DSFR (2.1.10-rc1) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: Size
tr: Boyut

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: Center
tr: Merkez

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Menu
tr: Menü

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: System
tr: Sistem

en: General
tr: Genel

en: Example
tr: Örnek

en: Deny
tr: Yasakla

en: Tools
tr: Araçlar

en: Position
tr: Konum

en: Close
tr: Kapat

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Your email address
tr: E-posta adresiniz

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü
