Display Suite (8.x-3.6) - en to am translation catalogue (33 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: The configuration options have been saved.
am: የውቅረቱ አማራጮች ተቀምጠዋል።

en: Parent
am: ወላጅ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: Region
am: ክልል

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Block
am: ጥምር

en: Custom
am: ብጁ

en: Field type
am: የመስኩ ዓይነት

en: Hidden
am: ድብቅ

en: Configure block
am: የጥምረት ውቀርት

en: Layout settings
am: የአቀማመጥ ቅንብሮች

en: Element
am: አባል

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
