Druppio - Small Business Distribution (8.x-1.69) - en to kn translation catalogue (98 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: User login
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಲಾಗಿನ್

en: Redirect
kn: ಮರುನಿರ್ದೇಶನ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Recent comments
kn: ಇತ್ತೀಚಿನ ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Member for
kn: ಸದಸ್ಯರು

en: Front page
kn: ಮುಖ ಪುಟ

en: Languages
kn: ಭಾಷೆಗಳು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: People
kn: ಜನರು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Glossary
kn: ಪದಸೂಚಿ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Copyright
kn: ಹಕ್ಕು

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
kn: ಒಂದು ಪುಟವನ್ನು ನೋಡಿದ ಬಳಿಕ ಒಬ್ಬರನ್ನು ಇಷ್ಟು ಹೊತ್ತಿನ ತನಕವೂ ಅವರು ಆನ್ಲೈನ್ ಇದ್ದಾರೆಂದು ತಿಳಿಯಲಾಗುವುದು.

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: 1
kn: ೧

en: Delete comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ಅಳಿಸಿ

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Who's new
kn: ಹೊಸಬರು

en: Language name
kn: ಭಾಷೆಯ ಹೆಸರು

en: Select language
kn: ಭಾಷೆ ಆಯ್ಕೆ ಮಾಡಿ

en: Who's online
kn: ಆನ್ಲೈನ್ ಇರುವವರು

en: Work
kn: ಕೆಲಸ(_k):

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
