Drutopia (8.x-1.18) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Home page
fr: Page d'accueil

en: Help
fr: Aide

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Year
fr: Année

en: Add content
fr: Ajouter du contenu

en: Page title
fr: Titre de page

en: Topics
fr: Sujets

en: Organization
fr: Organisation

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: All content
fr: Tout le contenu

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: About Us
fr: À propos de nous

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales
