DruSys Landing Page Builder (1.0.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Text
fr: Texte

en: Layout
fr: Mise en page

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Media
fr: Média

en: Colors
fr: Couleurs

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Video
fr: Vidéo

en: Grid
fr: Grille

en: Layouts
fr: Mises en page

en: Overlay color
fr: Couleur du calque

en: Machine name
fr: Nom système

en: Row
fr: Ligne

en: Card
fr: Fiche

en: Column 1
fr: Colonne 1

en: Column 2
fr: Colonne 2

en: Column 3
fr: Colonne 3

en: media
fr: média

en: Wrapper
fr: Enveloppe (wrapper)

en: Site header
fr: Entête du site

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Use local images for reusable media.
fr: Utiliser des images locales en tant que média réutilisable.

en: A locally hosted video file.
fr: Un fichier vidéo hébergé localement.

en: Remote video
fr: Vidéo distante

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
fr: Une vidéo hébergée à distance chez Youtube ou Vimeo.
