Display Suite (8.x-3.34) - en to is translation catalogue (48 entries)

en: Title
is: Titill

en: Prefix
is: Forskeyti

en: Suffix
is: Viðskeyti

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Username
is: Notendanafn

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Read more
is: Lesa meira

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Links
is: Hlekkir

en: None
is: Engin

en: Display settings
is: Birtingastillingar

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Parent
is: Foreldri

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Format
is: Stílsnið

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Region
is: Svæði

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Select a layout
is: Veldu útlit

en: Display mode
is: Birtingarhamur

en: Submitted by
is: Innsent af

en: Unknown
is: Óþekkt

en: User
is: Notandi

en: Block
is: Blokk

en: Inline
is: Innfellt

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Fields
is: Svæði

en: Template
is: Sniðmát

en: Hidden
is: Falið

en: Configure block
is: Stilla blokk

en: Revision
is: Útgáfa

en: About
is: Um

en: No link
is: Enginn tengill
