Drutopia (8.x-1.5) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Home page
id: Beranda

en: Help
id: Bantuan

en: Content type
id: Jenis konten

en: Year
id: Tahun

en: Add content
id: Tambahkan konten

en: Page title
id: Judul halaman

en: User login
id: Login pengguna

en: Topics
id: Topik-topik

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Status messages
id: Pesan status

en: All content
id: Semua isi

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer
