Drupal Origins (8.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Body
ar: المتن

en: Tags
ar: وسوم

en: Help
ar: المساعدة

en: Picture
ar: الصورة

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Comment
ar: التعليق

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Administrator
ar: مدير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Wide
ar: واسع

en: Allows commenting on content
ar: السماح بالتعليق على المحتوى
