DSFR (2.1.11-rc1) - en to hu translation catalogue (68 entries)

en: Content
hu: Tartalom

en: See
hu: Lásd

en: unpublished
hu: rejtett

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: Center
hu: Középen

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Help
hu: Súgó

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Menu
hu: Menü

en: Page
hu: Oldal

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Logo
hu: Logó

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Welcome
hu: Üdvözlet

en: Advanced
hu: Haladó

en: Medium
hu: Közepes

en: System
hu: Rendszer

en: General
hu: Általános

en: Example
hu: Példa

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Close
hu: Bezár

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Tabs
hu: Fülek

en: Next page
hu: Következő oldal

en: Go to first page
hu: Ugrás az első oldalra

en: Go to last page
hu: Ugrás az utolsó oldalra

en: Newsletter
hu: Hírlevél

en: and
hu: és

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Your email address
hu: E-mail cím

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Next Steps
hu: Következő lépések

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Library
hu: Könyvtár

en: Sidebar First
hu: Oldalsáv teteje

en: Get Started
hu: Vágjunk is bele!

en: Current page
hu: Jelenlegi oldal

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: X-Large
hu: X-Nagy

en: Previous page
hu: Előző oldal

en: Subscribe to @title
hu: Feliratkozás a következőre: @title

en: Text Formats
hu: Szövegformátumok

en: Choose a file
hu: Fájl választás

en: Sidebar Second
hu: Második oldalsáv

en: Last page
hu: Utolsó oldal

en: Primary menu
hu: Elsődleges menü

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
hu: Még nincsenek tartalomtípusok létrehozva. A <a href="@create_content">tartalomtípus létrehozása oldalon</a> lehet új tartalomtípusokat hozzáadni.

en: First page
hu: Első oldal

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: Go to page @key
hu: @key. oldalra ugrás

en: <em>You haven’t created any frontpage content yet.</em>
hu: <em>Még nem lett létrehozva címlapi tartalom.</em>

en: There are a few ways to get started with Drupal:
hu: Íme pár egyszerű módja, hogyan vághatunk rögtön bele:

en: <a href="@drupal_user_guide">User Guide:</a> Includes installing, administering, site building, and maintaining the content of a Drupal website.
hu: A hivatalos <a href="@drupal_user_guide">Felhasználói kézikönyv</a> magyar nyelven, közérthető fogalmazással mutatja be a webhely-üzemeltetés alapjait kifejezetten a Drupallal először ismerkedőknek.

en: <a href="@create_content">Create Content:</a> Want to get right to work? Start adding content. <strong>Note:</strong> the information on this page will go away once you add content to your site. Read on and bookmark resources of interest.
hu: <a href="@create_content">Tartalmat közzétenni</a> az egyik legizgalmasabb művelet egy webhely üzemeltetése során. <strong>Jó tudni:</strong> tartalmak létrehozását követően a webhely címlapja (azaz ez az oldal) meg fog változni. Ekkor ez az üdvözlőszöveg is lecserélődik, ezért érdemes előbb végigolvasni.

en: <a href="@drupal_extend">Extend Drupal:</a> Drupal’s core software can be extended and customized in remarkable ways. Install additional functionality and change the look of your site using addons contributed by our community.
hu: Mindez még csak a kezdet. A <a href="@drupal_extend">webhely további bővítésével</a> kezd el igazán megmutatkozni a Drupal valódi ereje. A közösség által készített, térítésmentesen letölthető modulokkal és kinézetekkel (ezek a sminkek) azt tetszés szerinti funkcionalitással és vizuális megjelenéssel ruházhatjuk fel.

en: Bookmark these links to our active Drupal community groups and support resources.
hu: Az élénk közösségi életbe való bekapcsolódáshoz érdemes elkönyvjelzőzni az alábbi hivatkozásokat.

en: <a href="@drupal_global_training_days">Global Training Days:</a> Helpful information for evaluating Drupal as a framework and as a career path. Taught in your local language.
hu: A magyar nyelven is megtartott <a href="@drupal_global_training_days">Nemzetközi Fejlesztői Napok</a> (angolul <em>Global Training Days</em>) rendezvényen nem csak maga a keretrendszer, de a mögötte álló emberek is jobban megismerhetőek.

en: <a href="@drupal_events">Upcoming Events:</a> Learn and connect with others at conferences and events held around the world.
hu: <a href="@drupal_events">Közelgő eseményekről</a> is hírt kaphatunk, hogy aztán a konferenciákon élőben találkozhassunk másokkal.

en: <a href="@drupal_community">Community Page:</a> List of key Drupal community groups with their own content.
hu: Ha e rövid bevezető felkeltette volna az érdeklődést a közös munkánkba való besegítésére, akkor a <a href="@drupal_community">Közösség kezdőoldalát</a> érdemes átolvasni.

en: Get support and chat with the Drupal community on <a href="@drupal_slack">Slack</a> or <a href="@drupal_chat">DrupalChat</a>. When you’re looking for a solution to a problem, go to <a href="@drupal_answers">Drupal Answers on Stack Exchange</a>.
hu: Egy esetleges elakadás esetén pedig irány a
     <a href="@drupal_slack">Slack</a> vagy <a href="@drupal_chat">DrupalChat</a>. Ha pedig kimondottan egy adott probléma igényel megoldást, akkor a <a href="@drupal_answers">Drupal Answers</a>  egy kérdés-válasz fórum a <em>Stack Exchange</em> hálózatán.
