Drutopia Group (8.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Groups
de: Gruppen

en: Group
de: Gruppe

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Teaser
de: Anrisstext

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Desc
de: Absteigend

en: group
de: Gruppe

en: Anonymous
de: Gast

en: Sort by
de: Sortierung

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: Member
de: Mitglied

en: No content available.
de: Kein Inhalt verfügbar.

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Full content
de: Vollständiger Inhalt

en: Group type
de: Gruppentyp

en: Group content
de: Gruppeninhalt

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Group membership
de: Gruppenmitgliedschaft

en: Outsider
de: Außenstehender

en: Adds users to groups as members.
de: Fügt Benutzer zu Gruppen als Mitglieder hinzu.

en: Lists all of the nodes that have been added to a group.
de: Zeigt alle Beiträge an, die einer Gruppe hinzugefügt wurden.

en: Content relation
de: Inhaltsbeziehung

en: {{ arguments.gid|placeholder }} nodes
de: {{ arguments.gid|placeholder }} Inhalte
