DruSys Landing Page Builder (1.0.0-alpha5) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Image
de: Bild

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Media
de: Medien

en: Colors
de: Farben

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Orientation
de: Ausrichtung

en: Grid
de: Raster

en: Overlay color
de: Überlagerungsfarbe

en: Machine name
de: Systemname

en: Row
de: Zeile

en: Card
de: Karte

en: Column 1
de: Spalte 1

en: Column 2
de: Spalte 2

en: Column 3
de: Spalte 3

en: media
de: Medien

en: Wrapper
de: Umgebendes Element

en: Add one more
de: Einen weiteren hinzufügen

en: Cards
de: Karten

en: Site header
de: Kopfzeile der Website

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Use local images for reusable media.
de: Lokale Bilder für wiederverwendbare Medien verwenden.

en: A locally hosted video file.
de: Eine lokal gespeicherte Videodatei.

en: Remote video
de: Extern gehostetes Video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
de: Ein extern gehostetes Video von YouTube oder Vimeo.
