DXPR Builder - en to uk translation catalogue (92 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Language
uk: Мова

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Container
uk: Контейнер

en: Category
uk: Категорія

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: Icon
uk: Іконка

en: Views
uk: Види

en: View
uk: Перегляд

en: Section
uk: Розділ

en: Text
uk: Текст

en: User
uk: Користувач

en: User ID
uk: ID користувача

en: Separator
uk: Розділювач

en: Year
uk: Рік

en: Roles
uk: Ролі

en: Desc
uk: Спад

en: Day
uk: День

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Role
uk: Роль

en: Counter
uk: Лічильник

en: Button
uk: Кнопка

en: Provider
uk: Постачальник

en: Template
uk: Шаблон

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: unlimited
uk: необмежено

en: Hour
uk: Година

en: Minute
uk: Хвилина

en: Second
uk: Другий

en: Map
uk: Мапа

en: Days
uk: Дні(в)

en: Sidebar
uk: Панель

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Seconds
uk: Секунди

en: Video
uk: Відео

en: Carousel
uk: Карусель

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Minutes
uk: Хвилини

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Cloud
uk: Хмара

en: Apply
uk: Застосувати

en: Sites
uk: Сайти

en: Toggle
uk: Перемикання

en: Blocks
uk: Блоки

en: Countdown
uk: Зворотний відлік

en: Global
uk: Глобальне

en: basic
uk: базовий

en: Blockquote
uk: Цитата

en: Years
uk: Роки

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Free
uk: Вільно

en: Element
uk: Елемент

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Upload new image
uk: Відвантажити нове зображення

en: User Profiles
uk: Профілі користувачів

en: Row
uk: Рядок

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Layers
uk: Шари

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Alert
uk: Застереження

en: Elements
uk: Елементи

en: Media browser
uk: Медіа-оглядач

en: Broken/missing handler: @table > @field
uk: Пошкоджений/відсутній обробник: @table > @field

en: Media Library
uk: Медіатека

en: Milliseconds
uk: Мілісекунди

en: About Me
uk: Про мене

en: Select Image
uk: Виберіть зображення

en: Asc
uk: Зрост

en: Convert fields
uk: Перетворити поля

en: Entity bundle
uk: Пакет сутності

en: Master
uk: Головне

en: View modes
uk: Режими перегляду

en: Select media
uk: Вибрати медіа

en: Progress Bar
uk: Індикатор використання
