DruSys Landing Page Builder (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Teaser
it: Anteprima

en: Text
it: Testo

en: Components
it: Componenti

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Grid
it: Griglia

en: Overlay color
it: Colore sfumatura

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Row
it: Riga

en: Libraries
it: Librerie

en: Image styles
it: Stili per le immagini

en: media
it: contributo mediale

en: Site header
it: Intestazione del sito
