Display Suite (8.x-3.9) - en to sv translation catalogue (80 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Markup
sv: Uppmärkning

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Username
sv: Användarnamn

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Read more
sv: Läs mer

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Links
sv: Länkar

en: None
sv: Ingen

en: Display settings
sv: Inställningar för visning

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: Advanced settings
sv: Utökade inställningar

en: Select a layout
sv: Välj en layout

en: Display mode
sv: Visningsstil

en: Submitted by
sv: Inskickat av

en: Unknown
sv: Okänd

en: User
sv: Användare

en: Inline
sv: Löpande

en: Custom
sv: Anpassad

en: Field type
sv: Fälttyp

en: Fields
sv: Fält

en: operations
sv: funktioner

en: Other
sv: Övriga

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Link text
sv: Länktext

en: Class name
sv: Klassens namn

en: Template
sv: Mall

en: Hidden
sv: Dold

en: Link to content
sv: Länk till innehåll

en: Tokens
sv: Ersättningstecken

en: Add new group
sv: Lägg till ny grupp

en: Configure block
sv: Konfigurera block

en: Entity
sv: Objekt

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Info
sv: Information

en: Last modified
sv: Senast ändrad

en: Above
sv: Ovanför

en: Classes
sv: Klasser

en: Change layout
sv: Ändra layout

en: Book navigation
sv: Boknavigering

en: Layout settings
sv: Inställningar för layout

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Link class
sv: Klass för länk

en: Formatter
sv: Formaterare

en: No link
sv: Ingen länk

en: Add link
sv: Lägg till länk

en: Displays
sv: Visningar

en: Post date
sv: Datum för inlägg

en: Emergency
sv: Nödsituation

en: Region class
sv: Regionsklass

en: Field permissions
sv: Behörigheter för fält

en: - Hidden -
sv: - Dold -

en: Entities
sv: Objekt

en: Manage display
sv: Hantera visning

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Add default classes
sv: Lägg till förvalda klasser

en: Administer fields
sv: Administrera fält

en: Eg: h1, h2, p
sv: T ex h1, h2, p

en: Field item
sv: Fältobjekt

en: The field name
sv: Fältnamnet

en: Display the @label
sv: Visa @label
