Display Suite (8.x-3.34) - en to hr translation catalogue (59 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Author
hr: Autor

en: List
hr: Popis

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Read more
hr: Pročitaj više

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Links
hr: Poveznice

en: None
hr: Nema

en: Display settings
hr: Postavke prikaza

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Parent
hr: Nadređen

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Osvježi

en: Format
hr: Oblik

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Region
hr: Regija

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: User
hr: Korisnik

en: Block
hr: Blok

en: Inline
hr: U istom redu

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Fields
hr: Polja

en: Other
hr: Ostalo

en: Attributes
hr: Atributi

en: Link text
hr: Tekst poveznice

en: Template
hr: Predložak

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Tokens
hr: Tokeni

en: Configure block
hr: Uredi blok

en: Revision
hr: Revizija

en: Above
hr: Iznad

en: Book navigation
hr: Navigacija po knjizi

en: Layout settings
hr: Postavke prikaza

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: No link
hr: Nema poveznice.

en: Add link
hr: Dodaj poveznicu

en: Post date
hr: Datum unosa

en: Manage display
hr: Uredi prikaz

en: Minimal
hr: Minimalno

en: User signature
hr: Potpis korisnika
