Drupal Slider (8.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (24 entries)

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Save
ru: Сохранить

en: Background Image
ru: Фоновое изображение

en: Top
ru: Вверху

en: Bottom
ru: Снизу

en: Up
ru: Вверх

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Group name
ru: Название группы

en: General Settings
ru: Основные параметры

en: Attributes
ru: Атрибуты

en: Down
ru: Вниз

en: Buttons
ru: Кнопки

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Slide
ru: Слайд

en: Fade effect
ru: Эффект затемнения

en: Global
ru: Глобальный

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Slides
ru: Слайды

en: Add one more
ru: Добавить ещё

en: Remove one
ru: Удалить одну
