Display Suite (8.x-3.7) - en to el translation catalogue (68 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Parent
el: Γονέας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Region
el: Περιοχή

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Display mode
el: Τρόπος εμφάνισης

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: User
el: Χρήστης

en: Block
el: Μπλοκ

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Widget
el: Γραφικό συστατικό

en: Other
el: Άλλο

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Entity
el: Οντότητα

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Above
el: Από πάνω

en: Book navigation
el: Πλοήγηση βιβλίου

en: Layout settings
el: Ρυθμίσεις διάταξης

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: About
el: Περί

en: Link class
el: Κλάση συνδέσμου

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: Add link
el: Προσθήκη στοιχείου

en: Post date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Emergency
el: Έκτακτη ανάγκη

en: Entities
el: Οντότητες

en: Manage display
el: Διαχείριση εμφάνισης

en: Minimal
el: Ελάχιστη

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Add default classes
el: Προσθήκη προκαθορισμένων κλάσεων

en: Field item
el: Στοιχείο πεδίου
