfiguracji skórki.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
pl: Strona jaka będzie wyświetlona jeśli żądany adres zawiera stronę, do której użytkownik nie posiada dostępu. Pozostaw pustą aby pokazać domyślny komunikat "brak uprawnień".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
pl: Strona jaka będzie wyświetlona jeśli adres nie zostanie odnaleziony. Pozostaw pustą aby pokazać domyślny komunikat "nie odnaleziono strony".

en: Errors and warnings
pl: Błędy i ostrzeżenia

en: Clear all caches
pl: Wyczyść wszystkie pamięci podręczne

en: Bandwidth optimization
pl: Optymalizacja pasma

en: Public file system path
pl: Ścieżka do plików publicznych

en: Private file system path
pl: Prywatna ścieżka systemowa plików

en: Default download method
pl: Domyślna metoda pobierania

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
pl: Ustawienie dotyczy preferowanej metody pobierania. Metoda publiczna jest bardziej wydajna, ale nie zapewnia żadnej kontroli nad dostępem.

en: Time zones
pl: Strefy czasowe

en: Only applied if users may set their own time zone.
pl: Działa tylko dla użytkowników z uprawnieniami do ustawiania własnej strefy czasowej.

en: Time zone for new users
pl: Strefa czasowa dla nowych użytkowników

en: Put site into maintenance mode
pl: Ustaw przerwę techniczną

en: Displayed as %date
pl: Wyświetlana jako %date

en: Save format
pl: Zapisz format

en: Custom date format updated.
pl: Zaktualizowano własny format daty.

en: Custom date format added.
pl: Dodano własny format daty.

en: Available actions:
pl: Dostępne akcje:

en: Create an advanced action
pl: Stwórz zaawansowaną akcję

en: Deleted %ip
pl: Usunięto %ip

en: You must enable the @required module to install @module. | You must enable the @required modules to install @module.
pl[0]: Należy włączyć moduł @required, aby zainstalować @module.
pl[1]: Należy włączyć moduły @required, aby zainstalować @module.
pl[2]: Należy włączyć moduły @required, aby zainstalować @module.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
pl: Wzorce do ustawień całego serwisu i inne informacje globalne.

en: Tokens related to times and dates.
pl: Wzorce powiązane z datą i czasem.

en: Tokens related to uploaded files.
pl: Wzorce powiązane z wysyłanymi plikami.

en: URL (brief)
pl: URL (opis)

en: The URL of the site's front page without the protocol.
pl: Adres URL do strony głównej serwisu bez protokołu.

en: Short format
pl: Krótki format

en: A date in 'short' format. (%date)
pl: Data w 'krótkim' formacie. (%date)

en: Medium format
pl: Średni format

en: A date in 'medium' format. (%date)
pl: Data w 'średnim' formacie. (%date)

en: Long format
pl: Długi format

en: A date in 'long' format. (%date)
pl: Data w 'długim' formacie. (%date)

en: Time-since
pl: Czas-od

en: Raw timestamp
pl: Czas w postaci timestamp

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
pl: Data w formacie UNIX timestamp (%date)

en: Managing modules
pl: Zarządzanie modułami

en: Managing themes
pl: Zarządzenie skórkami

en: Configuring basic site settings
pl: Konfiguracja ustawień podstawowych strony

en: Configuring actions
pl: Konfiguracja akcji

en: Administer modules
pl: Administrowanie modułami

en: Administer site configuration
pl: Administrowanie konfiguracją witryny

en: Administer themes
pl: Administrowanie skórkami

en: Administer actions
pl: Administrowanie akcjami

en: Use the administration pages and help
pl: Wyświetlaj strony administracyjne i pomoc

en: Use the site in maintenance mode
pl: Dostęp do strony w trakcie przerwy technicznej

en: View site reports
pl: Przeglądanie raportów o witrynie

en: Public files
pl: Pliki publiczne

en: Public local files served by the webserver.
pl: Publiczne pliki pobierane za pośrednictwem serwera web.

en: Private local files served by Drupal.
pl: Prywatne pliki lokalne serwowane przez Drupala.

en: Temporary files
pl: Pliki tymczasowe

en: Temporary local files for upload and previews.
pl: Tymczasowe pliki lokalne przy wysyłaniu i podglądzie.

en: Update modules
pl: Aktualizuj moduły

en: Update themes
pl: Aktualizacja skórek

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
pl: Twoje hasło nie jest zapisywane do bazy danych i jest używane tylko w celu nawiązania połączenia.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
pl: Połączenie zostanie nawiązane pomiędzy Twoim serwerem i maszyną utrzymującą pliki. Najczęściej jest to ta sama maszyna, i wpis "localhost" jest poprawny.

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
pl: Należy wybrać czas lokalny i strefę czasową. Daty i czas na stronie będą wyświetlane według tych ustawień.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
pl: Katalog %directory nie istnieje i nie udało się go utworzyć.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
pl: Katalog %directory istnieje ale nie jest możliwy zapis w nim ani nie udało się zmienić tych uprawnień.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
pl: Administrowanie blokami, typami zawartości, menu itd.

en: Delete IP address
pl: Usuń adres IP

en: Maintenance mode
pl: Przerwa techniczna

en: Logging and errors
pl: Dziennik i błędy

en: Regional and language
pl: Regionalne i językowe

en: Edit date format
pl: Edytuj format daty

en: Search and metadata
pl: Wyszukiwanie i metadane

en: Content authoring
pl: Tworzenie zawartości

en: more information
pl: więcej informacji

en: Tokens related to taxonomy terms.
pl: Wzorce powiązane z terminami kategorii.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
pl: Wzorce powiązane z słownikami kategorii.

en: Taxonomy is for categorizing content. Terms are grouped into vocabularies. For example, a vocabulary called "Fruit" would contain the terms "Apple" and "Banana".
pl: Kategorie służą do opisywania zawartości. Słowniki są grupami powiązanych terminów. Przykładowo, słownik kategorii "Owoce" może zawierać terminy "Jabłko" i "Banan".

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
pl: Istnieje możliwość przeorganizowania terminów w %capital_name przy pomocy interfejsu przeciągnij i upuść. Terminy podrzędne można grupować pod rodzicem poprzez przeciąganie terminu pod a następnie na prawo względem terminu nadrzędnego.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
pl: %capital_name zawiera terminy zgrupowane pod terminem nadrzędnym. Można przeorganizować terminy w %capital_name przy pomocy uchwytów do przeciągania i upuszczania.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
pl: %capital_name zawiera terminy z wieloma terminami nadrzędnymi. Przeciąganie i upuszczanie terminów z wieloma terminami nadrzędnymi nie jest możliwe. Ponowne włączenie przeciągania i upuszczania można osiągnąć poprzez edycję każdego terminu tak, aby posiadał on tylko jeden termin nadrzędny.

en: Administer vocabularies and terms
pl: Administrowanie słownikami i terminami

en: Taxonomy term page
pl: Strona terminów kategorii

en: Tracking new and updated site content
pl: Śledzenie nowej i aktualizowanej zawartości strony

en: Tracking user-specific content
pl: Śledzenie zawartości użytkowników

en: My recent content
pl: Moja ostatnia zawartość

en: Enables tracking of recent content for users.
pl: Włącza śledzenie ostatniej zawartości dla użytkowników.

en: Translating content
pl: Tłumaczenie zawartości

en: Installing updates
pl: Instalacja aktualizacji

en: Preparing to update your site
pl: Przygotowanie do aktualizacji witryny

en: Preparing to install
pl: Przygotowanie do instalacji

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
pl: Aktualizacja zakończona pomyślnie. Zakończono przerwę techniczną.

en: Update was completed successfully.
pl: Aktualizacja zakończona sukcesem.

en: Update failed! See the log below for more information.
pl: Błąd podczas aktualizacji! Zobacz poniższy log w celu uzyskania dodatkowych informacji.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
pl: Błąd podczas aktualizacji!  Zobacz poniższy log w celu uzyskania dodatkowych informacji. Twój serwis jest wciąż w trybie przerwy technicznej.

en: Failed to get available update data.
pl: Próba sprawdzenia informacji o aktualizacjach nie powiodła się.

en: No available update data
pl: Brak informacji o aktualizacjach

en: Checking available update data
pl: Sprawdzanie dostępnych informacji o aktualizacjach

en: Trying to check available update data ...
pl: Próba pobrania informacji o aktualizacjach...

en: Error checking available update data.
pl: Błąd pobierania informacji o aktualizacjach

en: Checking available update data ...
pl: Sprawdzanie dostępnych aktualizacji ...

en: Checked available update data for %title.
pl: Sprawdzono dostępne dane o aktualizacjach dla %title

en: Failed to check available update data for %title.
pl: Próba sprawdzenia informacji o aktualizacjach dla %title nie powiodła się.

en: An error occurred trying to get available update data.
pl: Wystąpił błąd podczas pobierania informacji o dostępnych aktualizacjach.

en: Checked available update data for one project. | Checked available update data for @count projects.
pl[0]: Sprawdzono dostępne dane dla jednego projektu.
pl[1]: Sprawdzono dostępne dane o aktualizacjach o @count[1] projektach.
pl[2]: Sprawdzono dostępne dane o aktualizacjach dla @count[2] projektów.

en: Failed to get available update data for one project. | Failed to get available update data for @count projects.
pl[0]: Próba pobrania informacji o aktualizacjach dla jednego projektu nie powiodła się.
pl[1]: Próba pobrania informacji o aktualizacjach dla @count projektów nie powiodła się.
pl[2]: Próba pobrania informacji o aktualizacjach dla @count projektów nie powiodła się.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
pl: Wystąpiły problemy w trakcie pobierania informacji o aktualizacjach. Prosimy spróbować później.

en: (Theme)
pl: (Skórka)

en: (Security update)
pl: (Aktualizacja bezpieczeństwa)

en: (Unsupported)
pl: (Niedostępne)

en: All of your projects are up to date.
pl: Wszystkie Twoje projekty są aktualne.

en: Download these updates
pl: Pobierz te aktualizacje

en: Manual updates required
pl: Wymagana ręczna aktualizacja

en: You must select at least one project to update.
pl: Należy wybrać przynajmniej jeden projekt do zaktualizowania.

en: Downloading updates
pl: Pobieranie aktualizacji

en: Preparing to download selected updates
pl: Przygotowanie do pobrania wybranych aktualizacji

en: Downloading updates failed:
pl: Błąd przy pobieraniu aktualizacji

en: Updates downloaded successfully.
pl: Pobieranie aktualizacji powiodło się.

en: Fatal error trying to download.
pl: Wystąpił błąd krytyczny podczas pobierania.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
pl: Wykonywanie aktualizacji ze stroną w trybie przerwy technicznej (bardzo zalecane).

en: For example: %url
pl: Dla przykładu: %url

en: For example: %filename from your local computer
pl: Dla przykładu: plik %filename z dysku na Twoim komputerze.

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
pl: Próba pobrania projektu Drupala z adresu %url nie powiodła się.

en: Provided archive contains no files.
pl: Podane archiwum nie zawiera żadnych plików.

en: Unable to determine %project name.
pl: Określenie nazwy %project nie udało się.

en: Downloading %project
pl: Pobieranie projektu %project

en: Failed to download %project from %url
pl: Pobieranie %project z adresu %url nie powiodło się.

en: Includes:
pl: Zawiera:

en: Enabled: %includes
pl: Włączony: %includes

en: Disabled: %disabled
pl: Wyłączony: %disabled

en: Checking for available updates
pl: Sprawdzanie dostępnych aktualizacji

en: You can automatically install your missing updates using the Update manager:
pl: Update manager umożliwia automatyczną instalację brakujących aktualizacji.

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
pl: Jedna lub więcej zainstalowanych wersji modułów lub skórek nie jest już wspierana. Bardzo zalecana jest aktualizacja lub wyłączenie. Więcej informacji znaleźć można na stronie projektu.

en: Ready to update
pl: Gotowe do aktualizacji

en: Update manager
pl: Menedżer aktualizacji

en: Checks for available updates, and can securely install or update modules and themes via a web interface.
pl: Sprawdza dostępność aktualizacji i potrafi bezpiecznie instalować i aktualizować moduły i skórki poprzez interfejs webowy.

en: No people available.
pl: Brak dostępnych osób.

en: This role will be automatically assigned new permissions whenever a module is enabled. Changing this setting will not affect existing permissions.
pl: Rola ta będzie otrzymywała wszystkie uprawnienia jakie pojawią się w systemie po włączeniu nowych modułów. Obecne uprawnienia nie zostaną zmienione w wypadku zmiany tej wartości.

en: Registration and cancellation
pl: Rejestracja i anulowanie

en: Who can register accounts?
pl: Kto może rejestrować konta użytkowników?

en: Administrators only
pl: Tylko administratorzy

en: Visitors, but administrator approval is required
pl: Odwiedzający, ale wymagane jest zatwierdzenie konta przez administratora

en: When cancelling a user account
pl: W wypadku anulowania konta użytkownika

en: Select method for cancelling account
pl: Wybór metody anulowania konta

en: Administer users
pl: Administrowanie użytkownikami

en: Welcome (new user created by administrator)
pl: Witaj (nowy użytkownik został utworzony przez administratora)

en: Welcome (awaiting approval)
pl: Witaj (oczekiwanie na zatwierdzenie)

en: Welcome (no approval required)
pl: Witaj (aktywacja nie jest wymagana)

en: Password recovery
pl: Odzyskiwanie hasła

en: Account activation
pl: Aktywacja konta

en: Account cancellation confirmation
pl: Potwierdzenie anulowania konta

en: Account canceled
pl: Konto zostało anulowane

en: The one-time login link you clicked is invalid.
pl: Kliknięty odnośnik jednorazowego logowania jest nieprawidłowy.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
pl: Przed chwilą wykorzystany został odnośnik jednorazowego logowania. Używanie tego odnośnika jest już zbędne. Prosimy o zmianę swojego hasła.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
pl: <p>To jest odnośnik jednorazowego logowania dla użytkownika %user_name, który utraci ważność %expiration_date</p><p>Należy kliknąć ten przycisk aby zalogować się do serwisu i zmienić hasło.</p>

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
pl: Użyty odnośnik jednorazowego logowania jest już wykorzystany lub nie jest już poprawny. Prosimy zażądać nowego odnośnika korzystając z formularza poniżej.

en: When cancelling your account
pl: W trakcie anulowania konta użytkownika

en: Are you sure you want to cancel your account?
pl: Czy na pewno anulować to konto?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
pl: Czy na pewno anulować konto %name?

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
pl: Konto użytkownika zostanie zablokowane i będzie on już w stanie się zalogować. Wszystkie zawartości będą ukryte przed każdym z wyjątkiem administratorów.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
pl: To konto zostanie usunięte i wszystkie informacje o nim będą skasowane. Wszystkie zawartości związane z kontem będą przypisane do użytkownika %anonymous-name.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
pl: To konto zostanie usunięte i wszystkie informacje o nim będą skasowane. Również wszystkie zawartości utworzone przez użytkownika będą usunięte.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
pl: Próba użycia przedawnionego odnośnika anulowania konta. Proszę zgłosić ponowną prośbę korzystając z formularza poniżej.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
pl: Wysłano prośbę o anulowanie konta do %name na adres %email.

en: Tokens related to individual user accounts.
pl: Wzorce związane z indywidualnym kontem użytkownika.

en: Tokens related to the currently logged in user.
pl: Wzorce związane z obecnie zalogowanym użytkownikiem.

en: Creating and managing users
pl: Tworzenie i zarządzanie użytkownikami

en: This form lets administrators configure how fields should be displayed when rendering a user profile page.
pl: Ten formularz umożliwia administratorom konfigurację sposobu wyświetlania pól użytkownika na jego stronie profilu.

en: Change own username
pl: Zmiana własnej nazwy użytkownika

en: Cancel own user account
pl: Anulowanie swojego konta użytkownika

en: Cancelling account
pl: Anulowanie konta

en: Cancelling user account
pl: Anulowanie konta użytkownika

en: An administrator created an account for you at [site:name]
pl: Administrator utworzył dla ciebie konto na stronie [site:name]

en: Cancel the selected user accounts
pl: Anuluj wybrane konta użytkownika

en: When cancelling these accounts
pl: W trakcie anulowania tych kont

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
pl: Czy na pewno anulować te konta użytkowników?

en: Add lowercase letters
pl: Dodaj małe litery

en: Add uppercase letters
pl: Dodaj wielkie litery

en: Add numbers
pl: Dodaj liczby

en: Add punctuation
pl: Dodaj znaki specjalne

en: Make it different from your username
pl: Niech będzie inne niż nazwa użytkownika

en: Weak
pl: Słaba

en: Fair
pl: Średnia

en: Blocked user: %name %email.
pl: Zablokowany użytkownik: %name %email.

en: Find and manage people interacting with your site.
pl: Wyszukiwanie i zarządzanie ludźmi korzystającymi z serwisu.

en: Confirm account cancellation
pl: Potwierdź anulowanie konta

en: Minimal
pl: Minimalistyczny

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Install with commonly used features pre-configured.
pl: Instalacja ze skonfigurowanymi najczęściej używanymi funkcjami.

en: Contact forms
pl: Formularze kontaktowe

en: Flood control
pl: Ochrona przed nadmierną aktywnością użytkowników

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Exposed
pl: Udostępniony

en: Remove this display
pl: Usuń ten format

en: Operator to use on all groups
pl: Operator używany na wszystkich grupach

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
pl: Albo "grupa 0 ORAZ grupa 1 ORAZ grupa 2" lub "grupa 0 LUB grupa 1 LUB grupa 2", itd.

en: Remove group @group
pl: Usuń grupę @group

en: Default group
pl: Domyślna grupa

en: Group @group
pl: Grupa @group

en: Ungroupable filters
pl: Filtry niegrupowalne

en: Basic exposed form
pl: Udostępniony formularz podstawowy

en: Input required
pl: Wymagane pole

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
pl: Udostępniony formularz, które wyświetla widok tylko jeżeli użytkownik wprowadzi dane.

en: Display all items
pl: Wyświetl wszystkie elementy

en: Display a specified number of items
pl: Wyświetl podaną liczbę elementów

en: Display a limited number items that this view might find.
pl: Wyświetl ograniczoną liczbę pozycji, które ten widok może znaleźć.

en: Paged output, full pager
pl: Stronicowanie w pełnej wersji

en: Paged output, full Drupal style
pl: Stronicowanie w pełnej wersji

en: Paged output, mini pager
pl: Stronicowanie w wersji mini

en: Name (raw)
pl: Nazwa (nie obrobiona)

en: Machine Name
pl: Identyfikator systemowy

en: Change the machine name of this display.
pl: Zmień identyfikator systemowy tego formatu wyświetlania.

en: Change settings for this pager type.
pl: Zmień ustawienia dla tego typu stronicowania.

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
pl: Zezwolenie na grupowanie i agregację (sumowanie) pól.

en: Exposed form style
pl: Styl udostępnionego formularza

en: Select the kind of exposed filter to use.
pl: Wybierz rodzaj udostępnionych filtrów jakie można używać.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
pl: Modyfikacja ustawień dla tego udostępnionego formularza

en: The machine name of this display
pl: Identyfikator systemowy tego formatu wyświetlania

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
pl: Po włączeniu niektóre pola mogą stać się niedostępne. Wszystkie pola wykorzystywane do grupowania zostaną zwinięte do jednego rekordu na każdą unikalną wartość. Inne pola wykorzystywane w agregacji zostaną poddane działaniu stosownych funkcji. Przykładowo można pogrupować wpisy po tytule i zliczyć wystąpienia pola "nid" w celu wykrycia powielonych tytułów.

en: Exposed Form
pl: Ujawniony formularz

en: Exposed form options
pl: Opcje ujawnionego formularza

en: Pager options
pl: Opcje stronicowania

en: Display id should be unique.
pl: Identyfikator formatu wyświetlania powinien być unikalny.

en: Include reset button
pl: Dołącz przycisk reset

en: Reset button label
pl: Etykieta przycisku reset

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
pl: Tekst wyświetlany na przycisku reset udostępnionego formularza.

en: Exposed sorts label
pl: Udostępniona etykieta sortowania

en: Select any filter and click on Apply to see results
pl: Wybierz dowolny filtr i naciśnij Zastosuj, żeby zobaczyć wyniki.

en: Text on demand
pl: Tekst na żądanie

en: Exposed options
pl: Opcje ujawniania

en: Items per page label
pl: Etykieta opcji ilości elementów na stronie

en: Exposed items per page options
pl: Opcje ustawień ilości elementów na stronie

en: Expose Offset
pl: Udostępnij opcję przesunięcia

en: Offset label
pl: Etykieta przesunięcia

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
pl[0]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycja, pomiń @skip
pl[1]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycje, pomiń @skip
pl[2]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycji, pomiń @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
pl[0]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycje
pl[1]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycji
pl[2]: Stronicowanie w wersji mini, @count pozycji

en: All items, skip @skip
pl: Wszystkie elementy, pomiń @skip

en: All items
pl: Wszystkie elementy

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
pl[0]: @count pozycja, pomiń @skip
pl[1]: @count pozycje, pomiń @skip
pl[2]: @count pozycji, pomiń @skip

en: @count item | @count items
pl[0]: @count pozycja
pl[1]: @count pozycje
pl[2]: @count pozycji

en: Group results together
pl: Grupuj wyniki razem

en: Unlock
pl: Odblokuj

en: Bundle ID
pl: ID zestawu

en: Add custom block
pl: Dodaj własny blok

en: Administrative label
pl: Etykieta administracyjna

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
pl[0]: 1 oczekująca aktualizacja (@number_applied do zastosowania, @number_incompatible pominięta)
pl[1]: @count oczekujące aktualizacje (@number_applied do zastosowania, @number_incompatible pominiętych)
pl[2]: @count oczekujących aktualizacji (@number_applied do zastosowania, @number_incompatible pominiętych)

en: Author textfield
pl: Pole Autor

en: Field API to add fields to entities like nodes and users.
pl: Interfejs pól (Field API) pozwalający dodawać pola do bytów takich jak węzły, odpowiedzi i użytkownicy.

en: Overview of fields on all entity types.
pl: Przegląd pól we wszystkich typach obiektów.

en: Collapse
pl: Zwiń

en: Error messages to display
pl: Wyświetlane komunikaty o błędach

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
pl: Rekomenduje się, aby strony działające w środowisku produkcyjnym nie wyświetlały żadnych błędów.

en: Current password
pl: Aktualne hasło

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
pl: Twoje aktualne hasło nie istnieje lub jest nieprawidłowe; wymagane jest gdy chcesz zmienić %name.

en: Configure user accounts.
pl: Konfiguracja kont użytkowników.

en: Terminology
pl: Terminologia

en: Inline Form Errors
pl: Wbudowane Błędy Formularzy (Inline Form Errors)

en: Read-only
pl: Tylko do odczytu

en: Last access timestamp
pl: Znacznik czasu ostatniej wizyty

en: Last login timestamp
pl: Znacznik czasu ostatniego logowania

en: Severity level
pl: Poziom ważności

en: Forum settings
pl: Ustawienia forum

en: Maximize
pl: Maksymalizuj

en: Update preview
pl: Odśwież podgląd

en: No media available.
pl: Brak mediów

en: Administer media
pl: Administracja mediami

en: View media
pl: Przeglądanie mediów

en: Edit media
pl: Edytuj media

en: Remove block
pl: Usuń blok

en: all languages
pl: wszystkie języki

en: %module module installed.
pl: Moduł %module zainstalowany.

en: Administer text formats and filters
pl: Administracja formatami tekstu i filtrami

en: @type language detection
pl: Wykrywanie języka @type

en: Use the detected interface language.
pl: Używaj języka wykrytego interfejsu.

en: You are currently using the %set-name shortcut set.
pl: Obecnie korzystasz z zestawu skrótów @set-name.

en: Create new set
pl: Utwórz nowy zestaw

en: The %set_name shortcut set has been created. You can edit it from this page.
pl: Zestaw skrótów został utworzony. Możesz edytować go na niniejszej stronie.

en: Updated set name to %set-name.
pl: Zaktualizowano zestaw jako %set-name.

en: If you have chosen this shortcut set as the default for some or all users, they may also be affected by deleting it.
pl: Jeżeli ten zestaw skrótów został ustawiony jako domyślny dla niektórych lub wszystkich użytkowników to jego usunięcie wpłynie również na nich.

en: 1 user has chosen or been assigned to this shortcut set. | @count users have chosen or been assigned to this shortcut set.
pl[0]: 1 użytkownik wybrał lub został przypisany do tego zestawu skrótów.
pl[1]: @count użytkowników wybrało lub zostało przypisany do tego zestawu skrótów.
pl[2]: @count użytkowników wybrało lub zostało przypisany do tego zestawu skrótów.

en: Administering shortcuts
pl: Administracja skrótami

en: Choosing shortcut sets
pl: Wybór zestawu skrótów

en: Users with permission to switch shortcut sets can choose a shortcut set to use from the Shortcuts tab of their user account page.
pl: Użytkownicy z uprawnieniem do zmiany zestawu skrótów mogą tego dokonać w zakładce dostępnej na stronie własnego profilu.

en: Edit current shortcut set
pl: Edycja aktualnego zestawu skrótów

en: Editing the current shortcut set will affect other users if that set has been assigned to or selected by other users. Granting "Select any shortcut set" permission along with this permission will grant permission to edit any shortcut set.
pl: Edycja skrótów z obecnego zestawu będzie zauważona przez innych użytkowników jeśli zestaw został przez któregoś z nich wybrany. Dodając uprawnienie "Wybieranie dowolnego zestawu skrótów" razem z omawianym uprawnieniem pozwoli na edytowanie dowolnego zestawu skrótów.

en: Select any shortcut set
pl: Wybieranie dowolnego zestawu skrótów

en: From all shortcut sets, select one to be own active set. Without this permission, an administrator selects shortcut sets for users.
pl: Wybór aktywnego zestawu skrótów spośród wszystkich dostępnych. Bez tego uprawnienia administrator wybiera skróty dla użytkowników.

en: Add and modify shortcut sets.
pl: Dodaj i modyfikuj zestawy skrótów.

en: Add shortcut set
pl: Dodaj zestaw skrótów

en: Edit set name
pl: Edycja nazwy zestawu

en: Delete shortcut set
pl: Usuń zestaw skrótów

en: @remote could not be saved to @path.
pl: @remote nie mógł zostac zapisany do @path.

en: Database support
pl: Wsparcie bazy danych

en: Get Started
pl: Zaczynamy

en: Cache type
pl: Typ pamięci podręcznej

en: Is not empty (NOT NULL)
pl: Nie jest pusty (NOT NULL)

en: Use absolute link (begins with "http://")
pl: Używaj odnośników bezwzględnych (zaczynają się od "http://")

en: Output machine name
pl: Wyjściowy identyfikator systemowy

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
pl: Pozwala zmienić nazwy klas CSS, które zostaną dodane do widoku w tym formacie.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
pl: Klasy CSS muszą składać się jedynie ze znaków alfanumerycznych i kresek.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
pl: Wśród jakich wartości użytkownicy będą mogli wybierać ustawiając ilość widzianych w widoku elementów. Wartości należy rozdzielać przecinkami.

en: Update @name
pl: Aktualizacja @name

en: Add a new recipe to the site.
pl: Dodaj nowy przepis na stronie.

en: Video URL
pl: URL Wideo

en: Link field
pl: Pole odnośnika

en: Attachment before
pl: Załącznik przed

en: Attachment after
pl: Załącznik za

en: Feed icon
pl: Ikona kanału

en: visible
pl: widoczny

en: Password settings
pl: Ustawienia hasła

en: Content moderation states
pl: Stany moderacji zawartości

en: Transitions
pl: Przejścia

en: Cache configuration
pl: Konfiguracja pamięci podręcznej

en: Editing
pl: Edytowanie

en: GD library PNG support
pl: Wsparcie dla formatu PNG w bibliotece GD

en: The date the comment was most recently updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji komentarza.

en: Comment posted: %subject.
pl: Utworzono komentarz: %subject.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
pl: To pole zostało wyłączone ponieważ użytkownik nie posiada wystarczających uprawnień do jego edycji.

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
pl: Przeglądanie, edycja i usuwanie wszystkich zawartości bez względu na uprawnienia.

en: Syslog format
pl: Format Syslog

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
pl: Zasoby zewnętrzne mogą być zoptymalizowane automatycznie, co redukuje wielkość i ilość żądań jakie obsługuje serwis.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
pl: Format daty 'czas-od'. (%date)

en: The location of the file relative to Drupal root.
pl: Lokalizacja pliku względem głównego katalogu Drupala.

en: Your modules have been downloaded and updated.
pl: Twoje moduły zostały pobrane i zaktualizowane.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: Translation update status
pl: Stan aktualizacji tłumaczeń

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
pl: Wybrany plik %filename nie mógł zostać wysłany. Dozwolone są jedynie następujące rozszerzenia: %extensions.

en: Filter modules
pl: Filtruj moduły

en: Vocabulary machine name
pl: Identyfikator systemowy słownika

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Main background
pl: Główne tło

en: Sidebar background
pl: Tło paska bocznego

en: Sidebar borders
pl: Obrys paska bocznego

en: Footer background
pl: Tło stopki

en: Plum
pl: Śliwka

en: X-Large
pl: XL

en: Site logo
pl: Logo strony

en: Title link
pl: Tytuł odnośnika

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. Disallowed tags are stripped from the content.
pl: Oddzielona spacjami lista znaczników jakie są dozwolone w treści pobieranej z kanałów. Niedozwolone znaczniki zostaną usunięte przy pobieraniu wiadomości.

en: %field cannot contain any markup.
pl: pole %field nie może zawierać znaczników.

en: These options control the display settings for the %name theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used.
pl: Te ustawienia wyglądu dotycząc skórki %name. Kiedy witryna jest wyświetlana z wykorzystaniem tej skórki, zostaną użyte te ustawienia.

en: Administer software updates
pl: Administracja aktualizacjami oprogramowania

en: @required_name (Missing)
pl: @required_name (Brakujący)

en: @required_name (Version @compatibility required)
pl: @required_name (Wymagana wersja @compatibility)

en: Unresolved dependency
pl: Niespełnione zależności

en: @name requires this module.
pl: @name wymaga tego modułu.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
pl: @name wymaga tego modułu i wersji. Obecnie używasz @required_name w wersji @version

en: Media Library
pl: Biblioteka mediów

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Require email confirmation
pl: Wymagaj potwierdzenia email

en: Footer Top
pl: Góra stopki

en: Fetch settings
pl: Ustawienia pobierania

en: Site details
pl: Szczegóły serwisu

en: Subscribe to @title
pl: Subskrybuj @title

en: The email address %mail is not valid.
pl: Adres e-mial %mail nie jest prawidłowy.

en: Add media
pl: Dodaj media

en: Interfaces
pl: Interfejsy

en: Title and slogan
pl: Tytuł i slogan

en: Firehouse
pl: Remiza

en: Ice
pl: Lód

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
pl: Wpisany przedrostek tabel w bazie danych, %prefix, jest nieprawidłowy. Przedrostek tabel może zawierać jedynie znaki alfanumeryczne, kropki i podkreślenia.

en: Default settings file
pl: Domyślny plik konfiguracyjny

en: The default settings file does not exist.
pl: Domyślny plik konfiguracyjny nie istnieje.

en: Show row weights
pl: Pokaż wagi wierszy

en: Hide row weights
pl: Ukryj wagi wierszy

en: %name: the value may be no less than %min.
pl: %name: wartość nie może być mniejsza niż %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
pl: %name: wartość nie może być większa niż %max.

en: Custom display settings
pl: Ustawienia własnego formatu wyświetlania

en: Node module element
pl: Element modułu node

en: not yet assigned
pl: jeszcze nie przypisane

en: not yet created
pl: jeszcze nie utworzone

en: Comment type
pl: Typ komentarza

en: Edit permissions
pl: Edycja uprawnień

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Reusable
pl: Wielokrotnego użytku

en: Configuration files
pl: Pliki konfiguracyjne

en: Row class
pl: Klasa wiersza

en: Latest version
pl: Ostatnia wersja

en: The URL of the account edit page.
pl: Adres URL strony edycji konta.

en: Bulk update
pl: Aktualizacja masowa

en: Edit translations
pl: Edycja tłumaczeń

en: - Use default -
pl: - Użyj domyślnych -

en: Query type
pl: Typ zapytania

en: Search page
pl: Przeszukaj stronę

en: Search pages
pl: Strony wyszukiwania

en: Add search page
pl: Dodaj stronę wyszukiwania

en: Redirect path
pl: Ścieżka przekierowania

en: Unknown content type
pl: Nieznany rodzaj zawartości

en: Drupal Upgrade
pl: Aktualizacja Drupala

en: Summary options
pl: Opcje podsumowania

en: Back to site
pl: Wróć do strony

en: Never (manually)
pl: Nigdy (ręcznie)

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
pl: Dane nie mogły być zapisane ponieważ lokalizacja docelowa %destination jest nieprawidłowa. Może być to spowodowane niepoprawnym używaniem funkcji file_save_data() lub brakującym interfejsem strumieniowym.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
pl: Nie udało się podłączyć do serwera bazy danych. Serwer zwraca następujący komunikat błędu: %error.<ul><li>Czy serwer bazy danych jest włączony?</li><li>Czy istnieje baza danych i wprowadzono poprawnie jej nazwę?</li><li>Czy podano poprawnie nazwę konta i hasło do bazy?</li><li>Czy podano poprawnie adres komputera na którym uruchomiony jest serwer bazy danych?</li></ul>

en: Exit block region demonstration
pl: Zakończ prezentację regionów

en: Database log messages to keep
pl: Ilość przechowywanych wpisów w dzienniku

en: Recent log messages
pl: Ostatnie wpisy dziennika

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
pl: Sufiks jaki ma być dopisany za polem, na przykład 'kbps' lub 'pln'. Pozostawienie pustego pola oznacza brak sufiksu. Formę pojedynczą i mnogą należy oddzielić znakiem pionowej kreski ('złoty|złotych').

en: Thousand marker
pl: Separator tysięcy

en: Display prefix and suffix.
pl: Pokazuj przedrostek i przyrostek.

en: Display with prefix and suffix.
pl: Wyświetl z przedrostkiem i przyrostkiem.

en: - Select a value -
pl: - Wybierz wartość -

en: Trim length
pl: Długość przyciętego tekstu

en: No field is displayed.
pl: Żadne pola nie są wyświetlane.

en: No field is hidden.
pl: Brak pól ukrytych.

en: Format settings:
pl: Ustawienia formatu:

en: Text formats are presented on content editing pages in the order defined on this page. The first format available to a user will be selected by default.
pl: Formaty tekstu są prezentowane w formularzu edycji zawartości w kolejności pokazanej niżej. Pierwszy format do którego użytkownik będzie uprawniony zostanie wybrany jako format domyślny.

en: Link image to
pl: Obrazek jest odnośnikiem do

en: Image style: @style
pl: Styl obrazków: @style

en: Linked to content
pl: Odnośnik do zawartości

en: Linked to file
pl: Odnośnik do pliku

en: Shown when hovering over the menu link.
pl: Pokazuj, gdy użytkownik umieści kursor nad odnośnikiem w menu.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
pl: Format: %time. Format daty to YYYY-MM-DD a %timezone jest obecnie ustawionym przesunięciem czasu względem UTC. Pozostawienie pustego pola spowoduje wstawienie w to miejsce czasu wysłania formularza.

en: Syslog identity
pl: Identyfikator Syslog

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
pl: Wyrażenie, które będzie dołączone jako przyrostek do każdej wiadomości zapisywanej w dzienniku Syslog. Jeżeli wiele serwisów zapisuje do tego samego pliku Syslog unikalny identyfikator dla każdej strony ułatwia odróżnienie wpisów od siebie.

en: Error pages
pl: Strony błędów

en: Run cron every
pl: Czas między kolejnymi uruchomieniami demona cron

en: Manage automatic site maintenance tasks.
pl: Zarządzanie zautomatyzowanymi działaniami konserwacyjnymi.

en: Weight for added term
pl: Waga dodanego terminu

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
pl: Profil minimalny do przeprowadzania testów. Zawiera tylko absolutnie niezbędne moduły.

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Preset ID
pl: ID zestawu

en: Administrative name
pl: Nazwa administracyjna

en: Weight for @block block
pl: Waga bloku @block

en: Region for @block block
pl: Region bloku @block

en: Post comments
pl: Komentarze do wpisu

en: Skip comment approval
pl: Pomiń zatwierdzanie komentarzy

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
pl: Czy na pewno chcesz zablokować format tekstu %format?

en: Disabled text formats are completely removed from the administrative interface, and any content stored with that format will not be displayed. This action cannot be undone.
pl: Zablokowane formaty są usuwane z interfejsu administracyjnego. Treści przechowywane w tym formacie nie będą wyświetlane. Operacja jest nieodwracalna.

en: Disabled text format %format.
pl: Zablokowano format tekstu %format.

en: Text Formats
pl: Formaty tekstów

en: Disable text format
pl: Wyłącz format tekstu

en: Hot topic, new comments
pl: Gorący temat, nowe komentarze

en: Hot topic
pl: Gorący temat

en: Normal topic
pl: Temat zwyczajny

en: Closed topic
pl: Temat zamknięty

en: Reference for usage, configuration, and modules.
pl: Odnośnik do używania, konfiguracji i modułów

en: Configure @module permissions
pl: Konfiguracja uprawnień modułu @module

en: Administer settings.
pl: Administrowanie ustawieniami.

en: View reports, updates, and errors.
pl: Przeglądanie raportów, aktualizacji i błędów.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
pl: Zarządzanie kontami użytkowników, rolami i uprawnieniami.

en: Changed date
pl: Data modyfikacji

en: Nothing
pl: Niczego

en: Update @title
pl: Aktualizuj @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Unikalna nazwa wewnętrzna. Może zawierać jedynie małe litery, cyfry i łączniki.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
pl: Nazwa wewnętrzna musi zawierać unikalne znaki.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
pl: Nazwa wewnętrzna może zawierać jedynie małe litery, liczby i dywizy.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
pl: Podana nazwa wewnętrzna jest już w użyciu. Musi być ona unikalna.

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Weight for row @number
pl: Waga wiersza @number

en: Label display for @title
pl: Wyświetlanie etykiety pola @title

en: Formatter for @title
pl: Formater dla: @title

en: Parents for @title
pl: Nadrzędne dla @title

en: There is data for this field in the database. The field settings can no longer be changed.
pl: W bazie danych dla tego pola przechowywane są wartości. Ustawienia tego pola nie mogą być już zmienione.

en: Weight for new file
pl: Waga nowego pliku

en: Choose a file
pl: Wybierz plik

en: Weight for new effect
pl: Waga efektu

en: Enable @title menu link
pl: Aktywacja odnośnika @title w menu

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
pl: Unikalna nazwa używana w celu skonstruowania adresu do zarządzania menu. Może zawierać jedynie małe litery, liczby i łączniki.

en: Schema version
pl: Wersja schematu

en: Number of servings
pl: Liczba porcji

en: Theme name
pl: Nazwa skórki

en: URL fallback
pl: Awaryjny URL

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
pl: Wykorzystanie dla URL już rozpoznanego języka jeśli żaden nie został znaleziony.

en: %type_name: Create new content
pl: %type_name: Tworzenie nowych wpisów

en: %type_name: Edit own content
pl: %type_name: Edycja własnych wpisów

en: %type_name: Edit any content
pl: %type_name: Edycja dowolnych wpisów

en: %type_name: Delete own content
pl: %type_name: Usuwanie własnych wpisów

en: %type_name: Delete any content
pl: %type_name: Usuwanie dowolnych wpisów

en: New object was not saved, no error provided
pl: Nowy obiekt nie został zapisany, brak błędów

en: The author's host name.
pl: Nazwa hosta autora komentarza.

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
pl: Status publikacji komentarza. (0 = Opublikowany, 1 = Nieopublikowany)

en: The comment author's name.
pl: Nazwa autora komentarza.

en: Next steps
pl: Następne kroki

en: @driver_name settings
pl: ustawienia @driver_name

en: Database file
pl: Plik bazy danych

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
pl: Ścieżka bezwzględna do pliku, gdzie będą zapisane dane @drupal. Musi mieć uprawnienia pliku umożliwiające zapisywanie przez serwer www i powinien być przechowywany poza katalogiem głównym serwisu.

en: No fields are present yet.
pl: Nie istnieją jeszcze pola.

en: Uninstall @module module
pl: Odisnstaluj moduł @module

en: Enable newly added modules
pl: Włącz nowo dodane moduły

en: View the administration theme
pl: Podgląd skórki administracyjnej

en: Database system
pl: Baza danych

en: Database system version
pl: Wersja bazy danych

en: Indexed %count content items for tracking.
pl: Zindeksowano %count ostatnio dodanej zawartości.

en: Release notes for @project_title
pl: Noty wydawnicze dla @project_title

en: The role settings have been updated.
pl: Ustawienia roli zostały zaktualizowane.

en: Disable the account and keep its content.
pl: Zablokuj konto i pozostaw treść.

en: Disable the account and unpublish its content.
pl: Zablokuj konto i zakończ publikację treści.

en: Drupal system listing compatible test
pl: Lista testów niekompatybilności systemu Drupal

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
pl: Wsparcie modułu dla funkcji do testowania drupal_system_listing.

en: Hash
pl: Hasz

en: Fixed value
pl: Wartość stała

en: String settings
pl: Ustawienia łańcucha znaków

en: Use field label instead of the "On value" as label
pl: Użyj etykiety pola zamiast etykiety "Na wartości"

en: List (integer)
pl: Lista (numeryczna)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
pl: To pole przechowuje wartości liczb całkowitych wybierane z listy dozwolonych par typu 'wartość => etykieta', na przykład: 'Czas w dniach': 1 => 1 dzień, 7 => 1 tydzień, 31 => 1 miesiąc.

en: List (float)
pl: Lista (zmiennoprzecinkowa)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
pl: To pole przechowuje wartości zmiennoprzecinkowe z listy dozwolonych par 'wartość => etykieta'. Na przykład 'Ułamek': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
pl: To pole przechowuje wartości tekstowe z listy dozwolonych par 'wartość => etykieta'. Na przykład 'Województwa': PL-DS => Dolnośląskie, PL-LU => Lubelskie.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
pl: Dozwolone wartości jakie to pole może zawierać. Należy wprowadzić kolejne wiersze z wartościami w formacie klucz|etykieta.

en: The key is the stored value, and must be numeric. The label will be used in displayed values and edit forms.
pl: Klucz jest wartością zapisywaną w bazie i musi być liczbą. Etykieta będzie używana podczas wyświetlania i na formularzach służących do edycji.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
pl: Etykieta jest opcjonalna. Jeśli wiersz zawiera tylko liczbę, zostanie ona użyta jako etykieta i klucz.

en: Lists of labels are also accepted (one label per line), only if the field does not hold any values yet. Numeric keys will be automatically generated from the positions in the list.
pl: Akceptowalne są też listy etykiet (jedna na wiersz), tylko jeśli pole nie przechowuje jeszcze żadnych wartości. Klucze w postaci liczb zostaną wygenerowane automatycznie na podstawie pozycji na liście.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
pl: Klucz jest wartością zapisywaną w bazie. Etykieta będzie używana podczas wyświetlania i na formularzach służących do edycji.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
pl: Etykieta jest nieobowiązkowa. Jeśli linia zawiera tylko napis będzie on użyty jako klucz i wartość.

en: Allowed values list: invalid input.
pl: Lista dozwolonych wartości: niewłaściwe dane wejściowe.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
pl: Lista dozwolonych wartości: zostaną usunięte wartości będące obecnie w użyciu.

en: Object ID
pl: ID obiektu

en: The entity type.
pl: Typ encji.

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Center left
pl: Lewy bok po środku

en: Center right
pl: Prawy bok po środku

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Custom blocks
pl: Własne bloki

en: HTML element
pl: Element HTML

en: Label HTML element
pl: Znacznik HTML etykiety

en: Place a colon after the label
pl: Umieść dwukropek za etykietą

en: Wrapper HTML element
pl: Otaczający znacznik HTML

en: Wrapper class
pl: Klasa elementu nadrzędnego

en: Add default classes
pl: Dodaj klasy domyślne

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
pl: Użyj domyślnych klas Views do identyfikacji tego pola, etykiety i jego zawartości.

en: Use absolute path
pl: Użyj ścieżki bezwględnej

en: Rel Text
pl: Tekst Rel

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
pl: Wykorzystaj atrybut Rel w skryptach javascript takich jak lightbox2 i inne.

en: Preserve certain tags
pl: Zachowaj określone znaczniki

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
pl: Wpisz znaczniki HTML, które mają być zachowane w trakcie usuwania znaczników. Przykładowo &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; co spowoduje zachowanie wszystkich znaczników p i br.

en: Format plural
pl: Format liczby mnogiej

en: If checked, special handling will be used for plurality.
pl: Ta opcja umożliwia specjalne traktowanie liczby mnogiej.

en: Singular form
pl: Forma liczby pojedynczej

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
pl: Tekst używany do liczby mnogiej, wyrażenie @count będzie zamienione na wartość.

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Unikalny identyfikator systemowy dla tego widoku. Może składać się jedynie z małych liter, cyfr i znaków podkreślenia.

en: Weight for @display
pl: Waga dla @display

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
pl: Tytuł będzie wyświetlany na stronie edycji widoku zamiast domyślnego. Może być to przydatne jeżeli występują powtórzenia.

en: The unique ID of the aggregator item.
pl: Unikalny identyfikator pozycji agregatora.

en: The guid of the original imported item.
pl: Identyfikator guid oryginalnie zaimportowanej pozycji.

en: Date and time of when the comment was created.
pl: Data i czas utworzenia komentarza.

en: Date and time of when the comment was last updated.
pl: Data i czas ostatniej aktualizacji komentarza.

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
pl: Czy komentarz jest zaakceptowany (lub nadal w kolejce do moderacji).

en: Last comment CID
pl: CID ostatniego komentarza

en: Last Comment
pl: Ostatni komentarz

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
pl: Niektóre role nie posiadają uprawnień dostępu do zawartości, ale format wyświetlania nie posiada kontroli dostępu.

en: The extension of the file.
pl: Rozszerzenie pliku.

en: File Usage
pl: Użycie pliku

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
pl: Plik powiązany węzłem, zwykle umieszczony w jednym z pól tego węzła.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
pl: Użytkownik powiązany z tym plikiem zazwyczaj ponieważ plik ten jest w polu tego użytkownika.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
pl: Plik powiązany z tym użytkownikiem zazwyczaj ponieważ jest on w polu tego użytkownika.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
pl: Komentarz powiązany z tym plikiem, zwykle gdy plik jest w polu tego komentarza.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
pl: Plik powiązany z tym komentarzem, zwykle ponieważ jest on w polu tej odpowiedzi.

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
pl: Termin powiązany z tym plikiem zazwyczaj ponieważ ten plik jest w polu tego terminu.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
pl: Plik powiązany z tym terminem zazwyczaj ponieważ jest on w polu tego terminu.

en: The module managing this file relationship.
pl: Moduł zarządzający powiązaniem tego pliku.

en: The type of entity that is related to the file.
pl: Typ obiektu, który jest powiązany z tym plikiem.

en: The number of times the file is used by this entity.
pl: Ile razy ten plik jest użyty przez ten obiekt.

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
pl: Używane przez styl: Tabela do wyboru kolumny do sortowania po kliknięciu pola. Ustawienie domyślne jest wystarczające w większości wypadków.

en: Group column
pl: Kolumna grupująca

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
pl: Wybór kolumny tego pola do użycia w funkcji grupującej wybranej powyżej.

en: Group columns (additional)
pl: Kolumny grupujące (dodatkowe)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
pl: Wybór dodatkowych kolumn tego pola, jakie mają zostać uwzględnione w kwerendzie i po których należy grupować.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
pl: Identyfikator systemowy słownika, do którego należy termin.

en: Display error message
pl: Wyświetl komunikat błędu

en: Comment or document this display.
pl: Komentarze lub dokumentacja do tego formatu.

en: Query settings
pl: Ustawienia kwerendy

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
pl: Włącz zaawansowane opcje w pluginie kwerend

en: The name and the description of this display
pl: Nazwa i opis tego formatu

en: Query options
pl: Opcje kwerendy

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
pl: Czy ten format wyświetlania powinien dziedziczyć wartości stronicowania nadrzędnego formatu wyświetlania, do którego jest podpięty?

en: Should this display render the pager values? This is only meaningful if inheriting a pager.
pl: Czy format wyświetlania powinien generować wartości stronicowania? Jest to znaczące tylko w przypadku dziedziczenia stronicowania.

en: This will appear as the name of this block in administer >> structure >> blocks.
pl: Ta nazwa wyświetlana będzie jako nazwa bloku w administracja >> struktura >> bloki.

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
pl: Tekst wyświetlany zamiast wyników do momentu, aż użytkownik wybierze i zastosuje udostępniony filtr.

en: Include all items option
pl: Dołącz opcję pokazania wszystkich elementów

en: All items label
pl: Etykieta wszystkich pozycji

en: Disable SQL rewriting
pl: Wyłącz przepisywanie SQL

en: The class to provide on each row.
pl: Klasa każdego rzędu widoku.

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
pl: Można używać wzorców podstawiania dla pól tak samo jak "Wzorce podstawiania" wykorzystywane w "Modyfikuj wartość wyjściową pola" dla wszystkich pól.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
pl: Klasa zastosowana dla elementu nadrzędnego dla listy.

en: List class
pl: Klasa listy

en: The class to provide on the list element itself.
pl: Klasa dostarczona na elemencie listy.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
pl: Zdefiniuj ścieżkę bazową dla odnośników w tym widoku podsumowania np. http://example.com/<strong>twoja_sciezka/archiwum</strong>. Nie dodawaj ukośnika na początku i na końcu. Jeżeli ta wartość będzie pusta, widoki wykorzystają pierwszą znalezioną ścieżkę jako bazową, w formacie wyświetlania strony lub / jeżeli nie będzie można jej znaleźć.

en: files
pl: pliki

en: Not specified
pl: Nieokreślone

en: Content access
pl: Dostęp do zawartości

[ctx: ampm]
en: am
pl: AM

[ctx: ampm]
en: pm
pl: PM

en: Convert line breaks into HTML
pl: Konwertuj znaki łamania linii do HTML

en: Sticky status
pl: Status przyklejony

en: RSS category
pl: Kategoria RSS

en: RSS enclosure
pl: Klauzura RSS

en: Paste your configuration here
pl: Wklej tutaj swoją konfigurację

en: Import configuration
pl: Importuj konfigurację

en: 5 minute
pl: 5 minut

en: 15 minute
pl: 15 minut

en: Default view mode
pl: Domyślny tryb wyświetlania

en: URL to image
pl: Adres URL obrazu

en: Content revisions
pl: Wersja treści

en: Custom block
pl: Własny blok

en: Recipient ID
pl: ID odbiorcy

en: %time hence
pl: %time od

en: Language selection
pl: Wybór języka

en: Delete all translations
pl: Usuń wszystkie tłumaczenia

en: No Access
pl: Brak dostępu

en: Manage layout
pl: Zarządzaj szablonem

en: text formats
pl: formaty tekstu

en: Default moderation state
pl: Domyślny stan moderacji

en: Search page path
pl: Ścieżka strony wyszukiwania

en: Many to one
pl: Wiele do jednego

en: Save layout
pl: Zapisz szablon

en: All Day
pl: Cały dzień

en: Upscale
pl: Skalowanie w górę

en: Logo settings
pl: Ustawienia logo

en: Delete field.
pl: Usuń pole.

en: No results behavior
pl: Wygląd przy braku wyników

en: Edit @section
pl: Edytuj @section

en: View to insert
pl: Widok do dodania

en: The view to insert into this area.
pl: Widok do dodania w tym obszarze.

en: Inherit contextual filters
pl: Dziedziczenie filtrów kontekstowych

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
pl: Jeżeli zaznaczone ten widok będzie miał takie same filtry kontekstowe jak jego rodzic.

en: Recursion detected in view @view display @display.
pl: Wykryto rekurencję w widoku: @view format wyświetlania: @display.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
pl: Kiedy wartość filtra jest <em>NIEOBECNA</em> w adresie

en: Exception value
pl: Wartość wyjątku

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
pl: Jeżeli ta wartość zostanie zwrócona filtr zostanie zignorowany; np. "wszystkie wartości"

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
pl: Kiedy wartość filtra jest <em>OBECNA</em> w adresie lub gdy dostarczono domyślną wartość

en: Provide title
pl: Dostarcz tytuł

en: Specify validation criteria
pl: Określ kryteria walidacji

en: Action to take if filter value does not validate
pl: Akcja jaką należy wykonać, gdy wartość filtra nie spełnia kryterium walidacji

en: Display all results for the specified field
pl: Wyświetl wszystkie rezultaty dla wskazanego pola

en: Provide default value
pl: Dostarcz domyślną wartość

en: Show "Page not found"
pl: Pokaż "Strony nie znaleziono"

en: Display a summary
pl: Wyświetl podsumowanie

en: Display contents of "No results found"
pl: Wyświetl zawartość "Nie znaleziono wyników"

en: Skip default argument for view URL
pl: Pomiń domyślny argument dla URL widoku

en: Select whether to include this default argument when constructing the URL for this view. Skipping default arguments is useful e.g. in the case of feeds.
pl: Wybierz czy należy dołączyć argument domyślny w trakcie tworzenia adresu URL dla tego widoku. Pomijanie argumentów domyślnych jest przydatne np. w przypadku kanałów.

en: Number of records
pl: Liczba rekordów

[ctx: Sort order]
en: Default sort
pl: Domyślne sortowanie w kontekście: Kolejność sortowania

[ctx: Sort order]
en: Date
pl: Data w kontekście: Kolejność sortowania

[ctx: Sort order]
en: Numerical
pl: Wartość numeryczna w kontekście: Kolejność sortowania

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
pl: Jeżeli wybrane, użytkownicy mogą podać wiele wartości w formie 1+2+3 (jako LUB) lub 1,2,3 (jako I).

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
pl: Jeżeli wybrane, wielokrotne egzemplarze tego filtra mogą pracować razem tak jakby wielokrotne wartości były dostarczone do tego samego filtra. To ustawienie nie jest kompatybilne z "Redukuj duplikaty".

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
pl: Jeżeli wybrane, liczby wpisane do filtra będą wyłączone zamiast ograniczać widok.

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
pl: Tryb słownikowy stosuje limit znaków używanych jako wartość filtra, co pozwala widokowi podsumowania zachowywać się jak słownikowi.

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
pl: Ile znaków wartości filtra ma być wykorzystane do filtrowania. Jeżeli będzie ustawione na 1, wszystkie pola zaczynające się od tej pierwszej litery będą wyświetlone.

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
pl: Jak transformować wielkość liter wartości filtra podczas wyświetlania tytułu i podsumowania.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
pl: Alfabetycznie w kontekście: Kolejność sortowania

en: Create a label
pl: Stwórz etykietę

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
pl: Włącz, aby ładować to pole jako ukryte. Jest to często wykorzystywane do grupowania pól lub do wykorzystania jako wzorce podstawiania w innych polach.

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
pl: Wybierz element HTML, w który ma być umieszczone to pole np. H1, H2 itd.

en: Create a CSS class
pl: Stwórz klasę CSS

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
pl: Wybierz znacznik HTML, wewnątrz którego będzie umieszczona etykieta np. H1, H2 itd.

en: Rewrite results
pl: Modyfikuj wartość wyjściową

en: Replace spaces with dashes
pl: Zamieniaj spacje na myślnik

en: External server URL
pl: Adres URL serwera zewnętrznego

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
pl: Odnośniki do zewnętrznego serwera w formie pełnych adresów: np. 'http://www.przyklad.pl' lub 'www.przyklad.pl'.

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
pl: Konwertuj nowe linie na znaczniki HTML &lt;br&gt;

en: No results text
pl: Tekst w przypadku braku wyników

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
pl: Ta opcja włącza "tekst w przypadku braku wyników" jeżeli pole zawiera cyfrę 0.

en: Time hence
pl: Czas od

en: Time hence (with "hence" appended)
pl: Czas od (z dodanym "od")

en: Time span (future dates have "-" prepended)
pl: Okres czasu (przyszłe daty mają dodany na początku "-")

en: Time span (past dates have "-" prepended)
pl: Okres czasu (daty przeszłe będą miały przedrostek "-")

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
pl: Jak powinny być wyświetlane dane serializowane. Można wybrać własny klucz tablicy/obiektu lub print_r dla pełnego wyjścia.

en: Full data (unserialized)
pl: Pełne dane (niezserializowane)

en: Full data (serialized)
pl: Pełne dane (zserializowane)

en: A certain key
pl: Określony klucz

en: Which key should be displayed
pl: Który klucz powinien być wyświetlany

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
pl: Należy wpisać klucz danych jeżeli ma być on wyświetlany.

en: How many different units to display in the string.
pl: Ile różnych jednostek wyświetlić w napisie.

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
pl: Filtr nie jest udostępniony. Należy udostępnić go w celu umożliwienia użytkownikom zmian.

en: Expose filter
pl: Udostępnij filtr

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
pl: Filtr jest udostępniony. Jeżeli zostanie ukryty użytkownicy nie będą mogli go zmieniać.

en: Hide filter
pl: Ukryj filtr

en: Expose operator
pl: Udostępnij operator

en: Allow the user to choose the operator.
pl: Umożliwia użytkownikowi wybranie operatora.

en: Allow multiple selections
pl: Dozwolone wybieranie wielu opcji

en: Enable to allow users to select multiple items.
pl: Umożliwia użytkownikowi wybieranie wielu opcji.

en: Remember the last selection
pl: Pamiętaj ostatni wybór

en: Enable to remember the last selection made by the user.
pl: Włącza zapamiętywanie ostatnio wybranej przez użytkownika opcji.

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
pl: Należy wybrać wartość chyba, że filtr nie jest wymagany.

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
pl: Ukrywaj elementy, które nie posiadają tej zależności.

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
pl: To sortowanie nie jest udostępnione. Należy je udostępnić w celu umożliwienia użytkownikom jego zmiany.

en: Expose sort
pl: Udostępnij sortowanie

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
pl: To sortowanie jest udostępnione. Jeżeli będzie ukryte użytkownicy nie będą mogli go zmieniać.

en: Hide sort
pl: Ukryj sortowanie

en: Provide description
pl: Wprowadź opis

en: Update "@title" choice
pl: Aktualizacja opcji "@title"

en: Update "@title" choice (@number)
pl: Aktualizacja opcji "@title" (@number)

en: Auto preview
pl: Automatyczny podgląd

en: Preview with contextual filters:
pl: Podgląd z filtrami kontekstowymi:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
pl: Rozdzielaj filtry za pomocą "/". Przykładowo, %example.

en: Apply and continue
pl: Zastosuj i kontynuuj

en: @current of @total
pl: @current z @total

en: All displays (except overridden)
pl: Wszystkie formaty (poza nadpisanymi)

en: All displays
pl: Wszystkie formaty

en: This @display_type (override)
pl: Ten @display_type (nadpisz)

en: Create new filter group
pl: Utwórz nowy filtr grupy

en: No filters have been added.
pl: Brak dodanych filtrów.

en: Drag to add filters.
pl: Przeciągnij w celu dodania filtrów.

en: Add and configure @types
pl: Dodaj i konfiguruj @types

en: Configure @type: @item
pl: Konfiguruj @type: @item

en: Always show advanced display settings
pl: Zawsze pokazuj zaawansowane ustawienia formatu wyświetlania

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
pl: Etykieta dla wartości "Dowolne" na niewymaganych filtrach udostępnionych

en: Live preview settings
pl: Ustawienia podglądu na żywo

en: Automatically update preview on changes
pl: Automatyczna aktualizacja podglądu w trakcie wprowadzania zmian

en: Show information and statistics about the view during live preview
pl: Pokazuj informacje i statystyki na temat widoku w trakcie podglądu na żywo

en: Above the preview
pl: Nad podglądem

en: Below the preview
pl: Poniżej podglądu

en: Show the SQL query
pl: Pokazuj zapytanie SQL

en: Show performance statistics
pl: Pokazuj statystyki wydajności

en: Display | Displays
pl[0]: Format wyświetlania
pl[1]: Formaty wyświetlania
pl[2]: Formaty wyświetlania

en: Unformatted list
pl: Lista niesformatowana

en: Contextual filters
pl: Filtry kontekstowe

en: contextual filters
pl: filtry kontekstowe

en: Contextual filter
pl: Filtr kontekstowy

en: contextual filter
pl: filtr kontekstowy

en: filter criteria
pl: kryteria filtrowania

en: Filter criterion
pl: Kryterium filtrowania

en: filter criterion
pl: kryterium filtrowania

en: no results behavior
pl: wygląd przy braku wyników

en: The node ID.
pl: ID węzła

en: The content title.
pl: Tytuł treści.

en: The date the content was posted.
pl: Data publikacji treści.

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
pl: Odfiltrowuje nieopublikowane treści jeżeli aktualnie zalogowany użytkownik nie może ich przeglądać.

en: Whether or not the content is sticky.
pl: Czy treści są przyklejone.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
pl: Czy treści są przyklejone. W celu sortowania najpierw treści przyklejonych należy zaznaczyć to ustawienie na malejące.

en: User has a revision
pl: Użytkownik posiada wersję

en: All nodes where a certain user has a revision
pl: Wszystkie węzły, w których wybrany użytkownik jest autorem jednej z wersji

en: Content revision is a history of changes to content.
pl: Wersja zawartości jest historią jej zmian.

en: Get the actual content from a content revision.
pl: Pobierz właściwą zawartość na podstawie wersji zawartości.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
pl: Stwórz prosty odnośnik do usuwania wersji zawartości.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
pl: Filtr zawartości na podstawie dostępu do podglądu. <strong>Nie jest konieczne jeśli w widoku są wyświetlane węzły a nie pola</strong>

en: Show a marker if the content is new or updated.
pl: Pokaż znacznik jeżeli zawartość jest nowa lub zaktualizowana.

en: Show only content that is new or updated.
pl: Pokaż tylko nowe i zaktualizowane zawartości.

en: Display the content with standard node view.
pl: Wyświetl zawartość za pomocą standardowego widoku węzła.

en: Content ID from URL
pl: ID zawartości na podstawie adresu URL

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
pl: Zawartość powiązana z tym plikiem zazwyczaj ponieważ plik jest w polu tej zawartości.

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
pl: Umożliwia, żeby "głębokość" dla Kategoria: ID Terminu (z głębokością) była modyfikowana poprzez dodatkową wartość filtra kontekstowego.

en: Content authored
pl: Autor zawartości

en: Relate content to the user who created it. This relationship will create one record for each content item created by the user.
pl: Powiąż zawartość z użytkownikiem, który ją utworzył. To powiązanie utworzy jeden rekord dla każdej pozycji zawartości utworzonej przez tego użytkownika.

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
pl: Pozwalaj na ignorowanie wartości filtra kontekstowego. Zapytanie nie będzie zmienione przez wartość tego filtra kontekstowego. Może być używane, kiedy wartości filtra kontekstowego pochodzą z adresu URL i część adresu musi być zignorowana.

en: View area
pl: Obszar widoku

en: Insert a view inside an area.
pl: Wstaw widok w obszar.

en: Enable to override this field's links.
pl: Włączenie pozwala nadpisywać odnośniki w tym widoku.

en: Use field template
pl: Wykorzystaj szablon pola

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że wartości Typ Wyświetlania grupy oraz separator będą ignorowane.

en: Multiple field settings
pl: Ustawienia pól wielowartościowych

en: Display all values in the same row
pl: Wyświetl wartości w jednym rzędzie

en: Display @count value(s)
pl: Wyświetl @count wartość

en: Raw @column
pl: Nie obrobiona kolumna @column

en: Link this field to the original piece of content
pl: Odnieś to pole do oryginalnej zawartości.

en: Access operation to check
pl: Dostęp do operacji sprawdzania

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
pl: Zaznaczenie tej opcji umożliwia użytkownikom wprowadzenie wielu wartości w formacie 1+2+3. Ze względu na ilość operacji JOIN, które byłyby wymagane, AND będzie trakowany jako OR w tym filtrze.

en: Load default filter from term page
pl: Załaduj domyślny filtr ze strony słownika

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
pl: Zamień myślniki w adresie URL na spacje w wartości filtra nazwy terminu.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default filter type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
pl: Uwaga: nie posiadasz uprawnień do zmiany. Jeżeli zmienisz domyślny typ filtra to ustawienie zostanie utracone i nie będzie go można odzyskać.

en: Change the way content is formatted.
pl: Zmiana sposobu formatowania zawartości.

en: Change settings for this format
pl: Zmień ustawienia tego formatu

en: Change the way each row in the view is styled.
pl: Zmiana działania stylów dla poszczególnych wierszy.

en: Hide attachments in summary
pl: Ukrywanie załączników w podsumowaniu

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
pl: Pokazywanie lub ukrycie załączników w trakcie wyświetlania podsumowania filtrów kontekstowych.

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
pl: Ukrycie załączników w trakcie wyświetlania podsumowania filtrów kontekstowych

en: Attachment position
pl: Położenie załącznika

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
pl: Czy ten format wyświetlania powinien dziedziczyć wartości filtrów kontekstowych nadrzędnego formatu wyświetlania, do którego jest podpięty?

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
pl: Ten widok będzie dostępny w serwisie pod tą ścieżką. Zalecane jest, aby ścieżka była w formacie takim jak "path/%/%/feed" lub "path/%/%/rss.xml" gdzie % wstawiane jest dla każdego filtra kontekstowego zdefiniowanego w widoku.

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
pl: Format wyświetlania @display skonfigurowano, żeby używał menu, ale nie ustawiono tekstu odnośnika menu.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
pl: Format wyświetlania @display skonfigurowano, żeby używał nadrzędnej pozycji menu, ale tekst nadrzędnej pozycji menu nie jest ustawiony.

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
pl[0]: @count pozycja, pomiń @skip
pl[1]: Stronicowane, @count pozycje, pomiń @skip
pl[2]: Stronicowane, @count pozycji, pomiń @skip

en: @count item | Paged, @count items
pl[0]: @count pozycja
pl[1]: Stronicowane, @count pozycje
pl[2]: Stronicowane, @count pozycji

en: Create a page
pl: Stwórz stronę

en: Create a menu link
pl: Stwórz odnośnik w menu

en: Include an RSS feed
pl: Załącz kanał RSS

en: Feed path
pl: Ścieżka kanału

en: Feed row style
pl: Styl rzędu kanału

en: Create a block
pl: Stwórz blok

en: of fields
pl: pól

en: of type
pl: typu

en: tagged with
pl: w kategorii

en: teasers
pl: zajawek

en: full posts
pl: pełnych wersji

en: titles
pl: tytułów

en: titles (linked)
pl: tytułów (z odnośnikiem)

en: Sorts
pl: Sortowanie

en: HTTP method
pl: Metoda HTTP

en: Hide view
pl: Ukryj widok

en: @group (historical data)
pl: @group (dane historyczne)

en: User limit
pl: Limit dla użytkownika

en: Use path alias
pl: Użyj aliasu ścieżki

en: Field mappings
pl: Mapowanie pól

en: Cooking time
pl: Czas gotowania

en: View any unpublished content
pl: Przeglądanie nieopublikowanej zawartości

en: Relative default value
pl: Domyślna wartość względna

en: Headings
pl: Nagłówki

en: The comment UUID.
pl: UUID komentarza.

en: The file UUID.
pl: UUID pliku.

en: The term UUID.
pl: UUID terminu.

en: The user UUID.
pl: UUID użytkownika

en: Field item
pl: Element pola

en: Edit shortcut set
pl: Edytuj zestaw skrótów

en: Appearance settings
pl: Ustawienia wyglądu

en: Close message
pl: Zamknij wiadomość

en: Delete translation
pl: Usuń tłumaczenie

en: Unsorted
pl: Niesortowane

en: Changes to the style have been saved.
pl: Zmiany dla tego stylu zostały zapisane.

en: Media query
pl: Media zapytanie

en: Aggregation type
pl: Typ agregacji

en: Mapping type
pl: Typ mapujący

en: Create media
pl: Dodaj media

en: Use replacement tokens from the first row
pl: Użyj wzorców podstawiania z pierwszego rzędu

en: Allow multiple filter values to work together
pl: Zezwalaj na jednoczesną współpracę wielu wartości filtrów

en: Customize field HTML
pl: Dostosuj HTML pola

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
pl: W tej klasie możesz używać wzorców podstawiania z sekcji modyfikującej wartość wyjściową pola.

en: Customize label HTML
pl: Dostosuj etykietę HTML

en: Customize field and label wrapper HTML
pl: Dostosuj otaczający HTML pola i etykiety

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
pl: Wybierz element HTML, który będzie otaczał to pole i etykietę np. H1, H2 itd. Nie można wybrać tej opcji jeżeli pole i etykieta nie są wyświetlane razem jak np. w tabeli.

en: Remove whitespace
pl: Usuń białe znaki

en: Hide rewriting if empty
pl: Ukryj modyfikowanie jeżeli puste

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
pl: Nie wyświetlaj wartości zmodyfikowanej jeżeli pole jest puste.

en: Thousands marker
pl: Znacznik tysięcy

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
pl: Udostępnij filtr użytkownikom, umożliwiając im jego zmianę

en: Representative sort order
pl: Kolejność sortowania reprezentantów

en: Subquery namespace
pl: Przestrzeń nazw zapytania podrzędnego

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
pl: Zaawansowane. Wprowadź przestrzeń nazw dla zapytania podrzędnego używaną przez to powiązanie.

en: Representative view
pl: Widok reprezentacyjny

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
pl: Zaawansowane. Użyj innego widoku do utworzenia zapytania podrzędnego dla powiązania. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie filtrowania i więcej niż jednego sortowania. Jeżeli wybierzesz tutaj widok to powyższe opcje sortowania będą zignorowane. Twój widok może zawierać tylko pole ID swojego widoku bazowego i powinien mieć jakiś rodzaj sortowania.

en: Will re-generate the subquery for this relationship every time the view is run, instead of only when these options are saved. Use for testing if you are making changes elsewhere. WARNING: seriously impairs performance.
pl: Przetworzy zapytanie podrzędne dla tego powiązania za każdym razem, kiedy ten widok jest uruchamiany, zamiast tylko w momencie zapisywania tych opcji. Używaj tego do testowania jeżeli wprowadzasz zmiany w innym miejsu. UWAGA: poważnie pogarsza wydajność.

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
pl: Udostępnij sortowanie użytkownikom, umożliwiając im jego zmianę

en: This display is disabled.
pl: Ten format wyświetlania jest wyłączony

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
pl: Błąd: Format @display odnosi się do wtyczki '@plugin', ale taka wtyczka nie jest dostępna.

en: Aggregation settings
pl: Ustawienia agregacji

en: Display extenders
pl: Rozszerzenia dla formatów wyświetlania

en: Select extensions of the views interface.
pl: Wybierz rozszerzenie interfejsu widoków.

en: You have configured display %display with a path which is an path alias as well. This might lead to unwanted effects so better use an internal path.
pl: Skonfigurowano format %display ze ścieżką, która jest już również aliasem. Może to prowadzić do niepożądanych efektów więc lepiej stosować ścieżkę wewnętrzną.

en: Configure aggregation settings for @type %item
pl: Konfiguracja ustawień agregacji dla @type %item

en: Select the aggregation function to use on this field.
pl: Wybierz funkcję agregacji używanej dla tego pola.

en: Empty display extender
pl: Puste rozszerzenie formatu

en: Raw value from URL
pl: Niesformatowana wartość z adresu URL

en: Apply (all displays)
pl: Zastosuj (wszystkie formaty)

en: Apply (this display)
pl: Zastosuj (ten format)

en: The date of the most recent new content on the feed.
pl: Data najnowszej treści w kanale.

en: Appears in: @bundles.
pl: Występuje w: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
pl: To jest alias dla @group: @field.

en: @group (historical data): @field
pl: @group (dane historyczne): @field

en: Delta - Appears in: @bundles.
pl: Delta - występuje w: @bundles.

en: User who uploaded
pl: Użytkownik, który zaktualizował

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
pl: Termin kategorii wybrany z kontrolki auto-uzupełniania lub listy wyboru.

en: Representative node
pl: Węzeł reprezentacyjny

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
pl: Pobiera pojedynczy węzeł reprezentacyjny dla każdego terminu, zgodnie z wybranymi kryteriami sortowania.

en: Content with term
pl: Zawartość z terminem

en: Relate all content tagged with a term.
pl: Powiąż wszystkie zawartości oznaczone terminem.

en: Has taxonomy term ID
pl: Posiada ID terminu kategorii

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
pl: Wyświetl jeżeli zawartość posiada wybrane terminy kategorii.

en: Has taxonomy term
pl: Posiada termin kategorii

en: Taxonomy terms on node
pl: Terminy kategorii węzła

en: All taxonomy terms
pl: Wszystkie terminy taksonomii

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
pl: Wyświetl zawartość jeżeli posiada wybrane terminy lub ich terminy podrzędne. Z powodu dodatkowej złożoności posiada mniej opcji niż wersja bez głębokości.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
pl: Posiada ID terminu kategorii (z głębokością)

en: Has taxonomy terms (with depth)
pl: Posiada terminy kategorii (z głębokością)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
pl: Modyfikator głębokości dla Posiada ID terminu kategorii

en: @entity using @field
pl: Encja @entity używająca pola @field

en: Taxonomy term ID from URL
pl: ID terminu taksonomii z adresu URL

en: Obtains a single representative node for each user, according to a chosen sort criterion.
pl: Pobiera pojedynczy węzeł reprezentacyjny dla każdego użytkownika zgodnie z wybranymi kryteriami sortowania.

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
pl: Jeżeli zaznaczone, wartości wielokrotne dla tego pola będą wyświetlane w tym jednym rzędzie. Jeżeli nie zaznaczone, każda wartość tego pola będzie tworzyła nowy rząd. Jeżeli używane jest grupowanie należy upewnić się, żeby grupować po "ID Encji" jeżeli to ustawienie ma mieć jakikolwiek efekt.

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
pl: Wczytaj domyślny filtr ze strony węzła, pożądane dla bloków powiązanych kategorii

en: Path component
pl: Komponent ścieżki

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
pl: Numerowanie rozpoczyna się od 1, np. na stronie admin/structure/types trzeci komponent ścieżki to "types".

en: Use aggregation
pl: Używaj agregacji

en: Display title may not be empty.
pl: Tytuł formatu nie może być pusty.

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
pl: Kiedy wartość filtra <em>NIE JEST</em> dostępna

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
pl: Kiedy wartość filtra <em>JEST</em> dostępna lub domyślna jest dostarczona

en: This display does not have a source for contextual filters, so no contextual filter value will be available unless you select 'Provide default'.
pl: Ten format nie posiada źródła dla filtrów kontekstowych więc brak będzie dostępnych wartości filtrów kontekstowych chyba, że wybierzesz "Dostarcz domyślny".

en: Query Comment
pl: Komentarz do zapytania

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
pl: Jeżeli ustawione, ten komentarz będzie umieszczony w zapytaniu i przekazany do serwera SQL. Może być to pomocne do zapisywania w dzienniku zapytań lub rozwiązywaniu błędów.

en: Count DISTINCT
pl: Policz JEDNOZNACZNE (DISTINCT)

en: Provide default field wrapper elements
pl: Dostarczaj domyślne elementy obejmujące pola

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
pl: Pola w jednej linii będą wyświetlane obok siebie a nie jedno pod drugim. Należy pamiętać, że niektóre pola będą ignorować te ustawienia jeżeli są elementami blokowymi, w szczególności pola treści i inne sformatowane HTML.

en: Show the empty text in the table
pl: Wyświetl pusty tekst w tabeli

en: The block could not be saved.
pl: Blok nie mógł zostać zapisany.

en: Datetime
pl: Data i godzina

en: Language (fr, en, ...)
pl: Język (fr, en, ..)

en: Link attributes
pl: Atrybuty odnośnika

en: Max age
pl: Maksymalny wiek

en: Layout ID
pl: ID układu

en: Last Cron Run
pl: Ostatnie Uruchomienie Demona Cron

en: The user ID.
pl: Identyfikator użytkownika.

en: Latest revision
pl: Ostatnia wersja

en: Responsive image
pl: Responsywny obraz

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
pl: Pole, które ma być używane jako tytuł elementu RSS dla każdego wiersza.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
pl: Pole, które ma być używane jako opis elementu RSS dla każdego wiersza.

en: Creator field
pl: Pole autora

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
pl: Pole, które ma być używane jako kreator elementu RSS dla każdego wiersza.

en: Publication date field
pl: Pole daty opublikowania

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
pl: Wtyczka stylu wiersza wymaga okreslenia, które pola widoków mają być używane dla pozycji RSS.

en: Unique watchdog event ID.
pl: Unikalny ID wydarzenia watchdog.

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
pl: Poziom ważności wydarzenia; w przedziale od 0 (Pilny) do 7 (Debuguj).

en: Logo image
pl: Obraz logo

en: Réunion
pl: Reunion

en: Manage view modes
pl: Zarządzaj trybami wyświetlania

en: The layout has been saved.
pl: Szablon został zapisany.

en: JavaScript settings
pl: Ustawienia JavaScript

en: Entity Reference
pl: Referencja do encji

en: An autocomplete text field.
pl: Pole tekstowe z auto-uzupełnianiem.

en: Display the label of the referenced entities.
pl: Wyświetl etykietę wskazywanej encji

en: Rendered entity
pl: Wyrenderowana encja

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
pl: Wyświetl wskazywane encje wyrenderowane przez entity_view().

en: Link label to the referenced entity
pl: Stwórz odnośnik z etykiety do wskazywanej encji

en: Link to the referenced entity
pl: Odnośnik do wskazywanej encji

en: Rendered as @mode
pl: Wygenerowano jako @mode

en: Language types
pl: Typy języków

en: Add view mode
pl: Dodaj tryb widoku

en: Edit view mode
pl: Edytuj tryb widoku

en: Filter HTML
pl: Filtr HTML

en: Configuration Manager
pl: Menedżer Konfiguracji (Configuration Manager)

en: The text of the link.
pl: Tekst linku.

en: Revision log
pl: Dziennik wersji

en: Default date
pl: Data domyślna

en: Default end date
pl: Domyślna data końcowa

en: Time increments
pl: Przyrosty czasu

en: 10 minute
pl: 10 minut

en: 30 minute
pl: 30 minut

en: Date value
pl: Wartość daty

en: Text of the auto-reply message.
pl: Tekst automatycznej odpowiedzi.

en: Entity reference
pl: Referencja do encji

en: @name field is required.
pl: Pole @name jest wymagane.

en: Fields pending deletion
pl: Pola oczekujące na usunięcie

en: Section @section
pl: Sekcja @section

en: No translatable fields
pl: Nieprzetłumaczalne pole

en: Translations of %label
pl: Tłumaczenie %label

en: This translation is published
pl: To tłumaczenie jest opublikowane

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz z %label usunąć tłumaczenie w języku @language?

en: Shown
pl: Widoczny

en: Translate any entity
pl: Tłumaczenie dowolnej encji

en: Hide empty columns
pl: Ukryj puste kolumny

en: The node ID of the node a user created or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
pl: ID węzła stworzonego lub skomentowanego przez użytkownika węzła. Musisz użyć argumentu lub filtra na UID, w przeciwnym wypadku otrzymasz błędne wyniki używając tego pola.

en: The user ID of a user who touched the node (either created or commented on it).
pl: ID użytkownika, który zmienił węzeł (zarówno go stworzył jak i skomentował).

en: The date the node was last updated or commented on. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
pl: Data węzła został ostatnio zaktualizowana lub skommentowana. Musisz użyć argumentu lub filtra na UID, w przeciwnym wypadku otrzymasz błędne wyniki używając tego pola.

en: Database settings
pl: Ustawienia bazy danych

en: Entity types
pl: Typy encji

en: Change handler
pl: Zmień obsługę

en: Autocomplete (Tags style)
pl: Auto-uzupełnianie (styl Etykietowania)

en: Mail system
pl: System pocztowy

en: Hide empty column
pl: Ukryj pustą kolumnę

en: Restrict images to this site
pl: Ogranicz obrazki do tej witryny

en: Disallows usage of &lt;img&gt; tag sources that are not hosted on this site by replacing them with a placeholder image.
pl: Nie zezwalaj na używanie tagu &lt;img&gt; dla źródeł, które nie znajdują się w tej witrynie zastępując je obrazkiem zastępczym.

en: Maximum dimensions
pl: Maksymalne wymiary

en: Fallback image style
pl: Awaryjny styl obrazu

en: Wide
pl: Szeroki

en: The operator is invalid on filter: @filter.
pl: Niewłaściwy operator w filtrze: @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
pl: Nie znaleziono poprawnych wartości w filtrze: @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
pl: Wartość @value nie jest macierzą dla @operator na filtrze: @filter.

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
pl: Jeśli nie zaznaczono, pola, które nie zostały skonfigurowane do dostosowania ich elementów języka HTML nie otrzymają żadnych wraperów dla ich wraperów pola, etykiety oraz pola+etykiety. Możesz użyć tej opcji, aby szybko zmniejszyć ilość markup, które widok dostarcza domyślnie, kosztem trudniejszego zastosowania CSS.

en: banned IP addresses
pl: Zablokowane adresy IP

en: The IP address %ip has been banned.
pl: Address %ip został zablokowany.

en: CKEditor settings
pl: Ustawienia CKEditor

en: The field name.
pl: Nazwa pola

en: Validate options
pl: Opcje walidacji

en: Whether the user is active or blocked.
pl: Czy użytkownik jest aktywny czy zablokowany.

en: Views query
pl: Zapytanie widoku

en: Language direction
pl: Kierunek pisowni języka

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
pl: Sygnalizator pracy nie pokazuje postępu zadania, ale zajmuje mniej miejsca. Pasek postępu jest pomocny przy monitorowaniu wysyłania dużych plików.

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
pl: Zadania cron wykonują okresowe czynności takie jak sprawdzanie aktualizacji i indeksowanie zawartości wyszukiwania.

en: User name and password
pl: Nazwa użytkownika i hasło

en: User module account form elements.
pl: Elementy formularza konta w module User.

en: Manage form display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem formularza

en: View modes
pl: Tryby wyświetlania

en: A Drupal path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
pl: Ścieżka Drupala lub zewnętrzny adres URL, na który wskazuje odnośnik "Więcej". Zauważ, że to nadpisze powyższe ustawienia wyświetlania odnośnika.

en: Resource type
pl: Typ zasobu

en: <em>Alt</em> field required
pl: Wymagane pole <em>Alt</em>

en: <em>Title</em> field required
pl: Pole <em>Tytuł</em> wymagane

en: Link to entity
pl: Odnośnik do encji

en: Bypass access checks
pl: Omiń sprawdzanie dostępu

en: Media type
pl: Typ mediów

en: View: @view - Display: @display
pl: Widok: @view - Format wyświetlania: @display

en: Transform the case
pl: Zmień wielkość czcionki

en: Representative sort criteria
pl: Reprezentatywne kryterium sortowania

en: The sort criteria is applied to the data brought in by the relationship to determine how a representative item is obtained for each row. For example, to show the most recent node for each user, pick 'Content: Updated date'.
pl: Kryterium sortowania jest stosowane do danych pobranych dla tej relacji aby zdecydować jak będą pobierane elementy do kolejnych wierszy. Przykładowo aby wyświetlić najnowsze węzły dla każdego użytkownika wybierz 'Zawartość: data aktualizacji'.

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
pl: Uporządkowanie używane dla wybranych powyżej kryteriów sortowania.

en: Revert to default
pl: Przywróć do stanu domyślnego

en: No fields have been used in views yet.
pl: Nie użyto jeszcze żadnych pól w widokach.

en: Provide a simple link to approve the comment.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do zatwierdzenia komentarza.

en: Author uid
pl: ID autora

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
pl: Powiąż każdą @entity ze zbiorem @field do pliku.

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
pl: Powiąż każdą @entity ze zbiorem @field to obrazu.

en: The tid of a taxonomy term.
pl: Identyfikator tid teminu taksonomii.

en: The user permissions.
pl: Uprawnienia użytkownika.

en: First and last only
pl: Tylko pierwsze i ostatnie

en: Multiple-value handling
pl: Obsługa wielu wartości

en: Filter to items that share all terms
pl: Filtruj do elementów, które współdzielą wszystkie pojęcia

en: Filter to items that share any term
pl: Filtruj do elementów, które współdzielą dowolny termin

en: Use a pager
pl: Używaj stronicowania

en: Logo path
pl: Ścieżka logo

en: Responsive
pl: Responsywny

en: View own unpublished media
pl: Przeglądaj własne nieopublikowane media

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: Tokens related to views.
pl: Wzorce związane z widokami.

en: The description of the view.
pl: Opis widoku

en: The title of current display of the view.
pl: Tytuł bieżącego formatu wyświetlania widoku.

en: The URL of the view.
pl: URL widoku.

en: -Select-
pl: - Wybierz -

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
pl: Tekst do umieszczenia jako "tytuł " tekstu, którego większość przeglądarek wyświetla jako podpowiedź, po najechaniu kursorem myszy nad łącze.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
pl: Włącz, aby ukryć to pole, jeśli jest ono puste. Zauważ, że etykieta pola lub przepisany wynik może wciąż być wyświetlany. Aby ukryć etykiety, zaznacz styl lub ustawienia stylu wiersza dla pustych pól. Aby ukryć przepisaną treść, zaznacz pole wyboru "Ukryj przepisaną treść, jeśli pole jest puste".

en: Apostrophe
pl: Apostrof

en: Date in the form of CCYYMMDD.
pl: Data w formacie WWRRMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
pl: Data w formacie RRRRMM.

en: Date in the form of YYYY.
pl: Data w formacie RRRR.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
pl: Data w formacie MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
pl: Data w formacie DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
pl: Data w formacie TT (01 - 53).

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
pl: Jeżeli potrzebujesz więcej pól niż uid dodaj powiązanie do comment: author.

en: Last comment uid
pl: UID ostatniego komentarza

en: Convert spaces in term names to hyphens
pl: Konwertuj spacje w nazwach terminów na łączniki

en: Use rendered output to group rows
pl: Użyj renderowanego wyjścia aby grupować wiersze

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
pl: Jeśli włączono, wyświetlany wynik pola grupowania używany jest do pogrupowania wierszy.

en: @label has been removed.
pl: @label została usunięta.

en: Block count
pl: Liczność bloku

en: Limit to vocabulary
pl: Ogranicz do słownika

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
pl: W tym polu możesz używać kodu HTML. Dozwolone są następujące wzorce:

en: Result summary
pl: Podsumowanie wyniku

en: Shows result summary, for example the items per page.
pl: Wyświetla podsumowanie wyniku np. ilość elementów na stronę.

en: Use site default RSS settings
pl: Użyj domyślnych ustawień RSS strony

en: Display list value as human readable
pl: Wyświetl przyjazną dla człowieka listę wartości

en: Displays the link in contextual links
pl: Wyświetla odnośnik w odnośnikach kontekstowych

en: Grouping field Nr.@number
pl: Grupowanie pola Nr.@number

en: Original language
pl: Język oryginalny

en: Response status code
pl: Kod statusu odpowiedzi

en: Callback function
pl: Funkcja wywołania zwrotnego

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
pl: Twoje wyszukiwanie zawierało zbyt wiele wyrażeń i/lub. Tylko pierwsze @count wyrażeń zostało uwzględnionych w wyszukiwaniu.

en: Other…
pl: Inne..

en: The selected selection handler is broken.
pl: Wybrana obsługa wyboru jest zepsuta.

en: Performance settings
pl: Ustawienia wydajności

en: Hide description
pl: Ukryj opis

en: Display field as machine name.
pl: Wyświetl pole jako identyfikator systemowy.

en: Provide a display which can be embedded using the views api.
pl: Udostępnia format wyświetlania, który można osadzić za pomocą api views.

en: Only has the 'authenticated user' role
pl: Posiada wyłącznie rolę 'użytkownik uwierzytelniony'

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
pl: Posiada role prócz "uwierzytelnionego użytkownika"

en: Remove tags from rendered output
pl: Usuń tagi z renderowanego wyjścia

en: Fields to be included as contextual links.
pl: Pola, które należy uwzględnić jako odnośniki kontekstowe.

en: Include destination
pl: Uwzględnij miejsce docelowe

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
pl: Uwzględnij parametr "destination" w odsyłaczu, aby przenieść użytkownika z powrotem do widoku początkowego po zakończeniu działania kontekstowego.

en: Contextual Links
pl: Odnośniki kontekstowe

en: Display fields in a contextual links menu.
pl: Wyświetlaj pola w menu odnośników kontekstowych.

en: Upload directory
pl: Katalog docelowy wysyłanych plików

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
pl: Plik %file nie mógł zostać zapisany ponieważ wysyłanie nie zostało ukończone.

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Authentication provider
pl: Tryb autoryzacji

en: Maximum attempts
pl: Maksymalna liczba prób

en: Allowed values function
pl: Funkcja określająca dozwolone wartości

en: Select media
pl: Wybierz media

en: Remove media
pl: Usuń media

en: Third party settings
pl: Ustawienia obce

en: Date/time format
pl: Format daty i godziny

en: Enable translation
pl: Włącz tłumaczenia

en: Drupal Version
pl: Wersja Drupala

en: Default translation
pl: Domyślne tłumaczenie

en: Powered by
pl: Zbudowano na

en: This field supports tokens.
pl: To pole wykorzystuje wzorce.

en: Search score
pl: Wynik wyszukiwania

en: Add transition
pl: Dodaj przejście

en: Export options
pl: Opcje eksportu

en: There was a problem creating field %label: @message
pl: Wystąpił problem z tworzeniem pola %label: @message

en: No content selected.
pl: Nie wybrano żadnej zawartości.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
pl: Unikalna nazwa systemowa zawierająca litery, cyfry i znaki podkreślenia.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
pl: Jeśli nie zostanie wysłany żaden plik graficzny, ten obrazek zostanie wyświetlony nadpisując standardowy obrazek tego pola.

en: No blocked IP addresses available.
pl: Brak zablokowanych adresów IP.

en: The menu name. Primary key.
pl: Nazwa menu. Klucz podstawowy.

en: The human-readable name of the menu.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa menu.

en: A description of the menu
pl: Opis menu

en: The menu name. All links with the same menu name (such as 'navigation') are part of the same menu.
pl: Nazwa menu. Wszystkie odnośnika z tą samą nazwą menu (taką jak 'nawigacja') są częścią tego samego menu.

en: The menu link ID (mlid) is the integer primary key.
pl: ID odnośnika menu (mlid) jest numerycznym kluczem podstawowym.

en: The parent link ID (plid) is the mlid of the link above in the hierarchy, or zero if the link is at the top level in its menu.
pl: ID (plid) nadrzędnego odnośnika jest identyfikatorem mlid odnośnika znajdującego się o jeden poziom wyżej w hierarchii lub ma wartość zero jeśli odnośnik jest na najwyższym poziomie jego menu.

en: The Drupal path or external path this link points to.
pl: Ścieżka Drupala lub ścieżka zewnętrzna, do której prowadzi ten odnośnik.

en: For links corresponding to a Drupal path (external = 0), this connects the link to a {menu_router}.path for joins.
pl: Dla odnośników będących ekwiwalentem ścieżki Drupala (external = 0), wiąże odnośnik z {menu_router}.path dla operacji złączeń.

en: The text displayed for the link, which may be modified by a title callback stored in {menu_router}.
pl: Treść wyświetlanego odnośnika, która może być zmieniona za pomocą zapisanego w {menu router} wywołania zwrotnego dla tytułu.

en: The name of the module that generated this link.
pl: Nazwa modułu, który wygenerował odnośnik.

en: A flag to indicate if the link points to a full URL starting with a protocol, like http:// (1 = external, 0 = internal).
pl: Znacznik informujący o tym, czy adres URL odnośnika rozpoczyna się od nazwy protokołu, takiego jak http:// (1 = zewnętrzny, 0 = wewnętrzny).

en: Flag indicating whether any links have this link as a parent (1 = children exist, 0 = no children).
pl: Znacznik informujący o tym czy ten odnośnik jest nadrzędny w stosunku do jakiegokolwiek innego odnośnika (1 = istnieje podrzędny, 0 = brak podrzędnych).

en: Flag for whether this link should be rendered as expanded in menus - expanded links always have their child links displayed, instead of only when the link is in the active trail (1 = expanded, 0 = not expanded)
pl: Znacznik informujący o tym, czy odnośnik powinien być wyświetlany w menu jako rozwinięty - rozwinięte odnośniki zawsze wyświetlają odnośniki podrzędne, zamiast wyświetlania ich tylko w sytuacji gdy odnośnik znajduje się w aktywnej ścieżce (1 = rozwinięty, 0 = nierozwinięty)

en: Link weight among links in the same menu at the same depth.
pl: Waga odnośnika w grupie odnośników tego samego menu na tej samej głębokości.

en: The depth relative to the top level. A link with plid == 0 will have depth == 1.
pl: Głębokość względem najwyższego poziomu. Odnośnik o identyfikatorze plid == 0 będzie miał wartość depth == 1.

en: A flag to indicate that the user has manually created or edited the link (1 = customized, 0 = not customized).
pl: Znacznik informujący o tym, czy odnośnik został ręcznie dostosowany lub edytowany przez użytkownika (1 = dostosowany, 0 = standardowy).

en: The first mlid in the materialized path. If N = depth, then pN must equal the mlid. If depth > 1 then p(N-1) must equal the plid. All pX where X > depth must equal zero. The columns p1 .. p9 are also called the parents.
pl: Pierwszy mlid w zmaterializowanej ścieżce.  Jeśli N = głębokość to pN musi być równe mlid. Jeśli głębokość > 1 to p(N-1) musi być równe plid. Wszystkie pX dla X > głębokość muszą być równe zeru. Kolumny p1 .. p9 nazywa się także nadrzędnymi.

en: The second mlid in the materialized path. See p1.
pl: Drugi mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The third mlid in the materialized path. See p1.
pl: Trzeci mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The fourth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Czwarty mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The fifth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Piąty mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The sixth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Szósty mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The seventh mlid in the materialized path. See p1.
pl: Siódmy mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The eighth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Ósmy mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The ninth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Dziewiąty mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: Flag that indicates that this link was generated during the update from Drupal 5.
pl: Znacznik informujący o tym, że odnośnik został utworzony w trakcie aktualizacji z Drupala 5.

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: blocks
pl: bloki

en: Bulk operation
pl: Operacje masowe

en: View used to select the entities
pl: Widok używany do wyboru encji

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
pl: Wybierz widok i format wyświetlania, używających encji, które mogą mieć referencje. <br />Nadają się tylko widoki z formatem wyświetlania typu "Referencja do encji".

en: Views: Filter by an entity reference view
pl: Widoki: filtruj po widoku referencji do encji

en: Entity Reference Source
pl: Źródło referencji do encji

en: Entity Reference list
pl: Lista referencji do encji

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
pl: Format wyświetlania "@display" potrzebuje określonych pól wyszukiwania aby mógł działać poprawnie. Zobacz ustawienia dla formatu listy Referencji do encji.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
pl: Format wyświetlania "@display" używa pola %field jako pole wyszukiwania, ale to pole już nie istnieje. Sprawdź ustawienia formatu listy referencji do encji.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
pl: <strong>Uwaga:</strong>W formacie wyświetlania 'Referencja do encji', wszystkie pola będą wyświetlane w linii, o ile nie zostaną zaznaczone pola, które mają się w niej pojawić.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
pl: Wybierz pole(a), które będzie (będą) wyszukiwane podczas wykorzystywania widżetu autouzupełniania.

en: Comment Statistics
pl: Statystyki komentarzy

en: Manage permissions
pl: Zarządzaj uprawnieniami

en: In-place content editing.
pl: Szybka edycja zawartości.

en: You have unsaved changes
pl: Masz niezapisane zmiany

en: Loading…
pl: Wczytuję...

en: Resource title
pl: Tytuł zasobu

en: Translation for @language
pl: Tłumaczenie na @language

en: Use site name
pl: Użyj nazwy witryny

en: Use site slogan
pl: Użyj sloganu witryny

en: File status
pl: Status pliku

en: Reduce
pl: Zmniejsz

en: Easy
pl: Łatwo

en: Displaying @start - @end of @total
pl: Wyświetlanie @start - @end z @total

en: Needs to be updated
pl: Należy zaktualizować

en: Does not need to be updated
pl: Nie musi być aktualizowane

en: Edit comment @subject
pl: Edytuj komentarz @subject

en: Only this translation is published. You must publish at least one more translation to unpublish this one.
pl: Tylko to jedno tłumaczenie jest opublikowane. Należy opublikować co najmniej jeszcze jedno tłumaczenie aby można było zakończyć jego publikację.

en: Time interval
pl: Interwał czasowy

en: Used in views
pl: Używany w widokach

en: Views plugins
pl: Wtyczki widoków

en: Overview of plugins used in all views.
pl: Przegląd wtyczek użytych we wszystkich widokach.

en: Display "Access Denied"
pl: Wyświetl "Brak dostępu"

en: Timezone to be used for date output.
pl: Strefa czasowa używana dla wyjścia daty.

en: - Default site/user timezone -
pl: - Domyślna strefa czasowa użytkownika/strony -

en: Grouped filters allow a choice between predefined operator|value pairs.
pl: Pogruopwane filtry umożliwiają wybór pomiędzy wstępnie zdefiniowanymi parami operator|value.

en: Filter type to expose
pl: Typ filtra do udostępnienia

en: Single filter
pl: Pojedynczy filtr

en: Grouped filters
pl: Grupowane filtry

en: Remember exposed selection only for the selected user role(s). If you select no roles, the exposed data will never be stored.
pl: Zapamiętaj udostępnione zaznaczenie tylko dla wybranej roli lub ról użytkownika. Jeśli nie wybierzesz żadnych ról, udostępnione dane nie będą nigdy zapisywane.

en: Select which kind of widget will be used to render the group of filters
pl: Wybierz jaki rodzaj kontrolki będzie używany do renderowania grupy filtrów

en: grouped
pl: pogrupowane

en: Choose fields to combine for filtering
pl: Wybierz pola, które zostaną połączone w jeden filtr

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
pl: Ten filtr nie działa ze specyficznymi procedurami obsługi pól.

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
pl: Należy dodać kilka pól, aby móc korzystać z tego filtra.

en: @entity types
pl: Typy: @entity

en: There is no lock on view %name to break.
pl: Brak blokady w widoku %name do złamania.

en: &lt;Any&gt;
pl: &lt;Dowolne&gt;

en: There are no enabled views.
pl: Brak włączonych widoków.

en: Display fields as RSS items.
pl: Wyświetl pola jako elementy RSS

en: - No value -
pl: - Brak wartości -

en: Provide a simple link to the revision.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do wersji.

en: The ID of the entity that is related to the file.
pl: ID encji powiązanej z plikiem.

en: The raw numeric user ID.
pl: Nieprzetworzony numeryczny ID użytkownika.

en: Unfiltered text
pl: Tekst niefiltrowany

en: Combine fields filter
pl: Filtr połączonych pól

en: Column used for click sorting
pl: Kolumna używana do sortowania poprzez kliknięcie

en: Use path alias instead of internal path.
pl: Użyj aliasu ścieżki zamiast wewnętrznej ścieżki.

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
pl: Długość czasu w sekundach jak długo wyniki zapytania powinny być przechowywane w pamięci podręcznej.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
pl: Długość czasu w sekundach jak długo wyrenderowany kod HTML powinien być przechowywane w pamięci podręcznej.

en: Custom time values must be numeric.
pl: Własne wartości czasu muszą być numeryczne.

en: Change whether or not to display contextual links for this view.
pl: Zmień czy wyświetlać odnośniki kontekstowe dla tego widoku.

en: Display 'more' link only if there is more content
pl: Wyświetlaj odnośnik 'więcej' tylko jeśli jest więcej zawartości

en: Exposed filters in block displays require "Use AJAX" to be set to work correctly.
pl: Udostępnione filtry w formatach wyświetlania bloku wymagają ustawienia "Używaj AJAXa", aby mogły działać prawidłowo.

en: Number of pager links visible
pl: Liczba widocznych odnośników stronicowania

en: Specify the number of links to pages to display in the pager.
pl: Określ liczbę odnośników do stron wyświetlanych w stronicowaniu.

en: Query Tags
pl: Tagi zapytania

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
pl: Jeśli skonfigurowano, tagi te zostaną dołączone do zapytania i mogą być użyte do rozpoznania zapytania w module. Może być to pomocne dla zmieniania zapytań.

en: The query tags may only contain lower-case alphabetical characters and underscores.
pl: Tagi zapytania mogą zawierać jedynie znaki alfabetyczne pisane małymi literami oraz podkreślenia.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
pl: Pole, które ma być używane jako pubDate (data publikacji) elementu RSS dla każdego wiersza. Musi być w formacie RFC 2822.

en: GUID settings
pl: Ustawienia GUID

en: GUID field
pl: Pole GUID

en: The globally unique identifier of the RSS item.
pl: Globalnie unikalny identyfikator elementu RSS.

en: GUID is permalink
pl: GUID jest permalinkiem

en: The RSS item GUID is a permalink.
pl: Element RSS GUID jest permalinkiem.

en: Add views row classes
pl: Dodaj klasy wiersza widoków

en: Force using fields
pl: Wymuś używanie pól

en: If neither the row nor the style plugin supports fields, this field allows to enable them, so you can for example use groupby.
pl: Jeżeli żaden z rzędów ani wtyczka stylu nie obsługuje plików, to pole zezwala na włączenie ich, więc można na przykład użyć groupby.

en: File storage
pl: Przechowywanie pliku

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
pl: Elastyczna, umożliwiająca zmianę kolorów skórka z wieloma obszarami i responsywnym układem zaprojektowanym w pierwszej kolejności dla urządzeń mobilnych.

en: Enter 0 for no limit.
pl: Podaj 0, aby nie ograniczać

en: Entity label
pl: Etykieta encji

en: The @type %title has been deleted.
pl: Usunięto @type %title.

en: The URL %url is not valid.
pl: Adres URL %url jest nieprawidłowy.

en: Layout options
pl: Opcje układu

en: All messages, with backtrace information
pl: Wszystkie komunikaty wraz z informacją o wstecznej ścieżce.

en: The views entity selection mode requires a view.
pl: Tryb wyboru encji widoków wymaga widoku.

en: Revision user
pl: Użytkownik wersji

en: Unknown (@langcode)
pl: Nieznany (@langcode)

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
pl: Plik %file nie mógł zostać zapisany ponieważ przekracza %maxsize, maksymalny dozwolony rozmiar wysyłanych plików.

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
pl: Plik nie mógł być wysłany ponieważ docelowa lokalizacja %destination jest nieprawidłowa.

en: The file %path was not deleted because it does not exist.
pl: Plik %path nie został usunięty, ponieważ nie istnieje.

en: %name field is not in the right format.
pl: Format pola %name jest nieprawidłowy.

en: %name is not a valid number.
pl: Wartość elementu %name nie jest prawidłowym numerem.

en: %name must be a valid color.
pl: %name musi być prawidłowym kolorem.

en: Theme hook %hook not found.
pl: Nie znaleziono funkcji %hook dla skórki.

en: Boolean value
pl: Wartość logiczna

en: The referenced entity
pl: Wskazywana encja

en: Integer value
pl: Liczba całkowita

en: Language object
pl: Obiekt języka

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Show all columns
pl: Pokaż wszystkie kolumny

en: Show table cells that were hidden to make the table fit within a small screen.
pl: Pokaż komórki tabeli, które zostały ukryte aby dopasować tabelę do małego ekranu.

en: List additional actions
pl: Pokaż dodatkowe kolumny

en: A unique label for this advanced action. This label will be displayed in the interface of modules that integrate with actions.
pl: Unikalna etykieta tej akcji. Będzie pokazywana w interfejsie modułów integrujących się z akcjami.

en: Aggregator refresh
pl: Odświeżanie agregatora

en: The feed from %site seems to be broken because of error "%error".
pl: Kanał z %site wydaje się być uszkodzony z powodu błędu "%error".

en: This IP address is already banned.
pl: Ten adres IP jest już zablokowany.

en: You may not ban your own IP address.
pl: Nie będziesz blokował adresu swego albowiem uznają cię za durnego!

en: Banning IP addresses
pl: Blokowanie adresów IP

en: IP addresses listed here are banned from your site. Banned addresses are completely forbidden from accessing the site and instead see a brief message explaining the situation.
pl: Lista adresów IP, które mają zakaz wstępu na witrynę. Osoby łączące się z tych adresów zamiast witryny zobaczą krótki komunikat wyjaśniający sytuację.

en: Ban IP addresses
pl: Zablokuj adres IP

en: IP address bans
pl: Blokady adresów IP

en: Language type
pl: Typ języka

en: No book content available.
pl: Brak treści książki.

en: You must enter a valid hexadecimal color value for %name.
pl: Należy wprowadzić prawidłowy kod szesnastkowy koloru dla %name.

en: Database Logging
pl: Dziennik zapisywany w bazie danych

en: Trim link text length
pl: Długość przyciętej treści odnośnika

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
pl: Pozostaw to pole puste aby długość treści odnośnika była nieograniczona.

en: URL only
pl: Tylko adres URL

en: Show URL as plain text
pl: Pokaż adres URL jako czysty tekst

en: Add rel="nofollow" to links
pl: Dodaj rel="nofollow" do odnośników

en: Link text trimmed to @limit characters
pl: Przycięto treść odnośnika do @limit znaków

en: Link text not trimmed
pl: Nie przycięto treści odnośnika

en: Show URL only as plain-text
pl: Pokazuj tylko adres URL jako czysty tekst

en: Show URL only
pl: Pokazuj tylko adres URL

en: Add rel="@rel"
pl: Dodaj rel="@rel"

en: Provides a simple link field type.
pl: Dostarcza pole typu prosty odnośnik.

en: Thin space
pl: Mały odstęp

en: Processed text
pl: Przetworzony tekst

en: Re-use existing field: you need to provide a label.
pl: Ponowne użyj istniejącego pola: należy podać etykietę.

en: The specified file %file could not be copied because the destination is invalid. More information is available in the system log.
pl: Podany plik %file nie mógł zostać skopiowany ponieważ lokalizacja docelowa jest nieprawidłowa. Więcej informacji można znaleźć w dzienniku systemowym.

en: The specified file %file could not be moved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
pl: Podany plik %file nie mógł zostać przeniesiony ponieważ lokalizacja docelowa jest nieprawidłowa. Więcej informacji można znaleźć w dzienniku systemowym.

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
pl: Dane nie mogły zostać zapisane ponieważ miejsce docelowe jest niepoprawne. Więcej informacji jest dostępnych w logu systemowym.

en: File %file (%realpath) could not be copied because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
pl: Plik %file (%realpath) nie mógł zostać skopiowany ponieważ lokalizacja docelowa %destination jest nieprawidłowa. Jest to często spowodowane niewłaściwym użyciem file_copy() lub brakującym interfejsem strumieniowym.

en: File %file could not be copied because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
pl: Plik %file nie mógł zostać skopiowany ponieważ lokalizacja docelowa %destination jest nieprawidłowa. Jest to często spowodowane niewłaściwym użyciem file_copy() lub brakującym interfejsem strumieniowym.

en: File %file (%realpath) could not be moved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
pl: Plik %file (%realpath) nie mógł zostać przeniesiony ponieważ lokalizacja docelowa %destination jest nieprawidłowa. Może być to spowodowane niewłaściwym użyciem file_move() lub brakującym interfejsem strumieniowym.

en: File %file could not be moved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
pl: Plik %file nie mógł zostać przeniesiony ponieważ lokalizacja docelowa %destination jest nieprawidłowa. Może to być spowodowane niewłaściwym użyciem file_move() lub brakującym interfejsem strumieniowym.

en: Did not delete temporary file "%path" during garbage collection because it is in use by the following modules: %modules.
pl: Nie należy usuwać tymczasowego pliku "%path" w trakcie usuwania niepotrzebnych plików ponieważ jest on używany przez następujące moduły: %modules.

en: Are you sure you want to delete the forum %label?
pl: Czy na pewno usunąć forum %label?

en: Edit style %name
pl: Edytuj styl %name

en: Error generating image, missing source file.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia obrazu - brakujący plik źródłowy.

en: Set @title as default
pl: Ustaw @title jako domyślny

en: Custom language...
pl: Własny język...

en: Fill in the language details and save the language with <em>Add custom language</em>.
pl: Uzupełnij dane języka i zapisz go za pomocą <em>Dodaj własny język</em>

en: The language %language (%langcode) already exists.
pl: Język %language (%langcode) już istnieje.

en: Use the <em>Add language</em> button to save a predefined language.
pl: Użyj przycisku <em>Dodaj język</em> aby zapisać wstępnie zdefiniowany język.

en: The language %language has been created and can now be used.
pl: Język %language został utworzony i może być teraz używany.

en: The %language (%langcode) language has been removed.
pl: Język %language (%langcode) został usunięty.

en: Path prefix configuration
pl: Konfiguracja prefiksu ścieżki

en: Domain configuration
pl: Konfiguracja domeny

en: %language (%langcode) path prefix (Default language)
pl: Prefiks ścieżki języka %language (%langcode) (Język domyślny)

en: %language (%langcode) path prefix
pl: Prefiks ścieżki języka %language (%langcode)

en: %language (%langcode) domain
pl: Domena języka %language (%langcode)

en: The prefix may not contain a slash.
pl: Prefiks nie może zawierać ukośnika.

en: The prefix for %language, %value, is not unique.
pl: Prefiks dla języka %language, %value nie jest unikalny.

en: The domain for %language, %value, is not unique.
pl: Domena języka %language, %value, nie jest unikalna.

en: Existing languages
pl: Dostępne języki

en: Add a new mapping
pl: Dodaj nowe mapowanie

en: Browser language code
pl: Kod języka przeglądarki

en: Browser language codes must be unique.
pl: Kody języków przeglądarki muszą być unikalne.

en: Browser language codes can only contain lowercase letters and a hyphen(-).
pl: Kody języków przeglądarki mogą składać się jedynie z małych liter i dywizu (-).

en: Are you sure you want to delete %browser_langcode?
pl: Czy na pewno usunąć %browser_langcode?

en: Add a language to be supported by your site. If your desired language is not available, pick <em>Custom language...</em> at the end and provide a language code and other details manually.
pl: Dodaj język, który ma być obsługiwany przez witrynę. Jeśli wymagany język nie jest dostępny, wybierz <em>Własny język...</em> na końcu listy a następnie wprowadź kod i inne dane języka.

en: Language from the URL (Path prefix or domain).
pl: Język z adresu URL (prefiks ścieżki lub domena)

en: Language from a request/session parameter.
pl: Język z parametru żądania/sesji.

en: Language from the browser's language settings.
pl: Język z ustawień językowych przeglądarki.

en: Account administration pages
pl: Strony administracyjne konta

en: Account administration pages language setting.
pl: Ustawienia języka stron administracyjnych dla konta.

en: The %language (%langcode) language has been created.
pl: Język %language (%langcode) został utworzony.

en: The %language (%langcode) language has been updated.
pl: Język %language (%langcode) został uaktualniony.

en: Browser language detection configuration
pl: Konfiguracja wykrywania języka przeglądarki

en: A Gettext Portable Object file.
pl: Plik formatu Gettext Portable Object.

en: Treat imported strings as custom translations
pl: Potraktuj zaimportowane łańcuchy znaków jak tłumaczenia własne

en: Overwrite non-customized translations
pl: Nadpisz tłumaczenia z wyjątkiem własnych

en: Overwrite existing customized translations
pl: Nadpisz istniejące tłumaczenia własne

en: No language available. The export will only contain source strings.
pl: Brak języka. Eksport będzie zawierał wyłącznie źródłowe łańcuchy znaków.

en: Source text only, no translations
pl: Tylko tekst źródłowy, bez tłumaczeń

en: Include non-customized translations
pl: Dołącz tłumaczenia z wyjątkiem własnych

en: Include customized translations
pl: Dołącz tłumaczenia własne

en: Include untranslated text
pl: Dołącz nieprzetłumaczony tekst

en: @count disallowed HTML string(s) in files: @files.
pl: @count niedozwolonych wyrażeń HTML w plikach: @files.

en: Translation type
pl: Typ tłumaczenia

en: Non-customized translation
pl: Tłumaczenia z wyjątkiem własnych

en: Customized translation
pl: Tłumaczenia własne

en: The strings have been saved.
pl: Łańcuchy znaków zostały zapisane.

en: In Context
pl: W kontekście

en: First plural form | @count. plural form
pl[0]: Pierwsza forma liczby mnogiej
pl[1]: @count. forma liczby mnogiej
pl[2]: @count. form liczby mnogiej

en: Interface translation
pl: Tłumaczenie interfejsu

en: not applicable
pl: nie dotyczy

en: Enable interface translation to English
pl: Włącz tłumaczenie interfejsu na język angielski

en: Interface translations directory
pl: Katalog tłumaczeń interfejsu

en: Removed JavaScript translation file for the language %language because no translations currently exist for that language.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language został usunięty z powodu braku aktualnych tłumaczeń na ten język.

en: User interface translation
pl: Tłumaczenie interfejsu użytkownika

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
pl: W trakcie importu pominięto łańcuch znaków "%string" z powodu niedozwolonego lub błędnie sformatowanego kodu HTML.

en: logged in users only
pl: tylko zalogowani użytkownicy

en: Author's preferred language
pl: Preferowany język autora

en: %type is used by 1 piece of content on your site. You can not remove this content type until you have removed all of the %type content. | %type is used by @count pieces of content on your site. You may not remove %type until you have removed all of the %type content.
pl[0]: Rodzaj zawartości %type jest używany przez 1 element zawartości witryny. Nie można usunąć tego rodzaju zawartości dopóki nie zostanie usunięta cała zawartość typu %type.
pl[1]: Rodzaj zawartości %type jest używany przez @count elementy zawartości witryny. Nie można usunąć rodzaju zawartości %type dopóki nie zostanie usunięta cała zawartość typu %type.
pl[2]: Rodzaj zawartości %type jest używany przez @count elementów zawartości witryny. Nie można usunąć rodzaju zawartości %type dopóki nie zostanie usunięta cała zawartość typu %type.

en: The language code of the language the node is written in.
pl: Kod języka, w którym stworzono zawartość węzła.

en: Briefly describe the changes you have made.
pl: Zwięźle opisz dokonane przez siebie zmiany.

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
pl: Użyj domyślnej ikonu skrótu dostarczonej przez skórkę

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
pl: Przykłady: <code>@implicit-public-file</code> (dla pliku w katalogu publicznym), <code>@explicit-file</code>, lub <code>@local-file</code>.

en: Message to display when in maintenance mode
pl: Komunikat wyświetlany w trybie przerwy technicznej

en: This theme requires the base theme @base_theme to operate correctly.
pl: Do prawidłowego działania ta skórka wymaga skórki bazowej @base_theme.

en: This theme requires the theme engine @theme_engine to operate correctly.
pl: Do prawidłowego działania ta skórka wymaga silnika skórek @theme_engine.

en: Use maintenance mode when making major updates, particularly if the updates could disrupt visitors or the update process. Examples include upgrading, importing or exporting content, modifying a theme, modifying content types, and making backups.
pl: Trybu przerwy technicznej należy używać w trakcie wykonywania ważnych aktualizacji, szczególnie jeśli mogłoby to przeszkadzać użytkownikom lub zaburzyć proces aktualizacji. Przykładem jest aktualizacja rdzenia, importowanie lub eksportowanie zawartości, modyfikacja skórki, modyfikacja rodzaju zawartości i wykonywanie kopii bezpieczeństwa.

en: A language object.
pl: Obiekt języka.

en: All kind of entities, e.g. nodes, comments or users.
pl: Rodzaj encji np. węzły, komentarze lub użytkownicy.

en: An entity field containing a boolean value.
pl: Pole encji zawierające wartość logiczną.

en: An entity field referencing a language.
pl: Pole encji z odniesieniem do języka.

en: An entity field containing an entity reference.
pl: Pole encji zawierające referencję do encji.

en: Add and enable modules to extend site functionality.
pl: Dodawanie i włączanie modułów w celu rozszerzenia fukcjonalności witryny.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
pl: Katalog %file nie jest chroniony przed modyfikacjami i stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa. Musisz zmienić uprawnienia do katalogu, aby zapis był niemożliwy.

en: Apply pending updates
pl: Zastosuj oczekujące aktualizacje

en: Translation is not supported if language is always one of: @locked_languages
pl: Brak obsługi tłumaczeń na następujące języki: @locked_languages

en: HTTP request to @url failed with error: @error.
pl: Żądanie HTTP dla @url nie powiodło się: @error.

en: Update Manager
pl: Menedżer aktualizacji (Update Manager)

en: The name for this role. Example: "Moderator", "Editorial board", "Site architect".
pl: Nazwa tej roli. Na przykład: "Moderator", "Redaktor", "Architekt witryny"

en: User module 'member for' view element.
pl: Element widoku "należy do" modułu User.

en: This is also assumed to be the primary language of this account's profile information.
pl: Przyjmuje się, że jest to podstawowy język używany na stronie profilowej konta użytkownika.

en: Administration pages language
pl: Język stron administracyjnych

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
pl: Zbuduj witrynę bez wstępnie skonfigurowanych funkcjonalności. Dla zaawansowanych.

en: Header background top
pl: Górne tło nagłówka

en: Header background bottom
pl: Dolne tło nagłówka

en: Site's default language (@lang_name)
pl: Domyślny język strony (@lang_name)

en: Installation profile
pl: Profil instalacyjny

en: Selected language
pl: Wybrany język

en: Expose sort order
pl: Udostępnij kolejność sortowania

en: Use a custom %field_name
pl: Użyj własnego pola %field_name

en: Validation settings
pl: Ustawienia walidacji

en: Language Code
pl: Kod Języka

en: @dir can not be opened
pl: Nie można otworzyć @dir

en: Breakpoints can be organized into groups. Modules and themes should use groups to separate out breakpoints that are meant to be used for different purposes, such as breakpoints for layouts or breakpoints for image sizing.
pl: Breakpointy można organizować w grupy. Moduły i skórki powinny wykorzystywać grupy do oddzielenia breakpointów używanych do różnych celów, np. breakpointy dla układów stron lub breakpointy dla skalowania obrazów.

en: Parent permalink
pl: Odnośnik bezpośredni do rodzica

en: Save and manage fields
pl: Zapisz i zarządzaj polami

en: Image removed.
pl: Usunięto obraz.

en: This image has been removed. For security reasons, only images from the local domain are allowed.
pl: Ten obraz został usunięty. Ze względów bezpieczeństwa dozwolone są tylko obrazy z lokalnej domeny.

en: Only images hosted on this site may be used in &lt;img&gt; tags.
pl: W znacznikach &lt;img&gt; mogą być używane wyłącznie obrazy przechowywane w tej witrynie.

en: An error occurred trying to check available interface translation updates.
pl: Wystąpił błąd w trakcie próby sprawdzania dostępności nowych tłumaczeń interfejsu.

en: Checked available interface translation updates for one project. | Checked available interface translation updates for @count projects.
pl[0]: Sprawdzono dostępne aktualizacje tłumaczenia interfejsu dla jednego projektu.
pl[1]: Sprawdzono dostępne aktualizacje tłumaczenia interfejsu dla @count projektów.
pl[2]: Sprawdzono dostępne aktualizacje tłumaczenia interfejsu dla @count projektów.

en: Available translation updates
pl: Dostępne aktualizacje tłumaczeń

en: Get a status report about available interface translations for your installed modules and themes.
pl: Pobierz raport o statusie dostępnych tłumaczeń interfejsu dla zainstalowanych modułów i skórek.

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page. Leave blank to display the default front page.
pl: Podaj opcjonalny, względny adres URL, który zostanie użyty jako adres strony głównej. Zostaw pusty, aby wyświetlić domyślną stronę główną.

en: Vocabulary language
pl: Język słownika taksonomii

en: View profile
pl: Pokaż profil

en: User account actions
pl: Akcje konta użytkownika

en: The role machine-name of the role.
pl: Identyfikator systemowy roli.

en: The base table used for this view.
pl: Tabela podstawowa używana dla tego widoku.

en: Base field
pl: Pole podstawowe

en: The base field used for this view.
pl: Pole podstawowe używane dla tego widoku.

en: The total amount of results returned from the view. The current display will be used.
pl: Całkowita liczba wyników zwracanych przez widok. Zostanie użyty bieżący format wyświetlania.

en: The number of items per page.
pl: Liczba elementów na stronie

en: The current page of results the view is on.
pl: Bieżąca strona z wynikami aktywnego widoku.

en: The total page count.
pl: Całkowita liczba elementów wynikowych na stronie

en: Override the default view title for this view. This is useful to display an alternative title when a view is empty.
pl: Nadpisz domyślny tytuł tego widoku. Przydatne do wyświetlania alternatywnego tytułu, kiedy widok jest pusty.

en: Overridden title
pl: Nadpisany tytuł

en: Manage customized lists of content.
pl: Zarządzanie modyfikowalnymi listami zawartości.

en: Tracker - User
pl: Obiekt śledzący - Użytkownik

en: Whether or not the node is published. You must use an argument or filter on UID or you will get misleading results using this field.
pl: Niezależnie od tego czy węzeł jest opublikowany. Musisz użyć argumentu lub filtra na UID, w przeciwnym wypadku otrzymasz błędne wyniki używając tego pola.

en: Additional resources
pl: Dodatkowe zasoby

en: The translation authoring username %name does not exist.
pl: Tłumaczenie autorstwa użytkownika %name nie istnieje.

en: You have to specify a valid translation authoring date.
pl: Należy podać poprawną datę tłumaczenia.

en: Database %database not found. The server reports the following message when attempting to create the database: %error.
pl: Nie znaleziono bazy danych %database. Serwer zgłasza następujący komunikat przy próbie jej stworzenia: %error.

en: Are you sure you want to unblock %ip?
pl: Czy na pewno odblokować %ip?

en: Import all
pl: Importuj wszystko

en: Another request may be synchronizing configuration already.
pl: Konfiguracja może być już w trakcie synchronizacji w efekcie obsługi innego zgłoszenia.

en: The configuration was imported successfully.
pl: Import konfiguracji zakończony sukcesem.

en: @count new | @count new
pl[0]: @count nowa
pl[1]: @count nowe
pl[2]: @count nowych

en: @count changed | @count changed
pl[0]: @count zmieniona
pl[1]: @count zmienione
pl[2]: @count zmienionych

en: @count removed | @count removed
pl[0]: @count usunięta
pl[1]: @count usunięte
pl[2]: @count usuniętych

en: Synchronize configuration
pl: Synchronizuj konfigurację

en: Flag other translations as outdated
pl: Oznacz pozostałe tłumaczenia jako nieaktualne

en: Do not flag other translations as outdated
pl: Nie oznaczaj pozostałych tłumaczeń jako nieaktualnych

en: Provides an image formatter and breakpoint mappings to output responsive images using the HTML5 picture tag.
pl: Udostępnia formater obrazu a także zapewnia mapowanie breakpointów obrazów na obrazy responsywne za pomocą znacznika HTML5 picture.

en: Example: 'Hero image' or 'Author image'.
pl: Przykład: 'Obraz główny' lub 'Obraz autora'.

en: Breakpoint group
pl: Grupa breakpoint

en: Select an image style for this breakpoint.
pl: Wybierz styl obrazu dla tego breakpointa.

en: Exposes entities and other resources as RESTful web API
pl: Udostępnia encje i inne zasoby w postaci RESTful web API

en: Access @method on %label resource
pl: Dostęp do metody @method wykonywanej na zasobie %label

en: User-defined shortcuts
pl: Skróty zdefiniowane przez użytkownika

en: Displayed as %date_format
pl: Wyświetlana jako %date_format

en: opened
pl: otwarty

en: Enabling translation
pl: Włączanie tłumaczeń

en: Create %language translation of %title
pl: Utwórz tłumaczenie %title na język %language

en: Source language: @language
pl: Język źródłowy: @language

en: If you made a significant change, which means the other translations should be updated, you can flag all translations of this content as outdated. This will not change any other property of them, like whether they are published or not.
pl: Jeśli dokonano istotnej zmiany, co oznacza że inne tłumaczenia powinny być uaktualnione, można oznaczyć wszystkie tłumaczenia tej zawartości jako nieaktualne. Nie spowoduje to zmiany innych własności takich jak status publikacji.

en: When this option is checked, this translation needs to be updated. Uncheck when the translation is up to date again.
pl: Kiedy ta opcja jest zaznaczona konieczna jest aktualizacja tego tłumaczenia. Usuń zaznaczenie gdy tłumaczenie jest ponownie aktualne.

en: Source language set to: %language
pl: Język źródłowy ustawiony na: %language

en: This will delete all the translations of %label.
pl: Spowoduje to usunięcie wszystkich tłumaczeń %label.

en: No path is set
pl: Brak ustawionej ścieżki.

en: View differences
pl: Przegląd różnic

en: Menu language
pl: Język menu

en: Block types
pl: Typy bloków

en: media item
pl: element mediów

en: media items
pl: elementy mediów

en: Client error
pl: Błąd klienta

en: Access in-place editing
pl: Dostęp do szybkiej edycji

en: Updated the %field-name field through in-place editing.
pl: Zaktualizowano pole %field-name z wykorzystaniem szybkiej edycji.

en: No item selected.
pl: Nie wybrano żadnego elementu.

en: Modified timestamp
pl: Znacznik czasu modyfikacji

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been deleted.
pl: @entity-type %label zostało usunięte.

en: Edit %label
pl: Edytuj %label

en: Add @bundle
pl: Dodaj @bundle

en: Reference type
pl: Typ wskazania

en: Delete state
pl: Usuń stan

en: Horizontal orientation
pl: Poziomo

en: Vertical orientation
pl: Pionowo

en: Tray orientation changed to @orientation.
pl: Zmieniono kierunek ustawienia zasobnika na @orientation.

en: Publish taxonomy term
pl: Publikuj termin taksonomii

en: Unpublish taxonomy term
pl: Wstrzymaj publikację terminu taksonomii

en: South Sudan
pl: Południowy Sudan

en: Custom output for TRUE
pl: Własna wartość wyjściowa dla PRAWDY

en: Custom output for FALSE
pl: Własna wartość wyjściowa dla FAŁSZU

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your email address.
pl: Dziękujemy za rejestrację. Twoje konto czeka na zatwierdzenie przez administratora. <br />Wiadomość powitalna z dalszymi instrukcjami została wysłana na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym.

en: An unrecoverable error has occurred. You can find the error message below. It is advised to copy it to the clipboard for reference.
pl: Nieodwracalny błąd. Poniżej znajduje się komunikat o błędzie. Zalecamy skopiowanie go do schowka w celu uzyskania dalszych informacji.

en: Place block
pl: Umieść blok

en: Port number
pl: Numer portu

en: Revision timestamp
pl: Znacznik czasowy wersji

en: Field map
pl: Mapa pola

en: Administer account settings
pl: Administruj ustawieniami konta

en: Entity language
pl: Język encji

en: search page
pl: strona wyszukiwania

en: Hide empty
pl: Ukryj puste

en: Quick Edit
pl: Szybka Edycja (Quick Edit)

en: Revision Log message
pl: Wpis do dziennika wersji

en: The translation set id for this node
pl: Identyfikator zestawu tłumaczenia dla tego węzła

en: Registered timestamp
pl: Znacznik czasu rejestracji

en: Signature format
pl: Format podpisu

en: Media Image
pl: Obraz

en: Update form
pl: Aktualizuj formularz

en: Storage settings
pl: Ustawienia przechowywania

en: File added
pl: Plik został dodany

en: File removed
pl: Plik został usunięty

en: Translate configuration
pl: Tłumaczenie konfiguracji

en: Translations directory
pl: Katalog tłumaczeń

en: The translations directory does not exist.
pl: Katalog tłumaczeń nie istnieje

en: The translations directory is not readable.
pl: Brak uprawnień odczytu katalogu tłumaczeń.

en: The translations directory is not writable.
pl: Brak uprawnień zapisu do katalogu tłumaczeń.

en: The translations directory is writable.
pl: Zapis w katalogu tłumaczeń jest możliwy.

en: The translation server is offline.
pl: Serwer tłumaczeń jest niedostępny.

en: The translation server is online.
pl: Serwer tłumaczeń jest dostępny.

en: The %language translation is not available.
pl: Tłumaczenie na język %language nie jest dostępne.

en: The %language translation is available.
pl: Tłumaczenie na język %language jest dostępne.

en: The %language translation could not be downloaded.
pl: Tłumaczenie na język %language nie mogło zostać pobrane.

en: Not blank
pl: Niepusty

en: You have unsaved changes.
pl: Masz niezapisane zmiany

en: Allows users to apply an action to one or more items.
pl: Umożliwia użytkownikom wykonanie akcji dla jednego lub więcej elementów.

en: A unique name for this action. It must only contain lowercase letters, numbers and underscores.
pl: Unikalna nazwa tej akcji. Może zawierać tylko małe litery, numery i podkreślenia.

en: All actions, except selected
pl: Wszystkie akcje z wyjątkiem wybranych

en: Only selected actions
pl: Tylko wybrane akcje

en: Selected actions
pl: Wybrane akcje

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
pl[0]: Wykonano akcję %action dla @count elementu.
pl[1]: Wykonano akcję %action dla @count elementów.
pl[2]: Wykonano akcję %action dla @count elementów.

en: The feed language code.
pl: Kod języka kanału.

en: Time when this feed was queued for refresh, 0 if not queued.
pl: Czas kiedy ten kanał dodano do kolejki odświeżania, 0 jeśli nie był dodany.

en: The link of the feed.
pl: Odnośnik do kanału

en: Calculated hash of the feed data, used for validating cache.
pl: Wyliczony hasz danych, używany do sprawdzania poprawności pamięci podręcznej

en: The ID of the aggregator feed.
pl: ID kanału agregatora

en: The title of the feed item.
pl: Tytuł elementu kanału.

en: The feed item language code.
pl: Kod języka elementu kanału.

en: The link of the feed item.
pl: Odnośnik elementu kanału.

en: The author of the feed item.
pl: Autor elementu kanału.

en: The body of the feed item.
pl: Treść elementu kanału.

en: Posted date of the feed item, as a Unix timestamp.
pl: Data publikacji elementu kanału w formacie Unix timestamp.

en: Failed to download OPML file due to "%error".
pl: Pobranie pliku OPML nie powiodło się z powodu "%error".

en: Edit custom block %label
pl: Edytuj własny blok %label

en: Custom block types
pl: Własne typy bloków

en: Add custom block type
pl: Dodaj własny typ bloku

en: @type %info has been created.
pl: Utworzono @type %info.

en: @type %info has been updated.
pl: Zaktualizowano @type %info.

en: @type: added %info.
pl: @type: dodano %info.

en: @type: updated %info.
pl: @type: zaktualizowano %info.

en: The custom block ID.
pl: ID własnego bloku.

en: The custom block UUID.
pl: UUID własnego bloku.

en: The revision ID.
pl: ID wersji

en: The comment language code.
pl: Kod języka komentarza.

en: The block type.
pl: Typ bloku.

en: Provide a label for this block type to help identify it in the administration pages.
pl: Wprowadź etykietę tego typu bloku aby można go było zidentyfikować na stronach administracyjnych.

en: Enter a description for this block type.
pl: Wprowadź opis tego typu bloku.

en: Create a new revision by default for this block type.
pl: Domyślnie utwórz nową wersję dla tego typu bloku.

en: Custom block type %label has been updated.
pl: Uaktualniono własny typ bloku %label.

en: Custom block type %label has been added.
pl: Dodano własny typ bloku %label.

en: Add %type custom block
pl: Dodaj własny blok %type

en: %label is used by 1 custom block on your site. You can not remove this block type until you have removed all of the %label blocks. | %label is used by @count custom blocks on your site. You may not remove %label until you have removed all of the %label custom blocks.
pl[0]: Etykieta %label jest używana przez jeden własny blok witryny. Nie można usunąć bloku dopóki nie zostaną usunięte wszystkie bloki mające etykietę %label.
pl[1]: Etykieta %label jest używana przez @count własne bloki witryny. Nie można usunąć bloku dopóki nie zostaną usunięte wszystkie własne bloki mające etykietę %label.
pl[2]: Etykieta %label jest używana przez @count własnych bloków witryny. Nie można usunąć bloku dopóki nie zostaną usunięte wszystkie własne bloki mające etykietę %label.

en: Output the block in this view mode.
pl: Wyświetl blok w tym trybie widoku.

en: Select the region where this block should be displayed.
pl: Wybierz region, w którym powinien być wyświetlony ten blok.

en: - Create a new book -
pl: - Utwórz nową książkę -

en: Edit order and titles
pl: Edycja kolejności i tytułów

en: Toolbar configuration
pl: Konfiguracja paska narzędziowego

en: Available buttons
pl: Dostępne przyciski

en: Active toolbar
pl: Aktywny pasek narzędzi

en: No styles configured
pl: Nie skonfigurowano stylów

en: @count styles configured
pl: Skonfigurowana liczba stylów: @count

en: Button separator
pl: Separator przycisków

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
pl: Podana lista stylów jest składniowo niepoprawna.

en: You must configure the selected text editor.
pl: Należy skonfigurować wybrany edytor tekstu.

en: Approved status
pl: Status zatwierdzonego

en: Approved comment status
pl: Status komentarza zatwierdzonego

en: Link to approve comment
pl: Link do zatwierdzenia komentarza

en: Link to reply-to comment
pl: Link do komentarza odpowiedzi

en: The parent comment ID if this is a reply to a comment.
pl: ID nadrzędnego komentarza, jeżeli to jest odpowiedź do komentarza.

en: The user ID of the comment author.
pl: ID użytkownika, który jest autorem komentarza.

en: The comment author's home page address.
pl: Adres strony autora komentarza.

en: The comment author's hostname.
pl: Hostname autora komentarza.

en: The time that the comment was created.
pl: Czas utworzenia komentarza.

en: The time that the comment was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji komentarza.

en: Thread place
pl: Miejsce wątku

en: The alphadecimal representation of the comment's place in a thread, consisting of a base 36 string prefixed by an integer indicating its length.
pl: Alfanumeryczna reprezentacja miejsca komentarza w wątku, składająca się z 36 znaków z przedrostkiem wskazującym jego długość.

en: View changes of @config_file
pl: Przegląd zmian w @config_file

en: Send copy to sender
pl: Wyślij kopię do nadawcy

en: Contact module form element.
pl: Element formularza modułu Contact.

en: Selected user
pl: Wybrany użytkownik

en: The sender's name
pl: Nazwa nadawcy

en: The name of the person that is sending the contact message.
pl: Nazwa osoby wysyłającej wiadomość kontaktową.

en: Whether to send a copy of the message to the sender.
pl: Czy wysłać kopię wiadomości do nadawcy.

en: The ID of the recipient user for personal contact messages.
pl: Identyfikator odbiorcy używany w wiadomościach kontaktowych.

en: @action @title configuration options
pl: Opcje konfiguracji - @action @title

en: Tabbing is no longer constrained by the Contextual module.
pl: Nawigacja za pomocą klawisza TAB nie jest już ograniczana przez moduł Contextual.

en: Tabbing is constrained to a set of @contextualsCount and the edit mode toggle.
pl: Nawigacja za pomocą klawisza TAB jest ograniczona zestawem @contextualsCount oraz przełącznikiem trybu edycji.

en: Press the esc key to exit.
pl: Naciśnij ESC, aby wyjść.

en: @count contextual link | @count contextual links
pl[0]: @count odnośnik kontekstowy
pl[1]: @count odnośniki kontekstowe
pl[2]: @count odnośników kontekstowych

en: Create and store date values.
pl: Utwórz i przechowuj daty.

en: Choose the type of date to create.
pl: Wybierz typ tworzonej daty.

en: Date only
pl: Tylko data

en: Set a default value for this date.
pl: Ustaw wartość domyślną tej daty

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
pl: Data w polu %field jest wymagana. Prosimy wprowadzić datę w formacie %format.

en: The %field date is invalid. Please enter a date in the format %format.
pl: Data pola %field jest niepoprawna. Prosimy wprowadzić datę w formacie %format.

en: AM/PM
pl: Przed/Po południu

en: The %field date is required.
pl: Pole %field jest wymagane.

en: The %field date is invalid.
pl: Data pola %field jest niepoprawna.

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
pl: Format %format. Pozostaw to pole puste by użyć daty zatwierdzenia formularza.

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
pl: Wybierz format wyświetlania daty. Pamiętaj aby ustawić odpowiedni format pola tzn. pomiń czas w polu, które ma tylko datę.

en: Date part order
pl: Kolejność elementów daty

en: Month/Day/Year
pl: Miesiąc/Dzień/Rok

en: Day/Month/Year
pl: Dzień/Miesiąc/Rok

en: Year/Month/Day
pl: Rok/Miesiąc/Dzień

en: Time type
pl: Typ czasu

en: 24 hour time
pl: Czas 24 godzinny

en: 12 hour time
pl: Czas 12 godzinny

en: Text editor
pl: Edytor tekstu

en: This option is disabled because no modules that provide a text editor are currently enabled.
pl: Ta opcja jest wyłączona ze względu na brak włączonych modułów, który udostępniają edytor tekstowy.

en: Text formats and editors
pl: Formaty tekstu i edytory

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Type of item to reference
pl: Typ elementu, który ma mieć referencję

en: Reference method
pl: Sposób referencji

en: @entity_type selection
pl: @entity_type wybór

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
pl: Wybierz metodę automatycznego dokańczania sugestii. Zauważ, że <em>Zawiera</em> w wypadku witryn zawierających tysiące encji może spowodować pogorszenie wydajności.

en: If checked, field api classes will be added by field templates. This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
pl: Jeśli zaznaczono, klasy field api zostaną dodane przez szablony pól. Nie rekomenduje się tej opcji chyba że wykorzystywany CSS zależy od tych klas. Brak zaznaczenia oznacza, że szablon nie zostanie użyty.

en: %entity_label: Administer fields
pl: %entity_label: administracja polami

en: %entity_label: Administer display
pl: %entity_label: administracja wyświetlaniem

en: Allowed number of values
pl: Dozwolona liczba wartości

en: Number of values is required.
pl: Określenie liczby możliwych wartości jest wymagane

en: Field %field can only hold @max values but there were @count uploaded. The following files have been omitted as a result: %list.
pl: Pole %field może przechowywać tylko @max wartości a zostało wysłanych @count. W rezultacie, następujące pliki zostały pominięte: %list.

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
pl: Do tego pola można wysłać nieograniczoną liczbę plików.

en: The file ID.
pl: ID pliku

en: The file language code.
pl: Kod języka pliku.

en: The user ID of the file.
pl: ID użytkownika pliku.

en: Name of the file with no path components.
pl: Nazwa pliku nie zawierająca elementów ścieżki.

en: The URI to access the file (either local or remote).
pl: Adres URI umożliwiający dostępu do pliku (lokalnie lub zdalnie)

en: The time that the node was created.
pl: Data utworzenia węzła.

en: This format is shown when no other formats are available
pl: Ten format jest wyświetlany, gdy nie są dostępne inne formaty

en: Based on the text editor configuration, these tags have automatically been added: <strong>@tag-list</strong>.
pl: Zgodnie z konfiguracją edytora tekstowego automatycznie dodano następujące znaczniki: <strong>@tag-list</strong>.

en: Forum content
pl: Zawartość forum

en: The content ID of the forum index entry.
pl: ID zawartości strony wejściowej forum.

en: 1 new post<span class="visually-hidden"> in forum %title</span> | @count new posts<span class="visually-hidden"> in forum %title</span>
pl[0]: 1 nowy wpis <span class="visually-hidden">w forum %title</span>
pl[1]: @count nowe wpisy<span class="visually-hidden">w forum %title</span>
pl[2]: @count nowych wpisów<span class="visually-hidden">w forum %title</span>

en: 1 new post<span class="visually-hidden"> in topic %title</span> | @count new posts<span class="visually-hidden"> in topic %title</span>
pl[0]: 1 nowy wpis <span class="visually-hidden">w temacie %title</span>
pl[1]: @count nowe wpisy <span class="visually-hidden">w temacie %title</span>
pl[2]: @count nowych wpisów <span class="visually-hidden">w temacie %title</span>

en: The forum %label and all sub-forums have been deleted.
pl: Forum %label i wszystkie fora podrzędne zostały usunięte.

en: forum: deleted %label and all its sub-forums.
pl: Forum: usunięto %label i wszystkie fora podrzędne.

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
pl: Nie znaleziono obrazu źródłowego w lokalizacji %source_image_path przez co nie udało się utworzyć obrazu wynikowego w lokalizacji %derivative_path.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
pl: Alternatywny tekst obrazu używany jako atrybut 'alt' obrazu.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
pl: Tytuł obrazu używany jako atrybut 'title' obrazu.

en: The width of the image in pixels.
pl: Szerokość obrazu w pikselach.

en: The height of the image in pixels.
pl: Wysokość obrazu w pikselach.

en: Custom language settings
pl: Ustawienia własnego języka

en: Settings successfully updated.
pl: Pomyślnie uaktualniono ustawienia.

en: Change language settings for <em>content types</em>, <em>taxonomy vocabularies</em>, <em>user profiles</em>, or any other supported element on your site. By default, language settings hide the language selector and the language is the site's default language.
pl: Zmień ustawienia językowe dla <em>rodzajów zawartości</em>, <em>słowników taksonomii</em>, <em>profili użytkowników</em> lub innego, obsługiwanego elementu witryny. Możliwość wyboru języka jest domyślnie ukryta a używanym językiem jest domyślny język witryny.

en: Show language selector on create and edit pages
pl: Pokaż wybór języka na stronach edycji i tworzenia

en: Select languages to enforce. If none are selected, all languages will be allowed.
pl: Wybierz języki, które należy uwzględnić. Jeśli żaden nie będzie wybrany, wszystkie języki będą dozwolone.

en: The language is not @languages.
pl: Język to nie @languages.

en: The language is @languages.
pl: Język to @languages.

en: Stores a URL string, optional varchar link text, and optional blob of attributes to assemble a link.
pl: Zapisywanie adresu URL i opcjonalnego tekstu odnośnika w polu typu varchar oraz opcjonalnych atrybutów w polu typu blob.

en: Allow link text
pl: Zezwól na treść odnośnika

en: Placeholder for URL
pl: Zaślepka adresu URL

en: Placeholder for link text
pl: Zaślepka tekstu odnośnika

en: Nothing to check.
pl: Nic do sprawdzenia.

en: Translation file not found: @uri.
pl: Nie znaleziono pliku tłumaczenia: @uri.

en: Unable to download translation file @uri.
pl: Nie można pobrać pliku tłumaczenia @uri.

en: One translation files could not be checked. See the log for details. | @count translation files could not be checked. See the log for details.
pl[0]: Plik tłumaczenia nie mógł zostać sprawdzony. Przejrzyj dziennik aby zobaczyć szczegóły.
pl[1]: @count pliki tłumaczeń nie mogły zostać sprawdzone. Przejrzyj log aby zobaczyć szczegóły.
pl[2]: @count plików tłumaczeń nie mogło zostać sprawdzonych. Przejrzyj log aby zobaczyć szczegóły.

en: Importing translation file: %filename (@percent%).
pl: Importowanie pliku tłumaczenia: %filename (@percent%).

en: Translations imported.
pl: Tłumaczenia zostały zaimportowane.

en: Updating configuration translations
pl: Aktualizowanie tłumaczeń konfiguracji

en: Starting configuration update
pl: Rozpoczynam aktualizowanie konfiguracji

en: Error updating configuration translations
pl: Błąd w trakcie aktualizowania tłumaczeń.

en: The configuration was successfully updated. There are %number configuration objects updated.
pl: Konfiguracja została pomyślnie zaktualizowana. Liczba uaktualnionych obiektów konfiguracji: %number.

en: No configuration objects have been updated.
pl: Nie uaktualniono żadnych obiektów konfiguracji.

en: Unable to import translations file: @file
pl: Nie można zaimportować pliku tłumaczenia: @file

en: Translations imported: %number added, %update updated, %delete removed.
pl: Tłumaczenia zostały zaimportowane: dodano %number, uaktualniono %update, usunięto %delete.

en: The configuration was successfully updated. %number configuration objects updated.
pl: Konfiguracja została pomyślnie zaktualizowana. Liczba uaktualnionych obiektów konfiguracji: %number.

en: One translation file imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed. | @count translation files imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed.
pl[0]: Jeden plik tłumaczeń został zaimportowany. Dodano %number tłumaczeń, %update tłumaczeń zostało zmodyfikowanych a %delete usuniętych.
pl[1]: Zaimportowano @count pliki(ów) tłumaczeń. Dodano %number tłumaczeń, %update tłumaczeń zostało zmodyfikowanych a %delete usuniętych.

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details.
pl[0]: Jeden ciąg tłumaczeń został pominięty ponieważ zawierał uszkodzony lub zabroniony kod HTML. Dziennik zdarzeń zawiera więcej szczegółów.
pl[1]: @count ciągi tłumaczeń zostały pominięte ponieważ zawierały uszkodzony lub zabroniony kod HTML. Dziennik zdarzeń zawiera więcej szczegółów.
pl[2]: @count ciągów tłumaczeń zostało pominiętych ponieważ zawierało uszkodzony lub zabroniony kod HTML. Dziennik zdarzeń zawiera więcej szczegółów.

en: Checking translations
pl: Sprawdzanie tłumaczeń

en: Error checking translation updates.
pl: Błąd przy sprawdzaniu aktualizacji tłumaczeń.

en: Updating translations
pl: Aktualizowanie tłumaczeń

en: Error importing translation files
pl: Błąd importowania plików tłumaczeń

en: Updating translations.
pl: Aktualizowanie tłumaczeń.

en: Source string (@language)
pl: Napis źródłowy (@language)

en: Built-in English
pl: Wbudowany język angielski

en: Translated string (@language)
pl: Przetłumaczony napis (@language)

en: All translations up to date.
pl: Wszystkie tłumaczenia są aktualne.

en: Select a language to update.
pl: Wybierz język, który ma zostać uaktualniony.

en: File not found at %remote_path nor at %local_path
pl: Nie znaleziono pliku zarówno w %remote_path jak i w %local_path

en: File not found at %local_path
pl: Nie znaleziono pliku w %local_path

en: Translation file location could not be determined.
pl: Nie można było ustalić lokalizacji pliku tłumaczenia.

en: Missing translations for:
pl: Brak tłumaczenia dla:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
pl[0]: Brak tłumaczenia dla projektu
pl[1]: Brak tłumaczenia dla @count projektów
pl[2]: Brak tłumaczenia dla @count projektów

en: A local file system path where interface translation files will be stored.
pl: Ścieżka w lokalnym systemie plików, gdzie będą przechowywane pliki tłumaczeń interfejsu.

en: Updates available
pl: Aktualizacje są dostępne

en: Missing translations
pl: Brakujące tłumaczenia

en: Translation source
pl: Źródło tłymaczeń

en: Drupal translation server and local files
pl: Serwer tłumaczeń Drupal i pliki lokalne

en: Local files only
pl: Tylko pliki lokalne

en: The source of translation files for automatic interface translation.
pl: Źródło plików tłumaczeń dla automatycznych tłumaczeń interfejsu.

en: Don't overwrite existing translations.
pl: Nie nadpisuj istniejących tłumaczeń.

en: Only overwrite imported translations, customized translations are kept.
pl: Nadpisz tylko zaimportowane tłumaczenia, tłumaczenia własne zostają zachowane.

en: Overwrite existing translations.
pl: Nadpisz istniejące tłumaczenia.

en: How to treat existing translations when automatically updating the interface translations.
pl: Jak traktować istniejące tłumaczenia podczas automatycznej aktualizacji tłumaczeń interfejsu.

en: Edit menu %label
pl: Edytuj menu %label

en: Add menu link
pl: Dodaj odnośnik menu

en: Administrative summary
pl: Podsumowanie administracyjne

en: Menu %label has been updated.
pl: Uaktualniono menu %label.

en: Menu %label has been added.
pl: Dodano menu %label.

en: The menu link has been saved.
pl: Odnośnik menu został zapisany.

en: Published status or admin user
pl: Status opublikowany lub administrator

en: Promoted to front page status
pl: Status promowany na stronie głównej

en: Node operations bulk form
pl: Formularz operacji masowych dla węzłów

en: Add a form element that lets you run operations on multiple nodes.
pl: Dodaj element formularza, który umożliwia wykonywanie operacji na wielu węzłach jednocześnie.

en: Empty Node Frontpage behavior
pl: Zachowanie w przypadku pustej strony głównej

en: Provides a link to the node add overview page.
pl: Udostępnia link do dodawania strony podsuwania węzła.

en: Link to revision
pl: Odnośnik do wersji

en: Link to revert revision
pl: Odnośnik do przywrócenia wersji

en: Link to delete revision
pl: Odnośnik do usunięcia wersji

en: Access the Content overview page
pl: Dostęp do strony przeglądu zawartości

en: View all revisions
pl: Przeglądaj wszystkie wersje

en: Revert all revisions
pl: Przywróć wszystkie rewizje

en: %type_name: View revisions
pl: %type_name: Przeglądanie wersji

en: %type_name: Revert revisions
pl: %type_name: Przywracanie wersji

en: %type_name: Delete revisions
pl: %type_name: Usuwanie wersji

en: Promotion options
pl: Opcje wyróżnienia

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
pl: Czytaj więcej <span class="visually-hidden">o @title</span>

en: The node revision ID.
pl: ID wersji węzła

en: The time that the node was last edited.
pl: Data ostatniej edycji węzła.

en: The time that the current revision was created.
pl: Czas utworzenia aktualnej wersji.

en: The user ID of the author of the current revision.
pl: ID użytkownika autora obecnej wersji.

en: The node bundle is @bundles or @last
pl: Zestaw węzła to @bundles lub @last

en: The node bundle is @bundle
pl: Zestaw węzła to @bundle

en: Float value
pl: Wartość zmiennoprzecinkowa

en: An entity field containing a path alias and related data.
pl: Pole encji zawierające alias ścieżki i powiązane dane.

en: Path id
pl: Id ścieżki

en: Created entity %type with ID %id.
pl: Utworzono encję %type o identyfikatorze ID %id.

en: Updated entity %type with ID %id.
pl: Uaktualniono encję %type o identyfikatorze ID %id.

en: Deleted entity %type with ID %id.
pl: Usunięto encję %type o identyfikatorze ID %id.

en: Raw output
pl: Nieprzetworzone dane wyjściowe

en: You have no fields. Add some to your view.
pl: Brak pól. Należy dodać kilka do widoku.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
pl: Identyfikator systemowy może zawierać wyłącznie litery, cyfry, myślniki i znaki podkreślenia.

en: All field aliases must be unique
pl: Wszystkie aliasy pól muszą być unikalne

en: Accepted request formats
pl: Akceptowane formaty żądań

en: Request formats that will be allowed in responses. If none are selected all formats will be allowed.
pl: Dozwolone formaty żądań w odpowiedziach. Jeśli nie wybrano żadnego to wszystkie formaty będą dozwolone.

en: The new set label is required.
pl: Etykieta dla nowego zestawu jest wymagana.

en: On UNIX, Linux, and Mac OS X, you will find the configuration in the file <em>/etc/syslog.conf</em>, or in <em>/etc/rsyslog.conf</em> or in the directory <em>/etc/rsyslog.d</em>. These files define the routing configuration. Messages can be flagged with the codes <code>LOG_LOCAL0</code> through <code>LOG_LOCAL7</code>. For information on Syslog facilities, severity levels, and how to set up <em>syslog.conf</em> or <em>rsyslog.conf</em>, see the <em>syslog.conf</em> or <em>rsyslog.conf</em> manual page on your command line.
pl: Konfiguracja w systemach UNIX, Linux i Max OS X znajduje się w pliku <em>/etc/syslog.conf</em> lub <em>/etc/rsyslog.conf</em> lub w katalogu <em>/etc/rsyslog.d</em>. Pliki zawierają konfigurację trasowania. Wiadomości mogą być oznaczone kodami od <code>LOG_LOCAL0</code> do <code>LOG_LOCAL7</code>. Więcej informacji o urządzeniach Syslog, poziomach ważności oraz jak ustawić <em>syslog.conf</em> or <em>rsyslog.conf</em> znajduje się w podręczniku <em>syslog.conf</em> lub <em>rsyslog.conf</em> w linii poleceń.

en: Any data
pl: Dowolne dane

en: An entity field containing a UUID.
pl: Pole encji zawierające UUID.

en: Failed to fetch file due to error "%error"
pl: Nie udało się pobrać pliku z powodu błędu "%error"

en: Date and time formats
pl: Formaty daty i czasu

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the @settings_name value in your settings.php back to FALSE.
pl: Skrypt update.php jest dostępny dla wszystkich bez wcześniejszego uwierzytelniania, co stanowi zagrożenie bezpieczeństwa. Należy zmienić wartość @settings_name w pliku settings.php na FALSE.

en: Name of the date format
pl: Nazwa formatu daty

en: @toolkit settings
pl: Ustawienia @toolkit

en: Update this item
pl: Aktualizuj tę pozycję

en: This value should not be null.
pl: Ta wartość nie powinna być zerowa.

en: This value should be %limit or more.
pl: Ta wartość powinna mieć %limit lub więcej.

en: The term ID.
pl: ID terminu.

en: The term language code.
pl: Kod języka kategorii.

en: Term Parents
pl: Terminy Nadrzędne

en: The parents of this term.
pl: Terminy nadrzędne tego terminu.

en: Create referenced entities if they don't already exist
pl: Stwórz wskazywane encje jeśli jeszcze nie istnieją

en: Telephone number
pl: Numer telefonu

en: This field stores a telephone number in the database.
pl: To pole zapisuje numer telefonu w bazie danych

en: Link using text: @title
pl: Tworzenie odnośnika przy użyciu tekstu: @title

en: Link using provided telephone number.
pl: Tworzenie odnośnika przy użyciu podanego numeru telefonu.

en: Toolbar items
pl: Elementy paska narzędzi

en: !tour_item of !total
pl: !tour_item z !total

en: End tour
pl: Zakończ wycieczkę

en: Translatable elements
pl: Przetłumaczalne elementy

en: At least one field needs to be translatable to enable %bundle for translation.
pl: Przynajmniej jedno pole powinno być przetłumaczalne aby umożliwić tłumaczenie zestawu %bundle.

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
pl: <strong>@language_name (Oryginalny język)</strong>

en: Administer translation settings
pl: Administracja ustawieniami tłumaczenia

en: Create translations
pl: Tworzenie tłumaczeń

en: Delete translations
pl: Usuwanie tłumaczeń

en: Translate %bundle_label @entity_label
pl: Tłumaczenie %bundle_label @entity_label

en: Translate @entity_label
pl: Tłumaczenie @entity_label

en: "Show language selector" is not compatible with translating content that has default language: %choice. Either do not hide the language selector or pick a specific language.
pl: "Pokaż wybór języka" nie jest kompatybilne z tłumaczeniem zawartości, której domyślnym językiem jest: %choice. Nie ukrywaj wyboru języka lub wybierz określony język.

en: An unpublished translation will not be visible without translation permissions.
pl: Nieopublikowane tłumaczenie będzie niewidoczne gdy nie posiada się uprawnień do tłumaczenia.

en: %archive_file does not contain any .info.yml files.
pl: %archive_file nie zawiera żadnych plików .info.yml.

en: <p>This is a one-time login for %user_name.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
pl: <p>Strona jednorazowego logowania dla użytkownika  %user_name.</p><p>Należy kliknąć na poniższy przycisk by zalogować się do witryny i zmienić hasło.</p>

en: Provides access to the user data service.
pl: Daje dostęp do serwisu danych użytkownika.

en: Add a form element that lets you run operations on multiple users.
pl: Dodaj element formularza, który umożliwia wykonywanie operacji na wielu użytkownikach jednocześnie.

en: User module form element.
pl: Element formularza modułu User.

en: System module form element.
pl: Element formularza modułu System.

en: Edit user account
pl: Edytuj konto użytkownika

en: Login attempt failed from %ip.
pl: Próba zalogowania się użytkownika z adresu %ip nie powiodła się.

en: Cancel user
pl: Anuluj użytkownika

en: Enable password strength indicator
pl: Włącz wskaźnik siły hasła

en: Admin (user awaiting approval)
pl: Admin (użytkownik oczekuje na zatwierdzenie)

en: Role %label has been updated.
pl: Rola %label została uaktualniona.

en: Role %label has been added.
pl: Rola %label została dodana.

en: The user language code.
pl: Kod języka użytkownika.

en: The time that the user last accessed the site.
pl: Czas, w którym użytkownik po raz ostatni odwiedził witrynę

en: The time that the user last logged in.
pl: Data ostatniego zalogowania się użytkownika.

en: The email address used for initial account creation.
pl: Adres e-mail używany do tworzenia konta początkowego.

en: The roles the user has.
pl: Role nadane użytkownikowi.

en: Update the user %name
pl: Aktualizuj użytkownika %name

en: The module which sets this user data.
pl: Moduł ustawiający dane tego użytkownika.

en: The name of the data key.
pl: Nazwa klucza danych

en: The label of the view.
pl: Etykieta widoku.

en: The machine-readable ID of the view.
pl: ID widoku w formacie maszynowym.

en: Dropbutton
pl: Przycisk rozwijany

en: Display fields in a dropbutton.
pl: Wyświetlaj pola w przycisku rozwijanym.

en: Rendered entity - @label
pl: Wyrenderowana encja - @label

en: Displays a rendered @label entity in an area.
pl: Wyświetla wyrenderowaną encję @label w obszarze.

en: Display the @label
pl: Wyświetl @label

en: Available global token replacements
pl: Dostępne globalne wzorce podstawiania

en: Override the title of this view when it is empty. The available global tokens below can be used here.
pl: Nadpisz tytuł tego widoku kiedy jest pusty. Można użyć poniższych, globalnych wzorców.

en: Administrative comment
pl: Komentarz administratora

en: Machine name of the display
pl: Identyfikator systemowy formatu wyświetlania

en: This description will only be seen within the administrative interface and can be used to document this display.
pl: Opis wykorzystywany tylko w ramach interfejsu administracyjnego. Może być pomocny w udokumentowaniu przeznaczenia tego formatu wyświetlania.

en: CSS class name(s)
pl: Nazwa(y) klasy CSS

en: Show contextual links on this view.
pl: Wyświetl odnośniki kontekstowe w tym widoku.

en: Show contextual links
pl: Pokaż odnośniki kontekstowe

en: In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
pl: W menu, odnośniki o większej wadze będą znajdowały się niżej a te o niższej wadze będą umieszczone wyżej.

en: Allow people to choose the sort order
pl: Pozwól użytkownikom wybrać kolejność sortowania

en: If sort order is not exposed, the sort criteria settings for each sort will determine its order.
pl: Jeśli kolejność sortowania nie jest udostępniony to będzie można ją określić w ustawieniach kryteriów sortowania dla każdego sortowanego elementu z osobna.

en: Label for ascending sort
pl: Etykieta dla sortowania w kolejności rosnącej

en: Label for descending sort
pl: Etykieta dla sortowania w kolejności malejącej

en: @name format: @date
pl: Format @name: @date

en: Override the output of this field with custom text
pl: Nadpisz wyjście tego pola własnym tekstem

en: Output this field as a custom link
pl: Wyświetlaj to pole jako link własny

en: Trim this field to a maximum number of characters
pl: Przycinaj to pole do maksymalnej liczby znaków

en: More link label
pl: Etykieta odnośnika więcej

en: You may use the "Replacement patterns" above.
pl: Możesz używać "Wzorców podstawiania" z powyższej listy.

en: An HTML corrector will be run to ensure HTML tags are properly closed after trimming.
pl: Uruchomiony będzie korektor HTML sprawdzający poprawność zamknięcia tagów po przycinaniu.

en: Fields to be included as links.
pl: Pola, które mają mieć postać odnośników.

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
pl: Dołącz parametr "destination" do donośnika aby przekierować użytkownika do pierwotnego widoku po zakończeniu działania odnośnika.

en: First page link text
pl: Tekst odnośnika do pierwszej strony

en: Last page link text
pl: Tekst odnośnika do ostatniej strony

en: Offset (number of items to skip)
pl: Przesunięcie (liczba elementów do pominięcia)

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
pl: Na przykład, ustaw wartość 3, aby pierwsze 3 elementy nie były wyświetlane.

en: Pager link labels
pl: Etykiety odnośników stronicowania

en: Previous page link text
pl: Tekst odnośnika do poprzedniej strony

en: Next page link text
pl: Tekst odnośnika do następnej strony

en: Insert a list of integer numeric values separated by commas: e.g: 10, 20, 50, 100
pl: Wprowadź listę liczb całkowitych oddzielonych przecinkami np. 10, 20, 50, 100

en: WARNING: Disabling SQL rewriting means that node access security is disabled. This may allow users to see data they should not be able to see if your view is misconfigured. Use this option only if you understand and accept this security risk.
pl: OSTRZEŻENIE: Wyłączenie przepisywania SQL oznacza, że wyłączone jest także zabezpieczenie dostępu do węzła. Nieprawidłowa konfiguracja widoku może spowodować, że użytkownicy będą mogli przeglądać dane, których nie powinni oglądać. Tę opcję należy używać tylko wtedy gdy ryzyko jest zrozumiałe i akceptowalne.

en: No view mode selected
pl: Nie wybrano żadnego trybu widoku

en: Caption for the table
pl: Podpis tabeli

en: Table details
pl: Szczegóły tabeli

en: Summary title
pl: Tytuł podsumowania

en: Table description
pl: Opis tabeli

en: Provide additional details about the table to increase accessibility.
pl: Dostarcza dodatkowych szczegółów na temat tabeli dla poprawienia jej dostępności.

en: Enable @display_title
pl: Włącz @display_title

en: Delete @display_title
pl: Usuń @display_title

en: Undo delete of @display_title
pl: Cofnij usunięcie @display_title

en: Disable @display_title
pl: Wyłącz @display_title

en: Edit view name/description
pl: Edytuj nazwę/opis widoku

en: Analyze view
pl: Analizuj widok

en: Reorder displays
pl: Uporządkuj formaty wyświetlania

en: Revert view
pl: Przywróć widok

en: Add <span class="visually-hidden">@type</span>
pl: Dodaj <span class="visually-hidden">@type</span>

en: And/Or Rearrange <span class="visually-hidden">filter criteria</span>
pl: Uporządkuj I/LUB <span class="visually-hidden">kryteria filtrowania</span>

en: Rearrange <span class="visually-hidden">@type</span>
pl: Uporządkuj <span class="visually-hidden">@type</span>

en: This display has one or more validation errors.
pl: Format ma jeden lub więcej błędów walidacji.

en: There are no disabled views.
pl: Brak wyłączonych widoków.

en: Do you want to break the lock on view %name?
pl: Czy chcesz złamać blokadę widoku %name?

en: View language
pl: Pokaż język

en: Language of labels and other textual elements in this view.
pl: Język etykiet oraz innych elementów tekstowych w tym widoku.

en: No displays available.
pl: Brak dostępnych formatów wyświetlenia.

en: Last saved
pl: Ostatnio zapisano

en: Not saved yet
pl: Jeszcze nie zapisano

en: Hard
pl: Ciężko

en: Book Page
pl: Strona Książki

en: Aggregator feed item
pl: Element kanału subskrybenta

en: Default parser for RSS, Atom and RDF feeds.
pl: Domyślny parser dla kanałów RSS, Atom i RDF.

en: Custom Block
pl: Własny Blok

en: Custom block type
pl: Własny typ bloku

en: CKEditor core
pl: Rdzeń CKEditor

en: Styles dropdown
pl: Lista rozwijana stylów

en: Comment selection
pl: Wybór komentarzy

en: Contact message
pl: Wiadomość kontaktu

en: My Editor
pl: Mój edytor

en: Entity display
pl: Wyświetlanie encji

en: Entity form display
pl: Wyświetlanie formularza encji

en: Display the ID of the referenced entities.
pl: Wyświetl ID wskazywanych encji

en: Selects referenceable entities for an entity reference field.
pl: Umożliwia wybranie encji, do których można tworzyć referencje i które mogą być użyte w polu referencji do encji.

en: Entity Reference inline fields
pl: Pola referencji do encji w tekście

en: Returns results as a PHP array of labels and rendered rows.
pl: Zwraca wyniki jako tablicę PHP w formie etykiet i wyrenderowanych rzędów.

en: File selection
pl: Wybór pliku

en: Separate link text and URL
pl: Rozdziel tekst odnośnika i adres URL

en: Node selection
pl: Wybór węzła

en: Watchdog database log
pl: Dziennik watchdog w bazie danych

en: REST export
pl: Eksport REST

en: Create a REST export resource.
pl: Stwórz zasób eksportu REST

en: Use entities as row data.
pl: Użycie encji jako danych wiersza.

en: Use fields as row data.
pl: Użycie pól jako danych wiersza

en: Serializer
pl: Serializator

en: Serializes views row data using the Serializer component.
pl: Serializuje dane wiersza widoków przy użyciu komponentu Serializer.

en: Shortcut set
pl: Zestaw skrótów

en: Handles .tar files.
pl: Obsługa plików .tar.

en: Handles zip files.
pl: Obsługa plików .zip.

en: Taxonomy Term selection
pl: Wybór terminu taksonomii

en: Display reference to taxonomy term in RSS.
pl: Wyświetl referencję do terminów taksonomii w RSS.

en: Telephone link
pl: Odnośnik telefoniczny

en: User selection
pl: Wybór użytkownika

en: Views Exposed Filter Block
pl: Blok udostępnionych filtrów widoku

en:  - Basic validation -
pl:  - Prosta walidacja -

en: A simple pager containing previous and next links.
pl: Proste stronicowanie z odnośnikami wstecz i dalej.

en: Display all items that this view might find.
pl: Wyświetl wszystkie elementy, które ten widok znajdzie.

en: Displays rows as HTML list.
pl: Wyświetla rzędy jako listę HTML.

en: Language detection and selection
pl: Wykrywanie i wybór języka

en: menus
pl: menu

en: Toolkit
pl: Zestaw narzędzi

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
pl: Ustawienia dotyczące informacji statystycznych tej witryny, które będą gromadzone przez Drupala.

en: Autoplay: %autoplay
pl: Autoodtwarzanie: %autoplay

en: Loop: %loop
pl: Pętla: %loop

en: Muted: %muted
pl: Wyciszenie: %muted

en: Display of multiple files
pl: Format wyświetlania wielu plików

en: Welcome!
pl: Witaj!

en: Configuration Translation
pl: Tłumaczenie Konfiguracji

en: - empty image -
pl: - pusty obraz -

en: Field formatters
pl: Formatery pola

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
pl: Jeśli włączone to uprawnienia dostępu do renderowania encji nie będą brane pod uwagę.

en: Save and select
pl: Wybierz i zapisz

en: Editorial
pl: Redakcyjny

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
pl: Edycja typu WYSIWYG dla pól tekstowych przy użyciu CKEditor.

en: Protocol version
pl: Wersja protokołu

en: The directory %translations_directory exists.
pl: Katalog %translations_directory istnieje.

en: MySQL, MariaDB, Percona Server, or equivalent
pl: MySQL, MariaDB, Percona Server, lub porównywalne

en: The referenced language
pl: Wskazywany język

en: Language reference
pl: Referencja do języka

en: URI value
pl: URI

en: An entity field containing a URI.
pl: Pole encji zawierające URI.

en: Caribbean Netherlands
pl: Holandia Karaibska

en: Congo - Kinshasa
pl: Kongo - Kinszasa

en: Congo - Brazzaville
pl: Kongo - Brazzaville

en: Côte d’Ivoire
pl: Wybrzeże Kości Słoniowej

en: Clipperton Island
pl: Wyspa Clippertona

en: Hong Kong SAR China
pl: Hong Kong Chiny

en: Canary Islands
pl: Wyspy Kanaryjskie

en: Palestinian Territories
pl: Terytoria Palestyńskie

en: Outlying Oceania
pl: Daleka Oceania

en: U.S. Outlying Islands
pl: Dalekie Wyspy Mniejsze Stanów Zjednoczonych

en: Time span in seconds
pl: Czas w sekundach

en: Using simple actions
pl: Używanie prostych akcji

en: Creating and configuring advanced actions
pl: Tworzenie i konfiguracja zaawansowanych akcji

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
pl: Unikalna nazwa tego egzemplarza bloku. Może zawierać jedynie znaki alfanumeryczne i podkreślenia.

en: Filter by block name
pl: Filtruj według nazwy bloku

en: Enter a part of the block name to filter by.
pl: Wprowadź część nazwy bloku aby według niej filtrować.

en: Allow settings in the block configuration
pl: Zezwalaj na zmianę ustawień w konfiguracji bloku

en: Items per block
pl: Liczba elementów w bloku

en: @count (default setting)
pl: @count (ustawienie domyślne)

en: Enabling CKEditor for individual text formats
pl: Włączanie CKEditor dla poszczególnych formatów tekstu

en: Configuring the toolbar
pl: Konfigurowanie paska narzędziowego

en: When CKEditor is chosen from the <em>Text editor</em> drop-down menu, its toolbar configuration is displayed. You can add and remove buttons from the <em>Active toolbar</em> by dragging and dropping them, and additional rows can be added to organize the buttons.
pl: Gdy z rozwijanego menu <em>Edytor tekstowy</em> zostanie wybrany CKEditor to pojawi się konfiguracja jego paska narzędziowego. Metodą przeciągnij i upuść można dodawać i usuwać przyciski z <em>Aktywnego paska narzędziowego</em> a także dodawać wiersze w celu uporządkowania przycisków.

en: Formatting content
pl: Formatowanie zawartości

en: Toggling between formatted text and HTML source
pl: Przełączanie między sformatowanym tekstem a źródłem HTML

en: If the <em>Source</em> button is available in the toolbar, users can click this button to disable the visual editor and edit the HTML source directly. After toggling back, the visual editor uses the allowed HTML tags to format the text — independent of whether buttons for these tags are available in the toolbar. If the text format is set to <em>limit the use of HTML tags</em>, then all excluded tags will be stripped out of the HTML source when the user toggles back to the text editor.
pl: Jeśli na pasku narzędziowym jest dostępny przycisk <em>Źródło</em>, użytkownicy mogą kliknąć ten przycisk aby wyłączyć edytor wizualny i bezpośrednio edytować źródło HTML. Po ponownym przełączeniu, edytor wizualny będzie używał dozwolonych znaczników HTML do formatowania tekstu, niezależnie od tego czy przyciski dla tych znaczników są dostępne na pasku narzędziowym. Jeśli format tekstu ma włączoną opcję <em>ogranicz użycie znaczników HTML</em> to w momencie gdy użytkownik przełączy się z powrotem do edytora tekstowego wszystkie wykluczone znaczniki zostaną usunięte ze źródła HTML.

en: Uploads disabled
pl: Wyłączono wysyłanie plików

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
pl: Włączono wysyłanie plików, maksymalny rozmiar: @size @dimensions

en: Edit Image
pl: Edytuj obraz

en: Drupal link
pl: Odnośnik Drupala

en: CKEditor plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki CKEditor

en: Could not extract the contents of the tar file. The error message is <em>@message</em>
pl: Nie udało się wyodrębnić zawartości pliku tar. Komunikat o błędzie: <em>@message</em>

en: Discard changes?
pl: Porzucić zmiany?

en: Enable image uploads
pl: Włącz wysyłanie obrazów

en: Storage: @name
pl: Miejsce przechowywania: @name

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
pl: Katalog względny w stosunku do katalogu plików Drupala, w którym będą przechowywane wysłane obrazy.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
pl: Jeśli pozostanie puste wtedy rozmiar pliku będzie ograniczony do @size - maksymalnego rozmiaru wysyłanego pliku w ustawieniach PHP.

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
pl: Obrazy o większych wymiarach zostaną przeskalowane do mniejszej rozdzielczości.

en: Installing text editors
pl: Instalowanie edytorów tekstu

en: Enabling a text editor for a text format
pl: Włączanie edytora tekstu dla formatu tekstu

en: Configuring a text editor
pl: Konfiguracja edytora tekstu

en: Once a text editor is associated with a text format, you can configure it by clicking on the <em>Configure</em> link for this format. Depending on the specific text editor, you can configure it for example by adding buttons to its toolbar. Typically these buttons provide formatting or editing tools, and they often insert HTML tags into the field source. For details, see the help page of the specific text editor.
pl: Kiedy edytor tekstowy jest skojarzony z formatem tekstu można skonfigurować go klikając w odnośnik <em>Konfiguruj</em> dla tego formatu. W zależności od określonego edytora tekstowego można skonfigurować go, na przykład, poprzez dodanie przycisków do jego paska narzędziowego. Zwykle te przyciski obsługują narzędzia formatowania lub edycji a także często wstawiają znaczniki HTML do źródła pola. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie pomocy określonego edytora tekstowego.

en: Using different text editors and formats
pl: Używanie różnych edytorów i formatów tekstu

en: If you change the text format on a text field, the text editor will change as well because the text editor configuration is associated with the individual text format. This allows the use of the same text editor with different options for different text formats. It also allows users to choose between text formats with different text editors if they are installed.
pl: Zmiana formatu tekstu dla pola tekstowego spowoduje także zmianę edytora tekstowego ponieważ konfiguracja edytora tekstowego jest skojarzona z określonym formatem tekstu. Umożliwia to używanie tego samego edytora tekstowego z różnymi opcjami w różnych formatach tekstu. Umożliwia to także użytkownikom wybranie różnych formatów tekstu z różnymi edytorami tekstowymi jeśli są one zainstalowane.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: No placeholder
pl: Brak zaślepki

en: Add, edit, and delete custom display modes.
pl: Dodawaj, edytuj i usuwaj własne tryby wyświetlania.

en: Display modes
pl: Tryby wyświetlania

en: Configure what displays are available for your content and forms.
pl: Konfiguracja dostępności formatów wyświetlania zawartości i formularzy.

en: Manage custom view modes.
pl: Zarządzaj własnymi trybami wyświetlania.

en: Form modes
pl: Tryby formularzy

en: Manage custom form modes.
pl: Zarządzaj własnymi trybami formularzy.

en: Add form mode
pl: Dodaj tryb fomularza

en: Edit form mode
pl: Edytuj tryb formularza

en: Choose view mode entity type
pl: Wybierz typ encji z trybem widoku

en: Choose form mode entity type
pl: Wybierz tryb formularza typu encji

en: Deleting a @entity-type will cause any output still requesting to use that @entity-type to use the default display settings.
pl: Usunięcie @entity-type spowoduje, że każde wyświetlenie które wciąż żąda dostępu do @entity-type skorzysta z domyślnych ustawień wyświetlania.

en: Saved the %label @entity-type.
pl: Zapisano @entity-type %label.

en: Autocomplete matching: @match_operator
pl: Dopasowanie podpowiedzi: @match_operator

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
pl: Wskazywana encja (%type: %id) nie istnieje.

[ctx: Sort order]
en: Order
pl: Kolejność

en: %entity_label: Administer form display
pl: %entity_label: administracja wyświetlaniem formularza

en: Plugin for @title
pl: Wtyczka dla @title

en: @type (module: @module)
pl: @type (moduł: @module)

en: Widget settings:
pl: Ustawienia kontrolki:

en: The label of the entity that is related to the file.
pl: Etykieta encji powiązanej z plikiem.

en: Access the Files overview page
pl: Dostęp do strony przeglądu plików

en: Progress indicator: @progress_indicator
pl: Wskaźnik postępu: @progress_indicator

en: The %filter filter is missing, and will be removed once this format is saved.
pl: Brak filtra %filter - zostanie usunięty po zapisaniu tego formatu.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple of blank lines.
pl: Znaki końca linii i akapitu są automatycznie rozpoznawane. Znaczniki końca linii &lt;br /&gt;, &lt;p&gt; akapitu &lt;/p&gt; i końca akapitu &lt;/p&gt; są wstawiane automatycznie. Jeśli akapity nie są rozpoznawane dodaj po prostu kilka pustych linii.

en: Missing filter. All text is removed
pl: Brak filtru. Usunięto cały tekst

en: Missing filter plugin: %filter.
pl: Brak wtyczki filtra: %filter.

en: Provides a fallback for missing filters. Do not use.
pl: Dostarczaj zastępcze dla brakujących filtrów. Nie należy używać.

en: Updated @type %term.
pl: Zaktualizowano @type %term.

en: Add image style
pl: Dodaj styl obrazu

en: Preview image style: @style
pl: Styl podglądu obrazu: @style

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie języka spowoduje usunięcie wszystkich powiązanych z nim tłumaczeń interfejsu a zawartość w tym języku zostanie przypisana do języka neutralnego. Operacja jest nieodwracalna.

en: No placeholders
pl: Brak zaślepek

en: Title placeholder: @placeholder_title
pl: Zaślepka tytułu: @placeholder_title

en: URL placeholder: @placeholder_url
pl: Zaślepka adresu URL: @placeholder_url

en: Note that importing large .po files may take several minutes.
pl: Należy pamiętać, że importowanie dużych plików w formacie .po może potrwać kilka minut.

en: Content items can be edited using different form modes. Here, you can define which fields are shown and hidden when %type content is edited in each form mode, and define how the field form widgets are displayed in each form mode.
pl: Elementy zawartości można edytować w różnych trybach formularza. Tutaj można określić widoczność pól gdy zawartość %type jest poddawana edycji a także sposób wyświetlania kontrolek pól formularza w każdym z trybów formularza.

en: Edit %label content type
pl: Edytuj rodzaj zawartości %label

en: The content has either been modified by another user, or you have already submitted modifications. As a result, your changes cannot be saved.
pl: Treść została zmodyfikowana przez inną osobę lub już wcześniej zapisałeś zmiany. W rezultacie Twoje zmiany nie mogły być zapisane.

en: Use field label: @display_label
pl: Używana etykieta pola: @display_label

en: Provides a row plugin to display search results.
pl: Udostępnia wtyczkę do wyświetlania wyników wyszukiwania.

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. This directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. This must be changed in settings.php
pl: Ścieżka w lokalnym systemie plików gdzie zostaną umieszczone pliki dostępne publicznie. Katalog ten musi istnieć a Drupal musi mieć uprawnienia do zapisu w nim. Katalog powinien być umieszczony wewnątrz katalogu z zainstalowanym Drupalem i być dostępny z internetu. Zmian należy dokonać w pliku settings.php

en: %name: the telephone number may not be longer than @max characters.
pl: %name: numer telefonu nie może być dłuższy niż @max znaków.

en: %name: the text may not be longer than @max characters.
pl: %name: tekst nie może być dłuższy niż @max znaków.

en: Summary rows
pl: Wiersze podsumowania

en: The toolbar cannot be set to a horizontal orientation when it is locked.
pl: Pasek narzędziowy nie może być ustawiony poziomo kiedy jest zablokowany.

en: This form lets administrators add and edit fields for storing user data.
pl: Ten formularz pozwala administratorom dodawać i edytować pola do przechowywania danych użytkownika.

en: This form lets administrators configure how form fields should be displayed when editing a user profile.
pl: Ten formularz pozwala administratorom skonfigurować sposób wyświetlania pól formularza w trakcie edycji profilu użytkownika.

en: Alter the HTTP response status code used by this view, mostly helpful for empty results.
pl: Zmień kod statusu odpowiedzi HTTP używanego przez ten widok, przydatne przede wszystkim do pustych wyników.

en: HTTP status code
pl: Kod statusu HTTP

en: Always display the more link
pl: Zawsze pokazuj odnośnik "więcej"

en: Check this to display the more link even if there are no more items to display.
pl: Zaznacz to aby pokazywać odnośnik "więcej" nawet gdy nie ma więcej elementów do wyświetlenia.

en: Make entity label a link to entity page.
pl: Przekształć etykietę encji na odnośnik do strony encji.

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
pl: Przed skorzystaniem z tego pola, należy dodać jakieś inne pola. Mogą one zostać <em>ukryte</em>. Ze względu na kolejność generowania elementów widoku, pole obecne nie może korzystać z danych z pól umieszczonych w następnej kolejności. Jeśli jakieś pole zostało dodane, a nie jest tu wyświetlane, oznacza to, że należy zmienić kolejność pól.

en: Automatic width
pl: Dostosuj szerokość automatycznie

en: The width of each column will be calculated automatically based on the number of columns provided. If additional classes are entered or a theme injects classes based on a grid system, disabling this option may prove beneficial.
pl: Szerokość każdej z kolumn zostanie wyliczona automatycznie, bazując na ilości użytych kolumn. Jeśli wprowadzono dodatkowe klasy lub skórka wstrzykuje klasy na podstawie systemu siatki, wyłączenie tej opcji może okazać się korzystne.

en: Default column classes
pl: Domyślne klasy kolumny

en: Add the default views column classes like views-col, col-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
pl: Dodaj domyślne klasy kolumn widoku, takie jak views-col, col-1 oraz clearfix do wyjścia. Możesz użyć tej opcji by szybko ograniczyć ilość znaczników, które widok domyślnie dostarcza, jednocześnie pamiętając że utrudni to dodawania styli CSS.

en: Custom column class
pl: Własna klasa kolumny

en: Additional classes to provide on each column. Separated by a space.
pl: Dodatkowe klasy do dołączenia do każdej z kolumn. Oddzielone spacją.

en: Default row classes
pl: Domyślne klasy wiersza

en: Adds the default views row classes like views-row, row-1 and clearfix to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
pl: Dodaje domyślne klasy wiersza, takie jak views-row, row-1 i clearfix, do danych wyściowych. Możesz skorzystać z tej opcji aby ograniczyć ilość znaczników HTML, które widok domyślnie dostarcza, kosztem utrudnienia formatowania za pomocą stylów CSS.

en: Custom row class
pl: Własna klasa wiersza

en: Additional classes to provide on each row. Separated by a space.
pl: Dodatkowe, oddzielone spacją klasy do dołączenia do każdego z wierszy.

en: Default wizard
pl: Domyślny kreator

en: All Views-generated queries will include the name of the views and display 'view-name:display-name' as a string at the end of the SELECT clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
pl: Wszystkie zapytania tworzone przez moduł Views będą zawierały nazwę widoku i wyświetlały ciąg znaków 'view-name:display-name' na końcu instrukcji SELECT. Ułatwia to identyfikację zapytań modułu Views w dzienniku serwera bazy danych, ale powinno być używane tylko w przypadku rozwiązywania problemów.

en: Selected:
pl: Wybrano:

en: Additional data
pl: Dodatkowe dane

[ctx: Validation]
en: Allowed values
pl: Dozwolone wartości

en: You must select at least %limit choice. | You must select at least %limit choices.
pl[0]: Należy wybrać przynajmniej %limit opcję.
pl[1]: Należy wybrać przynajmniej %limit opcje.
pl[2]: Należy wybrać przynajmniej %limit opcji.

en: You must select at most %limit choice. | You must select at most %limit choices.
pl[0]: Można wybrać co najwyżej %limit opcję.
pl[1]: Można wybrać co najwyżej %limit opcje.
pl[2]: Można wybrać co najwyżej %limit opcji.

[ctx: Validation]
en: Bundle
pl: Zestaw

en: The entity must be of bundle %bundle.
pl: Encja musi być egzemplarzem zestawu %bundle.

[ctx: Validation]
en: Complex data
pl: Złożone dane

[ctx: Validation]
en: Count
pl: Liczba

en: This collection should contain %limit element or more. | This collection should contain %limit elements or more.
pl[0]: Kolekcja powinna zawierać co najmniej %limit element.
pl[1]: Kolekcja powinna zawierać co najmniej %limit elementy.
pl[2]: Kolekcja powinna zawierać co najmniej %limit elementów.

en: This collection should contain %limit element or less. | This collection should contain %limit elements or less.
pl[0]: Ta kolekcja powinna zawierać %limit lub mniej element.
pl[1]: Ta kolekcja powinna zawierać %limit lub mniej elementy.
pl[2]: Ta kolekcja powinna zawierać %limit lub mniej elementów.

en: This collection should contain exactly %limit element. | This collection should contain exactly %limit elements.
pl[0]: Ta kolekcja powinna zawierać dokładnie %limit element.
pl[1]: Ta kolekcja powinna zawierać dokładnie %limit elementy.
pl[2]: Ta kolekcja powinna zawierać dokładnie %limit elementów.

[ctx: Validation]
en: Entity type
pl: Typ encji

en: The entity must be of type %type.
pl: Encja musi być typu %type.

[ctx: Validation]
en: Length
pl: Długość

en: This value is too long. It should have %limit character or less. | This value is too long. It should have %limit characters or less.
pl[0]: Wartość jest zbyt długa. Powinna zawierać %limit znak lub mniej.
pl[1]: Wartość jest zbyt długa. Powinna zawierać %limit znaki lub mniej.
pl[2]: Wartość jest zbyt długa. Powinna zawierać %limit znaków lub mniej.

en: This value is too short. It should have %limit character or more. | This value is too short. It should have %limit characters or more.
pl[0]: Wartość zbyt krótka. Powinna mieć %limit lub więcej znaków.
pl[1]: Wartość zbyt krótka. Powinna mieć %limit lub więcej znaków.
pl[2]: Wartość zbyt krótka. Powinna mieć %limit lub więcej znaków.

en: This value should have exactly %limit character. | This value should have exactly %limit characters.
pl[0]: Ta wartość powinna mieć dokładnie %limit znak.
pl[1]: Ta wartość powinna mieć dokładnie %limit znaki.
pl[2]: Ta wartość powinna mieć dokładnie %limit znaków.

[ctx: Validation]
en: Primitive type
pl: Typ prosty

en: This value should be of the correct primitive type.
pl: Wartośc powinna być typu prostego (primitive type).

[ctx: Validation]
en: Range
pl: Zakres

en: This value should be %limit or less.
pl: Ta wartość powinna mieć %limit lub mniej.

[ctx: Validation]
en: Entity Reference valid reference
pl: Poprawność referencji do encji

[ctx: Validation]
en: User name
pl: Nazwa użytkownika

[ctx: Validation]
en: User name unique
pl: Unikalna nazwa użytkownika

en: %name must be higher than or equal to %min.
pl: Wartość elementu %name musi być większa lub równa %min.

en: %name must be lower than or equal to %max.
pl: Wartość elementu %name musi być mniejsza lub równa %max.

[ctx: Validation]
en: Entity changed
pl: Zmieniono encję

en: Select the feed that should be displayed
pl: Wybierz kanał, który należy wyświetlić

en: Block layout
pl: Układ bloków

en: Creating and managing custom block types
pl: Tworzenie i zarządzanie własnymi typami bloków.

en: Custom block library
pl: Biblioteka własnych bloków

en: The custom block language code.
pl: Kod języka własnego bloku.

en: The time that the custom block was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji własnego bloku.

en: Block category
pl: Kategoria bloku

en: Hide block if the view output is empty
pl: Ukryj blok jeżeli wynik widoku jest pusty.

en: Block empty settings
pl: Ustawienia pustego bloku

en: Hide block if no result/empty text
pl: Ukryj blok jeśli brak wyniku lub pustego tekstu

en: Hide the block if there is no result and no empty text and no header/footer which is shown on empty result
pl: Ukryj blok jeśli brak wyniku oraz pustego tekstu oraz nagłówka/stopki wyświetlanych gdy wynik jest pusty.

en: Enter caption here
pl: Wprowadź treść podpisu

en: Drupal image caption widget
pl: Kontrolka podpisu pod obrazem

en: The number of comments posted on an entity.
pl: Liczba komentarzy dodanych do encji.

en: The number of comments posted on an entity since the reader last viewed it.
pl: Liczba komentarzy dodanych do encji od czasu jej ostatniego przeglądnięcia przez czytelnika.

en: The entity the comment was posted to.
pl: Encja, do której został dodany komentarz.

en: The @entity_type to which the comment is a reply to.
pl: @entity_type, do którego komentarz jest odpowiedzią.

en: The number of comments an entity has.
pl: Liczba komentarzy encji.

en: The most recent of last comment posted or entity updated time.
pl: Ostatni z nadesłanych komentarzy lub czas aktualizacji encji.

en: Display the last comment of an entity
pl: Wyświetl ostatni komentarz encji

en: The last comment of an entity.
pl: Ostatni komentarz encji.

en: The User ID of the author of the last comment of an entity.
pl: ID użytkownika autora ostatniego komentarza encji.

en: The entity type to which the comment is a reply to.
pl: Typ encji, do której komentarz jest odpowiedzią.

en: Display the standard add comment link used on regular @entity_type, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
pl: Wyświetlaj standardowy link dodawania komentarzy używany dla zwykłych @entity_type, który będzie wyświetlany tylko jeżeli użytkownik posiada dostęp do dodawania komentarzy.

en: Display nodes only if a user posted the @entity_type or commented on the @entity_type.
pl: Wyświetlaj węzły tylko jeżeli użytkownik publikował @entity_type lub komentował @entity_type.

en: Comments of the @entity_type using field: @field_name
pl: Komentarze dla typu @entity_type i pola: @field_name

en: Relate all comments on the @entity_type. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
pl: Powiąż wszystkie komentarze dla @entity_type. Spowoduje to powstanie 1 duplikatu dla każdego komentarza. Zazwyczaj jeżeli jest to potrzebne lepiej jest utworzyć widok komentarzy.

en: Edit comment %title
pl: Edytuj komentarz %title

en: The ID of the entity of which this comment is a reply.
pl: ID encji, do której komentarz jest odpowiedzą.

en: The entity type to which this comment is attached.
pl: Typ encji, do której komentarz jest przypisany.

en: Comment field name
pl: Nazwa pola komentarza

en: The field name through which this comment was added.
pl: Nazwa pola, przez które komentarz został dodany.

en: Last comment ID
pl: ID ostatniego komentarza

en: Last comment timestamp
pl: Znacznik czasu ostatniego komentarza

en: The time that the last comment was created.
pl: Czas dodania ostatniego komentarza.

en: Last comment name
pl: Nazwa ostatniego komentarza

en: The name of the user posting the last comment.
pl: Nazwa użytkownika, który dodał ostatni komentarz.

en: Last comment user ID
pl: ID użytkownika ostatnio dodanego komentarza

en: The number of comments.
pl: Liczba komentarzy.

en: This field manages configuration and presentation of comments on an entity.
pl: To pole zarządza konfiguracją i wyświetlaniem komentarzy na encji.

en: Comment list
pl: Lista komentarzy

en: Show the comment link in the form used on standard entity teasers, rather than the full entity form.
pl: Wyświetl odnośnik do komentarza w postaci standardowego skrótu encji a nie w jej pełnej formie.

en: Content language and translation
pl: Język zawartości i tłumaczenia

en: Configure language and translation support for content.
pl: Konfiguracja języka i obsługi tłumaczenia zawartości.

en: Select source language
pl: Wybierz język źródłowy

en: Computed date
pl: Wyliczona data

en: The computed DateTime object.
pl: Wyliczony obiekt daty i godziny.

en: Log entries
pl: Wpisy do dziennika

en: Contains a list of log entries.
pl: Zawiera listę wpisów do dziennika.

en: The user on which the log entry as written.
pl: Użytkownik, do którego dopisano wpis do dziennika.

en: The actual message of the log entry.
pl: Wiadomość wpisu do dziennika.

en: The variables of the log entry in a serialized format.
pl: Zmienne wpisu do dziennika w formacie zserializowanym.

en: Operation links for the event.
pl: Linki operacji dla wydarzenia.

en: URL of the previous page.
pl: URL poprzedniej strony.

en: Date when the event occurred.
pl: Data wystąpienia wydarzenia.

en: Replace variables
pl: Zamiana zmiennych

en: One file only. | Maximum @count files.
pl[0]: Tylko jeden plik.
pl[1]: Maksymalna liczba plików: @count.

en: Delete forum
pl: Usuń forum

en: Configure language support for content.
pl: Konfiguracja obsługi języków zawartości.

en: Managing and displaying link fields
pl: Zarządzanie i wyświetlanie pól odnośników

en: Adding link text
pl: Dodawanie treści odnośnika

en: In the field settings you can define additional link text to be <em>optional</em> or <em>required</em> in any link field.
pl: W ustawieniach pola można określić czy w każdym polu odnośnika dodatkowa treść ma być <em>opcjonalna</em> czy <em>wymagana</em>.

en: Displaying link text
pl: Wyświetlanie treści odnośnika

en: If link text has been submitted for a URL, then by default this link text is displayed as a link to the URL. If you want to display both the link text <em>and</em> the URL, choose the appropriate link format from the drop-down menu in the <em>Manage display</em> page. If you only want to display the URL even if link text has been submitted, choose <em>Link</em> as the format, and then change its <em>Format settings</em> to display <em>URL only</em>.
pl: Jeśli wprowadzono treść odnośnika prowadzącego do adresu URL to jest ona wyświetlana domyślnie jako odnośnik. Jeśli chcesz wyświetlić zarówno treść odnośnika <em>jak i</em> adres URL, wybierz odpowiedni format odnośnika z listy rozwijanej na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem</em>. Jeśli chcesz tylko wyświetlić adres URL, nawet gdy wprowadzona została treść odnośnika, wybierz format <em>Odnośnik</em> a następnie zmień <em>Ustawienia formatu</em> aby wyświetlany był <em>tylko adres URL</em>.

en: Adding attributes to links
pl: Dodawanie atrybutów do odnośników

en: You can add attributes to links, by changing the <em>Format settings</em> in the <em>Manage display</em> page. Adding <em>rel="nofollow"</em> notifies search engines that links should not be followed.
pl: Można dodać atrybuty do odnośników poprzez zmianę <em>Ustawień formatu</em> na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem</em>. Dodanie <em>rel="nofollow"</em> informuje roboty indeksujące wyszukiwarek, że nie powinny podążać za tym odnośnikiem.

en: Validating URLs
pl: Sprawdzanie poprawności adresów URL

en: Number (decimal)
pl: Liczba (dziesiętna)

en: Number (float)
pl: Liczba (zmiennoprzecinkowa)

en: Number (integer)
pl: Liczba (całkowita)

en: Alias for @id
pl: Alias dla @id

en: Raw output for @id
pl: Nieprzetworzone dane wyjściowe dla @id

en: The Serialization module provides a service for serializing and deserializing data to and from formats such as JSON and XML.
pl: Moduł Serialization udostępnia usługi serializacji i deserializacji danych do/z formatów takich jak JSON i XML.

en: Serialization is the process of converting data structures like arrays and objects into a string. This allows the data to be represented in a way that is easy to exchange and store (for example, for transmission over the Internet or for storage in a local file system). These representations can then be deserialized to get back to the original data structures.
pl: Serializacja jest procesem przekształcania struktur danych takich jak tablice i obiekty w łańcuchy znaków. Taka postać ułatwia wymianę i przechowywanie danych (na przykład w celu przesłania poprzez Internet lub przechowywania w lokalnym systemie plików). Oryginalne struktury danych mogą być przywrócone dzięki procesowi deserializacji.

en: The serializer splits this process into two parts. Normalization converts an object to a normalized array structure. Encoding takes that array and converts it to a string.
pl: Serializator dzieli proces na dwie części. Normalizacja przetwarza objekt do znormalizowanej tablicy, Kodowanie przetwarza tak uzyskaną tablicę w łańcuch znaków.

en: The uninstall process removes all data related to a module.
pl: Po odinstalowaniu modułu zostaną usunięte wszystkie dane z nim związane.

en: The date the term was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji terminu.

en: The time that the term was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji terminu.

en: Managing and displaying telephone fields
pl: Zarządzanie i wyświetlanie pól telefonicznych

en: Displaying telephone numbers as links
pl: Wyświetlanie numeru telefonu w postaci odnośnika

en: The user account %name cannot be canceled.
pl: Konto użytkownika %name nie może zostać anulowane.

en: The handler for this item is broken or missing. The following details are available:
pl: Procedura obsługi tego elementu jest uszkodzona lub nie istnieje. Dostępne są następujące informacje:

en: Default actions
pl: Domyślne akcje

en: Grouping @id
pl: Grupowanie @id

en: Columns for @field
pl: Kolumny dla @field

en: Sortable for @field
pl: Sortowanie dla @field

en: Default sort order for @field
pl: Domyślna kolejność sortowania dla @field

en: Default sort for @field
pl: Domyślne sortowanie dla @field

en: Alignment for @field
pl: Wyrównanie dla @field

en: Separator for @field
pl: Separator dla @field

en: Hide empty column for @field
pl: Ukryj pustą kolumnę dla @field

en: Responsive setting for @field
pl: Ustawienia responsywności dla @field

en: No default sort
pl: Brak sortowania domyślnego

en: Page display settings
pl: Ustawienia wyświetlania strony

en: Block display settings
pl: Ustawienia wyświetlania bloku

en: View basic information
pl: Zobacz podstawowe informacje

en: Allow embedded displays
pl: Zezwalaj na osadzone formaty wyświetlania

en: Embedded displays can be used in code via views_embed_view().
pl: Osadzone formaty wyświetlania można zagnieżdżać w kodzie za pomocą funkcji views_embed_view().

en: Show SQL query
pl: Pokaż zapytanie SQL

en: Remove @title
pl: Usuń @title

en: Weight for @id
pl: Waga dla @id

en: Group for @id
pl: Grupa @id

en: Remove @id
pl: Uusń @id

en: PHP date format
pl: Format daty PHP

en: Registering module
pl: Rejestracja modułów

en: Media types
pl: Typy mediów

en: Not fully protected
pl: Nie w pełni chronione

en: Could not load the form for <q>@field-label</q>, either due to a website problem or a network connection problem.<br>Please try again.
pl: Nie można wczytać formularza dla <q>@field-label</q>, z powodu problemów z witryną lub połączeniem sieciowym. <br>Należy spróbować ponownie.

en: Your changes to <q>@entity-title</q> could not be saved, either due to a website problem or a network connection problem.<br>Please try again.
pl: Nie można zapisać zmian w <q>@entity-title</q> z powodu problemów z witryną lub połączeniem sieciowym. <br>Należy spróbować ponownie.

en: Reset your password
pl: Ustaw nowe hasło

en: Number of new comments
pl: Liczba nowych komentarzy

en: Lists (Views)
pl: Listy (Widoki)

en: Move a button into the <em>Active toolbar</em> to enable it, or into the list of <em>Available buttons</em> to disable it. Buttons may be moved with the mouse or keyboard arrow keys. Toolbar group names are provided to support screen reader users. Empty toolbar groups will be removed upon save.
pl: Przesuń przycisk do <em>Aktywnego paska narzędziowego</em> aby go włączyć lub na listę <em>Dostępne przyciski</em> aby go wyłączyć. Przyciski mogą być przesuwane przy użyciu myszki lub klawiszy strzałek na klawiaturze. Nazwy grup paska narzędziowego są po to, aby móc obsłużyć użytkowników czytników ekranu. Puste grupy paska narzędziowego zostaną usunięte przy zapisie.

en: Button divider
pl: Separator przycisków

en: CKEditor toolbar and button configuration.
pl: Konfiguracja pasków i przycisków CKEditor.

en: Hide group names
pl: Ukryj nazwy grup

en: Show group names
pl: Pokaż nazwy grup

en: @groupName button group in position @position of @positionCount in row @row of @rowCount.
pl: Grupa przycisków @groupName na pozycji numer @position z @positionCount w wierszu numer @row z @rowCount.

en: Press the down arrow key to create a new row.
pl: Naciśnij klawisz strzałki w dół aby utworzyć nowy wiersz.

en: @name @type.
pl: Przycisk @name typu @type.

en: Press the down arrow key to activate.
pl: Naciśnij klawisz strzałki w dół aby uaktywnić.

en: @name @type in position @position of @positionCount in @groupName button group in row @row of @rowCount.
pl: Przycisk @name typu @type w pozycji numer @position z @positionCount w grupie przycisków @groupName w wierszu @row z @rowCount.

en: Press the down arrow key to create a new button group in a new row.
pl: Naciśnij klawisz strzałki w dół aby w nowym wierszu utworzyć nową grupę przycisków.

en: This is the last group. Move the button forward to create a new group.
pl: To ostatnia grupa. Przesuń przycisk do przodu aby utworzyć nową grupę.

en: The "@name" button is currently enabled.
pl: Przycisk "@name" jest aktualnie włączony.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this button.
pl: Użyj klawiszy strzałek aby zmienić pozycję przycisku.

en: Press the up arrow key on the top row to disable the button.
pl: Naciśnij klawisz strzałki w górę w górnym wierszu aby wyłączyć ten przycisk.

en: The "@name" button is currently disabled.
pl: Przycisk "@name" jest aktualnie wyłączony.

en: Use the down arrow key to move this button into the active toolbar.
pl: Użyj przycisku strzałki w dół aby przesunąć ten przycisk do aktywnego paska narzędziowego.

en: This @name is currently enabled.
pl: Ten @name jest aktualnie włączony.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this separator.
pl: Użyj klawiszy strzałek aby zmienić pozycję separatora.

en: Separators are used to visually split individual buttons.
pl: Separatory są używane do wizualnego oddzielenia pojedynczych przycisków.

en: This @name is currently disabled.
pl: Ten @name jest aktualnie wyłączony.

en: Use the down arrow key to move this separator into the active toolbar.
pl: Użyj przycisku strzałki w dół aby przenieść ten separator do aktywnego paska narzędziowego.

en: You may add multiple separators to each button group.
pl: Można dodać wiele separatorów do każdej grupy przycisków.

en: Please provide a name for the button group.
pl: Należy podać nazwę grupy przycisków.

en: Button group name
pl: Nazwa grupy przycisków

en: Editing the name of the new button group in a dialog.
pl: Edycja nazwy nowej grupy przycisków w oknie dialogowym.

en: Editing the name of the "@groupName" button group in a dialog.
pl: Edycja nazwy grupy przycisków w "@groupName" w oknie dialogowym.

en: Place a button to create a new button group.
pl: Umieść przycisk aby utworzyć nową grupę przycisków.

en: Add a CKEditor button group to the end of this row.
pl: Dodaj grupę przycisków edytora CKEditor na końcu tego wiersza.

en: Simple configuration
pl: Prosta konfiguracja

en: Configuration type
pl: Typ konfiguracji

en: Here is your configuration:
pl: Oto Twoja konfiguracja:

en: Are you sure you want to update the %name @type?
pl: Czy na pewno uaktualnić @type %name?

en: Missing ID key "@id_key" for this @entity_type import.
pl: Brak klucza "@id_key" dla importu @entity_type.

en: An entity with this machine name already exists but the import did not specify a UUID.
pl: Encja o tym identyfikatorze systemowym już istnieje, ale w imporcie nie określono UUID.

en: An entity with this machine name already exists but the UUID does not match.
pl: Encja o tym identyfikatorze już istnieje, ale UUID nie pasuje.

en: An entity with this UUID already exists but the machine name does not match.
pl: Encja z tym UUID już istnieje, ale identyfikator systemowy nie pasuje.

en: Fallback date format
pl: Awaryjny format zapisu daty

en: Configuration translation
pl: Tłumaczenie konfiguracji

en: Translate the configuration.
pl: Tłumacz konfigurację.

en: @label fields
pl: Pola encji typu @label

en: Enter block, theme or category
pl: Wprowadź blok, skórkę lub kategorię

en: Enter a part of the block, theme or category to filter by.
pl: Wprowadź część bloku, skórki lub kategorii aby według nich filtrować.

en: Translations for %label
pl: Tłumaczenia dla %label

en: @language (original)
pl: @language (oryginalny)

en: Enter label
pl: Wprowadź etykietę

en: Enter a part of the label or description to filter by.
pl: Wprowadź część etykiety lub opisu aby według nich filtrować.

en: Enter field or @bundle
pl: Wprowadź pole lub @bundle

en: Enter a part of the field or @bundle to filter by.
pl: Wprowadź część pola lub zestawu @bundle aby według nich filtrować.

en: Add @language translation for %label
pl: Dodaj tłumaczenie %label na język @language

en: Successfully saved @language translation.
pl: Pomyślnie zapisano tłumaczenie na język @language.

en: @language translation of %label was deleted
pl: Usunięto tłumaczenie %label na język @language

en: Edit @language translation for %label
pl: Edycja tłumaczenia %label na język @language

en: Successfully updated @language translation.
pl: Pomyślnie uaktualniono tłumaczenie na język @language.

en: (Empty)
pl: (Pusty)

en: About text formats
pl: O formatach tekstu

en: Are you sure you want to apply the updated %name image effect to all images?
pl: Czy na pewno zastosować uaktualniony efekt %name do wszystkich obrazów?

en: This operation does not change the original images but the copies created for this style will be recreated.
pl: To działanie nie zmienia oryginalnych obrazów, ale odtworzone zostaną kopie stworzone dla tego stylu.

en: The image style %name has been flushed.
pl: Wyczyszczono styl obrazu %name.

en: Image to be shown if no image is uploaded.
pl: Obraz, który ma być wyświetlany jeśli nie zostanie wysłany żaden obraz.

en: Action title
pl: Tytuł akcji

en: The title shown above the actions dropdown.
pl: Tytuł widoczny powyżej listy rozwijanej zawierającej akcje.

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
pl: Identyfikator systemowy musi być unikalny i może zawierać wyłącznie małe litery, liczby i znaki podkreślenia. Dodatkowo, nie może być zarezerwowanym słowem "custom".

en: - Restricted access -
pl: - Ograniczony dostęp -

en: Workflow type
pl: Typ przepływu pracy

en: Display block title
pl: Wyświetlanie tytułu bloku

en: List of items
pl: Lista elementów

en: The ID of the feed item.
pl: ID elementu kanału.

en: Placing and moving blocks
pl: Umieszczanie i przenoszenie bloków

en: Demonstrating block regions for a theme
pl: Prezentacja regionów skórki

en: Toggling between different themes
pl: Przełączanie między różnymi skórkami

en: Configuring block settings
pl: Konfigurowanie ustawień bloku

en: You can control the visibility of a block by restricting it to specific pages, content types, and/or roles by setting the appropriate options under <em>Visibility settings</em> of the block configuration.
pl: Widocznością można sterować podając ścieżki, typy zawartości i/lub role, dla których blok ma być wyświetlany. Opcje te są dostępne w sekcji <em>Widoczność</em> na stronie z konfiguracją każdego bloku.

en: Adding custom blocks
pl: Dodawanie własnych bloków

en: Custom block ID
pl: ID własnego bloku

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this field, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
pl: Należy pozostawić 0 o ile nie występują problemy ze stronicowaniem powiązane z tym polem. Jeśli używane jest wiele kontrolek stronicowania na jednej stronie może być konieczne ustawienie wartości większej niż 0 aby uniknąć konfliktów z tablica ?page=. Większe wartości spowodują dodanie do URL wielu przecinków, należy tego w miarę możliwości unikać.

en: Pager ID: @id
pl: ID stronicowania: @id

en: Enter the name of the configuration file without the <em>.yml</em> extension. (e.g. <em>system.site</em>)
pl: Wprowadź nazwę pliku konfiguracji bez rozszerzenia <em>.yml</em>. (np. <em>system.site</em>)

en: The sender's email
pl: E-mail nadawcy

en: The email of the person that is sending the contact message.
pl: E-mail osoby wysyłającej wiadomość kontaktową.

en: File usage
pl: Wykorzystanie plików

en: Relate file entities to their usage.
pl: Wiąże encje plików z ich zastosowaniem

en: Managing and displaying file fields
pl: Zarządzanie i wyświetlanie pól plików

en: Allowing file extensions
pl: Dopuszczanie rozszerzeń plików

en: In the field settings, you can define the allowed file extensions (for example <em>pdf docx psd</em>) for the files that will be uploaded with the file field.
pl: W ustawieniach pola można określić dozwolone rozszerzenia plików (na przykład <em>pdf docx psd</em>), które będą wysyłane za pomocą pola pliku.

en: Restricting the maximum file size
pl: Ograniczanie maksymalnego rozmiaru pliku

en: The maximum file size that users can upload is limited by PHP settings of the server, but you can restrict by entering the desired value as the <em>Maximum upload size</em> setting. The maximum file size is automatically displayed to users in the help text of the file field.
pl: Maksymalny rozmiar pliku wysyłanego przez użytkowników jest ograniczony przez ustawienia PHP serwera, ale może być określony poprzez wprowadzenie żądanej wartości w ustawieniu <em>Maksymalny rozmiar pliku</em>. Maksymalny rozmiar pliku jest wyświetlany użytkownikom w objaśnieniach pola pliku.

en: Displaying files and descriptions
pl: Wyświetlanie plików i opisów

en: In the field settings, you can allow users to toggle whether individual files are displayed. In the display settings, you can then choose one of the following formats: <ul><li><em>Generic file</em> displays links to the files and adds icons that symbolize the file extensions. If <em>descriptions</em> are enabled and have been submitted, then the description is displayed instead of the file name.</li><li><em>URL to file</em> displays the full path to the file as plain text.</li><li><em>Table of files</em> lists links to the files and the file sizes in a table.</li><li><em>RSS enclosure</em> only displays the first file, and only in a RSS feed, formatted according to the RSS 2.0 syntax for enclosures.</li></ul> A file can still be linked to directly by its URI even if it is not displayed.
pl: W ustawieniach pola można zezwolić użytkownikom na decydowanie o wyświetlaniu pojedynczych plików. W ustawieniach formatu wyświetlania można wybrać jeden z następujących formatów:<ul><li><em>Plik</em>  wyświetla odnośniki do plików i dodaje ikony symbolizujące rozszerzenie pliku. Jeśli włączono i dodano <em>opisy</em> to są one wyświetlane zamiast nazw plików.</li><li><em>Adres URL pliku</em> wyświetla pełną ścieżkę pliku w postaci czystego tekstu</li><li><em>Tabela z plikami</em> tworzy tabelę odnośników plików wraz z ich rozmiarem.</li><li><em>Klauzura RSS</em> wyświetla tylko pierwszą linię w kanale RSS sformatowaną zgodnie ze składnią klauzur RSS 2.0.</li></ul> Nadal można używać bezpośredniego odnośnika URI do pliku nawet jeśli nie jest wyświetlany.

en: Flag to control whether this file should be displayed when viewing content
pl: Znacznik decydujący o tym czy należy wyświetlać plik w trakcie przeglądania zawartości.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
pl: Wpis dziennika wyjaśnia zmiany w tej wersji.

en: At least one authentication provider must be defined for resource @id
pl: Dla zasobu @id należy zdefiniować przynajmniej jeden tryb autoryzacji

en: At least one format must be defined for resource @id
pl: Dla zasobu @id musi zostać zdefiniowany co najmniej jeden format

en: The ID of the shortcut.
pl: ID skrótu

en: The UUID of the shortcut.
pl: UUID skrótu

en: The bundle of the shortcut.
pl: Zestaw skrótu

en: Weight among shortcuts in the same shortcut set.
pl: Waga skrótów w obrębie tego samego zbioru skrótów.

en: Route name
pl: Nazwa trasy

en: The language code of the shortcut.
pl: Kod języka skrótu.

en: Shortcut link
pl: Odnośnik skrótu

en: Rebuild access
pl: Odbuduj reguły dostępu

en: The rebuild_access setting is enabled in settings.php. It is recommended to have this setting disabled unless you are performing a rebuild.
pl: Włączono ustawienie rebuild_access w settings.php. Zaleca się wyłączenie tego ustawienia, chyba że przeprowadzenie odbudowy jest zamierzone.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
pl: Powiąż węzły z terminami taksonomii wskazując słownik lub słowniki, które mają być użyte. Ta zależność spowoduje duplikację rekordów jeśli występuje wiele terminów.

en: Taxonomy term ID
pl: ID terminu taksonomii

en: Taxonomy term name
pl: Nazwa terminu taksonomii

en: Return to site content
pl: Powrót do treści witryny

en: Preferred admin language code
pl: Kod preferowanego języka administracyjnego

en: The user's preferred language code for receiving emails and viewing the site.
pl: Kod preferowanego języka używanego do odbioru wiadomości e-mail i przeglądania witryny.

en: Preferred language code
pl: Kod preferowanego użytkownika

en: The user's preferred language code for viewing administration pages.
pl: Kod preferowanego języka używanego do przeglądania stron administracyjnych.

en: The name of this user.
pl: Nazwa tego użytkownika.

en: The password of this user (hashed).
pl: Hasło tego użytkownika (zahaszowane)

en: The email of this user.
pl: E-mail tego użytkownika.

en: The timezone of this user.
pl: Strefa czasowa tego użytkownika.

en: The time that the user was created.
pl: Data utworzenia użytkownika.

en: Initial email
pl: Początkowy adres e-mail

en: User ID from route context
pl: ID użytkownika z kontekstu trasy

en: The Views module provides a back end to fetch information from content, user accounts, taxonomy terms, and other entities from the database and present it to the user as a grid, HTML list, table, unformatted list, etc. The resulting displays are known generally as <em>views</em>.
pl: Moduł Views udostępnia zaplecze techniczne do pobierania zawartości, kont użytkowników, terminów taksonomii i innych elementów bazy danych a następnie zaprezentowanie ich użytkownikowi w postaci siatki, listy HTML, tabeli, niesformatowanej listy, itp.. Powstałe w ten sposób prezentacje są powszechnie znane jako <em>widoki</em>.

en: Adding functionality to administrative pages
pl: Dodawanie funkcjonalności do stron administracyjnych

en: The Views module adds functionality to some core administration pages. For example, <em>admin/content</em> uses Views to filter and sort content. With Views uninstalled, <em>admin/content</em> is more limited.
pl: Moduł Views rozszerza strony administracyjne o dodatkowe funkcje. Na przykład, strona <em>admin/content</em> jest używana do filtrowania i sortowania zawartości. Funkcjonalność tej strony jest mocno ograniczona gdy moduł Views nie jest zainstalowany.

en: Expanding Views functionality
pl: Rozszerzanie funkcjonalności widoków

en: Changing the title here means it cannot be dynamically altered anymore.
pl: Zmiana tytułu w tym miejscu oznacza, że w przyszłości nie nie będzie mógł być zmieniany dynamicznie.

en: Validate @label
pl: Sprawdź poprawność @label

en: Validate user has access to the %name
pl: Sprawdź, czy użytkownik ma dostęp do %name

en: Multiple arguments
pl: Wiele argumentów

en: Single ID
pl: Pojedynczy identyfikator

en: One or more IDs separated by , or +
pl: Jeden lub kilka identyfikatorów oddzielonych przez , lub +

en: Tag based
pl: Oparta na znacznikach

en: Tag based caching of data. Caches will persist until any related cache tags are invalidated.
pl: Przechowywanie danych w pamięci podręcznej opartej na znacznikach. Zawartość pamięci podręcznej będzie przechowywana tak długo dopóki żaden z powiązanych znaczników nie zostanie unieważniony.

en: Name and description
pl: Nazwa i opis

en: Administrative tags
pl: Znaczniki administracyjne

en: Enter a comma-separated list of words to describe your view.
pl: Wprowadź listę oddzielonych przecinkami słów opisujących Twój widok.

en: Click <em>Save</em>.
pl: Kliknij <em>Zapisz</em>

en: Defines a field type for telephone numbers.
pl: Definiuje typ pola dla numerów telefonów.

en: The aggregator feed UUID.
pl: UUID kanału agregatora

en: simple configuration
pl: prosta konfiguracja

en: The staged configuration cannot be imported, because it originates from a different site than this site. You can only synchronize configuration between cloned instances of this site.
pl: Konfiguracja robocza nie może zostać zaimportowana ponieważ pochodzi z innej witryny niż obecna. Można synchronizować konfiguracje wyłącznie pomiędzy sklonowanymi egzemplarzami tej witryny.

en: The date the file created.
pl: Data utworzenia pliku.

en: The timestamp that the file was created.
pl: Znacznik czasu utworzenia pliku.

en: The timestamp that the file was last changed.
pl: Znacznik czasu ostatniej zmiany pliku.

en: No image toolkit is configured on the site. Check PHP installed extensions or add a contributed toolkit that doesn't require a PHP extension. Make sure that at least one valid image toolkit is enabled.
pl: Żadne narzędzie do obróbki obrazów nie zostało skonfigurowane. Sprawdź zainstalowane rozszerzenia do PHP lub dodaj zestaw narzędzi niewymagający rozszerzeń PHP. Upewnij się, że skonfigurowano poprawnie przynajmniej jedno takie narzędzie.

en: Language based on a selected language.
pl: Język na podstawie wybranego języka.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
pl: Linki z mniejszą wagą będą w menu wyświetlane przed cięższymi.

en: The name of the user role.
pl: Nazwa roli użytkownika.

en: Influence
pl: Wpływ

en: Influence is a numeric multiplier used in ordering search results. A higher number means the corresponding factor has more influence on search results; zero means the factor is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
pl: Wpływ jest numerycznym mnożnikiem wykorzystywanym do ustalania kolejności wyników wyszukiwania. Wyższa wartość oznacza, że odpowiadający jej element ma większy wpływ na wynik wyszukiwania; zero oznacza, że element jest ignorowany. Zmiana tych wartości nie wymaga odbudowy indeksu wyszukiwania. Efekt zmian jest natychmiastowy.

en: Search page type
pl: Typ strony wyszukiwania

en: - Choose page type -
pl: - Wybierz typ strony -

en: No search pages have been configured.
pl: Żadna strona wyszukiwania nie została skonfigurowana.

en: You must select the new search page type.
pl: Należy wybrać nowy typ strony wyszukiwania.

en: Edit %label search page
pl: Edycja strony wyszukiwania %label

en: The %label search page has been enabled.
pl: Włączono stronę wyszukiwania %label.

en: The %label search page has been disabled.
pl: Wyłączono stronę wyszukiwania %label.

en: The default search page is now %label. Be sure to check the ordering of your search pages.
pl: Domyślną stroną wyszukiwania jest %label. Należy sprawdzić kolejność własnych stron wyszukiwania.

en: The %label search page has been added.
pl: Dodano stronę wyszukiwania %label.

en: Save search page
pl: Zapisz stronę wyszukiwania

en: The %label search page has been updated.
pl: Uaktualniono stronę wyszukiwania %label.

en: The label for this search page.
pl: Etykieta strony wyszukiwania.

en: The search page path must be unique.
pl: Ścieżka strony wyszukiwania musi być unikalna.

en: Managing and displaying text fields
pl: Zarządzanie i wyświetlanie tekstu pól

en: Creating short text fields
pl: Tworzenie pól krótkiego tekstu

en: Creating long text fields
pl: Tworzenie pól długiego tekstu

en: Trimming the text length
pl: Przycinanie tekstu na długość

en: On the <em>Manage display</em> page you can choose to display a trimmed version of the text, and if so, where to cut off the text.
pl: Na stronie <em>Zarządzanie wyświetlaniem</em> można zdecydować, czy wyświetlać przyciętą wersję tekstu a jeśli tak, to w jakim miejscu należy go przyciąć.

en: Displaying summaries instead of trimmed text
pl: Wyświetlanie podsumowania zamiast przyciętego tekstu

en: Using text formats and editors
pl: Korzystanie z formatów tekstu i edytorów

[ctx: Text alignment]
en: Left
pl: Lewo

[ctx: Text alignment]
en: Center
pl: Środek

[ctx: Text alignment]
en: Right
pl: Prawo

en: State label
pl: Etykieta stanu

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> integration
pl: Integracja z <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr>

en: A breakpoint separates the height or width of viewports (screens, printers, and other media output types) into steps. For instance, a width breakpoint of 40em creates two steps: one for widths up to 40em and one for widths above 40em. Breakpoints can be used to define when layouts should shift from one form to another, when images should be resized, and other changes that need to respond to changes in viewport height or width.
pl: Breakpoint dzieli wysokość lub szerokość obszaru wyświetlania (ekranów, drukarek i innych typów urządzeń wyjściowych) na przedziały. Na przykład, breakpoint szerokości 40em tworzy dwa przedziały: jeden dla szerokości nie większych od 40 em oraz drugi dla szerokości powyżej 40em. Breakpointy mogą być  używane do określania momentu gdy układy powinny przejść z jednej postaci w drugą, gdy rozmiary obrazów powinny być zmieniane a także gdy powinny zajść inne zmiany w odpowiedzi na zmiany w wysokości lub szerokości obszaru wyświetlania.

en: Resolution multiplier
pl: Mnożnik rozdzielczości

en: Resolution multipliers are a measure of the viewport's device resolution, defined to be the ratio between the physical pixel size of the active device and the <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Device_independent_pixel">device-independent pixel</a> size. The Breakpoint module defines multipliers of 1, 1.5, and 2; when defining breakpoints, modules and themes can define which multipliers apply to each breakpoint.
pl: Mnożniki rozdzielczości są miarą rozdzielczości urządzenia obszaru wyświetlania, zdefiniowane jako stosunek fizycznego rozmiaru piksela aktywnego urządzenia do rozmiaru <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Device_independent_pixel">piksela niezależnego od urządzenia</a>. Moduł Breakpoint definiuje mnożniki równe 1, 1.5 i 2; w trakcie definiowania breakpointów, moduły i skórki mogą określać które z mnożników zastosować do każdego breakpointa.

en: Defining breakpoints and breakpoint groups
pl: Definiowanie breakpointów i grup breakpointów

en: Modules and themes can use the API provided by the Breakpoint module to define breakpoints and breakpoint groups, and to assign resolution multipliers to breakpoints.
pl: Moduły i skórki mogą używać API dostarczane przez moduł Breakpoint w celu definiowania breakpoint'ów (oraz ich grup) a następnie przydzielania do nich mnożników rozdzielczości.

[ctx: Validation]
en: Comment author name
pl: Nazwa autora komentarza

en: Changing the text format to %text_format will permanently remove content that is not allowed in that text format.<br><br>Save your changes before switching the text format to avoid losing data.
pl: Zmiana formatu tekstu na %text_format spowoduje trwałe usunięcie zawartości, która jest niedozwolona w tym formacie tekstu.<br><br>Zapisz zmiany przed przełączeniem formatu tekstu aby uniknąć utraty danych.

en: Change text format?
pl: Zmienić format tekstu?

en: Entity view display
pl: Format wyświetlania encji

en: Managing and displaying entity reference fields
pl: Zarządzanie i wyświetlanie pól z referencjami do encji

en: Selecting reference type
pl: Wybór typu wskazania

en: In the field settings you can select which entity type you want to create a reference to.
pl: W ustawieniach pola można wskazać typ encji do, której ma zostać utworzona referencja.

en: Filtering and sorting reference fields
pl: Filtrowanie i sortowanie pól z referencjami

en: Depending on the chosen entity type, additional filtering and sorting options are available for the list of entities that can be referred to, in the field settings. For example, the list of users can be filtered by role and sorted by name or ID.
pl: W zależności od wybranego typu encji, w ustawieniach pola dostępne są dodatkowe opcje filtrowania i sortowania listy encji, których dotyczą. Na przykład, lista użytkowników może być filtrowana według roli i uporządkowana według nazwy lub identyfikatora.

en: Displaying a reference
pl: Wyświetlanie referencji

en: An entity reference can be displayed as a simple label with or without a link to the entity. Alternatively, the referenced entity can be displayed as a teaser (or any other available view mode) inside the referencing entity.
pl: Referencja do encji może być wyświetlane jako zwykła etykieta z lub bez linku do encji. Ewentualnie, wskazywana encja może być wyświetlona jako podsumowanie (lub jakikolwiek dostępny tryb wyświetlania) wewnątrz wskazującej ją encji.

en: Managing text formats
pl: Zarządzanie formatami tekstu

en: Assigning roles to text formats
pl: Przypisywanie ról do formatów tekstowych

en: Selecting filters
pl: Wybór filtrów

en: Each filter can have additional configuration options. For example, for the "Limit allowed HTML tags" filter you need to define the list of HTML tags that the filter leaves in the text.
pl: Każdy filtr może posiadać dodatkowe opcje konfiguracyjne. Na przykład dla "Ogranicz dozwolone znaczniki HTML" musisz zdefiniować listę dozwolonych znaczników HTML, które filtr pozostawi w tekście.

en: When creating or editing data in a field that has text formats enabled, users can select the format under the field from the Text format select list.
pl: Tworząc i edytując dane pola obsługującego formaty tekstu, użytkownicy mogą wybrać format z listy wyboru Format tekstu.

en: Import behavior
pl: Funkcjonowanie importu

en: The keywords to search for.
pl: Poszukiwane słowa kluczowe

en: Managing and displaying list fields
pl: Zarządzanie i wyświetlanie pól list

en: Defining option keys and labels
pl: Definiowanie kluczy i etykiet dla opcji wyboru

en: When you define the list options you can define a key and a label for each option in the list. The label will be shown to the users while the key gets stored in the database.
pl: W trakcie definiowania opcji listy można określić klucz i etykietę dla każdej z nich. Etykieta zostanie wyświetlona użytkownikom a klucz będzie przechowywany w bazie danych.

en: Choosing list field type
pl: Wybieranie typu pola listy

en: There are three types of list fields, which store different types of data: <em>float</em>, <em>integer</em> or, <em>text</em>. The <em>float</em> type allows storing approximate decimal values. The <em>integer</em> type allows storing whole numbers, such as years (for example, 2012) or values (for example, 1, 2, 5, 305). The <em>text</em> list field type allows storing text values. No matter which type of list field you choose, you can define whatever labels you wish for data entry.
pl: Istnieją trzy typy pól listy, które przechowują różne typy danych: <em>zmiennoprzecinkowe</em>, <em>całkowite</em> lub <em>tekstowe</em>. Typ <em>zmiennoprzecinkowy</em> umożliwia przechowywanie przybliżonych wartości dziesiętnych. Typ <em>całkowity</em> umożliwia przechowywanie pełnych liczb, takich jak lata (na przykład 2012) lub wartości (na przykład 1, 2, 5, 305). <em>Tekstowe</em> pole listy umożliwia przechowywanie wartości tekstowych. Niezależnie od wybranego typu pola listy można określić dowolne etykiety jakie mają być używane w trakcie wprowadzania danych.

en: Dependency of required module @module
pl: Zależność wymaganego modułu @module

en: Some of the pending updates cannot be applied because their dependencies were not met.
pl: Niektóre z oczekujących aktualizacji nie mogą być zastosowane ponieważ ich zależności nie są spełnione.

en: The vocabulary to which the term is assigned.
pl: Słownik, do którego jest przypisany ten termin.

en: Viewing tours
pl: Przeglądanie wycieczek

en: If a tour is available on a page, a <em>Tour</em> button will be visible in the toolbar. If you click this button the first tip of the tour will appear. The tour continues after clicking the <em>Next</em> button in the tip. To see a tour users must have the permission <em>Access tour</em> and JavaScript must be enabled in the browser
pl: Jeśli na stronie jest dostępna wycieczka, przycisk <em>Wycieczka</em> będzie widoczny na pasku narzędziowym. Po jego kliknięciu nastąpi uruchomienie pierwszego kroku wycieczki. Wycieczka będzie kontynuowana po kliknięciu przycisku <em>Dalej</em>. Aby zobaczyć wycieczkę użytkownik musi posiadać uprawnienie <em>Dostęp do wycieczek</em> a jego przeglądarka musi mieć włączoną obsługę JavaScript

en: Creating tours
pl: Tworzenie wycieczek

en: Managing user account fields
pl: Zarządzanie polami konta użytkownika

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
pl: Pole encji zawierające czas jej ostatniej aktualizacji w formacie Unix timestamp.

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been created.
pl: Pole encji zawierające czas jej utworzenia w formacie Unix timestamp.

en: An entity field for storing a serialized array of values.
pl: Pole encji do przechowywania zserializowanej tablicy wartości.

en: Timestamp value
pl: Wartość znacznika czasu

en: An entity field containing a UNIX timestamp value.
pl: Pole encji zawierające wartość w formacie Unix timestamp.

en: Default PHP mailer
pl: Domyślny system nadawczy poczty e-mail w PHP

en: Sends the message as plain text, using PHP's native mail() function.
pl: Wysyłka wiadomości w czystym tekście za pomocą standardowej funkcji PHP mail().

en: Mail collector
pl: Kolekcjoner wiadomości e-mail

en: Does not send the message, but stores it in Drupal within the state system. Used for testing.
pl: Zapis wiadomości w systemie stanów Drupala zamiast jej wysyłki. Wykorzystywana przy testowaniu.

en: Books can be created collaboratively, as they allow users with appropriate permissions to add pages into existing books, and add those pages to a custom table of contents.
pl: Książki można tworzyć zespołowo ponieważ umożliwiają użytkownikom z odpowiednimi uprawnieniami dodawanie stron do istniejących książek oraz dodawanie tych stron do własnych spisów treści.

en: Synchronizing configuration
pl: Synchronizacja konfiguracji

en: Starting configuration synchronization.
pl: Rozpoczęcie synchronizacji konfiguracji.

en: Configuration synchronization has encountered an error.
pl: Błąd podczas synchronizacji konfiguracji.

en: Nothing to export.
pl: Brak elementów do eksportu.

en: Administer responsive images
pl: Administracja responsywnymi obrazami

en: Defined on the Appearance or Theme Settings page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
pl: Określone na stronie Wygląd lub w ustawieniach skórki. Nie masz odpowiednich uprawnień aby zmienić logo witryny.

en: Defined on the Site Information page. You do not have the appropriate permissions to change the site logo.
pl: Określone na stronie Podstawowe Dane. Nie masz odpowiednich uprawnień aby zmienić logo witryny.

en: Toggle branding elements
pl: Zmiana wyświetlania elementów marki

en: Choose which branding elements you want to show in this block instance.
pl: Wybierz elementy marki, które powinny być wyświetlane w tym egzemplarzu bloku.

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Rendering language
pl: Język renderowania

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
pl: Opcja "@name" musi zawierać poprawną wartość. Możesz pozostawić pole tekstowe puste lub też wprowadzić łańcuch znaków, jak "512" (bajtów), "80 KB" (kilobajtów) lub "50 MB" (megabajtów).

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
pl: W formularzu wykryto niezgodność build-id podczas próby zapisania formularza w pamięci podręcznej.

en: Synchronizing configuration: @op @name.
pl: Synchronizacja konfiguracji: @op @name

en: Unexpected error during import with operation @op for @name: @message
pl: Wystąpił niespodziewany błąd w trakcie importu za pomocą akcji @op dla @name: @message

en: Deleted and replaced configuration "@name"
pl: Usunięto i zastąpiono konfigurację "@name"

en: Update target "@name" is missing.
pl: Cel aktualizacji "@name" nie został wskazany.

en: The config name @config_name is invalid.
pl: Nazwa konfiguracji @config_name jest niepoprawna.

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
pl: %name: Liczba całkowita musi być większa lub równa %min.

en: Size of URI field
pl: Rozmiar pola URI

en: URI field
pl: Pole URI

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie elementy z kanału %feed?

en: The news items from %site have been deleted.
pl: Usunięto wiadomości kanału %site

en: A brief description of your block.
pl: Krótki opis twojego bloku.

en: no caching
pl: bez pamięci podręcznej

en: Custom Entity ID
pl: ID Własnej Encji

en: Specify a custom entity ID. This will override the entity ID in the configuration above.
pl: Określ ID własnej encji. Spowoduje to nadpisanie ID encji w powyższej konfiguracji.

en: Completed @current step of @total.
pl: Ukończono krok @current z @total.

en: The configuration synchronization failed validation.
pl: Synchronizacja konfiguracji nie powiodła się z powodu nieudanej walidacji.

en: @count renamed | @count renamed
pl[0]: @count zmieniona nazwa
pl[1]: @count zmienione nazwy
pl[2]: @count zmienionych nazw

en: The configuration was imported with errors.
pl: Import konfiguracji zakończony z błędami.

en: All links are validated after a link field is filled in. They can include anchors or query strings.
pl: Poprawność wszystkich odnośników jest sprawdzana po wypełnieniu pola odnośnika. Mogą zawierać kotwicę i zapytanie adresu URL.

en: Allowed link type
pl: Dozwolony typ odnośnika

en: Internal links only
pl: Tylko odnośniki wewnętrzne

en: Both internal and external links
pl: Zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne odnośniki

[ctx: Validation]
en: Link data valid for link type.
pl: Prawidłowość danych odnośnika dla typu odnośnika.

en: Importing translation files
pl: Importowanie plików tłumaczeń

en: Checking the translation status
pl: Sprawdzanie statusu tłumaczenia

en: Translating individual strings
pl: Tłumaczenie poszczególnych łańcuchów znaków

en: Could not save to map table due to missing destination id values
pl: Nie można było wykonać zapisu do tabeli mapowania z powodu braku docelowych wartości id

en: Format ID.
pl: ID formatu.

en: (this translation)
pl: (to tłumaczenie)

en: (all translations)
pl: (wszystkie tłumaczenia)

en: Search is currently disabled
pl: Wyszukiwanie jest obecnie wyłączone

en: No screenshot
pl: Brak zrzutu ekranu

en: This import is empty and if applied would delete all of your configuration, so has been rejected.
pl: Ten import nie zawiera żadnych elementów i jeśli zostałby użyty skasowałby całą konfigurację, więc odrzucono go.

en: Site UUID in source storage does not match the target storage.
pl: UUID witryny z miejsca źródłowego nie pasuje do miejsca docelowego.

en: Configuration deletions
pl: Usunięcia konfiguracji

en: The listed configuration will be deleted.
pl: Wskazana konfiguracja zostanie usunięta.

en: User's roles
pl: Role

en: Single name
pl: Pojedyncza nazwa

en: One or more names separated by , or +
pl: Jedna lub więcej nazw oddzielonych , lub +

en: If none are selected, all are allowed.
pl: Jeśli nie wybrano żadnego, wszystkie są dozwolone.

en: Missing row plugin
pl: Brak wtyczki wiersza

en: Tab options
pl: Opcje zakładek

en: Enable menu link
pl: Włącz odnośnik menu

en: Allowed HTML
pl: Dozwolony HTML

en: Contact messages
pl: Wiadomości kontaktowe

en: Providing module
pl: Dostarczanie modułu

en: @label entities
pl: @label encji

en: Synchronizing configuration: @op @name in @collection.
pl: Synchronizacja konfiguracji: @op @name z kolekcji @collection.

en: Deleted and replaced configuration entity "@name"
pl: Usunięto i zastąpiono encję konfiguracyjną "@name"

[ctx: Entity type group]
en: Content
pl: Zawartość

[ctx: Entity type group]
en: Other
pl: Inne

[ctx: Entity type group]
en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Action ID
pl: ID akcji

en: Action configuration
pl: Konfiguracja akcji

en: Action description
pl: Opis akcji

en: The feed ID.
pl: ID kanału.

en: Refresh frequency in seconds.
pl: Częstotliwość odświeżania w sekundach.

en: Last-checked unix timestamp.
pl: Czas ostatniego sprawdzenia w formacie Unix timestamp.

en: Entity tag HTTP response header.
pl: Znacznik obiektu w nagłówku odpowiedzi HTTP

en: When the feed was last modified.
pl: Data ostatniej modyfikacji kanału.

en: Number of items to display in the feed's block.
pl: Liczba elementów do wyświetlenia w bloku kanału.

en: The {aggregator_feed}.fid to which this item belongs.
pl: {aggregator_feed}.fid do którego należy ten element.

en: The block numeric identifier.
pl: Numeryczny identyfikator bloku.

en: The module providing the block.
pl: Moduł dostarczający blok.

en: The block's delta.
pl: Delta bloku.

en: Which theme the block is placed in.
pl: Skórka w której umieszczono blok.

en: Whether or not the block is enabled.
pl: Czy blok jest włączony.

en: Weight of the block for ordering within regions.
pl: Waga bloku używana do ustalenia kolejności w obrębie regionów.

en: Region the block is placed in.
pl: Region, w którym jest umieszczony blok.

en: Visibility expression.
pl: Wyrażenie widoczności.

en: Pages list.
pl: Lista stron

en: Cache rule.
pl: Reguła pamięci podręcznej.

en: The numeric identifier of the block/box
pl: Numeryczny identyfikator bloku/boksu

en: The block/box content
pl: Zawartość bloku/boksu

en: Admin title of the block/box.
pl: Tytuł administracyjny bloku/boksu.

en: Input format of the custom block/box content.
pl: Format zawartości własnego bloku/boksu.

en: The primary identifier for this version.
pl: Podstawowy identyfikator tej wersji.

en: Comment ID.
pl: ID komentarza.

en: Parent comment ID. If set to 0, this comment is not a reply to an existing comment.
pl: ID nadrzędnego komentarza. Jeśli równy 0 to komentarz nie jest odpowiedzią do istniejącego komentarza.

en: The {node}.nid to which this comment is a reply.
pl: {node}.nid węzła do którego dodano komentarz.

en: The {users}.uid who authored the comment. If set to 0, this comment was created by an anonymous user.
pl: {users}.uid użytkownika, który dodał komentarz. Wartość 0 oznacza użytkownika anonimowego.

en: The comment title.
pl: Tytuł komentarza

en: The time that the comment was created, or last edited by its author, as a Unix timestamp.
pl: Czas utworzenia komentarza lub jego ostatniej edycji przez autora w formacie Unix timestamp.

en: The {filter_formats}.format of the comment body.
pl: {filter_formats}.format treści komentarza.

en: The vancode representation of the comment's place in a thread.
pl: Miejsce komentarza w wątku w formacie vancode.

en: The comment author's name. Uses {users}.name if the user is logged in, otherwise uses the value typed into the comment form.
pl: Nazwa autora komentarza. Używana jest wartość {users}.name jeśli użytkownik jest zalogowany, w przeciwnym wypadku używana jest wartość podana w formularzu komentarza.

en: The comment author's home page address from the comment form, if user is anonymous, and the 'Anonymous users may/must leave their contact information' setting is turned on.
pl: Adres strony domowej autora komentarza podanej w formularzu komentarza gdy komentującym jest użytkownik anonimowy i włączone jest ustawienie 'Anonimowi użytkownicy mogą/muszą pozostawić dane kontaktowe'.

en: The {node}.type to which this comment is a reply.
pl: {node}.type dla którego ten komentarz jest odpowiedzią.

en: The node type
pl: Typ węzła

en: Primary Key: Unique category ID.
pl: Klucz podstawowy: Unikalny ID kategorii.

en: Category name.
pl: Nazwa kategorii.

en: The category's weight.
pl: Waga kategorii.

en: Flag to indicate whether or not category is selected by default. (1 = Yes, 0 = No)
pl: Znacznik informujący o tym czy kategoria jest wybrana domyślnie  (1 = Tak, 0 = Nie).

en: Type (text, integer, ....)
pl: Typ (tekst, liczba całkowita, ..)

en: Global settings. Shared with every field instance.
pl: Ustawienia globalne. Wspólne dla wszystkich egzemplarzy pola.

en: DB storage
pl: Baza danych

en: DB Columns
pl: Kolumny bazy danych

en: The machine name of field.
pl: Identyfikator systemowy pola.

en: Weight.
pl: Waga.

en: A name to show.
pl: Wyświetlana nazwa

en: Widget type.
pl: Typ kontrolki.

en: Serialize data with widget settings.
pl: Ustawienia serializacji danych za pomocą kontrolki.

en: Serialize data with display settings.
pl: Ustawienia serializacji danych za pomocą formatu wyświetlania.

en: A description of field.
pl: Opis pola.

en: Module that implements widget.
pl: Moduł implementujący kontrolkę.

en: Status of widget
pl: Status kontrolki

en: The module that provides the field.
pl: Moduł dostarczający pole

en: Content type where this field is used.
pl: Rodzaje zawartości, w których to pole jest używane

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
pl: Identyfikator {users}.uid użytkownika, który dodał plik. Wartość 0 oznacza, że plik został dodany przez anonimowego użytkownika.

en: The published status of a file.
pl: Status publikacji pliku.

en: The time that the file was added.
pl: Czas dodania pliku.

en: The Drupal files path.
pl: Ścieżka plików Drupala.

en: TRUE if the files directory is public otherwise FALSE.
pl: PRAWDA jeśli katalog plików jest publiczny, w innym przypadku FAŁSZ.

en: Machine name of the node type.
pl: Identyfikator systemowy typu zawartości.

en: Human name of the node type.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa typu węzła.

en: The module providing the node type.
pl: Moduł dostarczający ten typ węzła.

en: Description of the node type.
pl: Opis typu węzła.

en: Help text for the node type.
pl: Tekst pomocy dla tego typu węzła.

en: Title label.
pl: Etykieta tytułu.

en: Flag indicating the node type has a body field.
pl: Wartość logiczna informująca o tym, czy ten typ węzła ma pole treści.

en: Body label.
pl: Etykieta treści

en: Minimum word count for the body field.
pl: Minimalna liczba słów w polu treści.

en: Flag.
pl: Znacznik.

en: The original type.
pl: Oryginalny typ.

en: Primary Key: Unique profile field ID.
pl: Klucz podstawowy: Unikalny ID pola profilu.

en: Title of the field shown to the end user.
pl: Tytuł pola wyświetlanego użytkownikowi końcowemu.

en: Internal name of the field used in the form HTML and URLs.
pl: Wewnętrzna nazwa pola używana w formularzach HTML i adresach URL.

en: Explanation of the field to end users.
pl: Objaśnienia pola dla użytkowników końcowych.

en: Profile category that the field will be grouped under.
pl: Kategoria profilu według której będzie zgrupowane pole.

en: Title of page used for browsing by the field's value
pl: Tytuł strony używanej do przeglądania według wartości pola

en: Type of form field.
pl: Typ pola formularza.

en: Weight of field in relation to other profile fields.
pl: Waga pola w stosunku do innych pól profilu.

en: Whether the user is required to enter a value. (0 = no, 1 = yes)
pl: Czy użytkownik ma obowiązek wprowadzić wartość (0 = nie, 1 = tak).

en: Whether the field is visible in the user registration form. (1 = yes, 0 = no)
pl: Czy pole jest wyświetlane w formularzu rejestracji użytkownika (1  tak, 0 = nie).

en: The level of visibility for the field. (0 = hidden, 1 = private, 2 = public on profile but not member list pages, 3 = public on profile and list pages)
pl: Poziom widoczności pola. (0 = ukryte, 1 = prywatne, 2 = publiczne na stronie profilu ale nie na stronach z listami użytkowników, 3 = publiczne na stronie profilu oraz na listach użytkowników)

en: Whether form auto-completion is enabled. (0 = disabled, 1 = enabled)
pl: Czy autouzupełnianie w formularzu jest włączone (0 - wyłączone, 1  = włączone).

en: List of options to be used in a list selection field.
pl: Lista opcji do wykorzystania w polu wyboru listy.

en: Unique profile field ID.
pl: Unikalny ID pola profilu.

en: The user Id.
pl: Identyfikator użytkownika.

en: Existing term VID
pl: VID terminu

en: The term description.
pl: Opis terminu.

en: The Drupal term IDs of the term's parents.
pl: Identyfikatory ID terminów nadrzędnych.

en: The file Id.
pl: Identyfikator pliku.

en: The node Id.
pl: Id węzła.

en: The version Id.
pl: Identyfikator wersji.

en: The file description.
pl: Opis pliku.

en: Whether the list should be visible on the node page.
pl: Czy lista powinna być widoczna na stronie węzła.

en: The file weight.
pl: Waga pliku.

en: Max filesize
pl: Maksymalny rozmiar pliku

en: The numeric identifier of the path alias.
pl: Numeryczny identyfikator aliasu ścieżki.

en: Timezone (Date)
pl: Strefa czasowa (moduł Data)

en: Timezone (Event)
pl: Strefa czasowa (moduł Event)

en: The vocabulary ID.
pl: ID słownika.

en: The name of the vocabulary.
pl: Nazwa słownika.

en: The description of the vocabulary.
pl: Opis słownika.

en: The names of the node types the vocabulary may be used with.
pl: Nazwy typów węzłów, które mogą być używane ze słownikiem.

en: Displays messages in an area.
pl: Wyświetla wiadomości w obszarze.

en: Numeric placeholders may not be used. Please use plain placeholders (%).
pl: Zaślepki numeryczne nie mogą być używane. Prosimy używać zwykłych zaślepek (%).

en: This synchronization will delete data from the field %fields. | This synchronization will delete data from the fields: %fields.
pl[0]: Ta synchronizacja usunie dane pola %fields.
pl[1]: Ta synchronizacja usunie dane pól: %fields.
pl[2]: Ta synchronizacja usunie dane pól: %fields.

en: Route Name
pl: Nazwa trasy

en: Route Params
pl: Parametry ścieżki

en: Param
pl: Parametr

en: Configuration dependencies
pl: Zależności konfiguracji

en: Theme dependencies
pl: Zależności skórki

en: Extension settings
pl: Ustawienia rozszerzeń

en: Redirect to URL configuration
pl: Konfiguracja przekierowania pod adres URL

en: Display a message to the user configuration
pl: Konfiguracja wyświetlania komunikatu dla użytkownika

en: Bulk form
pl: Formularz operacji masowych

en: Aggregator settings
pl: Ustawienia subskrybenta

en: Aggregator XSS
pl: Subskrybent XSS

en: Aggregator item row
pl: wiersz elementu

en: Admin info
pl: Informacje dla admina

en: Block display options
pl: Opcje wyświetlania bloku

en: Custom block type settings
pl: Ustawienia własnego typu bloku

en: Book settings
pl: Ustawienia książki

en: Button groups
pl: Grupy przycisków

en: Button group
pl: Grupa przycisków

en: List of styles
pl: Lista stylów

en: Color theme settings
pl: Ustawienia skórki Color

en: Palette settings
pl: Ustawienia palety

en: Comment display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania komentarza

en: Unpublish comment containing keyword(s) configuration
pl: Konfiguracja ukrywania komentarzy zawierających określone frazy

en: Commented user ID
pl: ID użytkownika komentującego

en: Comment depth
pl: Głębokość komentarza

en: Comment link
pl: Odnośnik do komentarza

en: Last comment date
pl: Data ostatniego komentarza

en: Comment approve link
pl: Odnośnik do zatwierdzenia komentarza

en: Comment reply link
pl: Odnośnik do odpowiedzi na komentarz

en: Name of last comment poster
pl: Nazwa autora ostatniego komentarza

en: Newer of last comment / node updated
pl: Nowszy z dwóch: ostatni komentarz lub uaktualniony węzeł

en: Comment node status
pl: Status komentarza węzła

en: Node user posted comment
pl: Użytkownik dodanego komentarza

en: Entity options
pl: Opcje encji

en: Newer of last comment / entity updated
pl: Ostatnia aktualizacja - data ostatniego komentarza lub aktualizacji encji

en: Single import
pl: Pojedynczny import

en: Single export
pl: Pojedynczy eksport

en: Translate @type_name
pl: Tłumacz @type_name

en: Personal contact form enabled by default
pl: Osobisty formularz kontaktowy jest domyślnie włączony

en: Link to user contact page
pl: Odnośnik do formularza kontaktowego użytkownika

en: Content translation link
pl: Odnośnik tłumaczonej zawartości

en: Contextual link
pl: Odnośnik kontekstowy

en: Defines datetime form elements and a datetime field type.
pl: Definiuje elementy formularza typu data i godzina a także pole typu data i godzina.

en: Datetime settings
pl: Ustawienia daty i godziny

en: Datetime default display format settings
pl: Ustawienia domyślnego formatu wyświetlania daty i godziny

en: Datetime plain display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania prostej daty i godziny

en: Datetime select list display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania daty i godziny w postaci listy wyboru

en: Database logging settings
pl: Ustawienia dziennika zapisywanego w bazie danych

en: Log event message
pl: Wiadomość w dzienniku

en: Operation link markup
pl: Znaczniki odnośnika operacji

en: Provides a means to associate text formats with text editor libraries such as WYSIWYGs or toolbars.
pl: Zapewnia sposoby skojarzenia formatów tekstu z bibliotekami edytorów tekstowych takimi jak WYSIWYG lub paski narzędziowe.

en: Image upload settings
pl: Ustawienia wysyłania obrazów

en: Delete view mode
pl: Usuń tryb widoku

en: Delete form mode
pl: Usuń tryb formularza

en: Entity view mode settings
pl: Ustawienia trybu widoku encji

en: The human-readable name of the view mode
pl: Nazwa trybu widoku przyjazna dla użytkownika

en: Target entity type
pl: Typ encji docelowej

en: Entity form mode settings
pl: Ustawienia trybu formularza encji

en: View or form mode machine name
pl: Identyfikator systemowy trybu widoku lub formularza

en: Field display setting
pl: Ustawienia wyświetlania pola

en: Text field display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pola tekstowego

en: Sort settings
pl: Ustawienia sortowania

en: Entity reference rendered entity display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania zawartości wskazywanej encji

en: Entity reference entity ID display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania ID wskazywanej encji

en: Entity reference label display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania etykiety wskazywanej encji

en: Entity reference autocomplete (Tags style) display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania autouzupełniania (stylu znaczników) referencji do encji

en: Entity reference autocomplete display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania autouzupełniania referencji do encji

en: Search field
pl: Pole wyszukiwania

en: Maximum number of field data records to purge
pl: Maksymalna liczba rekordów danych do oczyszczenia

en: Maximum number of values users can enter
pl: Maksymalna ilość wartości jaką mogą wprowadzać użytkownicy

en: - Hidden - format settings
pl: - Ukryte - ustawienia formatu

en: Integer settings
pl: Ustawienia liczb całkowitych

en: Decimal settings
pl: Ustawienia dziesiętne

en: Float settings
pl: Ustawienia zmiennoprzecinkowe

en: Number decimal display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania liczby dziesiętnej

en: Number unformatted display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania liczby niesformatowanej

en: Number default display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pola numerycznego

en: Reverse entity reference
pl: Zwrotna referencja do encji

en: Field UI settings
pl: Ustawienia modułu Field UI

en: The prefix for new fields created via Field UI
pl: Prefiks dla nowych pól tworzonych za pomocą interfejsu użytkownika modułu Field (Field UI)

en: Enable Display field
pl: Włącz opcję Pokazuj pole

en: Enable Description field
pl: Włącz pole opisu

en: Generic file format settings
pl: Ustawienia formatu pliku

en: RSS enclosure format settings
pl: Ustawienia formatu klauzury RSS

en: Table of files format settings
pl: Ustawienia formatu tabeli plików

en: URL to file format settings
pl: Adres URL do ustawień formatu pliku

en: File format settings
pl: Ustawienia formatu pliku

en: File URI
pl: Adres URI pliku

en: Fallback text format
pl: Awaryjny format tekstu

en: Always show fallback choice
pl: Zawsze pokazuj wybór awaryjny

en: HTML help
pl: Pomoc HTML

en: Filter URL
pl: Adres URL filtra

en: URL length
pl: Długość adresu URL

en: Forum blocks
pl: Bloki forum

en: Active forum block
pl: Blok aktywnego forum

en: Active forum Count
pl: Liczba aktywnych forów

en: New forum Count
pl: Liczba nowych forów

en: Forum topics block
pl: Blok tematów na forum

en: Forum default topic order
pl: Domyślny porządek tematów forum

en: Forum vocabulary ID
pl: ID słownika Forum

en: Serializes entities using Hypertext Application Language.
pl: Serializacja encji przy użyciu formatu Hypertext Application Language.

en: Records which user has read which content.
pl: Zapisuje jaką treść przeczytali poszczególni użytkownicy.

en: History user
pl: Historia użytkownika

en: Image resize
pl: Zmiana rozmiaru obrazu

en: Image rotate
pl: Obrót obrazu

en: Image scale and crop
pl: Skalowanie i przycinanie obrazu

en: Allow insecure image derivatives
pl: Zezwalaj na słabo zabezpieczone pochodne obrazów

en: Suppress the itok query string for image derivatives
pl: Usuń parametr itok z zapytania adresu URL dla pochodnych obrazów

en: Enable Alt field
pl: Włącz pole ALT

en: Alt field required
pl: Wymagane pole ALT

en: Enable Title field
pl: Pole Tytuł dostępne

en: Title field required
pl: Pole Tytuł wymagane

en: Image field display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pola obrazu

en: Delete language
pl: Usuń język

en: Language negotiation per type setting
pl: Ustawienia negocjacji języka w ramach typu

en: Enabled negotiators
pl: Włączone metody negocjacji

en: Negotiator weights
pl: Wagi metod negocjacji

en: All language types
pl: Wszystkie typy języków

en: Configurable language types
pl: Konfigurowalne typy języków

en: Language negotiation per type settings
pl: Ustawienia negocjacji języków w ramach typu

en: Language detection methods
pl: Metody wykrywania języka

en: Language mapping
pl: Mapowanie języka

en: Link format settings
pl: Ustawienia formatu odnośnika

en: Interface Translation
pl: Tłumaczenie Interfejsu

en: Translates the built-in user interface.
pl: Tłumaczenie wbudowanego interfejsu użytkownika.

en: Translate interface settings
pl: Ustawienia tłumaczenia interfejsu

en: Cache strings
pl: Przechowuj łańcuchy znaków w pamięci podręcznej

en: Enable English translation
pl: Włącz angielskie tłumaczenie

en: Translation directory
pl: Katalog tłumaczeń

en: Default translation filename pattern
pl: Wzorzec domyślnej nazwy pliku tłumaczenia

en: Default translation server pattern
pl: Wzorzec domyślnego serwera tłumaczeń

en: Overwrite customized translations
pl: Nadpisz tłumaczenia własne

en: Overwrite non customized translations
pl: Nadpisz tłumaczenia z wyjątkiem własnych

en: Import enabled
pl: Włączony import

en: Updates for: @module_list
pl: Aktualizacje dla: @module_list

en: Menu UI
pl: Interfejs użytkownika modułu Menu (Menu UI)

en: Override parent selector
pl: Nadpisz selektor nadrzędny

en: Per-content type menu settings
pl: Ustawienia menu w rozbiciu na typy zawartości

en: Menu machine name
pl: Identyfikator systemowy menu

en: Handles migrations
pl: Obsługuje migracje

en: Migrate Drupal
pl: Migracja Drupala

en: Contains migrations from older Drupal versions.
pl: Zawiera migracje ze starszych wersji Drupala.

en: Display setting for author and date Submitted by post information
pl: Ustawienia wyświetlania autora i daty używanej w informacji typu "Dodane przez .."

en: Change the author of content configuration
pl: Konfiguracja zmiany autora zawartości

en: Demote selected content from front page configuration
pl: Konfiguracja degradowania wybranej zawartości strony głównej.

en: Promote selected content from front page configuration
pl: Konfiguracja promowania wybranej zawartości strony głównej.

en: Make selected content sticky configuration
pl: Konfiguracja przyklejania zawartości

en: Make selected content unsticky configuration
pl: Konfiguracja odklejania zawartości

en: Unpublish content containing keyword(s) configuration
pl: Konfiguracja ukrywania zawartości zawierającej określone słowa kluczowe

en: Node user ID
pl: ID autora węzła

en: Node bulk form
pl: Formularz masowych operacji węzła

en: Node path
pl: Ścieżka węzła

en: Link to a node revision
pl: Odnośnik do wersji węzła

en: Link to delete a node revision
pl: Odnośnik do usunięcia węzła

en: Link to revert a node to a revision
pl: Odnośnik do przywrócenia wersji węzła

en: Node revisions of an user
pl: Wersje węzła autorstwa użytkownika

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
pl: Nie utworzono jeszcze żadnego typu treści. Aby utworzyć nowy typ treści przejdź do <a href="@create_content">tego formularza</a>.

en: List (integer) settings
pl: Ustawienia listy (liczby całkowite)

en: List (float) settings
pl: Ustawienia listy (liczby zmiennoprzecinkowe)

en: List (text) settings
pl: Ustawienia listy (teksty)

en: Options list default display settings
pl: Ustawienia domyślnego formatu wyświetlania listy opcji

en: Key format settings
pl: Ustawienia formatu klucza

en: Check boxes/radio buttons format settings
pl: Ustawienia formatu pól wyboru / pól radio

en: Single on/off checkbox format settings
pl: Ustawienia formatu pojedynczego pola wyboru opcji

en: Select list format settings
pl: Ustawienia formatu listy wyboru

en: Responsive Image
pl: Responsywny Obraz

en: Responsive image list format settings
pl: Ustawienia formatu listy responsywnych obrazów

en: RESTful Web Services
pl: Usługi RESTful Web

en: GET method settings
pl: Ustawienia metody GET

en: POST method settings
pl: Ustawienia metody POST

en: PATCH method settings
pl: Ustawienia metody PATCH

en: DELETE method settings
pl: Ustawienia metody DELETE

en: Supported format
pl: Obsługiwany format

en: Supported authentication
pl: Obsługiwana autoryzacja

en: REST display options
pl: Opcje wyświetlania REST

en: Field row
pl: Wiersz pola

en: Alias for ID
pl: Alias dla ID

en: Raw output for ID
pl: Nieprzetworzone dane wyjściowe dla ID

en: Serialized output format
pl: Format zserializowanego wyjścia

en: Configure search pages and search indexing options.
pl: Konfiguracja stron wyszukiwania i opcji indeksowania.

en: Add new search page
pl: Dodaj nową stronę wyszkuwania

en: AND/OR combination limit
pl: Ograniczenie użycia kombinacji AND/OR

en: Default search page
pl: Domyślna strona wyszukiwania

en: HTML tags weight
pl: Waga znaczników HTML

en: Tag h1 weight
pl: Waga znacznika h1

en: Tag h2 weight
pl: Waga znacznika h2

en: Tag h3 weight
pl: Waga znacznika h3

en: Tag h4 weight
pl: Waga znacznika h4

en: Tag h5 weight
pl: Waga znacznika h5

en: Tag h6 weight
pl: Waga znacznika h6

en: Tag u weight
pl: Waga znacznika u

en: Tag b weight
pl: Waga znacznika b

en: Tag i weight
pl: Waga znacznika i

en: Tag strong weight
pl: Waga znacznika strong

en: Tag em weight
pl: Waga znacznika em

en: Tag a weight
pl: Waga znacznika a

en: Query key
pl: Klucz zapytania

en: Source link
pl: Odnośnik źródłowy

en: Serialization
pl: Serializacja

en: Shortcut settings
pl: Ustawienia skrótu

en: Logs content statistics for your site.
pl: Zapisywanie w dzienniku statystyk zawartości witryny.

en: Statistics settings
pl: Ustawienia statystyczne

en: Syslog settings
pl: Ustawienia syslog

en: Add date format
pl: Dodaj format daty

[ctx: With components]
en: Extend
pl: Rozszerz

en: Set as default theme
pl: Ustaw domyślną skórkę

en: Site UUID
pl: UUID witryny

en: Weight element maximum value
pl: Maksymalna wartość wagi elementu

en: Requirements warning period
pl: Okres skutkujący komunikatem z ostrzeżeniem

en: Requirements error period
pl: Okres skutkujący komunikatem o błędzie

en: Users may set their own time zone
pl: Użytkownicy mogą ustawiać własną strefę czasową

en: Remind users at login if their time zone is not set
pl: Przy logowaniu przypomnij użytkownikom, że powinni określić swoją strefę czasową.

en: Logging settings
pl: Ustawienia zapisu w dzienniku

en: CSS performance settings
pl: Ustawienia wydajności CSS

en: Aggregate CSS files
pl: Agreguj pliki CSS

en: Compress CSS files
pl: Kompresuj pliki CSS

en: Fast 404 settings
pl: Ustawienia Fast 404

en: Fast 404 enabled
pl: Włączono Fast 404

en: Regular expression to match
pl: Wyrażenie regularne, które ma być spełnione

en: Regular expression to not match
pl: Wyrażenie regularne, które nie ma być spełnione

en: Fast 404 page html
pl: Kod html strony fast 404

en: JavaScript performance settings
pl: Ustawienia wydajności JavaScript

en: JavaScript preprocess
pl: Przetwarzanie wstępne kodu JavaScript

en: Compress JavaScript files.
pl: Kompresuj pliki JavaScript

en: Stale file threshold
pl: Próg przeterminowania pliku

en: Menu description
pl: Opis menu

en: System action
pl: Akcja systemowa

en: Allow insecure uploads
pl: Zezwalaj na słabo zabezpieczone wysyłanie plików

en: Maximum age for temporary files
pl: Maksymalny okres ważności plików tymczasowych

en: Theme global settings
pl: Globalne ustawienia skórki

en: Maintain index table
pl: Utrzymuj tabelę z indeksami

en: Override selector
pl: Nadpisz selektor

en: Number of terms per page
pl: Liczba terminów na stronie

en: Taxonomy format settings
pl: Ustawienia formatu taksonomii

en: Use taxonomy term path
pl: Użyj ścieżki terminu taksonomii

en: Taxonomy depth modifier
pl: Modyfikator głębokości taksonomii

en: Taxonomy language
pl: Język taksonomii

en: Taxonomy term ID with depth
pl: ID terminu taksonomii wraz z głębokością

en: Telephone link format settings
pl: Ustawienia formatu odnośnika telefonicznego

en: Telephone default format settings
pl: Ustawienia domyślnego formatu telefonu

en: Default summary length
pl: Domyślna długość podsumowania

en: Trimmed text display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania przyciętego tekstu

en: Text area (multiple rows) display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania wielowierszowego obszaru tekstowego

en: Text area with a summary display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania obszaru tekstowego z podsumowaniem

en: Number of summary rows
pl: Liczba wierszy podsumowania

en: Tour settings
pl: Ustawienia wycieczki

en: Route settings
pl: Ustawienia trasy

en: Tour tip
pl: Podpowiedź wycieczki

en: Textual tour tip
pl: Tekstowa podpowiedź wycieczki

en: Tracker settings
pl: Ustawienia śledzenia aktywności

en: Cron index limit
pl: Limit indeksowania przez demona cron

en: Nodes user posted/commented on
pl: Węzły dodane / skomentowane przez użytkownika

en: UID of a nodes user posted/commented on
pl: UID węzłów dodanych / skomentowanych przez użytkownika

en: Days since last check
pl: Liczba dni od ostatniego sprawdzenia

en: URL for fetching available update data
pl: Adres URL służący do pobierania dostępnych aktualizacji

en: Timeout in seconds
pl: Limit czasu w sekundach

en: Notify user when password reset
pl: Powiadom użytkownika o ustawieniu nowego hasła

en: Password reset timeout
pl: Czas ważności odnośnika ustawienia nowego hasła

en: Account created by administrator
pl: Konto utworzone przez administratora

en: Registration confirmation (No approval required)
pl: Potwierdzenie rejestracji (aktywacja nie jest wymagana)

en: Registration confirmation (Pending approval)
pl: Potwierdzenie rejestracji (oczekiwanie na zatwierdzenie)

en: Account cancelled
pl: Konto zostało anulowane

en: User flood settings
pl: Ustawienia nadmiernej aktywności użytkownika

en: UID only identifier
pl: Tylko na podstawie identyfikatora UID

en: IP limit
pl: Limit dla adresu IP

en: IP window
pl: Okno czasowe dla adresu IP

en: User window
pl: Okno czasowe dla użytkownika

en: User role settings
pl: Ustawienia roli użytkownika

en: User role weight
pl: Waga roli użytkownika

en: Configuration for the add role action
pl: Konfiguracja dla akcji "dodaj rolę"

en: The ID of the role to add
pl: ID roli, która ma być dodana

en: Block the selected users configuration
pl: Konfiguracja blokowania wybranych użytkowników

en: Cancel the selected user accounts configuration
pl: Konfiguracja anulowania wybranych kont użytkowników

en: Configuration for the remove role action
pl: Konfiguracja dla akcji "usuń rolę"

en: The ID of the role to remove
pl: ID roli, która ma być usunięta

en: Unblock the selected users configuration
pl: Konfiguracja odblokowywania wybranych użytkowników

en: List of permission
pl: Lista uprawnień

en: List of roles
pl: Lista ról

en: User operations bulk form
pl: Formularz operacji masowych dla użytkownika

en: Default area
pl: Domyślny obszar

en: Should replacement tokens be used from the first row
pl: Czy wzorce podstawiania powinno stosować się od pierwszego wiersza

en: The shown text of the area
pl: Wyświetlany tekst obszaru

en: Text custom
pl: Tekst własny

en: The shown text of the result summary area
pl: Wyświetlany tekst obszaru podsumowania wyników

en: The title which will be overridden for the page
pl: Tytuł strony, który zostanie nadpisany

en: Node Creation Time
pl: Czas Utworzenia Węzła

en: Node Update Time
pl: Czas Aktualizacji Węzła

en: Day Date
pl: Dzień Daty

en: Formula
pl: Formuła

en: Place Holder
pl: Zaślepka

en: Formula Used
pl: Używana Formuła

en: Full Date
pl: Pełna Data

en: Group by Numeric
pl: Grupowanie według Liczby

en: Month Date
pl: Miesiąc Daty

en: Week Date
pl: Tydzień Daty

en: Year Date
pl: Rok Daty

en: YearMonthDate
pl: RokMiesiącDaty

en: Date Year month
pl: Rok i miesiąc Daty

en: Basic validation
pl: Walidacja podstawowa

en: Tag based caching
pl: Pamięć podręczna oparta na znacznikach

en: Time based caching
pl: Pamięć podręczna oparta na czasie

en: Exposed form type
pl: Typ udostępnionego formularza

en: Row type
pl: Typ wiersza

en: Filter groups
pl: Grupy filtrów

en: Display comment
pl: Wyświetlanie komentarza

en: Plugin ID
pl: ID wtyczki

en: Should the area be displayed on empty results.
pl: Czy obszar powinien być wyświetlany gdy brak wyników.

en: A unique ID per handler type
pl: Unikalny ID dla każdego typu procedury obsługi

en: The views_data table for this handler
pl: Tabela views_data dla tej procedury obsługi

en: The views_data field for this handler
pl: Pole views_data dla tej procedury obsługi

en: The ID of the relationship instance used by this handler
pl: ID egzemplarza relacji używanej przez tę procedurę obsługi

en: A sql aggregation type
pl: Typ agregacji SQL

en: A string to identify the handler instance in the admin UI.
pl: Łańcuch znaków używany do identyfikacji egzemplarza procedury obsługi w interfejsie administracyjnym.

en: When the filter value is NOT available
pl: Gdy wartość filtru NIE jest dostępna

en: Default argument options
pl: Opcje domyślnego argumentu

en: Convert newlines to HTML <br> tags
pl: Zamiana znaków nowej linii na znaczniki HTML <br>

en: SQL pager
pl: Stronicowanie oparte na SQL

en: Grouping field number %i
pl: Grupowanie pola numer %i

en: Group items
pl: Elementy grupy

en: Group item
pl: Element grupy

en: Query comment
pl: Komentarz do zapytania

en: Default display options
pl: Domyślne opcje wyświetlania

en: Page display options
pl: Opcje wyświetlania strony

en: Embed display options
pl: Opcje wyświetlania osadzonego formatu

en: Attachment display options
pl: Opcje wyświetlania załącznika

en: Text on demand format
pl: Format tekstu na żądanie

en: Default field
pl: Domyślne pole

en: Drop button
pl: Przycisk rozwijany

en: Default filter
pl: Filtr domyślny

en: Boolean string
pl: Wyrażenie logiczne

en: Group by numeric
pl: Grupowanie po liczbach

en: IN operator
pl: Operator IN

en: Equality
pl: Równość

en: Reduce duplicate
pl: Redukuj duplikaty

en: Default pager
pl: Domyślne stronicowanie

en: Groupwise max
pl: Maksymalna wartość wiersza dla każdej grupy (groupwise max)

en: Generate subquery each time view is run
pl: Generuj podzapytanie dla każdego wywołania widoku

en: RSS field options
pl: Opcje pola RSS

en: Guid settings
pl: Ustawienia Guid

en: Display extender
pl: Rozszerzenie formatu wyświetlania

en: Field rewrite elements
pl: Elementy modyfikacji pola

en: Display plugin
pl: Wtyczka formatu wyświetlania

en: Boolean sort
pl: Sortowanie po wartości logicznej

en: Date sort
pl: Sortowanie po dacie

en: Boolean sort expose settings
pl: Ustawienia udostępniania funkcji sortowania po wartości logicznej

en: Date sort expose settings
pl: Ustawienia udostępniania funkcji sortowania po dacie

en: Standard sort expose settings
pl: Ustawienia udostępniania funkcji sortowania standardowego

en: Random sort expose settings
pl: Ustawienia udostępniania funkcji sortowania standardowego

en: Custom row classes
pl: Indywidulane klasy dla rzędu

en: Default views row classes
pl: Domyślne klasy rzędów w widokach

en: Custom column classes
pl: Indywidulane klasy dla kolumny

en: Default views column classes
pl: Domyślne klasy kolumn w widokach

en: Columns name
pl: Nazwy kolumn

en: Columns info
pl: Informacje o kolumnach

en: Column info
pl: Informacja o kolumnie

en: Preview view
pl: Podgląd widoku

en: Bartik settings
pl: Ustawienia Bartika

en: Seven settings
pl: Ustawienia Sevena

en: Stark settings
pl: Ustawienia Starka

en: Visibility Conditions
pl: Warunki widoczności

en: Visibility Condition
pl: Warunek widoczności

en: Context assignments
pl: Przypisanie kontekstu

en: Display variant
pl: Wyświetl wariant

en: Requirements review
pl: Weryfikacja wymagań

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
pl: Wysłanie wiadomości e-mail jest niemożliwe. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany należy skontaktować się z administratorem.

en: Error sending email (from %from to %to with reply-to %reply).
pl: Wystąpił błąd w trakcie wysyłania e-mail (od %from do %to z odpowiedzią do %reply).

en: The label for this display variant.
pl: Etykieta wariantu formatu wyświetlania.

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
pl: %name: adres e-mail nie może być dłuższy niż @max znaków.

en: An entity field containing an email value.
pl: Pole encji zawierające wartość e-mail.

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
pl: Maile systemowe, takie jak informacje o rejestracji konta, będą wysyłane z tego maila. Wykorzystanie adresu zawierającego domenę serwisu pomoże uniknąć oflagowania takich maili jako spam.

en: Receive email notifications
pl: Otrzymuj powiadomienia e-mail

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration and are listed here automatically. Advanced actions need to be created and configured before they can be used because they have options that need to be specified; for example, sending an email to a specified address or unpublishing content containing certain words. To create an advanced action, select the action from the drop-down list in the advanced action section below and click the <em>Create</em> button.
pl: Są dwa rodzaje akcji: proste i zaawansowane. Akcje proste nie wymagają konfiguracji i są prezentowane na tej liście automatycznie. Akcje zaawansowane muszą zostać stworzone i skonfigurowane ponieważ mają opcje, które należy uzupełnić; przykładowo wysłanie maila na określony adres czy zakończenie publikacji treści z określonymi słowami w treści. Aby utworzyć akcję zaawansowaną należy wybrać ją z listy dostępnej w sekcji zaawansowane akcje i kliknąć przycisk  <em>Utwórz</em>.

en: Send email configuration
pl: Konfiguracja wysyłki email

en: Enter a valid email address or use a token email address such as %author.
pl: Wprowadź prawidłowy adres e-mail lub użyj wzorca adresu e-mail takiego jak %author.

en: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> is an XML format for exchanging feeds between aggregators. A single OPML document may contain many feeds. Aggregator uses this file to import all feeds at once. Upload a file from your computer or enter a URL where the OPML file can be downloaded.
pl: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> jest formatem danych opartym na XML wykorzystywanym do wymiany kanałów między subskrybentami. Pojedynczy dokument OPML może zawierać wiele kanałów. Subskrybent używa tego pliku do jednoczesnego importu wszystkich kanałów. Wyślij plik ze swojego komputera lub wprowadź adres pliku OPML do pobrania.

en: Aggregator feed block
pl: Blok kanału subskrybenta

en: <em>Either</em> upload a file or enter a URL.
pl: Wyślij plik <em>lub</em> wprowadź adres URL.

en: Show for the listed pages
pl: Pokaż na wymienionych stronach

en: Hide for the listed pages
pl: Ukryj na wymienionych stronach

en: Duplicate @display_title
pl: Duplikuj @display_title

en: Book navigation block
pl: Blok książki

en: Block display mode
pl: Tryb wyświetlania bloku

en: Book outline for @book.title
pl: Spis treści książki dla @book.title

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: The field name from which the comment originated.
pl: Nazwa pola do którego dodano komentarz

en: Overriding default settings
pl: Nadpisywanie domyślnych ustawień

en: Approving and managing comments
pl: Zatwierdzanie i zarządzanie komentarzami

en: This page provides a list of all comment types on the site and allows you to manage the fields, form and display settings for each.
pl: Ta strona pokazuje listę wszystkich typów komentarzy dostępnych na stronie i pozwala zarządzać polami, formularzami oraz opcjami widoku dla każdego z nich.

en: Administer comment types and settings
pl: Zarządzaj typami komentarzy i ich opcjami

en: Comment types
pl: Typy komentarzy

en: Comment type settings
pl: Ustawienia typu komentarza

en: Target Entity Type ID
pl: ID docelowego typu encji

en: Comment type %label has been updated.
pl: Zaktualizowano typ komentarza %label.

en: Comment type %label has been added.
pl: Dodano typ komentarza %label.

en: The comment author's email address.
pl: Adres email autora komentarza.

en: Comment Type
pl: Typ komentarza

en: The comment type.
pl: Typ komentarza.

en: %label is used by the %field field on your site. You can not remove this comment type until you have removed the field.
pl: %label jest używane przez pole %field. Nie mozna usunąć tego typu komentarza dopóki to pole nie zostanie usunięte.

en: %label is used by 1 comment on your site. You can not remove this comment type until you have removed all of the %label comments. | %label is used by @count comments on your site. You may not remove %label until you have removed all of the %label comments.
pl[0]: %label jest użyte przez 1 komentarz. Nie można usunąć tego typu komentarza dopóki nie zostaną usunięte wszystkie komentarze używające typu %label.
pl[1]: %label jest użyte przez @count komentarze. Nie można usunąć tego typu komentarza dopóki nie zostaną usunięte wszystkie komentarze używające typu %label.
pl[2]: %label jest użyte przez @count komentarzy. Nie można usunąć tego typu komentarza dopóki nie zostaną usunięte wszystkie komentarze używające typu %label.

en: Translating configuration text
pl: Tłumaczenie tekstu konfiguracji

en: Translating date formats
pl: Tłumaczenie formatów daty

en: This page lists all configuration items on your site that have translatable text, like your site name, role names, etc.
pl: Na tej stronie znajduje się wykaz wszystkich elementów konfiguracji witryny, których teksty mogą zostać przetłumaczone np. nazwa witryny, nazwy ról, itp.

en: Allow other users to contact you via a personal contact form which keeps your email address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
pl: Umożliwia innym użytkownikom kontakt z tobą za pomocą formularza kontaktowego, twój adres email pozostaje ukryty. Musisz wiedzieć, że użytkownicy posiadający podwyższone uprawnienia bądź będący administratorami będą mogli się z tobą skontaktować nawet gdy wyłączysz tą opcję.

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each email address with a comma.
pl: Przykład: 'webmaster@example.com' lub 'sales@example.com,support@example.com'. Aby określić wielu adresatów należy oddzielić przecinkiem każdy adres e-mail.

en: %recipient is an invalid email address.
pl: %recipient jest nieprawidłowym adresem e-mail.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an email.
pl: %sender-name (@sender-from) wysłał e-mail do %recipient-name.

en: Enabling field translation
pl: Włączanie tłumaczenia pola

en: You can define which fields of a content entity can be translated. For example, you might want to translate the title and body field while leaving the image field untranslated. If you exclude a field from being translated, it will still show up in the content editing form, but any changes made to that field will be applied to <em>all</em> translations of that content.
pl: Można określić jakie pola encji zawartości mogą być tłumaczone. Na przykład, może zajść konieczność tłumaczenia pola tytułu oraz treści i jednocześnie pozostawienie pola obrazu nieprzetłumaczonego. Pole wykluczone z tłumaczeń nadal będzie wyświetlane w formularzu edycji zawartości, ale wszelkie zmiany w tym polu będą dotyczyły <em>wszystkich</em> tłumaczeń tej zawartości.

en: If translation is enabled you can translate a content entity via the Translate tab (or Translate link). The Translations page of a content entity gives an overview of the translation status for the current content and lets you add, edit, and delete its translations. This process is similar for every translatable content entity on your site.
pl: Jeśli tłumaczenie jest włączone można, korzystając z zakładki Tłumaczenia (lub odnośnika Tłumaczenia), przetłumaczyć encję zawartości. Strona Tłumaczenia encji zawartości umożliwia przegląd stanu tłumaczenia bieżącej zawartości i umożliwia dodawanie, edycję i usuwanie jej tłumaczeń. Proces ten przebiega podobnie dla każdej przetłumaczalnej encji zawartości witryny.

en: Changing the source language for a translation
pl: Zmiana języka źródłowego tłumaczenia

en: When you add a new translation, the original text you are translating is displayed in the edit form as the <em>source</em>. If at least one translation of the original content already exists when you add a new translation, you can choose either the original content (default) or one of the other translations as the source, using the select list in the Source language section. After saving the translation, the chosen source language is then listed on the Translate tab of the content.
pl: Gdy dodawane jest nowe tłumaczenie, oryginalny tekst jest wyświetlany w formularzu edycji jako <em>źródło</em>. Jeśli w momencie dodawania nowego tłumaczenia istnieje już przynajmniej jedno tłumaczenie oryginalnej zawartości, można wybrać jako źródło oryginalną zawartość (domyślnie) lub jedno z pozostałych tłumaczeń korzystając przy tym z listy wyboru w sekcji Język źródłowy. Po zapisaniu tłumaczenia, wybrany język źródłowy jest wyświetlany w zakładce Tłumaczenia.

en: Setting status of translations
pl: Status ustawienia tłumaczenia

en: If you edit a translation in one language you may want to set the status of the other translations as <em>out-of-date</em>. You can set this status by selecting the <em>Flag other translations as outdated</em> checkbox in the Translation section of the content editing form. The status will be visible on the Translations page.
pl: W trakcie edycji pewnego tłumaczenia w określonym języku może zaistnieć konieczność ustawienia statusu innego tłumaczenia jako <em>nieaktualne</em>. Można ustawić ten status zaznaczając pole wyboru <em>Oznacz pozostałe tłumaczenia jako nieaktualne</em> w sekcji Tłumaczenia formularza edycji zawartości. Status będzie widoczny na stronie Tłumaczeń.

en: Managing and displaying date fields
pl: Zarządzanie i wyświetlanie pól daty

en: Displaying dates
pl: Wyświetlanie dat

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
pl: Sty.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Feb
pl: Lut.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Mar
pl: Mar.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
pl: Kw.

[ctx: Abbreviated month name]
en: May
pl: Maj

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
pl: Cze.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
pl: Lip.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
pl: Sie.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
pl: Wrz.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
pl: Paź.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Nov
pl: Lis.

[ctx: Abbreviated month name]
en: Dec
pl: Gru.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
pl: Niedz.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
pl: Pon.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
pl: Wt.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
pl: Śr.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
pl: Czw.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
pl: Pią.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
pl: Sob.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
pl: Ni.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
pl: Po.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
pl: Wt.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
pl: Śr.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
pl: Cz.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
pl: Pi.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
pl: So.

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
pl: N

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
pl: P

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
pl: W

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
pl: Ś

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
pl: C

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
pl: P

en: Track images uploaded via a Text Editor
pl: Śledzenie obrazów wysyłanych za pomocą Edytora Tekstowego

en: Ensures that the latest versions of images uploaded via a Text Editor are displayed.
pl: Wyświetla najnowsze wersje obrazów wysłanych za pomocą edytora tekstowego.

en: The image exceeds the maximum allowed dimensions and an attempt to resize it failed.
pl: Obraz przekracza maksymalne dopuszczalne wymiary i próba przeskalowania nie powiodła się.

en: The status of the file, temporary (FALSE) and permanent (TRUE).
pl: Status pliku - tymczasowy (FAŁSZ) i stały (PRAWDA).

en: Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
pl: Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

en: Active forum topics block
pl: Blok aktywnych tematów na forum

en: New forum topics block
pl: Blok nowych tematów na forum

en: Background color must be a hexadecimal color value.
pl: Kolor tła musi być szesnastkowym kodem koloru.

en: (upscaling allowed)
pl: (powiększanie jest dozwolone)

en: Adding languages
pl: Dodawanie języków

en: Adding custom languages
pl: Dodawanie własnych języków

en: You can add a language that is not provided in the drop-down list by choosing <em>Custom language</em> at the end of the list. You then have to configure its language code, name, and direction in the form provided.
pl: Można dodać język spoza tych wymienionych na rozwijanej liście poprzez wybranie opcji <em>Własny język</em> na końcu listy. Następnie, w wyświetlonym formularzu należy ustawić kod języka, nazwę i kierunek tekstu.

en: Configuring content languages
pl: Konfigurowanie języków zawartości

en: Adding a language switcher block
pl: Dodawanie bloku z przełącznikiem wersji językowej

en: Making a block visible per language
pl: Zmiana widoczności bloku w zależności od języka

en: Choosing user languages
pl: Wybór języków użytkownika

en: Users can choose a <em>Site language</em> on their profile page. This language is used for email messages, and can be used by modules to determine a user's language. It can also be used for interface text, if the <em>User</em> method is enabled as a <em>Detection and selection</em> method (see below). Administrative users can choose a separate <em>Administration pages language</em> for the interface text on administration pages. This configuration is only available on the user's profile page if the <em>Account administration pages</em> method is enabled (see below).
pl: Użytkownicy mogą wybrać <em>Język strony</em> na swojej stronie profilowej. Jest on używany w wiadomościach e-mail i może być także wykorzystywany przez moduły w celu określenia języka użytkownika. Stosuje się go także w tekstach interfejsu użytkownika jeśli sposobem na <em>Wykrywanie i wybór</em> języka jest metoda <em>Użytkownik</em> (patrz poniżej). Administratorzy mogą wybrać inny <em>Język stron administracyjnych</em> używany na stronach administracyjnych. To ustawienie jest dostępne na stronie profilu użytkownika jeśli włączona została metoda <em>Strony administracyjne</em> (patrz poniżej).

en: <em>URL</em> sets the interface language based on a path prefix or domain (for example specifying <em>de</em> for German would result in URLs like <em>example.com/de/contact</em>). The default language does not require a path prefix, but can have one assigned as well. If the language detection is done by domain name, a domain needs to be specified for each language.
pl: <em>URL</em> to metoda ustalająca język interfejsu w oparciu o prefiks ścieżki lub domeny (na przykład przypisanie <em>de</em> do języka niemieckiego mogłoby skutkować adresami URL w postaci <em>example.com/de/contact</em>). Prefiks ścieżki dla domyślnego języka nie jest wymagany, ale w razie potrzeby można go użyć. Jeśli wykrywanie języka bazuje na nazwie domeny to musi być ona podana dla każdego języka z osobna.

en: <em>Session</em> determines the interface language from a request or session parameter (for example <em>example.com?language=de</em> would set the interface language to German based on the use of <em>de</em> as the <em>language</em> parameter).
pl: <em>Sesja</em> to metoda określająca język interfejsu na podstawie parametru zapytania lub sesji (na przykład <em>example.com?language=de</em> ustawiłoby język niemiecki bazując na parametrze <em>de</em> użytym w zapytaniu).

en: <em>User</em> follows the language configuration set on the user's profile page.
pl: <em>Użytkownik</em> to metoda działająca zgodnie z ustawieniami na stronie profilowej użytkownika.

en: <em>Account administration pages</em> follows the configuration set as <em>Administration pages language</em> on the profile page of an administrative user. This method is similar to the <em>User</em> method, but only sets the interface text language on administration pages, independent of the interface text language on other pages.
pl: <em>Strony administracyjne</em> to metoda działająca zgodnie z ustawieniem <em>Język stron administracyjnych</em> na stronie profilowej administratora. Jest podobna do metody <em>Użytkownik</em>, ale odpowiada wyłącznie za ustawienie języka interfejsu użytkownika na stronach administracyjnych, niezależnie od języka na innych stronach.

en: <em>Selected language</em> allows you to specify the site's default language or a specific language as the fall-back language. This method should be listed last.
pl: <em>Wybrany język</em> to metoda umożliwiająca określenie języka awaryjnego, którym może być domyślny język witryny lub inny, dowolnie wskazany.  Ta metoda powinna być ostatnia na liście.

en: The comment author's email address from the comment form, if user is anonymous, and the 'Anonymous users may/must leave their contact information' setting is turned on.
pl: Adres e-mail autora komentarza podany w formularzu komentarza gdy komentującym jest użytkownik anonimowy i włączone jest ustawienie 'Anonimowi użytkownicy mogą/muszą pozostawić dane kontaktowe'

en: Comma-separated list of recipient email addresses.
pl: Adresy e-mail odbiorców oddzielonych przecinkiem.

en: Promote, change ownership, edit revisions, and perform other tasks across all content types.
pl: Promowanie, zmiana właściciela, edycja wersji oraz wykonywanie innych czynności we wszystkich rodzajach zawartości.

en: Syndicate block
pl: Blok subskrypcji

en: Editing content in-place
pl: Szybka edycja zawartości

en: Once quick edit mode is activated, you will be able to edit the individual fields of your content. In the default theme, with a JavaScript-enabled browser and a mouse, the output of different fields in your content is outlined in blue, a pop-up gives the field name as you hover over the field output, and clicking on a field activates the editor. Closing the pop-up window ends quick edit mode.
pl: Po włączeniu trybu szybkiej edycji można edytować pojedyncze pola zawartości. W domyślnej skórce, w przeglądarce z włączoną obsługą JavaScript, obszary pól zawartości są zaznaczone na niebiesko. Po najechaniu na pole kursorem myszki pojawia się wyskakujące okno z jego nazwą a kliknięcie w obszar pola uruchamia edytor. Zamknięcie wyskakującego okna kończy tryb szybkiej edycji.

en: Use shortcuts
pl: Użyj skrótów

en: Diff settings
pl: Ustawienia różnic między dokumentami (diff)

en: Number of leading lines in a diff
pl: Liczba wiodących linii w wykazie różnic między dokumentami (diff)

en: Number of trailing lines in a diff
pl: Liczba końcowych linii w wykazie różnic między dokumentami (diff)

en: Branding block
pl: Blok marki

en: Use site logo
pl: Użyj logo witryny

en: The current theme is not @theme
pl: Bieżącą skórką nie jest @theme

en: The current theme is @theme
pl: Bieżąca skórką jest @theme

en: Do not return true on the following pages: @pages
pl: Nie zwracaj wartości prawda na następujących stronach: @pages

en: Return true on the following pages: @pages
pl: Zwróć wartość prawda na następujących stronach: @pages

en: Request Path
pl: Ścieżka Zapytania (Request Path)

en: Username or email address
pl: Nazwa użytkownika lub adres e-mail

en: Email addresses to notify when updates are available
pl: Adres e-mail służący do wysyłania powiadomień o dostępnych aktualizacjach

en: Email notification threshold
pl: Zakres powiadomień e-mail

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via email. Put each address on a separate line. If blank, no emails will be sent.
pl: Po każdym sprawdzeniu dostępności poprawek i znalezieniu nowych wydań może zostać wysłane powiadomienie do listy użytkowników. Należy podać adresy e-mail w kolejnych liniach. Brak adresów oznacza, że powiadomienie nie zostanie wysłane do nikogo.

en: %email is not a valid email address.
pl: %email nie jest prawidłowym adresem e-mail.

en: %emails are not valid email addresses.
pl: %emails nie są prawidłowymi adresami e-mail.

en: Configuring user roles
pl: Konfigurowanie ról użytkowników

en: Setting permissions
pl: Ustalanie uprawnień

en: Managing account settings
pl: Zarządzanie ustawieniami konta

en: This web page allows administrators to register new users. Users' email addresses and usernames must be unique.
pl: Ta strona umożliwia administratorom rejestrację nowych użytkowników. Adresy e-mail i nazwy użytkowników muszą być unikatowe.

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
pl: Poprawny adres email. Na ten adres będą wysyłane wszystkie emaile z systemu. Adres nie będzie publiczny i zostanie użyty wyłącznie do dostarczenia nowego hasła lub zamówionych wiadomości.

en: This account's preferred language for emails and site presentation.
pl: Preferowany język konta dla wiadomości e-mail i witryny.

en: This account's preferred language for emails.
pl: Preferowany język konta dla wiadomości e-mail.

en: New users will be required to validate their email address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With this setting disabled, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
pl: Nowi użytkownicy będą musieli potwierdzić adres e-mail zanim będą mogli zalogować się do witryny i zostanie im przydzielone hasło wygenerowane automatycznie. Po wyłączeniu tego ustawienia użytkownicy będą mogli się zalogować natychmiast i wybrać własne hasło podczas rejestracji.

en: Notification email address
pl: Adres e-mail dla powiadomień

en: The email address to be used as the 'from' address for all account notifications listed below. If <em>'Visitors, but administrator approval is required'</em> is selected above, a notification email will also be sent to this address for any new registrations. Leave empty to use the default system email address <em>(%site-email).</em>
pl: Adres e-mail jaki ma być użyty w polu 'Od' dla wymienionych niżej powiadomień. Jeśli zaznaczono <em>'Odwiedzający, ale wymagane jest zatwierdzenie konta przez administratora'</em>, zostanie wysłane dodatkowe powiadomienie na ten adres dla wszystkich nowych rejestracji. Pozostawienie pustego pola spowoduje użycie domyślnego adresu podanego w ustawieniach systemu <em>(%site-email).</em>

en: Edit the welcome email messages sent to new member accounts created by an administrator.
pl: Edytuj powitalne wiadomości e-mail wysyłane nowym użytkownikom dodanym przez administratora.

en: Edit the welcome email messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
pl: Edycja wiadomości wysyłanej do nowych użytkowników kiedy wymagane jest zatwierdzanie kont przez administratora.

en: Edit the email notifying the site administrator that there are new members awaiting administrative approval.
pl: Edycja maila informującego administratora, że są nowi użytkownicy oczekujący na zatwierdzenie.

en: Edit the welcome email messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
pl: Edycja maila powitalnego wysyłanego do nowych użytkowników jeśli zatwierdzenie administratora nie jest wymagane.

en: Edit the email messages sent to users who request a new password.
pl: Edytuj wiadomości e-mail wysyłane do użytkowników proszących o nowe hasło.

en: Enable and edit email messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
pl: Włączenie i edycja powiadomienia mailowego wysyłanego po aktywacji konta (kiedy administrator zatwierdzi i aktywuje konto).

en: Enable and edit email messages sent to users when their accounts are blocked.
pl: Włączenie i edycja wiadomości e-mail wysyłanych do użytkowników gdy ich konta zostaną zablokowane.

en: Edit the email messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
pl: Edytuj wiadomości e-mail wysyłane do użytkowników gdy podejmują próbę anulowania ich konta.

en: Enable and edit email messages sent to users when their accounts are canceled.
pl: Włącz i edytuj wiadomości e-mail wysyłane do użytkowników gdy ich konta są anulowane.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your email address.
pl: Na Twój adres e-mail została wysłana wiadomość powitalna wraz z dalszymi instrukcjami.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via email.
pl: Po włączeniu, użytkownik musi potwierdzić anulowanie konta przy użyciu e-mail.

en: When enabled, the user will receive an email notification after the account has been canceled.
pl: Po włączeniu, użytkownik otrzyma powiadomienie e-mail po anulowaniu konta.

en: A confirmation request to cancel your account has been sent to your email address.
pl: Potwierdzenie prośby o anulowanie konta zostało wysłane na Twój adres e-mail.

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the email.
pl: Instrukcje dotyczące uzyskania nowego hasła zostaną wysłane na adres %email. Musisz wylogować się aby użyć odnośnika wysłanego w wiadomości e-mail do uzyskania nowego hasła.

en: When the user has the following roles
pl: Gdy użytkownik ma następujące role

en: If you select no roles, the condition will evaluate to TRUE for all users.
pl: Jeżeli żadna z ról nie zostanie wybrana to wynikiem będzie PRAWDA dla wszystkich użytkowników.

en: The user is not a member of @roles
pl: Użytkownik nie posiada żadnej z następujących ról @roles

en: The user is a member of @roles
pl: Użytkownik posiada jedną z następujących ról @roles

[ctx: Validation]
en: User email unique
pl: Unikalny adres e-mail użytkownika

en: Use Replica Server
pl: Użyj Serwera Replikacji

en: Query parameter
pl: Parametr zapytania

en: The query parameter to use.
pl: Parametr zapytania, którego należy użyć.

en: Fallback value
pl: Wartość awaryjna

en: The fallback value to use when the above query parameter is not present.
pl: Wartość awaryjna, którą należy użyć gdy nie występuje powyższy parametr zapytania.

en: Conjunction to use when handling multiple values. E.g. "?value[0]=a&value[1]=b".
pl: Złączenie używane do obsługi wielu wartości. np. "?value[0]=a&value[1]=b".

en: Use Secondary Server
pl: Użyj Serwera Dodatkowego

en: This will make the query attempt to connect to a replica server if available.  If no replica server is defined or available, it will fall back to the default server.
pl: Zostanie wykonana próba wysłania zapytania do serwera zreplikowanego. Jeśli serwer nie będzie zdefiniowany lub dostępny zapytanie zostanie przekierowane na serwer domyślny.

en: Type attribute
pl: Atrybut type

en: The type of this row.
pl: Typ tego wiersza.

en: Text attribute
pl: Atrybut text

en: The field that is going to be used as the OPML text attribute for each row.
pl: Pole, które zostanie użyte dla każdego z wierszy, jako atrybut OPML - text.

en: Created attribute
pl: Atrybut created

en: The field that is going to be used as the OPML created attribute for each row.
pl: Pole, które zostanie użyte dla każdego z wierszy, jako atrybut OPML - created.

en: Description attribute
pl: Atrybut description

en: The field that is going to be used as the OPML description attribute for each row.
pl: Pole, które zostanie użyte dla każdego z wierszy, jako atrybut OPML - description.

en: HTML URL attribute
pl: Atrybut HTML URL

en: The field that is going to be used as the OPML htmlUrl attribute for each row.
pl: Pole, które ma być używane w każdym wierszu jako atrybut htmlUrl  formatu OPML.

en: Language attribute
pl: Atrybut language

en: The field that is going to be used as the OPML language attribute for each row.
pl: Pole, które zostanie użyte dla każdego z wierszy, jako atrybut OPML - language.

en: XML URL attribute
pl: Atrybut XML URL

en: URL attribute
pl: Atrybut URL

en: Row style plugin requires specifying which views field to use for OPML text attribute.
pl: Wtyczka stylu wiersza wymaga określenia, które pole widoku ma być używane dla atrybutu tekstu OPML.

en: Row style plugin requires specifying which views field to use for XML URL attribute.
pl: Wtyczka stylu wiersza wymaga określenia, które pole widoku ma być używane dla atrybutu XML URL.

en: Row style plugin requires specifying which views field to use for URL attribute.
pl: Wtyczka stylu wiersza wymaga określenia, które pole widoku ma być używane dla atrybutu URL.

en: OPML fields
pl: Pola OPML

en: Display fields as OPML items.
pl: Wyświetl pola jako elementy OPML.

en: OPML Feed
pl: Kanał OPML

en: Generates an OPML feed from a view.
pl: Generuje kanał OPML dla widoku.

en: Duplicate view
pl: Duplikuj widok

en: Duplicate of @label
pl: Duplikat @label

en: The default administration theme for Drupal 8 was designed with clean lines, simple blocks, and sans-serif font to emphasize the tools and tasks at hand.
pl: Domyślna skórka administracyjna dla Drupala 8 została zaprojektowana z myślą o czystych liniach, prostych blokach i bezszeryfową czcionką tak aby uwidocznić narzędzia i podręczne zadania.

en: Toolbar item
pl: Element paska narzędzi

en: Authentication methods
pl: Metody autoryzacji

en: "On" label
pl: Etykieta dla stanu "włączone"

en: "Off" label
pl: Etykieta dla stanu "wyłączone"

en: The selected image handling toolkit '@toolkit' can not process operation '@operation'.
pl: Wybrany zestaw narzędzi @toolkit do obsługi obrazu nie może wykonać działania '@operation'.

en: Edit menu link %title
pl: Edycja odnośnika menu %title

en: This link is provided by the @name module. The title and path cannot be edited.
pl: Ten odnośnik jest udostępniony przez moduł @name. Nie można zmienić tytułu i ścieżki.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
pl: Maksymalna głębokość dla odnośnika i wszystkich jego potomków jest stała. Część odnośników menu może nie być dostępna do wybrania jako rodzice jeśli spowodowałoby to przekroczenie tego limitu.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
pl: Waga linków pomiędzy elementami na tym samym poziomie i zagłębieniu. W menu linki o większej wadze będą niżej lub za linkami o mniejszej wadze, które będą umieszczone bliżej początku.

en: Add comment type
pl: Dodaj typ komentarza

en: Manage form and displays settings of comments.
pl: Zarządzanie ustawieniami formularza i formatów wyświetlania komentarzy.

en: Can not uninstall the Configuration module as part of a configuration synchronization through the user interface.
pl: Nie można odinstalować modułu Configuration będącego częścią procesu synchronizowania konfiguracji za pośrednictwem interfejsu użytkownika.

en: The message UUID.
pl: UUID wiadomości

en: Confirm delete recent log messages
pl: Potwierdź usunięcie ostatnich wpisów dziennika

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
pl: Czy na pewno usunąć ostatnie wpisy dziennika?

en: Format type machine name
pl: Identyfikator systemowy typu formatu

en: @label referenced from @field_name
pl: @label wskazywana przez @field_name

en: Boolean settings
pl: Ustawienia logiczne

en: On label
pl: Etykieta elementu w stanie włączonym

en: Off label
pl: Etykieta elementu w stanie wyłączonym

en: Visually Hidden
pl: Niewidoczny

en: Updating translations for JavaScript and default configuration.
pl: Aktualizowanie tłumaczeń skryptu JavaScript i domyślnej konfiguracji.

en: Updating default configuration (@percent%).
pl: Aktualizacja domyślnej konfiguracji (@percent%).

en: Updated default configuration.
pl: Uaktualniono domyślną konfigurację.

en: The Custom Menu Links module allows users to create menu links. These links can be translated if multiple languages are used for the site.
pl: Moduł Custom Menu Links umożliwia użytkownikom tworzenie odnośników menu. Można je przetłumaczyć jeśli witryna używa wielu języków.

en: Custom Menu Links
pl: Własne Odnośniki Menu

en: The entity ID for this menu link content entity.
pl: ID encji dla encji zawartości odnośnika menu.

en: The content menu link UUID.
pl: UUID zawartości odnośnika menu.

en: The content menu link bundle.
pl: Zestaw "zawartość odnośnika menu"

en: The menu name. All links with the same menu name (such as "tools") are part of the same menu.
pl: Nazwa menu. Wszystkie odnośniki z tą samą nazwą menu (np. "narzędzia") są częścią tego samego menu.

en: Parent plugin ID
pl: ID nadrzędnej wtyczki

en: The ID of the parent menu link plugin, or empty string when at the top level of the hierarchy.
pl: ID nadrzędnej wtyczki odnośnika menu lub pusta wartość gdy znajduje się na szczycie hierarchii.

en: Custom menu link
pl: Własny odnośnik menu

en: Default comments
pl: Domyśle komentarze

en: Allows commenting on content
pl: Pozwala komentować zawartość

en: The value for this field.
pl: Wartość tego pola.

en: The language of the content or translation.
pl: Język zawartości lub tłumaczenia.

en: The language the original content is in.
pl: Język, w którym stworzono oryginalną zawartość.

en: Allowed value with label
pl: Dozwolona wartość z etykietą

en: Data type callback
pl: Wywołanie zwrotne typu danych

en: Callable
pl: Możliwe do wywołania

en: Interaction type
pl: Typ interakcji

en: Enabling REST support for an entity type
pl: Włączanie obsługi REST dla typu encji

en: You will also need to grant anonymous users permission to perform each of the REST operations you want to be available, and set up authentication properly to authorize web requests.
pl: Będzie trzeba także nadać użytkownikom anonimowym uprawnienie do wykonywania każdej dostępnej operacji REST a także odpowiednio skonfigurować autoryzację zapytań internetowych.

en: Configuring search pages
pl: Konfigurowanie stron wyszukiwania

en: Managing the search index
pl: Zarządzanie indeksem wyszukiwania

en: Displaying the Search block
pl: Wyświetlanie bloku wyszukiwarki

en: Searching your site
pl: Wyszukiwanie w witrynie

en: Extending the Search module
pl: Rozszerzanie modułu Search

en: Search index progress
pl: Postęp tworzenia indeksu wyszukiwania

en: @percent% (@remaining remaining)
pl: @percent% (pozostało @remaining)

en: Indexing progress
pl: Postęp indeksowania

en: %num_indexed of %num_total indexed
pl: zaindeksowano %num_indexed z %num_total

en: Does not use index
pl: Nie używa indeksu

en: If checked, all searches will be logged. Uncheck to skip logging. Logging may affect performance.
pl: Jeśli zaznaczone, wszystkie wyszukiwania będą zapisywane w dzienniku. Usunięcie zaznaczenia spowoduje brak zapisu. Zapisywanie w dzienniku może mieć niekorzystny wpływ na wydajność.

en: Crops an image to a rectangle specified by the given dimensions.
pl: Przycina obraz do prostokąta o określonym rozmiarze.

en: The image '@file' could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
pl: Nie można przekształcić obrazu '@file' na czarno-biały ponieważ funkcja imagefilter() jest niedostępna w tej instalacji PHP.

en: Converts an image to grayscale.
pl: Konwersja obrazu do odcieni szarości.

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
pl: Zmiana rozmiaru obrazu do podanych wymiarów (pomijając proporcje).

en: Rotates an image by the given number of degrees.
pl: Obrót obrazu o określoną liczbę stopni.

en: Scales an image while maintaining aspect ratio. The resulting image can be smaller for one or both target dimensions.
pl: Skaluje obraz zachowując proporcje. Wynikowy obraz może być mniejszy dla jednego lub obu docelowych wymiarów.

en: Scales an image to the exact width and height given. This plugin achieves the target aspect ratio by cropping the original image equally on both sides, or equally on the top and bottom. This function is useful to create uniform sized avatars from larger images.
pl: Skaluje obraz dokładnie do podanych wymiarów. Osiągane jest to przez  przycięcie oryginalnego obrazu z obu stron lub równo z góry i z dołu. Funkcja przydatna do tworzenia z większych plików avatarów użytkowników o określonych wymiarach.

en: Site administration toolbar
pl: Pasek narzędziowy administratora witryny

en: To follow a specific user's new and updated content, select the <em>Activity</em> tab from the user's profile page.
pl: W celu obejrzenia nowej i uaktualnionej zawartości danego użytkownika należy kliknąć zakładkę <em>Aktywność</em> na stronie z jego profilem.

en: Activity Tracker
pl: Śledzenie Aktywności (Activity Tracker)

en: View user information
pl: Przeglądaj informacje użytkownika

en: Add "…" at the end of trimmed text
pl: Dodaj "..." na końcu przyciętego tekstu

en: This link is provided by the Views module from view %label.
pl: Ten odnośnik jest udostępniony przez moduł Views w widoku %label.

en: Change to
pl: Zmień na

en: - Not specified -
pl: - Nie określono -

en: Region for @title
pl: Region dla @title

en: @path is not a valid path.
pl: @path nie jest prawidłową ścieżką.

en: Alignments
pl: Wyrównanie

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Base field bundle override
pl: Nadpisanie pola podstawowego zestawu

en: Datetime timestamp display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pola daty

en: Boolean checkbox display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pola wyboru opcji

en: Installed themes
pl: Zainstalowane skórki

en: The %file does not exist.
pl: Plik %file nie istnieje.

en: The %file exists.
pl: Plik %file istnieje.

en: The %file is not readable.
pl: Nie można odczytać pliku %file.

en: The %file is not writable.
pl: Nie można zapisać pliku %file.

en: The @file is writable.
pl: Można zapisać plik @file.

en: The @file is owned by the web server.
pl: Właścicielem pliku @file jest serwer www.

en: Negate the condition
pl: Zaneguj warunek

en: Finalizing configuration synchronization.
pl: Zakończenie synchronizacji konfiguracji.

en: Datetime Timestamp
pl: Znacznik czasu - data i godzina

en: %theme theme installed.
pl: Zainstalowano skórkę %theme.

en: Base field override
pl: Nadpisanie pola podstawowego

en: Display prefix and suffix
pl: Wyświetl przedrostek i przyrostek

en: Text (plain)
pl: Tekst (bez formatowania)

en: A field containing a plain string value.
pl: Pole zawierające zwykły łańcuch znaków.

en: Text (plain, long)
pl: Tekst (bez formatowania, długi)

en: A field containing a long string value.
pl: Pole zawierające długi łańcuch znaków.

en: You cannot use an external URL, please enter a relative path.
pl: Nie można używać zewnętrznego adresu URL, prosimy wprowadzić ścieżkę względną.

en: This path does not exist or you do not have permission to link to %path.
pl: Ścieżka nie istnieje lub brak uprawnień do tworzenia odnośnika do %path.

en: Install newly added themes
pl: Instalacja nowo dodanych skórek

en: Blocks are placed and configured specifically for each theme. The Block layout page opens with the default theme, but you can toggle to other installed themes.
pl: Bloki są umieszczane i konfigurowane indywidualnie dla każdej skórki. Strona układu bloków pokazuje domyślną skórkę, ale można przełączyć się na inne zainstalowane skórki.

en: Comment operation links
pl: Odnośniki do operacji komentarzy

en: The target entity type can not be changed after the comment type has been created.
pl: Docelowy typ encji nie może być zmieniany po utworzeniu typu  komentarza.

en: Enable the personal contact form by default for new users
pl: Domyślnie włącz osobiste formularze kontaktowe nowym użytkownikom

en: Add contact form
pl: Dodaj formularz kontaktowy

en: Create and manage contact forms.
pl: Tworzenie i zarządzanie formularzami kontaktowymi.

en: Edit contact form
pl: Edytuj formularz kontaktowy

en: Default form identifier
pl: Identyfikator domyślnego formularza

en: When listing forms, those with lighter (smaller) weights get listed before forms with heavier (larger) weights. Forms with equal weights are sorted alphabetically.
pl: W trakcie wyświetlania formularzy, te z niższą wagą (mniejszą) są wyświetlane przed formularzami z wyższą wagą (większą). Formularze z tą samą wagą są uporządkowane alfabetycznie.

en: Make this the default form
pl: Ustaw jako domyślny formularz

en: Contact form %label has been updated.
pl: Uaktualniono formularz kontaktowy %label.

en: Contact form %label has been added.
pl: Dodano formularz kontaktowy %label.

en: Send yourself a copy
pl: Wyślij mi kopię

en: %sender-name (@sender-from) sent an email regarding %contact_form.
pl: %sender-name (@sender-from) wysłał e-mail korzystając z formularza %contact_form.

en: The ID of the associated form.
pl: ID skojarzonego formularza.

en: Users may translate this field
pl: Użytkownicy mogą tłumaczyć to pole

en: Content translation field settings
pl: Ustawienia pola tłumaczonej zawartości

en: Field properties for which to synchronize translations
pl: Właściwości pola dla których należy synchronizować tłumaczenia

en: Field column for which to synchronize translations
pl: Kolumna pola dla której należy zsynchronizować tłumaczenia

en: Contextual links for an area on a page are displayed using a contextual links button. There are two ways to make the contextual links button visible:
pl: Odnośniki kontekstowe dla obszaru strony są wyświetlane za pomocą przycisku odnośników kontekstowych. Istnieją dwa sposoby na wyświetlenie przycisku odnośników kontekstowych:

en: Once the contextual links button for the area of interest is visible, click the button to display the links.
pl: Gdy pojawi się przycisk odnośników kontekstowych dla wybranego obszaru, kliknij go aby wyświetlić odnośniki.

en: The relative date value entered is invalid.
pl: Wprowadzona względna wartość daty jest nieprawidłowa.

en: Add new field: you need to provide a machine name for the field.
pl: Dodawanie nowego pola: należy wprowadzić identyfikator systemowy pola

en: Allowed types: @extensions.
pl: Dozwolone rozszerzenia: @extensions.

en: Back to content editing
pl: Powrót do edycji zawartości

en: 
            <p>You can align images, videos, blockquotes and so on to the left, right or center. Examples:</p>
            <ul>
              <li>Align an image to the left: <code>&lt;img src="" data-align="left" /&gt;</code></li>
              <li>Align an image to the center: <code>&lt;img src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
              <li>Align an image to the right: <code>&lt;img src="" data-align="right" /&gt;</code></li>
              <li>… and you can apply this to other elements as well: <code>&lt;video src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
            </ul>
pl: 
            <p>Można wyrównywać do lewej, prawej lub wyśrodkować obrazy, filmy, cytaty i inne. Przykłady:</p>
            <ul>
              <li>Wyrównanie obrazu do lewej: <code>&lt;img src="" data-align="left" /&gt;</code></li>
              <li>Wyśrodkowanie obrazu: <code>&lt;img src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
              <li>Wyrównanie obrazu do prawej: <code>&lt;img src="" data-align="right" /&gt;</code></li>
              <li>… można to też stosować w innych elementach: <code>&lt;video src="" data-align="center" /&gt;</code></li>
            </ul>

en: Align images
pl: Wyrównaj obrazy

en: Uses a <code>data-align</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to align images.
pl: Zastosowane atrybutu <code>data-align</code> do znaczników <code>&lt;img&gt;</code> w celu wyrównywania obrazów.

en: 
            <p>You can caption images, videos, blockquotes, and so on. Examples:</p>
            <ul>
                <li><code>&lt;img src="" data-caption="This is a caption" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;video src="" data-caption="The Drupal Dance" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;blockquote data-caption="Dries Buytaert"&gt;Drupal is awesome!&lt;/blockquote&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;code data-caption="Hello world in JavaScript."&gt;alert("Hello world!");&lt;/code&gt;</code></li>
            </ul>
pl: 
            <p>Mozna podpisywać obrazy, filmy, cytaty i tak dalej. Przykłady:</p>
            <ul>
                <li><code>&lt;img src="" data-caption="To jest podpis" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;video src="" data-caption="Taniec Drupala" /&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;blockquote data-caption="Dries Buytaert"&gt;Drupal jest niesamowity!&lt;/blockquote&gt;</code></li>
                <li><code>&lt;code data-caption="Witaj świecie w JavaScript."&gt;alert("Witaj świecie!");&lt;/code&gt;</code></li>
            </ul>

en: Caption images
pl: Podpisywanie obrazów

en: Uses a <code>data-caption</code> attribute on <code>&lt;img&gt;</code> tags to caption images.
pl: Użycie atrybutu <code>data-caption</code> w znacznikach <code>&lt;img&gt;</code> do podpisywania obrazów.

en: One translation file could not be imported. See the log for details. | @count translation files could not be imported. See the log for details.
pl[0]: Plik tłumaczeń nie mógł zostać zaimportowany. Przejrzyj dziennik aby zobaczyć szczegóły.
pl[1]: @count pliki tłumaczeń nie mogły zostać zaimportowane. Przejrzyj log aby zobaczyć szczegóły.
pl[2]: @count plików tłumaczeń nie mogło zostać zaimportowanych. Przejrzyj log aby zobaczyć szczegóły.

en: A flag for whether the link should be enabled in menus or hidden.
pl: Znacznik informujący o tym, czy odnośnik powinien być widoczny lub ukryty w menu.

en: The time that the menu link was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji odnośnika menu.

en: Migration @id did not meet the requirements. @message @requirements
pl: Migracja @id nie spełniła wymagań. @message @requirements

en: The timestamp the latest revision of this node was created.
pl: Znacznik czasowy daty utworzenia ostatniej wersji tego węzła.

en: Recently created
pl: Ostatnio utworzone

en: Whether a new revision should be created by default
pl: Czy nowa wersja powinna być tworzona domyślnie

en: Display author and date information
pl: Wyświetlaj autora i datę

en: Breakpoint ID
pl: ID breakpointa

en: Unable to delete the shortcut for %title.
pl: Nie można usunąć skrótu dla %title.

en: Drupal database update
pl: Aktualizacja bazy danych Drupala

en: Maximum number of levels
pl: Maksymalna liczba poziomów

en: Use this utility to update your database whenever a new release of Drupal or a module is installed.
pl: Użyj tego narzędzia do aktualizacji bazy danych gdy instalowane jest nowe wydanie Drupala lub modułu.

en: <strong>Back up your code</strong>. Hint: when backing up module code, do not leave that backup in the 'modules' or 'sites/*/modules' directories as this may confuse Drupal's auto-discovery mechanism.
pl: <strong>Wykonaj kopię zapasową kodu</strong>. Wskazówka: wykonując kopię zapasową kodu, nie należy umieszczać tej kopii w katalogach 'modules' lub 'sites/*/modules' ponieważ może to wprowadzić w błąd systemowy mechanizm automatycznego wykrywania.

en: <strong>Back up your database</strong>. This process will change your database values and in case of emergency you may need to revert to a backup.
pl: <strong>Wykonaj kopię zapasową bazy danych</strong>. Ten proces spowoduje zmianę zawartości bazy danych i w razie nagłej konieczności może zostać przywrócona kopia zapasowa.

en: Install your new files in the appropriate location, as described in the handbook.
pl: Zainstaluj nowe pliki w odpowiedniej lokalizacji, tak jak to zostało opisane w podręczniku.

en: When you have performed the steps above, you may proceed.
pl: Po wykonaniu powyższych kroków można kontynuować.

en: This update will been skipped due to the following missing dependencies:
pl: Ta aktualizacja zostanie pominięta z powodu braku następujących zależności:

en: This update will be skipped due to an error in the module's code.
pl: Aktualizacja zostanie pominięta z powodu błędu w kodzie modułu.

en: The version of Drupal you are updating from has been automatically detected.
pl: Aktualizowana wersja Drupala została wykryta automatycznie.

en: All errors have been logged.
pl: Wszystkie błędy zostały zarejestrowane w dzienniku.

en: The update process was aborted prematurely while running <strong>update #@version in @module.module</strong>.
pl: Przedwcześnie przerwano proces aktualizacji w trakcie wykonywania <strong>aktualizacji #@version w @module.module</strong>.

en: You may need to check the <code>watchdog</code> database table manually.
pl: Może zajść konieczność ręcznego sprawdzenia tabeli <code>watchdog</code> w bazie danych.

en: <strong>Reminder: don't forget to set the <code>$settings['update_free_access']</code> value in your <code>settings.php</code> file back to <code>FALSE</code>.</strong>
pl: <strong>Przypomnienie: nie zapomnij przywrócić wartości ustawienia <code>$settings['update_free_access']</code> w pliku <code>settings.php</code> na <code>FALSE</code>.</strong>

en: Failed:
pl: Niepowodzenie:

en: Update #@count
pl: Aktualizacja #@count

en: The following updates returned messages:
pl: Następujące aktualizacje zwróciły komunikaty:

en: Review updates
pl: Przegląd aktualizcji

en: Starting updates
pl: Uruchamianie aktualizacji

en: Install and set as default
pl: Zainstaluj i ustaw jako domyślną

en: Installed theme | Installed themes
pl[0]: Zainstalowana skórka
pl[1]: Zainstalowane skórki
pl[2]: Zainstalowanych skórek

en: Uninstalled theme | Uninstalled themes
pl[0]: Odinstalowana skórka
pl[1]: Odinstalowane skórki
pl[2]: Odinstalowanych skórek

en: %theme is the default theme and cannot be uninstalled.
pl: %theme jest domyślną skórką i nie może zostać odinstalowana.

en: The %theme theme has been uninstalled.
pl: Skórka %theme została odinstalowana.

en: The %theme theme has been installed.
pl: Skórka %theme została zainstalowana.

en: Empty time zone
pl: Pusta strefa czasowa

en: Users may set their own time zone at registration
pl: Użytkownicy mogą ustawić własną strefę czasową w trakcie rejestracji.

en: Menu levels
pl: Poziomy menu

en: Whether or not the content related to a term is sticky.
pl: Czy zawartość powiązana z terminem taksonomii jest przyklejona.

en: Whether or not the content related to a term is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
pl: Czy zawartość powiązana z terminem taksonomii jest przyklejona.  Aby wyświetlić przyklejoną zawartość na początku listy należy ustawić porządek malejący.

en: The date the content related to a term was posted.
pl: Data dodania zawartości powiązanej z terminem.

en: Telephone numbers can be displayed as links with the scheme name <em>tel:</em> by choosing the <em>Telephone</em> display format on the <em>Manage display</em> page. Any spaces will be stripped out of the link text. This semantic markup improves the user experience on mobile and assistive technology devices.
pl: Numery telefoniczne mogą być wyświetlane jako odnośniki wraz z przedrostkiem <em>tel:</em> po wybraniu formatu wyświetlania <em>Telefon</em> na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem</em>. Wszelkie spacje zostaną usunięte z tekstu odnośnika. Ten semantyczny znacznik poprawia wygodę pracy na urządzeniach mobilnych i asystujących.

en: Title to replace basic numeric telephone number display
pl: Tytuł zastępujący numer telefonu

en: Text (formatted) settings
pl: Ustawienia tekstu (z formatowaniem)

en: Text (formatted, long) settings
pl: Ustawienia tekstu (z formatowaniem, długi)

en: Text (formatted, long, with summary) settings
pl: Ustawienia tekstu (z formatowaniem, długi, z podsumowaniem)

en: Formatted text default display format settings
pl: Ustawienia domyślnego formatu wyświetlania sformatowanego tekstu

en: Summary or trimmed formatted text display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania podsumowania lub przyciętego tekstu

en: Text (formatted)
pl: Tekst (z formatowaniem)

en: This field stores a text with a text format.
pl: To pole zapisuje tekst wraz z jego formatem.

en: Text (formatted, long)
pl: Tekst (z formatowaniem, długi)

en: This field stores a long text with a text format.
pl: To pole zapisuje długi tekst wraz z jego formatem.

en: Text (formatted, long, with summary)
pl: Tekst (z formatowaniem, długi, z podsumowaniem)

en: This field stores long text with a format and an optional summary.
pl: To pole zapisuje długi tekst wraz z jego formatem i oryginalnym podsumowaniem.

en: Require email verification when a visitor creates an account
pl: Wymagaj weryfikacji adresu e-mail w trakcie tworzenia konta użytkownika

en: - No preference -
pl: - Brak preferencji -

en: Notify user when account is canceled
pl: Powiadom użytkownika gdy konto zostało anulowane

en: The time that the user was last edited.
pl: Data ostatniej edycji użytkownika.

en: Display the referenced author user entity.
pl: Wyświetlanie autora wskazywanej encji.

en: Add a read-more link if output is trimmed
pl: Dodaj odnośnik "czytaj więcej" jeśli dane wyjściowe są przycięte

en: @entity_type revision
pl: Wersja typu @entity_type

en: @entity_type revisions
pl: Wersje typu @entity_type

en: Include reset button (resets all applied exposed filters)
pl: Dołącz przycisk reset (zeruje wszystkie udostępnione filtry)

en: The <em>Exposed items per page</em> field's options must include the value from the <em>Items per page</em> field (@items_per_page).
pl: Opcja pola <em>Udostępniona ilość elementów na stronie</em> musi zawierać wartość z pola <em>Elementów na stronę</em> (@items_per_page).

en: REST export settings
pl: Ustawienia eksportu REST

en: Provide a REST export
pl: Udostępnij eksport REST

en: REST export path
pl: Ścieżka eksportu REST

en: Primary tabs display toggle
pl: Zmiana wyświetlania zakładek podstawowych

en: Default value callback
pl: Domyślna wartość wywołania

en: URI as link display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania URI jako odnośnik

en: Timestamp ago display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania znacznika czasu jako "jakiś czas temu"

en: Link to URI
pl: Odnośnik do adresu URI

en: Items associated with this feed
pl: Elementy powiązane z tym kanałem

en: The feed image
pl: Obrazek kanału

en: The description of this feed
pl: Opis kanału

en: A more link to the feed detail page
pl: Odnośnik "więcej" do strony ze szczegółami kanału

en: The description of this feed item
pl: Opis tego elementu kanału

en: More<span class="visually-hidden"> posts about @title</span>
pl: Więcej <span class="visually-hidden">wpisów o @title</span>

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured cron maintenance task.
pl: Okres czasu pomiędzy aktualizacją kanałów. Wymaga poprawnie skonfigurowanej usługi cron.

en: Source feed
pl: Kanał źródłowy

en: The aggregator feed entity associated with this item.
pl: Encja kanału agregatora powiązana z tym elementem.

en: Field storage
pl: Miejsce przechowywania pola

en: Edit storage settings.
pl: Edycja ustawień przechowywania.

en: %field settings for %bundle
pl: Ustawienia pola %field dla zestawu %bundle

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
pl: Minimalny, dopuszczalny rozmiar obrazu wyrażony w postaci SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ (np. 640x480). Pozostawienie pustej wartości sprawi, że wielkość obrazu nie będzie niczym ograniczona. Mniejsze obrazy zostaną odrzucone.

en: Disabling drag-and-drop functionality
pl: Wyłączanie funkcji przeciągania i upuszczania

en: Improving table accessibility
pl: Poprawianie dostępności tabeli

en: Views tables include semantic markup to improve accessibility. Data cells are automatically associated with header cells through id and header attributes. To improve the accessibility of your tables you can add descriptive elements within the Views table settings. The <em>caption</em> element can introduce context for a table, making it easier to understand. The <em>summary</em> element can provide an overview of how the data has been organized and how to navigate the table. Both the caption and summary are visible by default and also implemented according to HTML5 guidelines.
pl: Tabele widoków zawierają semantyczne znaczniki mające na celu poprawienia dostępności. Komórki danych są automatycznie kojarzone z komórkami nagłówka za pomocą id i atrybutów nagłówka. Aby poprawić dostępność tabel można dodawać elementy opisowe wewnątrz ustawień tabel widoków. Element <em>caption</em> może wprowadzić dodatkowy kontekst do tabeli ułatwiając w ten sposób jej zrozumienie. Element <em>summary</em> może zawierać informacje o sposobie organizacji danych i nawigacji w tabeli. Zarówno caption jak i summary są domyślnie widoczne i realizowane zgodnie z zaleceniami HTML5.

en: OPML field options
pl: Opcje pola OPML

en: Testing multilingual
pl: Testowanie wielojęzyczności

en: Minimal profile for running tests with a multilingual installer.
pl: Minimalny profil do uruchamiania testów z wielojęzycznym instalatorem.

en: Muted
pl: Wyciszone

en: This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.
pl: Ten blok jest uszkodzony lub nie istnieje. Być może brakuje zawartości lub zachodzi konieczność włączenia modułu, który za niego odpowiada.

en: Broken/Missing
pl: Uszkodzony/brakujący

[ctx: Validation]
en: Entity Reference reference access
pl: Prawa dostępu do encji posiadającej referencję

en: You do not have access to the referenced entity (%type: %id).
pl: Brak dostępu do wskazywanej encji (%type: %id).

en: @label ID
pl: ID dla typu @label

en: Many sites publish their headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. The aggregator supports <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Rss">RSS</a>, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Resource_Description_Framework">RDF</a>, and <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Atom_%28standard%29">Atom</a>.
pl: Wiele stron udostępnia nagłówki i posty za pomocą kanałów, korzystając z licznych, ustandaryzowanych formatów bazujących na XML. Syndykator wspiera <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Rss">RSS</a>, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Resource_Description_Framework">RDF</a> oraz <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Atom_%28standard%29">Atom</a>.

en: Rich Text Editor, !label field
pl: Edytor tekstowy, pole !label

en: Comments are responses to content.
pl: Komentarze są odpowiedziami do zawartości.

en: Filename: %name
pl: Nazwa pliku: %name

en: Recipient username
pl: Nazwa użytkownika odbiorcy

en: You can align images (<code>data-align="center"</code>), but also videos, blockquotes, and so on.
pl: Można wyrównać obrazy (<code>data-align="center"</code>), ale także filmy, cytaty i tak dalej.

en: You can caption images (<code>data-caption="Text"</code>), but also videos, blockquotes, and so on.
pl: Można podpisywać obrazy (<code>data-caption="Text"</code>), ale także filmy, cytaty i tak dalej.

en: Making this field required is recommended.
pl: Zaleca się ustawienie tego pola jako wymagane.

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
pl: Atrybut title jest używany jako dymek pojawiający się gdy kursor myszy zostanie ustawiony nad obrazkiem. Włączanie tego pola nie jest zalecane ponieważ powoduje problemy z niektórymi programami czytającymi zawartość ekranu.

en: Image convert failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype)
pl: Konwersja obrazu %path (%mimetype) za pomocą zestawu narzędzi %toolkit nie powiodła się

en: The domain may not be left blank for %language.
pl: Domena języka %language nie może być pusta.

en: Leave preview?
pl: Zamknąć podgląd?

en: Leave preview
pl: Zamknij podgląd

en: Leaving the preview will cause unsaved changes to be lost. Are you sure you want to leave the preview?
pl: Opuszczenie podglądu spowoduje utratę niezapisanych zmian. Czy na pewno opuścić podgląd?

en: CTRL+Left click will prevent this dialog from showing and proceed to the clicked link.
pl: Naciśnięcie CTRL wraz z lewy klawiszem myszki uniemożliwi otwarcie się okna dialogowego i przejście do klikniętego odnośnika.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>Add content</em> page. This name must be unique.
pl: Przyjazna użytkownikowi nazwa typu zawartości. Nazwa ta będzie wyświetlona na liście <em>Dodaj zawartość</em>. Nazwa musi być unikalna.

en: Search for @keywords
pl: Szukaj @keywords

en: Instructs the toolkit to save the image with a specified extension.
pl: Sterowanie zestawem narzędzi w celu użycia określonego rozszerzenia przy zapisie obrazu.

en: Set a new image
pl: Ustaw nowy obraz

en: Creates a new transparent resource and sets it for the image.
pl: Tworzenie nowego przezroczystego zasobu i ustawienie go dla obrazu.

en: The text with the text format applied.
pl: Tekst po zastosowaniu formatu tekstu

en: Processed summary
pl: Przetworzone podsumowanie

en: The summary text with the text format applied.
pl: Tekst podsumowania po zastosowaniu formatu tekstu.

en: Tabs are buttons, displayed in a bar across the top of the screen. Some tabs execute an action (such as starting Edit mode), while other tabs toggle which tray is open.
pl: Zakłdaki są przyciskami wyświetlanymi w pasku na szczycie ekranu. Niektóre zakładki wykonują jakieś działanie (np. przechodzą do trybu edycji) inne przełączają między kolejnymi obszarami.

en: Trays
pl: Zasobniki

en: Trays are usually lists of links, which can be hierarchical like a menu. If a tray has been toggled open, it is displayed either vertically or horizontally below the tab bar, depending on the browser width. Only one tray may be open at a time. If you click another tab, that tray will replace the tray being displayed. In wide browser widths, the user has the ability to toggle from vertical to horizontal, using a link at the bottom or right of the tray. Hierarchical menus only have open/close behavior in vertical mode; if you display a tray containing a hierarchical menu horizontally, only the top-level links will be available.
pl: Zasobniki mają zwykle postać listy odnośników które, podobnie jak menu, mogą być uporządkowane hierarchicznie. Otwarty zasobnik jest wyświetlany pionowo lub poziomo poniżej paska zakładek, w zależności od szerokości okna przeglądarki. Można otworzyć tylko jeden zasobnik w tym samym czasie. Jeśli zostanie kliknięta inna zakładka to nowy zasobnik zastąpi ten, który jest aktualnie wyświetlany. W szerokich oknach przeglądarki, przy pomocy odnośnika u dołu lub po prawej stronie zasobnika, można przełączać się między pionowym a poziomym ułożeniem. Hierarchiczne menu mogą być otwierane lub zamykane tylko w trybie pionowym;  w trybie poziomym, w hierarchicznym menu wyświetlony zostanie tylko najwyższy poziom odnośników.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your username.
pl: Konto zostanie zablokowane i nie będzie można już go użyć do zalogowania. Nazwa użytkownika będzie nadal widoczna przy zawartości dodanej z tego konta.

en: Language of the translation of user information
pl: Język tłumaczenia informacji użytkownika

en: Preferred language of the user
pl: Preferowany język użytkownika

en: Preferred admin language
pl: Preferowany język administracyjny

en: Preferred administrative language of the user
pl: Preferowany język administracyjny użytkownika

en: Cache metadata
pl: Metadane pamięci podręcznej

en: Cache contexts
pl: Konteksty pamięci podręcznej

en: Path is empty.
pl: Ścieżka jest pusta

en: No query allowed.
pl: Zapytanie nie jest dozwolone.

en: Invalid path. Valid characters are alphanumerics as well as "-", ".", "_" and "~".
pl: Nieprawidłowa ścieżka. Dopuszczalne są znaki alfanumeryczne jak również "-", "." oraz "~".

en: Wrapping
pl: Zawijanie

en: tour
pl: wycieczka

en: tours
pl: wycieczki

en: Layout Builder
pl: Kreator Układu

en: Select a @context value:
pl: Wybierz wartość @context:

en: Number of plural indexes in this language.
pl: Ilość indeksów liczby mnogiej w tym języku.

en: Domain to use for this language.
pl: Domena używana dla tego języka.

en: Search result highlighting input
pl: Podświetl frazę wyszukiwania

en: Configuration entity dependencies
pl: Zależności encji konfuguracyjnej

en: Content entity dependencies
pl: Zależności encji zawartości

en: Enforced configuration dependencies
pl: Wymuszone zależności konfiguracyjne

en: String (long) settings
pl: Ustawienia łancucha znaków (długiego)

en: URI settings
pl: Ustawienia URI

en: Created timestamp settings
pl: Ustawienia znacznika czasu utworzenia

en: Changed timestamp settings
pl: Ustawienia znacznika czasu modyfikacji

en: If more than one application will be sharing this database, a unique table name prefix – such as %prefix – will prevent collisions.
pl: Jeśli więcej niż jedna aplikacja będzie współdzielić tę bazę danych zastosowanie unikalnego prefiksu dodawanego do nazw tabel - na przykład %prefix - zapobiegnie kolizjom.

en: The author name of the comment.
pl: Imię autora komentarza.

en: contextual links button
pl: przycisk odnośników kontekstowych

en: No browser language mappings available.
pl: Brak dostępnego mapowania języka przeglądarki.

en: The mapping for the %browser browser language code has been deleted.
pl: Mapowanie dla kodu języka przeglądarki %browser zostało usunięte.

en: The browser language detection mapping for the %browser browser language code has been deleted.
pl: Mapowanie wykrywania języka przeglądarki dla kodu języka przeglądarki %browser zostało usunięte.

en: The user or author name. This filter does not check if the user exists and allows partial matching. Does not use autocomplete.
pl: Nazwa autora lub użytkownika. Ten filtr nie sprawdza czy użytkownik istnieje i pozwala na częściowe dopasowanie. Nie wykorzystuje automatycznego uzupełniania.

en: Page @items.current
pl: Strona @items.current

en: The selected style or row format does not use fields.
pl: Wybrany styl lub format wiersza nie korzysta z pól.

en: The selected display type does not use @type plugins
pl: Wybrany format wyświetlania nie korzysta z wtyczek typu @type

en: The entity type
pl: Typ encji

en: Drupal Logo
pl: Logo Drupala

en: Entity Type ID
pl: ID Typu Encji

en: Configure Image Styles
pl: Konfiguruj Style Obrazów

en: Database storage size
pl: Wielkość bazy danych

en: Text with text format
pl: Tekst z formatem tekstu

en: Field widgets
pl: Kontrolki pola

en: Field widget
pl: Kontrolka pola

en: Widget type machine name
pl: Identyfikator systemowy typu kontrolki

en: Textarea display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania obszaru tekstowego

en: Email field display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pola email

en: Link to the entity
pl: Odnośnik do encji

en: Synchronizing extensions: @op @name.
pl: Synchronizacja rozszerzeń: @op @name

en: Link to the @entity_label
pl: Odnośnik do @entity_label

en: Linked to the @entity_label
pl: Odnośnik do @entity_label

en: Simple page
pl: Prosta strona

en: Page with blocks
pl: Strona z blokami

en: Jump to the first comment.
pl: Skok do pierwszego komentarza.

en: Jump to the first new comment.
pl: Skok do pierwszego nowego komentarza.

en: Share your thoughts and opinions.
pl: Podziel się opinią.

en: Content translation content settings
pl: Ustawienia tłumaczonej zawartości

en: Content translation enabled
pl: Włączone tłumaczenie zawartości

en: Default date type
pl: Domyślny typ daty

en: Default date value
pl: Domyślna wartość daty

en: Persist field storage with no fields
pl: Nie usuwaj miejsca przechowywania pola gdy brak pól

en: Group by column
pl: Grupuj po kolumnie

en: Group by columns
pl: Grupowanie po kolumnach

en: Re-use an existing field
pl: Ponownie użyj istniejącego pola

en: You need to select a field type or an existing field.
pl: Należy wybrać typ pola lub istniejące pole.

en: Adding a new field and re-using an existing field at the same time is not allowed.
pl: Jednoczesne dodanie nowego pola i ponowne użycie istniejącego pola jest niedozwolone.

en: Provides a filter plugin that is in use in the following filter formats: %formats
pl: Udostępnia wtyczkę filtra używaną w następujących formatach tekstu: %formats

en: Log in to post new content in the forum.
pl: Zaloguj się aby dodać nowy wpis na forum.

en: Providing page-specific help
pl: Dostarczanie pomocy kontekstowej strony

en: Effect settings
pl: Ustawienia efektu

en: Content Language Settings
pl: Ustawienia Języka Zawartości

en: Allow to alter the language
pl: Zezwalaj na zmianę języka

en: Influence of '@title'
pl: Wpływ '@title'

en: Installing supporting modules
pl: Instalacja modułów pomocniczych

en: Default indexing settings
pl: Ustawienia domyślnego indeksowania

en: <p>Search pages that use an index may use the default index provided by the Search module, or they may use a different indexing mechanism. These settings are for the default index. <em>Changing these settings will cause the default search index to be rebuilt to reflect the new settings. Searching will continue to work, based on the existing index, but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
pl: <p>Strony wyszukiwania używające indeksu mogą korzystać z indeksu dostarczanego przez moduł Search lub użyć innego mechanizmu indeksującego. Te ustawienia dotyczą domyślnego indeksu. <em>Zmiana ustawień spowoduje odbudowę indeksu wyszukiwarki tak, aby uwzględniał nowe ustawienia. Wyszukiwanie będzie działało w oparciu o bieżący indeks, ale nowa zawartość nie będzie indeksowana do czasu ponownego zaindeksowania całej bieżącej zawartości</em></p><p><em>Domyślne ustawienia powinny być odpowiednie dla większości witryn.</em></p>

en: The default search index will be rebuilt.
pl: Domyślny indeks wyszukiwania zostanie odbudowany.

en: This will re-index content in the search indexes of all active search pages. Searching will continue to work, but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
pl: Spowoduje to przeindeksowanie zawartości ze wszystkich indeksów aktywnych stron wyszukiwania. Wyszukiwanie będzie działało cały czas, ale nowa zawartość nie będzie indeksowana do czasu ponownego zaindeksowania całej bieżącej zawartości. Operacja jest nieodwracalna.

en: All search indexes will be rebuilt.
pl: Wszystkie indeksy wyszukiwania zostaną odbudowane.

en: Add shortcut link
pl: Dodaj odnośnik skrótu

en: Popular content block settings
pl: Ustawienia bloku popularnej zawartości

en: Number of day\s top views to display
pl: Liczba najpopularniejszych stron dnia

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Drupal and not accessible over the web. This must be changed in settings.php
pl: Ścieżka w lokalnym systemie plików gdzie zostaną umieszczone pliki prywatne, niedostępne publicznie. Drupal musi mieć uprawnienia do zapisu w nim. Katalog nie powinien być dostępny z internetu. Zmian należy dokonać w pliku settings.php

en: Publish status
pl: Opublikuj status

en: Whether or not the content related to a term is published.
pl: Czy zawartość powiązana z terminem taksonomii jest opublikowana.

en: Tray "@tray" @action.
pl: Zasobnik "@tray" @action.

en: Tray @action.
pl: Zasobnik @action.

en: Major upgrade warning
pl: Ostrzeżenie dotyczące głównej aktualizacji

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version. It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
pl: Ta aktualizacja zawiera zmianę wersji major, zatem może nie być kompatybilne wstecznie z aktualnie zainstalowaną wersją. Zaleca się przestudiowanie not wydawniczych i kontynuowanie ze świadomością możliwych ryzyk.

en: User data field
pl: Pole danych użytkownika

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display.
pl: Dostęp do tego formatu wyświetlania będą mieli wyłącznie użytkownicy ze wskazanym uprawnieniem.

en: Only the checked roles will be able to access this display.
pl: Wyłącznie zaznaczone role będą miały dostęp do tego formatu wyświetlania.

en: The formatted text of the area
pl: Sformatowany tekst danego obszaru

en: The corresponding entity field
pl: Stosowne pole encji

en: The plugin ID
pl: ID wtyczki

en: Row options
pl: Opcje wiersza

en: Display extender settings
pl: Ustawienia rozszerzenia formatu wyświetlania

en: View block
pl: Blok widoku

en: Number integer display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania liczby całkowitej

en: Static menu link overrides
pl: Nadpisywanie statycznego odnośnika menu

en: Entities exist of type %entity_type and %bundle_label %bundle. These entities need to be deleted before importing.
pl: Istnieją encje typu %entity_type i %bundle_label %bundle. Przed importem te encje powinny zostać usunięte.

[ctx: Validation]
en: Feed title
pl: Tytuł kanału

en: A feed named %value already exists. Enter a unique title.
pl: Kanał o nazwie %value już istnieje. Należy podać unikalny tytuł.

[ctx: Validation]
en: Feed URL
pl: Adres URL kanału

en: A feed with this URL %value already exists. Enter a unique URL.
pl: Kanał o adresie URL %value już istnieje.  Wprowadź unikalny adres URL.

[ctx: Plural]
en: Disabled
pl: Wyłączone

en: The language code of the language the comment is written in.
pl: Kod języka, w którym napisano komentarz.

en: The message language code.
pl: Kod języka wiadomości.

en: The source language from which this translation was created.
pl: Język źródłowy, w którym zostało wykonane tłumaczenie

en: Translation outdated
pl: Tłumaczenie nieaktualne

en: Translation author
pl: Autor tłumaczenia

en: The author of this translation.
pl: Autor tego tłumaczenia.

en: A boolean indicating whether the translation is visible to non-translators.
pl: Wartość logiczna pokazująca czy tłumaczenie jest widoczne dla użytkowników niebędących tłumaczami.

en: Translation created time
pl: Czas utworzenia tłumaczenia

en: The Unix timestamp when the translation was created.
pl: Czasu utworzenia tłumaczenia w formacie Unix timestamp.

en: Translation changed time
pl: Czas modyfikacji tłumaczenia

en: The Unix timestamp when the translation was most recently saved.
pl: Czas ostatniego zapisu tłumaczenia w formacie Unix timestamp.

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
pl: Tekst alternatywny jest wymagany. <br />(Tylko w rzadkich wypadkach to pole powinno być puste, Aby tak się stało należy użyć <code>""</code> — dwóch cudzysłowów bez treści między nimi).

en: Entities and entity types
pl: Encje i typy encji

en: The website's content and configuration is managed using <em>entities</em>, which are grouped into <em>entity types</em>. <em>Content entity types</em> are the entity types for site content (such as the main site content, comments, custom blocks, taxonomy terms, and user accounts). <em>Configuration entity types</em> are used to store configuration information for your site, such as individual views in the Views module, and settings for your main site content types.
pl: Zawartość i konfiguracja strony zarządzana jest za pomocą <em>encji</em>, które z kolei są grupowane za pomocą <em>typów encji</em>. <em>Typy encji zawartości</em> są typami encji przechowującymi treść strony (jak np. zawartość strony głównej, komentarze, własne bloki, terminy i konta użytkowników). <em>Typy encji konfiguracyjnych</em> używane są do przechowywania konfiguracji strony jak np. własne widoki i ustawienia typów zawartości.

en: Entity sub-types
pl: Podtypy encji

en: Some content entity types are further grouped into sub-types (for example, you could have article and page content types within the main site content entity type, and tag and category vocabularies within the taxonomy term entity type); other entity types, such as user accounts, do not have sub-types. Programmers use the term <em>bundle</em> for entity sub-types.
pl: Niektóre typy encji zawartości mogą być dodatkowo pogrupowane w podtypy (na przykład, można mieć rodzaje zawartości typu artykuł i strona w ramach typu encji zawartości a także słowniki znaczników i kategorii w obrębie typu encji terminu taksonomii); inne typy encji, takie jak konta użytkowników nie mają podtypów. Programiści używają terminu <em>zestaw</em> dla określenia podtypów encji.

en: Fields and field types
pl: Pola i typy pól

en: Content entity types and sub-types store most of their text, file, and other information in <em>fields</em>. Fields are grouped by <em>field type</em>; field types define what type of data can be stored in that field, such as text, images, or taxonomy term references.
pl: Typy i podtypy encji zawartości przechowują większość własnych tekstów, plików i innych informacji w <em>polach</em>. Pola są pogrupowane według <em>typu pola</em>; typy pól określają jaki typ danych może być przechowywany w polach takich jak tekst, obrazy lub referencje do terminów taksonomii.

en: Formatters and view modes
pl: Formatery i tryby widoku

en: Content entity types and sub-types can have one or more <em>view modes</em>, used for displaying the entity items. For instance, a content item could be viewed in full content mode on its own page, teaser mode in a list, or RSS mode in a feed. In each view mode, each field can be hidden or displayed, and if it is displayed, you can choose and configure the <em>formatter</em> that is used to display the field. For instance, a long text field can be displayed trimmed or full-length, and taxonomy term reference fields can be displayed in plain text or linked to the taxonomy term page.
pl: Typy i podtypy encji zawartości mogą mieć jeden lub więcej <em>trybów widoku</em> wykorzystywanych do prezentacji elementów encji. Na przykład, element zawartości może być wyświetlany w pełnej postaci na dedykowanej stronie, w postaci skrótu na liście lub jako kanał RSS. W każdym trybie widoku, dowolne pole może zostać ukryte lub widoczne a jeśli jest widoczne to można skonfigurować jego <em>formater</em> używany przy wyświetlaniu. Na przykład, pole długiego tekstu może być pokazywane w całości lub przycięte a pola z referencją do terminów taksonomii mogą być wyświetlane jako czysty tekst lub odnośnik do strony terminu taksonomii.

en: Widgets and form modes
pl: Kontrolki i tryby formularza

en: Content entity types and sub-types can have one or more <em>form modes</em>, used for editing. For instance, a content item could be edited in a compact format with only some fields editable, or a full format that allows all fields to be edited. In each form mode, each field can be hidden or displayed, and if it is displayed, you can choose and configure the <em>widget</em> that is used to edit the field. For instance, a taxonomy term reference field can be edited using a select list, radio buttons, or an autocomplete widget.
pl: Typy i podtypy encji zawartości mogą mieć jeden lub więcej <em>trybów formularza</em> wykorzystywanych trakcie edycji. Na przykład, element zawartości można edytować w postaci kompaktowej, w której dostępnych jest tylko kilka pól lub w postaci pełnej umożliwiającej edycję wszystkich pól. W każdym z trybów, pole może zostać ukryte lub wyświetlone i jeżeli jest wyświetlane to można wybrać i skonfigurować <em>kontrolkę</em> służącą do edycji tego pola. Przykładowo, referencja do terminu taksonomii może być edytowana za pomocą kontrolki listy wyboru, listy pól radio lub autouzupełniania.

en: Enabling field types, widgets, and formatters
pl: Włączanie typów pól, kontrolek i formaterów

en: Views entity field handler
pl: Procedura obsługi pola encji widoku

en: Creating a field
pl: Tworzenie pola

en: On the <em>Manage fields</em> page for your entity type or sub-type, you can add, configure, and delete fields for that entity type or sub-type. Each field has a <em>machine name</em>, which is used internally to identify the field and must be unique across an entity type; once a field is created, you cannot change the machine name. Most fields have two types of settings. The field-level settings depend on the field type, and affect how the data in the field is stored. Once they are set, they can no longer be changed; examples include how many data values are allowed for the field and where files are stored. The sub-type-level settings are specific to each entity sub-type the field is used on, and they can be changed later; examples include the field label, help text, default value, and whether the field is required or not. You can return to these settings by choosing the <em>Edit</em> link for the field from the <em>Manage fields</em> page.
pl: Na stronie <em>Zarządzaj polami</em> dla określonego typu lub podtypu encji można dodać, skonfigurować i usunąć pola z tego typu lub podtypu encji. Każde pole ma <em>identyfikator systemowy</em>, który jest stosowany wewnętrznie do identyfikacji pola i musi być unikalny w obrębie typu encji; nie można zmieniać identyfikatora systemowego gdy pole zostało już utworzone. Większość pól ma dwa rodzaje ustawień. Ustawienia na poziomie pola są zależne od typu pola i mają wpływ na sposób przechowywania danych w polu. Nie mogą być zmieniane po ich ustawieniu; przykładem może być liczba dozwolonych wartości lub miejsce przechowywania plików. Ustawienia na poziomie podtypu dotyczą każdego podtypu encji, w którym używane jest to pole a ustawienia mogą być zmieniane w późniejszym czasie; przykładami są etykieta pola, tekst pomocy, domyślna wartość lub to, czy pole jest wymagane. Można w każdej chwili wrócić do tych ustawień poprzez wybranie odnośnika <em>Edytuj</em> dla określonego pola na stronie <em>Zarządzaj polami</em>.

en: Re-using fields
pl: Ponowne użycie pól

en: Once you have created a field, you can use it again in other sub-types of the same entity type. For instance, if you create a field for the article content type, you can also use it for the page content type, but you cannot use it for custom blocks or taxonomy terms. If there are fields available for re-use, after clicking <em>Add field</em> from the <em>Manage fields</em> page, you will see a list of available fields for re-use. After selecting a field for re-use, you can configure the sub-type-level settings.
pl: Po tym jak raz utworzone zostało pole, można go użyć ponownie dla innych podtypów tego samego typu encji. Na przykład, jeśli utworzysz pole dla typu zawartości Artykuł, możesz z niego skorzystać również w type zawartości Prosta strona, ale już nie we własnych blokach czy terminach taksonomii. Jeżeli istnieją pola dostępne do ponownego wykorzystania, po kliknięciu <em>Dodaj pole</em> ze strony <em>Zarządzaj polami</em>, ujrzysz pełna ich listę. Po wybraniu jednego z pól do ponownego użycia możesz skonfigurować ustawienia tego pola.

en: Configuring field editing
pl: Konfigurowanie edycji pola

en: On the <em>Manage form display</em> page of your entity type or sub-type, you can configure how the field data is edited by default and in each form mode. If your entity type has multiple form modes (on most sites, most entities do not), you can toggle between the form modes at the top of the page, and you can toggle whether each form mode uses the default settings or custom settings in the <em>Custom display settings</em> section. For each field in each form mode, you can select the widget to use for editing; some widgets have additional configuration options, such as the size for a text field, and these can be edited using the Edit button (which looks like a wheel). You can also change the order of the fields on the form. You can exclude a field from a form by choosing <em>Hidden</em> from the widget drop-down list, or by dragging it into the <em>Disabled</em> section.
pl: Na stronie <em>Zarządzanie wyświetlaniem formularza</em> typu encji lub podtypu można skonfigurować zarówno domyślny sposób edycji danych pola jaki i sposób edycji w każdym z trybów formularza. Jeśli typ encji ma wiele trybów formularza (nie dotyczy to większości witryn), można w górnej części strony przełączać się między trybami formularza a także można decydować czy każdy tryb formularza korzysta z domyślnych lub własnych ustawień w sekcji <em>Ustawienia własnego formatu wyświetlania</em>. Dla każdego pola w każdym trybie formularza można wybrać kontrolkę wykorzystywaną do edycji; niektóre kontrolki mają dodatkowe opcje konfiguracji takie jak rozmiar pola tekstowego i mogą być edytowane po naciśnięciu przycisku Edytuj (który ma wygląd koła). Można także zmienić kolejność pól w obrębie formularza. Jest też możliwość wykluczenia pola z formularza poprzez wybranie opcji <em>Ukryty</em> z listy rozwijanej kontrolki lub poprzez przeciągnięcie pola do sekcji <em>Wyłączone</em>.

en: Configuring field display
pl: Konfigurowanie formatu wyświetlania pola

en: On the <em>Manage display</em> page of your entity type or sub-type, you can configure how each field is displayed by default and in each view mode. If your entity type has multiple view modes, you can toggle between the view modes at the top of the page, and you can toggle whether each view mode uses the default settings or custom settings in the <em>Custom display settings</em> section. For each field in each view mode, you can choose whether and how to display the label of the field from the <em>Label</em> drop-down list. You can also select the formatter to use for display; some formatters have configuration options, which you can edit using the Edit button (which looks like a wheel). You can also change the display order of fields. You can exclude a field from a specific view mode by choosing <em>Hidden</em> from the formatter drop-down list, or by dragging it into the <em>Disabled</em> section.
pl: Na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem</em> określonego typu lub podtypu encji można skonfigurować domyślny sposób wyświetlania  dowolnego pola a także sposób wyświetlania w każdym z trybów widoku. Jeśli typ encji ma wiele trybów widoku można przełączać się między nimi na górze strony a także można decydować czy każdy z trybów widoku używa domyślnych lub własnych ustawień zapisanych w sekcji <em>Ustawienia własnego formatu wyświetlania</em>. Dla każdego pola w każdym trybie widoku przy użyciu listy rozwijanej <em>Etykieta</em> można zdecydować czy i w jaki sposób wyświetlać etykietę. Można także wybrać formater używany w formacie wyświetlania; część formaterów posiada opcje konfiguracyjne, które można edytować po naciśnięciu przycisku "Edytuj" (mającego postać koła). Można wykluczyć pole z określonego trybu widoku po wskazaniu opcji <em>Ukryty</em> z listy rozwijanej formatera lub przez przeciągnięcie go do sekcji <em>Wyłączony</em>.

en: Configuring view and form modes
pl: Konfigurowanie trybów widoku i formularza

en: Listing fields
pl: Wyświetlanie listy pól

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
pl: Obrazy muszą mieć dokładnie <strong>@size</strong> pikseli.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
pl: Obrazy muszą być wieksze niż <strong>@min</strong> pikseli. Obrazy większe niż <strong>@max</strong> pikseli zostaną zmniejszone.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
pl: Obrazy muszą być większe niż <strong>@min</strong> pikseli.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
pl: Obrazy większe niż <strong>@max</strong> pikseli zostaną przeskalowane.

en: Define how text is handled by combining filters into text formats.
pl: Określ sposób obsługi tekstu łącząc filtry w formaty tekstu.

[ctx: Validation]
en: Forum leaf
pl: Liść forum

en: The menu link language code.
pl: Kod języka odnośnika menu.

en: Node authored by (uid)
pl: Węzeł dodany przez (uid)

en: Revision authored by (uid)
pl: Wersja autorstwa (uid)

en: Content access view grants
pl: Przydziały praw do podglądu zawartości

en: The location this shortcut points to.
pl: Lokalizacja, na którą wskazuje ten skrót

en: Trusted Host Settings
pl: Ustawienia zaufanych hostów

en: The trusted_host_patterns setting is set to allow %trusted_host_patterns
pl: Ustawienie trusted_host_patterns jest tak ustawione, aby uznać za dozwolone: %trusted_host_patterns

en: Change site name, email address, slogan, default front page, and error pages.
pl: Zmiana nazwy witryny, adresu e-mail, sloganu, domyślnej strony głównej i stron błędów.

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the Appearance page.
pl: Używane tylko wtedy gdy witryna jest skonfigurowana do korzystania z odrębnej skórki administracyjnej na stronie Wygląd.

en: Link to any page
pl: Tworzenie odnośnika do dowolnej strony

en: This allows to bypass access checking when linking to internal paths.
pl: Umożliwienie pominięcia kontroli dostępu gdy odnośnik wskazuje na wewnętrzną ścieżkę.

en: Unable to install @extension, %config_names already exists in active configuration. | Unable to install @extension, %config_names already exist in active configuration.
pl[0]: Nie można zainstalować @extension, w aktywnej konfiguracji istnieje już %config_names.
pl[1]: Nie można zainstalować @extension, w aktywnej konfiguracji istnieją już %config_names.
pl[2]: Nie można zainstalować @extension, w aktywnej konfiguracji istnieją już %config_names.

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
pl: Brak dostępu do wykonania akcji %action na @entity_type_label %entity_label.

en: narrow
pl: wąski

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the anonymous user depending on the configured user settings.
pl: Uwaga: zawartość może zostać zachowana, ukryta, usunięta lub przypisana do anonimowego autora, w zależności od ustawień.

en: The reference view %view_name cannot be found.
pl: Wskazany widok %view_name nie został znaleziony.

[ctx: Plural]
en: Enabled
pl: Włączone

en: Active menu trail
pl: Ślad aktywnego menu

en: Configuration updates
pl: Aktualizacje konfiguracji

en: The listed configuration will be updated.
pl: Wskazana konfiguracja zostanie zaktualizowana.

en: An entity field containing a password value.
pl: Pole encji zawierające hasło.

en: An autocomplete text field with tagging support.
pl: Pole tekstowe z autouzupełnianiem i obsługą etykietowania

en: The feed %label has been deleted.
pl: Kanał %label został usunięty.

en: Block Content revision is a history of changes to block content.
pl: Wersja zawartości bloku przechowuje historię jej zmian.

en: The Color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. If you make any manual changes to your theme's stylesheet, <em>you must save your color settings again, even if you haven't changed the colors</em>. This step is required because the module stylesheets in the files directory need to be recreated to reflect your changes.
pl: Moduł Kolor zapisuje w katalogu plików zmodyfikowaną kopię arkusza stylu skórki. W przypadku wprowadzenia ręcznych zmian w arkuszu stylów skórki <em>należy ponownie zapisać ustawienia kolorów nawet jeśli kolory nie zostały zmienione</em>. Jest to konieczne ponieważ odzwierciedlenie wszelkich zmian wymaga odtworzenia arkusza stylów modułu w katalogu plików.

en: Responsive image style %label saved.
pl: Zapisano styl responsywnego obrazu %label.

en: Field, widget, and formatter information
pl: Informacje na temat pola, kontrolki i formatera

en: Provided by modules
pl: Dostarczone przez moduły

en: Here is a list of the currently enabled field, formatter, and widget modules:
pl: Poniżej znajduje się lista aktualnie włączonych pól, formaterów i modułów kontrolek:

en: Provided by Drupal core
pl: Dostarcza rdzeń Drupala

en: As mentioned previously, some field types, widgets, and formatters are provided by Drupal core. Here are some notes on how to use some of these:
pl: Jak wspomniano wcześniej, niektóre typy pól, kontrolek i formaterów są dostarczane przez rdzeń Drupala. Oto kilka uwag na temat używania niektórych z nich:

en: <strong>Number fields</strong>: When you add a number field you can choose from three types: <em>decimal</em>, <em>float</em>, and <em>integer</em>. The <em>decimal</em> number field type allows users to enter exact decimal values, with fixed numbers of decimal places. The <em>float</em> number field type allows users to enter approximate decimal values. The <em>integer</em> number field type allows users to enter whole numbers, such as years (for example, 2012) or values (for example, 1, 2, 5, 305). It does not allow decimals.
pl: <strong>Pola numeryczne</strong>: Kiedy dodawane jest pole numeryczne można wybrać jeden z trzech typów: <em>dziesiętne</em>, <em>zmiennoprzecinkowe</em> i <em>całkowite</em>. <em>Dziesiętne</em> pole numeryczne umożliwia użytkownikom wprowadzenie dokładnej wartości dziesiętnej z ustaloną liczbą miejsc po przecinku. <em>Zmiennoprzecinkowe</em> pole numeryczne umożliwia użytkownikom wprowadzenie przybliżonych wartości dziesiętnych. <em>Całkowite</em> pole numeryczne umożliwia użytkownikom wprowadzanie pełnych liczb, takich jak lata (np. 2012) lub wartości (np. 1, 2, 5, 305). Nie są dopuszczalne miejsca po przecinku.

en: Defining image styles
pl: Definiowanie styli obrazów

en: Naming image styles
pl: Nazywanie styli obrazów

en: When you define an image style, you will need to choose a displayed name and a machine name. The displayed name is shown in administrative pages, and the machine name is used to generate the URL for accessing an image processed in that style. There are two common approaches to naming image styles: either based on the effects being applied (for example, <em>Square 85x85</em>), or based on where you plan to use it (for example, <em>Profile picture</em>).
pl: W trakcie definiowania stylu obrazu trzeba będzie wybrać nazwę i identyfikator systemowy. Nazwa jest wyświetlana na stronach administracyjnych a identyfikator systemowy jest wykorzystywany do tworzenia adresu URL dającego dostęp do obrazu poddawanego obróbce w zdefiniowanym stylu. Istnieją dwa podejścia do nazewnictwa stylów obrazów: zarówno oparte na użytych efektach graficznych (na przykład <em>Kwadrat 85x85</em>) jak i bazujące na miejscu użycia (na przykład <em>Portret użytkownika</em>).

en: Configuring image fields
pl: Konfiguracja pól obrazów

en: A few of the settings for image fields are defined once when you create the field and cannot be changed later; these include the choice of public or private file storage and the number of images that can be stored in the field. The rest of the settings can be edited later; these settings include the field label, help text, allowed file extensions, image resolution restrictions, and the subdirectory in the public or private file storage where the images will be stored. The editable settings can also have different values for different entity sub-types; for instance, if your image field is used on both Page and Article content types, you can store the files in a different subdirectory for the two content types.
pl: Niektóre ustawienia pól obrazów są definiowane tylko w trakcie tworzenia pola i nie mogą być później zmieniane; należy do nich wybór sposobu przechowywania plików (publiczny lub prywatny) a także liczba obrazów, które można przechować w polu. Pozostałe ustawienia można zmieniać później; należy do nich etykieta pola, tekst pomocy, dozwolone rozszerzenia plików, ograniczenia w rozdzielczości obrazów a także podkatalog plików gdzie będą przechowywane obrazy. Edytowalne ustawienia mogą mieć różne ustawienia dla różnych podtypów encji; na przykład jeśli pole obrazu jest używane w dwóch różnych rodzajach zawartości - na Stronie i w Artykule, wtedy pliki mogą być przechowywane w dwóch różnych podkatalogach.

en: The maximum file size that can be uploaded is limited by PHP settings of the server, but you can restrict it further by configuring a <em>Maximum upload size</em> in the field settings (this setting can be changed later). The maximum file size, either from PHP server settings or field configuration, is automatically displayed to users in the help text of the image field.
pl: Maksymalny rozmiar wysyłanego pliku jest ograniczony w ustawieniach PHP, ale może zostać później zmieniony w ustawieniach pola za pomocą <em>Maksymalnego rozmiaru pliku</em>. Wartość maksymalnego rozmiaru pliku z ustawień PHP lub z konfiguracji pola jest automatycznie prezentowana użytkownikom w tekście pomocy pola obrazu.

en: You can also configure a default image that will be used if no image is uploaded in an image field. This default can be defined for all instances of the field in the field storage settings when you create a field, and the setting can be overridden for each entity sub-type that uses the field.
pl: Można także skonfigurować domyślny obraz, który będzie używany w sytuacji gdy do pola obrazu nie zostanie wysłany żaden obraz. W trakcie tworzenia pola, w ustawieniach miejsca przechowywania, można zdefiniować domyślny obraz dla wszystkich egzemplarzy pola i ustawienie to może być nadpisane dla każdego podtypu encji używającego tego pola.

en: Configuring displays and form displays
pl: Konfigurowanie formatów wyświetlania i wyświetlania formularzy

en: On the <em>Manage display</em> page, you can choose the image formatter, which determines the image style used to display the image in each display mode and whether or not to display the image as a link. On the <em>Manage form display</em> page, you can configure the image upload widget, including setting the preview image style shown on the entity edit form.
pl: Na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem</em> można wybrać formater obrazu, który określa styl obrazu używany przy wyświetlaniu obrazu w każdym trybie wyświetlania i decyduje o tym, czy wyświetlać obraz w postaci odnośnika. Na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem formularza</em> można skonfigurować kontrolkę wysyłania obrazu, włączając w to także ustawienia stylu podglądu obrazu pokazywanego w formularzu edycji encji.

en: Selected language configuration
pl: Konfiguracja wybranego języka

en: Selected default language no longer exists.
pl: Wybrany domyślny język już nie istnieje.

en: Language detection configuration saved.
pl: Konfiguracja wykrywania języka została zapisana.

en: Language codes or other custom text to use as a path prefix for URL language detection. For the selected fallback language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "deutsch" as the path prefix code for German results in URLs like "example.com/deutsch/contact".
pl: Kody języków lub inne teksty, które mają być użyte jako prefiks ścieżki dla metody wykrywania języka w oparciu o adres URL. Dla wybranego języka awaryjnego ta wartość może być pusta. <strong>Zmiana wartości może sprawić, że aktualne adresy URL nie będą działały. Należy zachować ostrożność w środowisku produkcyjnym.</strong> Przykład: Podanie "deutsch" jako prefiks ścieżki dla języka niemieckiego skutkuje adresami URL w postaci "example.com/deutsch/contact".

[ctx: Validation]
en: Link URI can be accessed by the user.
pl: Użytkownik może mieć dostęp do URI odnośnika.

en: The path '@uri' is inaccessible.
pl: Ścieżka '@uri' jest niedostępna.

en: The path '@uri' is invalid.
pl: Ścieżka '@uri' jest nieprawidłowa.

en: The location this menu link points to.
pl: Lokalizacja, na którą wskazuje ten odnośnik menu.

en: Indicates whether the menu link should be rediscovered
pl: Informuje o tym, czy adres odnośnika menu powinien zostać ponownie zweryfikowany

en: @title [%language translation]
pl: @title [tłumaczenie na %language]

en: The username of the content author.
pl: Nazwa użytkownika będącego autorem zawartości.

en: Defining responsive image styles
pl: Definiowanie stylów responsywnych obrazów

en: Using responsive image styles in Image fields
pl: Używanie stylów responsywnych obrazów w polach obrazów

en: A responsive image style associates an image style with each breakpoint defined by your theme.
pl: Styl responsywnego obrazu kojarzy styl obrazu z każdym breakpointem zdefiniowanym przez skórkę.

en: Responsive image styles
pl: Style responsywnych obrazów

en: Edit responsive image style
pl: Edycja stylów responsywnych obrazów

en: Duplicate responsive image style
pl: Duplikacja stylu responsywnego obrazu

en: Add responsive image style
pl: Dodaj styl responsywnego obrazu

en: Responsive image style
pl: Styl responsywnego obrazu

en: Image style mappings
pl: Mapowania stylu obrazu

en: Image style mapping
pl: Mapowanie stylu obrazu

en: Responsive image mapping type
pl: Typ mapowania responsywnego obrazu

en: Sizes attribute
pl: Atrybut sizes

en: Image styles to be used when using the 'sizes' attribute
pl: Style obrazów stosowane w trakcie używania atrybutu 'sizes'

en: <em>Duplicate responsive image style</em> @label
pl: <em>Duplikuj styl responsywnego obrazu</em> @label

en: <em>Edit responsive image style</em> @label
pl: <em>Edytuj styl responsywnego obrazu</em> @label

en: Responsive image style @label saved.
pl: Zapisano styl responsywnego obrazu @label.

en: Responsive image style: @responsive_image_style
pl: Styl responsywnego obrazu: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
pl: Wybierz styl responsywnego obrazu.

en: The default drag-and-drop user interface for ordering tables in the administrative interface presents a challenge for some users, including users of screen readers and other assistive technology. The drag-and-drop interface can be disabled in a table by clicking a link labeled "Show row weights" above the table. The replacement interface allows users to order the table by choosing numerical weights instead of dragging table rows.
pl: Domyślny sposób uporządkowania tabel metodą przeciągnij i upuść w administracyjnym interfejsie użytkownika stanowi wyzwanie dla niektórych użytkowników, wliczając w to użytkowników czytników ekranu i innych urządzeń asystujących. Funkcję przeciągnij i upuść w tabeli można wyłączyć  klikając odnośnik nazwany "Pokaż wagi wierszy" znajdujący się nad tabelą. Interfejs zastępczy umożliwia użytkownikom uporządkowanie tabeli poprzez wybranie numerycznych wag zamiast przeciągania jej wierszy.

en: Using maintenance mode
pl: Używanie trybu przerwy technicznej

en: Configuring the file system
pl: Konfiguracja systemu plików

en: Configuring the image toolkit
pl: Konfigurowanie zestawu narzędzi przetwarzania obrazów

en: Are you sure you want to delete the format %name : %format?
pl: Czy na pewno usunąć format %name : %format?

en: Managing vocabularies
pl: Zarządzanie słownikami

en: Managing terms
pl: Zarządzanie terminami

en: Classifying entity content
pl: Klasyfikacja zawartości encji

en: Adding new terms during content creation
pl: Dodawanie nowych terminów w trakcie tworzenia zawartości

[ctx: Validation]
en: User email required
pl: Wymagany adres e-mail użytkownika

en: The target entity
pl: Encja docelowa

en: Append a destination query string to operation links.
pl: Dodaj parametr destination do zapytania adresu URL w odnośnikach operacji.

en: Provides links to perform entity operations.
pl: Dostarcza odnośniki do wykonywania działań na encjach.

en: Content language of view row
pl: Język zawartości rzędu widoku

en: Original language of content in view row
pl: Oryginalny język zawartości rzędu widoku

en: @entity_type_label ID
pl: ID @entity_type_label

en: Rendering Language
pl: Język Renderowania

en: All content that supports translations will be displayed in the selected language.
pl: Cała zawartość, która obsługuje tłumaczenia zostanie wyświetlona w wybranym języku.

en: The contextual filter values are provided by the URL.
pl: Wartości filtra kontekstowego są przekazywane przez URL.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
pl: Następujące wzorce podstawiania są dostępne dla tego pola. Z uwagi na kolejność renderowania strony nie można używać wzorców z pól umieszczonych po tym polu. Jeśli potrzebny jest wzorzec, którego tu brakuje, należy zmienić kolejność pól.

en: Entity reference field storage settings
pl: Ustawienia miejsca przechowywania pól zawierających referencje do encji

en: Entity reference field settings
pl: Ustawienia pola referencji do encji

en: Entity reference selection plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki wyboru referencji do encji

en: Display in native language
pl: Wyświetl w języku oryginalnym

en: HTTP cookies
pl: Pliki cookies HTTP

en: HTTP headers
pl: Nagłówki HTTP

en: Is super user
pl: Ma uprawnienia super użytkownika

en: Query arguments
pl: Argumenty zapytania

en: Request format
pl: Format żądania

en: A flag indicating whether this is the default translation.
pl: Znacznik pokazujący czy to tłumaczenie jest domyśle.

en: Field settings (@on_label / @off_label)
pl: Ustawienia pola (@on_label / @off_label)

en: Displayed in native language
pl: Wyświetlone w języku oryginalnym

en: Hide lower priority columns
pl: Ukryj kolumny o niskim priorytecie

en: Submitted by @username on @datetime
pl: Dodane przez @username - @datetime

en: By @author @time ago
pl: Przez @author @time temu

en: With multiple languages configured, registered users can select their preferred language and authors can assign a specific language to content.
pl: Po skonfigurowaniu wielu języków, zarejestrowani użytkownicy mogą wybierać swój preferowany język a autorzy mogą skojarzyć określony język z zawartością.

en: This page also provides an overview of how much of the site's interface has been translated for each configured language.
pl: Na tej stronie znajduje się też informacja o tym jak dużo interfejsu użytkownika przetłumaczono w każdym skonfigurowanym języku.

en: If the Interface Translation module is enabled, this page will provide an overview of how much of the site's interface has been translated for each configured language.
pl: Jeśli włączono moduł Interface Translation, na tej stronie znajdzie się informacja o tym jak duży zakres interfejsu użytkownika przetłumaczono w każdym skonfigurowanym języku.

en: Depending on your site features, additional modules that you might want to enable are:
pl: W zależności od funkcji witryny, dodatkowe moduły które mogłyby być włączone to:

en: This must be an external URL such as %url.
pl: Musi być zewnętrznym adresem URL takim jak %url.

[ctx: Validation]
en: No dangerous external protocols
pl: Brak niebezpiecznych protokołów zewnętrznych

[ctx: Validation]
en: No broken internal links
pl: Brak niedziałających odnośników wewnętrznych

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Search looks for exact, case-insensitive keywords; keywords shorter than a minimum length are ignored.
pl: Dosłowne wyszukiwanie słów kluczowych, nie uwzględniające wielkości liter; słowa kluczowe krótsze niż minimalna długość są ignorowane.

en: Use upper-case OR to get more results. Example: cat OR dog (content contains either "cat" or "dog").
pl: Użyj operatora OR pisanego wielkimi literami aby otrzymać więcej wyników. Na przykład: kot OR pies (zawartość zawiera słowo "kot" lub "pies").

en: You can use upper-case AND to require all words, but this is the same as the default behavior. Example: cat AND dog (same as cat dog, content must contain both "cat" and "dog").
pl: Można użyć operatora AND pisanego wielkimi literami, aby brane były pod uwagę wszystkie słowa, choć jest to tak naprawdę domyślne zachowanie. Przykład: kot AND pies (to samo co: kot pies; zawartość musi zawierać zarówno "kot" jak i "pies").

en: Use quotes to search for a phrase. Example: "the cat eats mice".
pl: Użyj cudzysłowów, aby wyszukać frazę. Przykład: "kot je myszy".

en: You can precede keywords by - to exclude them; you must still have at least one "positive" keyword. Example: cat -dog (content must contain cat and cannot contain dog).
pl: Można poprzedzać słowa kluczowe znakiem - w celu ich wykluczenia; potrzebne będzie jednak co najmniej jedno "pozytywne" słowo kluczowe. Przykład: kot -dog (zawartość musi zawierać słowo kot i nie może zawierać słowa pies).

en: User is admin
pl: Użytkownik jest administratorem

en: Include the anonymous user in the matched entities.
pl: Dodaj anonimowego użytkownika do pasujących encji.

en: Include the anonymous user.
pl: Dodaj anonimowego użytkownika.

en: User search looks for user names and partial user names. Example: mar would match usernames mar, delmar, and maryjane.
pl: Wyszukiwanie użytkowników po pełnej i częściowej nazwie. Przykład: bela znajdzie użytkowników bela, izabela i beladonna.

en: You can use * as a wildcard within your keyword. Example: m*r would match user names mar, delmar, and elementary.
pl: Znak gwiazdki * może być wykorzystany aby zastąpić dowolny ciąg znaków. Przykład: b*a znajdzie użytkowników bela, izabela i bogusława

en: No eligible views were found.
pl: Nie znaleziono odpowiednich widoków.

en: The view is not based on a translatable entity type or the site is not multilingual.
pl: Widok nie jest oparty na przetłumaczalnym typie encji  lub witryna nie jest wielojęzyczna.

en: Display "@display" uses a "more" link but there are no displays it can link to. You need to specify a custom URL.
pl: Format wyświetlania "@display" używa odnośnika "więcej", ale nie istnieją żadne formaty wyświetlania, do których mógłby on prowadzić. Należy podać własny adres URL.

en: Disabling SQL rewriting will omit all query tags, i. e. disable node access checks as well as override hook_query_alter() implementations in other modules.
pl: Wyłączenie przepisywania SQL spowoduje pomijanie wszystkich znaczników zapytania np. zostanie wyłączone sprawdzanie dostępu do węzła jak również zostaną nadpisane implementacje hook_query_alter() w innych modułach.

en: Testing config overrides
pl: Testowanie nadpisanych ustawień

en: Minimal profile for running tests with config overrides in a profile.
pl: Minimalny profil do uruchamiania testów z nadpisaniem konfiguracji w profilu.

en: Account's permissions
pl: Uprawnienia konta

en: The hashed password
pl: Zahaszowane hasło

en: Existing password
pl: Istniejące hasło

en: Filter output for aggregator items
pl: Filtruj dane wyjściowe dla elementów agregatora

en: Display the author name.
pl: Wyświetl nazwę autora.

en: Are you sure you want to create a new %name @type?
pl: Czy na pewno utworzyć @type %name?

en: Using the personal contact form
pl: Używanie osobistych formularzy kontaktu

en: Site visitors can email registered users on your site by using the personal contact form, without knowing or learning the email address of the recipient. When a site visitor is viewing a user profile, the viewer will see a <em>Contact</em> tab or link, which leads to the personal contact form. The personal contact link is not shown when you are viewing your own profile, and users must have both <em>View user information</em> (to see user profiles) and <em>Use users' personal contact forms</em> permission to see the link. The user whose profile is being viewed must also have their personal contact form enabled (this is a user account setting); viewers with <em>Administer users</em> permission can bypass this setting.
pl: Odwiedzający witrynę mogą wysyłać wiadomości do zarejestrowanych użytkowników bez znajomości ich adresów e-mail. Do tego celu służy formularz <em>Kontakt</em>, który można zobaczyć po wybraniu zakładki lub odnośnika znajdującego się na stronie profilu użytkownika. Odnośnik do formularza kontaktu nie jest pokazywany gdy przegląda się swój własny profil. Ponadto, aby mieć dostęp do odnośnika, użytkownik musi mieć przyznane dwa uprawnienia: <em>Przeglądaj informacje użytkownika</em> (aby przeglądać profile użytkowników) oraz <em>Używaj osobistych formularzy kontaktowych</em>. Użytkownik, którego profil jest przeglądany musi mieć także włączony osobisty formularz kontaktu (jest to jedno z ustawień konta użytkownika); to ustawienie nie dotyczy odwiedzających z uprawnieniem <em>Administrowanie użytkownikami</em>.

en: Configuring contact forms
pl: Konfigurowanie formularzy kontaktu

en: Linking to contact forms
pl: Tworzenie odnośników do formularzy kontaktowych

en: Adding content to contact forms
pl: Dodawanie zawartości do formularzy kontaktu

en: @label (Translation is not supported).
pl: @label (Tłumaczenia nie są obsługiwane).

en: @entity using @field_name
pl: @entity przy użyciu pola @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
pl: Powiąż każdą encję @entity przy użyciu pola @field_name przypisanego do @label

en: Configuring form displays
pl: Konfiguracja formatów wyświetlania formularzy

en: Reference fields have several widgets available on the <em>Manage form display</em> page:
pl: Pola z referencjami mają kilka kontrolek dostępnych na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem formularza</em>:

en: The <em>Check boxes/radio buttons</em> widget displays the existing entities for the entity type as check boxes or radio buttons based on the <em>Allowed number of values</em> set for the field.
pl: Kontrolka <em>Pola wyboru/lista pól radio</em> wyświetla encje z określonego typu encji w postaci pól wyboru lub listy pól radio z uwzględnieniem wartości ustawienia <em>Dozwolona liczba wartości</em> dla tego pola.

en: The <em>Select list</em> widget displays the existing entities in a drop-down list or scrolling list box based on the <em>Allowed number of values</em> setting for the field.
pl: Kontrolka <em>Lista wyboru</em> wyświetla aktualne encje w postaci listy rozwijanej lub listy przewijanej uwzględniając wartość ustawienia <em>Dozwolona liczba wartości</em> dla tego pola.

en: The <em>Autocomplete</em> widget displays text fields in which users can type entity labels based on the <em>Allowed number of values</em>. The widget can be configured to display all entities that contain the typed characters or restricted to those starting with those characters.
pl: Kontrolka <em>Autouzupełnianie</em> wyświetla pola tekstowe, w których użytkownicy mogą wprowadzać nazwy encji z uwzględnieniem wartości ustawienia <em>Dozwolona liczba wartości</em>. Można tak skonfigurować kontrolkę aby wyświetlała wszystkie encje zawierające wpisywane znaki lub ograniczyć je do tych, które rozpoczynają się od wprowadzonych znaków.

en: The <em>Autocomplete (Tags style)</em> widget displays a multi-text field in which users can type in a comma-separated list of entity labels.
pl: Kontrolka <em>Autouzupełnianie (styl Etykietowania)</em> wyświetla wielowartościowe pole tekstowe, w którym użytkownicy mogą wprowadzać nazwy encji oddzielone przecinkami.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php or Nginx with PHP-FPM.
pl: Serwer nie jest w stanie wyświetlić postępu wysyłania pliku. Postęp wysyłania pliku wymaga serwera Apache z PHP działającego z mod_php lub serwera Nginx z PHP-FPM.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php or PHP-FPM and not as FastCGI.
pl: Serwer nie jest w stanie wyświetlić postępu wysyłania pliku. Postęp wysyłania pliku wymaga PHP działającego z mod_php lub PHP-FPM a nie jako FastCGI.

en: Display download path
pl: Wyświetlaj ścieżkę do pobrania

en: Display the filemime as icon
pl: Wyświetlaj typ MIME pliku w postaci ikony

en: Detect tar
pl: Wykryj rozszerzenie tar

en: Link this field to the file download URL
pl: Stwórz z tego pola odnośnik służący do pobrania pliku

en: File link
pl: Odnośnik pliku

en: Include tar in extension
pl: Dołącz tar do rozszerzenia

en: If the part of the filename just before the extension is '.tar', include this in the extension output.
pl: Jeżeli w nazwie pliku, tuż przed jego rozszerzeniem występuje człon '.tar' to uwzględnij go także w docelowym rozszerzeniu.

en: Display the file download URI
pl: Wyświetlaj adres URI służący do pobrania pliku

en: Display an icon
pl: Wyświetlaj ikonę

en: The icon is representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
pl: Ikona reprezentująca typ pliku, używana zamiast tekstu MIME (takiego jak "image/jpeg")

en: Using text fields with text formats
pl: Używanie pól tekstowych z formatami tekstu

en: Text fields that allow text formats are those with "formatted" in the description. These are <em>Text (formatted, long, with summary)</em>, <em>Text (formatted)</em>, and <em>Text (formatted, long)</em>. You cannot change the type of field once a field has been created.
pl: Pola tekstowe umożliwiające formatowanie tekstu mają w opisie słowo "z formatowaniem". Są to <em>Tekst (z formatowaniem, długi, z podsumowaniem)</em>, <em>Tekst (z formatowaniem)</em> i <em>Tekst (z formatowaniem, długi)</em>. Nie można zmienić typu pola po jego utworzeniu.

en: Setting the allowed link type
pl: Ustawianie dozwolonego typu odnośnika

en: In the field settings you can define the allowed link type to be <em>internal links only</em>, <em>external links only</em>, or <em>both internal and external links</em>. <em>Internal links only</em> and <em>both internal and external links</em> options enable an autocomplete widget for internal links, so a user does not have to copy or remember a URL.
pl: W ustawieniach pola można określić jeden z dozwolonych typów odnośnika: <em>tylko odnośniki wewnętrzne</em>, <em>tylko odnośniki zewnętrzne</em> lub <em>zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne odnośniki</em>. Opcja <em>tylko odnośniki wewnętrzne</em> oraz <em>zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne odnośniki</em> umożliwia użycie kontrolki autouzupełniania dla odnośników wewnętrznych więc użytkownik nie musi kopiować lub zapamiętywać adresów URL.

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert to older versions.
pl: Kontrola wersji umożliwia śledzenie różnic między wieloma wersjami zawartości i przywracanie jej starszych wersji.

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
pl: Przywrócono wersję węzła @type %title z dnia %revision-date.

en: Speeding up your site
pl: Przyspieszanie witryny

en: Site default language code
pl: Kod domyślnego języka witryny

en: Page caching
pl: Pamięć podręczna stron

en: Please log in to access this page.
pl: Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do tej strony.

en: Allowing users to add new terms gradually builds a vocabulary as content is added and edited. Users can add new terms if either of the two <em>Autocomplete</em> widgets is chosen for the Taxonomy term reference field in the <em>Manage form display</em> page for the field. You will also need to enable the <em>Create referenced entities if they don't already exist</em> option, and restrict the field to one vocabulary.
pl: Umożliwienie użytkownikom stopniowego dodawania nowych terminów słownika w trakcie dodawania i edycji zawartości. Użytkownicy mogą dodawać nowe terminy jeśli wybrana jest jedna z dwóch kontrolek <em>Autouzupełniania</em> referencji do terminu Taksonomii na stronie <em>Zarządzaj formatem wyświetlania</em> tego pola. Należy także włączyć opcję <em>Stwórz wskazywane encje jeśli jeszcze nie istnieją</em> i ograniczyć pole do jednego słownika.

en: If you choose <em>Text (plain)</em> or <em>Text (formatted)</em> as the field type on the <em>Manage fields</em> page, then a field with a single row is displayed. You can change the maximum text length in the <em>Field settings</em> when you set up the field.
pl: Wybierając <em>Tekst (bez formatowania)</em> lub <em>Tekst (z formatowaniem)</em> jako typ pola na stronie <em>Zarządzaj polami</em> sprawia się, że pole jest wyświetlane w jednym wierszu. W takcie tworzenia pola można zmienić maksymalną długość tekstu w <em>Ustawieniach pola</em>.

en: If you choose <em>Text (plain, long)</em>, <em>Text (formatted, long)</em>, or <em>Text (formatted, long, with summary)</em> on the <em>Manage fields</em> page, then users can insert text of unlimited length. On the <em>Manage form display</em> page, you can set the number of rows that are displayed to users.
pl: Wybierając <em>Tekst (bez formatowania, długi)</em>, <em>Tekst (z formatowaniem, długi)</em> lub <em>Tekst (z formatowaniem, długi, z podsumowaniem)</em> na stronie <em>Zarządzaj polami</em> umożliwia się użytkownikom wstawienie tekstu o nieograniczonej długości. Na stronie <em>Zarządzaj formatem wyświetlania</em> można ustalić liczbę wyświetlanych wierszy.

en: As an alternative to using a trimmed version of the text, you can enter a separate summary by choosing the <em>Text (formatted, long, with summary)</em> field type on the <em>Manage fields</em> page. Even when <em>Summary input</em> is enabled, and summaries are provided, you can display <em>trimmed</em> text nonetheless by choosing the appropriate format on the <em>Manage display</em> page.
pl: Alternatywą do używania przyciętej wersji tekstu jest wprowadzenie oddzielnego podsumowania poprzez wybranie pola typu <em>Tekst (z formatowaniem, długi, z podsumowaniem)</em> na stronie <em>Zarządzanie polami</em>. Nawet jeśli jest włączone <em>Podsumowanie</em> i wprowadzono podsumowania, wciąż można wyświetlić <em>przycięty</em> tekst poprzez wybranie odpowiedniego formatu na stronie <em>Zarządzaj wyświetlaniem</em>.

en: Performing updates through the Update page
pl: Wykonywanie aktualizacji przy użyciu strony Aktualizuj

en: Link to the user
pl: Stwórz odnośnik do użytkownika

en: Display the user or author name.
pl: Wyświetlaj nazwę użytkownika lub autora.

[ctx: Validation]
en: Password required for protected field change
pl: Do zmiany pola chronionego jest wymagane hasło

en: Text to use for this variant, @count will be replaced with the value.
pl: Tekst używany w tym wariancie, @count zostanie zastąpione wartością.

en: Text to use for the singular form, @count will be replaced with the value.
pl: Tekst używany w liczbie pojedynczej, @count zostanie zastąpione wartością.

en: Testing multilingual with English
pl: Testowanie wielojęzyczności z językiem Angielskim

en: Contains US ASCII characters only
pl: Zawiera jedynie znaki US ASCII

en: Checkout complete! Thank you for your purchase.
pl: Zakup zrealizowany! Dziękujemy!

en: Resolving missing content
pl: Rozwiązanie dla brakującej treści

en: The following @entity-type translations will be deleted:
pl: Następujące tłumaczenia @entity-type zostaną usunięte:

en: Delete @language translation
pl: Usuń tłumaczenie na język @language

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
pl: Tłumaczenie @entity-type %label @language zostało usunięte.

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
pl: Czy na pewno usunąć tłumaczenie @entity-type %label na język @language?

en: The core.extension configuration does not exist.
pl: Konfiguracja core.extension nie istnieje.

en: Unable to install the %module module since it does not exist.
pl: Nie można zainstalować modułu %module ponieważ nie istnieje.

en: Unable to uninstall the %module module since the %dependent_module module is installed.
pl: Nie można odinstalować modułu %module ponieważ zainstalowany jest moduł %dependent_module.

en: Unable to install the %theme theme since it does not exist.
pl: Nie można zainstalować skórki %theme ponieważ ona nie istnieje.

en: Unable to install the %theme theme since it requires the %required_theme theme.
pl: Nie można zainstalować skórki %theme ponieważ wymagana jest skórka %required_theme.

en: Unable to uninstall the %theme theme since the %dependent_theme theme is installed.
pl: Nie można odinstalować skórki %theme ponieważ jest już zainstalowana skórka  %dependent_theme.

en: Configuration %name depends on the %owner module that will not be installed after import.
pl: Konfiguracja %name zależy od modułu %owner, który nie zostanie zainstalowany po imporcie.

en: Configuration %name depends on the %owner theme that will not be installed after import.
pl: Konfiguracja %name jest zależna od skórki %owner, która nie zostanie zainstalowana po imporcie.

en: Configuration %name depends on the %owner extension that will not be installed after import.
pl: Konfiguracja %name jest zależna od rozszerzenia %owner, który nie będzie zainstalowany po imporcie.

en: Unable to install the %module module since it requires the %required_module module. | Unable to install the %module module since it requires the %required_module modules.
pl[0]: Nie można zainstalować modułu %module ponieważ wymaga modułu %required_module.
pl[1]: Nie można zainstalować modułu %module ponieważ wymaga modułów %required_module.
pl[2]: Nie można zainstalować modułu %module ponieważ wymaga modułów %required_module.

en: Configuration %name depends on the %module module that will not be installed after import. | Configuration %name depends on modules (%module) that will not be installed after import.
pl[0]: Konfiguracja %name zależy od modułu %module, który nie będzie zainstalowany po imporcie.
pl[1]: Konfiguracja %name zależy od modułów (%module), które nie będą zainstalowane po imporcie.
pl[2]: Konfiguracja %name zależy od modułów (%module), które nie będą zainstalowane po imporcie.

en: Configuration %name depends on the %theme theme that will not be installed after import. | Configuration %name depends on themes (%theme) that will not be installed after import.
pl[0]: Konfiguracja %name zależy od skórki %theme, która nie zostanie zainstalowana po imporcie.
pl[1]: Konfiguracja %name zależy od skórek (%theme), które nie zostaną zainstalowane po imporcie.
pl[2]: Konfiguracja %name zależy od skórek (%theme), które nie zostaną zainstalowane po imporcie.

en: Configuration %name depends on the %config configuration that will not exist after import. | Configuration %name depends on configuration (%config) that will not exist after import.
pl[0]: Konfiguracja %name jest zależna od konfiguracji %config, która będzie niedostępna po imporcie.
pl[1]: Konfiguracja %name jest zależna od konfiguracji (%config), które będą niedostępne po imporcie.
pl[2]: Konfiguracja %name jest zależna od konfiguracji (%config), które będą niedostępne po imporcie.

en: Interface text
pl: Tekst interfejsu

en: Order of language detection methods for interface text. If a translation of interface text is available in the detected language, it will be displayed.
pl: Kolejność metod wykrywania języka interfejsu. Jeśli tłumaczenie jest dostępne dla wykrytego języka zostanie ono wyświetlone.

en: Inaccessible
pl: Niedostępny

en: Aggregator title
pl: Tytuł subskrybenta

en: Formats an aggregator item or feed title with an optional link.
pl: Przekształcenie elementu subskrybenta lub tytułu kanału w opcjonalny odnośnik.

en: Empty block library behavior
pl: Sposób postępowania z pustym blokiem biblioteki.

en: Provides a link to add a new block.
pl: Dostarcza odnośnik umożliwiający dodanie nowego bloku.

en: Books have a hierarchical structure, called a <em>book outline</em>. Each book outline can have nested pages up to nine levels deep. Multiple content types can be configured to behave as a book outline. From the content edit form, it is possible to add a page to a book outline or create a new book.
pl: Książki mają hierarchiczną strukturę, zwaną <em>spisem treści książki</em>. Każdy spis treści książki ma zagnieżdżone strony, maksymalnie do dziewiątego poziomu. Wiele rodzajów zawartości może być tak skonfigurowanych aby pełniło funkcję spisu treści książki. Na stronie edycji zawartości można dodać stronę do spisu treści lub utworzyć nową książkę.

en: Configuring content types for books
pl: Konfigurowanie typów zawartości dla książek

en: Content type for the <em>Add child page</em> link
pl: Rodzaj zawartości dla odnośnika <em>Dodaj stronę podrzędną</em>

en: The configuration cannot be imported because it failed validation for the following reasons:
pl: Konfiguracja nie może zostać zaimportowana ponieważ nie spełnienia kryteriów poprawności z następujących powodów:

en: Link to translate @entity_type_label
pl: Odnośnik do tłumaczenia @entity_type_label

en: Provide a translation link to the @entity_type_label.
pl: Udostępnia link do tłumaczenia @entity_type_label.

en: The Forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. In a forum, users post topics and threads in nested hierarchies, allowing discussions to be categorized and grouped.
pl: Moduł Forum umożliwia tworzenie wątków dyskusji z funkcjonalnością podobną do innych systemów dyskusyjnych. W obrębie forum użytkownicy publikują tematy i wątki w postaci zagnieżdżonej hierarchii, umożliwiając kategoryzację i grupowanie dyskusji.

en: A forum is represented by a hierarchical structure, consisting of:
pl: Forum jest przedstawione w postaci hierarchicznej struktury składającej się z:

en: <em>Forums</em> (for example, <em>Recipes for cooking vegetables</em>)
pl: <em>Fora</em> (na przykład <em>Przepisy na gotowane warzywa</em>)

en: <em>Forum topics</em> submitted by users (for example, <em>How to cook potatoes</em>), which start discussions.
pl: <em>Tematy forum</em> rozpoczęte przez użytkowników (na przykład, <em>Jak rozpoznawać różne rodzaje drzew z dużej odległości</em>), które są zaczynem dyskusji.

en: Threaded <em>comments</em> submitted by users (for example, <em>You wash the potatoes first and then...</em>).
pl: Wątkowane <em>komentarze</em> dodane przez użytkowników (przykładowo, <em>Czy wiesz jak wygląda modrzew?</em>).

en: Optional <em>containers</em>, used to group similar forums. Forums can be placed inside containers, and vice versa.
pl: Opcjonalne <em>kontenery</em>, używane do grupowania kilku forów. Fora mogą być umieszczane w kontenerach a kontenery w forach.

en: Setting up the forum structure
pl: Konfigurowanie struktury forum

en: Navigating in the forum
pl: Nawigowanie w obrębie forum

en: Interface text language selected for page
pl: Język interfejsu wybrany dla strony

en: Customize %language_name language detection to differ from Interface text language detection settings
pl: Dostosuj własne, odmienne ustawienia wykrywania języka %language_name

en: The domain for %language may only contain the domain name, not a trailing slash, protocol and/or port.
pl: Domena dla %language może zawierać wyłącznie nazwę domeny bez końcowego ukośnika, protokołu i/lub portu.

en: @language translation of the @type %label has been deleted.
pl: Tłumaczenie @type %label na język @language zostało usunięte.

en: Domain of the relation
pl: Domena relacji

en: Xdebug settings
pl: Ustawienia Xdebug

en: xdebug.max_nesting_level is set to %value.
pl: xdebug.max_nesting_level ma ustawioną wartość %value.

en: Set <code>xdebug.max_nesting_level=@level</code> in your PHP configuration as some pages in your Drupal site will not work when this setting is too low.
pl: W pliku konfiguracyjnym PHP należy ustawić <code>xdebug.max_nesting_level=@level</code> ponieważ niektóre strony tej witryny nie będą działać jeśli wartość tego ustawienia jest zbyt mała.

en: Trimmed limit
pl: Granica przycięcia

en: If the summary is not set, the trimmed %label field will end at the last full sentence before this character limit.
pl: Jeśli podsumowanie nie istnieje, przycięte pole %label będzie kończyło się na ostatnim pełnym zdaniu przed tą graniczną liczbą znaków.

en: Trimmed limit: @trim_length characters
pl: Granica przycięcia: @trim_length znaków

en: Working with multilingual views
pl: Praca z wielojęzycznymi widokami

en: If your site has multiple languages and translated entities, each result row in a view will contain one translation of each involved entity (a view can involve multiple entities if it uses relationships). You can use a filter to restrict your view to one language: without filtering, if an entity has three translations it will add three rows to the results; if you filter by language, at most one result will appear (it could be zero if that particular entity does not have a translation matching your language filter choice). If a view uses relationships, each entity in the relationship needs to be filtered separately. You can filter a view to a fixed language choice, such as English or Spanish, or to the language selected by the page the view is displayed on (the language that is selected for the page by the language detection settings either for Content or User interface).
pl: Jeśli witryna ma wiele języków i przetłumaczonych encji, każdy wiersz widoku będzie zawierał jedno tłumaczenie każdej wykorzystywanej encji (widok może korzystać z wielu encji jeśli używa relacji). Przy użyciu filtra można ograniczyć widok do jednego języka. Bez użycia filtra, jeśli encja ma trzy tłumaczenia dodane będą trzy wiersze wynikowe; przy filtrowaniu według języka pojawi się przynajmniej jeden wynik (może go jednak w ogóle nie być jeśli określona encja nie posiada odpowiednich tłumaczeń w języku wskazanym w filtrze). Jeśli widok używa relacji, każda powiązana encja musi być filtrowana oddzielnie. Można filtrować widok według wybranego języka takiego jak angielski lub hiszpański albo według języka strony, na której jest wyświetlany widok (język, który jest wybrany dla strony zgodnie z ustawieniem wykrywania języka dla Zawartości lub interfejsu Użytkownika).

en: Because each result row contains a specific translation of each entity, field-level filters are also relative to these entity translations. For example, if your view has a filter that specifies that the entity title should contain a particular English word, you will presumably filter out all rows containing Chinese translations, since they will not contain the English word. If your view also has a second filter specifying that the title should contain a particular Chinese word, and if you are using "And" logic for filtering, you will presumably end up with no results in the view, because there are probably not any entity translations containing both the English and Chinese words in the title.
pl: Z racji tego, że każdy wiersz wynikowy zawiera określone tłumaczenie każdej encji, filtry na poziomie pól są także powiązane z tymi tłumaczeniami. Na przykład, jeśli widok ma ustawiony filtr, który wymaga aby tytuł encji zawierał określone słowo w języku angielskim, prawdopodobnie odfiltrowane zostaną wszystkie wiersze zawierające tłumaczenia na język chiński ponieważ nie będą one zawierały słów w języku angielskim. Jeśli widok ma także ustawiony drugi filtr, który wymaga aby tytuł zawierał określone słowo w języku chińskim i jednocześnie filtr używa operatora "I" to wynik będzie prawdopodobnie pusty z powodu nikłej szansy na to aby tłumaczenia tytułów zawierały jednocześnie słowa w języku angielskim i chińskim

en: Independent of filtering, you can choose the display language (the language used to display the entities and their fields) via a setting on the display. Your language choices are the same as the filter language choices, with an additional choice of "Content language of view row" and "Original language of content in view row", which means to display each entity in the result row using the language that entity has or in which it was originally created. In theory, this would give you the flexibility to filter to French translations, for instance, and then display the results in Spanish. The more usual choices would be to use the same language choices for the display language and each entity filter in the view, or to use the Row language setting for the display.
pl: Niezależnie od ustawień filtra można wybrać język wyświetlania (język używany w trakcie wyświetlania encji i ich pól) wykorzystując do tego celu ustawienia formatu wyświetlania. Opcje wyboru języka są takie same jak w filtrze wyboru języka, ale zawierają one dodatkowo opcję "Język zawartości wiersza widoku" oraz "Oryginalny język zawartości wiersza widoku", co oznacza, że  każda encja w wierszu będzie wyświetlana w jej języku lub w takim, w którym została pierwotnie utworzona. Teoretycznie, daje to elastyczność w filtrowaniu tłumaczeń, na przykład, można ustawić filtr na język francuski a następnie wyświetlić wyniki w języku hiszpańskim. Częściej używanym przypadkiem byłoby jednak wybranie takiego samego języka wyświetlania i każdego filtra encji w widoku lub użycie ustawień językowych wiersza dla formatu wyświetlania.

en: Entity link
pl: Odnośnik encji

en: Entity delete link
pl: Odnośnik do usuwania encji

en: Entity edit link
pl: Odnośnik do edycji encji

en: Link to @entity_type_label
pl: Odnośnik do @entity_type_label

en: Provide a view link to the @entity_type_label.
pl: Dostarcza odnośnik do przeglądania @entity_type_label.

en: Link to edit @entity_type_label
pl: Odnośnik do edycji @entity_type_label

en: Provide an edit link to the @entity_type_label.
pl: Dostarcza odnośnik do edycji @entity_type_label.

en: Link to delete @entity_type_label
pl: Odnośnik do usuwania @entity_type_label

en: Provide a delete link to the @entity_type_label.
pl: Dostarcza odnośnik do usuwania @entity_type_label.

[ctx: View entity type]
en: View
pl: Widok

en: Options such as paging, table sorting, and exposed filters will not initiate a page refresh.
pl: Funkcje takie jak stronicowanie, sortowanie tabeli i udostępnione filtry nie spowodują odświeżenia strony.

en: Select pager
pl: Wybierz stronicowanie

en: This can be an internal Drupal path such as node/add or an external URL such as "https://www.drupal.org". You may use the "Replacement patterns" above.
pl: Może to być ścieżka wewnętrzna tak jak node/add lub adres zewnętrzny, np. "https://www.drupal.org". Można stosować wzorce podstawiania.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is possible to show an empty table with the text in it.
pl: Domyślne tabela jest ukryta gdy widok jest pusty. Ta opcja umożliwia pokazanie pustej tabeli z odpowiednim tekstem.

en: Cache tags
pl: Znaczniki pamięci podręcznej

en: Timestamp display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania znacznika czasu

en: Future format
pl: Format przyszły

en: Past format
pl: Format przeszły

en: @requirements_message (Currently using @item version @version)
pl: @requirements_message (Obecnie w użyciu @item w wersji @version)

en: The MyISAM storage engine is not supported.
pl: Mechanizm MyISAM nie jest wspierany.

en: 0 seconds
pl: 0 sekund

en: The validation failed because the value conflicts with the value in %field_name, which you cannot access.
pl: Walidacja nie powiodła się ponieważ wartość koliduje z wartością w polu %field_name, do którego nie masz dostępu.

en: Unable to uninstall the %profile profile since it is the install profile.
pl: Nie można odinstalować profilu %profile ponieważ jest to profil instalacyjny.

en: The @module module is required
pl: Moduł @module jest wymagany

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
pl: Użyj <em>@interval</em> w miejscu, w którym chcesz aby pojawił się sformatowany tekst interwału.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
pl: Jak wiele jednostek interwałów powinno zostać wyświetlonych na sformatowanym wyjściu.

en: Future date: %display
pl: Przyszła data: %display

en: Past date: %display
pl: Przeszła data: %display

en: - Default site/user time zone -
pl: - Domyślna strefa czasowa witryny/użytkownika -

en: Date format: @date_format
pl: Format daty: @date_format

en: Custom date format: @custom_date_format
pl: Własny format daty: @custom_date_format

en: Time zone: @timezone
pl: Strefa czasowa: @timezone

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: To uninstall Book, delete all content that is part of a book
pl: Aby odinstalować moduł Book należy usunąć całą zawartość będącą częścią książki

en: To uninstall Book, delete all content that has the Book content type
pl: Aby odinstalować moduł Book należy usunąć całą zawartość o typie zawartości Książka.

en: Configuration archive
pl: Archiwum konfiguracji

en: Your configuration files were successfully uploaded and are ready for import.
pl: Pomyślnie wysłano pliki konfiguracyjne i są przygotowane do zaimportowania.

en: Translate any configuration including those shipped with modules and themes.
pl: Tłumacz dowolną konfigurację włączając także tę dostarczaną przez moduły i skórki.

en: Time zone override
pl: Nadpisanie strefy czasowej

en: Datetime custom display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania własnej daty i godziny

en: Datetime time ago display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania daty i godziny jako "jakiś czas temu"

en: The time zone selected here will always be used
pl: Wybrana tu strefa czasowa będzie używana zawsze

[ctx: Validation]
en: File URI
pl: URI pliku

en: To uninstall Forum, first delete all <em>Forum</em> content
pl: Aby odinstalować Forum, najpierw usuń całą zawartość <em>Forum</em>

en: To uninstall Forum, first delete all %vocabulary terms
pl: Aby odinstalować Forum najpierw usuń wszystkie terminy ze słownika %vocabulary

en: Translate interface text
pl: Tłumaczenie zawartości interfejsu

en: Translate any interface text including configuration shipped with modules and themes.
pl: Tłumaczenie dowolnej zawartości interfejsu włączając w to konfigurację dostarczoną wraz z modułami i skórkami.

en: Pages requested by anonymous users are stored the first time they are requested and then are reused. Depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, the caching system may significantly increase the speed of your site.
pl: Strony wyświetlane przez anonimowych użytkowników są zapisywanie przy pierwszym wyświetleniu a następnie używane ponownie. W zależności od konfiguracji witryny i wielkości generowanego przez anonimowych użytkowników ruchu, przechowywanie stron w pamięci podręcznej może znacząco zwiększyć szybkość witryny.

en: Configuring the internal page cache
pl: Konfigurowanie wewnętrznej pamięci podręcznej stron

en: Internal Page Cache
pl: Wewnętrzna Pamięć Podręczna Stron (Internal Page Cache)

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: /node/28, /forum/1, /taxonomy/term/1.
pl: Należy podać istniejącą ścieżkę, dla której ma być utworzony alias. Na przykład: /node/28, /forum/1, /taxonomy/term/1.

en: Configuring for performance
pl: Konfigurowanie pod kątem wydajności

en: Last run: %time ago.
pl: Ostatnio uruchomione: %time temu.

en: The selected modules could not be uninstalled, either due to a website problem or due to the uninstall confirmation form timing out. Please try again.
pl: Wybrane moduły nie mogły być odinstalowane z powodu  problemów witryny lub przekroczenia czasu ładowania formularza deinstalacyjnego. Należy spróbować ponownie.

en: The path '%path' has to start with a slash.
pl: Ścieżka '%path' musi zaczynać się od ukośnika.

en: Allow user to control selected display options for this view.
pl: Pozwól użytkownikowi sterować wybranymi opcjami formatu wyświetlania tego widoku.

en: Allow user to control the number of items displayed in this view
pl: Pozwól użytkownikowi określać liczbę elementów wyświetlanych w tym widoku.

en: Allow user to specify number of items skipped from beginning of this view.
pl: Pozwól użytkownikowi określać liczbę elementów pomijanych na początku tego widoku.

en: Testing config import
pl: Testowanie importu konfiguracji

en: Tests install profiles in the config importer.
pl: Testuje profile instalacyjne przy imporcie konfiguracji.

en: Media library
pl: Biblioteka mediów

en: Plural variants
pl: Warianty liczby mnogiej

en: Place block <span class="visually-hidden">in the %region region</span>
pl: Umieść blok <span class="visually-hidden">w regionie %region</span>

en: No blocks available.
pl: Brak dostępnych bloków.

en: Exporting the full configuration
pl: Eksport pełnej konfiguracji

en: Importing a full configuration
pl: Import pełnej konfiguracji

en: Exporting a single configuration item
pl: Eksportowanie pojedynczego elementu konfiguracji

en: Importing a single configuration item
pl: Importowane pojedynczego elementu konfiguracji

en: Configuration synchronization
pl: Synchronizacja konfiguracji

en: Import and export your configuration.
pl: Importuj i eksportuj konfigurację.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: You must include at least one keyword to match in the content, and punctuation is ignored. | You must include at least one keyword to match in the content. Keywords must be at least @count characters, and punctuation is ignored.
pl[0]: Należy podać przynajmniej jedno słowo kluczowe pasujące do treści, znaki interpunkcyjne są ignorowane.
pl[1]: Należy podać przynajmniej jedno słowo kluczowe pasujące do treści. Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej @count znaki, znaki interpunkcyjne są ignorowane.
pl[2]: Należy podać przynajmniej jedno słowo kluczowe pasujące do treści. Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej @count znaków, znaki interpunkcyjne są ignorowane.

en: Manage responsive image styles.
pl: Zarządzanie stylami responsywnych obrazów.

en: This theme is missing a 'content' region.
pl: Brak regionu 'content' w tej skórce.

en: Apache version
pl: Wersja Apache

en: Due to the settings for ServerTokens in httpd.conf, it is impossible to accurately determine the version of Apache running on this server. The reported value is @reported, to run Drupal without mod_rewrite, a minimum version of 2.2.16 is needed.
pl: Z powodu ustawień ServerTokens w httpd.conf niemożliwe jest dokładne określenie wersji Apache działającej na tym serwerze. Zgłaszana wartość to @reported, aby uruchomić Drupala bez mod_rewrite wymagana jest wersja 2.2.16 lub większa.

en: !modules modules are available in the modified list.
pl: Na zmodyfikowanej liście jest dostępnych !modules modułów.

en: Module %name has been enabled. | @count modules have been enabled: %names.
pl[0]: Włączono moduł %name
pl[1]: Włączono @count moduły: %names.
pl[2]: Włączono @count modułów: %names.

en: Filter by name or description
pl: Filtruj według nazwy lub opisu

en: Enter a part of the module name or description
pl: Wprowadź część nazwy lub opisu modułu

en: The response failed verification so will not be processed.
pl: Odpowiedź nie została zweryfikowana zatem nie zostanie przetworzona.

en: The callback URL is not local and not trusted: !url
pl: Adres URL wywołania zwrotnego nie jest lokalny i nie można uznać go za zaufany: !url

en: Container cannot be saved to cache.
pl: Kontener nie może zostać zapisany w pamięci podręcznej.

en: The MySQLnd driver version %version is less than the minimum required version. Upgrade to MySQLnd version %mysqlnd_minimum_version or up, or alternatively switch mysql drivers to libmysqlclient version %libmysqlclient_minimum_version or up.
pl: Sterownik MySQLnd w wersji %version jest starszy niż wymagany. Należy zaktualizować MySQLnd do wersji  %mysqlnd_minimum_version lub nowszej albo zmienić sterowniki mysql na libmysqlclient w wersji  %libmysqlclient_minimum_version lub nowszej.

en: The libmysqlclient driver version %version is less than the minimum required version. Upgrade to libmysqlclient version %libmysqlclient_minimum_version or up, or alternatively switch mysql drivers to MySQLnd version %mysqlnd_minimum_version or up.
pl: Sterownik libmysqlclient w wersji %version jest starszy niż wymagany. Należy zaktualizować libmysqlclient do wersji  %libmysqlclient_minimum_version lub nowszej albo zmienić sterowniki mysql na MySQLnd w wersji  %mysqlnd_minimum_version lub nowszej.

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database due to the following error: @error.
pl: Drupal nie mógł zostać poprawnie zainstalowany na istniejącej bazie danych ze względu na następujący błąd: @error.

en: The database server version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
pl: Wersja serwera bazy danych %version jest poniżej minimalnej wymaganej wersji %minimum_version.

en: A value must be selected for %part.
pl: Należy wybrać wartość dla %part.

en: @title (value @number)
pl: @title (wartość @number)

en: 1 error has been found:  | @count errors have been found:
pl[0]: Znaleziono 1 błąd:
pl[1]: Znaleziono @count błędy:
pl[2]: Znaleziono @count błędów:

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Shown tabs
pl: Wyświetlane zakładki

en: Select tabs being shown in the block
pl: Wybór zakładek, które są wyświetlane w bloku

en: Show primary tabs
pl: Wyświetl zakładki podstawowe

en: Show secondary tabs
pl: Wyświetl zakładki dodatkowe

en: imminently
pl: nieuchronnie

en: The blocked IP address.
pl: Zablokowane adresy IP.

en: Generating accessible content
pl: Tworzenie łatwo dostępnej zawartości

en: The time that the comment was created, as a Unix timestamp.
pl: Czas utworzenia komentarza w formacie Unix timestamp.

en: The time that the comment was edited by its author, as a Unix timestamp.
pl: Czas edycji komentarza przez jego autora w formacie Unix timestamp.

en: The module that implements the field type.
pl: Moduł implementujący typ pola.

en: The entity bundle.
pl: Zestaw encji

en: The original machine name of the view mode.
pl: Oryginalny identyfikator systemowy trybu widoku.

en: The view mode ID.
pl: ID trybu widoku.

en: The name of the format.
pl: Nazwa formatu.

en: Whether the format is cacheable.
pl: Czy format jest przechowywany w pamięci podręcznej.

en: The role IDs which can use the format.
pl: ID ról, które mogą używać tego formatu.

en: The filters configured for the format.
pl: Filtry skonfigurowane dla formatu.

en: The status of the format
pl: Status formatu

en: The weight of the format
pl: Waga formatu

en: Weight for @title language detection method
pl: Waga metody @title służącej do wykrywania języka

en: Enable @title language detection method
pl: Włącz metodę @title służącą do wykrywania języka

en: Core (Experimental)
pl: Rdzeń (Eksperymentalny)

en: Migration @id is busy with another operation: @status
pl: Migracja @id wykonuje inną operację: @status

en: Flag indicating the node type is enable
pl: Znacznik informujący o tym, czy ten typ węzła jest włączony

en: base node.
pl: węzeł bazowy.

en: Breakpoint groups: viewport sizing vs art direction
pl: Grupy breakpoint: dopasowanie obszaru wyświetlania kontra efekty artystyczne

en: Breakpoint settings: sizes vs image styles
pl: Ustawienia breakpointa: rozmiary kontra style obrazów

en: Sizes field
pl: Pole rozmiarów

en: Image styles for sizes
pl: Style obrazów dla rozmiarów

en: Failed to load responsive image style: “@style“ while displaying responsive image.
pl: W trakcie wyświetlania responsywnego obrazu nie powiodło się załadowanie jego stylu: "@style"

en: Viewport Sizing
pl: Dopasowanie obszaru wyświetlania

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules. Below you can select which breakpoints to use from this group. You can also select which image style or styles to use for each breakpoint you use.
pl: Wybierz grupę breakpointów z zainstalowanych skórek i modułów. Poniżej można wybrać pojedyncze breakpointy, które mają zostać użyte. Można także wybrać styl lub style obrazów jakie mają być użyte w każdym z breakpointów.

en: Warning: if you change the breakpoint group you lose all your image style selections for each breakpoint.
pl: Ostrzeżenie: zmiana grupy breakpoint spowoduje usunięcie wszystkich wyborów stylów obrazów dla każdego breakpointa.

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules.
pl: Wybierz grupę breakpoint z zainstalowanych skórek i modułów.

en: Enable the Help module for more information on the sizes attribute.
pl: Włącz moduł Help aby uzyskać więcej informacji na temat atrybutu sizes.

en: Select multiple image styles and use the sizes attribute.
pl: Wybierz wiele stylów obrazów i użyj atrybutu sizes.

en: Select a single image style.
pl: Wybierz jeden styl obrazu.

en: Do not use this breakpoint.
pl: Nie używaj tego breakpointa.

en: Select image styles with widths that range from the smallest amount of space this image will take up in the layout to the largest, bearing in mind that high resolution screens will need images 1.5x to 2x larger.
pl: Wybierz styl obrazu zawierający szerokości z zakresu od najmniejszej, którą może mieć obraz w określonym układzie do największej, pamiętając, że ekrany o największej rozdzielczości będą używały obrazów od 1.5 do 2 razy większych.

en: Select the smallest image style you expect to appear in this space. The fallback image style should only appear on the site if an error occurs.
pl: Wybierz styl najmniejszego obrazu jaki ma się pojawić w tym miejscu. Obraz awaryjny powinien pojawiać się w witrynie tylko w przypadku wystąpienia błędu.

en: Experimental modules enabled
pl: Włączone moduły eksperymentalne

en: Entity/field definitions
pl: Definicje encji/pola

en: Tabs block
pl: Blok zakładek

en: Whether primary tabs are shown
pl: Czy zakładki dodatkowe są wyświetlane

en: Whether secondary tabs are shown
pl: Czy zakładki dodatkowe są wyświetlane

en: The existing format/name combination has not been altered.
pl: Nie zmieniono bieżącej kombinacji format/nazwa.

en: Run database updates
pl: Uruchom aktualizację bazy danych

en: The weight of the role.
pl: Waga roli.

en: A title semantically associated with your table for increased accessibility.
pl: Tytuł semantycznie powiązany z twoją tabelą dla poprawienia jej dostępności

en: Default comment field
pl: Domyślne pole komentarza

en: Large (480×480)
pl: Duży (480×480)

en: Medium (220×220)
pl: Średni (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
pl: Mały (100×100)

en: HTML Date
pl: Data HTML

en: HTML Datetime
pl: Data i czas HTML

en: HTML Month
pl: Miesiąc HTML

en: HTML Time
pl: Czas HTML

en: HTML Week
pl: Tydzień HTML

en: HTML Year
pl: Rok HTML

en: HTML Yearless date
pl: Data bez roku HTML

en: Default long date
pl: Domyślna data długa

en: Default medium date
pl: Domyślna data średnia

en: Default short date
pl: Domyślna data krótka

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Block the selected user(s)
pl: Zablokuj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Cancel the selected user account(s)
pl: Anuluj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Unblock the selected user(s)
pl: Odblokuj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść

en: Website feedback
pl: Informacja zwrotna na temat strony.

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
pl: Wprowadź listę oddzielonych przecinkami słów. Przykładowo: Wrocław, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
pl: Podstawowy HTML

en: Restricted HTML
pl: Ograniczony HTML

en: Overridden block the selected user(s)
pl: Nadpisany blok wybranego użytkownika/ów

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <pre><code>@htaccess</code></pre>
pl: Ostrzeżenie bezpieczeństwa: Nie można zapisać pliku .htaccess. W swoim katalogu %directory należy utworzyć plik .htaccess, który zawiera następującą zawartość:
    <pre><code>@htaccess</code></pre>

en: Please continue to <a href=":error_url">the error page</a>
pl: Przejdź do <a href=":error_url">strony błędu</a>

en: The installer requires that you create a translations directory as part of the installation process. Create the directory %translations_directory . More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
pl: Instalator wymaga stworzenia katalogu tłumaczeń, jest to część procesu instalacji. Stwórz katalog %translations_directory . Więcej informacji na temat instalacji Drupala jest dostępne w <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The installer requires read permissions to %translations_directory at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
pl: Instalator wymaga uprawnień odczytu katalogu %translations_directory przez cały czas działania. Dokumentacja <a href=":handbook_url">kwestii hostingu</a> zawiera pomocne informacje z tego i innych tematów.

en: The installer requires write permissions to %translations_directory during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
pl: Instalator wymaga uprawnień zapisu do %translations_directory w trakcie procesu instalacji. Dokumentacja <a href=":handbook_url">kwestii hostingu</a> zawiera pomocne informacje z tego i innych tematów.

en: The installer requires to contact the translation server to download a translation file. Check your internet connection and verify that your website can reach the translation server at <a href=":server_url">@server_url</a>.
pl: Aby pobrać plik tłumaczenia instalator wymaga połączenia z serwerem tłumaczeń. Należy sprawdzić połączenie z internetem i upewnić się, że witryna może połączyć się z serwerem tłumaczeń działającym pod adresem <a href=":server_url">@server_url</a>.

en: The %language translation file is not available at the translation server. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
pl: Plik tłumaczenia na język %language nie jest dostępny na serwerze tłumaczeń. <a href=":url">Wybierz inny język</a> lub wskaż Angielski i przetłumacz witrynę później.

en: The %language translation file could not be downloaded. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
pl: Nie można pobrać pliku tłumaczenia na język %language. <a href=":url">Wybierz inny język</a> lub wskaż Angielski i przetłumacz witrynę później.

en: The @drupal installer requires that you create a %file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.
pl: Instalator @drupal wymaga utworzenia %file w trakcie procesu instalacyjnego. Skopiuj plik %default_file file do %file. Więcej szczegółów na temat instalacji Drupala jest dostępne w <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: @drupal requires read permissions to %file at all times. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
pl: @drupal zawsze wymaga uprawnienia do odczytu pliku %file. Rozdział dokumentacji zatytułowany <a href=":handbook_url">kwestie hostingu</a> daje wskazówki na ten i inne tematy.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
pl: Instalator @drupal wymaga uprawnienia do zapisu %file w trakcie procesu instalacyjnego. Rozdział dokumentacji zatytułowany <a href=":handbook_url">kwestie hostingu</a> daje wskazówki na ten i inne tematy.

en: The @drupal installer failed to create a %file file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>. The <a href=":handbook_url">webhosting issues</a> documentation section offers help on this and other topics.
pl: Instalatorowi @drupal nie udało się utworzyć pliku %file z prawidłowo ustawionym właścicielem.  Zaloguj się na swoim serwerze www, usuń istniejący plik %file i utwórz nowy poprzez skopiowanie pliku %default_file do  %file. Więcej szczegółów na temat instalacji Drupala jest dostępne w <a href=":install_txt">INSTALL.txt</a>. Rozdział dokumentacji zatytułowany <a href=":handbook_url">kwestie hostingu</a> daje wskazówki na ten i inne tematy.

en: Check the messages and <a href=":retry">retry</a>, or you may choose to <a href=":cont">continue anyway</a>.
pl: Sprawdź komunikaty i <a href=":retry">spróbuj ponownie</a>, możesz też zdecydować aby je zignorować i <a href=":cont">mimo wszystko kontynuować</a>.

en: Check the messages and <a href=":url">try again</a>.
pl: Sprawdź komunikaty i <a href=":url">spróbuj ponownie</a>.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>/modules</em>. Missing modules: @modules
pl: Następujące moduły są wymagane ale nie zostały znalezione. Przenieś je do stosownego podkatalogu, jak np. <em>/modules</em>. Brakuje modułów: @modules

en: Updating @module
pl: Aktualizacja @module

en: Entity type mismatch on rename. @old_type not equal to @new_type for existing configuration @old_name and staged configuration @new_name.
pl: Niezgodność typów encji przy zmianie nazw. @old_type nie jest zgodny z @new_type dla konfiguracji bieżącej @old_name i konfiguracji roboczej @new_name.

en: Rename operation for simple configuration. Existing configuration @old_name and staged configuration @new_name.
pl: Operacja zmiany nazwy dla prostej konfiguracji. Konfiguracja bieżąca @old_name i konfiguracja robocza @new_name.

en: Your MySQL server and PHP MySQL driver must support utf8mb4 character encoding. Make sure to use a database system that supports this (such as MySQL/MariaDB/Percona 5.5.3 and up), and that the utf8mb4 character set is compiled in. See the <a href=":documentation" target="_blank">MySQL documentation</a> for more information.
pl: Serwer MySQL i sterownik PHP do MySQL muszą wspierać kodowanie znaków utf8mb4. Należy upewnić się, że używany jest odpowiedni serwer (taki jak MySQL/MariaDB/Percona 5.5.3 i nowsze), oraz że zestaw znaków utf8mb4 jest w nim dostępny. Więcej w  <a href=":documentation" target="_blank">dokumentacji MySQL</a>.

en: The %driver database must use %encoding encoding to work with Drupal. Recreate the database with %encoding encoding. See <a href="INSTALL.pgsql.txt">INSTALL.pgsql.txt</a> for more details.
pl: Baza danych %driver musi używać kodowania znaków  %encoding aby działać poprawnie z Drupalem. Należy stworzyć bazę danych na nowo z wykorzystaniem kodowania znaków  %encoding encoding. Więcej informacji w pliku  <a href="INSTALL.pgsql.txt">INSTALL.pgsql.txt</a>.

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: <code>@query</code>
pl: Ustawienie %setting ma obecnie wartość  '%current_value', a poprawną wartością jest  '%needed_value'. Należy zmienić to wykonując następującą kwerendę: <code>@query</code>

en: Date (e.g. @format)
pl: Data (np. @format)

en: Time (e.g. @format)
pl: Czas (np. @format)

en: Operating in maintenance mode. <a href=":url">Go online.</a>
pl: Praca w trybie przerwy technicznej.<a href=":url">Przejdź do trybu online.</a>

en: Textfield size: @size
pl: Rozmiar pola tekstowego: @size

en: Number of rows: @rows
pl: Liczba wierszy: @rows

en: URI field size: @size
pl: Rozmiar pola URI: @size

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href=":https-link">Learn more</a>.
pl: OSTRZEŻENIE: Nie jest używane połączenie szyfrowane, hasło będzie wysłane czystym tekstem. <a href=":https-link">Więcej informacji</a>.

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
pl: Zawartość @name nie może być dłuższa niż %max znaków a aktualna długość to %length znaków.

en: <ul>
    <li>To start over, you must empty your existing database and copy <em>default.settings.php</em> over <em>settings.php</em>.</li>
    <li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href=":update-url">update script</a>.</li>
    <li>View your <a href=":base-url">existing site</a>.</li>
    </ul>
pl: <ul>
    <li>W celu rozpoczęcia od nowa należy wyczyścić bazę danych oraz plikiem  <em>default.settings.php</em> nadpisać plik <em>settings.php</em>.</li>
    <li>Aby zaktualizować istniejącą instalację należy użyć <a href=":update-url">skryptu aktualizacyjnego</a>.</li>
    <li>Zobacz swoją <a href=":base-url">istniejącą witrynę</a>.</li>
    </ul>

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
pl: Wszystkie niezbędne zmiany w %dir i %file zostały wykonane, należy więc teraz usunąć uprawnienia do zapisu aby uniknąć zagrożeń dla bezpieczeństwa systemu. W przypadku wątpliwości można zapoznać się z <a href=":handbook_url">podręcznikiem internetowym</a>.

[ctx: Validation]
en: Unique field constraint
pl: Ograniczenie unikalności pola

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
pl: encja @entity_type with z polem @field_name %value już istnieje.

en: The Actions module provides tasks that can be executed by the site such as unpublishing content, sending email messages, or blocking a user. Other modules can trigger these actions when specific system events happen; for example, when new content is posted or when a user logs in. Modules can also provide additional actions. For more information, see the <a href=":documentation">online documentation for the Actions module</a>.
pl: Moduł Actions dostarcza zadania, które mogą być wykonane przez system, takie jak: zakończenie publikacji treści, wysyłanie wiadomości mail, blokowanie użytkowników. Inne moduły mogą wyzwolić wykonanie tych zadań kiedy zajdą określone okoliczności; przykładowo kiedy zostanie opublikowany nowa treść lub kiedy użytkownik zaloguje się do strony. Moduły mogą dostarczać dodatkowe akcje. Więcej informacji znajduje się w <a href=":documentation">dokumentacji online do modułu Actions</a>.

en: <em>Simple actions</em> do not require configuration and are listed automatically as available on the <a href=":actions">Actions page</a>.
pl: <em>Proste akcje</em> nie wymagają konfiguracji i są dostępne na <a href=":actions">liście akcji</a>.

en: <em>Advanced actions</em> are user-created and have to be configured individually. Create an advanced action on the <a href=":actions">Actions page</a> by selecting an action type from the drop-down list. Then configure your action, for example by specifying the recipient of an automated email message.
pl: <em>Zaawansowane akcje</em> są tworzone przez użytkownika i wymagają indywidualnej konfiguracji. Tworzenie zaawansowanych akcji możliwe jest z poziomu <a href=":actions">listy akcji</a> poprzez wybranie typu akcji z dostępnej listy. Następnie należy skonfigurować akcję, przykładowo podając odbiorcę maila.

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
pl: Wiadomość, która powinna być wysłana. Można używać zaślepek takich jak [node:title], [user:account-name], [user:display-name] i [comment:body] w miejscu treści, które zmieniają się za każdym razem gdy wiadomość jest wysyłana. Nie wszystkie zaślepki są dostępne w każdym kontekście.

en: The message to be displayed to the current user. You may include placeholders like [node:title], [user:account-name], [user:display-name] and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
pl: Wiadomość, która ma być wyświetlona aktualnemu użytkownikowi. Można używać zaślepek takich jak [node:title], [user:account-name], [user:display-name] i [comment:body] w miejscu treści, które zmieniają się za każdym razem gdy wiadomość jest wysyłana. Nie wszystkie zaślepki są dostępne w każdym kontekście.

en: The Aggregator module is an on-site syndicator and news reader that gathers and displays fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines in feeds, using a number of standardized XML-based formats. For more information, see the <a href=":aggregator-module">online documentation for the Aggregator module</a>.
pl: Moduł Subskrybent jest potężnym narzędziem umożliwiającym pobieranie najświeższych wiadomości z kanałów RSS, RDF i Atom rozsianych po całej sieci. Tysiące witryn (szczególnie blogów, bądź tych, które publikują aktualności) udostępnia swoje artykuły poprzez kanały informacyjne korzystając z kilku ustandaryzowanych formatów opierających się na XML. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz <a href=":aggregator-module">dokumentację modułu Subskrybent</a>.

en: Users view feed content in the <a href=":aggregator">main aggregator display</a>, or by <a href=":aggregator-sources">their source</a> (usually via an RSS feed reader). The most recent content in a feed can be displayed as a block through the <a href=":admin-block">Blocks administration page</a>.
pl: Użytkownicy mogą oglądać pobrane wiadomości w <a href=":aggregator">głównym widoku subskrybenta</a> lub przeglądać <a href=":aggregator-sources">listę źródeł kanałów</a> (zazwyczaj za pomocą kanału RSS). Najnowsze pozycje w kanale można wyświetlać w blokach, które znajdziemy w <a href=":admin-block">dziale zarządzania blokami</a>.

en: Configuring the display of feed items
pl: Konfiguracja formatu wyświetlania elementów kanału

en: Discarding old feed items
pl: Odrzucanie starych elementów kanału

en: A <a href=":aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. OPML is an XML-based file format used to share outline-structured information such as a list of RSS feeds. Feeds can also be <a href=":import-opml">imported via an OPML file</a>.
pl: Dostępny jest <a href=":aggregator-opml">systemowy plik OPML</a> dla wszystkich kanałów. OPML jest formatem pliku opartym na XML wykorzystywanym do wymiany informacji w postaci hierarchicznych drzew danych takich jak listy kanałów RSS. Kanały mogą być także <a href=":import-opml">importowane za pomocą pliku OPML</a>.

en: A working <a href=":cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
pl: Działająca <a href=":cron">usługa cron</a> jest wymagana do automatycznego odświeżania kanałów.

en: @title feed
pl: Kanał @title

en: No feeds available. <a href=":link">Add feed</a>.
pl: Brak dostępnych kanałów. <a href=":link">Dodaj kanał</a>.

en: The parent website's description that comes from the @description element in the feed.
pl: Opis macierzystej witryny zawarty w elemencie @description kanału.

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
pl: Czas pomiędzy odświeżaniem kanału. Wymaga poprawnej konfiguracji <a href=":cron">zadań cron</a>.

en: Requires a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
pl: Wymaga poprawnej konfiguracji <a href=":cron">zadań cron</a>.

en: The Ban module allows administrators to ban visits to their site from individual IP addresses. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the Ban module</a>.
pl: Moduł Ban pozwala administratorom na blokowanie wizyt na stronie z określonych adresów IP. Więcej w <a href=":url">dokumentacji online modułu Ban</a>.

en: Administrators can enter IP addresses to ban on the <a href=":bans">IP address bans</a> page.
pl: Administratorzy, na stronie <a href=":bans">Blokady adresów IP</a> mogą wprowadzić adresy IP, które mają być zablokowane.

en: The HTTP Basic Authentication module supplies an <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Basic_access_authentication">HTTP Basic authentication</a> provider for web service requests. This authentication provider authenticates requests using the HTTP Basic Authentication username and password, as an alternative to using Drupal's standard cookie-based authentication system. It is only useful if your site provides web services configured to use this type of authentication (for instance, the <a href=":rest_help">RESTful Web Services module</a>). For more information, see the <a href=":hba_do">online documentation for the HTTP Basic Authentication module</a>.
pl: Moduł HTTP Basic Authentication dostarcza <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Basic_access_authentication">tryb prostej autoryzacji HTTP</a> dla zapytań usług internetowych. Ten tryb autoryzacji autoryzuje zapytania przy użyciu nazwy użytkownika i hasła co jest alternatywą dla standardowej metody uwierzytelniania Drupala przy użyciu cookie. Jest to przydatne tylko w przypadku gdy witryna udostępnia usługi internetowe skonfigurowane do wykorzystywania tego typu autoryzacji (na przykład <a href=":rest_help">moduł RESTful Web Services</a>). Więcej informacji można znaleźć w <a href=":hba_do">internetowej dokumentacji modułu HTTP Basic Authentication</a>.

en: The Block module allows you to place blocks in regions of your installed themes, and configure block settings. For more information, see the <a href=":blocks-documentation">online documentation for the Block module</a>.
pl: Moduł Block pozwala rozmieszczać bloki i konfigurować ich ustawienia w regionach zainstalowanych skórek. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":blocks-documentation">internetowej dokumentacji modułu Block</a>.

en: You can see where the regions are for the current theme by clicking the <em>Demonstrate block regions</em> link on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. Regions are specific to each theme.
pl: Można przejrzeć rozmieszczenie regionów w bieżącej skórce klikając na odnośnik <em>Zaprezentuj regiony</em>na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>. Każda skórka ma swoje specyficzne regiony.

en: To change the settings of an individual block click on the <em>Configure</em> link on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. The available options vary depending on the module that provides the block. For all blocks you can change the block title and toggle whether to display it.
pl: W celu zmiany ustawień bloku należy kliknąć na link <em>Konfiguruj</em> na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>. Poszczególne opcje mogą się różnić w zależności od modułu dostarczającego dany blok. Dla wszystkich bloków można zmienić tytuł oraz włączyć i wyłączyć ich widoczność.

en: You can add custom blocks, if the <em>Custom Block</em> module is installed. For more information, see the <a href=":blockcontent-help">Custom Block help page</a>.
pl: Można dodawać własne bloki jeśli zainstalowano moduł <em>Custom Block</em>. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":blockcontent-help">pomocy moduły Custom Block</a>.

en: Edit %label custom block type
pl: Edytuj własny typ bloku %label

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
pl: Nie utworzono jeszcze żadnego typu bloku. Aby dodać nowy typ bloku należy wejść na stronę <a href=":url">tworzenia nowych typów bloku</a>.

en: Block with uuid %uuid does not exist. <a href=":url">Add custom block</a>.
pl: Blok o identyfikatorze UUID %uuid nie istnieje. <a href=":url">Dodaj własny blok</a>.

en: Add a <a href=":url">custom block</a>.
pl: Dodaj <a href=":url">własny blok</a>.

en: The Book module is used for creating structured, multi-page content, such as site resource guides, manuals, and wikis. It allows you to create content that has chapters, sections, subsections, or any similarly-tiered structure. Enabling the module creates a new content type <em>Book page</em>. For more information, see the <a href=":book">online documentation for the Book module</a>.
pl: Moduł Book służy do tworzenia wielostronicowych dokumentów o określonej strukturze, takich jak podręczniki, instrukcje, wiki. Treść może mieć rozdziały, sekcje, podsekcje czy podobnie nazwaną strukturę. Włączenie modułu spowoduje utworzenie nowego typu zawartości <em>Strona książki</em>. Więcej informacji w <a href=":book">dokumentacji online modułu Book</a>.

en: You can assign separate permissions for <em>creating new books</em> as well as <em>creating</em>, <em>editing</em> and <em>deleting</em> book content. Users with the <em>Administer book outlines</em> permission can add <em>any</em> type of content to a book by selecting the appropriate book outline while editing the content. They can also view a list of all books, and edit and rearrange section titles on the <a href=":admin-book">Book list page</a>.
pl: Można przypisać uprawnienia do <em>tworzenia nowych książek</em> jak również <em>tworzenia</em>, <em>edycji</em> i <em>usuwania</em> zawartości książki. Użytkownicy z uprawnieniem <em>Administracja spisami treści książki</em> mogą dodać <em>dowolny</em> rodzaj zawartości do książki wybierając odpowiedni spis treści w tracie edycji zawartości. Mogą także wyświetlać listę wszystkich książek, edytować i uporządkowywać tytuły sekcji na <a href=":admin-book">stronie z listą Książek</a>.

en: The <em>Book page</em> content type is the initial content type enabled for book outlines. On the <a href=":admin-settings">Book settings page</a> you can configure content types that can used in book outlines.
pl: Rodzaj zawartości <em>Strona książki</em> jest domyślnym rodzajem zawartości dla spisów treści książek.  Na stronie <a href=":admin-settings">Ustawienia książek</a> można skonfigurować rodzaje zawartości, które mogą być używane w spisach treści książek.

en: Users with the <em>Add content and child pages to books</em> permission will see a link to <em>Add child page</em> when viewing a content item that is part of a book outline. This link will allow users to create a new content item of the content type you select on the <a href=":admin-settings">Book settings page</a>. By default this is the <em>Book page</em> content type.
pl: Użytkownicy z uprawnieniem <em>Dodawanie zawartości i stron do książek</em> zobaczą odnośnik <em>Dodaj stronę podrzędną</em> w trakcie przeglądania elementu zawartości wymienionego w spisie treści książki. Odnośnik umożliwi użytkownikom utworzenie nowego elementu zawartości o typie zawartości wybranym na <a href=":admin-settings">stronie ustawień Książki</a>. Domyślnie jest to <em>Strona książki</em>.

en: Book pages have a default book-specific navigation block. This navigation block contains links that lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. This block can be enabled on the <a href=':admin-block'>Blocks layout page</a>. For book pages to show up in the book navigation, they must be added to a book outline.
pl: Strony książek mają własny, domyślny blok nawigacyjny. Ten blok nawigacyjny w ramach struktury książki zawiera odnośniki prowadzące do poprzednich i następnych stron książki a także do wyższego poziomu bieżącej strony. Może być włączony na stronie <a href=':admin-block'>Układ bloków</a>. Aby strony książki pojawiały się w bloku nawigacyjnym książki, muszą być dodane do spisu treści książki.

en: The outline feature allows you to include pages in the <a href=":book">Book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href=":book-admin">reorder an entire book</a>.
pl: Spis treści umożliwia dołączanie stron do <a href=":book">Hierarchii książki</a> jak również przesuwanie ich w obrębie hierarchii lub <a href=":book-admin">zmianę kolejności w obrębie całej książki</a>.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is @maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
pl: Nadrzędna strona książki. Maksymalna waga książki i wszystkich podrzędnych stron to @maxdepth. Niektóre strony w wybranej książce mogą być niedostępne jako strony nadrzędne jeśli wybranie ich mogłoby wykroczyć poza ten limit.

en: The Breakpoint module keeps track of the height, width, and resolution breakpoints where a responsive design needs to change in order to respond to different devices being used to view the site. This module does not have a user interface. For more information, see the <a href=":docs">online documentation for the Breakpoint module</a>.
pl: Moduł Breakpoint śledzi na bieżąco breakpointy wysokości, szerokości i rozdzielczości, dla których responsywne układy powinny ulec zmianie w odpowiedzi na użycie różnych urządzeń wykorzystywanych do przeglądania witryny. Ten moduł nie posiada własnego interfejsu użytkownika. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":docs">internetowej dokumentacji modułu Breakpoint</a>.

en: <a href=":w3">Media  queries</a> are a formal way to encode breakpoints. For instance, a width breakpoint at 40em would be written as the media query "(min-width: 40em)". Breakpoints are really just media queries with some additional meta-data, such as a name and multiplier information.
pl: <a href=":w3">Media queries</a> to formalny sposób przedstawiania breakpointów. Na przykład, breakpoint dla szerokości 40em zapisany byłby jako media query "(min-width: 40em)". Breakpointy to po prostu media query z kilkoma dodatkowymi metadanymi takimi jak nazwa i informacja o mnożniku.

en: The CKEditor module provides a highly-accessible, highly-usable visual text editor and adds a toolbar to text fields. Users can use buttons to format content and to create semantically correct and valid HTML. The CKEditor module uses the framework provided by the <a href=":text_editor">Text Editor module</a>. It requires JavaScript to be enabled in the browser. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the CKEditor module</a> and the <a href=":cke_url">CKEditor website</a>.
pl: Moduł CKEditor udostępnia bardzo przyjazny i użyteczny wizualny edytor tekstowy a także dodaje pasek narzędziowy do pól tekstowych. Użytkownicy za pomocą przycisków mogą formatować zawartość oraz tworzyć poprawny semantycznie i prawidłowy kod HTML. Moduł CKEditor wykorzystuje infrastrukturę dostarczoną przez <a href=":text_editor">moduł Text Editor</a>. Wymaga włączonej obsługi JavaScript w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":doc_url">internetowej dokumentacji modułu CKEditor</a> i w <a href=":cke_url">witrynie CKEditor</a>.

en: CKEditor has to be enabled and configured separately for individual text formats from the <a href=":formats">Text formats and editors page</a> because the filter settings for each text format can be different. For more information, see the <a href=":text_editor">Text Editor help page</a> and <a href=":filter">Filter help page</a>.
pl: CKEditor musi być włączony i skonfigurowany oddzielnie dla poszczególnych formatów tekstu wymienionych na stronie <a href=":formats">Formaty tekstu i edytory</a> ponieważ ustawienia filtrów dla każdego formatu tekstu mogą być odmienne. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":text_editor">pomocy modułu Text Editor</a> i <a href=":filter">pomocy modułu Filter</a>.

en: CKEditor only allow users to format content in accordance with the filter configuration of the specific text format. If a text format excludes certain HTML tags, the corresponding toolbar buttons are not displayed to users when they edit a text field in this format. For more information see the <a href=":filter">Filter help page</a>.
pl: CKEditor umożliwia użytkownikom formatowanie zawartości zgodnie z konfiguracją filtra określonego formatu tekstowego. Jeśli format tekstu wyklucza pewne znaczniki HTML, określone przyciski paska narzędziowego nie są wyświetlane użytkownikom gdy edytują pole tekstowe w tym formacie. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":filter">pomocy modułu Filtr</a>.

en: The built in WYSIWYG editor (CKEditor) comes with a number of <a href=":features">accessibility features</a>. CKEditor comes with built in <a href=":shortcuts">keyboard shortcuts</a>, which can be beneficial for both power users and keyboard only users.
pl: Wbudowany edytor WYSIWYG (CKEditor) zawiera wiele <a href=":features">ułatwień dostępu</a>. Wśród nich są <a href=":shortcuts">skróty klawiaturowe</a>, które mogą być przydatne zarówno dla użytkowników zaawansowanych jak i tych, którzy używają wyłącznie klawiatury.

en: The Color module allows users with the <em>Administer site configuration</em> permission to change the color scheme (color of links, backgrounds, text, and other theme elements) of compatible themes. For more information, see the <a href=":color_do">online documentation for the Color module</a>.
pl: Moduł Color umożliwia użytkownikom posiadającym uprawnienie <em>Administracja konfiguracją witryny</em> zmianę schematu kolorystycznego (kolory odnośników, tła, tekstu i innych elementów skórki) kompatybilnych skórek. Więcej informacji znajduje się w <a href=":color_do">internetowej dokumentacji modułu Color</a>.

en: To change the color settings, select the <em>Settings</em> link for your theme on the <a href=":appearance">Appearance</a> page. If the color picker does not appear then the theme is not compatible with the Color module.
pl: Aby zmienić ustawienia koloru, wybierz odnośnik <em>Ustawienia</em> dla odpowiedniej skórki na stronie <a href=":appearance">Wygląd</a>. Jeśli nie pojawi się możliwość wyboru koloru oznacza to, że skórka nie jest kompatybilna z modułem Color.

en: The Comment module allows users to comment on site content, set commenting defaults and permissions, and moderate comments. For more information, see the <a href=":comment">online documentation for the Comment module</a>.
pl: Moduł Comment umożliwia użytkownikom komentowanie zawartości witryny, moderowanie komentarzy, konfigurację wartości domyślnych i uprawnień do komentowania. Więcej informacji znajduje się w <a href=":comment">internetowej dokumentacji modułu Comment</a>.

en: Enabling commenting
pl: Włączanie komentowania

en: Comment functionality can be enabled for any entity sub-type (for example, a <a href=":content-type">content type</a>) by adding a <em>Comments</em> field on its <em>Manage fields page</em>. Adding or removing commenting for an entity through the user interface requires the <a href=":field_ui">Field UI</a> module to be enabled, even though the commenting functionality works without it. For more information on fields and entities, see the <a href=":field">Field module help page</a>.
pl: Funkcjonalność komentarzy może być włączona dla dowolneo podtypu encji (przykładowo <a href=":content-type">typu zawartości</a>) dodając pole <em>Komentarze</em> na jej  <em>stronie zarządzania polami</em>. Dodanie lub usunięcie możliwości komentowania za pomocą interfejsu użytkownika wymaga modułu <a href=":field_ui">Field UI</a>, chociaż samo komentowanie będzie działać bez niego. Więcej informacji o polach i encjach na <a href=":field">stronie pomocy modułu Field</a>.

en: Configuring commenting settings
pl: Konfiguracja ustawień komentowania

en: Users with the appropriate permissions can override the default commenting settings of an entity type when they create an item of that type.
pl: Użytkownicy z odpowiednimi uprawnieniami mogą nadpisać domyślne ustawienia typu encji w momencie tworzenia elementu tego typu

en: Comments from users who have the <em>Skip comment approval</em> permission are published immediately. All other comments are placed in the <a href=":comment-approval">Unapproved comments</a> queue, until a user who has permission to <em>Administer comments and comment settings</em> publishes or deletes them. Published comments can be bulk managed on the <a href=":admin-comment">Published comments</a> administration page. When a comment has no replies, it remains editable by its author, as long as the author has <em>Edit own comments</em> permission.
pl: Komentarze użytkowników z uprawnieniem <em>Pomin zatwierdzanie komentarzy</em> są publikowane natychmiast. Reszta umieszczana jest w kolejce <a href=":comment-approval">Niezatwierdzonych komentarzy</a> do czasu gdy użytkownik z uprawnieniem <em>Zarządzaj komentarzami i ustawieniami komentowania</em> je opublikuje bądź usunie. Opublikowanymi komentarzami można zarządzać za pomocą strony <a href=":admin-comment">Opublikowane komentarze</a>. Dopóki komentarz nie ma odpowiedzi jego autor, o ile posiada uprawnienie <em>Edycja własnych komentarzy</em>, ma możliwość jego zmiany.

en: In reply to @parent_title by @parent_username
pl: Dodane przez @parent_username w odpowiedzi na @parent_title

en: Name for @anonymous
pl: Nazwa dla @anonymous

en: <a href=":login">Log in</a> or <a href=":register">register</a> to post comments
pl: <a href=":login">Zaloguj</a> lub <a href=":register">zarejestruj się</a> aby dodawać komentarze

en: <a href=":login">Log in</a> to post comments
pl: <a href=":login">Zaloguj się</a> aby dodawać komentarze

en: Select the Comment type to use for this comment field. Manage the comment types from the <a href=":url">administration overview page</a>.
pl: Wybierz typ komentarza do użycia w tym polu. Zarządzaj typami komentarzy <a href=":url">w sekcji administrowania typami komentarzy</a>.

en: The Configuration Manager module provides a user interface for importing and exporting configuration changes between installations of your website in different environments. Configuration is stored in YAML format. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the Configuration Manager module</a>.
pl: Moduł Configuration Manager udostępnia interfejs użytkownika służący do importowania i eksportowania zmian konfiguracji pomiędzy instalacjami witryny w różnych środowiskach. Konfiguracja jest przechowywana w formacie YAML. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":url">internetowej dokumentacji modułu Configuration Manager</a>.

en: You can create and download an archive consisting of all your site's configuration exported as <em>*.yml</em> files on the <a href=":url">Export</a> page.
pl: Na stronie <a href=":url">Eksport</a> można stworzyć i pobrać archiwum zawierające wszystkie ustawienia własnej witryny w postaci plików <em>*.yml</em>.

en: You can upload a full site configuration from an archive file on the <a href=":url">Import</a> page. When importing data from a different environment, the site and import files must have matching configuration values for UUID in the <em>system.site</em> configuration item. That means that your other environments should initially be set up as clones of the target site. Migrations are not supported.
pl: Na stronie <a href=":url">Import</a> można przesłać plik archiwum z pełną konfigurację witryny.  W trakcie importu danych z innego środowiska należy pamiętać, że zarówno witryna jak i pliki importu muszą mieć tę samą wartość UUID w elemencie konfiguracji <em>system.site</em>. Oznacza to, że inne środowiska powinny być utworzone przez sklonowanie docelowej witryny. Migracje nie są obsługiwane.

en: You can review differences between the active configuration and an imported configuration archive on the <a href=":synchronize">Synchronize</a> page to ensure that the changes are as expected, before finalizing the import. The Synchronize page also shows configuration items that would be added or removed.
pl: Przed zakończeniem importu, na stronie <a href=":synchronize">Synchronizuj</a> można przejrzeć różnice między konfiguracją bieżącą a archiwum importowanej konfiguracji aby upewnić się, że zmiany są zgodne z oczekiwaniami. Na stronie synchronizacji wyświetlone są także elementy konfiguracji, które byłby dodane lub usunięte.

en: You can export a single configuration item by selecting a <em>Configuration type</em> and <em>Configuration name</em> on the <a href=":single-export">Single export</a> page. The configuration and its corresponding <em>*.yml file name</em> are then displayed on the page for you to copy.
pl: Wybierając <em>Typ konfiguracji</em> oraz <em>Nazwę konfiguracji</em> na stronie <a href=":single-export">Pojedynczy export</a> można wyeksportować pojedynczy element konfiguracji. Daje to możliwość skopiowania wyświetlonej konfiguracji i odpowiadającej jej <em>nazwy pliku *.yml</em>.

en: You can import a single configuration item by pasting it in YAML format into the form on the <a href=":single-import">Single import</a> page.
pl: Można zaimportować pojedynczy element konfiguracji w formacie YAML poprzez wklejenie go do formularza na stronie <a href=":single-import">Pojedynczy import</a>

en: Export and download the full configuration of this site as a gzipped tar file.
pl: Eksport i pobranie pełnej konfiguracji witryny w postaci pliku tar skompresowanego za pomocą programu gzip.

en: Choose a configuration item to display its YAML structure.
pl: Wybierz element konfiguracji aby wyświetlić go w formacie YAML

en: Import a single configuration item by pasting its YAML structure into the text field.
pl: Zaimportuj pojedynczy element konfiguracji poprzez wklejenie jego struktury YAML do pola tekstowego.

en: Full archive
pl: Pełne archiwum

en: Single item
pl: Pojedynczy element

en: Staged
pl: Robocza

en: The following items in your active configuration have changes since the last import that may be lost on the next import.
pl: Następujące elementy konfiguracji bieżącej zostały zmienione od czasu ostatniego importu i zmiany te mogą zostać utracone w trakcie następnego importu.

en: @collection configuration collection
pl: Kolekcja konfiguracji @collection

en: @source_name to @target_name
pl: @source_name do @target_name

en: The Configuration Translation module allows you to translate configuration text; for example, the site name, vocabularies, menus, or date formats. Together with the modules <a href=":language">Language</a>, <a href=":content-translation">Content Translation</a>, and <a href=":locale">Interface Translation</a>, it allows you to build multilingual websites. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the Configuration Translation module</a>.
pl: Moduł Configuration Translation umożliwia tłumaczenie tekstów konfiguracyjnych; na przykład nazwę witryny, słowniki, menu czy też formaty daty. Wraz z modułami <a href=":language">Language</a>, <a href=":content-translation">Content Translation</a> i <a href=":locale">Interface Translation</a>, umożliwia budowę wielojęzycznych witryn. Więcej informacji znajduje się w  <a href=":doc_url">internetowej dokumentacji modułu Configuration Translation</a>.

en: In order to translate configuration, the website must have at least two <a href=":url">languages</a>.
pl: Tłumaczenie konfiguracji jest możliwe tylko wtedy gdy witryna ma włączone przynajmniej dwa <a href=":url">języki</a>.

en: Users with the <em>Translate user edited configuration</em> permission can access the configuration translation overview, and manage translations for specific languages. The <a href=":translation-page">Configuration translation</a> page shows a list of all configuration text that can be translated, either as individual items or as lists. After you click on <em>Translate</em>, you are provided with a list of all languages. You can <em>add</em> or <em>edit</em> a translation for a specific language. Users with specific configuration permissions can also <em>edit</em> the text for the site's default language. For some configuration text items (for example for the site information), the specific translation pages can also be accessed directly from their configuration pages.
pl: Użytkownicy z uprawnieniem <em>Tłumaczenie konfiguracji użytkownika</em> mają dostęp do przeglądu i zarządzania tłumaczeniami konfiguracji określonych języków. Strona <a href=":translation-page">Tłumaczenie konfiguracji</a> wyświetla listę wszystkich tekstów konfiguracji, które można przetłumaczyć jako pojedyncze elementy lub jako listy. Po kliknięciu <em>Tłumacz</em> wyświetla się lista wszystkich języków. Można <em>dodawać</em> lub <em>edytować</em> tłumaczenia określonego języka. Użytkownicy z uprawnieniami do określonej konfiguracji mogą także <em>edytować</em> tekst w domyślnym języku witryny.  Dla niektórych elementów tekstowych konfiguracji (na przykład  dla podstawowych danych) można mieć dostęp do stron z tłumaczeniami bezpośrednio ze strony ich konfiguracji.

en: You can choose to translate date formats on the <a href=":translation-page">Configuration translation</a> page. This allows you not only to translate the label text, but also to set a language-specific <em>PHP date format</em>.
pl: Formaty daty można przetłumaczyć na stronie <a href=":translation-page">Tłumaczenie konfiguracji</a>. Można nie tylko przetłumaczyć teksty etykiet, ale także ustawić <em>format daty PHP</em> dla określonego języka.

en: The Contact module allows visitors to contact registered users on your site, using the personal contact form, and also allows you to set up site-wide contact forms. For more information, see the <a href=":contact">online documentation for the Contact module</a>.
pl: Moduł Contact daje odwiedzającym możliwość kontaktu z zarejestrowanymi użytkownikami witryny przy użyciu osobistych formularzy kontaktowych a także umożliwia stworzenie ogólnych formularzy kontaktowych. Więcej informacji znajduje się w <a href=":contact">internetowej dokumentacji modułu Contact</a>.

en: On the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields and display of the personal contact form, and you can set up one or more site-wide contact forms. Each site-wide contact form has a machine name, a label, and one or more defined recipients; when a site visitor submits the form, the field values are sent to those recipients.
pl: Na stronie <a href=":contact_admin">Formularze kontaktowe</a> można skonfigurować pola i format wyświetlania osobistych formularzy kontaktowych a także przygotować jeden lub więcej ogólnych formularzy kontaktowych. Każdy ogólny formularz kontaktowy ma identyfikator systemowy, etykietę i przynajmniej jednego zdefiniowanego odbiorcę; kiedy odwiedzający witrynę zatwierdza formularz, wartości pól są przesyłane do odbiorców.

en: One site-wide contact form can be designated as the default contact form. If you choose to designate a default form, the <em>Contact</em> menu link in the <em>Footer</em> menu will link to it. You can modify this link from the <a href=":menu-settings">Menus page</a> if you have the Menu UI module installed. You can also create links to other contact forms; the URL for each form you have set up has format <em>contact/machine_name_of_form</em>.
pl: Jeden ogólny formularz kontaktowy może pełnić rolę domyślnego formularza kontaktowego. Po wybraniu domyślnego formularza, będzie do niego prowadził odnośnik menu <em>Kontakt</em> w <em>Stopce</em>. Taki odnośnik może być modyfikowany na stronie <a href=":menu-settings">Menu</a> pod warunkiem, że jest zainstalowany moduł Menu UI. Można także tworzyć odnośniki do innych formularzy kontaktowych; adres URL każdego formularza ma format <em>contact/identyfikator_systemowy_formularza</em>.

en: From the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields to be shown on contact forms, including their labels and help text. If you would like other content (such as text or images) to appear on a contact form, use a block. You can create and edit blocks on the <a href=":blocks">Block layout page</a>, if the Block module is installed.
pl: Na stronie <a href=":contact_admin">Formularze kontaktowe</a> można skonfigurować pola, które mają być wyświetlane w formularzach kontaktowych, wraz z ich etykietami i tekstami pomocy. Jeśli w formularzach kontaktowych ma być wyświetlana inna zawartość (np. teksty lub obrazy) należy użyć bloku. Jeśli moduł Block jest zainstalowany, można tworzyć i edytować bloki na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>.

en: @sender-name (@sender-url) sent a message using the contact form at @form-url.
pl: @sender-name (@sender-url) wysłał wiadomość za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się pod adresem @form-url.

en: Hello @recipient-name,
pl: Dzień dobry @recipient-name,

en: @sender-name (@sender-url) has sent you a message via your contact form at @site-name.
pl: @sender-name (@sender-url) wysłał Ci wiadomość za pomocą formularza kontaktowego witryny @site-name.

en: If you don't want to receive such emails, you can change your settings at @recipient-edit-url.
pl: Jeżeli nie chcesz otrzymywać takich wiadomości e-mail możesz zmienić swoje ustawienia pod adresem @recipient-edit-url.

en: @name (not verified)
pl: @name (niezweryfikowany)

en: The contact form has not been configured. <a href=":add">Add one or more forms</a> .
pl: Formularz kontaktowy nie został skonfigurowany. <a href=":add">Dodaj przynajmniej jeden formularz</a> .

en: The Content Translation module allows you to translate content, comments, custom blocks, taxonomy terms, users and other <a href=":field_help" title="Field module help, with background on content entities">content entities</a>. Together with the modules <a href=":language">Language</a>, <a href=":config-trans">Configuration Translation</a>, and <a href=":locale">Interface Translation</a>, it allows you to build multilingual websites. For more information, see the <a href=":translation-entity">online documentation for the Content Translation module</a>.
pl: Moduł Content Translation umożliwia tłumaczenie zawartości, komentarzy, własnych bloków, terminów taksonomii, użytkowników i innych <a href=":field_help" title="pomoc modułu FIeld w kontekście encji zawartości">encji zawartości</a>. Wraz z modułami <a href=":language">Language</a>, <a href=":config-trans">Configuration Translation</a> oraz <a href=":locale">Interface Translation</a> umożliwia budowę wielojęzycznych witryn. Więcej informacji znajduje się w <a href=":translation-entity">internetowej dokumentacji modułu Content Translation</a>.

en: In order to translate content, the website must have at least two <a href=":url">languages</a>. When that is the case, you can enable translation for the desired content entities on the <a href=":translation-entity">Content language</a> page. When enabling translation you can choose the default language for content and decide whether to show the language selection field on the content editing forms.
pl: Aby przetłumaczyć zawartość, witryna musi mieć przynajmniej dwa <a href=":url">języki</a>. Można wtedy włączyć tłumaczenia dla określonych encji zawartości na stronie <a href=":translation-entity">Język zawartości</a>. Po włączeniu tłumaczeń można wybrać domyślny język zwartości i zdecydować czy pole wyboru języka  powinno być wyświetlane w formularzach edycji zawartości.

en: Before you can translate content, there must be at least two languages added on the <a href=":url">languages administration</a> page.
pl: Przed przystąpieniem do tłumaczenia należy dodać przynajmniej dwa języki na stronie <a href=":url">administracji językami</a>.

en: To configure translation for this field, <a href=":language-settings-url">enable language support</a> for this type.
pl: Aby skonfigurować tłumaczenia tego pola <a href=":language-settings-url">włącz obsługę języków</a> dla tego typu.

en: <a href=":settings_url">Enable translation</a> for <em>content types</em>, <em>taxonomy vocabularies</em>, <em>accounts</em>, or any other element you wish to translate.
pl: <a href=":settings_url">Włącz tłumaczenie</a> <em>typów zawartości</em>, <em>słowników taksonomii</em>, <em>kont użytkowników</em> lub dowolnego elementu, który chcesz przetłumaczyć.

en: The Contextual links module gives users with the <em>Use contextual links</em> permission quick access to tasks associated with certain areas of pages on your site. For example, a menu displayed as a block has links to edit the menu and configure the block. For more information, see the <a href=":contextual">online documentation for the Contextual Links module</a>.
pl: Moduł Contextual links umożliwia użytkownikom posiadających uprawnienie <em>Dostęp do odnośników kontekstowych</em> szybki dostęp to działań związanych z określonymi obszarami stron witryny. Na przykład, blok menu ma odnośniki do edycji menu i konfiguracji bloku. Więcej informacji znajduje się w <a href=":contextual">internetowej dokumentacji modułu Contextual Links</a>.

en: Hovering over the area of interest will temporarily make the contextual links button visible (which looks like a pencil in most themes, and is normally displayed in the upper right corner of the area). The icon typically looks like this: @picture
pl: Najechanie kursorem myszki nad interesujący obszar powoduje, że staje się widoczny przycisk odnośników kontekstowych (w większości skórek wygląda jak ołówek i jest zwykle wyświetlany w prawym górnym rogu obszaru). Typowy wygląd ikony to: @picture

en: If you have the <a href=":toolbar">Toolbar module</a> enabled, clicking the contextual links button in the toolbar (which looks like a pencil) will make all contextual links buttons on the page visible. Clicking this button again will toggle them to invisible.
pl: Jeśli włączony jest <a href=":toolbar">moduł Toolbar</a> to kliknięcie na przycisk w pasku narzędziowym (wyglądającym jak ołówek) spowoduje wyświetlenie wszystkich przycisków linków kontekstowych. Ponowne kliknięcie w ten przycisk spowoduje ich ukrycie.

en: The Datetime module provides a Date field that stores dates and times. It also provides the Form API elements <em>datetime</em> and <em>datelist</em> for use in programming modules. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI module help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":datetime_do">online documentation for the Datetime module</a>.
pl: Moduł Datetime udostępnia pole daty, które przechowuje datę i czas. Udostępnia także programistom elementy API formularzy: <em>datetime</em> i <em>datelist</em>. Ogólne informacje na temat pól, ich tworzenia i zarządzania znajdują się w <a href=":field">pomocy modułu Field</a> i <a href=":field_ui">pomocy moduł Field UI</a>. Więcej informacji znajduje się w  <a href=":datetime_do">internetowej dokumentacji modułu Datetime</a>.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the Date field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
pl: <em>Ustawienia</em> i <em>format wyświetlania</em> pola daty mogą być skonfigurowane niezależnie. Więcej informacji na temat zarządzania polami i ich formatem wyświetlania znajduje się w <a href=":field_ui">pomocy  modułu Field UI</a>.

en: Dates can be displayed using the <em>Plain</em> or the <em>Default</em> formatter. The <em>Plain</em> formatter displays the date in the <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601">ISO 8601</a> format. If you choose the <em>Default</em> formatter, you can choose a format from a predefined list that can be managed on the <a href=":date_format_list">Date and time formats</a> page.
pl: Daty mogą być wyświetlane przy użyciu <em>Zwykłego</em> lub <em>Domyślnego</em> formatera. <em>Zwykły</em> formater wyświetla datę  w formacie <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601">ISO 8601</a>. Po wybraniu <em>Domyślnego</em> formatera, można wybrać format z predefiniowanej listy, którą można zarządzać na stronie <a href=":date_format_list">Formaty daty i czasu</a>.

en: Date part order: @order
pl: Kolejność elementów daty: @order

en: Time type: @time_type
pl: Typ czasu: @time_type

en: Time increments: @increment
pl: Przyrosty czasu: @increment

en: The Database Logging module logs system events in the Drupal database. For more information, see the <a href=":dblog">online documentation for the Database Logging module</a>.
pl: Moduł Database Logging zapisuje zdarzenia systemowe w bazie danych Drupala. Więcej informacji znajduje się w <a href=":dblog">internetowej dokumentacji modułu Database Logging</a>.

en: The Database Logging module allows you to view an event log on the <a href=":dblog">Recent log messages</a> page. The log is a chronological list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the log on a regular basis to ensure their site is working properly.
pl: Moduł Database Logging umożliwia przeglądanie dziennika zdarzeń na stronie <a href=":dblog">Ostatnie wpisy dziennika</a>. Dziennik jest chronologicznie ułożoną listą zapisanych zdarzeń zawierających dane o użytkowaniu, informacje o wydajności, błędy, ostrzeżenia i informacje operacyjne. Administratorzy powinni regularnie sprawdzać dziennik aby upewnić się, że witryna działa poprawnie.

en: In case of errors or problems with the site, the <a href=":dblog">Recent log messages</a> page can be useful for debugging, since it shows the sequence of events. The log messages include usage information, warnings, and errors.
pl: W przypadku wystąpienia błędów lub problemów w witrynie strona <a href=":dblog">Ostatnie wpisy dziennika</a> może być pomocna przy debugowaniu ponieważ wyświetla zdarzenia w kolejności ich wystąpienia. Wpisy dziennika zawierają użyteczne informacje, ostrzeżenia i błędy.

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
pl: Maksymalna liczba wiadomości, które mają być przechowywane w dzienniku. Wymaga uruchomienia <a href=":cron">zadań cron</a>.

en: Pages which are suitable for caching are cached the first time they are requested, then the cached version is served for all later requests. Dynamic content is handled automatically so that both cache correctness and hit ratio is maintained.
pl: Strony nadające się do przechowywania w pamięci podręcznej są w niej zapisywane w trakcie pierwszego wyświetlenia i przy kolejnych wywołaniach wyświetlana jest ich wersja z pamięci podręcznej. Zawartość dynamiczna jest obsługiwana automatycznie dzięki czemu zapewniona jest poprawność jak i odpowiedni współczynnik trafień.

en: Internal Dynamic Page Cache
pl: Wewnętrzna Dynamiczna Pamięć Podręczna

en: The Text Editor module provides a framework that other modules (such as <a href=":ckeditor">CKEditor module</a>) can use to provide toolbars and other functionality that allow users to format text more easily than typing HTML tags directly. For more information, see the <a href=":documentation">online documentation for the Text Editor module</a>.
pl: Moduł Text Editor dostarcza framework, dzięki któremu inne moduły (np. <a href=":ckeditor">moduł CKEditor</a>) mogą udostępniać paski narzędziowe i inne funkcje umożliwiające łatwe formatowanie tekstu zamiast bezpośredniego wpisywania znaczników HTML. Więcej informacji znajduje się w <a href=":documentation">internetowej dokumentacji modułu Text Editor</a>.

en: The Text Editor module provides a framework for managing editors. To use it, you also need to enable a text editor. This can either be the core <a href=":ckeditor">CKEditor module</a>, which can be enabled on the <a href=":extend">Extend page</a>, or a contributed module for any other text editor. When installing a contributed text editor module, be sure to check the installation instructions, because you will most likely need to download and install an external library as well as the Drupal module.
pl: Moduł Text Editor dostarcza framework do zarządzania edytorami. Aby go użyć należy także włączyć edytor tekstowy. Może to być systemowy <a href=":ckeditor">moduł CKEditor</a>, który można włączyć na stronie <a href=":extend">Rozszerz</a> lub dodatkowy moduł dowolnego edytora tekstowego. Instalując dodatkowy moduł edytora tekstowego należy zapoznać się z instrukcją instalacji ponieważ najprawdopodobniej wraz z modułem Drupala trzeba będzie pobrać i zainstalować bibliotekę zewnętrzną.

en: On the <a href=":formats">Text formats and editors page</a> you can see which text editor is associated with each text format. You can change this by clicking on the <em>Configure</em> link, and then choosing a text editor or <em>none</em> from the <em>Text editor</em> drop-down list. The text editor will then be displayed with any text field for which this text format is chosen.
pl: Na stronie <a href=":formats">Formaty tekstu i edytory</a> można zobaczyć jakie edytory tekstowe są skojarzone z każdym formatem tekstu. Można je zmienić klikając w odnośnik <em>Konfiguruj</em> a następnie wybrać edytor tekstowy lub <em>brak</em> z rozwijanej listy <em>Edytor tekstowy</em>. Edytor tekstowy będzie wtedy wyświetlany w każdym polu tekstowym, dla którego wybrano ten format tekstu.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the entity reference field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
pl: <em>Ustawienia</em> i <em>format wyświetlania</em> pola referencja do encji można skonfigurować niezależnie od siebie. Więcej informacji na temat zarządzania polami i formatem wyświetlania można zobaczyć w <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>.

en: No eligible views were found. <a href=":create">Create a view</a> with an <em>Entity Reference</em> display, or add such a display to an <a href=":existing">existing view</a>.
pl: Nie znaleziono odpowiednich widoków. <a href=":create">Stwórz widok</a> z formatem wyświetlania <em>Referencja do encji</em> lub dodaj taki format wyświetlania do <a href=":existing">istniejącego widoku</a>.

en: The Field module allows custom data fields to be defined for <em>entity</em> types (see below). The Field module takes care of storing, loading, editing, and rendering field data. Most users will not interact with the Field module directly, but will instead use the <a href=":field-ui-help">Field UI module</a> user interface. Module developers can use the Field API to make new entity types "fieldable" and thus allow fields to be attached to them. For more information, see the <a href=":field">online documentation for the Field module</a>.
pl: Moduł Field umożliwia definiowanie własnych pól danych dla typów <em>encji</em> (patrz niżej). Moduł Field obsługuje przechowywanie, ładowanie, edycję i wyświetlanie danych pola. Większość użytkowników nie będzie korzystała z modułu Field bezpośrednio, ale będzie używała modułu <a href=":field-ui-help">Field UI</a> za pośrednictwem interfejsu użytkownika. Dzięki Field API programiści mogą sprawić, że do nowego typu encji będzie można dołączać pola. Więcej informacji znajduje się w <a href=":field">internetowej dokumentacji modułu FIeld</a>.

en: The Field module provides the infrastructure for fields; the field types, formatters, and widgets are provided by Drupal core or additional modules. Some of the modules are required; the optional modules can be enabled from the <a href=":modules">Extend administration page</a>. Additional fields, formatters, and widgets may be provided by contributed modules, which you can find in the <a href=":contrib">contributed module section of Drupal.org</a>.
pl: Moduł Field zapewnia infrastrukturę pól; typy pól, formatery i kontrolki dostarcza rdzeń Drupala lub dodatkowe moduły. Niektóre z modułów są wymagane; opcjonalne moduły można włączyć na stronie <a href=":modules">Rozszerz</a>. Dodatkowe pola, formatery i kontrolki mogą być udostępniane przez moduły tworzone przez członków społeczności Drupala i można znaleźć je na stronie <a href=":contrib">moduły w witrynie Drupal.org</a>.

en: The Field UI module provides an administrative user interface (UI) for managing and displaying fields. Fields can be attached to most content entity sub-types. Different field types, widgets, and formatters are provided by the modules enabled on your site, and managed by the Field module. For background information and terminology related to fields and entities, see the <a href=":field">Field module help page</a>. For more information about the Field UI, see the <a href=":field_ui_docs">online documentation for the Field UI module</a>.
pl: Moduł Field UI dostarcza administracyjny interfejs użytkownika (UI) do wyświetlania i zarządzania polami. Pola mogą być dołączane do większości podtypów encji zawartości. Różne typy pól, kontrolki i formatery są dostarczane przez działające moduły witryny i zarządzane przez moduł Field. Podstawowe informacje oraz terminologia związana z polami i encjami są dostępne <a href=":field">na stronie pomocy modułu Field</a>. Więcej informacji odnośnie modułu Field UI znajduje się <a href=":field_ui_docs">w internetowej dokumentacji modułu Field UI</a>.

en: You can add, edit, and delete view modes for entities on the <a href=":view_modes">View modes page</a>, and you can add, edit, and delete form modes for entities on the <a href=":form_modes">Form modes page</a>. Once you have defined a view mode or form mode for an entity type, it will be available on the Manage display or Manage form display page for each sub-type of that entity.
pl: Można dodawać, edytować i usuwać tryby widoku encji na stronie <a href=":view_modes">Tryby wyświetlania</a>, a dodawanie, edycja i usuwanie trybów formularza encji jest możliwe na stronie <a href=":form_modes">Tryby formularza</a>. Po zdefiniowaniu trybu widoku lub trybu formularza dla typu encji, będzie on dostępny na stronie Zarządzaj wyświetlaniem lub Zarządzaj wyświetlaniem formularza dla każdego podtypu tej encji.

en: There are two reports available that list the fields defined on your site. The <a href=":entity-list" title="Entities field list report">Entities</a> report lists all your fields, showing the field machine names, types, and the entity types or sub-types they are used on (each sub-type links to the Manage fields page). If the <a href=":views">Views</a> and <a href=":views-ui">Views UI</a> modules are enabled, the <a href=":views-list" title="Used in views field list report">Used in views</a> report lists each field that is used in a view, with a link to edit that view.
pl: Są dwa rodzaje raportów wyświetlających listę pól zdefiniowanych w witrynie.  Raport <a href=":entity-list" title="Lista pól Encji">Encje</a> wyświetla listę wszystkich pól wraz z identyfikatorami systemowymi, typami pól a także typami oraz podtypami encji, w których są one używane (każdy podtyp ma odnośnik do strony Zarządzaj polami). Jeśli włączone są moduły <a href=":views">Views</a> i <a href=":views-ui">Views UI</a> to raport <a href=":views-list" title="Zestawienie pól używanych w widokach">Używany w widokach</a> wyświetla listę wszystkich pól używanych w widoku wraz z odnośnikiem do edycji tego widoku.

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
pl: Nie dodano jeszcze żadnych pól. Nowe pola można dodawać na stronie <a href=":link">Zarządzanie polami</a>.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
pl: Tryb %display_mode używa teraz własnych ustawień wyświetlania. Być może warto <a href=":url">je skonfigurować</a>.

en: @size limit.
pl: Limit @size.

en: file from @field_name
pl: plik z @field_name

en: The File module allows you to create fields that contain files. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":file_documentation">online documentation for the File module</a>.
pl: Moduł File pozwala tworzyć pola, które zawierają pliki. Ogólne informacje o polach, sposobach ich tworzenia i zarządzania są dostępne na stronach <a href=":field">pomocy modułu File</a> oraz <a href=":field_ui">pomocy interfejsu użytkownika modułu Field (Field UI)</a>. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":file_documentation">internetowej dokumentacji modułu File</a>.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the file field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
pl: <em>Ustawienia</em> i <em>format wyświetlania</em> pola pliku można konfigurować oddzielnie. Więcej informacji na temat zarządzania polami i ich formatem wyświetlania jest dostępnych w <a href=":field_ui">pomocy interfejsu użytkownika modułu Field (Field UI)</a>

en: Uploaded files can either be stored as <em>public</em> or <em>private</em>, depending on the <a href=":file-system">File system settings</a>. For more information, see the <a href=":system-help">System module help page</a>.
pl: Wysłane pliki mogą być przechowywane jako <em>publiczne</em> lub <em>prywatne</em> w zależności od <a href=":file-system">Ustawień systemu plików</a>. Aby uzyskać więcej informacji zobacz <a href=":system-help">stronę pomocy modułu System</a>.

en: The file used in the @name field may not be referenced.
pl: Plik używany w polu @name nie może być wskazywany.

en: The file referenced by the @name field does not exist.
pl: Plik wskazywany przez pole @name nie istnieje.

en: You can create and edit text formats on the <a href=":formats">Text formats page</a> (if the Text Editor module is enabled, this page is named Text formats and editors). One text format is included by default: Plain text (which removes all HTML tags). Additional text formats may be created during installation. You can create a text format by clicking "<a href=":add_format">Add text format</a>".
pl: Możesz tworzyć i modyfikować formaty tekstu na <a href=":formats">stronie Formatów tekstu</a> (jeśli moduł Text Editor jest włączony strona ta nazywać się będzie Formaty tekstu i edytory). Jeden format tekstu został dodany domyślnie: Czysty tekst (usuwa wszystkie znaczniki HTML). Kolejne formaty tekstu mogą zostać dodane podczas instalacji. Możesz dodać nowy format poprzez kliknięcie "<a href=":add_format">Dodaj format tekstu</a>".

en: Use the <a href=":url">@label</a> text format
pl: Używanie formatu tekstowego <a href=":url">@label</a>

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href=":html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
pl: W celu obejścia problemów można wykorzystać encje HTML. Przykładowo &amp;amp; aby uzyskać znak &amp;. Pełna lista encji HTML jest <a href=":html-entities">w tym miejscu</a>. Niektóre z dostępnych tam znaków to:

en: Limit allowed HTML tags and correct faulty HTML
pl: Ogranicz dozwolone znaczniki HTML i napraw błędny kod HTML

en: The Forum module adds and uses a content type called <em>Forum topic</em>. For background information on content types, see the <a href=":node_help">Node module help page</a>.
pl: Moduł Forum dodaje i wykorzystuje rodzaj zawartości zwany <em>Tematem na forum</em>. Więcej informacji na temat rodzajów zawartości znajduje się na stronie <a href=":node_help">pomocy modułu Node</a>.

en: For more information, see the <a href=":forum">online documentation for the Forum module</a>.
pl: Więcej informacji znajduje się w <a href=":forum">internetowej dokumentacji modułu Forum</a>.

en: Visit the <a href=":forums">Forums page</a> to set up containers and forums to hold your discussion topics.
pl: Aby ustawić fora i kontenery należy udać się na stronę <a href=":forums">Forum</a>.

en: The <a href=":create-topic">Forum topic</a> link on the <a href=":content-add">Add content</a> page creates the first post of a new threaded discussion, or thread.
pl: Odnośnik <a href=":create-topic">Temat na Forum</a> na stronie <a href=":content-add">Dodaj treść</a> tworzy pierwszy wpis nowej dyskusji, inaczej wątek.

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href=":forum-structure">forum structure page</a>.
pl: Dostosuj format wyświetlania tematów forum. Organizuj forum na <a href=":forum-structure">stronie structury forum</a>.

en: To uninstall Forum, first delete all <a href=":url">%vocabulary</a> terms
pl: Aby odinstalować Forum najpierw usuń wszystkie terminy ze słownika <a href=":url">%vocabulary</a>

en: No containers or forums available. <a href=":container">Add container</a> or <a href=":forum">Add forum</a>.
pl: Brak dostępnych kontenerów i forów. <a href=":container">Dodaj kontener</a> lub <a href=":forum">Dodaj forum</a>.

en: <a href=":hal_spec">Hypertext Application Language (HAL)</a> is a format that supports the linking required for hypermedia APIs.
pl: <a href=":hal_spec">Hypertext Application Language (HAL)</a> jest formatem wspierającym tworzenie odnośników wymaganych przez multimedialne API.

en: This module adds support for serializing entities (such as content items, taxonomy terms, etc.) to the JSON version of HAL. For more information, see the <a href=":hal_do">online documentation for the HAL module</a>.
pl: Moduł dodaje obsługę serializacji encji (takich jak elementy zawartości, terminy taksonomii, itp.) do JSON HAL. Więcej informacji znajduje się w a href=":hal_do">internetowej dokumentacji modułu HAL</a>.

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href=":admin">Administration page</a>, where you may <a href=":config">customize and configure</a> all aspects of your website.
pl: <strong>Skonfiguruj witrynę</strong> Po zalogowaniu się, przejdź na stronę <a href=":admin">Administracja</a> gdzie można <a href=":config">dostosować i skonfigurować</a> wszystkie elementy witryny.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href=":modules">Extend page</a> and enable modules that suit your specific needs. You can find additional modules at the <a href=":download_modules">Drupal.org modules page</a>.
pl: <strong>Włącz dodatkowe funkcje</strong> Następnie odwiedź stronę <a href=":modules">Rozszerz</a> i włącz moduły, które odpowiadają określonym potrzebom. Na stronie <a href=":download_modules">modułów Drupal.org</a> można znaleźć dodatkowe moduły.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href=":themes">Appearance page</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href=":download_themes">Drupal.org themes page</a>.
pl: <strong>Dostosuj wygląd witryny</strong> Aby zmienić wygląd witryny należy odwiedzić stronę <a href=":themes">Wygląd</a>. Można wybrać jedną z dostępnych skórek lub pobrać dodatkowe ze strony <a href=":download_themes">skórek Drupal.org</a>

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you may <a href=":content">add new content</a> to your website.
pl: <strong>Zacznij dodawać treść</strong> W końcu możesz <a href=":content">dodać nową treść</a> do swojej strony.

en: The Help module generates <a href=":help-page">Help reference pages</a> to guide you through the use and configuration of modules, and provides a Help block with page-level help. The reference pages are a starting point for <a href=":handbook">Drupal.org online documentation</a> pages that contain more extensive and up-to-date information, are annotated with user-contributed comments, and serve as the definitive reference point for all Drupal documentation. For more information, see the <a href=":help">online documentation for the Help module</a>.
pl: Moduł Help generuje <a href=":help-page">strony pomocy</a> objaśniające jak konfigurować i korzystać z modułów. Dostarcza też kontekstowy blok pomocy na poziomie poszczególnych stron. Strony te zawierają skrót z <a href=":handbook">oficjalnej dokumentacji na Drupal.org</a> gdzie znajduje się dokładniejsza i najnowsza wersja informacji, wzbogacona o komentarze użytkowników. Więcej informacji w <a href=":help">dokumentacji online modułu Help</a>.

en: The Help module displays explanations for using each module listed on the main <a href=":help">Help reference page</a>.
pl: Moduł Help wyświetla objaśnienia do każdego modułu na <a href=":help">głównej stronie pomocy</a>.

en: Page-specific help text provided by modules is displayed in the Help block. This block can be placed and configured on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
pl: Tekst pomocy kontekstowej strony, którą dostarczają moduły, jest wyświetlany w bloku Pomoc. Blok można umieścić i skonfigurować na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>.

en: The History module keeps track of which content a user has read. It marks content as <em>new</em> or <em>updated</em> depending on the last time the user viewed it. History records that are older than one month are removed during cron, which means that content older than one month is always considered <em>read</em>. The History module does not have a user interface but it provides a filter to <a href=":views-help">Views</a> to show new or updated content. For more information, see the <a href=":url">online documentation for the History module</a>.
pl: Moduł History śledzi na bieżąco zawartość przeglądaną przez użytkownika. Oznacza zawartość jako <em>nowy</em> lub <em>zaktualizowany</em> w zależności od czasu jej ostatniego przeglądania przez użytkownika. Zapisy historii przechowywane dłużej niż miesiąc są usuwane w trakcie wykonywania zadań cron, co oznacza że zawartość starszą niż jeden miesiąc zawsze uważa się za <em>przeczytaną</em>. Moduł History nie posiada interfejsu użytkownika ale udostępnia filtr dla <a href=":views-help">Widoków</a> służący do wyświetlania nowej lub zaktualizowanej zawartości. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w <a href=":url">internetowej dokumentacji modułu History</a>.

en: image from @field_name
pl: Obraz z @field_name

en: The Image module allows you to create fields that contain image files and to configure <a href=":image_styles">Image styles</a> that can be used to manipulate the display of images. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for terminology and general information on entities, fields, and how to create and manage fields. For more information, see the <a href=":image_documentation">online documentation for the Image module</a>.
pl: Moduł Image pozwala tworzyć pola, które zawierają pliki obrazów i konfigurować <a href=":image_styles">Style obrazów</a> służących do sterowania formatem wyświetlania obrazów. Przeglądnij strony <a href=":field">pomocy modułu Field</a> i <a href=":field_ui">pomocy interfejsu modułu Field (Field UI)</a> aby zapoznać się z terminologią i ogólnymi informacjami dotyczącymi encji, pól oraz tego w jaki sposób tworzyć i zarządzać polami. Więcej informacji jest dostępnych w <a href=":image_documentation">internetowej dokumentacji modułu Image</a>.

en: The concept of image styles is that you can upload a single image but display it in several ways; each display variation, or <em>image style</em>, is the result of applying one or more <em>effects</em> to the original image. As an example, you might upload a high-resolution image with a 4:3 aspect ratio, and display it scaled down, square cropped, or black-and-white (or any combination of these effects). The Image module provides a way to do this efficiently: you configure an image style with the desired effects on the <a href=":image">Image styles page</a>, and the first time a particular image is requested in that style, the effects are applied. The resulting image is saved, and the next time that same style is requested, the saved image is retrieved without the need to recalculate the effects. Drupal core provides several effects that you can use to define styles; others may be provided by contributed modules.
pl: Koncepcja stylów obrazu polega na tym, że można wysłać pojedynczy obraz, ale wyświetlić go na kilka sposobów; każdy wyświetlany wariant lub <em>styl obrazu</em> jest wynikiem zastosowania jednego lub więcej <em>efektów</em> na oryginalnym obrazie. Przykładowo, można wysłać obraz w wysokiej rozdzielczości o proporcji obrazu 4:3 i wyświetlić go jako pomniejszony, kwadratowy lub czarno-biały obraz (lub po użyciu dowolnej kombinacji tych efektów). Moduł Image umożliwia efektywny sposób realizacji tej koncepcji: na stronie <a href=":image">Style obrazów</a> konfiguruje się styl obrazu wraz z określonymi efektami i gdy obraz tego stylu ma być wyświetlony po raz pierwszy to stosowane są wszystkie jego efekty. Obraz wynikowy jest zapisywany i wtedy, gdy wymagany jest ten sam styl, obraz jest pobierany bez potrzeby ponownego przeliczania efektów. Rdzeń Drupala dostarcza kilka efektów, które mogą być użyte w trakcie definicji stylów; inne mogą być udostępniane przez dodatkowe moduły.

en: When you create an image field, you will need to choose whether the uploaded images will be stored in the public or private file directory defined in your settings.php file and shown on the <a href=":file-system">File system page</a>. This choice cannot be changed later. You can also configure your field to store files in a subdirectory of the public or private directory; this setting can be changed later and can be different for each entity sub-type using the field. For more information on file storage, see the <a href=":system-help">System module help page</a>.
pl: W trakcie tworzenia pola obrazu trzeba będzie zdecydować czy wysyłane pliki będą przechowywane w prywatnym lub publicznym katalogu zdefiniowanym w pliku settings.php i widocznym na stronie <a href=":file-system">System plików</a>. Ten wybór nie będzie mógł być później zmieniany. Można również tak skonfigurować pole aby przechowywało pliki w podkatalogu prywatnego lub publicznego katalogu; to ustawienie można później zmieniać i każdy podtyp encji używający tego pola może mieć inne ustawienia. Więcej informacji na temat przechowywania plików jest dostępnych na stronie <a href=":system-help">pomocy modułu System</a>.

en: There are currently no styles. <a href=":url">Add a new one</a>.
pl: Nie ma jeszcze żadnych stylów. <a href=":url">Dodaj nowy</a>.

en: Both a height and width value must be specified in the @name field.
pl: W polu @name należy podać wysokość i szerokość.

en: The primary identifier for an image style.
pl: Podstawowy identyfikator stylu obrazu.

en: The style machine name.
pl: Identyfikator systemowy stylu.

en: The style administrative name.
pl: Nazwa administracyjna stylu.

en: You can add languages on the <a href=":language_list">Languages</a> page by selecting <em>Add language</em> and choosing a language from the drop-down menu. This language is then displayed in the languages list, where it can be configured further. If the <a href=":interface">Interface translation module</a> is enabled, and the <em>translation server</em> is set as a translation source, then the interface translation for this language is automatically downloaded as well.
pl: Języki mogą być dodawane na stronie <a href=":language_list">Języki</a> poprzez wybranie opcji <em>Dodaj język</em> a następnie wskazanie języka z rozwijanego menu. Język będzie wyświetlany na liście języków gdzie będzie go można później skonfigurować. Jeśli moduł <a href=":interface">Interface translation</a> jest włączony i źródłem tłumaczeń jest <em>serwer tłumaczeń</em> to tłumaczenie interfejsu w tym języku jest pobierane automatycznie.

en: By default, content is created in the site's default language and no language selector is displayed on content creation pages. On the <a href=":content_language">Content language</a> page you can customize the language configuration for any supported content entity on your site (for example for content types or menu links). After choosing an entity, you are provided with a drop-down menu to set the default language and a check-box to display language selectors.
pl: Standardowo zawartość jest tworzona w domyślnym języku witryny i nie ma możliwości zmiany języka na stronach tworzenia zawartości. Na stronie <a href=":content_language">Język zawartości</a> można dostosować ustawienia języka dla każdej obsługiwanej encji zawartości witryny (na przykład dla rodzajów zawartości lub odnośników menu). Po wybraniu encji, za pomocą rozwijanego menu istnieje możliwość ustalenia domyślnego języka a także przy użyciu pola wyboru zdecydowania czy udostępniać możliwość zmiany języka.

en: If the Block module is enabled, then you can add a language switcher block on the <a href=":blocks">Block layout</a> page to allow users to switch between languages.
pl: Jeśli jest włączony moduł Block to na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a> można dodać blok z przełącznikiem wersji językowej aby dać użytkownikom możliwość przełączania się miedzy językami.

en: If the Block module is enabled, then the Language module allows you to set the visibility of a block based on selected languages on the <a href=":blocks">Block layout</a> page.
pl: Jeśli włączono moduł Block wtedy moduł Language pozwala ustawić widoczność bloku w zależności od języka na stronie <a href=":blocks">układ bloków</a>.

en: The <a href=":detection">Detection and selection</a> page provides several methods for deciding which language is used for displaying interface text. When a method detects and selects an interface language, then the following methods in the list are not applied. You can order them by importance, with your preferred method at the top of the list, followed by one or several fall-back methods.
pl: Strona <a href=":detection">Wykrywanie i wybór</a> udostępnia kilka metod służących do ustalenia języka używanego przy wyświetlaniu tekstu interfejsu. Gdy określona metoda wykryje i ustali język interfejsu, kolejne metody na liście nie są wykorzystywane. Można uporządkować je według istotności w ten sposób, aby na górze listy znalazła się preferowana metoda a następnie jedna lub kilka metod awaryjnych.

en: <em>Browser</em> sets the interface language based on the browser's language settings. Since browsers use different language codes to refer to the same languages, you can add and edit languages codes to map the browser language codes to the <a href=":language_list">language codes</a> used on your site.
pl: <em>Przeglądarka</em> to metoda ustalająca język interfejsu w oparciu o ustawienia językowe przeglądarki. Z tego powodu, że przeglądarki używają różnych kodów języków do opisu tego samego języka, można dodawać i edytować kody języków aby przypisać kody języków przeglądarki do <a href=":language_list">kody języków</a> witryny.

en: Reorder the configured languages to set their order in the language switcher block and, when editing content, in the list of selectable languages. This ordering does not impact <a href=":detection">detection and selection</a>.
pl: Uporządkuj skonfigurowane języki aby ustalić ich kolejność w bloku z przełącznikiem wersji językowej oraz na liście języków pojawiających się w trakcie edycji zawartości. Uporządkowanie nie ma wpływu na <a href=":detection">wykrywanie i wybór</a> języka.

en: The site default language can also be set. It is not recommended to change the default language on a working site. <a href=":language-detection">Configure the Selected language</a> setting on the detection and selection page to change the fallback language for language selection.
pl: Można także ustawić domyślny język witryny. Nie zaleca się zmiany domyślnego języka witryny w trakcie jej działania. Aby zmienić awaryjny język dla metody ustalania języka należy <a href=":language-detection">Skonfigurować ustawienie wybranego języka</a> na stronie wykrywania i wyboru języka.

en: Define how to decide which language is used to display page elements (primarily text provided by modules, such as field labels and help text). This decision is made by evaluating a series of detection methods for languages; the first detection method that gets a result will determine which language is used for that type of text. Be aware that some language detection methods are unreliable under certain conditions, such as browser detection when page-caching is enabled and a user is not currently logged in. Define the order of evaluation of language detection methods on this page. The default language can be changed in the <a href=":admin-change-language">list of languages</a>.
pl: Określ sposób wybierania języka, który ma być używany przy wyświetlaniu elementów strony (przede wszystkim treści dostarczanych przez moduły - etykiety pól i teksty pomocy). Decyzja ta jest podejmowana za pomocą szeregu metod służących do wykrywania języka; metoda, która jako pierwsza wykryje język, posłuży do ustalenia języka używanego dla tego typu treści. Należy być świadomym, że niektóre metody wykrywania języka mogą być niepewne w określonych warunkach np. metoda bazująca na ustawieniach językowych przeglądarki w czasie gdy włączona jest pamięć podręczna stron a użytkownik nie jest zalogowany. Określ na tej stronie kolejność użycia metod wykrywania języka. Domyślny język może być zmieniony na <a href=":admin-change-language">liście jezyków</a>.

en: Browsers use different language codes to refer to the same languages. Internally, a best effort is made to determine the correct language based on the code that the browser sends. You can add and edit additional mappings from browser language codes to <a href=":configure-languages">site languages</a>.
pl: Przeglądarki używają różnych kodów języków do opisu tych samych języków. System stara się w możliwie najlepszy sposób określić prawidłowy język w oparciu o kod zwracany przez przeglądarkę. Można dodawać i edytować dodatkowe odwzorowania kodów języka przeglądarki na <a href=":configure-languages">języki witryny</a>.

en: Changing the selected language here (and leaving this option as the last among the detection and selection options) is the easiest way to change the fallback language for the website, if you need to change how your site works by default (e.g., when using an empty path prefix or using the default domain). <a href=":admin-change-language">Changing the site's default language</a> itself might have other undesired side effects.
pl: Zmiana wybranego języka na tej stronie (oraz pozostawienie tej opcji jako ostatniej wśród opcji wykrywania i wyboru) to najłatwiejszy sposób zmiany języka awaryjnego witryny, co ma wpływ na domyślne zachowanie witryny (np. gdy brak prefiksu ścieżki lub wybrano domyślną domenę).  <a href=":admin-change-language">Zmiana domyślnego języka witryny</a> może mieć inne niepożądane efekty uboczne.

en: Explanation of the language options is found on the <a href=":languages_list_page">languages list page</a>.
pl: Objaśnienie opcji językowych znajduje się na stronie <a href=":languages_list_page">lista języków</a>.

en: Site's default language (@language)
pl: Domyślny język witryny (@language)

en: Use one of the language switcher blocks to allow site visitors to switch between languages. You can enable these blocks on the <a href=":block-admin">block administration page</a>.
pl: Użyj jednego z bloków przełącznika języka aby umożliwić odwiedzającym przełączanie języków. Można włączyć te bloki na stronie <a href=":block-admin">administracji blokami</a>.

en: Use language codes as <a href=":w3ctags">defined by the W3C</a> for interoperability. <em>Examples: "en", "en-gb" and "zh-hant".</em>
pl: Użyj kodów języków <a href=":w3ctags">zdefiniowanych przez W3C</a> w celu interoperacyjności. <em>Przykłady: "en", "en-gb" i "zh-hant".</em>

en: %field must be a valid language tag as <a href=":url">defined by the W3C</a>.
pl: %field musi być prawidłowym znacznikiem języka <a href=":url">określonym przez organizację W3C</a>.

en: The prefix may only be left blank for the <a href=":url">selected detection fallback language.</a>
pl: Prefiks może być pusty tylko dla <a href=":url">awaryjnego języka wybranej metody wykrywania</a>

en: The Link module allows you to create fields that contain internal or external URLs and optional link text. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":link_documentation">online documentation for the Link module</a>.
pl: Moduł Link umożliwia tworzenie pól zawierających wewnętrzne lub zewnętrzne adresy URL wraz z opcjonalną treścią odnośnika. Ogólne informacje na temat pól, tworzenia i zarządzania nimi znajdują się na stronach <a href=":field">pomocy modułu Field</a> i <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w <a href=":link_documentation">internetowej dokumentacji modułu Link</a>.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the link field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
pl: <em>Ustawienia</em> i <em>format wyświetlania</em> pola odnośnika mogą być konfigurowane niezależnie. Więcej informacji o zarządzaniu polami i ich formatami wyświetlania znajduje się w <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>.

en: One translation file could not be checked. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation files could not be checked. <a href=":url">See the log</a> for details.
pl[0]: Plik tłumaczenia nie mógł zostać sprawdzony. <a href=":url">Przejrzyj dziennik</a> aby zobaczyć szczegóły.
pl[1]: @count pliki tłumaczeń nie mogły zostać sprawdzone. <a href=":url">Przejrzyj log</a> aby zobaczyć szczegóły.
pl[2]: @count plików tłumaczeń nie mogło zostać sprawdzonych. <a href=":url">Przejrzyj log</a> aby zobaczyć szczegóły.

en: One translation file could not be imported. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation files could not be imported. <a href=":url">See the log</a> for details.
pl[0]: Plik tłumaczeń nie mógł zostać zaimportowany. <a href=":url">Przejrzyj dziennik</a> aby zobaczyć szczegóły.
pl[1]: @count pliki tłumaczeń nie mogły zostać zaimportowane. <a href=":url">Przejrzyj log</a> aby zobaczyć szczegóły.
pl[2]: @count plików tłumaczeń nie mogło zostać zaimportowanych. <a href=":url">Przejrzyj log</a> aby zobaczyć szczegóły.

en: One translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href=":url">See the log</a> for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href=":url">See the log</a> for details.
pl[0]: Jeden ciąg tłumaczeń został pominięty ponieważ zawierał uszkodzony lub zabroniony kod HTML. <a href=":url">Dziennik zdarzeń</a> zawiera więcej szczegółów.
pl[1]: @count ciągi tłumaczeń zostały pominięte ponieważ zawierały uszkodzony lub zabroniony kod HTML. <a href=":url">Dziennik zdarzeń</a> zawiera więcej szczegółów.
pl[2]: @count ciągów tłumaczeń zostało pominiętych ponieważ zawierało uszkodzony lub zabroniony kod HTML. <a href=":url">Dziennik zdarzeń</a> zawiera więcej szczegółów.

en: The Interface Translation module allows you to translate interface text (<em>strings</em>) into different languages, and to switch between them for the display of interface text. It uses the functionality provided by the <a href=":language">Language module</a>. For more information, see the <a href=":doc-url">online documentation for the Interface Translation module</a>.
pl: Moduł Interface Translation umożliwia tłumaczenie tekstów (<em>łańcuchów</em>) interfejsu na inne języki i przełączanie się między nimi aby wyświetlić tekst interfejsu. Wykorzystuje funkcjonalność <a href=":language">modułu Language</a>. Więcej informacji znajduje się w <a href=":doc-url">internetowej dokumentacji moduły Translation</a>.

en: Translation files with translated interface text are imported automatically when languages are added on the <a href=":languages">Languages</a> page, or when modules or themes are enabled. On the <a href=":locale-settings">Interface translation settings</a> page, the <em>Translation source</em> can be restricted to local files only, or to include the <a href=":server">Drupal translation server</a>. Although modules and themes may not be fully translated in all languages, new translations become available frequently. You can specify whether and how often to check for translation file updates and whether to overwrite existing translations on the <a href=":locale-settings">Interface translation settings</a> page. You can also manually import a translation file on the <a href=":import">Interface translation import</a> page.
pl: Pliki tłumaczeń zawierające przetłumaczone teksty interfejsu są automatycznie importowane w trakcie dodawania języka na stronie <a href=":languages">Języki</a> lub gdy włączane są moduły bądź skórki.  Na stronie <a href=":locale-settings">Ustawienia tłumaczenia interfejsu</a> można zdecydować, czy <em>Źródłem tłumaczenia</em> będą tylko lokalne pliki czy też <a href=":server">Serwer tłumaczeń Drupala</a>. Pomimo, że moduły i skórki mogą nie być w pełni przetłumaczone na wszystkie języki to nowe tłumaczenia są często uaktualniane. Na stronie <a href=":locale-settings">Ustawienia tłumaczenia interfejsu</a> można określić częstotliwość sprawdzania nowych wersji tłumaczeń i zdecydować czy nowe tłumaczenia nadpisują stare. Można także ręcznie zaimportować plik tłumaczenia na stronie <a href=":import">Import tłumaczenia interfejsu</a>.

en: You can check how much of the interface on your site is translated into which language on the <a href=":languages">Languages</a> page. On the <a href=":translation-updates">Available translation updates</a> page, you can check whether interface translation updates are available on the <a href=":server">Drupal translation server</a>.
pl: Na stronie <a href=":languages">Języki</a> można sprawdzić jaki zakres interfejsu witryny jest przetłumaczony na określone języki. Na stronie <a href=":translation-updates">Dostępne aktualizacje tłumaczeń</a> można sprawdzić, czy na <a href=":server">serwerze tłumaczeń Dupala</a> są dostępne aktualizacje tłumaczenia interfejsu.

en: You can translate individual strings directly on the <a href=":translate">User interface translation</a> page, or download the currently-used translation file for a specific language on the <a href=":export">Interface translation export</a> page. Once you have edited the translation file, you can then import it again on the <a href=":import">Interface translation import</a> page.
pl: Poszczególne łańcuchy znaków mogą być bezpośrednio tłumaczone na stronie <a href=":translate">Tłumaczenie interfejsu użytkownika</a>. Można także pobrać aktualnie używane tłumaczenia dla określonego języka w postaci pliku tłumaczenia na stronie <a href=":export">Eksport tłumaczenia interfejsu</a>. Po zmianach w tak pobranym pliku można go ponownie zaimportować na stronie <a href=":import">Import tłumaczenia interfejsu</a>.

en: Interface translations are automatically imported when a language is added, or when new modules or themes are enabled. The report <a href=":update">Available translation updates</a> shows the status. Interface text can be customized in the <a href=":translate">user interface translation</a> page.
pl: Tłumaczenia interfejsu są automatycznie importowane w trakcie dodawania języka lub włączania nowych modułów bądź skórek. Status jest wyświetlany w raporcie <a href=":update">Dostępne aktualizacje tłumaczeń</a>. Tekst interfejsu można dostosować na stronie <a href=":translate">Tłumaczenie interfejsu użytkownika</a>.

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: Because translation tasks involve many strings, it may be more convenient to <a title="User interface translation export" href=":export">export</a> strings for offline editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings in a specific language.
pl: Ta strona umożliwia tłumaczom wyszukiwanie przetłumaczonych i nieprzetłumaczonych łańcuchów tekstowych a także jest używana  do tworzenia i edycji tłumaczeń. (Uwaga: Ze względu na to, że proces tłumaczenia obejmuje wiele łańcuchów tekstowych, wygodniejsze może być <a title="Eksport tłumaczeń interfejsu użytkownika" href=":export">wyeksportowanie</a> ich w celu edycji przy użyciu edytora Gettext). Wyszukiwania mogą być ograniczone do łańcuchów tekstowych w określonym języku.

en: Translation files are automatically downloaded and imported when <a title="Languages" href=":language">languages</a> are added, or when modules or themes are enabled.
pl: Pliki tłumaczeń są automatycznie pobierane i importowane w trakcie dodawania <a title="Languages" href=":language">języków</a> lub włączania modułów bądź skórek.

en: This page allows translators to manually import translated strings contained in a Gettext Portable Object (.po) file. Manual import may be used for customized translations or for the translation of custom modules and themes. To customize translations you can download a translation file from the <a href=":url">Drupal translation server</a> or <a title="User interface translation export" href=":export">export</a> translations from the site, customize the translations using a Gettext translation editor, and import the result using this page.
pl: Na tej stronie można ręcznie zaimportować przetłumaczone wyrażenia zawarte w pliku formatu Gettext Portable Object (.po). Ręczny import przydaje się we własnych tłumaczeniach lub tłumaczeniach własnych modułów bądź skórek. Aby dostosować tłumaczenia można pobrać plik tłumaczenia z <a href=":url">Serwera tłumaczeń Drupala</a> lub <a title="Eksport tłumaczenia interfejsu użytkownika" href=":export">wyeksportować</a> tłumaczenia witryny, zmienić tłumaczenia za pomocą edytora tłumaczeń Gettext a następnie zaimportować je na tej stronie.

en: Updates available for: @languages. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
pl: Dostępne są aktualizacje dla: @languages. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":updates">Dostępne aktualizacje tłumaczeń</a>.

en: Missing translations for: @languages. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
pl: Brak tłumaczeń dla: @languages. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":updates">Dostępne aktualizacje tłumaczeń</a>.

en: No translation status is available. See the <a href=":updates">Available translation updates</a> page for more information.
pl: Brak informacji o statusie tłumaczenia. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":updates">Dostępne aktualizacje tłumaczeń</a>.

en: Interface translation settings
pl: Ustawienia tłumaczenia interfejsu

en: Interface translation import
pl: Import tłumaczenia interfejsu

en: Interface translation export
pl: Eksport tłumaczenia interfejsu

en: Select how frequently you want to check for new interface translations for your currently installed modules and themes. <a href=":url">Check updates now</a>.
pl: Wybierz częstotliwość sprawdzania nowych tłumaczeń interfejsu dla zainstalowanych modułów i skórek. <a href=":url">Sprawdź aktualizacje teraz</a>.

en: Translation files are stored locally in the  %path directory. You can change this directory on the <a href=":url">File system</a> configuration page.
pl: Pliki tłumaczeń są przechowywane lokalnie w katalogu %path. Można zmienić ten katalog na stronie konfiguracji <a href=":url">Systemu plików</a>.

en: Translation files will not be stored locally. Change the Interface translation directory on the <a href=":url">File system configuration</a> page.
pl: Pliki tłumaczeń nie będą przechowywane lokalnie. Zmień katalog tłumaczeń interfejsu na stronie <a href=":url">Konfiguracja systemu plików</a>.

en: You have selected local translation source, but no <a href=":url">Interface translation directory</a> was configured.
pl: Wybrano lokalne źródło tłumaczeń, ale nie skonfigurowano <a href=":url">katalogu tłumaczeń interfejsu</a>.

en: No translatable languages available. <a href=":add_language">Add a language</a> first.
pl: Brak dostępnych języków, które można przetłumaczyć. Najpierw <a href=":add_language">dodaj język</a>.

en: No translation status available. <a href=":check">Check manually</a>.
pl: Status tłumaczenia jest niedostępny. <a href=":check">Sprawdź teraz</a>.

en: It is required by the Menu UI module, which provides an interface for managing menus and menu links. For more information, see the <a href=":menu-help">Menu UI module help page</a> and the <a href=":drupal-org-help">online documentation for the Custom Menu Links module</a>.
pl: Jest to wymagane przez moduł Menu UI udostępniający interfejs do zarządzania menu i odnośnikami menu. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":menu-help">pomocy modułu Menu UI</a> i w <a href=":drupal-org-help">internetowej dokumentacji modułu Custom Menu Links</a>.

en: For more information, see the <a href=":drupal-org-help">online documentation for the Custom Menu Links module</a>. If you enable the Menu UI module, it provides an interface for managing menus and menu links.
pl: Więcej informacji znajduje się w <a href=":drupal-org-help">internetowej dokumentacji modułu Custom Menu Links</a>. Po włączeniu modułu Menu UI zostanie udostępniony interfejs do zarządzania menu i odnośnikami menu.

en: The Menu UI module provides an interface for managing menus. A menu is a hierarchical collection of links, which can be within or external to the site, generally used for navigation. For more information, see the <a href=":menu">online documentation for the Menu UI module</a>.
pl: Moduł Menu UI udostępnia interfejs do zarządzania menu. Menu jest hierarchiczną kolekcją odnośników, które z punktu widzenia witryny mogą być wewnętrzne lub zewnętrzne i służą przede wszystkim do nawigacji. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":menu">internetowej dokumentacji modułu Menu UI</a>.

en: If you have the Block module enabled, then each menu that you create is rendered in a block that you enable and position on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. In some <a href=":themes">themes</a>, the main menu and possibly the secondary menu will be output automatically; you may be able to disable this behavior on the <a href=":themes">theme's settings page</a>.
pl: Jeśli moduł Block jest włączony to każde utworzone menu jest wyświetlane w bloku, który może być następnie włączony i rozmieszczony na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>. W pewnych <a href=":themes">skórkach</a> menu główne i prawdopodobnie także menu dodatkowe będą wyświetlane automatycznie; można zmienić to zachowanie na stronie <a href=":themes">ustawień skórki</a>.

en: You can enable the newly-created block for this menu on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
pl: Można włączyć nowo utworzony blok dla tego menu na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>.

en: Each menu has a corresponding block that is managed on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
pl: Każde menu ma odpowiadający mu blok, którym można zarządzać na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
pl: Nie ma jeszcze żadnych odnośników menu. <a href=":url">Dodaj odnośnik</a>.

en: The Migrate module provides a framework for migrating data, usually from an external source into your site. It does not provide a user interface. For more information, see the <a href=":migrate">online documentation for the Migrate module</a>.
pl: Moduł Migrate dostarcza framework do migracji danych - zwykle z zewnętrznych źródeł do własnej witryny. Nie udostępnia interfejsu użytkownika. Więcej informacji znajduje się w <a href=":migrate">internetowej dokumentacji modułu Migrate</a>.

en: Memory usage is @usage (@pct% of limit @limit), reclaiming memory.
pl: Użycie pamięci: @usage (@pct% limitu @limit), odzyskiwanie pamięci.

en: Memory usage is now @usage (@pct% of limit @limit), not enough reclaimed, starting new batch
pl: Aktualne użycie pamięci: @usage (@pct% limitu @limit), odzyskano zbyt mało, uruchamianie nowego przebiegu

en: Memory usage is now @usage (@pct% of limit @limit), reclaimed enough, continuing
pl: Aktualne użycie pamięci: @usage (@pct% limitu @limit), odzyskano wystarczająco dużo, kontynuacja

en: The Migrate Drupal module provides a framework based on the <a href=":migrate">Migrate module</a> to facilitate migration from a Drupal (6, 7, or 8) site to your website. It does not provide a user interface. For more information, see the <a href=":migrate_drupal">online documentation for the Migrate Drupal module</a>.
pl: Moduł Migrate Drupal dostarcza framework bazujący na module <a href=":migrate">Migrate</a> aby ułatwić migrację z witryn opartych na Drupalu (6,7 lub 8) do własnej witryny. Nie udostępnia interfejsu użytkownika. Więcej informacji znajduje się w <a href=":migrate_drupal">internetowej dokumentacji modułu  Migrate Drupal</a>.

en: The content access permissions need to be rebuilt. <a href=":node_access_rebuild">Rebuild permissions</a>.
pl: Uprawnienia dostępu do zawartości muszą zostać odbudowane. <a href=":node_access_rebuild">Odbuduj uprawnienia</a>.

en: The Node module manages the creation, editing, deletion, settings, and display of the main site content. Content items managed by the Node module are typically displayed as pages on your site, and include a title, some meta-data (author, creation time, content type, etc.), and optional fields containing text or other data (fields are managed by the <a href=":field">Field module</a>). For more information, see the <a href=":node">online documentation for the Node module</a>.
pl: Moduł Node zarządza tworzeniem, edycją, usuwaniem, ustawieniami i wyświetlaniem głównej zawartości witryny. Elementy zawartości zarządzane przed moduł Node są zwykle wyświetlane jako strony witryny i zawierają tytuł, niektóre meta-dane (autor, datę utworzenia, rodzaj zawartości, itp.) oraz opcjonalne pola zawierające tekst bądź inne dane (pola są zarządzane przez moduł <a href=":field">Field</a>). Więcej informacji można znaleźć w <a href=":node">internetowej dokumentacji modułu Node</a>.

en: When new content is created, the Node module records basic information about the content, including the author, date of creation, and the <a href=":content-type">Content type</a>. It also manages the <em>publishing options</em>, which define whether or not the content is published, promoted to the front page of the site, and/or sticky at the top of content lists. Default settings can be configured for each <a href=":content-type">type of content</a> on your site.
pl: Kiedy tworzona jest zawartość, moduł Node zapisuje jej podstawowe informacje takie jak autor, data utworzenia i <a href=":content-type">Rodzaj zawartości</a>. Zarządza także <em>opcjami publikacji</em>, które określają czy zawartość jest opublikowana, promowana na głównej stronie witryny i/lub przyklejona na górze listy zawartości. Domyślne ustawienia mogą być skonfigurowane dla każdego <a href=":content-type">rodzaju zawartości</a> witryny.

en: The Node module gives users with the <em>Administer content types</em> permission the ability to <a href=":content-new">create new content types</a> in addition to the default ones already configured. Creating custom content types gives you the flexibility to add <a href=":field">fields</a> and configure default settings that suit the differing needs of various site content.
pl: Moduł Node umożliwia użytkownikom z uprawnieniem <em>Administrowanie typami zawartości</em> <a href=":content-new">tworzenie nowych rodzajów zawartości</a> oprócz już wcześniej skonfigurowanych, domyślnych rodzajów zawartości. Tworzenie własnych rodzajów zawartości daje możliwość swobodnego dodawania <a href=":field">pól</a> i konfigurację domyślnych ustawień pod kątem najróżniejszych potrzeb związanych z zawartością.

en: The <a href=":content">Content</a> page lists your content, allowing you add new content, filter, edit or delete existing content, or perform bulk operations on existing content.
pl: Strona <a href=":content">Zawartość</a> wyświetla zawartość umożliwiając jej dodawanie, filtrowanie, edycję, usuwanie lub wykonywanie na niej masowych operacji.

en: The Node module makes a number of permissions available for each content type, which can be set by role on the <a href=":permissions">permissions page</a>.
pl: Moduł Node tworzy wiele uprawnień dla każdego rodzaju zawartości, które na stronie <a href=":permissions">uprawnień</a> mogą być ustawiane dla każdej roli z osobna.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Rebuilding will remove all privileges to content and replace them with permissions based on the current modules and settings. Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed, content will automatically use the new permissions. <a href=":rebuild">Rebuild permissions</a>
pl: W przypadku pojawienia się problemów z uprawnieniami do zawartości, może zajść konieczność odbudowy pamięci podręcznej uprawnień. W wyniku odbudowy zostaną usunięte wszystkie uprawnienia do zawartości i zastąpione uprawnieniami bazującymi na ustawieniach i bieżących modułach. Proces odbudowy może zająć dużo czasu w przypadku dużej ilości zawartości lub skomplikowanych ustawień dotyczących uprawnień. Po zakończeniu odbudowy, nowe uprawnienia do zawartości wejdą automatycznie w życie. <a href=":rebuild">Odbuduj uprawnienia</a>

en: Maintain the types of content available and the fields that are associated with those types.
pl: Opieka techniczna nad dostępnymi rodzajami zawartości i powiązanymi z nimi polami.

en: This text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
pl: Tekst wyświetlany na stronie <em>Dodaj nową treść</em>

en: No content types available. <a href=":link">Add content type</a>.
pl: Brak dostępnych rodzajów zawartości. <a href=":link">Dodaj rodzaj zawartości</a>.

en: Node from URL
pl: Węzeł na podstawie adresu URL

en: The Options module allows you to create fields where data values are selected from a fixed list of options. Usually these items are entered through a select list, checkboxes, or radio buttons. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":options_do">online documentation for the Options module</a>.
pl: Moduł Options umożliwia tworzenie pól, w których wartości danych są wybierane ze z góry ustalonej listy opcji. Zwykle te elementy są wprowadzane za pomocą listy wyboru, pól wyboru lub przycisków radio. Ogólne informacje na temat pól, ich tworzenia i zarządzania znajduje się w <a href=":field">pomocy modułu Field</a> i <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>. Więcej informacji znaduje się w <a href=":options_do">internetowej dokumentacji modułu Options</a>.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the list fields can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
pl: <em>Ustawienia</em> i <em>format wyświetlania</em> pól listy mogą być konfigurowane niezależnie. Więcej informacji o zarządzaniu polami i ich formatami wyświetlania znajduje się w <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>

en: The Internal Page Cache module caches pages for anonymous users in the database. For more information, see the <a href=":pagecache-documentation">online documentation for the Internal Page Cache module</a>.
pl: Moduł Internal Page Cache przechowuje w bazie danych pamięć podręczną stron dla użytkowników anonimowych. Więcej informacji znajduje się w a href=":pagecache-documentation">internetowej dokumentacji modułu Internal Page Cache</a>.

en: Pages are usually identical for all anonymous users, while they can be personalized for each authenticated user. This is why entire pages can be cached for anonymous users, whereas they will have to be rebuilt for every authenticated user.
pl: Strony są zazwyczaj identyczne dla wszystkich anonimowych odwiedzających i mogą być indywidualnie spersonalizowane dla każdego zalogowanego użytkownika. Dlatego dla osób niezalogowanych strony mogą być zapisywanie do pamięci podręcznej a dla zalogowanych muszą być generowane indywidualnie.

en: To speed up your site for authenticated users, see the <a href=":dynamic_page_cache-help">Dynamic Page Cache module</a>.
pl: Aby przyspieszyć działanie strony dla zalogowanych użytkowników, sprawdź moduł <a href=":dynamic_page_cache-help">Dynamic Page Cache</a>.

en: The Path module allows you to specify an alias, or custom URL, for any existing internal system path. Aliases should not be confused with URL redirects, which allow you to forward a changed or inactive URL to a new URL. In addition to making URLs more readable, aliases also help search engines index content more effectively. Multiple aliases may be used for a single internal system path. To automate the aliasing of paths, you can install the contributed module <a href=":pathauto">Pathauto</a>. For more information, see the <a href=":path">online documentation for the Path module</a>.
pl: Moduł Path pozwala zdefiniować alias lub własny URL, dla dowolnej istniejącej wewnętrznej ścieżki systemowej. Aliasów nie należy mylić z przekierowaniami, które pozwalają przekierować ze zmienionego lub nieaktywnego URL na nowy adres. Oprócz czynienia URL bardziej czytelnymi aliasy pomagają efektywniej indeksować zawartość przez wyszukiwarki internetowe. Dla jednej ścieżki systemowej można ustawić wiele aliasów., W celu zautomatyzowania tworzenia aliasów można zainstalować moduł <a href=":pathauto">Pathauto</a>. Więcej informacji znajduje się w <a href=":path">dokumentacji modułu Path</a>.

en: If you create or edit a taxonomy term you can add an alias (for example <em>music/jazz</em>) in the field "URL alias". When creating or editing content you can add an alias (for example <em>about-us/team</em>) under the section "URL path settings" in the field "URL alias". Aliases for any other path can be added through the page <a href=":aliases">URL aliases</a>. To add aliases a user needs the permission <a href=":permissions">Create and edit URL aliases</a>.
pl: W trakcie tworzenia lub edycji terminu taksonomii można dodać alias (na przykład <em>muzyka/jazz</em>) w polu "Alias URL".  W trakcie tworzenia lub edycji zawartości można dodać alias (na przykład <em>o-nas/zespol</em>) w sekcji "Adres" pola "Alias URL". Aliasy dla każdej innej ścieżki mogą być dodawane na stronie <a href=":aliases">Aliasy adresów</a>. Aby móc dodawać aliasy, użytkownik musi posiadać uprawnienie <a href=":permissions">Tworzenie i edycja aliasów URL</a>.

en: The Path module provides a way to search and view a <a href=":aliases">list of all aliases</a> that are in use on your website. Aliases can be added, edited and deleted through this list.
pl: Moduł Path dostarcza metody wyszukiwania i przeglądania <a href=":aliases">listy  aliasów</a> używanych w witrynie. Z jej poziomu można usuwać, dodawać i edytować aliasy.

en: The internal system path.
pl: Wewnętrzna ścieżka systemowa.

en: The path alias.
pl: Alias ścieżki.

en: The Quick Edit module allows users with the <a href=":quickedit_permission">Access in-place editing</a> and <a href=":contextual_permission">Use contextual links</a> permissions to edit field content without visiting a separate page. For more information, see the <a href=":handbook_url">online documentation for the Quick Edit module</a>.
pl: Moduł Quick Edit umożliwia użytkownikom z uprawnieniami <a href=":quickedit_permission">Dostęp do szybkiej edycji</a> oraz <a href=":contextual_permission">Dostęp do odnośników kontekstowych</a> możliwość edycji poszczególnych pól zawartości bez przechodzenia na osobną stronę. Więcej informacji znajduje się w <a href=":handbook_url">dokumentacji modułu Quick Edit</a>.

en: To edit content in place, you need to activate quick edit mode for a content item. Activate quick edit mode by choosing Quick edit from the contextual links for an area displaying the content (see the <a href=":contextual">Contextual Links module help</a> for more information about how to use contextual links).
pl: Aby edytować zawartość bez opuszczania strony należy uruchomić tryb szybkiej edycji elementu zawartości. Uruchomienie trybu szybkiej edycji następuje po wybraniu opcji Szybka edycja z odnośników kontekstowych obszaru, w którym wyświetlana jest zawartość (więcej informacji na temat używania odnośników kontekstowych znajduje się w <a href=":contextual">pomocy modułu Contextual Links</a>).

en: The RDF module enriches your content with metadata to let other applications (e.g., search engines, aggregators, and so on) better understand its relationships and attributes. This semantically enriched, machine-readable output for your website uses the <a href=":rdfa">RDFa specification</a>, which allows RDF data to be embedded in HTML markup. Other modules can define mappings of their data to RDF terms, and the RDF module makes this RDF data available to the theme. The core modules define RDF mappings for their data model, and the core themes output this RDF metadata information along with the human-readable visual information. For more information, see the <a href=":rdf">online documentation for the RDF module</a>.
pl: Moduł RDF wzbogaca zawartość o metadane umożliwiając tym samym innym aplikacjom (np. wyszukiwarkom, subskrybentom, itd.) lepsze zrozumienie zależności i atrybutów. Semantycznie wzbogacone dane wyjściowe witryny w formacie maszynowym wykorzystują <a href=":rdfa">specyfikację RDFa</a>, umożliwiającą osadzenie danych RDF wewnątrz znaczników HTML. Inne moduły mogą definiować odwzorowanie swoich danych na terminy RDF a moduł RDF udostępnia te dane skórce. Moduły systemowe definiują odwzorowania RDF dla własnych modeli danych a skórki systemowe wyświetlają te metadane RDF w sposób czytelny dla ludzi. Więcej informacji znajduje się w <a href=":rdf">internetowej dokumentacji modułu RDF</a>.

en: The Responsive Image module provides an image formatter that allows browsers to select which image file to display based on media queries or which image file types the browser supports, using the HTML 5 picture and source elements and/or the sizes, srcset and type attributes. For more information, see the <a href=":responsive_image">online documentation for the Responsive Image module</a>.
pl: Moduł Responsive Image dostarcza format obrazu, który umożliwia przeglądarkom wybór pliku obrazu bazując na media query lub typie pliku używając do tego celu elementów HTML 5 takich jak picture i source  i/lub atrybutów sizes, srcset i type. Więcej informacji znajduje się w <a href=":responsive_image">internetowej dokumentacji modułu Responsive Image</a>.

en: By creating responsive image styles you define which options the browser has in selecting which image file to display. In most cases this means providing different image sizes based on the viewport size. On the <a href=":responsive_image_style">Responsive image styles</a> page, click <em>Add responsive image style</em> to create a new style. First choose a label, a fallback image style and a breakpoint group and click Save.
pl: Tworząc style responsywnych obrazów określa się jakie możliwości ma przeglądarka przy wyborze plików do wyświetlenia. W większości przypadków oznacza to podanie różnych rozmiarów obrazów w zależności od rozmiaru obszaru wyświetlania. Aby dodać nowy styl należy kliknąć <em>Dodaj styl responsywnego obrazu</em> na stronie <a href=":responsive_image_style">Style responsywnych obrazów</a>. Trzeba wybrać etykietę, styl awaryjnego obrazu i grupę breakpoint a następnie kliknąć Zapisz.

en: The breakpoint group typically only needs a single breakpoint with an empty media query in order to do <em>viewport sizing.</em> Multiple breakpoints are used for changing the crop or aspect ratio of images at different viewport sizes, which is often referred to as <em>art direction.</em> Once you select a breakpoint group, you can choose which breakpoints to use for the responsive image style. By default, the option <em>do not use this breakpoint</em> is selected for each breakpoint. See the <a href=":breakpoint_help">help page of the Breakpoint module</a> for more information.
pl: Grupa breakpoint zwykle potrzebuje jednego breakpointa z pustym media query w celu <em>dopasowania obszaru wyświetlania.</em> Wiele breakpointów używa się do zmiany kadru lub proporcji obrazu dla różnych rozmiarów obszarów wyświetlania, co często określane jest nazwą <em>efekty artystyczne.</em> Po wybraniu grupy breakpoint można zdecydować, który breakpoint użyć dla stylu responsywnego obrazu. Domyślnie, dla każdego breakpointa, wybrana jest opcja <em>nie używaj tego breakpointa</em>. Więcej informacji można znaleźć na <a href=":breakpoint_help">stronie pomocy modułu Breakpoint</a>

en: Below the Sizes field you can choose multiple image styles so the browser can choose the best image file size to fill the space defined in the Sizes field. Typically you will want to use image styles that resize your image to have options that range from the smallest px width possible for the space the image will appear in to the largest px width possible, with a variety of widths in between. You may want to provide image styles with widths that are 1.5x to 2x the space available in the layout to account for high resolution screens. Image styles can be defined on the <a href=":image_styles">Image styles page</a> that is provided by the <a href=":image_help">Image module</a>.
pl: Poniżej pola Wymiary można wskazać wiele stylów obrazów dzięki czemu przeglądarka ma szansę wybrać taki rozmiar obrazu aby jak najlepiej wypełnić przestrzeń zdefiniowaną w polu Wymiary. Zazwyczaj dąży się do użycia stylów obrazów, których zakres szerokości wyrażonej w px zaczyna się od najmniejszej wartości, poprzez pośrednie aż do możliwie największej dla obszaru, w którym obraz ma być wyświetlany. Warto podać style obrazów z wartościami szerokości od półtora do dwukrotnie większymi niż dostępna przestrzeń w celu uwzględnienia ekranów o wysokiej rozdzielczości. Style obrazów mogą być definiowane na <a href=":image_styles">Stronie stylów obrazów</a> którą dostarcza <a href=":image_help">moduł Image</a>.

en: After defining responsive image styles, you can use them in the display settings for your Image fields, so that the site displays responsive images using the HTML5 picture tag. Open the Manage display page for the entity type (content type, taxonomy vocabulary, etc.) that the Image field is attached to. Choose the format <em>Responsive image</em>, click the Edit icon, and select one of the responsive image styles that you have created. For general information on how to manage fields and their display see the <a href=":field_ui">Field UI module help page</a>. For background information about entities and fields see the <a href=":field_help">Field module help page</a>.
pl: Po zdefiniowaniu, style responsywnych obrazów mogą być używane w ustawieniach wyświetlania pól obrazu, dzięki czemu witryna wyświetla responsywne obrazy za pomocą znacznika HTML picture. Otwórz stronę Zarządzaj wyświetlaniem dla określonego typu encji (rodzaj zawartości, słownik taksonomii, itp.), do którego jest dołączony obraz. Wybierz format <em>Responsywny obraz</em>, kliknij w ikonę Edytuj i wybierz jeden ze stworzonych przez siebie stylów responsywnych obrazów. Ogólne informacje na temat zarządzania polami i formatem wyświetlania można znaleźć na <a href=":field_ui">stronie pomocy modułu Field UI</a>. Podstawowe informacje o encjach i polach są dostępne na <a href=":field_help">stronie pomocy modułu Field</a>.

en: See the <a href=":responsive_image_help">Responsive Image help page</a> for information on the sizes attribute.
pl: Więcej informacji na temat atrybutu sizes znajduje się na stronie <a href=":responsive_image_help">pomocy modułu Responsive Image</a>.

en: Configure Responsive Image Styles
pl: Konfiguruj style responsywnych obrazów

en: The Search module provides the ability to set up search pages based on plugins provided by other modules. In Drupal core, there are two page-type plugins: the Content page type provides keyword searching for content managed by the Node module, and the Users page type provides keyword searching for registered users. Contributed modules may provide other page-type plugins. For more information, see the <a href=":search-module">online documentation for the Search module</a>.
pl: Moduł Search umożliwia tworzenie stron wyszukiwania w oparciu o wtyczki dostarczone przez inne moduły. Rdzeń Drupala dysponuje dwoma wtyczkami typu strona: typ strony zawartości umożliwia wyszukiwanie zawartości zarządzanej przez moduł Node oraz typ strony użytkowników umożliwiających wyszukiwanie zarejestrowanych użytkowników. Dodatkowe moduły mogą udostępniać inne wtyczki typu strona. Więcej informacji znajduje się w <a href=":search-module">internetowej dokumentacji modułu Search</a>.

en: To configure search pages, visit the <a href=":search-settings">Search pages page</a>. In the Search pages section, you can add a new search page, edit the configuration of existing search pages, enable and disable search pages, and choose the default search page. Each enabled search page has a URL path starting with <em>search</em>, and each will appear as a tab or local task link on the <a href=":search-url">search page</a>; you can configure the text that is shown in the tab. In addition, some search page plugins have additional settings that you can configure for each search page.
pl: Aby skonfigurować strony wyszukiwania należy odwiedzić stronę <a href=":search-settings">Strony wyszukiwania</a>. W sekcji Strony wyszukiwania można dodawać, włączać lub wyłączać strony wyszukiwania a także wybierać domyślną stronę wyszukiwania. Każda włączona strona wyszukiwania ma adres URL rozpoczynający się od <em>search</em> i pojawi się jako zakładka lub odnośnik lokalnego działania na stronie a href=":search-url">wyszukiwarki</a>; można skonfigurować tekst wyświetlany w zakładce. Ponadto, niektóre wtyczki stron wyszukiwania mają dodatkowe ustawienia, które można skonfigurować dla każdej ze stron wyszukiwania.

en: Some search page plugins, such as the core Content search page, index searchable text using the Drupal core search index, and will not work unless content is indexed. Indexing is done during <em>cron</em> runs, so it requires a <a href=":cron">cron maintenance task</a> to be set up. There are also several settings affecting indexing that can be configured on the <a href=":search-settings">Search pages page</a>: the number of items to index per cron run, the minimum word length to index, and how to handle Chinese, Japanese, and Korean characters.
pl: Niektóre wtyczki stron wyszukiwania, np. systemowa strona wyszukiwania zawartości, indeksują teksty za pomocą systemowej wyszukiwarki i nie będą działały dopóki zawartość nie zostanie umieszczona w indeksie. Indeksowanie jest realizowane w trakcie wykonywania zadań <em>cron</em>, więc niezbędna jest konfiguracja <a href=":cron">zadania cron</a>. Kilka ustawień mających wpływ na indeksowanie można skonfigurować na stronie <a href=":search-settings">Strony wyszukiwania</a>: liczba elementów do umieszczenia w indeksie podczas jednej rundy demona cron, minimalna długość słowa w indeksie oraz sposób obsługi języka chińskiego, japońskiego i koreańskiego.

en: Modules providing search page plugins generally ensure that content-related actions on your site (creating, editing, or deleting content and comments) automatically cause affected content items to be marked for indexing or reindexing at the next cron run. When content is marked for reindexing, the previous content remains in the index until cron runs, at which time it is replaced by the new content. However, there are some actions related to the structure of your site that do not cause affected content to be marked for reindexing. Examples of structure-related actions that affect content include deleting or editing taxonomy terms, enabling or disabling modules that add text to content (such as Taxonomy, Comment, and field-providing modules), and modifying the fields or display parameters of your content types. If you take one of these actions and you want to ensure that the search index is updated to reflect your changed site structure, you can mark all content for reindexing by clicking the "Re-index site" button on the <a href=":search-settings">Search pages page</a>. If you have a lot of content on your site, it may take several cron runs for the content to be reindexed.
pl: Moduły udostępniające wtyczki stron wyszukiwania sprawiają, że elementy zawartości witryny, które w jakiś sposób zostały zmienione w wyniku działań związanych z treścią (tworzenie, edytowane, usuwanie zawartości lub komentarzy) będą automatyczne skierowanie do kolejki indeksowania przetwarzanej w trakcie wykonywania zadań cron. Gdy zawartość jest oznaczona do ponownego indeksowania, poprzednia zawartość pozostaje w indeksie aż do następnego uruchomienia zadań cron, kiedy jest zastępowana przez nową zawartość. Jednakże pewne działania związane ze strukturą witryny nie sprawiają, że zmieniona zawartość jest kierowana do indeksowania. Przykładem działań zmieniających strukturę witryny to usuwanie i edycja terminów taksonomii, włączanie i wyłącznie modułów dodających teksty do zawartości (takie jak Taxonomy, Comment i moduły udostępniające pola) i modyfikacja parametrów pól lub formatów wyświetlania rodzajów zawartości. Jeśli podjęte zostaną takie działania i chce się mieć pewność, że indeks wyszukiwania będzie uaktualniony w taki sposób, aby odzwierciedlał zmienioną strukturę witryny to można oznaczyć całą zawartość do indeksowania poprzez kliknięcie przycisku "Przeindeksuj stronę" na stronie <a href=":search-settings">Strony wyszukiwania</a>. W przypadku dużej ilości zawartości witryny, jej ponowne indeksowanie może wymagać kilku uruchomień zdań cron.

en: The Search module includes a block, which can be enabled and configured on the <a href=":blocks">Block layout page</a>, if you have the Block module enabled; the default block title is Search, and it is the Search form block in the Forms category, if you wish to add another instance. The block is available to users with the <a href=":search_permission">Use search</a> permission, and it performs a search using the configured default search page.
pl: Moduł Search zawiera blok, który może być włączony i skonfigurowany na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a> jeśli moduł Block jest włączony; domyślnym tytułem bloku jest Szukaj i jeśli ma być dodany inny egzemplarz bloku to należy odszukać blok Formularza wyszukiwania w kategorii Formularze. Ten blok jest dostępny dla użytkowników z uprawnieniem <a href=":search_permission">Używaj wyszukiwania</a> i umożliwia wyszukiwanie przy użyciu domyślnej strony wyszukiwania.

en: Users with <a href=":search_permission">Use search</a> permission can use the Search block and <a href=":search">Search page</a>. Users with the <a href=":node_permission">View published content</a> permission can use configured search pages of type <em>Content</em> to search for content containing exact keywords; in addition, users with <a href=":search_permission">Use advanced search</a> permission can use more complex search filtering. Users with the <a href=":user_permission">View user information</a> permission can use configured search pages of type <em>Users</em> to search for active users containing the keyword anywhere in the username, and users with the <a href=":user_permission">Administer users</a> permission can search for active and blocked users, by email address or username keyword.
pl: Użytkownicy z uprawnieniem <a href=":search_permission">Używaj wyszukiwania</a> mogą używać bloku wyszukiwarki i <a href=":search">Strony wyszukiwania</a>. Użytkownicy z uprawnieniem <a href=":node_permission">Przeglądanie opublikowanej zawartości</a> mogą korzystać ze skonfigurowanych stron wyszukiwania <em>Zawartości</em> aby znaleźć zawartość zawierającą określone słowa kluczowe; dodatkowo, użytkownicy z uprawnieniem  <a href=":search_permission">Używaj wyszukiwania zaawansowanego</a> mogą używać bardziej złożonych filtrów wyszukiwania. Użytkownicy z uprawnieniem <a href=":user_permission">Przeglądaj informacje użytkownika</a> mogą korzystać ze skonfigurowanych stron wyszukiwania typu <em>Użytkownicy</em> aby wyszukiwać aktywnych użytkowników według słowa kluczowego występującego w dowolnym miejscu ich nazwy a z kolei użytkownicy z uprawnieniem <a href=":user_permission">Administrowanie użytkownikami</a> mogą szukać aktywnych i zablokowanych użytkowników według słowa kluczowego występującego w adresie e-mail lub nazwie użytkownika.

en: By default, the Search module only supports exact keyword matching in content searches. You can modify this behavior by installing a language-specific stemming module for your language (such as <a href=":porterstemmer_url">Porter Stemmer</a> for American English), which allows words such as walk, walking, and walked to be matched in the Search module. Another approach is to use a third-party search technology with stemming or partial word matching features built in, such as <a href=":solr_url">Apache Solr</a> or <a href=":sphinx_url">Sphinx</a>. There are also contributed modules that provide additional search pages. These and other <a href=":contrib-search">search-related contributed modules</a> can be downloaded by visiting Drupal.org.
pl: Domyślnie, moduł Search w wynikach wyszukiwania obsługuje wyłącznie dokładne dopasowanie słów kluczowych. Można to zmienić poprzez instalację modułu obsługującego stemming dla wybranego jezyka (taki jak <a href=":porterstemmer_url">Porter Stemmer</a> dla języka angielskiego), który umożliwia modułowi Search powiązanie ze sobą słów takich jak chodzić, chodzenie i chodzony. Innym podejściem jest użycie technologii wyszukiwania firm trzecich z wbudowanymi funkcjami obsługi stemmingu lub częściowego wyszukiwania słów, na przykład <a href=":solr_url">Apache Solr</a> lub <a href=":sphinx_url">Sphinx</a>. Istnieją także moduły dodatkowe udostępniające inne strony wyszukiwania. Te i inne <a href=":contrib-search">dodatkowe moduły związane z wyszukiwaniem</a> mogą być pobrane ze strony Drupal.org.

en: This module does not have a user interface. It is used by other modules which need to serialize data, such as <a href=":rest">REST</a>.
pl: Ten moduł nie ma interfejsu użytkownika. Jest używany przez inne moduły, w których istnieje potrzeba serializacji danych np. <a href=":rest">REST</a>.

en: For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the Serialization module</a>.
pl: W celu uzyskania dodatkowych informacji zobacz <a href=":doc_url">internetową dokumentację modułu Serialization</a>.

en: The Shortcut module allows users to create sets of <em>shortcut</em> links to commonly-visited pages of the site. Shortcuts are contained within <em>sets</em>. Each user with <em>Select any shortcut set</em> permission can select a shortcut set created by anyone at the site. For more information, see the <a href=":shortcut">online documentation for the Shortcut module</a>.
pl: Moduł Shortcut umożliwia użytkownikom tworzenie zestawów, które zawierają odnośniki <em>skrótów</em> do często odwiedzanych stron witryny.  Skróty są przechowywane w <em>zestawach</em>. Każdy użytkownik z uprawnieniem <em>Wybieranie dowolnego zestawu skrótów</em> może wybrać zestaw utworzony przez innego użytkownika witryny. Więcej informacji znajduje się w <a href=":shortcut">internetowej dokumentacji modułu Shortcut</a>.

en: Users with the <em>Administer shortcuts</em> permission can manage shortcut sets and edit the shortcuts within sets from the <a href=":shortcuts">Shortcuts administration page</a>.
pl: Użytkownicy z uprawnieniem <em>Administracja skrótów</em> mogą zarządzać zestawem skrótów a także edytować skróty wchodzące w zestaw za pomocą <a href=":shortcuts">strony administracji skrótami</a>.

en: Define which shortcut set you are using on the <a href=":shortcut-link">Shortcuts tab</a> of your account page.
pl: Zdefiniuj który zestaw skrótów ma się pojawić w <a href=":shortcut-link">karcie skrótów</a> na stronie twojego konta.

en: No shortcuts available. <a href=":link">Add a shortcut</a>
pl: Brak dostępnych skrótów. <a href=":link">Dodaj skrót</a>

en: You are now using the new %set_name shortcut set. You can edit it from this page or <a href=":switch-url">switch back to a different one.</a>
pl: Od teraz używasz nowego zestawu skrótów %set_name. Możesz edytować go na tej stronie lub <a href=":switch-url">przełączyć się na inny.</a>

en: The link for this shortcut.
pl: Odnośnik tego skrórtu.

en: The title for this shortcut.
pl: Tytuł tego skrótu.

en: The weight for this shortcut
pl: Waga tego skrótu

en: The name under which the set's links are stored.
pl: Nazwa pod którą zostanie zapisany zestaw odnośników.

en: The title of the set.
pl: Tytuł zestawu.

en: The users.uid for this set.
pl: Wartość users.uid dla tego zestawu

en: The shortcut_set.set_name that will be displayed for this user.
pl: Wartość shortcut_set.set_name która będzie wyświetlana dla tego użytkownika.

en: The Statistics module shows you how often content is viewed. This is useful in determining which pages of your site are most popular. For more information, see the <a href=":statistics_do">online documentation for the Statistics module</a>.
pl: Moduł Statistics wyświetla częstotliwość przeglądania zawartości. Jest to przydatne do określenia najbardziej popularnych stron witryny. Więcej informacji znajduje się w <a href=":statistics_do">internetowej dokumentacji modułu Statistics</a>.

en: The module includes a <em>Popular content</em> block that displays the most viewed pages today and for all time, and the last content viewed. To use the block, enable <em>Count content views</em> on the <a href=":statistics-settings">Statistics page</a>, and then you can enable and configure the block on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
pl: Moduł zawiera blok <em>Popularne strony</em> wyświetlający najczęściej odwiedzane strony w dniu dzisiejszym, od początku działania witryny i ostatnio przeglądane. Aby móc korzystać z bloku, należy włączyć <em>Zliczaj odsłony stron</em> na stronie <a href=":statistics-settings">Statystyki</a> a następnie skonfigurować blok na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>.

en: The Statistics module includes a counter for each page that increases whenever the page is viewed. To use the counter, enable <em>Count content views</em> on the <a href=":statistics-settings">Statistics page</a>, and set the necessary <a href=":permissions">permissions</a> (<em>View content hits</em>) so that the counter is visible to the users.
pl: Moduł Statistics udostępnia dla każdej strony licznik zwiększający się gdy jest ona przeglądana. Aby użyć licznika, należy włączyć <em>Zliczaj odsłony stron</em> na stronie <a href=":statistics-settings">Statystyki</a> i ustawić niezbędne <a href=":permissions">uprawnienia</a> (<em>Przeglądanie odsłon zawartości</em>) co sprawi, że licznik będzie widoczny dla użytkowników.

en: How long any statistics may be cached, i.e. the refresh interval
pl: Jak długo statystyki mogą być przechowywane w pamięci podręcznej czyli częstotliwość odświeżania

en: Version: @module-version
pl: Wersja: @module-version

en: Requires: @module-list
pl: Wymaga: @module-list

en: Required by: @module-list
pl: Wymagany przez: @module-list

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version @php_version.
pl: Ta skórka wymaga PHP w wersji @php_required i nie jest zgodna z wersją PHP @php_version.

en: The System module is integral to the site: it provides user interfaces for many core systems and settings, as well as the basic administrative menu structure. For more information, see the <a href=":system">online documentation for the System module</a>.
pl: Moduł System jest integralną częścią witryny: zapewnia interfejs użytkownika wielu funkcjom rdzenia i ustawieniom systemowym a także udostępnia podstawową strukturę menu administracyjnego. Więcej informacji znajduje się w <a href=":system">internetowej dokumentacji modułu System</a>.

en: Users with appropriate permission can install and uninstall modules from the <a href=":modules">Extend page</a>. Depending on which distribution or installation profile you choose when you install your site, several modules are installed and others are provided but not installed. Each module provides a discrete set of features; modules may be installed or uninstalled depending on the needs of the site. Many additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download from the <a href=":drupal-modules">Drupal.org module page</a>. Note that uninstalling a module is a destructive action: when you uninstall a module, you will permanently lose all data connected to the module.
pl: Użytkownicy z odpowiednimi uprawnieniami mogą instalować i odinstalowywać moduły na stronie <a href=":modules">Rozszerz</a>. W zależności od dystrybucji lub profilu instalacyjnego wybranego w trakcie instalacji witryny, niektóre moduły są instalowane a inne tylko dostarczone lecz nie zainstalowane. Każdy moduł zapewnia odrębny zbiór funkcji; moduły można instalować i odinstalowywać w zależności od potrzeb. Wiele dodatkowych modułów tworzonych przez członków społeczności Drupala jest dostępnych na <a href=":drupal-modules">stronie modułów Drupal.org</a>. Należy pamiętać, że odinstalowanie modułu może być destrukcyjne: odinstalowanie modułu sprawia, że dane związane z modułem są tracone bezpowrotnie.

en: Users with appropriate permission can install and uninstall themes on the <a href=":themes">Appearance page</a>. Themes determine the design and presentation of your site. Depending on which distribution or installation profile you choose when you install your site, a default theme is installed, and possibly a different theme for administration pages. Other themes are provided but not installed, and additional contributed themes are available at the <a href=":drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
pl: Użytkownicy z odpowiednimi uprawnieniami mogą instalować i odinstalowywać skórki na stronie <a href=":themes">Wygląd</a>. Skórki określają wygląd i sposób prezentacji witryny. W zależności od dystrybucji lub profilu instalacyjnego wybranego w trakcie instalacji witryny, instalowana jest domyślna skórka i prawdopodobnie dodatkowa skórka dla stron administracyjnych. Inne skórki są dostarczane, ale nie instalowane. Dodatkowe skórki są dostępne na <a href=":drupal-themes">stronie skórek Drupal.org</a>.

en: When you are performing site maintenance, you can prevent non-administrative users (including anonymous visitors) from viewing your site by putting it in <a href=":maintenance-mode">Maintenance mode</a>. This will prevent unauthorized users from making changes to the site while you are performing maintenance, or from seeing a broken site while updates are in progress.
pl: W trakcie prac konserwacyjnych można zapobiec wyświetlaniu witryny użytkownikom nie będącym administratorami (włącznie z  użytkownikami anonimowymi) poprzez włączenie trybu <a href=":maintenance-mode">Przerwy technicznej</a>. Uniemożliwi to nieautoryzowanym użytkownikom dokonywanie zmian w trakcie wykonywania prac konserwacyjnych lub przed dostępem do nie w pełni działającej witryny w trakcie procesu aktualizacji.

en: On the <a href=":performance-page">Performance page</a>, the site can be configured to aggregate CSS and JavaScript files, making the total request size smaller. Note that, for small- to medium-sized websites, the <a href=":page-cache">Internal Page Cache module</a> should be installed so that pages are efficiently cached and reused for anonymous users. Finally, for websites of all sizes, the <a href=":dynamic-page-cache">Dynamic Page Cache module</a> should also be installed so that the non-personalized parts of pages are efficiently cached (for all users).
pl: Na stronie <a href=":performance-page">Wydajność</a> można włączyć agregowanie plików CSS i Javascript sprawiając, że całkowity rozmiar strony ulegnie zmniejszeniu. Należy zauważyć, że dla małych i średnich witryn powinno zainstalować się moduł <a href=":page-cache">Internal Page Cache</a>, który umożliwia przechowywanie stron w pamięci podręcznej dla użytkowników anonimowych. Wreszcie, dla wszystkich rodzajów witryn, warto zainstalować moduł <a href=":dynamic-page-cache">Dynamic Page Cache</a> aby móc przechowywać w pamięci podręcznej niespersonalizowane części stron dla wszystkich użytkowników.

en: Your site has several file directories, which are used to store and process uploaded and generated files. The <em>public</em> file directory, which is configured in your settings.php file, is the default place for storing uploaded files. Links to files in this directory contain the direct file URL, so when the files are requested, the web server will send them directly without invoking your site code. This means that the files can be downloaded by anyone with the file URL, so requests are not access-controlled but they are efficient. The <em>private</em> file directory, also configured in your settings.php file and ideally located outside the site web root, is access controlled. Links to files in this directory are not direct, so requests to these files are mediated by your site code. This means that your site can check file access permission for each file before deciding to fulfill the request, so the requests are more secure, but less efficient. You should only use the private storage for files that need access control, not for files like your site logo and background images used on every page. The <em>temporary</em> file directory is used internally by your site code for various operations, and is configured on the <a href=":file-system">File system settings</a> page. You can also see the configured public and private file directories on this page, and choose whether public or private should be the default for uploaded files.
pl: Witryna używa kilku katalogów do przechowywania i przetwarzania wysyłanych lub generowanych plików. Katalog <em>publiczny</em>, skonfigurowany w pliku settings.php, jest domyślnym miejscem przechowywania wysyłanych plików. Odnośniki do plików w tym katalogu to bezpośrednie adresy URL, więc serwer www wykona każde pobranie pliku bez wywoływania kodu witryny. Oznacza to, że pliki mogą być pobierane przez dowolną osobę dysponującą adresem URL a zatem żądania są wykonywane szybko, choć bez kontroli dostępu. <em>Prywatny</em> katalog, także skonfigurowany w pliku settings.php i leżący, w idealnej sytuacji, poza katalogiem głównym serwisu ma włączoną kontrolę dostępu. Odnośniki do plików w tym katalogu nie są bezpośrednie, więc muszą być obsługiwane przez kod witryny. Oznacza to, że witryna przed wysłaniem dowolnego pliku może sprawdzić uprawnienia a zatem przesyłanie plików jest bardziej bezpieczne, choć mniej wydajne. Prywatnego miejsca przechowywania plików powinno się używać tylko dla plików wymagających kontroli dostępu a nie dla plików używanych na każdej stronie takich jak logo i obrazy tła. Katalog <em>plików tymczasowych</em> jest używany przez kod witryny dla realizacji różnych działań wewnętrznych i jest skonfigurowany na stronie <a href=":file-system">Ustawienia systemu plików</a>. Na tej stronie można także wyświetlić katalog publiczny i prywatny a także zdecydować, który z nich będzie domyślnie używany w trakcie wysyłania plików.

en: On the <a href=":toolkit">Image toolkit page</a>, you can select and configure the PHP toolkit used to manipulate images. Depending on which distribution or installation profile you choose when you install your site, the GD2 toolkit and possibly others are included; other toolkits may be provided by contributed modules.
pl: Na stronie <a href=":toolkit">Zestaw narzędzi przetwarzania obrazów</a> można wybrać i skonfigurować zestaw narzędzi PHP używanych do przetwarzania obrazów. W zależności od dystrybucji lub profilu instalacyjnego wybranego przy instalacji witryny, prawdopodobnie dołączony jest zestaw narzędzi GD2 i inne; dodatkowe moduły mogą udostępniać różne zestawy narzędzi.

en: Set and configure the default theme for your website.  Alternative <a href=":themes">themes</a> are available.
pl: Ustaw i skonfiguruj domyślną skórkę swojej witryny. Dostępne są alternatywne <a href=":themes">skórki</a>.

en: You can place blocks for each theme on the <a href=":blocks">block layout</a> page.
pl: Na stronie <a href=":blocks">układ bloków</a> można umieszczać bloki w dowolnej skórce.

en: Regularly review available updates to maintain a secure and current site. Always run the <a href=":update-php">update script</a> each time a module is updated. Enable the <a href=":update-manager">Update Manager module</a> to update and install modules and themes.
pl: Należy regularnie przeglądać dostępne aktualizacje w celu utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Po każdej aktualizacji modułów należy uruchomić <a href=":update-php">skrypt aktualizujący</a>. Aby zaktualizować lub zainstalować moduły lub skórki należy włączyć <a href=":update-manager">moduł Update Manager</a> .

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on Drupal.org's support forums and project issue queues. Before filing a support request, ensure that your web server meets the <a href=":system-requirements">system requirements.</a>
pl: Tutaj można znaleźć krótki przegląd parametrów witryny jak również wszelkie wykryte problemy instalacji. Przydatne może być skopiowanie i wklejenie tej informacji do prośby o wsparcie techniczne wysyłanej na forum Drupal.org i w kolejkach zgłoszeń określonych projektów. Przed wypełnieniem prośby o wsparcie techniczne należy upewnić się, że serwer www spełnia  <a href=":system-requirements">wymagania techniczne.</a>

en: Configure your <a href=":user-edit">account time zone setting</a>.
pl: Skonfiguruj <a href=":user-edit">ustawienia strefy czasowej konta</a>.

en: The minimum version of Apache needed to run Drupal without mod_rewrite enabled is 2.2.16. See the <a href=":link">enabling clean URLs</a> page for more information on mod_rewrite.
pl: Minimalna wersja Apache, która jest wymagana do uruchomienia Drupala bez włączonego mod_rewrite to 2.2.16. Więcej informacji na temat mod_rewrite znajduje się na stronie <a href=":link">Włączanie przyjaznych adresów</a>

en: Your server is capable of using clean URLs, but it is not enabled. Using clean URLs gives an improved user experience and is recommended. <a href=":link">Enable clean URLs</a>
pl: Serwer jest w stanie obsłużyć przyjazne adresy, ale nie są one włączone. Używanie przyjaznych adresów zwiększa wygodę pracy i jest zalecane. <a href=":link">Włącz przyjazne adresy</a>

en: @phpversion (<a href=":url">more information</a>)
pl: @phpversion (<a href=":url">więcej informacji</a>)

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings or contact your server administrator. For more information, <a href=":phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
pl: Funkcja phpinfo() została wyłączona ze względów bezpieczeństwa. Aby wyświetlić informacje phpinfo() należy zmienić ustawienia PHP lub skontaktować się z administratorem serwera. Więcej informacji znajduje się w podręczniku na stronie <a href=":phpinfo">Włączanie i wyłączenia phpinfo()</a>.

en: Drupal requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href=":system_requirements">system requirements page</a> for more information):
pl: Drupal wymaga włączenia rozszerzeń PHP znajdujących się na poniższej liście (aby uzyskać więcej informacji zobacz <a href=":system_requirements">stronę wymagań systemu</a>):

en: PHP OPcode caching
pl: Pamięć podręczna PHP OPcode

en: Your web server does not appear to support PDO (PHP Data Objects). Ask your hosting provider if they support the native PDO extension. See the <a href=":link">system requirements</a> page for more information.
pl: Twój serwer nie posiada wsparcia dla PDO (PHP Data Objects). Skontaktuj się z dostawcą hostingu ws. natywnego wsparcia rozszerzenia PDO. Aby uzyskać więcej informacji zobacz <a href=":link">stronę wymagań systemowych</a>.

en: Your web server does not appear to support any common PDO database extensions. Check with your hosting provider to see if they support PDO (PHP Data Objects) and offer any databases that <a href=":drupal-databases">Drupal supports</a>.
pl: Twój serwer nie wydaje się wspierać żadnego z powszechnych rozszerzeń PDO. Skontaktuj się z dostawcą hostingu czy ten wspiera PDO (PHP Data Objects) i oferuje jedną z baz danych <a href=":drupal-databases">wspieranych przez Drupala</a>.

en: Your web server seems to have the wrong version of PDO installed. Drupal requires the PDO extension from PHP core. This system has the older PECL version. See the <a href=":link">system requirements</a> page for more information.
pl: Twój serwer wydaje się mieć zainstalowaną nieprawidłową wersję PDO. Drupal wymaga rozszerzenia PDO z rdzenia PHP. Sysem ma starszą wersję PECL. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":link">wymagania techniczne</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href=":memory-limit">increasing the PHP memory limit</a>.
pl: Więcej informacji znajduje się w internetowym podręczniku pod hasłem <a href=":memory-limit">zwiększanie limitu pamięci w PHP</a>.

en: See <a href=":url">@url</a> for information about the recommended .htaccess file which should be added to the %directory directory to help protect against arbitrary code execution.
pl: Informacje na temat zalecanego pliku .htaccess, który powinien zostać umieszczony w katalogu %directory w celu ochrony przed wykonaniem dowolnego kodu znajdują się na stronie <a href=":url">@url</a>.

en: Last run @time ago
pl: Ostatnio uruchomione: @time temu

en: For more information, see the online handbook entry for <a href=":cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
pl: Więcej informacji znajduje się w internetowym podręczniku pod hasłem <a href=":cron-handbook">konfiguracja zadań cron</a>.

en: You may need to set the correct directory at the <a href=":admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
pl: Konieczne może być ustawienie prawidłowego katalogu na stronie <a href=":admin-file-system">ustawienia systemu plików</a> lub zmiana uprawnień bieżącego katalogu tak, aby można było dokonać w nim zapisu.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
pl: Próba automatycznego utworzenia tego katalogu nie powiodła się, prawdopodobnie z powodu nieprawidłowych uprawnień. Aby kontynuować instalację, należy utworzyć katalog i ręcznie zmienić jego uprawnienia lub upewnić się, że instalator ma uprawnienia umożliwiające jego automatyczne utworzenie. Więcej informacji znajduje się w pliku INSTALL.txt lub w <a href=":handbook_url">internetowym podręczniku</a>.

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href=":update">database update script</a> immediately.
pl: Niektóre moduły mają do zainstalowania aktualizacje schematu bazy danych. Należy natychmiast uruchomić <a href=":update">skrypt aktualizacji bazy danych</a>.

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the Update Manager module from the <a href=":module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information, <a href=":update">Update status handbook page</a>.
pl: Nie włączono powiadomień o nowych wersjach. Aby być na bieżąco z nowymi wydaniami, włączenie modułu Update Manager na stronie <a href=":module">administracja modułami</a> jest <strong>wysoce zalecane</strong>. Więcej informacji znajduje się na stronie podręcznika dotyczącej<a href=":update">Stanu aktualizacji</a>.

en: The trusted_host_patterns setting is not configured in settings.php. This can lead to security vulnerabilities. It is <strong>highly recommended</strong> that you configure this. See <a href=":url">Protecting against HTTP HOST Header attacks</a> for more information.
pl: Ustawienie trusted_host_patterns nie zostało skonfigurowane w settings.php. Może to skutkować zagrożeniem bezpieczeństwa. Konfiguracja tego ustawienia jest <strong>wysoce zalecana</strong>. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":url">Ochrona przed atakami na nagłówek HTTP HOST</a>.

en: Put your site into <a href=":url">maintenance mode</a>.
pl: Przełącz swoją witrynę na <a href=":url">tryb przerwy technicznej</a>.

en: All errors have been <a href=":url">logged</a>.
pl: Wszystkie błędy zostały <a href=":url">zarejestrowane w dzienniku</a>.

en: Updates were attempted. If you see no failures below, you may proceed happily back to your <a href=":url">site</a>. Otherwise, you may need to update your database manually.
pl: Podjęto próbę aktualizacji. Jeśli nie pojawiły się poniżej żadne błędy można przejść do własnej <a href=":url">witryny</a>. W przeciwnym wypadku, konieczna może być ręczna aktualizacja bazy danych.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href=":status">status report</a> for more information.
pl: Wykryto jeden lub więcej problemów z instalacją Drupala. Więcej informacji znajduje się w <a href=":status">raporcie o stanie witryny</a>.

en: Screenshot for @theme theme
pl: Zrzut ekranu skórki @theme

en: Settings for @theme theme
pl: Ustawienia skórki @theme

en: Uninstall @theme theme
pl: Odinstaluj skórkę @theme

en: Set @theme as default theme
pl: Ustaw @theme jako domyślną skórkę

en: Install @theme theme
pl: Zainstaluj skórkę @theme

en: Install @theme as default theme
pl: Zainstaluj @theme jako domyślną skórkę

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. For more information, visit <a href=":phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
pl: Funkcja phpinfo() została wyłączona ze względów bezpieczeństwa. Więcej informacji znajduje się na stronie podręcznika <a href=":phpinfo">Włączanie i wyłączanie phpinfo()</a>.

en: More information about setting up scheduled tasks can be found by <a href=":url">reading the cron tutorial on drupal.org</a>.
pl: Więcej informacji na temat zaplanowanych zadań cron można znaleźć <a href=":url">w przewodniku na drupal.org</a>.

en: This version is not compatible with Drupal @core_version and should be replaced.
pl: Ta wersja nie jest zgodna z Drupalem @core_version i powinna zostać podmieniona.

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version @php_version.
pl: Moduł wymaga PHP w wersji @php_required i jest niekompatybilny z PHP w wersji @php_version.

en: <strong class="error">Set up the <a href=":file-system">public files directory</a> to make these optimizations available.</strong>
pl: <strong class="error">Konieczne jest ustawienie <a href=":file-system">katalogu plików publicznych</a> aby umożliwić konfigurację tych ustawień optymalizacyjnych.</strong>

en: Defined on the <a href=":information">Site Information</a> page.
pl: Określone na stronie <a href=":information">Podstawowe dane</a>.

en: Powered by <a href=":poweredby">Drupal</a>
pl: Zbudowano na <a href=":poweredby">Drupalu</a>

en: Installation tasks
pl: Zadania instalacyjne

en: The Taxonomy module allows users who have permission to create and edit content to categorize (tag) content of that type. Users who have the <em>Administer vocabularies and terms</em> <a href=":permissions" title="Taxonomy module permissions">permission</a> can add <em>vocabularies</em> that contain a set of related <em>terms</em>. The terms in a vocabulary can either be pre-set by an administrator or built gradually as content is added and edited. Terms may be organized hierarchically if desired.
pl: Moduł Taxonomy umożliwia użytkownikom posiadającym uprawnienie do tworzenia i edycji zawartości kategoryzację (etykietowanie) zawartości tego typu. Użytkownicy posiadający  <a href=":permissions" title="Uprawnienia modułu Taxonomy">uprawnienie</a> <em>Administrowanie słownikami i terminami</em> mogą dodawać <em>słowniki</em> zawierające zbiór powiązanych <em>terminów</em>. Terminy w słowniku mogą być wstępnie dodane przez administratora lub stopniowo dodawane w trakcie tworzenia i edycji zawartości. W razie potrzeby, terminy mogą być zorganizowane hierarchicznie.

en: For more information, see the <a href=":taxonomy">online documentation for the Taxonomy module</a>.
pl: Więcej informacji można znaleźć w <a href=":taxonomy">internetowej dokumentacji moduły Taxonomy</a>.

en: Users who have the <em>Administer vocabularies and terms</em> permission can add and edit vocabularies from the <a href=":taxonomy_admin">Taxonomy administration page</a>. Vocabularies can be deleted from their <em>Edit vocabulary</em> page. Users with the <em>Taxonomy term: Administer fields</em> permission may add additional fields for terms in that vocabulary using the <a href=":field_ui">Field UI module</a>.
pl: Użytkownicy posiadający uprawnienie <em>Administrowanie słownikami i terminami</em> mogą na stronie <a href=":taxonomy_admin">Administracja taksonomią</a> dodawać i edytować słowniki. Słownik można usunąć na stronie <em>Edytuj słownik</em>. Użytkownicy z uprawnieniem <em>Termin taksonomii: administracja polami</em> mogą dodawać dodatkowe pola do terminów tego słownika przy użyciu <a href=":field_ui">modułu Field UI</a>.

en: Users who have the <em>Administer vocabularies and terms</em> permission or the <em>Edit terms</em> permission for a particular vocabulary can add, edit, and organize the terms in a vocabulary from a vocabulary's term listing page, which can be accessed by going to the <a href=":taxonomy_admin">Taxonomy administration page</a> and clicking <em>List terms</em> in the <em>Operations</em> column. Users must have the <em>Administer vocabularies and terms</em> permission or the <em>Delete terms</em> permission for a particular vocabulary to delete terms.
pl: Użytkownicy posiadający uprawnienie <em>Administracja słownikami i terminami</em> lub <em>Edycja terminów</em> dla określonego słownika mogą dodawać, edytować i porządkować terminy w słowniku na stronie listy terminów, dostępnej po przejściu na stronę <a href=":taxonomy_admin">Administracja taksonomią</a> i klikając na <em>Wyświetl terminy</em> w kolumnie <em>Operacje</em>. Użytkownicy chcący usunąć terminy muszą posiadać uprawnienie <em>Administracja słownikami i terminami</em> lub uprawnienie <em>Usuwanie terminów</em> dla określonego słownika.

en: A user with the <em>Administer fields</em> permission for a certain entity type may add <em>Taxonomy term</em> reference fields to the entity type, which will allow entities to be classified using taxonomy terms. See the <a href=":entity_reference">Entity Reference help</a> for more information about reference fields. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them.
pl: Użytkownik z uprawnieniem <em>Administracja polami</em> określonego typu encji może dodać do niego pola referencji do <em>Kategorii</em>, co pozwala klasyfikować encje przy użyciu kategorii. Więcej informacji na temat pól z referencjami można zobaczyć na stronach <a href=":entity_reference">pomocy modułu Entity Reference</a> a na stronach <a href=":field">pomocy modułu Field</a> i <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a> znajdują się ogólne informacje na temat ich tworzenia i zarządzania.

en: See the <a href=":entity_reference">Entity Reference help</a> page for the field widgets and formatters that can be configured for any reference field on the <em>Manage display</em> and <em>Manage form display</em> pages. Taxonomy additionally provides an <em>RSS category</em> formatter that displays nothing when the entity item is displayed as HTML, but displays an RSS category instead of a list when the entity item is displayed in an RSS feed.
pl: Zobacz stronę <a href=":entity_reference">pomocy modułu Entity Reference</a> aby dowiedzieć się w jaki sposób konfigurować kontrolki i formaty wyświetlania na stronach <em>Zarządzaj wyświetlaniem</em> i <em>Zarządzaj wyświetlaniem formularza</em>. Taksonomia dostarcza dodatkowo format wyświetlania <em>kategorii RSS</em>, który niczego nie wyświetla gdy element encji jest wyświetlany w formacie HTML, ale wyświetla kategorię RSS zamiast listy gdy element encji jest wyświetlany w kanale RSS.

en: No vocabularies available. <a href=":link">Add vocabulary</a>.
pl: Bark dostępnych słowników. <a href=":link">Dodaj słownik</a>.

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
pl: Brak dostępnych terminów. <a href=":link">Dodaj termin</a>.

en: Format of the term description.
pl: Format opisu terminu.

en: Module responsible for the vocabulary.
pl: Moduł odpowiedzialny za słownik.

en: The Telephone module allows you to create fields that contain telephone numbers. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":telephone_documentation">online documentation for the Telephone module</a>.
pl: Moduł Telephone umożliwia tworzenie pól zawierających numery telefoniczne. Ogólne informacje o polach, ich tworzeniu i zarządzaniu znajdują się na stronach <a href=":field">pomocy modułu Field</a> i <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>. Więcej informacji znajduje się  w <a href=":telephone_documentation">internetowej dokumentacji modułu Telephone</a>.

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the telephone field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
pl: <em>Ustawienia</em> i <em>format wyświetlania</em> pola telefonicznego mogą być skonfigurowane niezależnie. Więcej informacji na temat zarządzania polami i ich formatem wyświetlania znajduje się w <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>.

en: The Text module allows you to create short and long text fields with optional summaries. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":text_documentation">online documentation for the Text module</a>.
pl: Moduł Text umożliwia tworzenie krótkich i długich pól tekstowych z opcjonalnymi podsumowaniami. Ogólne informacje o polach, ich tworzeniu i zarządzaniu znajdują się na stronach <a href=":field">pomocy modułu Field</a> i <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>. Więcej informacji znajduje się  w <a href=":text_documentation">internetowej dokumentacji modułu Text</a>.

en: The <em>settings</em> and <em>display</em> of the text field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
pl: <em>Ustawienia</em> i <em>format wyświetlania</em> pola tekstowego mogą być skonfigurowane niezależnie. Więcej informacji na temat zarządzania polami i ich formatem wyświetlania znajduje się w <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>.

en: If you choose <em>Text (plain)</em> or <em>Text (plain, long)</em> you restrict the input to <em>Plain text</em> only. If you choose <em>Text (formatted)</em>, <em>Text (formatted, long)</em>, or <em>Text (formatted, long with summary)</em> you allow users to write formatted text. Which options are available to individual users depends on the settings on the <a href=":formats">Text formats and editors page</a>.
pl: Wybierając <em>Tekst (bez formatowania)</em> lub <em>Tekst (bez formatowania, długi)</em> ogranicza się dane wejściowe wyłącznie do <em>Czystego tekstu</em>. Wybierając <em>Tekst (z formatowaniem)</em>, <em>Tekst (z formatowaniem, długi)</em> lub <em>Tekst (z formatowaniem, długi, z podsumowaniem)</em> umożliwia się użytkownikom wprowadzanie sformatowanego tekstu. Zakres dostępnych opcji dla określonych użytkowników jest zależy od ustawień na stronie <a href=":formats">Formaty tekstu i edytory</a>.

en: Number of summary rows: @rows
pl: Liczba wierszy podsumowania: @rows

en: The Toolbar module provides a toolbar for site administrators, which displays tabs and trays provided by the Toolbar module itself and other modules. For more information, see the <a href=":toolbar_docs">online documentation for the Toolbar module</a>.
pl: Moduł Toolbar dostarcza pasek narzędziowy dla administratorów witryny. Pasek zawiera zakładki i kontenery dostarczane przez moduł Toolbar jak i inne moduły. Więcej w <a href=":toolbar_docs">dokumentacji online modułu Toolbar</a>.

en: The Tour module provides users with guided tours of the site interface. Each tour consists of several tips that highlight elements of the user interface, guide the user through a workflow, or explain key concepts of the website. For more information, see the <a href=':tour'>online documentation for the Tour module</a>.
pl: Moduł Tour pozwala na budowanie wycieczek prezentujących użytkownikom funkcje interfejsu użytkownika. Każda wycieczka składa się z szeregu kroków zawierających objaśnienia do elementów interfejsu użytkownika, przepływu pracy lub kluczowych funkcji witryny. Więcej w <a href=':tour'>dokumentacji online modułu Tour</a>.

en: Tours can be written as YAML-documents with a text editor, or using the contributed <a href=':tour_ui'>Tour UI</a> module. For more information, see <a href=':doc_url'>the online documentation for writing tours</a>.
pl: Wycieczki mogą być tworzone przy użyciu edytora tekstowego pod postacią dokumentów w formacie YAML lub za pomocą modułu <a href=':tour_ui'>Tour UI</a>. Więcej informacji znajduje się w <a href=':doc_url'>internetowej dokumentacji dotyczącej tworzenia wycieczek</a>.

en: @tour_item of @total
pl: @tour_item z @total

en: The Activity Tracker module displays the most recently added and updated content on your site, and allows you to follow new content created by each user. This module has no configuration options. For more information, see the <a href=":tracker">online documentation for the Activity Tracker module</a>.
pl: Moduł Activity Tracker prezentuje ostatnio dodaną lub zaktualizowaną zawartość dla całej strony i poszczególnych użytkowników. Moduł nie posiada konfiguracji. Więcej informacji w <a href=":tracker">dokumentacji online modułu Activity Tracker</a>.

en: The <a href=":recent">Recent content</a> page shows new and updated content in reverse chronological order, listing the content type, title, author's name, number of comments, and time of last update. Content is considered updated when changes occur in the text, or when new comments are added. The <em>My recent content</em> tab limits the list to the currently logged-in user.
pl: Strona <a href=":recent">Ostatnio dodana zawartość</a> pokazuje najnowszą zawartość w kolejności od ostatnio dodanych i zaktualizowanych treści. Prezentowane są typy zawartości, tytuł, nazwa autora, czas ostatniej aktualizacji. Zawartość jest uznawana za zaktualizowaną jeśli zmieni się w niej treść lub zostanie do niej dodany komentarz. Zakładka <em>Moja ostatnia zawartość</em> ogranicza listę do zalogowanego użytkownika.

en: The {node}.nid this record tracks.
pl: Identyfikator {node}.nid węzła, który jest obserwowany.

en: Boolean indicating whether the node is published.
pl: Wartość logiczna wskazująca czy węzeł jest opublikowany.

en: The Unix timestamp when the node was most recently saved or commented on.
pl: Czas ostatniego zapisu lub skomentowania węzła w formacie Unix timestamp.

en: The {user}.nid this record tracks.
pl: Identyfikator {user}.nid węzła, który jest obserwowany.

en: The {users}.uid of the node author or commenter.
pl: {users}.id autora węzła lub komentarza.

en: The Unix timestamp when the user was most recently saved or commented on.
pl: Czas ostatniego zapisu lub skomentowania użytkownika w formacie Unix timestamp.

en: Uninstalled modules
pl: Odinstalowane moduły

en: Uninstalled themes
pl: Odinstalowane skórki

en: The Update Manager module periodically checks for new versions of your site's software (including contributed modules and themes), and alerts administrators to available updates. The Update Manager system is also used by some other modules to manage updates and downloads; for example, the Interface Translation module uses the Update Manager to download translations from the localization server. Note that whenever the Update Manager system is used, anonymous usage statistics are sent to Drupal.org. If desired, you may disable the Update Manager module from the <a href=":modules">Extend page</a>; if you do so, functionality that depends on the Update Manager system will not work. For more information, see the <a href=":update">online documentation for the Update Manager module</a>.
pl: Moduł Update Manager regularnie sprawdza dostępność nowych wersji oprogramowania witryny (uwzględniając dodatkowe moduły i skórki) i powiadamia administratorów o dostępnych aktualizacjach. Funkcje modułu Update Manager są także wykorzystywane przez kilka innych modułów do pobierania i zarządzania aktualizacjami; na przykład, moduł Interface Translation używa modułu Update Manager do pobierania tłumaczeń z serwera tłumaczeń. Należy zauważyć, że w trakcie korzystania z funkcji modułu Update Manager do witryny Drupal.org wysyłane są anonimowe statystyki użytkowania. Jeśli to konieczne, można wyłączyć moduł Update Manager na stronie <a href=":modules">Rozszerz</a>; w takim przypadku wszelkie funkcje zależne od modułu Update Manager nie będą działały. Więcej informacji znajduje się w <a href=":update">internetowej dokumentacji modułu Update Manager</a>.

en: The <a href=":update-report">Available updates report</a> displays core, contributed modules, and themes for which there are new releases available for download. On the report page, you can also check manually for updates. You can configure the frequency of update checks, which are performed during cron runs, and whether notifications are sent on the <a href=":update-settings">Update Manager settings page</a>.
pl: Raport <a href=":update-report">Nowe wersje</a> wyświetla moduły systemowe, moduły dodatkowe oraz skórki, dla których można pobrać nowe wydania. Na stronie raportu można także ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji. Na stronie <a href=":update-settings">Ustawienia menedżera aktualizacji</a> można skonfigurować częstotliwość sprawdzania nowych wersji (w trakcie wykonywania zadań cron) a także sposób powiadamiania o nich.

en: The Update Manager module allows administrators to perform updates directly from the <a href=":update-page">Update page</a>. It lists all available updates, and you can confirm whether you want to download them. If you don't have sufficient access rights to your web server, you could be prompted for your FTP/SSH password. Afterwards the files are transferred into your site installation, overwriting your old files. Direct links to the Update page are also displayed on the <a href=":modules_page">Extend page</a> and the <a href=":themes_page">Appearance page</a>.
pl: Moduł Update Manager umożliwia administratorom wykonywanie aktualizacji wprost ze strony <a href=":update-page">Aktualizuj</a>. Wyświetlana jest lista wszystkich dostępnych aktualizacji i istnieje możliwość potwierdzenia chęci ich pobrania. W przypadku braku odpowiednich praw dostępu do serwera www może zaistnieć konieczność podania hasła FTP/SSH. Następnie pliki są przesyłane do miejsca instalacji witryny, nadpisując stare pliki. Odnośniki do strony Aktualizuj są także wyświetlane na stronie <a href=":modules_page">Rozszerz</a> oraz <a href=":themes_page">Wygląd</a>.

en: Regularly review and install <a href=":updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href=":update-php">update script</a> each time a module is updated.
pl: Należy regularnie przeglądać i instalować <a href=":updates">dostępne aktualizacje</a> w celu utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Po każdej aktualizacji modułów należy wykonać <a href=":update-php">skrypt aktualizujący</a>. Przed aktualizacjami warto upewnić się, że wykonano kopię plików i bazy danych witryny.

en: Regularly review <a href=":updates">available updates</a> to maintain a secure and current site. Always run the <a href=":update-php">update script</a> each time a module is updated.
pl: Należy regularnie przeglądać i instalować <a href=":updates">dostępne aktualizacje</a> w celu utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Po każdej aktualizacji modułów należy uruchomić <a href=":update-php">skrypt aktualizujący</a>.

en: No update information available. <a href=":run_cron">Run cron</a> or <a href=":check_manually">check manually</a>.
pl: Brak informacji o aktualizacjach. <a href=":run_cron">Uruchom cron</a> lub <a href=":check_manually">sprawdź ręcznie</a>.

en: New release(s) available for @site_name
pl: Dostępne są nowe wydania dla @site_name

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, @url.
pl: Witryna jest skonfigurowana tak, że wysyłane są maile o każdej dostępnej aktualizacji. Aby otrzymywać maile tylko o poprawkach bezpieczeństwa, @url.

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, @url.
pl: Witryna jest skonfigurowana tak, że wysyłane są maile tylko o poprawkach bezpieczeństwa. Aby otrzymywać mail o każdej dostępnej aktualizacji, @url.

en: There was a problem checking <a href=":update-report">available updates</a> for Drupal.
pl: Wystąpił problem ze sprawdzeniem <a href=":update-report">dostępnych aktualizacji</a> Drupala.

en: There was a problem checking <a href=":update-report">available updates</a> for your modules or themes.
pl: Wystąpił problem ze sprawdzeniem <a href=":update-report">dostępnych aktualizacji</a> do modułów i skórek.

en: %archive_file contains a version of %names that is not compatible with Drupal @version. | %archive_file contains versions of modules or themes that are not compatible with Drupal @version: %names
pl[0]: %archive_file zawiera wersję modułu %names który nie jest kompatybilny z Drupalem w wersji @version.
pl[1]: %archive_file zawiera wersję modułów %names które nie są kompatybilne z Drupalem w wersji @version.
pl[2]: %archive_file zawiera wersję modułów %names które nie są kompatybilne z Drupalem w wersji @version.

en: See the <a href=":available_updates">available updates</a> page for more information and to install your missing updates.
pl: Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":available_updates">nowe wersje</a>, na której można także zainstalować brakujące aktualizacje.

en: See the <a href=":available_updates">available updates</a> page for more information.
pl: Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":available_updates">nowe wersje</a>.

en: Update Manager settings
pl: Ustawienia menedżera aktualizacji

en: Check for updates of uninstalled modules and themes
pl: Sprawdzaj aktualizacje odinstalowanych modułów i skórek

en: You can find <a href=":module_url">modules</a> and <a href=":theme_url">themes</a> on <a href=":drupal_org_url">drupal.org</a>. The following file extensions are supported: %extensions.
pl: Na stronie <a href=":drupal_org_url">drupal.org</a>znajdują się <a href=":module_url">moduły</a> i <a href=":theme_url">skórki</a>. Można używać następujących rozszerzeń plików: %extensions.

en: Back up your database and site before you continue. <a href=":backup_url">Learn how</a>.
pl: Wykonaj kopię zapasową swojej bazy danych i witryny przed kontynuacją. <a href=":backup_url">Dowiedz się jak to zrobić</a>.

en: Deprecated: User Name
pl: Przestarzałe: User Name

en: Deprecated: Use account-name or display-name instead.
pl: Przestarzałe: zamiast tego użyj account-name lub display-name.

en: The display name of the user account.
pl: Wyświetlana nazwa konta użytkownika.

en: The User module allows users to register, log in, and log out. It also allows users with proper permissions to manage user roles and permissions. For more information, see the <a href=":user_docs">online documentation for the User module</a>.
pl: Moduł User pozwala użytkownikom na rejestrację, logowanie i wylogowanie. Dostarcza też uprawnień do zarządzania rolami i uprawnieniami. Więcej informacji w <a href=":user_docs">dokumentacji online modułu User</a>.

en: Through the <a href=":people">People administration page</a> you can add and cancel user accounts and assign users to roles. By editing one particular user you can change their username, email address, password, and information in other fields.
pl: Na stronie <a href=":people">Zarządzanie użytkownikami</a> można dodawać i anulować konta użytkowników oraz przydzielać im role. Edytując pojedynczego użytkownika można zmienić mu adres e-mail, hasło, nazwę użytkownika i informację w innych polach.

en: <em>Roles</em> are used to group and classify users; each user can be assigned one or more roles. Typically there are two pre-defined roles: <em>Anonymous user</em> (users that are not logged in), and <em>Authenticated user</em> (users that are registered and logged in). Depending on how your site was set up, an <em>Administrator</em> role may also be available: users with this role will automatically be assigned any new permissions whenever a module is enabled. You can create additional roles on the <a href=":roles">Roles administration page</a>.
pl: <em>Role</em> są używane do grupowania i klasyfikacji użytkowników; każdy użytkownik może być skojarzony z jedną lub wieloma rolami. Zwykle dostępne są dwie wstępnie zdefiniowane role: <em>Użytkownik anonimowy</em> (użytkownicy niezalogowani) i <em>Użytkownik uwierzytelniony</em> (użytkownicy zarejestrowani i zalogowani). W zależności od konfiguracji witryny, może być także dostępna rola <em>Administrator</em>: użytkownicy mający tę rolę będą mieli automatycznie nadane każde uprawnienie w momencie włączania modułu. Dodatkowe role można tworzyć na stronie <a href=":roles">Administrowanie rolami</a>.

en: After creating roles, you can set permissions for each role on the <a href=":permissions_user">Permissions page</a>. Granting a permission allows users who have been assigned a particular role to perform an action on the site, such as viewing content, editing or creating  a particular type of content, administering settings for a particular module, or using a particular function of the site (such as search).
pl: Po utworzeniu ról, na stronie <a href=":permissions_user">Uprawnienia</a> można przypisać każdej z ról określone uprawnienia. Przyznanie uprawnienia daje użytkownikom przypisanym do określonej roli możliwość wykonania różnych działań w obrębie witryny, takich jak przeglądanie zawartości, edycję lub tworzenie szczególnego rodzaju zawartości, zarządzanie ustawieniami określonego modułu lub używanie specyficznej funkcji witryny (np. wyszukiwarki).

en: The <a href=":accounts">Account settings page</a> allows you to manage settings for the displayed name of the Anonymous user role, personal contact forms, user registration settings, and account cancellation settings. On this page you can also manage settings for account personalization, and adapt the text for the email messages that users receive when they register or request a password recovery. You may also set which role is automatically assigned new permissions whenever a module is enabled (the Administrator role).
pl: Strona <a href=":accounts">Ustawienia konta</a> umożliwia zarządzanie ustawieniami nazwy roli Anonimowy użytkownik, osobistymi formularzami kontaktu, ustawieniami rejestracji użytkowników i ustawieniami anulowania konta. Na tej stronie można także zarządzać ustawieniami personalizacji konta i dostosować tekst wiadomości e-mail wysyłanych do użytkownika w trakcie rejestracji lub odzyskiwania hasła. Można także zdecydować, która rola automatycznie uzyska nowe uprawnienia w trakcie włączania modułu (rola Administrator).

en: Because User accounts are an entity type, you can extend them by adding fields through the Manage fields tab on the <a href=":accounts">Account settings page</a>. By adding fields for e.g., a picture, a biography, or address, you can a create a custom profile for the users of the website. For background information on entities and fields, see the <a href=":field_help">Field module help page</a>.
pl: Z uwagi na to, że konta użytkowników są encjami to można je rozbudowywać dodając pola za pomocą zakładki Zarządzaj polami na stronie <a href=":accounts">Ustawienia konta</a>. Dodając pole np. obraz, biografia lub adres można tworzyć własne strony profilowe użytkowników witryny. Podstawowe informacje na temat encji i pól znajdują się na stronie <a href=":field_help">pomocy modułu Field</a>.

en: Permissions let you control what users can do and see on your site. You can define a specific set of permissions for each role. (See the <a href=":role">Roles</a> page to create a role.) Any permissions granted to the Authenticated user role will be given to any user who is logged in to your site. From the <a href=":settings">Account settings</a> page, you can make any role into an Administrator role for the site, meaning that role will be granted all new permissions automatically. You should be careful to ensure that only trusted users are given this access and level of control of your site.
pl: Uprawnienia umożliwiają kontrolę tego, co użytkownicy mogą zrobić i zobaczyć w witrynie. Można określić szczególny zestaw uprawnień dla każdej roli (Przejdź na stronę <a href=":role">Role</a> aby utworzyć rolę). Wszystkie uprawnienia przydzielone roli Uwierzytelniony użytkownik będą nadane każdemu użytkownikowi, który zaloguje się w witrynie. Na stronie <a href=":settings">Ustawienia konta</a> można dowolnej roli przypisać rolę Administratora witryny, co będzie oznaczało że będzie automatycznie otrzymywała wszystkie uprawnienia. Należy zachować ostrożność i upewnić się, że ten poziom dostępu i kontroli witryny został przyznany tylko zaufanym użytkownikom.

en: A role defines a group of users that have certain privileges. These privileges are defined on the <a href=":permissions">Permissions page</a>. Here, you can define the names and the display sort order of the roles on your site. It is recommended to order roles from least permissive (for example, Anonymous user) to most permissive (for example, Administrator user). Users who are not logged in have the Anonymous user role. Users who are logged in have the Authenticated user role, plus any other roles granted to their user account.
pl: Rola to grupa użytkowników mających określone przywileje. Są one definiowane na stronie <a href=":permissions">Uprawnienia</a>. Tutaj można nadać nazwy i określić kolejność wyświetlania ról w obrębie witryny. Zaleca się ustalenie takiej kolejności ról aby na początku znalazły się role najmniej uprawnione (np. Użytkownik anonimowy) a na końcu role najbardziej uprawnione (np. Administrator). Użytkownicy niezalogowani mają rolę Użytkownik anonimowy. Użytkownicy zalogowani mają rolę Użytkownik uwierzytelniony wraz z innymi przydzielonymi mu rolami.

en: Make it at least 12 characters
pl: Niech ma przynajmniej 12 znaków

en: Configure site-wide settings and behavior for user accounts and registration. This includes account cancellation methods, the content of user emails and fields attached to users.
pl: Konfiguracja ustawień dotyczących kont użytkowników i ich rejestracji. Dotyczy to również metod usuwania kont, treści powiadomień e-mail i pól powiązanych z użytkownikami.

en: Manage all user accounts. This includes editing all user information, changes of email addresses and passwords, issuing emails to users and blocking and deleting user accounts.
pl: Zarządzanie kontami użytkowników. Pozwala zmieniać wszystkie informacje o użytkownikach, w tym ich adresy e-mail, oraz kasować konta.

en: Required if you want to change the %mail or %pass below. <a href=":request_new_url" title="Send password reset instructions via email.">Reset your password</a>.
pl: Wymagane jeśli trzeba zmienić %mail lub %pass poniżej. <a href=":request_new_url" title="Wyślij instrukcje do resetu hasła na e-mail.">Resetowanie hasła</a>.

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href=":permissions-url">permissions</a> can override this default method.
pl: Użytkownicy z <a href=":permissions-url">uprawnieniem</a> %select-cancel-method lub %administer-users mogą napisać tę domyślną metodę.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
pl: Dostępne zmienne to: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Created a new user account for <a href=":url">%name</a>. No email has been sent.
pl: Utworzono konto nowego użytkownika <a href=":url">%name</a>. Żaden e-mail nie został wysłany.

en: The new user <a href=":url">%name</a> was created without an email address, so no welcome message was sent.
pl: Nowy użytkownik <a href=":url">%name</a> został utworzony bez podania adresu e-mail, więc nie wysłano żadnej wiadomości powitalnej.

en: A welcome message with further instructions has been emailed to the new user <a href=":url">%name</a>.
pl: Wiadomość powitalna e-mail wraz z dalszymi instrukcjami została wysłana do nowego użytkownika <a href=":url">%name</a>.

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
pl: Instrukcje dotyczące uzyskania nowego hasła użytkownika zostaną wysłane na adres e-mail podany w trakcie rejestracji.

en: Send password reset instructions via email.
pl: Wyślij instrukcje dotyczące uzyskania nowego hasła użytkownika w wiadomości e-mail.

en: Also known as:
pl: Znane również jako:

en: For more information, see the <a href=":views">online documentation for the Views module</a>.
pl: W celu uzyskania dodatkowych informacji zobacz <a href=":views">internetową dokumentację modułu Views</a>.

en: In order to create and modify your own views using the administration and configuration user interface, you will need to enable either the Views UI module in core or a contributed module that provides a user interface for Views. See the <a href=":views-ui">Views UI module help page</a> for more information.
pl: Aby móc tworzyć i modyfikować własne widoki przy użyciu administracyjnego interfejsu użytkownika należy włączyć systemowy moduł Views UI lub dodatkowy moduł udostępniający interfejs użytkownika dla modułu Views. Więcej informacji jest dostępnych na <a href=":views-ui">stronie pomocy modułu Views UI</a>.

en: Contributed projects that support the Views module can be found in the <a href=":node">online documentation for Views-related contributed modules</a>.
pl: Dodatkowe moduły wspierające moduł Views można znaleźć w <a href=":node">internetowej dokumentacji dla dodatkowych modułów powiązanych z modułem Views</a>.

en: Changing the title here means it cannot be dynamically altered anymore. (Try changing it directly in <a href=":url">@name</a>.)
pl: Zmiana tytułu w tym miejscu oznacza, że nie będzie już mógł być tworzony dynamicznie. (Można spróbować zmiany wprost w <a href=":url">@name</a>.)

en: This link is provided by the Views module. The path can be changed by editing the view <a href=":url">@label</a>
pl: Ten odnośnik jest udostępniany przez moduł Views. Ścieżka może zostać zmieniona w trakcie edycji widoku <a href=":url">@label</a>

en: @type language selected for page
pl: Język typu @type, który został wybrany dla strony

en: Will not be accessible.
pl: Nie będzie dostępne.

en: The following tokens are available. You may use Twig syntax in this field.
pl: Dostępne są następujące wzorce. W tym polu można używać składni Twig.

en: Override the view and other argument titles. You may use Twig syntax in this field as well as the "arguments" and "raw_arguments" arrays.
pl: Nadpisz tytuł widoku i innych argumentów. Można w tym polu użyć składni Twig a także tablic "arguments" i "raw_arguments".

en: Override the view and other argument titles. You may use Twig syntax in this field.
pl: Nadpisz tytuł widoku i innych argumentów. Można w tym polu użyć składni Twig.

en: The following replacement tokens are available for this argument.
pl: Dla tego argumentu dostępne są następujące wzorce podstawiania.

en: The category this block will appear under on the <a href=":href">blocks placement page</a>.
pl: Kategoria w której pojawi się ten blok na stronie <a href=":href">rozmieszczania bloków</a>.

en: Separate multiple classes by spaces.
pl: Oddziel spacjami nazwy wielu klas

en: You may also adjust the @settings for the currently selected access restriction.
pl: Można także dostosować @settings dla aktualnie wybranego ograniczenia dostępu.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected cache mechanism.
pl: Można także dostosować @settings dla aktualnie wybranego mechanizmu pamięci podręcznej.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected style.
pl: Można także dostosować @settings dla aktualnie wybranego stylu.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected row style.
pl: Można także dostosować @settings dla aktualnie wybranego stylu rzędu.

en: The following tokens are available for this link. You may use Twig syntax in this field.
pl: Dla tego odnośnika dostępne są następujące wzorce. W tym polu można używać składni Twig.

en: You may also adjust the @settings for the currently selected pager.
pl: Można także dostosować @settings dla aktualnie wybranego stronicowania.

en: An offset from the current time such as "@example1" or "@example2"
pl: Przesunięcie względem bieżącego czasu np. "@example1" lub "@example2"

en: The Views UI module provides an interface for managing views for the <a href=":views">Views module</a>. For more information, see the <a href=":handbook">online documentation for the Views UI module</a>.
pl: Moduł Views UI udostępnia interfejs użytkownika do zarządzania widokami <a href=":views">modułu Views</a>. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":handbook">internetowej dokumentacji modułu Views UI</a>.

en: Views can be enabled or disabled from the <a href=":list">Views list page</a>. To enable a view, find the view within the "Disabled" list and select the "Enable" operation. To disable a view find the view within the "Enabled" list and select the "Disable" operation.
pl: Widoki mogą być włączane i wyłączane na stronie <a href=":list">lista Widoków</a>. Aby włączyć widok należy znaleźć widok na liście "Wyłączone" i wybrać działanie "Włącz". Aby wyłączyć widok należy znaleźć widok na liście "Włączone" i wybrać działanie "Wyłącz".

en: Views can be exported and imported as configuration files by using the <a href=":config">Configuration Manager module</a>.
pl: Widoki mogą być wyeksportowane lub zaimportowane w postaci plików konfiguracyjnych przy użyciu <a href=":config">modułu Configuration Manager</a>.

en: Advanced Views settings
pl: Zaawansowane ustawienia Widoków

en: View @display_title
pl: Zobacz @display_title

en: Duplicate as @type
pl: Duplikuj jako @type

en: Add @display
pl: Dodaj @display

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by @user will be lost.
pl: Łamiąc tę blokadę wszystkie niezapisane zmiany wprowadzone przez @user zostaną utracone.

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
pl: Zgłoszenie anulowania konta [user:display-name] na [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
pl: Zastępcze dane do logowania dla [user:display-name] na [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
pl: Szczegóły konta użytkownika [user:display-name] na [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
pl: Szczegóły konta dla [user:display-name] na [site:name] (w trakcie weryfikacji)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
pl: [user:display-name] wypełnił formularz założenia konta.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
pl: [user:display-name],
    
    Twoje konto na stronie [site:name] zostało aktywowane.
    
    Możesz się teraz zalogować klikając w poniższy odnośnik lub kopiując i wklejając go do przeglądarki:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Ten odnośnik możesz zostać użyty tylko raz i kieruję na stronę, gdzie będzie można ustawić własne hasło.
    
    Po ustawieniu własnego hasło, będzie można logować się w przyszłości poprzez odnośnik [site:login-url] używając:
    
    nazwa użytkownika: [user:account-name]
    hasło: Twoje hasło
    
    --  Zespół [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
pl: Informacje dotyczące konta  [user:display-name] na [site:name] (konto zatwierdzone)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
pl: Informacje dotyczące konta [user:display-name] na [site:name] (zablokowane)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
pl: [user:display-name],
    
    Twoje konto na stronie [site:name] zostało anulowane.
    
    -- Zespół [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
pl: Szczegóły konta użytkownika [user:display-name] na [site:name] (anulowane)

en: @display '@id': Component '@name' was disabled because its settings depend on removed dependencies.
pl: @display '@id': Komponent '@name' został zablokowany ponieważ jego ustawienia zależą od usuniętych zależności.

en: No widget available for: %type.
pl: Brak dostępnej kontrolki dla: %type.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
pl: Szereg znaków specjalnych w tym spacja, kropka (.), dywiz (-), apostrof ('), podkreślenie (_), oraz znak @.

en: This value is not valid.
pl: Ta wartość nie jest prawidłowa.

en: Create tasks that the system can execute.
pl: Tworzy zadania, które może wykonać system.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like /node/1234 or an external URL like @url.
pl: Adres, na który zostanie przekierowany użytkownik. Może to być wewnętrzna ścieżka taka jak /node/1234 lub zewnętrzny URL taki jak @url.

en: Add feeds or import OPMLs to gather external content and configure how often they are updated.
pl: Dodaj kanały lub zaimportuj pliki OPML w celu pobierania zawartości z zewnątrz i ustawienia jak często będzie odświeżana.

en: The Automated Cron module runs cron operations for your site using normal browser/page requests instead of having to set up a separate cron job. The Automated Cron module checks at the end of each server response when cron operation was last ran and, if it has been too long since last run, it executes the cron tasks after sending a server response. For more information, see the <a href=":automated_cron-documentation">online documentation for the Automated Cron module</a>.
pl: Moduł Automated Cron wykonuje operacje cron wykorzystując tradycyjne zapytania bez potrzeby konfiguracji osobnego zadania cron. Moduł, na koniec każdej odpowiedzi serwera, sprawdza kiedy po raz ostatni zostały wykonane zadania cron. Jeśli od czasu ich ostatniego wykonania upłynęło zbyt dużo czasu, zadania Cron zostaną wykonane przez serwer po przesłaniu przez przezeń odpowiedzi na zapytanie. Aby uzyskać więcej informacji proszę zapoznać się z <a href=":automated_cron-documentation">dokumentacją online modułu Automated Cron</a>.

en: Configuring Automated Cron
pl: Konfiguracja Automatycznego Crona

en: On the <a href=":cron-settings">Cron page</a>, you can set the frequency (time interval) for running cron jobs.
pl: Na <a href=":cron-settings">Stronie demona cron</a> można ustawić częstotliwość (interwał) uruchamiania zadań cron.

en: Disabling Automated Cron
pl: Wyłącz Automatyczny Cron

en: To disable automated cron, the recommended method is to uninstall the module, to reduce site overhead. If you only want to disable it temporarily, you can set the frequency to Never on the Cron page, and then change the frequency back when you want to start it up again.
pl: Rekomendowaną ścieżka wyłączenia autmatycznych zadań cron jest odinstalowanie modułu, tak by zmniejszyć narzut na stronę. Jeśli chcesz wyłączyć funkcjonalność tymczasowo, możesz zmienić częstotliwość na Nigdy na stronie ustawień Cron, następnie przywrócić wartość gdy zajdzie taka potrzeba.

en: Automated Cron
pl: Automatyczny Cron

en: Provides an automated way to run cron jobs, by executing them at the end of a server response.
pl: Umożliwia uruchamiania zadań cron poprzez wykonywania ich przy końcu odpowiedzi serwera.

en: Automated cron settings
pl: Ustawienia automatycznego demona crona

en: Ban visits from specific IP addresses.
pl: Zablokuj wizyty z określonych adresów IP

en: You can place a new block in a region by selecting <em>Place block</em> on the <a href=":blocks">Block layout page</a>. Once a block is placed, it can be moved to a different region by drag-and-drop or by using the <em>Region</em> drop-down list, and then clicking <em>Save blocks</em>.
pl: Można umieścić nowy blok w regionie wybierając <em>Umieść blok</em> na stronie <a href=":blocks">Układ bloków</a>.  Taki blok można później przenieść do innego regionu metodą przeciągnij i upuść albo wskazując region z listy rozwijanej <em>Region</em> i klikając <em>Zapisz bloki</em>.

en: Block placement is specific to each theme on your site. Changes will not be saved until you click <em>Save blocks</em> at the bottom of the page.
pl: Rozmieszczenie bloków jest specyficzne dla każdej skórki witryny. Zmiany nie będą zapisane dopóki nie zostanie kliknięty przycisk <em>Zapisz bloki</em> u dołu strony.

en: Adding comment types
pl: Dodaj typy komentarzy

en: Additional <em>comment types</em> can be created per entity sub-type and added on the <a href=":field">Comment types page</a>. If there are multiple comment types available you can select the appropriate one after adding a <em>Comments field</em>.
pl: Dodatkowe <em>typy komentarzy</em> mogą zostać utworzone dla podtypów encji i dodane na <a href=":field">stronie typów komentarzy</a>. Jeśli dostępnych jest wiele typów komentarzy możesz wybrać właściwy po dodaniu <em>pola komentarzy</em>.

en: Compare the configuration uploaded to your sync directory with the active configuration before completing the import.
pl: Przed zakończeniem importu porównaj bieżącą konfiguracją z konfigurację wysłaną do katalogu synchronizacji.

en: Upload a full site configuration archive to the sync directory. It can then be compared and imported on the Synchronize page.
pl: Wyślij pełne archiwum konfiguracji do katalogu synchronizacji. Będzie mogła być następnie porównana i zaimportowana na stronie Synchronizacji.

en: The Database Logging module logs system events in the Drupal database. Monitor your site or debug site problems on this page.
pl: Moduł Database Logging zapisuje zdarzenia systemowe w bazie danych Drupala. Ta strona jest przydatna w monitorowaniu lub szukaniu przyczyn problemów.

en: The Internal Dynamic Page Cache module caches pages for all users in the database, handling dynamic content correctly. For more information, see the <a href=":dynamic_page_cache-documentation">online documentation for the Internal Dynamic Page Cache module</a>.
pl: Moduł Internal Dynamic Page Cache przechowuje w bazie danych pamięć podręczną stron dla wszystkich użytkowników zapewniając jednocześnie prawidłową obsługę dynamicznej zawartości. Więcej informacji znajduje się w <a href=":dynamic_page_cache-documentation">internetowej dokumentacji modułu Internal Dynamic Page Cache</a>.

en: The module requires no configuration. Every part of the page contains metadata that allows Internal Dynamic Page Cache to figure this out on its own.
pl: Moduł nie wymaga konfiguracji. Każdy element strony zawiera metadane umożliwiające Wewnętrznej Dynamicznej Pamięci Podręcznej ich poprawne zrozumienie.

en: <strong>Entity Reference</strong> fields allow you to create fields that contain links to other entities (such as content items, taxonomy terms, etc.) within the site. This allows you, for example, to include a link to a user within a content item. For more information, see <a href=":er_do">the online documentation for the Entity Reference module</a>.
pl: Pola <strong>Referencja do encji</strong> umożliwiają tworzenie pól zawierających odnośniki do innych encji w obrębie witryny (takich jak wpisy, kategorie itp.). Pozwala to, na przykład, umieścić odnośnik do profilu użytkownika wewnątrz wpisu. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":er_do">internetowej dokumentacji modułu Entity Reference</a>.

en: Enable custom storage
pl: Włącz własne miejsce przechowywania

en: An instance-specific widget type
pl: Typ kontrolki konkretnego egzemplarza

en: Widget types @types are used in Drupal 6 field instances: widget type @selected_type applied to the Drupal 8 base field
pl: Typy kontrolek @types są używane w egzemplarzach pól Drupala 6: typ kontrolki @selected_type zastosowano dla pola podstawowego Drupala 8

en: You can define which users will be able to use each text format by selecting roles. To ensure security, anonymous and untrusted users should only have access to text formats that restrict them to either plain text or a safe set of HTML tags. This is because HTML tags can allow embedding malicious links or scripts in text. More trusted registered users may be granted permission to use less restrictive text formats in order to create rich text. <strong>Improper text format configuration is a security risk.</strong>
pl: Możesz ustalić którzy użytkownicy będą mogli korzystać z każdego z formatów tekstu poprzez wybór ról. Dla zapewnienia bezpieczeństwa anonimowi i niezaufani użytkownicy powinni mieć dostęp jedynie do czystego tekstu lub zestawu dozwolonych, bezpiecznych znaczników HTML. Nie jest to bez znaczenia, jako że znaczniki HTML mogą zawierać złośliwe linki lub skrypty na stronie. Bardziej zaufani użytkownicy mogą dostać dostęp do mniej restrykcyjnych formatów tekstu tak by móc tworzyć bogatsze treści. <strong>Niepoprawna konfiguracja formatów tekstu jest zagrożeniem bezpieczeństwa dla twojej strony.</strong>

en: Each text format uses filters that add, remove, or transform elements within user-entered text. For example, one filter removes unapproved HTML tags, while another transforms URLs into clickable links. Filters are applied in a specific order. They do not change the <em>stored</em> content: they define how it is processed and displayed.
pl: Każdy format tekstu używa filtrów, które dodają, usuwają lub przekształcają elementy wprowadzonego przez użytkownika tekstu. Na przykład, jeden filtr może usuwać niedopuszczalne znaczniki HTML, podczas gdy inny przekształca adresy URL w klikalne odnośniki. Filtry są wykonywane w określonej kolejności. Nie zmieniają <em>zapisanej</em> zawartości - określają sposób w jaki jest ona przetwarzana i wyświetlana.

en: Text formats define how text is filtered for output and how HTML tags and other text is displayed, replaced, or removed. <strong>Improper text format configuration is a security risk.</strong> Learn more on the <a href=":filter_help">Filter module help page</a>.
pl: Formaty tekstu określają sposób filtrowania wyjściowego tekstu a także sposób w jaki znaczniki HTML i inne teksty są wyświetlane, zastępowane i usuwane. <strong>Nieodpowiednia konfiguracja formatu tekstu jest zagrożeniem bezpieczeństwa.</strong> Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":filter_help">pomocy modułu Filter</a>.

en: A text format contains filters that change the display of user input; for example, stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Filters are executed from top to bottom and the order is important, since one filter may prevent another filter from doing its job. For example, when URLs are converted into links before disallowed HTML tags are removed, all links may be removed. When this happens, the order of filters may need to be rearranged.
pl: Format tekstu zawiera filtry, które zmieniają sposób wyświetlania danych wejściowych; na przykład, usuwają niebezpieczny kod HTML lub przekształcają adresy w klikalne odnośniki. Filtry są wykonywane od góry do dołu a kolejność jest istotna ponieważ określony filtr może uniemożliwić wykonanie innego filtra. Przykładowo, gdy adres URL jest przekształcony w odnośnik przed usunięciem niedozwolonych znaczników HTML, wszystkie odnośniki mogą zostać usunięte. W takim przypadku konieczna może być zmiana kolejności filtrów.

en: Configure how content is filtered when displayed, including which HTML tags are rendered, and enable module-provided filters.
pl: Skonfiguruj sposób filtrowania wyświetlanej zawartości, wliczając w selekcję znaczników HTML i włączanie dodatkowych filtrów.

en: A list of HTML tags that can be used. By default only the <em>lang</em> and <em>dir</em> attributes are allowed for all HTML tags. Each HTML tag may have attributes which are treated as allowed attribute names for that HTML tag. Each attribute may allow all values, or only allow specific values. Attribute names or values may be written as a prefix and wildcard like <em>jump-*</em>. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
pl: Lista dozwolonych znaczników HTML. Domyślnie, we wszystkich znacznikach HTML dozwolone są wyłącznie atrybuty <em>lang</em> i <em>dir</em>. Każdy znacznik HTML może mieć zbiór dozwolonych nazwy atrybutów. Każdy atrybut może dopuszczać wszystkie lub tylko określone wartości. Nazwy atrybutów można wpisywać w postaci wzorca takiego jak <em>jump-*</em>. Atrybuty zdarzeń JavaScript, adresy URL JavaScript i kod CSS są zawsze usuwane.

en: Configure languages for content, interface, and configuration.
pl: Konfiguracja języków zawartości, interfejsu i konfiguracji.

en: Overriding default English strings
pl: Nadpisywanie domyślnych łańcuchów znaków w języku angielskim

en: If translation is enabled for English, you can <em>override</em> the default English interface text strings in your site with other English text strings on the <a href=":translate">User interface translation</a> page. Translation is off by default for English, but you can turn it on by visiting the <em>Edit language</em> page for <em>English</em> from the <a href=":languages">Languages</a> page.
pl: Jeśli dla języka angielskiego są włączone tłumaczenia to można <em>nadpisać</em> na swojej witrynie domyślne teksty w języku angielskim innymi angielskimi tekstami wchodząc na stronę <a href=":translate">Tłumaczenie interfejsu użytkownika</a>. Tłumaczenia są domyślnie wyłączone dla języka angielskiego, ale można je włączyć odwiedzając stronę <em>Edycja języka</em> dla <em>Języka angielskiego</em> na stronie <a href=":languages">Języki</a>.

en: Configure the import of translation files, and add or customize interface translations.
pl: Konfiguracja importu plików tłumaczeń a także dodawanie lub dostosowywanie tłumaczeń interfejsu.

en: Manage menus and menu links.
pl: Zarządzanie menu i odnośnikami menu.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
pl: <q>Zaloguj się</q> dla anonimowych użytkowników

en: Revert to earlier revision of a translation
pl: Przywróć wcześniejszą wersję tłumaczenia

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami

en: Add custom URLs to existing paths.
pl: Dodaj własny adres URL do obecnych ścieżek.

en: Network problem!
pl: Problem z połączeniem sieciowym!

en: - None (original image) -
pl: - Żaden (oryginalny obraz) -

en: Only items in the index will appear in search results. To build and maintain the index, a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a> is required.
pl: W wynikach wyszukiwania pojawiają się wyłącznie te elementy, które znajdują się w indeksie. Tworzenie i utrzymanie indeksu wymaga prawidłowo skonfigurowanego <a href=":cron">zadania cron</a>.

en: The maximum number of items indexed in each run of the <a href=":cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing. Some search page types may have their own setting for this.
pl: Maksymalna liczba elementów indeksowanych w tracie każdego uruchomienia <a href=":cron">zadań cron</a>. Jeśli to konieczne, zmniejsz liczbę elementów aby zapobiec przekroczeniu czasu wykonywania i brakowi pamięci. Niektóre typy stron wyszukiwania mogą mieć swoje własne ustawienia.

en: The minimum character length for a word to be added to the index. Searches must include a keyword of at least this length.
pl: Minimalna liczba znaków słowa, które ma być dodane do indeksu. Kryteria wyszukiwania muszą zawierać słowo kluczowe o co najmniej takiej długości.

en: Configure the logging of content statistics.
pl: Konfiguracja zapisywania w dzienniku statystyk zawartości.

en: Checking site status
pl: Sprawdzanie statusu witryny

en: The <a href=":status">Status report</a> provides an overview of the configuration, status, and health of your site. Review this report to make sure there are not any problems to address, and to find information about the software your site and web server are using.
pl: <a href=":status">Raport o stanie witryny</a> umożliwia przegląd konfiguracji i stanu witryny. Należy przeglądnąć ten raport aby upewnić się, że nie ma żadnych problemów do rozwiązania i znaleźć informacje na temat oprogramowania używanego przez witrynę i serwer www.

en: In order for the site and its modules to continue to operate well, a set of routine administrative operations must run on a regular basis; these operations are known as <em>cron</em> tasks. On the <a href=":cron">Cron page</a>, you can configure cron to run periodically as part of server responses by installing the <em>Automated Cron</em> module, or you can turn this off and trigger cron from an outside process on your web server. You can verify the status of cron tasks by visiting the <a href=":status">Status report page</a>. For more information, see the <a href=":handbook">online documentation for configuring cron jobs</a>.
pl: W celu zapewnienia prawidłowej pracy witryny i jej modułów, pewne operacje administracyjne powinny być wykonywane regularnie; te działania znane są pod pojęciem zadań <em>cron</em>. Na stronie <a href=":cron">Cron</a>, można skonfigurować regularne wykonywanie zadań cron przy końcu odpowiedzi serwera poprzez zainstalowanie modułu <em>Automated Cron</em> lub wyłączyć tę funkcję i wyzwalać zadania cron przy użyciu zewnętrznego procesu serwera. Można sprawdzić status zadań cron odwiedzając stronę <a href=":status">Raport o stanie witryny</a>. Więcej informacji można znaleźć w <a href=":handbook">internetowej dokumentacji dotycząej konfiguracji zadań cron</a>.

en: Enable the <em>Automated Cron</em> module to allow cron execution at the end of a server response.
pl: Włącz <em>Automatycznego demona cron</em> aby umożliwić wykonywanie zadań cron w końcowym etapie odpowiedzi serwera.

en: Public file base URL
pl: Podstawowy URL plików publicznych

en: The base URL that will be used for public file URLs. This can be changed in settings.php
pl: Podstawowy URL, który będzie używany w adresach URL plików publicznych. Może to zmienić w settings.php

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
pl: Identyfikator systemowy: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
pl[0]: Następująca przyczyna uniemożliwia odinstalowanie @module.module_name:
pl[1]: Następujące przyczyny uniemożliwiają odinstalowanie @module.module_name:
pl[2]: Następujące przyczyny uniemożliwiają odinstalowanie @module.module_name:

en: Configure default user account settings, including fields, registration requirements, and email messages.
pl: Konfigurowanie domyślnych ustawień konta użytkownika łącznie z  polami, wymaganiami dotyczącymi rejestracji i wiadomościami e-mail.

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
pl: Wykryto zbyt wiele nieudanych prób logowania z tego adresu IP.  Adres został tymczasowo zablokowany. Należy spróbować lub <a href=":url">poprosić o nowe hasło</a>.

en: There has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>. | There have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
pl[0]: Odnotowano więcej niż jedną nieudaną próbę logowania na to konto. Konto zostało tymczasowo zablokowane. Należy spróbować później lub <a href=":url">poprosić o nowe hasło</a>.
pl[1]: Odnotowano więcej niż @count nieudane próby logowania na to konto. Konto zostało tymczasowo zablokowane. Należy spróbować później lub <a href=":url">poprosić o nowe hasło</a>.
pl[2]: Odnotowano więcej niż @count nieudanych prób logowania na to konto. Konto zostało tymczasowo zablokowane. Należy spróbować później lub <a href=":url">poprosić o nowe hasło</a>.

en: Cache maximum age
pl: Maksymalny okres ważności pamięci podręcznej

en: Creating and managing views
pl: Tworzenie i zarządzanie widokami

en: Enabling and disabling views
pl: Włączanie i wyłączanie widoków

en: Exporting and importing views
pl: Eksportowanie i importowanie widoków

en: Stable
pl: Stabilna

en: Links related to the active user account
pl: Odnośniki związane z aktywnym kontem użytkownika

en: Administrative task links
pl: Odnośniki administracyjne

en: Site information links
pl: Odnośniki dotyczące informacji o stronie

en: Site section links
pl: Odnośniki sekcji strony

en: User tool links, often added by modules
pl: Odnośniki do narzędzi użytkownika, często dodanych przez moduły

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
pl: [user:display-name],
    
    W serwisie [site:name] została uruchomiona procedura resetowania twojego hasła.
    
    Możesz się zalogować klikając poniższy odnośnik bądź kopiując go w pole adresu przeglądarki:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Odnośnik może zostać użyty tylko raz a jego użycie umożliwi wpisanie własnego hasła. Odnośnik straci ważność po jednym dniu.
    
    --  redakcja strony [site:name]

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
pl: [user:display-name],
    
    Administrator strony [site:name] stworzył dla Ciebie konto. Możesz się teraz zalogować klikając w poniższy odnośnik lub kopiując i wklejając go do przeglądarki:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Ten odnośnik możesz zostać użyty tylko raz i kieruję na stronę, gdzie będzie można ustawić własne hasło.
    
    Po ustawieniu własnego hasło, będzie można logować się w przyszłości poprzez odnośnik [site:login-url] używając:
    
    nazwa użytkownika: [user:account-name]
    hasło: Twoje hasło
    
    --  Zespół [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
pl: [user:display-name],
    
    Dziękujemy za rejestrację na stronie [site:name]. 
    Możesz się teraz zalogować klikając w poniższy odnośnik lub kopiując i wklejając go do przeglądarki:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Ten odnośnik możesz zostać użyty tylko raz i kieruję na stronę, gdzie będzie można ustawić własne hasło.
    
    Po ustawieniu własnego hasło, będzie można logować się w przyszłości poprzez odnośnik [site:login-url] używając:
    
    nazwa użytkownika: [user:account-name]
    hasło: Twoje hasło
    
    --  
    Zespół [site:name]

en: The language code.
pl: Kod języka.

en: Delete %label
pl: Usuń %label

en: Allow user to display all items
pl: Pozwól użytkownikowi wyświetlać wszystkie elementy

en: Select and configure text editors, and how content is filtered when displayed.
pl: Wybór i konfiguracja edytorów tekstowych oraz sposobu filtrowania wyświetlanej zawartości.

en: Aggregator RSS feed
pl: Subskrybent kanału RSS

en: Aggregator sources
pl: Źródła subskrybenta

en: Find and manage custom blocks.
pl: Znajdź i zarządzaj własnymi blokami.

en: Recent comments.
pl: Ostatnie komentarze.

en: Find and manage files.
pl: Wyszukiwanie i zarządzanie plikami

en: Editing languages
pl: Edycja języków

en: All content, by month.
pl: Cała zawartość wg miesiąca.

en: Recent content.
pl: Ostatnio dodana zawartość.

en: All content promoted to the front page.
pl: Wszystkie treści promowane na stronie głównej.

en: All content, by letter.
pl: Cała zawartość, alfabetycznie

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
pl: Zawartość należąca do konkretnego terminu taksonomii

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
pl: Prezentuje listę najnowszych użytkowników na stronie.

en: Who's online block
pl: Blok <em>Kto jest online</em>

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
pl: Prezentuje nazwy użytkowników którzy byli ostatnio aktywni, jak również liczbę wszystkich aktywnych użytkowników.

en: View edit page
pl: Strona edycji widoku.

en: Max 1300x1300
pl: Maksimum 1300x1300

en: Max 2600x2600
pl: Maksimum 2600x2600

en: Max 325x325
pl: Maksimum 325x325

en: Max 650x650
pl: Maksimum 650x650

en: Narrow
pl: Wąskie

en: Config override test
pl: Test nadpisania konfiguracji

en: Files overview
pl: Przegląd plików

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
pl: Informacje o wykorzystaniu pliku dla {{ arguments.fid }}

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
pl: <p>Ta strona stwarza możliwość dodania powszechnych języków do twojej strony.</p><p>Jeśli pożądany język nie jest dostępny, dodaj własny język.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
pl: <p>Wybierz język z listy lub dodaj "Własny język..." na końcu listy.</p><p>Kliknij przycisk "Dodaj język" by potwierdzić wybór.</p><p>Dodając własny język będziesz mieć możliwość wprowadzenia nazwy, kodu i kierunku w kolejnym formularzu.</p>

en: Continuing on
pl: Kontynuując

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
pl: <p>Ta strona umożliwia edycję języka witryny, włączając w to języki własne.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
pl: <p>Zmiana kodu języka nie jest możliwa, jako że system korzysta z niego aby kontrolować użycie języka.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
pl: <p>Nazwa języka używana jest na całej stronie, dla wszystkich użytkowników, i zapisana jest w języku Angielskim. Nazwy wbudowanych języków mogą zostać przetłumaczone korzystając z modułu Interface Translation, a nazwy zarówno wbudowanych jak i własnych języków mogą zostać przetłumaczone z pomocą modułu Configuration Translation.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
pl: <p>Wybierz czy kierunek języka to "Z lewej do prawej" czy "Z prawej do lewej".</p><p>Pamiętaj, że nie wszystkie skórki wspierają "Z prawej do lewej" więc sprawdź czy twoja skórka wspiera ten kierunek.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
pl: <p>Strona "Języki" umożliwia dodawanie, edycję, usuwanie i uporządkowanie języków witryny.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
pl: <p>Aby dodać więcej języków, skorzystaj z przycisku "Dodaj język".</p><p>Dodane języki zostaną wyświetlone na liście także będzie możliwość ich późniejszej zmiany lub usunięcia.</p>

en: Reordering languages
pl: Uporządkowanie języków.

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
pl: <p>Aby zmienić kolejność języków na stronie, użyj ikony przeciągania obok każdego z języków.</p><p>Poniższa kolejność będzie tą, w jakiej języki zostaną zaprezentowane w bloku zmiany języki dostarczonego przez moduły Interface Translation oraz Content Translation.</p><p>Kiedy skończysz zmieniać kolejność języków, kliknij przycisk "Zapisz konfigurację" aby zmiany zostały zapisane.</p>

en: Set a language as default
pl: Ustaw jako język domyślny

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
pl: <p>Możesz zmienić domyślny język strony na jeden z zainstalowanych języków. Strona skorzysta z domyślnego języka gdy nie dokonano innego wyboru a język musi zostać wybrany, np. dla wyświetlonego języka interfejsu.</p>

en: Modifying languages
pl: Modyfikacja języków

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
pl: <p>Operacje umożliwiają modyfikacje i usunięcie języków.</p><p>Możesz zmodyfikować nazwę i kierunek języka.</p><p>Usunięte języki mogą zostać dodane ponownie w późniejszym czasie. Usunięcie języka spowoduje usunięcie wszystkich tłumaczeń dla tego języka, a treść utworzona w danym języku zostanie przyporządkowana do języka neutralnego. Pamiętaj że nie możesz usunąć domyślnego języka strony.</p>

en: Choose the language you want to translate.
pl: Wybierz język który chcesz tłumaczyć.

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
pl: Wpisz określone słowo lub zdanie, które chcesz przetłumaczyć; można także wpisać fragment słowa.

en: Filter the search
pl: Przefiltruj wyniki wyszukiwania

en: You can search for untranslated strings if you want to translate something that isn't translated yet. If you want to modify an existing translation, you might want to search only for translated strings.
pl: Możesz szukać nieprzetłumaczonych łańcuchów znaków jeśli chcesz dodać brakujące tłumaczenie. Jeśli chcesz zmodyfikować istniejące tłumaczenie możesz wyszukać jedynie te łańcuchy znaków, które posiadają tłumaczenie.

en: Apply your search criteria
pl: Zastosuj swoje kryteria wyszukiwania

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
pl: Żeby zastosować swoje kryteria wyświetlania, kliknij przycisk <em>Filtruj</em>.

en: You can write your own translation in the text fields of the right column. Try to figure out in which context the text will be used in order to translate it in the appropriate way.
pl: Możesz wprowadzić własne tłumaczenia w pola tekstowe prawej kolumny. Musisz spróbować domyślić się w jakim kontekście wykorzystany będzie tekst, tak żeby przetłumaczyć go najlepiej jak to możliwe.

en: Validate the translation
pl: Potwierdź tłumaczenie

en: When you have finished your translations, click on the <em>Save translations</em> button. You must save your translations, each time before changing the page or making a new search.
pl: Kiedy skończysz tłumaczyć, kliknij na przycisk <em>Zapisz tłumaczenia</em>. Musisz je zapisać, przed każdą zmianą strony lub nowym wyszukiwaniem.

en: Find and manage content
pl: Znajdź i zarządzaj treścią

en: Welcome to [site:name]
pl: Witaj na [site:name]

en: Name or email contains
pl: Nazwa lub email zawiera

en: A list of new users
pl: Lista nowych użytkowników

en: There are currently @total users online.
pl: @total użytkowników jest aktywnych w tej chwili.

en: There are currently 0 users online.
pl: Żaden z użytkowników nie jest w tym momencie zalogowany.

en: A list of users that are currently logged in.
pl: Lista użytkowników, którzy są aktualnie zalogowani.

en: Manage view settings
pl: Zarządzaj ustawieniami widoku.

en: View or edit the configuration.
pl: Pokaż lub edytuj konfigurację.

en: Displays in this view
pl: Formaty wyświetlania dla tego widoku.

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
pl: Format wyświetlania znaczy tyle co sposób w jaki wyświetlone będą wyniki, np. jako strona lub blok. Widok może posiadać więcej niż jeden format wyświetlania, które zostaną wyświetlone w tym miejscu. Aktywny format wyświetlania został wyróżniony.

en: View administration
pl: Administracja widoku

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
pl: Wykonaj czynności administracyjne, wliczając w sklonowanie tudzież dodanie opisu. Kliknij w przycisk rozwijania listy by zobaczyć wszystkie dostępne opcje.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
pl: Wybierz w jaki sposób mają zostać zaprezentowane wyniki. Np. wybierz <em>Zawartość</em> by wyświetlić każdą pozycję w całości, korzystając z własnych ustawień konfiguracji wyświetlania. Możesz również wybrać <em>Pola</em> które pozwolą Ci zaprezentować jedynie wybrane przez Ciebie pola. Poprzez zainstalowanie modułów można <em>rozszerzyć</em> podstawową funkcjonalność Drupala o dodatkowe formaty.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
pl: Jeśli widok korzysta z pól, zostaną one zaprezentowane w tym miejscu. Możesz kliknąć w pole aby je skonfigurować.

en: Filter your view
pl: Przefiltruj swój widok

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
pl: Dodaj filtry aby ograniczyć wyniki, np. by pokazać jedynie zawartość która jest <em>opublikowana</em> należy dodać filtr <em>Opublikowane</em> i wybrać <em>Tak</em>.

en: Filter actions
pl: Przefiltruj akcje

en: Add, rearrange or remove filters.
pl: Dodaj, uporządkuj lub usuń filtry.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
pl: Zarządzaj kolejnością w jakiej wyświetlane są wyniki. Kliknij w aktywną regułę by ją skonfigurować.

en: Sort actions
pl: Akcje sortowania

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
pl: Dodaj, uporządkuj lub usuń regułę sortowania.

en: Show a preview of the view output.
pl: Pokaż podgląd widoku.

en: A list of classes that will be provided in the "Styles" dropdown. Enter one or more classes on each line in the format: element.classA.classB|Label. Example: h1.title|Title. Advanced example: h1.fancy.title|Fancy title.<br />These styles should be available in your theme's CSS file.
pl: Lista klas, które zostaną umieszczone na liście rozwijanej "Style". Wprowadź jedną lub wiele klas w oddzielnych liniach w następującym formacie: element.klasaA.klasaB|Etykieta. Przykład: h1.tytul|Tytuł.  Zaawansowany przykład: h1.ozdobny.tytul|Ozdobny tytuł. Te style powinny być dostępne w pliku CSS skórki.

en: The English name of the language.
pl: Nazwa języka po angielsku.

en: The native name of the language.
pl: Oryginalna nazwa języka.

en: The language direction. (0 = LTR, 1 = RTL)
pl: Kierunek pisowni języka. (0 = od lewej, 1 = od prawej)

en: Whether the language is enabled.
pl: Czy język jest włączony.

en: PHP formula to get plural indexes.
pl: Formuła PHP wyznaczająca indeksy liczby mnogiej.

en: Path prefix used for this language.
pl: Prefiks ścieżki używanej dla tego języka.

en: The language weight when listed.
pl: Waga języka gdy jest umieszczony w wykazie.

en: Location of the JavaScript translation file.
pl: Lokalizacja pliku tłumaczenia skryptu JavaScript.

en: Mismatched entity and/or field definitions
pl: Niezgodność definicji encji i/lub pól

en: Fallback sort expose settings
pl: Ustawienia udostępniania funkcji sortowania awaryjnego

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
pl: Pozostaw puste aby wybrać wszystkie. W przeciwnym wypadku, zamiast pozycji "Dowolny", domyślnym terminem będzie pierwszy wybrany.

en: width @data.width
pl: szerokość @data.width

en: height @data.height
pl: wysokość @data.height

en: Administer workflows
pl: Administracja przepływami pracy

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
pl: Ta encja (%type: %label) nie może być wskazywana.

en: This entity (%type: %id) cannot be referenced.
pl: Ta encja (%type: %id) nie może być wskazywana.

en: Content type where this field is in use.
pl: Rodzaj zawartości, w którym to pole jest używane.

[ctx: Validation]
en: File Validation
pl: Walidacja pliku

en: The alias %alias could not be added because it is already in use in this language with different capitalization: %stored_alias.
pl: Alias %alias nie mógł zostać dodany ponieważ istnieje w tej wersji językowej ale z użyciem innego zestawu wielkich/małych liter, jako: %stored_alias.

en: A default base theme using Drupal 8.0.0's core markup and CSS.
pl: Domyślna skórka bazowa używająca znaczników i CSS rdzenia Drupal 8.0.0.

en: There are no changes to import.
pl: Brak nowych zapisów, które można zaimportować.

en: Another request may be importing configuration already.
pl: Konfiguracja może być już importowana w efekcie obsługi innego zgłoszenia.

en: Importing configuration
pl: Import konfiguracji

en: Starting configuration import.
pl: Uruchamianie importu konfiguracji.

en: Configuration import has encountered an error.
pl: Wystąpił błąd w trakcie importu konfiguracji.

en: The configuration import failed for the following reasons:
pl: Import konfiguracji nie powiódł się z następujących powodów:

en: Current workspace
pl: Bieżący obszar roboczy

en: Workspace switcher
pl: Przełącznik obszaru roboczego

en: HEAD method settings
pl: Ustawienia metody HEAD

en: PUT method settings
pl: Ustawienia metody PUT

en: Delete transition
pl: Usuń przejście

en: Update any media
pl: Aktualizuj dowolne media

en: Delete media
pl: Usuń media

en: Delete any media
pl: Usuń wszystkie media

en: Media name
pl: Nazwa mediów

en: Media revisions
pl: Wersje mediów

en: Field with source information
pl: Pole z informacjami źródłowymi

en: Install configuration
pl: Instalacja konfiguracji

en: The following changes were detected in the entity type and field definitions. @updates
pl: W definicji typu encji i pola wykryto następujące zmiany. @updates

en: Show &mdash; @configuration.label
pl: Pokaż &mdash; @configuration.label

en: Hide &mdash; @configuration.label
pl: Ukryj &mdash; @configuration.label

en: BigPipe no-JS check
pl: sprawdzenie BigPipe no-JS

en: Session exists
pl: Sesja istnieje

en: Add workspace
pl: Dodawanie obszaru roboczego

en: Workspaces
pl: Obszary robocze

en: Create and manage workspaces.
pl: Tworzenie i zarządzanie obszarami roboczymi

en: Administer workspaces
pl: Administrowanie obszarami roboczymi

en: Edit workspace %label
pl: Edytuj obszar roboczy %label

en: Workspace ID
pl: ID obszaru roboczego

en: Workspace %info has been created.
pl: Utworzono obszar roboczy %info.

en: Workspace %info has been updated.
pl: Uaktualniono obszar roboczy  %info.

en: The workspace could not be saved.
pl: Obszar roboczy nie mógł zostać zapisany.

en: The workspace ID.
pl: ID obszaru roboczego.

en: text format
pl: format tekstu

en: Default configuration hash
pl: Hash domyślnej konfiguracji

en: Label of the action
pl: Etykieta akcji

en: The first mlid in the materialized path. If N = depth, then pN must equal the mlid. If depth > 1 then p(N-1) must equal the parent link mlid. All pX where X > depth must equal zero. The columns p1 .. p9 are also called the parents.
pl: Pierwszy mlid w zmaterializowanej ścieżce. Jeśli N = głębokość to pN musi być równe mlid. Jeśli głębokość > 1 to p(N-1) musi być równe mlid odnośnika nadrzędnego. Wszystkie pX dla X > głębokość muszą być równe zeru. Kolumny p1 .. p9 nazywa się także nadrzędnymi.

en: Authored on @date
pl: Dodane w dniu @date

en: Enter the value for the sizes attribute, for example: %example_sizes.
pl: Wprowadź wartość atrybutu sizes, na przykład: %example_sizes.

en: Unique machine name of the vocabulary.
pl: Unikalny identyfikator systemowy słownika.

en: Field %field set in %filter is not usable for this filter type. Combined field filter only works for simple fields.
pl: Pole %field użyte w %filter nie może być wykorzystywane w tego typu filtrze.  Filtr połączonych pól ma zastosowanie wyłącznie do pól prostych.

en: Account %name has been deleted.
pl: Konto %name zostało usunięte.

en: Renders an entity in a view mode.
pl: Generuje encję w trybie widoku.

en: Add @entity-type
pl: Dodaj @entity-type

en: Revision create time
pl: Czas utworzenia wersji

en: Is default revision
pl: Jest wersją domyślną

en: The moderation state of this piece of content.
pl: Stan moderacji tej części zawartości.

en: Moderation control
pl: Kontrola moderacji

en: Revisions must be required when moderation is enabled.
pl: Wersje powinny być wymagane jeśli moderacja jest włączona.

en: Revisions are required.
pl: Wersje są wymagane.

en: The moderation state has been updated.
pl: Uaktualniono stan moderacji.

en: When content reaches this state it should be published.
pl: Kiedy zawartość osiąga ten stan powinna zostać opublikowana.

en: Default revision
pl: Domyślna wersja

en: When content reaches this state it should be made the default revision; this is implied for published states.
pl: Kiedy zawartość osiąga ten stan należy uczynić ją wersją domyślną; sugerowane w przypadku stanów opublikowanych.

[ctx: Validation]
en: Valid moderation state
pl: Prawidłowy stan moderacji

en: Field identifier
pl: Identyfikator pola

[ctx: decimal places]
en: Scale
pl: Skala

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted. If no replacement style is selected, the dependent configurations might need manual reconfiguration.
pl: Jeśli ten styl jest w użyciu, można zastąpić go innym, wybranym stylem. Wszystkie obrazy, które zostały stworzone dla tego stylu zostaną trwale usunięte. Jeśli nie wybrano stylu zastępczego, konfiguracje zależne mogą wymagać ręcznej rekonfiguracji.

en: All images that have been generated for this style will be permanently deleted. The dependent configurations might need manual reconfiguration.
pl: Wszystkie obrazy, które zostały stworzone dla tego stylu zostaną trwale usunięte. Konfiguracje zależne mogą wymagać ręcznej rekonfiguracji.

en: - No replacement -
pl: - Brak zastępstwa -

en: Antigua & Barbuda
pl: Antigua i Barbuda

en: The BigPipe module sends pages with dynamic content in a way that allows browsers to show them much faster. For more information, see the <a href=":big_pipe-documentation">online documentation for the BigPipe module</a>.
pl: Moduł BigPipe wysyła strony z dynamiczną zawartością w sposób pozwalający przeglądarkom rozpocząć ich wyświetlanie znacznie szybciej. Więcej informacji w <a href=":big_pipe-documentation">dokumentacji online modułu BigPipe</a>.

en: The module requires no configuration. Every part of the page contains metadata that allows BigPipe to figure this out on its own.
pl: Moduł nie wymaga konfiguracji. Każda część strony zawiera metadane pozwalające BigPipe na automatyczne działanie.

en: Size of email field
pl: Wielkość pola email

en: Did not save to map table due to NULL value for key field @field
pl: Zapis do tabeli mapowania nie powiódł się z powodu wystąpienia wartości NULL w kluczu @field

en: A boolean indicating whether the node is visible on the front page.
pl: Wartość logiczna informująca o tym czy węzeł jest widoczny na stronie głównej.

en: A boolean indicating whether the node should sort to the top of content lists.
pl: Wartość logiczna informująca  tym czy węzeł powinien znaleźć się na szczycie listy zawartości.

en: Default argument validator
pl: Domyślny argument walidatora

en: The %handler_type %handler uses a relationship that has been removed.
pl: %handler_type %handler używa powiązania, które zostało wcześniej usunięte.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
pl: Działania na ciągach znaków Unicode są emulowane na zasadzie 'najlepiej jak się da'. Zainstaluj <a href="http://php.net/mbstring">rozszerzenie PHP mbstring</a> aby poprawić wsparcie Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring documentation</a> for more information.
pl: Opcja PHP "Multibyte string function overloading" jest aktywna i musi zostać wyłączona. Należy odszukać w pliku php.ini ustawienie  <em>mbstring.func_overload</em>. Więcej informacji na temat tej funkcji znajduje się w <a href="http://php.net/mbstring">dokumentacji PHP</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="http://php.net/mbstring">PHP mbstring documentation</a> for more information.
pl: Opcja PHP "Multibyte string input conversion" jest aktywna i musi zostać wyłączona. Należy odszukać w pliku php.ini ustawienie  <em>mbstring.encoding_translation</em>. Więcej informacji na temat tej funkcji znajduje się w <a href="http://php.net/mbstring">dokumentacji PHP</a>.

en: The %entity_type entity type needs to be installed.
pl: Typ encji %entity_type musi zostać zainstalowany.

en: The %entity_type entity type needs to be updated.
pl: Należy zaktualizować typ encji %entity_type

en: The %field_name field needs to be installed.
pl: Pole %field_name musi zostać zainstalowane.

en: The %field_name field needs to be updated.
pl: Należy zaktualizować pole %field_name

en: The %field_name field needs to be uninstalled.
pl: Pole %field_name musi zostać odinstalowane.

en: Custom text: @true_label / @false_label
pl: Własny tekst: @true_label / @false_label

en: Display: @true_label / @false_label
pl: Format wyświetlania: @true_label / @false_label

en: An icon that links to the feed URL
pl: Ikona, której odnośnik prowadzi do adresu kanału

en: Parent website of the feed.
pl: Macierzysta witryna kanału.

en: Parent website's description of the feed.
pl: Opis macierzystej witryny kanału.

en: Check my spelling as I type
pl: Sprawdzaj pisownię w trakcie pisania

en: By default, CKEditor is configured to leverage your browser's spell check capability. Make sure your browser's spell checker is enabled in your browser's settings. To access suggested corrections for misspelled words, it may be necessary to hold the <em>Control</em> or <em>command</em> (Mac) key while right-clicking the misspelling.
pl: Domyślnie, CKEditor jest skonfigurowany do obsługi sprawdzania poprawności pisowni. Należy upewnić się, że sprawdzanie poprawności pisowni w przeglądarce jest włączone. Aby mieć dostęp do sugerowanych poprawek może być konieczne wciśnięcie klawisza <em>Control</em> lub <em>command</em> (Mac) w trakcie kliknięcia prawym klawiszem myszy na błędnym słowie.

en: Language list ID
pl: ID listy języków

en: United Nations' official languages
pl: Języki urzędowe Organizacji Narodów Zjednoczonych

en: All @count languages
pl: Wszystkie @count języki

en: The list of languages to show in the language dropdown. The basic list will only show the <a href=":url">six official languages of the UN</a>. The extended list will show all @count languages that are available in Drupal.
pl: Lista języków, które mają być wyświetlane w liście rozwijanej. Na podstawowej liście znajdzie się tylko <a href=":url">sześć języków urzędowych ONZ</a>. Rozszerzona lista wyświetli wszystkie języki (@count) dostępne w Drupalu.

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="http://php.net/manual/ini.core.php#ini.sect.resource-limits">PHP documentation</a> for more information.
pl: PHP nie dysponuje wystarczającą ilością pamięci aby zmienić schemat kolorystyczny tej skórki. Potrzeba przynajmniej %size. Więcej informacji na ten temat znajduje się w <a href="http://php.net/manual/ini.core.php#ini.sect.resource-limits">dokumentacji PHP</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Check the <a href="http://php.net/manual/ref.image.php">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
pl: Biblioteka GD dla PHP jest włączona, ale została skompilowana bez obsługi PNG. Należy sprawdzić <a href="http://php.net/manual/ref.image.php">dokumentację PHP image</a> aby dowiedzieć się jak rozwiązać ten problem.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Check the <a href="http://php.net/manual/book.image.php">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
pl: Brak biblioteki GD dla PHP lub jest ona nieaktualna. Należy sprawdzić <a href="http://php.net/manual/book.image.php">dokumentację PHP image</a> aby dowiedzieć się jak rozwiązać ten problem.

en: Completed step @current of @total.
pl: Ukończono krok @current z @total.

en: This site has only a single language enabled. <a href=":language_url">Add at least one more language</a> in order to translate content.
pl: Ta witryna ma włączony tylko jeden język. <a href=":language_url">Dodaj przynajmniej jeszcze jeden język</a> aby móc tłumaczyć zawartość.

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> for more details.
pl: Określ czas w odniesieniu do bieżącego dnia np. '+90 days' (90 dni od dnia, w którym zostało utworzone pole) lub '+1 Saturday' (następna sobota). Więcej informacji znajduje się w opisie funkcji  <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a>.

en: The type of the log entry, for example "user" or "page not found".
pl: Rodzaj wpisu w dzienniku, na przykład "użytkownik" lub "nie znaleziono strony".

en: The %field_type_label field type is used in the following field: @fields | The %field_type_label field type is used in the following fields: @fields
pl[0]: Typ pola %field_type_label jest używany w polu: @fields
pl[1]: Typ pola %field_type_label jest używany w następujących polach: @fields
pl[2]: Typ pola %field_type_label jest używany w następujących polach: @fields

en: File MIME Type
pl: Typ MIME pliku

en: Hypermedia APIs are a style of Web API that uses URIs to identify resources and the <a href="http://wikipedia.org/wiki/Link_relation">link relations</a> between them, enabling API consumers to follow links to discover API functionality.
pl: Multimedialne API mają postać Web API, w którym używa się adresów URI do identyfikowania zasobów i <a href="http://wikipedia.org/wiki/Link_relation">relacji powiązań</a> między nimi, umożliwiając klientom API podążanie za odnośnikami w celu rozpoznania funkcji API.

en: This module is experimental. <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
pl: Moduł eksperymentalny. <a href=":url">Moduły eksperymentalne</a> są dodawane tylko dla testów. Używanie może wiązać się z ryzykiem.

en: You can also configure a minimum and/or maximum resolution for uploaded images. Images that are too small will be rejected. Images that are to large will be resized. During the resizing the <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image will be lost.
pl: Można także skonfigurować minimalną i/lub maksymalną rozdzielczość wysyłanych obrazów. Obrazy zbyt małe będą odrzucane. Obrazy zbyt duże będą przeskalowane. W trakcie zmiany rozmiaru nastąpi utrata <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">danych EXIF</a> obrazu.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
pl: Maksymalna dopuszczalna wielkość obrazu wyrażona jako SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ (np. 640x480). Pozostawienie pustej wartości sprawi, że wielkość obrazu nie będzie niczym ograniczona. Wysłanie większego obrazu spowoduje przeskalowanie go w taki sposób aby odzwierciedlał podaną szerokość i wysokość. Zmiana rozmiaru obrazu w trakcie wysyłania będzie się wiązała z utratą jego <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">danych EXIF</a>.

en: The Language module allows you to configure the languages used on your site, and provides information for the <a href=":content">Content Translation</a>, <a href=":interface">Interface Translation</a>, and <a href=":configuration">Configuration Translation</a> modules, if they are enabled. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the Language module</a>.
pl: Moduł Language umożliwia konfigurację języków używanych w witrynie i udostępnia informacje modułom <a href=":content">Content Translation</a>, <a href=":interface">Interface Translation</a> i <a href=":configuration">Configuration Translation</a> jeśli są one włączone. Więcej informacji można znaleźć  w <a href=":doc_url">internetowej dokumentacji modułu Language</a>.

en: The domain names to use for these languages. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "de.example.com" as language domain for German will result in a URL like "http://de.example.com/contact".
pl: Nazwy domen przypisane do tych języków. <strong>Zmiana wartości może sprawić, że aktualne adresy URL nie będą działały. Należy zachować ostrożność w środowisku produkcyjnym.</strong> Przykład: Podanie "de.example.com"  jako domeny języka niemieckiego będzie skutkowało adresami URL w postaci "http://de.example.com/contact".

en: URL query key value pairs
pl: Pary wartości kluczy w zapytaniu adresu URL

en: URL fragment
pl: Fragment adresu URL

en: Operation stopped by request
pl: Działanie zatrzymane na żądanie

en: Operation on @migration failed
pl: Działanie dotyczące @migration nie powiodło się

en: Operation on @migration skipped due to unfulfilled dependencies
pl: Działanie dotyczące @migration zostało pominięte z powodu niespełnionych zależności

en: Currently upgrading @migration (@current of @max total tasks)
pl: Aktualizowanie @migration (@current z @max wszystkich zadań)

en: Upgrade process not completed
pl: Nie ukończono procesu aktualizacji

en: Congratulations, you upgraded Drupal!
pl: Gratulacje, Drupal został uaktualniony!

en: Review the detailed upgrade log
pl: Przeglądnij szczegółowy dziennik aktualizacji

en: Source ID @source_id: @message
pl: ID źródła: @source_id: @message

en: Completed 1 upgrade task successfully | Completed @count upgrade tasks successfully
pl[0]: Pomyślnie ukończono jedną aktualizację
pl[1]: Pomyślnie ukończono @count aktualizacje
pl[2]: Pomyślnie ukończono @count aktualizacji

en: 1 upgrade failed | @count upgrades failed
pl[0]: 1 aktualizacja nie powiodła się
pl[1]: @count aktualizacje nie powiodły się
pl[2]: @count aktualizacji nie powiodło się

en: Put this site into <a href=":url">maintenance mode</a>.
pl: Przełącz witrynę na <a href=":url">tryb przerwy technicznej</a>.

en: Source database
pl: Źródłowa baza danych

en: Provide credentials for the database of the Drupal site you want to upgrade.
pl: Należy podać dane uwierzytelniające do bazy danych witryny, która ma zostać uaktualniona.

en: Source files
pl: Pliki źródłowe

en: Review upgrade
pl: Przeglądnij aktualizację

en: Perform upgrade
pl: Wykonaj aktualizację

en: Running upgrade
pl: Trwa aktualizacja

en: Control which roles can "View the administration theme" on the <a href=":permissions">Permissions page</a>.
pl: Określ role, które mogą mieć dostęp do uprawnienia "Wyświetlaj skórkę administracyjną" na stronie <a href=":permissions">Uprawnienia</a>.

en: Create and manage fields, forms, and display settings for your content.
pl: Tworzenie i zarządzanie polami, formularzami oraz ustawieniami wyświetlania zawartości.

en: The language code of the URL alias.
pl: Kod języka aliasu URL.

en: The Syslog module logs events by sending messages to the logging facility of your web server's operating system. Syslog is an operating system administrative logging tool that provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, Syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. For more information, see the <a href=":syslog">online documentation for the Syslog module</a>, as well as PHP's documentation pages for the <a href="http://php.net/manual/function.openlog.php">openlog</a> and <a href="http://php.net/manual/function.syslog.php">syslog</a> functions.
pl: Moduł Syslog rejestruje zdarzenia wysyłając komunikaty do dziennika systemu operacyjnego serwera www. Syslog jest narzędziem administracyjnym systemu operacyjnego, które tworząc dziennik dostarcza wartościowe informacje przydatne do zarządzania systemem i kontrolowania bezpieczeństwa. Syslog dostarcza, najbardziej odpowiednie dla średnich i dużych witryn, narzędzia filtrujące, które umożliwiają wysyłanie komunikatów zależnie od ich typu i ważności. Więcej informacji znajduje się w <a href=":syslog">internetowej dokumentacji modułu Syslog</a>, jak również w na stronie dokumentacji PHP poświęconej funkcjom <a href="http://php.net/manual/function.openlog.php">openlog</a> oraz <a href="http://php.net/manual/function.syslog.php">syslog</a>.

en: Experimental modules found: %module_list. <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
pl: Znalezione moduły eksperymentalne: %module_list. <a href=":url">Moduły eksperymentalne</a> udostępnia się tylko dla celów testowych. Używasz ich na własne ryzyko.

en: PHP OPcode caching can improve your site's performance considerably. It is <strong>highly recommended</strong> to have <a href="http://php.net/manual/opcache.installation.php" target="_blank">OPcache</a> installed on your server.
pl: Pamięć podręczna PHP OPcode może znacząco poprawić wydajność twojej strony. Jest <strong>wysoce wskazane</strong> aby zainstalować <a href="http://php.net/manual/opcache.installation.php" target="_blank">OPcache</a> na serwerze.

en: Protection disabled
pl: Ochrona została wyłączona

en: <a href=":url">Experimental modules</a> are provided for testing purposes only. Use at your own risk.
pl: <a href=":url">Moduły eksperymentalne</a> służą wyłącznie do celów testowych. Używanie ich może wiązać się z ryzykiem.

en: The GD Library for PHP is enabled, but was compiled without support for functions used by the rotate and desaturate effects. It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See <a href="http://php.net/manual/book.image.php">the PHP manual</a>.
pl: Biblioteka GD dla PHP jest włączona, ale została skompilowana bez wsparcia dla funkcji używanych w efektach obrotu i zmniejszenia nasycenia. Prawdopodobnie była skompilowana za pomocą oficjalnych bibliotek GD ze strony http://www.libgd.org 
    zamiast z biblioteki dołączonej do PHP. Należy ponownie skompilować PHP --with-gd używając dołączonej biblioteki GD. Zobacz <a href="http://php.net/manual/book.image.php">podręcznik PHP</a>.

en: The vocabulary name.
pl: Nazwa słownika.

en: Name (autocomplete)
pl: Nazwa (autouzupełnianie)

en: The user or author name. Uses an autocomplete widget to find a user name, the actual filter uses the resulting user ID.
pl: Nazwa użytkownika lub autora. Wykorzystuje kontrolkę autouzupełniania do znalezienia nazwy użytkownika - bieżący filtr używa identyfikatora wybranego użytkownika.

en: When printing URL paths, how to transform the case of the filter value. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
pl: Jak zmienić wielkość znaków wartości filtru podczas wyświetlania ścieżek URL. Opcja użyteczna w przypadku wykorzystywania bazy Postgres, która stosuje porównania typu case sensitive.

en: Specify which display or custom URL this display will link to.
pl: Pozwala określić do jakiego formatu wyświetlania lub własnego adresu URL będzie prowadził odnośnik z tego formatu wyświetlania.

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' section under pager. You can override the URL at the link display setting.
pl: Spowoduje to dodanie u dołu widoku odnośnika "więcej", który będzie prowadził do widoku strony. Jeśli istnieje więcej niż jeden widok strony, odnośnik będzie wskazywał format wyświetlania wyszczególniony w sekcji 'Wyświetlanie odnośnika' poniżej stronicowania. Można nadpisać adres w ustawieniach wyświetlania odnośnika.

en: When printing URL paths, how to transform the case of the filter value.
pl: Jak przekształcać wielkość liter w wartości filtra podczas wyświetlania ścieżek URL.

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank. Only letters, digits and the dot ("."), hyphen ("-"), underscore ("_"), and tilde ("~") characters are allowed.
pl: Zostanie dodane do URL po znaku ? aby zidentyfikować ten filtr. Nie może być puste. Dozwolone tylko litery, cyfry oraz znaki kropki ("."), dywiz ("-"), podkreślenie ("_"), i tylda ("~").

en: This identifier has illegal characters.
pl: Ten identyfikator zawiera niedozwolone znaki.

en: The field that is going to be used as the OPML URL attribute for each row.
pl: Pole, które ma być używane w każdym wierszu jako atrybut URL formatu OPML.

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
pl: [user:display-name],
    
    Twoje konto na [site:name] zostało zablokowane.
    
    --  Zespół [site:name]

en: Module Permissions
pl: Uprawnienia modułu

en: workspace
pl: obszar roboczy

en: Activate Workspace
pl: Aktywuj Obszary Robocze

en: Would you like to activate the %workspace workspace?
pl: Czy aktywować obszar roboczy %workspace?

en: The workspace name.
pl: Nazwa obszaru roboczego.

en: The workspace owner.
pl: Właściciel obszaru roboczego.

en: The time that the workspace was last edited.
pl: Data ostatniej edycji obszaru roboczego.

en: The user ID of the user on which the log entry was written.
pl: ID użytkownika, któremu przypisano wpis w dzienniku.

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
pl: Zestaw przypisany do encji, które są tworzone automatycznie.

en: Add a new @entity_type.
pl: Dodaj nową zawartość typu @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
pl: W tej chwili brak zawartości typu @entity_type. @add_link

en: Store new items in
pl: Przechowuj nowe elementy w

en: Users with the <em>Administer blocks</em> permission can create and edit custom block types with fields and display settings, from the <a href=":types">Block types</a> page in the Custom block library. For more information about managing fields and display settings, see the <a href=":field-ui">Field UI module help</a>.
pl: Użytkownicy z uprawnieniem <em>Administracja blokami</em> mogą tworzyć i edytować własne typy bloków wraz z polami i ustawieniami wyświetlania na stronie <a href=":types">Typy bloków</a> w Bibliotece własnych bloków. Więcej informacji na temat zarządzania polami i ustawieniami wyświetlania można znaleźć w <a href=":field-ui">pomocy modułu Field UI</a>.

en: Users with the <em>Administer blocks</em> permission can create, edit, and delete custom blocks of each defined custom block type, from the <a href=":block-library">Blocks</a> page in the Custom block library. After creating a block, place it in a region from the <a href=":blocks">Block layout</a> page; see the <a href=":block_help">Block module help</a> for more information about placing blocks.
pl: Użytkownicy z uprawnieniem <em>Administracja blokami</em> mogą tworzyć, edytować i usuwać bloki z dowolnego własnego typu bloku przy użyciu strony <a href=":block-library">Bloki</a> w bibliotece własnych bloków. Po utworzeniu bloku należy umieścić go w regionie korzystając ze strony <a href=":blocks">Układ bloków</a>; więcej informacji na temat rozmieszczania bloków znajduje się w <a href=":block_help">pomocy modułu Block</a>.

en: Blocks in the block library belong to <a href=":types">Custom block types</a>, each with its own fields and display settings. After creating a block, place it in a region from the <a href=":blocks">Block layout</a> page.
pl: Bloki z biblioteki bloków należą do <a href=":types">własnych typów bloków</a> posiadających własne pola i ustawienia wyświetlania. Po utworzeniu bloku należy umieścić go w regionie przy użyciu strony <a href=":blocks">Układ bloków</a>.

en: Each block type has its own fields and display settings. Create blocks of each type on the <a href=":block-library">Blocks</a> page in the custom block library.
pl: Każdy własny typ bloku ma swoje własne pola i ustawienia wyświetlania. Bloki dowolnego typu można tworzyć na stronie <a href=":block-library">Bloki</a> w bibliotece własnych bloków.

en: Describe this comment type. The text will be displayed on the <em>Comment types</em> administration overview page.
pl: Opisz ten typ komentarza. Opis pojawi się na stronie zarządzania <em>typami komentarzy</em>.

en: For more information, refer to the help listed on this page or to the <a href=":docs">online documentation</a> and <a href=":support">support</a> pages at <a href=":drupal">drupal.org</a>.
pl: Aby uzyskać więcej informacji, zobacz pomoc dostępną na tej stronie lub w <a href=":docs">dokumentacji online</a> oraz <a href=":support">dział pomoc</a> na <a href=":drupal">drupal.org</a>.

en: There is currently nothing in this section.
pl: Obecnie nic nie ma w tej sekcji.

en: Module overviews
pl: Przeglądy modułów

en: Module overviews are provided by modules. Overviews available for your installed modules:
pl: Przeglądy modułów są dostarczane przez moduły. Przeglądy dostępne dla zainstalowanych modułów:

en: A serialized array of options to set on the URL, such as a query string or HTML attributes.
pl: Zserializowa tablica zawierająca elementy, które mają być częścią adresu URL np. zapytanie lub atrybuty HTML.

en: Source database does not contain a recognizable Drupal version.
pl: Źródłowa baza danych nie zawiera rozpoznawalnej wersji Drupala.

en: The System module provides pages for managing basic site configuration, including <a href=":date-time-settings">Date and time formats</a> and <a href=":site-info">Basic site settings</a> (site name, email address to send mail from, home page, and error pages). Additional configuration pages are listed on the main <a href=":config">Configuration page</a>.
pl: Moduł System udostępnia strony do zarządzania podstawową konfiguracją witryny, zawierającą <a href=":date-time-settings">Formaty daty i czasu</a> i <a href=":site-info">Podstawowe ustawienia witryny</a> (nazwę witryny, adres e-mail nadawcy, adres strony głównej i strony błędów). Strony z dodatkowymi ustawieniami są wymienione na stronie głównej <a href=":config">Konfiguracji</a>.

en: Basic site settings
pl: Podstawowe ustawienia witryny

en: Select and configure themes.
pl: Wybór i konfiguracja skórek

en: Configure the location of uploaded files and how they are accessed.
pl: Konfiguracja lokalizacji wysłanych plików i sposobu dostępu do nich.

en: Configure the site description, the number of items per feed, and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
pl: Skonfiguruj opis witryny, liczbę elementów kanału i rodzaj zawartości kanału - tytuły, skróty czy pełne wpisy.

en: Configure and use development tools.
pl: Konfiguracja i użycie narzędzi programistycznych.

en: Take the site offline for updates and other maintenance tasks.
pl: Wyłącz witrynę w czasie aktualizacji i innych zadań konserwacyjnych.

en: Configure caching and bandwidth optimization.
pl: Skonfiguruj zapisywanie w pamięci podręcznej i optymalizację pasma.

en: Configure the display of error messages and database logging.
pl: Konfiguracja formatu wyświetlania komunikatów o błędach i zapisów dziennika.

en: Configure regional settings, localization, and translation.
pl: Konfiguracja ustawień regionalnych, lokalizacji i tłumaczeń.

en: Configure the locale and timezone settings.
pl: Konfiguracja ustawień regionalnych i strefy czasowej.

en: Configure how dates and times are displayed.
pl: Skonfiguruj sposób wyświetlania daty i czasu.

en: Configure site search, metadata, and search engine optimization.
pl: Konfiguracja wyszukiwania w witrynie, metadanych i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

en: Configure basic site settings, actions, and cron.
pl: Konfiguruj podstawowe ustawienia strony, akcje i zaplanowane zadania (cron).

en: Configure the administrative user interface.
pl: Skonfiguruj administracyjny interfejs użytkownika.

en: Manage the content workflow.
pl: Zarządzanie przepływem pracy nad zawartością.

en: Configure content formatting and authoring.
pl: Konfiguruj formatowanie i tworzenie zawartości.

en: Get a status report about your site's operation.
pl: Uzyskaj raport o stanie witryny.

en: Tours
pl: Wycieczki

en: Tours guide you through workflows or explain concepts on various user interface pages. The tours with links in this list are on user interface landing pages; the tours without links will show on individual pages (such as when editing a View using the Views UI module). Available tours:
pl: Wycieczki umożliwiają zapoznanie się z tokiem pracy lub nowymi pojęciami na różnych stronach interfejsu użytkownika. Wymienione na tej liście wycieczki z odnośnikami pojawiają się na wskazywanych przez nie stronach; wycieczki bez odnośników pojawiają się na określonych stronach (takich jak strona edycji widoku przy użyciu modułu Views UI). Dostępne wycieczki:

en: Delete @entity_type
pl: Usuń @entity_type

en: View the latest version
pl: Przeglądanie najnowszej wersji

en: Allowed Tags
pl: Dopuszczone tagi

[ctx: Entity type label]
en: @count @label | @count @label entities
pl[0]: @count @label
pl[1]: @count encje typu @label
pl[2]: @count encji typu @label

en: Changed year + month
pl: Zmieniono - rok i miesiąc

en: Changed year
pl: Zmieniono w roku

en: Changed month
pl: Zmieniono w miesiącu

en: Changed day
pl: Zmieniono dnia

en: Changed week
pl: Zmieniono tygodnia

en: content item
pl: element zawartości

en: content items
pl: elementy zawartości

en: Create a new workspace
pl: Tworzenie nowego obszaru roboczego

en: View own workspace
pl: Przeglądanie własnych obszarów roboczych

en: View any workspace
pl: Przeglądanie obszarów roboczych

en: Edit own workspace
pl: Edycja własnego obszaru roboczego

en: Edit any workspace
pl: Edycja obszarów roboczych

en: Delete own workspace
pl: Usuwanie własnych obszarów roboczych

en: Delete any workspace
pl: Usuwanie obszaru roboczego

en: Bypass content entity access in own workspace
pl: Pomiń kontrolę dostępu do encji zawartości we własnym obszarze roboczym

en: Allow all Edit/Update/Delete permissions for all content entities in a workspace owned by the user.
pl: Zezwalaj na Edycję/Aktualizację/Usuwanie wszystkich encji zawartości w obszarze roboczym należącym do użytkownika.

en: Is Latest Revision
pl: Jest ostatnią wersją

en: Restrict the view to only revisions that are the latest revision of their entity.
pl: Ogranicz widok wyłącznie do ostatnich wersji encji.

en: Sends pages using the BigPipe technique that allows browsers to show them much faster.
pl: Przesyłanie stron techniką BigPipe umożliwiającą ich znacznie szybsze wyświetlanie w przeglądarce.

en: The Migrate Drupal UI module has been enabled. Proceed to the <a href=":url">upgrade form</a>.
pl: Włączono moduł Migrate Drupal UI. Przejdź do <a href=":url">formularza aktualizacji</a>.

en: Migrate Drupal UI
pl: Interfejs użytkownika modułu Drupal Migrate (Migrate Drupal UI)

en: Provides a user interface for migrating from older Drupal versions.
pl: Udostępnia interfejs użytkownika dla modułu migracji ze starszych wersji Drupala.

en: Queue thumbnail downloads
pl: Pobieraj miniaturki przy użyciu kolejki

en: Save media
pl: Zapisz media

en: Thumbnail downloader
pl: Menedżer pobierania miniaturek

en: Parent path
pl: Ścieżka nadrzędna

en: Selected combination of day and month is not valid.
pl: Wybrana kombinacja dnia i miesiąca jest niepoprawna.

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href=":logout">log out</a> and try using the link again.
pl: Inny użytkownik (%other_user) z tego komputera jest już zalogowany do witryny ale wykorzystano jednorazowy odnośnik dla użytkownika %resetting_user. Należy się <a href=":logout">Wylogować</a> i kliknąć w link ponownie.

en: The import failed with the following message: %message
pl: Import nie powiódł się i zwrócony został następujący komunikat: %message

en: Use multiple @tag tags, each with a single source.
pl: Użyj wielu znaczników @tag, każdy z jednym źródłem.

en: Use multiple sources within a single @tag tag.
pl: Użyj wielu źródeł w jednym znaczniku @tag.

en: Size: %width x %height pixels
pl: Rozmiar: %width x %height pikseli

en: Numeric values from the statistics module
pl: Wartości numeryczne z modułu statystyk

en: The most recent time the node has been viewed
pl: Czas ostatniego przeglądania węzła

en: @label revision
pl: Wersja @label

en: Publish media
pl: Publikuj media

en: Unpublish media
pl: Wstrzymaj publikację mediów

en: Determines if a password needs hashing
pl: Określa czy hasło wymaga haszowania

en: There is @count entity with @delta or more values in this field. | There are @count entities with @delta or more values in this field.
pl[0]: Istnieje @count encja z @delta lub większą liczbą wartości w tym polu.
pl[1]: Istnieją @count encje z @delta lub większą liczbą wartości w tym polu.
pl[2]: Istnieje @count encji z @delta lub większą liczbą wartości w tym polu.

en: The upload directory %directory for the file field %name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
pl: Katalog docelowy wysyłanych plików %directory dla pola %name nie mógł zostać utworzony lub jest niedostępny. W konsekwencji tego niedawno dodany plik nie mógł zostać zapisany w tym katalogu a cały proces wysyłania plików został anulowany.

en: Multilingual support.
pl: Obsługa wielojęzyczności.

en: Lock language.
pl: Zablokuj język.

en: %type: @message in %function (line %line of %file) @backtrace_string.
pl: %type: @message w %function (linia %line w %file) @backtrace_string.

en: Starting execution of @module_cron().
pl: Rozpoczęto wykonywanie @module_cron().

en: Starting execution of @module_cron(), execution of @module_previous_cron() took @time.
pl: Rozpoczęcie wykonywania @module_cron(), wykonanie @module_previous_cron() zajęło @time.

en: Execution of @module_previous_cron() took @time.
pl: Wykonanie @module_previous_cron() zajęło @time.

en: There is content for the entity type: @entity_type. <a href=":url">Remove @entity_type_plural</a>.
pl: Istnieje zawartość dla typu encji: @entity_type. <a href=":url">Usuń @entity_type_plural</a>.

en: Place Blocks
pl: Rozmieszczanie Bloków (Place Blocks)

en: The book page node.
pl: Strona książki

en: Book Parent
pl: Strona nadrzędna książki

en: Page has Children
pl: Strona ma podrzędne strony

en: Flag indicating whether this book page has children
pl: Znacznik informujący o tym, czy ta strona ma strony podrzędne

en: Has Children
pl: Posiada elementy potomne

en: 1st parent
pl: Pierwsza strona nadrzędna

en: 2nd parent
pl: Druga strona nadrzędna

en: 3rd parent
pl: Trzecia strona nadrzędna

en: 4th parent
pl: Czwarta strona nadrzędna

en: 5th parent
pl: Piąta strona nadrzędna

en: 6th parent
pl: Szósta strona nadrzędna

en: 7th parent
pl: Siódma strona nadrzędna

en: 8th parent
pl: Ósma strona nadrzędna

en: 9th parent
pl: Dziewiąta strona nadrzędna

en: The @parent of book node.
pl: @parent książki.

en: Book @parent
pl: @parent książki.

en: Add content and child pages to books and manage their hierarchies.
pl: Dodawanie zawartości i stron do książek a także zarządzanie ich hierarchią.

en: Top Level Book from current node
pl: Strona tytułowa książki bieżącego węzła

en: Each style must have a unique label.
pl: Każdy styl musi mieć unikalną etykietę.

en: View display '@id': Comment field formatter '@name' was disabled because it is using the comment view display '@display' (@mode) that was just disabled.
pl: Format wyświetlania '@id': formater pola Komentarz '@name' został wyłączony ponieważ używa formatu wyświetlania komentarzy '@display' (@mode) który właśnie wyłączono.

en: The comment entity view mode to be used in this formatter
pl: Tryb widoku encji komentarza, który ma być użyty w tym formaterze

en: Comments view mode
pl: Tryb widoku komentarzy

en: Select the view mode used to show the list of comments.
pl: Wybierz tryb widoku służacego do wyświetlania listy komentarzy

en: Comment view mode: @mode
pl: Tryb widoku komentarzy: @mode

en: The configuration objects have different language codes so they cannot be translated:
pl: Obiekty konfiguracji różnią się kodami języka więc nie mogą zostać przetłumaczone:

en: Message displayed to user on submission
pl: Komunikat wyświetlany użytkownikowi po zatwierdzeniu formularza

en: Redirect path on submission
pl: Ścieżka przekierowania przy zatwierdzaniu

en: The message to display to the user after submission of this form. Leave blank for no message.
pl: Komunikat, który ma być wyświetlony użytkownikowi po zatwierdzeniu tego formularza. Pozostaw pusty aby nie wyświetlać żadnego komunikatu.

en: Path to redirect the user to after submission of this form. For example, type "/about" to redirect to that page. Use a relative path with a slash in front.
pl: Ścieżka, na którą będzie przekierowany użytkownik po zatwierdzeniu tego formularza. Na przykład, wpisanie "/o-nas" spowoduje przekierowanie na tę stronę. Aby użyć względnych ścieżek należy na początku ścieżki umieścić ukośnik.

en: The path should start with /.
pl: Ścieżka powinna zaczynać się od /.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
pl: Użyj ustawień własnego formatu wyświetlania dla następujących trybów @display_context

en: Manage form modes
pl: Zarządzaj trybami formularza

en: Storing files
pl: Przechowywanie plików

en: Let scale make images larger than their original size.
pl: Zezwól na zmianę rozmiaru obrazu do większego niż oryginalny.

en: To import files from your current Drupal site, enter a local file directory containing your site (e.g. /var/www/docroot), or your site address (for example http://example.com).
pl: Aby zaimportować pliki z bieżącej witryny opartej na Drupalu wprowadź lokalny katalog plików, w którym przechowywane są pliki witryny (np. /var/www/docroot) lub adres witryny (na przykład http://example.com).

en: Use administration theme when editing or creating content
pl: Użyj skórki administracyjnej w czasie edycji lub tworzenia zawartości.

en: Set as current revision
pl: Ustaw jako bieżącą wersję

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "/about" when writing an about page.
pl: Utwórz alternatywną ścieżkę po której uzyskasz dostęp do nowo utworzonej zawartości. Na przykład, wpisz "/o-nas" gdy tworzysz stronę stronę zatytułowaną "O nas".

en: Administer REST resource configuration
pl: Konfiguracja administracji zasobami REST

en: Supported methods
pl: Obsługiwane metody

en: Supported authentication providers
pl: Obsługiwane tryby autoryzacji

en: REST resource config
pl: Konfiguracja zasobu REST

en: REST resource config ID
pl: ID konfiguracji zasobu REST

en: REST resource plugin id
pl: Identyfikator wtyczki zasobu REST

en: REST resource configuration granularity
pl: Precyzja konfiguracji zasobów REST

en: REST resource configuration
pl: Konfiguracja zasobów REST

en: Authentication Provider
pl: Tryb Autoryzacji

en: No authentication is set
pl: Bez autoryzacji

en: The supported authentication methods for this view
pl: Obsługiwane metody uwierzytelniania dla tego widoku

en: Control default display settings for your site, across all themes. Use theme-specific settings to override these defaults.
pl: Sterowanie domyślnymi ustawieniami wyświetlania we wszystkich skórkach witryny. Użycie własnych ustawień skórki nadpisuje te domyślne ustawienia.

en: administration theme
pl: skórka administracyjna

en: Are you sure you want to delete all @entity_type_plural?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie @entity_type_plural?

en: This action cannot be undone.<br />Make a backup of your database if you want to be able to restore these items.
pl: Tego działania nie będzie można wycofać. <br />Należy wykonać kopię bazy danych jeśli zajdzie potrzeba odzyskania tych elementów.

en: Delete all @entity_type_plural
pl: Usuń wszystkie @entity_type_plural

en: There are 0 @entity_type_plural to delete.
pl: Brak @entity_type_plural do usunięcia.

en: Deleting @entity_type_plural
pl: Usuwanie @entity_type_plural

en: Deleting items... Completed @percentage% (@current of @total).
pl: Usuwanie elementów.. Wykonano @percentage% (@current z @total).

en: All @entity_type_plural have been deleted.
pl: Usunięto wszystkie @entity_type_plural.

en: And <strong>@count</strong> more @entity_type_singular. | And <strong>@count</strong> more @entity_type_plural.
pl[0]: Oraz <strong>@count</strong> dodatkowy @entity_type_singular.
pl[1]: Oraz<strong>@count</strong> dodatkowe @entity_type_plural.
pl[2]: Oraz<strong>@count</strong> dodatkowych @entity_type_plural.

en: This will delete <strong>@count</strong> @entity_type_singular. | This will delete <strong>@count</strong> @entity_type_plural.
pl[0]: Spowoduje to usunięcie <strong>@count</strong> @entity_type_singular.
pl[1]: Spowoduje to usunięcie <strong>@count</strong> @entity_type_plural.
pl[2]: Spowoduje to usunięcie <strong>@count</strong> @entity_type_plural.

en: Page element display
pl: Prezentacja elementów strony

en: Use the logo supplied by the theme
pl: Użyj logo dostarczonego przez skórkę

en: Your shortcut icon, or favicon, is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
pl: Ikona skrótu (ang. "favicon"), wyświetlana jest w pasku adresu i zakładkach większości przeglądarek internetowych.

en: Use the favicon supplied by the theme
pl: Użyj ikony skrótu (ang. favicon) dostarczanej przez skórkę

en: Upload favicon image
pl: Wyślij obraz ikony skrótu (ang. favicon)

en: Apply to selected items
pl: Zastosuj do wybranych elementów

en: Access tours
pl: Dostęp do wycieczek

en: Recommendations to make your password stronger:
pl: Zalecenia dotyczące tworzenia silnego hasła:

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
pl: Nierozpoznana nazwa użytkownika lub hasło. <a href=":password">Zapomniałeś hasła?</a>

en: Combine multiple fields together and search by them.
pl: Połącz wiele pól i szukaj według nich.

en: Field %field set in %filter is not set in display %display.
pl: Pole %field występujące w %filter nie występuje w formacie wyświetlania %display.

en: %display: %filter can only be used on displays that use fields. Set the style or row format for that display to one using fields to use the combine field filter.
pl: %display: %filter może zostać użyty tylko na formatach wyświetlania, które korzystają z pól. Należy ustawić styl lub format wierszy dla tego formatu wyświetlania na taki, który używa pól aby wykorzystać filtr połączonych pól.

en: A label is required for the specified operator.
pl: Dla podanego operatora wymagana jest etykieta

en: A label is required if the value for this item is defined.
pl: Etykieta jest wymagana jeśli zdefiniowano wartość tego elementu.

en: A value is required if the label for this item is defined.
pl: Wartość jest wymagana jeśli zdefiniowano etykietę tego elementu.

en: Leave empty to show all pages.
pl: Pozostaw puste, aby wyświetlić wszystkie strony.

en: Add the default row classes like @classes to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
pl: Dodaj do danych wyjściowych domyślne klasy wiersza takie jak @classes. Możesz użyć tej opcji aby szybko ograniczyć liczbę znaczników domyślnie dostarczanych przez widok, jednocześnie pamiętając, że utrudni to stosowanie stylów CSS.

en: Views can be created from the <a href=":list">Views list page</a> by using the "Add view" action. Existing views can be managed from the <a href=":list">Views list page</a> by locating the view in the "Enabled" or "Disabled" list and selecting the desired operation action, for example "Edit".
pl: Widoki mogą być tworzone na stronie <a href=":list">lista Widoków</a> za pomocą "Dodaj widok". Istniejące widoki znajdujące się w sekcji "Włączone" i "Wyłączone" na stronie <a href=":list">lista Widoków</a> mogą być zarządzane poprzez wybór odpowiedniego działania, na przykład "Edytuj".

en: responsive image styles
pl: style responsywnych obrazów

en: Status listing and form for the entity's moderation state.
pl: Lista i formularz stanu moderacji encji.

en: The username of the entity creator.
pl: Nazwa użytkownika będącego autorem encji.

en: The moderation state of the referenced content.
pl: Stan moderacji wskazywanej zawartości.

en: Content entity type ID
pl: ID typu encji zawartości

en: The ID of the content entity type this moderation state is for.
pl: ID typu encji zawartości, której dotyczy ten stan moderacji.

en: Content entity ID
pl: ID encji zawartości

en: The ID of the content entity this moderation state is for.
pl: ID encji zawartości, której dotyczy ten stan moderacji.

en: Content entity revision ID
pl: ID wersji encji zawartości

en: The revision ID of the content entity this moderation state is for.
pl: ID wersji encji zawartości, której dotyczy ten stan moderacji.

en: Content moderation state
pl: Stan moderacji zawartości

en: content moderation state
pl: stan moderacji zawartości

en: content moderation states
pl: stany moderacji zawartości

en: Invalid state transition from %from to %to
pl: Nieprawidłowe przejście stanu z %from do %to

en: An automated attempt to create the directory %directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
pl: Próba automatycznego utworzenia katalogu %directory nie powiodła się, prawdopodobnie z powodu nieprawidłowych uprawnień. Aby kontynuować instalację, należy utworzyć katalog i ręcznie zmienić jego uprawnienia lub upewnić się, że instalator ma uprawnienia umożliwiające jego automatyczne utworzenie. Więcej informacji znajduje się w pliku INSTALL.txt lub w <a href=":handbook_url">internetowym podręczniku</a>.

en: The Datetime Range module provides a Date field that stores start dates and times, as well as end dates and times. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI module help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":datetime_do">online documentation for the Datetime Range module</a>.
pl: Moduł Datetime Range udostępnia pole przechowujące datę i czas początkowy jak również datę i czas końcowy. Ogólne informacje na temat pól, ich tworzenia i zarządzania znajdują się w <a href=":field">pomocy modułu Field</a> i <a href=":field_ui">pomocy moduł Field UI</a>. Więcej informacji znajduje się w  <a href=":datetime_do">internetowej dokumentacji modułu Datetime</a>.

en: Datetime Range
pl: Zakres daty i czasu

en: Provides the ability to store end dates.
pl: Umożliwia zapisywanie dat końcowych.

en: Date range settings
pl: Ustawienia zakresu dat

en: Default start date type
pl: Domyślny typ daty początkowej

en: Default start date value
pl: Domyślna wartość daty początkowej

en: Default end date type
pl: Domyślny typ daty końcowej

en: Default end date value
pl: Domyślna wartość daty końcowej

en: Date range default display format settings
pl: Ustawienia domyślnego formatu wyświetlania zakresu dat

en: Date range plain display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania prostego zakresu dat

en: Date range custom display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania własnego zakresu dat

en: Date range select list display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania zakresu dat w postaci listy wyboru

en: Date separator
pl: Separator daty

en: The string to separate the start and end dates
pl: Łańcuch znaków do oddzielania początkowych i końcowych dat.

en: Default start date
pl: Domyślna data początkowa

en: Set a default value for the start date.
pl: Ustaw domyślną wartość daty początkowej.

en: Set a default value for the end date.
pl: Ustaw domyślną wartość daty końcowej.

en: The relative start date value entered is invalid.
pl: Wprowadzona wartość względnej daty początkowej jest nieprawidłowa.

en: The relative end date value entered is invalid.
pl: Wprowadzona wartość względnej daty końcowej jest nieprawidłowa.

en: Start date value
pl: Wartość daty początkowej

en: Computed start date
pl: Wyliczona data początkowa

en: The computed start DateTime object.
pl: Wyliczony obiekt początkowej daty i godziny

en: End date value
pl: Wartość daty końcowej

en: Computed end date
pl: Wyliczona data końcowa

en: The computed end DateTime object.
pl: Wyliczony koniec w postaci obiektu DateTime.

en: Create and store date ranges.
pl: Tworzenie i zapisywania dat końcowych.

en: Date and time range
pl: Zakres daty i czasu

en: The @title end date cannot be before the start date
pl: Data końcowa @title nie może być wcześniejsza niż data początkowa

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
pl: Dane dziennika są uszkodzone i nie mogą być poddane deserializacji: @message

en: - Skip field -
pl: - Pomiń pole -

en: Administrators can add, edit, and delete feeds, and choose how often to check each feed for newly updated items on the <a href=":feededit">Aggregator administration page</a>.
pl: Administrator może dodawać, usuwać i modyfikować kanały a także ustalać częstotliwość sprawdzania źródła na <a href=":feededit">stronie zarządzania kanałami</a>.

en: Administrators can choose how many items are displayed in the listing pages, which HTML tags are allowed in the content of feed items, and whether they should be trimmed to a maximum number of characters on the <a href=":settings">Aggregator settings page</a>.
pl: Na <a href=":settings">stronie zarządzania kanałami</a> administratorzy mogą wybrać ilość pozycji która będzie wyświetlona na stronie z wykazem, które znaczniki HTML są dozwolone i czy tekst powinien zostać przycięty do maksymalnej ilości znaków.

en: Administrators can choose whether to discard feed items that are older than a specified period of time on the <a href=":settings">Aggregator settings page</a>. This requires a correctly configured cron maintenance task (see below).
pl: Na <a href=":settings">stronie zarządzania kanałami</a> administratorzy mogą zdecydować po jakim czasie odrzucić pozycje pochodzące z kanału. Ustawienie to wymaga poprawnie skonfigurowanego Crona (zobacz poniżej).

en: Block Layout
pl: Układ bloków

en: Settings Tray
pl: Zasobnik Ustawień (Settings Tray)

en: Save @block
pl: Zapisz @block

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
pl: Należy wskazać strony podając ich ścieżki, po jednej na wiersz. Znak '*' zastępuje dowolny ciąg. Przykładowo ścieżka %user-wildcard oznacza każdą stronę z profilem użytkownika. Ścieżka %front oznacza stronę główną.

en: Configure Content Moderation permissions
pl: Konfiguracja uprawnień Moderacji Zawartości (Content Moderation)

en: Upgraded @migration (processed 1 item total) | Upgraded @migration (processed @count items total)
pl[0]: Zaktualizowano @migration (w sumie przetworzono 1 element)
pl[1]: Zaktualizowano @migration (w sumie przetworzono @count elementy)
pl[2]: Zaktualizowano @migration (w sumie przetworzono @count elementów)

en: Continuing with @migration (processed 1 item) | Continuing with @migration (processed @count items)
pl[0]: Kontynuowanie @migration (przetworzono 1 element)
pl[1]: Kontynuowanie @migration (przetworzono @count elementy)
pl[2]: Kontynuowanie @migration (przetworzono @count elementów)

en: Provides a way for modules or themes to register layouts.
pl: Umożliwia modułom i skórkom rejestrację układów.

en: Error sending auto-reply, missing sender e-mail address in %contact_form
pl: Wystąpił błąd w trakcie wysyłania automatycznej odpowiedzi - brakujący adres e-mail nadawcy w %contact_form

en: random between -@degrees° and @degrees°
pl: losowy między -@degrees° a @degrees°

en: The config object collection.
pl: Konfiguracja obiektu konfiguracji.

en: The config object name.
pl: Nazwa obiektu konfiguracji.

en: Serialized configuration object data.
pl: Zserializowane dane obiektu konfiguracji.

en: Testing missing dependencies
pl: Testowanie brakujących zależności

en: Minimal profile for running a test when dependencies are listed but missing.
pl: Minimalny profil do uruchamiania testów w sytuacji gdy brak jest wymienionych zależności.

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
pl: <p>Teraz gdy masz już ogólną wiedzę na temat funkcji "Dodaj języki" możesz:<ul><li>Dodać język</li><li>Dodać własny język</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Wyświetlić skonfigurowane języki</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Edit language" feature, you can continue by:<ul><li>Editing a language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
pl: <p>Teraz, gdy masz podgląd na funkcję "Edycja języka", możesz kontynuować:<ul><li>Edycję języka</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Przegląd listy skonfigurowanych języków</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Languages" page, you can continue by:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adding a language</a></li><li>Reordering languages</li><li>Editing a language</li><li>Deleting a language</li></ul></p>
pl: <p>Teraz, gdy masz ogląd na stronę "Języki", możesz:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Dodać język</a></li><li>Zmienić kolejność języków</li><li>Zmodyfikować język</li><li>Usunąć język</li></ul></p>

en: This page allows you to translate the user interface or modify existing translations. If you have installed your site initially in English, you must first add another language on the <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Languages page</a>, in order to use this page.
pl: Ta strona pozwala przetłumaczyć interfejs użytkownika lub zmodyfikować istniejące tłumaczenie. Jeśli twoja strona została zainstalowana w języku Angielskim, musisz najpierw dodać brakujący język na stronie <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Języki</a> aby następnie móc z nich skorzystać na tej stronie.

en: The translations you have made here will be used on your site's user interface. If you want to use them on another site or modify them on an external translation editor, you can <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">export them</a> to a .po file and <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">import them</a> later.
pl: Wprowadzone przez ciebie tłumaczenia będą używane na twojej witrynie. Jeżeli chcesz je używać na innej witrynie lub użyć zewnętrznego programu do tłumaczenia, możesz <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">je eksportować</a> do pliku .po a następnie <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">zaimportować</a> później.

en: Find and manage media.
pl: Znajdź i zarządaj mediami.

en: Media thumbnail field display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pola miniaturki mediów

en: Media source
pl: Źródło mediów

en: The field ID.
pl: ID pola

en: Last upgrade: @date
pl: Ostatnia aktualizacja: @date

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a>.
pl: Serwer może wyświetlić postęp wysyłania pliku, ale nie ma wymaganych bibliotek. Zaleca się zainstalowanie <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">biblioteki PECL uploadprogress</a>.

en: Is front page
pl: Jest stroną główną

en: Recipient email address
pl: Adres email odbiorcy

en: You may also use tokens: [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. Separate recipients with a comma.
pl: Mogą być także użyte wzorce: [node:author:mail], [comment:author:mail], itp. Odbiorców należy oddzielać przecinkami.

en: @label (disabled)
pl: @label (wyłączone)

en: comment type
pl: typ komentarza

en: comment types
pl: typy komentarzy

en: Preview sender message
pl: Podgląd wiadomości nadawcy

en: Configuring workflows
pl: Konfiguracja przepływów pracy

en: The workflow the moderation state is in.
pl: Przepływ pracy, w którym znajduje się stan moderacji.

en: @bundle @label were skipped as they are under moderation and may not be directly published.
pl: Pominięto @label typu @bundle ponieważ są w trakcie moderacji i nie mogą zostać bezpośrednio opublikowane.

en: @bundle @label were skipped as they are under moderation and may not be directly unpublished.
pl: Pominięto @label typu @bundle ponieważ są w trakcie moderacji i nie można bezpośrednio zakończyć ich publikacji.

en: The Field Layout module allows you to arrange fields into regions on forms and displays of entities such as nodes and users.
pl: Moduł Field layout pozwala rozmieszczać pola w regionach formularzy i formatów wyświetlania encji takich jak węzły i użytkownicy.

en: For more information, see the <a href=":field-layout-documentation">online documentation for the Field Layout module</a>.
pl: Aby uzyskać więcej informacji, zobacz <a href=":field-layout-documentation">dokumentację online modułu Field Layout</a>.

en: Field Layout
pl: Układ Pola

en: Per-view-mode field layout settings
pl: Ustawienia układu pola w rozbiciu na każdy tryb widoku

en: Image URL formatter settings
pl: Ustawienia formatera adresu URL obrazu

en: Drop file here or click to upload
pl: Upuść tutaj plik lub kliknij aby go wysłać

en: Uploading <i>@file</i>…
pl: Wysyłanie <i>@file</i>…

en: A server error has occurred.
pl: Nastąpił błąd serwera

en: The destination directory could not be created.
pl: Nie udało się utworzyć katalogu docelowego

en: The image failed validation.
pl: Nie powiodła się walidacja obrazu

en: Layout Discovery allows modules or themes to register layouts, and for other modules to list the available layouts and render them.
pl: Moduł Layout Discovery umożliwia modułom i skórkom rejestrację układów a także umożliwia modułom ewidencjonowanie i wyświetlanie dostępnych układów.

en: For more information, see the <a href=":layout-discovery-documentation">online documentation for the Layout Discovery module</a>.
pl: Więcej informacji znajduje się w <a href=":layout-discovery-documentation">internetowej dokumentacji modułu Layout Discovery</a>.

en: Layout Discovery cannot be installed because the Layout Plugin module is installed and incompatible.
pl: Moduł Layout Discovery nie może zostać zainstalowany ponieważ zainstalowany moduł Layout Plugin jest niekompatybilny.

en: Layout Discovery
pl: Uwidacznianie Układu (Layout Discovery)

en: Exited edit mode.
pl: Zakończono tryb edycji.

en: RDF mapping item
pl: Element mapowania RDF

en: RDF mappings items
pl: Elementy mapowania RDF

en: The fallback image style is typically the smallest size image you expect to appear in this space. Because the responsive images module uses the Picturefill library so that responsive images can work in older browsers, the fallback image should only appear on a site if an error occurs.
pl: Awaryjny styl obrazu to zazwyczaj obraz o najmniejszym rozmiarze jaki ma się pojawić w tym miejscu. Z racji tego, że moduł responsywnych obrazów używa biblioteki Picturefill to responsywne obrazy mogą działać w starszych przeglądarkach; obraz awaryjny powinien pojawiać się w witrynie tylko w przypadku wystąpienia błędu.

en: While you have the option to provide only one image style per breakpoint, the sizes option allows you to provide more options to browsers as to which image file it can display, even when using multiple breakpoints for art direction. Breakpoints are defined in the configuration files of the theme.
pl: Chociaż istnieje możliwość podania tylko jednego stylu obrazu na jeden breakpoint to dzięki funkcji rozmiarów przeglądarka ma większe możliwości wyboru plików nawet w przypadku użycia wielu breakpointów stosowanych do osiągnięcia efektów artystycznych.  Breakpointy są definiowane w plikach konfiguracyjnych skórki.

en: Once the sizes option is selected, you can let the browser know the size of this image in relation to the site layout, using the <em>Sizes</em> field. For a hero image that always fills the entire screen, you could simply enter 100vw, which means 100% of the viewport width. For an image that fills 90% of the screen for small viewports, but only fills 40% of the screen when the viewport is larger than 40em (typically 640px), you could enter "(min-width: 40em) 40vw, 90vw" in the Sizes field. The last item in the comma-separated list is the smallest viewport size: other items in the comma-separated list should have a media condition paired with an image width. <em>Media conditions</em> are similar to a media query, often a min-width paired with a viewport width using em or px units: e.g. (min-width: 640px) or (min-width: 40em). This is paired with the <em>image width</em> at that viewport size using px, em or vw units. The vw unit is viewport width and is used instead of a percentage because the percentage always refers to the width of the entire viewport.
pl: Po wybraniu opcji rozmiarów, przy użyciu pola <em>Rozmiary</em> umożliwia się przeglądarce określenie rozmiaru obrazu w zależności od układu strony. Dla głównego obrazu, który zawsze wypełnia cały ekran, można po prostu wprowadzić 100vw, co oznacza 100% szerokości obszaru wyświetlania. Dla obrazu, który wypełnia 90% ekranu dla małych obszarów wyświetlania, ale wypełniającego tylko 40% ekranu gdy obszar wyświetlania jest większy niż 40em (zwykle 640px), można w polu Rozmiary wprowadzić "(min-width: 40em) 40vw, 90vw". Ostatni element na oddzielonej przecinkami liście jest najmniejszym obszarem wyświetlania; inne elementy na oddzielonej przecinkami liście powinny mieć podane parami kryterium mediów wraz z szerokością obrazu. <em>Kryteria mediów</em> są podobne do media query - często w występuje w nich wyrażenie min-width z wyszczególnioną szerokością obszaru wyświetlania wyrażoną w jednostkach em lub px np. (min-width: 640px) lub (min-width: 40em). Występuje w parze z <em>szerokością obrazu</em> dla tego rozmiaru obszaru wyświetlania wyrażoną w jednostkach px, em lub vw. Jednostka vw określa szerokość obszaru wyświetlania i jest używana zamiast procentu ponieważ procent zawsze odnosi się do szerokości całego obszaru wyświetlania.

en: These are the supported authentication providers for this view. When this view is requested, the client will be forced to authenticate with one of the selected providers. Make sure you set the appropriate requirements at the <em>Access</em> section since the Authentication System will fallback to the anonymous user if it fails to authenticate. For example: require Access: Role | Authenticated User.
pl: Oto obsługiwane tryby autoryzacji tego widoku. Gdy zgłaszane jest żądanie dla tego widoku, klient będzie musiał uwierzytelnić się przy użyciu jednego z zaznaczonych trybów. Należy upewnić się, że ustawiono odpowiednie wymagania w sekcji <em>Dostęp</em> ponieważ System Autoryzacji powróci do anonimowego użytkownika jeśli autoryzacja nie powiedzie się. Na przykład: wymagaj Dostępu: Rola | Użytkownik Uwierzytelniony.

en: Random number generation
pl: Generowanie liczb losowych

en: Drupal is unable to generate highly randomized numbers, which means certain security features like password reset URLs are not as secure as they should be. Instead, only a slow, less-secure fallback generator is available. The most likely cause is that open_basedir restrictions are in effect and /dev/urandom is not on the whitelist. See the <a href=":drupal-php">system requirements</a> page for more information. %exception_message
pl: Drupal nie jest w stanie wygenerować wysokiej jakości liczb losowych, co oznacza że pewne funkcje bezpieczeństwa takie jak  adresy URL służące do uzyskania nowego hasła nie są tak bezpieczne jak być powinny. W zastępstwie jest dostępny wolny, mniej bezpieczny, awaryjny generator liczb losowych. Najbardziej prawdopodobną przyczyną są ustawione ograniczenia w open_basedir oraz brak umieszczenia /dev/urandom na białej liście. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":drupal-php">wymagania techniczne</a>. %exception_message

en: Drupal is unable to generate highly randomized numbers, which means certain security features like password reset URLs are not as secure as they should be. Instead, only a slow, less-secure fallback generator is available. See the <a href=":drupal-php">system requirements</a> page for more information. %exception_message
pl: Drupal nie jest w stanie wygenerować wysokiej jakości liczb losowych, co oznacza że pewne funkcje bezpieczeństwa takie jak  adresy URL służące do uzyskania nowego hasła nie są tak bezpieczne jak być powinny. W zastępstwie jest dostępny wolny, mniej bezpieczny, awaryjny generator liczb losowych. Więcej informacji znajduje się na stronie <a href=":drupal-php">wymagania techniczne</a>. %exception_message

en: Less secure
pl: Mniej bezpieczne

en: Detailed cron logging
pl: Szczegółowy zapis w dzienniku zadań demona cron

en: Visitors will only see the maintenance mode message. Only users with the "@permission-label" <a href=":permissions-url">permission</a> will be able to access the site. Authorized users can log in directly via the <a href=":user-login">user login</a> page.
pl: Odwiedzający zobaczą tylko komunikat przerwy technicznej. Użytkownicy z <a href=":permissions-url">uprawnieniem</a> "@permission-label" będą mieli dostęp do witryny. Uprawnieni użytkownicy mogą bezpośrednio zalogować się przy użyciu strony <a href=":user-login">logowania</a>.

en: Initial visibility level
pl: Pierwszy poziom widoczności

en: Number of levels to display
pl: Wyświetlana liczba poziomów

en: This maximum number includes the initial level.
pl: Maksymalna liczba zawiera pierwszy poziom.

en: Text editors (like CKEditor) may override this setting.
pl: Edytory tekstowe (np. CKEditor) mogą nadpisać to ustawienie.

en: Base default argument
pl: Domyślny argument bazowy

en: Filter by view name, machine name, description, or display path
pl: Filtruj według nazwy, identyfikatora systemowego, opisu lub ścieżki.

en: Enter a part of the view name, machine name, description, or display path to filter by.
pl: Wprowadź fragment nazwy widoku, identyfikatora systemowego, opisu lub ścieżki aby według nich filtrować.

en: The Workflows module provides a UI and an API for creating workflows content. This lets site admins define workflows and their states, and then define transitions between those states. For more information, see the <a href=":workflow">online documentation for the Workflows module</a>.
pl: Moduł Workflows dostarcza interfejsu użytkownika i API do tworzenia przepływów pracy. Pozwala to na definiowanie przepływów oraz stanów a następnie przejść między tymi stanami. Więcej informacji w <a href=":workflow">pomocy online dla modułu Workflows</a>.

en: Configure workflows.
pl: Konfiguruj przepływy pracy

en: Create and edit workflows.
pl: Twórz i edytuj przepływy pracy

en: Edit state
pl: Edytuj stan

en: Edit transition
pl: Edytuj przejście

en: From state IDs
pl: Identyfikatory stanów początkowych

en: From state ID
pl: Identyfikator stanu początkowego

en: To state ID
pl: Identyfikator stanu końcowego

en: Created the %label Workflow. In order for the workflow to be enabled there needs to be at least one state.
pl: Utworzono przepływ pracy %label. W celu jego uaktywnienia należy dodać przynajmniej jeden stan.

en: Workflow %label deleted.
pl: Usunięto przepływ pracy %label.

en: There are no states yet.
pl: Nie ma jeszcze stanów.

en: This workflow has no states and will be disabled until there is at least one, <a href=":add-state">add a new state.</a>
pl: Ten przepływ pracy nie ma stanów tak więc pozostanie wyłączony dopóki nie zostanie dodany przynajmniej jeden stan, <a href=":add-state">dodaj nowy stan.</a>

en: Add a new state
pl: Dodaj nowy stan

en: There are no transitions yet.
pl: Nie ma jeszcze przejść.

en: Add a new transition
pl: Dodaj nowe przejście

en: Saved the %label Workflow.
pl: Zapisano przepływ pracy %label.

en: Created %label state.
pl: Utworzono stan %label.

en: Are you sure you want to delete %state from %workflow?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %state z %workflow?

en: State %label deleted.
pl: Usunięto stan %label.

en: Saved %label state.
pl: Zapisano stan %label.

en: The transition from %from to %to already exists.
pl: Przejście z %from do %to już istnieje.

en: Created %label transition.
pl: Utworzono przejście %label.

en: Are you sure you want to delete %transition from %workflow?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %transition z %workflow?

en: %transition transition deleted.
pl: Usunięto przejście %transition.

en: Saved %label transition.
pl: Zapisano przejście %label.

en: Warnings found
pl: Wykryto ostrzeżenia

en: Errors found
pl: Wykryto błędy

en: Profile field ID.
pl: ID pola profilu.

en: Locales target language ID.
pl: ID języka tłumaczenia

en: Language for this field.
pl: Język tego pola.

en: Translation of either the title or explanation.
pl: Tłumaczenie tytułu lub objaśnienia.

en: Windows installation depth
pl: Głębokość instalacji w systemie Windows

en: The public files directory path is %depth characters. Paths longer than 120 characters will cause problems on Windows.
pl: Długość ścieżki katalogu plików publicznych wynosi %depth. Ścieżki dłuższe niż 120 znaków mogą być źródłem problemów w systemie Windows.

en: General System Information
pl: Ogólne Informacje o Systemie

en: Created the %label Workflow.
pl: Utworzono przepływ pracy %label.

en: There are no transitions to or from this state yet.
pl: Nie dodano jeszcze przejść do lub z tego stanu.

en: HAL settings
pl: Ustawienia HAL

en: The Migrate Drupal UI module provides a simple user interface to perform an upgrade from an earlier version of Drupal. For more information, see the <a href=":migrate">online documentation for the Migrate Drupal UI module</a>.
pl: Moduł Migrate Drupal UI udostępnia prosty interfejs użytkownika do przeprowadzania aktualizacji z wcześniejszych wersji Drupala. Więcej informacji znajduje się w <a href=":migrate">internetowej dokumentacji modułu Migrate Drupal UI</a>.

en: Preparing the site
pl: Przygotowywanie witryny

en: You need to enable all modules on this site that are enabled on the previous site. For example, if you have used the Book module on the previous site then you must enable the Book module on this site for that data to be available on this site.
pl: Należy włączyć wszystkie moduły na tej witrynie, które są dostępne na dotychczasowej witrynie. Na przykład, jeśli na dotychczasowej witrynie jest używany moduł Book to należy na bieżącej witrynie również włączyć moduł Book aby jego dane także mogły być dostępne.

en: Performing the upgrade
pl: Przeprowadzanie aktualizacji

en: On the <a href=":upgrade">Upgrade</a> page, you are guided through performing the upgrade in several steps.
pl: Na stronie <a href=":upgrade">Uaktualnij</a> można przeprowadzić aktualizację w kilku krokach.

en: Reviewing the upgrade log
pl: Przeglądanie dziennika aktualizacji

en: You can review a <a href=":log">log of upgrade messages</a> by clicking the link in the message provided after the upgrade or by filtering the messages for the type <em>migrate_drupal_ui</em> on the <a href=":messages">Recent log messages</a> page.
pl: Można przeglądnąć <a href=":log">dziennik komunikatów aktualizacji</a> klikając w odnośnik wewnątrz pojawiającego się po aktualizacji komunikatu lub poprzez odfiltrowanie komunikatów typu <em>migrate_drupal_ui</em> na stronie <a href=":messages">Ostatnie wpisy dziennika</a>.

en: Rolling back an upgrade
pl: Wycofywanie aktualizacji

en: Rolling back an upgrade is not yet supported through the user interface.
pl: Wycofywanie aktualizacji przy użyciu interfejsu użytkownika nie jest możliwe.

en: An intentionally plain theme with no styling to demonstrate default Drupal’s HTML and CSS. Learn how to build a custom theme from Stark in the <a href="https://www.drupal.org/docs/8/theming">Theming Guide</a>.
pl: Intencjonalnie czysta skórka, bez dodatkowych styli, aby zademonstrować domyślny HTML i CSS Drupala. Dowiedz się więcej jak skorzystać ze Stark przy tworzeniu własnej skórki na <a href="https://www.drupal.org/docs/8/theming">Theming Guide</a>.

en: Sticky header
pl: Przyklejony nagłówek

en: Content editor
pl: Edytor treści

en: A base theme with sensible default CSS classes added. Learn how to use Classy as a base theme in the <a href="https://www.drupal.org/docs/8/theming">Drupal 8 Theming Guide</a>.
pl: Skórka bazowa z praktycznymi, domyślnymi klasami CSS. Dowiedz się jak skorzystać z Classy jako skórki bazowej na <a href="https://www.drupal.org/docs/8/theming">Drupal 8 Theming Guide</a>.

en: There are no @label yet.
pl: @label nie zostały jeszcze dodane.

en: Upgrade log
pl: Dziennik aktualizacji

en: Upgrade content and configuration from either a Drupal 6 or a Drupal 7 site.
pl: Aktualizuj zawartość i konfigurację witryny z wersji Drupal 6 lub Drupal 7.

en: View the upgrade log.
pl: Wyświetl dziennik aktualizacji.

en: Quick edit settings
pl: Ustawienia szybkiej edycji

en: TRACE method settings
pl: Ustawienia metody TRACE

en: OPTIONS method settings
pl: Ustawienia metody OPTIONS

en: CONNECT method settings
pl: Ustawienia metody CONNECT

en: Theme settings variable for a theme.
pl: Zmienna ustawień skórki.

en: The theme settings variable value.
pl: Wartość zmiennej ustawień skórki.

en: The user ID of the author.
pl: ID użytkownika autora.

en: Drupal version of the source site
pl: Wersja Drupala źródłowej witryny.

en: To import public files from your current Drupal site, enter a local file directory containing your site (e.g. /var/www/docroot), or your site address (for example http://example.com).
pl: Aby zaimportować pliki publiczne z bieżącej witryny opartej na Drupalu, należy wprowadzić lokalny katalog, w którym znajdują się pliki tej witryny (np. /var/www/docroot) lub adres witryny (na przykład http://example.com).

en: Source database is Drupal version @version but version @selected was selected.
pl: Źródłowa baza danych jest w wersji @version, ale wybrano wersję @selected

en: The term language.
pl: Język terminu.

en: Translation ID.
pl: ID tłumaczenia.

en: Name of property being translated.
pl: Nazwa tłumaczonej własności.

en: Featured Articles
pl: Powiązane artykuły

en: Advanced block options
pl: Zaawansowane ustawienia bloku

en: The %field date is incomplete.
pl: Dane pola %field są niekompletne.

en: Include locked languages such as <em>Not specified</em> and <em>Not applicable</em>
pl: Uwzględnij zablokowane języki takie jak <em>Nieokreślone</em> i <em>Nie dotyczy</em>

[ctx: Validation]
en: Universally Unique Identifier
pl: Uniwersalny Identyfikator

en: 1 block is available in the modified list. | @count blocks are available in the modified list.
pl[0]: 1 blok jest dostępny na zmodyfikowanej liście.
pl[1]: @count bloki są dostępne na zmodyfikowanej liście.
pl[2]: @count bloków jest dostępnych na zmodyfikowanej liście.

en: The Custom Block module allows you to create and manage custom <em>block types</em> and <em>content-containing blocks</em> from the <a href=":block-library">Custom block library</a> page. Custom block types have fields; see the <a href=":field-help">Field module help</a> for more information. Once created, custom blocks can be placed in regions just like blocks provided by other modules; see the <a href=":blocks">Block module help</a> page for details. For more information, see the <a href=":online-help">online documentation for the Custom Block module</a>.
pl: Moduł Custom Block na stronie <a href=":block-library">Biblioteka własnych bloków</a> umożliwia tworzenie i zarządzanie własnymi <em>typami bloków<em> i <em>blokami zawierającymi treść</em>. Własne typy bloków mają pola; więcej informacji znajduje się w <a href=":field-help">pomocy modułu Field</a>. Po utworzeniu, własne bloki można umieszczać w regionach, podobnie jak bloki dostarczane przez inne moduły; więcej szczegółów znajduje się  w <a href=":blocks">pomocy modułu Block</a>. Wjęcej informacji znajduje się w <a href=":online-help">internetowej dokumentacji modułu Custom Block</a>.

[ctx: Validation]
en: Book outline.
pl: Spis treści książki

en: You can only change the book outline for the <em>published</em> version of this content.
pl: Dla <em>opublikowanej</em> wersji tej zawartości można modyfikować tylko spis treści książki.

en: Comment bulk form
pl: Formularz operacji masowych komentarza

en: Commented entity
pl: Skomentowana encja

en: Comment operations bulk form
pl: Formularz operacji masowych dla komentarza

en: Add a form element that lets you run operations on multiple comments.
pl: Dodaj element formularza, który umożliwia wykonywanie operacji na wielu komentarzach jednocześnie.

en: Are you sure you want to delete this comment and all its children? | Are you sure you want to delete these comments and all their children?
pl[0]: Czy na pewno usunąć ten komentarz ze wszystkimi jego podrzędnymi?
pl[1]: Czy na pewno usunąć te komentarze ze wszystkimi ich podrzędnymi?
pl[2]: Czy na pewno usunąć te komentarze ze wszystkimi ich podrzędnymi?

en: Comment Permalink
pl: Odnośnik bezpośredni do komentarza

en: The moderation state @state_label is being used, but is not in the source storage.
pl: Stan moderacji @state_label jest w użyciu, ale nie ma go w miejscu źródłowym.

en: The workflow @workflow_label is being used, and cannot be deleted.
pl: Przepływ pracy @workflow_label jest w użyciu i nie może zostać usunięty.

en: All @entity_type types
pl: Wszystkie typy encji @entity_type

en: All @entity_type_plural_label
pl: Wszystkie @entity_type_plural_label

en: This workflow applies to:
pl: Ten przepływ pracy dotyczy:

en: There are no entity types.
pl: Nie istnieją żadne typy encji

en: @bundle types
pl: Typy encji @bundle

en: State %state does not exist on %workflow workflow
pl: Stan %state nie istnieje w przepływie pracy %workflow

[ctx: Validation]
en: Datetime format valid for datetime type.
pl: Format daty i godziny odpowiedni dla typu daty i godziny

en: The field type.
pl: Typ pola

en: The field status.
pl: Status pola.

en: The field storage type.
pl: Typ miejsca przechowywania.

en: The module that implements the field storage type.
pl: Moduł implementujący typ miejsca przechowywania.

en: The field storage status.
pl: Status miejsca przechowywania.

en: The field data.
pl: Dane pola.

en: The field instances.
pl: Egzemplarze pola.

en: This field cardinality is set to unlimited and cannot be configured.
pl: Liczność pola jest nieograniczona i nie może zostać skonfigurowana.

en: This field cardinality is set to @cardinality and cannot be configured.
pl: Liczność pola jest ustawiona na @cardinality i nie może zostać skonfigurowana.

en: Controls if unused files should be marked temporary
pl: Kontroluje, czy nieużywane pliki powinny być oznaczone jako tymczasowe

en: Could not apply @style image style to @uri because the style does not support it.
pl: Nie można zastosować stylu obrazu @style do @uri, ponieważ styl go nie obsługuje.

en: The Inline Form Errors module makes it easier for users to identify which errors need to be resolved by providing a summary of all errors and by placing the individual error messages next to the form elements themselves. For more information, see the <a href=":inline_form_error">online documentation for the Inline Form Errors module</a>.
pl: Moduł Inline Form Errors ułatwia użytkownikom identyfikację problemów do rozwiązania poprzez wyświetlenie podsumowania wszystkich błędów a także dzięki umieszczaniu poszczególnych komunikatów o błędach obok odpowiadających im elementów formularzy. Więcej informacji znajduje się w <a href=":inline_form_error">internetowej dokumentacji modułu Inline Form Errors</a>.

en: Displaying error messages
pl: Wyświetlanie komunikatów o błędach

en: When a form is not filled in correctly (for example, if a required field is left blank), a warning message is displayed at the top of the form. This message links to the affected form elements, and individual error messages are displayed next to each form element.
pl: Jeśli formularz nie został prawidłowo wypełniony (na przykład, gdy nie zostało wypełnione pole wymagane) to na górze formularza wyświetlane jest ostrzeżenie. W komunikacie znajdują się odnośniki do elementów formularza, których dotyczy problem a poszczególne informacje o błędach są wyświetlane są obok odpowiednich elementów formularza.

en: Displaying error messages in browsers with HTML5 form validation
pl: Wyświetlanie komunikatów o błędach w przeglądarkach obsługujących walidację formularzy zgodnie z HTML5

en: In browsers that support HTML5 form validation, users will first see the error messages generated by their browser. In this case, the inline form error messages are only displayed after the HTML5 validation errors have been resolved.
pl: W przeglądarkach wspierających walidację formularzy zgodną z HTML5, użytkownicy najpierw zobaczą komunikat o błędzie wyświetlony przez przeglądarkę. W tym przypadku wbudowane komunikaty o błędach formularzy są wyświetlane tylko wtedy gdy usunięte zostaną błędy walidacji HTML5.

en: Places error messages adjacent to form inputs, for improved usability and accessibility.
pl: Umieszcza komunikaty o błędach w sąsiedztwie elementów formularzy w celu poprawy użyteczności i dostępności.

en: Language format settings
pl: Ustawienia formatu języka

en: Include locked languages
pl: Uwzględnij zablokowane języki

en: Creating media items
pl: Tworzenie elementów mediów

en: When a new media item is created, the Media module records basic information about it, including the author, date of creation, and the <a href=":media-type">media type</a>. It also manages the <em>publishing options</em>, which define whether or not the item is published. Default settings can be configured for each type of media on your site.
pl: Moduł Media w trakcie tworzenie nowego elementu zapisuje jego podstawowe informacje takie jak autor, data utworzenia i <a href=":media-type">typ mediów</a>. Zarządza także <em>opcjami publikacji</em> określającymi czy element ma zostać opublikowany czy też nie. Domyślne ustawienia można skonfigurować dla każdego typu mediów.

en: Creating custom media types
pl: Tworzenie własnych typów mediów

en: The Media module gives users with the <em>Administer media types</em> permission the ability to <a href=":media-new">create new media types</a> in addition to the default ones already configured. Each media type has an associated media source (such as the image source) which support thumbnail generation and metadata extraction. Fields managed by the <a href=":field">Field module</a> may be added for storing that metadata, such as width and height, as well as any other associated values.
pl: Moduł Media umożliwia użytkownikom, posiadającym uprawnienie <em>Administruj typami mediów</em>, na <a href=":media-new">tworzenie nowych typów mediów</a> poza tymi, które są już domyślnie skonfigurowane. Każdy typ mediów ma skojarzone z nim źródło mediów (takie jak źródło obrazów), które obsługuje generowanie miniatur i wyodrębnianie metadanych. Pola modułu <a href=":field">Field</a> mogą służyć do przechowywania metadanych takich jak szerokość i wysokość a także innych dowolnych wartości.

en: The Media module also enables you to create multiple versions of any media item, and revert to older versions using the <em>Revision information</em> settings.
pl: Moduł Media umożliwia także tworzenie wielu wersji dowolnego elementu i powrót do starszej wersji za pomocą ustawienia <em>Informacje o wersji</em>.

en: The Media module makes a number of permissions available, which can be set by role on the <a href=":permissions">permissions page</a>.
pl: Moduł Media udostępnia kilka uprawnień, które mogą być przypisane do odpowiednich ról na <a href=":permissions">stronie uprawnień</a>.

en: Add media type
pl: Dodaj typ mediów

en: Manage media types.
pl: Zarządzaj typami mediów

en: Administer media types
pl: Administruj typami mediów

en: Update own media
pl: Aktualizuj własne media

en: Delete own media
pl: Usuń własne media

en: View all media revisions
pl: Przeglądaj wszystkie wersje mediów

en: To view a revision, you also need permission to view the media item.
pl: Aby wyświetlić wersję, trzeba również posiadać uprawnienie do wyświetlenia elementu mediów.

en: Full URI to a folder where the media icons will be installed
pl: Pełny adres URI do folderu gdzie zostaną zainstalowane ikony mediów

en: Whether the thumbnail downloads should be queued
pl: Czy pobieranie miniaturek powinno być zakolejkowane

en: Media source settings
pl: Ustawienia źródła mediów

en: "File" media source configuration
pl: Konfiguracja źródła mediów typu "Plik"

en: "Image" media source configuration
pl: Konfiguracja źródła mediów typu "Obraz"

en: Edit %type_label @label
pl: Edytuj %type_label @label

en: @type %label has been created.
pl: Utworzono @type %label.

en: @type %label has been updated.
pl: Uaktualniono @type %label.

en: @type: added %label.
pl: @type: dodano %label.

en: @type: updated %label.
pl: @type: uaktualniono %label.

en: - Create -
pl: - Utwórz -

en: Select the field that will store essential information about the media item. If "Create" is selected a new field will be automatically created.
pl: Wybierz pole, w którym będą przechowywane podstawowe informacji o elemencie mediów. Po wybraniu "Utwórz" nowe pole zostanie automatycznie utworzone.

en: %field_type field will be automatically created on this type to store the essential information about the media item.
pl: W celu przechowywania podstawowych informacji o elemencie mediów zostanie utworzone pole %field_type dla tego typu.

en: %field_name field is used to store the essential information about the media item.
pl: Pole %field_name służy do przechowywania istotnych informacji o elemencie miediów.

en: The human-readable name of this media type.
pl: Przyjazna użytkownikowi nazwa tego typu mediów.

en: A unique machine-readable name for this media type.
pl: Unikalna nazwa dla tego typu mediów w formacie maszynowym.

en: Describe this media type. The text will be displayed on the <em>Add new media</em> page.
pl: Należy opisać ten typ mediów. Tekst zostanie wyświetlony na stronie <em>Dodaj nowe media</em>.

en: Media source that is responsible for additional logic related to this media type.
pl: Źródło mediów odpowiedzialne za dodatkową logikę związaną z tym typem mediów.

en: Media source configuration
pl: Konfiguracja źródła mediów

en: Media sources can provide metadata fields such as title, caption, size information, credits, etc. Media can automatically save this metadata information to entity fields, which can be configured below. Information will only be mapped if the entity field is empty.
pl: Źródła mediów mogą udostępniać pola metadanych takich jak tytuł, nagłówek, rozmiar, wyrazy uznania itp. Poniżej można skonfigurować pola encji, do których mogą być automatycznie zapisywane te metadane. Informacje zostaną przypisane tylko wtedy gdy pole encji będzie puste.

en: Media will be automatically published when created.
pl: Medią zostaną automatycznie opublikowane po utworzeniu.

en: Automatically create new revisions. Users with the "Administer media" permission will be able to override this option.
pl: Automatycznie twórz nowe wersje. Użytkownicy z uprawnieniem "Administruj mediami" będą mogli zmienić tę opcję.

en: Download thumbnails via a queue. When using remote media sources, the thumbnail generation could be a slow process. Using a queue allows for this process to be handled in the background.
pl: Pobieraj miniaturki przy użyciu kolejki. Generowanie miniaturek może trwać długo gdy korzysta się ze zdalnych źródeł mediów. Użycie kolejki umożliwia obsługę tego procesu w tle.

en: The media type %name has been updated.
pl: Uaktualniono typ mediów %name.

en: The media type %name has been added.
pl: Dodano typ mediów %name.

en: Added media type %name.
pl: Dodano typ mediów %name.

en: No media types available. <a href=":url">Add media type</a>.
pl: Brak dostępnych typów mediów. <a href=":url">Dodaj typ mediów</a>.

en: The thumbnail of the media item.
pl: Miniaturka elementu mediów.

en: The time the media item was created.
pl: Data utworzenia elementu mediów.

en: The time the media item was last edited.
pl: Data ostatniej edycji elementu mediów.

en: media type
pl: typ mediów

en: media types
pl: typy mediów

en: %type is used by @count media item on your site. You can not remove this media type until you have removed all of the %type media items. | %type is used by @count media items on your site. You can not remove this media type until you have removed all of the %type media items.
pl[0]: Typ %type jest używany przez @count element mediów w tej witrynie. Nie można usunąć tego typu dopóki nie zostaną usunięte wszystkie elementy mediów typu %type.
pl[1]: Typ %type jest używany przez @count elementy mediów w tej witrynie. Nie można usunąć tego typu dopóki nie zostaną usunięte wszystkie elementy mediów typu %type.
pl[2]: Typ %type jest używany przez @count elementów mediów w tej witrynie. Nie można usunąć tego typu dopóki nie zostaną usunięte wszystkie elementy mediów typu %type.

en: Linked to media item
pl: Odnośnik do elementu mediów

en: Use local files for reusable media.
pl: Wykorzystuje lokalne pliki w mediach wielokrotnego użytku.

en: Use local images for reusable media.
pl: Wykorzystuje lokalne obrazy w mediach wielokrotnego użytku.

[ctx: Validation]
en: Menu settings.
pl: Ustawienia menu.

en: You can only change the menu settings for the <em>published</em> version of this content.
pl: Dla <em>opublikowanej</em> wersji tej zawartości można modyfikować tylko ustawienia menu.

en: To view a revision, you also need permission to view the content item.
pl: Aby wyświetlić wersję trzeba również posiadać uprawnienie do wyświetlania elementu zawartości.

en: To revert a revision, you also need permission to edit the content item.
pl: Aby przywrócić wersję trzeba również posiadać uprawnienie do edycji elementu zawartości.

en: To delete a revision, you also need permission to delete the content item.
pl: Aby usunąć wersję trzeba również posiadać uprawnienie do usuwania elementu zawartości.

[ctx: Validation]
en: Path alias.
pl: Alias ścieżki.

en: You can only change the URL alias for the <em>published</em> version of this content.
pl: Dla <em>opublikowanej</em> wersji tej zawartości można modyfikować tylko alias adresu URL.

en: The RESTful Web Services module provides a framework for exposing REST resources on your site. It provides support for content entity types such as the main site content, comments, custom blocks, taxonomy terms, and user accounts, etc. (see the <a href=":field">Field module help page</a> for more information about entities). REST support for content items of the Node module is enabled by default, and support for other types of content entities can be enabled. Other modules may add support for other types of REST resources. For more information, see the <a href=":rest">online documentation for the RESTful Web Services module</a>.
pl: Moduł RESTful Web Services dostarcza framework do udostępniania zasobów REST na swojej witrynie.  Zapewnia obsługę typów encji zawartości takich jak główna zawartość witryny, komentarze, własne bloki, terminy taksonomi i konta użytkowników, itp. (więcej znajduje się na <a href=":field">stronie pomocy modułu Field</a>). Obsługa REST dla elementów zawartości modułu Node jest domyślnie włączona a wsparcie dla innych typów encji zawartości można włączyć w dowolnym momencie. Inne moduły mogą dodawać obsługę innych typów zasobów REST. Więcej informacji znajduje się w <a href=":rest">internetowej dokumentacji modułu RESTful Web Services</a>.

en: REST support for content types (provided by the <a href=":node">Node</a> module) is enabled by default. To enable support for other content entity types, you can use a <a href=":config" target="blank">process based on configuration editing</a> or the contributed <a href=":restui">REST UI module</a>.
pl: Obsługa REST dla rodzajów zawartości (udostępnianych przez <a href=":node">moduł Node</a>) jest domyślnie włączona. Aby włączyć obsługę innych typów encji zawartości można użyć <a href=":config" target="blank">procesu opartego na edycji konfiguracji</a> lub posłużyć się dodatkowym <a href=":restui">modułem REST UI</a>.

en: Limited date range
pl: Ograniczony zakres dat

en: Your PHP installation has a limited date range.
pl: Ta instalacja PHP ma ograniczony zakres dat.

en: You are running on a system where PHP is compiled or limited to using 32-bit integers. This will limit the range of dates and timestamps to the years 1901-2038. Read about the <a href=":url">limitations of 32-bit PHP</a>.
pl: Witryna działa w systemie, w którym PHP jest skompilowane lub ograniczone do użycia 32-bitowych liczb całkowitych. Ogranicza to zakres dat i znaczników czasu do lat 1901-2038. Więcej informacji znajduje się na stronie poświęconej <a href=":url">ograniczeniom 32-bitowego PHP</a>.

en: A client error happened
pl: Wystąpił błąd klienta

en: To run cron from outside the site, go to <a href=":cron" class="system-cron-settings__link">@cron</a>
pl: Aby uruchomić cron spoza tej witryny przejdź do <a href=":cron" class="system-cron-settings__link">@cron</a>

en: Run times of individual cron jobs will be written to watchdog
pl: Czasy wykonania poszczególnych zadań cron zostaną zapisane  w dzienniku watchdog

en: Delete temporary files after
pl: Czas, po którym zostaną usunięte pliki tymczasowe

en: Temporary files are not referenced, but are in the file system and therefore may show up in administrative lists. <strong>Warning:</strong> If enabled, temporary files will be permanently deleted and may not be recoverable.
pl: Nie istnieją referencje do plików tymczasowych, ale pliki te występują w systemie plików i dlatego mogą być widoczne na listach wyświetlanych na stronach administracyjnych. <strong>Ostrzeżenie:</strong> jeśli włączono, pliki tymczasowe będą trwale usuwane i mogą być nie do odzyskania.

en: Automatic updates of Drupal core are not supported at this time.
pl: Automatyczne aktualizacje rdzenia Drupala nie są obecnie obsługiwane.

en: Add the @label role to the selected user(s)
pl: Dodaj rolę @label wskazanym użytkownikom

en: Remove the @label role from the selected user(s)
pl: Odbierz rolę @label wskazanym użytkownikom

en: Enabling the appropriate module may solve this issue. Otherwise, check to see if there is a module update available.
pl: Włączenie odpowiedniego modułu może rozwiązać ten problem. W przeciwnym razie należy sprawdzić, czy dostępna jest aktualizacja modułu.

en: This workflow is in use. You cannot remove this workflow until you have removed all content using it.
pl: Ten przepływ pracy jest w użyciu. Nie można go usunąć dopóki nie zostanie usunięta cała zawartość, która z niego korzysta.

en: Edit %label workflow
pl: Edytuj przepływ pracy %label

en: This workflow state is in use. You cannot remove this workflow state until you have removed all content using it.
pl: Ten stan przepływu pracy jest w użyciu. Nie można usunąć tego przepływu pracy dopóki nie zostanie usunięta cała zawartość, która z niego korzysta.

en: Find and manage comments.
pl: Znajdź komentarze i zarządzaj nimi.

en: The approved comments listing.
pl: Lista zatwierdzonych komentarzy.

en: Comments published
pl: Komentarze, które zostały opublikowane

en: The unapproved comments listing.
pl: Lista niezatwierdzonych komentarzy.

en: Comments unapproved
pl: Komentarze, które nie zostały zatwierdzone

en: Entity reference selection handler settings
pl: Ustawienia obsługi wyboru referencji do encji

en: Default selection handler settings
pl: Ustawienia domyślnej obsługi wyboru

en: The field instance ID.
pl: ID egzemplarza pola.

en: The field instance data.
pl: Dane egzemplarza pola.

en: The field type
pl: Typ pola

en: The field definition.
pl: Definicja pola.

en: The formatter settings.
pl: Ustawienia formatera

en: File selection handler settings
pl: Ustawienia obsługi wyboru pliku

en: Source module not found for @migration_id.
pl: Nie znaleziono źródłowego modułu dla @migration_id.

en: Destination module not found for @migration_id.
pl: Nie znaleziono docelowego modułu dla @migration_id

en: User selection handler settings
pl: Ustawienia obsługi wyboru użytkownika

en: Views selection handler settings
pl: Ustawienia obsługi wyboru widoków

en: Czechia
pl: Czechy

en: %workflow workflow: Use %transition transition.
pl: Przepływ pracy %workflow: Użyj przejścia %transition

en: Offset must be a number greater than or equal to 0.
pl: Przesunięcie musi być liczbą większą lub równą 0.

en: A collection of states and transitions between those states.
pl: Zbiór stanów i przejść między tymi stanami.

en: A particular condition that something is in at a specific time. The usage of the state is determined by a module that harnesses the Workflows module. For example, Content Moderation allows a state to be used for moderation of content by assigning a given state to a content item.
pl: Określony stan, w którym coś może się znaleźć w określonym czasie. Użycie stanu jest zależne od modułu wykorzystującego moduł Workflows. Na przykład, Content Moderation umożliwia użycie stanu do moderacji zawartości poprzez przypisanie określonego stanu do elementu zawartości.

en: The process of changing from one state to another. A transition can occur from multiple states, but only to one state.
pl: Proces przejścia z jednego stanu do drugiego. Przejście może nastąpić z wielu stanów, ale tylko do jednego stanu.

en: Are you sure you want to remove the %label block?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć block %label?

en: Select the @entity_type types for the @workflow workflow
pl: Wybierz typy @entity_type dla przepływu pracy @workflow

en: Select the @entity_type_plural_label for the @workflow workflow
pl: Wybierz @entity_type_plural_label dla przepływu pracy @workflow

en: Make sure that <strong>access to the database</strong> for the old site is available from this new site.
pl: Należy upewnić się, że nowa witryna ma <strong>dostęp do bazy danych</strong> starej witryny.

en: <strong>If the old site has private files</strong>, a copy of its files directory must also be accessible on the host of this new site.
pl: <strong>Jeśli stara witryna ma pliki prywatne</strong> to kopia ich katalogu musi być dostępna z hosta nowej witryny.

en: <strong>Do not add any content to the new site</strong> before upgrading. Any existing content is likely to be overwritten by the upgrade process. See <a href=":url">the upgrade preparation guide</a>.
pl: Przed aktualizacją <strong>nie dodawaj żadnej zawartości w nowej witrynie</strong>. Każda istniejąca zawartość może zostać nadpisana w trakcie aktualizacji. Więcej informacji znajduje się w <a href=":url">poradniku przygotowania do aktualizacji</a>.

en: The upgrade can take a long time. It is better to upgrade from a local copy of your site instead of directly from your live site.
pl: Aktualizacja może zająć dużo czasu. Lepiej jest przeprowadzić aktualizację z lokalnej kopii witryny niż bezpośrednio z działającej witryny.

en: "Audio" media source configuration
pl: Konfiguracja źródła mediów "Audio"

en: Access media overview
pl: Uzyskaj dostęp do przeglądu mediów

en: Users with this permission can access the media overview page.
pl: Użytkownicy z tym uprawnieniem mają dostęp do strony przeglądu mediów.

en: "Video" media source configuration
pl: Konfiguracja źródła mediów "Video"

en: Upgrade analysis report
pl: Raport z analizy aktualizacji

en: Requires the "View any unpublished content" or "View own unpublished content" permission
pl: Wymaga uprawnienia "Przeglądanie nieopublikowanej zawartości" lub "Przeglądanie własnych nieopublikowanych zawartości"

en: The %field_name entity reference field (entity_type: %entity_type, bundle: %bundle) no longer has any valid bundle it can reference. The field is not working correctly anymore and has to be adjusted.
pl: Pole %field_name z referencją do encji (typ encji: %entity_type, zestaw %bundle) nie zawiera już żadnego prawidłowego zestawu, do którego można utworzyć referencję. Pole nie działa poprawnie i musi zostać dostosowane.

en: Moderation state filter
pl: Filtr stanu moderacji

en: Cannot change the install profile from %profile to %new_profile once Drupal is installed.
pl: Po zainstalowaniu Drupala nie można zmienić profilu instalacyjnego %profile na %new_profile.

en: Disclaimer block
pl: Blok klauzuli infomacyjnej

en: Entity action
pl: Akcja encji

en: @type_label bundle
pl: Zestaw @type_label

en: Use field label instead of the "On" label as the label.
pl: Użyj etykiety pola zamiast etykiety elementu w stanie włączonym.

en: There is no moderated @label yet. Only pending versions of @label, such as drafts, are listed here.
pl: Brak moderowanej zawartości typu @label. Wymieniono tutaj oczekujące wersje zawartości typu @label np. szkice.

en: The image file is invalid or the image type is not allowed. Allowed types: %types
pl: Plik obrazu jest nieprawidłowy lub typ obrazu jest niedozwolony. Dozwolone typy: %types

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels. The new dimensions of the resized image are %new_widthx%new_height pixels.
pl: Obraz został przeskalowany w celu dostosowania go do maksymalnego dozwolonego rozmiaru %dimensions pikseli. Nowy rozmiar przeskalowanego obrazu to %new_widthx%new_height pikseli.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed height of %height pixels. The new dimensions of the resized image are %new_widthx%new_height pixels.
pl: Obraz został przeskalowany w celu dostosowania go do maksymalnej dozwolonej wysokości %height pikseli. Nowy rozmiar przeskalowanego obrazu to %new_widthx%new_height pikseli.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed width of %width pixels. The new dimensions of the resized image are %new_widthx%new_height pixels.
pl: Obraz został przeskalowany w celu dostosowania go do maksymalnej dozwolonej szerokości %width pikseli. Nowy rozmiar przeskalowanego obrazu to %new_widthx%new_height pikseli.

en: The resized image is too small. The minimum dimensions are %dimensions pixels and after resizing, the image size will be %widthx%height pixels.
pl: Przeskalowany obraz jest zbyt mały. Minimalny rozmiar to %dimensions pikseli a po przeskalowaniu obraz będzie miał rozmiar %widthx%height pikseli.

en: The image is too small. The minimum dimensions are %dimensions pixels and the image size is %widthx%height pixels.
pl: Przeskalowany obraz jest zbyt mały. Minimalny rozmiar to %dimensions pikseli a rozmiar obrazu to %widthx%height pikseli.

en: One or more files could not be uploaded.
pl: Nie można wysłać jednego lub więcej plików.

en: Media display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania mediów

en: Show playback controls
pl: Pokaż elementy sterowania odtwarzaniem

en: Audio file display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pliku Audio

en: Video file display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania pliku Video

en: Replace the file name by its description when available
pl: Zastąp nazwę pliku jego opisem jeśli jest dostępny

en: Use description as link text
pl: Użyj opisu jako treść odnośnika

en: Display the file using an HTML5 audio tag.
pl: Wyświetl plik za pomocą znacznika HTML5 audio.

en: Playback controls: %controls
pl: Elementy sterowania odtwarzaniem: %controls

en: Multiple file display: Multiple HTML tags
pl: Format wyświetlania wielu plików: Wiele znaczników HTML

en: Multiple file display: One HTML tag with multiple sources
pl: Format wyświetlania wielu plików: Jeden znacznik HTML z wieloma źródłami

en: Display the file using an HTML5 video tag.
pl: Wyświetl plik za pomocą znacznika HTML5 video.

en: Root-relative file URL
pl: Adres URL pliku względem głównego katalogu

en: An entity field containing a file URI, and a computed root-relative file URL.
pl: Pole encji zwierające adres URI pliku oraz wyliczony adres URL pliku względem głównego katalogu.

en: @title field is required if there is @uri input.
pl: Pole @title jest wymagane w przypadku gdy występuje @uri.

en: The Media module manages the creation, editing, deletion, settings, and display of media. Items are typically images, documents, slideshows, YouTube videos, tweets, Instagram photos, etc. You can reference media items from any other content on your site. For more information, see the <a href=":media">online documentation for the Media module</a>.
pl: Moduł Media zarządza tworzeniem, edycją, usuwaniem, ustawieniami i wyświetlaniem mediów. Typowymi elementami są obrazy, dokumenty, pokazy slajdów, filmy YouTube, tweety, zdjęcia z Instagrama itd. Z dowolnej zawartości witryny można tworzyć referencje do elementów mediów. Więcej informacji znajduje się w <a href=":media">internetowej dokumentacji modułu Media</a>.

en: Listing media items
pl: Wyświetlanie elementów mediów

en: Media items are listed at the <a href=":media-collection">media administration page</a>.
pl: Elementy mediów są wyświetlane na stronie <a href=":media-collection">administracji mediami</a>.

en: Adding media to other content
pl: Dodawanie mediów do innej zawartości

en: Users with permission to administer content types can add media support by adding a media reference field to the content type on the content type administration page. (The same is true of block types, taxonomy terms, user profiles, and other content that supports fields.) A media reference field can refer to any configured media type. It is possible to allow multiple media types in the same field.
pl: Użytkownicy posiadający uprawnienie do administracji rodzajami zawartości mogą włączać obsługę mediów poprzez dodanie pola referencji do mediów do rodzaju zawartości na stronie zarządzania rodzajami zawartości. (Dotyczy to także typów bloków, terminów taksonomii, profilów użytkowników i innej zawartości, która obsługuje pola.) Pole referencji do mediów może wskazywać na dowolny, skonfigurowany typ mediów. Dopuszczalne jest istnienie wielu typów mediów w jednym polu.

en: Differences between Media, File, and Image reference fields
pl: Różnice pomiędzy polami referencji do Mediów, Pliku i Obrazu

en: <em>Media</em> reference fields offer several advantages over basic <em>File</em> and <em>Image</em> references:
pl: Pola referencji do <em>Mediów</em> oferują kilka zalet w stosunku do podstawowych pól referencji do <em>Plików</em> i <em>Obrazów</em>:

en: Media reference fields can reference multiple media types in the same field.
pl: Pola referencji do mediów mogą wskazywać wiele typów mediów w jednym polu.

en: Fields can also be added to media types themselves, which means that custom metadata like descriptions and taxonomy tags can be added for the referenced media. (Basic file and image fields do not support this.)
pl: Pola mogą być dodawane do typów mediów co oznacza, że niestandardowe metadane takie jak opisy i znaczniki taksonomii mogą być dodawane do wskazywanych mediów. (Nie jest to możliwe w podstawowych polach plików i obrazów.)

en: Media types for audio and video files are provided by default, so there is no need for additional configuration to upload these media.
pl: Typy mediów dla plików audio i video są domyślnie dostępne, więc nie ma potrzeby stosowania dodatkowej konfiguracji aby móc wysyłać tego typu media.

en: Contributed or custom projects can provide additional media sources (such as third-party websites, Twitter, etc.).
pl: Dodatkowe projekty mogą dostarczać inne źródła mediów (takie jak strony internetowe innych firm, Twitter i inne).

en: Existing media items can be reused on any other content items with a media reference field.
pl: Istniejące elementy mediów mogą być ponownie użyte w innej zawartości zawierającej pola referencji do mediów.

en: Use <em>Media</em> reference fields for most files, images, audio, videos, and remote media. Use <em>File</em> or <em>Image</em> reference fields when creating your own media types, or for legacy files and images created before enabling the Media module.
pl: Należy używać pól referencji do <em>Mediów</em> dla większości plików, obrazów, audio, video i zdalnych mediów. Pola referencji do <em>Plików</em> należy używać w sytuacji gdy tworzy się własne typy mediów lub w przypadku starszych plików i obrazów utworzonych przed włączeniem moduły Media.

en: For more information, see the <a href="@help_url">Media help page</a>.
pl: Więcej informacji można znaleźć na stronie <a href="@help_url">pomocy modułu Media</a>.

en: Media Name
pl: Nazwa Mediów

en: %type_name: Create new media
pl: %type_name: Tworzenie nowych mediów

en: %type_name: Edit own media
pl: %type_name: Edycja własnych mediów

en: %type_name: Edit any media
pl: %type_name: Edycja dowolnych mediów

en: %type_name: Delete own media
pl: %type_name: Usuwanie własnych mediów

en: %type_name: Delete any media
pl: %type_name: Usuwanie dowolnych mediów

en: <em>The media source cannot be changed after the media type is created.</em>
pl: <em>Źródło mediów nie może zostać zmienione po utworzeniu typu miediów.</em>

en: Use audio files for reusable media.
pl: Wykorzystuje pliki audio w mediach wielokrotnego użytku.

en: Use video files for reusable media.
pl: Wykorzystuje pliki video w mediach wielokrotnego użytku.

en: The destination system contains data which was not created by a migration.
pl: System docelowy zawiera dane, które nie zostały utworzone w trakcie migracji.

en: Migrate Drupal settings
pl: Ustawienia migracji Drupala

en: source_module enforcement tags
pl: Znaczniki wymuszające source_module

en: Old site
pl: Stara witryna

en: The site you want to upgrade.
pl: Witryna, która ma zostać uaktualniona.

en: New site
pl: Nowa witryna

en: Preparation steps
pl: Etapy przygotowań

en: WARNING: Content may be overwritten on your new site.
pl: UWAGA: Zawartość nowej witryny może zostać nadpisana.

en: I acknowledge I may lose data. Continue anyway.
pl: Przyjmuję do wiadomości, że mogę utracić dane. Kontynuuj mimo to.

en: There is conflicting content of these types:
pl: Występuje konflikt zawartości następujących typów:

en: There is translated content of these types:
pl: Istnieje przetłumaczona zawartość następujących typów:

en: It looks like you are migrating translated content from your old site. Possible ID conflicts for translations are not automatically detected in the current version of Drupal. Refer to the <a target="_blank" href=":id-conflicts-handbook">upgrade handbook</a> for instructions on how to avoid ID conflicts with translated content.
pl: Wygląda na to, że przeprowadzana jest migracja przetłumaczonej zawartości starej witryny. Ewentualne konflikty identyfikatorów ID tłumaczeń nie są automatycznie wykrywane w bieżącej wersji Drupala. Należy zapoznać się z <a target="_blank" href=":id-conflicts-handbook">podręcznikiem aktualizacji</a>, w którym przedstawiono instrukcje jak uniknąć konfliktów identyfikatorów ID tłumaczonej zawartości.

en: On the <a href=":cache-settings">Performance page</a>, you can configure how long browsers and proxies may cache pages based on the Cache-Control header; this setting is ignored by the Internal Page Cache module, which caches pages permanently until invalidation, unless they carry an Expires header. There is no other configuration.
pl: Na stronie <a href=":cache-settings">Wydajność</a> można skonfigurować czas przez jaki przeglądarki i serwery proxy mogą przechowywać strony w pamięci podręcznej bazując na nagłówku Cache-Control; ustawienie jest ignorowane przez moduł Internal Page Cache, który przechowuje strony w pamięci podręcznej aż do ich unieważnienia, chyba że mają one nagłówek Expires. Brak jest innej konfiguracji.

en: The Settings Tray module allows users with the <a href=":administer_block_permission">Administer blocks</a> and <a href=":contextual_permission">Use contextual links</a> permissions to edit blocks without visiting a separate page. For more information, see the <a href=":handbook_url">online documentation for the Settings Tray module</a>.
pl: Moduł Settings Tray umożliwia użytkownikom posiadającym uprawnienia <a href=":administer_block_permission">Administrowanie blokami</a> i <a href=":contextual_permission">Dostęp do odnośników kontekstowych</a> edycję bloków bez użycia dodatkowej strony. Więcej informacji znajduje się w <a href=":handbook_url">internetowej dokumentacji modułu Settings Tray</a>.

en: Editing blocks in place
pl: Edycja bloków bez opuszczania strony

en: To edit blocks in place, either click the <strong>Edit</strong> button in the toolbar and then click on the block, or choose "Quick edit" from the block's contextual link. (See the <a href=":contextual">Contextual Links module help</a> for more information about how to use contextual links.)
pl: Aby edytować bloki bez opuszczania strony, kliknij przycisk <strong>Edytuj</strong> na pasku narzędziowym a następnie kliknij w blok lub wybierz "Szybka edycja" z odnośników kontekstowych bloku. (Więcej informacji na temat tego jak używać odnośników kontekstowych znajduje się na <a href=":contextual">stronie pomocy modułu Contextual Links</a> )

en: The Settings Tray for the block will open in a sidebar, with a compact form for configuring what the block shows.
pl: Pasek narzędziowy do konfigurowania wyglądu bloku otworzy się na bocznym pasku i będzie miał postać kompaktowego formularza.

en: Save the form and the changes will be immediately visible on the page.
pl: Zapisz formularz, a zmiany będą natychmiast widoczne na stronie.

en: The ID of the node to which these statistics apply.
pl: ID węzła, którego dotyczą te statystyki.

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!severity</code></dt><dd>The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
pl: Określ format wpisu syslog. Dostępne zmienne to: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Podstawowy URL witryny.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Znacznik czasowy wpisu w dzienniku w formacie Unix timestamp.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Kategoria, do której należy ten wpis.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>Adres IP użytkownika, który przyczynił się do tego wpisu.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>Wywoływany adres URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>Adres strony odsyłającej, jeśli jest dostępna.</dd><dt><code>!severity</code></dt><dd>Poziom ważności zdarzenia; waha się od 0 (Pilny) do 7 (Debuguj).</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>Identyfikator ID użytkownika.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Odnośnik powiązany z wpisem.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>Komunikat, który ma być zapisany w dzienniku.</dd></dl>

en: Either the path '%path' is invalid or you do not have access to it.
pl: Ścieżka '%path' jest nieprawidłowa lub brak do niej dostępu.

en: %capital_name contains the following terms.
pl: Słownik %capital_name zawiera następujące terminy.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms
pl: Słownik %capital_name zawiera terminy pogrupowane według terminów nadrzędnych

en: %capital_name contains terms with multiple parents.
pl: Słownik %capital_name zawiera terminy z wieloma terminami nadrzędnymi.

en: Access the taxonomy vocabulary overview page
pl: Dostęp do strony przeglądu słownika taksonomii

en: Get an overview of all taxonomy vocabularies.
pl: Uzyskaj dostęp do wszystkich słowników taksonomii.

en: %vocabulary: Create terms
pl: %vocabulary: Tworzenie terminów

en: %vocabulary: Delete terms
pl: %vocabulary: Usuwanie terminów

en: %vocabulary: Edit terms
pl: %vocabulary: Edycja terminów

en: Output the URL as text
pl: Wyświetl adres URL jako tekst

en: Output an absolute link
pl: Wyświetl odnośnik bezwzględny

en: Min placeholder
pl: Zaślepka dla Minimum

en: Max placeholder
pl: Zaślepka dla Maksimum

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination.
pl: Włącz tą opcję aby wypisywać odnośniki absolutne. Jest to wymagane w przypadku używania ścieżki jako miejsca docelowego.

en: Enforce a <code>destination</code> parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action. Most operations include a destination by default and this setting is no longer needed.
pl: Wymuś parametr <code>destination</code> w odnośniku aby przekierować użytkownika do oryginalnego widoku po zakończeniu wskazanego działania. Większość operacji ma domyślnie określone miejsce docelowe a to ustawienie nie jest już potrzebne.

en: Hint text that appears inside the Min field when empty.
pl: Tekst podpowiedzi, który pojawia się wewnątrz pola Miinimum gdy jest ono puste.

en: Hint text that appears inside the Max field when empty.
pl: Tekst podpowiedzi, który pojawia się wewnątrz pola Maksimum gdy jest ono puste.

en: Hint text that appears inside the field when empty.
pl: Tekst podpowiedzi, który pojawia się wewnątrz pola gdy jest ono puste.

en: There are no workflow types available. In order to create workflows you need to install a module that provides a workflow type. For example, the <a href=":content-moderation">Content Moderation</a> module provides a workflow type that enables workflows for content entities.
pl: Brak dostępnych typów przepływów pracy. W celu utworzenia przepływu pracy należy zainstalować moduł, który udostępnia typ przepływu pracy. Przykładowo, moduł <a href=":content-moderation">Content Moderation</a> udostępnia typ przepływu pracy, który włącza przepływy pracy dla encji zawartości.

en: Transition label
pl: Etykieta przejścia

en: There are no custom blocks available.
pl: Brak dostępnych bloków własnych.

en: Find and moderate content.
pl: Znajdź i moderuj zawartość.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
pl: Brak moderowanej zawartości. Wymieniono tutaj oczekujące wersje zawartości, takie jak szkice.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
pl: Nie utworzono jeszcze zawartości strony głównej. <br />Postępuj zgodnie z <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">Podręcznikiem Użytkownika</a> aby rozpocząć budowę swojej witryny.

en: A locally hosted audio file.
pl: Przechowywany lokalnie plik audio.

en: A locally hosted video file.
pl: Przechowywany lokalnie plik video.

en: Workspace name
pl: Nazwa obszaru roboczego

en: Name (A-Z)
pl: Nazwa (A-Z)

en: Name (Z-A)
pl: Nazwa (Z-A)

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
pl: Znacznik informujący o tym czy w trakcie zapisu była to domyślna wersja.

[ctx: Validation]
en: Entity untranslatable fields
pl: Nieprzetłumaczalne pola encji

en: The Content Moderation module allows you to expand on Drupal's "unpublished" and "published" states for content. It allows you to have a published version that is live, but have a separate working copy that is undergoing review before it is published. This is achieved by using <a href=":workflows">Workflows</a> to apply different states and transitions to entities as needed. For more information, see the <a href=":content_moderation">online documentation for the Content Moderation module</a>.
pl: Moduł Content Moderation pozwala rozszerzyć funkcjonalność stanów "niepublikowane" i "opublikowane" w odniesieniu do treści. Umożliwia posiadanie opublikowanej wersji wpisu a jednocześnie pracowanie na odrębnej kopii roboczej, która jest w trakcie sprawdzania przed jej opublikowaniem. Osiąga się to dzięki <a href=":workflows">Przepływom pracy </a>, które w razie potrzeby umożliwiają zastosowanie różnych stanów i przejść w stosunku do encji. Więcej informacji znajduje się w <a href=":content_moderation">internetowej dokumentacji moduły Content Moderation</a>.

en: Applying workflows
pl: Stosowanie przepływów pracy

en: Content Moderation allows you to apply <a href=":workflows">Workflows</a> to content, custom blocks, and other <a href=":field_help" title="Field module help, with background on content entities">content entities</a>, to provide more fine-grained publishing options. For example, a Basic page might have states such as Draft and Published, with allowed transitions such as Draft to Published (making the current revision "live"), and Published to Draft (making a new draft revision of published content).
pl: Moderacja Zawartości umożliwia zastosowanie <a href=":workflows">Przepływów pracy</a> w odniesieniu do treści, własnych bloków i innych <a href=":field_help" title="Pomoc modułu Field w kontekście encji zawartości">encji zawartości</a>, aby w ten sposób zapewnić większą elastyczność publikacji. Przykładowo, prosta strona może mieć takie stany jak Szkic i Opublikowane, wraz z dopuszczalnym przejściem ze stanu Szkic do Opublikowane (sprawiając, że bieżąca wersja pojawi się w internecie "na żywo") oraz ze stanu Opublikowane do Szkicu (sprawiając, że  powstanie nowa wersja robocza opublikowanej zawartości).

en: Moderating content
pl: Moderowanie zawartości

en: You can view a list of content awaiting moderation on the <a href=":moderated">moderated content page</a>. This will show any content in an unpublished state, such as Draft or Archived, to help surface content that requires more work from content editors.
pl: Na <a href=":moderated">stronie moderowanej zawartości</a>  można przeglądać zawartość oczekującą na moderację.  Wyświetlana jest tam nieopublikowana zawartość np. Szkic i Zarchiwizowane, która wymaga dalszej pracy redakcyjnej w celu jej doszlifowania.

en: Each transition is exposed as a permission. If a user has the permission for a transition, they can use the transition to change the state of the content item, from Draft to Published.
pl: Każde przejście jest uwidocznione jako uprawnienie. Jeśli użytkownik ma uprawnienie do określonego przejścia to może go używać aby zmienić stan elementu zawartości, ze Szkicu na Opublikowane.

en: Provides moderation states for content.
pl: Umożliwia tworzenie stanów moderacji zawartości.

en: Hide non translatable fields on translation forms
pl: Ukryj nieprzetłumaczalne pola w formularzach tłumaczeń

en: Content translation bundle settings
pl: Ustawienia zestawu tłumaczenia zawartości

en: Bundle settings values
pl: Wartości dla ustawień zestawu

en: Fields that apply to all languages are hidden to avoid conflicting changes. <a href=":url">Edit them on the original language form</a>.
pl: Pola dotyczące wszystkich języków są ukryte aby uniknąć konfliktów w trakcie zmian. <a href=":url">Edytuj je w oryginalnej formie językowej</a>.

[ctx: Validation]
en: Content translation synchronized fields
pl: Zsynchronizowane pola tłumaczenia zawartości

en: Non-translatable field elements can only be changed when updating the current revision.
pl: Elementy pól niepodlegających tłumaczeniu mogą być zmieniane wyłącznie w trakcie aktualizacji bieżącej wersji.

en: Non-translatable field elements can only be changed when updating the original language.
pl: Elementy pól niepodlegających tłumaczeniu mogą być zmieniane wyłącznie w trakcie aktualizacji oryginalnego języka.

en: The node language.
pl: Język węzła.

en: This layout builder tool allows you to configure the layout of the main content area.
pl: Ten kreator układów umożliwia konfigurację układu obszaru głównej zawartości.

en: To manage other areas of the page, use the <a href="@block-ui">block administration page</a>.
pl: Do zarządzania innymi obszarami strony należy użyć <a href="@block-ui">strony administracji blokami</a>

en: To manage other areas of the page, use the block administration page.
pl: Do zarządzania innymi obszarami strony należy użyć strony administracji blokami.

en: For more information, see the <a href=":layout-builder-documentation">online documentation for the Layout Builder module</a>.
pl: Więcej informacji znajduje się w <a href=":layout-builder-documentation">internetowej dokumentacji modułu Layout Builder</a>.

en: Configure any layout
pl: Konfiguruj dowolny układ

en: Configure section
pl: Konfiguruj sekcję

en: Per-view-mode Layout Builder settings
pl: Ustawienia Kreatora Układu w rozbiciu na każdy tryb widoku

en: Allow a customized layout
pl: Zezwalaj na własny układ

en: Layout section
pl: Sekcja układu

en: Edit layout for %label
pl: Edytuj układ dla %label

en: The layout override has been saved.
pl: Nadpisany układ został zapisany.

en: The changes to the layout have been discarded.
pl: Zmiany w układzie zostały odrzucone.

en: @entity being viewed
pl: Przeglądanie @entity

en: @bundle @label
pl: @bundle typu @label

en: Allow each @entity to have its layout customized.
pl: Zezwalaj każdemu typowi encji @entity na posiadanie własnego układu.

en: You must revert all customized layouts of this display before you can disable this option.
pl: Konieczne jest przywrócenie wszystkich własnych układów tego formatu wyświetlania, zanim będzie można wyłączyć tę opcję.

en: Are you sure you want to revert this to defaults?
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić stan domyślny?

en: The layout has been reverted back to defaults.
pl: Układ został przywrócony do stanu domyślnego.

en: Layout Section
pl: Sekcja Układu

en: A layout section
pl: Sekcja układu

en: Create your media on the <a href=":add_page" target="_blank">media add page</a> (opens a new window), then add it by name to the field below.
pl: Stwórz media na <a href=":add_page" target="_blank">stronie dodawania mediów</a> (otwiera nowe okno) a następnie dodaj je do poniższego pola poprzez wskazanie ich nazwy.

en: Use existing media
pl: Użyj istniejących mediów

en: Type part of the media name.
pl: Wpisz część nazwy mediów.

en: See the <a href=":list_url" target="_blank">media list</a> (opens a new window) to help locate media.
pl: Zobacz <a href=":list_url" target="_blank">listę mediów</a> (otwiera się w nowym oknie) aby ułatwić sobie znalezienie mediów.

en: Allowed media types: %types
pl: Dozwolone typy mediów: %types

en: Media item
pl: Element mediów

en: Create new media
pl: Utwórz nowe media

en: The next page provides an overview of the modules that will be upgraded and those that will not be upgraded, before you proceed to perform the upgrade.
pl: Na następnej stronie, przed przystąpieniem do aktualizacji, zostanie wyświetlony przegląd modułów, które zostaną uaktualnione i te, które nie zostaną uaktualnione.

en: Import new configuration and content from old site
pl: Zaimportuj nową konfigurację wraz z zawartością ze starej witryny

en: Modules that will not be upgraded
pl: Moduły, które nie zostaną uaktualnione

en: Modules that will be upgraded
pl: Moduły, które zostaną uaktualnione

en: What will be upgraded?
pl: Co będzie uaktualniane?

en: Module will not be upgraded | Modules will not be upgraded
pl[0]: Moduł nie zostanie uaktualniony
pl[1]: Moduły nie zostaną uaktualnione
pl[2]: Modułów nie zostanie uaktualnionych

en: Module will be upgraded | Modules will be upgraded
pl[0]: Moduł będzie uaktualniony
pl[1]: Moduły będą uaktualnione
pl[2]: Modułów będzie uaktualnionych

en: Provide text to display if this field contains an empty result. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" in the "Rewrite Results" section above.
pl: Wprowadź tekst, który ma zostać wyświetlony jeśli to pole będzie miało pustą wartość. Można podać dane z tego widoku zgodnie ze "Wzorcami podstawiania" w powyższej sekcji "Modyfikuj wartość wyjściową".

en: Experimental installation profile used
pl: Użyto eksperymentalnego profilu instalacji

en: Experimental profiles are provided for testing purposes only. Use at your own risk. To start building a new site, reinstall Drupal and choose a non-experimental profile.
pl: Profile eksperymentalne służą wyłącznie do celów testowych. Używanie ich może wiązać się z ryzykiem. Aby rozpocząć tworzenie nowej witryny, przeinstaluj Drupala i wybierz profil, który nie jest eksperymentalny.

en: Demo: Umami Food Magazine (Experimental)
pl: Demo: Czasopismo Kulinarne Umami (Eksperymentalne)

en: Install an example site that shows off some of Drupal’s capabilities.
pl: Zainstaluj przykładową witrynę, która zaprezentuje niektóre możliwości Drupala.

en: Umami demo: Content
pl: Demo Umami: Zawartość

en: Imports the content for the Umami demo.
pl: Importuje zawartość dla demo Umami.

en: Search by keyword, ingredient, dish
pl: Szukaj według słowa kluczowego, składnika, dania

en: The theme used for the Umami food magazine demonstration site.
pl: Skórka używana w demonstracyjnej witrynie czasopisma kulinarnego Umami.

en: Go to the search page
pl: Przejdź do strony wyszukiwania

en: <span class="by-author">by @author_name</span> @created_date
pl: <span class="by-author">przez @author_name</span> @created_date

en: Tell us what you think
pl: Powiedz nam co myślisz

en: Banner block
pl: Blok banera

en: A disclaimer block contains disclaimer and copyright text.
pl: Blok kaluzuli informacyjnej zawiera tekst dotyczący zastrzeżeń oraz praw autorskich.

en: Footer promo block
pl: Blok promocyjny stopki

en: A footer promo block contains a title, promo text, and a "find out more" link.
pl: Blok promocyjny stopki zawiera tytuł, tekst promocyjny oraz odnośnik "dowiedz się więcej".

en: Recipe Name
pl: Nazwa Przepisu

en: Umami dates
pl: Daty Umami

[ctx: PHP date format]
en: jS F Y
pl: d.m.Y

en: Content Link
pl: Odnośnik zawartości

en: Find out more link
pl: Odnośnik dowiedz się więcej

en: Promo text
pl: Tekst promocyjny

en: Promo title
pl: Tytuł promocyjny

en: List the ingredients required for this recipe, one per item.
pl: Wymień składniki potrzebne do tego przepisu, po jednym na element.

en: Recipe category
pl: Kategoria przepisu

en: Recipe instruction
pl: Instrukcja przepisu

en: Provide a short overview of this recipe.
pl: Podaj krótki opis receptury.

en: Large 21:9 (1440x620)
pl: Duży 21:9 (1440x620)

en: Large 21:9 2x (2880x1240)
pl: Duży 21:9 2x (2880x1240)

en: Large 3:2 2x (1536x1024)
pl: Duży 3:2 2x (1536x1024)

en: Large 3:2 (768x512)
pl: Duży 3:2 (768x512)

en: Medium 21:9 (1024x440)
pl: Średni 21:9 (1024x440)

en: Medium 3:2 2x (1200x800)
pl: Średni 3:2 2x (1200x800)

en: Medium 3:2 (600x400)
pl: Średni 3:2 (600x400)

en: Medium 8:7 (266x236)
pl: Średni 8:7 (266x236)

en: Scale crop 7:3 large
pl: Skala przycinania 7:3 duża

en: Small 21:9 (768x330)
pl: Mały 21:9 (768x330)

en: Square Large
pl: Kwadrat duży

en: Square Medium
pl: Kwadrat średni

en: Square Small
pl: Kwadrat mały

en: 3:2 Image
pl: 3:2 obraz

en: Hero or Banner
pl: Obaraz główny lub baner

en: Articles aside
pl: Artykuły boczne

en: More featured articles
pl: Więcej wyróżnionych artykułów

en: A view to create a list of featured articles from the Umami website.
pl: Widok, który tworzy listę wyróżnionych artykułów na stronie Umami.

en: Promoted Items
pl: Promowane elementy

en: A view to list the items promoted to the top of the homepage.
pl: Widok wyświetlający elementy promowane u góry strony głównej.

en: Promoted Items Double
pl: Promowane elementy - Podwójny

en: Attachment: Promoted Items Double
pl: Załącznik: Promowane elementy - Podwójny

en: Block: Promoted Items - Single
pl: Blok: Promowane elementy - Pojedynczy

en: Recipes listing
pl: Lista przepisów

en: Umami Recipes Banner
pl: Baner Przepisów Umami

en: Umami disclaimer
pl: Klauzula informacyjna Umami

en: Umami footer promo
pl: Stopka promocyjna Umami

en: Non-translatable fields can only be changed when updating the current revision.
pl: Pola niepodlegające tłumaczeniu można zmienić tylko podczas aktualizacji bieżącej wersji.

en: Non-translatable fields can only be changed when updating the original language.
pl: Pola niepodlegające tłumaczeniu można zmienić tylko podczas aktualizacji oryginalnego języka.

en: Moderated content requires non-translatable fields to be edited in the original language form.
pl: Treść moderowana wymaga aby pola niepodlegające tłumaczeniu były edytowane w w oryginalnej formie językowej.

en: Translations cannot be flagged as outdated when content is moderated.
pl: Tłumaczenia nie mogą być oznaczone jako nieaktualne gdy treść jest moderowana.

en: The "Delete translation" action is only available for published translations.
pl: Akcja "Usuń tłumaczenie" jest dostępna wyłącznie w przypadku opublikowanych tłumaczeń.

en: @label (Original translation) - <em>The following @entity_type translations will be deleted:</em>
pl: @label (Oryginalne tłumaczenie) - <em>Następujące tłumaczenia typu @entity_type zostaną usunięte:</em>

en: Are you sure you want to delete this @item? | Are you sure you want to delete these @items?
pl[0]: Czy na pewno usunąć ten @item?
pl[1]: Czy na pewno usunąć te @items?
pl[2]: Czy na pewno usunąć te @items?

en: Deleted @count item. | Deleted @count items.
pl[0]: Usunięto @count element.
pl[1]: Usunięto @count elementy.
pl[2]: Usunięto @count elementów.

en: @count item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
pl[0]: @count element nie został usunięty ze względu na brak wymaganych uprawnień.
pl[1]: @count elementy nie zostały usunięte ze względu na brak wymaganych uprawnień.
pl[2]: @count elementów nie zostało usuniętych ze względu na brak wymaganych uprawnień.

en: Insert selected
pl: Wstaw zaznaczone

en: A color variable for a theme.
pl: Zmienna koloru dla skórki.

en: The value of a color variable.
pl: Wartość zmiennej koloru.

en: The field "%field" failed to render with the error of "%error".
pl: Próba wygenerowania pola "%field" zakończyła się błędem "%error".

en: The @uri field is required when the @title field is specified.
pl: Pole @uri jest wymagane w przypadku gdy określono pole @title.

en: Language for this menu.
pl: Język dla tego menu.

en: Menu link title translation.
pl: Tłumaczenie tytułu odnośnika menu.

en: Menu link description translation.
pl: Tłumaczenie opisu odnośnika menu.

en: Follow-up migration tags
pl: Dalsze znaczniki migracji

en: Provide the information to access the Drupal site you want to upgrade. Files can be imported into the upgraded site as well.  See the <a href=":url">Upgrade documentation for more detailed instructions</a>.
pl: Należy podać informacje, aby uzyskać dostęp do witryny, którą chce się uaktualnić. Do aktualizowanej witryny mogą być także zaimportowane pliki. Więcej informacji znajduje się w <a href=":url">Dokumentacji dotyczącej aktualizacji</a>.

en: <h3>Resolve all issues below to continue the upgrade.</h3>
pl: <h3>Należy rozwiązać wszystkie poniższe problemy przed kontynuowaniem instalacji.</h3>

en: Information array
pl: Tablica informacji

en: The configuration ID
pl: ID konfiguracji

en: The target entity type ID
pl: ID typu encji docelowej

en: The target bundle
pl: Zestaw docelowy

en: The default language
pl: Domyślny język

en: Whether to show language selector on create and edit pages
pl: Czy pokazać wybór języka na stronach edycji i tworzenia

en: Whether to hide non translatable fields on translation forms
pl: Czy ukryć nieprzetłumaczalne pola w formularzach tłumaczeń

en: Configuration validation
pl: Walidacja konfiguracji

en: The "%plugin_id" was not found
pl: Nie znaleziono "%plugin_id"

en: You must have the pdo_sqlite PHP extension installed. See core/INSTALL.sqlite.txt for instructions.
pl: Należy mieć zainstalowane rozszerzenie pdo_sqlite do PHP. Instrukcje znajdują się w core/INSTALL.sqlite.txt.

en: Unable to automatically determine a port. Use the --port to hardcode an available port.
pl: Automatyczne określenie portu jest niemożliwe. Należy użyć --port do ustalenia portu.

en: No installation found. Use the 'install' command.
pl: Nie znaleziono instalacji. Należy użyć polecenia 'install'.

en: Error while opening up a one time login URL
pl: Błąd podczas otwierania jednorazowego adresu logowania

[ctx: Validation]
en: Entity has field
pl: Encja ma pole

en: The entity must have the %field_name field.
pl: Encja musi mieć pole %field_name

en: The entity does not support fields.
pl: Encja nie obsługuje pól.

en: The selected installation profile %install_profile does not match the profile stored in configuration %config_profile.
pl: Wybrany profil instalacyjny %install_profile nie pasuje do profilu zapisanego w konfiguracji %config_profile.

en: Use existing configuration
pl: Użyj konfiguracji bieżącej

en: Install %name using existing configuration.
pl: Zainstaluj %name przy użyciu bieżącej konfiguracji.

en: The configuration from the directory %sync_directory will be used.
pl: Zostanie użyta konfiguracja z katalogu %sync_directory.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Label</em> field is recommended in order to better identify the precise action taking place.
pl: Zaawansowana akcja ma dodatkowe opcje konfiguracji, które można zmienić poniżej. Zalecana jest zmiana pola <em>Etykieta</em> w celu lepszego opisu wykonywanej akcji.

en: Aggregator feeds
pl: Kanały informacyjne subskrybenta

en: aggregator feed
pl: kanał informacyjny subskrybenta

en: aggregator feeds
pl: kanały informacyjne subskrybenta

en: Aggregator feed items
pl: Elementy kanału subskrybenta

en: aggregator feed item
pl: element kanału subskrybenta

en: aggregator feed items
pl: elementy kanału subskrybenta

en: The i18n_blocks block numeric identifier.
pl: Identyfikator numeryczny bloku i18n_blocks

en: The default theme.
pl: Domyślna skórka

en: custom block
pl: własny blok

en: custom blocks
pl: własne bloki

en: custom block type
pl: własny typ bloku

en: custom block types
pl: własne typy bloków

en: i18n_string table id
pl: id tabeli i18n_string

en: Block property
pl: Własność bloku

en: The translation of the value of "property".
pl: Tłumaczenie wartości "własności"

en: Block title translation.
pl: Tłumaczenie tytułu bloku.

en: Block body.
pl: Treść bloku.

en: Block body translation.
pl: Tłumaczenie treści bloku.

en: Deleted @count comment. | Deleted @count comments.
pl[0]: Usunięto @count komentarz.
pl[1]: Usunięto @count komentarze.
pl[2]: Usunięto @count komentarzy.

en: @count comment has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count comments have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
pl[0]: @count komentarz nie został usunięty ze względu na brak wymaganych uprawnień.
pl[1]: @count komentarze nie zostały usunięte ze względu na brak wymaganych uprawnień.
pl[2]: @count komentarzy nie zostało usuniętych ze względu na brak wymaganych uprawnień.

en: contact forms
pl: formularze kontaktowe

en: contact message
pl: wiadomość kontaktowa

en: contact messages
pl: wiadomości kontaktowe

en: @entity_type_plural_label do not support publishing statuses. For example, even after transitioning from a published workflow state to an unpublished workflow state they will still be visible to site visitors.
pl: @entity_type_plural_label nie obsługują statusów publikacji. Przykładowo używając przepływów pracy, nawet po przejściu ze stanu opublikowanego do stanu nieopublikowanego nadal będę one widoczne dla użytkowników.

en: Text Editors
pl: Edytor Tekstu

en: text editor
pl: edytor tekstu

en: text editors
pl: edytory tekstu

en: Field storages
pl: Miejsca przechowywania pól

en: field storage
pl: miejsce przechowywania pola

en: field storages
pl: miejsca przechowywania pól

en: Input data could not be read
pl: Nie można odczytać danych wejściowych

en: Temporary file data for "%path" could not be written
pl: Dane pliku tymczasowego "%path" nie mogły zostać zapisane.

en: Temporary file "%path" could not be opened for file upload
pl: Plik tymczasowy "%path" nie mógł zostać otwarty w celu wysyłki pliku

en: image style
pl: styl obrazu

en: image styles
pl: style obrazów

en: content language setting
pl: ustawienia języka zawartości

en: content languages settings
pl: ustawienia języków zawartości

en: It is potentially insecure to display oEmbed content in a frame that is served from the same domain as your main Drupal site, as this may allow execution of third-party code. <a href=":url">You can specify a different domain for serving oEmbed content here</a>.
pl: Wyświetlanie zawartości Oembed w ramce obsługiwanej w tej samej domenie co główna witryna może być niebezpieczne, ponieważ umożliwia to wykonanie kodu z innej lokalizacji. <a href=":url">Można tutaj podać inną domenę służącą do wyświetlania zawartości oEmbed</a>.

en: Manage media settings.
pl: Zarządzaj ustawieniami mediów.

en: Domain from which to serve oEmbed content in an iframe
pl: Domena, z której będzie udostępniona zawartość oEmbed w elemencie iframe

en: The URL of the oEmbed providers database in JSON format
pl: Adres URL do bazy dostawców oEmbed w formacie JSON

en: oEmbed display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania oEmbed

en: oEmbed widget format settings
pl: Ustawienia formatu kontrolki oEmbed

en: oEmbed media source configuration
pl: Konfiguracja źródła mediów oEmbed

en: URI of thumbnail storage directory
pl: Adres URI katalogu miejsca przechowywania miniaturki

en: Allowed oEmbed providers
pl: Dozwoleni dostawcy oEmbed

en: Displaying media assets from third-party services, such as YouTube or Twitter, can be risky. This is because many of these services return arbitrary HTML to represent those assets, and that HTML may contain executable JavaScript code. If handled improperly, this can increase the risk of your site being compromised.
pl: Wyświetlanie zawartości z zewnętrznych serwisów takich jak YouTube lub Twitter może być ryzykowne. Wynika to z faktu, że wiele z tych usług zwraca własny kod HTML mogący zawierać wykonywalny kod JavaScript. Nieprawidłowe postępowanie może zwiększyć ryzyko naruszenia bezpieczeństwa witryny.

en: In order to mitigate the risks, third-party assets are displayed in an iFrame, which effectively sandboxes any executable code running inside it. For even more security, the iFrame can be served from an alternate domain (that also points to your Drupal site), which you can configure on this page. This helps safeguard cookies and other sensitive information.
pl: Aby zminimalizować ryzyko, zasoby stron trzecich są wyświetlane w ramce iFrame, która skutecznie separuje każdy wykonywalny kod, który jest w niej uruchomiony. Aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo, iFrame może być serwowana z alternatywnej domeny (również wskazującej na główną witrynę), którą można skonfigurować na tej stronie. Pomaga to chronić pliki cookie i inne poufne informacje.

en: iFrame domain
pl: Domena iFrame

en: Enter a different domain from which to serve oEmbed content, including the <em>http://</em> or <em>https://</em> prefix. This domain needs to point back to this site, or existing oEmbed content may not display correctly, or at all.
pl: Wprowadź inną domenę, wraz z prefiksem <em> http://</em> lub <em> https://</em>, z której ma być wyświetlana treść OEmbed. Ta domena musi wskazywać na bieżącą witrynę ponieważ w przeciwnym wypadku zawartość oEmbed może nie wyświetlać się poprawnie lub nie wyświetlać się w ogóle.

en: Maximum size: %max_width x %max_height pixels
pl: Maksymalny rozmiar: %max_width x %max_height pikseli

en: Maximum width: %max_width pixels
pl: Maksymalna szerokość: %max_width pikseli

en: Maximum height: %max_height pixels
pl: Maksymalna wysokość: %max_height pikseli

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
pl: Próba pobrania z zewnętrznego adresu URL nie powiodła się (@url).

en: oEmbed content
pl: Zawartość oEmbed

en: You can link to media from the following services: @providers
pl: Można tworzyć odnośniki do mediów z następujących serwisów: @providers

en: oEmbed URL
pl: Adres URL oEmbed

[ctx: Validation]
en: oEmbed resource
pl: zasób oEmbed

en: The given URL does not match any known oEmbed providers.
pl: Podany adres URL nie odpowiada żadnemu znanemu dostawcy oEmbed.

en: Sorry, the @name provider is not allowed.
pl: Niestety, dostawca @name nie jest dozwolony.

en: The provided URL does not represent a valid oEmbed resource.
pl: Podany adres URL nie reprezentuje prawidłowego zasobu oEmbed.

en: An error occurred while trying to retrieve the oEmbed provider database.
pl: Wystąpił błąd podczas próby pobrania bazy danych dostawców oEmbed.

en: Suggested cache lifetime
pl: Sugerowany czas przechowywania pamięci podręcznej

en: Thumbnails location
pl: Lokalizacja miniaturki

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
pl: Jest to adres URI katalogu, w którym zostaną umieszczone miniaturki pobrane od dostawcy i wykorzystane do użytku lokalnego.

en: Allowed providers
pl: Dozwoleni dostawcy

en: Optionally select the allowed oEmbed providers for this media type. If left blank, all providers will be allowed.
pl: Opcjonalnie wybierz dopuszczalnych dostawców OEbed dla tego typu mediów. Pozostawienie pustego pola oznacza, że dopuszcza się wszystkich dostawców.

en: @type URL
pl: Adres URL dla @type

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
pl: Nie można przygotować katalogu docelowego miniaturki @dir przeznaczonego dla mediów oEmbed.

en: oEmbed source
pl: Źródło oEmbed

en: Use oEmbed URL for reusable media.
pl: Wykorzystuje adres URL oEmbed w mediach wielokrotnego użytku.

en: Remote video
pl: Zdalne wideo

en: Use remote video URL for reusable media.
pl: Wykorzystuje zdalne wideo w mediach wielokrotnego użytku.

en: Custom menu links
pl: Własne odnośniki menu

en: custom menu link
pl: własny odnośnik menu

en: custom menu links
pl: własne odnośniki menu

en: Deleted @count content item. | Deleted @count content items.
pl[0]: Usunięto @count element zawartości.
pl[1]: Usunięto @count elementy zawartości.
pl[2]: Usunięto @count elementów zawartości.

en: @count content item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count content items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
pl[0]: @count element zawartości nie został usunięty ze względu na brak wymaganych uprawnień.
pl[1]: @count elementy zawartości nie zostały usunięte ze względu na brak wymaganych uprawnień.
pl[2]: @count elementów zawartości nie zostało usuniętych ze względu na brak wymaganych uprawnień.

en: responsive image style
pl: styl responsywnego obrazu

en: REST resource configurations
pl: Konfiguracje zasobami REST

en: search pages
pl: strony wyszukiwania

en: Shortcut links
pl: Odnośniki skrótów

en: shortcut link
pl: odnośnik skórtu

en: shortcut links
pl: odnośniki skrótów

en: Shortcut sets
pl: Zestawy skrótów

en: shortcut set
pl: zestaw skórtów

en: shortcut sets
pl: zestawy skrótów

en: Configuration install
pl: Instalacja konfiguracji

en: The selected profile has a hook_install() implementation and therefore can not be installed from configuration.
pl: Wybrany profil ma zaimplementowany hook_install() i dlatego nie może zostać zainstalowany na bazie konfiguracji.

en: Install profile in settings
pl: Profil instalacyjny w pliku ustawień

en: This import does not contain system.site configuration, so has been rejected.
pl: Ten import nie zawiera konfiguracji system.site więc został odrzucony.

en: Browser and proxy cache maximum age
pl: Maksymalny okres ważności pamięci podręcznej przeglądarki i serwera proxy

en: This is used as the value for max-age in Cache-Control headers.
pl: Używane jako wartość max-age w nagłówkach Cache-Control.

en: Drupal provides an <a href=":module_enable">Internal Page Cache module</a> that is recommended for small to medium-sized websites.
pl: Drupal udostępnia <a href=":module_enable">moduł Internal Page Cache</a>, który jest zalecany dla małych i średnich witryn.

en: Term language
pl: Język terminu

[ctx: View entity type]
en: Views
pl: Widoki

[ctx: View entity type]
en: view
pl: widok

[ctx: View entity type]
en: views
pl: widoki

en: workflows
pl: przepływy pracy

en: Testing install profile all dependencies
pl: Testowanie wszystkich zależności profilu instalacyjnego

en: Profile for testing that install profiles can require a module.
pl: Profil służący testowaniu zależności profilu instalacyjnego od modułu.

en: Testing install profile dependencies
pl: Testowanie zależności profilu instalacyjnego

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    --  [site:name] team
pl: [user:display-name],
    
    Dziękujemy za rejestrację na stronie [site:name]. Twoja prośba o utworzenie konta oczekuje na zatwierdzenie. Po zatwierdzeniu otrzymasz kolejny e-mail zawierający informacje o tym, jak się zalogować, ustawić hasło i inne szczegóły.
    
    --  Zespół [site:name]

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
pl: Zdalne wideo z YouTube lub Vimeo.

en: A boolean indicating whether this block is reusable.
pl: Wartość logiczna informująca o tym czy blok jest wielokrotnego użytku.

en: Whether the Layout Builder is enabled for this display
pl: Czy Kreator Układu jest włączony dla tego formatu wyświetlania

en: Are you sure you want to disable Layout Builder?
pl: Czy na pewno wyłączyć Kreatora Układu?

en: All customizations will be removed. This action cannot be undone.
pl: Wszystkie zmiany zostaną nieodwracalnie usunięte.

en: Layout Builder has been disabled.
pl: Kreator Układu został wyłączony.

en: Use Layout Builder
pl: Użyj Kreatora Układu

en: Provides a field for selecting media entities in our media library view
pl: Udostępnia pole służące do wyboru encji mediów z widoku biblioteki mediów

en: Select @label
pl: Wybierz @label

en: Zero items selected
pl: Nie wybrano żadnego elementu

en: All @count items selected
pl: Wybrano wszystkie elementy (@count)

en: Select all media
pl: Wybierz wszystkie media

en: Show media item weights
pl: Pokaż wagi elementów mediów

en: Hide media item weights
pl: Ukryj wagi elementów mediów

en: A maximum of @count files can be uploaded.
pl: Maksymalna liczba plików, którą można wysłać: @count.

en: The maximum number of media items have been selected.
pl: Wybrano maksymalną liczbę elementów mediów.

en: Update widget
pl: Aktualizuj kontrolkę

en: The media item "@label" is not of an accepted type. Allowed types: @types
pl: Typ elementu mediów "@label" jest niedozwolony. Dozwolone typy: @types

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
pl[0]: Pozostał jeden element mediów
pl[1]: Pozostały @count elementy mediów.
pl[2]: Pozostało @count elementów mediów.

en: Only one item can be selected. | Only @count items can be selected.
pl[0]: Można wybrać tylko jeden element.
pl[1]: Można wybrać tylko @count elementy.
pl[2]: Można wybrać tylko @count elementów.

en: Allows you to select items from the media library.
pl: Umożliwia wybranie elementów z biblioteki mediów.

en: Migrate Drupal Multilingual
pl: Migracja Wielojęzycznego Drupala

en: Provides a requirement for multilingual migrations.
pl: Dostarcza wymagania dla wielojęzycznych migracji.

en: The Workspaces module allows workspaces to be defined and switched between. Content is then assigned to the active workspace when created. For more information, see the <a href=":workspaces">online documentation for the Workspaces module</a>.
pl: Moduł Workspace umożliwia zdefiniowanie i przełączanie się między obszarami roboczymi. Zawartość w momencie tworzenia jest przypisywana do aktywnego obszaru roboczego. Więcej informacji znajduje się w <a href=":workspaces">internetowej dokumentacji modułu Workspace</a>.

en: Switch workspace
pl: Przełącz obszar roboczy

en: Workspaces can not be installed when the contributed Workspace module is also installed. See the <a href=":link">upgrade path</a> page for more information on how to upgrade.
pl: Obszary robocze nie mogą zostać zainstalowane wraz z dodatkowym modułem Workspace. Więcej informacji o sposobie aktualizacji znajduje się na stronie dotyczącej <a href=":link">ścieżki aktualizacji</a>.

en: This form can only be submitted in the default workspace.
pl: Ten formularz można zatwierdzić tylko w domyślnym obszarze roboczym.

en: Switch to @workspace
pl: Przełącz na @workspace

en: Current workspace:
pl: Bieżący obszar roboczy:

en: Denied access to view workspace %workspace_label for user %uid
pl: Odmowa dostępu do obszaru roboczego %workspace_label dla użytkownika %uid

en: workspaces
pl: obszary robocze

en: Activate the %workspace workspace.
pl: Aktywuj obszar roboczy %workspace.

en: %workspace_label is now the active workspace.
pl: %workspace_label jest teraz aktywnym obszarem roboczym.

en: You do not have access to activate the %workspace_label workspace.
pl: Brak uprawnień do aktywacji obszaru roboczego %workspace_label.

en: The following will also be deleted:
pl: Usunięte zostaną także:

en: This action cannot be undone, and will also delete all content created in this workspace.
pl: Zostanie także bezpowrotnie usunięta cała zwartość utworzona w tym obszarze roboczym.

en: 1 @label revision. | @count @label revisions.
pl[0]: 1 wersja typu @label.
pl[1]: @count wersje typu @label.
pl[2]: @count wersji typu @label.

en: Select workspace
pl: Wybierz obszar roboczy

[ctx: Validation]
en: Deleted workspace
pl: Usunięty obszar roboczy

en: A workspace with this ID has been deleted but data still exists for it.
pl: Obszar roboczy o tym identyfikatorze został usunięty ale jego dane wciąż istnieją.

[ctx: Validation]
en: Entity workspace conflict
pl: Konflikt encji obszaru roboczego

en: The content is being edited in the %label workspace. As a result, your changes cannot be saved.
pl: Zawartość jest edytowana w obszarze roboczym %label i dlatego zmiany nie mogą być zapisane.

en: Drupal system cross profile test
pl: Test krzyżowy profilu Drupala

en: Support module for testing that a module in one profile can be reused in another profile.
pl: Moduł pomocniczy do testowania ponownego użycia modułu w innym profilu.

en: Card common
pl: Karta zwykła

en: Card common alt
pl: Karta zwykła alternatywna

en: The name of the bundle a mapping applies to.
pl: Nazwa zestawu, którego dotyczy mapowanie.

en: The serialized mapping of the bundle type and fields to RDF terms.
pl: Zserializowane mapowanie typu i pól zestawu na terminy RDF.

en: RDF types.
pl: Typy RDF.

en: RDF field mappings.
pl: Mapowania pól RDF.

en: Inline block
pl: Wbudowany blok

en: Block revision ID
pl: ID wersji bloku

en: Serialized block
pl: Zserializowany blok

en: The view mode in which to render the block.
pl: Tryb widoku, w którym należy wyświetlić blok.

en: Inline blocks
pl: Wbudowane bloki

en: The entity type this translation relates to
pl: Typ encji, z którą związane jest to tłumaczenie

en: The entity id this translation relates to
pl: Identyfikator encji, z którą związane jest to tłumaczenie

en: The entity revision id this translation relates to
pl: Identyfikator wersji encji, z którą związane jest to tłumaczenie

en: The target language for this translation.
pl: Język docelowy tego tłumaczenia.

en: Boolean indicating whether the translation is published (visible to non-administrators).
pl: Wartość logiczna informująca o tym, czy tłumaczenie zostało opublikowane (widoczne dla osób niebędących administratorami).

en: Image Resize
pl: Zmiana rozmiaru obrazka

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
pl: Krótki opis, który jest wyświetlany jeśli obraz nie został załadowany. Jest używany przez czytniki ekranu i poprawia dostępność.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. Enabling this field is recommended.
pl: Krótki opis, który jest wyświetlany jeśli obraz nie został załadowany. Jest używany przez czytniki ekranu. Zaleca się włączenie tego pola.

en: Insert Media
pl: Wstaw Media

en: Edit {{ name }}
pl: Edytuj {{ name }}

en: The comment language.
pl: Język komentarza

en: The entity ID this translation relates to
pl: ID encji, której dotyczy to tłumaczenie

en: The entity revision ID this translation relates to
pl: ID rewizji encji, której dotyczy to tłumaczenie

en: Type (article, page, ....)
pl: Typ (artykuł, strona, ...)

en: Integer value of Object ID
pl: Wartość liczbowa Object ID

en: Translation of the option
pl: Tłumaczenie dla opcji

en: The default language for new terms.
pl: Domyślny język dla nowych terminów

en: Media selection
pl: Wybór mediów

en: Testing requirements
pl: Testowanie wymagań

en: Create @entity_type
pl: Stwórz @entity_type

en: Multilingual mode
pl: Tryb wielojęzyczny

en: @entity fields
pl: Pola @entity

en: Language for this term.
pl: Język dla tego terminu.

en: Term name translation.
pl: Tłumaczenie nazwy terminu.

en: Term description translation.
pl: Tłumaczenie opisu terminu.

en: Remove @label
pl: Usuń @label

en: Umami Home Banner
pl: Baner strony głównej Umami

en: The specified file '%source' could not be copied to '%destination'.
pl: Plik '%source' nie mógł zostać skopiowany do '%destination'.

en: Failed to unlink file '%path'.
pl: Nie udało się usunąć pliku '%path'.

en: Cannot delete '%path' because it is a directory. Use deleteRecursive() instead.
pl: Nie można usunąć %path', ponieważ to katalog. Użyj deleteRecursive().

en: The file '%path' is not of a recognized type so it was not deleted.
pl: Typ ścieżki '%path' pliku nie został rozpoznany, więc nie został usunięty.

en: The specified file '%source' could not be moved to '%destination'.
pl: Plik '%source' nie mógł być przeniesiony do '%destination'.

en: The source file '%source' could not be unlinked after copying to '%destination'.
pl: Nie udało się usunąć dowiązania pliku źródłowy '%source' po skopiowaniu do '%destination'.

en: File '%original_source' ('%realpath') could not be copied because it does not exist.
pl: Plik '%original_source' ('%realpath') nie mógł zostać skopiowany ponieważ nie istnieje.

en: File '%original_source' could not be copied because it does not exist.
pl: Plik '%original_source' nie mógł zostać skopiowany ponieważ nie istnieje.

en: File '%source' could not be copied because it would overwrite itself.
pl: Plik '%source' nie mógł być skopiowany, ponieważ nadpisałby sam siebie.

en: Temporary file '%temp_name' could not be created.
pl: Plik tymczasowy '%temp_name' nie mógł zostać utowrzony.

en: Forms and links inside the content of the layout builder tool have been disabled.
pl: Formularze oraz linki wewnątrz treści kreatora widoku zostały wyłączone.

en: Default layouts
pl: Domyślne układy

en: Column widths
pl: Szerokość kolumn

en: Are you sure you want to remove section @section?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć sekcję @section?

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
pl: Nie udało się pobrać miniatury z {url}.

en: Media library widget settings
pl: Ustawienia widżetu biblioteki mediów

en: Loading grid view.
pl: Ładowanie widoku siatki.

en: Changed to grid view.
pl: Zmieniono na widok siatki.

en: Loading table view.
pl: Ładowanie widoku tabeli.

en: Changed to table view.
pl: Zmieniono na widok tabeli.

en: Add or select media
pl: Dodaj lub wybierz media

en: No media items are selected.
pl: Niewybrano żadnych mediów.

en: Opening media library.
pl: Otwieranie biblioteki mediów

en: Has a path.
pl: Posiada ścieżkę.

en: Has the same filter criteria.
pl: Posiada te same kryteria filtrowania.

en: Has the same sort criteria.
pl: Posiada te same kryteria sortowania.

en: Has the same pager settings.
pl: Posiada te same ustawienia paginacji.

en: Has the same contextual filters.
pl: Posiada te same filtry kontekstowe.

en: Welcome to the Umami Drupal demo
pl: Witamy w wersji demonstracyjnej Drupal Umami

en: Drupal's core capabilities
pl: Podstawowe możliwości Drupala

en: The Umami theme
pl: Skórka Umami

en: Managing content
pl: Zarządzanie treścią

en: Configuring content display
pl: Konfiguracja formatu wyświetlania zawartości

en: Display modes can be configured to provide different presentations of content. These promoted articles and recipes use the display modes feature to format the images with different ratios.
pl: Tryby wyświetlania mogą być skonfigurowane aby urozmaicić prezentację treści. Te promowane artykuły i recepty używają trybów wyświetlania w celu zmiany proporcji obrazków.

en: Displaying content with Views
pl: Wyświetlanie zawartości za pomocą Widoków

en: Drupal makes it simple to create lists of filtered content and control how the content is displayed using the Views feature. This latest recipes example uses a view to fetch the most recent four recipes, displays the view as a block that is positioned on the front page with the block system.
pl: Widoki Drupala ułatwiają tworzenie list zawartości według podanych kryteriów i kontrolowanie sposobu jej wyświetlania. Ostatni przykład wykorzystuje widok do pobrania najnowszych czterech receptur a następnie wyświetlenia go jako blok na stronie głównej.

en: Continue exploring Drupal
pl: Kontynuuj poznawanie Drupala

en: The front page tour is now over. Feel free to click around and continue exploring Drupal.
pl: Wycieczka na stronie głównej dobiegła końca. Możesz teraz kontynuować odkrywanie Drupala na własny sposób.

en: Removing @label.
pl: Usuwanie @label.

en: Select @name
pl: Wybierz @name

en: Save and insert
pl: Zapisz i wstaw

en: JSON:API settings
pl: Ustawienia JSON:API

en: Allowed operations
pl: Dozwolone operacje

en: Widget (table)
pl: Kontrolka (tabela)

en: Enter a comma-separated list. For example: Vegetarian, Chocolate brownies, Appetizers
pl: Wprowadź listę oddzielonych przecinkiem słów. Na przykład: Wegetariańskie, Czekoladowe brownie, Przekąski

en: Use this taxonomy to group recipes of the same type together.
pl: Użyj tej taksonomii do zgrupowania przepisów tego samego typu.

en: Recipe Collections
pl: Zbiór przepisów

en: Recipe collections
pl: Zbiór przepisów

en: "@block" block
pl: Blok "@block"

en: "@field" field
pl: Pole "@field"

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
pl: Zarchiwizowane

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
pl: Wersja robocza

[ctx: Workflow state label]
en: Published
pl: Opublikowane

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
pl: Zarchiwizuj

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
pl: Przywróć wersję roboczą

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
pl: Przywróć

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
pl: Stwórz nową wersję roboczą

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
pl: Opublikuj

en: Claro settings
pl: Ustawienie Claro

en: Tabs display toggle
pl: Przełącz wyświetlanie zakładek

en: Filter the contents of the %view_title view
pl: Filtruj zawartość widoku %view_title

en: Status Details
pl: Szczegóły statusu

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
pl: Maksymalna liczba sugerowanych podpowiedzi.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname and port number?</li></ul>
pl: Połącznie z serwerem bazy danych nie powiodło się. Serwer zwraca następujący błąd %error.<ul><li>Czy serwer bazy danych działa?</li><li>Czy baza danych istnieje i czy została podana prawidłowa nazwa bazy danych?</li><li>Czy zostały wpisane poprawne dane użytkownika bazy danych i jego hasło ?</li><li>Czy wpisano poprawną nazwę hosta bazy danych i numer portu?</li></ul>

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
pl: Liczba sugesti, które zostaną wyświetlone. Użyj <em>0</em>, aby usunąć limit.

en: Bosnia & Herzegovina
pl: Bośnia i Hercegowina

en: St. Barthélemy
pl: Saint-Barthélemy

en: North Macedonia
pl: Macedonia Północna

en: Trinidad & Tobago
pl: Trinidad i Tobago

en: Either the path '%link_path' is invalid or you do not have access to it.
pl: Ścieżka '%link_path' jest nieprawidłowa lub nie masz do niej dostępu.

en: Media Library thumbnail (220×220)
pl: Miniaturka biblioteki mediów (220x220)

en: Delete {{ name }}
pl: Usuń {{ name }}

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
pl: Wysłany plik lub dokument, taki jak PDF.

en: Medium 8:7
pl: Średni 8:7

en: Responsive 3x2
pl: Responsywny 3x2

en: @interval hence
pl: odtąd co @interval

en: The @drupal installer requires that the %default-file file must not be deleted or modified from the original download.
pl: Instalator @drupal wymaga, aby plik %default-file nie był skasowany i nie róznił sie od oryginalnej zawartości.

en: Enter the date using the format @placeholder_date (e.g., @date_format).
pl: Wprowadź datę używając formatu @placeholder_date (np. @date_format).

en: Enter the time using the format @placeholder_time (e.g., @time_format).
pl: Wprowadź czas używając formatu @placeholder_time (np. @time_format).

en: Allows the creation of custom blocks and block types.
pl: Zezwala na tworzenie niestandardowych bloków i typów bloków.

en: <p class="text-align-center">Explore recipes across every type of occasion, ingredient, and skill level.</p>
pl: <p class="text-align-center">Przeglądaj przepisy według rodzaju okazji, składników i poziomu umiejętności.</p>

en: <p class="text-align-center">Explore recipes across every type of occasion, ingredient, and skill level</p>
pl: <p class="text-align-center">Przeglądaj przepisy według rodzaju okazji, składników i poziomu umiejętności</p>

en: @module_name (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Drupal core)
pl: @module_name (<span class="admin-missing">jest niekompatybilny</span> z tą wersją Drupal core)

en: @module_name (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
pl: @module_name (<span class="admin-missing">niekompatybilny z</span> wersją @version)

en: Stable 9
pl: Stabilna 9

en: A base theme using Drupal 9.0.0's core markup and CSS.
pl: Skórka bazowa wykorzystująca podstawowe znaczniki Drupala 9.0.0 i CSS.

en: <p>This is a test.</p>
pl: <p>To jest test.</p>

en: Olivero Utilities
pl: Narzędzia Olivero

en: Enable mobile menu at all widths
pl: Włącz mobilne menu na całą szerokość

en: Header site branding background color
pl: Kolor tła nagłówka elementów marki

en: Search by keyword or phrase.
pl: Wyszukaj po słowie kluczowym lub frazie.

en: Nav Medium
pl: Nav Średnie

en: Grid Medium
pl: Siatka Średnia

en: Grid Max
pl: Siatka maksymalna

en: olivero settings
pl: ustawienia Olivero

en: Module %name has an entry in the system.schema key/value storage, but is not installed. <a href=":url">More information about this error</a>.
pl: Moduł %name posiada zapisaną parę klucz/wartość w system.schema , ale nie jest zainstalowany. <a href=":url">Więcej informacji na temat tego błędu</a>.

en: Missing required data for configuration: %config
pl: Brakuje wymaganych danych dla konfiguracji: %config

en: Search form (narrow)
pl: Formularz wyszukiwania (wąski)

en: Search form (wide)
pl: Formularz wyszukiwania (szeroki)

en: Enables the mobile menu toggle at all widths.
pl: Umożliwia przełączenie mobilnego menu na całą szerokość.

en: Module Link
pl: Odnośnik modułu

en: Mobile menu all widths
pl: Menu mobilne na całej szerokości

en: Site branding background color
pl: Kolor tła elementów marki

en: <em>You haven’t created any frontpage content yet.</em>
pl: <em>Nie stworzyłeś jeszcze żadnej zawartości, która ma być wyświetlana na stronie głównej</em>

en: Drupal is an open source platform for building amazing digital experiences. It’s made, used, taught, documented, and marketed by the <a href="@drupal_community">Drupal community</a>. Our community is made up of people from around the world with a shared set of <a href="@drupal_values">values</a>, collaborating together in a respectful manner. As we like to say:
pl: Drupal to platforma typu open source do budowania niesamowitych doświadczeń cyfrowych. Jest tworzony, używany, objaśniany, dokumentowany i promowany przez <a href="@drupal_community"> społeczność Drupala </a>. Naszą społeczność tworzą ludzie z całego świata, których łączy wspólny system <a href="@drupal_values"> wartości </a> i wzajemy szacunek. Lubimy mawiać:

en: Come for the code, stay for the community.
pl: Przyjdź po kod, zostań dla społeczności.

en: There are a few ways to get started with Drupal:
pl: Jest kilka sposobów na rozpoczęcie pracy z Drupalem

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
pl: Zobacz <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">dokumentację PHP dla formatów daty</a>.

en: The specified file '%original_source' could not be copied because the destination directory '%destination_directory' is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions.
pl: Wybrany plik '%original_source' nie może zostać skopiowany, ponieważ katalog docelowy '%destination_directory' nie ma poprawnej konfiguracji. Może to być spowodowane problemem z uprawnieniami pliku lub katalogu.

en: Primary Branding Color
pl: Podstawowy kolor marki

en: A clean, accessible, and flexible Drupal front-end theme.
pl: Przejrzysta, przystępna i elastyczna skórka dla Drupala.

en: Block Layout Page
pl: Strona układu bloków

en: Custom Block Library
pl: Biblioteka własnych bloków

en: Wide (1090)
pl: Szeroki (1090)

[ctx: PHP date format]
en: j  F,  Y
pl: j F, Y

en: Testing themes blocks
pl: Testowanie bloków skórek

en: Minimal profile for testing block installation of themes.
pl: Minimalny profil instalacyjny służący do testowania instalacji bloków

en: Testing theme with optional blocks
pl: Testowanie skórki z opcjonalnymi blokami

en: Testing theme with required blocks
pl: Testowanie skórki z wymaganymi blokami

en: Testing theme without blocks
pl: Testowanie skórki bez bloków

en: There are no @entity_type_plural matching "%value".
pl: Nie ma @entity_type_plural pasujących do "%value".

en: Multiple @entity_type_plural match this reference; "%multiple". Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)".
pl: Wiele @entity_type_plural pasuje do tej referencji; "%multiple". Wybierz pożądaną encję przez dołączenie id w nawiasach w następujący sposób "@value (@id)".

en: The module '@module_name' is providing the database driver '@driver_name'.
pl: Moduł '@module_name' zapewnia sterownik bazy danych '@driver_name'.

en: Add another module
pl: Dodaj następny moduł

en: Enabled Headings
pl: Włączone Nagłówki

en: Congratulations and welcome to the Drupal community.
pl: Gratulujemy i witamy w społeczności Drupala.

en: Unable to uninstall the %module module because: @reason.
pl: Nie można odinstalować modułu %module ponieważ: @reason.

en: Unable to install the %theme theme since it requires the %required_module module.
pl: Nie można zainstalować skórki %theme , ponieważ moduł %required_module jest wymagany.

en: The &lt;p&gt; and &lt;br &gt; tags will be automatically added to your text format.
pl: Tagi &lt;p&gt; oraz &lt;br &gt; zostaną automatycznie dodane do twojego formatu tekstu.

en: The readme could not be rewritten.
pl: Plik README nie mógł zostać zaktualizowany.

en: Updates failed for the entity type %entity_type, for %entity_ids. <a href=:url>Check the logs</a>.
pl: Aktualizacje dla encji o typie %entity_type, dla następujących id: %entity_ids - nie powiodły się. <a href=:url>Sprawdź logi</a>.

en: Unable to update %entity_type %view due to error @message %function (line %line of %file). <pre>@backtrace_string</pre>
pl: Nie można aktualizować %entity_type %view z powodu błędu @message %function (linia %line w pliku %file). <pre>@backtrace_string</pre>
