DSFR (8.x-1.6) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Size
fa: اندازه

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Display settings
fa: تنظیمات نمایش

en: Message
fa: پیغام

en: Center
fa: وسط

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Core
fa: هسته

en: Display
fa: نمایش

en: Menu
fa: منو

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Logo
fa: آرم

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: System
fa: سیستم

en: General
fa: عمومی

en: Deny
fa: رد کردن

en: Position
fa: موقعیت

en: Close
fa: بستن

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Newsletter
fa: خبرنامه

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Your email address
fa: آدرس پست الکتونیکی شما

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
