DruSys Landing Page Builder (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Teaser
pt: Resumo

en: Text
pt: Texto

en: Components
pt: Componentes

en: Colors
pt: Cores

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Video
pt: Vídeo

en: Grid
pt: Grelha

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Row
pt: Linha

en: Card
pt: Cartão

en: Image styles
pt: Estilos de Imagens

en: Site header
pt: Cabeçalho do sítio

en: Use local images for reusable media.
pt: Use imagens locais para media reutilizável.

en: A locally hosted video file.
pt: Um ficheiro de vídeo hospedado localmente.

en: Remote video
pt: Vídeo remoto

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
pt: Um vídeo hospedado remotamente do YouTube ou Vimeo.
