DSFR (3.0.4) - en to ar translation catalogue (80 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Homepage
ar: الصفحة الأولى

en: Download
ar: تحميل

en: Version
ar: النسخة

en: unpublished
ar: غير منشور

en: Tag
ar: وسم

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: None
ar: لا شيء

en: Display settings
ar: إعدادات العرض

en: Message
ar: الرسالة

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Link
ar: رابط

en: Help
ar: مساعدة

en: Summary
ar: الملخص

en: Top
ar: الأعلى

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Display
ar: العرض

en: You are not authorized to access this page.
ar: غير مسموح لك بالوصول إلى هذه الصفحة.

en: Upload
ar: رفع

en: Access denied
ar: الوصول مرفوض

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Logo
ar: الشعار

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Advanced
ar: متقدم

en: Medium
ar: متوسط

en: Code
ar: الكود

en: General
ar: عام

en: Table
ar: جدول

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Button
ar: زر

en: Tools
ar: الأدوات

en: Position
ar: الوضع

en: Close
ar: إغلاق

en: Show
ar: عرض

en: Features
ar: الخصائص

en: Notice
ar: إعلام

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Select
ar: إختيار

en: Form
ar: نموذج

en: Hide
ar: إخفاء

en: Page not found
ar: الصفحة غير موجودة

en: Newsletter
ar: النشرة

en: Favicon
ar: أيقونة الموقع

en: Translate
ar: ترجمة

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Card
ar: بطاقة

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: User pictures in posts
ar: صور المستخدمين في الرسائل

en: User pictures in comments
ar: صور المستخدمين في التعليقات

en: Shortcut icon
ar: رمز الاختصار

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: Alert
ar: تنبيه

en: Breadcrumbs
ar: مسار التنقّل

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: User verification status in comments
ar: حالة التحقق من المستخدم في التعليقات

en: Maintenance mode
ar: وضع الصيانة

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Previous page
ar: الصفحة السابقة

en: Text Formats
ar: تنسيقات النص

en: Last page
ar: الصفحة الأخيرة

en: Reset your password
ar: إعادة تعيين كلمة المرور

en: Site branding
ar: العلامة التجارية للموقع

en: First page
ar: الصفحة الأولى

en: Submitted by @author_name on @date
ar: أضيفت بواسطة @author_name بتاريخ @date

en: User account menu
ar: قائمة حساب المستخدم
