DruSys Landing Page Builder (1.0.0-beta1) - en to es translation catalogue (35 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Image
es: Imagen

en: Settings
es: Configuración

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: Teaser
es: Resumen

en: Text
es: Texto

en: Layout
es: Diseño

en: Components
es: Componentes

en: Media
es: Multimedia

en: Colors
es: Colores

en: Background color
es: Color de fondo

en: Are you sure you want to delete %name?
es: ¿Seguro que desea borrar %name ?

en: Video
es: Vídeo

en: Orientation
es: Orientación

en: Grid
es: Cuadrícula

en: Layouts
es: Diseños

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Paragraph
es: Párrafo

en: Row
es: Fila

en: Card
es: Tarjeta

en: Libraries
es: Bibliotecas

en: Column 1
es: Columna 1

en: Column 2
es: Columna 2

en: Column 3
es: Columna 3

en: Image styles
es: Estilos de imagen

en: media
es: contenidos multimedia

en: Wrapper
es: Envoltorio

en: Paragraphs
es: Parráfos

en: Site header
es: Cabecera de sitio

en: content @type: deleted @label.
es: @type de contenido: eliminado @label.

en: Use local images for reusable media.
es: Utilice imágenes locales para elementos multimedia reutilizables.

en: A locally hosted video file.
es: Un archivo de vídeo alojado localmente.

en: Remote video
es: Video remoto

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
es: Un video almacenado remotamente en Youtube o Vimeo.
