DSFR (2.1.11-rc1) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Content
id: Konten

en: See
id: Lihat

en: unpublished
id: belum ditayangkan

en: Size
id: Ukuran

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Display settings
id: Pengaturan tampilan

en: Center
id: Tengah

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Medium
id: Sedang

en: System
id: Sistem

en: General
id: Umum

en: Example
id: Contoh

en: Position
id: Posisi

en: Close
id: Tutup

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Tabs
id: Tab

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Newsletter
id: Kabar berlangganan

en: and
id: dan

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Your email address
id: Alamat email Anda

en: Main menu
id: Menu utama

en: Next Steps
id: Langkah-langkah berikutnya

en: Library
id: Pustaka

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Subscribe to @title
id: Berlangganan @title

en: Text Formats
id: Format teks

en: Choose a file
id: Pilih file

en: Primary menu
id: Menu utama

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
