Display Suite (8.x-3.34) - en to gu translation catalogue (39 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Markup
gu: માર્કઅપ

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Author
gu: લેખક

en: List
gu: સૂચિ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Read more
gu: આગળ વાંચો

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Links
gu: કડીઓ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Other
gu: અન્ય

en: Attributes
gu: લક્ષણો

en: Link text
gu: કડી શીર્ષક

en: Hidden
gu: છુપાયેલુ

en: Last modified
gu: છેલ્લે સુધારેલું

en: Above
gu: ઉપર

en: About
gu: વિશે

en: No link
gu: કડી નથી

en: Emergency
gu: કટોકટી
