DXPR - en to ur translation catalogue (21 entries)

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Container
ur: کنٹینر

en: Category
ur: زمرہ

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: True
ur: صحیح

en: False
ur: غلط

en: Icon
ur: آئیکن

en: Views
ur: ویوز

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: Blocks
ur: بلاکس
