DruStack (8.x-3.2) - en to ur translation catalogue (56 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Subject
ur: موضوع

en: Language
ur: زبان

en: more
ur: مزید

en: Article
ur: مضمون

en: Administration
ur: تنظیم

en: Comments
ur: تبصرے

en: On
ur: آن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Homepage
ur: آبائی صفحہ

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Image
ur: تصویر

en: Feed
ur: فیڈ

en: Name
ur: نام

en: Taxonomy term
ur: ٹیکسانمی ٹرم

en: Preview
ur: جائزہ

en: Help
ur: مدد

en: Default
ur: طے شدہ

en: Summary
ur: خلاصہ

en: Archive
ur: آرکائیو

en: hidden
ur: پوشیدہ

en: Email
ur: ای میل

en: Block
ur: بلاک

en: Filter
ur: فلٹر

en: OPML feed
ur: او پی ایم ایل فیڈ

en: Last update
ur: گزشتہ تجدید

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Sources
ur: ذرائع

en: Front page
ur: سرورق

en: Languages
ur: زبانیں

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Block description
ur: بلاک کی وضاحت

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: Language name
ur: زبان کا نام

en: Select language
ur: زبان کا انتخاب کریں

en: Installing @drupal
ur: @drupal کو نصب کیا جا رہا ہے

en: The installation has encountered an error.
ur: تنصیب کے عمل  کو خرابی کا سامنا ہے۔

en: Chinese, Simplified
ur: چینی، سادہ

en: Chinese, Traditional
ur: چینی، روائتی

en: « First
ur: » ابتدائی
