DSFR (2.1.11-rc1) - en to da translation catalogue (57 entries)

en: Content
da: Indhold

en: See
da: Se

en: unpublished
da: afpubliceret

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: None
da: Ingen

en: Display settings
da: Indstillinger for visning

en: Center
da: Centreret

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Welcome
da: Velkommen

en: Advanced
da: Avanceret

en: General
da: Generelt

en: Example
da: Eksempel

en: Position
da: Placering

en: Close
da: Luk

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Newsletter
da: Nyhedsbrev

en: and
da: og

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Your email address
da: Din e-mail-adresse

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Next Steps
da: Næste skridt

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Library
da: Bibliotek

en: Sidebar First
da: Første sidebar

en: Get Started
da: Kom i gang

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Previous page
da: Forrige side

en: Footer Top
da: Footer top

en: Subscribe to @title
da: Tilmelding til @title

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Choose a file
da: Vælg en fil

en: Sidebar Second
da: Anden sidebar

en: Last page
da: Sidste side

en: Primary menu
da: Primære menu

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til siden <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: First page
da: Første side

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Go to page @key
da: Gå til side @key

en: <em>You haven’t created any frontpage content yet.</em>
da: <em>Du har ikke oprettet noget forsideindhold endnu.</em>

en: There are a few ways to get started with Drupal:
da: Der er flere måder at komme i gang med Drupal på:

en: Bookmark these links to our active Drupal community groups and support resources.
da: Gem disse links til vores aktive Drupal-brugergrupper og support-materialer.
